Resultat JSM-USM17 i Gävle 11-13 aug 2017

   Gefle IF arrangerar på Gunder Hägg Stadion
 
    M22 200 M  FINAL  Vind -1,0  
1Emil von Barth -96Ullevi FK21,06
2Jakob Lindbom -95KA 2 IF21,20
3Douglas Hellbratt -95Hammarby IF21,31
4Amadou Sussoho -95Hammarby IF22,04
5Martin Selin -95Ullevi FK22,10
6Jacob Ewertzh -95Hammarby IF22,29
7Sebastian Kadestål -96Malmö AI22,31
8Grigorios Kyriakoudis -97Hässelby SK22,68

    M22 800 M      
1Erik Martinsson -96Gefle IF1.52,71
2Gustav Berlin -95IK Akele1.52,92
3Anton Persson -96Hässelby SK1.53,12
4Gustav Bivstedt -96Hässelby SK1.54,56
5Filip Wadman -97Mölndals AIK1.56,21
6Mohammed Loukili -96IFK Lidingö1.56,35
7Rasmus Bengtsson -95Spårvägens FK1.57,76
8Ken Slättengren -95Högby IF2.01,87
-Edom Abreham -95Hässelby SKDNF
-Andreas Davidsson -95Högby IFDNS

    M22 5000 M      
1Robel Fshia -96Spårvägens FK14.13,40
2Gabriel Steffensen -96Mölndals AIK14.24,96
3Ebba Tulu Chala -96Huddinge AIS14.30,93
4Oscar Claesson -95Sävedalens AIK14.38,48
5Andreas Jansson -96Hässelby SK14.41,15
6Alexander Nilsson -95Mölndals AIK14.46,73
7Erik Lagerlöf -97IFK Lidingö14.48,29
8Erik Djurberg -97Hässelby SK15.08,11
9Jakob Ranglin Grissler -95Örgryte IS15.14,12
10Archie Casteel -96Spårvägens FK15.14,97
11Gustav Nordling -97Spårvägens FK15.20,84
12Ludvig Danielson -95Tjalve IF Norrköping15.25,01
13Andreas Davidsson -95Högby IF15.46,04
14Dennis Olsson -97Spårvägens FK16.07,56
15David Kjellén -95IF Göta Karlstad16.08,14

    M22 110 M HÄCK    Vind -1,3  
1Elias Martinsson -97Mölndals AIK14,97
2Andreas Gustafsson -97Falu IK14,99
3Philip Ngwe -95Mölndals AIK15,54
4Kevin Fankl -95Ullevi FK15,61
5Linus Otto Boyer -95Upsala IF15,67
6Sebastian Ruthström -97Spårvägens FK15,94
7Ludwig Sjödin -95Skellefteå AIK16,17
-Nicklas Karlsson -96Finspångs AIKDNF

    M22 400 M HÄCK      
1Isak Andersson -96Upsala IF52,20
2Ludvig Hillenfjärd -97Huddinge AIS53,73
3Oskar Greilert -95Ullevi FK54,10
4Fredrik Lorentzon -97IFK Lidingö58,03
5Dennis Elms Jansson -95Huddinge AIS61,75

    M22 HÖJD      
1Oskar Lundqvist -97Upsala IF2,12
2Fabian Delryd -96Täby IS2,10
3Henrik Thoms -96IF Göta Karlstad2,03
4Herman Olvik -96Ullevi FK2,00
5Simon Throgen -97IF Göta Karlstad1,96
6Teodor Söderberg -95Ullevi FK1,96
7Simon Andersson -97IF Göta Karlstad1,92


Oskar Lundqvist
Simon Andersson
Fabian Delryd
Simon Throgen
Herman Olvik
Henrik Thoms
Teodor Söderberg
180 186 192 196 200 203 206 208 210 212 214
-   -   o   xo  o   o   o   xxo -   xo  xxx
o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   -   o   xxx
o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xo  xxx
    o   o   o   xxo xo  -   xxx
o   o   o   xo  xxx

    M22 LÄNGD FINAL      
1Thobias Nilsson Montler -96Malmö AI7,36
2Andreas Carlsson -95IK Ymer7,30
3Daniel Örevik -97Visby IF Gute7,21
4Jesper Hellström -95Hässelby SK7,05
5Artur Engström -96Örgryte IS6,94
6Henning André -97Nyköpings BIS6,82
7Elias Martinsson -97Mölndals AIK6,81
8Oscar Hjerm -97KA 2 IF6,72
9Tobias Jonsson -96IK Orient6,65
10Marcus Nyberg -97Malmö AI6,52
11Joel Thölix -95KA 2 IF6,49
12Felix Ericsson -95IFK Helsingborg6,13

Henning André
Tobias Jonsson
Marcus Nyberg
Felix Ericsson
Artur Engström
Andreas Carlsson
Elias Martinsson
Thobias Nilsson Montler
Oscar Hjerm
Joel Thölix
Daniel Örevik
Jesper Hellström
   x +0,9   680 +0,3     x -0,1   639 +0,0     x -1,4   682 +0,4
 665 +0,3   647 +0,1   641 +0,8
 652 -0,3     x +0,6   652 +0,4
   x +0,3     x +0,1   613 +0,9
 658 +0,1   668 +0,3     x +0,8   683 +0,0     x -0,2   694 -0,7
 703 -0,3   707 +0,0   708 +0,5     x -0,4   716 +0,3   730 +1,7
 669 -0,5   681 +0,7   677 -0,6   667 -0,1     x +0,1   668 +0,3
 542 +0,4   718 +0,7   726 +0,3   731 -0,2   734 +0,3   736 +1,1
 636 +0,1   672 +0,5     x +1,2     x +0,3   651 -0,7   630 -0,1
 635 -0,1     x +0,2   649 +0,1
 698 -0,9   707 +0,0   721 +0,7   691 -0,3   697 +0,0     x -0,4
 671 -0,8     x -0,1     x +0,3   705 +0,3     x -0,1     x -0,3

    M22 DISKUS 2,0      
1Jakob Gardenkrans -97Malmö AI56,93
2Gustav Liberg -95Ullevi FK54,89
3Viktor Gardenkrans -95Malmö AI54,13
4Albin Lager -96KFUM Örebro52,58
5Oscar Gustafsson -97Trosa Atletik IF50,18
6Axel Norén -96Hässelby SK46,21
7Jesper Arbinge -97Huddinge AIS45,57
8Tor Lindberg -95IFK Umeå44,98
9Fredrik Gerdsdorff -96Timrå AIF44,42
10William Ullberg -96IFK Umeå41,41
11Joel Thölix -95KA 2 IF36,00

Jesper Arbinge
William Ullberg
Axel Norén
Oscar Gustafsson
Jakob Gardenkrans
Gustav Liberg
Albin Lager
Fredrik Gerdsdorff
Joel Thölix
Tor Lindberg
Viktor Gardenkrans
   x     x  4557     x  4424     x
4141     x     x
4621     x     x  4582  4338  4326
4211  4629  4382  4715  4629  5018
5693  5503     x     x     x  5475
5339     x  5346     x     x  5489
4629  5258  5218     x     x  5158
4442     x  4148
3600     x     x
4259     x  4498     x     x  4218
4783     x  5277  5413  5215     x

    P19 200 M  FINAL  Vind +0,7  
1Henrik Larsson -99IF Göta Karlstad21,25
2Niklas Bergman Larsson -98Linköpings GIF21,92
3Victor Koch -98Örgryte IS22,06
4Oskar Motta -98Upsala IF22,30
5Erik Johansson -99Varbergs GIF22,33
6Alexander Andreasson -99Örgryte IS22,53
7Linus Andersson -98Alingsås IF22,54
-Anton Bengtsson -99Ullevi FKDNF

    P19 800 M  FINAL    
1Warsame Doley -98Malmö AI1.54,86
2Berhe Kidane -99Eskilstuna FI1.55,03
3Edvin Hagberg -99Turebergs FK1.55,39
4Iyuel Ayele -99Huddinge AIS1.55,80
5Mathias Söder -99Ullevi FK1.56,40
6Leo Magnusson -98Sävedalens AIK1.56,53
7Joel Norling -98Turebergs FK1.56,90
8Olof Silvander -99IFK Lidingö2.00,04
9Johan Lamm -98Mölndals AIK2.06,36

    P19 5000 M      
1Oliver Löfqvist -98Spårvägens FK14.56,11
2Hussein Ibrahim -98Ullevi FK14.56,75
3Merih Hagos -98Eskilstuna FI15.04,25
4Samuel Fitsumbrhan -99Hälle IF15.13,06
5Sebastian Nilsson -98Mölndals AIK15.20,75
6Seare Kibrom -98Tjalve IF Norrköping15.31,08
7Erik Karlsson -98Högby IF16.04,01
8Medhane Tumzghi -99IK Lerum FI16.05,91
9Stefan Stojanovic -98Hässelby SK16.08,56
10Filmon Fshatsion -98Tidaholms SOK Sisu16.21,81
11Desbele Berihu -99Högbo GIF16.48,11
12Marcus Häggh -98Huddinge AIS17.17,55
-Miguel Palm -98Mölndals AIKDNF
-Lukas Mårtensson -98IF UddDNF
-Yassin Abdi -99Kungsängens FKDNF

    P19 110 M HÄCK  HEAT 1  Vind +1,2  
1Joel Bengtsson -99IFK Helsingborg14,78Final
2Filip Schwartz -98Mölndals AIK14,81Final
3Viktor Wahlén Diederichsen -98Spårvägens FK15,15Final
4Jacob Lenz -99IFK Lund15,75Final

    P19 110 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,7  
1Max Hrelja -98Malmö AI13,86Final
2Staffan Risberg -99Turebergs FK15,24Final
3Anton Bertilsson -99Habo FIF-0415,63Final
4David Adrian -98Huddinge AIS15,99Final
5Tom Johansson -99KFUM Örebro16,42

    P19 110 M HÄCK  FINAL  Vind +0,1  
1Max Hrelja -98Malmö AI13,69
2Joel Bengtsson -99IFK Helsingborg14,39
3Viktor Wahlén Diederichsen -98Spårvägens FK14,94
4Filip Schwartz -98Mölndals AIK14,97
5Staffan Risberg -99Turebergs FK15,34
6Jacob Lenz -99IFK Lund15,85
7Anton Bertilsson -99Habo FIF-0415,93
8David Adrian -98Huddinge AIS17,16

    P19 400 M HÄCK  FINAL    
1William Frobe -98Täby IS52,72
2Samuel Wiik -98Örgryte IS53,13
3Johan Brasch -98Wärnamo SK53,15
4Anton Bertilsson -99Habo FIF-0453,76
5Fredrik Kihlblom -98Huddinge AIS54,40
6Jesper Rilegård -98IFK Lidingö57,51
7Arvid Friberg -99Danderyds SK57,98
8Daniel Ekström -98Ärla IF61,19

    P19 TRESTEG      
1Max Hejdenberg -98Örgryte IS14,33
2Markus Lundborg -99Ullevi FK14,29
3Timothy Olsson -98Hammarby IF14,15
4Victor Koch -98Örgryte IS14,09
5Tobias Larsson -98Örgryte IS13,61
6Noa Fridell -99Eskilstuna FI13,05
7Otto Hammarström -99Örgryte IS13,02
8Markus Asplund -99IF Göta Karlstad12,97
9Johan Nordström -99Falu IK12,78

Markus Asplund
Markus Lundborg
Timothy Olsson
Tobias Larsson
Johan Nordström
Noa Fridell
Victor Koch
Max Hejdenberg
Otto Hammarström
1260 +0,5  1245 +0,3  1280 +0,4  1259 -1,1  1297 +0,6  1296 -0,3
1429 +0,3  1358 -0,5     x +0,9     x -1,2  1426 -1,2  1404 -0,1
1380 -0,9     x -0,5  1388 -0,3  1366 -1,4  1415 +0,8  1377 +0,4
1326 -0,1     x +0,0  1306 -1,0  1352 -0,1  1361 -0,7  1358 -1,4
1274 +0,3  1278 -0,8  1198 -0,5
1235 +0,8  1305 +1,1  1303 -0,7  1273 -0,2  1285 -1,3  1295 +0,4
1266 +0,5  1355 +0,8  1321 +0,3  1409 -1,3  1390 -1,1  1378 -0,1
   x +0,0  1420 +0,8  1387 -0,8     x +0,3  1413 -0,7  1433 -1,2
1302 +0,6     x +0,2     x -0,6  1250 -0,8     -          -

    P19 KULA 6,0      
1Wictor Petersson -98Malmö AI18,59
2Patrik Lindstedt -99Hässelby SK16,14
3Jakob Samuelsson -98Hässelby SK15,89
4August Bergstrand -99Ullevi FK14,04
5Alexander Sjögren -99Kalmar SK12,80
6William Lindberg -99Skellefteå AIK12,21
7Johannes Nilsson -98Västerås FK10,30
-Emil Nilsson -99Habo FIF-040,00

Alexander Sjögren
Johannes Nilsson
Emil Nilsson
Patrik Lindstedt
Wictor Petersson
August Bergstrand
William Lindberg
Jakob Samuelsson
   x  1255  1258     x  1280     x
   x   830   979  1030     x     x
   x     -     -     -     -     -
   x  1599  1582  1587  1614     x
1859  1803  1812     x     x     -
1375  1347  1404     x  1371     x
   x  1128  1139  1166     x  1221
   x  1573     x     x     x  1589

    P19 SPJUT 800      
1Rasmus Eriksson -98Kils AIK64,15
2Jonathan Amneskog -98Klippans FK62,63
3Jakob Eriksson -98IF Göta Karlstad62,59
4Gustav Liljeblad -99Mölndals AIK62,34
5Jakob Samuelsson -98Hässelby SK62,15
6Theodor Ahlström -98IFK Växjö60,19
7Lukas Hamrin -99Timrå AIF60,09
8William Norderhaug -98IK Ymer49,20
9Valentin Strohkirch -99Danderyds SK44,91

Jakob Eriksson
Rasmus Eriksson
William Norderhaug
Theodor Ahlström
Valentin Strohkirch
Lukas Hamrin
Gustav Liljeblad
Jonathan Amneskog
Jakob Samuelsson
6259  5635  5554  5723  5924  5858
   x     x  6415  6188     x     x
4920  4733     x     x  4565     x
5378  5387  5760  6019  5646  5499
4335     x  4491
5829  5602  5799  5647  6009  5886
6234  5748     x     x     x     x
6104  5959  6226  6002  6263     x
6215     x  6206     x  5819     x

    P17 200 M  FINAL  Vind +1,0  
1Carl Bengtström -00Örgryte IS21,59
2Vidar Stenqvist -00Täby IS21,68
3Omar Chaaban -00IFK Helsingborg22,09
4Adam Elhendy Gunnarsson -00Karlskoga FIF22,38
5Ahmed Bahaa -00Huddinge AIS23,04
6Isak Kristensen -00Ullevi FK23,12
7Gabriel Bäcke -00Bollnäs FIK23,49
-Aaron Ladestam -00IFK GöteborgDNS

    P17 800 M  FINAL    
1Eric Källman -00IK Ymer1.55,21
2Omar Mohamed Ismael -00Högby IF1.56,04
3Erik Jälknäs -00Trollhättan FIK1.56,27
4Daniel Tegbrant -00Huddinge AIS1.57,21
5Tobias Eknor -00Spårvägens FK1.57,83
6Alexander Larsson -00KFUM Örebro1.59,42
7Wilhelm Olofsson -00IFK Umeå1.59,86
8Markus Asplund -00Huddinge AIS2.02,86

    P17 2000 M HINDER      
1Ludvig Bjurelid -00Högby IF6.13,94
2Carl Jälknäs -00Trollhättan FIK6.20,31
3Jesper Persson -00Åsarna IK6.25,20
4Linus Näslund -00Ärla IF6.26,57
5Hannes Hejdebäck -00Gefle IF6.31,62
6Abdirahman Ali -00Ullevi FK6.37,69
7Harald Carling -00Falu IK6.47,21
8Gustav Edström -00Luleå FI7.09,03
-Eric Källman -00IK YmerDNS

    P17 300 M HÄCK  FINAL    
1Philip Stömne -00Valbo AIF38,59
2Gustav Karlsson -00Thorengruppen TFC38,67
3Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS39,10
4Joakim Wadstein -00Tjalve IF Norrköping40,41
5Hjalmar Klouman -00Alingsås IF41,30
6Glody Ngoma -00IFK Göteborg41,74
7Anton Andersson -00Varbergs GIF42,43
8Tobias Carlryd -00Örgryte IS42,80

    P17 STAV      
1Simon Thor -00IFK Märsta4,60
2William Rydin -00Ullevi FK4,14
3Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS4,02
4Hannes Forslund -00Piteå IF3,90
-Jack Tranderyd -00KFUM Örebro0,00
-Albin Andersson -00IFK Lidingö0,00


Jack Tranderyd
William Rydin
Albin Andersson
Hannes Forslund
Gustav Magnusson
Simon Thor
354 372 390 402 414 422 440 460 470
xxx
-   -   -   xo  o   xxx
xxx
-   xxo xxo xxx
-   -   o   xo  xxx
-   -   -   o   -   xxo o   xxo xxx

    P17 LÄNGD      
1Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS6,63
2Samuel Lestander -00IFK Göteborg6,55
3Melker Gustavsson -00IF Göta Karlstad6,48
4Ludvig Brorsson -00Falköpings FIK6,40
5Adam Elhendy Gunnarsson -00Karlskoga FIF6,38
6Viktor Thor -00Strands IF6,28
7Jonathan Granath -00Thorengruppen TFC6,22
8Alexander Nyman -00Hanvikens SK6,01
9Felix Prins -00Hammarby IF6,01
10William Thor -00Strands IF5,84
11Jesper Simonsson -00IK Orient5,72
12Fabian Engström -00Spårvägens FK5,71

Adam Elhendy Gunnarsson
Viktor Thor
Fabian Engström
Gustav Magnusson
William Thor
Felix Prins
Jonathan Granath
Jesper Simonsson
Samuel Lestander
Ludvig Brorsson
Melker Gustavsson
Alexander Nyman
 616 -1,3   633 -1,8   619 -0,3   614 -0,5   618 +0,2   638 -0,2
 558 -0,6   573 -2,1   628 -0,5   594 -1,1     x -0,2   428 +0,1
 571 -1,1   550 -1,9     x -1,3
 608 -2,1   611 -0,7   640 -0,7   632 -0,7   640 -0,2   663 -0,8
 584 +0,1     x +0,3     x +0,0
   x -1,6     x -1,8   601 +0,2
 616 -2,0   596 -1,7   622 -0,1   603 -0,3     x +0,1     x +0,6
 572 -1,2   571 -1,3   558 -0,8
 652 +0,5     x -1,1   627 -1,9   642 +0,3   655 +0,5     x +1,0
 613 -1,2   640 +0,3     x -0,6   634 +0,0     x -0,3     x +0,5
 617 -2,3   636 -0,8   628 -0,4   639 -0,3   642 +0,5   648 -0,3
   x -1,8   587 -0,8   601 -0,3     x -0,4   435 -0,3     x +0,9

    P17 KULA 5,0      
1Ragnar Carlsson -00Falu IK17,33
2Lukas Björninger -00Turebergs FK17,15
3Simon Thor -00IFK Märsta15,33
4Sebastian Löschner -00Huddinge AIS15,30
5Simon Lanngren -00Sävedalens AIK13,40
6Malex Åkerblom -00IFK Lidingö11,27
-John Nguyen -00Wärnamo SK0,00

John Nguyen
Lukas Björninger
Sebastian Löschner
Ragnar Carlsson
Simon Thor
Malex Åkerblom
Simon Lanngren
   x     -     -     -     -     -
1494  1645     x  1615     x  1715
1412  1506  1530     x     x     x
1652  1682  1733     x  1674  1727
1442     x     x  1505  1533     x
1121     x  1115  1127     x  1085
   x  1297     x  1340     x     x

    P17 SLÄGGA 5,0      
1Ragnar Carlsson -00Falu IK79,52
2Ivar Moisander -00Huddinge AIS62,20
3Simon Bjärnlöf Segerlind -00Eksjö Södra IK57,99
4John Nguyen -00Wärnamo SK46,86
5Carl Widenholm -00Hellas FK45,24
6Malex Åkerblom -00IFK Lidingö42,82
7Filip Linnér -00IFK Göteborg40,98

Filip Linnér
John Nguyen
Simon Bjärnlöf Segerlind
Carl Widenholm
Ragnar Carlsson
Malex Åkerblom
Ivar Moisander
4098  3903  3805     x  4035  3840
4619  4355  4578     x  4686     x
5690  5799  5366     x  5632     x
4198  4339  4524  4017     x     x
7724     x     x     x  7952  7875
   x  4282     x  3996     x  4185
6061  5996  6125  6220  6009     x

    K22 200 M  FINAL  Vind +0,2  
1Emma Jansson -97Falu IK24,34
2Hanna Palmqvist -96Mölndals AIK24,70
3Johanna Holmén Svensson -95Ullevi FK24,81
4Lisa Lilja -96Malmö AI25,14
5Felicia Ascard -96IFK Lund25,33
6Vendela Rydbäck -97Göteborgs KIK25,36
7Josephine Risberg Thoor -95IFK Helsingborg25,39
-Ebba Svantesson -97Ullevi FKDNS

    K22 800 M      
1Isabella Andersson -97Turebergs FK2.09,06
2Madeleine Björlin Delmar -96IFK Göteborg2.10,44
3Sara Ericsson -95Heleneholms IF2.10,88
4Patricia Striner -97Malmö AI2.11,42
5Jessica Edlund -95Umedalens IF2.11,81
6Elin Brink -97Mölndals AIK2.13,43
7Olivia Weslien -97IF Göta Karlstad2.14,31
8Emelie Svensson -95IFK Mora2.21,72
9Filippa Ramberg -97Hammarby IF2.26,35
-Hanna Bergström -97Huddinge AISDNF
-Alexandra Everett -96Malmö AIDNS

    K22 5000 M      
1Linn Söderholm -96Sävedalens AIK16.39,27
2Sara Christiansson -97Sävedalens AIK16.41,39
3Lisa Bergdahl -95Sävedalens AIK17.08,32
4Carolina Johnson -96Linköpings GIF17.30,27
5Ellen Persson -97Högby IF17.48,12
6Malin Persson -97Bollnäs FIK17.48,15
7Frida Michold -95Set Sail IF17.50,11
8Tsega Fsiha -96Eskilstuna FI17.50,22
9Kerstin Axelsson -96Hässelby SK17.57,12
10Hanna Bergström -97Huddinge AIS18.08,18
11Hedda Bångman -95Trångsvikens IF18.09,92
12Angelica Strandberg -96IFK Umeå18.19,66
13Alice Sjögren -96Tingbergs AIS18.25,56
14Jennifer Acklund -95Örgryte IS18.45,88
15Freya Orban -97IFK Lund19.21,63

    K22 100 M HÄCK    Vind -0,4  
1Malin Skogström -95Hässelby SK14,00
2Sofia Mossberg -95Falu IK14,08
3Lovisa Östervall -97Upsala IF14,51
4Jonna Lindéen -96Kalmar SK14,65
5Frida Johansson -95Tjalve IF Norrköping14,69
6Sara Skogman -95Örgryte IS15,01
7Beatrice Lantz -97IFK Växjö15,07
8Emilia Stenström -97Huddinge AIS15,97

    K22 400 M HÄCK  FINAL    
1Alice Svantesson -97Ullevi FK61,95
2Frida Johansson -95Tjalve IF Norrköping63,37
3Ida Ekroth -96Upsala IF64,00
4Therese Bjureby -97Linköpings GIF66,21
5Jenny Wingqvist -97Hässelby SK66,53
6Emelie Öberg -97Ullevi FK66,68
7Felicia Ascard -96IFK Lund66,88
8Elvira Erixon -96Mölndals AIK68,95

    K22 HÖJD      
1Louise Ekman -97Gefle IF1,80
2Lovisa Östervall -97Upsala IF1,78
3Linda Skantze -95IFK Lidingö1,73
4Malin Skogström -95Hässelby SK1,73
5Ylva Engdahl -96Spårvägens FK1,66
6Emilia Stenström -97Huddinge AIS1,50


Lovisa Östervall
Malin Skogström
Linda Skantze
Louise Ekman
Ylva Engdahl
Emilia Stenström
150 156 162 166 170 173 176 178 180 182
-   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   xxo xxo xxx
-   -   o   o   xo  xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxo xxo xxx
-   o   xo  xo  xxx
o   xxx

    K22 LÄNGD      
1Sandra Törnros -95Gefle IF6,07
2Emilia Kjellberg -96IFK Sunne5,88
3Moa Ullgren -96Tjalve IF Norrköping5,87
4Ellinor Persson -96Täby IS5,76
5Malin Skogström -95Hässelby SK5,76
6Lovisa Östervall -97Upsala IF5,72
7Jonna Lindéen -96Kalmar SK5,63
8Sara Skogman -95Örgryte IS5,45
9Agnes Fredriksen -97Hovslätts IK5,12
10Nellie Mårtensson -95Malmö AI5,11
11Louise Gabrielsson -95Huddinge AIS5,05
12Emilia Stenström -97Huddinge AIS5,04
13Sandra Skogström -97Hässelby SK4,97
14Alina Lindqvist -95Väsby IK4,91

Lovisa Östervall
Emilia Stenström
Emilia Kjellberg
Moa Ullgren
Sara Skogman
Agnes Fredriksen
Sandra Törnros
Nellie Mårtensson
Louise Gabrielsson
Alina Lindqvist
Sandra Skogström
Jonna Lindéen
Ellinor Persson
Malin Skogström
 572 +0,8   424 -0,8   565 +1,2   541 -1,1   555 +0,0   563 +0,5
   x +0,9   490 +0,5   504 +0,6
 527 +0,9   530 -0,7   588 -0,1   573 -0,5   576 +0,1     x +0,8
 548 +0,2   574 +0,5   565 +0,0   577 +0,8   587 -0,3     x +0,1
 522 -0,5   545 -0,1   539 +0,0   541 -0,2   531 -0,6   545 -0,3
 493 +0,2   491 +0,5   512 +0,0
 570 +0,8   583 -0,2   588 -0,3   607 +0,4     x -0,6     -
   x +0,0     x +0,8   511 -0,4
 483 -0,2   336 -0,5   505 +0,2
 482 -0,2   491 +0,2     -
 497 -0,8   491 -0,3   495 +0,1
   x +0,1   552 +0,6   563 -0,1   556 +0,9   372 -0,7     x +0,8
   x -1,3   574 +0,9   561 +0,4   548 -1,3   556 -0,9   576 +0,0
 536 -0,7     x -0,8   571 -0,2   576 +1,2   566 -0,5   550 -0,3

    K22 DISKUS 1,0      
1Fanny Roos -95Athletics 24 Seven SK45,35
2Amanda Nordin -97Skellefteå AIK43,17
3Fanny Öhrn Selahn -95Södertälje IF41,82
4Victoria Engström Kindmark -97Upsala IF41,49
5Elin Rubin -95Hovslätts IK41,07
6Linn Bergstrand -96Ullevi FK40,55
7Ellen Pettersson -97Örbyhus IF38,62
8Sara Lundkvist -95IFK Växjö30,86

Fanny Öhrn Selahn
Amanda Nordin
Fanny Roos
Linn Bergstrand
Elin Rubin
Sara Lundkvist
Victoria Engström Kindmark
Ellen Pettersson
   x     x  3785  4182  4107     x
3926     x  4317  4136  4098     x
3882     x  4258     x  4535  4415
3728  3957     x  4055     x  3794
   x  3814  3918  4101  4107  3825
   x     x     x  2971     x  3086
4149     x  4067     x  3892  4007
3849  3667  3862     x     x     x

    F19 200 M  FINAL  Vind 0,0  
1Nikki Sjöberg -98Bollnäs FIK24,15
2Amanda Hansson -99Hässelby SK24,42
3Denise Eriksson -98Ullevi FK24,53
4Linnéa Frobe -98Täby IS24,75
5Moa Mattisson -98IFK Helsingborg24,76
6Claudia Payton -98IF Göta Karlstad25,08
7Hanna Axelsson -99Upsala IF26,01
-Saga Berneryd -99Spårvägens FKDNS

    F19 800 M      
1Bianca Salming -98Turebergs FK2.10,46
2Sofia Johansson -98Linköpings GIF2.13,90
3Sara Dädeby -99Hovslätts IK2.14,38
4Beatrice Brink -99IF Kville2.16,72
5Wilma Marcusson -99Trångsvikens IF2.17,91
6Frida Wistfors -99Linköpings GIF2.21,59
7Olivia Kempi -98IFK Helsingborg2.22,37
8Alicia Nilsson -98Stenungsunds FI2.22,70
9Isa Teglund -98IF Udd2.24,37
10Ebba Edqvist -98Vallentuna FK2.25,77

    F19 2000 M HINDER      
1Julia Samuelsson -99Högby IF7.04,77
2Alice Greberg -98Mölndals AIK7.17,79
3Amanda Ekblad -98Oskarshamns SK7.34,66
4Malin Dahlbäck -99Åkersberga SK7.43,95
5Emma Jansson -98IK Westmannia8.34,80
6Linnea Åberg -99IK Lerum FI8.57,58

    F19 100 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,3  
1Tess Hertz Saebbö -98Göteborgs KIK14,77Final
2Emelie Nyman Wänseth -98Östersunds GIF14,77Final
3Bianca Salming -98Turebergs FK15,08Final
4Filippa Fernström -98Malmö AI16,01
5Elin Bärjegård -99Leksands FIK16,50
6Jonna Uttman -99IF Göta Karlstad18,40
-Emma Skotte -99Tjalve IF NorrköpingDQ F4.13.6.3

    F19 100 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,6  
1Ida Thunberg -99KFUM Örebro14,40Final
2Amanda Holmberg -98Lidköpings IS14,94Final
3Moa Kjellander -99Åhus FIK14,97Final
4Alma Kilpeläinen -99Ljungby FIK15,22Final
5Helena Kolte -98Täby IS15,86Final
6Tove Söder -98Huddinge AIS16,62

    F19 100 M HÄCK  FINAL  Vind -0,9  
1Ida Thunberg -99KFUM Örebro14,34
2Tess Hertz Saebbö -98Göteborgs KIK14,81
3Moa Kjellander -99Åhus FIK14,83
4Emelie Nyman Wänseth -98Östersunds GIF14,95
5Amanda Holmberg -98Lidköpings IS15,10
6Bianca Salming -98Turebergs FK15,25
7Alma Kilpeläinen -99Ljungby FIK15,84
8Helena Kolte -98Täby IS15,92

    F19 400 M HÄCK      
1Amanda Holmberg -98Lidköpings IS61,76
2Tove Söder -98Huddinge AIS63,38
3Celina Reichardt -99Spårvägens FK64,21
4Ellen Eklund -98Piteå IF67,97
5Linnea Volmerdal -99Hovslätts IK69,63
6Linnea Åberg -99IK Lerum FI79,14

    F19 TRESTEG      
1Jenny Lestander -98Linköpings GIF12,48
2Emelie Nyman Wänseth -98Östersunds GIF12,15
3Lizzie Hager -99Ullevi FK12,10
4Sara Sjögren -98Stenungsunds FI12,08
5Klara Ekelund -99KA 2 IF11,97
6Judith Wagersten -98Örgryte IS11,61
7Claudia Spanier -98Upsala IF11,60
8Emelina Wirebro -99Motala AIF11,35
9Julia Olander -99KA 2 IF11,22
10Saga Sjöberg -99Öresunds FK11,06
11Judith Sjöman -99Örgryte IS10,95
12Della Månsson -99Örgryte IS10,66
13Lina Näslund -98Östersunds GIF10,61
14Stina Westin -98Östersunds GIF10,21

Della Månsson
Julia Olander
Sara Sjögren
Stina Westin
Lizzie Hager
Claudia Spanier
Emelina Wirebro
Klara Ekelund
Judith Wagersten
Lina Näslund
Saga Sjöberg
Jenny Lestander
Judith Sjöman
Emelie Nyman Wänseth
   x +1,0     x +1,1  1066 +0,3
   x -0,6  1122 +0,1     x +1,0
1208 +0,8     x +0,2  1191 +0,9  1195 +1,0  1154 +1,8  1165 +0,2
1021 +0,7     x +0,7     -
1176 +0,7  1163 +0,0     x -0,2  1210 +1,6  1183 +0,2  1180 -0,6
1160 +2,1  1076 +1,0  1116 +0,7  1137 +0,5  1138 +0,3  1124 +0,3
1108 +1,3  1135 +0,2  1101 +0,6  1120 +1,9  1127 +0,3  1086 -0,5
1165 +0,9     x +0,2     x -0,1     x +0,3  1197 +0,7     x +0,9
1117 +0,8  1161 +0,8   993 -0,4     x +1,5  1132 -0,9  1155 -0,6
1061 -0,8     x -0,4  1016 +0,4
1094 +0,2  1067 +0,1  1106 -0,6
   x +0,6  1201 +0,7  1213 -0,6     x +1,1  1248 +0,1  1196 +1,5
1095 +0,0     x +1,0   965 +0,0
1190 -0,1  1203 +0,3     x +0,8  1198 +0,3  1215 -0,6  1208 +0,6

    F19 KULA 4,0      
1Amanda Malmehed -98IF Göta Karlstad13,92
2Mathilda Eriksson -98Huddinge AIS13,02
3Amanda Lejros -99Hässelby SK12,88
4Bianca Salming -98Turebergs FK12,85
5Frida Bergvall -99IFK Växjö12,71
6Helena Kolte -98Täby IS11,41
7Nina Björkman -98Västerås FK11,00
8Hanna Borgemyr -99Trollhättan FIK10,88
-Emelie Nyman Wänseth -98Östersunds GIF0,00

Frida Bergvall
Amanda Lejros
Hanna Borgemyr
Amanda Malmehed
Bianca Salming
Helena Kolte
Nina Björkman
Mathilda Eriksson
Emelie Nyman Wänseth
1189  1212  1240  1271  1261  1244
1288  1242  1234     x  1201  1246
   x   990   975  1046     x  1088
1343     x  1367     x  1392     x
   x  1162     x  1245     x  1285
1023  1036  1028     x  1141  1063
1094  1075  1100     x     x     x
1197  1238  1218  1297  1275  1302
   x     x     x

    F19 SPJUT 600      
1Carolin Näslund -98SK Bore48,63
2Bianca Salming -98Turebergs FK45,21
3Maja Gustavsson -98Västerås FK41,66
4Amanda Nilsson -99IF Kville39,83
5Emelie Nyman Wänseth -98Östersunds GIF38,69
6Mathilda Eriksson -98Huddinge AIS38,47
7Amanda Holmberg -98Lidköpings IS34,90
8Eunice Nilsson -98Thorengruppen TFC34,38
9Daniella Ekström -99Upsala IF33,50
10Anna Nogolova -99Umedalens IF33,20
11Hanna Borgemyr -99Trollhättan FIK33,13
12Alma Kilpeläinen -99Ljungby FIK32,14
-Elin Ånger -98Söderhamns IF0,00

Maja Gustavsson
Carolin Näslund
Daniella Ekström
Bianca Salming
Mathilda Eriksson
Amanda Holmberg
Alma Kilpeläinen
Anna Nogolova
Hanna Borgemyr
Amanda Nilsson
Emelie Nyman Wänseth
Elin Ånger
Eunice Nilsson
3725  3895  3802  3935  4166  4104
4500  4326  4157     x  4792  4863
3350  3114     x
3867  4521     x     x     x     x
   x     x  3429     x  3847     x
3423     x  3392  3327     -  3490
3214  3012  3011
3057  3238  3320
3313  3311     x
3463  3868  3670  3805  3800  3983
3851  3683     x  3869  3632     x
   x     x     x
3438     x     x     x     x     x

    F17 200 M  FINAL  Vind -0,5  
1Gabriella Holmström -00Upsala IF25,03
2Charlotte Andersson -00Huddinge AIS25,74
3Kajsa Eriksson -00Huddinge AIS26,18
4Mathilda Gustafsson -00Tanums IF26,19
5Linda Eriksson -00Huddinge AIS26,27
6Matilda Hallström -00Göteborgs KIK26,49
7Clara Augustsson -00IK Ymer26,54
8Hanna Dahlberg -00Eslövs AI26,81

    F17 800 M      
1Emily Fielder -00Motala AIF2.19,41
2Lovisa Ellström -00IF Göta Karlstad2.20,47
3Vilma Hultström -00Hammarby IF2.23,69
4Linda Nyblom -00Turebergs FK2.25,12
5Linn Alness Borg -00IFK Lidingö2.26,14
6Stella Krywult -00Hässelby SK2.27,39
7Mimmi Andersson -00IFK Växjö2.28,48
8Emilia Bentayeb -00Täby IS2.29,87
9Hanna Näslund -00Trångsvikens IF2.38,94

    F17 1500 M HINDER      
1Thea Norlund -00Skellefteå AIK5.07,61
-Vilma Hultström -00Hammarby IFDNF

    F17 300 M HÄCK  FINAL    
1Erika Wärff -00Malmö AI43,50
2Lea Andersen -00Täby IS44,39
3Ebba Jernmark Burrows -00Hälle IF45,36
4Alice Kjellander -00Göteborgs KIK45,37
5Lovisa Ellström -00IF Göta Karlstad46,20
6Susannah Persson -00Spårvägens FK46,77
7Sara Dahlén -00IK Lerum FI47,43
8Ellen Hedin -00IK Orient48,04

    F17 STAV      
1Megan Berg Nobeus -00Malmö AI3,75
2Louise Duvling Andersson -00Ullevi FK3,33
3Ebba Blomstrand -00KFUM Örebro3,21
4Wilma Andersson -00Kvarnsvedens GoIF2,91
5Cecilia Kenttälä -00Haparanda SKT2,55


Megan Berg Nobeus
Wilma Andersson
Louise Duvling Andersson
Ebba Blomstrand
Cecilia Kenttälä
255 273 291 309 321 333 341 349 355 365 375 385
-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xxx
-   o   o   xxx
-   -   o   xo  o   xo  xxx
-   -   -   xo  xo  xxx
o   xxx

    F17 LÄNGD FINAL      
1Amanda Eriksson -00Spårvägens FK5,74
2Lovisa Karlsson -00Högby IF5,71
3Erika Wärff -00Malmö AI5,59
4Izabella Ripsweden -00Huddinge AIS5,30
5Therese Knutsson -00Glanshammars IF5,13
6Alexandra Schill -00Örgryte IS5,09
7Moa Jern -00Strands IF5,07
8Hanna Näslund -00Trångsvikens IF4,98
9Emma Joabsson -00IFK Växjö4,96
10Emelie Eklund -00Täby IS4,94
11Hanna Dahlberg -00Eslövs AI4,84

Hanna Dahlberg
Emelie Eklund
Alexandra Schill
Emma Joabsson
Lovisa Karlsson
Amanda Eriksson
Erika Wärff
Hanna Näslund
Moa Jern
Izabella Ripsweden
Therese Knutsson
 484 -0,8   470 +0,3     x -0,4
 494 -1,8     x -0,3     x -1,1
 480 -1,9     x -2,0   503 -1,3   486 +0,1   509 -0,6   506 +0,0
 496 -1,7     x -0,8     x -1,0
 539 -1,7   555 -0,4   558 +0,1   571 -0,4     x -0,8   562 -0,4
   x -0,9   545 +0,0   555 -0,5   542 -0,6   555 +0,8   574 -0,4
 519 -0,7     x +1,2   529 -0,1     x +0,4   503 -1,1   559 +0,1
 498 +0,4   491 -0,6   472 -1,7     -        468 -1,7     -
 502 +1,0     x +0,4   496 -0,3   507 +0,3   469 -0,8     x -0,5
 525 +0,5     x +0,6   530 -0,4     x -0,7   517 -1,5     x -1,1
 498 -0,2   492 +0,3   513 +0,6   490 -0,6   505 +2,0     x -0,1

    F17 KULA 3,0      
1Axelina Johansson -00Hovslätts IK16,18
2Julia Axtelius -00Enköpings AI14,59
3Erika Wärff -00Malmö AI13,98
4Caisa-Marie Lindfors -00Upsala IF13,52
5Daniella Persson -00Hälle IF13,04
6Ella Andersson -00Eslövs AI12,90
7Wilma Lundberg -00IFK Växjö12,37
8Linnéa Bodin -00KFUM Örebro10,57
9Therese Hedlund -00Boden FI10,18
10Nora Bankel -00IK Lerum FI9,35
-Ebba Löfholm -00KFUM Örebro0,00

Axelina Johansson
Therese Hedlund
Ella Andersson
Erika Wärff
Nora Bankel
Linnéa Bodin
Wilma Lundberg
Daniella Persson
Julia Axtelius
Caisa-Marie Lindfors
Ebba Löfholm
1550  1560     x     x  1618     x
1018   989   975
   x  1244  1205     x  1254  1290
1376  1375  1386     x  1398     x
 918   922   935
1057     x     x     x     x     x
1222     x  1196  1237     x  1188
1285  1304  1271     x     x     x
   x  1250  1372  1459  1382     x
1230     x     x     x  1347  1352
   x     x     x

    F17 SLÄGGA 3,0      
1Sara Forssell -00Motala AIF52,76
2Jonna Geiryd -00Huddinge AIS52,64
3Jennifer Quick -00IFK Lund52,37
4Johanna Edvall -00Gefle IF50,99
5Karin Schöldström -00Turebergs FK50,19
6Alice Nilsson -00Thorengruppen TFC49,68
7Johanna Carlsson -00Ärla IF49,10
8Elin Jonasson -00Wärnamo SK48,98
9Caisa-Marie Lindfors -00Upsala IF48,72
10Emilia Östergren -00Huddinge AIS47,36
11Vilma Engbe -00Öresunds FK47,20
12Ida Wåhlstrand -00IFK Växjö43,10
13Louise Olsson -00Huddinge AIS42,20
14Ebba Molinder -00Mölndals AIK42,08
15Elsa Lindén -00Mölndals AIK41,58

Sara Forssell
Alice Nilsson
Johanna Edvall
Vilma Engbe
Louise Olsson
Ida Wåhlstrand
Jennifer Quick
Jonna Geiryd
Elsa Lindén
Karin Schöldström
Ebba Molinder
Emilia Östergren
Caisa-Marie Lindfors
Johanna Carlsson
Elin Jonasson
5052     x     x  5276  4971     x
4968  4914     x     x  4251  4667
5099     x     x     x     x  5076
4586  4633  4720
4220     x     x
4310     x  4271
4962     x     x  5126     x  5237
5264  4528  4991  4808  5036  4815
4074  4158  4121
5019     x  4850     x     x  4856
4208     x     x
   x  4736  4285
4872  4843  4739
   x  4776  4910  4135     x     x
   x  4884     x  4245  4898     x

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram