Resultat Björknässpelen 29 aug 2015

   Hellas FK och Boo IF arrangerade på Björknäs IP
 
    MÄN 100 M    Vind -3,0  
1Nick Ekelund Arenander -89Malmö AI11,25
2Nicklas Holm -97Hellas FK11,90
3Lasse Ohtamaa -80Väsby IK12,08
4Carl-Einar Eskonniemi -99Hellas FK12,30

    P15 300 M      
1Johan Sjöström -01Varbergs GIF43,68
-Sergej Nikolajev -73Hässelby SK39,46ut.tävl

    P15 HÖJD      
1Carl Widenholm -00Hellas FK1,35

    P15 DISKUS 1,0      
1Hugo Karlsson -01Götlunda IF44,06
2Carl Widenholm -00Hellas FK37,07

    P15 SPJUT 600      
1Karl Ludvik -02Turebergs FK37,07
2Carl af Forselles -01Hellas FK33,63

    P14 80 M    Vind -2,5  
1Carl af Forselles -01Hellas FK10,59

    P14 800 M      
1Johan Sjöström -01Varbergs GIF2.29,27

    P14 HÖJD      
1Carl af Forselles -01Hellas FK1,70

    P14 DISKUS 1,0      
1Hugo Karlsson -01Götlunda IF43,13
2Carl af Forselles -01Hellas FK30,12

    P13 60 M    Vind -1,9  
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,59
2Lucas Mazzanti -02Boo IF8,85
3William Hedenberg -02Boo IF8,88
4Melker Westin -02Boo IF9,02
5Erik Geideby -02Boo IF9,24
6Pontus Gustavsson -02Västerås FK9,25

    P13 600 M      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö1.46,28
2Melker Westin -02Boo IF1.57,12
3Erik Geideby -02Boo IF1.58,10

    P13 HÖJD      
1William Hedenberg -02Boo IF1,48
2Lucas Mazzanti -02Boo IF1,39
3Erik Geideby -02Boo IF1,33

    P13 DISKUS 0,6      
1Karl Ludvik -02Turebergs FK44,77
2Alfons Haals -02Västerås FK40,79
3Pontus Gustavsson -02Västerås FK39,14
4Robin Isaksson -02IFK Lidingö33,69
5Lucas Mazzanti -02Boo IF27,69
6Johan Rosenbaum -04Danderyds SK24,79
7Erik Geideby -02Boo IF18,35

    P13 SPJUT 400      
1Karl Ludvik -02Turebergs FK45,36
2Robin Isaksson -02IFK Lidingö35,98
3Pontus Gustavsson -02Västerås FK33,02
4Alfons Haals -02Västerås FK31,38
5Erik Geideby -02Boo IF23,48
6Lucas Mazzanti -02Boo IF19,99
7William Hedenberg -02Boo IF14,63

    P12 60 M  HEAT 1  Vind -1,4  
1Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS9,25Final
2Gustav Nycander Öhlundh -03Hellas FK9,40Final
3Sixten Nyström -03Hellas FK9,51Final
4Gustav Nordenskiöld -03Hellas FK9,54
5Erik Torgersson -03Hammarby IF9,85
6Teodor Dahl -03Huddinge AIS10,49

    P12 60 M  HEAT 2  Vind -2,7  
1Noah Bucht Wesslén -03IF Linnéa8,99Final
2Max Halloff -03Hellas FK9,46Final
3Jonatan Borg -03Hammarby IF9,47Final
4Teodor Borgius -03Hammarby IF9,67
5Emil Sörqvist -03Huddinge AIS9,74
6Oskar Törnvall -03Hammarby IF10,58

    P12 60 M  FINAL  Vind -3,8  
1Noah Bucht Wesslén -03IF Linnéa9,08
2Max Halloff -03Hellas FK9,43
3Gustav Nycander Öhlundh -03Hellas FK9,54
4Jonatan Borg -03Hammarby IF9,58
5Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS9,75
6Sixten Nyström -03Hellas FK9,82

    P12 1000 M HINDER      
1Sixten Nyström -03Hellas FK3.46,39
2Sebastian Ljungberg -03IFK Lidingö3.46,49
3Gustav Nycander Öhlundh -03Hellas FK3.56,26
4Emil Sörqvist -03Huddinge AIS4.08,87

    P12 HÖJD      
1Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS1,30
2=Gustav Nycander Öhlundh -03Hellas FK1,27
2=Sebastian Ljungberg -03IFK Lidingö1,27
4Max Halloff -03Hellas FK1,24
5Oskar Törnvall -03Hammarby IF1,24
6Erik Torgersson -03Hammarby IF1,21
7Emil Sörqvist -03Huddinge AIS1,21

    P12 LÄNGD ZON      
1Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS4,29+2,24,26 +0,9
2Max Halloff -03Hellas FK4,10+1,7
3Emil Sörqvist -03Huddinge AIS4,06+2,0
4Gustav Nycander Öhlundh -03Hellas FK4,05+2,13,93 +1,3
5Jonatan Borg -03Hammarby IF3,82+1,1
6Sixten Nyström -03Hellas FK3,79+1,5
7Gustav Nordenskiöld -03Hellas FK3,66+1,7
8Oskar Törnvall -03Hammarby IF3,61+1,2
9Teodor Dahl -03Huddinge AIS3,42-0,2
10Erik Torgersson -03Hammarby IF3,12+3,13,10 +0,3

    P12 TRESTEG ZON      
1Teodor Borgius -03Hammarby IF8,58-2,2
2Sebastian Ljungberg -03IFK Lidingö8,44-0,6
3Erik Torgersson -03Hammarby IF8,19+0,7
4Gustav Nycander Öhlundh -03Hellas FK7,87-1,9
5Oskar Törnvall -03Hammarby IF7,65-0,5

    P12 SPJUT 400      
1Oskar Törnvall -03Hammarby IF23,53
2Teodor Borgius -03Hammarby IF22,45
3Max Halloff -03Hellas FK21,28
4Teodor Dahl -03Huddinge AIS18,22
5Gustav Nycander Öhlundh -03Hellas FK18,00
6Noah Bucht Wesslén -03IF Linnéa15,66
7Erik Torgersson -03Hammarby IF13,29

    P12 5x60 M       
1Hammarby IF45,11
Jonatan Borg - Teodor Borgius - Erik Torgersson - Oscar Törnvall - Winston Marklund

    P11 60 M    Vind -2,4  
1Oscar Niklasson -04Hanvikens SK9,40
2Winston Marklund -04Hammarby IF9,60
3Tobias Pettersson -04Hammarby IF9,82
4Tim Löfstedt -04Hellas FK10,11
5Otto Lager -04Hellas FK10,97

    P11 600 M HINDER      
1Tobias Pettersson -04Hammarby IF2.11,02
2Emil Halvardsson -04Hellas FK2.19,78
3Winston Marklund -04Hammarby IF2.34,57

    P11 LÄNGD ZON      
1Oscar Niklasson -04Hanvikens SK4,13+2,5
2Tobias Pettersson -04Hammarby IF4,06+3,63,80 +1,4
3Tim Löfstedt -04Hellas FK3,66+4,4
4Nils-Emil Granqvist -04Hellas FK3,55+4,73,41 +1,5
5Winston Marklund -04Hammarby IF3,53+1,9
6Otto Lager -04Hellas FK3,36+3,53,14 +2,0

    P11 TRESTEG ZON      
1Oscar Niklasson -04Hanvikens SK9,26-1,6
2Tim Löfstedt -04Hellas FK8,02-1,8
3Winston Marklund -04Hammarby IF7,25-1,7

    P11 KULA 2,0      
1Oscar Niklasson -04Hanvikens SK11,44
2Johan Rosenbaum -04Danderyds SK11,04
3Tobias Pettersson -04Hammarby IF8,56
4Otto Lager -04Hellas FK7,20
5Albin Almkvist -04IFK Lidingö7,11
6Winston Marklund -04Hammarby IF6,31

    P10 60 M  HEAT 1  Vind -3,3  
1Vincent Liljeblad -05GoIF Tjalve9,83Final
2Linus Barenstedt -05IFK Lidingö9,93Final
3Herman Berggren -05Värmdö IF10,80

    P10 60 M  HEAT 2  Vind -1,7  
1Mindor Bergler -05Hässelby SK9,59Final
2Hugo Oweling -05IFK Lidingö9,84Final
3August Calles -05IFK Lidingö9,86Final
4Josef Lindberg -05IF Linnéa10,15Final

    P10 60 M  FINAL  Vind -1,5  
1Mindor Bergler -05Hässelby SK9,59
2August Calles -05IFK Lidingö9,76
3Vincent Liljeblad -05GoIF Tjalve9,95
4Hugo Oweling -05IFK Lidingö9,97
5Josef Lindberg -05IF Linnéa10,05
6Linus Barenstedt -05IFK Lidingö10,06

    P10 400 M HINDER      
1August Calles -05IFK Lidingö1.19,49
2Hugo Oweling -05IFK Lidingö1.21,53
3Linus Barenstedt -05IFK Lidingö1.21,62
4Josef Lindberg -05IF Linnéa1.23,36
5Mindor Bergler -05Hässelby SK1.26,44
6Herman Berggren -05Värmdö IF1.27,17

    P10 LÄNGD ZON      
1Mindor Bergler -05Hässelby SK3,93+3,13,86 +1,9
2Vincent Liljeblad -05GoIF Tjalve3,88+1,53,75 +1,2
3August Calles -05IFK Lidingö3,74+1,53,73 +1,8
4Hugo Oweling -05IFK Lidingö3,70+2,13,62 +1,9
5Linus Barenstedt -05IFK Lidingö3,60+2,93,58 +0,8
6Josef Lindberg -05IF Linnéa3,57+0,1
7Fabian Gyldén -05IFK Lidingö3,54+2,0
8Herman Berggren -05Värmdö IF3,20+2,13,13 +1,0

    P10 KULA 2,0      
1Fabian Gyldén -05IFK Lidingö8,37
2August Calles -05IFK Lidingö7,96
3Vincent Liljeblad -05GoIF Tjalve7,83
4Axel Nordenskiöld -05Hellas FK6,95
5Herman Berggren -05Värmdö IF6,12
6Mindor Bergler -05Hässelby SK5,90
7Linus Barenstedt -05IFK Lidingö5,82

    P9 60 M    Vind -1,3  
1Olle Hart -06IFK Lidingö9,98
2Simon Halvardsson -06Hellas FK10,29
3William Saluveer -06Värmdö IF10,68
4Theo Liljebäck -06Boo IF11,31
5Arvid Saluveer -06Värmdö IF11,48

    P9 600 M      
1Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö2.09,16
2Noa Gustavsson -06Spårvägens FK2.12,49
3Simon Halvardsson -06Hellas FK2.13,91
4Olle Hart -06IFK Lidingö2.15,06
5William Saluveer -06Värmdö IF2.15,30
6Martin Tunelli -06IFK Lidingö2.30,82
7Theo Liljebäck -06Boo IF2.33,01
8Arvid Saluveer -06Värmdö IF2.42,61

    P9 LÄNGD ZON      
1William Saluveer -06Värmdö IF3,07+1,7
2Arvid Saluveer -06Värmdö IF2,73+1,0
3Theo Liljebäck -06Boo IF2,69+3,02,52 0,0

    P9 VISSELSPJUT      
1Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö27,24
2Martin Tunelli -06IFK Lidingö20,23
3Theo Liljebäck -06Boo IF19,63
4Olle Hart -06IFK Lidingö17,84
5Arvid Saluveer -06Värmdö IF14,24

    P8 60 M  HEAT 1  Vind -0,1  
1Tor Vilmar -07Boo IF10,22Final
2Fabian Almkvist -07IFK Lidingö11,06
3Jack Lindblom -07Boo IF13,02
4Otto Löfdahl -08Hellas FK13,25

    P8 60 M  HEAT 2  Vind -2,2  
1Felix Sundell Åneby -07Tullinge-Tumba FF10,66Final
2Linus Nyberg -07Hellas FK11,03Final
3Erik Håkansson -07Turebergs FK11,07
4Gustav Netz -07Hellas FK11,40

    P8 60 M  HEAT 3  Vind -1,6  
1Ludvig Nilsson -07Hellas FK10,27Final
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,57Final
3Oscar Johansson -08Hanvikens SK10,86Final
4Arvid Ahlstrand -07Boo IF11,61

    P8 60 M  FINAL  Vind -2,9  
1Tor Vilmar -07Boo IF10,31
2Ludvig Nilsson -07Hellas FK10,34
3Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,66
4Felix Sundell Åneby -07Tullinge-Tumba FF10,69
5Linus Nyberg -07Hellas FK11,01
6Oscar Johansson -08Hanvikens SK11,07

    P8 400 M      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta1.23,24
2Tor Vilmar -07Boo IF1.24,63
3Arvid Ahlstrand -07Boo IF1.35,39

    P8 LÄNGD ZON      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta3,35+1,8
2Tor Vilmar -07Boo IF3,28+2,62,98 +0,9
3Ludvig Nilsson -07Hellas FK3,21+2,73,15 +1,4
4Felix Sundell Åneby -07Tullinge-Tumba FF3,05+3,4
5Erik Håkansson -07Turebergs FK3,00+2,92,94 +0,8
6Oscar Johansson -08Hanvikens SK2,97+1,2
7Linus Nyberg -07Hellas FK2,82+3,72,62 +1,0
8Fabian Almkvist -07IFK Lidingö2,73+2,62,68 +1,3
9Gustav Netz -07Hellas FK2,56+3,52,46 +1,2
10Arvid Ahlstrand -07Boo IF2,45+2,7

    P8 VISSELSPJUT      
1Tor Vilmar -07Boo IF28,42
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta23,03
3Gustav Netz -07Hellas FK20,41
4Ludvig Nilsson -07Hellas FK19,22
5Fabian Almkvist -07IFK Lidingö18,62
6Oscar Johansson -08Hanvikens SK16,78
7Felix Sundell Åneby -07Tullinge-Tumba FF15,73
8Erik Håkansson -07Turebergs FK14,30
9Dage Olsson -07Hellas FK12,00
10Otto Löfdahl -08Hellas FK8,02

    F15 80 M    Vind -2,5  
1Josephine Rezene Hjalmarsson -00Hellas FK11,32

    F15 LÄNGD      
1Alba Heinemann -02Hellas FK4,06-2,2
2Victoria Davidsson -02Boo IF3,85-2,3

    F14 80 M      
1Julia Sajdak -01IFK Lidingö11,55
2Lisa Fröberg -02IFK Lidingö11,86
3Julia Arnhult -01IFK Lidingö12,46
4Elvira Lundell Wallin -01Boo IF13,70
-Terese Ackeberg -01IFK Tumbaej start

    F14 800 M      
1Julia Arnhult -01IFK Lidingö2.23,97
2Liva Gustavsson -01Spårvägens FK2.36,23
3Elvira Lundell Wallin -01Boo IF3.27,05

    F14 HÖJD      
1Terese Ackeberg -01IFK Tumba1,25

    F14 DISKUS 0,75      
1Elvira Lundell Wallin -01Boo IF16,37
2Terese Ackeberg -01IFK Tumba13,51

    F13 60 M  HEAT 1  Vind -1,5  
1Draina Kintu -02Hellas FK8,76Final
2Victoria Davidsson -02Boo IF9,03Final
3Margarita Kiriakou -02Hellas FK9,58Final
4Wilma Stribo Björnberg -02Boo IF10,28Final

    F13 60 M  HEAT 2  Vind -1,8  
1Alba Heinemann -02Hellas FK9,58Final
2Svea Ottestig -02Boo IF9,63Final
-Fredrika Pettersson -02Hammarby IFej start

    F13 60 M  FINAL  Vind -0,4  
1Draina Kintu -02Hellas FK8,87
2Victoria Davidsson -02Boo IF9,18
3Alba Heinemann -02Hellas FK9,61
4Margarita Kiriakou -02Hellas FK9,76
5Svea Ottestig -02Boo IF9,77
6Wilma Stribo Björnberg -02Boo IF10,53

    F13 600 M      
1Lisa Fröberg -02IFK Lidingö1.48,96
2Sophie Lindhoff -02Boo IF2.11,18
3Victoria Davidsson -02Boo IF2.20,77
-Lee Lilja -02Boo IFej start

    F13 HÖJD      
1Fredrika Pettersson -02Hammarby IF1,37
2Lee Lilja -02Boo IF1,28
3Margarita Kiriakou -02Hellas FK1,22
4Hedvig Erengår -02Boo IF1,19
5Draina Kintu -02Hellas FK1,19
6Klara Ohlson -02Boo IF1,19
7Svea Ottestig -02Boo IF1,13

    F13 DISKUS 0,6      
1Victoria Davidsson -02Boo IF14,96
2Wilma Stribo Björnberg -02Boo IF11,49

    F13 SPJUT 400      
1Victoria Davidsson -02Boo IF21,54
2Margarita Kiriakou -02Hellas FK18,65
3Klara Ohlson -02Boo IF15,94
4Lee Lilja -02Boo IF12,24
5Draina Kintu -02Hellas FK12,08
6Svea Ottestig -02Boo IF10,74
7Wilma Stribo Björnberg -02Boo IF10,08

    F12 60 M  HEAT 1  Vind -1,1  
1Anna-Lisa Deltin -03Hammarby IF8,75Final
2Josefine Svensk Jerner -03IFK Lidingö9,44
3Ella Weimer -03Hellas FK9,50
4Heidi Saluveer -03Värmdö IF9,74
5Ida Abser -03Huddinge AIS10,45

    F12 60 M  HEAT 2  Vind -2,9  
1Kathleen Larsson -03Hammarby IF8,83Final
2Klara Avebäck -03Hammarby IF9,17Final
3Linnea Richtner -03Huddinge AIS9,35Final
4Malva Röse Sporre -03IF Linnéa9,70
5Ines Lindberg -03IF Linnéa9,98

    F12 60 M  HEAT 3  Vind -2,3  
1Hilda Larheden Utvik -03Hammarby IF9,15Final
2Nora Dahle -03IFK Lidingö9,35Final
3=Linnea Holmgren -03Hellas FK9,54
3=Rebecca Sandström -03IFK Lidingö9,54
5Saga Odda -03Boo IF9,65
6Ebba Kristiansson -03Huddinge AIS10,76

    F12 60 M  FINAL  Vind -3,3  
1Kathleen Larsson -03Hammarby IF8,74
2Anna-Lisa Deltin -03Hammarby IF8,97
3Klara Avebäck -03Hammarby IF9,14
4Hilda Larheden Utvik -03Hammarby IF9,26
5Linnea Richtner -03Huddinge AIS9,37
6Nora Dahle -03IFK Lidingö9,43

    F12 1000 M HINDER      
1Thyra Arnhult -03IFK Lidingö3.53,61
2Liv Berglöf -03IFK Lidingö3.54,78
3Heidi Saluveer -03Värmdö IF4.10,64
4Albertina Brandt -03Hammarby IF4.14,75
-Fanny Wijkström -03IFK Lidingöej start
-Kathleen Larsson -03Hammarby IFej start
-Rebecca Sandström -03IFK Lidingöej start

    F12 HÖJD      
1Nora Dahle -03IFK Lidingö1,37
2Linn Harrysson -03Hammarby IF1,34
3Sara Luul -03Hammarby IF1,31
4Linnea Richtner -03Huddinge AIS1,22
5Filippa Almkvist -03IFK Lidingö1,22
6Fanny Wijkström -03IFK Lidingö1,22
7Nanna Hart -03IFK Lidingö1,16
8Albertina Brandt -03Hammarby IF1,13

    F12 LÄNGD ZON      
1Anna-Lisa Deltin -03Hammarby IF4,62+1,3
2Kathleen Larsson -03Hammarby IF4,55+1,1
3Sara Luul -03Hammarby IF4,34+2,94,25 +0,6
4Saga Odda -03Boo IF4,25+2,94,04 +0,8
5Linnea Richtner -03Huddinge AIS4,23+3,94,19 +1,1
6Rebecca Sandström -03IFK Lidingö4,19+1,2
7Josefine Svensk Jerner -03IFK Lidingö4,09+1,3
8Ines Lindberg -03IF Linnéa4,08+1,5
9Klara Avebäck -03Hammarby IF4,03+1,0
10Malva Röse Sporre -03IF Linnéa3,88+1,8
11Stella Santunione -03IF Linnéa3,85+2,33,74 -0,8
12Fanny Wijkström -03IFK Lidingö3,46+2,33,26 +0,9
13Albertina Brandt -03Hammarby IF3,45+3,03,41 +0,5
14Ida Abser -03Huddinge AIS3,37+1,8
15Ebba Kristiansson -03Huddinge AIS3,34+0,5
16Linn Harrysson -03Hammarby IF3,30+1,9

    F12 TRESTEG ZON      
1Beata Edelholm -03Hammarby IF9,36-1,5
2Ines Lindberg -03IF Linnéa8,31-2,7
3Linn Harrysson -03Hammarby IF7,99+0,3
4Rebecca Sandström -03IFK Lidingö7,70-3,0
5Julia Karlsson -03Hammarby IF7,56-1,3
6Nanna Hart -03IFK Lidingö7,34-1,4
7Ida Abser -03Huddinge AIS6,62-2,1

    F12 SPJUT 400      
1Ines Lindberg -03IF Linnéa22,27
2Beata Edelholm -03Hammarby IF19,03
3Nike Isaksson -04IFK Lidingö17,98
4Jenna Wikén -03IFK Lidingö16,28
5Olivia Riddle -03Hammarby IF16,04
6Rebecca Sandström -03IFK Lidingö15,27
7Klara Avebäck -03Hammarby IF14,51
8Heidi Saluveer -03Värmdö IF12,36
9Fanny Wijkström -03IFK Lidingö11,33
10Sara Luul -03Hammarby IF10,47
11Albertina Brandt -03Hammarby IF9,58
12Filippa Almkvist -03IFK Lidingö8,67

    F12 5x60 M       
1Hammarby IF röd42,18
Keathleen Larsson - Beata Edelholm - Klara Avebäck - Hilde Larheden - AnnaLisa Deltin
2IFK Lidingö blå44,19
Julia Wikström - Rebecca Sandström - Jenna Wikén - Nora Dahle - Josefine Svensk
3IF Linnéa45,36
Stella Santunione - Hjördis Bäckman - Inez Lindberg - Malva RöseSparre - Saga Hermundstad
4IFK Lidingö vit45,67
Filippa Almkvist - Thyra Arnhult - Fanny Wijkström - Nanna Hart - Liv Berglöf
5Hammarby IF gul46,19
Julia Karlsson - Sara Luul - Linn Harrysson - Albertina Brandt - Maja Högström

    F11 60 M  HEAT 1  Vind -1,3  
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,09Final
2Elsa Löfvenberg -04Hellas FK9,90
3Ida Östling -04Hellas FK9,90
4Edvarda Lindén -04Boo IF10,08
5Alicia Larsten -04IFK Lidingö10,26

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -4,7  
1Signe Blom -04Trosa Vagnhärad SK9,23Final
2Felicia Johansson -04Hanvikens SK9,56
3Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö9,85
4Nellie Mella -04Hellas FK10,41
5Maja Högström -04Hammarby IF10,59
6Tilda Holdar -04Hellas FK11,31

    F11 60 M  HEAT 3  Vind -1,2  
1Saga Hermundstad -04IF Linnéa9,15Final
2Lykke Iacobaeus -04Värmdö IF9,38Final
3Alannah Hellstadius -04Hammarby IF9,41Final
4Stella Sajdak -04IFK Lidingö9,44Final
5Lovisa Keil -04Hellas FK10,13
6Alexandra de Matos -04Hellas FK10,56

    F11 60 M  HEAT 4  Vind -3,2  
1Ella Tylestedt -04Ingarö IF10,48
2Filippa Aronsson -04Ingarö IF10,53

    F11 60 M  FINAL  Vind -2,7  
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,24
2Saga Hermundstad -04IF Linnéa9,30
3Signe Blom -04Trosa Vagnhärad SK9,32
4Stella Sajdak -04IFK Lidingö9,56
5Lykke Iacobaeus -04Värmdö IF9,58
6Alannah Hellstadius -04Hammarby IF9,65

    F11 600 M HINDER      
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö2.02,86
2Alicia Larsten -04IFK Lidingö2.04,14
3Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö2.07,67
4Lykke Iacobaeus -04Värmdö IF2.10,56
5Felicia Johansson -04Hanvikens SK2.11,10
6Ida Östling -04Hellas FK2.15,91
7Alannah Hellstadius -04Hammarby IF2.19,79
8Vilda Doherty Dahllöf -04Hellas FK2.20,82

    F11 LÄNGD ZON      
1Saga Hermundstad -04IF Linnéa4,67+2,0
2Signe Blom -04Trosa Vagnhärad SK4,49+2,0
3Felicia Johansson -04Hanvikens SK4,28+4,24,18 +1,6
4Nike Isaksson -04IFK Lidingö4,17+1,5
5Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö3,99+1,7
6Alannah Hellstadius -04Hammarby IF3,94+3,33,58 +1,7
7Alicia Larsten -04IFK Lidingö3,94+1,0
8Lykke Iacobaeus -04Värmdö IF3,80+0,5
9Ida Östling -04Hellas FK3,73+1,6
10Edvarda Lindén -04Boo IF3,71+0,8
11Stella Sajdak -04IFK Lidingö3,70+2,1
12Alde Johansson -04IK Stål3,68+3,03,59 +1,2
13Nellie Mella -04Hellas FK3,64+1,7
14Lovisa Keil -04Hellas FK3,54+1,3
15Elsa Löfvenberg -04Hellas FK3,53+2,0
16Filippa Aronsson -04Ingarö IF3,44+2,63,43 +0,8
17Ella Tylestedt -04Ingarö IF3,20+0,4
18Maja Högström -04Hammarby IF3,13+1,9
19Liv Hedrén Videbaek -04Boo IF3,11+3,02,50 +1,9
20Tilda Holdar -04Hellas FK2,99+2,12,98 +0,7

    F11 TRESTEG ZON      
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö8,76-0,5
2Saga Hermundstad -04IF Linnéa8,49-2,2
3Felicia Johansson -04Hanvikens SK8,47+0,1
4Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö8,12-2,1
5Edvarda Lindén -04Boo IF7,99+0,8
6Ida Östling -04Hellas FK7,95-1,3
7Alannah Hellstadius -04Hammarby IF7,68+0,2
8Alde Johansson -04IK Stål7,15-2,1
9Vilda Doherty Dahllöf -04Hellas FK7,04-1,6
10Maja Högström -04Hammarby IF6,89-0,6
11Lovisa Keil -04Hellas FK6,56-1,4

    F11 KULA 2,0      
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö7,42
2Vilda Doherty Dahllöf -04Hellas FK7,00
3Stella Sajdak -04IFK Lidingö6,67
4Maja Högström -04Hammarby IF6,52
5Alde Johansson -04IK Stål6,28
6Ida Östling -04Hellas FK6,23
7Edvarda Lindén -04Boo IF6,18
8Nellie Mella -04Hellas FK6,17
9Alannah Hellstadius -04Hammarby IF5,41
10Ella Tylestedt -04Ingarö IF5,34
11Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö5,19
12Alexandra de Matos -04Hellas FK4,74
13Lovisa Keil -04Hellas FK4,51
14Tilda Holdar -04Hellas FK3,89

    F10 60 M  HEAT 1  Vind -0,3  
1Ella Vendel -05Värmdö IF9,89Final
2Emma Lindkvist -05Värmdö IF9,94Final
3Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa10,64
4Andrea Davidsson -05Boo IF11,29
-Sofia Elleborn -05IF Linnéaej start

    F10 60 M  HEAT 2  Vind -1,2  
1Julia Samuelsson -05Hässelby SK10,07
2Irene Dahl -05Tullinge-Tumba FF10,41
3Cornelia Larsten -05IFK Lidingö10,46
4Hilma Olsberg -05Hellas FK10,61
5Matilda Lingsten -05Boo IF10,78

    F10 60 M  HEAT 3  Vind -3,7  
1Anja Egnell -05IFK Lidingö9,70Final
2Natalie Lindgren -05Hässelby SK9,99Final
3Alicia Fröding -05Värmdö IF10,54
4Filippa Östling -05Hellas FK11,24
5Nora Andersson -05Värmdö IF11,56

    F10 60 M  HEAT 4  Vind -1,7  
1Natalia Sahlman -05IFK Lidingö9,91Final
2Ida Frykhammar -05IFK Lidingö10,02
3Lovisa Larsson -05Hellas FK10,28
4Elwira Heldeskog -05Boo IF10,59
5Matilda Bergström -05Hellas FK10,75

    F10 60 M  HEAT 5  Vind -3,4  
1Hjördis Bäckman -05IF Linnéa9,84Final
2Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö10,10
3Hedda Jörnehag -05Värmdö IF10,59
4Disa Gran -05Värmdö IF11,03
5Cornelia Cernjul -05Hanvikens SK11,19

    F10 60 M  FINAL  Vind -1,4  
1Anja Egnell -05IFK Lidingö9,58
2Hjördis Bäckman -05IF Linnéa9,81
3Natalie Lindgren -05Hässelby SK9,84
4Natalia Sahlman -05IFK Lidingö9,86
5Ella Vendel -05Värmdö IF10,08
6Emma Lindkvist -05Värmdö IF10,12

    F10 400 M HINDER  HEAT 1    
1Ida Egnell -05IFK Lidingö1.20,26
2Cornelia Larsten -05IFK Lidingö1.24,02
3Ebba Ekström -05IFK Lidingö1.27,46
4Matilda Bergström -05Hellas FK1.31,50
5Filippa Östling -05Hellas FK1.31,83
6Alicia Fröding -05Värmdö IF1.33,96
7Hedda Jörnehag -05Värmdö IF1.34,86
8Disa Gran -05Värmdö IF1.35,27
-Nora Andersson -05Värmdö IFej start

    F10 400 M HINDER  HEAT 2    
1Natalia Sahlman -05IFK Lidingö1.19,21
2Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö1.24,77
3Natalie Lindgren -05Hässelby SK1.26,18
4Ella Vendel -05Värmdö IF1.28,46
5Emma Lindkvist -05Värmdö IF1.28,47
6Hjördis Bäckman -05IF Linnéa1.31,67
7Lovisa Larsson -05Hellas FK1.32,24
8Julia Samuelsson -05Hässelby SK1.34,79
-Ida Frykhammar -05IFK Lidingöej start

    F10 400 M HINDER  SAMLAD LISTA    
1Natalia Sahlman -05IFK Lidingö1.19,21
2Ida Egnell -05IFK Lidingö1.20,26
3Cornelia Larsten -05IFK Lidingö1.24,02
4Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö1.24,77
5Natalie Lindgren -05Hässelby SK1.26,18
6Ebba Ekström -05IFK Lidingö1.27,46
7Ella Vendel -05Värmdö IF1.28,46
8Emma Lindkvist -05Värmdö IF1.28,47
9Matilda Bergström -05Hellas FK1.31,50
10Hjördis Bäckman -05IF Linnéa1.31,67
11Filippa Östling -05Hellas FK1.31,83
12Lovisa Larsson -05Hellas FK1.32,24
13Alicia Fröding -05Värmdö IF1.33,96
14Julia Samuelsson -05Hässelby SK1.34,79
15Hedda Jörnehag -05Värmdö IF1.34,86
16Disa Gran -05Värmdö IF1.35,27

    F10 LÄNGD ZON      
1Ella Vendel -05Värmdö IF4,02+5,43,68 +1,7
2Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö4,00+2,2
3Anja Egnell -05IFK Lidingö3,83+2,5
4Ida Frykhammar -05IFK Lidingö3,78+5,43,75 +1,8
5Cornelia Larsten -05IFK Lidingö3,76+2,33,62 +2,0
6Natalie Lindgren -05Hässelby SK3,69+4,5
7Ebba Ekström -05IFK Lidingö3,60+0,6
8Hjördis Bäckman -05IF Linnéa3,47+4,53,27 +1,9
9Alicia Fröding -05Värmdö IF3,44+1,6
10Lovisa Larsson -05Hellas FK3,26+2,8
11Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa3,20+1,5
12Natalia Sahlman -05IFK Lidingö3,19+3,12,94 +1,8
13Irene Dahl -05Tullinge-Tumba FF3,19+3,1
14Emma Lindkvist -05Värmdö IF3,18+3,23,12 +2,0
15Hilma Olsberg -05Hellas FK3,14+1,7
16Julia Samuelsson -05Hässelby SK3,10-1,3
17Hedda Jörnehag -05Värmdö IF3,00+0,8
18Filippa Östling -05Hellas FK2,98+1,7
19Matilda Bergström -05Hellas FK2,95+2,8
20Nora Andersson -05Värmdö IF2,93+2,22,86 +1,8
21Andrea Davidsson -05Boo IF2,90+3,6
22Disa Gran -05Värmdö IF2,88+3,8
23Cornelia Cernjul -05Hanvikens SK2,83+2,92,78 +2,0
24Sofia Elleborn -05IF Linnéa2,25+2,5
25Filippa Bergman -05Hellas FK1,63+2,0

    F10 KULA 2,0      
1Tove Olsson -06Huddinge AIS6,89
2Alicia Fröding -05Värmdö IF6,79
3Sofia Elleborn -05IF Linnéa6,19
4Ida Frykhammar -05IFK Lidingö6,08
5Natalie Lindgren -05Hässelby SK5,92
6Julia Samuelsson -05Hässelby SK5,77
7Nora Andersson -05Värmdö IF5,56
8Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö5,43
9Matilda Lingsten -05Boo IF5,27
10Ebba Ekström -05IFK Lidingö5,20
11Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa5,17
12Hilma Olsberg -05Hellas FK5,10
13Filippa Östling -05Hellas FK5,09
14Hedda Jörnehag -05Värmdö IF5,00
15Matilda Bergström -05Hellas FK4,96
16Lovisa Larsson -05Hellas FK4,95
17Hjördis Bäckman -05IF Linnéa4,75
18Emma Lindkvist -05Värmdö IF4,48
19Irene Dahl -05Tullinge-Tumba FF4,39
20Andrea Davidsson -05Boo IF4,35
21Filippa Bergman -05Hellas FK3,73

    F9 60 M    Vind -2,1  
1Karin Brismar -06IFK Lidingö10,62
2Emmy Parck -06Hellas FK10,68
3Maggie Doherty Dahllöf -06Hellas FK11,27
4Tilda Magné -06Hellas FK11,27
5Anna Lindgren -06Hässelby SK11,65
6Agnes Odda -06Boo IF11,77

    F9 600 M      
1Tove Olsson -06Huddinge AIS2.13,81
2Emmy Parck -06Hellas FK2.14,45
3Karin Brismar -06IFK Lidingö2.21,12

    F9 LÄNGD ZON      
1Emmy Parck -06Hellas FK3,40+3,03,12 +0,8
2Karin Brismar -06IFK Lidingö3,12+2,4
3Tove Olsson -06Huddinge AIS3,09+2,92,97 +1,7
4Maggie Doherty Dahllöf -06Hellas FK3,09+2,9
5Tilda Magné -06Hellas FK3,02+1,4
6Anna Lindgren -06Hässelby SK2,89+3,92,76 +1,5
7Agnes Odda -06Boo IF2,67+2,4

    F9 VISSELSPJUT      
1Tove Olsson -06Huddinge AIS22,72
2Maggie Doherty Dahllöf -06Hellas FK19,38
3Anna Lindgren -06Hässelby SK12,95
4Karin Brismar -06IFK Lidingö12,79

    F8 60 M  HEAT 1  Vind -1,3  
1Amilia Jergmar -07Boo IF9,83Final
2Nora Johansson -07IK Stål10,11Final
3Elin Westergren -07Mälarö SOK11,23
4Beatrice Lindberg -07Hellas FK11,80
5Elsa Eklund -07Hellas FK11,82

    F8 60 M  HEAT 2  Vind -1,4  
1Nova Raitis -07Hanvikens SK10,24Final
2Freja Elming -07Tullinge-Tumba FF10,41Final
3Alice Dahl -07Tullinge-Tumba FF11,33
4Agnes Blåeldh -07Hellas FK11,83
5Lorena Carlsson -07Hellas FK11,85

    F8 60 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Carmen Cernjul -07Hanvikens SK10,41Final
2Beate Pott -07Turebergs FK10,48Final
3Alva Mella -07Hellas FK10,62
4Norah Hamberg -07Mälarö SOK10,76
5Linn Lager -08Hellas FK12,29

    F8 60 M  FINAL  Vind -1,7  
1Amilia Jergmar -07Boo IF9,96
2Nora Johansson -07IK Stål10,45
3Beate Pott -07Turebergs FK10,58
4Nova Raitis -07Hanvikens SK10,59
5Carmen Cernjul -07Hanvikens SK10,64
6Freja Elming -07Tullinge-Tumba FF10,67

    F8 400 M      
1Amilia Jergmar -07Boo IF1.21,82
2Carmen Cernjul -07Hanvikens SK1.22,81
3Nora Johansson -07IK Stål1.27,52
4Nova Raitis -07Hanvikens SK1.28,07
5Elin Westergren -07Mälarö SOK1.35,17
6Freja Elming -07Tullinge-Tumba FF1.38,59

    F8 LÄNGD ZON      
1Amilia Jergmar -07Boo IF3,73+1,9
2Nora Johansson -07IK Stål3,49+3,23,29 +0,3
3Filippa Hanikat -07Hanvikens SK3,36+2,83,25 +1,3
4Nova Raitis -07Hanvikens SK3,31+4,43,20 +2,0
5Carmen Cernjul -07Hanvikens SK3,30+1,9
6Beate Pott -07Turebergs FK3,09+3,73,02 +1,5
7Freja Elming -07Tullinge-Tumba FF2,98+2,0
8Alva Mella -07Hellas FK2,88+3,42,43 +0,2
9Norah Hamberg -07Mälarö SOK2,87+3,22,72 +1,2
10Ebba Ingull -07Hellas FK2,82+3,1
11Beatrice Lindberg -07Hellas FK2,68+3,02,31 +0,7
12Lorena Carlsson -07Hellas FK2,68+1,5
13Elin Westergren -07Mälarö SOK2,53+1,8
14Leah Dunger Johnsson -08Boo IF2,44+2,12,43 +2,0
15Alice Dahl -07Tullinge-Tumba FF2,34+1,3
16Linn Lager -08Hellas FK2,32+2,1
17Elsa Eklund -07Hellas FK2,26+3,12,13 +1,3
18Vera Papantoni -07Hellas FK2,14+1,1

    F8 VISSELSPJUT      
1Norah Hamberg -07Mälarö SOK22,68
2Alva Mella -07Hellas FK19,25
3Nova Raitis -07Hanvikens SK18,53
4Filippa Hanikat -07Hanvikens SK16,40
5Amilia Jergmar -07Boo IF15,10
6Elin Westergren -07Mälarö SOK14,67
7Carmen Cernjul -07Hanvikens SK13,78
8Alice Dahl -07Tullinge-Tumba FF9,34
9Beatrice Lindberg -07Hellas FK4,38

    PROVA PÅ 60 M  HEAT 1  Vind -2,1  
1Gustav Sandberg -04Boo FF10,21
2Viktor JeppeBoo11,15
3Lisa Engström -06xxx11,24

    PROVA PÅ 60 M  HEAT 2  Vind -3,4  
1William Hällqvist -08xxx12,16
2Jacob Backert -09xxx12,72
3Victor Backert -11xxx17,78

    PF8 KURIRSTAFETT       
1Hellas FKej tidtagn
Alva - Jakob - Linn - Lore - Vera - Ebba - Beatrice - Alva

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram