Resultat Gavlehovspelen 15-17 juli 2016

   Gefle IF arrangerade på Gunder Hägg Stadion
 
  Söndag    till fredag    till lördag
 
    MÄN 400 M  HEAT 1    2016-07-17
1Emil Mårtensson -92Hässelby SK53,87
2Hjalmar Olsson -96Umedalens IF54,23
3Magnus Rosenqvist -88IFK Umeå56,04
4Tobias Månsson -98IFK Lidingö56,16
5Aziz Amini -97Huddinge AIS58,01

    MÄN 400 M  HEAT 2    
1Benjamin Mullen -87Turebergs FK48,03
2Niklas Bergman Larsson -98Linköpings GIF49,04
3Markus Johansson -90IFK Umeå49,79
4Robin Johansson -94Ärla IF51,87
5Johan Alsing -99Östersunds GIF51,99
6Andreas Movin -96IFK Lidingö52,07
7Dennis Elms Jansson -95Huddinge AIS53,23

    MÄN 400 M  SAMLAD LISTA    
1Benjamin Mullen -87Turebergs FK48,03
2Niklas Bergman Larsson -98Linköpings GIF49,04
3Markus Johansson -90IFK Umeå49,79
4Robin Johansson -94Ärla IF51,87
5Johan Alsing -99Östersunds GIF51,99
6Andreas Movin -96IFK Lidingö52,07
7Dennis Elms Jansson -95Huddinge AIS53,23
8Emil Mårtensson -92Hässelby SK53,87
9Hjalmar Olsson -96Umedalens IF54,23
10Magnus Rosenqvist -88IFK Umeå56,04
11Tobias Månsson -98IFK Lidingö56,16
12Aziz Amini -97Huddinge AIS58,01

    MÄN 1500 M      2016-07-17
1Abdelfath Yassin -95Gefle IF4.07,46
2Archie Casteel -96Spårvägens FK4.15,83
3Hasan Mahamuud -95Hemlingby LK4.18,79
4Linus Näslund -00Ärla IF4.21,06
5Johan Borgström -96Lulekamraterna4.22,24
6John Mehari -96Järvsö IF4.31,33
7Tomas Kobayashi -65Domnarvets GoIF4.55,75
-Rasmus Ahlgren -99Spårvägens FKDNF
-Gustaf Norlander -99Ärla IFDNS

    MÄN 3000 M      2016-07-17
1Hasan Mahamuud -95Hemlingby LK8.57,79
2Aklilu Habtom -97Brännans FF8.58,08
3Oskar Majling -86Hässelby SK8.59,55
4Erik Djurberg -97Hässelby SK9.11,27
5Merih Hagos -98Eskilstuna FI9.12,45
6Robel Kahisay -98Hässelby SK9.36,86
7Desbele Berihu -99Högbo GIF9.43,43
8Daniel Karlberg -77Ljusdal RC10.01,05
9Martin Jansson -91Söderhamns IF10.03,17
10Hermon Berihu -97Järvsö IF10.22,13

    MÄN 110 M HÄCK EXTRA    Vind +3,1  2016-07-17
1Jonathan Holm -93Strands IF14,39
2Petter Gustafsson -94IK Hakarpspojkarna14,44
3Ludwig Sjödin -95Skellefteå AIK15,25

    MÄN TRESTEG      2016-07-17
1Erik Ehrlin -90Hammarby IF15,92
2Niklas Alsing -95Östersunds GIF14,13
3Eric Hallquist -96Östersunds GIF13,88
4Manne Persson -96Hammarby IF12,93
5Simon Averin Markström -95Hammarby IF12,44

Simon Averin Markström
Niklas Alsing
Erik Ehrlin
Eric Hallquist
Manne Persson
1113 +3,2  1244 +1,9  1229 +2,7  1235 +2,0  1219 +3,2     x +3,2
1208 +2,4     x +3,0  1293 +2,5  1343 +2,6  1384 +1,6  1413 +1,9
1512 +2,1     x +1,0     x +1,4  1479 +1,4     x +4,6  1592 +3,7
1340 +2,4  1388 +1,2  1365 +2,3  1310 +2,3  1324 +0,5  1385 +2,8
1283 +2,7  1293 +2,0     x +2,7  1256 +2,0  1259 +0,4     x +2,4
    MÄN SPJUT      2016-07-17
1Erik Olofsson -93IFK Umeå65,65
2Tim Holmberg -91Falu IK54,24
3Björn Brink -91Hammarby IF50,91
4Fredrik Andersson -93Södertälje IF49,38
5Joel Jansson -93Bollnäs FIK46,45

Björn Brink
Tim Holmberg
Erik Olofsson
Fredrik Andersson
Joel Jansson
5090     x     x     x  4989  5091
   x  5424     x  4795  5037  5148
6292  6426  6565     x     x  6032
4896  4727     x     x     x  4938
4118  4645     x  4140  4252  4545
    P19 400 M      2016-07-17
1Anton Roos -97Huddinge AIS51,04
2Erik Rosqvist -98Spårvägens FK51,33
3Johan Brasch -98Wärnamo SK52,17
4Yasiin Hussein -98Eskilstuna FI52,91
5Muhammed Ali -97Eskilstuna FI53,37
6Teboho Regnfelt -98Spårvägens FK59,07

    P19 1500 M      2016-07-17
1William Wickholm -98KFUM Örebro4.17,97
2Adel Araya -98Spårvägens FK4.19,55

    P19 110 M HÄCK    Vind +3,1  2016-07-17
1Elias Martinsson -97Brattås CK14,09
2Elias Högström -97Sundsvalls FI16,45
3Jesper Nyman -98Hanvikens SK18,09
4Daniel Skalk -97Gefle IF24,39

    P19 400 M HÄCK      2016-07-17
1Fredrik Kihlblom -98Huddinge AIS56,09

    P19 HÖJD      2016-07-17
1Daniel Skalk -97Gefle IF1,79
2Jesper Nyman -98Hanvikens SK1,75
3Lucas Löfgren -98Söderhamns IF1,60


Daniel Skalk
Lucas Löfgren
Jesper Nyman
160 165 170 175 179 187
        xo  o   xxo xxx
xo  xxx
    o   xo  xo  xxx
    P19 TRESTEG      2016-07-17
1Albin Boestad -97IFK Lidingö14,39
2Elias Högström -97Sundsvalls FI13,03

Elias Högström
Albin Boestad
1254 +2,3  1282 +3,6  1257 +2,6  1265 +0,3     x +1,8  1303 +2,4
   x +1,9  1312 +2,3  1342 +0,8     x +2,0     x +3,2  1439 +4,3
    P19 KULA 6,0      2016-07-17
1Jesper Nyman -98Hanvikens SK9,94

Jesper Nyman
   x   905   930   825   958   994
    P17 400 M      2016-07-17
1Mose Hussein -00Eskilstuna FI52,39
2Berhe Kidane -99Eskilstuna FI52,79
3Svante Wester -99Örgryte IS53,92
4Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro55,89
5Victor Holmström -99IF Skade56,69
6Rasmus Ternström -99Gottsunda IF63,35
-Andreas Cigéhn -00Täby ISDNS

    P17 800 M      2016-07-17
1Hannes Hejdebäck -00Gefle IF2.09,49
2Rasmus Ahlgren -99Spårvägens FK2.12,49
3Björn Ternström -99Gottsunda IF2.24,86

    P17 110 M HÄCK    Vind +1,9  2016-07-17
1Philip Stömne -00Valbo AIF15,23
2Hussein Naseri -00Haparanda SKT15,46
3Erik Orrell -99Östersunds GIF15,57
4Nicolai Kronmann -99Söderhamns IF15,64
5David Olsson -99Timrå AIF15,95

    P17 300 M HÄCK      2016-07-17
1David Olsson -99Timrå AIF42,45
2Alexander Nyman -00Hanvikens SK44,57

    P17 HÖJD      2016-07-17
1Joakim Wadstein -00Tjalve IF1,93
2Edwin Pakiam -00Hälle IF1,78
3Philip Anbakk -99Upsala IF1,78
4Hussein Naseri -00Haparanda SKT1,74
5Rasmus Tidestad -00IF Göta Karlstad1,70


Joakim Wadstein
Hussein Naseri
Philip Anbakk
Rasmus Tidestad
Edwin Pakiam
160 165 170 174 178 182 185 189 193 197
                    o   o   o   xo  xxx
        xo  o   xxx
    o   xo  o   xxo xxx
o   o   xo  xxx
    o   o   xo  xo  xxx
    P17 STAV      2016-07-17
1Jacob Palmerstedt -00Hammarby IF3,08
2Philip Stömne -00Valbo AIF2,78


Philip Stömne
Jacob Palmerstedt
278 288 298 308 318
o   -   -   xxx
            o   xxx
    P17 TRESTEG      2016-07-17
1Alexander Nyman -00Hanvikens SK12,46
2Linus Tegenborg Sjöström -00Umedalens IF12,36
3Emil Sandström -00Söderhamns IF11,99

Emil Sandström
Alexander Nyman
Linus Tegenborg Sjöström
1199 +1,6     x +1,4  1190 +2,7  1128 +3,0  1196 +2,0     x +1,2
1163 +1,7     x +1,4  1192 +2,5  1192 +2,0  1182 +1,3  1246 +2,9
   x +1,7     x +3,3     x +2,6  1199 +1,5  1190 +1,5  1236 +2,5
    P17 KULA 5,0      2016-07-17
1Emil Nilsson -99Habo FIF14,39
2Victor Wisen -01Upsala IF12,89
3Philip Anbakk -99Upsala IF10,07
4Fredrik Nordin -99Gefle IF9,89
5Ole Fredholm -99Bollnäs FIK9,16

Philip Anbakk
Fredrik Nordin
Emil Nilsson
Victor Wisen
Ole Fredholm
 980     x   980   957  1007     x
 918   944   989   851   971   902
1439     x     x     x     x     x
1289     x     x  1254  1237  1275
 754   885   916     x   909   908
    P17 SPJUT 700      2016-07-17
1Lukas Hamrin -99Timrå AIF58,60
2Victor Wiberg -99IK Stål43,46
3Jacob Palmerstedt -00Hammarby IF41,08
4Philip Stömne -00Valbo AIF40,45
5Elliot Cigehn -00Täby IS37,80
6Holger Norberg -99Falu IK36,49

Jacob Palmerstedt
Holger Norberg
Lukas Hamrin
Elliot Cigehn
Philip Stömne
Victor Wiberg
3701  4108     x  3951     -     x
3230  3649     x     x  3467  3574
4968  4575  5692  4707  5860  4313
3780  3475     x     x  3441     x
3536  3948     -     x     -  4045
   x  4346     x  4196  4228     x
    P15 800 M      2016-07-17
1Gustav Harning -02Ununge IF2.07,86
4Simon Sandkvist -01Järfälla FK2.13,83
5Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro2.16,62
6Albin Wallenius -03Västerås FK2.21,32
8Jakob Tapani -01Sågmyra SK2.25,05
9Alfred Berglöf -01Strands IF2.27,58
10Albin Eriksson -02Upsala IF2.27,98
-Jesper Qvick -02Järfälla FKDNS

    P15 80 M HÄCK    Vind +1,5  2016-07-17
1Benjamin Tinglöf -01Ärla IF11,45
2Oliver Ericsson -01Alunda SK11,56
3Johannes Jansson -02Östhammar FI12,46
4Simon Sandkvist -01Järfälla FK13,37
5Alfred Berglöf -01Strands IF14,33
6Leo Johansson -01IFK Kristinehamn14,47

    P15 300 M HÄCK      2016-07-17
1Lukas Olsson -01Upsala IF45,40

    P15 HÖJD      2016-07-17
1Oliver Ericsson -01Alunda SK1,85
2Natthaphon Muanngoen -02Gefle IF1,70
3Jesper Qvick -02Järfälla FK1,59


Natthaphon Muanngoen
Jesper Qvick
Oliver Ericsson
140 145 150 155 159 163 167 170 173 176 180 182 185 188
        o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   xo  xxx
                                    o   o   xxo o   xxx
    P15 STAV      2016-07-17
1Benjamin Tinglöf -01Ärla IF3,58


Benjamin Tinglöf
308 318 328 338 348 358 368
-   xo  o   xo  o   xxo xxx
    P15 TRESTEG      2016-07-17
1Moi Wirunpan -01Gefle IF11,69
2Lukas Olsson -01Upsala IF11,66
3Malte Edwardsson -03Bollnäs FIK11,03
4Anton Andreassen -01Huddinge AIS11,00
5Alfred Berglöf -01Strands IF10,68
6Teodor Lundwall Waltersson -03Bollnäs FIK10,10
7Albin Eriksson -02Upsala IF10,01

Anton Andreassen
Moi Wirunpan
Teodor Lundwall Waltersson
Albin Eriksson
Alfred Berglöf
Malte Edwardsson
Lukas Olsson
1039 +2,4  1100 +3,6  1046 +3,2  1047 +1,0  1021 +1,6  1076 +4,0
1140 +2,7  1135 +1,4  1169 +0,0  1157 +4,6  1124 +2,2  1149 +3,5
1010 +3,4   893 +1,3   875 +1,2   987 +3,5   935 +1,7     x +3,8
 993 +1,9   999 +2,0     x +2,4  1001 +1,7     x +2,3   970 +1,1
1031 +0,9     x +1,9   845 +1,8  1052 +5,8  1003 +0,9  1068 +1,3
   x +2,0     x +2,9  1097 +2,1  1013 +3,6  1103 +5,9  1086 +0,1
1140 +1,9  1166 +1,9  1153 +0,3  1062 +0,2     -       1145 +0,6
    P15 KULA 4,0      2016-07-17
1Victor Wisen -01Upsala IF14,88
2Benjamin Tinglöf -01Ärla IF13,16
3Robin Isaksson -02IFK Lidingö10,64
4Olle Forss -01Marieby GIF10,55
5Axel Lundberg Hedman -02Djurmo Sifferbo IF10,08

Robin Isaksson
Benjamin Tinglöf
Axel Lundberg Hedman
Olle Forss
Victor Wisen
 972     x  1004     x  1054  1064
1316  1289  1274  1278     x     x
1008  1004  1003   976   979  1005
 967   981  1004  1055   969   988
   x  1469  1488     x  1444  1417
    P15 SPJUT 600      2016-07-17
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö45,46
2Johannes Jansson -02Östhammar FI41,58
3Axel Lundberg Hedman -02Djurmo Sifferbo IF33,42
4Jonathan Näslund -01Östersunds GIF31,60

Robin Isaksson
Johannes Jansson
Jonathan Näslund
Axel Lundberg Hedman
4498  4389  4498  4347  4546  4498
   x  3810  3765  4158  3952  4089
3128  2680  3045  2922  2850  3160
3342  3298  3273  3294  3090  3060
    P13 60 M  HEAT 1  Vind +3,3  2016-07-17
1Elias Saief Ennasser -03Luleå FI7,85FinalA
2Sebastian Eriksson -03Alunda SK7,85FinalA
3Ville Makslahti -03Luleå FI8,25FinalA
4Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS9,02FinalB
-Linus Olofsson -03Boden FIDNSFinalB

    P13 60 M  HEAT 2  Vind +2,4  
1Alexander Nyström -03Bollnäs FIK7,83FinalA
2Malte Edwardsson -03Bollnäs FIK7,92FinalA
3Victor Hedman -03Högbo GIF8,43FinalA
4Alexander Ebbestad -03Upsala IF8,45FinalA
5Teodor Lundwall Waltersson -03Bollnäs FIK8,82FinalB
6Arvid Ranängen -03Luleå FI8,89FinalB

    P13 60 M  A-FINAL  Vind +2,7  2016-07-17
1Alexander Nyström -03Bollnäs FIK7,74
2Sebastian Eriksson -03Alunda SK7,83
3Elias Saief Ennasser -03Luleå FI7,89
4Malte Edwardsson -03Bollnäs FIK7,90
5Ville Makslahti -03Luleå FI8,19
6Victor Hedman -03Högbo GIF8,42
7Alexander Ebbestad -03Upsala IF8,57

    P13 60 M  B-FINAL  Vind +2,2  
1Teodor Lundwall Waltersson -03Bollnäs FIK8,43
2Arvid Ranängen -03Luleå FI8,95
3Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS9,11

    P13 1500 M      2016-07-17
1Alexander Nyström -03Bollnäs FIK4.53,41
2Albert Henriksson -03Åkersberga SK4.55,00
3Linus Jansson -04SLK Oxelösund4.55,67
4Victor Hedman -03Högbo GIF5.19,26
5Alexander Ebbestad -03Upsala IF5.29,20
6Linus Blom -03IF Skade5.29,33
7Julius Geiryd -03Huddinge AIS5.33,41

    P13 STAV      2016-07-17
1Arvid Ranängen -03Luleå FI2,48
2Julius Geiryd -03Huddinge AIS2,08
3Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS1,38


Joakim Hellbratt
Arvid Ranängen
Julius Geiryd
138 158 168 178 188 198 208 218 228 238 248 258
xo  -
-   -   -   -   -   -   -   o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
    P13 KULA 3,0      2016-07-17
1Elias Saief Ennasser -03Luleå FI11,52
2Sebastian Eriksson -03Alunda SK9,79
3Teodor Lundwall Waltersson -03Bollnäs FIK9,76
4Victor Hedman -03Högbo GIF9,20
5Hugo Åkers -03Falu IK9,13
6Malte Edwardsson -03Bollnäs FIK9,08
7Ville Makslahti -03Luleå FI8,28

Hugo Åkers
Teodor Lundwall Waltersson
Sebastian Eriksson
Victor Hedman
Elias Saief Ennasser
Malte Edwardsson
Ville Makslahti
 888   913   876   885   892   870
 901   911   961   976     x     x
 979   952     -   926   903   947
 920   908   853   883   870   859
1072  1080  1152  1016  1142  1109
 808   814   846   836   847   908
 828   779   747   822   792   801
    P12 60 M    Vind +1,7  2016-07-17
1Linus Norling -04Tierps IF8,56
2Markus Brodin -04Danderyds SK8,68
3Gustav Brasch -04Wärnamo SK8,77
4Gustav Pettersson -04Östersunds GIF9,18
5Aron Swartz -04Östersunds GIF9,72
6Vidar Kempe -04Sundsvalls FI9,73
-Mille Edwardsson -04Bollnäs FIKDNS

    P12 60 M EXTRA    Vind +1,6  2016-07-17
1Markus Brodin -04Danderyds SK8,87

    P12 1500 M      2016-07-17
1Ludvig Jaasund -04Västerås FK5.13,09

    P12 LÄNGD ZON      2016-07-17
1Ludvig Jaasund -04Västerås FK4,45
2Gustav Pettersson -04Östersunds GIF4,30
3Linus Norling -04Tierps IF4,23
4Aron Swartz -04Östersunds GIF4,18
5Gustav Brasch -04Wärnamo SK4,17
6Lukas Setthammar -04Västerås FK4,00
7Mille Edwardsson -04Bollnäs FIK3,52
8Vidar Kempe -04Sundsvalls FI2,99

Lukas Setthammar
Gustav Brasch
Vidar Kempe
Ludvig Jaasund
Aron Swartz
Linus Norling
Mille Edwardsson
Gustav Pettersson
 400 +1,0   254 +4,3     x +3,7   382 +2,1   358 +3,2     x +2,7
 417 +3,1   407 +4,6   416 +3,4   408 +4,7   417 +2,8   402 +1,6
 299 +3,8     -          -          -          -          -
 445 +3,0   433 +3,4   434 +3,6   429 +3,7   433 +1,9   424 +2,2
 416 +1,9   418 +2,5   400 +2,9   400 +5,7   398 +1,6     x +3,1
 423 +3,3   420 +3,4   411 +4,1   405 +3,0   420 +3,2   422 +3,6
   x +4,9     x +5,3   352 +3,6   332 +2,8     x +0,9   334 +3,7
 415 +3,0   404 +4,6   402 +1,5   398 +4,8   416 +3,0   430 +3,7
    P12 KULA 3,0      2016-07-17
1Ludvig Jaasund -04Västerås FK8,43
2Aron Swartz -04Östersunds GIF8,18
3Markus Brodin -04Danderyds SK7,14
4Lukas Setthammar -04Västerås FK7,09

Lukas Setthammar
Markus Brodin
Ludvig Jaasund
Aron Swartz
 709   676   686   668   651   697
 714   645     x   687   666   690
 843   817   814   777   819   805
 818     x     x   779     x     x
    P11 60 M    Vind +4,3  2016-07-17
1Gustav Sandkvist -05Järfälla FK9,00
2Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF9,06
3Albin Löfgren -05Luleå FI9,08
4Viktor Rahm -05Västerås FK9,17
5Thirachai Phosri -05Gefle IF9,27
6Albert Ahlenius -05Valbo AIF9,43
7Oscar Fältenhag -05Högbo GIF9,52
8Alex Eriksson -05Örbyhus IF9,69

    P11 150 M    Vind +1,4  2016-07-17
1Viktor Rahm -05Västerås FK21,81
2Gustav Sandkvist -05Järfälla FK22,02
3Albin Löfgren -05Luleå FI22,13
4Oscar Fältenhag -05Högbo GIF22,68
5Albert Ahlenius -05Valbo AIF24,02
6Alex Eriksson -05Örbyhus IF24,34

    P11 LÄNGD ZON      2016-07-17
1Viktor Rahm -05Västerås FK4,23
2Albin Löfgren -05Luleå FI4,18
3Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF4,17
4Thirachai Phosri -05Gefle IF4,15
5Gustav Sandkvist -05Järfälla FK4,01
6Oscar Fältenhag -05Högbo GIF3,86
7Alex Eriksson -05Örbyhus IF3,82
8Albert Ahlenius -05Valbo AIF3,57
9Teodor Nyman -05Hanvikens SK3,53

Viktor Rahm
Viktor Lögdahl
Albert Ahlenius
Thirachai Phosri
Alex Eriksson
Teodor Nyman
Oscar Fältenhag
Gustav Sandkvist
Albin Löfgren
 417 +3,0   423 +2,9   423 +3,0   401 +2,4
 417 +3,7   414 +2,1   402 +2,6   413 +2,6
 357 +3,5   348 +4,0   347 +4,2   328 +3,3
 413 +3,3     x +3,9   415 +4,1   408 +3,0
 382 +1,4   369 +3,1   369 +5,0   342 +2,6
 322 +2,9   327 +1,3   353 +3,1   351 +3,3
 386 +2,6   370 +1,3   373 +3,6   380 +2,2
 389 +1,6   394 +1,9   400 +2,0   401 +1,1
 327 +1,1   403 +3,4   418 +2,3   390 +1,0
    P10 60 M    Vind 0,0  2016-07-17
1Elias Kapell -06Hammarby IF9,01
2Edvin Liske -06Kongahälla AIK9,31
3Viktor Jonsson -06Östersunds GIF9,88
4Teo Åkers -06Falu IK10,52
5Herman Berglöf -06Strands IF12,05

    P10 60 M EXTRA    Vind -2,7  2016-07-17
1Elias Kapell -06Hammarby IF9,13

    P10 150 M    Vind +2,6  2016-07-17
1Elias Kapell -06Hammarby IF21,64
2Edvin Liske -06Kongahälla AIK22,45
3Lukas Nääs -06Gefle IF24,79
4Teo Åkers -06Falu IK25,13

    P10 LÄNGD ZON      2016-07-17
1Elias Kapell -06Hammarby IF4,48
2Edvin Liske -06Kongahälla AIK3,96
3Viktor Jonsson -06Östersunds GIF3,69
4Teo Åkers -06Falu IK3,52
5Lukas Nääs -06Gefle IF3,25
6Simon Sundell -06Gefle IF3,15
7Herman Berglöf -06Strands IF2,65

Teo Åkers
Herman Berglöf
Edvin Liske
Simon Sundell
Elias Kapell
Viktor Jonsson
Lukas Nääs
 352 +2,9     x +2,5   340 +3,2   338 +2,6
 227 +2,0   254 +0,0   248 +2,2   265 +3,6
 393 +2,3   371 +1,0   396 +3,0   395 +3,7
 312 +2,5   282 +1,4   292 +1,8   315 +2,3
 417 +0,9   435 +2,8   435 +3,4   448 +2,3
 369 +1,2   363 +2,9   369 +2,3   359 +2,6
 325 +2,2   311 +2,2   293 +1,2   310 +1,4
    P9 60 M  HEAT 1  Vind -0,1  2016-07-17
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK9,53FinalA
2Philip Persson -07Danderyds SK9,95FinalA
3Oskar Nylander -08Valbo AIF10,08FinalA
3Oscar Norberg -07Gefle IF10,08FinalA
5Edvin Andersson -08Gefle IF10,83FinalB
6Robin Svensson -07IF Skade11,07FinalB
7Albin Augustsson -08Gefle IF11,25FinalB

    P9 60 M  HEAT 2  Vind -0,1  
1Wilhelm Jaxe -07Luleå FI10,19FinalA
2Martin Svensson -07IF Skade10,33FinalA
3Oliver Persson -07Danderyds SK10,48FinalA
4Leo Gauffin -07Högbo GIF10,61FinalA
5Otto Collin -08Heby AIF10,75FinalB
6Anton Ringdahl -07Marieby GIF10,93FinalB
7Max Cronqvist -08Gefle IF12,15FinalB
8Alvin Stål Salminen -08Gefle IF12,33FinalB

    P9 60 M  A-FINAL  Vind +1,9  2016-07-17
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK9,11
2Philip Persson -07Danderyds SK9,75
3Wilhelm Jaxe -07Luleå FI9,75
4Martin Svensson -07IF Skade9,82
5Oskar Nylander -08Valbo AIF9,85
6Oscar Norberg -07Gefle IF9,88
7Oliver Persson -07Danderyds SK10,15
8Leo Gauffin -07Högbo GIF10,35

    P9 60 M  B-FINAL  Vind +3,9  
1Edvin Andersson -08Gefle IF10,25
2Otto Collin -08Heby AIF10,29
3Anton Ringdahl -07Marieby GIF10,57
4Robin Svensson -07IF Skade10,86
5Albin Augustsson -08Gefle IF11,02
-Alvin Stål Salminen -08Gefle IFDNS
-Max Cronqvist -08Gefle IFDNS

    P9 150 M    Vind +1,7  2016-07-17
1Martin Svensson -07IF Skade24,14
2Oscar Norberg -07Gefle IF24,18
3Philip Persson -07Danderyds SK24,22
4Wilhelm Jaxe -07Luleå FI24,54
5Oliver Persson -07Danderyds SK25,26
6Leo Gauffin -07Högbo GIF25,55
7Anton Ringdahl -07Marieby GIF26,32
8Robin Svensson -07IF Skade27,41

    P9 LÄNGD ZON      2016-07-17
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK4,06
2Wilhelm Jaxe -07Luleå FI3,62
3Oskar Nylander -08Valbo AIF3,54
4Martin Svensson -07IF Skade3,46
5Leo Gauffin -07Högbo GIF3,39
6Edvin Andersson -08Gefle IF3,38
7Otto Collin -08Heby AIF3,34
8Oscar Norberg -07Gefle IF3,31
9Anton Ringdahl -07Marieby GIF3,30
10Robin Svensson -07IF Skade3,25
11Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF3,03
12Albin Augustsson -08Gefle IF2,94
13Joel Jansson -08Östhammar FI2,74
14Alvin Stål Salminen -08Gefle IF2,40

Wilhelm Jaxe
Anton Ringdahl
Alvin Stål Salminen
Robin Svensson
Albin Augustsson
Oskar Nylander
Oscar Norberg
Leo Gauffin
Joel Jansson
Otto Collin
Martin Svensson
Theodor Yngström
Edvin Andersson
Kasper Lögdahl
 362 +1,2   316 +2,1   352 +3,7   333 +1,1
 330 +0,9   321 +1,8   327 +1,3   306 +2,5
 240 +1,4   240 +2,6   231 +1,6   240 +2,1
 303 +1,5   325 +2,5     x +1,9   321 +2,5
   x +1,1   260 +2,2   294 +0,1   262 +1,2
 342 +0,8   346 +2,4   354 +1,0   332 +0,6
 331 +1,5   326 +1,6   309 +0,9   325 +1,5
 339 +1,8   308 +1,8   322 +1,2   292 +1,1
 272 +1,7   274 +1,0   273 +1,2   260 +1,2
 334 +2,0     x +1,6     x +1,3     x +1,2
 344 +0,8     x +2,5   322 +1,3   346 +1,8
 389 +1,9   377 +2,5   406 +1,2   395 +0,9
 338 +2,9   299 +2,3   298 +1,3   316 +0,8
 287 +0,4   303 +2,8   282 +1,0   288 +1,5
    KVINNOR 400 M      2016-07-17
1Isabelle Eriksson -86IFK Lidingö56,11
2Klara Helander -95Upsala IF56,34
3Anna Engelin -98Östersunds GIF59,12
4Elvira Erixon -96Mölndals AIK61,03
5Matilda Brännström -98Umedalens IF61,65
6Viktoria Voskrenskaia -96Ärla IF62,35

    KVINNOR 1500 M      2016-07-17
1Elin Johansson -89Spårvägens FK4.42,22
2Veronika Nordal -80Uppsala LK4.59,16
3Klara Henriksson -97Hässelby SK5.04,08
4Nicole Sörensen -96Falu IK5.08,28
5Sofie Högberg -81Hemlingby LK5.14,57

    KVINNOR STAV      2016-07-17
1Alexandra Bartee -95Gefle IF3,38


Alexandra Bartee
308 318 328 338 348
o   o   xo  xo  xxx
    KVINNOR TRESTEG      2016-07-17
1Jasmin Sabir -92Hammarby IF12,95
2Ewa Marcinkiewicz -93Västerås FK12,44
3Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn11,43
4Emma Granlund -89Skellefteå AIK10,92

Ewa Marcinkiewicz
Elvira Richardsson
Emma Granlund
Jasmin Sabir
1244 +0,8     x +2,0     x +2,5     x +0,8     x +2,2  1237 +1,3
1135 +1,5     x +1,3  1143 +3,6     x +3,9  1131 +3,3     x +4,0
   x +3,6  1068 +2,4     x +3,2  1092 +2,2  1069 +3,9     x +0,7
   x +2,5     x +3,5  1295 +2,7  1271 +2,0  1272 +2,4  1292 +2,7
    KVINNOR SPJUT      2016-07-17
1Maria Olsson -96Gefle IF40,24
2Amelie Gustafsson -88Katrineholms SK39,53

Amelie Gustafsson
Maria Olsson
3923     x  3953     x  3513  3939
3737  3791  4024  3892     x  3914
    F19 400 M      2016-07-17
1Maja Swang -98Gefle IF63,42
2Agnes Thor -98Ärla IF68,09

    F19 1500 M      2016-07-17
1Emma Jansson -98IK Westmannia5.16,00
2Agnes Jansson -98IK Westmannia5.34,29

    F19 100 M HÄCK    Vind +1,9  2016-07-17
1Jenni Sandgren -98Timrå AIF15,78
2Therése Lindhe -91 ut.tävlHässelby SK15,90
3Maja Sörebro -97IFK Kristinehamn16,47
-Julia Söderberg -98Sundsvalls FIDNF

    F19 400 M HÄCK      2016-07-17
1Emelie Öberg -97Linköpings GIF64,71
2Marina Janhunen -98Hammarby IF66,64

    F19 HÖJD      2016-07-17
1Victoria Stöckel -97Nedre Soppero IK1,67


Victoria Stöckel
145 154 158 163 167 170
o   o   o   xo  o   xxx
    F19 TRESTEG      2016-07-17
1Emily Nyborg -98Steinkjer FIK, NOR11,57
2Klara Pedersen -97Upsala IF11,44
3Lisa Olsson -97Hellas FK10,82
4Claudia Spanier -98Upsala IF10,76
5Hannah Orzechowski -98Spårvägens FK10,75
6Stina Westin -98Östersunds GIF10,69
7Lina Näslund -98Östersunds GIF10,67
8Sandra Höglund -98Högbo GIF10,22
9Veronika Nordin -97Gefle IF10,10
-Hedvig Engström -97Upsala IF0,00

Lina Näslund
Claudia Spanier
Stina Westin
Sandra Höglund
Hedvig Engström
Klara Pedersen
Hannah Orzechowski
Lisa Olsson
Veronika Nordin
Emily Nyborg
   x +3,5  1025 +4,1  1045 +2,6  1040 +3,8  1067 +3,7  1034 +2,8
1076 +2,9  1063 +2,8  1068 +3,7  1051 +4,4  1062 +2,0  1058 +2,1
1069 +3,8  1043 +2,3     -       1008 +2,8  1033 +3,8  1029 +1,3
1022 +3,9  1018 +2,5  1012 +1,7     x +3,0   981 +1,7  1001 +2,6
   x +3,4     x +1,9     x +4,0     -
   x +3,0  1141 +1,4  1144 +3,2  1139 +3,0     x +0,1     x +2,0
1054 +2,4  1075 +3,3  1059 +4,2  1051 +4,4     x +2,2  1059 +3,3
1082 +2,9  1079 +0,4     x +3,7  1080 +2,9     x +2,9     x +2,3
   x +1,8  1010 +0,6  1002 +2,7     -          -          -
   x +2,4  1098 +3,0  1132 +4,0  1120 +2,0  1095 +1,9  1157 +2,9
    F19 KULA 4,0      2016-07-17
1Victoria Engström Kindmark -97Upsala IF12,66
2Nina Björkman -98Västerås FK12,11
3Emelie Nyman Wänseth -98Östersunds GIF11,80
4Victoria Stöckel -97Nedre Soppero IK11,44
5Amanda Rask -02IF Vingarna9,70
6Vendela Eklund -98Huddinge AIS7,53

Victoria Stöckel
Victoria Engström Kindmark
Nina Björkman
Vendela Eklund
Amanda Rask
Emelie Nyman Wänseth
1091  1139  1144  1137     x  1108
1220  1266     x     x  1209     x
1071  1151  1106     x     x  1211
 722   753   745     -     -     -
 912   914   970   870   937   961
1180  1159     x  1139     x     x
    F19 SPJUT 600      2016-07-17
1Linn Peura -97Råby-Rekarne FIF45,20
2Elina Karvonen -01IF Vingarna39,94
3Emelie Nyman Wänseth -98Östersunds GIF39,49
4Elin Ånger -98Söderhamns IF34,55
5Johanna Edgren -98SK Bore26,66
6Veronika Nordin -97Gefle IF17,64

Elin Ånger
Elina Karvonen
Emelie Nyman Wänseth
Linn Peura
Veronika Nordin
Johanna Edgren
3455     x  3172  3106     x     -
   x  3858     x     x     x  3994
3949  3703  3880  3560  3616     x
4499     x  4480     x  4457  4520
1764     x     x     x     x  1440
   x  2531  2587  2666     x  2534
    F17 400 M      2016-07-17
1Sara Hermansson -99Huddinge AIS61,14
2Lisa Weyhenmeyer -00Upsala IF61,43
3Marie Ebbestad -00Upsala IF63,35
4Malin Hedman -99Upsala IF65,96

    F17 800 M      2016-07-17
1Hanna Näslund -00Trångsvikens IF2.18,14
2Wilma Marcusson -99Trångsvikens IF2.24,80
3Ebba Olsson -99Umedalens IF2.25,00
4Jennifer Wikström -99Umedalens IF2.32,83
5Ida Esperi -00Haparanda SKT2.34,43
6Sandra Wikström -99Umedalens IF2.34,51

    F17 100 M HÄCK  HEAT 1  Vind +1,0  2016-07-17
1Saga Backeström -99Umedalens IF15,95
2Agnes Hill -00Kvarnsvedens GoIF16,12
3Sara Engman -99Boden FI16,51
-Jonna Uttman -99IF Göta KarlstadDNF

    F17 100 M HÄCK  HEAT 2  Vind +1,8  
1Alva von Gerber -00Huddinge AIS14,75
2Cani Mahmuod -99Marieby GIF15,43
3Elin Bärjegård -99Leksands FIK15,53
4Evelina Backeström -99Umedalens IF16,49
-Fanny Jonsson -99Östersunds GIFDNF

    F17 100 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Alva von Gerber -00Huddinge AIS14,75
2Cani Mahmuod -99Marieby GIF15,43
3Elin Bärjegård -99Leksands FIK15,53
4Saga Backeström -99Umedalens IF15,95
5Agnes Hill -00Kvarnsvedens GoIF16,12
6Evelina Backeström -99Umedalens IF16,49
7Sara Engman -99Boden FI16,51

    F17 300 M HÄCK      2016-07-17
1Ylwa Haglund -00Falu IK48,13
2Mathilda Jerpedal -99Vallentuna FK48,46
3Saga Backeström -99Umedalens IF48,56
4Elin Bärjegård -99Leksands FIK48,65
5Linnea Ånger -00Söderhamns IF49,34

    F17 HÖJD      2016-07-17
1Filippa Backman -00Gefle IF1,54
2Cani Mahmuod -99Marieby GIF1,54
3Hanna Olsson -99Säffle FIK1,50
4Hanna Hentschel -99Huddinge AIS1,45
4Amalia Modh -00Eskilstuna FI1,45


Hanna Hentschel
Hanna Olsson
Amalia Modh
Filippa Backman
Cani Mahmuod
135 140 145 150 154 158
-   -   o   xxx
o   o   o   xxo xxx
o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   xxx
xo  o   o   xxo o   xxx
    F17 STAV      2016-07-17
1Ellen Haavisto -00Eskilstuna FI3,18
1Sophie Olsson -99Luleå FI3,18
3Madeleine Engström -00Huddinge AIS2,98
4Emmy Haavisto -00Eskilstuna FI2,98
5Cecilia Kenttälä -00Haparanda SKT2,78
6Elin Haglund -00Falu IK2,38


Emmy Haavisto
Elin Haglund
Cecilia Kenttälä
Madeleine Engström
Sophie Olsson
Ellen Haavisto
218 228 238 248 258 268 278 288 298 308 318 328
                        o   o   xo  xxx
o   xo  o   xxx
            xo  o   xxo o   xxx
                    o   xo  o   o   xxx
                                o   o   o   xxx
                        o   o   o   o   o   xxx
    F17 TRESTEG      2016-07-17
1Emelie Svensson -00IFK Tumba11,56
2Linn Egerfält -00Gefle IF11,47
3Lisa Weyhenmeyer -00Upsala IF11,34
4Sofie Sundqvist -00Bollnäs FIK10,97
5Wilma Andersson -00Kvarnsvedens GoIF10,14
6Kajsa Jansson -00IK Westmannia9,63
7Daniella Ekström -99Örbyhus IF9,52
8Therese Hedlund -00Boden FI9,33
-Sara Svenda -99Upsala IF0,00
-Hilma Hofström -00KA 2 IF0,00

Sara Svenda
Wilma Andersson
Hilma Hofström
Lisa Weyhenmeyer
Linn Egerfält
Kajsa Jansson
Daniella Ekström
Therese Hedlund
Sofie Sundqvist
Emelie Svensson
   x +2,4     x +2,5     x +1,7
 903 +1,2  1014 +2,1     x +2,1     x +1,7  1010 +2,3  1011 +1,3
   x +1,7     x +2,4         -
1092 +0,8  1079 +4,4  1132 +3,5  1134 +3,2  1128 +1,8     x +1,8
1087 +1,0     x +1,7  1125 +2,6  1138 +2,2  1112 +1,9  1147 +2,8
   x +1,4   962 +3,6   963 +1,0     x +3,1   962 +2,0     x +1,3
 916 +0,7   950 +1,7   952 +1,9   909 +3,2   922 +2,1   900 +0,4
   x +1,3   933 +1,4   933 +1,3     -          -          -
1058 +1,9  1097 +2,2  1074 +3,8     x +1,4  1062 +1,2  1074 +2,9
1101 +0,7  1131 +2,1  1115 +2,2     x +3,8  1127 +2,2  1156 +1,4
    F17 KULA 3,0      2016-07-17
1Amanda Lejros -99KFUM Örebro13,64
2Ida Stenbäck -99SK Bore13,25
3Elin Backlund -99Marieby GIF12,74
4Caisa-Marie Lindfors -00Upsala IF11,62
5Cani Mahmuod -99Marieby GIF11,07
6Agnes Hill -00Kvarnsvedens GoIF9,87
7Therese Hedlund -00Boden FI9,79
8Sara Engman -99Boden FI9,57
9Kajsa Jansson -00IK Westmannia9,53
10Ida Forss -99Marieby GIF9,22
11Matilda Qvick -00Järfälla FK7,48
12Emilia Hannerfors -99Haparanda SKT7,46

Agnes Hill
Sara Engman
Amanda Lejros
Ida Forss
Therese Hedlund
Cani Mahmuod
Emilia Hannerfors
Ida Stenbäck
Matilda Qvick
Elin Backlund
Caisa-Marie Lindfors
Kajsa Jansson
 987   976   888   950   940   834
 945   909   957   855   934   910
1285  1348  1321  1341     x  1364
 771   766   922
 972     x   975   979   972     x
1107  1079  1092  1028  1076  1036
 657   691   746
   x     x  1179  1325  1211     x
 733   748   711
1202  1202  1199  1215  1273  1274
   x  1062  1121     x  1162     x
 951   953     x
    F17 SPJUT 500      2016-07-17
1Daniella Ekström -99Örbyhus IF36,33
2Clara Bergström -99IFK Sunne32,82
3Hanna Olsson -99Säffle FIK30,02
4Kajsa Jansson -00IK Westmannia29,27
5Evelina Backeström -99Umedalens IF28,08
6Hanna Hentschel -99Huddinge AIS27,65
7Emilia Hannerfors -99Haparanda SKT24,42
8Matilda Qvick -00Järfälla FK18,06

Evelina Backeström
Hanna Hentschel
Daniella Ekström
Emilia Hannerfors
Kajsa Jansson
Hanna Olsson
Matilda Qvick
Clara Bergström
2421     x  2377  2355  2648  2808
   x  2702  2765  2446  2482     x
3633     x     x  3301     x  3485
   x  2442  2295     x     x     -
   x     x     x  2927     x     x
3002  2438  2727  2988  2680     x
1806     x  1548  1767  1677  1569
   x  2998  3229  3282  3218  3154
    F15 800 M      2016-07-17
1Elsa Wallenius -01Västerås FK2.19,59
2Maja Sund -01Turebergs FK2.21,56
3Wilma Nielsen -01Sävedalens AIK2.22,64
4Linn Tapani -01Sågmyra SK2.22,94
5Saga Fältenhag -02Högbo GIF2.25,07
6Julia Nielsen -01Sävedalens AIK2.27,70
7Angelina Rydensjö -01Ärla IF2.29,23
8Freja Nygren -01Gefle IF2.36,82
9Melina Gustafson -01Spårvägens FK2.39,40
10Ellen Bojang -01Haparanda SKT2.43,53

    F15 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind +1,6  2016-07-17
1Feben Tewelde -01Järvsö IF12,81
2Sonia Gauffin -02Högbo GIF13,97
3Erika Gustavsson -02Boden FI14,37
4Julia Nilsson -02Boden FI16,11

    F15 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind +3,3  
1Lina Arousell -02Iggesunds SK12,70
2Olivia Bojang -02Haparanda SKT12,80
3Gabriella Lindström -02Falu IK12,93
4Cornelia Westling -01Bollnäs FIK13,16
5Ellen Nordback -02Upsala IF14,57

    F15 80 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Lina Arousell -02Iggesunds SK12,70
2Olivia Bojang -02Haparanda SKT12,80
3Feben Tewelde -01Järvsö IF12,81
4Gabriella Lindström -02Falu IK12,93
5Cornelia Westling -01Bollnäs FIK13,16
6Sonia Gauffin -02Högbo GIF13,97
7Erika Gustavsson -02Boden FI14,37
8Ellen Nordback -02Upsala IF14,57
9Julia Nilsson -02Boden FI16,11

    F15 300 M HÄCK      2016-07-17
1Hanna Wallmark -01Bromma IF48,44
2Melina Gustafson -01Spårvägens FK48,92
3Maja Sund -01Turebergs FK49,13
4Angelina Rydensjö -01Ärla IF49,19
5Wilma Nielsen -01Sävedalens AIK49,89
6Tilda Kapell -01Hammarby IF50,31
7Julia Nielsen -01Sävedalens AIK51,78

    F15 HÖJD      2016-07-17
1Klara Nolemo -01Gefle IF1,57
2Hanna Wallmark -01Bromma IF1,57
3Feben Tewelde -01Järvsö IF1,51
4Freja Nygren -01Gefle IF1,51
5Elsa Brasch -01Wärnamo SK1,43
6Emma Bodin -02Gefle IF1,43
7Frida Thornander -02Upsala IF1,43
8Vendela Öst -02Bollnäs FIK1,39
9Ellen Bojang -01Haparanda SKT1,35
10Nicolina Jaxe -02Luleå FI1,30


Klara Nolemo
Vendela Öst
Hanna Wallmark
Elsa Brasch
Frida Thornander
Nicolina Jaxe
Freja Nygren
Feben Tewelde
Emma Bodin
Ellen Bojang
125 130 135 139 143 147 151 154 157 160
                        xo  xo  xo  xxx
    o   o   o   xxx
            o   -   xo  xo  xxo xo  xxx
    o   o   o   o   xxx
    o   xo  xo  xxo xxx
o   xxo xxx
                o   o   xxo xxx
            o   o   o   o   xxx
    o   o   o   xxo xxx
    o   xxo xxx
    F15 STAV      2016-07-17
1Tilda Kapell -01Hammarby IF2,88
2Hilma Hindsberg -02Kvarnsvedens GoIF2,78
3Frida Thornander -02Upsala IF2,68
4Linn Jansson -02Falu IK2,58
5Johanna Duplantis -02IK Stål2,48
6Eila Jansson -02Gefle IF2,18
7Julia Nilsson -02Boden FI1,98


Johanna Duplantis
Linn Jansson
Tilda Kapell
Hilma Hindsberg
Eila Jansson
Frida Thornander
Julia Nilsson
158 168 178 188 198 208 218 228 238 248 258 268 278 288 300
                            o   o   xxo xxx
                        o   o   o   o   xo  xxx
                                        o   o   xo  o   xxx
                                        o   xo  xxo xxx
                        xxo xxx
                            o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   xxo xxo xxx
    F15 TRESTEG      2016-07-17
1Hanna Wallmark -01Bromma IF10,57
2Olivia Bojang -02Haparanda SKT10,51
3Hannah Stenbeck -01Täby IS10,42
4Feben Tewelde -01Järvsö IF10,38
5Cornelia Westling -01Bollnäs FIK10,23
6Freja Nygren -01Gefle IF10,21
7Nora Swartz -01Östersunds GIF9,95
8Vendela Öst -02Bollnäs FIK9,67
9Johanna Möller -01Gefle IF9,34
10Lovisa Tällberg -01Bollnäs FIK9,07
11Johanna Duplantis -02IK Stål8,95
12Nicolina Jaxe -02Luleå FI8,91
13Frida Thornander -02Upsala IF8,90
14Emma Bodin -02Gefle IF8,23
15Julia Nilsson -02Boden FI7,67
-Emilia Merkell -02Högbo GIF0,00

Julia Nilsson
Frida Thornander
Johanna Möller
Olivia Bojang
Hannah Stenbeck
Hanna Wallmark
Vendela Öst
Johanna Duplantis
Emilia Merkell
Nicolina Jaxe
Feben Tewelde
Cornelia Westling
Emma Bodin
Freja Nygren
Lovisa Tällberg
Nora Swartz
 767 +1,2   761 +3,5     x +3,1
   x +3,1     x +2,2   890 +2,2
 934 +1,7   915 +2,8   925 +2,8
   x +2,3  1047 +3,0  1041 +3,5  1046 +1,9     x +3,1  1051 -0,6
1009 +2,2  1003 +4,6  1012 +2,8     x +1,9  1042 +4,4  1033 +2,4
   x +3,6     x +2,2  1023 +1,6  1041 +1,6  1057 +2,1  1041 +1,8
 932 +2,5   944 +2,4   956 +3,3   931 +1,6     x +2,4   967 +1,9
   x +3,4   895 +2,6     x +4,0
   x +2,2     x +1,9
 867 +2,3   870 +2,6   891 +3,0
1031 +1,5     x +2,3  1018 +1,7  1005 -0,2  1030 +2,7  1038 +2,4
1023 +0,6  1011 +2,5  1018 +1,1     x +3,8  1016 +4,7     x +3,0
 815 +0,5   802 +1,7   823 +2,9
 948 +2,2   955 +1,1   920 +1,9   936 +2,0   998 +3,3  1021 +2,7
   x +1,1     x +2,9   907 +0,6
 981 +0,5   995 +2,0     x +2,3     x +2,1   943 +0,6
    F15 KULA 3,0      2016-07-17
1Felicia Lejros -01Djurmo Sifferbo IF11,20
2Amanda Rask -02IF Vingarna11,19
3Julia Jonsson -01Bollnäs FIK10,76
4Feben Tewelde -01Järvsö IF10,60
5Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad9,92
6Lina Arousell -02Iggesunds SK9,59
7Nora Swartz -01Östersunds GIF9,14
8Ellen Nordback -02Upsala IF7,59
9Erika Gustavsson -02Boden FI7,02
10Tuva Bylund -02Bollnäs FIK6,37
11Emilia Merkell -02Högbo GIF6,34

Feben Tewelde
Lina Arousell
Erika Gustavsson
Emilia Merkell
Amanda Fridberg
Ellen Nordback
Felicia Lejros
Amanda Rask
Julia Jonsson
Tuva Bylund
Nora Swartz
1002  1021  1060     x  1032     x
   x   959     x   923     x   954
 700   701   702     -     -     -
 615   634   609     -     -     -
   x     x   990   970   992   985
 759   706   743   759   738   736
1089  1102  1084  1120     x     x
1117  1029   962  1119  1057  1023
   x   986  1076  1065  1022  1036
 579   637   543     -     -     -
   x   829     x     x   865   914
    F15 SPJUT 500      2016-07-17
1Tilda Bergström -02IFK Sunne40,61
2Feben Tewelde -01Järvsö IF40,05
3Elina Karvonen -01IF Vingarna38,97
4Amanda Rask -02IF Vingarna36,16
5Felicia Lejros -01Djurmo Sifferbo IF33,41
6Nora Swartz -01Östersunds GIF28,93
7Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad25,25
8Frida Thornander -02Upsala IF22,83
9Erika Gustavsson -02Boden FI21,09
10Ellen Nordback -02Upsala IF18,58
11Johanna Möller -01Gefle IF13,11
-Emilia Merkell -02Högbo GIF0,00

Amanda Rask
Ellen Nordback
Nora Swartz
Amanda Fridberg
Felicia Lejros
Elina Karvonen
Feben Tewelde
Frida Thornander
Emilia Merkell
Johanna Möller
Erika Gustavsson
Tilda Bergström
3550  3611     x  3616     x  3056
   x     x  1858     -     -     -
2447  2561  2479     x  2358  2893
   x  2080  2396  2063  2258  2525
2995  3300  3341  3031     x  2996
3897     x     x  3878     x     x
3697  3584     x  4005     x     x
2246  1934  2259  2283  2094     x
   x     x     x
1209  1236  1311     -     -     -
1828     x  2109     -     -     -
3843  3836  3485  3839  3951  4061
    F13 60 M    Vind +5,9  2016-07-17
1Tindra Kjettselberg -03Örbyhus IF8,33
2Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF8,74
3Moa Wennberg -03Gefle IF8,85
4Caitlin Rorabaugh -03Gefle IF8,88
5Ida Westin -03Östersunds GIF9,01
6Ellen Cederloo -03IF Skade9,16
7Isabelle Engström -03Huddinge AIS9,51

    F13 1500 M      2016-07-17
1My Rundgren -03Tväråselets AIF5.15,41

    F13 HÖJD      2016-07-17
1Moa Wennberg -03Gefle IF1,48
2Caitlin Rorabaugh -03Gefle IF1,45
3Tindra Kjettselberg -03Örbyhus IF1,42
4Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF1,42
5Matilda Lundgren -03Leksands FIK1,38
6Isabelle Engström -03Huddinge AIS1,25


Ebba Hedberg
Caitlin Rorabaugh
Isabelle Engström
Moa Wennberg
Tindra Kjettselberg
Matilda Lundgren
115 120 125 130 134 138 142 145 148 150
    o   o   o   o   xo  o   xxx
                    o   o   xxo xxx
o   o   xo  xxx
            o   o   xo  o   xo  xxo xx-
        o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   o   xxx
    F13 STAV      2016-07-17
1Greta Erlandsson -05Rånäs 4H2,38
2Rebecka Forsling -04Huddinge AIS1,88
3Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF1,88
4Ellen Cederloo -03IF Skade1,68


Rebecka Forsling
Greta Erlandsson
Ellen Cederloo
Ebba Hedberg
158 168 178 188 198 208 218 228 238 245
-   o   o   o   xxx
                    xo  o   o   xo  xxx
o   xxo xx
-   o   xxo xxo xxx
    F13 KULA 2,0      2016-07-17
1Caitlin Rorabaugh -03Gefle IF9,93
2Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF9,70
3Ellen Cederloo -03IF Skade8,78
4Ida Westin -03Östersunds GIF7,93
5Isabelle Engström -03Huddinge AIS7,50

Ebba Hedberg
Caitlin Rorabaugh
Ida Westin
Isabelle Engström
Ellen Cederloo
 938   907   933   863   897   970
 882   865   890   955   889   993
 793   769   712   704   793   787
 713   750   716   696   727   724
 740   874   855   835   805   878
    F12 60 M  HEAT 1  Vind +2,8  2016-07-17
1Celina Holmberg -04IF Åland8,74FinalA
2Sanna Tille -04Valbo AIF9,54FinalB
3Nora Karlsson -04Tväråselets AIF9,56FinalB
4Sara Åström -04Järfälla FK9,68FinalC
4Ellen Lundberg Hedman -04Djurmo Sifferbo IF9,68FinalC
-Nora Lindahl -04Täby ISDNS

    F12 60 M  HEAT 2  Vind +3,7  
1Sissel Eliasson -04Alingsås IF8,38FinalA
2Navin Mahmuod -04Marieby GIF8,66FinalA
3Julina Aldeborg -04IF Åland8,81FinalA
4Ida Backlund -04Gefle IF8,91FinalA
5Molly Haraldsson -04Alunda SK9,14FinalB
6Amanda Svensson -04IF Skade9,55FinalB
7Stina Jonsson -04IF Skade10,36FinalC

    F12 60 M  HEAT 3  Vind +2,1  
1Emma Nyman Wänseth -04Östersunds GIF8,53FinalA
2Nike Isaksson -04IFK Lidingö8,58FinalA
3Julia Johansson -04Tväråselets AIF8,88FinalA
4Tilde Brundin -04Timrå AIF9,23FinalB
5Thindra Jaxe -04Luleå FI9,59FinalB
6Levina Ringdahl -04Marieby GIF9,96FinalC
7Linda Hedlund -04Boden FI10,47FinalC

    F12 60 M  A-FINAL  Vind +2,4  2016-07-17
1Sissel Eliasson -04Alingsås IF8,37
2Nike Isaksson -04IFK Lidingö8,50
3Emma Nyman Wänseth -04Östersunds GIF8,53
4Navin Mahmuod -04Marieby GIF8,57
5Celina Holmberg -04IF Åland8,76
6Ida Backlund -04Gefle IF8,85
6Julia Johansson -04Tväråselets AIF8,85
8Julina Aldeborg -04IF Åland9,00

    F12 60 M  B-FINAL  Vind +1,6  
1Molly Haraldsson -04Alunda SK9,10
2Tilde Brundin -04Timrå AIF9,12
3Nora Karlsson -04Tväråselets AIF9,51
4Sanna Tille -04Valbo AIF9,57
5Thindra Jaxe -04Luleå FI9,70
6Amanda Svensson -04IF Skade9,84

    F12 60 M  C-FINAL  Vind +3,9  
1Ellen Lundberg Hedman -04Djurmo Sifferbo IF9,59
2Sara Åström -04Järfälla FK9,69
3Levina Ringdahl -04Marieby GIF9,95
4Stina Jonsson -04IF Skade10,56
-Nora Lindahl -04Täby ISDNS
-Linda Hedlund -04Boden FIDNS

    F12 1500 M      2016-07-17
1Filippa Rydensjö -04Ärla IF5.26,92
2Evelina Sparf -05Åkersberga SK5.37,83
3Ida Backlund -04Gefle IF5.49,45
4Julina Aldeborg -04IF Åland5.58,74
5Molly Haraldsson -04Alunda SK5.59,52
6Wilma Hjertberg -04Gefle IF6.19,53
7Nellie Lind -04Gefle IF6.23,33
8Stina Jonsson -04IF Skade6.23,62
-Nora Karlsson -04Tväråselets AIFDNF

    F12 HÖJD      2016-07-17
1Navin Mahmuod -04Marieby GIF1,42
2Emma Nyman Wänseth -04Östersunds GIF1,39
3Filippa Rydensjö -04Ärla IF1,39
4Celina Holmberg -04IF Åland1,36
5Sanna Tille -04Valbo AIF1,33
6Nora Lindahl -04Täby IS1,29
7Lovisa Blomqvist -04Marieby GIF1,29
8Molly Haraldsson -04Alunda SK1,29
9Levina Ringdahl -04Marieby GIF1,20
9Thindra Jaxe -04Luleå FI1,20
11Hanna Bodin -04Gefle IF1,20
12Stina Jonsson -04IF Skade1,05


Sanna Tille
Lovisa Blomqvist
Emma Nyman Wänseth
Navin Mahmuod
Celina Holmberg
Levina Ringdahl
Filippa Rydensjö
Hanna Bodin
Thindra Jaxe
Stina Jonsson
Nora Lindahl
Molly Haraldsson
100 105 110 115 120 125 129 133 136 139 142 145
            o   xxo o   xo  xo  xxx
        o   o   o   o   xo  xxx
                        o   o   o   o   xxx
                        o   o   o   o   o   xxx
                    o   o   o   xo  xxx
        o   o   o   xxx
                o   o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   xo  o   xxo xxx
        o   o   o   xxx
o   o   xxx
            o   o   o   o   xxx
            o   xo  xxo xo  xxx
    F12 KULA 2,0      2016-07-17
1Ida Backlund -04Gefle IF9,98
2Sanna Tille -04Valbo AIF9,44
3Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,10
4Emma Nyman Wänseth -04Östersunds GIF8,61
5Stina Jonsson -04IF Skade8,30
6Molly Haraldsson -04Alunda SK7,83
7Levina Ringdahl -04Marieby GIF7,50
8Linda Hedlund -04Boden FI7,46
9Ellen Lundberg Hedman -04Djurmo Sifferbo IF7,04
10Thindra Jaxe -04Luleå FI6,82
11Emelie Wikström -04Marieby GIF6,81
12Julia Johansson -04Tväråselets AIF5,92
13Hanna Bodin -04Gefle IF5,85
14Amanda Svensson -04IF Skade5,66

Thindra Jaxe
Stina Jonsson
Ida Backlund
Hanna Bodin
Linda Hedlund
Julia Johansson
Levina Ringdahl
Amanda Svensson
Emelie Wikström
Emma Nyman Wänseth
Ellen Lundberg Hedman
Molly Haraldsson
Nike Isaksson
Sanna Tille
 609   624   682
 830   789   779   819   787   812
 908   893   960   998   948   983
 585   559   560
 746   745   722   715   743   732
 571   590   592
 750   729   715   741   704   670
 557   566   526
 621   681   640
 861   831   742   805   765     x
 690   704   700
 783   745   700   734   655   603
 810   863   849   910   843   847
 944   893   922   799   923   884
    F11 60 M  HEAT 1  Vind +2,6  2016-07-17
1Evelina Sparf -05Åkersberga SK8,75FinalA
2Emilie Caldenius -05Österhaninge IF9,08FinalA
3Ronja Magnusson -05Valbo AIF9,19FinalA
4Emmy Jonsson -05Gefle IF9,46FinalA
5Judith Tibblin -05Högbo GIF10,15FinalB
6Ellen Ehlin -05Valbo AIF10,55FinalB
7Mollie Gustavsson -05Högbo GIF10,57FinalB

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +3,1  
1Elin Tegenborg Sjöström -05Umedalens IF8,89FinalA
2Vilma Djurfeldt -05Upsala IF9,27FinalA
3Lisa Nordin -05Gefle IF9,70FinalA
4Vendela Stedt -05Valbo AIF9,74FinalA
5Olivia Richtnér -05Gefle IF9,76FinalB
6Alva Nylander -05Valbo AIF9,83FinalB
7Klara Löf -05Högbo GIF10,04FinalB

    F11 60 M  A-FINAL  Vind +2,6  2016-07-17
1Evelina Sparf -05Åkersberga SK8,78
2Elin Tegenborg Sjöström -05Umedalens IF8,95
3Emilie Caldenius -05Österhaninge IF9,07
4Vilma Djurfeldt -05Upsala IF9,31
5Ronja Magnusson -05Valbo AIF9,34
6Emmy Jonsson -05Gefle IF9,51
7Vendela Stedt -05Valbo AIF9,95
8Lisa Nordin -05Gefle IF10,00

    F11 60 M  B-FINAL  Vind +3,1  
1Olivia Richtnér -05Gefle IF9,64
2Judith Tibblin -05Högbo GIF9,80
3Alva Nylander -05Valbo AIF9,94
4Mollie Gustavsson -05Högbo GIF10,55
5Ellen Ehlin -05Valbo AIF10,58
-Klara Löf -05Högbo GIFDNS

    F11 150 M  HEAT 1  Vind +1,2  2016-07-17
1Emmy Jonsson -05Gefle IF24,10
2Vendela Stedt -05Valbo AIF24,61
3Filippa Scheele -05Gefle IF25,08
4Ellen Ehlin -05Valbo AIF26,98

    F11 150 M  HEAT 2  Vind +2,5  
1Evelina Sparf -05Åkersberga SK21,74
2Elsa Rahm -05Gefle IF22,29
3Vilma Djurfeldt -05Upsala IF22,54
4Ronja Magnusson -05Valbo AIF22,96
5Emilie Caldenius -05Österhaninge IF23,15
-Elin Tegenborg Sjöström -05Umedalens IFDNS

    F11 150 M  SAMLAD LISTA    
1Evelina Sparf -05Åkersberga SK21,74
2Elsa Rahm -05Gefle IF22,29
3Vilma Djurfeldt -05Upsala IF22,54
4Ronja Magnusson -05Valbo AIF22,96
5Emilie Caldenius -05Österhaninge IF23,15
6Emmy Jonsson -05Gefle IF24,10
7Vendela Stedt -05Valbo AIF24,61
8Filippa Scheele -05Gefle IF25,08
9Ellen Ehlin -05Valbo AIF26,98

    F11 LÄNGD ZON      2016-07-17
1Elsa Rahm -05Gefle IF4,17
2Elin Tegenborg Sjöström -05Umedalens IF3,96
3Vilma Djurfeldt -05Upsala IF3,92
4Emilie Caldenius -05Österhaninge IF3,90
5Ronja Magnusson -05Valbo AIF3,80
6Lisa Nordin -05Gefle IF3,65
7Judith Tibblin -05Högbo GIF3,62
8Olivia Richtnér -05Gefle IF3,50
9Vendela Stedt -05Valbo AIF3,49
10Alva Nylander -05Valbo AIF3,49
11Emmy Jonsson -05Gefle IF3,44
12Klara Löf -05Högbo GIF3,42
13Mollie Gustavsson -05Högbo GIF3,19
14Ellen Ehlin -05Valbo AIF3,16

Ellen Ehlin
Ronja Magnusson
Elsa Rahm
Vilma Djurfeldt
Olivia Richtnér
Alva Nylander
Vendela Stedt
Lisa Nordin
Emmy Jonsson
Emilie Caldenius
Judith Tibblin
Klara Löf
Elin Tegenborg Sjöström
Mollie Gustavsson
 309 +2,8   316 +2,4   312 +0,7   290 +1,5
 368 +1,9   366 +2,0   379 +2,1   380 +1,0
 417 +2,7   411 +1,5   396 +1,4   351 +1,0
 373 +1,9   387 +0,4   370 +0,7   392 +0,7
 345 +1,9   336 +1,4   335 +1,0   350 +0,8
   x +1,7   349 +1,8   347 +1,0   341 +1,9
 348 +1,8   345 +2,0   349 +1,3   328 +2,9
 365 +1,7   355 +5,8   349 +2,6   330 +2,6
 344 +1,7   337 +1,3   329 +3,4   324 +1,8
   x +1,5   376 +1,3   384 +2,7   390 +2,3
 359 +1,6   355 +0,4   354 +1,6   362 +0,4
   x +3,1   338 +1,4   342 +1,8   329 +1,2
 373 +2,2   343 +1,3   396 +1,1     x +0,2
 296 +2,6   292 +0,5   309 +1,7   319 +1,0
    F10 60 M    Vind -2,3  2016-07-17
1Clara Knutsson -06Upsala IF9,37
2Livia Marcusson Westberger -06Upsala IF9,93
3Emma Eriksson -06IK Westmannia10,43
4Hanna Ranängen -06Luleå FI10,57
5Linnéa Westlin -06Valbo AIF10,64
6Märta Hedström -06Högbo GIF11,05
7Tyra Niklasson -06IK Westmannia12,41

    F10 60 M EXTRA    Vind -2,9  2016-07-17
1Clara Knutsson -06Upsala IF9,53
2Livia Marcusson Westberger -06Upsala IF10,15
3Märta Hedström -06Högbo GIF11,17

    F10 150 M    Vind +1,9  2016-07-17
1Clara Knutsson -06Upsala IF22,73
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia23,36
3Livia Marcusson Westberger -06Upsala IF24,71
4Ida Wennerbo -06Gefle IF25,23
5Hanna Ranängen -06Luleå FI25,59
6Emma Eriksson -06IK Westmannia25,90
7Linnéa Westlin -06Valbo AIF26,35
8Märta Hedström -06Högbo GIF27,30

    F10 LÄNGD ZON      2016-07-17
1Klara Collin -06Heby AIF4,14
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia4,12
3Clara Knutsson -06Upsala IF4,09
4Livia Marcusson Westberger -06Upsala IF3,46
5Emma Eriksson -06IK Westmannia3,45
6Hanna Ranängen -06Luleå FI3,44
7Ida Wennerbo -06Gefle IF3,37
8Linnéa Westlin -06Valbo AIF3,32
9Märta Hedström -06Högbo GIF2,91
10Tyra Niklasson -06IK Westmannia2,43

Livia Marcusson Westb
Hanna Ranängen
Ida Wennerbo
Emma Eriksson
Klara Collin
Johanna Fernberg
Märta Hedström
Clara Knutsson
Linnéa Westlin
Tyra Niklasson
 346 +2,4   342 +2,1   334 +3,8   322 +3,4
 338 +4,6   344 +0,1   344 +3,0   314 +1,4
 324 +4,3   337 +2,8   334 +3,3   329 +4,0
 332 +2,5   337 +3,0   336 +3,5   345 +3,6
 350 +2,2   367 +2,7   360 +2,1   414 +3,3
 412 +1,8   406 +2,0   376 +3,6   399 +4,0
 288 +1,9   209 +2,2   291 +4,6   283 +2,8
 409 +4,4   403 +3,2   385 +4,9   401 +2,2
 330 +4,8   317 +5,9   310 +4,9   332 +3,2
 239 +1,5   228 +4,2   238 +4,2   243 +4,7
    F9 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  2016-07-17
1Evelina Åhl -07IFK Mora10,36FinalA
2Ida Hättestrand -07Högbo GIF10,38FinalA
3Vendela Eriksson -07Gefle IF10,90FinalA
4Tyra Königsson -08Gefle IF11,30FinalB
5Ida Ehlin -07Valbo AIF11,33FinalB

    F9 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Sigrid Floréus -07Valbo AIF10,09FinalA
2Caitlyn Stömne -07Valbo AIF10,21FinalA
3Felicia Wikström -07Marieby GIF10,53FinalA
4Lina Lundgren -07Leksands FIK10,84FinalA
5Maja Liske -08Kongahälla AIK11,09FinalA
6Elsa Magnusson -07Gefle IF11,30FinalB
7Klara Ranängen -08Luleå FI11,61FinalB
8Sara-Maria Holgersson -08Gefle IF12,06FinalB

    F9 60 M  A-FINAL  Vind +4,7  2016-07-17
1Sigrid Floréus -07Valbo AIF9,73
2Ida Hättestrand -07Högbo GIF9,90
3Caitlyn Stömne -07Valbo AIF9,92
4Evelina Åhl -07IFK Mora10,19
5Felicia Wikström -07Marieby GIF10,26
6Lina Lundgren -07Leksands FIK10,43
7Vendela Eriksson -07Gefle IF10,50
8Maja Liske -08Kongahälla AIK10,57

    F9 60 M  B-FINAL  Vind +2,3  
1Elsa Magnusson -07Gefle IF10,84
2Ida Ehlin -07Valbo AIF11,11
3Tyra Königsson -08Gefle IF11,17
4Klara Ranängen -08Luleå FI11,58
5Sara-Maria Holgersson -08Gefle IF12,07

    F9 150 M  HEAT 1  Vind +1,4  2016-07-17
1Ellinore Sparf -07Åkersberga SK25,88
2Elsa Magnusson -07Gefle IF27,28
3Klara Ranängen -08Luleå FI28,67
4Ida Ehlin -07Valbo AIF28,77

    F9 150 M  HEAT 2  Vind +2,3  
1Ida Hättestrand -07Högbo GIF24,75
2Caitlyn Stömne -07Valbo AIF24,86
3Sigrid Floréus -07Valbo AIF25,89
4Evelina Åhl -07IFK Mora26,17
5Maja Liske -08Kongahälla AIK26,63
6Tyra Königsson -08Gefle IF28,37

    F9 150 M  SAMLAD LISTA    
1Ida Hättestrand -07Högbo GIF24,75
2Caitlyn Stömne -07Valbo AIF24,86
3Ellinore Sparf -07Åkersberga SK25,88
4Sigrid Floréus -07Valbo AIF25,89
5Evelina Åhl -07IFK Mora26,17
6Maja Liske -08Kongahälla AIK26,63
7Elsa Magnusson -07Gefle IF27,28
8Tyra Königsson -08Gefle IF28,37
9Klara Ranängen -08Luleå FI28,67
10Ida Ehlin -07Valbo AIF28,77

    F9 LÄNGD ZON      2016-07-17
1Felicia Wikström -07Marieby GIF3,58
2Caitlyn Stömne -07Valbo AIF3,55
3Sigrid Floréus -07Valbo AIF3,37
4Ida Hättestrand -07Högbo GIF3,33
5Evelina Åhl -07IFK Mora3,12
6Lina Lundgren -07Leksands FIK3,12
7Ellinore Sparf -07Åkersberga SK3,06
8Ida Ehlin -07Valbo AIF2,89
9Elsa Magnusson -07Gefle IF2,83
10Vendela Eriksson -07Gefle IF2,82
11Maja Liske -08Kongahälla AIK2,81
12Wilma Stolt -07Gefle IF2,77
13Tyra Königsson -08Gefle IF2,66
14Klara Ranängen -08Luleå FI2,59
15Sara-Maria Holgersson -08Gefle IF2,36

Felicia Wikström
Tyra Königsson
Vendela Eriksson
Sara-Maria Holgersson
Lina Lundgren
Sigrid Floréus
Wilma Stolt
Evelina Åhl
Ellinore Sparf
Elsa Magnusson
Caitlyn Stömne
Ida Hättestrand
Ida Ehlin
Maja Liske
Klara Ranängen
 319 +1,5   320 +1,5   309 +3,8   358 +2,9
 244 +1,4   254 +0,1   266 +3,9   263 +1,7
 282 +2,1   273 +0,5     x +2,0   251 +1,7
 236 +1,9   223 +0,5   223 +2,5   233 +3,5
 266 +1,1   312 +1,7   301 +2,1   280 +2,1
 328 +1,9   337 +0,9     x +1,8   315 +1,4
 277 +2,2   253 +2,0   253 +1,2   232 +1,5
 301 +1,4   310 +1,6   312 +3,0   303 +2,5
 305 -0,8   292 +2,5   292 +1,5   306 +1,3
 283 +2,4   273 +2,5   273 +1,0   267 +1,0
 329 +1,2   345 +2,5   345 +2,8   355 +1,9
 316 +1,2   304 +1,3   315 +2,3   333 +1,3
 255 +2,2   266 +2,0   253 +2,5   289 +1,5
 277 +1,5   278 +1,9   281 +2,5   280 +1,5
 248 +0,3   259 +1,6   249 +0,7   252 +2,7

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram