Resultat Boregalan 23 maj 2015

   SK Bore arrangerade på Björnevi i Torsby
 
    MÄN 100 M    Vind -1,1  
1Alexander Karlsson -88IL Gular, NOR11,65
2Martin Jonsson -95SK Bore12,18

    MÄN 200 M    Vind -1,3  
1Erik Hilmersson -98SK Bore25,05
2Felix Östlund -98SK Bore27,74

    MÄN LÄNGD      
1Martin Jonsson -95SK Bore5,49-1,5

    MÄN SPJUT      
1Sebastian Thörngren -93IFK Växjö65,36

    P19 100 M    Vind -2,5  
1Tobias Johansson -97IK Vikings FIK12,11
2Ahmet Dal -97SK Bore12,15
3Jonathan Andersson -97IF Göta12,19
4Mattias Windhede -96IF Göta12,36
5Freddy Safari -96SK Bore12,99
6Thamer Amara -96IF Göta13,37

    P19 200 M    Vind -1,3  
1Jonathan Andersson -97IF Göta24,33
2Mattias Windhede -96IF Göta24,36
3Freddy Safari -96SK Bore26,21
4Thamer Amara -96IF Göta26,60

    P19 HÖJD      
1Tobias Johansson -97IK Vikings FIK1,90
2Mattias Green -98Säffle FIK1,85

    P19 LÄNGD      
1Freddy Safari -96SK Bore4,390,0

    P19 SLÄGGA 6,0      
1Andreas Holmgren -96SK Bore36,05

    P19 SPJUT      
1Andrée Nilsson -97SK Bore53,40

    P17 100 M    Vind -1,6  
1Erik Hilmersson -98SK Bore12,64
2Felix Östlund -98SK Bore13,33

    P17 HÖJD      
1Mattias Green -98Säffle FIK1,85

    P17 LÄNGD      
1Felix Östlund -98SK Bore4,55-0,1

    P17 SPJUT 700      
1Rasmus Eriksson -98Kils AIK67,93
2Alexander Nilsson -98IF Göta47,72
3Ali Ahmadi -98SK Bore29,07

    P15 80 M    Vind -0,1  
1Tomas Johansson -00KFUM Örebro10,47
2Viktor Karlsson -00Wedevågs IF11,72
3Mohammad Awaz -00SK Bore11,93
4Efrem Negasi -00SK Bore13,25

    P15 HÖJD      
1Rasmus Tidestad -00IF Göta1,65
2Oskar Arensmeier -00Frövi IK1,65

    P15 LÄNGD      
1Tomas Johansson -00KFUM Örebro5,48
2Viktor Karlsson -00Wedevågs IF3,78
3Mohammad Awaz -00SK Bore3,49
4Efrem Negasi -00SK Bore3,33

    P15 KULA 4,0      
1Tomas Johansson -00KFUM Örebro11,13
2Sander Mikkelsen -00Eidanger IL, NOR10,13
3Andreas Green -00Säffle FIK8,57

    P15 DISKUS 1,0      
1Sander Mikkelsen -00Eidanger IL, NOR31,49
2Tomas Johansson -00KFUM Örebro31,05
3Viktor Karlsson -00Wedevågs IF17,66

    P15 SLÄGGA 4,0      
1Tomas Johansson -00KFUM Örebro37,78
2Andreas Green -00Säffle FIK21,22
3Viktor Karlsson -00Wedevågs IF19,34

    P15 SPJUT 600      
1Tomas Johansson -00KFUM Örebro35,85
2Oskar Arensmeier -00Frövi IK34,81
3Viktor Karlsson -00Wedevågs IF17,04

    P14 80 M    Vind -0,3  
1Simon Jonängen -01KFUM Arvika10,01
2Gabriel Gunnarsson -01IF Göta10,57
3Oscar Persson -01Frövi IK12,00

    P14 HÖJD      
1Oscar Persson -01Frövi IK1,25

    P14 LÄNGD      
1Simon Jonängen -01KFUM Arvika5,29
2Gabriel Gunnarsson -01IF Göta4,61
3Oscar Persson -01Frövi IK3,92

    P14 KULA 4,0      
1Oscar Persson -01Frövi IK6,52

    P14 DISKUS 1,0      
1Oscar Persson -01Frövi IK15,62

    P13 60 M    Vind -1,4  
1Elias Landberg -02IFK Sunne8,83
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF9,05
3Erik Westberg -02SK Bore9,66
4Abraham Negasi -02SK Bore10,07

    P13 HÖJD      
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF1,25
2Erik Lindkvist -02Wedevågs IF1,05

    P13 LÄNGD ZON      
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF4,75
2Alfred Aakre -02IF Göta4,54
3Elias Landberg -02IFK Sunne4,07
4Erik Lindkvist -02Wedevågs IF3,78

    P13 KULA 3,0      
1Alfred Aakre -02IF Göta7,97
2Erik Lindkvist -02Wedevågs IF7,76
3Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF7,18

    P13 DISKUS 0,6      
1Erik Lindkvist -02Wedevågs IF21,82
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF21,20

    P13 SLÄGGA 3,0      
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF22,53
2Erik Lindkvist -02Wedevågs IF20,80

    P12 60 M    Vind 0,0  
1Colin Rahm -03SK Bore9,23
2Sander Bergqvist -03SK Bore9,36
3Rickard Throgen Hedin -03SK Bore9,42

    P12 400 M HINDER      
1Noah Melkersson -03SK Bore1.15,66
2Colin Rahm -03SK Bore1.22,38

    P12 HÖJD      
1Rickard Throgen Hedin -03SK Bore1,33

    P12 LÄNGD ZON      
1Noah Melkersson -03SK Bore3,97
2Colin Rahm -03SK Bore3,95
3Sander Bergqvist -03SK Bore3,79

    P12 KULA 3,0      
1William Nilsson -03SK Bore7,40
2Noah Melkersson -03SK Bore7,33
3Sander Bergqvist -03SK Bore6,61

    P12 DISKUS 0,6      
1William Nilsson -03SK Bore25,06
2Noah Melkersson -03SK Bore25,00
3Rickard Throgen Hedin -03SK Bore20,91
4Sander Bergqvist -03SK Bore20,12

    P12 SLÄGGA 3,0      
1William Nilsson -03SK Bore24,44
2Sander Bergqvist -03SK Bore20,81

    P12 SPJUT 400      
1Noah Melkersson -03SK Bore27,48
2Filip Sundin -04IF Göta19,90
3Karl Johansson -04Kils AIK18,02
4Sander Bergqvist -03SK Bore17,84
5Kim Hjertkvist -05SK Bore17,42

    P11 60 M    Vind -1,6  
1Adam Larsson -04IFK Sunne9,60
2Karl Johansson -04Kils AIK9,97
3Markus Karlsson -04Wedevågs IF10,30
4Filip Sundin -04IF Göta10,36

    P11 400 M HINDER      
1Filip Sundin -04IF Göta1.18,20
2Markus Karlsson -04Wedevågs IF1.28,08

    P11 HÖJD      
1Filip Sundin -04IF Göta1,26
2Markus Karlsson -04Wedevågs IF1,05

    P11 LÄNGD ZON      
1Filip Sundin -04IF Göta3,95
2Karl Johansson -04Kils AIK3,79

    P11 KULA 2,0      
1Filip Sundin -04IF Göta7,85
2Karl Johansson -04Kils AIK7,41
3Markus Karlsson -04Wedevågs IF6,09

    P11 BOLLKAST      
1Karl Johansson -04Kils AIK41,79
2Filip Sundin -04IF Göta36,36
3Adam Larsson -04IFK Sunne30,36
4Markus Karlsson -04Wedevågs IF24,24

    P10 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Amadeus Frankert -05Säffle FIK10,19Final
2Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika10,56Final
3Oskar Persson -05SK Bore10,62Final

    P10 60 M  HEAT 2  Vind -2,0  
1Albin Alfredsson -05KFUM Arvika9,83Final
2Erik Spångedal -05SK Bore10,22Final
3Arvid Hilmersson -05SK Bore10,24Final
4Kim Hjertkvist -05SK Bore11,60

    P10 60 M  FINAL  Vind -1,2  
1Albin Alfredsson -05KFUM Arvika9,70
2Amadeus Frankert -05Säffle FIK9,85
3Erik Spångedal -05SK Bore10,18
4Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika10,23
5Arvid Hilmersson -05SK Bore10,36
6Oskar Persson -05SK Bore10,58

    P10 400 M HINDER      
1Amadeus Frankert -05Säffle FIK1.18,27
2Oskar Persson -05SK Bore1.30,93
3Kim Hjertkvist -05SK Bore1.34,33

    P10 40 M HÄCK    Vind -0,6  
1Amadeus Frankert -05Säffle FIK8,17
2Arvid Hilmersson -05SK Bore8,67
3Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika9,05

    P10 HÖJD      
1Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika1,14
2Albin Alfredsson -05KFUM Arvika1,05

    P10 LÄNGD ZON      
1Erik Spångedal -05SK Bore3,55
2Amadeus Frankert -05Säffle FIK3,49
3Arvid Hilmersson -05SK Bore3,40
4Albin Alfredsson -05KFUM Arvika3,39
5Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika3,37
6Oskar Persson -05SK Bore3,23

    P10 KULA 2,0      
1Kim Hjertkvist -05SK Bore6,72
2Albin Alfredsson -05KFUM Arvika6,64
3Oskar Persson -05SK Bore6,07

    P10 BOLLKAST      
1Arvid Hilmersson -05SK Bore32,28
2Amadeus Frankert -05Säffle FIK32,08
3Albin Alfredsson -05KFUM Arvika32,04
4Kim Hjertkvist -05SK Bore31,43

    P9 60 M  HEAT 1  Vind -0,1  
1Erik Danielsson -06SK Bore10,15Final
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,25Final
3Anton Johansson -06KFUM Arvika10,68
4Liam Haili -06Wedevågs IF10,82
5David Mumbere -06SK Bore11,23

    P9 60 M  HEAT 2  Vind -2,2  
1Anton Kamperin -06Kils AIK9,76Final
2Noah Johansson -06Kils AIK10,23Final
3Melvin Westberg -06SK Bore10,53Final

    P9 60 M  HEAT 3  Vind -0,3  
1Teddy Rådström -06SK Bore9,94Final
2Daniel Holöien -06SK Bore10,72
3Hampus Strand -06Filipstads IF10,97

    P9 60 M  FINAL  Vind -1,2  
1Anton Kamperin -06Kils AIK9,65
2Teddy Rådström -06SK Bore10,06
3Noah Johansson -06Kils AIK10,34
4Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,35
5Melvin Westberg -06SK Bore10,56
6Erik Danielsson -06SK Bore10,76

    P9 400 M HINDER      
1Erik Danielsson -06SK Bore1.21,28
2Teddy Rådström -06SK Bore1.23,61
3Melvin Westberg -06SK Bore1.27,57
4Daniel Holöien -06SK Bore1.31,86
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF1.32,22
-David Mumbere -06SK BoreDNF

    P9 40 M HÄCK  HEAT 1  Vind -2,0  
1Melvin Westberg -06SK Bore9,038,8m
2Liam Haili -06Wedevågs IF9,188,9m
3Erik Danielsson -06SK Bore9,559,3m
4Hampus Strand -06Filipstads IF10,4310,2m

    P9 40 M HÄCK  HEAT 2  Vind 0,0  
1Teddy Rådström -06SK Bore8,3m
2Noah Johansson -06Kils AIK8,9m
3Anton Johansson -06KFUM Arvika9,0m
4David Mumbere -06SK Bore9,1m

    P9 40 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Teddy Rådström -06SK Bore8,3m
2Melvin Westberg -06SK Bore8,8m
3=Liam Haili -06Wedevågs IF8,9m
3=Noah Johansson -06Kils AIK8,9m
5Anton Johansson -06KFUM Arvika9,0m
6David Mumbere -06SK Bore9,1m
7Erik Danielsson -06SK Bore9,3m
8Hampus Strand -06Filipstads IF10,2m

    P9 HÖJD      
1Melvin Westberg -06SK Bore1,08
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF1,05
3Teddy Rådström -06SK Bore1,05
4Daniel Holöien -06SK Bore1,02
5Erik Danielsson -06SK Bore0,99
-Jean-Claude Mbavu -06SK Bore0,00
-David Mumbere -06SK Bore0,00

    P9 LÄNGD ZON      
1Teddy Rådström -06SK Bore3,56
2Liam Haili -06Wedevågs IF3,34
3Erik Danielsson -06SK Bore3,29
4Anton Johansson -06KFUM Arvika3,16
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF3,07
6Hampus Strand -06Filipstads IF3,05
7Melvin Westberg -06SK Bore2,87
8Daniel Holöien -06SK Bore2,61
9David Mumbere -06SK Bore2,61
10Jean-Claude Mbavu -06SK Bore2,57

    P9 KULA 2,0      
1Liam Haili -06Wedevågs IF6,94
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF6,66
3Erik Danielsson -06SK Bore6,56
4Melvin Westberg -06SK Bore6,22
5Noah Johansson -06Kils AIK6,15
6Ludvig Liljemark -06SK Bore5,77
7Teddy Rådström -06SK Bore5,59
8David Mumbere -06SK Bore5,52
9Hampus Strand -06Filipstads IF4,84

    P9 BOLLKAST      
1Teddy Rådström -06SK Bore38,40
2Noah Johansson -06Kils AIK33,36
3Liam Haili -06Wedevågs IF32,42
4David Mumbere -06SK Bore30,72
5Melvin Westberg -06SK Bore30,48
6Ludvig Liljemark -06SK Bore29,28
7Anton Johansson -06KFUM Arvika29,01
8Jean-Claude Mbavu -06SK Bore26,10
9Erik Danielsson -06SK Bore24,81
10Hampus Strand -06Filipstads IF19,17

    P8 60 M    Vind -2,2  
1Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF11,19
2Sebastian Aspetorp -07KFUM Arvika11,24
3Emil Strand -07Filipstads IF11,73
4Melker Liljemark -07SK Bore11,85
5Oscar Thor -07Kils AIK11,89
6Isak Spångedal -07SK Bore12,05

    P8 400 M HINDER      
1Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF1.29,65
2Melker Liljemark -07SK Bore1.42,00
3Oscar Thor -07Kils AIK1.42,02

    P8 40 M HÄCK    Vind -0,1  
1Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF9,47
2Emil Strand -07Filipstads IF10,11
3Oscar Thor -07Kils AIK10,16
4Isak Spångedal -07SK Bore10,23
5Sebastian Aspetorp -07KFUM Arvika10,26

    P8 HÖJD      
1Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF0,96
2Sebastian Aspetorp -07KFUM Arvika0,90
3Oscar Thor -07Kils AIK0,87

    P8 LÄNGD ZON      
1Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF3,00
2Sebastian Aspetorp -07KFUM Arvika2,96
3Isak Spångedal -07SK Bore2,74
4Emil Strand -07Filipstads IF2,73
5Oscar Thor -07Kils AIK2,65

    P8 KULA 2,0      
1Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF5,31
2Oscar Thor -07Kils AIK4,68
3Emil Strand -07Filipstads IF4,26

    P8 BOLLKAST      
1Melker Liljemark -07SK Bore23,50
2Oscar Thor -07Kils AIK21,96
3Emil Strand -07Filipstads IF18,02
4Sebastian Aspetorp -07KFUM Arvika12,96
5Olle Laurila -07KFUM Arvika3,69

    KVINNOR 100 M    Vind -1,3  
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne12,57
2Andrea Nybäck -90IF Göta12,85
3Sofie Wadelius -82IF Göta14,26
4Erika Bergkvist -87IF Göta14,53

    KVINNOR 200 M    Vind 0,0  
1Emmy Lindström -02Kils AIK27,55
2Erika Bergkvist -87IF Göta30,32

    KVINNOR HÖJD      
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne1,60

    KVINNOR LÄNGD      
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne5,59-1,8
2Andrea Nybäck -90IF Göta5,520,0

    KVINNOR DISKUS      
1Lydia Sundin -94IFK Mora45,63

    KVINNOR SLÄGGA      
1Amanda Eriksson -90IFK Umeå56,74
2Mari Strange ya -90IK Tjalve, NOR49,50
3Anna-Clara Rydberg -94IF Göta48,91

    KVINNOR SPJUT      
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne27,15

    F19 100 M    Vind -3,3  
1Maja Sörebro -97IFK Kristinehamn13,51
2Sabine Steen -97IFK Kristinehamn14,59

    F19 200 M    Vind 0,0  
1Maja Sörebro -97IFK Kristinehamn27,26

    F19 HÖJD      
1Anna Karlsson Tufuga -97SK Bore1,60
2Elin Edgren -97SK Bore1,45

    F19 DISKUS 1,0      
1Sabine Steen -97IFK Kristinehamn30,49
2Elin Edgren -97SK Bore25,37

    F19 SLÄGGA 4,0      
1Linn Forssell -97Motala AIF50,95
2Sabine Steen -97IFK Kristinehamn46,26
3Elin Edgren -97SK Bore33,47

    F19 SPJUT 600      
1Anna Karlsson Tufuga -97SK Bore39,27
2Elin Edgren -97SK Bore25,14

    F17 100 M    Vind -3,3  
1Julia Arlestrand -99IFK Sunne14,29
-Romana Hassan -98SK BoreDNF

    F17 HÖJD      
1Hanna Olsson -99Säffle FIK1,52
2Erika Blomqvist -99IFK Sunne1,49

    F17 LÄNGD      
1Julia Arlestrand -99IFK Sunne4,62-0,3
2Erika Blomqvist -99IFK Sunne4,27-0,5

    F17 KULA 3,0      
1Ida Stenbäck -99SK Bore12,94
2Johanna Edgren -98SK Bore10,24

    F17 DISKUS 1,0      
1Ida Stenbäck -99SK Bore32,41
2Lina Bonander -99SK Bore31,76
3Hanna Olsson -99Säffle FIK25,96
4Johanna Edgren -98SK Bore17,67

    F17 SLÄGGA 3,0      
1Ida Stenbäck -99SK Bore50,07
2Johanna Edgren -98SK Bore40,96
3Lina Jernberg -99IFK Kristinehamn36,38
4Lina Bonander -99SK Bore36,14
5Hanna Olsson -99Säffle FIK24,13

    F17 SPJUT 500      
1Carolin Näslund -98SK Bore45,26
2Lina Bonander -99SK Bore31,85
3Johanna Edgren -98SK Bore31,82
4Ida Stenbäck -99SK Bore26,61

    F15 80 M    Vind -0,3  
1Linnea Johansson -00KFUM Örebro11,54
2Emilia Segolsson -00KFUM Arvika11,83

    F15 LÄNGD      
1Linnea Johansson -00KFUM Örebro4,23
2Emilia Segolsson -00KFUM Arvika4,14

    F15 KULA 3,0      
1Miranda Nilsson -00SK Bore10,61
2Elin Blomkvist -00IF Göta8,42
3Linnea Johansson -00KFUM Örebro7,57

    F15 DISKUS 0,75      
1Sara Forssell -00Motala AIF34,76
2Miranda Nilsson -00SK Bore31,31
3Elin Blomkvist -00IF Göta25,89

    F15 SLÄGGA 3,0      
1Sara Forssell -00Motala AIF42,85
2Miranda Nilsson -00SK Bore40,80
3Elin Blomkvist -00IF Göta22,24

    F15 SPJUT 500      
1Miranda Nilsson -00SK Bore32,95

    F14 80 M    Vind -2,6  
1Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta11,14
2Clara Hedling -01KFUM Arvika11,52
3Linn Wernersson -01KFUM Arvika12,34
-Amanda Nilsson -01KFUM ArvikaDQ start

    F14 HÖJD      
1Amanda Nilsson -01KFUM Arvika1,45
2Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta1,45
3Elin Nermark -01IFK Sunne1,40

    F14 LÄNGD      
1Elin Nermark -01IFK Sunne4,22
2Linn Wernersson -01KFUM Arvika3,85

    F14 KULA 3,0      
1Alma Gustafsson -01IF Göta11,17
2Moa Laurila -01KFUM Arvika8,68
3Maja Persson -01SK Bore6,97

    F14 DISKUS 0,75      
1Maja Persson -01SK Bore23,40
2Moa Laurila -01KFUM Arvika19,71

    F14 SLÄGGA 3,0      
1Maja Persson -01SK Bore32,06

    F14 SPJUT 500      
1Tilda Bergström -02IFK Sunne33,73
2Moa Laurila -01KFUM Arvika28,00

    F13 60 M  HEAT 1  Vind -0,2  
1Petra Bäckström -02Säffle FIK8,81Final
2Sanna Ljungberg -02IFK Mora9,17Final
3Emmy Nyström-Jansson -02IF Göta9,27Final
4Kajsa Holmberg -02SK Bore9,66

    F13 60 M  HEAT 2  Vind -1,9  
1Emma Karlsson -02Wedevågs IF9,3m
2Emmy Kyrk -02IFK Sunne9,3m
3Alma Mühlbach -02SK Bore9,4m
4Mofida Hassan -02SK Bore11,5m

    F13 60 M  HEAT 3  Vind -0,1  
1Cecilia Eriksson -02Eds SK8,82Final
2Tilde Inelind -02Kils AIK8,83Final
3Matilda Strand -02Filipstads IF8,94Final
4Amanda Fridberg -02IF Göta9,50
5Emilia Alfredsson -02KFUM Arvika9,59

    F13 60 M  FINAL  Vind -1,1  
1Petra Bäckström -02Säffle FIK8,66
2Cecilia Eriksson -02Eds SK8,83
3Matilda Strand -02Filipstads IF8,84
4Tilde Inelind -02Kils AIK8,86
5Emmy Nyström-Jansson -02IF Göta9,22
6Sanna Ljungberg -02IFK Mora9,27

    F13 HÖJD      
1Tilda Bergström -02IFK Sunne1,40
2Emilia Alfredsson -02KFUM Arvika1,35
3Matilda Strand -02Filipstads IF1,35
4Tilde Inelind -02Kils AIK1,30
5Sanna Ljungberg -02IFK Mora1,30
6Thea Braneby -02IFK Sunne1,25
7Emmy Nyström-Jansson -02IF Göta1,25
8Amanda Fridberg -02IF Göta1,20

    F13 LÄNGD ZON      
1Tilde Inelind -02Kils AIK4,62
2Matilda Strand -02Filipstads IF4,45
3Emmy Nyström-Jansson -02IF Göta4,37
4Sanna Ljungberg -02IFK Mora4,20
5Emmy Kyrk -02IFK Sunne4,12
6Ida Boström -02Frövi IK4,05
7Petra Bäckström -02Säffle FIK4,03
8Cecilia Eriksson -02Eds SK3,94
9Emilia Alfredsson -02KFUM Arvika3,86
10Thea Braneby -02IFK Sunne3,79
11Amanda Fridberg -02IF Göta3,69
12Emma Karlsson -02Wedevågs IF3,48
13Mofida Hassan -02SK Bore2,97

    F13 KULA 2,0      
1Amanda Fridberg -02IF Göta12,68
2Vibeke Engen -02Oppegård IL, NOR11,53
3Tilda Bergström -02IFK Sunne10,77
4Petra Bäckström -02Säffle FIK9,79
5Sarah Mikkelsen -02Eidanger IL, NOR9,03
6Sanna Ljungberg -02IFK Mora8,77
7Ida Boström -02Frövi IK7,93

    F13 DISKUS 0,6      
1Amanda Fridberg -02IF Göta31,57
2Emma Karlsson -02Wedevågs IF19,88
3Ida Boström -02Frövi IK16,73

    F13 SLÄGGA 2,0      
1Sarah Mikkelsen -02Eidanger IL, NOR39,16
2Amanda Fridberg -02IF Göta35,98
3Matilda Strand -02Filipstads IF26,03
4Petra Bäckström -02Säffle FIK20,59
5Maja Hellekant -02IF Göta18,14

    F13 SPJUT 400      
1Vibeke Engen -02Oppegård IL, NOR43,85
2Tilda Bergström -02IFK Sunne35,00
3Amanda Fridberg -02IF Göta27,06
4Matilda Strand -02Filipstads IF24,47
5Sanna Ljungberg -02IFK Mora20,63
6Ida Boström -02Frövi IK20,17
7Maja Hellekant -02IF Göta13,15

    F12 60 M  HEAT 1    
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,69Final
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,91Final
3Andrea Larsson -03IFK Sunne8,92Final
4Hanna Karlsson -03IF Göta9,33Final
5Johanna Larsson Möller -03KFUM Arvika10,15

    F12 60 M  HEAT 2    
1Linn Oskarsson -03IFK Sunne9,18Final
2Elin Petersen -03IF Göta9,45Final
3Cornelia Kennerstad -03Kils AIK9,90
4Julia Persson -03KFUM Arvika10,43

    F12 60 M  FINAL  Vind -1,2  
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,58
2Andrea Larsson -03IFK Sunne8,98
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,10
4Hanna Karlsson -03IF Göta9,27
5Linn Oskarsson -03IFK Sunne9,39
6Elin Petersen -03IF Göta9,69

    F12 400 M HINDER      
1Tuva Wikman -03KFUM Arvika1.13,70
2Wilma Karlsson -03Säffle FIK1.14,50
3Amanda Olsson -03Säffle FIK1.15,58
4Hanna Karlsson -03IF Göta1.17,73
5Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF1.18,19
6Elin Petersen -03IF Göta1.18,70

    F12 HÖJD      
1Wilma Karlsson -03Säffle FIK1,30
2Elin Petersen -03IF Göta1,20

    F12 LÄNGD ZON      
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF4,52
2Ebba Wulcan -03Säffle FIK4,51
3Andrea Larsson -03IFK Sunne4,49
4Tuva Wikman -03KFUM Arvika4,48
5Elin Petersen -03IF Göta4,19
6Hanna Karlsson -03IF Göta4,16
7Cornelia Kennerstad -03Kils AIK3,81
8Linn Oskarsson -03IFK Sunne3,72
9Johanna Larsson Möller -03KFUM Arvika3,69
10Julia Persson -03KFUM Arvika2,95

    F12 KULA 2,0      
1Maria Grenegård -03IF Göta8,51
2Andrea Larsson -03IFK Sunne7,55
3Cornelia Kennerstad -03Kils AIK6,42
4Julia Persson -03KFUM Arvika4,55

    F12 DISKUS 0,6      
1Amanda Olsson -03Säffle FIK19,25
2Maria Grenegård -03IF Göta19,15
3Cornelia Kennerstad -03Kils AIK16,19
4Wilma Karlsson -03Säffle FIK13,33
5Sandra Larsson -03Kils AIK12,49

    F12 SLÄGGA 2,0      
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK24,84
2Amanda Olsson -03Säffle FIK22,48
3Klara Johansson -06Säffle FIK18,46
4Cornelia Kennerstad -03Kils AIK15,49
5Sandra Larsson -03Kils AIK14,52

    F12 SPJUT 400      
1Amanda Olsson -03Säffle FIK18,42
2Ebba Wulcan -03Säffle FIK17,66
3Maria Grenegård -03IF Göta16,76
4Sandra Larsson -03Kils AIK16,55
5Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF16,15
6Cornelia Kennerstad -03Kils AIK14,51
7Johanna Larsson Möller -03KFUM Arvika13,89
8Edit Laurila -05KFUM Arvika10,24

    F11 60 M  HEAT 1  Vind -1,8  
1Bea Johannesson -04IFK Sunne9,78Final
2Sophie Säwe -04Kils AIK10,04Final
3Linnea Hedin -04Gräsmarks GoIF10,12Final

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -2,0  
1Linnea Nermark -04IFK Sunne9,28Final
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK9,77Final
3Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK10,15Final
4Minna Olsson -04IFK Sunne10,37

    F11 60 M  FINAL  Vind -1,0  
1Linnea Nermark -04IFK Sunne9,24
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK9,66
3Bea Johannesson -04IFK Sunne9,89
4Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK10,02
5Sophie Säwe -04Kils AIK10,07
6Linnea Hedin -04Gräsmarks GoIF10,24

    F11 400 M HINDER      
1Linn Danielsson -04SK Bore1.18,26
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK1.24,42
3Linnea Hedin -04Gräsmarks GoIF1.24,82
4Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK1.27,37

    F11 HÖJD      
1Sophie Säwe -04Kils AIK1,28
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK1,05

    F11 LÄNGD ZON      
1Linnea Nermark -04IFK Sunne4,15
2Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK3,80
3Linnéa Carlsson -04Kils AIK3,69
4Bea Johannesson -04IFK Sunne3,60
5Linnea Hedin -04Gräsmarks GoIF3,40

    F11 KULA 2,0      
1Sophie Säwe -04Kils AIK7,10
2Alva Hedling -04KFUM Arvika6,18
3Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK5,69

    F11 BOLLKAST      
1Sophie Säwe -04Kils AIK25,65
2Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK16,35
3Bea Johannesson -04IFK Sunne15,27

    F10 60 M    Vind -1,0  
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS9,80
2Ida Karlqvist -05Wedevågs IF9,94
3Nora Eriksson -05Frövi IK10,10
4Emma Larsson -05Kils AIK10,32
5Sara Larsson -05Kils AIK10,48

    F10 400 M HINDER      
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS1.26,70
2Ida Karlqvist -05Wedevågs IF1.27,76
3Emelie Olsson -05Säffle FIK1.35,32
4Emma Larsson -05Kils AIK1.38,49
5Edit Laurila -05KFUM Arvika1.42,60

    F10 40 M HÄCK    Vind 0,0  
1Emma Larsson -05Kils AIK8,35
2Nora Eriksson -05Frövi IK8,42
3Sara Larsson -05Kils AIK8,74
4Edvina Norberg -05Ransäters AIS8,80
5Emelie Olsson -05Säffle FIK9,38
6Edit Laurila -05KFUM Arvika10,54

    F10 HÖJD      
1Sara Larsson -05Kils AIK1,22
2Ida Karlqvist -05Wedevågs IF1,05
3Edvina Norberg -05Ransäters AIS1,05
4Edit Laurila -05KFUM Arvika0,90

    F10 LÄNGD ZON      
1Ida Karlqvist -05Wedevågs IF3,42
2Sara Larsson -05Kils AIK3,29
3Edvina Norberg -05Ransäters AIS3,22
4Nora Eriksson -05Frövi IK3,17
5Emma Larsson -05Kils AIK3,10
6Emelie Olsson -05Säffle FIK3,05
7Edit Laurila -05KFUM Arvika2,45

    F10 KULA 2,0      
1Emma Larsson -05Kils AIK6,52
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS6,25
3Edit Laurila -05KFUM Arvika5,50

    F10 BOLLKAST      
1Ida Karlqvist -05Wedevågs IF26,71
2Emma Larsson -05Kils AIK25,14
3Edvina Norberg -05Ransäters AIS21,93
4Sara Larsson -05Kils AIK19,18
5Emelie Olsson -05Säffle FIK19,16
6Nora Eriksson -05Frövi IK18,51
7Edit Laurila -05KFUM Arvika18,11

    F9 60 M  HEAT 1  Vind -0,5  
1Fanny Bergqvist -06SK Bore10,02Final
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF10,42Final
3Ellen Arvidsson -06Kils AIK11,06
4Klara Johansson -06Säffle FIK11,43

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -1,1  
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne10,06Final
2Engla Guttman -06Säffle FIK10,70Final
3Elsa Petersen -06IF Göta10,73Final
4Sanna Florell Jonsson -06SK Bore10,91
5Ellen Staaf Lindqvist -06IFK Sunne11,83

    F9 60 M  HEAT 3  Vind -1,3  
1Maja Johansson -06Kils AIK10,15Final
2Tea Anderberg -06Säffle FIK10,77
3Moa Karlsson -06Säffle FIK11,05
4Estelle Dunger -06SK Bore11,80

    F9 60 M  FINAL  Vind -1,5  
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne9,90
2Fanny Bergqvist -06SK Bore10,24
3Maja Johansson -06Kils AIK10,34
4Tilda Eriksson -06Filipstads IF10,46
5Engla Guttman -06Säffle FIK10,74
6Elsa Petersen -06IF Göta10,80

    F9 400 M HINDER      
1Elsa Petersen -06IF Göta1.28,84
2Sanna Florell Jonsson -06SK Bore1.31,09
3Tea Anderberg -06Säffle FIK1.31,27
4Maja Johansson -06Kils AIK1.34,50
5Agnes Amneteg -06Säffle FIK1.34,65
6Engla Guttman -06Säffle FIK1.36,57
7Ellen Mähler -06SK Bore1.36,73

    F9 40 M HÄCK  HEAT 1  Vind 0,0  
1Tilda Eriksson -06Filipstads IF8,77
2Fanny Bergqvist -06SK Bore8,96
3Engla Guttman -06Säffle FIK9,29
4Moa Karlsson -06Säffle FIK9,57
5Tea Anderberg -06Säffle FIK9,65

    F9 40 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,9  
1Elsa Petersen -06IF Göta8,45
2Maja Johansson -06Kils AIK8,66
3Agnes Amneteg -06Säffle FIK9,21
4Sanna Florell Jonsson -06SK Bore9,19
5Klara Johansson -06Säffle FIK9,64

    F9 40 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Elsa Petersen -06IF Göta8,45
2Maja Johansson -06Kils AIK8,66
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF8,77
4Fanny Bergqvist -06SK Bore8,96
5Sanna Florell Jonsson -06SK Bore9,19
6Agnes Amneteg -06Säffle FIK9,21
7Engla Guttman -06Säffle FIK9,29
8Moa Karlsson -06Säffle FIK9,57
9Klara Johansson -06Säffle FIK9,64
10Tea Anderberg -06Säffle FIK9,65

    F9 HÖJD      
1Agnes Amneteg -06Säffle FIK1,14
2Ebba Johannesson -06IFK Sunne1,11
3Fanny Bergqvist -06SK Bore1,11
4Tea Anderberg -06Säffle FIK1,02
5Engla Guttman -06Säffle FIK1,02
6Maja Johansson -06Kils AIK0,99
7Tilda Eriksson -06Filipstads IF0,96
8Elsa Petersen -06IF Göta0,96
9Moa Karlsson -06Säffle FIK0,93
10Estelle Dunger -06SK Bore0,87

    F9 LÄNGD ZON      
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne3,57
2Agnes Amneteg -06Säffle FIK3,32
3Fanny Bergqvist -06SK Bore3,29
4Elsa Petersen -06IF Göta3,22
5Maja Johansson -06Kils AIK3,22
6Tilda Eriksson -06Filipstads IF3,21
7Ellen Arvidsson -06Kils AIK3,17
8Ellen Mähler -06SK Bore2,81
9Moa Karlsson -06Säffle FIK2,79
10Engla Guttman -06Säffle FIK2,62
11Tea Anderberg -06Säffle FIK2,60
12Ellen Staaf Lindqvist -06IFK Sunne2,14

    F9 KULA 2,0      
1Klara Johansson -06Säffle FIK6,81
2Agnes Amneteg -06Säffle FIK5,22
3Maja Johansson -06Kils AIK5,02
4Fanny Bergqvist -06SK Bore4,58
5Tilda Eriksson -06Filipstads IF4,52
6Tea Anderberg -06Säffle FIK4,20
7Engla Guttman -06Säffle FIK4,12
8Moa Karlsson -06Säffle FIK4,08
9Estelle Dunger -06SK Bore3,41
10Ellen Staaf Lindqvist -06IFK Sunne3,07

    F9 BOLLKAST      
1Elsa Petersen -06IF Göta21,15
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF19,83
3Ebba Johannesson -06IFK Sunne19,01
4Ellen Mähler -06SK Bore17,50
5Fanny Bergqvist -06SK Bore17,50
6Agnes Amneteg -06Säffle FIK15,77
7Klara Johansson -06Säffle FIK15,29
8Engla Guttman -06Säffle FIK15,16
9Tea Anderberg -06Säffle FIK15,01
10Moa Karlsson -06Säffle FIK13,96
11Maja Johansson -06Kils AIK13,42
12Ellen Staaf Lindqvist -06IFK Sunne9,14

    F8 60 M  HEAT 1  Vind -1,5  
1Moa Karlsson -08IF Göta11,53Final
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF11,63Final
3Siri Anderberg -08Säffle FIK11,73Final

    F8 60 M  HEAT 2  Vind -0,9  
1Tilde Karlsson -07IFK Mora10,90Final
2Nasreen Hassan -07SK Bore12,24Final
3Kajsa Karlqvist -07Wedevågs IF12,35Final
4Linnea Ekström -08Wedevågs IF12,55

    F8 60 M  FINAL  Vind -0,4  
1Tilde Karlsson -07IFK Mora10,43
2Moa Karlsson -08IF Göta11,43
3Frida Arenvang -08Wedevågs IF11,63
4Siri Anderberg -08Säffle FIK11,76
5Nasreen Hassan -07SK Bore12,16
6Kajsa Karlqvist -07Wedevågs IF12,19

    F8 400 M HINDER      
1Tilde Karlsson -07IFK Mora1.36,09
2Moa Karlsson -08IF Göta1.37,83
3Siri Anderberg -08Säffle FIK1.38,86
4Kajsa Karlqvist -07Wedevågs IF1.41,59
5Frida Arenvang -08Wedevågs IF1.42,13
6Linnea Ekström -08Wedevågs IF1.43,70
7Nasreen Hassan -07SK Bore1.43,80

    F8 40 M HÄCK    Vind -0,7  
1Tilde Karlsson -07IFK Mora9,33
2Nasreen Hassan -07SK Bore10,16
3Kajsa Karlqvist -07Wedevågs IF10,27
4Frida Arenvang -08Wedevågs IF10,68
5Siri Anderberg -08Säffle FIK10,96
6Linnea Ekström -08Wedevågs IF11,34

    F8 HÖJD      
1Nasreen Hassan -07SK Bore0,81
2Siri Anderberg -08Säffle FIK0,78
-Frida Arenvang -08Wedevågs IF0,00

    F8 LÄNGD ZON      
1Tilde Karlsson -07IFK Mora3,22
2Moa Karlsson -08IF Göta2,86
3Nasreen Hassan -07SK Bore2,61
4Linnea Ekström -08Wedevågs IF2,47
5Siri Anderberg -08Säffle FIK2,41
6Frida Arenvang -08Wedevågs IF2,37
7Kajsa Karlqvist -07Wedevågs IF2,29

    F8 KULA 2,0      
1Linnea Ekström -08Wedevågs IF3,32
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF3,12
3Nasreen Hassan -07SK Bore2,96
4Siri Anderberg -08Säffle FIK2,93

    F8 BOLLKAST      
1Linnea Ekström -08Wedevågs IF12,34
2Nasreen Hassan -07SK Bore9,81
3Siri Anderberg -08Säffle FIK8,63

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram