Distriktspoäng

  Resultat Distriktskampen 13/1 2018

   Bohuslän-Dals FIF arrangerade i Rimnershallen Uddevalla
 
    P17 60 M  HEAT 1    
1Anders Nikolai Bovolden -01OSL IL i BUL7,34
2Edvard Apelberg -01VÄS Lidköpings IS7,45
3Alfred Hauane -01VES Larvik T&IF7,53
4Sebastian Plows -01AKE Nittedal IL7,56
5Abdifatah Mohammed -02VÄR IF Göta Karlstad7,73
6Vahid Hassani -01BOH Håfreströms IF7,83

    P17 60 M  HEAT 2    
1Gabriel Gunnarsson -01VÄR IF Göta Karlstad7,00
2Jonathan Holen -01OSL IL i BUL7,21
3Jo Magnus Ryen Aalerud -01AKE Ås IL7,40
4Simon Avramsson -02VÄS IK Ymer7,43
5Sam Wingqvist -01BOH Hälle IF7,64
6Kristian Steen -01VES Larvik T&IF7,70

    P17 60 M  SAMLAD LISTA    
1Gabriel Gunnarsson -01VÄR IF Göta Karlstad7,00
2Jonathan Holen -01OSL IL i BUL7,21
3Anders Nikolai Bovolden -01OSL IL i BUL7,34
4Jo Magnus Ryen Aalerud -01AKE Ås IL7,40
5Simon Avramsson -02VÄS IK Ymer7,43
6Edvard Apelberg -01VÄS Lidköpings IS7,45
7Alfred Hauane -01VES Larvik T&IF7,53
8Sebastian Plows -01AKE Nittedal IL7,56
9Sam Wingqvist -01BOH Hälle IF7,64
10Kristian Steen -01VES Larvik T&IF7,70
11Abdifatah Mohammed -02VÄR IF Göta Karlstad7,73
12Vahid Hassani -01BOH Håfreströms IF7,83

    P17 200 M  HEAT 1    
1Thomas Graftås -01OSL IL i BUL23,72
2Simon Avramsson -02VÄS IK Ymer23,91
-Albin Enbacker -01VÄR IF Göta KarlstadDQ linje

    P17 200 M  HEAT 2    
1Sebastian Plows -01AKE Nittedal IL23,75
2Alfred Hauane -01VES Larvik T&IF24,49
3Bilal Ali -01BOH Dals Södra FFI27,16

    P17 200 M  HEAT 3    
1Kristian Steen -01VES Larvik T&IF24,22
2Jo Magnus Ryen Aalerud -01AKE Ås IL24,51
3Nahom Hailu -01VÄR IF Göta Karlstad25,30

    P17 200 M  HEAT 4    
1Jonathan Holen -01OSL IL i BUL23,94
2Edvard Apelberg -01VÄS Lidköpings IS24,14
3Rohullah Qasemi -02BOH Håfreströms IF26,20

    P17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Thomas Graftås -01OSL IL i BUL23,72
2Sebastian Plows -01AKE Nittedal IL23,75
3Simon Avramsson -02VÄS IK Ymer23,91
4Jonathan Holen -01OSL IL i BUL23,94
5Edvard Apelberg -01VÄS Lidköpings IS24,14
6Kristian Steen -01VES Larvik T&IF24,22
7Alfred Hauane -01VES Larvik T&IF24,49
8Jo Magnus Ryen Aalerud -01AKE Ås IL24,51
9Nahom Hailu -01VÄR IF Göta Karlstad25,30
10Rohullah Qasemi -02BOH Håfreströms IF26,20
11Bilal Ali -01BOH Dals Södra FFI27,16
-Albin Enbacker -01VÄR IF Göta KarlstadDQ linje

    P17 1500 M      
1Mouhamed Abounnachat -01VES Sem IF 4.16,78
2Nils Bredin -02BOH Hälle IF4.18,14
3Sharmarke Ahmed -02BOH Hälle IF4.24,21
4Theodor Berre Jacobsen -01OSL Bækkelagets SK4.27,16
5Håvard Petterson -01VES Tønsberg FIK4.30,34
6Nahom Hailu -01VÄR IF Göta Karlstad4.30,54
7David Cannmo -01VÄS Trollhättans FIK4.31,77
8Mathias Bjerke Pedersen -01OSL Bækkelagets SK4.38,66
9Nils Tveite -02AKE Ås IL4.42,03
10Oscar Eliasson -01VÄS Alingsås IF4.45,14
11Abdifatah Mohammed -02VÄR IF Göta Karlstad4.49,16

    P17 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Sander Aae Skotheim -02OSL IL Koll8,73
2Alfred Hauane -01VES Larvik T&IF9,09
3Simon Avramsson -02VÄS IK Ymer10,46
4Vahid Hassani -01BOH Håfreströms IF10,56
5Albin Enbacker -01VÄR IF Göta Karlstad11,09
6Nils Tveite -02AKE Ås IL12,00

    P17 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Markus Rooth -01OSL IK Tjalve8,16
2Gabriel Gunnarsson -01VÄR IF Göta Karlstad8,22
3Henrik Flåtnes -01VES Tønsberg FIK8,47
4Melker Drackner -01VÄS Lidköpings IS8,90
5Jo Magnus Ryen Aalerud -01AKE Ås IL9,05
6Edgaras Cerniauskas -01BOH Brattås CK9,30

    P17 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Markus Rooth -01OSL IK Tjalve8,16
2Gabriel Gunnarsson -01VÄR IF Göta Karlstad8,22
3Henrik Flåtnes -01VES Tønsberg FIK8,47
4Sander Aae Skotheim -02OSL IL Koll8,73
5Melker Drackner -01VÄS Lidköpings IS8,90
6Jo Magnus Ryen Aalerud -01AKE Ås IL9,05
7Alfred Hauane -01VES Larvik T&IF9,09
8Edgaras Cerniauskas -01BOH Brattås CK9,30
9Simon Avramsson -02VÄS IK Ymer10,46
10Vahid Hassani -01BOH Håfreströms IF10,56
11Albin Enbacker -01VÄR IF Göta Karlstad11,09
12Nils Tveite -02AKE Ås IL12,00

    P17 HÖJD      
1Sander Aae Skotheim -02OSL IL Koll1,93
2Henrik Flåtnes -01VES Tønsberg FIK1,85
3Markus Rooth -01OSL IK Tjalve1,77
4Edgaras Cerniauskas -01BOH Brattås CK1,73
5Tor Jansen -02AKE Nesodden IF1,65
6Vebjørn Sæten Skre -02AKE Asker SK1,61
7Daniel Adolfsson -02VÄS Tingbergs AIS1,61
8Pavel Larsson -02VÄS Istrums SK1,49
9Albin Enbacker -01VÄR IF Göta Karlstad1,45
10Rohullah Qasemi -02BOH Håfreströms IF1,37


Daniel Adolfsson
Rohullah Qasemi
Tor Jansen
Henrik Flåtnes
Sander Aae Skotheim
Pavel Larsson
Albin Enbacker
Vebjørn Sæten Skre
Edgaras Cerniauskas
Markus Rooth
129 133 137 141 145 149 153 157 161 165 169 173 177 181 185 189 193 197 200
                        o   o   xo  xxx
o   xxo o   xxx
                            o   xo  xo  xxx
                                            o   o   xo  xxo xxx
                                        o   -   o   xo  xo  xo  o   xx- x
o   o   o   o   o   o   xxx
            o   xxo xxx
                o   xo  xo  o   o   xxx
                                        xxo xxo xxx
                                    o   o   o   xxo xxx

    P17 STAV      Poäng enligt Tyrvingtabellen i högerkolumnen
1Sander Aae Skotheim -02OSL IL Koll3,47884
2Oliver Ellström -03VÄR IF Göta Karlstad3,37954
3Edgaras Cerniauskas -01BOH Brattås CK2,87457
4Melker Drackner -01VÄS Lidköpings IS2,87457
5Rikard Throgen-Hedin -03VÄR SK Bore2,57594
6David Adolfsson -04VÄS Tingbergs AIS2,47713
7Lucas Gjesdal -05OSL IL Koll2,37814
8Rolf Magnus M. Kristiansen -06AKE Heggedal IL2,37919
9Agustin Hilmersson -03BOH IK Orient1,97174
10Olle Jacobsson -05VÄS Istrums SK1,97552
11Casper Bergstrand -04BOH Stenungsunds FI1,87293
-Tobias Rian -05AKE Ski IL0,00

    P17 LÄNGD      
1Henrik Flåtnes -01VES Tønsberg FIK7,12
2Markus Rooth -01OSL IK Tjalve6,53
3Bereket Wayu -01OSL IL i BUL6,42
4Gabriel Gunnarsson -01VÄR IF Göta Karlstad6,01
5Daniel Adolfsson -02VÄS Tingbergs AIS5,72
6Vahid Hassani -01BOH Håfreströms IF5,64
7Kristian Steen -01VES Larvik T&IF5,55
8Christian Andrés Lervik -02AKE IL Tyrving5,48
9Pavel Larsson -02VÄS Istrums SK5,18
10Lars Ådland -02AKE IL Tyrving5,15
11Rohullah Qasemi -02BOH Håfreströms IF5,01

Lars Ådland
Henrik Flåtnes
Markus Rooth
Pavel Larsson
Christian Andrés Lervik
Bereket Wayu
Rohullah Qasemi
Gabriel Gunnarsson
Vahid Hassani
Kristian Steen
Daniel Adolfsson
 486   498   506   501   504   515
 658     x     x     x     x   712
 570   627   644   637   636   653
   x     x     x     x   518   496
 513     x     x     x   511   548
   x   628   635   642     x   606
   x   501   470   430   468   486
 546   601     -     -     -     -
 544     x   553   519   540   564
 554     x   555   545     x     x
 572     x     x     x   355     x

    P17 KULA 5,0      
1Johannes Olsson -01BOH Hälle IF14,04
2Daniel Adolfsson -02VÄS Tingbergs AIS11,74
3Vebjørn Sæten Skre -02AKE Asker SK11,45
4Haldor Andersen Knive -01VES Larvik T&IF10,97
5Andreas Støwer-Rodhin -02OSL IL Koll10,52
6Philip Robertsson -01VÄS Lidköpings IS10,49
7Anders Nikolai Bovolden -01OSL IL i BUL9,01
8Nahom Hailu -01VÄR IF Göta Karlstad8,81
9Jonathan Sörgren -02BOH Dals Södra FFI8,34
10Abdifatah Mohammed -02VÄR IF Göta Karlstad7,99
11Lars Ådland -02AKE IL Tyrving7,05

Philip Robertsson
Johannes Olsson
Lars Ådland
Haldor Andersen Knive
Vebjørn Sæten Skre
Jonathan Sörgren
Daniel Adolfsson
Abdifatah Mohammed
Anders Nikolai Bovolden
Nahom Hailu
Andreas Støwer-Rodhin
1029   881   986  1049   968  1035
1404  1300     x     x  1365  1341
 641   565   692   664   670   705
1067  1067  1097     x  1043     x
1058     x  1132  1093  1052  1145
 828     x   834     x   799   763
1089     x     x  1078  1174     x
   x   752   789   698   784   799
 799   782   833   836   901   811
 811   741   807   881     -     -
 939   978  1047  1003  1052  1042

    P15 60 M  HEAT 1    
1Simen Nordheim Berg -03AKE Romerike Friidrett7,59
2Casper Gustavsson -04VÄS IK Ymer7,77
3Vidar Wingqvist -03BOH Hälle IF8,108.092
4Akshathan Nadarajah -03OSL IL i BUL8,31
5Fritz Moström -03VÄR IF Göta Karlstad8,47

    P15 60 M  HEAT 2    
1Jhon Johansson -03VÄS Alingsås IF7,53
2Sondre Audahl Vik -04AKE IL Tyrving7,72
3Abraham Sandvin Vogelsang -03OSL IL Koll7,75
4Lukas Ellström -03VÄR IF Göta Karlstad7,76
5Casper Bergstrand -04BOH Stenungsunds FI7,85
6Mats Karlsen -03VES Tønsberg FIK8,108.091

    P15 60 M  SAMLAD LISTA    
1Jhon Johansson -03VÄS Alingsås IF7,53
2Simen Nordheim Berg -03AKE Romerike Friidrett7,59
3Sondre Audahl Vik -04AKE IL Tyrving7,72
4Abraham Sandvin Vogelsang -03OSL IL Koll7,75
5Lukas Ellström -03VÄR IF Göta Karlstad7,76
6Casper Gustavsson -04VÄS IK Ymer7,77
7Casper Bergstrand -04BOH Stenungsunds FI7,85
8Mats Karlsen -03VES Tønsberg FIK8,10
9Vidar Wingqvist -03BOH Hälle IF8,10
10Akshathan Nadarajah -03OSL IL i BUL8,31
11Fritz Moström -03VÄR IF Göta Karlstad8,47

    P15 200 M  HEAT 1    
1Emil Nordal -03AKE Ullensaker/Kisa IL25,03
2Jhon Johansson -03VÄS Alingsås IF25,24
3Mats Karlsen -03VES Tønsberg FIK26,01

    P15 200 M  HEAT 2    
1Alexander Carlsson -03BOH Hälle IF26,93
2Akshathan Nadarajah -03OSL IL i BUL28,04
-Love Lindström -04VÄR IF Göta KarlstadDQ linje

    P15 200 M  HEAT 3    
1Oliver Ellström -03VÄR IF Göta Karlstad24,65
2Vidar Wingqvist -03BOH Hälle IF26,23
3Abdi Dahir Rabi -03OSL Bækkelagets SK26,78

    P15 200 M  HEAT 4    
1Sigurd Clementsen -03AKE IL Tyrving24,35
2Håvard Skovly -03VES Tønsberg FIK24,40
3Nils Ekström -03VÄS Trollhättans FIK25,24

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Sigurd Clementsen -03AKE IL Tyrving24,35
2Håvard Skovly -03VES Tønsberg FIK24,40
3Oliver Ellström -03VÄR IF Göta Karlstad24,65
4Emil Nordal -03AKE Ullensaker/Kisa IL25,03
5Jhon Johansson -03VÄS Alingsås IF25,24
6Nils Ekström -03VÄS Trollhättans FIK25,24
7Mats Karlsen -03VES Tønsberg FIK26,01
8Vidar Wingqvist -03BOH Hälle IF26,23
9Abdi Dahir Rabi -03OSL Bækkelagets SK26,78
10Alexander Carlsson -03BOH Hälle IF26,93
11Akshathan Nadarajah -03OSL IL i BUL28,04
-Love Lindström -04VÄR IF Göta KarlstadDQ linje

    P15 1000 M      
1Sondre Martinsen -03AKE Nesodden IF2.45,86
2Abdi Dahir Rabi -03OSL Bækkelagets SK2.46,38
3Håvard Skovly -03VES Tønsberg FIK2.50,98
4Trym Fjøsne Hexeberg -03AKE Nittedal IL2.53,63
5Johannes Galåen -03OSL SK Vidar2.56,94
6Rasmus Haak -03BOH Stenungsunds FI3.04,34
7Abdishakur Julio -03VÄS IK Ymer3.08,10
8Jonas Magnusson -04BOH Hälle IF3.08,77
9Jostein Henri Liland -04VES IL Runar3.09,27
10Vilmer Andersson -04VÄS Trollhättans FIK3.10,45
11Noel Edvinsson -04VÄR IF Göta Karlstad3.15,31

    P15 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Marcus Westh -03VÄS Lidköpings IS9,25
2Sigve Lie -03VES Botne SK9,629.614
3Oliver Sonnerup -04BOH Brattås CK9,629.619
4Love Lindström -04VÄR IF Göta Karlstad10,64
5Johannes Galåen -03OSL SK Vidar11,47

    P15 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Mats William Marrot -03OSL Bækkelagets SK8,82
2Nils Ekström -03VÄS Trollhättans FIK9,01
3Casper Bergstrand -04BOH Stenungsunds FI9,23
4Sigurd Clementsen -03AKE IL Tyrving9,97
5Rikard Throgen-Hedin -03VÄR SK Bore10,01

    P15 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Mats William Marrot -03OSL Bækkelagets SK8,82
2Nils Ekström -03VÄS Trollhättans FIK9,01
3Casper Bergstrand -04BOH Stenungsunds FI9,23
4Marcus Westh -03VÄS Lidköpings IS9,25
5Sigve Lie -03VES Botne SK9,62
6Oliver Sonnerup -04BOH Brattås CK9,62
7Sigurd Clementsen -03AKE IL Tyrving9,97
8Rikard Throgen-Hedin -03VÄR SK Bore10,01
9Love Lindström -04VÄR IF Göta Karlstad10,64
10Johannes Galåen -03OSL SK Vidar11,47

    P15 HÖJD      
1Melwin Holm -04VÄR Kils AIK1,93
2Agustin Hilmersson -03BOH IK Orient1,89
3Erik Högberg -03VÄS Tibro AIK1,69
4Abraham Sandvin Vogelsang -03OSL IL Koll1,61
5Petter Berg -03OSL Bækkelagets SK1,61
6Oliver Forsström -03BOH Hälle IF1,57
7Emil Nordal -03AKE Ullensaker/Kisa IL1,57
7Edvin Sandström -03VÄS Tibro AIK1,57
9Gaute Andreassen -03VES Sem IF1,57
10Sondre Overskeid -03AKE Ski IL1,53
11Mats Karlsen -03VES Tønsberg FIK1,41
12Love Lindström -04VÄR IF Göta Karlstad1,33


Erik Högberg
Oliver Forsström
Melwin Holm
Gaute Andreassen
Petter Berg
Sondre Overskeid
Abraham S Vogelsang
Mats Karlsen
Agustin Hilmersson
Love Lindström
Emil Nordal
Edvin Sandström
133 137 141 145 149 153 157 161 165 169 173 177 181 185 189 193 200
        o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
                    o   o   xxx
                        o   -   o   -   o   xo  o   xo  xo  xo  xxx
o   o   -   -   o   xxo xxo xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
        o   o   o   xxo xxx
                    o   -   xo  -   xxx
o   o   o   xxx
                                o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   xxx
                o   o   xo  xxx
        o   o   o   o   xo  xxx

    P15 LÄNGD      
1Oliver Ellström -03VÄR IF Göta Karlstad5,94
2Abraham Sandvin Vogelsang -03OSL IL Koll5,66
3Mats William Marrot -03OSL Bækkelagets SK5,61
4Sondre Audahl Vik -04AKE IL Tyrving5,38
5Aksel Torjesen -04VES Botne SK5,24
6Marcus Westh -03VÄS Lidköpings IS5,11
7Fritz Moström -03VÄR IF Göta Karlstad5,04
8Casper Gustavsson -04VÄS IK Ymer4,98
9Agustin Hilmersson -03BOH IK Orient4,88
10Emil Nordal -03AKE Ullensaker/Kisa IL4,80
11Gaute Andreassen -03VES Sem IF4,66
12Tobias Nilsson -04BOH Dals Södra FFI4,60

Tobias Nilsson
Mats William Marrot
Marcus Westh
Gaute Andreassen
Emil Nordal
Aksel Torjesen
Oliver Ellström
Abraham Sandvin Vogelsang
Casper Gustavsson
Agustin Hilmersson
Sondre Audahl Vik
Fritz Moström
 446   460   442   445   442   446
 561   560   477   560   512   557
 511   498   505   488   468   509
   x   456   457   466   453     x
 453   456   434   446   457   480
 524   484   485   504   485   504
 579     x   554   520     x   594
 557     x   566     x   545     x
 489   498   490   479   464     x
 347   488     -     -     -     -
   x   538   520   517     -     -
 504   494   454   464     x   501

    P15 KULA 4,0      
1Jørgen B. Loennechen -03AKE IL Tyrving12,87
2Håvard Syrstad -03AKE Romerike Friidrett12,46
3Lukas Ellström -03VÄR IF Göta Karlstad12,07
4Oliver Sonnerup -04BOH Brattås CK11,64
5Øystein Hytten -04VES Tønsberg FIK11,52
6Rikard Throgen-Hedin -03VÄR SK Bore11,42
7Alvin Hedin -03BOH Strömstads IF11,20
8Petter Berg -03OSL Bækkelagets SK10,33
9Gaute Andreassen -03VES Sem IF9,48
10Viggo Berlin -04VÄS Lidköpings IS9,01
11Casper Gustavsson -04VÄS IK Ymer8,78
12Anass Safiani -03OSL IL i BUL6,47

Oliver Sonnerup
Casper Gustavsson
Petter Berg
Håvard Syrstad
Lukas Ellström
Viggo Berlin
Rikard Throgen-Hedin
Gaute Andreassen
Jørgen B. Loennechen
Øystein Hytten
Alvin Hedin
Anass Safiani
1128  1075  1164  1116  1088  1034
 878     -     -     -     -     -
 979  1033   981     x     -     -
1174  1133  1246     x  1142  1174
1168  1022  1165  1137  1207  1135
 825   901     x   818   734   844
1101  1068  1066  1079  1142  1027
 948   896   893   880   922     -
1287  1180     x  1181  1222  1240
1118  1152  1152  1149  1113  1135
1120     -   983     -     -     -
   x   647   562     -     -     -

    P13 60 M  HEAT 1    
1Lars Hedlund -05VÄS Trollhättans FIK8,42
2Kristian Drabløs -05AKE IL Tyrving8,57
3Gabriel Berndtsson Sanders -06OSL Lambertseter IF8,75
4Anton Kamperin -06VÄR Kils AIK8,87
5Hampus Hassel -05BOH IK Orient8,88

    P13 60 M  HEAT 2    
1Johan Hedenberg -05VÄS IF Hagen8,29
2Lucas Falch Avestruz -06AKE IL Tyrving8,51
3Albin Alfredsson -05VÄR KFUM Arvika8,528.512
4Robin Jenssen-Sæther -05OSL IL i BUL8,528.516
5Axel Logg -05BOH Hälle IF8,56
6Jakob Aker-Svendsen -05VES Sem IF13,05

    P13 60 M  SAMLAD LISTA    
1Johan Hedenberg -05VÄS IF Hagen8,29
2Lars Hedlund -05VÄS Trollhättans FIK8,42
3Lucas Falch Avestruz -06AKE IL Tyrving8,51
4Albin Alfredsson -05VÄR KFUM Arvika8,52
5Robin Jenssen-Sæther -05OSL IL i BUL8,52
6Axel Logg -05BOH Hälle IF8,56
7Kristian Drabløs -05AKE IL Tyrving8,57
8Gabriel Berndtsson Sanders -06OSL Lambertseter IF8,75
9Anton Kamperin -06VÄR Kils AIK8,87
10Hampus Hassel -05BOH IK Orient8,88
11Jakob Aker-Svendsen -05VES Sem IF13,05

    P13 200 M  HEAT 1    
1Olle Jacobsson -05VÄS Istrums SK29,1029.098
2Gabriel Berndtsson Sanders -06OSL Lambertseter IF29,49

    P13 200 M  HEAT 2    
1Kristian Drabløs -05AKE IL Tyrving28,83
2Leo Bergman -06BOH Brattås CK30,20
3Anton Kamperin -06VÄR Kils AIK30,98

    P13 200 M  HEAT 3    
1Sigmund Le Fjeld -05AKE IL Tyrving27,68
2Andrei Popa -06VÄS Mariestads AIF29,1029.093
3Daniel Forsman -05VÄR IF Göta Karlstad29,96

    P13 200 M  HEAT 4    
1Axel Logg -05BOH Hälle IF28,16
2Robin Jenssen-Sæther -05OSL IL i BUL28,45

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Sigmund Le Fjeld -05AKE IL Tyrving27,68
2Axel Logg -05BOH Hälle IF28,16
3Robin Jenssen-Sæther -05OSL IL i BUL28,45
4Kristian Drabløs -05AKE IL Tyrving28,83
5Andrei Popa -06VÄS Mariestads AIF29,10
6Olle Jacobsson -05VÄS Istrums SK29,10
7Gabriel Berndtsson Sanders -06OSL Lambertseter IF29,49
8Daniel Forsman -05VÄR IF Göta Karlstad29,96
9Leo Bergman -06BOH Brattås CK30,20
10Anton Kamperin -06VÄR Kils AIK30,98

    P13 800 M      
1Andreas Fjeld Halvorsen -05AKE IL Tyrving2.15,14
2Halvard Grape Fladby -05AKE IL Tyrving2.18,12
3Nikolai Solum -05OSL SK Vidar2.20,00
4Algot Wedberg -05BOH Hälle IF2.32,22
5Markus Jensen Sales -05OSL IL i BUL2.38,63
6Morten Longvastøl -05VES Sandefjord T&IF2.40,09
7Lukas Kallin -05BOH IK Orient2.48,92
8Tim Wigh Dahlgren -05VÄR Filipstads IF2.59,36
9Philip Larsson -05VÄS Lidköpings IS3.00,59
10Rasmus Ehn -05VÄS Istrums SK3.09,26

    P13 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Sigmund Le Fjeld -05AKE IL Tyrving9,87
2Lucas Gjesdal -05OSL IL Koll11,02
3Eddie Edvinsson -05VÄS Mariestads AIF11,57
4Tim Wigh Dahlgren -05VÄR Filipstads IF12,56
5Erik Carlsson -06BOH Stenungsunds FI12,73
6Morten Longvastøl -05VES Sandefjord T&IF12,89

    P13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Jonathan Hertwig-Ødegaard -05AKE IL Tyrving9,62
2William Schjerve Moe -05OSL Lambertseter IF11,06
3Daniel Forsman -05VÄR IF Göta Karlstad11,52
4Filip Larsson -05VÄS Lidköpings IS20,88

    P13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Jonathan Hertwig-Ødegaard -05AKE IL Tyrving9,62
2Sigmund Le Fjeld -05AKE IL Tyrving9,87
3Lucas Gjesdal -05OSL IL Koll11,02
4William Schjerve Moe -05OSL Lambertseter IF11,06
5Daniel Forsman -05VÄR IF Göta Karlstad11,52
6Eddie Edvinsson -05VÄS Mariestads AIF11,57
7Tim Wigh Dahlgren -05VÄR Filipstads IF12,56
8Erik Carlsson -06BOH Stenungsunds FI12,73
9Morten Longvastøl -05VES Sandefjord T&IF12,89
10Filip Larsson -05VÄS Lidköpings IS20,88

    P13 HÖJD      
1Lars Hedlund -05VÄS Trollhättans FIK1,53
2Sebastian Aspelund Nilsen -05AKE IL Tyrving1,53
3Jakob Aker-Svendsen -05VES Sem IF1,49
4Rasmus Ehn -05VÄS Istrums SK1,45
5Calle Rydén -05BOH Stenungsunds FI1,45
6Magnus M. Kristiansen -06AKE Heggedal IL1,41
7Tim Wigh Dahlgren -05VÄR Filipstads IF1,37
8Albin Nilsson Wikman -06VÄR KFUM Arvika1,29
8Calle Gustavsson -05BOH Håfreströms IF1,29
10Simen Fritsvold -05OSL IL Koll1,29
11Lucas Gjesdal -05OSL IL Koll1,25


Jakob Aker-Svendsen
Magnus M. Kristiansen
Albin Nilsson Wikman
Lucas Gjesdal
Calle Rydén
Lars Hedlund
Simen Fritsvold
Tim Wigh Dahlgren
Calle Gustavsson
Rasmus Ehn
Sebastian Aspelund Nilsen
117 121 125 129 133 137 141 145 149 153 157
        o   o   o   o   o   o   xxo xxx
    o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   xxx
    o   o   xxx
        o   o   o   o   o   xxo xxx
                    xo  o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xo  xxx
        o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
            xo  o   xo  o   o   o   xo  xxx

    P13 LÄNGD      
1Robin Jenssen-Sæther -05OSL IL i BUL4,86
2Sebastian Aspelund Nilsen -05AKE IL Tyrving4,82
3Olle Jacobsson -05VÄS Istrums SK4,80
4Lucas Falch Avestruz -06AKE IL Tyrving4,73
5Andrei Popa -06VÄS Mariestads AIF4,56
6Hampus Hassel -05BOH IK Orient4,39
7Brooklyn Jenssen-Sæther -06OSL IL i BUL4,28
8Albin Nilsson Wikman -06VÄR KFUM Arvika4,27
9Leo Bergman -06BOH Brattås CK4,24
10Jonathan Aspetorp -05VÄR KFUM Arvika4,20

Hampus Hassel
Albin Nilsson Wikman
Sebastian Aspelund Nilsen
Andrei Popa
Brooklyn Jenssen-Sæther
Lucas Falch Avestruz
Olle Jacobsson
Jonathan Aspetorp
Leo Bergman
Robin Jenssen-Sæther
 427   439   426   421   431   436
 427   422   419   407   407   409
 470   471   476   469   475   482
 443   282   428   452   456   371
 428     x     x     x   420   409
 460   473   461   290   433   460
 450   476   480   468   459   472
 409   420     -     -     -     -
 419   406     x   395   424   403
 472   468   481   486   468     -

    P13 KULA 3,0      
1Erik Christopher Becklund -05OSL IL i BUL9,74
2Jonathan Hertwig-Ødegaard -05AKE IL Tyrving9,38
3Jonathan Frändberg -05VÄS IF Hagen8,57
4Henrik Vineshaugen -06AKE Heggedal IL8,55
5Johan Hedenberg -05VÄS IF Hagen8,52
6Axel Logg -05BOH Hälle IF8,49
7Simen Fritsvold -05OSL IL Koll8,28
8Daniel Forsman -05VÄR IF Göta Karlstad8,04
9Hjalmar Almén -05BOH Strömstads IF7,91
10Albin Alfredsson -05VÄR KFUM Arvika7,89
11Morten Longvastøl -05VES Sandefjord T&IF5,09

Henrik Vineshaugen
Erik Christopher Becklund
Jonathan Frändberg
Jonathan Hertwig-Ødegaard
Daniel Forsman
Hjalmar Almén
Morten Longvastøl
Johan Hedenberg
Axel Logg
Albin Alfredsson
Simen Fritsvold
 729   835   855   799   788   766
 951     x   960   974   954   960
 857   750   847   822   825   832
   x   903   938     x   875     x
 711   762   747   804   790   728
 791   737   753   746   747   759
 509   480   469   496   472   459
 800   852   806   840     -     -
 758   849   815   776   814     -
 679   758   776   789   745   766
 811   810   828   771   802   767

    F17 60 M  HEAT 1    
1Frida Røe Tærum -01OSL SK Vidar8,068.055
2Saranda Krueziu -02VES Larvik T&IF8,20
3Hanna Hedin -02BOH IK Orient8,35
4Cecilia Eriksson -02VÄR Säffle FIK8,40
5Alma Eriksson -01VÄS IK Ymer8,46

    F17 60 M  HEAT 2    
1Fanny Jansson -01VÄR IFK Sunne7,90
2Vilde Marstein -02OSL IL Koll7,92
3Linnea Gateman -01BOH Strömstads IF8,068.059
4Siri Kyller -01VÄS Tibro AIK8,44
5Elisabella Hjelpedahl -02VES IL Runar8,45
6Cornelia Johnsen Braseth -02AKE IL Tyrving8,67

    F17 60 M  SAMLAD LISTA    
1Fanny Jansson -01VÄR IFK Sunne7,90
2Vilde Marstein -02OSL IL Koll7,92
3Frida Røe Tærum -01OSL SK Vidar8,06
4Linnea Gateman -01BOH Strömstads IF8,06
5Saranda Krueziu -02VES Larvik T&IF8,20
6Hanna Hedin -02BOH IK Orient8,35
7Cecilia Eriksson -02VÄR Säffle FIK8,40
8Siri Kyller -01VÄS Tibro AIK8,44
9Elisabella Hjelpedahl -02VES IL Runar8,45
10Alma Eriksson -01VÄS IK Ymer8,46
11Cornelia Johnsen Braseth -02AKE IL Tyrving8,67

    F17 200 M  HEAT 1    
1Frida Røe Tærum -01OSL SK Vidar26,15
2Siri Kyller -01VÄS Tibro AIK28,82
-Constance Løken Dahl -01AKE IL TyrvingDQ linje

    F17 200 M  HEAT 2    
1Saranda Krueziu -02VES Larvik T&IF27,62
2Linnea Borrman -01BOH Strömstads IF28,56
3Cecilia Eriksson -02VÄR Säffle FIK29,24

    F17 200 M  HEAT 3    
1Linnea Gateman -01BOH Strömstads IF26,26
2Andrea Rooth -02OSL Lambertseter IF26,43
3Elisabella Hjelpedahl -02VES IL Runar27,29

    F17 200 M  HEAT 4    
1Maria Aaberg -01AKE IL Tyrving26,98
2Olivia Österling Strömstedt -01VÄR IF Göta Karlstad27,23
3Evelina Österman -02VÄS Trollhättans FIK29,94

    F17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Frida Røe Tærum -01OSL SK Vidar26,15
2Linnea Gateman -01BOH Strömstads IF26,26
3Andrea Rooth -02OSL Lambertseter IF26,43
4Maria Aaberg -01AKE IL Tyrving26,98
5Olivia Österling Strömstedt -01VÄR IF Göta Karlstad27,23
6Elisabella Hjelpedahl -02VES IL Runar27,29
7Saranda Krueziu -02VES Larvik T&IF27,62
8Linnea Borrman -01BOH Strömstads IF28,56
9Siri Kyller -01VÄS Tibro AIK28,82
10Cecilia Eriksson -02VÄR Säffle FIK29,24
11Evelina Österman -02VÄS Trollhättans FIK29,94
-Constance Løken Dahl -01AKE IL TyrvingDQ linje

    F17 1500 M      
1Kristin Svendby Otervik -01AKE Lørenskog4.48,09
2Mari Roligheten Ruud -02VES IL Runar4.51,98
3Hanna Berntzen Engevik -02AKE Nittedal IL4.52,50
4Iris Engenes -03OSL IL Koll5.05,18
5Lina Karlsson -02VÄS Lidköpings IS5.29,88
6Alma Sjöberg -02VÄS Tibro AIK5.36,98
7Filippa Dedorsson -02VÄR IFK Kristinehamn5.55,12
8Alice Gunnarsson -02BOH IK Orient6.00,43
9Linnéa Lind -01BOH IK Orient6.02,75
10Sara Furnes -02OSL IL i BULej tid

    F17 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Andrea Rooth -02OSL Lambertseter IF8,99
2Line Aasland -01VES IL Runar10,11
3Alice Gunnarsson -02BOH IK Orient10,16
4Agnes Brunnsgård -02VÄR IFK Kristinehamn10,78
5Jenny Jonsson -02VÄS Lidköpings IS10,84

    F17 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Vilde Marstein -02OSL IL Koll8,62
2Maria Aaberg -01AKE IL Tyrving9,12
3Hanna Hedin -02BOH IK Orient9,45
4Lisa Holmberg -02VÄS Lidköpings IS9,53
5Cornelia Johnsen Braseth -02AKE IL Tyrving9,55
6Ada Westerlund -02VES Sem IF9,60

    F17 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Vilde Marstein -02OSL IL Koll8,62
2Andrea Rooth -02OSL Lambertseter IF8,99
3Maria Aaberg -01AKE IL Tyrving9,12
4Hanna Hedin -02BOH IK Orient9,45
5Lisa Holmberg -02VÄS Lidköpings IS9,53
6Cornelia Johnsen Braseth -02AKE IL Tyrving9,55
7Ada Westerlund -02VES Sem IF9,60
8Line Aasland -01VES IL Runar10,11
9Alice Gunnarsson -02BOH IK Orient10,16
10Agnes Brunnsgård -02VÄR IFK Kristinehamn10,78
11Jenny Jonsson -02VÄS Lidköpings IS10,84

    F17 HÖJD      
1Olivia Österling Strömstedt -01VÄR IF Göta Karlstad1,65
2Andrea Modin Engesæth -01VES IL Runar1,61
3Anastasia Schnell -01AKE IL Tyrving1,57
4Lisa Holmberg -02VÄS Lidköpings IS1,57
4Julie von Krogh -01AKE IL Tyrving1,57
6Elina Bergman -01BOH Brattås CK1,53
7Jenny Jonsson -02VÄS Lidköpings IS1,53
8Andrea Rooth -02OSL Lambertseter IF1,49
9Hedda Kronstad Kvalvåg -02OSL IL Koll1,49
10Saranda Krueziu -02VES Larvik T&IF1,49
11Tilde Johansson -02BOH Bokenäs IF1,49
12Emmy Nyström Jansson -02VÄR IF Göta Karlstad1,45


Lisa Holmberg
Olivia Österling Strömstedt
Jenny Jonsson
Anastasia Schnell
Emmy Nyström Jansson
Julie von Krogh
Tilde Johansson
Andrea Rooth
Elina Bergman
Saranda Krueziu
Hedda Kronstad Kvalvåg
Andrea Modin Engesæth
125 129 133 137 141 145 149 153 157 161 165
                    o   o   xo  o   xxx
                o   o   o   o   o   xxo xo
            o   o   xo  xxo xo  xxx
                        o   o   o   xxx
o   o   o   xo  xo  xxo xxx
                        o   xo  o   xxx
                o   xo  xxo xxx
                o   o   o   xx-
                    o   xxo o   xxx
            o   xo  o   xo  xxx
        o   o   o   o   xo  xxx
                        o   xxo xxo xxo xxx

    F17 STAV      Poäng enligt Tyrvingtabellen i högerkolumnen
1Hedda Marie Kjølberg -01AKE Ski IL3,771114
2Alma Eriksson -01VÄS IK Ymer3,07948
3Ebba Bremer -04BOH Brattås CK2,77988
4Elisabeth Thon Rosvold -02AKE Asker SK2,57788
5Agnes Brunnsgård -02VÄR IFK Kristinehamn2,57788
6Jonna Andersson -04BOH Brattås CK2,37828
7Marina WeidemannChristiansen 02AKE Nittedal IL2,37664
8Lea Leivestad Scharff -01OSL IL Koll2,37592
9Line Aasland -01VES IL Runar2,37592
10Hilda Törngård -04BOH Hälle IF2,27788
11Emma Carlsson -04VÄS Istrums SK2,07640
12Silje Eide Nygård -03OSL Bækkelagets SK1,97452
13Siobhan Cronin -03VÄS Istrums SK1,87372
14Julie Bjørge Madsen -05VES Sandefjord T&IF1,77616
15Malin Johansson -05VÄR IFK Kristinehamn1,57456
-Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta Karlstad0,00
-Isabella Alida Indrebø -04OSL IL Koll0,00

    F17 LÄNGD      
1Maria Aaberg -01AKE IL Tyrving5,47
2Hedda Kronstad Kvalvåg -02OSL IL Koll5,43
3Fanny Jansson -01VÄR IFK Sunne5,34
4Andrea Modin Engesæth -01VES IL Runar5,27
5Amilia Bolsø Mediaa -01VES IL Runar4,94
6Linnéa Lind -01BOH IK Orient4,94
7Anastasia Schnell -01AKE IL Tyrving4,92
8Lisa Holmberg -02VÄS Lidköpings IS4,85
9Sara Furnes -02OSL IL i BUL4,81
10Filippa Dedorsson -02VÄR IFK Kristinehamn4,53
11Tova Holmberg -01VÄS Lidköpings IS4,44
12Martina Olsson -02BOH IK Orient4,00

Andrea Modin Engesæth
Martina Olsson
Anastasia Schnell
Linnéa Lind
Filippa Dedorsson
Amilia Bolsø Mediaa
Fanny Jansson
Sara Furnes
Maria Aaberg
Lisa Holmberg
Hedda Kronstad Kvalvåg
Tova Holmberg
 527     x   512   500   507     x
   x   279     x   252     x   400
   x   487     x   480   473   492
 483     x   480   480     x   494
 448   450   449   453   448   453
 494   475   469   483   479   490
 457   525   500     x   534     x
 442   474   437     x   481   477
 517   547   540   509   428   407
   x   481   480   485     -     x
 524   523   523   508   543   523
   x   417   444   435   395   415

    F17 KULA 3,0      
1Elisabeth Thon Rosvold -02AKE Asker SK13,47
2Amanda Fridberg -02VÄR IF Göta Karlstad12,09
3Jenny Jonsson -02VÄS Lidköpings IS11,41
4Anastasia Schnell -01AKE IL Tyrving10,79
5Petra Bäckström -02VÄR Säffle FIK10,24
6Hannah Johansson -01BOH Stenungsunds FI10,09
7Vilde Marstein -02OSL IL Koll9,47
8Hedda Kronstad Kvalvåg -02OSL IL Koll9,13
9Emmy Lindström -02BOH Hälle IF8,99
10Amilia Bolsø Mediaa -01VES IL Runar8,72
11Tova Holmberg -01VÄS Lidköpings IS8,62
12Selma Folkedahl -01VES Sem IF8,37

Hannah Johansson
Elisabeth Thon Rosvold
Emmy Lindström
Jenny Jonsson
Amanda Fridberg
Amilia Bolsø Mediaa
Hedda Kronstad Kvalvåg
Vilde Marstein
Anastasia Schnell
Selma Folkedahl
Tova Holmberg
Petra Bäckström
1007     x     x  1009   999     x
1167     x  1247  1347     x     x
 898   899   897   865     x     x
1128  1066  1090  1078  1126  1141
1184     x  1205     x  1209     x
 824   833   844   824   872     x
 843   889   862   913     x   815
 886   947   855   890   853   893
   x   999  1001  1079   980  1012
 817     x     x   822   787   837
 862     x   839   852     x   833
 952  1024   969   916   974     x

    F15 60 M  HEAT 1    
1Sissel Eliasson -04VÄS Alingsås IF8,10
2Elina Løken Dahl -03OSL IK Tjalve8,18
3Stella Wang -03AKE Romerike Friidrett8,24
4Maya Norling -03VES Tønsberg FIK8,40
5Bea Johannesson -04VÄR IFK Sunne8,47
6Elin Olausson -03BOH IK Orient8,66

    F15 60 M  HEAT 2    
1Elvira Tanderud -04VÄS Trollhättans FIK7,87
2Kajsa Rooth -03OSL IK Tjalve8,08
3Ebba Wulcan -03VÄR Säffle FIK8,11
4Minna Geerts -03BOH Håfreströms IF8,20
5Hedvik Kallåk -04AKE IL Tyrving8,23
6Andrea Madsen Eide -03VES Sem IF8,71

    F15 60 M  SAMLAD LISTA    
1Elvira Tanderud -04VÄS Trollhättans FIK7,87
2Kajsa Rooth -03OSL IK Tjalve8,08
3Sissel Eliasson -04VÄS Alingsås IF8,10
4Ebba Wulcan -03VÄR Säffle FIK8,11
5Elina Løken Dahl -03OSL IK Tjalve8,18
6Minna Geerts -03BOH Håfreströms IF8,20
7Hedvik Kallåk -04AKE IL Tyrving8,23
8Stella Wang -03AKE Romerike Friidrett8,24
9Maya Norling -03VES Tønsberg FIK8,40
10Bea Johannesson -04VÄR IFK Sunne8,47
11Elin Olausson -03BOH IK Orient8,66
12Andrea Madsen Eide -03VES Sem IF8,71

    F15 200 M  HEAT 1    
1Sissel Eliasson -04VÄS Alingsås IF27,47
2Maya Norling -03VES Tønsberg FIK28,48
3Bea Johannesson -04VÄR IFK Sunne28,73

    F15 200 M  HEAT 2    
1Stella Wang -03AKE Romerike Friidrett27,62
2Anna Mathilde Blegen -03OSL IL Koll28,48
3Tilda Knauer -03BOH Hälle IF28,67

    F15 200 M  HEAT 3    
1Elvira Tanderud -04VÄS Trollhättans FIK25,99
2Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta Karlstad27,34
3Minna Geerts -03BOH Håfreströms IF28,05

    F15 200 M  HEAT 4    
1Anne Gine Løvnes -03OSL SK Vidar27,37
2Solveig Emilie Johansen -03AKE Ullensaker/Kisa IL27,51
3Helle Madsen Auensen -03VES Horten FIK28,53

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Elvira Tanderud -04VÄS Trollhättans FIK25,99
2Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta Karlstad27,34
3Anne Gine Løvnes -03OSL SK Vidar27,37
4Sissel Eliasson -04VÄS Alingsås IF27,47
5Solveig Emilie Johansen -03AKE Ullensaker/Kisa IL27,51
6Stella Wang -03AKE Romerike Friidrett27,62
7Minna Geerts -03BOH Håfreströms IF28,05
8Maya Norling -03VES Tønsberg FIK28,48
9Anna Mathilde Blegen -03OSL IL Koll28,48
10Helle Madsen Auensen -03VES Horten FIK28,53
11Tilda Knauer -03BOH Hälle IF28,67
12Bea Johannesson -04VÄR IFK Sunne28,73

    F15 1000 M      
1Marthe Johanne Hjelmeseth -04AKE Nittedal IL3.01,41
2Ingvild Brennhovd -03OSL SK Vidar3.02,51
3Sigrid Alvik -03AKE IL Tyrving3.02,91
4Anna Marie Nordengen Sirevåg -04OSL SK Vidar3.05,27
5Helle Madsen Auensen -03VES Horten FIK3.12,53
6Lova Perman -03VÄR IF Göta Karlstad3.13,75
7Sabina Aumo -03BOH Hälle IF3.16,34
8Tilda Knauer -03BOH Hälle IF3.16,39
9Indra Johansson -04VÄS Trollhättans FIK3.19,00
10Ida Genitz -03VÄS Istrums SK3.26,10
11Felicia Eriksson -03VÄR IF Göta Karlstad3.34,00

    F15 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Elina Løken Dahl -03OSL IK Tjalve9,46
2Nora Jolbäck -04VÄS Lidköpings IS9,69
3Stella Wang -03AKE Romerike Friidrett9,81
4Irma Törngård -03BOH Hälle IF10,14
5Ane Bergsholm -03VES Sem IF10,39
6Sophie Säwe -04VÄR Kils AIK11,20

    F15 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Elin Stenhammar -03VÄS Alingsås IF9,30
2Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta Karlstad9,31
3Annie Berntsson -03BOH Brattås CK9,43
4Oda Schatvedt -04AKE Romerike Friidrett9,60
5Isabella Alida Indrebø -04OSL IL Koll12,18
-Sara Meland -03VES Sem IFDQ

    F15 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Elin Stenhammar -03VÄS Alingsås IF9,30
2Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta Karlstad9,31
3Annie Berntsson -03BOH Brattås CK9,43
4Elina Løken Dahl -03OSL IK Tjalve9,46
5Oda Schatvedt -04AKE Romerike Friidrett9,60
6Nora Jolbäck -04VÄS Lidköpings IS9,69
7Stella Wang -03AKE Romerike Friidrett9,81
8Irma Törngård -03BOH Hälle IF10,14
9Ane Bergsholm -03VES Sem IF10,39
10Sophie Säwe -04VÄR Kils AIK11,20
11Isabella Alida Indrebø -04OSL IL Koll12,18
12Sara Meland -03VES Sem IFDQ

    F15 HÖJD      
1Hedvik Kallåk -04AKE IL Tyrving1,53
1Kim Rodén -03BOH Håfreströms IF1,53
3Ane Bergsholm -03VES Sem IF1,53
4Kajsa Pettersson -03VÄR IFK Kristinehamn1,49
5Siobhan Cronin -03VÄS Istrums SK1,49
6Ida Engelbrektsson -04VÄS Alingsås IF1,45
7Sophie Säwe -04VÄR Kils AIK1,45
8Kajsa Rooth -03OSL IK Tjalve1,45
9Rebekka Roheim -03OSL Bækkelagets SK1,41
10Alva Berthel Sveeen -03AKE IL Tyrving1,37
11Irma Törngård -03BOH Hälle IF1,33
12Mari Skyvang -03VES Tønsberg FIK1,29


Irma Törngård
Ane Bergsholm
Hedvik Kallåk
Kajsa Pettersson
Mari Skyvang
Rebekka Roheim
Sophie Säwe
Siobhan Cronin
Kajsa Rooth
Alva Berthel Sveeen
Ida Engelbrektsson
Kim Rodén
121 125 129 133 137 141 145 149 153 157
o   o   xo  o   xxx
                    o   o   xxo xxo xxx
                o   o   o   o   xxo xxx
            o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
            xo  o   xo  xxx
            o   o   o   xxo xxx
                o   o   o   xxo xxx
                o   xo  xxo xxx
    o   o   o   xo  xxx
                    o   xo  xxx
                    o   o   o   xxo xxx

    F15 LÄNGD      
1Ebba Wulcan -03VÄR Säffle FIK5,15
2Tuva Wikman -03VÄR KFUM Arvika4,97
3Hedvik Kallåk -04AKE IL Tyrving4,97
4Emma Sofie Gjerland -03OSL Lambertseter IF4,95
5Emelie Falk -04VÄS Alingsås IF4,94
6Lovisa Pettersson -03VÄS Lidköpings IS4,88
7Minna Geerts -03BOH Håfreströms IF4,84
8Elin Olausson -03BOH IK Orient4,50
9Isabella Alida Indrebø -04OSL IL Koll4,38
10Johanna Johansen -03VES Horten FIK4,34
11Anna Normann -03AKE Nittedal IL4,19
12Helle Madsen Auensen -03VES Horten FIK4,05

Johanna Johansen
Anna Normann
Ebba Wulcan
Lovisa Pettersson
Isabella Alida Indrebø
Hedvik Kallåk
Minna Geerts
Helle Madsen Auensen
Emelie Falk
Emma Sofie Gjerland
Tuva Wikman
Elin Olausson
 413   434   423   427   420   422
 419   419     x   416   397   407
   x   463   399   515   503   487
   x   469   487   484   483   488
 428   426   428   418   417   438
 458   481   482   476   486   497
 484   446   458   435   463   399
 377   405   405   377   404   390
   x   482   494   479     x     x
 485   487   475   455   495   474
 473   497   488     x   471   482
   x     x   450   444   435   440

    F15 KULA 3,0      
1Hanna Emilie Hjeltnes -04AKE Ullensaker/Kisa IL12,02
2Johanna Hallsten -03BOH Dals Södra FFI10,47
3Jonna Kronander -03VÄS IK Ymer10,38
4Emilia Wernerliv -04VÄS Tingbergs AIS9,76
5Johanna Johansen -03VES Horten FIK9,56
6Kajsa Rooth -03OSL IK Tjalve9,45
7Bea Johannesson -04VÄR IFK Sunne9,04
8Tiril Lappegård -03AKE Nittedal IL9,01
9Frøydis Hvaara -03VES Larvik T&IF8,80
10Felicia Eriksson -03VÄR IF Göta Karlstad8,77
11Lovis Abrahamsson -04BOH Strömstads IF8,46
12Anna Mathilde Blegen -03OSL IL Koll7,83

Tiril Lappegård
Kajsa Rooth
Johanna Johansen
Bea Johannesson
Emilia Wernerliv
Johanna Hallsten
Hanna Emilie Hjeltnes
Lovis Abrahamsson
Felicia Eriksson
Frøydis Hvaara
Jonna Kronander
Anna Mathilde Blegen
 872   900   835   901   847     x
 918     x   945   934   924   865
 920   823   956   874   899   912
 904   873   887   884   887   868
 976     x     x     x     x     x
 994  1047   915     x   988   949
1111  1202  1077  1107  1139  1139
 846   801   779     x   788   780
 860   877   791   832   761   715
 841   840   880     x   873   855
1001  1037   951  1038  1006  1019
 777   729   719   723   783   781

    F13 60 M  HEAT 1    
1Claudia H Foss -05VES Tønsberg FIK8,49
2Ebba Eklund -05VÄS IF Hagen8,51
3Tindra Lööf -05VÄR Säffle FIK8,53
4Milla Andreassen -05OSL Bækkelagets SK8,72
5Sabina Kern -06BOH Brattås CK8,79
6Aislin Feliot -05AKE Nesøya IL8,86

    F13 60 M  HEAT 2    
1Ebba Vold Johannesson -06VÄR IFK Sunne8,37
2Ida Borggren -05BOH Stenungsunds FI8,50
3Synne Wikborg -05OSL IL i BUL8,55
4Svea Wikstrand -05VÄS IF Hagen8,56
5Filippa Bertelsen Fadnes -05AKE IL Tyrving8,67
6Julie Bjørge Madsen -05VES Sandefjord T&IF9,04

    F13 60 M  SAMLAD LISTA    
1Ebba Vold Johannesson -06VÄR IFK Sunne8,37
2Claudia H Foss -05VES Tønsberg FIK8,49
3Ida Borggren -05BOH Stenungsunds FI8,50
4Ebba Eklund -05VÄS IF Hagen8,51
5Tindra Lööf -05VÄR Säffle FIK8,53
6Synne Wikborg -05OSL IL i BUL8,55
7Svea Wikstrand -05VÄS IF Hagen8,56
8Filippa Bertelsen Fadnes -05AKE IL Tyrving8,67
9Milla Andreassen -05OSL Bækkelagets SK8,72
10Sabina Kern -06BOH Brattås CK8,79
11Aislin Feliot -05AKE Nesøya IL8,86
12Julie Bjørge Madsen -05VES Sandefjord T&IF9,04

    F13 200 M  HEAT 1    
1Chanel Moularé -05VÄS IF Hagen28,36
2Tindra Lööf -05VÄR Säffle FIK28,77
3Aislin Feliot -05AKE Nesøya IL29,16

    F13 200 M  HEAT 2    
1Milla Andreassen -05OSL Bækkelagets SK29,63
2Sabina Kern -06BOH Brattås CK29,73
3Lotte Bergsholm -05VES Sem IF31,76

    F13 200 M  HEAT 3    
1Märta Larsson -05VÄR IF Göta Karlstad28,16
2Claudia H Foss -05VES Tønsberg FIK28,52
3Synne Wikborg -05OSL IL i BUL28,93

    F13 200 M  HEAT 4    
1Tilde Dahlberg -06BOH Hälle IF28,65
2Svea Wikstrand -05VÄS IF Hagen29,61
3Vilja West Evensen -05AKE Romerike Friidrett29,72

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Märta Larsson -05VÄR IF Göta Karlstad28,16
2Chanel Moularé -05VÄS IF Hagen28,36
3Claudia H Foss -05VES Tønsberg FIK28,52
4Tilde Dahlberg -06BOH Hälle IF28,65
5Tindra Lööf -05VÄR Säffle FIK28,77
6Synne Wikborg -05OSL IL i BUL28,93
7Aislin Feliot -05AKE Nesøya IL29,16
8Svea Wikstrand -05VÄS IF Hagen29,61
9Milla Andreassen -05OSL Bækkelagets SK29,63
10Vilja West Evensen -05AKE Romerike Friidrett29,72
11Sabina Kern -06BOH Brattås CK29,73
12Lotte Bergsholm -05VES Sem IF31,76

    F13 800 M      
1Filippa Bertelsen Fadnes -05AKE IL Tyrving2.30,41
2Nelly Elned -06BOH Hälle IF2.31,45
3Isabel Eie -05VES Tønsberg FIK2.33,22
4Emelie Olsson -05VÄR Säffle FIK2.37,22
5Anna Sande -05OSL IL Koll2.39,59
6Lathifa Afrah -05VÄR IF Göta Karlstad2.41,06
7Jolina Nyfeldt -05VÄS IK Ymer2.44,81
8Cassandra Ødegård Nilsen -06AKE Nittedal IL2.45,02
9Tova Gustafsson -05VÄS Istrums SK2.45,67
10Malva Arvidsson -06BOH Brattås CK2.46,01
11Telma Rostoft Kristjansson -05OSL IL Koll2.46,59
12Hanna Hjertass -05VES Sandefjord T&IF2.47,17

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Linn Rynning Borander -05OSL Bækkelagets SK10,50
2Tilde Andersson -06VÄR IFK Kristinehamn10,75
3Sunniva Indahl -06AKE Ski IL10,81
4Klara Ternander -06BOH IK Orient11,16
5Marie F Petterson -05VES Tønsberg FIK12,84
6Lilly Almqvist -06VÄS Tingbergs AIS13,45

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Vilhelmina Sonnerup -05BOH Brattås CK10,32
2Telma Rostoft Kristjansson -05OSL IL Koll10,85
3Irma Jonhed -05VÄR IF Göta Karlstad10,87
4Ellevine Skare -05AKE Ski IL11,03
5Julie Bjørge Madsen -05VES Sandefjord T&IF11,42
6Anna Carlsson -06VÄS Tingbergs AIS12,64

    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Vilhelmina Sonnerup -05BOH Brattås CK10,32
2Linn Rynning Borander -05OSL Bækkelagets SK10,50
3Tilde Andersson -06VÄR IFK Kristinehamn10,75
4Sunniva Indahl -06AKE Ski IL10,81
5Telma Rostoft Kristjansson -05OSL IL Koll10,85
6Irma Jonhed -05VÄR IF Göta Karlstad10,87
7Ellevine Skare -05AKE Ski IL11,03
8Klara Ternander -06BOH IK Orient11,16
9Julie Bjørge Madsen -05VES Sandefjord T&IF11,42
10Anna Carlsson -06VÄS Tingbergs AIS12,64
11Marie F Petterson -05VES Tønsberg FIK12,84
12Lilly Almqvist -06VÄS Tingbergs AIS13,45

    F13 HÖJD      
1Sara Larsson -05VÄR Kils AIK1,46
2Ebba Eklund -05VÄS IF Hagen1,46
3Linnea Hallsten -06BOH Dals Södra FFI1,42
4Doris Erixon -05BOH Stenungsunds FI1,42
5Telma Rostoft Kristjansson -05OSL IL Koll1,42
6Engla Sandelin -05VÄR Töcksfors IF1,38
7Vilja West Evensen -05AKE Romerike Friidrett1,34
8Camilla Haugan -05OSL Bækkelagets SK1,30
9Sunniva Indahl -06AKE Ski IL1,26
10Tova Gustafsson -05VÄS Istrums SK1,26
11Anne Grete Stillerud -05VES Sandefjord T&IF1,22
12Lotte Bergsholm -05VES Sem IF1,18


Sunniva Indahl
Linnea Hallsten
Vilja West Evensen
Ebba Eklund
Sara Larsson
Telma Rostoft Kristjansson
Lotte Bergsholm
Camilla Haugan
Tova Gustafsson
Anne Grete Stillerud
Doris Erixon
Engla Sandelin
110 114 118 122 126 130 134 138 142 146 150
o   o   o   o   o   xxx
        o   o   o   o   o   o   xo  xxx
            o   o   o   o   xxx
            o   o   o   o   o   o   xo  xxx
                    o   o   o   o   o   xxx
            o   o   xo  o   xo  xo  xxx
o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
        o   o   xo  xxx
o   o   o   xo  xx-
            o   o   o   o   xo  xo  xxx
            o   o   o   o   o   xxx

    F13 LÄNGD      
1Ebba Vold Johannesson -06VÄR IFK Sunne4,76
2Tilde Dahlberg -06BOH Hälle IF4,64
3Linn Rynning Borander -05OSL Bækkelagets SK4,60
4Claudia H Foss -05VES Tønsberg FIK4,52
5Sabina Kern -06BOH Brattås CK4,50
6Anna Sande -05OSL IL Koll4,47
7Chanel Moularé -05VÄS IF Hagen4,46
8Emilia Skatt -05VÄS IK Ymer4,46
9Tilde Andersson -06VÄR IFK Kristinehamn4,44
10Cassandra Ødegård Nilsen -06AKE Nittedal IL4,39
11Anne Grete Stillerud -05VES Sandefjord T&IF4,00
12Sunniva Indahl -06AKE Ski IL3,97

Tilde Andersson
Anna Sande
Sunniva Indahl
Chanel Moularé
Ebba Vold Johannesson
Tilde Dahlberg
Emilia Skatt
Claudia H Foss
Cassandra Ødegård Nilsen
Linn Rynning Borander
Sabina Kern
Anne Grete Stillerud
 431   440   409   432   430   444
 447   426   437   434   419   444
 397   397     x   386     -     -
 426   444   441   439   444   446
 462   476   469   476   460   451
 449   464   456   447   435   408
 446   432   442     x   428   425
 451   452   386   424     x     x
 420   439   406   429   396   402
 428   438   460   458   453     x
 410   426   428   441   449   450
 381   357   364   382   265   400

    F13 KULA 2,0      
1Edvina Norberg -05VÄR Ransäters IF12,26
2Ellevine Skare -05AKE Ski IL11,40
3Linnea Fohlén Gladh -06VÄS Trollhättans FIK11,03
4Klara Berntsson -06BOH Brattås CK10,99
5Emma Larsson -05VÄR Kils AIK10,80
6Sofie Lappegård -05AKE Nittedal IL10,17
7Emilia Skatt -05VÄS IK Ymer8,70
8Camilla Haugan -05OSL Bækkelagets SK8,58
9Tilia Olsson -06BOH Bokenäs IF8,45
10Marie F Petterson -05VES Tønsberg FIK8,01
11Ebba Jakobine Bell -05OSL IL Koll7,87
12Anne Grete Stillerud -05VES Sandefjord T&IF7,57

Camilla Haugan
Edvina Norberg
Linnea Fohlén Gladh
Emma Larsson
Sofie Lappegård
Tilia Olsson
Emilia Skatt
Marie F Petterson
Ellevine Skare
Klara Berntsson
Anne Grete Stillerud
Ebba Jakobine Bell
 776   817   804   858   846   785
1208  1226     x  1165  1082  1129
1088  1029  1080   976  1103  1101
1076  1080  1009  1000   994  1037
1017  1005   962   904   900   899
 784   767   689   845   825   802
 805   804   870   837   786   829
 720   724   801   768   727   747
1078  1122  1140  1093  1139  1094
1058   969  1099  1005  1054  1061
 657   682   728   757   700   735
 728   729   787     x   737   719

    PF 6x200 M       
1AKERSHUS2.43,23
A Feliot - S Le Fjeld - H Kallåk - S Clementsen - A Schnell - J M Ryen Aalerud
2VÄRMLAND2.44,00
T Lööf - D Forsman - H Karlsson - O Ellström - O Österling - G Gunnarsson
3VÄSTERGÖTLAND2.46,02
C Moularé - J Hedenberg - E Tanderud - J Johansson - S Kyller - E Apelberg
4OSLO2.46,35
S Wikborg - R Jenssen-Sæther - A G Løvnes - A Vogelsang - F Røe Tærum - J Holen
5VESTFOLD2.49,87
C Foss - M Longvastøl - Ane Bergsholm - M Karlsen - E Hjelpdal - H Flåtnes
6BOHUSLÄN-DAL2.49,90
T Dahlberg - A Logg - S Pellme - C Bergstrand - L Gateman - V Hassani

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram