Resultat Gavlehovspelen 14-16 juli 2017

   Gefle IF arrangerade på Gunder Hägg Stadion
 
  Lördag    till fredag    till söndag
 
    MÄN 200 M  HEAT 1  Vind +3,1  
1Tarley Allison -97Järvsö IF22,16
2Jonathan Marklund -97Skellefteå AIK23,35
3Oscar Westerblom -97Spårvägens FK23,82
4Magnus Rosenqvist -88IFK Umeå23,84
5Thomas Jönsson -65Spårvägens FK24,79
6Tobias Nordqvist -76Uppsala LK27,19

    MÄN 200 M  HEAT 2  Vind +2,6  
1Johan Wissman -82Hässelby SK20,95
2Amadou Sussoho -95Hammarby IF22,06
3Oskar Motta -98Upsala IF22,14
4Mikael Gerlach -84Sundsvalls FI22,40
5Niklas Alsing -95Östersunds GIF22,96
6Markus Ögren -98Hammarby IF23,32

    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA    
1Johan Wissman -82Hässelby SK20,95
2Amadou Sussoho -95Hammarby IF22,06
3Oskar Motta -98Upsala IF22,14
4Tarley Allison -97Järvsö IF22,16
5Mikael Gerlach -84Sundsvalls FI22,40
6Niklas Alsing -95Östersunds GIF22,96
7Markus Ögren -98Hammarby IF23,32
8Jonathan Marklund -97Skellefteå AIK23,35
9Oscar Westerblom -97Spårvägens FK23,82
10Magnus Rosenqvist -88IFK Umeå23,84
11Thomas Jönsson -65Spårvägens FK24,79
12Tobias Nordqvist -76Uppsala LK27,19

    MÄN 800 M  HEAT 1    
1Jonathan Edman -01Umedalens IF2.07,62
2Gustav Harning -02Ununge IF2.09,91
3Antonio Lavecchia -72Huddinge AIS2.11,23
4Axel Sved -97Upsala IF2.16,07
5Mats Nordal -77Uppsala LK2.18,84
6Roger Reinhold -61Spårvägens FK2.20,39

    MÄN 800 M  HEAT 2    
1Johan Eriksson -88Turebergs FK1.51,25
2Erik Martinsson -96Gefle IF1.52,44
3Akile Mehari -91Hammarby IF1.53,13
4Edvin Hagberg -99Turebergs FK1.53,54
5Abdelfath Yassin -95Gefle IF1.55,41
6Ken Slättengren -95Högby IF1.58,24
7Merih Hagos -98Eskilstuna FI1.59,31
-Mohammed Loukili -96IFK LidingöDNS
-Robin Johansson -94Ärla IFDNF
-Pontus Aldenstam -96Väsby IKDNF

    MÄN 800 M  SAMLAD LISTA    
1Johan Eriksson -88Turebergs FK1.51,25
2Erik Martinsson -96Gefle IF1.52,44
3Akile Mehari -91Hammarby IF1.53,13
4Edvin Hagberg -99Turebergs FK1.53,54
5Abdelfath Yassin -95Gefle IF1.55,41
6Ken Slättengren -95Högby IF1.58,24
7Merih Hagos -98Eskilstuna FI1.59,31
8Jonathan Edman -01Umedalens IF2.07,62
9Gustav Harning -02Ununge IF2.09,91
10Antonio Lavecchia -72Huddinge AIS2.11,23
11Axel Sved -97Upsala IF2.16,07
12Mats Nordal -77Uppsala LK2.18,84
13Roger Reinhold -61Spårvägens FK2.20,39

    MÄN 5000 M      
1Robel Fisha -96Spårvägens FK14.14,34
2Hamido Qanbari -95Hammarby IF16.35,37
3Kalle Brunnstedt -95Hammarby IF16.58,48
4Ludvig Johansson -98IFK Lidingö17.03,93
5Martin Jansson -91Söderhamns IF17.17,99
-Jonathan Edemalm -99Eskilstuna FIDNF

    MÄN 400 M HÄCK      
1William Frobe -98Täby IS54,88
2Fredrik Kihlblom -98Huddinge AIS57,52
3Fredrik Lorentzon -97IFK Lidingö57,75
4Jonas Tollefors -90Vallentuna FK60,02
5Daniel Ekström -98Ärla IF60,81
6Dennis Elms Jansson -95Huddinge AIS61,46
7Lucas Mattsson -94IF Åland62,81

    MÄN DISKUS      
1Jussi Kiviniemi -93Södertälje IF53,43
2Albin Lager -96KFUM Örebro48,77
3Fredrik Gerdsdorff -96Timrå AIF45,51
4Tor Lindberg -95IFK Umeå45,47
5William Ullberg -96IFK Umeå41,67
6Andreas Eriksson -94IK Heros FIK41,38
7Lasse Ohtamaa -80Huddinge AIS40,63
8Mattias Nilsson -96Umedalens IF34,52
-Anders Larsson -66Gefle IF46,481.5 kg
-Lasse Karlsson -64Östhammar FI40,071.5 kg

Albin Lager
Tor Lindberg
Fredrik Gerdsdorff
Lasse Karlsson
Lasse Ohtamaa
William Ullberg
Jussi Kiviniemi
Mattias Nilsson
Andreas Eriksson
Anders Larsson
4621  4875  4860  4840  4877  4789
   x  3991  4547  4268     x  4461
4517  4272  4551     x  4220  4311
3487     x  4007     x  3603  3992
4063     x  2869     x     x     x
3882  4167  4017     x  3950  3954
5195  5144  5343  5124  5148     x
   x  3098  3054  3452     x  3106
4138  4016     x  4062  3961  3983
4648     x     x     -     -     -

    P19 100 M    Vind -0,4  
1Yonathan Helsing -98Sundsvalls FI11,43
2Richard Heikkilä -98Mölndals AIK11,76
3Daniel Persson -98Hammarby IF11,92
4Lucas Löfgren -98Söderhamns IF12,60
5Fredrik Nordin -99Gefle IF13,09

    P19 200 M    Vind +2,1  
1Johan Alsing -99Östersunds GIF22,59
2Johan Stenlund -99Östersunds GIF22,78
3David Mohammadi -98Söderhamns IF27,04
4Fredrik Nordin -99Gefle IF27,37

    P19 800 M      
1Yasiin Hussein -98Eskilstuna FI2.00,34
2Samiel Behre -98Hammarby IF2.01,34
3William Wickholm -98KFUM Örebro2.04,53
4Erik Karlsson -98Högby IF2.05,23
5Björn Ternström -99Gottsunda IF2.19,02
6Rasmus Ternström -99Gottsunda IF2.20,52

    P19 LÄNGD      
1Jonatan Hirsh -98KFUM Örebro6,94
2Carl-Einar Söderström Eskonniemi -99Hellas FK6,83
3Oskar Erixon -99IK Westmannia6,64
4Richard Heikkilä -98Mölndals AIK6,38
5Johan Nordström -99Falu IK6,17
6Daniel Langman -99IFK Lidingö6,11
7David Adrian -98Huddinge AIS6,03
8Nikolai Kronmann -99Söderhamns IF6,01
9Lucas Löfgren -98Söderhamns IF5,37
10Johan Alsing -99Östersunds GIF4,06

Johan Alsing
Lucas Löfgren
Johan Nordström
Oskar Erixon
Daniel Langman
Nikolai Kronmann
David Adrian
Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Jonatan Hirsh
Richard Heikkilä
   -          x +1,2   406 -1,3
   x +1,4     x +3,6   537 -1,8     x -1,1     x -0.4     x -0,7
 609 +2,0   582 -1,3   610 +1,5   579 -1,1   617 -0,7   610 -0,0
 659 +1,4     x -1,2     x -1,6   659 +0,8   664 -0,3   660 +0,8
   x +0,6   611 -0,9     x +0,4
 601 +1,7     x -1,0   599 +2,3   592 +0,3     x -1,4     -
 591 -1,1   560 -2,1   556 +0,4   569 -0,9   593 -1,5   603 -0,1
 635 +3,2   623 -1,3   683 +2,1   630 -0,1   628 +1,8   527 -1,4
   x +0,6   681 -1,0   675 +1,2     x -0,3   694 -1,3   692 -0,3
   x +2,2     x +0,9   614 +1,5     x -0,1   621 -1,6   638 -1,2

    P19 DISKUS 1,75      
1Patrik Lindstedt -99Hässelby SK47,89
2Lukas Hamrin -99Timrå AIF44,00
3Erik Vestlund -99Kils AIK43,95
4Johan Nordström -99Falu IK28,84

Erik Vestlund
Patrik Lindstedt
Lukas Hamrin
Johan Nordström
 4256    x  4395     x     x     x
4649  4789     x  4734     x     x
4002  4400     x  3850  4341  4280
   x  2767     x  2777  2699  2884

    P17 100 M  HEAT 1  Vind -0,1  
1Gabriel Gunnarsson -01IF Göta Karlstad11,52FinalA
2Carl Enhörning -00AIK Friidrott11,64FinalA
3Markus Lantto -01AIK Friidrott11,82FinalA
4Felix Ekman -01Sundbybergs IK11,84FinalA
5Moi Wirunpan -01Gefle IF11,98FinalB
6Gabriel Larsson Stewart -01Hammarby IF12,17FinalB
7Andreas Cigéhn -00Täby IS12,22FinalB
8Alfred Berglöf -01Strands IF12,87FinalB

    P17 100 M  HEAT 2  Vind -1,0  
1William Gardell -01Hellas FK11,65FinalA
2Emil Sandström -00Söderhamns IF11,72FinalA
3Sabiti Nahimana -00Hammarby IF11,86FinalA
4Marcus Hagerud -01AIK Friidrott11,88FinalA
5Ludwig Gustafsson -00Falu IK12,08FinalB
6Victor Thunström -00IF Göta Karlstad12,51FinalB
7Albin Melin -00Katrineholms SK13,50FinalB

    P17 100 M  A-FINAL  Vind +2,1  
1Gabriel Gunnarsson -01IF Göta Karlstad11,11
2Carl Enhörning -00AIK Friidrott11,33
3William Gardell -01Hellas FK11,33
4Markus Lantto -01AIK Friidrott11,48
5Sabiti Nahimana -00Hammarby IF11,49
6Felix Ekman -01Sundbybergs IK11,59
7Marcus Hagerud -01AIK Friidrott11,89
-Emil Sandström -00Söderhamns IFDNF

    P17 100 M  B-FINAL  Vind +1,7  
1Moi Wirunpan -01Gefle IF11,54
2Andreas Cigéhn -00Täby IS11,79
3Gabriel Larsson Stewart -01Hammarby IF11,82
4Victor Thunström -00IF Göta Karlstad12,24
5Alfred Berglöf -01Strands IF12,66
6Albin Melin -00Katrineholms SK13,29
-Ludwig Gustafsson -00Falu IKDNS

    P17 200 M  HEAT 1  Vind +2,5  
1Moi Wirunpan -01Gefle IF23,51
2Tim Svantesson -00Nyköpings BIS23,71
3Timmy Karlsson -00Huddinge AIS23,97
4Alfred Berglöf -01Strands IF25,57
5Filip Ahlberg -01AIK Friidrott25,59

    P17 200 M  HEAT 2  Vind +2,5  
1Philip Stömne -00Valbo AIF23,07
2Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS23,28
3Sidrak Afework -01Spårvägens FK23,77
4Gabriel Larsson Stewart -01Hammarby IF23,78
5Ludwig Gustafsson -00Falu IK23,79
6Victor Thunström -00IF Göta Karlstad24,36

    P17 200 M  HEAT 3  Vind +0,5  
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro22,27
2Gabriel Bäcke -00Bollnäs FIK23,04
3Benjamin Tinglöf -01Ärla IF23,38
4Sabiti Nahimana -00Hammarby IF23,55
5Leon Johansson -01Hammarby IF24,01
6Andreas Cigéhn -00Täby IS24,50
7Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro25,61
-Marcus Hagerud -01AIK FriidrottDNS

    P17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro22,27
2Gabriel Bäcke -00Bollnäs FIK23,04
3Philip Stömne -00Valbo AIF23,07
4Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS23,28
5Benjamin Tinglöf -01Ärla IF23,38
6Moi Wirunpan -01Gefle IF23,51
7Sabiti Nahimana -00Hammarby IF23,55
8Tim Svantesson -00Nyköpings BIS23,71
9Sidrak Afework -01Spårvägens FK23,77
10Gabriel Larsson Stewart -01Hammarby IF23,78
11Ludwig Gustafsson -00Falu IK23,79
12Timmy Karlsson -00Huddinge AIS23,97
13Leon Johansson -01Hammarby IF24,01
14Victor Thunström -00IF Göta Karlstad24,36
15Andreas Cigéhn -00Täby IS24,50
16Alfred Berglöf -01Strands IF25,57
17Filip Ahlberg -01AIK Friidrott25,59
18Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro25,61

    P17 1500 M      
1Jesper Persson -00Åsarna IK4.20,93
2Jakob Tapani -01Sågmyra SK4.50,09
3Johan Sjöström -01Varbergs GIF5.05,28

    P17 LÄNGD      
1Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS6,85
2Alexander Nyman -00Hanvikens SK6,49
3Moi Wirunpan -01Gefle IF6,25
4Sidrak Afework -01Spårvägens FK5,60
5Alfred Berglöf -01Strands IF5,38
6Linus Tegenborg -00Umedalens IF5,26
7Albin Melin -00Katrineholms SK4,70
8Ludwig Gustafsson -00Falu IK4,42

Albin Melin
Linus Tegenborg
Alexander Nyman
Ludwig Gustafsson
Moi Wirunpan
Alfred Berglöf
Gustav Magnusson
Sidrak Afework
   x +0,4     x +2,2     x +0,6   470 +1,8   190 +1,0   412 +1,6
 526 +1,2     -          -
   x +1,4   616 +1,6     x -0,3   649 +2,8     x +0,2     x +1,1
   x +1,6     x +1,5   442 -0,7     x +1,3     x +1,3   437 +1,1
 609 +1,6   625 -0,2   490 +0,4   595 +1,2   595 +0,8   603 +1,1
   x +2,9   517 +1,4   514 +1,1   517 +0,4   262 +1,6   538 +0,7
 651 +2,2     x +2,7   660 -0,0   685 +0,5     x +0,3     x +1,2
 560 +0,8   555 +2,8   532 +2,1   539 -0,6   552 -0,0   556 +1,6

    P17 DISKUS 1,5      
1Victor Wisen -01Upsala IF44,01
2Albert Ottander -00Estuna IF41,47
3Johannes Lilius -01Huddinge AIS40,57
4Philip Stömne -00Valbo AIF29,99
5Lucas Stjärnfelt -01IF Åland27,87
-Tim Svantesson -00Nyköpings BIS0,00

Victor Wisen
Philip Stömne
Johannes Lilius
Albert Ottander
Lucas Stjärnfelt
Tim Svantesson
   x  4401     x     x     x  4025
   -     -     -     x  2999  2987
3993  4019  4057  3672  4022  4013
4147     x  3497     x     x     x
   x     x     x  2732  2787  2469
   -     -     -     x     x     x

    P15 80 M  HEAT 1  Vind -0,7  
1Frans Ingelstam -02Upsala IF9,89FinalA
2Sebastian Eriksson -03Alunda SK10,01FinalA
3Robin Isaksson -02IFK Lidingö10,14FinalA
4Tom Fritzdorf -02Spårvägens FK10,47FinalA
5Samuel Vinberg -03Upsala IF10,52FinalA
6Mattias Waernulf -02Västerås FK10,84FinalB
7Linus Olofsson -03Boden FI11,10FinalB
8Alexander Ebbestad -03Upsala IF11,56FinalB

    P15 80 M  HEAT 2  Vind -0,6  
1Alexander Nyström -03Bollnäs FIK9,81FinalA
2Sture Källström -03Upsala IF9,98FinalA
3Malte Edwardsson -03Bollnäs FIK10,29FinalA
4Teodor Lundvall -03Bollnäs FIK10,67FinalB
5William Larsson -02Gefle IF10,81FinalB
6Viktor Rydåker -03Örbyhus IF11,23FinalB
7William Nestor -03Linköpings GIF11,25FinalB
8Nils Abrahamsson -03Gefle IF11,39FinalB

    P15 80 M  A-FINAL  Vind +2,5  
1Alexander Nyström -03Bollnäs FIK9,48
2Frans Ingelstam -02Upsala IF9,48
3Sebastian Eriksson -03Alunda SK9,57
4Robin Isaksson -02IFK Lidingö9,70
5Sture Källström -03Upsala IF9,76
6Malte Edwardsson -03Bollnäs FIK10,03
7Tom Fritzdorf -02Spårvägens FK10,08
8Samuel Vinberg -03Upsala IF19,96

    P15 80 M  B-FINAL  Vind +3,0  
1William Larsson -02Gefle IF10,25
2Teodor Lundvall -03Bollnäs FIK10,38
3Linus Olofsson -03Boden FI10,80
4William Nestor -03Linköpings GIF11,02
5Viktor Rydåker -03Örbyhus IF11,06
5Alexander Ebbestad -03Upsala IF11,37
-Mattias Waernulf -02Västerås FKDNS
-Nils Abrahamsson -03Gefle IFDNS

    P15 300 M      
1Alexander Nyström -03Bollnäs FIK37,55
2Frans Ingelstam -02Upsala IF38,47
3Tom Fritzdorf -02Spårvägens FK40,17
4Sebastian Eriksson -03Alunda SK41,03
5Nils Abrahamsson -03Gefle IF45,12
6Alexander Ebbestad -03Upsala IF50,10
-Sture Källström -03Upsala IFDNS
-Samuel Vinberg -03Upsala IFDNS

    P15 2000 M  (Löpte tillsammans med F15)
1Linus Jansson -04SLK Oxelösund6.39,13
2Nils Ekroth -03Upsala IF6.42,06
3Evert Jonsson -03Eskilstuna FI6.42,80
4Benjamin Edman -04Umedalens IF6.50,89

    P15 LÄNGD      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö5,90
2Malte Edwardsson -03Bollnäs FIK5,66
3Teodor Lundvall -03Bollnäs FIK5,14
4Viktor Rydåker -03Örbyhus IF4,99
5Simon Stjärnfelt -02IF Åland4,96
6Samuel Vinberg -03Upsala IF4,75
7Sture Källström -03Upsala IF4,70
8William Nestor -03Linköpings GIF4,65
9William Larsson -02Gefle IF4,38
10Eskil Jonsson -03Eskilstuna FI4,34
11Albin Silén -03Strands IF4,28
-Sebastian Eriksson -03Alunda SK0,00

Eskil Jonsson
Sebastian Eriksson
William Larsson
Sture Källström
Malte Edwardsson
William Nestor
Teodor Lundvall
Samuel Vinberg
Robin Isaksson
Albin Silén
Simon Stjärnfelt
Viktor Rydåker
 421 +0,1   426 +2,6   434 +1.5
   x +2,0     x +3,6     x +1,4
 421 +1,4   438 +1,2   397 +3,1
 470 +2,0   461 +1,6     x +3,1   462 +1,7     x +1,9   459 +2,1
 566 +0,8     x +1,8   545 +2,5     x +2,2   272 -0,0   546 +1,1
 454 +2,8   461 +1,6   465 +0,9     x +1,1   457 +2,0   446 +3,2
 514 +2,0     x +0,7   483 +0,7   471 +0,5   489 +2,8   495 +1,4
 417 +1,4   475 +0,1     -        274 +3,5     -          -
 565 +0,8   554 +0,4   439 +1,7   572 +1,9   590 +1,6   566 +0,4
 401 +1,9   428 +1,8   416 +2,2
 496 +0,6   493 +1,6     x +2,4   485 +2,2     x +1,9   483 +1.6
   x +1,9   499 +1,5     x +1,7     x +1,4     x +1,9     x +0,7

    P15 DISKUS 1,0      
1Karl Ludvik -02Turebergs FK53,39
2Robin Isaksson -02IFK Lidingö42,64
3Alfons Haals -02Västerås FK39,98
4Albin Silén -03Strands IF37,41
5Melker Albertsson -03Brännans FF36,26
6Sander Bergqvist -03SK Bore33,27
7Linus Olofsson -03Boden FI29,16
8Viktor Rydåker -03Örbyhus IF27,93
9Alexander Ebbestad -03Upsala IF24,08
10Teodor Lundvall -03Bollnäs FIK24,08

Alfons Haals
Robin Isaksson
Sander Bergqvist
Alexander Ebbestad
Karl Ludvik
Viktor Rydåker
Melker Albertsson
Teodor Lundvall
Linus Olofsson
Albin Silén
3989  3998  3993     x  3452     x
3968  4264  4152  4000  4104  4138
3327  2937  2991  3210     x     x
1749  2391  2408
4612     x     x     x  5000  5339
   x     x  2793     x     x     x
3107  3270  3626     x     x     x
   x     x  2408
2520     x  2349  2547  2410  2916
3554     x  3604  3741  3270     x

    P13 600 M  (Löpte tillsammans med P12)
1Alvin Bergvall -04IF Åland1.47,33
2Theo Stenberg -04IF Skade1.59,70

    P13 60 M HÄCK    Vind +1,4  (Löpte tillsammans med P12)
1Jakob Nordström -04Falu IK11,26

    P13 HÖJD      
1Aron Swartz -04Östersunds GIF1,52
2Theo Stenberg -04IF Skade1,39
3Mille Edwardsson -04Bollnäs FIK1,25


Mille Edwardsson
Aron Swartz
Theo Stenberg
120 125 130 133 136 139 142 148 152 156
o   o   xxx
                            xo  o   xxx
o   xo  o   o   o   xo  xxx

    P13 LÄNGD ZON      
1Edvin Gustafsson -04Upsala IF4,91
2Alvin Bergvall -04IF Åland4,79
3Aron Swartz -04Östersunds GIF4,68
4Theo Stenberg -04IF Skade4,47
5Mille Edwardsson -04Bollnäs FIK4,29
6Jakob Nordström -04Falu IK4,15

Mille Edwardsson
Jakob Nordström
Theo Stenberg
Aron Swartz
Edvin Gustafsson
Alvin Bergvall
 167 +2,0     x +0,9   429 +0,4   410 -0,0   420 -1,9   420 -0,9
 415 +1,3   397 +0,9   403 +3,1   411 -0,6     x -0,8     x -1,7
 407 +1,6   447 +0,2   425 +1,1   409 -0,3   417 -0,0   388 -0,1
 449 +1,4   438 +0,9   461 -1,0   314 -1,7   421 +1,3   468 -0,1
 476 +1,6   477 +0,2   472 +3,7   467 -1,1   445 -1,0   491 -0,0
 459 +1,8   479 +3,2   447 +2,3   467 -0,0   425 -0,4   438 -0,5

    P13 SPJUT 400      
1Aron Swartz -04Östersunds GIF26,86
2Strix Åkerblom -04IFK Lidingö26,42
3Mille Edwardsson -04Bollnäs FIK26,26
4Edvin Gustafsson -04Upsala IF24,14
5Benjamin Bodin -06Säters IF21,42
6Elis Gemzell -05Örbyhus IF21,01

Aron Swartz
Mille Edwardsson
Strix Åkerblom
Elis Gemzell
Edvin Gustafsson
Benjamin Bodin
   x  2686  2428     x  2588  2318
2449  2198  2596  2626  2339  1984
2642  2158  2357  2384  2172     x
1731  1891  1973  1732  2101  1792
   x  2414  2315  1952  1973  2272
2142     x  2034  1803     x  2027

    P12 600 M  (Löpte tillsammans med P13)
1Viktor Rahm -05Västerås FK1.47,64
2Oscar Fältenhag -05Högbo GIF1.49,54
3Elias Sadek -05Gefle IF2.09,50
4Elis Gemzell -05Örbyhus IF2.10,05
5Gustav Rydåker -05Örbyhus IF2.10,36
6Gustav Hedin -05Strands IF2.14,80

    P12 60 M HÄCK    Vind +1,4  (Löpte tillsammans med P13)
1Albin Löfgren -05Luleå FI11,21
2Elis Gemzell -05Örbyhus IF11,70
3Alex Eriksson -05Örbyhus IF11,95
4Gustav Rydåker -05Örbyhus IF12,44
5Gustav Hedin -05Strands IF13,36

    P12 HÖJD      
1Viktor Rahm -05Västerås FK1,33
2Alex Eriksson -05Örbyhus IF1,25
3Gustav Rydåker -05Örbyhus IF1,20
4Albin Löfgren -05Luleå FI1,15


Viktor Rahm
Albin Löfgren
Gustav Rydåker
Alex Eriksson
105 110 115 120 125 130 133 136
-   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   xxx
o   xo  o   xxo xxx
-   -   -   o   xo  xxx

    P11 600 M      
1Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC1.59,81
2Johan Sjögren -06Luleå FI2.01,18
3Leon Ölmerud Kjellman -06Sundsvalls FI2.01,95
4Elias Häggblom -06Upsala IF2.08,00
5Albert Sjögren -06Luleå FI2.08,17

    P11 60 M HÄCK    Vind +0,9  
1Elias Kapell -06Hammarby IF10,64
2Herman Berglöf -06Strands IF14,38

    P11 HÖJD      
1Jonathan Edberg -06Turebergs FK1,39
2Noa Gustavsson -06Spårvägens FK1,30
3Elias Kapell -06Hammarby IF1,25
4Viktor Jonsson -06Östersunds GIF1,10
5Johan Sjögren -06Luleå FI1,05
6Herman Berglöf -06Strands IF1,05
-Leon Ölmerud Kjellman -06Sundsvalls FI0,00
-Benjamin Bodin -06Säters IF0,00


Herman Berglöf
Johan Sjögren
Leon Ölmerud Kjellman
Elias Kapell
Noa Gustavsson
Benjamin Bodin
Jonathan Edberg
Viktor Jonsson
100 105 110 115 120 125 130 133 136 139 142
o   xo  xxx
xxo o   xxx
-   -   xxx
            o   xxo xxo xxx
    o   o   o   o   o   xxo xxx
xxx
            o   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   xxo xxx

    P11 KULA 2,0      
1Elias Kapell -06Hammarby IF10,42
2Jonathan Edberg -06Turebergs FK10,09
3Benjamin Bodin -06Säters IF8,16
4Leon Ölmerud Kjellman -06Sundsvalls FI7,87
5Albert Sjögren -06Luleå FI7,40
6Viktor Jonsson -06Östersunds GIF7,07
7Elias Häggblom -06Upsala IF6,70
8Herman Berglöf -06Strands IF5,99

Elias Häggblom
Herman Berglöf
Jonathan Edberg
Elias Kapell
Viktor Jonsson
Benjamin Bodin
Albert Sjögren
Leon Ölmerud Kjellman
 514   480   529   670
 599   561   582   570
1009   964     x   935
1042     x   936  1008
 663   653   707   700
 798   816   787   778
 699   657   723   740
   x   787     x   730

    P10 600 M      
1Martin Svensson -07IF Skade1.59,26
2Philip Persson -07Danderyds SK1.59,63
3Oliver Persson -07Danderyds SK2.02,84
4Walter Hedblom-Green -07Söderhamns IF2.05,25
5Tim Stjernlöf -07Gefle IF2.07,78
6Paul Winter -07Gefle IF2.07,80
7Hugo Kålen -07Marieby GIF2.13,61
8Anton Ringdahl -07Marieby GIF2.16,02

    P10 HÖJD      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta1,26
2Oscar Norberg -07Gefle IF1,23
3Walter Hedblom-Green -07Söderhamns IF1,19
4Wilhelm Jaxe -07Luleå FI1,15
5Paul Winter -07Gefle IF1,05
6Hugo Kålen -07Marieby GIF1,00


Kevin Sjöström
Hugo Kålen
Paul Winter
Wilhelm Jaxe
Oscar Norberg
Walter Hedblom-Green
90  95  100 105 110 115 119 123 126 131
        o   o   o   o   xo  o   o   xxx
o   o   o   xxx
        o   o   xxx
        o   o   o   o   xxx
        o   o   o   xo  xxo o   xxx
    o   o   o   o   o   xxo xxx

    P10 KULA 2,0      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,23
2Walter Hedblom-Green -07Söderhamns IF7,78
3Hugo Kålen -07Marieby GIF6,99
4Vide Leander -07Söderhamns IF6,89
5Tim Stjernlöf -07Gefle IF6,52
6Oscar Norberg -07Gefle IF6,50
7Anton Ringdahl -07Marieby GIF6,49
8Robin Svensson -07IF Skade6,10
9Oliver Persson -07Danderyds SK6,06
10Paul Winter -07Gefle IF5,83
11Philip Persson -07Danderyds SK5,79

Oscar Norberg
Oliver Persson
Paul Winter
Robin Svensson
Vide Leander
Hugo Kålen
Anton Ringdahl
Philip Persson
Walter Hedblom-Green
Kevin Sjöström
Tim Stjernlöf
 604   585   616   650
 606   593   568     x
 527   583   569   563
 592   528   489   610
 689   681   634   671
 630   669   646   699
 626   581   649   585
   x   529   579   539
 778     x   682     x
 885   845   903   923
 587   652   607   600

    P10 BOLLKAST      
1Walter Hedblom-Green -07Söderhamns IF40,81
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta37,77
3Anton Ringdahl -07Marieby GIF32,42
4Robin Svensson -07IF Skade32,27
5Oscar Norberg -07Gefle IF30,38
6Tim Stjernlöf -07Gefle IF30,34
7Martin Svensson -07IF Skade26,23
8Hugo Kålen -07Marieby GIF25,73

    P9 600 M      
1Gustav Mattsson -08Valbo AIF2.15,16
2Leo Lindholm -09Gefle IF2.19,47
3Emil Nestor -08Linköpings GIF2.22,02
4Karl Nestor -08Linköpings GIF2.23,59

    P9 HÖJD      
1Karl Nestor -08Linköpings GIF1,10
2Emil Nestor -08Linköpings GIF1,00
3Gustav Mattsson -08Valbo AIF1,00


Karl Nestor
Emil Nestor
Gustav Mattsson
85  90  95  100 105 110 115
o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   xo  o   xxx
-   o   xxo o   xxx

    P9 KULA 2,0      
1Emil Nestor -08Linköpings GIF6,63
2Oskar Nylander -08Valbo AIF6,24
3Karl Nestor -08Linköpings GIF5,88
4Leo Lindholm -09Gefle IF4,44
5Melker Mattsson -08Valbo AIF4,16

Leo Lindholm
Karl Nestor
Melker Mattsson
Emil Nestor
Oskar Nylander
 444     x   426     x
 588   510   554   583
 412   397   416   412
 663   599   621   646
 567   573   563   624

    P9 BOLLKAST      
1Oskar Nylander -08Valbo AIF28,79
2Karl Nestor -08Linköpings GIF27,31
3Emil Nestor -08Linköpings GIF26,12
4Leo Lindholm -09Gefle IF20,90
5Melker Mattsson -08Valbo AIF18,47

    KVINNOR 200 M  HEAT 1  Vind +0,9  
1Victoria Stöckel -97Nedre Soppero IK26,44
2Agnes Johansson -99Högbo GIF26,63
3Caroline Jansson -94Örbyhus IF26,95
4Viktoria Voskrenskaia -96Ärla IF27,23
5Emelie Öberg -97Ullevi FK27,24
6Jenny Åkervall -72Spårvägens FK27,32

    KVINNOR 200 M  HEAT 2  Vind +3,7  
1Malin Ström -86Bollnäs FIK24,03
2Nikki Sjöberg -98Bollnäs FIK24,33
3Linda Frödin Glad -93IFK Lidingö24,94
4Greta Deltin -00Hammarby IF25,10
5Klara Helander -95Upsala IF25,31
6Virva Rylander -00Västerås FK25,45
7Anna Engelin -98Östersunds GIF25,99

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA    
1Malin Ström -86Bollnäs FIK24,03
2Nikki Sjöberg -98Bollnäs FIK24,33
3Linda Frödin Glad -93IFK Lidingö24,94
4Greta Deltin -00Hammarby IF25,10
5Klara Helander -95Upsala IF25,31
6Virva Rylander -00Västerås FK25,45
7Anna Engelin -98Östersunds GIF25,99
8Victoria Stöckel -97Nedre Soppero IK26,44
9Agnes Johansson -99Högbo GIF26,63
10Caroline Jansson -94Örbyhus IF26,95
11Viktoria Voskrenskaia -96Ärla IF27,23
12Emelie Öberg -97Ullevi FK27,24
13Jenny Åkervall -72Spårvägens FK27,32

    KVINNOR 800 M  HEAT 1    
1Julia Nielsen -01Göteborgs KIK2.23,44
2Ida Tryggvesson -97Bålsta IK2.24,13
3Ebba Edqvist -98Vallentuna FK2.24,56
4Wilma Nielsen -01Göteborgs KIK2.24,98
5Jennifer Wikström -99Umedalens IF2.28,95
6Matilda Brännström -98Umedalens IF2.31,44
7Liva Gustavsson -01Spårvägens FK2.36,69
8Agnes Jansson -98IK Westmannia2.40,27
9Sara Carlzén -93Nordanstigs FK2.52,05

    KVINNOR 800 M  HEAT 2    
1Jessica Edlund -95Umedalens IF2.15,18
2Elsa Wallenius -01Västerås FK2.15,63
3Wilma Marcusson -99Trångsvikens IF2.19,42
4Hanna Näslund -00Trångsvikens IF2.20,00
5Elin Marcusson -99Trångsvikens IF2.20,67
6Fredrika Karlsson -86LK Roslagen2.21,08
7Emelie Svensson -95IFK Mora2.22,74
8Emma Jansson -91Hässelby SK2.24,67
9Elsa Olsson -98Umedalens IF2.25,80
10Ebba Olsson -99Umedalens IF2.28,39

    KVINNOR 800 M  SAMLAD LISTA    
1Jessica Edlund -95Umedalens IF2.15,18
2Elsa Wallenius -01Västerås FK2.15,63
3Wilma Marcusson -99Trångsvikens IF2.19,42
4Hanna Näslund -00Trångsvikens IF2.20,00
5Elin Marcusson -99Trångsvikens IF2.20,67
6Fredrika Karlsson -86LK Roslagen2.21,08
7Emelie Svensson -95IFK Mora2.22,74
8Julia Nielsen -01Göteborgs KIK2.23,44
9Ida Tryggvesson -97Bålsta IK2.24,13
10Ebba Edqvist -98Vallentuna FK2.24,56
11Emma Jansson -91Hässelby SK2.24,67
12Wilma Nielsen -01Göteborgs KIK2.24,98
13Elsa Olsson -98Umedalens IF2.25,80
14Ebba Olsson -99Umedalens IF2.28,39
15Jennifer Wikström -99Umedalens IF2.28,95
16Matilda Brännström -98Umedalens IF2.31,44
17Liva Gustavsson -01Spårvägens FK2.36,69
18Agnes Jansson -98IK Westmannia2.40,27
19Sara Carlzén -93Nordanstigs FK2.52,05

    KVINNOR 5000 M      
1Veronika Nordal -80Uppsala LK18.00,35
2Eleonora Olsmats -99Turebergs FK18.02,13
3Thea Boström -98Tjalve IF Norrköping18,02,17
4Malin Besson -89LK Roslagen18.48,63
5Helena Saarela -80LK Roslagen19.15,19
6Zara Lundgren -87Nordanstigs FK19.22,14
7Isabell Ahlström -81LK Roslagen19.27,61
-Moa Rothman -96Västerås FKDNS

    KVINNOR 400 M HÄCK      
1Ida Ekroth -96Upsala IF64,17
2Ella Arvidsson -99Östersunds GIF64,87
3Emma Larsson -94Västerås FK66,86
4Jenny Åkervall -72Spårvägens FK71,84

    KVINNOR DISKUS      
1Vanessa Kamga -98Upsala IF51,71
2Ellen Pettersson -97Örbyhus IF44,49
3Amanda Nordin -97Skellefteå AIK41,56
4Leonora Einarsson -03Brännans FF29,71
-Lydia Sundin -94IFK Mora0,00

Amanda Nordin
Ellen Pettersson
Lydia Sundin
Leonora Einarsson
Vanessa Kamga
4102  3930     x     x  3825  4156
3634  3944  4107  4121  4221  4449
   x     x     x     x     x     x
2625  2768  2698  2955  2971  2812
   x  4916     x     x     x  5171

    F19 100 M  HEAT 1  Vind +1,5  
1Linnea Tillman -98Råby-Rekarne FIF12,41Final
2Claudia Spanier -98Upsala IF12,86Final
3Louise Andersson -99Gefle IF12,97Final
4Stina Westin -98Östersunds GIF13,56Final

    F19 100 M  HEAT 2  Vind +1,9  
1Ida Thunberg -99KFUM Örebro12,26Final
2Elin Backlund -99Marieby GIF12,65Final
3Karolina Svensson -99Marieby GIF12,70Final
4Lina Näslund -98Östersunds GIF13,88Final
5Jonna Uttman -99IF Göta Karlstad14,07

    F19 100 M  FINAL  Vind +3,1  
1Ida Thunberg -99KFUM Örebro12,23
2Linnea Tillman -98Råby-Rekarne FIF12,32
3Karolina Svensson -99Marieby GIF12,68
4Elin Backlund -99Marieby GIF12,90
5Claudia Spanier -98Upsala IF13,10
6Stina Westin -98Östersunds GIF13,52
-Lina Näslund -98Östersunds GIFDNS
-Louise Andersson -99Gefle IFDNS

    F19 200 M    Vind +0,8  (Löpte tillsammans med F17 heat 1)
1Lovisa Olsson -99Spårvägens FK28,50

    F19 800 M  (Löpte tillsammans med kvinnor heat 1)
1Emma Sjuls -98IF Åland2.34,87

    F19 LÄNGD      
1Karolina Svensson -99Marieby GIF5,82
2Linnea Tillman -98Råby-Rekarne FIF5,67
3Claudia Spanier -98Upsala IF5,33
4Moa Nykvist -98Gefle IF5,18
5Louise Andersson -99Gefle IF5,15
6Levina Ahlgren -98Upsala IF5,09
7Lovisa Olsson -99Spårvägens FK4,98
8Fanny Jonsson -99Östersunds GIF4,79
9Karin Boestad -99IFK Lidingö4,58
10Lina Näslund -98Östersunds GIF4,48

Moa Nykvist
Louise Andersson
Linnea Tillman
Lovisa Olsson
Karolina Svensson
Claudia Spanier
Fanny Jonsson
Karin Boestad
Lina Näslund
Levina Ahlgren
   x -0,1     x +1,6   518 +1,3     x +3,4     x +1,9     x +2,4
 492 +1,9   515 +3,0   514 +1,3   511 +0,9     x -0,0   515 -1,0
 536 +0,6   567 +2,5   539 +0,3     x +2,2     x +1,4   556 +1,8
 491 +1,5     x +1,5   488 +2,7   473 +3,8   498 +3,2     x +3,7
 541 +1,3   561 +3,2   540 +1,3   553 +2,0     x +2,0   582 +1,5
 533 +1,4   529 +1,4   527 +1,0     x +1,3     x +2,4     x +2,6
 445 +2,1   469 +1,5   479 +3,1   443 +1,7   460 +1,1   468 +2,0
 431 +2,2   458 +2,3   449 +2,1
   x +1,2     x +1,9   448 +1,7
   x +3,9   508 +1,3   493 +3,0   495 +0,6   509 +2,2     x +1,2

    F19 DISKUS 1,0      
1Ida Stenbäck -99SK Bore39,26
2Nina Björkman -98Västerås FK37,25
3Emelie Gerdsdorff -99Timrå AIF36,37
4Vendela Eklund -98Huddinge AIS25,19

Vendela Eklund
Emelie Gerdsdorff
Nina Björkman
Ida Stenbäck
2519  2403  2348     x  2131  2456
3573  3637  3302  3508     x  3438
3505  3605  3725  3171     x  3587
2947  3420  3926     x  3492  3330

    F17 100 M  HEAT 1  Vind -1,2  
1Linda Eriksson -00Huddinge AIS12,89FinalA
2Marie Ebbestad -00Upsala IF13,45FinalA
3Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad13,62FinalB
4Tilda Kapell -01Hammarby IF13,74FinalB
5Terese Ackeberg -01IFK Tumba13,82FinalB
6Sandra Berglund -01Trångsvikens IF13,90FinalB

    F17 100 M  HEAT 2  Vind -1,5  
1Virva Rylander -00Västerås FK12,81FinalA
2Saga Axelsson -00Gefle IF13,53FinalA
3Sofia Sundstedt -00Västerås FK13,61FinalA
4Nora Swartz -01Östersunds GIF14,00FinalB
5Tilda Tryggvesson -00Falu IK14,36FinalB

    F17 100 M  HEAT 3  Vind -1,3  
1Kajsa Eriksson -00Huddinge AIS12,84FinalA
2Alva von Gerber -00Huddinge AIS13,05FinalA
3Ylva Haglund -00Falu IK13,58FinalA
4Johanna Möller -01Gefle IF14,15FinalB
5Walda Jonsson -01Eskilstuna FI14,19FinalB
-Fannie Pousette -01Gefle IFDNS

    F17 100 M  A-FINAL  Vind +1,4  
1Virva Rylander -00Västerås FK12,41
2Linda Eriksson -00Huddinge AIS12,58
3Kajsa Eriksson -00Huddinge AIS12,59
4Alva von Gerber -00Huddinge AIS12,83
5Sofia Sundstedt -00Västerås FK13,11
6Marie Ebbestad -00Upsala IF13,17
7Saga Axelsson -00Gefle IF13,26
8Ylva Haglund -00Falu IK13,28

    F17 100 M  B-FINAL  Vind +2,9  
1Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad13,35
2Tilda Kapell -01Hammarby IF13,49
3Terese Ackeberg -01IFK Tumba13,50
4Nora Swartz -01Östersunds GIF13,71
5Johanna Möller -01Gefle IF13,94
6Tilda Tryggvesson -00Falu IK14,02
-Walda Jonsson -01Eskilstuna FIDNS
-Sandra Berglund -01Trångsvikens IFDNS

    F17 200 M  HEAT 1  Vind +0,8  
1Kajsa Eriksson -00Huddinge AIS26,06
2Linda Eriksson -00Huddinge AIS26,17
3Sofia Sundstedt -00Västerås FK27,70
4Lina Hagberg -01Turebergs FK27,95
5Maja Sund -01Turebergs FK28,01
6Terese Ackeberg -01IFK Tumba28,80

    F17 200 M  HEAT 2  Vind +0,6  
1Hanna Enlund -01AIK Friidrott25,79
2Charlotte Andersson -00Huddinge AIS26,17
3Wilma Nielsen -01Göteborgs KIK26,99
4Julia Nielsen -01Göteborgs KIK27,25
5Ylva Haglund -00Falu IK27,46
6Mikaela Ekman -01Täby IS27,70
7Marie Ebbestad -00Upsala IF27,72

    F17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Hanna Enlund -01AIK Friidrott25,79
2Kajsa Eriksson -00Huddinge AIS26,06
3Linda Eriksson -00Huddinge AIS26,1726.161
4Charlotte Andersson -00Huddinge AIS26,1726.163
5Wilma Nielsen -01Göteborgs KIK26,99
6Julia Nielsen -01Göteborgs KIK27,25
7Ylva Haglund -00Falu IK27,46
8Sofia Sundstedt -00Västerås FK27,70
8Mikaela Ekman -01Täby IS27,70
10Marie Ebbestad -00Upsala IF27,72
11Lina Hagberg -01Turebergs FK27,95
12Maja Sund -01Turebergs FK28,01
13Terese Ackeberg -01IFK Tumba28,80

    F17 1500 M      
1Thea Norlund -00Skellefteå AIK4.49,04
2Linn Tapani -01Sågmyra SK5.08,75
3Emelie Eriksson -00Stora Skedvi IK5.11,19

    F17 LÄNGD      
1Alva Pettersson -01Skellefteå AIK5,06
2Lisa Weyhenmeyer -00Upsala IF4,92
3Kajsa Jansson -00IK Westmannia4,91
4Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad4,90
5Elin Träff -01Åkersberga SK4,89
6Sofia Sundstedt -00Västerås FK4,88
7Sandra Berglund -01Trångsvikens IF4,78
8Mikaela Ekman -01Täby IS4,75
9Walda Jonsson -01Eskilstuna FI4,50
10Terese Ackeberg -01IFK Tumba4,42
11Nora Swartz -01Östersunds GIF4,40
12Tilda Tryggvesson -00Falu IK4,06

Elin Träff
Walda Jonsson
Terese Ackeberg
Nora Swartz
Kajsa Jansson
Tilda Tryggvesson
Alva Pettersson
Ebba Gustavsson
Lisa Weyhenmeyer
Mikaela Ekman
Sandra Berglund
Sofia Sundstedt
 468 +1,4   461 +0,4   488 +1,6   465 +0,9   487 +2,3   489 +2,0
   x +2,3     x +0,5   450 +0,8
 232 +2,6   435 -0,0   442 +1,6
 432 +1,8   440 +1,8     -
 470 +0,6   491 +2,0   480 +1,6   373 +0,5   480 +1,0   487 +1,9
   x +2,7     x +1,0   406 -0,0
 480 +1,8   459 +0,5   456 +0,2   506 +2,3     x +0,8     x +1,8
 490 +1,7     x +1,4   333 +1,7   476 +2,0     -          x +1,5
 480 +1,0     x +1,1   465 +0,1   487 +3,8   492 +1,6   489 +1,4
 450 -0,3   475 +0,6   442 -1,1   450 +0,5   274 +0,6   433 +1,9
   x +2,0     x +0,7   478 +0,7     x +2,4     x +0,9   448 +1,6
 478 +0,9   488 +0,3   476 +3,1     x +1,3     x +1,8     x +2,8

    F17 DISKUS 1,0      
1Sara Forssell -00Motala AIF38,83
2Jonna Geiryd -00Huddinge AIS34,82
3Maja Persson -01SK Bore31,80
4Anna Göthberg -01Västerås FK29,52
5Julia Jonsson -01Bollnäs FIK29,29
6Jessica Billa -01SK Bore28,25
7Maria Holmberg -01IF Åland20,63

Maria Holmberg
Jonna Geiryd
Maja Persson
Jessica Billa
Anna Göthberg
Sara Forssell
Julia Jonsson
   x     x  1951     x  1987  2063
3259  3482     x     x     x  3184
3121  3032  3180     x  3042  2981
   x  2674  2788  2825     x     x
   x     x     x  2952     x     x
3665  3772  3724  3883     x     x
2805     x  2929  2894  2835     x

    F15 80 M  HEAT 1  Vind -2,8  
1Annie Norström -03Alunda SK10,99FinalA
2Tindra Kjettselberg -03Örbyhus IF11,01FinalA
3Tyra Johansson -02Bålsta IK11,43FinalA
4Thilde Berglund -03IF Skade11,53FinalB
5Ebba Melin -02Katrineholms SK11,58FinalB
6Moa Pesonen -02IF Åland11,72FinalB
7Hanna Elfström -02Strands IF12,31FinalC

    F15 80 M  HEAT 2  Vind -2,6  
1Frida Hjorth -03Säters IF10,40FinalA
2Moa Erenbrand -03Strands IF10,97FinalA
3Hannah Zetterman -02Söderhamns IF11,51FinalB
4Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI11,58FinalB
5Caitlin Rorabaugh -03Gefle IF11,76FinalB
6Sofia Boman -02Hässelby SK11,87FinalB
7Ida Westin -03Östersunds GIF11,90FinalC

    F15 80 M  HEAT 3  Vind -1,4  
1Lina Arousell -02Iggesunds SK10,82FinalA
2Julia Nilsson -03Sundbybergs IK11,09FinalA
3Engla Grafström Andersson -03Sundsvalls FI11,19FinalA
4Olivia Nordgren -02Falu IK11,44FinalB
5Emilia Merkell -02Högbo GIF12,18FinalC
6Elin Carlborg -03Upsala IF12,42FinalC

    F15 80 M  A-FINAL  Vind +1,2  
1Frida Hjorth -03Säters IF10,15
2Lina Arousell -02Iggesunds SK10,54
3Tindra Kjettselberg -03Örbyhus IF10,59
4Moa Erenbrand -03Strands IF10,64
5Julia Nilsson -03Sundbybergs IK10,80
6Engla Grafström Andersson -03Sundsvalls FI10,84
7Annie Norström -03Alunda SK10,88
8Tyra Johansson -02Bålsta IK11,07

    F15 80 M  B-FINAL  Vind +1,6  
1Ebba Melin -02Katrineholms SK11,03
2Thilde Berglund -03IF Skade11,07
3Olivia Nordgren -02Falu IK11,14
4Hannah Zetterman -02Söderhamns IF11,35
5Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI11,40
6Caitlin Rorabaugh -03Gefle IF11,43
-Moa Pesonen -02IF ÅlandDNS
-Sofia Boman -02Hässelby SKDNS

    F15 80 M  C-FINAL  Vind +1,1  
1Emilia Merkell -02Högbo GIF11,81
2Hanna Elfström -02Strands IF11,94
3Elin Carlborg -03Upsala IF11,95
-Ida Westin -03Östersunds GIFDNS

    F15 300 M  HEAT 1    
1Thilde Berglund -03IF Skade47,38
2Zara Norén -03Bollnäs FIK49,19
3Stina Sundell -03IF Skade50,27
4Emma Bodin -02Gefle IF51,86
5Ellen Cederloo -03IF Skade52,28

    F15 300 M  HEAT 2    
1Frida Hjorth -03Säters IF43,47
2Lina Arousell -02Iggesunds SK43,64
3Chloé Elhouar -02Spårvägens FK43,73
4Tyra Morell -02Upsala IF44,30
5Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI45,22

    F15 300 M  SAMLAD LISTA    
1Frida Hjorth -03Säters IF43,47
2Lina Arousell -02Iggesunds SK43,64
3Chloé Elhouar -02Spårvägens FK43,73
4Tyra Morell -02Upsala IF44,30
5Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI45,22
6Thilde Berglund -03IF Skade47,38
7Zara Norén -03Bollnäs FIK49,19
8Stina Sundell -03IF Skade50,27
9Emma Bodin -02Gefle IF51,86
10Ellen Cederloo -03IF Skade52,28

    F15 2000 M  (Löpte tillsammans med P15)
1Saga Fältenhag -02Högbo GIF6.47,87
2Alva Malmsten -03IF Skade6.55,62

    F15 LÄNGD      
1Frida Hjorth -03Säters IF5,40
2Bilge Kaya -02Hellas FK5,25
3Engla Grafström Andersson -03Sundsvalls FI4,91
4Moa Erenbrand -03Strands IF4,86
5Caitlin Rorabaugh -03Gefle IF4,78
6Julia Nilsson -03Sundbybergs IK4,67
7Ebba Melin -02Katrineholms SK4,61
8Thilde Berglund -03IF Skade4,58
9Tindra Kjettselberg -03Örbyhus IF4,56
10Olivia Nordgren -02Falu IK4,46
11Tyra Johansson -02Bålsta IK4,39
12Victoria Grahn Wickman -03Alunda SK4,19
13Stina Sundell -03IF Skade4,15
14Moa Pesonen -02IF Åland4,09
15Ellen Cederloo -03IF Skade4,07
16Hanna Elfström -02Strands IF4,06
17Cissela Billock -02Alunda SK4,01
18Ida Westin -03Östersunds GIF3,98
19Elin Carlborg -03Upsala IF3,86
-Hannah Zetterman -02Söderhamns IF0,00

Bilge Kaya
Ellen Cederloo
Stina Sundell
Ebba Melin
Moa Pesonen
Cissela Billock
Elin Carlborg
Engla Grafström Andersson
Tyra Johansson
Thilde Berglund
Caitlin Rorabaugh
Moa Erenbrand
Tindra Kjettselberg
Olivia Nordgren
Ida Westin
Frida Hjorth
Hanna Elfström
Hannah Zetterman
Julia Nilsson
Victoria Grahn Wickman
 511 +2,3   493 +1,7   522 +2,1     x +0,7   525 +2,4   506 +2,4
 407 +0,1   382 +0,8   396 +1,7
 405 +1,0   415 +3,3     x +1,4
 457 +1,0   461 +1,4   427 +1,1     x +1,8   442 +1,5   450 +1,6
   x +1,1   409 +2,6     x -0,4
 401 +0,5   382 +1,9   359 +0,4
 386 +0,5   322 +0,7   359 +2,1
 470 +2,4   487 -0,3   491 +1,4   478 +2,1   484 +2,4   481 +2,9
 439 +1,5   295 +3,4   416 +2,0
   x +1,9   450 +1,3   458 +2,0   440 +2,6   455 +2,6     x +1,0
 478 +1,4   435 +0,8     x +2,4     x +0,9     x +2,6   439 +1,7
 472 +0,3   463 +0,4   474 +2,4   486 +2,9   483 +0,7   481 +1,7
 444 +0,7   456 +0,9   439 +2,7
 444 +2,2   440 +2,1   446 +1,1
 398 +2,5     x +2,0   384 +2,0
 510 +2,5   498 +2,1   506 +2,2   498 +2,1   522 +0,7   540 +1,5
   x +0,9   261 +0,9   406 +2,0   +1,6
   x +1,1     x +1,9     x +3,4
 443 +2,1     x +1,3   467 +3,9   432 +0,2     x +0,1   419 +0,8
 412 +1,8   419 +2,8     x +1,3

    F15 DISKUS 0,75      
1Leonora Einarsson -03Brännans FF34,20
2Lina Arousell -02Iggesunds SK30,50
3Felicia Wiberg Eriksson -02IFK Strömsund30,09
4Victoria Grahn Wickman -03Alunda SK27,50
5Cissela Billock -02Alunda SK27,39
6Moa Pesonen -02IF Åland25,68
7Elin Granlöv -02Timrå AIF24,33
8Caitlin Rorabaugh -03Gefle IF23,48
9Levina Ringdahl -04Marieby GIF23,43
10Sofia Boman -02Hässelby SK21,82
11Ellen Cederloo -03IF Skade19,90
12Zara Norén -03Bollnäs FIK18,37

Lina Arousell
Elin Granlöv
Zara Norén
Victoria Grahn Wickman
Leonora Einarsson
Cissela Billock
Moa Pesonen
Levina Ringdahl
Caitlin Rorabaugh
Ellen Cederloo
Felicia Wiberg Eriksson
Sofia Boman
2812  3050  2912     x  2754  2728
2324  2433  2398     x     x  2358
1808  1837     x
2389     x     x  2750     x     x
   x  3146  3338  3140     x  3420
2279  2739  2568  2535  2530     x
2039  2568  1898  2506  2495  2312
   x  2343     x
   x  2348     x     x  1940  2004
   x     x  1990
   x  2889  3009  2586     x     x
2182  2136     x

    F13 600 M      
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö1.42,78
2Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö1.53,41
3Linnea Backlund -04Sundsvalls FI1.53,51
4Levina Ringdahl -04Marieby GIF1.53,54
5Cornelia Yttring -04IF Åland1.54,94
6Emma Hättestrand -04Högbo GIF2.00,20
7Ida Frank -04Strands IF2.02,02
8Nellie Lind -04Gefle IF2.10,89

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind +2,1  
1Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö10,61
2Liv Norberg -04IK Stål11,12
3Thindra Jaxe -04Luleå FI11,42
4Amanda Svensson -04IF Skade11,73
5Emma Hättestrand -04Högbo GIF12,34

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind +1,9  
1Tilde Söderlund -04Alunda SK9,88
2Celina Holmberg -04IF Åland10,21
3Linnea Backlund -04Sundsvalls FI10,51
4Lovisa Blomqvist -04Marieby GIF10,59
5Olivia Kålen -04Marieby GIF10,89
6Hedda Leander -04Söderhamns IF11,37

    F13 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Tilde Söderlund -04Alunda SK9,88
2Celina Holmberg -04IF Åland10,21
3Linnea Backlund -04Sundsvalls FI10,51
4Lovisa Blomqvist -04Marieby GIF10,59
5Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö10,61
6Olivia Kålen -04Marieby GIF10,89
7Liv Norberg -04IK Stål11,12
8Hedda Leander -04Söderhamns IF11,37
9Thindra Jaxe -04Luleå FI11,42
10Amanda Svensson -04IF Skade11,73
11Emma Hättestrand -04Högbo GIF12,34

    F13 LÄNGD ZON      
1Celina Holmberg -04IF Åland5,21
2Matty Colley -04Eskilstuna FI4,98
3Casandra Johnson -04Strands IF4,86
4Julina Strömberg -04Gefle IF4,85
5Tilde Söderlund -04Alunda SK4,73
6Olivia Kålen -04Marieby GIF4,65
7Alva Nordvarg -04Upsala IF4,56
8Saga Berg -04Östhammar FI4,46
9Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö4,39
10Linnea Backlund -04Sundsvalls FI4,36
11Emma Häggblom -04Upsala IF4,34
12Lovisa Blomqvist -04Marieby GIF4,06
13Thindra Jaxe -04Luleå FI3,93
14Emma Hättestrand -04Högbo GIF3,85
15Hedda Leander -04Söderhamns IF3,85
16Linda Edberg -04Turebergs FK3,38
17Amanda Svensson -04IF Skade3,24

Lovisa Blomqvist
Tilde Söderlund
Emma Hättestrand
Casandra Johnson
Linnea Backlund
Hedda Leander
Julina Strömberg
Celina Holmberg
Matty Colley
Saga Berg
Olivia Kålen
Alva Nordvarg
Emma Häggblom
Linda Edberg
Tyra Tunander Cedrenius
Thindra Jaxe
Amanda Svensson
 398 +1,0   406 +1,5   403 +1,8
 450 +0,2   451 +2,1   466 +0,9   450 +1,6   203 +0,5   473 +1,6
 385 +0,0   384 +1,9   377 +2,1
 461 +2,3   455 +2,6   465 +1,2   277 +1,9   475 +1,7   486 +2,9
 436 +0,8   431 +1,3   419 +1,0
 378 -0,2   385 +1,2   370 +2,0
 249 +0,3   485 +3,9   405 -0,3   457 +2,9   485 +1,4   474 +0,9
 488 +1,2   475 +1,7   468 +1,1   477 +2,7   521 +1,9   483 +1,3
 489 +1,9   458 +0,4   454 +2,0   487 +1,9   498 +2,5   265 +0,0
 236 +1,0   446 +2,2   432 +2,8   445 +1,7   427 +1,3   422 +1,6
   x +1,0   442 +1,7   440 -0,3   435 +1,1   465 +1,2   449 +1,3
 426 +1,9   445 +0,6   456 +1,4   442 -0,1   399 +2,2   425 +1,7
 433 +1,4   424 +1,5   434 +1,7
 327 +0,1   338 +1,9   332 +0,4
 401 +1,8   391 +2,3   439 +1,8
 379 +1,6   380 +0,6   393 +1,4
 312 +2,0   268 +1,9   324 +0,7

    F13 SPJUT 400      
1Ida Backlund -04Gefle IF28,33
2Linnea Backlund -04Sundsvalls FI27,80
3Levina Ringdahl -04Marieby GIF26,80
4Nike Isaksson -04IFK Lidingö25,52
5Thindra Jaxe -04Luleå FI25,22
6Lovisa Blomqvist -04Marieby GIF25,15
7Evelina Sparf -05Åkersberga SK24,21
8Liv Norberg -04IK Stål20,19
9Tilde Söderlund -04Alunda SK16,91
10Wilma Jansson -05Västerås FK16,44
11Amanda Svensson -04IF Skade11,59
12Hanna Bodin -04Gefle IF11,42
13Emma Hättestrand -04Högbo GIF10,33

Ida Backlund
Nike Isaksson
Lovisa Blomqvist
Amanda Svensson
Wilma Jansson
Evelina Sparf
Thindra Jaxe
Liv Norberg
Levina Ringdahl
Linnea Backlund
Emma Hättestrand
Tilde Söderlund
Hanna Bodin
2833  2507  2629  2705  2478  2636
2471  2330     x  2317  2227  2552
2279  2336  1993  2050  2198  2515
1090  1159  1062
1644     x  1519
1906  2267  1870  2419  1876  2421
2522  2386  2048  2082  2452  2407
2019  1776  1764  1985  1884  1823
2578  2581  2334  2308  2680  2652
2600  2360  2637  2780  2626  2697
1033     x   960
1610  1645  1691
1000  1047  1142

    F12 600 M      
1Evelina Sparf -05Åkersberga SK1.52,75
2Cornelia Larsten -05IFK Lidingö1.54,98
3Sara Sundberg -05Väsby IK1.55,71
4Lina Olsson -05Strands IF1.56,25
5Vendela Stedt -05Valbo AIF2.02,43
-Ida Franzon -05Upsala IFDNS

    F12 60 M HÄCK    Vind +1,6  
1Elsa Rahm -05Gefle IF10,37
2Jacky Andersson -05Valbo AIF11,55
3Vendela Stedt -05Valbo AIF12,11
-Mollie Gustavsson -05Högbo GIFej tid
-Edith Hillman -05Högbo GIFej tid
-Ida Franzon -05Upsala IFej tid
-Emmy Jonsson -05Gefle IFDNS

    F12 LÄNGD ZON      
1Ronja Magnusson -05Valbo AIF4,80
2Elsa Rahm -05Gefle IF4,63
3Evelina Sparf -05Åkersberga SK4,55
4Kajsa Myhr -05Marieby GIF4,48
5Edith Hillman -05Högbo GIF4,29
6Jacky Andersson -05Valbo AIF4,27
7Alva Nylander -05Valbo AIF4,14
8Lisa Nordin -05Gefle IF4,13
9Cornelia Larsten -05IFK Lidingö4,00
10Lisa Carlborg -05Upsala IF3,93
11Vendela Stedt -05Valbo AIF3,93
12Olivia Richtnér -05Gefle IF3,93
13Felicia Jansson -05Alunda SK3,78
14Klara Löf -05Högbo GIF3,58
15Mollie Gustavsson -05Högbo GIF3,48
16Ellen Ehlin -05Valbo AIF3,40
17Emmy Jonsson -05Gefle IF3,10
18Ida Franzon -05Upsala IF2,90

Elsa Rahm
Alva Nylander
Jacky Andersson
Lisa Carlborg
Kajsa Myhr
Olivia Richtnér
Edith Hillman
Cornelia Larsten
Lisa Nordin
Klara Löf
Ronja Magnusson
Emmy Jonsson
Mollie Gustavsson
Felicia Jansson
Ellen Ehlin
Vendela Stedt
Evelina Sparf
Ida Franzon
 463 -0,0   457 +0,4   440 +1,8   436 +0,8   449 +2,9   458 +1,1
 403 +0,9   414 +2,2   400 +2,3   408 +1,9   406 +2,3   404 +2,1
 378 +2,0   380 +1,3   418 +1,5   423 +1,8   424 +1,4   427 +2,5
 383 +0,9   393 +1,8   390 +1,3
 448 +0,7   445 +1,8     x +2,0   400 +2,1   432 +0,5   442 +1,3
 370 -0,0   393 +0,7   370 +1,1
 429 +2,0   396 +1,9   408 +1,1   371 +3,1   395 +0,3   407 +1,7
 400 +1,9   400 +2,4   396 +1,6
   x +0,6   390 +2,7   406 +1,8   413 +2,9   412 +2,5   393 +3,4
 358 +2,3   345 +1,0   330 +0,6
   x +2,0   457 +0,4   461 +1,5   480 +1,2   475 +1,5   458 +2,8
 310 +1,6     -          -
 320 +0,9   335 +2,3   348 +0,7
 353 +0,5   378 +2,9   373 +1,6
 340 +0,9   332 +1,1   336 +1,3
 387 +0,8   393 +0,2   384 +1,3
 451 +1,4   455 +1,3   455 +1,5   443 +2,8   444 +0,7   430 +1,3
 290 +1,5   279 +0,9   281 +1,8

    F11 600 M      
1Emma Eriksson -06IK Westmannia2.03,60
2Emma Flinkberg -06Trångsvikens IF2.05,57
3Elin Fahlstedt -06Gefle IF2.10,91
4Märta Hedström -06Högbo GIF2.27,60

    F11 60 M HÄCK    Vind +0,9  
1Fanny Bergqvist -06IFK Sunne11,35
2Caitlyn Stömne -07Valbo AIF11,56
3Emma Eriksson -06IK Westmannia12,13
4Ida Hättestrand -07Högbo GIF12,50
5Märta Hedström -06Högbo GIF13,24
6Ella von Walden -06IK Westmannia13,29

    F11 HÖJD      
1Fanny Bergqvist -06IFK Sunne1,31
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia1,31
3Emma Eriksson -06IK Westmannia1,24
4Elin Fahlstedt -06Gefle IF1,15
5Irma Pettersson -06Gefle IF1,10
6Ida Wennerbo -06Gefle IF1,05


Fanny Bergqvist
Irma Pettersson
Emma Eriksson
Ida Wennerbo
Johanna Fernberg
Elin Fahlstedt
95  100 105 110 115 120 124 128 131 134
-   -   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   xo  xo  xxo xxx
o   o   o   o   o   xxx

    F11 KULA 2,0      
1Fanny Bergqvist -06IFK Sunne8,25
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia7,76
3Linnéa Westlin -06Valbo AIF7,68
4Ida Wennerbo -06Gefle IF6,74
5Kajsa Berg -06Östhammar FI6,56
6Ella von Walden -06IK Westmannia6,46
7Emma Eriksson -06IK Westmannia5,47
8Ida Bergman -06Gefle IF5,47
9Märta Hedström -06Högbo GIF4,97

Emma Eriksson
Linnéa Westlin
Ida Bergman
Fanny Bergqvist
Kajsa Berg
Johanna Fernberg
Märta Hedström
Ella von Walden
Ida Wennerbo
 403   535   547   524
 768   754   701   731
 489   477   494   547
 798   747   825     x
 608   553   656   568
 752   754   776     x
 479   485   457   497
 602   642   580   646
 668   644   674   660

    F10 600 M      
1Isolde Nilsson -07IK Westmannia2.08,36
2Ellinore Sparf -07Åkersberga SK2.09,61
3Hilda Jonsson -07Säters IF2.11,56
4Alice Lundh Hållen -07Strands IF2.12,23
5Astrid Gemzell -07Örbyhus IF2.16,29
6Ida Hättestrand -07Högbo GIF2.20,08

    F10 HÖJD      
1Caitlyn Stömne -07Valbo AIF1,26
2Saga Brink -07Sollefteå GIF1,26
3Hilda Jonsson -07Säters IF1,23
4Isolde Nilsson -07IK Westmannia1,17
5Alice Lundh Hållen -07Strands IF1,10
6Ida Ehlin -07Valbo AIF1,05
6Ebba Holmström -07Valbo AIF1,05
8Astrid Gemzell -07Örbyhus IF1,05
8Ellinore Sparf -07Åkersberga SK1,05
10Ida Hättestrand -07Högbo GIF1,00
11Anna HillmanHögbo GIF1,00
12Emelie Holmström -07Täby IS0,95


Ida Ehlin
Alice Lundh Hållen
Isolde Nilsson
Emelie Holmström
Ebba Holmström
Astrid Gemzell
Hilda Jonsson
Saga Brink
Caitlyn Stömne
Ida Hättestrand
Ellinore Sparf
Anna Hillman
85  90  95  100 105 110 114 117 120 123 126 128
    o   o   o   o   xxx
o   xo  o   xo  o   o   xxx
                    o   o   o   xx-
    o   o   xxx
    o   o   o   o   xxx
    o   o   o   xo  xxx
                    o   o   xo  xo  o   xxx
        o   o   o   xxo o   o   o   xxo xxo xxx
            o   o   o   o   o   o   o   o   -
o   xo  o   o   xxx
            o   xo  xxx
    o   o   xo  xxx

    F10 KULA 2,0      
1Saga Brink -07Sollefteå GIF6,70
2Caitlyn Stömne -07Valbo AIF6,52
3Hilda Jonsson -07Säters IF6,29
4Anna Hillman -07Högbo GIF6,04
5Emelie Holmström -07Täby IS5,57
6Ebba Holmström -07Valbo AIF5,47
7Ida Ehlin -07Valbo AIF5,14
8Ellinore Sparf -07Åkersberga SK5,08

Anna Hillman
Saga Brink
Ellinore Sparf
Caitlyn Stömne
Ebba Holmström
Emelie Holmström
Hilda Jonsson
Ida Ehlin
 581   604   572   562
 653   670   660   592
 508   447   438   432
 622   649   652   633
 448   547   541   506
 533   510     x   557
 609   620   629   628
 514   465   511   514

    F10 BOLLKAST      
1Saga Brink -07Sollefteå GIF28,28
2Anna Hillman -07Högbo GIF26,29
3Hilda Jonsson -07Säters IF24,30
4Caitlyn Stömne -07Valbo AIF21,52
5Emelie Holmström -07Täby IS18,80
6Alice Lundh Hållen -07Strands IF18,63
7Ellinore Sparf -07Åkersberga SK17,53
8Ebba Holmström -07Valbo AIF17,03
8Astrid Gemzell -07Örbyhus IF17,03
10Ida Ehlin -07Valbo AIF14,46
11Ida Hättestrand -07Högbo GIF14,00

    F9 600 M      
1Astrid Wallenius -08Västerås FK2.08,63
2Maja Andersson -08Alunda SK2.22,44
3Alexandra Fernberg -08IK Westmannia2.30,96
4Julia Holmström -09Täby IS2.38,23
5Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI2.42,35

    F9 HÖJD      
1Maja Andersson -08Alunda SK1,12
2Alexandra Fernberg -08IK Westmannia1,00
3Bella Lundh Hållen -09Strands IF0,90
4Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI0,85
5Emma Wennerbo -09Gefle IF0,80
6Julia Holmström -09Täby IS0,80


Maja Andersson
Alexandra Fernberg
Vendela Dekreon
Julia Holmström
Bella Lundh Hållen
Emma Wennerbo
80  85  90  95  100 104 108 112 114
-   -   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   x-
o   o   xxx
xxo xx-
o   o   o   xxx
o   xxx

    F9 KULA 2,0      
1Ella Backlund -08Sundsvalls FI6,09
2Maja Andersson -08Alunda SK5,62
3Alexandra Fernberg -08IK Westmannia5,18
4Vera Hillman -08Valbo AIF4,73
5Ida Hillman -10Högbo GIF4,64
6Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI4,50
7Alma Westlin -09Valbo AIF4,26
8Emma Wennerbo -09Gefle IF3,91
9Julia Holmström -09Täby IS3,78
10Elvina Stedt -08Valbo AIF3,60
11Bella Lundh Hållen -09Strands IF3,29

Emma Wennerbo
Elvina Stedt
Vendela Dekreon
Ida Hillman
Alexandra Fernberg
Alma Westlin
Ella Backlund
Julia Holmström
Vera Hillman
Maja Andersson
Bella Lundh Hållen
   x   363   338   391
 352   360     x   296
 450   447   444   424
 447   431   464   432
 428   518   466   468
 426   386   364   362
 609   534   576   579
 353   309   378   351
 435   430   473   457
 509   562   504   500
 320   264   233   329

    F9 BOLLKAST      
1Ella Backlund -08Sundsvalls FI25,65
2Maja Andersson -08Alunda SK23,48
3Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI18,62
4Alexandra Fernberg -08IK Westmannia18,56
5Ida Hillman -10Högbo GIF18,52
6Alma Westlin -09Valbo AIF17,67
7Elvina Stedt -08Valbo AIF16,57
8Sara-Maria Holgersson -08Gefle IF15,64
9Emma Wennerbo -09Gefle IF11,81
10Vera Hillman -08Valbo AIF10,13
11Julia Holmström -09Täby IS6,68

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram