Resultat Boregalan 14 maj 2016

   SK Bore arrangerade på Björnevi i Torsby
 
    MÄN 100 M    Vind -0,9  
1Emanuel Gebrehiulet -96SK Bore12,98

    MÄN 3000 M      
1Alexander Karlsson -88IL Gular, NOR12.39,93

    MÄN KULA      
1Alexander Karlsson -88IL Gular, NOR9,69
2Henrik Karlsson -72Wedevågs IF8,04

    MÄN DISKUS      
1Henrik Karlsson -72Wedevågs IF21,14

    MÄN SLÄGGA      
1Tommy Larsson -90IF Göta52,70
2Hans Eriksson -86Västerås FK52,62
3Henrik Karlsson -72Wedevågs IF21,89

    P19 SPJUT      
1Rasmus Eriksson -98Kils AIK62,87
2Andrée Nilsson -97SK Bore59,29
3Alexander Nilsson -98IF Göta49,37

    P17 100 M    Vind -2,1  
1Gustav Calles -00Wedevågs IF13,07
2Viktor Karlsson -00Wedevågs IF13,74
3Tresor Hakizimana -00Frövi IK14,16

    P17 HÖJD      
1Oskar Arensmeier -00Frövi IK1,66

    P17 KULA 5,0      
1Viktor Karlsson -00Wedevågs IF7,49

    P17 DISKUS 1,5      
1Erik Vestlund -99Kils AIK43,29
2Tresor Hakizimana -00Frövi IK21,33
3Gustav Calles -00Wedevågs IF20,74
4Viktor Karlsson -00Wedevågs IF20,51

    P17 SLÄGGA 5,0      
1Viktor Karlsson -00Wedevågs IF23,71
2Gustav Calles -00Wedevågs IF16,65

    P17 SPJUT 700      
1Oskar Arensmeier -00Frövi IK35,61
2Viktor Karlsson -00Wedevågs IF21,65
3Gustav Calles -00Wedevågs IF17,81

    P15 80 M    Vind 0,0  
1Gabriel Gunnarsson -01IF Göta9,82
2Albin Enbacker -01IF Göta10,99
3Oscar Persson -01Frövi IK11,28

    P15 HÖJD      
1Albin Enbacker -01IF Göta1,39
2Oscar Persson -01Frövi IK1,33

    P15 LÄNGD      
1Gabriel Gunnarsson -01IF Göta5,50
2Oscar Persson -01Frövi IK4,40
3Albin Enbacker -01IF Göta4,19

    P15 KULA 4,0      
1Oscar Persson -01Frövi IK7,89

    P15 DISKUS 1,0      
1Oscar Persson -01Frövi IK20,74

    P14 80 M    Vind 0,0  
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF11,29

    P14 HÖJD      
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF1,33

    P14 LÄNGD      
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF4,61

    P14 KULA 4,0      
1Gustav Bertilsson -02IF Göta8,60
2Erik Lindkvist -02Wedevågs IF7,60
3Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF7,12

    P14 DISKUS 1,0      
1Erik Lindkvist -02Wedevågs IF25,87
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF22,35

    P14 SLÄGGA 4,0      
1Erik Lindkvist -02Wedevågs IF27,81
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF23,09

    P14 SPJUT 600      
1Gustav Bertilsson -02IF Göta29,64
2Erik Lindkvist -02Wedevågs IF22,92

    P13 60 M    Vind -0,9  
1Lukas Ellström -03IF Göta8,49
2Gabriel Ant Styffe -03IFK Sunne8,95
3Rickard Throgen Hedin -03SK Bore9,13

    P13 HÖJD      
1Rickard Throgen Hedin -03SK Bore1,41

    P13 KULA 3,0      
1Lukas Ellström -03IF Göta9,37
2Rickard Throgen Hedin -03SK Bore9,34
3William Nilsson -03SK Bore8,63
4Sander Bergkvist -03SK Bore6,64

    P13 DISKUS 0,6      
1Rickard Throgen Hedin -03SK Bore33,87
2William Nilsson -03SK Bore26,90
3Sander Bergkvist -03SK Bore26,07

    P13 SLÄGGA 3,0      
1William Nilsson -03SK Bore31,64
2Sander Bergkvist -03SK Bore23,16

    P13 SPJUT 400      
1Rickard Throgen Hedin -03SK Bore18,96
2Sander Bergkvist -03SK Bore16,79

    P12 60 M    Vind -0,2  
1Adam Larsson -04IFK Sunne9,01
2Kasper Walan -04Kils AIK9,42
3Markus Karlsson -04Wedevågs IF10,20

    P12 400 M HINDER      
1Kasper Walan -04Kils AIK1.12,50
2Filip Sundin -04IF Göta1.16,08
3Markus Karlsson -04Wedevågs IF1.28,40

    P12 HÖJD      
1Filip Sundin -04IF Göta1,32
2Kasper Walan -04Kils AIK1,26
3Kilian Rotevatn -04IF Göta1,23
4Markus Karlsson -04Wedevågs IF1,14

    P12 LÄNGD ZON      
1Adam Larsson -04IFK Sunne4,39
2Kasper Walan -04Kils AIK3,97
3Filip Sundin -04IF Göta3,94
4Kilian Rotevatn -04IF Göta3,76

    P12 KULA 3,0      
1Markus Karlsson -04Wedevågs IF8,81
2Kasper Walan -04Kils AIK8,70
3Filip Sundin -04IF Göta7,03

    P12 DISKUS 0,6      
1Liam Haili -06Wedevågs IF21,55
2Filip Sundin -04IF Göta20,53
3Markus Karlsson -04Wedevågs IF19,08
4Kasper Walan -04Kils AIK18,96
5Gustav Lindkvist -04Wedevågs IF18,15

    P12 SLÄGGA 3,0      
1Kasper Walan -04Kils AIK16,24
2Markus Karlsson -04Wedevågs IF13,94

    P12 SPJUT 400      
1Kasper Walan -04Kils AIK26,90
2Filip Sundin -04IF Göta23,44

    P11 60 M    Vind -2,0  
1Max Titus -05Frövi IK9,29
2Albin Alfredsson -05KFUM Arvika9,45
3Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika9,83
4Tim Wigh Dahlgren -05Filipstads IF10,19

    P11 400 M HINDER      
1Max Titus -05Frövi IK1.14,60

    P11 HÖJD      
1Tim Wigh Dahlgren -05Filipstads IF1,28
2Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika1,25
3Max Titus -05Frövi IK1,22

    P11 LÄNGD ZON      
1Max Titus -05Frövi IK3,94
2Albin Alfredsson -05KFUM Arvika3,85
3Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika3,63
4Tim Wigh Dahlgren -05Filipstads IF3,35

    P11 KULA 2,0      
1Albin Alfredsson -05KFUM Arvika7,54

    P11 BOLLKAST      
1Albin Alfredsson -05KFUM Arvika34,14
2Tim Wigh Dahlgren -05Filipstads IF28,51
3Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika21,01

    P10 60 M  HEAT 1  Vind -3,4  
1Noah Johansson -06Kils AIK9,87Final
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,27Final
3Hampus Strand -06Filipstads IF10,60
4Liam Haili -06Wedevågs IF11,32

    P10 60 M  HEAT 2  Vind -0,6  
1Anton Kamperin -06Kils AIK9,41Final
2Teddy Rådström -06SK Bore9,92Final
3Daniel Holöien -06SK Bore10,05Final
4Anton Johansson -06KFUM Arvika10,36Final
5Oliver Lindström-Hedberg -06IFK Sunne10,60
6David Mumbere -06SK Bore10,92

    P10 60 M  FINAL  Vind +3,6  
1Anton Kamperin -06Kils AIK9,35
2Teddy Rådström -06SK Bore9,56
3Noah Johansson -06Kils AIK9,87
4Daniel Holöien -06SK Bore9,89
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,21
6Anton Johansson -06KFUM Arvika10,45

    P10 400 M HINDER      
1Teddy Rådström -06SK Bore1.22,82
2=Daniel Holöien -06SK Bore1.24,42
2=Oliver Lindström-Hedberg -06IFK Sunne1.24,42
4David Mumbere -06SK Bore1.35,89
5Karl Westerlind -06Säffle FIK1.37,15

    P10 40 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,3  
1David Mumbere -06SK Bore8,45
2Liam Haili -06Wedevågs IF9,16
3Oliver Lindström-Hedberg -06IFK Sunne9,90

    P10 40 M HÄCK  HEAT 2  Vind 0,0  
1Teddy Rådström -06SK Bore7,91
2Noah Johansson -06Kils AIK8,00
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF8,61
4Anton Johansson -06KFUM Arvika9,17

    P10 40 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Teddy Rådström -06SK Bore7,91
2Noah Johansson -06Kils AIK8,00
3David Mumbere -06SK Bore8,45
4Johan Lindkvist -06Wedevågs IF8,61
5Liam Haili -06Wedevågs IF9,16
6Anton Johansson -06KFUM Arvika9,17
7Oliver Lindström-Hedberg -06IFK Sunne9,90

    P10 HÖJD      
1Teddy Rådström -06SK Bore1,16
2Daniel Holöien -06SK Bore1,16
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF1,10
4Linus Nyqvist -06Kils AIK1,07
5David Mumbere -06SK Bore0,98
6Karl Westerlind -06Säffle FIK0,92

    P10 LÄNGD ZON      
1Teddy Rådström -06SK Bore3,67
2Noah Johansson -06Kils AIK3,56
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF3,42
4Hampus Strand -06Filipstads IF3,33
5Anton Johansson -06KFUM Arvika3,22
6Oliver Lindström-Hedberg -06IFK Sunne3,05
7Daniel Holöien -06SK Bore2,65
8Karl Westerlind -06Säffle FIK2,65
9David Mumbere -06SK Bore2,59

    P10 KULA 2,0      
1Noah Johansson -06Kils AIK7,46
2Ludvig Liljemark -06SK Bore7,22
3Liam Haili -06Wedevågs IF6,80
4Teddy Rådström -06SK Bore6,66
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF6,16
6Linus Nyqvist -06Kils AIK6,08
7Anton Johansson -06KFUM Arvika6,07
8Jean-Claude Mbavu -06SK Bore5,68
9David Mumbere -06SK Bore5,32
10Karl Westerlind -06Säffle FIK4,52

    P10 BOLLKAST      
1Noah Johansson -06Kils AIK37,05
2Teddy Rådström -06SK Bore33,69
3David Mumbere -06SK Bore32,16
4Anton Johansson -06KFUM Arvika31,88
5Liam Haili -06Wedevågs IF31,77
6Jean-Claude Mbavu -06SK Bore27,77
7Ludvig Liljemark -06SK Bore27,68
8Anton Kamperin -06Kils AIK25,62
9Linus Nyqvist -06Kils AIK23,50

    P9 60 M  HEAT 1  Vind -1,5  
1Albin Vestlund -07Kils AIK10,26Final
2Ludvig Eriksson -07KFUM Arvika10,65Final
3Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF10,75Final
4Emil Strand -07Filipstads IF11,43
5Tobias Nyqvist -07Kils AIK11,52

    P9 60 M  HEAT 2  Vind -0,9  
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,17Final
2Casper Gustafsson -07Kils AIK10,97Final
3Melker Liljemark -07SK Bore11,27Final
4Affe Rydén -07IFK Mora11,40
5Oscar Thor -07Kils AIK11,66

    P9 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,04
2Albin Vestlund -07Kils AIK10,06
3Ludvig Eriksson -07KFUM Arvika10,61
4Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF10,62
5Casper Gustafsson -07Kils AIK10,90
6Melker Liljemark -07SK Bore11,03

    P9 400 M HINDER      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta1.23,20
2Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF1.23,34
3Casper Gustafsson -07Kils AIK1.28,04
4Ludvig Eriksson -07KFUM Arvika1.29,86
5Albin Vestlund -07Kils AIK1.34,35

    P9 40 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,5  
1Melker Liljemark -07SK Bore9,08
2Oscar Thor -07Kils AIK9,88
3Emil Strand -07Filipstads IF10,31
4Tobias Nyqvist -07Kils AIK11,28

    P9 40 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,3  
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta8,19
2Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF8,45
3Casper Gustafsson -07Kils AIK8,94
4Albin Vestlund -07Kils AIK9,27

    P9 40 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta8,19
2Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF8,45
3Casper Gustafsson -07Kils AIK8,94
4Melker Liljemark -07SK Bore9,08
5Albin Vestlund -07Kils AIK9,27
6Oscar Thor -07Kils AIK9,88
7Emil Strand -07Filipstads IF10,31
8Tobias Nyqvist -07Kils AIK11,28

    P9 HÖJD      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta1,22
2Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF1,19
3Albin Vestlund -07Kils AIK1,01

    P9 LÄNGD ZON      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta3,57
2Albin Vestlund -07Kils AIK3,24
3Ludvig Eriksson -07KFUM Arvika3,18
4Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF3,17
5Casper Gustafsson -07Kils AIK3,00
6Oscar Thor -07Kils AIK2,87
7Emil Strand -07Filipstads IF2,79
8Tobias Nyqvist -07Kils AIK2,79

    P9 KULA 2,0      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta7,84
2Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF6,12
3Tobias Nyqvist -07Kils AIK6,02
4Albin Vestlund -07Kils AIK5,385.10
5Oscar Thor -07Kils AIK5,384.88
6Emil Strand -07Filipstads IF5,08
7Melker Liljemark -07SK Bore4,83
8Affe Rydén -07IFK Mora4,43

    P9 BOLLKAST      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta29,80
2Albin Vestlund -07Kils AIK26,16
3Oscar Thor -07Kils AIK25,56
4Melker Liljemark -07SK Bore24,21
5Tobias Nyqvist -07Kils AIK23,51
6Casper Gustafsson -07Kils AIK19,92
7Ludvig Eriksson -07KFUM Arvika19,30

    P8 60 M    Vind -1,9  
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika10,42
2David Wigh Dahlgren -08Filipstads IF11,62
3Sigge Rydén -08Sälens IF12,16
4Isak Grenegård -08IF Göta12,87

    P8 400 M HINDER      
1William Amneteg -09Säffle FIK1.43,57
2Theo Axelsson -08IFK Sunne1.53,51

    P8 40 M HÄCK    Vind -1,3  
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika9,56
2David Wigh Dahlgren -08Filipstads IF9,59
3Sigge Rydén -08Sälens IF9,89

    P8 HÖJD      
1David Wigh Dahlgren -08Filipstads IF1,04
2Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika1,01

    P8 LÄNGD ZON      
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika3,28
2David Wigh Dahlgren -08Filipstads IF2,79
3Sigge Rydén -08Sälens IF2,62
4Isak Grenegård -08IF Göta2,36

    P8 KULA 2,0      
1David Wigh Dahlgren -08Filipstads IF4,70
2Elton Järpegård -08Kils AIK4,62
3Sigge Rydén -08Sälens IF3,36

    P8 BOLLKAST      
1David Wigh Dahlgren -08Filipstads IF22,98
2Elton Järpegård -08Kils AIK15,89
3Isak Grenegård -08IF Göta10,65

    KVINNOR DISKUS      
1Lydia Sundin -94IFK Mora44,23
2Maria Wennlund -93IF Göta39,30

    KVINNOR SLÄGGA      
1Josefin Berg -85IF Göta61,46
2Mari Strange ya -90IK Tjalve, NOR54,80

    F19 KULA 4,0      
1Johanna Edgren -98SK Bore8,29

    F19 DISKUS 1,0      
1Sabine Steen -97IFK Kristinehamn31,95
2Johanna Edgren -98SK Bore28,82

    F19 SLÄGGA 4,0      
1Sabine Steen -97IFK Kristinehamn48,67
2Elin Edgren -97SK Bore38,41
3Johanna Edgren -98SK Bore35,84

    F19 SPJUT 600      
1Carolin Näslund -98SK Bore46,75
2Johanna Edgren -98SK Bore28,24

    F17 HÖJD      
1Hanna Olsson -99Säffle FIK1,45

    F17 KULA 3,0      
1Ida Stenbäck -99SK Bore13,30
2Elin Blomkvist -00IF Göta8,73

    F17 DISKUS 1,0      
1Ida Stenbäck -99SK Bore36,94
2Lina Bonander -99SK Bore25,52
3Elin Blomkvist -00IF Göta24,41

    F17 SLÄGGA 3,0      
1Ida Stenbäck -99SK Bore50,86
2Elin Blomkvist -00IF Göta25,90

    F17 SPJUT 500      
1Lina Bonander -99SK Bore34,91
2Klara Bergström -99IFK Sunne32,59
3Ida Stenbäck -99SK Bore27,59

    F15 80 M    Vind -0,3  
1Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta11,17
2Kira Rotevatn -01IF Göta11,84
3Maja Karlsson -01IF Göta11,94

    F15 HÖJD      
1Amanda Nilsson -01KFUM Arvika1,48
2Elin Nermark -01IFK Sunne1,42
3Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta1,39
4Maja Karlsson -01IF Göta1,33

    F15 LÄNGD      
1Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta4,40
2Kira Rotevatn -01IF Göta4,24
3Maja Karlsson -01IF Göta4,02
4Elin Nermark -01IFK Sunne4,01

    F15 KULA 3,0      
1Maja Persson -01SK Bore8,65
2Jessica Billa -01SK Bore7,64

    F15 DISKUS 0,75      
1Maja Persson -01SK Bore31,68
2Jessica Billa -01SK Bore27,30

    F15 SLÄGGA 3,0      
1Maja Persson -01SK Bore38,99
2Josefine Andersson -01IFK Kristinehamn34,80
3Jessica Billa -01SK Bore30,13

    F15 SPJUT 500      
1Kira Rotevatn -01IF Göta18,25
2Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta12,96
3Maja Karlsson -01IF Göta12,95

    F14 80 M  HEAT 1  Vind -0,1  
1Emmy Lindström -02Kils AIK10,88
2Petra Bäckström -02Säffle FIK11,32
3Emmy Nyström Jansson -02IF Göta11,46
4Emma Karlsson -02Wedevågs IF11,94

    F14 80 M  HEAT 2  Vind -0,8  
1Cecilia Eriksson -02Säffle FIK11,18
2Minna Qvarnström -02Kils AIK11,36
3Alma Mühlbach -02SK Bore12,00
4Amanda Fridberg -02IF Göta12,59

    F14 80 M  SAMLAD LISTA    
1Emmy Lindström -02Kils AIK10,88
2Cecilia Eriksson -02Säffle FIK11,18
3Petra Bäckström -02Säffle FIK11,32
4Minna Qvarnström -02Kils AIK11,36
5Emmy Nyström Jansson -02IF Göta11,46
6Emma Karlsson -02Wedevågs IF11,94
7Alma Mühlbach -02SK Bore12,00
8Amanda Fridberg -02IF Göta12,59

    F14 HÖJD      
1Emilia Alfredsson -02KFUM Arvika1,45
2Petra Bäckström -02Säffle FIK1,36

    F14 LÄNGD      
1Emmy Nyström Jansson -02IF Göta4,29
2Emma Kyrk -02IFK Sunne4,28
3Cecilia Eriksson -02Säffle FIK3,98
4Alma Mühlbach -02SK Bore3,77
5Emma Karlsson -02Wedevågs IF3,72
6Amanda Fridberg -02IF Göta3,55
7Kajsa Holmberg -02SK Bore3,44

    F14 KULA 3,0      
1Amanda Fridberg -02IF Göta9,85
2Petra Bäckström -02Säffle FIK9,20
3Mathilda Kyrk -02Säffle FIK6,83

    F14 DISKUS 0,75      
1Amanda Fridberg -02IF Göta37,18
2Petra Bäckström -02Säffle FIK23,65
3Emma Karlsson -02Wedevågs IF17,10

    F14 SLÄGGA 3,0      
1Amanda Fridberg -02IF Göta39,72
2Petra Bäckström -02Säffle FIK33,12
3Mathilda Kyrk -02Säffle FIK20,68

    F14 SPJUT 500      
1Tilda Bergström -02IFK Sunne35,38
2Amanda Fridberg -02IF Göta28,36

    F13 60 M  HEAT 1  Vind -0,3  
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,29Final
2Hanna Hagevik Bakke -03Trysilgutten, NOR8,87Final
3Maria Grenegård -03IF Göta8,98Final
4Alice Millén -03Sälens IF9,05Final

    F13 60 M  HEAT 2  Vind -0,8  
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,73Final
2Andrea Larsson -03IFK Sunne8,81Final
3Kari Hagevik Bakke -03Trysilgutten, NOR9,65
4Ella Andersson Jäger -03IK Vikings FIK10,05

    F13 60 M  FINAL  Vind -0,8  
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,42
2Andrea Larsson -03IFK Sunne8,86
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,89
4Hanna Hagevik Bakke -03Trysilgutten, NOR9,04
5Maria Grenegård -03IF Göta9,22
6Alice Millén -03Sälens IF9,32

    F13 HÖJD      
1Wilma Karlsson -03Säffle FIK1,39
2Cornelia Kennerstad -03Kils AIK1,21
3Amanda Olsson -03Säffle FIK1,18

    F13 LÄNGD ZON      
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK4,70
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF4,61
3Hanna Hagevik Bakke -03Trysilgutten, NOR4,58
4Andrea Larsson -03IFK Sunne4,43
5Ella Andersson Jäger -03IK Vikings FIK3,38
6Kari Hagevik Bakke -03Trysilgutten, NOR4,22
7Cornelia Kennerstad -03Kils AIK4,22

    F13 KULA 2,0      
1Maria Grenegård -03IF Göta8,78
2Sandra Larsson -03Kils AIK6,59
3Ella Andersson Jäger -03IK Vikings FIK6,05

    F13 DISKUS 0,6      
1Amanda Olsson -03Säffle FIK27,69
2Wilma Karlsson -03Säffle FIK24,30
3Maria Grenegård -03IF Göta21,76
4Cornelia Kennerstad -03Kils AIK20,30
5Sandra Larsson -03Kils AIK16,60

    F13 SLÄGGA 2,0      
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK35,24
2Amanda Olsson -03Säffle FIK22,65
3Sandra Larsson -03Kils AIK21,30
4Maria Grenegård -03IF Göta19,78

    F13 SPJUT 400      
1Amanda Olsson -03Säffle FIK26,87
2Wilma Karlsson -03Säffle FIK20,89
3Maria Grenegård -03IF Göta20,08
4Cornelia Kennerstad -03Kils AIK19,78
5Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF18,65
6Sandra Larsson -03Kils AIK16,97
7Ella Andersson Jäger -03IK Vikings FIK13,72

    F12 60 M    Vind -2,3  
1Linnea Nermark -04IFK Sunne8,78
2Klara Lindholm -04IF Göta9,08
3Linnéa Carlsson -04Kils AIK9,27
4Lovisa Rundqvist -04IFK Sunne9,60
5Lina Rydén -04IFK Mora9,60
6Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK10,00

    F12 400 M HINDER      
1Tilde Olsson -04IFK Sunne1.13,15

    F12 HÖJD      
1Klara Lindholm -04IF Göta1,39
2Sophie Säwe -04Kils AIK1,36
3Linnea Nermark -04IFK Sunne1,30
4Linnéa Carlsson -04Kils AIK1,24
5Lina Rydén -04IFK Mora1,18
6Meja Schullström -04IFK Sunne1,15
7Lovisa Rundqvist -04IFK Sunne1,12

    F12 LÄNGD ZON      
1Linnea Nermark -04IFK Sunne4,42
2Sophie Säwe -04Kils AIK4,11
3Linnéa Carlsson -04Kils AIK3,96
4Lina Rydén -04IFK Mora3,87
5Meja Schullström -04IFK Sunne3,34

    F12 KULA 2,0      
1Elvira Högman -04Kils AIK8,81
2Sophie Säwe -04Kils AIK8,12

    F12 DISKUS 0,6      
1Elvira Högman -04Kils AIK22,42
2Sophie Säwe -04Kils AIK18,92
3Klara Johansson -06Säffle FIK17,79

    F12 SLÄGGA 2,0      
1Klara Johansson -06Säffle FIK22,65
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK21,03
3Elvira Högman -04Kils AIK20,82
4Sophie Säwe -04Kils AIK19,33

    F12 SPJUT 400      
1Sophie Säwe -04Kils AIK22,17
2Emma Larsson -05Kils AIK20,46
3Elvira Högman -04Kils AIK17,84
4Linnéa Carlsson -04Kils AIK15,91
5Irma Andersson Jäger -05IK Vikings FIK14,92
6Tilde Olsson -04IFK Sunne10,78

    F11 60 M    Vind -0,4  
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS9,44
2Ebba Wessman -05Frövi IK9,73
3Irma Andersson Jäger -05IK Vikings FIK9,83
4Eowyn Svahn -05Wedevågs IF9,97
5Sara Larsson -05Kils AIK10,04

    F11 400 M HINDER      
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS1.16,45
2Ebba Wessman -05Frövi IK1.17,99
3=Emelie Olsson -05Säffle FIK1.18,73
3=Irma Andersson Jäger -05IK Vikings FIK1.18,73
5Sara Larsson -05Kils AIK1.27,87
6Emma Larsson -05Kils AIK1.31,81
-Eowyn Svahn -05Wedevågs IFDNF

    F11 HÖJD      
1Sara Larsson -05Kils AIK1,29
2Emelie Olsson -05Säffle FIK1,20
3Edvina Norberg -05Ransäters AIS1,11

    F11 LÄNGD ZON      
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS3,67
2Ebba Wessman -05Frövi IK3,63
3Eowyn Svahn -05Wedevågs IF3,49
4Irma Andersson Jäger -05IK Vikings FIK3,30
5Sara Larsson -05Kils AIK3,23

    F11 KULA 2,0      
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS8,29
2Emma Larsson -05Kils AIK7,12

    F11 BOLLKAST      
1Emelie Olsson -05Säffle FIK30,31
2Emma Larsson -05Kils AIK30,02
3Edvina Norberg -05Ransäters AIS25,03
4Irma Andersson Jäger -05IK Vikings FIK23,75
5Sara Larsson -05Kils AIK22,25
6Eowyn Svahn -05Wedevågs IF18,56

    F10 60 M  HEAT 1  Vind -1,2  
1Tea Anderberg -06Säffle FIK9,90Final
2Elin Persson -06Ransäters AIS10,20Final
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF10,24Final
4Moa Karlsson -06Säffle FIK10,33
5Sanna Florell Jansson -06SK Bore11,06

    F10 60 M  HEAT 2  Vind -1,4  
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne9,22Final
2Engla Guttman -06Säffle FIK10,12Final
3Fanny Bergqvist -06SK Bore10,19Final
4Klara Johansson -06Säffle FIK10,27
5Agnes Millén -06Sälens IF10,46

    F10 60 M  FINAL  Vind +0,2  
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne9,19
2Tea Anderberg -06Säffle FIK9,68
3Elin Persson -06Ransäters AIS9,94
4Tilda Eriksson -06Filipstads IF10,22
5Engla Guttman -06Säffle FIK10,24
6Fanny Bergqvist -06SK Bore10,46

    F10 400 M HINDER      
1Tea Anderberg -06Säffle FIK1.25,20
2Sanna Florell Jonsson -06SK Bore1.27,69
3Agnes Amneteg -06Säffle FIK1.28,71
4Alicia Kjellberg -06SK Bore1.31,19
-Felicia Hultcrantz -06IFK SunneDNF

    F10 40 M HÄCK    Vind +0,3  
1Tea Anderberg -06Säffle FIK8,15
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF8,29
3Engla Guttman -06Säffle FIK8,38
4Sanna Florell Jonsson -06SK Bore8,43
5Fanny Bergqvist -06SK Bore8,91

    F10 HÖJD      
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne1,29
2Engla Guttman -06Säffle FIK1,20
3Moa Karlsson -06Säffle FIK1,20
4Agnes Amneteg -06Säffle FIK1,14
5=Fanny Bergqvist -06SK Bore1,05
5=Elin Persson -06Ransäters AIS1,05
7Sanna Florell Jonsson -06SK Bore1,02

    F10 LÄNGD ZON      
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne4,03
2Elin Persson -06Ransäters AIS3,27
3Agnes Amneteg -06Säffle FIK3,233.20
4Felicia Hultcrantz -06IFK Sunne3,233.15
5Tilda Eriksson -06Filipstads IF3,21
6Agnes Millén -06Sälens IF3,11
7Fanny Bergqvist -06SK Bore3,09
8Tea Anderberg -06Säffle FIK3,02
9Sanna Florell Jonsson -06SK Bore2,79
10Alicia Kjellberg -06SK Bore2,71
11Ellen Staaf Lindqvist -06IFK Sunne2,53
12Ellen Mähler -06SK Bore2,45

    F10 KULA 2,0      
1Klara Johansson -06Säffle FIK7,69
2Fanny Bergqvist -06SK Bore5,59
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF5,54
4Agnes Amneteg -06Säffle FIK5,52
5Agnes Millén -06Sälens IF5,32
6Tea Anderberg -06Säffle FIK5,24
7Alicia Kjellberg -06SK Bore5,08
8Moa Karlsson -06Säffle FIK4,80
9Sanna Florell Jonsson -06SK Bore4,68
10Engla Guttman -06Säffle FIK4,45
11Ellen Staaf Lindqvist -06IFK Sunne4,15

    F10 BOLLKAST      
1Tilda Eriksson -06Filipstads IF26,00
2Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne24,48
3Sanna Florell Joansson -06SK Bore23,57
4Ellen Mähler -06SK Bore22,98
5Fanny Bergqvist -06SK Bore19,84
6Agnes Amneteg -06Säffle FIK18,99
7Moa Karlsson -06Säffle FIK18,99
8Alicia Kjellberg -06SK Bore18,08
9Tea Anderberg -06Säffle FIK15,94
10Ellen Staaf Lindqvist -06IFK Sunne15,82

    F9 60 M    Vind -0,3  
1Tilde Karlsson -07IFK Mora10,08
2Juni Rudström -07Kils AIK10,82
3Elin Wåhlin -07Kils AIK10,84
4Karla Rotevatn -07IF Göta11,07

    F9 400 M HINDER      
1Tilde Karlsson -07IFK Mora1.30,76
2Juni Rudström -07Kils AIK1.32,91

    F9 40 M HÄCK    Vind +0,7  
1Tilde Karlsson -07IFK Mora8,22
2Karla Rotevatn -07IF Göta9,93

    F9 HÖJD      
1Juni Rudström -07Kils AIK0,91

    F9 LÄNGD ZON      
1Tilde Karlsson -07IFK Mora3,44
2Juni Rudström -07Kils AIK2,98
3Elin Wåhlin -07Kils AIK2,81
4Karla Rotevatn -07IF Göta2,76

    F9 KULA 2,0      
1Tilde Karlsson -07IFK Mora3,95

    F9 BOLLKAST      
1Elin Wåhlin -07Kils AIK19,89
2Tilde Karlsson -07IFK Mora12,70

    F8 60 M  HEAT 1  Vind -1,4  
1Elsa Sjögren -08Säffle FIK10,65Final
2Milla Gustafsson -08Kils AIK11,65
3Amanda Strand -09Filipstads IF12,48
4Amanda Holöien -08SK Bore13,38
5Rut Rydén -10Sälens IF13,99

    F8 60 M  HEAT 2  Vind -1,1  
1Evelina Olsson -08IFK Sunne10,67Final
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF10,84Final
3Tindra Guttman -09Säffle FIK10,99Final
4Sophie Vestberg -08SK Bore11,59
5Agnes Karlsson -09IFK Mora11,74

    F8 60 M  HEAT 3  Vind -0,7  
1Wilma Wessman -08Frövi IK10,63Final
2Siri Anderberg -08Säffle FIK11,52Final
3Mi Vestlund -08Kils AIK11,74
4Linnea Ekström -08Wedevågs IF12,68
5Caroline Holöien -08SK Bore13,85

    F8 60 M  FINAL  Vind +0,9  
1Wilma Wessman -08Frövi IK10,33
2Elsa Sjögren -08Säffle FIK10,56
3Evelina Olsson -08IFK Sunne10,77
4Frida Arenvang -08Wedevågs IF10,82
5Tindra Guttman -09Säffle FIK11,15
6Siri Anderberg -08Säffle FIK11,19

    F8 400 M HINDER      
1Frida Arenvang -08Wedevågs IF1.27,82
2Wilma Wessman -08Frövi IK1.33,62
3Evelina Olsson -08IFK Sunne1.35,75
4Milla Gustafsson -08Kils AIK1.41,53
5Nasreen Hassan -08SK Bore1.45,17
6Mi Vestlund -08Kils AIK1.46,77
7Agnes Karlsson -09IFK Mora1.52,38
8Amanda Holöien -08SK Bore1.56,7m

    F8 40 M HÄCK  HEAT 1  Vind 0,0  
1Nasreen Hassan -08SK Bore9,66
2Agnes Karlsson -09IFK Mora9,83
3Mi Vestlund -08Kils AIK9,97
4Linnea Ekström -08Wedevågs IF10,22

    F8 40 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,3  
1Elsa Sjögren -08Säffle FIK8,97
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF9,15
3Evelina Olsson -08IFK Sunne9,45
4Tindra Guttman -09Säffle FIK9,65
5Siri Anderberg -08Säffle FIK9,81

    F8 40 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Elsa Sjögren -08Säffle FIK8,97
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF9,15
3Evelina Olsson -08IFK Sunne9,45
4Tindra Guttman -09Säffle FIK9,65
5Nasreen Hassan -08SK Bore9,66
6Siri Anderberg -08Säffle FIK9,81
7Agnes Karlsson -09IFK Mora9,83
8Mi Vestlund -08Kils AIK9,97
9Linnea Ekström -08Wedevågs IF10,22

    F8 HÖJD      
1Tindra Guttman -09Säffle FIK1,06
2Evelina Olsson -08IFK Sunne0,97
3Elsa Sjögren -08Säffle FIK0,94
4Linnea Ekström -08Wedevågs IF0,82
5Caroline Holöien -08SK Bore0,70

    F8 LÄNGD ZON      
1Evelina Olsson -08IFK Sunne3,13
2Elsa Sjögren -08Säffle FIK2,92
3Wilma Wessman -08Frövi IK2,81
4Mi Vestlund -08Kils AIK2,752.70
5Frida Arenvang -08Wedevågs IF2,752.64
6Nasreen Hassan -08SK Bore2,41
7Tindra Guttman -09Säffle FIK2,40
8Linnea Ekström -08Wedevågs IF2,31
9Siri Anderberg -08Säffle FIK2,26
10Amanda Strand -09Filipstads IF2,25
11Amanda Holöien -08SK Bore2,14
12Agnes Karlsson -09IFK Mora2,12
13Milla Gustafsson -08Kils AIK2,08

    F8 KULA 2,0      
1Linnea Ekström -08Wedevågs IF4,54
2Nasreen Hassan -08SK Bore4,37
3Tindra Guttman -09Säffle FIK4,12
4Frida Arenvang -08Wedevågs IF4,02
5Elsa Sjögren -08Säffle FIK3,68
6Siri Anderberg -08Säffle FIK3,66
7Mi Vestlund -08Kils AIK3,54
8Evelina Olsson -08IFK Sunne3,50
9Wilma Wessman -08Frövi IK3,42
10Agnes Karlsson -09IFK Mora2,73
11Amanda Strand -09Filipstads IF2,54

    F8 BOLLKAST      
1Linnea Ekström -08Wedevågs IF19,72
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF17,59
3Evelina Olsson -08IFK Sunne13,89
4Siri Anderberg -08Säffle FIK13,82
5Mi Vestlund -08Kils AIK13,11
6Agnes Karlsson -09IFK Mora11,29
7Rut Rydén -10Sälens IF6,30

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram