Distriktspoäng

  Resultat Distriktskampen 17 jan 2015

   Värmlands FIF arrangerade i Våxnäshallen, Karlstad
 
    P17 60 M  HEAT 1    
1Marcus Lidman -99BOH Hälle IF7,56
2Jonathan Jakobsen -99AKE Nittedal IL7,63
3Tobias Söderberg -98VÄR IF Göta Karlstad7,66
4Karl Wisth -99VES Larvik T&IF7,84
5Alfred Molin -98VÄS IK Bergaström7,95

    P17 60 M  HEAT 2    
1Henrik Larsson -99VÄR IF Göta Karlstad7,20
2Marcus Magnusson -98BOH IK Orient7,52
3John Liljegren -99VÄS IF Hagen7,63
4Patrik Kuklinski -99VES Larvik T&IF7,83
5Syver Røinås -99AKE IL Tyrving7,86

    P17 60 M  SAMLAD LISTA    
1Henrik Larsson -99VÄR IF Göta Karlstad7,20
2Marcus Magnusson -98BOH IK Orient7,52
3Marcus Lidman -99BOH Hälle IF7,56
4Jonathan Jakobsen -99AKE Nittedal IL7,63
5John Liljegren -99VÄS IF Hagen7,63
6Tobias Söderberg -98VÄR IF Göta Karlstad7,66
7Patrik Kuklinski -99VES Larvik T&IF7,83
8Karl Wisth -99VES Larvik T&IF7,84
9Syver Røinås -99AKE IL Tyrving7,86
10Alfred Molin -98VÄS IK Bergaström7,95

    P17 200 M  HEAT 1    
1Emanuel Olsson -98BOH Hälle IF24,79
2Kristian Amundrød -99VES Larvik T&IF26,96

    P17 200 M  HEAT 2    
1Mattias Heineman -99VÄR IF Göta Karlstad23,95
2Jonathan Jakobsen -99AKE Nittedal IL24,50

    P17 200 M  HEAT 3    
1Patrik Kuklinski -99VES Larvik T&IF25,00
2Johan Carlsson -99VÄS Trollhättans FIK25,07
-Syver Røinås -99AKE IL TyrvingDQ F4.3.15.1

    P17 200 M  HEAT 4    
1Henrik Larsson -99VÄR IF Göta Karlstad22,91
2Marcus Magnusson -98BOH IK Orient23,46
3John Liljegren -99VÄS IF Hagen24,09

    P17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Henrik Larsson -99VÄR IF Göta Karlstad22,91
2Marcus Magnusson -98BOH IK Orient23,46
3Mattias Heineman -99VÄR IF Göta Karlstad23,95
4John Liljegren -99VÄS IF Hagen24,09
5Jonathan Jakobsen -99AKE Nittedal IL24,50
6Emanuel Olsson -98BOH Hälle IF24,79
7Patrik Kuklinski -99VES Larvik T&IF25,00
8Johan Carlsson -99VÄS Trollhättans FIK25,07
9Kristian Amundrød -99VES Larvik T&IF26,96

    P17 1500 M      
1Oliver Vedvik -98VES Tønsberg FIK4.13,91
2Miguel Palm Madeira -98VÄS Lidköpings IS4.23,85
3Simen H Haugen -99VES Runar IL4.25,42
4Jonathan Borg -99VÄS Trollhättans FIK4.58,60
5Henrik Nordlander -98VÄR IF Göta Karlstad5.30,62
6Marcus Asplund -98VÄR IF Göta Karlstad6.18,92

    P17 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Håvard Becker -99VES Sandefjord T&IF8,96
2Tobias Söderberg -98VÄR IF Göta Karlstad8,98
3Sondre Guttormsen -99AKE Ski IL9,29
4Nils Havsmon -99VÄS SOK Träff11,71

    P17 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Robin Gustafsson -99BOH Brattås CK8,38
2Marcus Moen -99AKE Ullensaker/Kisa IL8,84
3Sigurd Petterson -99VES Tønsberg FIK9,56
-John Liljegren -99VÄS IF Hagenbröt

    P17 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Robin Gustafsson -99BOH Brattås CK8,38
2Marcus Moen -99AKE Ullensaker/Kisa IL8,84
3Håvard Becker -99VES Sandefjord T&IF8,96
4Tobias Söderberg -98VÄR IF Göta Karlstad8,98
5Sondre Guttormsen -99AKE Ski IL9,29
6Sigurd Petterson -99VES Tønsberg FIK9,56
7Nils Havsmon -99VÄS SOK Träff11,71

    P17 HÖJD      
1Mattias Green -98VÄR Säffle FIK1,95
2Marcus Asplund -98VÄR IF Göta Karlstad1,85
3Carl-Ludvig Patriksson -98BOH Hälle IF1,85
4Håvard Becker -99VES Sandefjord T&IF1,75
5Robin Gustafsson -99BOH Brattås CK1,70
6Nils Havsmon -99VÄS SOK Träff1,65
7Erik Lønskog -99AKE IL Tyrving1,60
8Patrik Björkman -98VÄS Tingbergs AIS1,60
9Kasper Jansen -99VES Sandefjord T&IF1,55


Mattias Green
Erik Lønskog
Håvard Becker
Marcus Asplund
Robin Gustafsson
Nils Havsmon
Patrik Björkman
Carl-Ludvig Patriksson
Kasper Jansen
145 150 155 160 165 170 175 180 185 190 195 200
                        o   o   xo  o   o   xxx
            xo  -
        o   o   o   o   xxo xxx
                    o   o   xo  o   xxx
            o   o   xxo xxx
o   o   o   o   xxo xxx
xo  o   xo  xo  xxx
                o   xo  o   xo  xo  xxx
o   o   o   xxx
    P17 STAV      
1Sondre Guttormsen -99AKE Ski IL4,05
2Henrik Nordlander -98VÄR IF Göta Karlstad3,75
3Simen Guttormsen -01AKE Ski IL3,15
4Kasper Jansen -99VES Sandefjord T&IF2,85
5Jonas Aasland -99VES Sandefjord T&IF2,75
6Vilgot Dahl -00VÄS Lidköpings IS2,45
7Simon Skoogh -01BOH IK Orient2,35
8Haldor Knive -01VES Larvik T&IF1,95
9David Tengblad -01BOH IK Orient1,85
9Nils Havsmon -99VÄS SOK Träff1,85
11Robin Gustafsson -99BOH Brattås CK1,75
-Håkon Sand -01VES Larvik T&IF1,95ut.tävl

    P17 LÄNGD      
1Marcus Lidman -99BOH Hälle IF6,43
2Erik Dahlqvist -98BOH IK Orient6,00
3Tobias Söderberg -98VÄR IF Göta Karlstad5,98
4Marcus Moen -99AKE Ullensaker/Kisa IL5,84
5Marcus Asplund -98VÄR IF Göta Karlstad5,81
6Johan Carlsson -99VÄS Trollhättans FIK5,62
7Håvard Becker -99VES Sandefjord T&IF5,47
8Kasper Jansen -99VES Sandefjord T&IF5,30
9Alfred Molin -98VÄS IK Bergaström4,74

Kasper Jansen
Marcus Asplund
Marcus Moen
Erik Dahlqvist
Johan Carlsson
Tobias Söderberg
Alfred Molin
Marcus Lidman
Håvard Becker
 528     x     x   530
 568   450     x   581
 572   584   581   563
 557   575   593   600
 549   554   562   551
   x   584   598   451
   x   474     x     x
 456   643     x     x
 519   543     x   547
    P17 KULA 5,0      
1Jakob Eriksson -98VÄR IF Göta Karlstad14,51
2Marcus Moen -99AKE Ullensaker/Kisa IL11,77
3Erik Dahlqvist -98BOH IK Orient11,71
4Henrik Larsson -99VÄR IF Göta Karlstad11,48
5Sigurd Petterson -99VES Tønsberg FIK8,29
6Alfred Molin -98VÄS IK Bergaström7,93
7Rickard Kilborn -99BOH Hälle IF7,27
8Syver Røinås -99AKE IL Tyrving7,19
9Jonathan Borg -99VÄS Trollhättans FIK6,73

Alfred Molin
Rickard Kilborn
Jonathan Borg
Syver Røinås
Jakob Eriksson
Erik Dahlqvist
Sigurd Petterson
Henrik Larsson
Marcus Moen
 679   787   742   793
 661   647   655   727
 673     -     -     -
 719     -     -     -
1355  1449  1429  1451
1161  1171  1150  1158
 829   791   750   706
1135  1066  1115  1148
1177  1138  1159  1111
    P15 60 M  HEAT 1    
1Victor Thunström -00VÄR IF Göta Karlstad7,75
2Per Ellef Aalerud -00AKE Ås IL7,93
3Edvard Appelberg -01VÄS Lidköpings IS8,28
4Kristian Steen -01VES Larvik T&IF8,40
5Simon Skoogh -01BOH IK Orient8,56

    P15 60 M  HEAT 2    
1Simon Jonängen -01VÄR KFUM Arvika7,60
2Aroran Philip -00AKE IL Tyrving7,74
3Emil Fagerlin -00VÄS Trollhättans FIK7,74
4Jesper Simonsson -00BOH IK Orient7,85
5Torkil Andreassen -00VES Tønsberg FIK8,15

    P15 60 M  SAMLAD LISTA    
1Simon Jonängen -01VÄR KFUM Arvika7,60
2Aroran Philip -00AKE IL Tyrving7,74
3Emil Fagerlin -00VÄS Trollhättans FIK7,74
4Victor Thunström -00VÄR IF Göta Karlstad7,75
5Jesper Simonsson -00BOH IK Orient7,85
6Per Ellef Aalerud -00AKE Ås IL7,93
7Torkil Andreassen -00VES Tønsberg FIK8,15
8Edvard Appelberg -01VÄS Lidköpings IS8,28
9Kristian Steen -01VES Larvik T&IF8,40
10Simon Skoogh -01BOH IK Orient8,56

    P15 200 M  HEAT 1    
1Simon Jonängen -01VÄR KFUM Arvika25,22
2Martin Bulow -00VES Tønsberg FIK26,13

    P15 200 M  HEAT 2    
1Aroran Philip -00AKE IL Tyrving25,21
2Edvard Appelberg -01VÄS Lidköpings IS26,80

    P15 200 M  HEAT 3    
1Emil Fagerlin -00VÄS Trollhättans FIK25,69
2Kristian Steen -01VES Larvik T&IF27,57
3Simon Skoogh -01BOH IK Orient28,28

    P15 200 M  HEAT 4    
1Victor Thunström -00VÄR IF Göta Karlstad25,31
2Lars Haugerud -00AKE Ski IL26,31
3William Brochmann -01BOH IK Orient29,56

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Aroran Philip -00AKE IL Tyrving25,21
2Simon Jonängen -01VÄR KFUM Arvika25,22
3Victor Thunström -00VÄR IF Göta Karlstad25,31
4Emil Fagerlin -00VÄS Trollhättans FIK25,69
5Martin Bulow -00VES Tønsberg FIK26,13
6Lars Haugerud -00AKE Ski IL26,31
7Edvard Appelberg -01VÄS Lidköpings IS26,80
8Kristian Steen -01VES Larvik T&IF27,57
9Simon Skoogh -01BOH IK Orient28,28
10William Brochmann -01BOH IK Orient29,56

    P15 1000 M      
1Martin Berntzen Engevik -00AKE Nittedal IL2.45,58
2Erik Jälknäs -00VÄS Trollhättans FIK2.46,64
3Carl Jälknäs -00VÄS Trollhättans FIK2.51,30
4Jonatan A. Vedvik -00VES Tønsberg FIK3.02,00
5Simen Sebastian Hansen -00AKE Ås IL3.12,40
6Victor Thunström -00VÄR IF Göta Karlstad3.24,50
7David Tengblad -01BOH IK Orient3.25,50
8William Brochmann -01BOH IK Orient3.25,75
9Haldor Knive -01VES Larvik T&IF3.35,58
-Rasmus Tidestad -00VÄR IF Göta Karlstadej start

    P15 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Daniel Grenegård -00VÄR IF Göta Karlstad8,84
2Simen Guttormsen -01AKE Ski IL10,73
-Amanda Holmberg -98VÄS Lidköpings IS8,67ut.tävl
-Surachai Kunmak -00BOH Strömstads IFej start

    P15 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Simen Sebastian Hansen -00AKE Ås IL9,16
2Melker Drackner -01VÄS Lidköpings IS10,69
3Haldor Knive -01VES Larvik T&IF11,64

    P15 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Melker Gustavsson -00VÄR IF Göta Karlstad9,26
2Martin Bulow -00VES Tønsberg FIK9,61
3Vilgot Dahl -00VÄS Lidköpings IS9,71

    P15 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Daniel Grenegård -00VÄR IF Göta Karlstad8,84
2Simen Sebastian Hansen -00AKE Ås IL9,16
3Melker Gustavsson -00VÄR IF Göta Karlstad9,26
4Martin Bulow -00VES Tønsberg FIK9,61
5Vilgot Dahl -00VÄS Lidköpings IS9,71
6Melker Drackner -01VÄS Lidköpings IS10,69
7Simen Guttormsen -01AKE Ski IL10,73
8Haldor Knive -01VES Larvik T&IF11,64

    P15 HÖJD      
1Rasmus Tidestad -00VÄR IF Göta Karlstad1,70
2Edwin Packiam -00BOH Dals Södra FFI1,60
3Torkil Andreassen -00VES Tønsberg FIK1,60
4Jesper Simonsson -00BOH IK Orient1,55
5Henrik Flåtnes -01VES Tønsberg FIK1,55
6Vilgot Dahl -00VÄS Lidköpings IS1,50
6Fredrik Nilsson -01VÄR IF Göta Karlstad1,50
8David Cannmo -01VÄS Trollhättans FIK1,45
9Felix Skippervold -01AKE IL Tyrving1,40
10Simen Guttormsen -01AKE Ski IL1,40


Edwin Packiam
David Cannmo
Felix Skippervold
Henrik Flåtnes
Rasmus Tidestad
Vilgot Dahl
Fredrik Nilsson
Jesper Simonsson
Torkil Andreassen
Simen Guttormsen
135 140 145 150 155 160 165 170 173
            o   o   o   xxx
o   -   o   xxx
o   o   xxx
    o   o   o   xxo xxx
            o   o   o   xxo xxo xxx
o   o   o   o   xxx
    o   o   o   xxx
    o   xo  xxo o   xxx
        o   xo  o   o   xxx
xo  o   xxx
    P15 LÄNGD      
1Daniel Grenegård -00VÄR IF Göta Karlstad5,82
2Jesper Simonsson -00BOH IK Orient5,66
3Per Ellef Aalerud -00AKE Ås IL5,58
4Simon Jonängen -01VÄR KFUM Arvika5,34
5Lars Haugerud -00AKE Ski IL5,11
6Henrik Flåtnes -01VES Tønsberg FIK5,10
7Martin Bulow -00VES Tønsberg FIK5,01
8Simon Jonsson -00VÄS Lidköpings IS4,95
9David Cannmo -01VÄS Trollhättans FIK4,51
10William Brochmann -01BOH IK Orient4,36

David Cannmo
Simon Jonsson
Per Ellef Aalerud
Martin Bulow
William Brochmann
Lars Haugerud
Henrik Flåtnes
Daniel Grenegård
Simon Jonängen
Jesper Simonsson
 451   427   436   292
 495     x     x   493
 539   558   547   532
 501     x     x   501
 436   311   433   432
   x   481   511     x
 495   506     x   510
 581   575   582     x
 527     x   534     x
   x   521   512   566
    P15 KULA 4,0      
1Simen Sebastian Hansen -00AKE Ås IL14,40
2Surachai Kunmak -00BOH Strömstads IF13,17
3Simon Jonsson -00VÄS Lidköpings IS10,24
4Daniel Grenegård -00VÄR IF Göta Karlstad9,99
5Per Ellef Aalerud -00AKE Ås IL9,91
6Edwin Packiam -00BOH Dals Södra FFI9,26
7Torkil Andreassen -00VES Tønsberg FIK9,17
8Philip Robertsson -01VÄS Lidköpings IS8,06
9Melker Gustavsson -00VÄR IF Göta Karlstad8,02
10Kristian Steen -01VES Larvik T&IF7,30

Daniel Grenegård
Per Ellef Aalerud
Philip Robertsson
Surachai Kunmak
Kristian Steen
Simen Sebastian Hansen
Simon Jonsson
Edwin Packiam
Torkil Andreassen
Melker Gustavsson
 954   943   999   992
 956   991   953   960
 806     x     x     x
1221     x  1312  1317
 646   704   716   730
1440  1273  1315     -
 967  1024   897   827
 926     x   837   919
 868   917   854     -
   x   775   781   802
    P13 60 M  HEAT 1    
1Håvard Skovly -03VES Tønsberg FIK8,75
1Oliver Ellström -03VÄR IF Göta Karlstad8,75
3Tobias Mattsson -02VÄS Trollhättans FIK8,78
4Sebastian Lofstad -03BOH Strömstads IF9,03
5Nikolai Holmboe -02AKE IL Tyrving9,13

    P13 60 M  HEAT 2    
1Tarjei Nesheim -02AKE IL Tyrving8,72
2Albin Engqvist -02VÄS IF Hagen8,86
3Tobias Grenhagen -02VÄR KFUM Arvika8,96
4Anton Essén -03BOH Bokenäs IF9,05
5Emil Auli -02VES Hortens FIK9,11

    P13 60 M  SAMLAD LISTA    
1Tarjei Nesheim -02AKE IL Tyrving8,72
2=Håvard Skovly -03VES Tønsberg FIK8,75
2=Oliver Ellström -03VÄR IF Göta Karlstad8,75
4Tobias Mattsson -02VÄS Trollhättans FIK8,78
5Albin Engqvist -02VÄS IF Hagen8,86
6Tobias Grenhagen -02VÄR KFUM Arvika8,96
7Sebastian Lofstad -03BOH Strömstads IF9,03
8Anton Essén -03BOH Bokenäs IF9,05
9Emil Auli -02VES Hortens FIK9,11
10Nikolai Holmboe -02AKE IL Tyrving9,13

    P13 200 M  HEAT 1    
1Oliver Ellström -03VÄR IF Göta Karlstad29,42
2Vidar Wingqvist -03BOH Hälle IF29,77

    P13 200 M  HEAT 2    
1Aleksander Holmboe -02AKE IL Tyrving28,27
2Benjamin Zubovic -02VÄS Trollhättans FIK28,46

    P13 200 M  HEAT 3    
1Sander Berger Hartman -02AKE IL Tyrving29,06
2Tobias Grenhagen -02VÄR KFUM Arvika30,05
3Martin Jensen -03VES IL Sandvin30,81

    P13 200 M  HEAT 4    
1Albin Engqvist -02VÄS IF Hagen30,07
2Anton Essén -03BOH Bokenäs IF30,39
-Rasmus Aagaard -02VES Sandefjord T&IFDQ F4.2.9

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Aleksander Holmboe -02AKE IL Tyrving28,27
2Benjamin Zubovic -02VÄS Trollhättans FIK28,46
3Sander Berger Hartman -02AKE IL Tyrving29,06
4Oliver Ellström -03VÄR IF Göta Karlstad29,42
5Vidar Wingqvist -03BOH Hälle IF29,77
6Tobias Grenhagen -02VÄR KFUM Arvika30,05
7Albin Engqvist -02VÄS IF Hagen30,07
8Anton Essén -03BOH Bokenäs IF30,39
9Martin Jensen -03VES IL Sandvin30,81

    P13 800 M      
1Aleksander Holmboe -02AKE IL Tyrving2.25,79
2Nikolai Holmboe -02AKE IL Tyrving2.26,08
3Martin Jensen -03VES IL Sandvin2.36,13
4Nils Melén -02VÄR IK Viking2.40,23
5Sebastian Lofstad -03BOH Strömstads IF2.41,84
6Alexander Carlsson -03BOH IK Orient2.42,11
7Benjamin Zubovic -02VÄS Trollhättans FIK2.42,45
8Philip Jørgensen -03VES IL Sandvin2.47,79
9Erik Hedenberg -02VÄS IF Hagen3.04,82
10Frits Moström -03VÄR IF Göta Karlstad3.04,85

    P13 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Tor Jansen -02AKE Nesodden IF10,47
2Benjamin Zubovic -02VÄS Trollhättans FIK10,67
3Nils Melén -02VÄR IK Viking13,43

    P13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Tarjei Nesheim -02AKE IL Tyrving10,92
2Martin Jensen -03VES IL Sandvin11,59
3Joel Blom -03BOH Håfreströms IF11,64

    P13 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Tobias Mattsson -02VÄS Trollhättans FIK10,60
2Alexander Carlsson -03BOH IK Orient12,32
3Jakob Friberg -03VÄR IF Göta Karlstad12,36
4Rasmus Aagaard -02VES Sandefjord T&IF12,79

    P13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Tor Jansen -02AKE Nesodden IF10,47
2Tobias Mattsson -02VÄS Trollhättans FIK10,60
3Benjamin Zubovic -02VÄS Trollhättans FIK10,67
4Tarjei Nesheim -02AKE IL Tyrving10,92
5Martin Jensen -03VES IL Sandvin11,59
6Joel Blom -03BOH Håfreströms IF11,64
7Alexander Carlsson -03BOH IK Orient12,32
8Jakob Friberg -03VÄR IF Göta Karlstad12,36
9Rasmus Aagaard -02VES Sandefjord T&IF12,79
10Nils Melén -02VÄR IK Viking13,43

    P13 HÖJD      
1Tor Jansen -02AKE Nesodden IF1,45
2Loke Lindblad -02VÄS IF Hagen1,45
3Simen Gimnes -03AKE Asker SK1,40
4Oliver Forsström -03BOH Hälle IF1,40
5Agustin Hilmersson -03BOH IK Orient1,35
6Rickard Throgen Hedin -03VÄR SK Bore1,30
6Daniel Adolfsson -02VÄS Tingbergs AIS1,30
8Philip Jørgensen -03VES IL Sandvin1,30
9Rasmus Aagaard -02VES Sandefjord T&IF1,25
10Jakob Friberg -03VÄR IF Göta Karlstad1,25


Agustin Hilmersson
Jakob Friberg
Loke Lindblad
Tor Jansen
Rickard Throgen Hedin
Oliver Forsström
Rasmus Aagaard
Simen Gimnes
Daniel Adolfsson
Philip Jørgensen
100 105 110 115 120 125 130 135 140 145 150
    o   o   o   o   o   o   xo  xxx
        o   o   xo  xo  xxx
                    o   o   o   xxo xxo xxx
                        o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   o   o   xxx
    xo  o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
            o   o   xo  xxx
                o   o   o   o   o   xxx
            o   o   o   o   xxx
o   o   xo  o   o   xo  xxo xxx
    P13 LÄNGD ZON      
1Tobias Mattsson -02VÄS Trollhättans FIK4,77
2Tor Jansen -02AKE Nesodden IF4,76
3Oliver Ellström -03VÄR IF Göta Karlstad4,48
4Daniel Adolfsson -02VÄS Tingbergs AIS4,38
5Agustin Hilmersson -03BOH IK Orient4,30
6Simen Gimnes -03AKE Asker SK4,26
7Håvard Skovly -03VES Tønsberg FIK4,16
8Ludvig Jernmark Burrows -03BOH Hälle IF4,13
9Frits Moström -03VÄR IF Göta Karlstad4,13
10Emil Auli -02VES Hortens FIK4,00

Oliver Ellström
Agustin Hilmersson
Tobias Mattsson
Simen Gimnes
Håvard Skovly
Emil Auli
Ludvig Jernmark Burrows
Tor Jansen
Frits Moström
Daniel Adolfsson
 443   442   445   448
 408   430   410   406
 465   450   453   477
 425   426   419   402
 416   363     x   277
 400   387   382   387
 394   400   386   413
 468   449   455   476
 393   413   394     x
 382   409   438     x
    P13 KULA 3,0      
1Daniel Adolfsson -02VÄS Tingbergs AIS10,76
2Emil Hållö -02BOH Bokenäs IF9,93
3Vebjørn Sæten Skre -02AKE Asker SK9,76
4Evald Håkansson -02VÄR Karlskoga FIF9,73
5Jonatan Engström -02BOH Lysekils SLF9,06
6Martin StrømAKE 8,89
7Loke Lindblad -02VÄS IF Hagen7,73
8Nils Melén -02VÄR IK Viking7,49
9Jakob Thomassen -03VES Nøtterøy IF6,74
10Philip Jørgensen -03VES IL Sandvin6,36

Daniel Adolfsson
Emil Hållö
Martin Strøm
Vebjørn Sæten Skre
Loke Lindblad
Jakob Thomassen
Nils Melén
Jonatan Engström
Evald Håkansson
Philip Jørgensen
1041  1076   990     x
 935   962   993   962
 856     x     x   889
 939   953   976   882
   x   773   742   728
 617   661   674   661
 660   678   716   749
 881   906   874     x
 875   849   973   899
 636   636   563   604
    PF 6x200 M       
1Värmland2.39,29
O Ellström - T Inelind - S Jonängen - F Jansson - H Larsson - M Svärd
2Västergötland2.40,97
A Engqvist - H Oseni - E Fagerlin - K Magnusson - J Liljegren - A Holmberg
3Akershus2.42,09
T Nesheim - M Dragsund Nilssen - A Philip - M Thoresen - S Røinås - M Skjæggestad
4Vestfold2.44,32
R Aagaard - I Aabrekk - M Bulow - I Holst - P Kuklinski - K Rolfsen
5Bohuslän-Dal2.45,09
A Essén - H Hedin - J Simonsson - M Gustafsson - R Kilborn - F Sjöblom

    F17 60 M  HEAT 1    
1Alexandra Larsson -98VÄR IF Göta Karlstad7,91
2Lisa Dahlström -99BOH IK Orient7,94
3Felicia Sjöblom -99BOH IK Orient8,25
4Kaja Rolfsen -99VES Larvik T&IF8,34
5Johanna Furhoff -99VÄS IF Hagen8,55

    F17 60 M  HEAT 2    
1Helene Rønningen -98AKE IL Tyrving7,77
2Amanda Holmberg -98VÄS Lidköpings IS7,90
3Linn Bäcklin -98VÄR IF Göta Karlstad8,02
4Tonje Nedberg -99VES IL Sandvin8,32
5Hedda Hauge Hornes -98AKE IL Tyrving8,40

    F17 60 M  SAMLAD LISTA    
1Helene Rønningen -98AKE IL Tyrving7,77
2Amanda Holmberg -98VÄS Lidköpings IS7,90
3Alexandra Larsson -98VÄR IF Göta Karlstad7,91
4Lisa Dahlström -99BOH IK Orient7,94
5Linn Bäcklin -98VÄR IF Göta Karlstad8,02
6Felicia Sjöblom -99BOH IK Orient8,25
7Tonje Nedberg -99VES IL Sandvin8,32
8Kaja Rolfsen -99VES Larvik T&IF8,34
9Hedda Hauge Hornes -98AKE IL Tyrving8,40
10Johanna Furhoff -99VÄS IF Hagen8,55

    F17 200 M  HEAT 1    
1Minna Svärd -98VÄR IF Göta Karlstad25,90
2Hanna Gadzo -99VÄS Istrums SK29,17

    F17 200 M  HEAT 2    
1Hedda Hauge Hornes -98AKE IL Tyrving27,21
2Anna Widerberg -99BOH Hälle IF28,33

    F17 200 M  HEAT 3    
1Helene Rønningen -98AKE IL Tyrving25,08
2Amanda Frøynes -98VES Sem IF26,05
3Linn Bäcklin -98VÄR IF Göta Karlstad26,44

    F17 200 M  HEAT 4    
1Malin Edland -99VES Larvik T&IF26,57
2Evelina Olsson -98BOH IK Orient26,99
3Johanna Furhoff -99VÄS IF Hagen28,39

    F17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Helene Rønningen -98AKE IL Tyrving25,08
2Minna Svärd -98VÄR IF Göta Karlstad25,90
3Amanda Frøynes -98VES Sem IF26,05
4Linn Bäcklin -98VÄR IF Göta Karlstad26,44
5Malin Edland -99VES Larvik T&IF26,57
6Evelina Olsson -98BOH IK Orient26,99
7Hedda Hauge Hornes -98AKE IL Tyrving27,21
8Anna Widerberg -99BOH Hälle IF28,33
9Johanna Furhoff -99VÄS IF Hagen28,39
10Hanna Gadzo -99VÄS Istrums SK29,17

    F17 1500 M      
1Malin Edland -99VES Larvik T&IF4.46,52
2Caroline Foss Høistad -98AKE Ull/Kisa IL5.04,94
3Alicia Nilsson -98BOH Stenungsunds FI5.22,90
4Julia Nilsson -98BOH IK Orientej tid
5Jennie Eriksson -99VÄS IF Hagenej tid
6Cornelia Storm-Karlén -99VÄS IF Hagen5.59,86
7Moa Hansson -98VÄR IF Göta Karlstad6.38,92
8Alexandra Larsson -98VÄR IF Göta Karlstad7.25,80
-Anna Fjeld -98VES Tønsberg FIKej start

    F17 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Amanda Holmberg -98VÄS Lidköpings IS8,65
2Amanda Frøynes -98VES Sem IF8,94
3Alicia Nilsson -98BOH Stenungsunds FI11,63

    F17 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Minna Svärd -98VÄR IF Göta Karlstad9,12
2Marie Skjæggestad -99AKE IL Tyrving9,14
3Tonje Nedberg -99VES IL Sandvin9,27

    F17 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Linn Bäcklin -98VÄR IF Göta Karlstad9,56
2Celina Nilsen Lundevik -99AKE IL Tyrving9,58
3Hanna Gadzo -99VÄS Istrums SK9,75
4Astrid Lees -99BOH Brattås CK9,80

    F17 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Amanda Holmberg -98VÄS Lidköpings IS8,65
2Amanda Frøynes -98VES Sem IF8,94
3Minna Svärd -98VÄR IF Göta Karlstad9,12
4Marie Skjæggestad -99AKE IL Tyrving9,14
5Tonje Nedberg -99VES IL Sandvin9,27
6Linn Bäcklin -98VÄR IF Göta Karlstad9,56
7Celina Nilsen Lundevik -99AKE IL Tyrving9,58
8Hanna Gadzo -99VÄS Istrums SK9,75
9Astrid Lees -99BOH Brattås CK9,80
10Alicia Nilsson -98BOH Stenungsunds FI11,63

    F17 HÖJD      
1Elin Johansson -98VÄR IFK Kristinehamn1,70
2Amanda Frøynes -98VES Sem IF1,65
3Marie Skjæggestad -99AKE IL Tyrving1,60
4Amanda Holmberg -98VÄS Lidköpings IS1,60
5Tonje Nedberg -99VES IL Sandvin1,55
6Hanna Gadzo -99VÄS Istrums SK1,55
7Felicia Sjöblom -99BOH IK Orient1,50
8Ebba Beyer -98AKE Ull/Kisa IL1,45
9Miranda WiddgårdBOH Hälle IF1,45
10Moa Hansson -98VÄR IF Göta Karlstad1,45


Amanda Holmberg
Marie Skjæggestad
Moa Hansson
Amanda Frøynes
Hanna Gadzo
Felicia Sjöblom
Miranda Widdgård
Ebba Beyer
Elin Johansson
Tonje Nedberg
120 125 130 135 140 145 150 155 160 165 170 173
                o   o   xo  o   xxo xxx
                o   o   o   xxo o   xxx
            o   xo  xxo xxx
                    o   o   xo  o   xo  xxx
                    o   o   xo  xxx
                o   o   xo  xxx
o   -   o   o   xxo xo  xxx
                o   o   xxx
                        o   o   o   o   xxo xxx
                o   o   xxo o   xxx
    F17 STAV      
1Minna Svärd -98VÄR IF Göta Karlstad3,52
2Sofia Wingård -02BOH IK Orient2,62
3Birgitte Kjuus -99AKE Raumnes/Årnes IL2,62
4Amanda Backlund -99BOH IK Orient2,52
5Cajsa Lindberg -00VÄS IF Hagen2,52
6Alma Eriksson -01VÄS IK Ymer2,42
7Elisabeth Thon Rosvold -02AKE Asker SK2,22
8Henriette Christensen -00AKE Nittedal IL2,22
9Astrid Lees -99BOH Brattås CK2,12
10Ida Onsøien -01VES Larvik T&IF2,02
11Tilda Bergström -02VÄR IFK Sunne1,82
12Lisa Holmberg -02VÄS Lidköpings IS1,82


Astrid Lees
Minna Svärd
Sofia Wingård
Henriette Christensen
Elisabeth Thon Rosvold
Cajsa Lindberg
Amanda Backlund
Alma Eriksson
Ida Onsøien
Tilda Bergström
Birgitte Kjuus
Lisa Holmberg
142 162 172 182 192 202 212 222 232 242 252 262 272 322 342 352 372
        o   -   -   -   o   xxx
                                                    o   o   o   xxx
                        o   -   o   o   xo  o   xxx
                        xo  xo  xxx
            o   xxo xo  o   o   xxx
                            o   xxo xo  xxo xxx
                            o   xo  o   xo  xxx
                                    o   -   xxx
        o   o   o   xo  xxx
o   xo  xxo o   xxx
                                    o   o   o   xxx
xo  o   o   xo  xxx
    F17 LÄNGD      
1Kaiza Karlén -98VÄR KFUM Arvika5,82
2Alexandra Larsson -98VÄR IF Göta Karlstad5,40
3Alva Lindberg -99VÄS Trollhättans FIK5,01
4Rebecca Grönli -99AKE IL Tyrving4,80
5Helle Smedsrud -99VES Sem IF4,70
6Celine Bressand -99AKE IL Tyrving4,62
7Tonje Mørken -98VES Tønsberg FIK4,61
8Miranda WiddgårdBOH Hälle IF4,45
9Anna Widerberg -99BOH Hälle IF4,43
10Julia Kristiansson -99VÄS Tingbergs AIS4,40

Celine Bressand
Alexandra Larsson
Tonje Mørken
Julia Kristiansson
Helle Smedsrud
Rebecca Grönli
Alva Lindberg
Anna Widerberg
Kaiza Karlén
Miranda Widdgård
   x      x      x    462
   x      x      x    540
   x    461    305      x
 440    437    429    428
 454    470    465      x
 474    455    453    480
   x      x    501      x
 433      x    443      x
 562    582      x      x
   x    445    316    424
    F17 KULA 3,0      
1Ida Stenbäck -99VÄR SK Bore12,58
2Ida Olsson -99VÄS IF Hagen12,53
3Ida Jansson Andersson -99BOH Håfreströms IF12,39
4Sandra Vestlund -99VÄR Kils AIK12,22
5Linnea Greiff -98VES Tønsberg FIK11,63
6Hanna Borgemyr -99VÄS Trollhättans FIK11,22
7Tonje Mørken -98VES Tønsberg FIK11,06
8Ebba Beyer -98AKE Ull/Kisa IL10,65
9Hedda Hauge Hornes -98AKE IL Tyrving7,60
10Elin Skarenvall -98BOH IK Orient7,36

Hanna Borgemyr
Tonje Mørken
Ida Stenbäck
Hedda Hauge Hornes
Sandra Vestlund
Linnea Greiff
Ebba Beyer
Ida Jansson Andersson
Ida Olsson
Elin Skarenvall
1040  1122     x  1116
1020  1106  1062  1075
1226  1258  1145  1231
 709   757   760     -
1104  1143  1164  1222
1136  1163  1126  1111
1027  1020  1065  1007
1203  1195  1239  1096
   x     x  1253     x
 715   703   723   736
    F15 60 M  HEAT 1    
1Hedvig Petterson -00VÄR Kils AIK8,10
2Matilda Gustafsson -00BOH Tanums IF8,19
3Maria Olsen -00VES Larvik T&IF8,60
4Malin Thoresen -00AKE Romerike Friidrett8,68
5Isabella Höglund-Persson -00VÄS Trollhättans FIK9,02

    F15 60 M  HEAT 2    
1Ebba Gustavsson -00VÄR IF Göta Karlstad8,23
2Ingvild Holst -00VES Sandefjord T&IF8,52
3Maja Hellqvist -01VÄS Lidköpings IS8,59
4Alva Olander -01BOH Tanums IF8,66
5Carolin Solum -00AKE Romerike Friidrett8,81

    F15 60 M  SAMLAD LISTA    
1Hedvig Petterson -00VÄR Kils AIK8,10
2Matilda Gustafsson -00BOH Tanums IF8,19
3Ebba Gustavsson -00VÄR IF Göta Karlstad8,23
4Ingvild Holst -00VES Sandefjord T&IF8,52
5Maja Hellqvist -01VÄS Lidköpings IS8,59
6Maria Olsen -00VES Larvik T&IF8,60
7Alva Olander -01BOH Tanums IF8,66
8Malin Thoresen -00AKE Romerike Friidrett8,68
9Carolin Solum -00AKE Romerike Friidrett8,81
10Isabella Höglund-Persson -00VÄS Trollhättans FIK9,02

    F15 200 M  HEAT 1    
1Fanny Jansson -01VÄR IFK Sunne27,11
2Tonje Moen -00AKE Ull/Kisa IL28,03

    F15 200 M  HEAT 2    
1Julia Farnham -01BOH Hälle IF28,91
2Klara Westberg -01VÄS Istrums SK28,99

    F15 200 M  HEAT 3    
1Josefine Eriksen -00VES Larvik T&IF26,85
2Hedvig Petterson -00VÄR Kils AIK27,58
3Carolin Solum -00AKE Romerike Friidrett30,30

    F15 200 M  HEAT 4    
1Matilda Gustafsson -00BOH Tanums IF27,50
2Ingvild Holst -00VES Sandefjord T&IF28,87
3Maja Hellqvist -01VÄS Lidköpings IS29,20

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Josefine Eriksen -00VES Larvik T&IF26,85
2Fanny Jansson -01VÄR IFK Sunne27,11
3Matilda Gustafsson -00BOH Tanums IF27,50
4Hedvig Petterson -00VÄR Kils AIK27,58
5Tonje Moen -00AKE Ull/Kisa IL28,03
6Ingvild Holst -00VES Sandefjord T&IF28,87
7Julia Farnham -01BOH Hälle IF28,91
8Klara Westberg -01VÄS Istrums SK28,99
9Maja Hellqvist -01VÄS Lidköpings IS29,20
10Carolin Solum -00AKE Romerike Friidrett30,30

    F15 1000 M      
1Klara Magnusson -00VÄS IF Hagen3.14,47
2Josefine Eriksen -00VES Larvik T&IF3.16,56
3Andrea Engesæth -01VES Sandefjord T&IF3.20,59
4Frida Johansson -00VÄR Karlskoga FIF3.21,41
5Anastasia Schnell -01AKE IL Tyrving3.26,65
6Ebba Henriksson -01VÄR Karlskoga FIF3.27,01
7Klara Westberg -01VÄS Istrums SK3.38,88

    F15 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Elina Bergman -01BOH Brattås CK9,87
2Daniella Milojkovic -00VÄS Trollhättans FIK10,69
3Belinda Stevnsvold -01VES Sandefjord T&IF12,09

    F15 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Fanny Jansson -01VÄR IFK Sunne9,79
2Tonje Moen -00AKE Ull/Kisa IL9,80
3Ellen Hedin -00BOH IK Orient10,67

    F15 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Maja Hellqvist -01VÄS Lidköpings IS9,97
2Ellen Mangen -00AKE Romerike Friidrett10,74
3Line Aasland -01VES Sandefjord T&IF11,28

    F15 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Fanny Jansson -01VÄR IFK Sunne9,79
2Tonje Moen -00AKE Ull/Kisa IL9,80
3Elina Bergman -01BOH Brattås CK9,87
4Maja Hellqvist -01VÄS Lidköpings IS9,97
5Ellen Hedin -00BOH IK Orient10,67
6Daniella Milojkovic -00VÄS Trollhättans FIK10,69
7Ellen Mangen -00AKE Romerike Friidrett10,74
8Line Aasland -01VES Sandefjord T&IF11,28
9Belinda Stevnsvold -01VES Sandefjord T&IF12,09

    F15 HÖJD      
1Ellen Hedin -00BOH IK Orient1,55
2Maja Jernerts -00VÄS SOK Träff1,50
3Julie von Krogh -01AKE Nesøya IL1,45
3Olivia Österling Strömstedt -01VÄR IF Göta Karlstad1,45
3Anastasia Schnell -01AKE IL Tyrving1,45
6Elina Bergman -01BOH Brattås CK1,45
7Amanda Nilsson -01VÄR KFUM Arvika1,40
8Isabella Höglund-Persson -00VÄS Trollhättans FIK1,35
9Andrea Engesæth -01VES Sandefjord T&IF1,30
10Line Aasland -01VES Sandefjord T&IF1,10


Elina Bergman
Maja Jernerts
Andrea Engesæth
Julie von Krogh
Isabella Höglund-Persson
Amanda Nilsson
Ellen Hedin
Line Aasland
Olivia Österling Strömstedt
Anastasia Schnell
110 115 120 125 130 135 140 145 150 155 160
                    xo  xxo xxo xxx
                o   o   o   xo  xo  xxx
            xo  o   x-
                o   o   o   o   xxx
            xo  xxo xxo xxx
            o   xo  xo  o   xxx
                        o   o   o   o   xxx
xo  xxx
                o   o   o   o   xxx
                o   o   o   o   xxx
    F15 LÄNGD      
1Ebba Gustavsson -00VÄR IF Göta Karlstad4,81
2Ebba Jernmark-Burrows -00BOH Hälle IF4,77
3Elina Bergman -01BOH Brattås CK4,62
4Silje Brochmann Pedersen -00AKE Nittedal IL4,49
5Isabella Höglund-Persson -00VÄS Trollhättans FIK4,41
6Daniella Milojkovic -00VÄS Trollhättans FIK4,31
7Andrea Engesæth -01VES Sandefjord T&IF4,21
8Julie von Krogh -01AKE Nesøya IL4,20
9Line Aasland -01VES Sandefjord T&IF3,90
10Hedvig Petterson -00VÄR Kils AIK3,74

Line Aasland
Daniella Milojkovic
Ebba Jernmark-Burrows
Julie von Krogh
Andrea Engesæth
Hedvig Petterson
Isabella Höglund-Persson
Ebba Gustavsson
Silje Brochmann Pedersen
Elina Bergman
 377   340   390   370
 420   411   416   431
 450   477   465   441
   x   414   396   420
   x   413   421     x
 374     x     x     x
 437   441     x   430
 351     x   353   481
 449   440   440   449
 454   443   458   462
    F15 KULA 3,0      
1Alma Gustavsson -01VÄR IF Göta Karlstad12,05
2Daniella Persson -00BOH IK Orient10,81
3Miranda Nilsson -00VÄR SK Bore9,89
4Ragnhild Spange Brekke -00AKE Romerike Friidrett9,59
5Hedda Algarheim Tverås -01AKE Ull/Kisa IL8,41
6Alma Eriksson -01VÄS IK Ymer7,99
7Selma Folkedal -01VES Sem IF7,77
8Annika Syverstad -00VES IL Sandvin7,31
9Tova Holmberg -01VÄS Lidköpings IS6,96
10Julia Farnham -01BOH Hälle IF6,74

Daniella Persson
Miranda Nilsson
Annika Syverstad
Hedda Algarheim Tverås
Alma Gustavsson
Ragnhild Spange Brekke
Alma Eriksson
Julia Farnham
Selma Folkedal
Tova Holmberg
1043  1081     x  1051
 989   857   974   983
   x   731   697   729
   x   828   802   841
1136  1205  1199  1143
 923   924   959   899
 791   760   799   768
 666   674   639   636
 777   701   706   663
 696   656   659   679
    F13 60 M  HEAT 1    
1Ebba Wulcan -03VÄR Säffle FIK8,56
2Tilda Asp -02VÄS Trollhättans FIK8,68
3Stella Wang -03AKE Romerike Friidrett9,00
4Matilda Härström -02BOH Stenungsunds FI9,24
5Andrea Eide -03VES Nøtterøy IF9,33

    F13 60 M  HEAT 2    
1Emmy Lindström -02VÄR Kils AIK8,64
2Aurora Larsen Græger -02AKE Nesøya IL8,77
3Halimat Oseni -02VÄS IF Hagen8,81
4Ada Westerlund -02VES Sem IF9,06
5Sofia Lofstad -03BOH Strömstads IF9,42

    F13 60 M  SAMLAD LISTA    
1Ebba Wulcan -03VÄR Säffle FIK8,56
2Emmy Lindström -02VÄR Kils AIK8,64
3Tilda Asp -02VÄS Trollhättans FIK8,68
4Aurora Larsen Græger -02AKE Nesøya IL8,77
5Halimat Oseni -02VÄS IF Hagen8,81
6Stella Wang -03AKE Romerike Friidrett9,00
7Ada Westerlund -02VES Sem IF9,06
8Matilda Härström -02BOH Stenungsunds FI9,24
9Andrea Eide -03VES Nøtterøy IF9,33
10Sofia Lofstad -03BOH Strömstads IF9,42

    F13 200 M  HEAT 1    
1Marthe Dragsund Nilssen -02AKE Oppegård IL29,85
2Martina Olsson -02BOH IK Orient31,01

    F13 200 M  HEAT 2    
1Tilde Inelind -02VÄR Kils AIK28,90
2Tilda Asp -02VÄS Trollhättans FIK29,61

    F13 200 M  HEAT 3    
1Ingrid B Aabrekk -02VES Sandefjord T&IF28,93
2Emmy Lindström -02VÄR Kils AIK29,00
3Wilma Johansson -02BOH IK Orient30,25

    F13 200 M  HEAT 4    
1Halimat Oseni -02VÄS IF Hagen29,32
2Stella Wang -03AKE Romerike Friidrett29,91
3Ada Westerlund -02VES Sem IF30,29

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Tilde Inelind -02VÄR Kils AIK28,90
2Ingrid B Aabrekk -02VES Sandefjord T&IF28,93
3Emmy Lindström -02VÄR Kils AIK29,00
4Halimat Oseni -02VÄS IF Hagen29,32
5Tilda Asp -02VÄS Trollhättans FIK29,61
6Marthe Dragsund Nilssen -02AKE Oppegård IL29,85
7Stella Wang -03AKE Romerike Friidrett29,91
8Wilma Johansson -02BOH IK Orient30,25
9Ada Westerlund -02VES Sem IF30,29
10Martina Olsson -02BOH IK Orient31,01

    F13 800 M      
1Ingrid B Aabrekk -02VES Sandefjord T&IF2.32,73
2Anne Gine Løvnes -03AKE Romerike Friidrett2.33,34
3Sofie Bengtsson -02VÄS IF Hagen2.36,33
4Maren Haugen -03VES Runar IL2.37,79
5Lovisa Pettersson -03VÄS Lidköpings IS2.45,79
6Tilda Knauer -03BOH Hälle IF2.52,20
7Sara Myrehed -02VÄR IFK Sunne2.53,61
8Ebba Johansson -02BOH IK Orient3.03,0m
9Cornelia Johnsen Braseth -02AKE IL Tyrving3.08,32
10Filippa Dedorsson -02VÄR IFK Kristinehamn3.28,01

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Lisa Holmberg -02VÄS Lidköpings IS10,43
2Matilda Strand -02VÄR Filipstads IF FIK10,72
3Martina Olsson -02BOH IK Orient10,80

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Tilde Inelind -02VÄR Kils AIK9,91
2Cornelia Johnsen Braseth -02AKE IL Tyrving11,08
3Kari Rønning -03VES Botne IL11,57

    F13 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Ingrid B Aabrekk -02VES Sandefjord T&IF10,22
2Filippa Oderbrant -02BOH Strömstads IF10,59
3Jenny Jonsson -02VÄS Lidköpings IS10,73
4Stella Wang -03AKE Romerike Friidrett11,25

    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Tilde Inelind -02VÄR Kils AIK9,91
2Ingrid B Aabrekk -02VES Sandefjord T&IF10,22
3Lisa Holmberg -02VÄS Lidköpings IS10,43
4Filippa Oderbrant -02BOH Strömstads IF10,59
5Matilda Strand -02VÄR Filipstads IF FIK10,72
6Jenny Jonsson -02VÄS Lidköpings IS10,73
7Martina Olsson -02BOH IK Orient10,80
8Cornelia Johnsen Braseth -02AKE IL Tyrving11,08
9Stella Wang -03AKE Romerike Friidrett11,25
10Kari Rønning -03VES Botne IL11,57

    F13 HÖJD      
1Tilda Bergström -02VÄR IFK Sunne1,45
2Jenny Jonsson -02VÄS Lidköpings IS1,40
3Saranda Kryeziu -02VES Larvik T&IF1,40
4Annie Berntsson -03BOH Brattås CK1,40
5Siril Bratvold -02VES Sem IF1,35
6Lisa Holmberg -02VÄS Lidköpings IS1,35
7Hanna Hedin -02BOH IK Orient1,30
7Hedvig Jonsborg Ulvestad -02AKE Asker SK1,30
7Emilia Alfredsson -02VÄR KFUM Arvika1,30
10Mina Hem Bolle -02AKE Vestby IL1,30


Hanna Hedin
Jenny Jonsson
Hedvig Jonsborg Ulvestad
Tilda Bergström
Annie Berntsson
Mina Hem Bolle
Siril Bratvold
Emilia Alfredsson
Saranda Kryeziu
Lisa Holmberg
110 115 120 125 130 135 140 145 147
        o   o   o   xxx
            o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   x--
            o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   o   xxo xo  x--
o   o   o   o   xo  xxx
        o   o   xo  o   xxx
    o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   xo  xo  xxx
        o   o   o   xo  xxx
    F13 LÄNGD ZON      
1Tilde Inelind -02VÄR Kils AIK4,91
2Filippa Dedorsson -02VÄR IFK Kristinehamn4,81
3Jenny Jonsson -02VÄS Lidköpings IS4,51
4Aurora Larsen Græger -02AKE Nesøya IL4,51
5Tilda Asp -02VÄS Trollhättans FIK4,36
6Annie Berntsson -03BOH Brattås CK4,34
7Wilma Johansson -02BOH IK Orient4,16
8Mia Wittberg -02AKE Oppegård IL4,07
9Ada Westerlund -02VES Sem IF4,04
10Saranda Kryeziu -02VES Larvik T&IF3,88
-Sofia Lofstad -03BOH Strömstads IF3,85ut.tävl

Jenny Jonsson
Mia Wittberg
Filippa Dedorsson
Saranda Kryeziu
Annie Berntsson
Tilda Asp
Ada Westerlund
Wilma Johansson
Tilde Inelind
Sofia Lofstad ut.tävl.
Aurora Larsen Græger
 448   451   444   451
 384   392   405   407
 461   473   472   481
 388   388   360   372
 416   424   424   434
 406   423   436   430
 393   393   391   404
 416   407   400   395
 462   476   491   487
 364   381   385   382
 408   420   436   451
    F13 KULA 2,0      
1Amanda Fridberg -02VÄR IF Göta Karlstad11,91
2Vibeke Engen -02AKE Oppegård IL11,55
3Elisabeth Thon Rosvold -02AKE Asker SK10,70
4Sofie Bengtsson -02VÄS IF Hagen10,43
5Tilda Bergström -02VÄR IFK Sunne10,42
6Filippa Oderbrant -02BOH Strömstads IF10,25
7Emilia Quicklund -03BOH Strömstads IF10,25
8Saranda Kryeziu -02VES Larvik T&IF8,65
9Christine AskVES 8,54
10Monia Kristensson -02VÄS Tingbergs AIS8,20

Christine Ask
Vibeke Engen
Sofie Bengtsson
Emilia Quicklund
Amanda Fridberg
Monia Kristensson
Filippa Oderbrant
Saranda Kryeziu
Elisabeth Thon Rosvold
Tilda Bergström
 822   782   847   854
1117  1064  1147  1155
1038   956   975  1043
 977  1025   941  1004
1078  1132  1134  1191
 820   764   759   750
1025   964   925  1014
 865   700   784   857
1040  1070     x     x
 939  1022   974  1042

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram