RESULTATLISTA I PDF-FORMAT

  Resultat Gavlehovspelen 24-26/7 2015

   Gefle IF arrangerade på Gunder Hägg Stadion
 
    MÄN 100 M  HEAT 1  Vind +3,5  2015-07-24
1Jean-Christian Zirignon -95Piteå IF10,93
2Sebastian Landström -94IFK Lidingö11,18
3Fredrik Wall -97Riviera FI11,40
4Leo Jönsson -98Eskilstuna FI11,45
5Elias Högström -97Sundsvalls FI12,30
6Fredrik Persson -92Riviera FI13,08

    MÄN 100 M  HEAT 2  Vind +3,4  
1Nils Thornberg -94Bollnäs FIK10,94
2Hjalmar Sundvall -94Riviera FI11,10
3Kristian Persson -90Hammarby IF11,15
4Andreas Rosén -92IFK Umeå11,35
5Wilhelm Wegendal Rundström -95Täby IS11,75

    MÄN 100 M  FINAL  Vind +1,4  2015-07-24
1Jean-Christian Zirignon -95Piteå IF10,88
2Nils Thornberg -94Bollnäs FIK11,05
3Hjalmar Sundvall -94Riviera FI11,23
4Sebastian Landström -94IFK Lidingö11,34
5Kristian Persson -90Hammarby IF11,36
6Andreas Rosén -92IFK Umeå11,43
7Fredrik Wall -97Riviera FI11,74
8Fredrik Persson -92Riviera FI13,10

    MÄN 200 M  HEAT 1  Vind +0,7  2015-07-25
1Oskar Motta -98Upsala IF23,27
2Silver Siim -93Rånäs 4H23,47
3Daniel Persson -98Bromma IF23,82
4Samuel Kvist -99Rånäs 4H24,81

    MÄN 200 M  HEAT 2  Vind +0,7  
1Isak Andersson -96Upsala IF22,16
2Lukas Nordén -98Västerås FK22,32
3Sebastian Landström -94IFK Lidingö22,97
4Julian Gabert -86Upsala IF23,24
5Elias Amado -86Hässelby SK23,29
6Erik Holmberg -93Rånäs 4H24,17

    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA    
1Isak Andersson -96Upsala IF22,16
2Lukas Nordén -98Västerås FK22,32
3Sebastian Landström -94IFK Lidingö22,97
4Julian Gabert -86Upsala IF23,24
5Oskar Motta -98Upsala IF23,27
6Elias Amado -86Hässelby SK23,29
7Silver Siim -93Rånäs 4H23,47
8Daniel Persson -98Bromma IF23,82
9Erik Holmberg -93Rånäs 4H24,17
10Samuel Kvist -99Rånäs 4H24,81

    MÄN 200 M EXTRA    Vind +2,1  2015-07-24
1Sebastian Landström -94IFK Lidingö22,50
2Fredrik Lorentzon -97IFK Lidingö23,57
3Jesper Rilegård -98IFK Lidingö24,88

    MÄN 400 M      2015-07-26
1Andrew Steele -84GBR45,90
2Markus Johansson -90IFK Umeå49,85
3Anton Persson -96Hässelby SK50,24
4Marcus Mårtensson -95IFK Lidingö51,08
5Silver Siim -93Rånäs 4H51,50
6Dennis Elms Jansson -95Huddinge AIS52,88
7Petter Berner Wik -94Upsala IF54,85
8Filimon Mulugeta -93Järvsö IF59,70

    MÄN 800 M      2015-07-25
1Anton Persson -96Hässelby SK1.54,88
2Napoleon Solomon -94Fredrikshofs FI1.56,36
3Joel Norling -98Tierps IF1.56,89
4Iyuel Ayele -99Huddinge AIS1.57,96
5Pontus Aldenstam -96Väsby IK1.58,39
6Edvin Hagberg -99Turebergs FK2.00,09
7Andreas Jansson -96Hässelby SK2.00,39
8Samuel Nilsson Hagland -98Huddinge AIS2.03,95
9Magnus Wallenius -73Västerås FK2.04,84
10Oscar Johansson -95Högbo GIF2.08,62
11Jörgen Olsson -71Umedalens IF2.15,49
12Yonas Estifanos -89Rånäs 4H2.22,03
-Joel Håkansson -95Östersunds GIFDNS

    MÄN 1500 M      2015-07-26
1Daniel Lundgren -85Turebergs FK3.48,30
2Rasmus Bengtsson -95Spårvägens FK3.52,37
3John Foitzik -91Spårvägens FK3.52,54
4Napoleon Solomon -94Fredrikshofs FI3.57,26
5Daniel Gleimar -92Turebergs FK3.57,44
6Ebba Tulu Chala -96Spårvägens FK3.59,36
7Hugo Lindell -95Rånäs 4H4.24,41
8Patrik Larsson -92Björklinge SOK4.37,41
-Alexander Holmblad -94Spårvägens FKDNF

    MÄN 3000 M      2015-07-26
1Andreas Jansson -96Hässelby SK8.50,88
2Michale Alemayoh -92Hammarby IF8.54,02
3Oscar Majling -86Hässelby SK8.55,74
4Anders Dahl -64Högbo AIK9.08,55
5Hermon Berihu -97Järvsö IF9.46,74
6Martin Jansson -91Söderhamns IF9.56,46
7Samuel Sandberg -82Enhörna IF10.30,05

    MÄN 3000 M HINDER      2015-07-24
1Johan Fagerberg -92Finspångs AIK9.42,47

    MÄN 110 M HÄCK    Vind +1,5  2015-07-24
1Linus Otto Boyer -95Upsala IF14,80
2Ludwig Sjödin -95Skellefteå AIK15,78

    MÄN 400 M HÄCK      2015-07-25
1Nicklas Holm -97Hellas FK55,51
2Markus Johansson -90IFK Umeå55,60
3Petter Berner Wik -94Upsala IF58,40
4Fredrik Lorentzon -97IFK Lidingö59,74
5Filip Ottosson -97IFK Umeå59,99
6Rikard Hällberg -94Upsala IF60,37
7Dennis Elms Jansson -95Huddinge AIS61,13

    MÄN HÖJD      2015-07-24
1Fabian Delryd -96Täby IS2,08
2Kevin Vaseghi -92Gefle IF1,97


Fabian Delryd
Kevin Vaseghi
191 194 197 200 202 204 208 210
o   -   o   o   -   xo  xxo xxx
xxo o   o   xxx
    MÄN STAV      2015-07-24
1Carl Sténson -93Hellas FK4,97
2Rasmus Carlsson -88KFUM Örebro4,97
3Dennis F Bergetoft -92KFUM Örebro4,67
4Björn Andersson -91Bålsta IK4,67
5David Carlsson -90GoIF Tjalve4,27
6Anton Sjöström -97IFK Umeå4,07
7Fredrik Liljebjörn -86Kvarnsvedens GoIF3,27
-Hannes Gidlöf -96Gefle IF0,00


Hannes Gidlöf
Dennis F Bergetoft
Fredrik Liljebjörn
David Carlsson
Rasmus Carlsson
Björn Andersson
Anton Sjöström
Carl Sténson
327 347 367 387 407 417 427 447 457 467 477 497 507
-   -   -   -   -   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   xo  xxx
o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   xxo xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   xo  xxo xo  xxx
-   -   xxo o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   xxo o   xxx
    MÄN LÄNGD      2015-07-24
1Alexander Wittlock -91Spårvägens FK7,43
2Adam Chiguer -91Spårvägens FK7,24
3Max Andersson -95Tierps IF7,04
4Per Jonsson -88Bollnäs FIK7,00
5Antonis Dinopoulos -95Upsala IF6,89
6Adam Ståhlberg -91Upsala IF6,78
7Björn Bamane -93Spårvägens FK6,73
8Sebastian Stevens -98Eskilstuna FI6,48
9Ludwig Sjödin -95Skellefteå AIK6,32
10Niklas Alsing -95Östersunds GIF6,24

Per Jonsson
Antonis Dinopoulos
Adam Chiguer
Björn Bamane
Niklas Alsing
Sebastian Stevens
Max Andersson
Alexander Wittlock
Ludwig Sjödin
Adam Ståhlberg
 662 +1,6   687 +1,6   676 +2,1   692 +2,2     x +2,1   700 +3,0
 689 +1,6     x +0,8   686 +2,9   688 +2,2   627 +3,1   652 +2,8
 705 +1,5     x +3,4   716 +2,8     x +2,9   717 +1,9   724 +2,7
 542 +2,5   655 +2,0   660 +2,4   658 +1,8   673 +2,4   672 +0,6
 622 +3,0   624 +0,3     x +3,6
 648 +2,4   637 +2,2   637 +3,3   515 +1,6   610 +0,5     x
 670 +2,1   704 +1,5     x +1,0     x +2,2     x +3,7     -
 721 +1,8     x +2,0   743 +3,3     x +0,4     x +1,9     x +2,2
 631 +1,4   632 +1,3   632 +2,7
 678 +2,1   673 +1,9   644 +2,1   662 +2,7     -          -
    MÄN TRESTEG      2015-07-26
1Erik Ehrlin -90Hammarby IF15,37
2Antonis Dinopoulos -95Upsala IF14,36
3Johannes Wiberg -87IFK Umeå12,12
-Niklas Alsing -95Östersunds GIF0,00

Johannes Wiberg
Antonis Dinopoulos
Erik Ehrlin
Niklas Alsing
   x +1,2     x -3,0  1212 -1,2     x -1,4     x -1,0     x -0,3
1436 +3,1     x -1,6     -          -          -          -
   x +1,5  1513 -0,3     x -2,4     x -0,2  1491 -1,2  1537 +0,1
   x -0,8     -          -          -          -          -
    MÄN KULA      2015-07-24
1Andreas Eriksson -94IK Heros FIK14,64
2Anders Larsson -66Gefle IF14,10
3Tor Lindberg -95IFK Umeå13,03
4Guido Ripke -71Gefle IF8,90

Andreas Eriksson
Anders Larsson
Tor Lindberg
Guido Ripke
1449     x  1464  1425  1374     x
1322  1410     x  1377     x     x
1220  1303  1244  1248  1269  1300
 843   890     x     -     -     -
    MÄN DISKUS      2015-07-25
1Jussi Kiviniemi -93Södertälje IF51,93
2Tor Lindberg -95IFK Umeå42,48
3Andreas Eriksson -94IK Heros FIK38,64
4Silver Siim -93Rånäs 4H29,67

Silver Siim
Jussi Kiviniemi
Andreas Eriksson
Tor Lindberg
2816  2967     x     x     x  2881
4843  5025  4772  5193  5007  4849
   x     x  3350  3864     x     x
4248  4000  4226     x     x  4093
    MÄN SLÄGGA      2015-07-24
1Robert Alneroth -84Gefle IF62,96
2Tommy Larsson -90IF Göta Karlstad54,73
3Mikael Larsson -92IF Göta Karlstad53,58
4Guido Ripke -71Gefle IF32,16

Mikael Larsson
Robert Alneroth
Guido Ripke
Tommy Larsson
5279  5358  5297  5263  5339     x
6124  6269  6123  6120  6239  6296
3216  3193     x     x     x     x
5134  5473  5465  5430     x  5425
    MÄN SPJUT      2015-07-26
1Markus Hayden -86Valbo AIF59,28
2Björn Brink -91Hanvikens SK50,57
3Fredrik Andersson -93Södertälje IF47,96
4Joel Jansson -93Bollnäs FIK42,57

Björn Brink
Markus Hayden
Joel Jansson
Fredrik Andersson
5057     x     x     x  4887  5042
5928     x     -  5542  5579     x
4257  3750  3820  3867  3939  3940
4357  4493  4796  4722  4750     x
    P19 100 M    Vind +0,9  2015-07-25
1Akram Adinda -96Upsala IF11,38
2Jesper Rask -97Bollnäs FIK11,62
3Tobias Jonsson -96IK Orient11,67
4Marcus Rostmark -96IFK Märsta11,69
5Johan Sundquist -97Riviera FI11,77
6Daniel Skalk -97Gefle IF12,80
7Joakim Lidmark -97Huddinge AIS12,82

    P19 200 M    Vind -0,6  2015-07-25
1Fredrik Wall -97Riviera FI24,55
2Joakim Lidmark -97Huddinge AIS26,65
-Marcus Arvidsson -97IFK UmeåDQ start

    P19 400 M      2015-07-26
1Jesper Rask -97Bollnäs FIK52,84
2Marcus Arvidsson -97IFK Umeå53,17
3Mohammed Ali -97Eskilstuna FI54,02
4Hjalmar Olsson -96Umedalens IF55,48
5John Mehari -96Järvsö IF56,49
-David Carlsson -90GoIF Tjalve54,98MÄN
-Fredrik Lorentzon -97IFK LidingöDNS

    P19 800 M      2015-07-25
1Edwin Andersson -97Hässelby SK2.04,26
2Mohammed Ali -97Eskilstuna FI2.07,85
3Hjalmar Olsson -96Umedalens IF2.08,69
4Abdelrahman Said -97Ärla IF2.20,86

    P19 1500 M      2015-07-26
1Hermon Berihu -97Järvsö IF4.40,50
2Abdelrahman Said -97Ärla IF4.58,36

    P19 2000 M HINDER      2015-07-24
1Mohammed Ali -97Eskilstuna FI7.12,37

    P19 400 M HÄCK      2015-07-26
1Filip Ottosson -97IFK UmeåDNF

    P19 LÄNGD      2015-07-25
1Tobias Jonsson -96IK Orient6,54
2Jonatan Marklund -97Skellefteå AIK6,29
3Johan Sundquist -97Riviera FI6,24

Jonatan Marklund
Tobias Jonsson
Johan Sundquist
 620 +0,8   629 +0,8     x +0,8     x +1,3   597 +0,6     x +0,7
   x +2,1   630 +1,1   654 +1,3     x +0,5   437 +0,6     x +1,3
 607 +1,7   433 +1,3   451 +1,0     x +0,8   624 +0,7   504 +1,3
    P19 TRESTEG      2015-07-26
1Albin Boestad -97IFK Lidingö12,93
2Eric Hallquist -96Östersunds GIF12,82
3Salesi Pettersson Hafoka -97Spårvägens FK11,63
-Daniel Skalk -97Gefle IF0,00

Salesi Pettersson Hafoka
Daniel Skalk
Albin Boestad
Eric Hallquist
   x +0,5  1159 -5,2     x -1,8  1148 +0,1  1130 -0,9  1163 -0,3
   x -0,7     -          -          -          -          -
1210 -0,9  1243 -4,7  1282 -1,7  1293 -1,0  1285 +0,0  1278 -1,0
1196 -0,9  1132 -4,1  1216 -1,4  1228 -1,0     x -0,6  1282 -0,1
    P19 KULA 6,0      2015-07-26
1Jesper Arbinge -97Huddinge AIS16,85
2William Ullberg -96Riviera FI16,23
3Mattias Nilsson -96Umedalens IF14,14
4Andreas Nyman -96Upsala IF11,49
5Joacim Östman -97Timrå AIF10,00
6Daniel Skalk -97Gefle IF9,48

Andreas Nyman
William Ullberg
Joacim Östman
Daniel Skalk
Jesper Arbinge
Mattias Nilsson
   x     x     x     x  1149     x
   x  1574  1620  1556  1590  1623
   x     x     x  1000     x   933
   x     x   915   948   931   943
   x  1582     x     x     x  1685
   x  1327     x  1354     x  1414
    P19 DISKUS 1,75      2015-07-25
1Fredrik Gerdsdorff -96Timrå AIF46,30
2William Ullberg -96Riviera FI43,40
3Norton Strömmer -97Söderhamns IF36,77
-Eddie Sundell -97Söderhamns IF0,00

Eddie Sundell
Fredrik Gerdsdorff
Norton Strömmer
William Ullberg
   x     x     x     x     x     x
   x  4630     x     x     x     x
   x  3677     x     x     x  3627
   x     x     x     x     x  4340
    P19 SLÄGGA 6,0      2015-07-24
1Fredrik Gerdsdorff -96Timrå AIF54,71
2Mattias Nilsson -96Umedalens IF44,22

Fredrik Gerdsdorff
Mattias Nilsson
5144  5177  5323     x  5280  5471
4308  4397  4168  4422  4286  4372
    P19 SPJUT      2015-07-26
1Daniel Skalk -97Gefle IF30,45

Daniel Skalk
   x     x     x  3045     -     x
    P17 100 M  HEAT 1  Vind +1,7  2015-07-25
1Oskar Motta -98Upsala IF11,34FinalA
2Markus Ögren -98Hammarby IF11,58FinalA
3Samuel Kvist -99Rånäs 4H12,01FinalA
4Lukas Hamrin -99Timrå AIF12,29FinalA
5Jesper Rilegård -98IFK Lidingö12,68FinalB
6Elias Jonsson -99Bollnäs FIK12,84FinalB

    P17 100 M  HEAT 2  Vind +2,2  
1Lukas Nordén -98Västerås FK10,87FinalA
2Daniel Persson -98Bromma IF11,59FinalA
3Gabriel Rosshagen -98Hässelby SK11,80FinalA
4Johan Nordström -99Falu IK12,40FinalA
5Lucas Löfgren -98Söderhamns IF12,45FinalB
6Fredrik Nordin -99Gefle IF12,88FinalB
7Magnus Stenfelt -99Gefle IF13,26FinalB

    P17 100 M  A-FINAL  Vind -1,5  2015-07-25
1Lukas Nordén -98Västerås FK11,20
2Oskar Motta -98Upsala IF11,65
3Markus Ögren -98Hammarby IF11,71
4Daniel Persson -98Bromma IF11,87
5Samuel Kvist -99Rånäs 4H12,29
6Lukas Hamrin -99Timrå AIF12,47
7Johan Nordström -99Falu IK12,78
-Gabriel Rosshagen -98Hässelby SKDNS

    P17 100 M  B-FINAL  Vind -1,1  
1Lucas Löfgren -98Söderhamns IF12,63
2Elias Jonsson -99Bollnäs FIK12,97
3Fredrik Nordin -99Gefle IF13,11
4Magnus Stenfelt -99Gefle IF13,44
-Tobias Jonsson -96IK Orient11,85P19
-Jesper Rilegård -98IFK LidingöDNS

    P17 200 M  HEAT 1  Vind -1,5  2015-07-25
1Adam Westermark -98Turebergs FK24,95
2Jonathan Bergdahl -99Huddinge AIS25,25
3Yassin Hussein -98Eskilstuna FI25,41
4Lukas Hamrin -99Timrå AIF25,59
5Elias Jonsson -99Bollnäs FIK26,49
6Kim Holmgren -99IFK Göteborg26,83

    P17 200 M  HEAT 2  Vind -1,2  
1Markus Ögren -98Hammarby IF23,50
2Johan Alsing -99Östersunds GIF23,56
3Leo Jönsson -98Eskilstuna FI23,66
4Carl-Einar EskonniemiSöderström -99Hellas FK24,33
-Marcus Arvidsson -97 (P19)IFK Umeå24,48ut.tävl
-Samuel Kvist -99Rånäs 4HDNS

    P17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Markus Ögren -98Hammarby IF23,50
2Johan Alsing -99Östersunds GIF23,56
3Leo Jönsson -98Eskilstuna FI23,66
4Carl-Einar EskonniemiSöderström -99Hellas FK24,33
5Adam Westermark -98Turebergs FK24,95
6Jonathan Bergdahl -99Huddinge AIS25,25
7Yassin Hussein -98Eskilstuna FI25,41
8Lukas Hamrin -99Timrå AIF25,59
9Elias Jonsson -99Bollnäs FIK26,49
10Kim Holmgren -99IFK Göteborg26,83

    P17 400 M  HEAT 1    2015-07-26
1Iyuel Ayele -99Huddinge AIS52,08
2Jonathan Bergdahl -99Huddinge AIS54,39
3Samuel Nilsson Hagland -98Huddinge AIS54,72
4Lukas Hamrin -99Timrå AIF57,79
5Victor Holmström -99IF Skade57,84

    P17 400 M  HEAT 2    
1Markus Ögren -98Hammarby IF52,05
2Joel Norling -98Tierps IF52,14
3Viktor Kårefjärd -98Råby-Rekarne FIF52,50
4Adam Westermark -98Turebergs FK53,60

    P17 400 M  SAMLAD LISTA    
1Markus Ögren -98Hammarby IF52,05
2Iyuel Ayele -99Huddinge AIS52,08
3Joel Norling -98Tierps IF52,14
4Viktor Kårefjärd -98Råby-Rekarne FIF52,50
5Adam Westermark -98Turebergs FK53,60
6Jonathan Bergdahl -99Huddinge AIS54,39
7Samuel Nilsson Hagland -98Huddinge AIS54,72
8Lukas Hamrin -99Timrå AIF57,79
9Victor Holmström -99IF Skade57,84

    P17 800 M      2015-07-26
1Pontus Born -99IFK Märsta2.05,89
2Yassin Hussein -98Eskilstuna FI2.07,08
3Jonathan Edemalm -99Eskilstuna FI2.10,54
4Jakob Tewodros Yoseph -99Söderhamns IF2.16,99
5Kim Holmgren -99IFK Göteborg2.17,32

    P17 1500 M      2015-07-25
1Gustaf Norlander -99Ärla IF4.16,67
2Jonathan Edemalm -99Eskilstuna FI4.17,80
3Rikard Karlsson -98Hässelby SK4.23,03
4Marcus Häggh -98Huddinge AIS4.23,09
5Jakob Tewodros Yoseph -99Söderhamns IF4.49,88
6Björn Ternström -99Gottsunda IF5.03,51
7Rasmus Ternström -99Gottsunda IF5.07,49

    P17 3000 M      2015-07-26
1Haben Kidane -98Hällefors LK9.15,08
2Desbele Berihu -99Högbo GIF9.26,44
3Marcus Häggh -98Huddinge AIS9.33,78

    P17 2000 M HINDER      2015-07-24
1Jacob Nystedt -98Hässelby SK6.35,16
2Daniel Ekström -98Ärla IF7.50,54
3Rasmus Ternström -99Gottsunda IF8.31,42
-Björn Ternström -99Gottsunda IFDNF

    P17 110 M HÄCK    Vind -0,7  2015-07-26
1Nikolai Kronmann -99Söderhamns IF16,22
2Johan Nordström -99Falu IK16,98
3Elias Jonsson -99Bollnäs FIK18,09

    P17 300 M HÄCK      2015-07-26
1Edvin Hagberg -99Turebergs FK41,58

    P17 HÖJD      2015-07-26
1Edvin Hagberg -99Turebergs FK1,82
2Elias Jonsson -99Bollnäs FIK1,60
3Victor Holmström -99IF Skade1,60
Johan Alsing -99Östersunds GIF0,00


Johan Alsing
Elias Jonsson
Edvin Hagberg
Victor Holmström
150 155 160 165 170 174 178 182 185
-   -   -   xxx
-   o   xo  xxx
-   -   -   o   xo  o   xxo xo  xxx
o   o   xxo xxx
    P17 STAV      2015-07-24
1Carl-Einar EskonniemiSöderström -99Hellas FK3,67
2Tom Johansson -99KFUM Örebro3,57
-Johan Nordström -99Falu IK0,00


Tom Johansson
Carl-Einar Eskonniemi
Johan Nordström
287 327 337 347 357 367 377
    o   o    -   o  xxx
    o   -    o  xxo xxo xxx
xxx
    P17 LÄNGD      2015-07-25
1Sebastian Stevens -98Eskilstuna FI6,49
2Gabriel Rosshagen -98Hässelby SK6,32
3Carl-Einar EskonniemiSöderström -99Hellas FK5,92
4Johan Nordström -99Falu IK5,52
5Jesper Rilegård -98IFK Lidingö5,14
6Johan Alsing -99Östersunds GIF4,73
7Magnus Stenfelt -99Gefle IF4,70
8Elias Jonsson -99Bollnäs FIK4,63

Magnus Stenfelt
Jesper Rilegård
Johan Alsing
Carl-Einar Eskonniemi
Sebastian Stevens
Johan Nordström
Elias Jonsson
Gabriel Rosshagen
 470 -0,3   436 -0,4   424 -1,5   449 -1,7   458 -1,4     x -1,8
 509 -0,4   514 -0,6     -          -          -          -
 303 -0,1   447 -0,9   239 -1,7   369 -1,9   417 -1,4   473 -2,3
   x +0,6   565 -1,2   556 -0,7   592 -0,2     x -0,3   569 -1,5
 649 +0,9   631 -1,0   417 -1,7   614 -2,1   647 -0,2   626 -1,7
 552 -0,1     x -2,7     x -1,4   520 -1,4   510 -3,6   532 -1,4
 463 -2,7     x -1,2   440 -1,4   402 -3,6   450 -1,8   437 -0,6
 624 -0,8   629 -0,1     x -2,8   623 -1,8   178 -0,7   632 -1,9
    P17 TRESTEG      2015-07-26
1Johan Nordström -99Falu IK11,43
2Jakob Tewodros Yoseph -99Söderhamns IF11,03

Jakob Tewodros Yoseph
Johan Nordström
1064 -2,0  1056 -1,3  1103 -2,9  1060 -1,2  1068 -2,4  1061 -1,1
1131 -1,0     x -1,9   944 -0,5     x +0,1  1143 -0,3  1137 -2,6
    P17 KULA 5,0      2015-07-26
1Jesper Nyman -98Hanvikens SK9,70
2Lukas Hamrin -99Timrå AIF9,69
-Gabriel Rosshagen -98Hässelby SK0,00

Lukas Hamrin
Jesper Nyman
Gabriel Rosshagen
 969   942   965   802   924     x
 910   931   970   927   957   953
   x     x     x     x     x     x
    P17 DISKUS 1,5      2015-07-25
1Lukas Hamrin -99Timrå AIF34,78
2Jakob Tewodros Yoseph -99Söderhamns IF28,30
-Gabriel Rosshagen -98Hässelby SK0,00

Lukas Hamrin
Jakob Tewodros Yoseph
Gabriel Rosshagen
3236     x  3313     x  3478  3115
2421  2674  2508  2531  2330  2830
   x     x     x     x     x     x
    P17 SLÄGGA 5,0      2015-07-24
1Patrik Lindstedt -99Hässelby SK67,69
2Johannes Nilsson -98Västerås FK53,39
3Joel Mattsson -98Tierps IF48,14

Johannes Nilsson
Joel Mattsson
Patrik Lindstedt
5339  5234  5121     x  5233     x
   x  4707  4814     x     x  4596
6332  6521     x  6769  6652  6500
    P17 SPJUT 700      2015-07-26
1Edvin Hagberg -99Turebergs FK48,10
2Kim Holmgren -99IFK Göteborg30,58
3Fredrik Nordin -99Gefle IF29,40

Edvin Hagberg
Kim Holmgren
Fredrik Nordin
4810  3974  3740  4147  4497  4570
2726  2543     x  2674  3058  3015
   x  2859  2733     x     x  2940
    P15 80 M  HEAT 1  Vind +1,5  2015-07-25
1Vidar Stenqvist -00Täby IS9,43FinalA
2Viktor Thor -00Strands IF9,96FinalA
3Benjamin Tinglöf -01Ärla IF10,18FinalA
4William Thor -00Strands IF10,27FinalA
5Linus Tegenborg Sjöström -00Umedalens IF10,42FinalA
6Moi Wirunpan -01Gefle IF10,45FinalB

    P15 80 M  HEAT 2  Vind +1,1  
1Philip Ludwigs -00Danderyds SK9,72FinalA
2Emil Sandström -00Söderhamns IF9,80FinalA
3Mose Hussein -00Eskilstuna FI9,92FinalA
4Gabriel Larsson Stewart -01Bromma IF10,45FinalB
5Arvid Askensjö -01IFK Lidingö10,62FinalB
6Jonathan Näslund -01Östersunds GIF13,59FinalB

    P15 80 M  A-FINAL  Vind +0,6  2015-07-25
1Vidar Stenqvist -00Täby IS9,34
2Philip Ludwigs -00Danderyds SK9,68
3Emil Sandström -00Söderhamns IF9,68
4Mose Hussein -00Eskilstuna FI9,89
5Viktor Thor -00Strands IF9,98
6William Thor -00Strands IF10,15
7Benjamin Tinglöf -01Ärla IF10,15
-Linus Tegenborg Sjöström -00Umedalens IFDNS

    P15 80 M  B-FINAL  Vind +1,6  
1Gabriel Larsson Stewart -01Bromma IF10,33
2Moi Wirunpan -01Gefle IF10,34
3Arvid Askensjö -01IFK Lidingö10,64
4Jonathan Näslund -01Östersunds GIF13,47

    P15 300 M      2015-07-25
1Vidar Stenqvist -00Täby IS37,70
2Otto Sundell -00Söderhamns IF38,45
3Daniel Tegbrant -00Huddinge AIS40,83
4Alexander Nyman -00Hanvikens SK41,72
5Gabriel Larsson Stewart -01Bromma IF42,38

    P15 800 M      2015-07-26
1Mose Hussein -00Eskilstuna FI2.13,58
2Daniel Tegbrant -00Huddinge AIS2.14,91
3Markus Asplund -00Huddinge AIS2.15,16
4Linus Nilsson -00Umedalens IF2.25,38
5Jakob Tapani -01Sågmyra SK2.29,32
6Moi Wirunpan -01Gefle IF2.34,99
-Pontus Lundqvist -01Sundsvalls FIDNS

    P15 2000 M      2015-07-25
1Pontus Lundqvist -01Sundsvalls FI6.52,13
2Linus Nilsson -00Umedalens IF6.53,00
3Jakob Tapani -01Sågmyra SK7.09,65

    P15 1500 M HINDER      2015-07-24
1Linus Näslund -00Ärla IF4.57,10
2Pontus Lundqvist -01Sundsvalls FI5.13,97
3Markus Asplund -00Huddinge AIS5.25,53

    P15 80 M HÄCK    Vind -0,7  2015-07-26
1Leo Bergström -00Täby IS11,87

    P15 HÖJD      2015-07-26
1Leo Bergström -00Täby IS1,85


Leo Bergström
178 182 185 190
xo  xo  xxo xxx
    P15 STAV      2015-07-24
1Arvid Askensjö -01IFK Lidingö2,77


Arvid Askensjö
200 237 257 277 287
o   o   o   o   xxx
    P15 LÄNGD      2015-07-25
1Philip Ludwigs -00Danderyds SK5,82
2William Thor -00Strands IF5,60
3Mose Hussein -00Eskilstuna FI5,46
4Benjamin Tinglöf -01Ärla IF5,45
5Moi Wirunpan -01Gefle IF5,06
6Alexander Nyman -00Hanvikens SK4,87
7Gabriel Larsson Stewart -01Bromma IF4,82
8Arvid Askensjö -01IFK Lidingö4,80
-Viktor Thor -00Strands IF0,00

Arvid Askensjö
Benjamin Tinglöf
William Thor
Mose Hussein
Alexander Nyman
Viktor Thor
Philip Ludwigs
Gabriel Larsson Stewart
Moi Wirunpan
 350 +0,3   480 -0,4   460 +0,1
 519 -0,9   545 -0,2   517 +0,6   511 -0,4   491 +0,1   498 +0,9
 560 -0,4   530 -0,7   522 -0,2     x +0,1     x +1,2     x +1,3
   x -0,3   546 -0,2   518 -0,4   429 -0,4   484 +1,6   489 +1,9
 329 -0,7   435 +0,1     x +0,7     x +0,1     x +1,4   487 +0,7
   x -0,5     x -0,1     x +0,7
 540 -0,4   549 -0,5     x -0,5   549 +0,1   562 +0,2   582 +0,8
 482 +0,4   396 +0,7   459 +0,4   314 -0,2   401 +1,0     x +0,5
 468 +0,2   506 -0,8   465 +0,5   473 +0,0   484 +1,5   488 +0,7
    P15 TRESTEG      2015-07-26
1Alexander Nyman -00Hanvikens SK11,50
2William Thor -00Strands IF11,42
3Viktor Thor -00Strands IF11,40
4Leo Bergström -00Täby IS11,39
5Emil Sandström -00Söderhamns IF10,73
6Lukas Olsson -01Upsala IF10,71

William Thor
Leo Bergström
Emil Sandström
Viktor Thor
Lukas Olsson
Alexander Nyman
1119 -0,2  1095 -1,2  1142 -1,4  1132 -0,5  1104 -2,0  1084 -0,3
   x -1,4     x -0,3  1061 -1,2  1133 +0,0  1121 -0,5  1139 -0,7
1042 -1,1  1063 -0,8     x +0,1  1073 +0,0     x -1,6     x -1,1
1079 -1,7  1118 +0,8  1140 -0,6  1132 +0,0  1123 -0,2  1112 -1,2
1015 -0,5  1071 -0,7  1068 -1,0     x -0,2     x +0,2     x -1,6
   x +2,3   998 +0,2  1130 -1,1  1123 -2,7  1116 -0,8  1150 -1,5
    P15 KULA 4,0      2015-07-26
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro12,36
2Viktor Thor -00Strands IF11,83
3Benjamin Tinglöf -01Ärla IF10,84
4Carl Widenholm -00Hellas FK10,64
5William Thor -00Strands IF10,16
6Jonathan Näslund -01Östersunds GIF8,06

Benjamin Tinglöf
Jonathan Näslund
Viktor Thor
Carl Widenholm
Sebastian Erlandh
William Thor
1053  1044  1084   957     x     x
 803   799   806   783   723   785
1156  1183  1109  1117  1160  1137
   x   978   987  1031     x  1064
1223     x  1236     x     x     x
   x   954     x  1016   975     x
    P15 DISKUS 1,0      2015-07-25
1Otto Sundell -00Söderhamns IF40,75
2Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro35,52
3Carl Widenholm -00Hellas FK30,74
4Jonathan Näslund -01Östersunds GIF20,38

Otto Sundell
Carl Widenholm
Sebastian Erlandh
Jonathan Näslund
4075     x     x  3305     x     x
   x  2600     x  3074     x  2969
3552     x     x     x  3089     x
1442  2038  1981  1648  1940  1621
    P15 SLÄGGA 4,0      2015-07-24
1Ragnar Carlsson -00Falu IK71,19
2David Sahi -00Enköpings AIF48,96
3Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro45,32
4Carl Widenholm -00Hellas FK42,69
5Johannes Lilius -01Huddinge AIS36,57

Johannes Lilius
Ragnar Carlsson
David Sahi
Sebastian Erlandh
Carl Widenholm
3657     x  3353     x     x  3175
   x     x  7045     x  6849  7119
4568  4747  4640  4658  4896     x
4258  4396  3994  4231     x  4532
3885  3706  4081  4078  4049  4269
    P15 SPJUT 600      2015-07-26
1Carl Widenholm -00Hellas FK60,13
2Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro45,29
3Otto Sundell -00Söderhamns IF41,79
4Viktor Thor -00Strands IF38,08
5Pontus Lundqvist -01Sundsvalls FI34,96
6Benjamin Tinglöf -01Ärla IF30,76
7Simon Andersson -00Södertälje IF27,74
8Jonathan Näslund -01Östersunds GIF26,32
William Thor -00Strands IF0,00

William Thor
Carl Widenholm
Simon Andersson
Benjamin Tinglöf
Jonathan Näslund
Pontus Lundqvist
Otto Sundell
Sebastian Erlandh
Viktor Thor
   x     x     x
6013     x  4634     x     x     x
   x     x  2518  2774  2644  2682
2783  3076     x  3002  2644  2682
2527  2562  2457  2539  2607  2632
3496  3182  3187     x  3010  3161
3686  3928     x  3762     x  4179
4181  3927  4120  4182  3874  4529
3330  3737     x  3445  3700  3808
    P13 60 M    Vind -0,4  2015-07-26
1Natthaphon Muanngen -02Gefle IF8,46
2Malte Wilhelmsson -02RESC, BEL9,00

    P13 600 M      2015-07-25
1Malte Wilhelmsson -02RESC, BEL1.55,05
2Simon Stjärnfeldt -02IF Åland2.02,90

    P13 1500 M      2015-07-26
1Malte Wilhelmsson -02RESC, BEL5.46,85

    P13 HÖJD      2015-07-25
1Natthaphon Muanngen -02Gefle IF1,48
2Gabriel Axelsson -02Upsala IF1,30
3Malte Wilhelmsson -02RESC, BEL1,20


Natthaphon Muanngen
Gabriel Axelsson
Malte Wilhelmsson
105 110 115 120 125 130 133 136 139 142 145 148 151
-   -   -   o   o   o   o   o   -   -   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
-   -   o   xo  xxx
    P13 LÄNGD ZON      2015-07-25
1Viktor Rydåker -03Örbyhus IF4,31
2Simon Stjärnfeldt -02IF Åland3,90

Viktor Rydåker
Simon Stjärnfeldt
 405 -0,1   412 +1,2   431 +1,4   416 +0,5   423 +0,7   407 +1,2
 382 +1,2   364 +1,3   390 +0,9   383 +1,9   372 +1,5   382 +0,7
    P13 KULA 3,0      2015-07-26
1Natthaphon Muanngen -02Gefle IF9,30
2Jarod Moren -02USA8,55

Natthaphon Muanngen
Jarod Moren
 880   750   930   807   815   815
 794   822     -   855   800   775
    P13 SPJUT 400      2015-07-25
1Tobias Erlandh -03KFUM Örebro26,86
2Gabriel Axelsson -02Upsala IF24,81
3Viktor Rydåker -03Örbyhus IF21,54

Tobias Erlandh
Gabriel Axelsson
Viktor Rydåker
2569  2416  2509  2395  2573  2686
2481     x  2343  2363  2412  2267
1463  1748  1837  2154  1984     x
    P12 60 M    Vind -0,4  2015-07-26
1Malte Edvardsson -03Bollnäs FIK8,57
2Kalle Georgsson -03Högbo GIF8,60
3Tobias Erlandh -03KFUM Örebro9,14
4Teodor Waltersson -03Bollnäs FIK9,28
5Alexander Ebbestad -03Upsala IF9,37
6Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS9,61

    P12 600 M      2015-07-25
1Albin Wallenius -03Västerås FK1.43,11
2Kalle Georgsson -03Högbo GIF1.45,92
3Linus Blom -03IF Skade1.47,03
4Alexander Ebbestad -03Upsala IF2.00,83
5Viktor Rydåker -03Örbyhus IF2.01,39

    P12 1500 M      2015-07-26
1Albin Wallenius -03Västerås FK4.54,53
2Linus Blom -03IF Skade5.27,17
3Nils Ekroth -03Upsala IF5.40,99

    P12 60 M HÄCK  Alu-häckar  Vind -1,1  2015-07-25
1Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS11,41
2Viktor Rydåker -03Örbyhus IF11,89

    P12 HÖJD      2015-07-25
1Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS1,36
2Viktor Rydåker -03Örbyhus IF1,33
3Alexander Ebbestad -03Upsala IF1,15


Joakim Hellbratt
Viktor Rydåker
Alexander Ebbestad
105 110 115 120 125 130 133 136 139
-   -   o   xo  o   o   o   xxo ---
o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   xxx
    P12 LÄNGD ZON      2015-07-26
1Kalle Georgsson -03Högbo GIF4,37
2Malte Edvardsson -03Bollnäs FIK4,33
3Tobias Erlandh -03KFUM Örebro4,16
4Teodor Waltersson -03Bollnäs FIK3,98
5Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS3,86

Kalle Georgsson
Tobias Erlandh
Malte Edvardsson
Joakim Hellbratt
Teodor Waltersson
 428 +0,3   437 +0,0   424 -0,1   427 -0,1   433 +0,5   433 +0,7
 404 -0,5   413 +0,2   405 +0,2   416 -0,2   404 +0,0   404 +1,0
 433 +0,2   424 +0,8   425 -0,2   410 +0,3   392 +0,1   429 +1,1
 383 +0,1   368 +0,5   365 +0,2   386 +0,9   382 +1,4   376 +1,3
 383 +0,2   391 +0,3   390 +0,1   398 +1,6   388 +0,9   393 +0,7
    P12 KULA 3,0      2015-07-26
1Teodor Waltersson -03Bollnäs FIK8,52
2Malte Edvardsson -03Bollnäs FIK8,15
3Alexander Ebbestad -03Upsala IF7,20

Teodor Waltersson
Alexander Ebbestad
Malte Edvardsson
 852   827   775     -   807   797
 720   720   685   619   629   620
 815   759   776   739   609   674
    P11 60 M    Vind -1,1  2015-07-26
1Alexander Ludwigs -04Danderyds SK9,21
2Aron Swartz -04Östersunds GIF10,15

    P11 600 M      2015-07-25
1Linus Jansson -04SLK Oxelösund1.49,8m
2Fabian Olin -04Hässelby SK1.55,79

    P11 50 M HÄCK    Vind -0,1  2015-07-25
1Alexander Ludwigs -04Danderyds SK9,48
2Aron Swartz -04Östersunds GIF9,84

    P11 HÖJD      2015-07-25
1Aron Swartz -04Östersunds GIF1,42
2Alexander Ludwigs -04Danderyds SK1,33


Alexander Ludwigs
Aron Swartz
105 110 115 120 125 130 133 136 139 142
o   o   -   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   xo  xxo o
    P11 LÄNGD ZON      2015-07-26
1Aron Swartz -04Östersunds GIF4,29
2Jakob Nordström -04Falu IK4,13
3Alexander Ludwigs -04Danderyds SK4,09

Jakob Nordström
Aron Swartz
Alexander Ludwigs
 360 +0,7   379 -0,1   397 +0,1   413 +0,0
 398 +0,0   395 +0,5   376 -0,7   429 -0,6
 406 +0,3   394 +0,0   409 -0,5   396 +0,7
    P11 KULA 2,0      2015-07-25
1Aron Swartz -04Östersunds GIF8,78
2David Axelsson -04Upsala IF7,42

Aron Swartz
David Axelsson
 878   825   840   715
 742   653   734   742
    P10 60 M    Vind +1,0  2015-07-26
1William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF9,53
2Albin Löfgren -05Luleå FI9,58
3Emil Strand -05Örbyhus IF9,61
4William Seger -05Gefle IF9,78
5Oscar Fältenhag -05Högbo GIF9,86
6Aurelius Jularbo -05Ärla IF9,88
7Alex Eriksson -05Örbyhus IF10,07
8Albert Ahlenius -05Valbo AIF10,10

    P10 150 M    Vind +1,4  2015-07-26
1Oscar Fältenhag -05Högbo GIF21,7m
2William Seger -05Gefle IF21,9m
3Emil Strand -05Örbyhus IF22,4m
4Albert Ahlenius -05Valbo AIF23,8m
5Alex Eriksson -05Örbyhus IF25,0m

    P10 600 M      2015-07-25
1Oscar Fältenhag -05Högbo GIF1.59,56
2Albert Ahlenius -05Valbo AIF2.14,71
3Alex Eriksson -05Örbyhus IF2.17,32

    P10 HÖJD      2015-07-25
1William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF1,15
1Aurelius Jularbo -05Ärla IF1,15
3William Seger -05Gefle IF1,15
4Teodor Nyman -05Hanvikens SK1,15
5Alex Eriksson -05Örbyhus IF1,10


Teodor Nyman
William Brändeborn
Aurelius Jularbo
Alex Eriksson
William Seger
85  90  95  100 105 110 115 119
-   -   -   o   xo  o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xxo xo  xxx
    P10 LÄNGD ZON      2015-07-26
1Albin Löfgren -05Luleå FI3,89
2William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF3,60
3Emil Strand -05Örbyhus IF3,54
4Aurelius Jularbo -05Ärla IF3,52
5Oscar Fältenhag -05Högbo GIF3,50
6William Seger -05Gefle IF3,50
7Alex Eriksson -05Örbyhus IF3,38
8Teodor Nyman -05Hanvikens SK3,35
9Albert Ahlenius -05Valbo AIF3,25

William Seger
Albin Löfgren
Teodor Nyman
William Brändeborn
Aurelius Jularbo
Alex Eriksson
Oscar Fältenhag
Albert Ahlenius
Emil Strand
 342 -0,1   350 +0,2   338 -0,3   341 -0,4
 389 +0,2   386 -0,2   381 +0,1   357 +0,5
 316 -0,3   335 +0,0   319 -0,4   324 -0,3
 359 -0,5   356 -0,4   360 -0,2   350 +0,0
 324 +0,1   334 +0,1   352 +0,1   314 -0,2
 338 +0,3   315 -0,5   318 +0,0   315 +0,5
 318 -0,4   318 +0,1   350 +0,0   343 +0,0
 325 -0,3   312 +0,1   322 +0,1   318 +0,3
 318 -1,5   354 -0,1   350 +0,2   341 +0,6
    P10 KULA 2,0      2015-07-25
1William Seger -05Gefle IF8,29
2William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF7,63
3Teodor Nyman -05Hanvikens SK6,32
4Albert Ahlenius -05Valbo AIF5,66
5Gustav Rydåker-05Örbyhus IF5,18

Teodor Nyman
William Seger
William Brändeborn
Gustav Rydåker-05
Albert Ahlenius
 488   592   632   616
 829   800   745   766
 753   720   763   758
 515   518   513   484
 566   554   480   519
    P9 60 M    Vind 0,0  2015-07-26
1Edvin Liske -06Kongahälla AIK9,89
2Lukas Nääs -06Gefle IF10,60
3Martin Svensson -07IF Skade10,65
4Amilion Jularbo -07Ärla IF11,13
5Simon Sundell -06Gefle IF11,58
6Max Carlsson -06Gefle IF11,69
7Robin Svensson -07IF Skade11,71

    P9 60 M  EXTRALOPP  Vind 0,0  
1Martin Svensson -07IF Skade11,05
2Robin Svensson -07IF Skade11,63

    P9 150 M    Vind +1,7  2015-07-26
1Edvin Liske -06Kongahälla AIK23,72
2Martin Svensson -07IF Skade25,37
3Lukas Nääs -06Gefle IF25,94
4Amilion Jularbo -07Ärla IF25,99
5Robin Svensson -07IF Skade29,86

    P9 600 M      2015-07-25
1Edvin Liske -06Kongahälla AIK1.57,81

    P9 HÖJD      2015-07-25
1Lukas Nääs -06Gefle IF1,00
2Viktor Jonsson -06Östersunds GIF0,95
3Simon Sundell -06Gefle IF0,95
-Max Carlsson -06Gefle IF0,00


Lukas Nääs
Simon Sundell
Viktor Jonsson
Max Carlsson
85  90  95  100 105
o   o   xo  o   xxx
o   xo  xo  xxx
o   o   o   xxx
xx-
    P9 LÄNGD ZON      2015-07-26
1Edvin Liske -06Kongahälla AIK3,63
2Viktor Jonsson -06Östersunds GIF3,45
3Amilion Jularbo -07Ärla IF3,12
4Lukas Nääs -06Gefle IF3,05
5Martin Svensson -07IF Skade3,02
6Simon Sundell -06Gefle IF2,62
7Robin Svensson -07IF Skade2,57
8Deric Moren -06USA2,56
9Max Carlsson -06Gefle IF2,45

Viktor Jonsson
Max Carlsson
Lukas Nääs
Martin Svensson
Edvin Liske
Simon Sundell
Robin Svensson
Deric Moren
Amilion Jularbo
 336 +0,5   338 +0,8   345 +0,2   331 +1,8
 245 -0,3   236 +0,3   222 +0,7   194 +0,7
 300 +0,7   293 +1,3   294 +0,3   305 +1,6
 295 +0,6   297 +0,5   296 +0,6   302 +0,2
 363 +0,3   339 +0,3   358 +1,1   336 +0,0
 246 +0,4   252 +0,6   259 +1,3   262 -0,2
 257 +0,4   242 +0,3   256 +1,1   247 +0,2
 256 +1,2     x +0,4   247 +2,2   252 +0,5
 301 -0,2   312 +0,5   309 +2,1   292 +1,4
    P9 KULA 2,0      2015-07-25
1Simon Sundell -06Gefle IF5,42
2Robin Svensson -07IF Skade5,08
3Lukas Nääs -06Gefle IF4,50

Simon Sundell
Robin Svensson
Lukas Nääs
 542   473   475     x
 501   508   385   496
 397   364   450     x
    KVINNOR 100 M  HEAT 1  Vind +5,1  2015-07-24
1Madeleine Eriksson -93IFK Lidingö11,81
2Malin Olsson -90IFK Lidingö12,14
3Josefin Palm -94Gefle IF12,30
4Hedda Ringman -98IK Norrköping FI12,59
5Vilma Åkerman -99Gefle IF12,99
6Caroline Jansson -94Örbyhus IF13,14
7Sandra Berg -95Söderhamns IF14,4m

    KVINNOR 100 M  HEAT 2  Vind +3,3  
1Malin Ström -86Bollnäs FIK12,05
2Rebecca Larsson -94Hässelby SK12,18
3Linda Frödin Glad -93Turebergs FK12,37
4Emma Gällstedt -96Gefle IF12,42
5Nikki Sjöberg -98Bollnäs FIK12,73
6Elin Eriksson -95Hässelby SK12,81

    KVINNOR 100 M  HEAT 3  Vind +3,9  
1Hanna Adriansson Nordberg -92IFK Lidingö12,09
2Sara Söderberg -94GoIF Tjalve12,30
3Malin Eriksson -91KFUM Örebro12,34
4Klara Helander -95Upsala IF12,42
5Malin Marmbrandt -85Västerås FK12,59
6Agnes Gille -97Gefle IF12,90
7Maja Swang -98Gefle IF13,36

    KVINNOR 100 M  A-FINAL  Vind +2,0  2015-07-24
1Malin Ström -86Bollnäs FIK12,05
2Madeleine Eriksson -93IFK Lidingö12,06
3Hanna Adriansson Nordberg -92IFK Lidingö12,19
4Rebecca Larsson -94Hässelby SK12,30
5Josefin Palm -94Gefle IF12,34
6Linda Frödin Glad -93Turebergs FK12,37
7Sara Söderberg -94GoIF Tjalve12,37

    KVINNOR 100 M  B-FINAL  Vind +2,3  
1Emma Gällstedt -96Gefle IF12,34
2Hedda Ringman -98IK Norrköping FI12,64
3Nikki Sjöberg -98Bollnäs FIK12,75
4Agnes Gille -97Gefle IF12,84
5Vilma Åkerman -99Gefle IF13,19
6Caroline Jansson -94Örbyhus IF13,50
7Sandra Berg -95Söderhamns IF16,82

    KVINNOR 200 M    Vind -0,1  2015-07-25
1Linda Frödin Glad -93Turebergs FK25,54
2Sara Ulin -91KFUM Örebro26,65
3Nikita Burton -94Eskilstuna FI27,48
4Caroline Jansson -94Örbyhus IF28,49

    KVINNOR 200 M EXTRA    Vind +1,6  2015-07-24
1Klara Helander -95Upsala IF25,73
2Lisa Olsson -97Hellas FK26,20
3Anna Engelin -98Östersunds GIF26,43
-Hanna Adriansson Nordberg -92IFK LidingöDNS

    KVINNOR 400 M      2015-07-26
1Lisa Duffy -93Hässelby SK54,87
2Sofia Johnsson -94Hässelby SK56,99
3Isabelle Eriksson -86IFK Lidingö57,59
4Lotta Lindsén -90Turebergs FK57,77
5Åsa Söderlund -93Ullevi FK58,87
6Nikita Burton -94Eskilstuna FI61,37

    KVINNOR 800 M      2015-07-25
1Frida Wallström -95IFK Umeå2.17,28
2Elina Johansson -89Spårvägens FK2.17,82
3Anna Engelin -98Östersunds GIF2.21,17
4Wilma Marcusson -99Trångsvikens IF2.23,23
5Elin Marcusson -99Trångsvikens IF2.25,09
6Elsa Olsson -98Umedalens IF2.26,06
7Elsa Haile -88Söderhamns IF2.29,71
8Annica Larsson -94Östersunds GIF2.30,16
9Tilda Lundström -99Eskilstuna FI2.30,19
10Ewelina Fabiszewska -98Huddinge AIS2.32,41
-Maja Sjöblom -97Hässelby SKDNF

    KVINNOR 1500 M      2015-07-26
1Elina Johansson -89Spårvägens FK4.49,89
2Mika Söderström -99IFK Lidingö4.52,31
3Frida Wallström -95IFK Umeå4.57,00
4Elsa Olsson -98Umedalens IF5.12,94
5Elsa Haile -88Söderhamns IF5.19,89
6Annica Larsson -94Östersunds GIF5.35,71

    KVINNOR 3000 M HINDER      2015-07-24
1Hanna Bergström -97Huddinge AIS12.11,47

    KVINNOR 100 M HÄCK    Vind +2,8  2015-07-24
1Sofia Mossberg -95Falu IK13,92
2Malin Eriksson -91KFUM Örebro14,04
3Clara Bogfors -97Hallens SK14,83

    KVINNOR 400 M HÄCK      2015-07-25
1Ewa Marcinkiewicz -93Västerås FK61,90
2Isabelle Eriksson -86IFK Lidingö62,29
3Ida Ekroth -96Upsala IF66,05
4Jenny Wingqvist -97Hässelby SK69,33
5Johanna Bromark -93Spårvägens FK70,72

    KVINNOR HÖJD      2015-07-24
1Linda Skantze -95IFK Lidingö1,71
2Louise Ekman -97Gefle IF1,68
3Lina Löfqvist -93Upsala IF1,62
4Klara Nolemo -01Gefle IF1,50
5Filippa Backman -00Gefle IF1,50


Linda Skantze
Louise Ekman
Lina Löfqvist
Filippa Backman
Klara Nolemo
145 150 155 159 162 165 168 171 174
-   -   -   -   -   o   xo  o   xxx
-   -   -   o   o   o   xxo xx-
-   -   o   o   xo  xxx
o   xo  xxx
xo  o   xxx
    KVINNOR STAV      2015-07-26
1Elin Olsson -93Kvarnsvedens GoIF3,58
2Denise Eriksson -95Gefle IF3,38
3Alexandra Bartee -95Gefle IF3,18
4Alva Sundin -01Täby IS3,08
Emma Kiviniemi Andersson -91Spårvägens FK0,00


Denise Eriksson
Alexandra Bartee
Elin Olsson
Emma Kiviniemi Andersson
Alva Sundin
278 288 298 308 318 328 338 348 358 400
-   -   -   -   xo  o   xo  xxx
-   -   -   -   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   xxx
xxo -   o   o   xxx
    KVINNOR LÄNGD      2015-07-24
1Malin Olsson -90IFK Lidingö6,22
2Malin Marmbrandt -85Västerås FK6,22
3Sara Kviberg -93Hässelby SK5,67
4Hannah Stenbeck -01Täby IS5,23
5Matilde Andersson -96Upsala IF5,01
6Clara Bogfors -97Hallens SK4,39

Hannah Stenbeck
Malin Olsson
Clara Bogfors
Matilde Andersson
Sara Kviberg
Malin Marmbrandt
 486 +2,4   491 +2,6   491 +1,3   475 +0,7   503 +0,7   523 +1,1
   x +2,1     x +2,4   618 +2,3     x +1,1   622 +2,0     x +2,0
 439 +3,6     -          -          -          -          -
 476 +0,7   486 +2,2   501 +0,7   458 +0,2   462 +1,2     -
   x +2,7     x +2,1     x +1,0     x +1,9   567 +2,0     x +0,9
 612 +2,4     x +2,1     x +2,7   591 +0,3   622 +1,1   606 +0,7
    KVINNOR TRESTEG      2015-07-26
1Jasmin Sabir -92Hammarby IF12,74
2Madeleine Nilsson -91Gefle IF12,33
3Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn11,31
4Anna Holmin -95Upsala IF10,97
5Emma Granlund -89Skellefteå AIK10,91

Elvira Richardsson
Madeleine Nilsson
Anna Holmin
Emma Granlund
Jasmin Sabir
   x +1,0     x       1131 +1,0     x       1112 -0,2     x
1199 -0,4  1230 +0,7  1220 +0,9     x       1233 +0,4     x
   x +0,4  1088 +0,6   958 +1,2  1097 +1,0     x       1065 +0,3
1056 +0,9  1086 +0,6  1072 +1,2  1091 +0,9     x          x
1240 +2,6  1260 +0,8     x +0,6     x +0,5  1274 +0,8     x
    KVINNOR KULA      2015-07-24
1Jennie Söderholm -93Västerås FK13,35

Jennie Söderholm
1241  1335     x  1282     x     x
    KVINNOR DISKUS      2015-07-25
1Emma Swärd -89Södertälje IF41,38
2Fanny Öhrn Selahn -95Södertälje IF40,42
3Jennie Söderholm -93Västerås FK39,06
4Klara Bladin -96Hässelby SK37,11
5Linda Graeve -95Timrå AIF35,14
Freja Liljedahl -94Gefle IF0,00

Freja Liljedahl
Emma Swärd
Jennie Söderholm
Linda Graeve
Klara Bladin
Fanny Öhrn Selahn
   x     x     x     x     x     x
   x  4017  4138     x     x  4094
3446  3871  3886  3772  3906  3795
   x  3514     x     x     x     x
   x     x     x  3711     x  3558
3948  3819  3872     x  3805  4042
    KVINNOR SLÄGGA      2015-07-24
1Tracey Andersson -84Ullevi FK68,22
2Eleni Larsson -93Huddinge AIS66,54
3Josefin Berg -85IF Göta Karlstad61,37
4Frida Bååth -97Timrå AIF56,67
5Amanda Eriksson -90IFK Umeå55,54
6Kristina Andersson -91Råby-Rekarne FIF52,86
7Kajsa Wennberg -96Upsala IF51,91
8Michaela Norrbelius -97Gefle IF49,88
9Freja Liljedahl -94Gefle IF48,54
10Sabine Steen -97IFK Kristinehamn48,47
11Elina Karvonen -01IF Vingarna47,49
12Annika Larsson -96Upsala IF46,78
13Caroline Wallin -94Huddinge AIS40,07
14Jennie Ekström -93Ärla IF37,10

Michaela Norrbelius
Amanda Eriksson
Annika Larsson
Eleni Larsson
Frida Bååth
Josefin Berg
Caroline Wallin
Jennie Ekström
Tracey Andersson
Sabine Steen
Elina Karvonen
Kajsa Wennberg
Freja Liljedahl
Kristina Andersson
4861  4925  4988  4792  4872  4967
5554  5474     x     x     x  5382
4615  4678     x
6089  6467  5814  6408  6654     x
5661     x  5667  5651     x     x
5871  5952  5917  5858  6137  6074
   x  3256  4007
3710  3675     x
6458  6822  6721  6637  6588     x
4847  4844  4680
4513     x  4749
   x  5191     x     x  5077     x
4854     x  4831
   x  4873  5024     x     x  5286
    KVINNOR SPJUT      2015-07-26
1Jennifer Björklund -95Enköpings AIF43,65

Jennifer Björklund
3450  4106  4298  4310  4139  4365
    F19 100 M    Vind +1,2  2015-07-25
1Agnes Gille -97Gefle IF12,94Final
2Maja Sörebro -97IFK Kristinehamn13,34Final
3Felicia Lindberg -97Hammarby IF13,60Final
4Therese Lind -96Bollnäs FIK13,93Final

    F19 100 M  HEAT 2  Vind +0,6  
1Amanda Jansson -96Örbyhus IF13,34Final
2Hanna Johnsson -96IFK Lidingö13,66Final
3Minna Södermark -97IFK Umeå13,79Final
4Viktoria Karlsson -97Söderhamns IF15,43Final

    F19 100 M  FINAL  Vind +2,7  2015-07-25
1Agnes Gille -97Gefle IF12,81
2Maja Sörebro -97IFK Kristinehamn13,23
3Amanda Jansson -96Örbyhus IF13,24
4Felicia Lindberg -97Hammarby IF13,38
5Minna Södermark -97IFK Umeå13,52
6Therese Lind -96Bollnäs FIK13,93
-Viktoria Karlsson -97Söderhamns IFDNS
-Hanna Johnsson -96IFK LidingöDNS

    F19 200 M    Vind -1,1  2015-07-25
1Emma Gällstedt -96Gefle IF26,42
2Anna Hillblom -97Gällivare SK28,61
3Minna Södermark -97IFK Umeå28,62
4Viktoria Voskrenskaia -96Ärla IF28,85
-Hanna Johnsson -96IFK LidingöDNS

    F19 400 M      2015-07-26
1Ida Ekroth -96Upsala IF60,50
2My Nygren -96Upsala IF62,70
3Viktoria Voskrenskaia -96Ärla IF64,62
4Anna Hillblom -97Gällivare SK64,65
5Minna Södermark -97IFK Umeå65,95

    F19 800 M      2015-07-25
1Nicole Sörensen -96Falu IK2.28,37
2Felicia Lindberg -97Hammarby IF2.40,54

    F19 1500 M      2015-07-26
1Emma Gustafsson -97Hässelby SK5.02,51

    F19 100 M HÄCK    Vind -0,7  2015-07-26
1Maja Sörebro -97IFK Kristinehamn16,41
2Veronika Nordin -97Gefle IF18,46

    F19 HÖJD      2015-07-26
1Louise Ekman -97Gefle IF1,70
2Amanda Engman -97Upsala IF1,64
3Ylva Engdahl -96Spårvägens FK1,61
4Felicia Lindberg -97Hammarby IF1,50


Ylva Engdahl
Amanda Engman
Louise Ekman
Felicia Lindberg
140 145 150 154 158 161 164 167 170
-   -   -   -   xxo o   xxx
-   -   o   o   xxo xo  xxo xxx
-   -   -   o   xo  o   o   xo  xxo
xo  o   o   xxx
    F19 STAV      2015-07-26
1Emma HäggströmKvarnsvedens GOIF3,28
2Therese Lind -96Bollnäs FIK2,28


Therese Lind
Emma Häggström
198 208 218 228 238 318 328 338
o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   xo  o   xxx
    F19 LÄNGD      2015-07-25
1Felicia Lindberg -97Hammarby IF5,10
2Frida Eriksson -97Bollnäs FIK4,88
3Hanna Johnsson -96IFK Lidingö4,85
4Veronika Nordin -97Gefle IF4,74
5Therese Lind -96Bollnäs FIK4,69
6Viktoria Karlsson -97Söderhamns IF4,48

Viktoria Karlsson
Veronika Nordin
Therese Lind
Felicia Lindberg
Hanna Johnsson
Frida Eriksson
 430 +0,6   446 +2,1   444 +1,1   448 +1,4   443 +1,0   440 +1,4
 474 +2,9   452 +1,1     x        455 +1,9     x        459 +1,2
   x +1,5   459 -0,1   467 +1,6   469 +1,3   425 +0,9   458 +1,1
 470 +2,2   473 +0,7   496 +0,9   510 +1,0   481 +0,9   509 +0,8
   x +1,8     x        480 +1,3   456 -0,2   281 +0,7   485 +2,0
 483 +1,6     x        488 +1,4   487 +0,2   466 +1,2   485 +2,0
    F19 TRESTEG      2015-07-26
1Lisa Olsson -97Hellas FK11,16
2Klara Pedersen -97Upsala IF10,85
3Alva Wästerby -97Skellefteå AIK10,82
4Frida Eriksson -97Bollnäs FIK10,72
5Sara Ezra -97Upsala IF10,41
6Hedvig Engström Kindmark -97Upsala IF10,17
7Veronika Nordin -97Gefle IF9,91

Lisa Olsson
Hedvig Engström Kindmark
Veronika Nordin
Klara Pedersen
Alva Wästerby
Frida Eriksson
Sara Ezra
   x +0,8  1115 +0,4  1116 +0,2  1104 +0,1     x +0,0  1116 +1,7
1017 +1,7   961 -0,9   976 -0,6   962 -0,8     x -0,3     x +0,2
 991 +1,4   964 -0,1     x +0,2     x -0,9   974 -0,3   961 +0,8
1085 +1,9  1082 -0,2     x +0,0     x -0,5     x -1,3     x +1,1
1082 +0,1  1058 +0,0  1028 +0,0   968 +0,5  1046 -0,6   980 +1,1
1007 +0,6     x +0,6   980 -0,8     x +1,5  1072 -0,2   982 +0,0
   x +1,1     x +0,6  1041 -0,1  1040 -0,4     x -0,5     -
    F19 KULA 4,0      2015-07-26
1Felicia Lindberg -97Hammarby IF10,90
2Sofie From -97Järvsö IF9,19
3Michaela Norrbelius -97Gefle IF8,98

Sofie From
Felicia Lindberg
Michaela Norrbelius
 800   919     x     x   855   864
1055  1023  1009  1046  1030  1090
 845   863     x   857   853   898
    F19 DISKUS 1,0      2015-07-25
1Ellen Pettersson -97Örbyhus IF40,52
2Klara Bladin -96Hässelby SK40,07
3Amanda Nordin -97Skellefteå AIK37,97
4Maria Olsson -96Järvsö IF34,51
5Sabine Steen -97IFK Kristinehamn33,02
6Michaela Norrbelius -97Gefle IF31,09

Ellen Pettersson
Amanda Nordin
Sabine Steen
Maria Olsson
Klara Bladin
Michaela Norrbelius
   x     x  3990  3630  4052     x
3392  3481  3536  3797  3342     x
2729  3078  3302     x     x     x
3402  3319  3451  3325     x     x
3587  3645  3483     x  4007     x
3109     x  2905  2967     x  3106
    F19 SLÄGGA 4,0      2015-07-24
1Frida Bååth -97Timrå AIF57,28
2Kajsa Wennberg -96Upsala IF52,52
3Hanna Mårtensson -96Hässelby SK51,99
4Sabine Steen -97IFK Kristinehamn51,49
5Annika Larsson -96Upsala IF51,47
6Michaela Norrbelius -97Gefle IF50,75
7Mathilda Björklund -97Bålsta IK49,88
8Rebecka Hallerth -96Hellas FK47,38
9Helena Åhlen -97SK Bore44,72

Helena Åhlen
Kajsa Wennberg
Hanna Mårtensson
Mathilda Björklund
Rebecka Hallerth
Sabine Steen
Michaela Norrbelius
Annika Larsson
Frida Bååth
   x     x  4472
4984  4664  4703  4873  5189  5252
   x  4842  5075  5072  5067  5199
4988     x     x  4838  4668  4900
   x     x  4738     x     x  4572
5028  5149     x  5136     x  4716
4950  4999  4759  5075  4977     x
4998     x  5062  5147     x     x
5099  5687  5394  5728  5638  5664
    F19 SPJUT 600      2015-07-26
1Linn Peura -97Råby-Rekarne FIF42,29
2Maria Olsson -96Järvsö IF38,40
3Felicia Lindberg -97Hammarby IF33,73
4Amanda Engman -97Upsala IF29,61
5Sofie From -97Järvsö IF25,68

Sofie From
Linn Peura
Amanda Engman
Felicia Lindberg
Maria Olsson
2256  2568  2443     x     x     x
4201  3994     x  4229  4084     x
2808  2961  2871  2766     -     -
3163  3191  3253  3204  3198  3373
3667     x  3840  3697  3688  3617
    F17 100 M  HEAT 1  Vind 0,0  2015-07-25
1Louise Andersson -99Gefle IF12,76FinalA
2Elin Backlund -99Marieby GIF13,26FinalA
3Ebba Gällhagen -99Turebergs FK13,60FinalB
4Jenni Sandgren -98Timrå AIF13,90FinalB
5Linnéa Wolwan -98Upsala IF14,55FinalB
-Nora Jansson -98Upsala IFDNS

    F17 100 M  HEAT 2  Vind +2,5  
1Hedda Ringman -98IK Norrköping FI12,56FinalA
2Levina Ahlgren -98Upsala IF13,11FinalA
3Maja Swang -98Gefle IF13,25FinalA
4Josefine Skemark -99Riviera FI13,96FinalB
5Lina Näslund -98Östersunds GIF14,27FinalB

    F17 100 M  HEAT 3  Vind +0,8  
1Carolina Söderbom -99Ärla IF12,73FinalA
2Tilda Feltenmark -98Huddinge AIS13,06FinalA
3Claudia Spanier -98Upsala IF13,38FinalA
4Ella Arvidsson -99Östersunds GIF13,55FinalB
5Karolina Svensson -99Marieby GIF13,61FinalB
6Stina Westin -98Östersunds GIF13,91FinalB

    F17 100 M  A-FINAL  Vind -0,8  2015-07-25
1Carolina Söderbom -99Ärla IF12,81
2Louise Andersson -99Gefle IF12,81
3Hedda Ringman -98IK Norrköping FI12,89
4Tilda Feltenmark -98Huddinge AIS13,15
5Elin Backlund -99Marieby GIF13,34
6Claudia Spanier -98Upsala IF13,36
7Levina Ahlgren -98Upsala IF13,40
8Maja Swang -98Gefle IF13,52

    F17 100 M  B-FINAL  Vind +0,2  
1Ella Arvidsson -99Östersunds GIF13,42
2Karolina Svensson -99Marieby GIF13,53
3Ebba Gällhagen -99Turebergs FK13,73
4Jenni Sandgren -98Timrå AIF13,77
5Stina Westin -98Östersunds GIF13,96
6Josefine Skemark -99Riviera FI14,08
7Lina Näslund -98Östersunds GIF14,46
8Linnéa Wolwan -98Upsala IF14,71

    F17 200 M    Vind -1,6  2015-07-25
1Elin Backlund -99Marieby GIF26,55
2Agnes Johansson -99Högbo GIF27,35
3Ella Arvidsson -99Östersunds GIF27,36
4Vilma Åkerman -99Gefle IF27,88
5Maja Swang -98Gefle IF28,02
6Ebba Gällhagen -99Turebergs FK28,09
7Anna Backman -00Vemhåns IK28,77
8Linda Skoglund -98Gefle IF29,23

    F17 400 M      2015-07-26
1Elin Backlund -99Marieby GIF60,45
2Celina Reichardt -99Spårvägens FK60,91
3Linda Skoglund -98Gefle IF68,68
-Carolina Söderbom -99Ärla IFDNS

    F17 800 M      2015-07-26
1Ewelina Fabiszewska -98Huddinge AIS2.32,40

    F17 1500 M      2015-07-25
1Frida Karlsson -99Sollefteå GIF4.39,24
2Linnea Dennerporth -99Turebergs FK5.04,89

    F17 3000 M      2015-07-26
1Frida Karlsson -99Sollefteå GIF9.55,91

    F17 100 M HÄCK    Vind -0,6  2015-07-26
1Fanny Jonsson -99Östersunds GIF16,30
2Ellen Eklund -98Piteå IF16,69
3Tilda Feltenmark -98Huddinge AIS16,99
4Jenni Sandgren -98Timrå AIF17,34
-Amanda Seger -98Gefle IFDNF

    F17 300 M HÄCK      2015-07-26
1Anna Engelin -98Östersunds GIF46,33
2Celina Reichardt -99Spårvägens FK48,06
3Ebba Gällhagen -99Turebergs FK50,00

    F17 HÖJD      2015-07-26
1Sanna Pettersson -99Östersunds GIF1,67
2Fanny Jonsson -99Östersunds GIF1,50
3Ella Arvidsson -99Östersunds GIF1,45
4Stina Westin -98Östersunds GIF1,45


Fanny Jonsson
Stina Westin
Sanna Pettersson
Ella Arvidsson
140 145 150 154 158 161 164 167 170
o   xo  xo  xxx
o   xxo xxx
-   -   -   o   o   xo  xo  xxo xxx
xxo xo  xxx
    F17 STAV      2015-07-26
1Frida Jonsson -98Östersunds GIF3,08
2Hanna Viklund -99Umedalens IF2,68


Hanna Viklund
Frida Jonsson
258 268 278 288 298 308 318
o   xo  -   xxx
-   -   -   xo  o   o   xxx
    F17 LÄNGD      2015-07-25
1Emelie Nyman Wänseth -98Östersunds GIF5,54
2Karolina Svensson -99Marieby GIF5,06
3Amanda Seger -98Gefle IF5,03
4Fanny Jonsson -99Östersunds GIF4,85
5Sanna Pettersson -99Östersunds GIF4,83
6Levina Ahlgren -98Upsala IF4,70
7Sandra Höglund -98Högbo GIF4,69
8Stina Westin -98Östersunds GIF4,58
9Frida Jonsson -98Östersunds GIF4,57
10Linnea Anonsen -98Gefle IF4,55
11Tilda Feltenmark -98Huddinge AIS4,52
12Elin Backlund -99Marieby GIF4,26
13Nora Jansson -98Upsala IF4,25
14Karin Boestad -99IFK Lidingö4,24
15Lina Näslund -98Östersunds GIF4,20
16Josefine Skemark -99Riviera FI4,17
17Moa Nykvist -98Gefle IF3,67

Elin Backlund
Tilda Feltenmark
Fanny Jonsson
Karin Boestad
Frida Jonsson
Moa Nykvist
Emelie Nyman Wänseth
Lina Näslund
Linnea Anonsen
Karolina Svensson
Stina Westin
Josefine Skemark
Levina Ahlgren
Sandra Höglund
Sanna Pettersson
Nora Jansson
Amanda Seger
 422 -0,1   426 -0,8   418 -2,1
 452 -0,6     x -1,7   438 -1,1
   x -1,0   461 -2,2   485 -1,9     x -0,7     x -2,1     x -1,1
 424 -0,4   422 -1,1     x -0,7
 457 +0,9   446 -1,5   427 -3,2
   x -0,1   367 -1,6     x -2,1
 548 -0,9   544 -0,9     x -2,3     x -1,3   554 -1,3     x -1,4
 377 -0,7   416 -0,8   420 -2,3
   x -1,7   448 -1,6   455 -0,9
 467 -1,1   495 -1,2   482 -1,8   485 -1,6   485 -1,5   506 -0,2
   x -0,6     x -1,4   458 -0,6   450 -1,3   458 -0,6     x -1,3
 417 -1,9   417 -1,2   405 -2,3
 447 -1,1   460 -1,9   414 -1,2     x -1,5   470 +0,0     x -0,5
 451 -1,5   460 -1,1   465 -1,7   460 -0,7   457 +0,4   469 -1,2
 414 -1,8   425 -3,2   463 -0,6   458 +0,0   448 -0,4   483 -0,7
   x -0,3   391 -0,7   425 -2,2
 488 -0,4   336 -2,2   498 -1,2   406 -1,0     x -0,9   503 -0,2
    F17 TRESTEG      2015-07-26
1Sandra Höglund -98Högbo GIF10,61
2Lina Näslund -98Östersunds GIF10,58
3Karolina Svensson -99Marieby GIF10,45
4Stina Westin -98Östersunds GIF10,34
5Victoria Jeansson -99Spårvägens FK10,21
6Sara Svenda -99Upsala IF8,51

Sandra Höglund
Victoria Jeansson
Sara Svenda
Lina Näslund
Karolina Svensson
Stina Westin
   x +0,8  1061 +0,4     x +2,1  1057 +1,9  1060 -0,6  1040 -0,7
 999 +0,0  1021 +1,6  1018 +1,2  1008 -0,3  1014 +1,2   992 -0,8
   x +0,7     x +1,0   851 +2,3   818 -0,9     x +0,4     x -0,1
1038 +1,6     x +1,8  1058 +1,8  1042 -0,4  1016 +0,8  1042 -0,5
 991 +0,8  1027 +1,3  1014 +0,5  1030 -0,2     x +0,7  1045 +0,3
1017 -0,1  1034 +1,7  1023 +0,6  1023 +0,0  1011 +0,1   960 +0,1
    F17 KULA 3,0      2015-07-26
1Emelie Nyman Wänseth -98Östersunds GIF13,78
2Johanna Edvall -00Gefle IF13,20
3Vanessa Kamga -98Upsala IF11,29
4Elin Backlund -99Marieby GIF11,26
5Fanny Jonsson -99Östersunds GIF10,88
6Jenni Sandgren -98Timrå AIF10,84
7Vendela Eklund -98Huddinge AIS8,90
8Josefine Skemark -99Riviera FI7,20

Johanna Edvall
Elin Backlund
Vendela Eklund
Emelie Nyman Wänseth
Jenni Sandgren
Vanessa Kamga
Fanny Jonsson
Josefine Skemark
1320     x  1304     x     x     x
1056  1075  1095     x  1117  1126
 806   890   840   872   759   860
1305  1302     x     x  1287  1378
1081     x  1032  1084  1043  1052
1129     x     x     x     x  1051
1009  1016   978  1079  1050  1088
 720     x     x     x   600   668
    F17 DISKUS 1,0      2015-07-25
1Emelie Gerdsdorff -99Timrå AIF32,16
2Vanessa Kamga -98Upsala IF30,89
3Maria Granrud Aune -99Marieby GIF27,86
4Viola Nordin -00Timrå AIF27,81
5Jenni Sandgren -98Timrå AIF22,28
6Vendela Eklund -98Huddinge AIS19,66

Vanessa Kamga
Jenni Sandgren
Maria Granrud Aune
Emelie Gerdsdorff
Vendela Eklund
Viola Nordin
2922     x     x  3049  3089     x
2228     x     x  1898  1875  1979
2761  2589  2679     x  2786  2579
   x  3143  2923  3216  3146     x
   x  1883     x     x     x  1966
2452  2485  2781  2733  2721  2233
    F17 SLÄGGA 3,0      2015-07-24
1Rebecka Samuelsson -98Iggesunds SK49,03
2Maria Granrud Aune -99Marieby GIF42,18
3Anna Johansson -98Nedre Soppero IK40,51
4Vanessa Kamga -98Upsala IF40,32
5Emelie Gerdsdorff -99Timrå AIF39,74

Maria Granrud Aune
Emelie Gerdsdorff
Anna Johansson
Vanessa Kamga
Rebecka Samuelsson
   x  4057  4218     x  4040     x
3682  3833  3951  3974     x  3817
   x  4051  3796  3631  4030  3931
3625     x     x     x  3571  4032
   x     x     x  4896     x  4903
    F17 SPJUT 500      2015-07-26
1Cerah Moren -99USA39,87
2Elin Ånger -98Söderhamns IF35,74
3Jenni Sandgren -98Timrå AIF35,46
4Fanny Jonsson -99Östersunds GIF26,64
-Zara Nyholmer -98Järvsö IF0,00

Elin Ånger
Cerah Moren
Fanny Jonsson
Jenni Sandgren
Zara Nyholmer
3551  3400  3574  3260     x  3216
   x  3987  3722  3475     x  3458
2664     x     x     x     x  2571
3444  3321  3546  3460     -     -
   x     x     x     -     -     -
    F15 80 M  HEAT 1  Vind +2,9  2015-07-25
1Marie Ebbestad -00Upsala IF10,62FinalA
2Anna Backman -00Vemhåns IK10,99FinalA
3Agnes Berggren -00Riviera FI11,17FinalB
4Saga Axelsson -00Gefle IF11,18FinalB
5Paulina Sundvall -01Riviera FI11,49FinalB
6Sofie Sundqvist -00Bollnäs FIK11,64FinalC
7Klara Larsson -01Bollnäs FIK12,46FinalD

    F15 80 M  HEAT 2  Vind +2,1  
1Gabriella Holmström -00Upsala IF10,43FinalA
2Emelie Eklund -00Täby IS10,74FinalA
3Elise Karlsson-Torstensson -01Sundsvalls FI10,88FinalA
4Hannah Stenbeck -01Täby IS11,04FinalB
5Irma Jakobsson -00Umedalens IF11,39FinalB
6Johanna Möller -01Gefle IF11,59FinalC
7Elin Haglund -00Falu IK12,43FinalD

    F15 80 M  HEAT 3  Vind +2,2  
1Virva Rylander -00Västerås FK10,56FinalA
2Felicia Kölvall -00Flens FS10,75FinalA
3Cornelia Westling -01Bollnäs FIK11,18FinalB
4Nora Swartz -01Östersunds GIF11,52FinalC
5Therese Hedlund -00Boden FI11,89FinalC
6Amalia Modh -00Eskilstuna FI12,02FinalC
7Line Hammarström -00Timrå AIF13,53FinalD

    F15 80 M  HEAT 4  Vind +0,4  
1Hilma Hofström -00KA 2 IF10,94FinalA
2Fannie Pousette -01IF Skade11,05FinalB
3Ylwa Haglund -00Falu IK11,26FinalB
4Lovisa Tällberg -01Bollnäs FIK11,51FinalC
5Maja Söderlund -01Gefle IF11,58FinalC
6Hanna Wallin -01IF Skade11,77FinalC
7Elin Bäckström -01IF Skade14,57FinalD

    F15 80 M  A-FINAL  Vind -0,7  2015-07-25
1Gabriella Holmström -00Upsala IF10,56
2Virva Rylander -00Västerås FK10,61
3Marie Ebbestad -00Upsala IF10,77
4Emelie Eklund -00Täby IS10,84
5Felicia Kölvall -00Flens FS10,85
6Elise Karlsson-Torstensson -01Sundsvalls FI10,98
7Hilma Hofström -00KA 2 IF11,08
8Anna Backman -00Vemhåns IK11,23

    F15 80 M  B-FINAL  Vind -0,9  
1Fannie Pousette -01IF Skade10,99
2Hannah Stenbeck -01Täby IS11,10
3Cornelia Westling -01Bollnäs FIK11,12
4Ylwa Haglund -00Falu IK11,31
5Saga Axelsson -00Gefle IF11,50
6Agnes Berggren -00Riviera FI11,50
7Irma Jakobsson -00Umedalens IF11,62
8Paulina Sundvall -01Riviera FI11,86

    F15 80 M  C-FINAL  Vind -0,4  
1Lovisa Tällberg -01Bollnäs FIK11,45
2Maja Söderlund -01Gefle IF11,46
3Nora Swartz -01Östersunds GIF11,65
4Johanna Möller -01Gefle IF11,70
5Hanna Wallin -01IF Skade11,92
6Amalia Modh -00Eskilstuna FI12,19
-Therese Hedlund -00Boden FIDNS
-Sofie Sundqvist -00Bollnäs FIKDNS

    F15 80 M  D-FINAL  Vind +0,7  
1Elin Haglund -00Falu IK12,31
2Line Hammarström -00Timrå AIF13,36
-Klara Larsson -01Bollnäs FIKDNS
-Elin Bäckström -01IF SkadeDNS

    F15 300 M  HEAT 1    2015-07-25
1Cornelia Westling -01Bollnäs FIK44,35
2Freja Nygren -01IF Skade44,74
3Angelina Rydensjö -01Ärla IF45,31
4Emma Persson -00Bollnäs FIK46,72
5Vendela Ström -01IF Skade47,24
6Elise Karlsson-Torstensson -01Sundsvalls FI47,44
7Irma Jakobsson -00Umedalens IF50,66

    F15 300 M  HEAT 2    
1Gabriella Holmström -00Upsala IF42,95
2Marie Ebbestad -00Upsala IF43,35
3Saga Fältenhag -02Högbo GIF43,61
4Ylwa Haglund -00Falu IK44,00
5Hilma Hofström -00KA 2 IF44,15
6Felicia Kölvall -00Flens FS44,72
7Linn Arnlund -00IF Vingarna45,10
8Maria Persson -00Bollnäs FIK46,85

    F15 300 M  SAMLAD LISTA    
1Gabriella Holmström -00Upsala IF42,95
2Marie Ebbestad -00Upsala IF43,35
3Saga Fältenhag -02Högbo GIF43,61
4Ylwa Haglund -00Falu IK44,00
5Hilma Hofström -00KA 2 IF44,15
6Cornelia Westling -01Bollnäs FIK44,35
7Felicia Kölvall -00Flens FS44,72
8Freja Nygren -01IF Skade44,74
9Linn Arnlund -00IF Vingarna45,10
10Angelina Rydensjö -01Ärla IF45,31
11Emma Persson -00Bollnäs FIK46,72
12Maria Persson -00Bollnäs FIK46,85
13Vendela Ström -01IF Skade47,24
14Elise Karlsson-Torstensson -01Sundsvalls FI47,44
15Irma Jakobsson -00Umedalens IF50,66

    F15 800 M  HEAT 1    2015-07-26
1Melina Gustafson -01Spårvägens FK2.34,71
2Ella Georgsson -01Högbo GIF2.35,41
3Maria Persson -00Bollnäs FIK2.37,30
4Vendela Ström -01IF Skade2.44,25
5Lovisa Lillsjö -01Ärla IF2.46,61
6Emma Persson -00Bollnäs FIK2.51,31

    F15 800 M  HEAT 2    
1Hanna Näslund -00Trångsvikens IF2.21,19
2Cornelia Alm -00Täby IS2.22,01
3Elsa Wallenius -01Västerås FK2.22,56
4Tilde Bångman -01Trångsvikens IF2.24,29
5Freja Nygren -01IF Skade2.24,79
6Saga Fältenhag -02Högbo GIF2.26,11
7Linn Tapani -01Sågmyra SK2.26,24
-Angelina Rydensjö -01Ärla IFDNF

    F15 800 M  SAMLAD LISTA    
1Hanna Näslund -00Trångsvikens IF2.21,19
2Cornelia Alm -00Täby IS2.22,01
3Elsa Wallenius -01Västerås FK2.22,56
4Tilde Bångman -01Trångsvikens IF2.24,29
5Freja Nygren -01IF Skade2.24,79
6Saga Fältenhag -02Högbo GIF2.26,11
7Linn Tapani -01Sågmyra SK2.26,24
8Melina Gustafson -01Spårvägens FK2.34,71
9Ella Georgsson -01Högbo GIF2.35,41
10Maria Persson -00Bollnäs FIK2.37,30
11Vendela Ström -01IF Skade2.44,25
12Lovisa Lillsjö -01Ärla IF2.46,61
13Emma Persson -00Bollnäs FIK2.51,31

    F15 2000 M      2015-07-25
1Tilde Bångman -01Trångsvikens IF6.39,28
2Elsa Wallenius -01Västerås FK6.40,51
3Cornelia Alm -00Täby IS6.48,92
4Saga Fältenhag -02Högbo GIF6.56,73
5Kajsa Sten -01SLK Oxelösund7.13,99
6Linn Tapani -01Sågmyra SK7.18,97
7Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF7.23,19
8Ella Georgsson -01Högbo GIF7.42,48

    F15 1500 M HINDER      2015-07-24
1Hanna Näslund -00Trångsvikens IF5.37,46
2Angelina Rydensjö -01Ärla IF5.45,98
3Emilia Rydensjö -02Ärla IF5.58,14
4Marie Ebbestad -00Upsala IF5.58,52

    F15 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,6  2015-07-26
1Cornelia Westling -01Bollnäs FIK13,21
2Feben Tewelde -01Järvsö IF13,48
3Freja Nygren -01IF Skade14,16
4Melina Gustafson -01Spårvägens FK15,10
5Elin Haglund -00Falu IK15,35
6Anna Alavaara -01IF Vingarna15,57
-Irma Jakobsson -00Umedalens IFDNF

    F15 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,4  
1Nina Jacobson -01Sundsvalls FI12,55
2Alva Wolwan -01Upsala IF12,96
3Linnea Ånger -00Söderhamns IF13,14
4Lina Hagberg -01Turebergs FK13,44
5Ylwa Haglund -00Falu IK14,31
6Paulina Sundvall -01Riviera FI14,44
-Elise Karlsson-Torstensson -01Sundsvalls FIDNS

    F15 80 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Nina Jacobson -01Sundsvalls FI12,55
2Alva Wolwan -01Upsala IF12,96
3Linnea Ånger -00Söderhamns IF13,14
4Cornelia Westling -01Bollnäs FIK13,21
5Lina Hagberg -01Turebergs FK13,44
6Feben Tewelde -01Järvsö IF13,48
7Freja Nygren -01IF Skade14,16
8Ylwa Haglund -00Falu IK14,31
9Paulina Sundvall -01Riviera FI14,44
10Melina Gustafson -01Spårvägens FK15,10
11Elin Haglund -00Falu IK15,35
12Anna Alavaara -01IF Vingarna15,57

    F15 300 M HÄCK      2015-07-26
1Ylwa Haglund -00Falu IK50,44
2Angelina Rydensjö -01Ärla IF51,23
3Josephine Rezene Hjalmarsson -00Hellas FK52,45
4Melina Gustafson -01Spårvägens FK53,02
-Feben Tewelde -01Järvsö IFDNF

    F15 HÖJD      2015-07-26
1Filippa Backman -00Gefle IF1,60
2Feben Tewelde -01Järvsö IF1,57
3Amalia Modh -00Eskilstuna FI1,54
4Klara Nolemo -01Gefle IF1,54
5Anna Alavaara -01IF Vingarna1,51
6Freja Nygren -01IF Skade1,51
7Hilma Hofström -00KA 2 IF1,43
8Matilda Nordström -00Hellas FK1,43
9Paulina Sundvall -01Riviera FI1,43
10Mikaela Kronmann -00Söderhamns IF1,39
11Hanna Wallin -01IF Skade1,39


Hanna Wallin
Anna Alavaara
Freja Nygren
Filippa Backman
Feben Tewelde
Hilma Hofström
Klara Nolemo
Mikaela Kronmann
Paulina Sundvall
Amalia Modh
Matilda Nordström
130 135 139 143 147 151 154 157 160 162
xo  xo  xxo xxx
-   -   -   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   xxo xxo xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   o   xxo o   xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   -   xo  o   xxo o   xxx
-   o   xo  xxx
-   o   xo  xo  xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   xo  xxx
    F15 STAV      2015-07-26
1Alva Sundin -01Täby IS3,00
2Elin Haglund -00Falu IK2,40
3Linn Odda -00Hellas FK2,00


Elin Haglund
Linn Odda
Alva Sundin
190 200 210 220 230 240 250 270 290 300 310
-   -   o   o   o   o   xxx
o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   xo  xxx
    F15 LÄNGD      2015-07-25
1Linn Egerfält -00Gefle IF5,13
2Emelie Eklund -00Täby IS5,11
3Linn Arnlund -00IF Vingarna4,91
4Hannah Stenbeck -01Täby IS4,88
5Klara Nolemo -01Gefle IF4,86
6Freja Nygren -01IF Skade4,78
7Sofie Sundqvist -00Bollnäs FIK4,74
8Hilma Hofström -00KA 2 IF4,74
9Ylwa Haglund -00Falu IK4,45
10Fannie Pousette -01IF Skade4,38
11Lovisa Tällberg -01Bollnäs FIK4,37
12Anna Backman -00Vemhåns IK4,35
13Therese Hedlund -00Boden FI4,25
14Emilia Björklund -00Bålsta IK4,21
15Vendela Ström -01IF Skade4,16
16Maja Söderlund -01Gefle IF4,03
17Paulina Sundvall -01Riviera FI3,92
18Nora Swartz -01Östersunds GIF3,88
19Johanna Möller -01Gefle IF3,85
20Klara Larsson -01Bollnäs FIK3,37
21Maria Holmberg -01IF Åland2,99
-Hanna Wallin -01IF Skade0,00

Paulina Sundvall
Hannah Stenbeck
Maria Holmberg
Klara Nolemo
Johanna Möller
Linn Egerfält
Emelie Eklund
Anna Backman
Emilia Björklund
Freja Nygren
Lovisa Tällberg
Sofie Sundqvist
Maja Söderlund
Hanna Wallin
Therese Hedlund
Nora Swartz
Klara Larsson
Hilma Hofström
Ylwa Haglund
Linn Arnlund
Vendela Ström
Fannie Pousette
 392 +0,4   365 +0,3   357 -0,5
   x -0,1   447 -3,3   477 -0,5   462 -0,6   488 -1,1   486 -1,7
 299 -0,7   271 -1,0   281 -0,7
 466 -0,8   459 -2,1     x -1,1   456 -1,4   480 -0,7   486 -1,0
 385 -2,1   355 -2,1   372 -0,3
 483 -0,5   467 -1,5   487 +0,7   354 -1,9   453 -1,7   513 -0,7
 475 -1,7   410 -1,2   485 -0,2   470 -2,6   494 +0,0   511 -0,4
 419 -1,2   429 -1,4   435 -0,4
 421 -0,7   414 -1,0     x +0,1
 464 -0,9   478 -1,4     x -0,9   459 -0,8     x -0,1   472 -0,6
 437 -0,5   425 -1,7   431 -0,5
 434 -0,1   467 -2,3   474 -0,3   457 -1,4   470 +0,4     x +0,0
 371 -1,0   372 -1,2   403 +0,3
   x -2,5     x -0,7     x -0,1
 422 -1,9   423 -2,1   425 -0,2
   x -0,9   388 -0,6     x -0,4
 337 +0,0   326 -0,9     x -0,8
 422 -0,9   454 -2,4     x -0,3   461 -1,1   474 -0,6   460 -0,1
 387 -0,4   406 -1,2   445 -1,2
 457 -0,2   463 -1,2   460 +0,4   478 -0,5   491 -0,3   484 -0,5
   x -1,2   416 -0,7   416 -0,8
 434 -0,5   433 -0,2   438 -0,4
    F15 TRESTEG      2015-07-26
1Hilma Hofström -00KA 2 IF10,44
2Linnea Ånger -00Söderhamns IF10,39
3Sofie Sundqvist -00Bollnäs FIK10,38
4Emelie Eklund -00Täby IS10,10
5Alva Wolwan -01Upsala IF9,69
6Hannah Stenbeck -01Täby IS9,55
7Feben Tewelde -01Järvsö IF9,31
8Therese Hedlund -00Boden FI9,13
9Nora Swartz -01Östersunds GIF9,07
10Johanna Möller -01Gefle IF8,65

Johanna Möller
Hilma Hofström
Emelie Eklund
Therese Hedlund
Sofie Sundqvist
Hannah Stenbeck
Feben Tewelde
Alva Wolwan
Nora Swartz
Linnea Ånger
   x -3,2   865 +0,7     x -1,4
   x +0,6  1026 -1,2  1018 -0,7  1044 -0,4  1034 -0,1     x +0,1
1010 -1,6  1002 -0,1     x -0,9     x -2,1     x -0,3     x -1,2
 913 -2,4   881 -0,2   886 -2,7   865 -1,8     x -1,4   889 -0,9
   x -1,2  1038 -1,4   992 -1,4   995 -1,5  1032 -1,1  1018 -1,6
   x +0,0   955 -0,7   924 -2,6     x -1,1     x -2,1     x +0,2
   x -0,5   931 -0,2   907 -1,6     x -1,0   852 -0,7   915 -0,7
   x -1,1   969 -0,1   842 -0,6     x -0,3   930 -0,1   860 -1,4
 900 -0,5   907 -0,2   893 -1,1
1039 -1,6  1019 +0,0  1031 -2,3  1016 -0,3  1032 +0,1   953 -1,3
    F15 KULA 3,0      2015-07-26
1Johanna Edvall -00Gefle IF12,69
2Nina Jacobson -01Sundsvalls FI10,49
3Therese Hedlund -00Boden FI10,34
4Feben Tewelde -01Järvsö IF10,20
5Sandra Berglund -01Trångsvikens IF10,19
6Nora Swartz -01Östersunds GIF8,69
7Irma Jakobsson -00Umedalens IF8,24
8Klara Nolemo -01Gefle IF8,01
9Line Hammarström -00Timrå AIF7,67
10Linnea Hammargren -01Bollnäs FIK7,34
11Vendela Ström -01IF Skade7,15
12Freja Nygren -01IF Skade7,05
13Elin Bäckström -01IF Skade7,02
14Klara Larsson -01Bollnäs FIK6,82

Feben Tewelde
Nina Jacobson
Nora Swartz
Line Hammarström
Klara Larsson
Sandra Berglund
Therese Hedlund
Klara Nolemo
Freja Nygren
Johanna Edvall
Vendela Ström
Elin Bäckström
Linnea Hammargren
Irma Jakobsson
1020   945   995     -     -     -
1037  1049  1009  1037  1020     -
 869   819   835   850     -     -
 703   753   767
 682   640   650
1019     -   973     -   984     -
1034     -     -     -     -   949
 750   796   771     -   801     -
 666   682   705
   -  1209     -  1269  1257  1260
 715   680   690
 686   669   702
 706   734   712
 773   745   764   786   824   818
    F15 DISKUS 0,75      2015-07-25
1Elina Karvonen -01IF Vingarna38,83
2Johanna Edvall -00Gefle IF38,10
3Viola Nordin -00Timrå AIF30,70
4Louise Olsson -00Huddinge AIS27,93
5Sandra Berglund -01Trångsvikens IF25,70
6Emilia Björklund -00Bålsta IK24,90
7Therese Hedlund -00Boden FI22,26
8Linnea Hammargren -01Bollnäs FIK19,14
9Maria Holmberg -01IF Åland17,79
10Elin Bäckström -01IF Skade13,90
11Line Hammarström -00Timrå AIF13,50

Linnea Hammargren
Line Hammarström
Elin Bäckström
Elina Karvonen
Emilia Björklund
Johanna Edvall
Maria Holmberg
Sandra Berglund
Therese Hedlund
Viola Nordin
Louise Olsson
1720  1790  1914  1656  1609  1681
   x  1350  1182
1367     x  1390
3331  3783  3883  3777  3682     x
   x  2226  2338  2487  2193  2490
   x  3072  3292  3349  3523  3810
   x  1755  1779
2508     x     x  2262  2042  2570
2050  1886  1854  2226     x  2069
2706  2705  2899  2798     x  3070
   x  2694  2793     x     x     x
    F15 SLÄGGA 3,0      2015-07-24
1Elina Karvonen -01IF Vingarna57,82
2Johanna Edvall -00Gefle IF50,86
3Lina Hagberg -01Turebergs FK44,11
4Viola Nordin -00Timrå AIF40,69
5Linnea Hammargren -01Bollnäs FIK18,36

Viola Nordin
Johanna Edvall
Lina Hagberg
Linnea Hammargren
Elina Karvonen
4069     x     x     x     x     x
4856     x     x     x  4461  5086
4401  4411  4055     x     x  3873
1615  1802  1768  1772  1777  1836
5782  5762     x  5757  5761     x
    F15 SPJUT 500      2015-07-26
1Feben Tewelde -01Järvsö IF34,47
2Lina Hagberg -01Turebergs FK29,24
3Nora Swartz -01Östersunds GIF26,06
4Sandra Berglund -01Trångsvikens IF21,54
5Freja Nygren -01IF Skade15,30
6Linnea Hammargren -01Bollnäs FIK15,07
7Elin Bäckström -01IF Skade11,47
8Johanna Möller -01Gefle IF10,43
-Nina Jacobson -01Sundsvalls FI0,00

Johanna Möller
Nina Jacobson
Feben Tewelde
Sandra Berglund
Linnea Hammargren
Elin Bäckström
Lina Hagberg
Freja Nygren
Nora Swartz
   x   928  1015     x   914  1043
   x     x     x
2912  3342  3447     x  3427  3361
2154  1978     x     x  2119     x
1267  1507     x     x  1199     x
   x  1147   920  1033  1042  1104
2505  2679  2546  2544  2924  2544
1530  1365  1112     x  1419     x
2288  2288  2606     x  2005  2291
    F13 60 M  HEAT 1  Vind -0,9  2015-07-26
1Anni Nylund -02IF Åland8,50Final
2Saga Fältenhag -02Högbo GIF8,69Final
3Ida Fundberg -02Ärla IF9,08Final
4Julia Haglund -02Söderhamns IF9,32Final
5Hildur Jonsdottir -02Gefle IF10,35

    F13 60 M  HEAT 2  Vind -0,9  
1Lina Arousell -02Iggesunds SK8,71Final
2Irma Karamehmedovic -02Gefle IF8,76Final
3Sonia Gauffin -02Högbo GIF8,81Final
4Amalie Jularbo -02Ärla IF9,58Final
5Emilia Merkell -02Högbo GIF9,65

    F13 60 M  FINAL  Vind -0,6  2015-07-26
1Anni Nylund -02IF Åland8,50
2Lina Arousell -02Iggesunds SK8,60
3Sonia Gauffin -02Högbo GIF8,74
4Saga Fältenhag -02Högbo GIF8,78
5Irma Karamehmedovic -02Gefle IF8,80
6Ida Fundberg -02Ärla IF9,03
7Amalie Jularbo -02Ärla IF9,60
-Julia Haglund -02Söderhamns IFDNS

    F13 600 M      2015-07-25
1Emilia Rydensjö -02Ärla IF1.47,74
2Nora Axelsson -02Upsala IF1.55,90
3Klara Ygeby -02Upsala IF2.01,40
4Emma Bodin -02Gefle IF2.03,62

    F13 1500 M      2015-07-26
1Alice Berg -02Turebergs FK5.03,81
2Emilia Rydensjö -02Ärla IF5.27,18
3Nora Axelsson -02Upsala IF5.47,68
4Klara Ygeby -02Upsala IF6.20,39
5Emma Bodin -02Gefle IF6.23,50
-Mai Truong -02Gefle IFDNF

    F13 60 M HÄCK  Alu-häckar  Vind -1,3  2015-07-25
1Lina Arousell -02Iggesunds SK9,97
2Sonia Gauffin -02Högbo GIF10,07
3Ika Johansson -02Strands IF10,47
4Ida Fundberg -02Ärla IF11,23
5Maria Eidhagen Harrouch -02Högbo GIF11,27
6Julia Nilsson -02Boden FI11,92

    F13 HÖJD      2015-07-26
1Lina Arousell -02Iggesunds SK1,52
2Sonia Gauffin -02Högbo GIF1,42
3Ida Fundberg -02Ärla IF1,38
4Maria Eidhagen Harrouch -02Högbo GIF1,34
5Emma Bodin -02Gefle IF1,30
6Eila Jansson -02Gefle IF1,25
7Amalie Jularbo -02Ärla IF1,25


Maria Eidhagen Harrouch
Emma Bodin
Amalie Jularbo
Lina Arousell
Sonia Gauffin
Ida Fundberg
Eila Jansson
110 115 120 125 130 134 138 142 145 150 152 154
-   -   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxo xxx
-   -   xo  xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   xo  o   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   xo  o   xxx
-   -   o   o   xo  o   xo  xxx
-   o   o   o   xxx
    F13 STAV      2015-07-26
1Hilma Hindsberg -02Kvarnsvedens GoIF2,64
2Maria Eidhagen Harrouch -02Högbo GIF2,00
3Eila Jansson -02Gefle IF1,70
4Julia Nilsson -02Boden FI1,20


Maria Eidhagen Harrouch
Julia Nilsson
Eila Jansson
Hilma Hindsberg
120 130 140 150 160 170 180 190 200 210 235 250 264 275
-   -   -   -   -   -   o   o   xxo xxx
xo  xxx
o   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   xo  o   xxx
    F13 LÄNGD ZON      2015-07-25
1Saga Fältenhag -02Högbo GIF4,76
2Lina Arousell -02Iggesunds SK4,74
3Ika Johansson -02Strands IF4,63
4Sonia Gauffin -02Högbo GIF4,59
5Ida Fundberg -02Ärla IF4,43
6Maria Eidhagen Harrouch -02Högbo GIF4,19
7Emma Bodin -02Gefle IF4,03
8Emilia Merkell -02Högbo GIF3,61
9Eila Jansson -02Gefle IF3,54
10Hildur Jonsdottir -02Gefle IF3,54
11Julia Nilsson -02Boden FI3,53

Eila Jansson
Maria Eidhagen H
Lina Arousell
Saga Fältenhag
Hildur Jonsdottir
Sonia Gauffin
Ida Fundberg
Emilia Merkell
Julia Nilsson
Emma Bodin
Ika Johansson
 351 +1,9   354 -0,9   278 +0,1
 396 +0,3   403 -0,4   398 +1,4   396 -0,7   419 +0,9   418 +0,5
 458 -0,5   466 +1,1   459 +0,9   409 -0,7   456 +0,9   474 +1,4
 454 -0,7   457 -0,3   468 +1,1   446 -0,6   451 -0,1   476 +1,8
 343 -0,1   333 -0,4   354 +0,6
 430 -0,5   416 -0,3   427 +0,5   420 -1,1   441 +0,2   459 +1,2
 404 -0,3   335 +0,2   427 +0,4   434 -1,0   443 -0,2   436 +1,4
 353 +0,3   350 +1,9   358 +1,0   361 -0,2   339 -0,1     -
 343 -0,7   353 +2,3   343 +1,8
 361 -0,7   402 +1,7   398 +1,1   381 -0,9   382 -0,1   403 +0,2
 444 -0,6   435 +2,3   443 +0,9   441 -0,7   457 +0,8   463 +0,3
    F13 KULA 2,0      2015-07-26
1Irma Karamehmedovic -02Gefle IF11,94
2Lina Arousell -02Iggesunds SK11,87
3Maria Eidhagen Harrouch -02Högbo GIF11,23
4Julia Haglund -02Söderhamns IF9,62
5Emma Holmgren-Löf -02Örbyhus IF9,44
6Nora Axelsson -02Upsala IF8,70
7Mai Truong -02Gefle IF8,53
8Emilia Merkell -02Högbo GIF8,18
9Hildur Jonsdottir -02Gefle IF7,35

Emilia Merkell
Mai Truong
Irma Karamehmedovic
Julia Haglund
Nora Axelsson
Maria Eidhagen Harrouch
Hildur Jonsdottir
Lina Arousell
Emma Holmgren-Löf
 759   766   818   766   813   784
   x     x   841   853   744   745
1194  1101  1175  1165  1175  1184
 905   962   891   915   934   941
 870   814   854   837     x     x
1023  1123  1103  1088  1040   909
 643   735   723
1007  1160  1176  1164  1178  1187
 944   927   908   940   853   773
    F13 SPJUT 400      2015-07-25
1Amalie Jularbo -02Ärla IF25,54
2Lina Arousell -02Iggesunds SK23,62
3Maria Eidhagen Harrouch -02Högbo GIF20,31
4Julia Backlund -04Gefle IF18,59
5Emilia Merkell -02Högbo GIF17,39
6Nora Axelsson -02Upsala IF17,33
7Eila Jansson -02Gefle IF14,59

Eila Jansson
Emilia Merkell
Amalie Jularbo
Julia Backlund
Lina Arousell
Nora Axelsson
Maria Eidhagen Harrouch
1063  1294  1459  1039  1381  1435
1739  1536  1446  1551  1399  1402
2061  2032  1889  1864  2146  2554
1402  1392     x  1421  1524  1859
2316  2099  2206  2362  2239     x
1257  1733  1683  1546  1507  1242
2031  1945  2012  1836  1946  1885
    F12 60 M    Vind +0,4  2015-07-26
1Tindra Kjettselberg -03Örbyhus IF8,84
2Ida-Maria Sjölund -03IF Åland9,09
3Fanny Ahltin -03Gefle IF9,22
4Ida Westin -03Östersunds GIF9,34
5Caitlin Rorabaugh -03Gefle IF9,46
6Elsa Moberg -03IF Skade9,80

    F12 600 M      2015-07-25
1Fanny Ahltin -03Gefle IF1.57,49
2Mira Berggren -03Gefle IF1.57,89
3Elsa Moberg -03IF Skade1.58,71

    F12 1500 M      2015-07-26
1Mira Berggren -03Gefle IF5.53,50
2Elsa Moberg -03IF Skade6.02,41
3Fanny Ahltin -03Gefle IF6.20,71

    F12 60 M HÄCK  Alu-häckar  Vind -1,1  2015-07-25
1Ida Westin -03Östersunds GIF11,95

    F12 HÖJD      2015-07-26
1Caitlin Rorabaugh -03Gefle IF1,38
2Elsa Moberg -03IF Skade1,34
3Tindra Kjettselberg -03Örbyhus IF1,30
4Stina Sundell -03Gefle IF1,25


Caitlin Rorabaugh
Elsa Moberg
Tindra Kjettselberg
Stina Sundell
110 115 120 125 130 134 138 142
-   -   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   xxo xxo xxx
o   o   o   o   xx-
    F12 LÄNGD ZON      2015-07-25
1Tindra Kjettselberg -03Örbyhus IF4,56
2Fanny Ahltin -03Gefle IF4,19
3Caitlin Rorabaugh -03Gefle IF4,10
4Ida Westin -03Östersunds GIF4,09
5Stina Sundell -03Gefle IF3,98
6Elsa Moberg -03IF Skade3,91
7Lina Ånstad -05Linköpings GIF3,81
8Mira Berggren -03Gefle IF3,70
9Alva Forslöf -03Högbo GIF3,52
10Linnea Thor -03Strands IF3,38

Caitlin Rorabaugh
Linnea Thor
Mira Berggren
Stina Sundell
Lina Ånstad
Alva Forslöf
Elsa Moberg
Tindra Kjettselberg
Ida Westin
Fanny Ahltin
 410 +1,3   397 -0,1   390 +0,2   391 +1,1   392 -0,6   385 -0,9
 333 +2,1   335 +0,0   338 -0,1
 370 +0,9   360 -1,2   350 +0,1   364 +0,4   362 -0,4   339 -0,6
 368 +0,5   398 +0,1   389 +1,3   396 +0,7   384 +0,0   371 -0,6
 370 -0,7   367 -0,3   373 +1,3   373 +0,5   372 -0,5   381 -0,9
 334 -1,0   352 -0,4   317 +2,1
 391 -0,8   382 +1,0   380 +2,1   380 +1,3   334 -1,3     x -0,8
 434 -1,1   456 +0,2   455 +1,3   444 +1,2   441 -0,5   445 -0,9
 375 -0,5   402 -1,1   401 +1,1   401 +0,8   409 -1,4   405 +0,5
   x -0,4   380 -0,5   419 +1,1   416 +0,3   395 -0,8     x +0,6
    F12 KULA 2,0      2015-07-26
1Caitlin Rorabaugh -03Gefle IF8,61
2Mira Berggren -03Gefle IF7,81
3Elsa Moberg -03IF Skade7,51
4Ida Westin -03Östersunds GIF7,50
5Ida-Maria Sjölund -03IF Åland7,08
6Stina Sundell -03Gefle IF6,03

Stina Sundell
Ida-Maria Sjölund
Caitlin Rorabaugh
Mira Berggren
Elsa Moberg
Ida Westin
 563   543   586   603     x   588
   x   503   602   651   658   708
 746   784   798   707   785   861
 660   688   763   746   737   781
 723   654   624   751   712   648
 749   705   750   707   715   730
    F11 60 M  HEAT 1  Vind -0,8  2015-07-26
1Ida Backlund -04Gefle IF9,49FinalA
2Martina Agstam -04Gefle IF9,59FinalA
3Hedvig Ström -04IF Skade9,62FinalA
4Vilma Hjertberg -04Gefle IF9,68FinalA
5Rebecca Carlsson -04IF Skade9,94FinalB
6Linda Hedlund -04Boden FI10,93FinalB

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -0,1  
1Signe Blom -04Trosa-Vagnhärads SK9,02FinalA
2Tilde Söderlund -04Alunda SK9,27FinalA
3Emma Nyman-Wänseth -04Östersunds GIF9,31FinalA
4Agnes Hanell -04IFK Tumba9,46FinalA
5Amanda Svensson -04IF Skade9,84FinalB
6Cornelia Yttring -04IF Åland9,93FinalB
7Wilma Faller -04Strands IF11,52FinalB

    F11 60 M  A-FINAL  Vind +0,8  2015-07-26
1Signe Blom -04Trosa-Vagnhärads SK8,94
2Emma Nyman-Wänseth -04Östersunds GIF8,96
3Tilde Söderlund -04Alunda SK9,17
4Hedvig Ström -04IF Skade9,31
5Ida Backlund -04Gefle IF9,34
6Agnes Hanell -04IFK Tumba9,39
7Martina Agstam -04Gefle IF9,63
8Vilma Hjertberg -04Gefle IF9,68

    F11 60 M  B-FINAL  Vind -0,9  
1Amanda Svensson -04IF Skade9,72
2Linda Hedlund -04Boden FI10,90
3Wilma Faller -04Strands IF11,34
-Cornelia Yttring -04IF ÅlandDNS
-Rebecca Carlsson -04IF SkadeDNS

    F11 150 M  HEAT 1  Vind +0,9  2015-07-26
1Agnes Hanell -04IFK Tumba22,61
2Vilma Hjertberg -04Gefle IF23,91
3Molly Haraldsson -04Hagunda IF24,61
4Amanda Svensson -04IF Skade24,91

    F11 150 M  HEAT 2  Vind +1,5  
1Emma Nyman-Wänseth -04Östersunds GIF22,05
2Tilde Söderlund -04Alunda SK22,05
3Ida Backlund -04Gefle IF22,63
4Hedvig Ström -04IF Skade23,19
5Filippa Rydensjö -04Ärla IF23,28

    F11 150 M  SAMLAD LISTA    
1Emma Nyman-Wänseth -04Östersunds GIF22,05
2Tilde Söderlund -04Alunda SK22,05
3Agnes Hanell -04IFK Tumba22,61
4Ida Backlund -04Gefle IF22,63
5Hedvig Ström -04IF Skade23,19
6Filippa Rydensjö -04Ärla IF23,28
7Vilma Hjertberg -04Gefle IF23,91
8Molly Haraldsson -04Hagunda IF24,61
9Amanda Svensson -04IF Skade24,91

    F11 600 M      2015-07-25
1Agnes Hanell -04IFK Tumba1.57,14
2Filippa Rydensjö -04Ärla IF1.58,58
3Ida Backlund -04Gefle IF1.59,10
4Vilma Hjertberg -04Gefle IF1.59,35
5Hedvig Ström -04IF Skade2.05,02
6Tilde Söderlund -04Alunda SK2.05,06
7Cornelia Yttring -04IF Åland2.07,98
8Nellie Lind -04Gefle IF2.16,81
8Molly Haraldsson -04Hagunda IF2.08,06

    F11 50 M HÄCK  HEAT 1  Vind 0,0  2015-07-25
1Ida Backlund -04Gefle IF9,58
2Agnes Hanell -04IFK Tumba9,84
3Amanda Svensson -04IF Skade10,55
4Linda Hedlund -04Boden FI12,55
5Hanna Bodin -04Gefle IF13,20

    F11 50 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,6  
1Tilde Söderlund -04Alunda SK9,03
2Filippa Rydensjö -04Ärla IF9,56
3Emma Nyman-Wänseth -04Östersunds GIF9,60
4Vilma Hjertberg -04Gefle IF10,74
5Lina Ånstad -05Linköpings GIF10,90

    F11 50 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Tilde Söderlund -04Alunda SK9,03
2Filippa Rydensjö -04Ärla IF9,56
3Ida Backlund -04Gefle IF9,58
4Emma Nyman-Wänseth -04Östersunds GIF9,60
5Agnes Hanell -04IFK Tumba9,84
6Amanda Svensson -04IF Skade10,55
7Vilma Hjertberg -04Gefle IF10,74
8Lina Ånstad -05Linköpings GIF10,90
9Linda Hedlund -04Boden FI12,55
10Hanna Bodin -04Gefle IF13,20

    F11 HÖJD      2015-07-25
1Tilde Söderlund -04Alunda SK1,40
2Sanna Tille -04Valbo AIF1,34
3Emma Nyman-Wänseth -04Östersunds GIF1,31
4Filippa Rydensjö -04Ärla IF1,31
5Rebecca Carlsson -04IF Skade1,15
6Amanda Svensson -04IF Skade1,15
7Molly Haraldsson -04Hagunda IF1,10
8Nellie Lind -04Gefle IF1,10
9Hanna Bodin -04Gefle IF1,00


Amanda Svensson
Nellie Lind
Tilde Söderlund
Hanna Bodin
Molly Haraldsson
Rebecca Carlsson
Emma Nyman-Wänseth
Sanna Tille
Filippa Rydensjö
95  100 105 110 115 120 124 128 131 134 136 140 142
o   o   o   xo  xxo x--
-   xo  xo  o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   xo  o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   xo  o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xxo xxx
    F11 LÄNGD ZON      2015-07-26
1Signe Blom -04Trosa-Vagnhärads SK4,33
2Emma Nyman-Wänseth -04Östersunds GIF4,25
3Filippa Rydensjö -04Ärla IF4,19
4Tilde Söderlund -04Alunda SK4,18
5Ida Backlund -04Gefle IF3,91
6Vilma Hjertberg -04Gefle IF3,85
7Agnes Hanell -04IFK Tumba3,77
8Martina Agstam -04Gefle IF3,73
9Hedvig Ström -04IF Skade3,69
10Sanna Tille -04Valbo AIF3,68
11Amanda Svensson -04IF Skade3,67
12Rebecca Carlsson -04IF Skade3,61
13Molly Haraldsson -04Hagunda IF3,57
14Cornelia Yttring -04IF Åland3,54
15Molly Pernersten -04Gefle IF3,01
16Linda Hedlund -04Boden FI3,01
17Wilma Faller -04Strands IF2,95
18Hanna Bodin -04Gefle IF2,61

Hedvig Ström
Cornelia Yttring
Filippa Rydensjö
Linda Hedlund
Hanna Bodin
Molly Haraldsson
Amanda Svensson
Sanna Tille
Molly Pernersten
Martina Agstam
Rebecca Carlsson
Agnes Hanell
Tilde Söderlund
Vilma Hjertberg
Wilma Faller
Ida Backlund
Emma Nyman-Wänseth
Signe Blom
 345 +0,5   360 +0,1   369 +0,6   336 +0,3
 349 +0,5   354 +0,5   354 +1,6   331 +1,0
 419 +0,8   405 +1,0   417 +0,9   416 +0,7
 288 +0,6   301 +1.2   285 +1,2   295 +0,7
 220 +0,5   261 +0,9   248 +0,7   247 +0,5
 352 +0,4   350 +0,9   357 +1,2   340 +1,1
 367 +1,1   288 +1,9   331 +1,0   326 +0,6
 368 +0,8   367 +1,6   333 +0,9   352 -0,1
 301 +0,0   285 +0,5   277 +0,9   296 +0,7
 357 +0,5   373 +1,3   335 +0,8   343 +1,0
 357 +0,5   361 +0,4   357 +0,7   361 +0,8
 353 +0,9   377 +0,3   368 +0,7   373 +0,7
 409 +0,8   402 -0,1   418 +0,9   414 +0,6
 385 +0,4   384 +0,4   368 +0,8   373 +0,8
 295 +0,7   279 +0,7   264 +0,3   261 +0,2
 391 +0,7   369 +1,1   367 +0,5   377 -0,1
 425 +0,4   419 +0,9   409 +0,5   414 +1,1
 433 +0,2   433 +0,7   427 +0,3   414 +0,3
    F11 KULA 2,0      2015-07-25
1Sanna Tille -04Valbo AIF8,05
2Ida Backlund -04Gefle IF7,46
3Emma Nyman-Wänseth -04Östersunds GIF7,38
4Linda Hedlund -04Boden FI7,17
5Hedvig Ström -04IF Skade7,15
6Tilde Söderlund -04Alunda SK6,98
7Vilma Hjertberg -04Gefle IF6,79
8Rebecca Carlsson -04IF Skade6,64
9Martina Agstam -04Gefle IF6,59
10Julia Backlund -04Gefle IF5,92
11Molly Haraldsson -04Hagunda IF5,04
12Hanna Bodin -04Gefle IF4,77

Tilde Söderlund
Rebecca Carlsson
Ida Backlund
Sanna Tille
Martina Agstam
Hanna Bodin
Emma Nyman-Wänseth
Hedvig Ström
Julia Backlund
Molly Haraldsson
Vilma Hjertberg
Linda Hedlund
 660   656   686   698
 612   576   561   664
 746   713   732   718
 755   805   796   774
 651   659   590   649
 365   477   376   458
   x   738   669   685
 658   666   715   668
 557   559   540   592
 454   456   481   504
 679   618   658   646
 587   717   614   662
    F10 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  2015-07-26
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF9,54Final
2Amelia Engman -05Upsala IF10,00Final
3Ronja Magnusson -05Valbo AIF10,02Final
4Vendela Stedt -05Valbo AIF10,24Final

    F10 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Meja Wolwan -05Upsala IF9,19Final
2Vilma Djurfeldt -05Upsala IF9,81Final
3Olivia Richtnér -05Gefle IF9,91Final
4Jolina Edling-Karlsson -05Örbyhus IF9,96Final
5Alva Nylander -05Valbo AIF10,29

    F10 60 M  FINAL  Vind 0,0  2015-07-26
1Meja Wolwan -05Upsala IF9,16
2Lina Ånstad -05Linköpings GIF9,43
3Vilma Djurfeldt -05Upsala IF9,61
4Olivia Richtnér -05Gefle IF9,98
5Amelia Engman -05Upsala IF10,00
6Jolina Edling-Karlsson -05Örbyhus IF10,04
7Ronja Magnusson -05Valbo AIF10,12
8Vendela Stedt -05Valbo AIF10,32

    F10 150 M    Vind +0,9  2015-07-26
1Meja Wolwan -05Upsala IF22,65
2Lina Ånstad -05Linköpings GIF23,86
3Vilma Djurfeldt -05Upsala IF24,47
4Jolina Edling-Karlsson -05Örbyhus IF25,14
5Olivia Richtnér -05Gefle IF25,15
6Vendela Stedt -05Valbo AIF25,42
7Ronja Magnusson -05Valbo AIF25,46

    F10 600 M      2015-07-25
1Molly Eriksson -05Hofors AIF2.05,95
2Vendela Stedt -05Valbo AIF2.16,80
3Lina Ånstad -05Linköpings GIF2.17,82

    F10 HÖJD      2015-07-25
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF1,20
2Alva Nylander -05Valbo AIF1,15
3Molly Eriksson -05Hofors AIF1,04
4Ella Karlsson Mood -05Gefle IF1,00


Alva Nylander
Lina Ånstad
Ella Karlsson Mood
Molly Eriksson
85  90  95  100 104 108 112 115 118 120 122
o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
    F10 LÄNGD ZON      2015-07-26
1Meja Wolwan -05Upsala IF3,92
2Lina Ånstad -05Linköpings GIF3,86
3Vilma Djurfeldt -05Upsala IF3,64
4Ronja Magnusson -05Valbo AIF3,45
5Alva Nylander -05Valbo AIF3,36
6Olivia Richtnér -05Gefle IF3,36
7Vendela Stedt -05Valbo AIF3,21
8Amelia Engman -05Upsala IF3,11

Meja Wolwan
Lina Ånstad
Vilma Djurfeldt
Vendela Stedt
Olivia Richtnér
Ronja Magnusson
Amelia Engman
Alva Nylander
 392 +0,5   386 +0,7   383 +0,3   373 +0,4
 365 +0,4   384 +0,8   386 +0,6   377 +0,2
 360 +0,9   360 +0,5   340 +0,5   364 +0,8
 308 +0,4   291 +0,6   315 +0,3   321 +1,3
 309 +0,4   319 +0,3   336 +0,2   331 +0,8
 345 +0,8   327 +0,0   323 +0,1   342 +0,8
 311 +0,9   290 +0,7   288 -0,4   297 +0,7
 336 +0,9   334 +0,8   328 +0,2   336 +0,2
    F10 KULA 2,0      2015-07-25
1Jolina Edling-Karlsson -05Örbyhus IF7,45
2Alva Nylander -05Valbo AIF6,27
3Lina Ånstad -05Linköpings GIF5,56
4Olivia Richtnér -05Gefle IF5,50
5Ella Karlsson Mood -05Gefle IF5,26
6Molly Eriksson -05Hofors AIF4,74

Molly Eriksson
Ella Karlsson Mood
Lina Ånstad
Alva Nylander
Olivia Richtnér
Jolina Edling-Karlsson
 453   420   422   474
 526   512   510   524
 475   467   556   552
 545   562   627   601
 504   489   550   540
 686   745   711   731
    F9 60 M  HEAT 1  Vind +1,1  2015-07-26
1Liv Hanell -06IFK Tumba10,33FinalA
2Ida Vennström Kabagambe -07Sundsvalls FI10,62FinalA
3Elsa Nygren -06Högbo GIF10,64FinalA
4Vendela Seger -07Gefle IF10,92FinalA
5Klara Faller -06Strands IF11,18FinalB
6Maja Liske -08Kongahälla AIK11,66FinalB

    F9 60 M  HEAT 2  Vind +0,2  
1Ellinor Rosberg -06Högbo GIF10,43FinalA
2Emma Eriksson -06IK Westmannia10,48FinalA
3Ida Wennerbo -06Gefle IF10,71FinalA
4Elin Fahlstedt -06Gefle IF10,82FinalA
5Linnea Westlin -06Valbo AIF11,20FinalB
6Märta Hedström -06Högbo GIF11,34FinalB

    F9 60 M  A-FINAL  Vind +1,3  2015-07-26
1Liv Hanell -06IFK Tumba10,32
2Elsa Nygren -06Högbo GIF10,46
2Emma Eriksson -06IK Westmannia10,46
4Ida Vennström Kabagambe -07Sundsvalls FI10,52
5Ida Wennerbo -06Gefle IF10,75
6Ellinor Rosberg -06Högbo GIF10,79
7Elin Fahlstedt -06Gefle IF10,83
8Vendela Seger -07Gefle IF11,17

    F9 60 M  B-FINAL  Vind +0,7  
1Klara Faller -06Strands IF10,87
2Märta Hedström -06Högbo GIF11,02
3Linnea Westlin -06Valbo AIF11,08
-Maja Liske -08Kongahälla AIKDNS

    F9 150 M  HEAT 1  Vind +0,1  2015-07-26
1Emma Eriksson -06IK Westmannia26,25
2Märta Hedström -06Högbo GIF28,24
3Vendela Seger -07Gefle IF28,39
4Linnea Westlin -06Valbo AIF29,13
5Maja Liske -08Kongahälla AIK29,23

    F9 150 M  HEAT 2  Vind +0,2  
1Liv Hanell -06IFK Tumba25,49
2Ida Vennström Kabagambe -07Sundsvalls FI26,44
3Ida Wennerbo -06Gefle IF26,83
4Elin Fahlstedt -06Gefle IF27,00
5Elsa Nygren -06Högbo GIF28,05
6Ellinor Rosberg -06Högbo GIF29,24

    F9 150 M  SAMLAD LISTA    
1Liv Hanell -06IFK Tumba25,49
2Emma Eriksson -06IK Westmannia26,25
3Ida Vennström Kabagambe -07Sundsvalls FI26,44
4Ida Wennerbo -06Gefle IF26,83
5Elin Fahlstedt -06Gefle IF27,00
6Elsa Nygren -06Högbo GIF28,05
7Märta Hedström -06Högbo GIF28,24
8Vendela Seger -07Gefle IF28,39
9Linnea Westlin -06Valbo AIF29,13
10Maja Liske -08Kongahälla AIK29,23
11Ellinor Rosberg -06Högbo GIF29,24

    F9 600 M      2015-07-25
1Liv Hanell -06IFK Tumba2.06,55
2Emma Eriksson -06IK Westmannia2.12,14
3Astrid Wallenius -08Västerås FK2.15,46
4Ida Wennerbo -06Gefle IF2.24,57
5Elsa Nygren -06Högbo GIF2.30,48
6Maja Liske -08Kongahälla AIK2.31,77
7Märta Hedström -06Högbo GIF2.42,29

    F9 HÖJD      2015-07-25
1Ellinor Rosberg -06Högbo GIF1,04
2Emma Eriksson -06IK Westmannia1,00
3Märta Hedström -06Högbo GIF0,90
-Vendela Seger -07Gefle IF0,00


Ellinor Rosberg
Vendela Seger
Märta Hedström
Emma Eriksson
85  90  95  100 104 108
o   o   o   o   o   xx-
xxx
o   o   xx-
o   o   o   xxo xxx
    F9 LÄNGD ZON      2015-07-26
1Emma Eriksson -06IK Westmannia3,24
2Elsa Nygren -06Högbo GIF3,14
3Ida Vennström Kabagambe -07Sundsvalls FI3,13
4Ellinor Rosberg -06Högbo GIF3,10
5Liv Hanell -06IFK Tumba3,06
6Ida Wennerbo -06Gefle IF3,06
7Klara Faller -06Strands IF3,00
8Linnea Westlin -06Valbo AIF2,93
9Elin Fahlstedt -06Gefle IF2,93
10Märta Hedström -06Högbo GIF2,87
11Vendela Seger -07Gefle IF2,73

Ellinor Rosberg
Liv Hanell
Ida Vennström Kabagambe
Emma Eriksson
Vendela Seger
Elsa Nygren
Linnea Westlin
Märta Hedström
Ida Wennerbo
Klara Faller
Elin Fahlstedt
 310 +0,0   306 +0,9   309 +0,9   287 +1,6
 304 +1,1   306 +1,0   304 +0,5   297 +1,4
 313 +0,6   266 +0,9   298 +0,5   245 +0,5
 324 +1,2   308 +1,3   302 +1,3   303 +1,0
 253 +0,2   273 +1,0   269 +0,6   260 +0,9
 314 +0,4   304 +0,8   307 +0,6   305 +1,1
 278 +1,4   281 +1,0   273 +0,6   293 +0,3
 278 +0,9   264 +0,2   287 +0,9   230 +1,0
 306 +1,2   300 +0,7   302 +0,9   286 +0,5
 300 +0,8   276 +1,0   278 +1,6   274 +0,8
 293 +0,6   272 +0,7   281 +1,5   273 +0,7
    F9 KULA 2,0      2015-07-25
1Liv Hanell -06IFK Tumba5,17
2Ida Wennerbo -06Gefle IF4,91
3Emma Eriksson -06IK Westmannia4,39
4Elsa Nygren -06Högbo GIF4,29
5Elise Angsten -06Örbyhus IF4,28
6Elin Fahlstedt -06Gefle IF3,88
7Vendela Seger -07Gefle IF3,64
8Ellinor Rosberg -06Högbo GIF3,10

Elin Fahlstedt
Elise Angsten
Ida Wennerbo
Liv Hanell
Elsa Nygren
Emma Eriksson
Vendela Seger
Ellinor Rosberg
 338   386   388   368
 428   363   393   399
 451   479   491   485
   x   517   479   444
 368   353   429   407
 439   363   432   388
 364   350   356   323
 271   277   289   310

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram