Resultat Boregalan 13 maj 2017

   SK Bore arrangerade på Björnevi i Torsby
 
    MÄN 100 M    Vind +1,3  
1Ahmed Daal -97SK Bore12,69

    MÄN KULA      
1Ahmed Daal -97SK Bore7,75

    MÄN SLÄGGA      
1Oscar Vestlund -93IF Göta72,42

    MÄN SPJUT      
1Sebastian Thörngren -93IFK Växjö69,70
2Andrée Nilsson -97SK Bore64,20

    P19 SPJUT      
1Jakob Eriksson -98IF Göta58,59
2Alexander Nilsson -98IF Göta47,96

    P17 100 M    Vind +1,5  
1Gabriel Gunnarsson -01IF Göta11,25
2Albin Enbacker -01IF Göta12,53

    P17 DISKUS 1,5      
1Simon Bjärnlöf Segerlind -00Eksjö Södra IK37,30

    P17 SLÄGGA 5,0      
1Simon Bjärnlöf Segerlind -00Eksjö Södra IK47,72

    P14 80 M    Vind +2,1  
1Oliver Ellström -03IF Göta10,14
2Rickard Throgen Hedin -03SK Bore10,51
3Gabriel Ant Styffe -03IFK Sunne10,78

    P14 HÖJD      
1Rickard Throgen Hedin -03SK Bore1,63
2Oliver Ellström -03IF Göta1,49

    P14 LÄNGD      
1Oliver Ellström -03IF Göta4,99-1,7
2Rickard Throgen Hedin -03SK Bore4,56-1,1

    P14 KULA 4,0      
1Rickard Throgen Hedin -03SK Bore11,07
2Sander Bergkvist -03SK Bore8,60

    P14 DISKUS 1,0      
1Rickard Throgen Hedin -03SK Bore38,74
2Sander Bergkvist -03SK Bore31,37

    P14 SLÄGGA 4,0      
1Sander Bergkvist -03SK Bore31,63

    P14 SPJUT 600      
1Rickard Throgen Hedin -03SK Bore28,50
2Oliver Ellström -03IF Göta27,83
3Sander Bergkvist -03SK Bore17,34

    P12 60 M      
1Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika9,50
2Erik Spångedal -05SK Bore9,85

    P12 HÖJD      
1Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika1,28

    P12 LÄNGD ZON      
1Erik Spångedal -05SK Bore3,47

    P12 KULA 3,0      
1Albin Hultqvist -05Eksjö Södra IK7,40

    P12 DISKUS 0,6      
1Albin Hultqvist -05Eksjö Södra IK26,63

    P12 SLÄGGA 3,0      
1Albin Hultqvist -05Eksjö Södra IK23,99

    P12 SPJUT 400      
1Albin Hultqvist -05Eksjö Södra IK21,47

    P11 60 M  HEAT 1    
1Rasmus Karlsson -06IF Göta9,59Final
2Hampus Strand -06Filipstads IF9,65Final
3David Mumbere -06SK Bore10,19

    P11 60 M  HEAT 2    
1Anton Kamperin -06Kils AIK8,80Final
2Elton Holmberg -06IF Göta8,91Final
3Noah Johansson -06Kils AIK9,43Final
4Måns Sundell -06IF Göta10,18Final

    P11 60 M  FINAL  Vind +1,1  
1Anton Kamperin -06Kils AIK9,05
2Elton Holmberg -06IF Göta9,06
3Rasmus Karlsson -06IF Göta9,64
4Noah Johansson -06Kils AIK9,78
5Hampus Strand -06Filipstads IF9,84
6Måns Sundell -06IF Göta10,41

    P11 400 M HINDER      
1Elton Holmberg -06IF Göta1.26,42
2Måns Sundell -06IF Göta1.27,42
3David Mumbere -06SK Bore1.27,52

    P11 HÖJD      
1Måns Sundell -06IF Göta1,08
2David Mumbere -06SK Bore1,04

    P11 LÄNGD ZON      
1Noah Johansson -06Kils AIK3,98
2Rasmus Karlsson -06IF Göta3,62
3Hampus Strand -06Filipstads IF3,44
4David Mumbere -06SK Bore3,32
5Elton Holmberg -06IF Göta3,26
6David Jonhed -06IF Göta2,49

    P11 KULA 2,0      
1Noah Johansson -06Kils AIK8,92
2Jean Claude Mbavu -06SK Bore7,26
3David Mumbere -06SK Bore7,08
4Anton Kamperin -06Kils AIK6,09
5David Jonhed -06IF Göta4,49

    P11 BOLLKAST      
1Noah Johansson -06Kils AIK42,84
2David Mumbere -06SK Bore41,46
3Jean Claude Mbavu -06SK Bore35,18
4Anton Kamperin -06Kils AIK33,05
5Måns Sundell -06IF Göta25,76
6Elton Holmberg -06IF Göta24,44

    P10 60 M  HEAT 1    
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,25Final
2Anton Gate -07Kils AIK9,35Final
3Emil Strand -07Filipstads IF10,67Final

    P10 60 M  HEAT 2    
1Albin Vestlund -07Kils AIK9,53Final
2Adam Långström -07IF Göta10,08Final
3Isak Spångedal -07SK Bore10,78Final
4Oscar Thor -07Kils AIK12,22

    P10 60 M  FINAL  Vind +2,7  
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,32
2Albin Vestlund -07Kils AIK9,46
3Anton Gate -07Kils AIK9,58
4Adam Långström -07IF Göta10,15
5Emil Strand -07Filipstads IF10,26
6Isak Spångedal -07SK Bore10,76

    P10 400 M HINDER      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta1.17,64
2Adam Långström -07IF Göta1.25,06
3Emil Hedqvist -07IF Göta1.36,41

    P10 HÖJD      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta1,28
2Anton Gate -07Kils AIK1,21
3Albin Vestlund -07Kils AIK1,12
4Emil Hedqvist -07IF Göta1,12
5Adam Långström -07IF Göta1,04

    P10 LÄNGD ZON      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta3,97
2Anton Gate -07Kils AIK3,74
3Albin Vestlund -07Kils AIK3,72
4Emil Hedqvist -07IF Göta3,50
5Adam Långström -07IF Göta3,32
6Emil Strand -07Filipstads IF3,14
7Isak Spångedal -07SK Bore2,99
8Oscar Thor -07Kils AIK2,83

    P10 KULA 2,0      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,44
2Albin Vestlund -07Kils AIK7,37
3Oscar Thor -07Kils AIK6,78
4Emil Strand -07Filipstads IF5,70

    P10 BOLLKAST      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta36,67
2Oscar Thor -07Kils AIK34,05
3Albin Vestlund -07Kils AIK29,83
4Adam Långström -07IF Göta29,09

    P9 60 M      
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika9,25

    P9 LÄNGD ZON      
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika3,66
2Elton Järpegård -08Kils AIK2,07

    P9 KULA 2,0      
1Elton Järpegård -08Kils AIK5,08

    P9 BOLLKAST      
1Elton Järpegård -08Kils AIK18,97

    P8 60 M      
1Philip Wäseby -09IF Göta10,88
2William Hedström -09IF Göta12,56

    P8 LÄNGD ZON      
1Philip Wäseby -09IF Göta2,82
2Liam Olsson -11IF Göta2,30
3William Hedström -09IF Göta2,00

    P8 BOLLKAST      
1Philip Wäseby -09IF Göta18,25

    KVINNOR HÖJD      
1Sabina Hedhag -92IF Göta1,57

    KVINNOR LÄNGD      
1Sabina Hedhag -92IF Göta4,79

    KVINNOR KULA      
1Erica Larsson -90Falkenbergs IK11,93

    KVINNOR DISKUS      
1Erica Larsson -90Falkenbergs IK46,94

    KVINNOR SLÄGGA      
1Sabine Steen -97IFK Kristinehamn48,63
2Camilla Mattsson -73Kils AIK40,55

    F19 100 M    Vind +1,8  
1Claudia Payton -98IF Göta12,22

    F19 KULA 4,0      
1Amanda Malmehed -98IF Göta14,45
2Ida Stenbäck -99SK Bore10,55

    F19 DISKUS 1,0      
1Ida Stenbäck -99SK Bore41,70

    F19 SLÄGGA 4,0      
1Ida Stenbäck -99SK Bore45,94
2Lina Jernberg -99IFK Kristinehamn38,28
3Ellen Mårtensson -99Linköpings GIF38,11

    F19 SPJUT 600      
1Carolin Näslund -98SK Bore51,67
2Lina Bonander -99SK Bore32,46

    F17 100 M    Vind +1,8  
1Fanny Jansson -01IFK Sunne12,77
2Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta13,81
3Maja Karlsson -01IF Göta14,41

    F17 3000 M      
1Lova Perman -03IF Göta11.07,98
2Amanda Olsson -03Säffle FIK11.08,47

    F17 HÖJD      
1Elin Nermark -01IFK Sunne1,40

    F17 LÄNGD      
1Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta4,64
2Maja Karlsson -01IF Göta4,16

    F17 DISKUS 1,0      
1Sara Forssell -00Motala AIF36,71
2Maja Persson -01SK Bore31,73
3Jessica Billa -01SK Bore28,17

    F17 SLÄGGA 3,0      
1Sara Forssell -00Motala AIF54,64
2Maja Persson -01SK Bore44,18
3Josefine Andersson -01IFK Kristinehamn38,15
4Jessica Billa -01SK Bore36,08

    F17 SPJUT 500      
1Emilia Breiling -01IF Göta20,60

    F15 80 M  HEAT 1  Vind +1,4  
1Emmy Nyström Jansson -02IF Göta11,54Final
2Kajsa Holmberg -02SK Bore11,78Final
3Alma Mühlbach -02SK Bore11,86Final
4Amanda Fridberg -02IF Göta12,57

    F15 80 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Linnea Werner -02IF Göta11,98Final
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn12,01Final
3Lisa Källström -02IF Göta12,16Final

    F15 80 M  FINAL  Vind 0,0  
1Emmy Nyström Jansson -02IF Göta11,55
2Kajsa Holmberg -02SK Bore11,66
3Alma Mühlbach -02SK Bore11,82
4Linnea Werner -02IF Göta11,84
5Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn12,05
6Lisa Källström -02IF Göta12,19

    F15 HÖJD      
1Matilda Strand -02Filipstads IF1,51

    F15 LÄNGD      
1Matilda Strand -02Filipstads IF4,55-1,2
2Emmy Nyström Jansson -02IF Göta4,47
3Tilde Inelind -02Kils AIK4,44
4Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn4,22-1,6
5Kajsa Holmberg -02SK Bore4,02
6Emma Kyrk -02IFK Sunne4,00-2,3
7Alma Mühlbach -02SK Bore3,69
8Linnea Werner -02IF Göta3,52

    F15 KULA 3,0      
1Amanda Fridberg -02IF Göta10,91
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn8,12

    F15 DISKUS 0,75      
1Amanda Fridberg -02IF Göta35,66
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn23,05

    F15 SLÄGGA 3,0      
1Amanda Fridberg -02IF Göta49,77
2Mathilda Kyrk -02Säffle FIK26,96

    F15 SPJUT 500      
1Amanda Fridberg -02IF Göta30,39
2Mathilda Kyrk -02Säffle FIK14,56

    F14 80 M    Vind +1,1  
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK10,51
2Hanna Karlsson -03IF Göta10,71
3Elina Andersson -03IF Göta11,54
4Elin Petersen -03IF Göta11,67
5Cornelia Kennerstad -03Kils AIK12,56

    F14 HÖJD      
1Wilma Karlsson -03Säffle FIK1,44
2Hanna Karlsson -03IF Göta1,44
3Cornelia Kennerstad -03Kils AIK1,25

    F14 LÄNGD      
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK4,92
2Tuva Wikman -03KFUM Arvika4,90+0,0
3Hanna Karlsson -03IF Göta4,71
4Elin Petersen -03IF Göta4,15-0,8
5Elina Andersson -03IF Göta4,07+0,0
6Cornelia Kennerstad -03Kils AIK3,76-1,8

    F14 KULA 3,0      
1Ebba Hultqvist -03Eksjö Södra IK8,15

    F14 DISKUS 0,75      
1Amanda Olsson -03Säffle FIK28,38
2Ebba Hultqvist -03Eksjö Södra IK25,33
3Wilma Karlsson -03Säffle FIK22,50
4Cornelia Kennerstad -03Kils AIK16,75
5Sandra Larsson -03Kils AIK15,88

    F14 SLÄGGA 3,0      
1Ebba Hultqvist -03Eksjö Södra IK34,62
2Ebba Wulcan -03Säffle FIK26,93
3Sandra Larsson -03Kils AIK23,28

    F14 SPJUT 500      
1Amanda Olsson -03Säffle FIK32,49
2Elin Petersen -03IF Göta23,44
3Cornelia Kennerstad -03Kils AIK22,91
4Wilma Karlsson -03Säffle FIK22,49
5Sandra Larsson -03Kils AIK20,65
6Hanna Karlsson -03IF Göta18,19

    F13 60 M      
1Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne8,63
2Klara Lindholm -04IF Göta8,78

    F13 HÖJD      
1Klara Lindholm -04IF Göta1,43
2Sophie Säwe -04Kils AIK1,40

    F13 LÄNGD ZON      
1Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne4,54

    F13 KULA 2,0      
1Sophie Säwe -04Kils AIK10,03
2Emma Wall -04Säffle FIK9,69
3Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne9,26
4Elvira Högman -04Kils AIK9,11

    F13 DISKUS 0,6      
1Sophie Säwe -04Kils AIK22,09
2Elvira Högman -04Kils AIK20,80
3Emma Wall -04Säffle FIK20,63

    F13 SLÄGGA 2,0      
1Emma Wall -04Säffle FIK26,53
2Sophie Säwe -04Kils AIK24,40
3Elvira Högman -04Kils AIK22,00

    F13 SPJUT 400      
1Sophie Säwe -04Kils AIK25,63
2Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne18,85
3Elvira Högman -04Kils AIK18,32

    F12 60 M  HEAT 1    
1Lathifa Afrah -05IF Göta8,69Final
2Irma Jonhed -05IF Göta8,82Final
3Sara Larsson -05Kils AIK9,27Final
4Emma Larsson -05Kils AIK9,31
5Meija Peterson -05Säffle FIK9,38
6Johanna Höök -05Säffle FIK10,13

    F12 60 M  HEAT 2    
1Tindra Lööf -05Säffle FIK8,69Final
2Märta Larsson -05IF Göta8,75Final
3Edvina Norberg -05Ransäters AIS8,92Final
4Irma Andersson Jäger -05IK Viking9,40
5Signe Westerlind -05Säffle FIK9,60
6Hjördis Takman -05Säffle FIK11,13

    F12 60 M  FINAL  Vind +2,2  
1Tindra Lööf -05Säffle FIK8,65
2Märta Larsson -05IF Göta8,72
3Lathifa Afrah -05IF Göta8,79
4Irma Jonhed -05IF Göta8,80
5Edvina Norberg -05Ransäters AIS8,98
6Sara Larsson -05Kils AIK9,51

    F12 400 M HINDER      
1Lathifa Afrah -05IF Göta1.10,09
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS1.11,40
3Emelie Olsson -05Säffle FIK1.12,37
4Tindra Lööf -05Säffle FIK1.12,45
5Meija Peterson -05Säffle FIK1.16,21
6Sara Larsson -05Kils AIK1.21,69

    F12 HÖJD      
1Sara Larsson -05Kils AIK1,40
2Märta Larsson -05IF Göta1,37
3Tindra Lööf -05Säffle FIK1,34
4Irma Jonhed -05IF Göta1,28
5Lathifa Afrah -05IF Göta1,24
6Meija Peterson -05Säffle FIK1,20
7Emelie Olsson -05Säffle FIK1,20

    F12 LÄNGD ZON      
1Märta Larsson -05IF Göta4,35
2Tindra Lööf -05Säffle FIK4,24
3Edvina Norberg -05Ransäters AIS4,04
4Sara Larsson -05Kils AIK3,99
5Lathifa Afrah -05IF Göta3,98
6Irma Jonhed -05IF Göta3,85
7Meija Peterson -05Säffle FIK3,62
8Signe Westerlind -05Säffle FIK3,45
9Irma Andersson Jäger -05IK Viking3,28
10Johanna Höök -05Säffle FIK3,10
11Hjördis Takman -05Säffle FIK2,48

    F12 KULA 2,0      
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS10,16
2Emma Larsson -05Kils AIK9,79
3Märta Larsson -05IF Göta8,33
4Edith Laurila -05KFUM Arvika6,55
5Lathifa Afrah -05IF Göta6,18
6Irma Jonhed -05IF Göta5,93
7Signe Westerlind -05Säffle FIK5,74
8Hjördis Takman -05Säffle FIK5,56

    F12 DISKUS 0,6      
1Emelie Olsson -05Säffle FIK26,78
2Klara Johansson -06Säffle FIK25,74
3Emma Larsson -05Kils AIK23,55
4Märta Larsson -05IF Göta19,96
5Edith Laurila -05KFUM Arvika13,40
6Irma Andersson Jäger -05IK Viking11,17

    F12 SLÄGGA 2,0      
1Klara Johansson -06Säffle FIK26,56
2Emma Larsson -05Kils AIK21,19
3Felicia Bjärnlöf -08Eksjö Södra IK13,80

    F12 SPJUT 400      
1Emelie Olsson -05Säffle FIK25,98
2Emma Larsson -05Kils AIK22,21
3Edvina Norberg -05Ransäters AIS17,33
4Irma Andersson Jäger -05IK Viking17,05
5Edith Laurila -05KFUM Arvika14,26

    F11 60 M      
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne8,51
2Fanny Bergqvist -06IFK Sunne8,95
3Sigrid Elfgren -06IFK Sunne9,09
4Hannah Hedström -06IF Göta9,28
5Moa Karlsson -06Säffle FIK9,50
6Tilda Eriksson -06Filipstads IF9,83

    F11 400 M HINDER      
1Hannah Hedström -06IF Göta1.13,73
2Sigrid Elfgren -06IFK Sunne1.13,97
3Moa Karlsson -06Säffle FIK1.21,38

    F11 HÖJD      
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne1,30
2Fanny Bergqvist -06IFK Sunne1,27
3Sigrid Elfgren -06IFK Sunne1,27
4Hannah Hedström -06IF Göta1,21

    F11 LÄNGD ZON      
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne4,31
2Sigrid Elfgren -06IFK Sunne4,16
3Fanny Bergqvist -06IFK Sunne4,08
4Tilda Eriksson -06Filipstads IF3,71
5Hannah Hedström -06IF Göta3,70
6Moa Karlsson -06Säffle FIK3,53

    F11 KULA 2,0      
1Klara Johansson -06Säffle FIK9,06
2Moa Karlsson -06Säffle FIK7,51
3Fanny Bergqvist -06IFK Sunne7,27
4Sigrid Elfgren -06IFK Sunne6,82
5Tilda Eriksson -06Filipstads IF6,62

    F11 BOLLKAST      
1Sigrid Elfgren -06IFK Sunne27,69
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF25,43
3Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne23,96
4Moa Karlsson -06Säffle FIK23,40
5Fanny Bergqvist -06IFK Sunne22,77
6Hannah Hedström -06IF Göta22,57

    F10 60 M      
1Tilde Karlsson -07IFK Mora9,61

    F10 400 M HINDER      
1Tilde Karlsson -07IFK Mora1.26,31
2Nasreen Hassan -07SK Bore1.46,97

    F10 LÄNGD ZON      
1Tilde Karlsson -07IFK Mora3,81
2Astrid Wall -07Säffle FIK2,99
3Nasreen Hassan -07SK Bore2,71

    F10 KULA 2,0      
1Nasreen Hassan -07SK Bore6,02
2Astrid Wall -07Säffle FIK5,91

    F10 BOLLKAST      
1Astrid Wall -07Säffle FIK19,30

    F9 60 M      
1Elsa Sjögren -08Säffle FIK9,82
2Moa Karlsson -08IF Göta10,22
3Hildur Elfgren -08IFK Sunne10,79
4Evelina Bönström -08Kils AIK10,95
5Felicia Bjärnlöf -08Eksjö Södra IK11,02

    F9 400 M HINDER      
1Hildur Elfgren -08IFK Sunne1.28,65
2Tilda Granevald -08IF Göta1.31,54
3Moa Karlsson -08IF Göta1.38,89

    F9 HÖJD      
1Elsa Sjögren -08Säffle FIK1,16
2Nathalie Wiman -08IF Göta1,04
3Hildur Elfgren -08IFK Sunne1,00
4Evelina Bönström -08Kils AIK0,95
5Mi Vestlund -08Kils AIK0,85

    F9 LÄNGD ZON      
1Elsa Sjögren -08Säffle FIK3,44
2Moa Karlsson -08IF Göta3,20
3Tilda Granevald -08IF Göta3,19
4Nathalie Wiman -08IF Göta3,14
5Evelina Bönström -08Kils AIK2,95
6Felicia Bjärnlöf -08Eksjö Södra IK2,65
7Mi Vestlund -08Kils AIK2,61
8Hildur Elfgren -08IFK Sunne2,51

    F9 KULA 2,0      
1Nathalie Wiman -08IF Göta5,57
2Evelina Bönström -08Kils AIK5,15
3Elsa Sjögren -08Säffle FIK5,00
4Felicia Bjärnlöf -08Eksjö Södra IK4,37
5Mi Vestlund -08Kils AIK4,32

    F9 BOLLKAST      
1Moa Karlsson -08IF Göta18,40
2Hildur Elfgren -08IFK Sunne17,83
3Elsa Sjögren -08Säffle FIK16,94
4Evelina Bönström -08Kils AIK15,75
5Nathalie Wiman -08IF Göta15,64
6Mi Vestlund -08Kils AIK14,69
7Tilda Granevald -08IF Göta12,19

    F8 60 M  HEAT 1    
1My Olsson -09IF Göta10,00Final
2Amanda Strand -09Filipstads IF11,55Final
3Shewita Kaleab -09SK Bore12,97
4Filippa Sundell -10IF Göta13,10

    F8 60 M  HEAT 2    
1Tindra Guttman -09Säffle FIK10,37Final
2Agnes Karlsson -09IFK Mora10,89Final
3Suraya Yesuf -09SK Bore12,11Final
4Vera Eriksson -10Filipstads IF12,25Final

    F8 60 M  FINAL  Vind +2,4  
1My Olsson -09IF Göta9,95
2Tindra Guttman -09Säffle FIK10,44
3Amanda Strand -09Filipstads IF10,75
4Agnes Karlsson -09IFK Mora10,98
5Suraya Yesuf -09SK Bore12,07
6Vera Eriksson -10Filipstads IF12,39

    F8 400 M HINDER      
1My Olsson -09IF Göta1.28,40
2Agnes Karlsson -09IFK Mora1.44,91
3Eira Granevald -11IF Göta1.46,52
4Shewita Kaleab -09SK Bore1.51,56

    F8 HÖJD      
1Tindra Guttman -09Säffle FIK1,08
2My Olsson -09IF Göta0,90
3Filippa Sundell -10IF Göta0,85
4Agnes Karlsson -09IFK Mora0,80
5Suraya Yesuf -09SK Bore0,75
-Shewita Kaleab -09SK Bore0,00

    F8 LÄNGD ZON      
1My Olsson -09IF Göta3,25
2Tindra Guttman -09Säffle FIK3,03
3Amanda Strand -09Filipstads IF2,87
4Vera Eriksson -10Filipstads IF2,60
5Agnes Karlsson -09IFK Mora2,58
6Eira Granevald -11IF Göta2,52
7Shewita Kaleab -09SK Bore2,32
8Suraya Yesuf -09SK Bore2,30

    F8 KULA 2,0      
1Tindra Guttman -09Säffle FIK4,82
2Vera Eriksson -10Filipstads IF4,10
3Suraya Yesuf -09SK Bore4,01
4Agnes Karlsson -09IFK Mora3,73
5Shewita Kaleab -09SK Bore3,23
6Filippa Sundell -10IF Göta2,26

    F8 BOLLKAST      
1Suraya Yesuf -09SK Bore17,90
2Shewita Kaleab -09SK Bore16,94
3Tindra Guttman -09Säffle FIK15,22
4Agnes Karlsson -09IFK Mora12,89
5Amanda Strand -09Filipstads IF12,34
6Vera Eriksson -10Filipstads IF11,89
7Eira Granevald -11IF Göta11,67

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram