Resultat Gavlehovspelen 14-16 juli 2017

   Gefle IF arrangerade på Gunder Hägg Stadion
 
  Söndag    till fredag    till lördag
 
    MÄN 400 M  HEAT 1    
1Daniel Tegbrant -00Huddinge AIS52,41
2Marcus Lundemalm -98Västerås FK52,99
3Dennis Elms Jansson -95Huddinge AIS53,16
4Anders Toll -61Uppsala LK62,66

    MÄN 400 M  HEAT 2    
1Johan Alsing -99Östersunds GIF50,84
2Robin Johansson -94Ärla IF50,91
3Christoffer Ahl -98Hammarby IF51,20
4Akile Mehari -91Hammarby IF51,52
5Jonathan Bergdahl -99Huddinge AIS53,06
6Jonas Tollefors -90Vallentuna FK53,32

    MÄN 400 M  SAMLAD LISTA    
1Johan Alsing -99Östersunds GIF50,84
2Robin Johansson -94Ärla IF50,91
3Christoffer Ahl -98Hammarby IF51,20
4Akile Mehari -91Hammarby IF51,52
5Daniel Tegbrant -00Huddinge AIS52,41
6Marcus Lundemalm -98Västerås FK52,99
7Jonathan Bergdahl -99Huddinge AIS53,06
8Dennis Elms Jansson -95Huddinge AIS53,16
9Jonas Tollefors -90Vallentuna FK53,32
10Anders Toll -61Uppsala LK62,66

    MÄN 1500 M  (Löpte tillsammans med P19)
1Yassin Abdi -99Kungsängens FK4.06,29
2Ken Slättengren -95Högby IF4.16,50
3Jonathan Edman -01Umedalens IF4.18,08

    MÄN 3000 M      
1Merih Hagos -98Eskilstuna FI8.44,44
2Aklilu Habtom -96Brännans FF8.56,57
3Erik Karlsson -98Högby IF9.03,88
4Robert Höckerstrand -87Hälle IF9.05,39
5Dennis Olsson -97Spårvägens FK9.10,35
6Samuel Eriksson-Lidbrink -99Spårvägens FK9.11,37
7Simon Gudmundsson -92Falu IK9.26,01
8Daniel Alemu -97Spårvägens FK9.37,30
9Anders Toll -61Uppsala LK10.38,90
-Thea Norlund -00Skellefteå AIK10.18,08ut.tävl

    MÄN TRESTEG      
1Albin Boestad -97IFK Lidingö13,76
2Elias Högström -97Sundsvalls FI13,62
3Manne Persson -96Hammarby IF13,33
4Eric Hallquist -96Östersunds GIF13,25
5Niklas Alsing -95Östersunds GIF13,07

Niklas Alsing
Eric Hallquist
Elias Högström
Manne Persson
Albin Boestad
   x +1,7  1163 -0,1  1289 +0,8  1305 +0,9  1304 +1,8  1307 +0,8
1281 +1,8  1300 +1,0  1325 +1,8  1285 -0,3  1314 +1,4  1254 +3,4
1341 +1,3     x +0,6  1328 +0,7  1334 +1,7  1362 +0,4     x +2,3
1320 +0,1  1333 +1,2     x +0,8     x +2,2     -       1298 +0,2
   x +2,1     x +1,4  1376 +1,2  1357 +0,5  1301 +2,1     x +1,7

    MÄN SPJUT      
1Gabriel Wallin -81Södertälje IF71,28
2Kamil Kaminski -96Hässelby SK56,35
3Lukas Hamrin -99Timrå AIF56,14
4Tim Holmberg -91Falu IK52,06
5Fredrik Andersson -93Södertälje IF49,83
6Ludwig Sjödin -95Skellefteå AIK41,41
7William Lindberg -99Skellefteå AIK38,65
8Johan Wiberg -98Spårvägens FK35,36

Kamil Kaminski
Lukas Hamrin
Ludwig Sjödin
Fredrik Andersson
Johan Wiberg
Tim Holmberg
Gabriel Wallin
William Lindberg
5545  5635  5326     x  5269     x
5614  5253  5408  4910  5055     -
   x     x  4141     -     -     -
4983     x  4898     x     x     x
3300  3536  3378  3227  3280  3455
5120     x  4924  4976  5206     x
6814     x  7128     -     -     -
3475  3865  3489     -     -

    P19 400 M  (Löpte tillsammans med män heat 1)
1Yasiin Hussein -98Eskilstuna FI53,55

    P19 1500 M   (Löpte tillsammans med män)
1Jacob Åkersten -98Täby IS4.16,86
2Marcus Häggh -98Huddinge AIS4.18,56
3Nils Öberg -99IFK Lidingö4.34,32
4Hannes Holmback -98Vasa IS, FIN4.35,35
5Björn Ternström -99Gottsunda IF5.01,15
6Rasmus Ternström -99Gottsunda IF5.01,57
7Ludwig Branth -99Gottsunda IF5.09,39
-Jonathan Edemalm -99Eskilstuna FIDNF
-William Wickholm -98KFUM ÖrebroDNS

    P19 110 M HÄCK    Vind +2,8  
1Viktor W Diederichsen -98Spårvägens FK15,19
2David Adrian -98Huddinge AIS15,94
3Johan Nordström -99Falu IK16,72

    P19 400 M HÄCK      
1Fredrik Kihlblom -98Huddinge AIS56,28
2Daniel Ekström -98Ärla IF60,36

    P19 HÖJD      
1Simon Wiklund -99IK Wilske1,97
2Edvin Hagberg -99Turebergs FK1,88
3Lucas Löfgren -98Söderhamns IF1,59


Edvin Hagberg
Simon Wiklund
Lucas Löfgren
159 163 174 178 182 185 188 191 193 195 197 200
-   -   o   o   o   xxo o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   xxx

    P19 TRESTEG      
1Johan Nordström -99Falu IK12,89
2Simon Björnstedt -99Enköpings AIF12,86

Johan Nordström
Simon Björnstedt
   x +2,0  1289 +1,6  1268 -0,1  1263 +1,3     -       1272 +0,7
   x +0,4  1286 +2,6     x +0,3  1239 +0,8  1143 +1,3     -

    P19 KULA 6,0      
1William Lindberg -99Skellefteå AIK12,21
2Edvin Hagberg -99Turebergs FK11,53
3Fredrik Nordin -99Gefle IF8,85

Edvin Hagberg
Fredrik Nordin
William Lindberg
1153  1050     x     x  1002     x
 873   876   885   867   875   857
   x  1112  1202     x  1221     x

    P17 400 M  HEAT 1    
1Elias Engström -01Sundsvalls FI55,02
2Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro56,28
3Leo Bergström -00Täby IS58,33
4Johan Sjöström -01Varbergs GIF62,44

    P17 400 M  HEAT 2    
1Carl Enhörning -00AIK Friidrott51,60
2Simon Martinsson -01Österhaninge IF51,78
3Elias Lindahl -01Täby IS53,07
4Sabiti Nahimana -00Hammarby IF53,47
5Sidrak Afework -01Spårvägens FK53,57
6Gabriel Bäcke -00Bollnäs FIK53,79

    P17 400 M  SAMLAD LISTA    
1Carl Enhörning -00AIK Friidrott51,60
2Simon Martinsson -01Österhaninge IF51,78
3Elias Lindahl -01Täby IS53,07
4Sabiti Nahimana -00Hammarby IF53,47
5Sidrak Afework -01Spårvägens FK53,57
6Gabriel Bäcke -00Bollnäs FIK53,79
7Elias Engström -01Sundsvalls FI55,02
8Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro56,28
9Leo Bergström -00Täby IS58,33
10Johan Sjöström -01Varbergs GIF62,44

    P17 800 M      
1Filip Ahlberg -01AIK Friidrott2.15,44
2Jakob Tapani -01Sågmyra SK2.16,54
3Albin Melin -00Katrineholms SK2.35,99

    P17 3000 M      
1Jesper Persson -00Åsarna IK9.26,03
2Erik Åberg -00Spårvägens FK9.59,71
3William Schultz -00IFK Umeå10.08,17

    P17 110 M HÄCK    Vind +3,1  
1Benjamin Tinglöf -01Ärla IF14,54
2Philip Stömne -00Valbo AIF14,62
3Gabriel Gunnarsson -01IF Göta Karlstad15,18
4Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS15,62
5Leo Bergström -00Täby IS15,68
6Jonatan Håkansson -01Hammarby IF15,97
7Alfred Berglöf -01Strands IF16,58
8Simon Martinsson -01Österhaninge IF16,91

    P17 300 M HÄCK      
1Benjamin Tinglöf -01Ärla IF41,57
2Markus Lantto -01AIK Friidrott41,75
3Mikael Lundkvist -00Huddinge AIS43,06
4Sidrak Afework -01Spårvägens FK45,13
5Victor Thunström -00IF Göta Karlstad47,03

    P17 HÖJD      
1Oliver Ericsson -01Upsala IF2,00
2Leo Bergström -00Täby IS1,91
3Philip Stömne -00Valbo AIF1,91
4Alfred Berglöf -01Strands IF1,65


Oliver Ericsson
Leo Bergström
Alfred Berglöf
Philip Stömne
155 159 163 165 170 182 185 188 191 193 195 197 200 202
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xo  o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   -   xxx
o   xo  o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   xo  o   xxo xxx

    P17 TRESTEG      
1Tim Svantesson -00Nyköpings BIS12,68
2Lucas Olsson -01Upsala IF11,83
3Ludvig Svanberg -01Sundsvalls FI11,83
4Moi Wirunpan -01Gefle IF11,78
5Sidrak Afework -01Spårvägens FK11,39
6Alfred Berglöf -01Strands IF11,01

Ludvig Svanberg
Tim Svantesson
Sidrak Afework
Moi Wirunpan
Lucas Olsson
Alfred Berglöf
1168 +1,1  1183 +1,6  1122 +2,6  1115 +1,1  1148 +1,3  1144 +0,5
1248 +3,0  1268 +1,6     x +1,3     -          -          -
1031 +1,0  1074 +1,9  1074 +1,5  1096 +1,3  1074 +1,6  1139 +2,2
1160 +2,3  1157 10,3  1144 +1,0     x +1,6  1178 +1,0  1176 +0,7
1183 +3,0  1179 +0,6  1136 +2,0     x +0,9  1146 +1,3     x +0,3
   x +1,1  1066 +1,5  1028 +1,9  1018 +1,5  1071 +0,9  1101 +2,8

    P17 KULA 5,0      
1Victor Wisen -01Upsala IF14,73
2Philip Stömne -00Valbo AIF11,68
3Pontus Lundqvist -01Sundsvalls FI10,67
4Elias Engström -01Sundsvalls FI10,15
5Ludvig Svanberg -01Sundsvalls FI9,97
6Albin Melin -00Katrineholms SK7,89

Philip Stömne
Ludvig Svanberg
Elias Engström
Pontus Lundqvist
Albin Melin
Victor Wisen
1168  1131  1143  1162  1031  1010
 964   982   997   977     x   965
   x   943   909   890  1015     x
1067   911  1046     x     x  1050
 789   777     -     -     -     -
1452  1388  1463     x  1454  1473

    P17 SPJUT 700      
1Carl Widenholm -00Hellas FK57,34
2Otto Sundell -00Söderhamns IF48,93
3Elliot Cigéhn -00Täby IS43,96
4Jonathan Näslund -01Östersunds GIF36,51
5Pontus Lundqvist -01Sundsvalls FI36,01
6Simon Martinsson -01Österhaninge IF32,63
7Albin Melin -00Katrineholms SK23,17

Jonathan Näslund
Otto Sundell
Elliot Cigéhn
Albin Melin
Carl Widenholm
Pontus Lundqvist
Simon Martinsson
3447  3651  3201  3446     x     -
   x     x  4575  4893  4840  4407
4396  4217  3966  3807  4286  4139
2317     x     x     -     -     -
5389  5734  5380  5451     x  4947
3601     -     -     -     -     -
3140  3263     -     -     -     -

    P15 800 M      
1Alexander Nyström -03Bollnäs FIK2.08,93
2Eric Björfors -02Rånäs 4H2.11,08
3John Strandberg -02Bromma IF2.12,44
4Albin Wallenius -03Västerås FK2.13,36
5Albert Henriksson -03Hässelby SK2.17,24
6Nils Ekroth -03Upsala IF2.17,81
7Linus Jansson -04SLK Oxelösund2.20,94
8Evert Jonsson -03Eskilstuna FI2.24,07
9Melker Albertsson -03Brännans FF2.25,40
10Benjamin Edman -04Umedalens IF2.26,37
11Alexander Ebbestad -03Upsala IF3.01,60

    P15 80 M HÄCK    Vind +2,2  
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö12,14
2Viktor Hedlund -02Falu IK12,76
3William Nestor -03Linköpings GIF14,06

    P15 300 M HÄCK      
1Viktor Hedlund -02Falu IK45,55
2Olle Ek -02Råby-Rekarne FIF46,45

    P15 HÖJD      
1John Strandberg -02Bromma IF1,70
2Malte Edwardsson -03Bollnäs FIK1,59
3William Larsson -02Gefle IF1,55
4Viktor Rydåker -03Örbyhus IF1,55
5Eskil Jonsson -03Eskilstuna FI1,45
6William Nestor -03Linköpings GIF1,45


William Nestor
Malte Edwardsson
Eskil Jonsson
John Strandberg
Viktor Rydåker
William Larsson
135 140 145 150 155 159 163 165 170 174
-   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxo o   xxx
xo  o   o   xxx
-   -   -   o   -   xo  o   xo  o   xxx
o   o   o   xxo o   xxx
o   xo  o   o   o   xxx

    P15 TRESTEG      
1Malte Edwardsson -03Bollnäs FIK11,76
2Simon Stjärnfelt -02IF Åland11,39
3Sture Källström -03Upsala IF10,63
4Viktor Rydåker -03Örbyhus IF9,90
5Eskil Jonsson -03Eskilstuna FI9,85
6Sebastian Eriksson -03Alunda SK9,59

Simon Stjärnfelt
Eskil Jonsson
Malte Edwardsson
Sebastian Eriksson
Sture Källström
Viktor Rydåker
   x +1,0  1107 +1,3  1139 +1,6     x +0,8     x +1,1     x +1,4
   x +0,8   985 +2,0     x +1,9   969 +1,0   951 +1,4   964 +0,6
1176 +1,2  1161 +0,2     x +1,5  1167 +0,7     x +1,5  1166 +0,1
 959 +0,3   948 +1,5   912 +1,6   928 +1,6   842 +2,1     -
1063 +0,7     x +0,7     x +0,6  1057 +2,3   926 +1,0  1063 +0,1
   x +1,6     x +1,2     x +2,1   990 +2,2     x +1,2     -

    P15 KULA 4,0      
1Karl Ludvik -02Turebergs FK14,63
2Nicklas Sjöblom -02Rånäs 4H13,83
3Robin Isaksson -02IFK Lidingö12,79
4Viktor Rydåker -03Örbyhus IF11,26
5Teodor Lundvall -03Bollnäs FIK10,65
6Linus Olofsson -03Boden FI7,80

Linus Olofsson
Viktor Rydåker
Robin Isaksson
Teodor Lundvall
Nicklas Sjöblom
Karl Ludvik
 753   780   713   766   743   697
1010  1126     x  1059  1106  1068
   x  1246     x  1279  1180     x
1033     x     x  1065     x     x
1314  1383     x     x  1318     x
1377  1349  1442  1366  1463     x

    P15 SPJUT 600      
1Karl Ludvik -02Turebergs FK56,31
2Robin Isaksson -02IFK Lidingö55,10
3Teodor Lundvall -03Bollnäs FIK37,22
4Sebastian Eriksson -03Alunda SK33,49

Sebastian Eriksson
Teodor Lundvall
Robin Isaksson
Karl Ludvik
3349     x     x     x     x     x
3722  3423  3704  3649     x  3562
4746  5034  5068  5206  5510  4929
4314  4843  5267  5205  5382  5631

    P13 60 M    Vind +3,4  
1Edvin Gustafsson -04Upsala IF8,12
2Alvin Bergvall -04IF Åland8,53
3Aron Swartz -04Östersunds GIF8,93
4Mille Edwardsson -04Bollnäs FIK9,12
5Bennet Monheim -04Falu IK9,63

    P13 200 M    Vind +0,4  
1Edvin Gustafsson -04Upsala IF27,83
2Alvin Bergvall -04IF Åland28,70
3Mille Edwardsson -04Bollnäs FIK31,16
4Bennet Monheim -04Falu IK33,20

    P13 STAV      
1Albin Löfgren -05Luleå FI2,37
2Erik Zetterlund -04KFUM Örebro2,27


Albin Löfgren
Erik Zetterlund
197 207 217 227 237 247
-   -   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx

    P13 TRESTEG ZON      
1Edvin Gustafsson -04Upsala IF10,08
2Aron Swartz -04Östersunds GIF9,87
3Mille Edwardsson -04Bollnäs FIK9,43
4Bennet Monheim -04Falu IK7,35

Aron Swartz
Bennet Monheim
Edvin Gustafsson
Mille Edwardsson
 987 +1,1     x +1,1     x +2,6     -          -          -
 735 +0,1   722 +2,5   729 +2,1   705 +0,9     -          -
 998 +0,4  1008 +1,2   965 +2,0   966 +0,2     -          -
 943 +0,3   940 +0,7   925 +1,9     x +0,8     -          -

    P13 KULA 3,0      
1Mille Edwardsson -04Bollnäs FIK8,94
2Edvin Gustafsson -04Upsala IF8,72

Mille Edwardsson
Edvin Gustafsson
 894   851   890   858   881   794
 850   812   810   812   872   855

    P12 60 M    Vind +2,8  
1Elias Sadek -05Gefle IF8,47
2William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF8,77
3Albin Löfgren -05Luleå FI8,85
4Viktor Rahm -05Västerås FK8,87
5Ville Olsson -05Bollnäs FIK9,12
6Alex Eriksson -05Örbyhus IF9,50
7Liam Helén -05Örbyhus IF9,56
8Gustav Hedin -05Strands IF10,34

    P12 200 M    Vind -0,6  
1Elias Sadek -05Gefle IF28,67
2Viktor Rahm -05Västerås FK29,99
3Ville Olsson -05Bollnäs FIK32,93
4Gustav Hedin -05Strands IF36,81
-Albin Löfgren -05Luleå FIDNS
-Alex Eriksson -05Örbyhus IFDNS

    P12 1500 M      
1Viktor Rahm -05Västerås FK5.31,12
2Oscar Fältenhag -05Högbo GIF5.33,31
3Gustav Hedin -05Strands IF6.45,99

    P12 LÄNGD ZON      
1William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF4,59
2Viktor Rahm -05Västerås FK4,48
3Albin Löfgren -05Luleå FI4,36
4Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF4,22
5Elias Sadek -05Gefle IF4,16
6Ville Olsson -05Bollnäs FIK3,93
7Andreas Norgren -05Umedalens IF3,93
8Liam Helén -05Örbyhus IF3,85
9Oscar Fältenhag -05Högbo GIF3,74
10Alex Eriksson -05Örbyhus IF3,66
11Gustav Rydåker -05Örbyhus IF3,65
12Gustav Hedin -05Strands IF3,31

Liam Helén
Andreas Norgren
Gustav Hedin
William Brändeborn
Albin Löfgren
Elias Sadek
Oscar Fältenhag
Gustav Rydåker
Ville Olsson
Viktor Lögdahl
Viktor Rahm
Alex Eriksson
 377 +3,6   371 +4,6   385 +4,1   379 +2,0   379 +4,1   362 +1,5
 393 +5,3   383 +2,9   372 +4,6   369 +2,6   366 +2,6     -
 331 +4,4   311 +3,2   309 +3,1
 459 +1,8   451 +2,7   443 +3,5   430 +0,7   444 +1,7   443 +0,2
 434 +3,5   436 +3,4   406 +3,7   431 +3,4   428 +3,1   420 +1,4
 399 +3,4   392 +4,1   410 +4,4   391 +1,6   383 +1,8   416 +1,7
 374 +2,5   369 +1,2   374 +1,5
 365 +4,8   337 +1,5   362 +3,0
 354 +3,9   376 +3,6   373 +4,1   387 +1,2   386 +2,2   393 +2,8
 422 +1,7   409 +2,9   407 +2,7     x +2,9   416 +3,2   408 +4,7
 436 +3,7   443 +2,4   442 +2,4   445 +4,5   447 +2,8   448 +2,9
 320 +2,5   366 +5,8   357 +2,5

    P12 KULA 3,0      
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF8,84
2Andreas Norgren -05Umedalens IF7,89
3William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF7,75
4Gustav Rydåker -05Örbyhus IF7,59
5Ville Olsson -05Bollnäs FIK7,31
6Liam Helén -05Örbyhus IF5,86

Gustav Rydåker
Viktor Lögdahl
Andreas Norgren
William Brändeborn
Liam Helén
Ville Olsson
 756   759   650   715     x   735
 807     x   763   734   815   884
 772   747   789   776   772   723
 757   775   670     x   740     x
 464     x   465   586   552   492
   x     x     x   729   731   706

    P11 60 M  HEAT 1  Vind +1,9  
1Jonathan Edberg -06Turebergs FK8,92FinalA
2Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC8,99FinalA
3Johan Sjögren -06Luleå FI9,23FinalA
4Oscar Setthammar -06Västerås FK9,35FinalA
5Axel Elmberger -06Mälarö SOK9,55FinalB
6Ebbe Dahlenborg -06Gefle IF10,29FinalB
7Erik Brolund -06Strands IF10,88FinalB

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +2,8  
1Elias Kapell -06Hammarby IF8,86FinalA
2Edvin Sidwall -06Täby IS8,90FinalA
3Elias Häggblom -06Upsala IF9,40FinalA
4Viktor Jonsson -06Östersunds GIF9,43FinalA
5Leon Ölmerud Kjellman -06Sundsvalls FI9,50FinalB
6Albert Sjögren -06Luleå FI10,14FinalB
7Teodor Bergvall -06IF Åland10,41FinalB

    P11 60 M  A-FINAL  Vind +3,3  
1Elias Kapell -06Hammarby IF8,46
2Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC8,76
3Edvin Sidwall -06Täby IS8,85
4Johan Sjögren -06Luleå FI9,19
5Viktor Jonsson -06Östersunds GIF9,37
6Oscar Setthammar -06Västerås FK9,40
7Elias Häggblom -06Upsala IF9,46
-Jonathan Edberg -06Turebergs FKDNS

    P11 60 M  B-FINAL  Vind +3,9  
1Leon Ölmerud Kjellman -06Sundsvalls FI9,41
2Axel Elmberger -06Mälarö SOK9,58
3Albert Sjögren -06Luleå FI9,94
4Ebbe Dahlenborg -06Gefle IF10,13
5Erik Brolund -06Strands IF11,00
-Teodor Bergvall -06IF ÅlandDNS

    P11 150 M  HEAT 1  Vind +1,9  
1Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC22,27
2Viktor Jonsson -06Östersunds GIF23,21
3Leon Ölmerud Kjellman -06Sundsvalls FI23,50
4Albert Sjögren -06Luleå FI25,31
5Herman Berglöf -06Strands IF28,56

    P11 150 M  HEAT 2  Vind +2,2  
1Elias Kapell -06Hammarby IF21,75
2Johan Sjögren -06Luleå FI23,09
3Axel Elmberger -06Mälarö SOK23,65
4Ebbe Dahlenborg -06Gefle IF24,88

    P11 150 M  SAMLAD LISTA    
1Elias Kapell -06Hammarby IF21,75
2Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC22,27
3Johan Sjögren -06Luleå FI23,09
4Viktor Jonsson -06Östersunds GIF23,21
5Leon Ölmerud Kjellman -06Sundsvalls FI23,50
6Axel Elmberger -06Mälarö SOK23,65
7Ebbe Dahlenborg -06Gefle IF24,88
8Albert Sjögren -06Luleå FI25,31
9Herman Berglöf -06Strands IF28,56

    P11 LÄNGD ZON      
1Jonathan Edberg -06Turebergs FK4,72
2Elias Kapell -06Hammarby IF4,67
3Edvin Sidwall -06Täby IS4,65
4Oscar Setthammar -06Västerås FK4,01
5Viktor Jonsson -06Östersunds GIF4,00
6Leon Ölmerud Kjellman -06Sundsvalls FI3,80
7Johan Sjögren -06Luleå FI3,70
8Axel Elmberger -06Mälarö SOK3,64
9Elias Häggblom -06Upsala IF3,64
10Ebbe Dahlenborg -06Gefle IF3,59
11Teodor Bergvall -06IF Åland3,32
12Erik Brolund -06Strands IF3,18
13Herman Berglöf -06Strands IF2,87

Elias Kapell
Viktor Jonsson
Herman Berglöf
Teodor Bergvall
Axel Elmberger
Elias Häggblom
Erik Brolund
Johan Sjögren
Jonathan Edberg
Ebbe Dahlenborg
Leon Ölmerud Kjellman
Edvin Sidwall
Oscar Setthammar
 458 +3,3   467 +3,1   404 +2,2   439 +3,3
 399 +2,7   388 +3,4   400 +3,0   399 +2,9
 287 +2,7   280 +1,6     x +2,5   277 +2,2
 313 +3,3   264 +2,6   332 +3,4   210 +4,0
 338 +2,3   364 +1,3   364 +2,4   335 +2,8
 348 +2,3   356 +0,8   345 +0,7   364 +4,4
 289 +2,5   305 +3,2   291 +0,5   318 +4,8
 368 +2,5   364 +4,4   347 +2,5   370 +7,0
 458 +2,5   440 +4,1   449 +2,1   472 +3,5
 333 +3,1   324 +1,1   317 +2,8   359 +2,1
   x +0,0   375 -0,3   370 +1,7   380 +3,7
 465 +4,1   446 +3,1     x +1,7     x +3,3
 295 +2,6   401 +4,2     x -0,3   392 +5,5

    P11 BOLLKAST      
1Axel Elmberger -06Mälarö SOK31,57
2Leon Ölmerud Kjellman -06Sundsvalls FI28,42
3Oscar Setthammar -06Västerås FK27,85
4Albert Sjögren -06Luleå FI26,15
5Viktor Jonsson -06Östersunds GIF25,74
6Erik Brolund -06Strands IF24,70
7Ebbe Dahlenborg -06Gefle IF23,38
8Herman Berglöf -06Strands IF19,36

    P10 60 M  HEAT 1  Vind -2,1  
1Walter Hedblom-Green -07Söderhamns IF9,60FinalA
2Paul Winter -07Gefle IF9,63FinalA
3Vide Leander -07Söderhamns IF9,78FinalA
4Martin Svensson -07IF Skade9,92FinalB
5Oliver Persson -07Danderyds SK10,00FinalB
6Hugo Kålen -07Marieby GIF10,44FinalB
7Rasmus Helen -07Örbyhus IF11,34FinalB

    P10 60 M  HEAT 2  Vind -2,5  
1Tim Stjernlöf -07Gefle IF9,65FinalA
2Wilhelm Jaxe -07Luleå FI9,69FinalA
3Oscar Norberg -07Gefle IF9,73FinalA
4Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,76FinalA
5Philip Persson -07Danderyds SK9,92FinalA
6Anton Ringdahl -07Marieby GIF10,76FinalB
7Robin Svensson -07IF Skade10,82FinalB

    P10 60 M  A-FINAL  Vind -5,1  
1Walter Hedblom-Green -07Söderhamns IF9,73
2Paul Winter -07Gefle IF9,74
3Tim Stjernlöf -07Gefle IF9,79
4Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,97
5Oscar Norberg -07Gefle IF9,97
6Wilhelm Jaxe -07Luleå FI10,00
7Vide Leander -07Söderhamns IF10,13
8Philip Persson -07Danderyds SK10,16

    P10 60 M  B-FINAL  Vind -2,6  
1Oliver Persson -07Danderyds SK10,08
2Hugo Kålen -07Marieby GIF10,63
3Rasmus Helen -07Örbyhus IF10,77
4Anton Ringdahl -07Marieby GIF10,93
-Robin Svensson -07IF SkadeDNS
-Martin Svensson -07IF SkadeDNS

    P10 150 M  HEAT 1  Vind +0,8  
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta22,92
2Paul Winter -07Gefle IF23,01
3Walter Hedblom-Green -07Söderhamns IF23,26
4Philip Persson -07Danderyds SK23,71
5Wilhelm Jaxe -07Luleå FI24,07

    P10 150 M  HEAT 2  Vind +0,4  
1Tim Stjernlöf -07Gefle IF22,87
2Martin Svensson -07IF Skade23,22
3Oscar Norberg -07Gefle IF23,47
4Oliver Persson -07Danderyds SK24,13
5Robin Svensson -07IF Skade26,90

    P10 150 M  SAMLAD LISTA    
1Tim Stjernlöf -07Gefle IF22,87
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta22,92
3Paul Winter -07Gefle IF23,01
4Martin Svensson -07IF Skade23,22
5Walter Hedblom-Green -07Söderhamns IF23,26
6Oscar Norberg -07Gefle IF23,47
7Philip Persson -07Danderyds SK23,71
8Wilhelm Jaxe -07Luleå FI24,07
9Oliver Persson -07Danderyds SK24,13
10Robin Svensson -07IF Skade26,90

    P10 LÄNGD ZON      
1Walter Hedblom-Green -07Söderhamns IF4,22
2Oscar Norberg -07Gefle IF3,91
3Kevin Sjöström -07IFK Märsta3,82
4Wilhelm Jaxe -07Luleå FI3,81
5Martin Svensson -07IF Skade3,74
6Tim Stjernlöf -07Gefle IF3,68
7Philip Persson -07Danderyds SK3,67
8Paul Winter -07Gefle IF3,54
9Oliver Persson -07Danderyds SK3,54
10Vide Leander -07Söderhamns IF3,41
11Anton Ringdahl -07Marieby GIF3,41
12Robin Svensson -07IF Skade3,39
13Hugo Kålen -07Marieby GIF3,38
14Rasmus Helen -07Örbyhus IF3,09

Robin Svensson
Rasmus Helen
Wilhelm Jaxe
Vide Leander
Paul Winter
Hugo Kålen
Walter Hedblom-Green
Philip Persson
Kevin Sjöström
Oscar Norberg
Anton Ringdahl
Tim Stjernlöf
Martin Svensson
Oliver Persson
 163 +1,7   304 +1,6   338 +2,6   339 +1,7
 305 +0,8   298 +2,6   309 +2,5   305 +0,7
 349 +2,8   381 +1,5   378 +2,6   374 +1,7
 339 +2,5     x +0,5   333 +1,0   341 +1,3
 354 +2,4   339 +3,9   330 ´0,8   350 +0,9
 326 +0,6   333 +1,5   338 +1,8   311 +0,5
 392 +1,5   422 +2,8   392 +0,8   378 +3,7
 367 +2.0   355 +1,5   353 +1,1   349 +4,0
 369 +3,0   370 +1,6   379 +2,0   382 +1,1
 391 +2,0   388 +1,6   376 +1,4   360 +2,7
 330 +1,8   329 +1,3   341 +2,1   328 +2,5
 337 +2,4   368 +1,9   346 +2,3   347 +1,5
 369 +3,0   374 +2,1   355 +1,4   364 +0,8
 339 +1,3   345 +2,8   339 +1,6   354 +1,1

    P9 60 M    Vind -4,5  
1Oskar Nylander -08Valbo AIF10,06
2Karl Nestor -08Linköpings GIF10,52
3Emil Nestor -08Linköpings GIF10,55
4Leo Lindholm -09Gefle IF10,76
5Emil Sundberg -08Väsby IK11,36
-Karl Setthammar -08Västerås FKDNS

    P9 150 M    Vind +1,0  
1Oskar Nylander -08Valbo AIF23,54
2Karl Nestor -08Linköpings GIF25,35
3Emil Nestor -08Linköpings GIF25,56
4Leo Lindholm -09Gefle IF26,93
5Emil Sundberg -08Väsby IK27,63

    P9 LÄNGD ZON      
1Oskar Nylander -08Valbo AIF3,89
2Emil Nestor -08Linköpings GIF3,81
3Karl Nestor -08Linköpings GIF3,60
4Leo Lindholm -09Gefle IF3,27
5Emil Sundberg -08Väsby IK3,01
6Karl Setthammar -08Västerås FK2,89

Oskar Nylander
Karl Setthammar
Karl Nestor
Emil Sundberg
Emil Nestor
Leo Lindholm
 346 +2,0   389 +2,3   384 +2,2   372 +1,7
 289 +2,1   216 +1,6   263 +0,3     -
 340 +2,1   360 +3,3   347 +3,1   355 -0,2
 301 +2,3   292 +2,7   289 +2,5   284 +4,7
 381 +2,3     x +4,2   366 +2,2   370 +1,9
 327 +2,7   266 +3,4   307 +1,8   313 +2,6

    KVINNOR 400 M  HEAT 1    
1Ida Ekroth -96Upsala IF59,78
2Emelie Öberg -97Ullevi FK60,94
3Viktoria Voskrenskaia -96Ärla IF61,22
4Ebba Edqvist -98Vallentuna FK61,97
5Matilda Brännström -98Umedalens IF62,93

    KVINNOR 400 M  HEAT 2    
1Linda Frödin Glad -93IFK Lidingö57,45
2Klara Helander -95Upsala IF57,45
3Sofia Öberg -90IFK Lidingö57,50
4Isabelle Eriksson -86IFK Lidingö57,71
5Sara Rönnby -93Tjalve IF Norrköping58,17
6Anna Engelin -98Östersunds GIF60,28
7Sara Hermansson -99Huddinge AIS60,29

    KVINNOR 400 M  SAMLAD LISTA    
1Linda Frödin Glad -93IFK Lidingö57,45
2Klara Helander -95Upsala IF57,45
3Sofia Öberg -90IFK Lidingö57,50
4Isabelle Eriksson -86IFK Lidingö57,71
5Sara Rönnby -93Tjalve IF Norrköping58,17
6Ida Ekroth -96Upsala IF59,78
7Anna Engelin -98Östersunds GIF60,28
8Sara Hermansson -99Huddinge AIS60,29
9Emelie Öberg -97Ullevi FK60,94
10Viktoria Voskrenskaia -96Ärla IF61,22
11Ebba Edqvist -98Vallentuna FK61,97
12Matilda Brännström -98Umedalens IF62,93

    KVINNOR 1500 M   (Löpte tillsammans med F19)
1Hanna Bergström -97Huddinge AIS4.44,96
2Malin Persson -97Bollnäs FIK4.46,11
3Jessica Edlund -95Umedalens IF4.46,36
4Rebecka Öberg -92IFK Lidingö4.48,06
5Moa Rothman -96Västerås FK4.50,15
6Jessica Österberg -81Spårvägens FK4.51,36
7Sofie Högberg -81Hemlingby LK4.51,86
8Frida Sjöberg -88LK Roslagen4.54,43
9Elsa Olsson -98Umedalens IF5.06,82
10Ebba Olsson -99Umedalens IF5.15,27
11Jennifer Wikström -99Umedalens IF5.21,39
12Sofia Öberg -90IFK Lidingö5.31,69

    KVINNOR STAV      
1Elin Olsson -93Kvarnsvedens GoIF3,97
2Louise Kvarforth -98Västerås FK2,67
-Gustav Magnusson -00Nyköping BIS3,97ut.tävl
-Jacob Palmerstedt -00Hammarby IF3,67ut.tävl
-Jonatan Håkansson -01Hammarby IF3,07ut.tävl
-Harald Gemmel -01Hammarby IF3,07ut.tävl


Elin Olsson
Louise Kvarforth
Jonatan Håkansson
Jacob Palmerstedt
Harald Gemmel
Gustav Magnusson
247 257 267 277 307 317 357 367 377 397 407 417
-   -   -   -   -   -   -   o   -   o   xxx
xxo xo  o   xxx
-   -   -   -   o   xxx
-   -   -   -   -   -   xo  o   xxx
-   -   -   -   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   xo  -   xxx

    KVINNOR TRESTEG      
1Madeleine Nilsson -91Gefle IF12,98
2Ewa Marcinkiewicz -93Västerås FK12,15
3Klara Pedersen -97Upsala IF11,08
4Veronika Nordin -97Gefle IF10,38
Angelica Ström -81Spårvägens FK0,00

Ewa Marcinkiewicz
Veronika Nordin
Klara Pedersen
Angelica Ström
Madeleine Nilsson
   x +2,3  1215 -0,3  1194 +0,7  1208 +2,9  1206 +2,0     x +1,4
   x +1,2   991 +5,5  1038 +5,9  1021 +3,7     x +3,9     x +1,9
   x +1,3     x -0,1     x +2,0  1026 +2,9  1098 +4,0  1108 +2,9
   x +4,4     x +2,9     x +3,6     x +5,7     x +0,4     x +1,0
1278 +3,3  1281 +3,5  1288 +4,7  1298 +5,0  1272 -0,8  1276 +2,0

    KVINNOR SPJUT      
1Marlene Lindström -85IFK Lidingö44,91
2Linn Peura -97Södertälje IF43,23
3Maria Olsson -96Gefle IF37,09
4Amanda Rask -02IF Vingarna36,77

Amanda Rask
Linn Peura
Maria Olsson
Marlene Lindström
3647     x     x  3410     x  3677
4323  4312  4283     x  4291  4210
3646  3709  3632     x  3705  3667
   x  3957  4033     x  4491  3999

    F19 400 M      
1Ida Callenvik -99Karlskoga FIF60,21
2Elin Backlund -99Marieby GIF62,81
3Maja Swang -98Gefle IF63,16

    F19 1500 M  (Löpte tillsammans med kvinnor)
1Eleonora Olsmats -99Turebergs FK4.53,52
2Elin Marcusson -99Trångsvikens IF4.58,93
3Wilma Marcusson -99Trångsvikens IF4.59,06

    F19 100 M HÄCK    Vind +2,0  
1Elin Bärjegård -99Leksands FIK16,20
-Levina Ahlgren -98Upsala IFDNF
-Jonna Uttman -99IF Göta KarlstadDNF

    F19 och F17 100 M HÄCK extra    Vind +3,9  
1Alva von Gerber -00Huddinge AIS14,9076.2
2Elin Bärjegård -99Leksands FIK16,4984.0
3Jonna Uttman -99IF Göta Karlstad18,4484.0
-Levina Ahlgren -98Upsala IFDNF

    F19 HÖJD      
1Karin Boestad -99IFK Lidingö1,60
2Annina Stens -99Spårvägens FK1,54
3Amanda Juvas -99Täby IS1,45


Karin Boestad
Amanda Juvas
Annina Stens
140 145 150 154 158 160 162
-   o   o   o   o   xo  xxx
o   xo  xxx
-   -   o   o   xxx

    F19 STAV      
1Hanna Viklund -99Umedalens IF3,57
2Sophie Olsson -99Luleå FI3,37
3Frida Jonsson -98Östersunds GIF3,07


Sophie Olsson
Frida Jonsson
Hanna Viklund
297 307 317 337 347 357 367
-   -   -   o   xxx
o   o   xxx
-   -   -   xxo xo  o   xxx

    F19 TRESTEG      
1Lina Näslund -98Östersunds GIF10,75
2Elin Bärjegård -99Leksands FIK10,55
3Sandra Höglund -98Högbo GIF10,33
4Stina Westin -98Östersunds GIF10,32

Elin Bärjegård
Stina Westin
Sandra Höglund
Lina Näslund
 983 +2,3  1016 +1,9  1055 +1,2  1049 +1,6  1018 +1,4  1046 +1,9
1007 +1,7  1007 +2,3  1030 +2,2  1032 +1,6  1015 +0,9  1026 +1,3
1033 +1,9  1030 +0,5  1020 +1,9  1010 +0,2  1020 +2,0     x +2,5
1030 +2,2     x +1,9  1029 +1,6  1005 +0,5     x +1,5  1075 +2,1

    F19 KULA 4,0      
1Nina Björkman -98Västerås FK11,62
2Elin Backlund -99Marieby GIF10,84
3Ida Stenbäck -99SK Bore10,42
4Fanny Jonsson -99Östersunds GIF10,16
5Annina Stens -99Spårvägens FK9,52

Annina Stens
Fanny Jonsson
Elin Backlund
Ida Stenbäck
Nina Björkman
 937     x   862   896   952   901
1016   950   941     x     x     x
1067  1037  1048  1047     x  1084
   x     x   866  1042     x   948
1127  1162     x  1158  1134  1157

    F19 SPJUT 600      
1Elin Ånger -98Söderhamns IF37,57
2Daniella Ekström -99Upsala IF33,49
3Annina Stens -99Spårvägens FK29,49
4Elin Backlund -99Marieby GIF27,74

Daniella Ekström
Elin Ånger
Elin Backlund
Annina Stens
3200  3242  3222  3086     x  3349
3757  3598     x  3510     -     -
2393  2042  2265     x  2758  2774
2467  2949  2458     -     -     -

    F17 400 M      
1Maja Sund -01Turebergs FK60,18
2Julia Nielsen -01Göteborgs KIK61,08
3Wilma Nielsen -01Göteborgs KIK62,91
4Alice Heldt Cassel -01Ludvika FFI63,09
5Walda Jonsson -01Eskilstuna FI64,49
6Ellen Horneij -01Gällivare SK72,96
7Caroline Olsmats -00Danderyds SK75,23
-Hanna Enlund -01AIK FriidrottDQ start

    F17 800 M  (Löpte tillsammans med F15)
1Linn Tapani -01Sågmyra SK2.29,83
2Susannah Persson -00Spårvägens FK2.38,18

    F17 100 M HÄCK    Vind +5,6  
1Alva von Gerber -00Huddinge AIS14,97
2Caroline Larsson -01Vallentuna FK15,26
3Cornelia Westling -01Bollnäs FIK15,53
4Feben Tewelde -01Järvsö IF15,57

    F17 300 M HÄCK      
1Lea Hilda Andersen -00Täby IS45,31
2Caroline Larsson -01Vallentuna FK45,61
3Cornelia Böhnke -01Huddinge AIS47,20
4Lina Hagberg -01Turebergs FK47,99
5Wilma Nielsen -01Göteborgs KIK48,04
6Julia Nielsen -01Göteborgs KIK49,47
7Susannah Persson -00Spårvägens FK49,72

    F17 HÖJD      
1Emmy Pettersson -01Katrineholms SK1,54
2Mikaela Ekman -01Täby IS1,50


Emmy Pettersson
Mikaela Ekman
140 145 150 154 158
-   o   o   o   xxx
o   xo  o   xxx

    F17 STAV      
1Tilda Kapell -01Hammarby IF3,27
2Ellen Horneij -01Gällivare SK2,07
Wilma Andersson -00Kvarnsvedens GoIF0,00


Wilma Andersson
Ellen Horneij
Tilda Kapell
207 217 257 317 327 337
-   -   xxx
xo  xxx
-   -   -   o   xxo xxx

    F17 TRESTEG      
1Linn Egerfält -00Gefle IF11,51
2Lisa Weyhenmeyer -00Upsala IF11,11
3Cornelia Westling -01Bollnäs FIK10,73
4Feben Tewelde -01Järvsö IF10,59
5Linnéa Ånger -00Söderhamns IF10,42
6Cornelia Böhnke -01Huddinge AIS10,36
7Nora Swartz -01Östersunds GIF10,28
8Kajsa Jansson -00IK Westmannia10,27
9Maja Jernetz -00IF Göta Karlstad9,90
10Johanna Möller -01Gefle IF9,02

Feben Tewelde
Nora Swartz
Lisa Weyhenmeyer
Cornelia Westling
Johanna Möller
Kajsa Jansson
Linnéa Ånger
Linn Egerfält
Cornelia Böhnke
Maja Jernetz
1059 +2,7  1034 +4,4  1038 +0,5  1037 +0,5  1053 +1,8  1052 +1,0
1014 +2,2  1028 +0,1   992 +0,8  1004 +0,2     x +0,5   960 +1,3
   x +0,6  1081 +0,6  1029 +1,7  1062 +0,0  1083 +0,5  1111 +0,7
1055 +2,0  1052 +2,5  1073 +0,1  1042 +0,2  1021 +1,0  1048 +1.3
 892 +2,5   902 +0,9     x +2,3
 997 +2,5   994 +0,3   993 +0,9   930 +1,2  1027 +0,7     x +1,5
   x +1,3     x +1,5  1036 +1,5     x +2,1  1006 +1,0  1042 +3,2
   x +1,9  1112 +1,9  1093 +0,0     x +2,9  1151 +1,2     x +2,3
1025 +3,0     x +3,2  1036 +0,3  1023 +2,6     x +3,2  1000 +2,4
   x +2,5   990 +3,6   990 +1,2

    F17 KULA 3,0      
1Julia Axtelius -00Enköpings AIF14,58
2Felicia Lejros -01Djurmo Sifferbo IF11,04
3Sandra Berglund -01Trångsvikens IF10,70
4Feben Tewelde -01Järvsö IF10,60
5Walda Keza -00Strands IF7,75
6Maria Holmberg -01IF Åland7,49

Feben Tewelde
Julia Axtelius
Walda Keza
Sandra Berglund
Felicia Lejros
Maria Holmberg
   x     x     x  1057  1060     x
1404  1430     x  1458     x     x
   x   720   708   679   775   754
   x     x  1030     x  1070     x
1065     x     x   994  1104  1090
 749   670   657   737   672   736

    F17 SPJUT 500      
1Madeleine Ahlström -00Luleå FI39,09
2Lina Hagberg -01Turebergs FK38,51
3Tilda Bergström -02IFK Sunne37,65
4Feben Tewelde -01Järvsö IF36,98
5Linnea Westerberg -01Bålsta IK35,25
6Felicia Lejros -01Djurmo Sifferbo IF31,45
7Mikaela Ekman -01Täby IS31,06
8Kajsa Jansson -00IK Westmannia27,95
9Walda Keza -00Strands IF15,97
-Sandra Berglund -01Trångsvikens IF0,00

Mikaela Ekman
Linnea Westerberg
Felicia Lejros
Kajsa Jansson
Lina Hagberg
Sandra Berglund
Madeleine Ahlström
Feben Tewelde
Tilda Bergström
Walda Keza
2831  2996  3106  2912     x     x
3525  3250  3084     x  3077  3131
3145  2720  2612  2629  2525  3013
   x     x  2795  2586  2658  2321
3540  3275     x  3450  3590  3851
   x     x     x
3583  3834  3787     x  3909     -
   x     x  2422     x     x  3698
3765  3640  3542  3535     x  3479
   x  1597  1461

    F15 800 M  (Löpte tillsammans med F17)
1Saga Fältenhag -02Högbo GIF2.24,37
2Alva Malmsten -03IF Skade2.30,23
3Saga Brodin -02Danderyds SK2.33,36
4Zara Norén -03Bollnäs FIK2.45,39
5Anna Enerud -02Strands IF3.03,48

    F15 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind +1,9  
1Tindra Kjettselberg -03Örbyhus IF12,69
2Julia Håkansson -03Spårvägens FK13,29
3Thilde Berglund -03IF Skade14,36
4Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI16,64
5Elin Granlöv -02Timrå AIF17,61

    F15 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind +2,9  
1Lina Arousell -02Iggesunds SK12,51
2Julia Nilsson -03Sundbybergs IK12,64
3Tyra Landin -02Västerås FK12,86
4Bilge Kaya -02Hellas FK13,04
5Ida Westin -03Östersunds GIF14,22
6Elvira Jonsson -03Västerås FK15,09

    F15 80 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Lina Arousell -02Iggesunds SK12,51
2Julia Nilsson -03Sundbybergs IK12,64
3Tindra Kjettselberg -03Örbyhus IF12,69
4Tyra Landin -02Västerås FK12,86
5Bilge Kaya -02Hellas FK13,04
6Julia Håkansson -03Spårvägens FK13,29
7Ida Westin -03Östersunds GIF14,22
8Thilde Berglund -03IF Skade14,36
9Elvira Jonsson -03Västerås FK15,09
10Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI16,64
11Elin Granlöv -02Timrå AIF17,61

    F15 300 M HÄCK      
1Tyra Landin -02Västerås FK48,69
2Towa Korsell -02Eksjö Södra IK49,55
3Moa Erenbrand -03Strands IF49,63
4Thilde Berglund -03IF Skade53,06
5Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI54,26

    F15 HÖJD      
1Moa Erenbrand -03Strands IF1,67
2Pernilla Norgren -02Umedalens IF1,57
3Ebba Melin -02Katrineholms SK1,57
4Vendela Öst -02Bollnäs FIK1,57
5Emma Bodin -02Gefle IF1,47
6Emelie Beckman -03Hässelby SK1,47
7Elvira Jonsson -03Västerås FK1,43
7Matilda Lundgren -03Leksands FIK1,43
9Emelie Edlund -02Timrå AIF1,43
10Stina Sundell -03IF Skade1,39
11Caitlin Rorabaugh -03Gefle IF1,35
12Isabella Wiklund -03Västerås FK1,30


Isabella Wiklund
Stina Sundell
Pernilla Norgren
Emma Bodin
Elvira Jonsson
Matilda Lundgren
Ebba Melin
Vendela Öst
Caitlin Rorabaugh
Moa Erenbrand
Emelie Beckman
Emelie Edlund
130 135 139 143 147 151 154 157 160 163 167 170
xo  xxx
o   xxo xxo xxx
-   -   -   o   o   xo  xo  o   xxx
-   o   xo  o   xxo xxx
-   -   o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   xo  o   xxo xxx
-   -   -   o   o   xxo o   xxo xxx
-   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xo  o   xxx
o   xxo xo  xxo xxo xxx
-   -   xo  xo  xxx

    F15 STAV      
1Hilma Hindsberg -02Kvarnsvedens GoIF3,20
2Towa Korsell -02Eksjö Södra IK2,67
3Linn Jansson -02Falu IK2,57
4Alva Malmsten -03IF Skade2,17
5Moa Pesonen -02IF Åland1,97
5Ellen Cederloo -03IF Skade1,97


Alva Malmsten
Moa Pesonen
Ellen Cederloo
Hilma Hindsberg
Towa Korsell
Linn Jansson
177 187 197 207 217 227 237 247 257 267 277 310 320 335
-   o   xo  o   o   xxx
-   xo  o   -
o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   xo  xxx

    F15 TRESTEG      
1Elsa Jansson -03Upsala IF10,18
2Tindra Kjettselberg -03Örbyhus IF10,17
3Julia Nilsson -03Sundbybergs IK9,93
4Elvira Jonsson -03Västerås FK9,91
5Victoria Grahn Wickman -03Alunda SK9,88
6Thilde Berglund -03IF Skade9,67
7Alva Malmsten -03IF Skade9,29
8Matilda Lundgren -03Leksands FIK9,28
9Moa Pesonen -02IF Åland9,28
10Julia Håkansson -03Spårvägens FK9,15
11Isabella Wiklund -03Västerås FK8,42
12Emma Bodin -02Gefle IF8,36
-Tyra Johansson -02Bålsta IK0,00

Elvira Jonsson
Matilda Lundgren
Moa Pesonen
Isabella Wiklund
Alva Malmsten
Victoria Grahn Wickman
Thilde Berglund
Elsa Jansson
Julia Nilsson
Tyra Johansson
Emma Bodin
Tindra Kjettselberg
Julia Håkansson
 991 +1,8   974 +1,2   958 +0,5     x +1,1     x +1,7     x +1,9
 928 +1,8   919 +1,0     x +0,9
 928 +1,1   876 +1,2   882 +1,3
 842 +1,3
 892 +2,4     x +1,4   929 +1,2     x +0,8   890 +2,0     x +1,2
 988 +2,9     x +1,2   964 +1,8   942 +1,6   952 +2,1     -
   x +3,0   936 +0,6   955 +0,8   927 +1,3     x +2,0   967 +1,0
 991 +2,6  1017 +0,9  1018 +1,0   994 +1,4   996 +1,7     x +1,3
 993 +2,9     x +0,8   900 +0,0   947 +2,7   948 +1,2   928 +1,3
   x +1,4     x +0,6     x +1,2
 836 +1,1   743 +1,0   823 +2,2
 942 +2,3   997 +1,8   982 +1,2   993 +1,6   977 -1,1  1017 +1,8
   x +2,0   915 +1,3   890 +0,7

    F15 KULA 3,0      
1Lina Arousell -02Iggesunds SK11,26
2Emelie Beckman -03Hässelby SK10,04
3Linn Gabrielli Gustafsson -03Råby-Rekarne FIF9,96
4Zara Norén -03Bollnäs FIK9,95
5Frida Hjorth -03Säters IF9,10
6Victoria Grahn Wickman -03Alunda SK8,68
7Caitlin Rorabaugh -03Gefle IF8,62
8Isabella Wiklund -03Västerås FK8,29
9Emelie Malmborg -03Hässelby SK7,63
10Julia NilssonSundybergs IK7,56
11Emilia Merkell -02Högbo GIF7,37

Emelie Malmborg
Linn Gabrielli Gustafsson
Caitlin Rorabaugh
Lina Arousell
Victoria Grahn Wickman
Emelie Beckman
Frida Hjorth
Emilia Merkell
Zara Norén
Isabella Wiklund
Julia Nilsson
 685   748   763
 946   952   996   980   988   855
 862   835     x   824   746     x
1090  1126     x  1095     x     x
 735   868   758     x     -     -
   x   900   910  1004   912   921
 821   900   910   843   868   893
 703   711   737
 885   936   995   964   959   950
   x     x   829     x   744   814
 756   515   689

    F15 SPJUT 500      
1Tilda Bergström -02IFK Sunne41,50
2Ingrid Lundkvist -03Brännans FF38,00
3Amanda Rask -02IF Vingarna37,91
4Frida Hjorth -03Säters IF29,28
5Linn Gabrielli Gustafsson -03Råby-Rekarne FIF28,54
6Moa Erenbrand -03Strands IF25,45
7Ebba Melin -02Katrineholms SK24,70
8Cissela Billock -02Alunda SK24,27
9Zara Norén -03Bollnäs FIK21,79
10Linn Jansson -02Falu IK20,17
11Moa Pesonen -02IF Åland19,66
12Emelie Beckman -03Hässelby SK19,06
13Stina Sundell -03IF Skade16,76
14Emelie Malmborg -03Hässelby SK15,27
15Emilia Merkell -02Högbo GIF15,18
Emelie Edlund -02Timrå AIF0,00

Moa Erenbrand
Linn Gabrielli Gustafsson
Emelie Malmborg
Tilda Bergström
Emilia Merkell
Amanda Rask
Ingrid Lundkvist
Ebba Melin
Emelie Edlund
Zara Norén
Linn Jansson
Moa Pesonen
Stina Sundell
Emelie Beckman
Frida Hjorth
Cissela Billock
2276  2545     x  2424     x     x
   x  2527  2776     x  2854     x
   x     x  1527
3626  3998  3868  3860  4150  3711
   x     x  1518
3791  3719     x     x     x  3630
   x  3800  3480  3701  3372  3659
2417  2146  2470
   x     x     x
2179  2034  1741
   x  1507  2017
   x  1966     x
1379  1676     -
1906  1866  1681
2402  2236  2370  2501  2895  2928
2271  2427     x  1888  2048  2172

    F13 60 M  HEAT 1  Vind +2,1  
1Celina Holmberg -04IF Åland8,28FinalA
2Nike Isaksson -04IFK Lidingö8,35FinalA
3Tilde Söderlund -04Alunda SK8,78FinalA
4Julina Aldeborg -04IF Åland8,80FinalB
5Rebecka Forsling -04Huddinge AIS9,13FinalB
6Thindra Jaxe -04Luleå FI9,38FinalB

    F13 60 M  HEAT 2  Vind +2,3  
1Matty Colley -04Eskilstuna FI8,40FinalA
2Julina Strömberg -04Gefle IF8,42FinalA
3Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö8,87FinalB
4Linnea Backlund -04Sundsvalls FI9,01FinalB
5Emma Häggblom -04Upsala IF9,53FinalB
6Emma Hättestrand -04Högbo GIF10,12

    F13 60 M  HEAT 3  Vind +2,2  
1Casandra Johnson -04Strands IF8,29FinalA
2Alva Nordvarg -04Upsala IF8,72FinalA
3Ida Backlund -04Gefle IF8,74FinalA
4Alicia Larsten -04IFK Lidingö9,37FinalB
5Amanda Svensson -04IF Skade9,51FinalB

    F13 60 M  A-FINAL  Vind +1,3  
1Casandra Johnson -04Strands IF8,29
2Celina Holmberg -04IF Åland8,34
3Nike Isaksson -04IFK Lidingö8,41
4Julina Strömberg -04Gefle IF8,41
5Matty Colley -04Eskilstuna FI8,43
6Tilde Söderlund -04Alunda SK8,70
7Ida Backlund -04Gefle IF8,80
8Alva Nordvarg -04Upsala IF8,86

    F13 60 M  B-FINAL  Vind +1,3  
1Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö8,81
2Julina Aldeborg -04IF Åland8,90
3Linnea Backlund -04Sundsvalls FI8,99
4Rebecka Forsling -04Huddinge AIS9,24
5Alicia Larsten -04IFK Lidingö9,47
6Thindra Jaxe -04Luleå FI9,51
7Emma Häggblom -04Upsala IF9,56
8Amanda Svensson -04IF Skade9,78

    F13 200 M  HEAT 1  Vind +0,9  
1Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö29,71
2Linnea Backlund -04Sundsvalls FI30,15
3Julina Strömberg -04Gefle IF30,20
4Alicia Larsten -04IFK Lidingö32,25
-Julina Aldeborg -04IF ÅlandDNS
-Emma Häggblom -04Upsala IFDNS
-Amanda Svensson -04IF SkadeDNS

    F13 200 M  HEAT 2  Vind +0,3  
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö27,58
2Tilde Söderlund -04Alunda SK29,06
3Lia Cederberg -04Täby IS29,18
4Matty Colley -04Eskilstuna FI29,41
5Alva Nordvarg -04Upsala IF30,58
-Celina Holmberg -04IF ÅlandDNS
-Ida Backlund -04Gefle IFDNS

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö27,58
2Tilde Söderlund -04Alunda SK29,06
3Lia Cederberg -04Täby IS29,18
4Matty Colley -04Eskilstuna FI29,41
5Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö29,71
6Linnea Backlund -04Sundsvalls FI30,15
7Julina Strömberg -04Gefle IF30,20
8Alva Nordvarg -04Upsala IF30,58
9Alicia Larsten -04IFK Lidingö32,25

    F13 1500 M  (Löpte tillsammans med F12)
1Alicia Larsten -04IFK Lidingö5.28,37
2Levina Ringdahl -04Marieby GIF5.37,95
3Cornelia Yttring -04IF Åland5.38,32
4Emma Hättestrand -04Högbo GIF5.55,53

    F13 HÖJD      
1Casandra Johnson -04Strands IF1,48
2Emma Häggblom -04Upsala IF1,45
3Saga Berg -04Östhammar FI1,45
4Linda Edberg -04Turebergs FK1,42
5Lovisa Blomqvist -04Marieby GIF1,39
6Tilde Söderlund -04Alunda SK1,39
7Linnea Backlund -04Sundsvalls FI1,36
8Olivia Kålen -04Marieby GIF1,33
9Ida Frank -04Strands IF1,30
10Thindra Jaxe -04Luleå FI1,25
10Liv Norberg -04IK Stål1,25
12Amanda Svensson -04IF Skade1,25
13Hanna Bodin -04Gefle IF1,20
14Nellie Lind -04Gefle IF1,20
15Emma Hättestrand -04Högbo GIF1,20


Saga Berg
Ida Frank
Hanna Bodin
Olivia Kålen
Thndra Jaxe
Tilde Söderlund
Linnea Backlund
Lovisa Blomqvist
Emma Häggblom
Nellie Lind
Amanda Svensson
Liv Norberg
Casandra Johnson
Linda Edberg
Emma Hättestrand
110 115 120 125 130 133 136 139 142 145 148
-   -   -   o   o   o   o   xxo o   xxo xxx
-   -   o   o   xo  xxx
o   xo  o   xxx
-   -   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   xo  o   xo  o   xxx
-   -   o   o   o   xo  xxo xxx
-   o   xo  o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   xo  o   xxx
o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o
-   -   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   xxo xxx

    F13 STAV      
1Alvah Lind -05Hammarby IF2,67
2Norah Lind -05Hammarby IF2,57
3Rebecka Forsling -04Huddinge AIS2,17
4Jacky Andersson -05Valbo AIF2,07
5Emma Hättestrand -04Högbo GIF1,57
6Amanda Svensson -04IF Skade1,27


Norah Lind
Rebecka Forsling
Alvah Lind
Jacky Andersson
Amanda Svensson
Emma Hättestrand
127 137 147 157 167 177 187 197 207 217 227 237 247 257 267 277
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   xxo o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   xxo o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   xo  o   xo  xo  o   xxx
xo  xxx
o   o   o   o   xxx

    F13 TRESTEG ZON      
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö10,48
2Tilde Söderlund -04Alunda SK10,08
3Matty Colley -04Eskilstuna FI9,98
4Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö9,88
5Alva Nordvarg -04Upsala IF9,19
6Olivia Kålen -04Marieby GIF9,12
7Lia Cederberg -04Täby IS9,03
8Saga Berg -04Östhammar FI9,00
9Liv Norberg -04IK Stål8,72
10Linnea Backlund -04Sundsvalls FI8,72
11Ronja Magnusson -05Valbo AIF8,69
12Lovisa Blomqvist -04Marieby GIF8,59
13Emma Häggblom -04Upsala IF8,53
14Vendela Stedt -05Valbo AIF8,47
15Julina Strömberg -04Gefle IF8,19
16Hanna Bodin -04Gefle IF7,06

Tilde Söderlund
Hanna Bodin
Lovisa Blomqvist
Olivia Kålen
Lia Cederberg
Ronja Magnusson
Julina Strömberg
Alva Nordvarg
Emma Häggblom
Saga Berg
Liv Norberg
Nike Isaksson
Matty Colley
Tyra Tunander Cedrenius
Vendela Stedt
Linnea Backlund
 969 +0,5     x +0,7   926 +1,6     x +0,3   989 +0,3  1008 +0,4
 692 +1,0   706 +2,0   694 +1,0
 844 +0,4   859 +1,9   829 +1,7
 870 +0,7   885 +0,8   894 +0,6   912 -0,7   882 +0,8   895 +0,2
 809 +1,1   890 +2,2   903 +1,1   867 -0,1     x -1,1   903 +0,8
 869 +1,5     -          -
   x +1,2     x +1,1   819 +1,6
 919 +1,6   870 +0,7   880 +0,6   830 +0,2     -          x +0,6
   x +1,0   853 +0,6     -
 900 +1,2     x +0,6   886 +0,3
 845 +1,4   872 -0,5   871 +1,7
 993 +1,4  1048 +1,1   982 +1,4     x -0,2     x +1,8   960 +0,5
 998 +0,6   959 +0,4   980 +1,5   992 -0,1   968 +0,6   975 +1,0
 892 +0,7   890 +1,5     x +0,7   916 +0,7   988 +1,1   916 +0,2
 812 +0,5   824 +1,5   847
 817 +1.7   859        872

    F13 KULA 2,0      
1Linnea Backlund -04Sundsvalls FI11,70
2Ida Backlund -04Gefle IF11,68
3Saga Berg -04Östhammar FI11,17
4Julina Strömberg -04Gefle IF10,58
5Tilde Söderlund -04Alunda SK10,45
6Nike Isaksson -04IFK Lidingö10,43
7Levina Ringdahl -04Marieby GIF9,62
8Olivia Kålen -04Marieby GIF9,36
9Thindra Jaxe -04Luleå FI7,27
10Hedda Leander -04Söderhamns IF7,14
11Hanna Bodin -04Gefle IF6,55

Saga Berg
Tilde Söderlund
Hedda Leander
Julina Strömberg
Levina Ringdahl
Thindra Jaxe
Nike Isaksson
Linnea Backlund
Olivia Kålen
Hanna Bodin
Ida Backlund
1117  1093     x  1033  1056  1114
   x   950     x   996   982  1045
 714   678   669
 982  1058   955   988   970   964
 962   876   806   959   899     -
 727   698   718
   x   986   971     x  1043     x
1170  1084  1133  1081  1137  1086
 936   870   905   856   825   853
 655   641   632
1111  1131  1149  1168  1051  1140

    F12 60 M  HEAT 1  Vind +0,8  
1Ronja Magnusson -05Valbo AIF8,56FinalA
2Elin Tegenborg -05Umedalens IF8,85FinalA
3Edith Hillman -05Högbo GIF9,24FinalB
4Sara Sundberg -05Väsby IK9,54FinalB
5Vendela Stedt -05Valbo AIF9,67FinalB
6Wilma Jansson -05Västerås FK9,73FinalB
7Mollie Gustavsson -05Högbo GIF10,07FinalC
8Emmy Jonsson -05Gefle IF13,35FinalC

    F12 60 M  HEAT 2  Vind +2,1  
1Elsa Rahm -05Gefle IF8,93FinalA
2Isabelle Malmborg -05Hässelby SK9,15FinalA
3Olivia Richtnér -05Gefle IF9,20FinalA
4Emma Sjöblom -05Rånäs 4H9,55FinalB
5Alva Nylander -05Valbo AIF9,69FinalB
6Ella Green -05Östersunds GIF9,98FinalC
7Klara Löf -05Högbo GIF10,03FinalC
8Ellen Ehlin -05Valbo AIF10,28FinalC

    F12 60 M  HEAT 3  Vind +1,9  
1Evelina Sparf -05Åkersberga SK8,56FinalA
2Jacky Andersson -05Valbo AIF8,98FinalA
3Kajsa Myhr -05Marieby GIF9,04FinalA
4Ida Malmborg -05Hässelby SK9,55FinalB
5Lisa Nordin -05Gefle IF9,59FinalB
6Lisa Carlborg -05Upsala IF9,88FinalC
7Felicia Jansson -05Alunda SK9,94FinalC
-Hanna Andersson -05IK StålDNS

    F12 60 M  A-FINAL  Vind +2,0  
1Evelina Sparf -05Åkersberga SK8,28
2Ronja Magnusson -05Valbo AIF8,61
3Elin Tegenborg -05Umedalens IF8,71
4Elsa Rahm -05Gefle IF8,79
5Kajsa Myhr -05Marieby GIF8,99
6Jacky Andersson -05Valbo AIF9,01
7Olivia Richtnér -05Gefle IF9,05
8Isabelle Malmborg -05Hässelby SK9,15

    F12 60 M  B-FINAL  Vind +1,0  
1Edith Hillman -05Högbo GIF9,32
2Ida Malmborg -05Hässelby SK9,37
3Sara Sundberg -05Väsby IK9,39
4Lisa Nordin -05Gefle IF9,57
5Alva Nylander -05Valbo AIF9,58
6Emma Sjöblom -05Rånäs 4H9,71
7Wilma Jansson -05Västerås FK9,84
8Vendela Stedt -05Valbo AIF9,07

    F12 60 M  C-FINAL  Vind +1,0  
1Lisa Carlborg -05Upsala IF9,97
2Felicia Jansson -05Alunda SK10,17
3Ella Green -05Östersunds GIF10,18
4Mollie Gustavsson -05Högbo GIF10,19
5Klara Löf -05Högbo GIF10,22
6Emma Hättestrand -04Högbo GIF10,25F13
7Ellen Ehlin -05Valbo AIF10,53
-Emmy Jonsson -05Gefle IFDNS

    F12 200 M  HEAT 1  Vind +0,4  
1Elsa Rahm -05Gefle IF29,40
2Ronja Magnusson -05Valbo AIF30,30
3Mollie Gavin -05Bålsta IK34,76
4Klara Löf -05Högbo GIF35,96
-Lisa Nordin -05Gefle IFDNS

    F12 200 M  HEAT 2  Vind +0,3  
1Evelina Sparf -05Åkersberga SK28,58
2Kajsa Myhr -05Marieby GIF31,18
3Ida Malmborg -05Hässelby SK31,29
4Isabelle Malmborg -05Hässelby SK33,01
-Sara Sundberg -05Väsby IKDNS

    F12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Evelina Sparf -05Åkersberga SK28,58
2Elsa Rahm -05Gefle IF29,40
3Ronja Magnusson -05Valbo AIF30,30
4Kajsa Myhr -05Marieby GIF31,18
5Ida Malmborg -05Hässelby SK31,29
6Isabelle Malmborg -05Hässelby SK33,01
7Mollie Gavin -05Bålsta IK34,76
8Klara Löf -05Högbo GIF35,96

    F12 1500 M  (Löpte tillsammans med F13)
1Sara Sundberg -05Väsby IK5.37,76
2Lowa Branth -05Gottsunda IF5.50,64
3Mollie Gavin -05Bålsta IK6.19,94
4Ella Green -05Östersunds GIF6.55,65
-Vendela Stedt -05Valbo AIFDNS

    F12 HÖJD      
1Alvah Lind -05Hammarby IF1,45
2Hanna Andersson -05IK Stål1,42
3Norah Lind -05Hammarby IF1,39
4Kajsa Myhr -05Marieby GIF1,33
4Edith Hillman -05Högbo GIF1,33
6Alva Nylander -05Valbo AIF1,33
7Mollie Gavin -05Bålsta IK1,20
8Emmy Jonsson -05Gefle IF1,10


Mollie Gavin
Emmy Jonsson
Hanna Andersson
Kajsa Myhr
Norah Lind
Alva Nylander
Alvah Lind
Edith Hillman
110 115 120 125 130 133 136 139 142 145 148
o   xxo xxo xxx
o   x--
-   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxo xxo xxx
-   -   -   o   o   o   xo  o   xxo o   xxx
o   o   o   o   o   o   xxx

    F12 KULA 2,0      
1Edith Hillman -05Högbo GIF9,84
2Hanna Andersson -05IK Stål9,63
3Alva Nylander -05Valbo AIF9,23
4Evelina Sparf -05Åkersberga SK9,14
5Ronja Magnusson -05Valbo AIF9,04
6Hanna Gabrielli Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF8,81
7Mollie Gavin -05Bålsta IK7,40
8Vendela Stedt -05Valbo AIF7,20
9Kajsa Myhr -05Marieby GIF6,95
10Wilma Jansson -05Västerås FK6,86
11Mollie Gustavsson -05Högbo GIF6,51
12Emma Sjöblom -05Rånäs 4H6,45
13Olivia Richtnér -05Gefle IF6,42
14Ellen Ehlin -05Valbo AIF6,31
15Ella Green -05Östersunds GIF5,87
16Klara Löf -05Högbo GIF5,78
17Felicia Jansson -05Alunda SK5,47
18Lisa Carlborg -05Upsala IF5,42

Klara Löf
Hanna Andersson
Ellen Ehlin
Olivia Richtnér
Ella Green
Alva Nylander
Edith Hillman
Lisa Carlborg
Ronja Magnusson
Mollie Gustavsson
Emma Sjöblom
Hanna Gabrielli Gustafsson
Vendela Stedt
Mollie Gavin
Wilma Jansson
Evelina Sparf
Felicia Jansson
Kajsa Myhr
 578   546   570
 938   894   913   963   961     x
 631   525   562
 629   639   642
 587   478   572
 882   893   847   850   914   923
 984   936   886   938   958   951
   x   519   542
 813   716   904   840   801   887
 626   651   573
 605   645   607
 881   807   825   713   670   802
 605   653   720   667     x     x
 730     x     x   740   668   677
 686     x   607
 894   889   861   754   914   912
 515   547   516
 653   604   695

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +2,0  
1Tyra Öhman -06Sundsvalls FI9,21FinalA
2Patricia Kamga -06Gefle IF9,24FinalA
3Adela Tryggveson -06Falu IK9,54FinalA
4Elin Fahlstedt -06Gefle IF10,07FinalB
5Ella von Walden -06IK Westmannia10,44FinalB
6Märta Hedström -06Högbo GIF10,52FinalB

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +6,2  
1Johanna Fernberg -06IK Westmannia9,04FinalA
2Irma Pettersson -06Gefle IF9,45FinalA
3Ida Wennerbo -06Gefle IF9,58FinalA
4Emma Eriksson -06IK Westmannia9,60FinalA
5Linnéa Westlin -06Valbo AIF9,65FinalA
6Ida Bergman -06Gefle IF10,33FinalB

    F11 60 M  A-FINAL  Vind +1,3  
1Patricia Kamga -06Gefle IF9,15
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia9,22
3Tyra Öhman -06Sundsvalls FI9,29
4Adela Tryggveson -06Falu IK9,57
5Ida Wennerbo -06Gefle IF9,72
6Emma Eriksson -06IK Westmannia9,89
7Irma Pettersson -06Gefle IF9,97
-Linnéa Westlin -06Valbo AIFDNS

    F11 60 M  B-FINAL  Vind +2,6  
1Elin Fahlstedt -06Gefle IF10,06
2Märta Hedström -06Högbo GIF10,39
3Ella von Walden -06IK Westmannia10,53
4Ida Bergman -06Gefle IF10,60

    F11 150 M    Vind +0,6  
1Johanna Fernberg -06IK Westmannia23,45
2Emma Eriksson -06IK Westmannia24,21
3Elin Fahlstedt -06Gefle IF24,38
4Ida Wennerbo -06Gefle IF24,54
5Irma Pettersson -06Gefle IF25,40
6Ella von Walden -06IK Westmannia26,30
7Märta Hedström -06Högbo GIF28,31
-Tyra Öhman -06Sundsvalls FIDNS

    F11 LÄNGD ZON      
1Johanna Fernberg -06IK Westmannia4,21
2Tyra Öhman -06Sundsvalls FI4,12
3Patricia Kamga -06Gefle IF3,88
4Emma Eriksson -06IK Westmannia3,82
5Hanna Gabrielli Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF3,79
6Ida Wennerbo -06Gefle IF3,73
7Kajsa Berg -06Östhammar FI3,65
8Adela Tryggveson -06Falu IK3,64
9Linnéa Westlin -06Valbo AIF3,39
10Elin Fahlstedt -06Gefle IF3,33
11Irma Pettersson -06Gefle IF3,30
12Märta Hedström -06Högbo GIF3,18

Tyra Öhman
Ida Wennerbo
Irma Pettersson
Adela Tryggveson
Märta Hedström
Patricia Kamga
Elin Fahlstedt
Emma Eriksson
Linnéa Westlin
Kajsa Berg
Johanna Fernberg
Hanna Gabrielli Gustafsson
 412 +2,3   396 +2,0   392 +2,7   398 +2,9
 367 +1,3   373 +1,9   359 +0,8     x +5,1
 330 +2,0   327 +1,6   320 +1,9   319 +1,7
 363 +2,3   362 +1,6   337 +2,8   364 +1,6
 318 +2,2   302 +2,4   298 +2,6   262 +1,6
 387 +2,3   388 +2,9   377 +3,3   381 +5,3
 330 +1,2   321 +6,4   333 +1,6   333 +3,1
 363 +1,4   368 +5,2   364 +2,0   382 +3,2
 330 +2,9   339 +4,9   323 +1,7   327 +2,5
 345 +0,2   351 +4,2   356 +3,0   365 +2,3
 421 +3,3   421 +3,6   419 +3,5   403 +3,4
 379 +0,4     x +4,1   358 +3,1   379 +3,1

    F11 BOLLKAST      
1Ella von Walden -06IK Westmannia30,78
2Lia Hagström -07Säters IF28,86
3Hanna Gabrielli Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF28,48
4Tyra Öhman -06Sundsvalls FI26,73
5Elin Fahlstedt -06Gefle IF22,95
6Ida Wennerbo -06Gefle IF21,75
7Johanna Fernberg -06IK Westmannia21,07
8Linnéa Westlin -06Valbo AIF15,97
9Märta Hedström -06Högbo GIF15,78
10Emma Eriksson -06IK Westmannia13,51

    F10 60 M  HEAT 1  Vind -2,7  
1Lia Hagström -07Säters IF9,63FinalA
2Saga Brink -07Sollefteå GIF9,95FinalA
3Alice Lundh Hållen -07Strands IF10,22FinalA
4Ellinore Sparf -07Åkersberga SK10,24FinalA
5Elise Olsson -07Bollnäs FIK11,11FinalB

    F10 60 M  HEAT 2  Vind -3,9  
1Isolde Nilsson -07IK Westmannia9,83FinalA
2Anna Hillman -07Högbo GIF9,85FinalA
3Ida Hättestrand -07Högbo GIF10,24FinalA
4Caitlyn Stömne -07Valbo AIF10,26FinalA
5Ida Ehlin -07Valbo AIF11,17FinalB

    F10 60 M  A-FINAL  Vind -3,8  
1Lia Hagström -07Säters IF9,65
2Isolde Nilsson -07IK Westmannia9,65
3Saga Brink -07Sollefteå GIF9,80
4Anna Hillman -07Högbo GIF9,84
5Ida Hättestrand -07Högbo GIF10,07
6Alice Lundh Hållen -07Strands IF10,15
7Ellinore Sparf -07Åkersberga SK10,33
-Caitlyn Stömne -07Valbo AIFDNS

    F10 60 M  B-FINAL  Vind -2,6  
1Ida Ehlin -07Valbo AIF10,85
2Elise Olsson -07Bollnäs FIK11,09

    F10 150 M      
1Lia Hagström -07Säters IF23,19
2Saga Brink -07Sollefteå GIF23,70
3Isolde Nilsson -07IK Westmannia23,70
4Ellinore Sparf -07Åkersberga SK23,88
5Alice Lundh Hållen -07Strands IF25,02
6Ida Hättestrand -07Högbo GIF25,82
7Elise Olsson -07Bollnäs FIK27,62
-Caitlyn Stömne -07Valbo AIFDNS

    F10 LÄNGD ZON      
1Saga Brink -07Sollefteå GIF4,04
2Lia Hagström -07Säters IF3,93
3Isolde Nilsson -07IK Westmannia3,82
4Anna Hillman -07Högbo GIF3,81
5Ida Hättestrand -07Högbo GIF3,56
6Ellinore Sparf -07Åkersberga SK3,48
7Alice Lundh Hållen -07Strands IF3,35
8Ida Ehlin -07Valbo AIF3,04
9Elise Olsson -07Bollnäs FIK2,76

Alice Lundh Hållen
Lia Hagström
Anna Hillman
Saga Brink
Isolde Nilsson
Elise Olsson
Ida Hättestrand
Ida Ehlin
Ellinore Sparf
 314 +3,2   335 +5,0   329 +3,5   333 +1,5
 383 +2,1   393 +2,2   388 +3,5   392 +0,0
 376 +4,0   365 +4,0   375 +2,0   381 +2,6
 388 +3,4   384 +3,9   387 +3,0   404 +4,1
 373 +2,4   382 +3,9   344 +3,4   356 -0,1
 276 +3,2   269 +3,5   265 +1,1   260 +1,8
 328 +2,3   356 +2,4   313 +0,6   351 -0,4
 297 +3,7   303 +3,1   304 +6,0   291 +0,5
 290 +2,8   320 +1,9   348 +2,6   314 +0,5

    F9 60 M  HEAT 1  Vind -4,9  
1Lova Nordvarg -08Hagunda IF10,78FinalA
2Alexandra Fernberg -08IK Westmannia11,21FinalA
3Vera Hillman -08Valbo AIF11,37FinalA
4Elvina Stedt -08Valbo AIF11,85FinalB
5Emma Wennerbo -09Gefle IF11,91FinalB

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -0,3  
1Ella Backlund -08Sundsvalls FI10,70FinalA
2Alma Westlin -09Valbo AIF11,23FinalA
3Alva Brolund -08Strands IF11,95FinalB
4Bella Lundh Hållen -09Strands IF12,37FinalB

    F9 60 M  A-FINAL  Vind -3,7  
1Lova Nordvarg -08Hagunda IF10,56
2Ella Backlund -08Sundsvalls FI10,72
3Alexandra Fernberg -08IK Westmannia11,04
4Vera Hillman -08Valbo AIF11,13
5Alma Westlin -09Valbo AIF11,18

    F9 60 M  B-FINAL  Vind -3,6  
1Elvina Stedt -08Valbo AIF11,65
2Emma Wennerbo -09Gefle IF11,71
3Alva Brolund -08Strands IF12,46
4Bella Lundh Hållen -09Strands IF13,00

    F9 150 M    Vind +1,1  
1Lova Nordvarg -08Hagunda IF26,12
2Alexandra Fernberg -08IK Westmannia26,78
3Ella Backlund -08Sundsvalls FI26,92
4Vera Hillman -08Valbo AIF28,72
5Elvina Stedt -08Valbo AIF28,75
6Emma Wennerbo -09Gefle IF29,72
7Bella Lundh Hållen -09Strands IF32,69

    F9 LÄNGD ZON      
1Vera Hillman -08Valbo AIF3,21
2Elvina Stedt -08Valbo AIF3,19
3Lova Nordvarg -08Hagunda IF3,12
4Emma Wennerbo -09Gefle IF3,10
5Ella Backlund -08Sundsvalls FI3,07
6Alexandra Fernberg -08IK Westmannia3,05
7Sara-Maria Holgersson -08Gefle IF2,87
8Ida Hillman -10Högbo GIF2,77
9Alma Westlin -09Valbo AIF2,67
10Bella Lundh Hållen -09Strands IF2,66
11Alva Brolund -08Strands IF2,43

Vera Hillman
Alexandra Fernberg
Emma Wennerbo
Bella Lundh Hållen
Alma Westlin
Sara-Maria Holgersson
Ella Backlund
Elvina Stedt
Alva Brolund
Ida Hillman
Lova Nordvarg
 321 +3,2   314 +0,8   314 +2,4   319 +1,9
 300 +3,0   294 +3,7   305 +1,5   294 +2,1
 300 +2,6     x +1,5   300 +3,2   310 +2,6
 266 +0,7   243 +1,0   263 +1,3   208 +1,4
 225 +2,0   258 +1,8   238 +2,2   267 +1,7
 287 +2,2   282 +2,6   274 +1,7   275 +1,6
 254 +1,9   307 +1,4   298 +1,3   306 +1,8
 302 +0,5   319 +1,7   297 +1,3     x +1,5
 241 +1,4   218 +2,3   225 ´1,6   243 +2,2
 277 +2,2   269 +2,2   256 +0,3   261 +1,1
 310 +1,2   294 +1,6   312 +4,7   295 +2,0

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram