Resultat Eskilstunaspelen 17 nov 2018

   Eskilstuna Friidrott arrangerade i Munktellarenan
 
    P14 60 M      
1Leon Hed -05Eskilstuna FI8,20
2Vidar Lind -05Hässelby SK8,25
3William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF8,49
4Gustaf Nederman -05Flens FS9,87

    P14 600 M      
1Gustaf Nederman -05Flens FS2.24,87

    P14 HÖJD      
1Leon Hed -05Eskilstuna FI1,80

    P14 LÄNGD      
1Vidar Lind -05Hässelby SK4,25

    P14 KULA 4,0      
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF11,55
2Vidar Lind -05Hässelby SK8,07
3Oskar Lindgren -05IFK Mariefred6,07

    P13 60 M      
1Max Holm -06Råby-Rekarne FIF9,14
2Michel-Ange Baraka Muhindo -06Eskilstuna FI9,45
3Sadam Abukaker Ali -06Eskilstuna FI10,09

    P13 600 M      
1Sebastian Thysell -06Ärla IF1.55,75
2Michel-Ange Baraka Muhindo -06Eskilstuna FI1.56,36
3Sadam Abukaker Ali -06Eskilstuna FI2.01,94

    P13 HÖJD      
1Max Holm -06Råby-Rekarne FIF1,36

    P13 LÄNGD ZON      
1Max Holm -06Råby-Rekarne FIF4,12

    P13 KULA 3,0      
1Samir Fekari -06Bålsta IK6,36

    P12 60 M      
1Ludvig Ellgren -07Turebergs FK9,77
2Karl Nederman -07Flens FS9,94
3Fathi Anis -07Eskilstuna FI10,03

    P12 600 M      
1Ludvig Ellgren -07Turebergs FK2.20,63

    P12 HÖJD      
1Fathi Anis -07Eskilstuna FI1,29
2Karl Nederman -07Flens FS1,15

    P12 LÄNGD ZON      
1Ludvig Ellgren -07Turebergs FK3,79

    P12 KULA 3,0      
1Ludvig Ellgren -07Turebergs FK7,60
2Fathi Anis -07Eskilstuna FI6,13

    P11 60 M      
1Christoffer Asplund -08Eskilstuna FI10,16
2Filip Egrér -08Flens FS10,57

    P11 400 M      
1Filip Egrér -08Flens FS1.22,74

    P11 HÖJD      
1Christoffer Asplund -08Eskilstuna FI0,95

    P11 LÄNGD ZON      
1Filip Egrér -08Flens FS3,31

    P11 KULA 2,0      
1Oliver Persson -08Nyköpings BIS9,55
2Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF9,09

    P10 60 M      
1Carl Grindange -09Turebergs FK9,60
2Oskar Ahlstrand -09Turebergs FK10,06
3Trausti Mar Dagsson -09Turebergs FK10,18
4Elis Björk -09Turebergs FK10,39
5Liam Malmström -09Turebergs FK10,80

    P10 400 M      
1Oskar Ahlstrand -09Turebergs FK1.14,69
2Trausti Mar Dagsson -09Turebergs FK1.15,17
3Carl Grindange -09Turebergs FK1.17,64
4Elis Björk -09Turebergs FK1.17,94

    P10 HÖJD      
1Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF1,24
2Oskar Ahlstrand -09Turebergs FK1,18
3Trausti Mar Dagsson -09Turebergs FK1,15
4Filip Thunell -09IFK Lidingö1,15
5Elis Björk -09Turebergs FK1,09
6Liam Malmström -09Turebergs FK1,09
7Carl Grindange -09Turebergs FK1,09

    P10 LÄNGD ZON      
1Oskar Ahlstrand -09Turebergs FK4,12
2Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF3,72
3Trausti Mar Dagsson -09Turebergs FK3,67
4Carl Grindange -09Turebergs FK3,66
5Filip Thunell -09IFK Lidingö3,36
6Elis Björk -09Turebergs FK3,30
7Liam Malmström -09Turebergs FK3,25

    P10 KULA 2,0      
1Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF7,07
2Carl Grindange -09Turebergs FK6,63
3Oskar Ahlstrand -09Turebergs FK6,12
4Elis Björk -09Turebergs FK6,106.08
5Liam Malmström -09Turebergs FK6,105.66
6Filip Thunell -09IFK Lidingö4,84
7Trausti Mar Dagsson -09Turebergs FK4,82

    P9 60 M      
1Theodor Persson -10Nyköpings BIS9,90
2Lukas Skoog -10Råby-Rekarne FIF10,38
3Melker Israelsson -10Eskilstuna FI10,58

    P9 200 M      
1Melker Israelsson -10Eskilstuna FI31,69
2Theodor Persson -10Nyköpings BIS37,30

    P9 LÄNGD ZON      
1Lukas Skoog -10Råby-Rekarne FIF3,30
2Theodor Persson -10Nyköpings BIS3,283.28
3Melker Israelsson -10Eskilstuna FI3,283.19

    P9 KULA 2,0      
1Theodor Persson -10Nyköpings BIS6,38
2Lukas Skoog -10Råby-Rekarne FIF5,64
3Ali Al-Joburi -10Eskilstuna FI5,33
4Melker Israelsson -10Eskilstuna FI4,46

    P8 60 M      
1Ivar Steinbergs -11Thorengruppen TFC10,25

    P8 200 M      
1Ivar Steinbergs -11Thorengruppen TFC39,01

    P8 LÄNGD ZON      
1Ivar Steinbergs -11Thorengruppen TFC3,15
2Oliver Egrér -11Flens FS2,73

    P8 KULA 2,0      
1Ivar Steinbergs -11Thorengruppen TFC4,97

    F14 60 M  HEAT 1    
1Emelie Holmvin -05Västerås FK8,48Final
2Hjördis Bäckman -05IFK Lidingö8,60Final
3Keila Höglund -05Österhaninge IF9,05
4Mollie Gavin -05Bålsta IK9,67
5Emma Lindkvist -05Värmdö IF10,18

    F14 60 M  HEAT 2    
1Alvah Lind -05Tyresö FK8,64Final
2Nike Agerfjord -05Bålsta IK8,78Final
3Mellanie Neudinger Nellmer -05IFK Lidingö9,01Final
4Norah Lind -05Tyresö FK9,04Final
5Tilja Stålnacke -05Österhaninge IF9,39

    F14 60 M  FINAL    
1Emelie Holmvin -05Västerås FK8,47
2Hjördis Bäckman -05IFK Lidingö8,54
3Alvah Lind -05Tyresö FK8,77
4Nike Agerfjord -05Bålsta IK8,83
5Norah Lind -05Tyresö FK9,05
6Mellanie Neudinger Nellmer -05IFK Lidingö9,06

    F14 600 M      
1Alice Magnell-Millán -05Tjalve IF Norrköping1.41,54
2Keila Höglund -05Österhaninge IF2.00,23
3Emma Lindkvist -05Värmdö IF2.01,52
4Mellanie Neudinger Nellmer -05IFK Lidingö2.07,12
5Mollie Gavin -05Bålsta IK2.07,71
-Lia Cederberg -04 ut.tävl.Hässelby SK1.39,91

    F14 HÖJD      
1Norah Lind -05Tyresö FK1,55
2Alvah Lind -05Tyresö FK1,50
3Mollie Gavin -05Bålsta IK1,30
4Hanna Poppelier -05Ärla IF1,30

    F14 HÖJD EXTRA      
1Tilja Stålnacke -05Österhaninge IF1,40
2Mellanie Neudinger Nellmer -05IFK Lidingö1,35
3Hjördis Bäckman -05IFK Lidingö1,35
4Keila Höglund -05Österhaninge IF1,30

    F14 LÄNGD      
1Emelie Holmvin -05Västerås FK4,81
2Alvah Lind -05Tyresö FK4,74
3Norah Lind -05Tyresö FK4,71
4Hjördis Bäckman -05IFK Lidingö4,61
5Mellanie Neudinger Nellmer -05IFK Lidingö4,22
6Nike Agerfjord -05Bålsta IK4,19
7Tilja Stålnacke -05Österhaninge IF4,10
8Keila Höglund -05Österhaninge IF3,93
9Emma Lindkvist -05Värmdö IF3,53
10Hanna Poppelier -05Ärla IF3,31

    F14 KULA 3,0      
1Norah Lind -05Tyresö FK10,24
2Alvah Lind -05Tyresö FK8,80
3Olivia Ellgren -05Turebergs FK8,58
4Mollie Gavin -05Bålsta IK7,46
5Mellanie Neudinger Nellmer -05IFK Lidingö7,22
6Tilja Stålnacke -05Österhaninge IF7,17
7Keila Höglund -05Österhaninge IF7,10
8Hanna Poppelier -05Ärla IF6,62
9Emma Lindkvist -05Värmdö IF5,86

    F13 60 M  HEAT 1    
1Ayla Hallberg Hossain -06Turebergs FK8,31Final
2Elsa Kagevik -06Turebergs FK8,83Final
3Rut Grufman -06Täby IS9,08Final
4Foos Anis -06Eskilstuna FI9,96
5Rahsel Yousef -06Eskilstuna FI11,45

    F13 60 M  HEAT 2    
1Isa Sweström -06Råby-Rekarne FIF9,23Final
2Ella Thunell -06IFK Lidingö9,38Final
3Ida Jansson -06Flens FS9,40Final
4Emelie Hammarqvist -06Bålsta IK9,44
5Esther Perez Melander -06Turebergs FK9,91

    F13 60 M  FINAL    
1Ayla Hallberg Hossain -06Turebergs FK8,34
2Elsa Kagevik -06Turebergs FK8,78
3Rut Grufman -06Täby IS9,07
4Isa Sweström -06Råby-Rekarne FIF9,23
5Ida Jansson -06Flens FS9,34
6Ella Thunell -06IFK Lidingö9,59

    F13 600 M      
1Elsa Kagevik -06Turebergs FK1.51,29
2Elin Lönnqvist -06Ärla IF1.54,51
3Rut Grufman -06Täby IS2.07,70

    F13 HÖJD      
1Ayla Hallberg Hossain -06Turebergs FK1,60
2Rut Grufman -06Täby IS1,35
3Ida Jansson -06Flens FS1,30
4Elsa Kagevik -06Turebergs FK1,25
5Emelie Hammarqvist -06Bålsta IK1,20
6Rahsel Yousef -06Eskilstuna FI1,05

    F13 LÄNGD ZON      
1Ayla Hallberg Hossain -06Turebergs FK4,84
2Rut Grufman -06Täby IS4,40
3Emelie Hammarqvist -06Bålsta IK4,14
4Isa Sweström -06Råby-Rekarne FIF4,05
5Elsa Kagevik -06Turebergs FK3,99
6Foos Anis -06Eskilstuna FI3,78
7Hanna Gabrielli Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF3,67
8Ella Thunell -06IFK Lidingö3,62
9Ida Jansson -06Flens FS3,50
10Esther Perez Melander -06Turebergs FK3,48
11Rahsel Yousef -06Eskilstuna FI3,05

    F13 KULA 2,0      
1Hanna Gabrielli Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF9,93
2Rut Grufman -06Täby IS9,51
3Isa Sweström -06Råby-Rekarne FIF8,55
4Ayla Hallberg Hossain -06Turebergs FK8,34
5Elsa Kagevik -06Turebergs FK8,02
6Emelie Hammarqvist -06Bålsta IK7,24
7Foos Anis -06Eskilstuna FI7,07
8Rahsel Yousef -06Eskilstuna FI5,62

    F12 60 M  HEAT 1    
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF8,96Final
2Lilly Ståhl -07Hammarby IF9,61Final
3Bea Jansson -07Åkersberga SK9,62Final
4Ellen Gustavsson -07Flens FS9,92
5Ida Ehlin -07Gefle IF10,18

    F12 60 M  HEAT 2    
1Amanda Cederberg -07Åkersberga SK9,35Final
2Maja Röding -07Flens FS9,52Final
3Vendela Eriksson -07Gefle IF9,65Final
4Ebba HolmströmGefle IF9,70
5Ingrid Steinberga -07Thorengruppen TFC10,47

    F12 60 M  FINAL    
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF9,07
2Amanda Cederberg -07Åkersberga SK9,30
3Maja Röding -07Flens FS9,50
4Bea Jansson -07Åkersberga SK9,58
5Lilly Ståhl -07Hammarby IF9,61
6Vendela Eriksson -07Gefle IF9,64

    F12 600 M      
1Ebba Holmström -07Gefle IF2.06,27
2Amanda Cederberg -07Åkersberga SK2.06,78
3Vendela Eriksson -07Gefle IF2.06,91
4Ellen Gustavsson -07Flens FS2.30,21

    F12 HÖJD      
1Maja Röding -07Flens FS1,31
2=Ingrid Steinberga -07Thorengruppen TFC1,20
2=Ebba HolmströmGefle IF1,20
4Ida Ehlin -07Gefle IF1,15
5Vendela Eriksson -07Gefle IF1,15
6Ellen Gustavsson -07Flens FS1,15

    F12 LÄNGD ZON      
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF4,37
2Vendela Eriksson -07Gefle IF3,94
3Maja Röding -07Flens FS3,88
4Lilly Ståhl -07Hammarby IF3,68
5Amanda Cederberg -07Åkersberga SK3,61
6Ida Ehlin -07Gefle IF3,49
7Bea Jansson -07Åkersberga SK3,49
8Ebba HolmströmGefle IF3,48
9Ingrid Steinberga -07Thorengruppen TFC3,48
10Ellen Gustavsson -07Flens FS3,17

    F12 KULA 2,0      
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF9,23
2Chajwan Haidar Hamma -07Eskilstuna FI7,09
3Ida Ehlin -07Gefle IF6,43
4Vendela Eriksson -07Gefle IF6,24
5Ingrid Steinberga -07Thorengruppen TFC5,58

    F11 60 M      
1Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI9,52
2Ida Lindgren -08IFK Mariefred9,75
3Elin Lund -08Flens FS10,78

    F11 400 M      
1Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI1.16,20
2Ida Lindgren -08IFK Mariefred1.18,84

    F11 LÄNGD ZON      
1Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI4,19
2Ida Lindgren -08IFK Mariefred3,31
3Ellen Persson -08Råby-Rekarne FIF3,20
4Elin Lund -08Flens FS3,04

    F11 KULA 2,0      
1Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI5,12
2Elin Lund -08Flens FS4,45

    F10 60 M  HEAT 1    
1Leah Ssempasa -09Turebergs FK9,34Final
2Molly Envall -09Turebergs FK9,37Final
3Cornelia Rydensjö -09Eskilstuna FI10,23
4Livia Pettersson -09Råby-Rekarne FIF10,35
5Signe Malm Tedebrand -09Eskilstuna FI10,46
6Agnes Steinberga -09Thorengruppen TFC11,00

    F10 60 M  HEAT 2    
1Stephanie Rimér -09Turebergs FK9,71Final
2Stina Östholm -09Eskilstuna FI9,99Final
3Freja Kagevik -09Turebergs FK10,31
4Abigail Jöfelt -09Turebergs FK10,39
5Lycka Gustavsson -10Flens FS11,08

    F10 60 M  HEAT 3    
1Isolde Hallman -09Leksands FIK9,78Final
2Lisen Röding -09Flens FS9,84Final
3Thea Boström -09Turebergs FK10,20
4Emelie Milani -09Turebergs FK10,31
5Cecilia Perez Melander -09Turebergs FK10,35
6Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI11,06

    F10 60 M  FINAL    
1Leah Ssempasa -09Turebergs FK9,34
2Molly Envall -09Turebergs FK9,45
3Stephanie Rimér -09Turebergs FK9,64
4Isolde Hallman -09Leksands FIK9,88
5Stina Östholm -09Eskilstuna FI9,99
6Lisen Röding -09Flens FS10,00

    F10 400 M  HEAT 1    
1Livia Pettersson -09Råby-Rekarne FIF1.25,67
2Abigail Jöfelt -09Turebergs FK1.26,11
3Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI1.32,33
4Signe Malm Tedebrand -09Eskilstuna FI1.38,85

    F10 400 M  HEAT 2    
1Cornelia Rydensjö -09Eskilstuna FI1.21,38
2Emelie Milani -09Turebergs FK1.24,25
3Freja Kagevik -09Turebergs FK1.24,72
4Hedda Hed -09Eskilstuna FI1.28,52
5Lycka Gustavsson -10Flens FS1.49,27

    F10 400 M  HEAT 3    
1Leah Ssempasa -09Turebergs FK1.13,38
2Molly Envall -09Turebergs FK1.22,27
3Stina Östholm -09Eskilstuna FI1.24,66
4Cecilia Perez Melander -09Turebergs FK1.25,78
5Thea Boström -09Turebergs FK1.27,40

    F10 400 M  SAMLAD LISTA    
1Leah Ssempasa -09Turebergs FK1.13,38
2Cornelia Rydensjö -09Eskilstuna FI1.21,38
3Molly Envall -09Turebergs FK1.22,27
4Emelie Milani -09Turebergs FK1.24,25
5Stina Östholm -09Eskilstuna FI1.24,66
6Freja Kagevik -09Turebergs FK1.24,72
7Livia Pettersson -09Råby-Rekarne FIF1.25,67
8Cecilia Perez Melander -09Turebergs FK1.25,78
9Abigail Jöfelt -09Turebergs FK1.26,11
10Thea Boström -09Turebergs FK1.27,40
11Hedda Hed -09Eskilstuna FI1.28,52
12Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI1.32,33
13Signe Malm Tedebrand -09Eskilstuna FI1.38,85
14Lycka Gustavsson -10Flens FS1.49,27

    F10 HÖJD      
1Stephanie Rimér -09Turebergs FK1,21
2Molly Envall -09Turebergs FK1,18
3Agnes Steinberga -09Thorengruppen TFC1,15
4Livia Pettersson -09Råby-Rekarne FIF1,12
5Stina Östholm -09Eskilstuna FI1,09
6Cornelia Rydensjö -09Eskilstuna FI1,09
7Cecilia Perez Melander -09Turebergs FK1,06
8Lisen Röding -09Flens FS1,06
9Thea Boström -09Turebergs FK1,06
10Emelie Milani -09Turebergs FK1,03
11Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI1,00
11Freja Kagevik -09Turebergs FK1,00
13Signe Malm Tedebrand -09Eskilstuna FI0,95

    F10 LÄNGD ZON      
1Leah Ssempasa -09Turebergs FK3,77
2Isolde Hallman -09Leksands FIK3,70
3Stephanie Rimér -09Turebergs FK3,68
4Stina Östholm -09Eskilstuna FI3,62
5Molly Envall -09Turebergs FK3,48
6Signe Malm Tedebrand -09Eskilstuna FI3,27
7Cornelia Rydensjö -09Eskilstuna FI3,17
8Lisen Röding -09Flens FS2,70
9Livia Pettersson -09Råby-Rekarne FIF3,13
10Thea Boström -09Turebergs FK3,09
11Cecilia Perez Melander -09Turebergs FK3,09
12Emelie Milani -09Turebergs FK3,00
13Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI2,98
14Esmeralda Karlsson Evertsson -09Råby-Rekarne FIF2,96
15Abigail Jöfelt -09Turebergs FK2,94
16Hedda Hed -09Eskilstuna FI2,85
17Agnes Steinberga -09Thorengruppen TFC2,81
18Freja Kagevik -09Turebergs FK3,14
19Lycka Gustavsson -10Flens FS2,55

    F10 KULA 2,0      
1Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI6,31
2Esmeralda Karlsson Evertsson -09Råby-Rekarne FIF5,40
3Stephanie Rimér -09Turebergs FK5,36
4Leah Ssempasa -09Turebergs FK5,35
5Freja Kagevik -09Turebergs FK4,97
6Stina Östholm -09Eskilstuna FI4,93
7Agnes Steinberga -09Thorengruppen TFC4,92
8Livia Pettersson -09Råby-Rekarne FIF4,53
9Abigail Jöfelt -09Turebergs FK4,44
10Thea Boström -09Turebergs FK4,22
11Signe Malm Tedebrand -09Eskilstuna FI3,90
12Lycka Gustavsson -10Flens FS3,12

    F8 60 M      
1Lily Ssempasa -11Turebergs FK10,69
2Astrid Östblom -12Gefle IF10,94
3Tove Fredin -12Lidköpings IS11,23
4Lova Boström -11Turebergs FK11,26
5Amanda Dyberg -11Turebergs FK11,99

    F8 200 M      
1Lily Ssempasa -11Turebergs FK38,22
2Lova Boström -11Turebergs FK39,04
3Astrid Östblom -12Gefle IF39,37
4Tove Fredin -12Lidköpings IS41,08
5Amanda Dyberg -11Turebergs FK42,20

    F8 LÄNGD ZON      
1Lily Ssempasa -11Turebergs FK2,90
2Astrid Östblom -12Gefle IF2,86
3Tove Fredin -12Lidköpings IS2,80
4Lova Boström -11Turebergs FK2,60
5Amanda Dyberg -11Turebergs FK2,50

    F8 KULA 2,0      
1Lily Ssempasa -11Turebergs FK3,04
2Amanda Dyberg -11Turebergs FK2,84
3Lova Boström -11Turebergs FK2,63

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram