Resultat Kils Inomhusspel 7/2 2015

   Kils AIK arrangerade i Våxnäshallen i Karlstad
 
    MÄN 60 M  HEAT 1    
1David Östling -90IF Göta Karlstad7,13Final
2Braulio Ribeiro -92IFK Nora7,36Final7.351
3Fredrik Karlsson -91Kils AIK7,54
4Anton Östebo -96Glanshammars IF7,81
5Marthin Krantz -74Bohus IF8,45

    MÄN 60 M  HEAT 2    
1Henrik Larsson -99IF Göta Karlstad7,19Final
2Emanuel Lindberg -93KFUM Örebro7,367.358
3Jonathan Andersson -97IF Göta Karlstad7,44
4Martin Jonsson -95SK Bore7,69
5Thamer Amara -96IF Göta Karlstad8,14

    MÄN 60 M  HEAT 3    
1Victor Pettersson -97IF Göta Karlstad7,31Final
2Eric Larsson -93IK Hakarpspojkarna7,33Final
3Mattias Windhede -96IF Göta Karlstad7,94
4Tomas Eriksson -51KFUM Örebro9,17
5Leif Johansson -50Kils AIK9,18

    MÄN 60 M  FINAL     
1Henrik Larsson -99IF Göta Karlstad7,24
2Victor Pettersson -97IF Göta Karlstad7,26
3Braulio Ribeiro -92IFK Nora7,27
-David Östling -90IF Göta KarlstadDQ F4.3.15
-Eric Larsson -93IK HakarpspojkarnaDNS

    MÄN 200 M  HEAT 1    
1Marthin Krantz -74Bohus IF27,47
2Leif Johansson -50Kils AIK31,45

    MÄN 200 M  HEAT 2    
1Jonathan Andersson -97IF Göta Karlstad24,71
2Mattias Windhede -96IF Göta Karlstad25,13

    MÄN 200 M  HEAT 3    
1Carl Sjöstedt -94IF Göta Karlstad22,65
2Braulio Ribeiro -92IFK Nora23,34
3Victor Pettersson -97IF Göta Karlstad23,71

    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA    
1Carl Sjöstedt -94IF Göta Karlstad22,65
2Braulio Ribeiro -92IFK Nora23,34
3Victor Pettersson -97IF Göta Karlstad23,71
4Jonathan Andersson -97IF Göta Karlstad24,71
5Mattias Windhede -96IF Göta Karlstad25,13
6Marthin Krantz -74Bohus IF27,47
7Leif Johansson -50Kils AIK31,45

    MÄN 400 M      
1Sebastian Johansson -89IF Kville53,75

    MÄN 800 M      
1Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.05,83
2Andreas Lindström -79Kils AIK2.12,41
3Magnus Thorstensson -77IF Göta Karlstad2.13,66
4Lars Olsson -70IF Göta Karlstad2.16,11
5Niklas Jormalainen -86Karlskoga FIF2.16,93
6Lars Lundegård -65IF Göta Karlstad2.19,45
-Samuel Lundell Vakkuri -95Hammarby IFDNF

    MÄN HÖJD      
1Edvin Heggemann -94KFUM Örebro2,01
2Simon Throgen -97Karlskoga FIF1,87
3Tobias Johansson -97IK Viking1,84
4Philip Andersson -95SOK Träff1,81


Simon Throgen
Philip Andersson
Edvin Heggemann
Tobias Johansson
165 169 172 175 178 181 184 187 190 193 201
            o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   xo  xo  xxx
                        o   o   -   o   xxo
                o   -   o   -   xxx
    MÄN LÄNGD      
1Niklas Bergman Larsson -98Linköpings GIF6,69
2Victor Pettersson -97IF Göta Karlstad6,61
3Nils Andersson -94SK Bore6,40
4Anton Östebo -96Glanshammars IF5,97
5Martin Jonsson -95SK Bore5,32

Victor Pettersson
Nils Andersson
Anton Östebo
Niklas Bergman Larsson
Martin Jonsson
 645   645   648   661     x   655
 618   637   640   616   638   636
 570   582   590   592   576   597
 654   640   559   648   669   654
 518     x     x   532   507     x
    MÄN KULA      
1Niklas Lindstedt -93Hässelby SK16,67
2Oscar Vestlund -93IF Göta Karlstad15,65
3Andreas Gustafsson -94Dals Södra FFI10,55

Andreas Gustafsson
Niklas Lindstedt
Oscar Vestlund
   x  1039  1043  1055  1050   999
   x     x  1667     x     x     x
1430  1565     x  1501  1541     x
    P17 60 M  HEAT 1    
1Tobias Söderberg -98IF Göta Karlstad7,58Final
2Jakob Eriksson -98IF Göta Karlstad7,87Final
3Arvid Ryberg -98Örgryte IS8,18
4Markus Menander -99Bohus IF8,38

    P17 60 M  HEAT 2    
1Niklas Bergman Larsson -98Linköpings GIF7,42Final
2Mattias Heinemann -99IF Göta Karlstad7,58Final
3Markus Asplund -98IF Göta Karlstad7,79Final
4Henrik Nordlander -98IF Göta Karlstad8,02

    P17 60 M  FINAL     
1Mattias Heinemann -99IF Göta Karlstad7,43
2Niklas Bergman Larsson -98Linköpings GIF7,44
3Tobias Söderberg -98IF Göta Karlstad7,62
4Markus Asplund -98IF Göta Karlstad7,67
5Jakob Eriksson -98IF Göta Karlstad7,89

    P17 200 M  HEAT 1    
1Ahmed Adei -98Säffle FIK26,18
2Sakhi Houseni -99Håfreströms IF28,21

    P17 200 M  HEAT 2    
1Mattias Heinemann -99IF Göta Karlstad24,42
2Henrik Nordlander -98IF Göta Karlstad25,40
-Markus Menander -99Bohus IFDNS

    P17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Mattias Heinemann -99IF Göta Karlstad24,42
2Henrik Nordlander -98IF Göta Karlstad25,40
3Ahmed Adei -98Säffle FIK26,18
4Sakhi Houseni -99Håfreströms IF28,21

    P17 400 M      
1Ahmed Adei -98Säffle FIK59,91

    P17 HÖJD      
1Mattias Green -98Säffle FIK1,90
2Arvid Ryberg -98Örgryte IS1,87
3Markus Asplund -98IF Göta Karlstad1,84
3Niklas Bergman Larsson -98Linköpings GIF1,84
5Markus Menander -99Bohus IF1,78
6Nils Havsmon -99SOK Träff1,61


Mattias Green
Arvid Ryberg
Nils Havsmon
Markus Asplund
Niklas Bergman Larsson
Markus Menander
151 156 161 165 169 172 175 178 181 184 187 190 193
                                o   xo  o   xo  xxx
                        o   -   xxo o   o   xxx
xxo o   xo  xxx
                        o   -   xo  o   xxx
                        o   xo  o   o   xxx
                    o   o   o   xxx
    P17 LÄNGD      
1Arvid Ryberg -98Örgryte IS5,53
2Sakhi Houseni -99Håfreströms IF4,39

Sakhi Houseni
Arvid Ryberg
 396   414   412   439   422   401
 524   545   528   550   524   553
    P17 KULA 5,0      
1Patrik Lindstedt -99Hässelby SK17,57
2Jakob Eriksson -98IF Göta Karlstad14,93
3Markus Menander -99Bohus IF9,10

Markus Menander
Patrik Lindstedt
Jakob Eriksson
 910     -     -     -     -     -
1673  1699     x  1757     x  1673
1488  1444  1493     x     x  1472
    P15 60 M  HEAT 1    
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro7,73Final
2Melker Gustavsson -00IF Göta Karlstad7,96Final
3Rasmus Tidestad -00IF Göta Karlstad8,04Final

    P15 60 M  HEAT 2    
1Jonathan Kjellén -00Västerås FK7,82Final
2Daniel Grenegård -00IF Göta Karlstad8,01Final
3Oskar Palmén -00Karlskoga FIF8,35

    P15 60 M  FINAL     
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro7,68
2Jonathan Kjellén -00Västerås FK7,83
3Daniel Grenegård -00IF Göta Karlstad7,90
4Rasmus Tidestad -00IF Göta Karlstad7,91
5Melker Gustavsson -00IF Göta Karlstad7,93

    P15 200 M      
1Rasmus Tidestad -00IF Göta Karlstad25,77
2Jonathan Kjellén -00Västerås FK25,92
3Melker Gustavsson -00IF Göta Karlstad26,61

    P15 HÖJD      
1Melker Gustavsson -00IF Göta Karlstad1,60
2Rasmus Tidestad -00IF Göta Karlstad1,56


Rasmus Tidestad
Melker Gustavsson
151 156 160 163
xo  xxo xxx
o   xo  o   xxx
    P15 LÄNGD      
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro5,95
2Daniel Grenegård -00IF Göta Karlstad5,85
3Melker Gustavsson -00IF Göta Karlstad5,35
4Oskar Palmén -00Karlskoga FIF5,26

Oskar Palmén
Melker Gustavsson
Gustav Karlsson
Daniel Grenegård
 522     x   509   526     x   523
 519   527   518   520   535   396
 472   580     -     x     -   595
   x   550   585     x   542   493
    P15 KULA 4,0      
1Andreas Green -00Säffle FIK7,89

Andreas Green
 789   738   755   759     x   746
    P14 60 M      
1Albin Enbacker -01IF Göta Karlstad9,06
-Fredrik Nilsson -01IF Göta KarlstadDNS

    P14 200 M      
1Albin Hedèn -01SK Bore28,72

    P14 800 M      
1Albin Hedèn -01SK Bore2.28,35
2Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro2.35,29

    P14 HÖJD      
1Fredrik Nilsson -01IF Göta Karlstad1,51


Fredrik Nilsson
141 146 151 156
xo  o   xo  xxx
    P14 LÄNGD      
1Albin Enbacker -01IF Göta Karlstad4,06

Albin Enbacker
   x          x        385    387    400    406
    P13 60 M      
1Viktor Palmén -02Karlskoga FIF8,57
2Tobias Grenhagen -02KFUM Arvika8,91
3Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF9,30
4Gabriel Wiss Andersson -02IFK Kristinehamn9,32

    P13 200 M      
1Viktor Palmén -02Karlskoga FIF28,34
2Tobias Grenhagen -02KFUM Arvika31,50

    P13 HÖJD      
1Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF1,23
2Gabriel Wiss Andersson -02IFK Kristinehamn1,18


Gabriel Wiss Andersson
Andreas Karlsson
113 118 123 128
o   xo  xxx
o   o   o   xxx
    P13 LÄNGD ZON      
1Viktor Palmén -02Karlskoga FIF4,37
2Gabriel Wiss Andersson -02IFK Kristinehamn3,74
3Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF3,66
4Jörgen Gullstrand -02SOK Träff3,17

Viktor Palmén
Gabriel Wiss Andersson
Andreas Karlsson
Jörgen Gullstrand
 396   434   437   386   401   417
 352   330   354     x   346   374
 321   352   348   333   366   355
 306   317   297   278   300   284
    P13 KULA 3,0      
1Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF7,56
2Jörgen Gullstrand -02SOK Träff6,21

Jörgen Gullstrand
Andreas Karlsson
   x     x   481   557   621     x
 756   612   683   695   705   660
    P12 60 M      
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad8,94
2Oscar Dahlberg -03Mariestads AIF9,23
3Sander Bergqvist -03SK Bore9,34
4Jakob Friberg -03IF Göta Karlstad9,43

    P12 200 M      
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad29,92
2Sander Bergqvist -03SK Bore32,78
3Jakob Friberg -03IF Göta Karlstad33,00

    P12 800 M      
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad2.46,15

    P12 HÖJD      
1Sigge Lindell -03Mariestads AIF1,33
2Jakob Friberg -03IF Göta Karlstad1,28
3Oscar Dahlberg -03Mariestads AIF1,28
4Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad1,28
5Rickard Throgen Hedin -03SK Bore1,23


Oliver Ellström
Oscar Dahlberg
Rickard Throgen Hedin
Jakob Friberg
Sigge Lindell
118 123 128 133 135
o   o   xxo xxx
o   xo  o   xxx
xo  xo  xx
o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
    P12 LÄNGD ZON      
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad4,30
2Jakob Friberg -03IF Göta Karlstad3,83
3Oscar Dahlberg -03Mariestads AIF3,67
4Sigge Lindell -03Mariestads AIF3,64

Oscar Dahlberg
Jakob Friberg
Sigge Lindell
Oliver Ellström
 365     x   361   367   363   357
 380   383   383     x     x   366
 332   354   346   303   361   364
 418   430   425   416   394   417
    P12 KULA 3,0      
1Sander Bergqvist -03SK Bore7,14
2Sigge Lindell -03Mariestads AIF6,43
3Oscar Dahlberg -03Mariestads AIF6,31
4Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad6,27

Sander Bergqvist
Sigge Lindell
Oliver Ellström
Oscar Dahlberg
 714   698   503   649   614   672
   x   643   587   580   485   633
 614     x   592   627     x     x
 560   631   517   555   554   536
    P11 60 M  HEAT 1    
1Arvid Bertilsson -04IF Göta Karlstad9,15Final
2Carl-Johan Wikström -04IF Göta Karlstad9,63Final
3Kasper Walan -04Kils AIK9,68Final

    P11 60 M  HEAT 2    
1Adam Larsson -04IFK Sunne9,40Final
2Isac Hauge -04IF Göta Karlstad9,62Final
3Leo Carlsson -04Bohus IF9,74
4Filip Sundin -04IF Göta Karlstad10,05

    P11 60 M  FINAL     
1Adam Larsson -04IFK Sunne9,21
2Arvid Bertilsson -04IF Göta Karlstad9,21
3Isac Hauge -04IF Göta Karlstad9,55
4Kasper Walan -04Kils AIK9,65
5Carl-Johan Wikström -04IF Göta Karlstad9,95

    P11 200 M  HEAT 1    
1Carl-Johan Wikström -04IF Göta Karlstad34,20
2Filip Sundin -04IF Göta Karlstad34,90
3Isak Äleklint -04IF Göta Karlstad35,34

    P11 200 M  HEAT 2    
1Leo Carlsson -04Bohus IF32,14
2Adam Larsson -04IFK Sunne32,40
3Kasper Walan -04Kils AIK32,86
4Isac Hauge -04IF Göta Karlstad32,92

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Leo Carlsson -04Bohus IF32,14
2Adam Larsson -04IFK Sunne32,40
3Kasper Walan -04Kils AIK32,86
4Isac Hauge -04IF Göta Karlstad32,92
5Carl-Johan Wikström -04IF Göta Karlstad34,20
6Filip Sundin -04IF Göta Karlstad34,90
7Isak Äleklint -04IF Göta Karlstad35,34

    P11 600 M      
1Adam Larsson -04IFK Sunne2.03,03
2Kasper Walan -04Kils AIK2.03,28
3Carl-Johan Wikström -04IF Göta Karlstad2.03,86
-Isak Äleklint -04IF Göta KarlstadDNS

    P11 HÖJD      
1Filip Sundin -04IF Göta Karlstad1,24
2Leo Carlsson -04Bohus IF1,13
3Isak Äleklint -04IF Göta Karlstad1,13
4Kasper Walan -04Kils AIK1,03


Leo Carlsson
Filip Sundin
Kasper Walan
Isak Äleklint
98  103 108 113 118 121 124 127
    o   o   o   xxx
    o   o   o   xxo xo  o   xxx
o   o   xxx
o   o   xxo xxo xxx
    P11 LÄNGD ZON      
1Arvid Bertilsson -04IF Göta Karlstad4,02
2Adam Larsson -04IFK Sunne3,97
3Leo Carlsson -04Bohus IF3,92
4Filip Sundin -04IF Göta Karlstad3,91
5Kasper Walan -04Kils AIK3,72
6Isac Hauge -04IF Göta Karlstad3,48
7Isak Äleklint -04IF Göta Karlstad3,48

Isak Äleklint
Kasper Walan
Arvid Bertilsson
Isac Hauge
Adam Larsson
Leo Carlsson
Filip Sundin
 336   348   338   329   198   341
 372   363   329   364   360   371
 374   380   399   384   354   402
 348   348   342   340   342   332
 379   397   377   370   391   374
 370   376   389   392   392   372
 381   391   366   370   381   371
    P11 KULA 2,0      
1Leo Carlsson -04Bohus IF10,34
2Kasper Walan -04Kils AIK8,95
3Arvid Bertilsson -04IF Göta Karlstad8,43
4Filip Sundin -04IF Göta Karlstad8,20
5Isak Äleklint -04IF Göta Karlstad5,98

Arvid Bertilsson
Leo Carlsson
Isak Äleklint
Kasper Walan
Filip Sundin
 790   826   803   826   843   816
 995  1027  1007  1019  1034  1020
 483   551   598   572   580     x
 800   895   878   858   821   845
 803   808   783   780   771   820
    P10 60 M      
1Albin Alfredsson -05KFUM Arvika9,53
2Amadeus Frankert -05Säffle FIK9,67
3Alex Henriksson Cole -05IF Göta Karlstad9,73
4Gustav Hägg -05Bohus IF10,43
5Dennis Heggen -05Kils AIK11,05

    P10 200 M      
1Alex Henriksson Cole -05IF Göta Karlstad33,76
2Amadeus Frankert -05Säffle FIK33,82
3Albin Alfredsson -05KFUM Arvika36,16
4Melker Lidholt -05IF Göta Karlstad36,56

    P10 600 M      
1Amadeus Frankert -05Säffle FIK2.00,26
2Melker Lidholt -05IF Göta Karlstad2.37,83

    P10 LÄNGD ZON      
1Alex Henriksson Cole -05IF Göta Karlstad3,83
2Amadeus Frankert -05Säffle FIK3,67
3Albin Alfredsson -05KFUM Arvika3,52
4Gustav Hägg -05Bohus IF3,19
5Dennis Heggen -05Kils AIK2,61

Alex Henriksson Cole
Amadeus Frankert
Gustav Hägg
Albin Alfredsson
Dennis Heggen
 374   357   369   383
 364   359   364   367
 303   283   317   319
 349   328   348   352
 261   254   241   237
    P10 KULA 2,0      
1Alex Henriksson Cole -05IF Göta Karlstad6,88
2Albin Alfredsson -05KFUM Arvika6,51
3Amadeus Frankert -05Säffle FIK6,30
4Gustav Hägg -05Bohus IF5,48
5Dennis Heggen -05Kils AIK4,98

Alex Henriksson Cole
Gustav Hägg
Amadeus Frankert
Dennis Heggen
Albin Alfredsson
 624     x   600   688
 529   525     x   548
 630   598   608   582
 498   496   430   494
 607   604   622   651
    P9 60 M  HEAT 1    
1Isak Andersson -06Bohus IF10,08Final
2Noah Johansson -06Kils AIK10,14Final
3Lucas Mackin -06Kils AIK10,35Final
4Viktor Berggren -06Bohus IF10,72

    P9 60 M  HEAT 2    
1Elliot Karlsson -06Bohus IF9,58Final
2Anton Kamperin -06Kils AIK9,93Final
3Isac Danielsson -06Säffle FIK10,53
4Hampus Strand -06Filipstads IF11,46
5Karl Westerlind -06Säffle FIK11,93

    P9 60 M  FINAL     
1Elliot Karlsson -06Bohus IF9,31
2Anton Kamperin -06Kils AIK9,39
3Isak Andersson -06Bohus IF9,87
4Noah Johansson -06Kils AIK9,91
5Lucas Mackin -06Kils AIK10,21

    P9 200 M  HEAT 1    
1Lucas Mackin -06Kils AIK37,07
2Isac Danielsson -06Säffle FIK38,30
3Viktor Berggren -06Bohus IF39,31
4Karl Westerlind -06Säffle FIK44,62

    P9 200 M  HEAT 2    
1Elliot Karlsson -06Bohus IF35,35
2Anton Kamperin -06Kils AIK36,65
3Isak Andersson -06Bohus IF36,88
4Noah Johansson -06Kils AIK37,70

    P9 200 M  SAMLAD LISTA    
1Elliot Karlsson -06Bohus IF35,35
2Anton Kamperin -06Kils AIK36,65
3Isak Andersson -06Bohus IF36,88
4Lucas Mackin -06Kils AIK37,07
5Noah Johansson -06Kils AIK37,70
6Isac Danielsson -06Säffle FIK38,30
7Viktor Berggren -06Bohus IF39,31
8Karl Westerlind -06Säffle FIK44,62

    P9 LÄNGD ZON      
1Elliot Karlsson -06Bohus IF4,17
2Isak Andersson -06Bohus IF3,54
3Viktor Berggren -06Bohus IF3,34
4Noah Johansson -06Kils AIK3,16
5Olof Lindell -06Mariestads AIF3,14
6Lucas Mackin -06Kils AIK3,14
7Isac Danielsson -06Säffle FIK2,97
8Hampus Strand -06Filipstads IF2,74
9Karl Westerlind -06Säffle FIK2,33

Karl Westerlind
Olof Lindell
Elliot Karlsson
Isac Danielsson
Viktor Berggren
Lucas Mackin
Noah Johansson
Hampus Strand
Isak Andersson
 219   233   225   233
 314   294   303   308
 407   401   410   417
 291   297   280   282
 325   325     x   334
 287   314   307   299
 293   289   304   316
 269   274   264   269
 354   313   347   348
    P9 KULA 2,0      
1Wille Gäverth -06Åsbro GoIF6,95
2Elliot Karlsson -06Bohus IF6,79
3Isak Andersson -06Bohus IF6,69
4Noah Johansson -06Kils AIK6,04
5Viktor Berggren -06Bohus IF5,88
6Lucas Mackin -06Kils AIK5,74
7Hampus Strand -06Filipstads IF4,91
8Olof Lindell -06Mariestads AIF4,74
9Isac Danielsson -06Säffle FIK3,95
10Karl Westerlind -06Säffle FIK3,75

Karl Westerlind
Viktor Berggren
Lucas Mackin
Isac Danielsson
Noah Johansson
Isak Andersson
Olof Lindell
Wille Gäverth
Elliot Karlsson
Hampus Strand
 356   356   336   375
 480   556   505   588
 555   535   522   574
 355   382   395   361
 604   585   595   558
 616   620   629   669
 455   397   441   474
 692   695   681   676
 664   679   592   545
 452   433   491   485
    P8 60 M  HEAT 1    
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta11,01Final
2Elias Karlsson -07Karlskoga FIF11,23Final
3Alvin Edfeldt -07Bohus IF11,35Final
4Thomas Ferletta -07Karlskoga FIF13,00

    P8 60 M  HEAT 2    
1Albin Westlund -07Kils AIK11,01Final
2Oscar Thor -07Kils AIK11,42
3Mio Grinder -07Bohus IF11,56
-David Wigh Dahlgren -08Filipstads IFDNS

    P8 60 M  HEAT 3    
1Elliott Montell -07Bohus IF11,19Final
2Emil Strand -07Filipstads IF12,29
3Tobias Nyqvist -07Kils AIK13,06
4Erik Rosenäs -09KFUM Arvika16,45

    P8 60 M  FINAL     
1Elliott Montell -07Bohus IF10,66
2Albin Westlund -07Kils AIK10,70
3Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,75
4Alvin Edfeldt -07Bohus IF11,12
5Elias Karlsson -07Karlskoga FIF11,12

    P8 200 M  HEAT 1    
1Oscar Thor -07Kils AIK43,00
2Mio Grinder -07Bohus IF44,03
3Thomas Ferletta -07Karlskoga FIF45,96
4Tobias Nyqvist -07Kils AIK46,12

    P8 200 M  HEAT 2    
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta39,88
2Albin Westlund -07Kils AIK40,24
3Elias Karlsson -07Karlskoga FIF40,57
4Alvin Edfeldt -07Bohus IF40,85

    P8 200 M  SAMLAD LISTA    
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta39,88
2Albin Westlund -07Kils AIK40,24
3Elias Karlsson -07Karlskoga FIF40,57
4Alvin Edfeldt -07Bohus IF40,85
5Oscar Thor -07Kils AIK43,00
6Mio Grinder -07Bohus IF44,03
7Thomas Ferletta -07Karlskoga FIF45,96
8Tobias Nyqvist -07Kils AIK46,12

    P8 LÄNGD ZON      
1Elliott Montell -07Bohus IF2,96
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta2,91
3Mio Grinder -07Bohus IF2,86
4Elias Karlsson -07Karlskoga FIF2,71
5Albin Westlund -07Kils AIK2,71
6Alvin Edfeldt -07Bohus IF2,71
7Oscar Thor -07Kils AIK2,59
8Emil Strand -07Filipstads IF2,30
9Tobias Nyqvist -07Kils AIK2,07
10Thomas Ferletta -07Karlskoga FIF1,91
11Erik Rosenäs -09KFUM Arvika1,56

Mio Grinder
Kevin Sjöström
Alvin Edfeldt
Albin Westlund
Tobias Nyqvist
Elias Karlsson
Thomas Ferletta
Emil Strand
Oscar Thor
Elliott Montell
Erik Rosenäs
 279   241   265   286
 291   286     x     x
 271   254     -   254
 271   262   242     x
 207   197   201   190
 264   271   246   264
 191   167   174   181
 230   221   219   222
 209   259   256   250
 277   248   296   283
 152   156   107     x
    P8 KULA 2,0      
1Mio Grinder -07Bohus IF6,03
2Elliott Montell -07Bohus IF4,74
3Kevin Sjöström -07IFK Märsta4,66
4Alvin Edfeldt -07Bohus IF4,55
5Albin Westlund -07Kils AIK4,45
6Elias Karlsson -07Karlskoga FIF4,29
7Emil Strand -07Filipstads IF4,27
8Oscar Thor -07Kils AIK4,21
9Tobias Nyqvist -07Kils AIK3,70

Mio Grinder
Elias Karlsson
Alvin Edfeldt
Tobias Nyqvist
Emil Strand
Elliott Montell
Oscar Thor
Albin Westlund
Kevin Sjöström
 541   544   500   603
 381   429   386   315
 401   355   359   455
 347   370     x   242
 427   425   406   389
 474   467   423   473
 398   421   414     x
 418   415   445   385
 410   436   389   466
    KVINNOR 60 M  HEAT 1    
1Hanna Wiss -91KFUM Örebro7,72Final
2Caroline Andersson -92IF Göta Karlstad8,01Final
3Sara Angelmyr -94KFUM Örebro8,48
4Zandra Karlsson -83Kils AIK9,29

    KVINNOR 60 M  HEAT 2    
1Elin Östlund -91KFUM Örebro7,54Final
2Linnéa Hård -96Karlskoga FIF8,00Final
3Maja Sörebro -97IFK Kristinehamn8,48
4Erika Bergkvist -87IF Göta Karlstad8,89
-Hanne Karlsson -97IFK KristinehamnDNS

    KVINNOR 60 M  HEAT 3    
1Claudia Payton -98IF Göta Karlstad7,81Final
2Sara Ulin -91KFUM Örebro8,15
3Victoria Sandsjoe -98IF Göta Karlstad8,16
4Johanna Elfving -96KFUM Örebro8,31

    KVINNOR 60 M  FINAL     
1Elin Östlund -91KFUM Örebro7,43
2Hanna Wiss -91KFUM Örebro7,70
3Claudia Payton -98IF Göta Karlstad7,70
4Linnéa Hård -96Karlskoga FIF8,01
5Caroline Andersson -92IF Göta Karlstad8,04

    KVINNOR 200 M  HEAT 1    
1Maja Sörebro -97IFK Kristinehamn28,33
2Erika Bergkvist -87IF Göta Karlstad29,92
3Zandra Karlsson -83Kils AIK30,66

    KVINNOR 200 M  HEAT 2    
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn27,43
2Alice Ljungblad -97KFUM Örebro27,67
3Hanna Karlsson -97IFK Nora28,21

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA    
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn27,43
2Alice Ljungblad -97KFUM Örebro27,67
3Hanna Karlsson -97IFK Nora28,21
4Maja Sörebro -97IFK Kristinehamn28,33
5Erika Bergkvist -87IF Göta Karlstad29,92
6Zandra Karlsson -83Kils AIK30,66

    KVINNOR 400 M      
1Frida Hansson -97Stenungsunds FI64,28
2Zandra Karlsson -83Kils AIK75,93

    KVINNOR 800 M      
1Olivia Weslien -97IF Göta Karlstad2.20,83

    KVINNOR HÖJD      
1Elin Johansson -98IFK Kristinehamn1,63
2Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn1,60
3Hanne Karlsson -97IFK Kristinehamn1,60


Hanne Karlsson
Elin Johansson
Lisa Piscator
151 156 160 163 167
o   o   xxo xxx
o   o   xo  xxo xxx
o   o   xo  xxx
    KVINNOR LÄNGD      
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn5,64
2Sara Angelmyr -94KFUM Örebro4,93
3Maja Sörebro -97IFK Kristinehamn4,89
-Melinda Hedstig -97Luleå FI0,00

Elvira Richardsson
Melinda Hedstig
Maja Sörebro
Sara Angelmyr
 546   548   546   548   564   558
   x     -
 443   489   460   473   466     x
   x     x   490     x   493     x
    KVINNOR KULA      
1Maria Nilsson -95IK Orient13,40
2Ida Stenbäck -99SK Bore12,17
3Sandra Vestlund -99Kils AIK Friidrott10,71
4Camilla Mattsson -73Kils AIK Friidrott9,87
5Melinda Hedstig -97Luleå LFIF9,61

Maria Nilsson
Ida Stenbäck
Sandra Vestlund
Melinda Hedstig
Camilla Mattsson
1228  1238     x  1206  1308  1340
1110  1072  1149  1165  1102  1217
 988   960  1033  1071  1053  1033
   x   907   961     x   948     x
 984     x   987     x     x     -
    F17 60 M      
1Victoria Sandsjoe -98IF Göta Karlstad8,10
2Maja Hård -98Karlskoga FIF8,42
3Elin Johansson -98IFK Kristinehamn8,44
4Ida Callenvik -99Karlskoga FIF8,46
5Julia Arlestrand -99IFK Sunne8,64

    F17 200 M  HEAT 1    
1Linnea Nordlund -99IFK Nora28,65
2Hanna Olsson -99Säffle FIK30,86

    F17 200 M  HEAT 2    
1Claudia Payton -98IF Göta Karlstad26,31
2Victoria Sandsjoe -98IF Göta Karlstad26,67
3Camilla Appel -99IF Göta Karlstad29,64

    F17 200 M  SAMLAD LISTA    
1Claudia Payton -98IF Göta Karlstad26,31
2Victoria Sandsjoe -98IF Göta Karlstad26,67
3Linnea Nordlund -99IFK Nora28,65
4Camilla Appel -99IF Göta Karlstad29,64
5Hanna Olsson -99Säffle FIK30,86

    F17 400 M      
1Ida Callenvik -99Karlskoga FIF62,85
2Martina Bergqvist -99IF Göta Karlstad72,02

    F17 800 M      
1Lisa Brorson -99KFUM Örebro2.39,44

    F17 HÖJD      
1Sandra Vesterling -99IF Göta Karlstad1,56
2Erika Blomqvist -99IFK Sunne1,56
3Hanna Olsson -99Säffle FIK1,51
3Linn Östling -99SOK Träff1,51


Hanna Olsson
Sandra Vesterling
Linn Östling
Erika Blomqvist
131 136 141 146 151 156 160
-   -   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xo  xo  xxx
    F17 LÄNGD      
1Elin Johansson -98IFK Kristinehamn5,25
2Julia Arlestrand -99IFK Sunne4,97
3Camilla Appel -99IF Göta Karlstad4,83
4Erika Blomqvist -99IFK Sunne4,60
5Hanna Olsson -99Säffle FIK4,25

Hanna Olsson
Elin Johansson
Erika Blomqvist
Camilla Appel
Julia Arlestrand
 396   391   400   387   387   425
   x   516     x   525     x     x
 453   453     x     x   460   452
 469   459   483   462     x     x
 466   442   490   497   488   487
    F17 KULA 3,0      
1Ida Stenbäck -99SK Bore13,08
2Sandra Vestlund -99Kils AIK12,85
3Ida Jansson Andersson -99Håfreströms IF12,06
4Hanna Borgemyr -99Trollhättans FIK11,81
5Martina Bergqvist -99IF Göta Karlstad9,47

Ida Stenbäck
Sandra Vestlund
Martina Bergqvist
Hanna Borgemyr
Ida Jansson Andersson
1229  1308  1298  1290     x  1299
1187  1259  1285  1219  1204  1168
 819   910   863   947   877   889
1170     x  1131  1138  1145  1181
1111  1179  1158  1206  1175  1163
    F15 60 M      
1Hedvig Pettersson -00Kils AIK8,12
2Emilia Segolsson -00KFUM Arvika8,67
3Elina Edsberger -00Håfreströms IF8,79

    F15 200 M      
1Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad27,16
2Elina Edsberger -00Håfreströms IF29,23

    F15 800 M      
1Nellie Sundenhammar -00IF Göta Karlstad2.37,07

    F15 HÖJD      
1Maja Jernetz -00SOK Träff1,47
-Frida Hansson -97Stenungsunds FI1,58ut.tävl


Maja Jernetz
Frida Hansson ut.tävl.
142 147 151 155 158 160
o   xo  xxx
o   o   o   o   xxo xxx
    F15 LÄNGD      
1Hedvig Pettersson -00Kils AIK4,89
2Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad4,79

Hedvig Pettersson
Ebba Gustavsson
   x   471     x   489   480     x
 479   473   470     x     x     x
    F15 KULA 3,0      
1Hedvig Pettersson -00Kils AIK10,42

Hedvig Pettersson
1042  1002   960   988   985  1017
    F14 60 M  HEAT 1    
1Clara Hedling -01KFUM Arvika8,51Final
2Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad8,55Final
3Isabella Pallin -01Karlskoga FIF8,87Final
4Caroline Djupfält -01IF Göta Karlstad9,26

    F14 60 M  HEAT 2    
1Fanny Jansson -01IFK Sunne8,16Final
2Ebba Henriksson -01Karlskoga FIF9,01Final
3Amanda Nilsson -01KFUM Arvika9,02

    F14 60 M  FINAL     
1Fanny Jansson -01IFK Sunne8,26
2Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad8,58
3Clara Hedling -01KFUM Arvika8,60
4Isabella Pallin -01Karlskoga FIF8,72
5Ebba Henriksson -01Karlskoga FIF9,15

    F14 200 M  HEAT 1    
1Felicia Lindahl -01IF Göta Karlstad30,12
2Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad32,15

    F14 200 M  HEAT 2    
1Fanny Jansson -01IFK Sunne26,86
2Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad28,03
3Isa Larsson -01Bohus IF30,06

    F14 200 M  SAMLAD LISTA    
1Fanny Jansson -01IFK Sunne26,86
2Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad28,03
3Isa Larsson -01Bohus IF30,06
4Felicia Lindahl -01IF Göta Karlstad30,12
5Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad32,15

    F14 800 M      
1Felicia Lindahl -01IF Göta Karlstad2.38,98
2Emelie Moberg -01IF Göta Karlstad2.42,82

    F14 HÖJD      
1Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad1,51
2Vanessa Eklund -01IF Göta Karlstad1,51
3Fanny Jansson -01IFK Sunne1,47
4Malin Östling -01SOK Träff1,42
4Amanda Nilsson -01KFUM Arvika1,42
6Isa Larsson -01Bohus IF1,42
7Elin Nermark -01IFK Sunne1,32


Fanny Jansson
Malin Östling
Vanessa Eklund
Isa Larsson
Amanda Nilsson
Elin Nermark
Olivia Österling Strömstedt
132 137 142 147 151 155
o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xxx
o   o   o   xo  xxo xxx
o   xo  xxo xxx
o   o   o   xxx
xxo xxx
o   o   o   o   o   xxx
    F14 LÄNGD      
1Isabella Pallin -01Karlskoga FIF4,60
2Isa Larsson -01Bohus IF4,49
3Vanessa Eklund -01IF Göta Karlstad4,46
4Elin Nermark -01IFK Sunne4,26
5Amanda Nilsson -01KFUM Arvika4,17
6Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad4,01
7Caroline Djupfält -01IF Göta Karlstad3,85

Amanda Nilsson
Elin Nermark
Vanessa Eklund
Maja Karlsson
Isabella Pallin
Isa Larsson
Caroline Djupfält
 417   398     x   356     x   390
   x     x   426   422   403   387
 444   446   435   423     x   411
 401   378   371   386   381   353
   x   460     x   409   414   451
 449   429   437   407   439   430
 385   358   368   376   364   369
    F14 KULA 3,0      
1Alma Gustafsson -01IF Göta Karlstad11,73
2Ebba Henriksson -01Karlskoga FIF9,12

Ebba Henriksson
Alma Gustafsson
 912   861   804   778   808   768
1059  1162  1173  1128  1071  1123
    F13 60 M  HEAT 1    
1Cecilia Eriksson -02Eds SK8,90Final
2Matilda Strand -02Filipstads IF9,00Final
3Elin Ekengren -02Nyköpings BIS9,20
4Mathilda Kyrk -02Säffle FIK10,02

    F13 60 M  HEAT 2    
1Petra Bäckström -02Säffle FIK8,87Final
2Moa Bjällfalk -02IF Göta Karlstad9,62
3Maia Johansson -02Säffle FIK10,58
-Emmy Lindström -02Kils AIKDNS

    F13 60 M  HEAT 3    
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn8,72Final
2Minna Qvarnström -02Kils AIK8,73Final
3Zandra Lindén -02IFK Nora9,20
4Emmy Nyström-Jansson -02IF Göta Karlstad9,24
5Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad9,65

    F13 60 M  FINAL     
1Petra Bäckström -02Säffle FIK8,65
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn8,69
3Minna Qvarnström -02Kils AIK8,87
4Matilda Strand -02Filipstads IF9,02
-Cecilia Eriksson -02Eds SKDNS

    F13 200 M  HEAT 1    
1Alicia Frankert -02Säffle FIK31,51
2Hilma Hauri -02SK Bore34,72

    F13 200 M  HEAT 2    
1Tilde Inelind -02Kils AIK29,35
2Emilia Alfredsson -02KFUM Arvika32,54
3Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn33,97

    F13 200 M  HEAT 3    
1Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn32,29
2Mathilda Kyrk -02Säffle FIK32,54
3Moa Bjällfalk -02IF Göta Karlstad33,01

    F13 200 M  HEAT 4    
1Elin Ekengren -02Nyköpings BIS29,63
2Tilde Marjette-Olsson -02IF Göta Karlstad31,96
-Minna Qvarnström -02Kils AIKDNS

    F13 200 M  HEAT 5    
1Petra Bäckström -02Säffle FIK29,32
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn29,33
-Emmy Lindström -02Kils AIKDNS

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Petra Bäckström -02Säffle FIK29,32
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn29,33
3Tilde Inelind -02Kils AIK29,35
4Elin Ekengren -02Nyköpings BIS29,63
5Alicia Frankert -02Säffle FIK31,51
6Tilde Marjette-Olsson -02IF Göta Karlstad31,96
7Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn32,29
8Emilia Alfredsson -02KFUM Arvika32,54
9Mathilda Kyrk -02Säffle FIK32,54
10Moa Bjällfalk -02IF Göta Karlstad33,01
11Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn33,97
12Hilma Hauri -02SK Bore34,72

    F13 800 M      
1Elin Ekengren -02Nyköpings BIS2.41,87
2Alicia Frankert -02Säffle FIK2.57,55
3Sara Myrehed -02IFK Sunne3.05,31
4Hilma Hauri -02SK Bore3.05,31

    F13 HÖJD      
1Tilda Bergström -02IFK Sunne1,50
2Tilde Inelind -02Kils AIK1,41
3Matilda Strand -02Filipstads IF1,41
4Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn1,38
5Emilia Alfredsson -02KFUM Arvika1,38
6Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn1,29
7Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad1,18
8Emmy Nyström-Jansson -02IF Göta Karlstad1,13


Agnes Brunnsgård
Matilda Strand
Amanda Fridberg
Tilde Inelind
Emmy Nyström-Jansson
Tilda Bergström
Emilia Alfredsson
Filippa Dedorsson
103 108 113 118 122 126 129 132 135 138 141 144 146 148 150 152
    o   o   o   o   o   xo
            o   o   o   o   xo  xo  xo  xxo xxx
o   o   o   xxo xxx
            o   o   o   o   o   o   o   xo  xx-
o   o   o   xxx
                o   o   o   o   o   o   o   xxo o   o   o   xxx
            o   xo  xxo o   o   o   xo  xxx
                o   o   o   xo  xxo o   xxx
    F13 LÄNGD ZON      
1Tilde Inelind -02Kils AIK4,90
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn4,68
3Matilda Strand -02Filipstads IF4,46
4Petra Bäckström -02Säffle FIK4,34
5Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn4,32
6Emmy Nyström-Jansson -02IF Göta Karlstad4,24
7Emmy Kyrk -02IFK Sunne4,20
8Emilia Alfredsson -02KFUM Arvika4,20
9Minna Qvarnström -02Kils AIK4,08
10Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn4,02
11Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad3,98
12Moa Bjällfalk -02IF Göta Karlstad3,84
13Alicia Frankert -02Säffle FIK3,76
14Tilde Marjette-Olsson -02IF Göta Karlstad3,49
15Mathilda Kyrk -02Säffle FIK3,29

Petra Bäckström
Agnes Brunnsgård
Alicia Frankert
Filippa Dedorsson
Mathilda Kyrk
Matilda Strand
Emmy Nyström-Jansson
Minna Qvarnström
Emmy Kyrk
Moa Bjällfalk
Moa Karlsson Wallin
Tilde Marjette-Olsson
Tilde Inelind
Amanda Fridberg
Emilia Alfredsson
 434   412   394   394   414   404
 408   426   427   413   420   432
 355   338   376
 458   468   450   435   453   465
 287   319   329
 435   446   426   412   422   417
 424   416   408   416   414   390
 408   407   403
 420   415     x   407   414   410
 375   372   384
 392   402   397
 349   342   338
 486   490   485   484   458   462
 397   398   388
 396   370   420   393   395   395
    F13 KULA 2,0      
1Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad11,68
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn10,57
3Tilda Bergström -02IFK Sunne10,53
4Petra Bäckström -02Säffle FIK10,50
5Alicia Frankert -02Säffle FIK8,55
6Maja Hellekant -02IF Göta Karlstad7,47
7Emmy Kyrk -02IFK Sunne6,81
8Mathilda Kyrk -02Säffle FIK6,21
9Maia Johansson -02Säffle FIK5,68

Alicia Frankert
Tilda Bergström
Petra Bäckström
Filippa Dedorsson
Maia Johansson
Maja Hellekant
Amanda Fridberg
Mathilda Kyrk
Emmy Kyrk
 844   833   810   849   855   850
1015   932  1053   957  1045   995
 985   973  1050  1029   927   987
1026  1057  1022  1015   951   999
 361   529   508   443   568   506
   x   675   747   585   683   688
1011  1100  1131  1070  1168  1158
 515   621   598   580   572   590
 653   681   676   650   634   636
    F12 60 M  HEAT 1    
1Linn Oskarsson -03IFK Sunne9,38Final
2Elin Petersen -03IF Göta Karlstad9,52Final
3Wilma Karlsson -03Säffle FIK9,58
4Matilda Bergand -03Bohus IF9,77
5Emma Fogelgren -03Bohus IF10,20

    F12 60 M  HEAT 2    
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,86Final
2Alice Storhaug -03Bohus IF9,92
3Cornelia Kennerstad -03Kils AIK10,10
4Aline Henriksson Cole -03IF Göta Karlstad10,21
5Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad10,36

    F12 60 M  HEAT 3    
1Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad9,84
2Kajsa Pettersson -03IFK Kristinehamn9,99
3Linnea Persson -03Bohus IF10,67
4Kajsa Hansson -03Bohus IF11,02

    F12 60 M  HEAT 4    
1Andrea Larsson -03IFK Sunne9,14Final
2Ellen Ade -03IF Göta Karlstad9,28Final
3Lisa Runge -03Bohus IF9,93
4Gabriella Tarstedt -03IF Göta Karlstad10,19
5Ines Selimovic -03Bohus IF10,86

    F12 60 M  FINAL     
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,77
2Andrea Larsson -03IFK Sunne9,04
3Ellen Ade -03IF Göta Karlstad9,23
4Linn Oskarsson -03IFK Sunne9,39
5Elin Petersen -03IF Göta Karlstad9,47

    F12 200 M  HEAT 1    
1Gabriella Tarstedt -03IF Göta Karlstad34,88
2Aline Henriksson Cole -03IF Göta Karlstad34,96
3Sandra Larsson -03Kils AIK38,51

    F12 200 M  HEAT 2    
1Kajsa Pettersson -03IFK Kristinehamn35,32
2Cornelia Kennerstad -03Kils AIK36,32
3Lisa Runge -03Bohus IF36,66

    F12 200 M  HEAT 3    
1Elin Petersen -03IF Göta Karlstad31,24
2Wilma Karlsson -03Säffle FIK33,00
3Alice Storhaug -03Bohus IF33,43

    F12 200 M  HEAT 4    
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK30,97
2Andrea Larsson -03IFK Sunne31,86
3Ellen Ade -03IF Göta Karlstad32,64

    F12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK30,97
2Elin Petersen -03IF Göta Karlstad31,24
3Andrea Larsson -03IFK Sunne31,86
4Ellen Ade -03IF Göta Karlstad32,64
5Wilma Karlsson -03Säffle FIK33,00
6Alice Storhaug -03Bohus IF33,43
7Gabriella Tarstedt -03IF Göta Karlstad34,88
8Aline Henriksson Cole -03IF Göta Karlstad34,96
9Kajsa Pettersson -03IFK Kristinehamn35,32
10Cornelia Kennerstad -03Kils AIK36,32
11Lisa Runge -03Bohus IF36,66
12Sandra Larsson -03Kils AIK38,51

    F12 800 M      
1Amanda Olsson -03Säffle FIK2.49,28
2Wilma Karlsson -03Säffle FIK2.50,84
3Elin Petersen -03IF Göta Karlstad2.53,83

    F12 HÖJD      
1Wilma Karlsson -03Säffle FIK1,30
2Matilda Bergand -03Bohus IF1,22
3Ebba Wulcan -03Säffle FIK1,22
4Andrea Larsson -03IFK Sunne1,22
5Kajsa Pettersson -03IFK Kristinehamn1,13
6Emma Fogelgren -03Bohus IF1,13
7Gabriella Tarstedt -03IF Göta Karlstad1,13
8Elin Petersen -03IF Göta Karlstad1,13
9Aline Henriksson Cole -03IF Göta Karlstad1,13
10Lisa Runge -03Bohus IF1,08
11Linnea Persson -03Bohus IF1,08
12Ines Selimovic -03Bohus IF1,03
12Sandra Larsson -03Kils AIK1,03
14Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad1,03


Kajsa Pettersson
Wilma Karlsson
Aline Henriksson Cole
Matilda Bergand
Ebba Wulcan
Anna-Clara Bengtsson
Lisa Runge
Gabriella Tarstedt
Elin Petersen
Ines Selimovic
Andrea Larsson
Linnea Persson
Sandra Larsson
Emma Fogelgren
98  103 108 113 118 122 126 130 132
    o   o   o   xxx
            o   o   o   o   o   xxx
    o   o   xxo xxx
    o   o   o   xo  o   xxx
        xo  o   o   xo  x--
    xo  xxx
    o   xo  xxx
    o   o   xo  xxx
    xo  o   xo  xxx
o   o   xxx
        o   xo  xxo xxo xxx
    xo  xo  xxx
    o   xxx
    xo  o   o   xxx
    F12 LÄNGD ZON      
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK4,46
2Elin Petersen -03IF Göta Karlstad4,14
3Andrea Larsson -03IFK Sunne3,86
4Cornelia Kennerstad -03Kils AIK3,78
5Alice Storhaug -03Bohus IF3,72
6Matilda Bergand -03Bohus IF3,68
7Lisa Runge -03Bohus IF3,66
8Linn Oskarsson -03IFK Sunne3,60
9Amanda Olsson -03Säffle FIK3,56
10Aline Henriksson Cole -03IF Göta Karlstad3,48
11Kajsa Pettersson -03IFK Kristinehamn3,47
12Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad3,23
13Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad3,14
14Sandra Larsson -03Kils AIK2,83
15Kajsa Hansson -03Bohus IF2,78

Cornelia Kennerstad
Ebba Wulcan
Kajsa Pettersson
Lisa Runge
Elin Petersen
Linn Oskarsson
Maria Grenegård
Alice Storhaug
Anna-Clara Bengtsson
Andrea Larsson
Kajsa Hansson
Matilda Bergand
Amanda Olsson
Aline Henriksson Cole
Sandra Larsson
 378   372   368   342   370   364
 446   414   418   418   418   430
 347   309   302
 366   348   343     x   360   349
   x   413   402   408   411   414
 360   334   332   315   337   340
 314   313   290
 363   363   372   344   360   363
 323   309   290
 372   375   375   335   386   380
 278   272   270
 350   346   357   368   277   351
 347   354   356
 345   348   335
 264   283   272
    F12 KULA 2,0      
1Linnea Persson -03Bohus IF9,22
2Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad8,02
3Andrea Larsson -03IFK Sunne7,62
4Amanda Olsson -03Säffle FIK6,97
5Kajsa Hansson -03Bohus IF6,71
6Emma Fogelgren -03Bohus IF6,40
7Matilda Bergand -03Bohus IF6,25
8Alice Storhaug -03Bohus IF6,24
9Cornelia Kennerstad -03Kils AIK5,49
10Kajsa Pettersson -03IFK Kristinehamn5,49
11Linn Oskarsson -03IFK Sunne5,33
12Ines Selimovic -03Bohus IF5,10
13Aline Henriksson Cole -03IF Göta Karlstad5,09
14Sandra Larsson -03Kils AIK4,58

Andrea Larsson
Amanda Olsson
Kajsa Pettersson
Matilda Bergand
Maria Grenegård
Cornelia Kennerstad
Ines Selimovic
Emma Fogelgren
Aline Henriksson Cole
Linnea Persson
Linn Oskarsson
Alice Storhaug
Kajsa Hansson
Sandra Larsson
 682   684   762   657   749   677
 697   690   644   619   632   686
 549   425     x
 588   608   617   615   625   602
 755   760   696   679   736   802
 549   511   512
   x   470   510
 587   549   556   558   640   618
 438   509   449
 781   922   759   823   789   795
 533   503   487
 603   605   609   624   595   584
 649   610   664   608   671   621
 458     x   401
    F11 60 M  HEAT 1    
1Linnéa Carlsson -04Kils AIK9,60Final
2Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad9,62Final
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,82
4Malin Prytz -04Bohus IF9,95
5Elvira Högman -04Kils AIK10,01

    F11 60 M  HEAT 2    
1Sissel Eliasson -04Alingsås IF9,02Final
2Linnea Nermark -04IFK Sunne9,27Final
3Anna Siverbo -04Bohus IF9,58Final
4Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK10,01
5Ayla Grinder -04Bohus IF10,29

    F11 60 M  FINAL     
1Sissel Eliasson -04Alingsås IF9,02
2Linnea Nermark -04IFK Sunne9,23
3Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad9,42
4Linnéa Carlsson -04Kils AIK9,51
5Anna Siverbo -04Bohus IF9,69

    F11 200 M  HEAT 1    
1Malin Prytz -04Bohus IF34,49
2Ayla Grinder -04Bohus IF37,17
3Tilde Äleklint -04IF Göta Karlstad37,49
4Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK37,80
5Judith Bergman -04Kils AIK43,61

    F11 200 M  HEAT 2    
1Sissel Eliasson -04Alingsås IF32,01
2Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad32,07
3Anna Siverbo -04Bohus IF33,50
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF34,57
5Linnéa Carlsson -04Kils AIK36,13

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Sissel Eliasson -04Alingsås IF32,01
2Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad32,07
3Anna Siverbo -04Bohus IF33,50
4Malin Prytz -04Bohus IF34,49
5Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF34,57
6Linnéa Carlsson -04Kils AIK36,13
7Ayla Grinder -04Bohus IF37,17
8Tilde Äleklint -04IF Göta Karlstad37,49
9Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK37,80
10Judith Bergman -04Kils AIK43,61

    F11 600 M      
1Malin Prytz -04Bohus IF2.09,92
2Tilde Äleklint -04IF Göta Karlstad2.27,20
3Linnéa Carlsson -04Kils AIK2.33,98

    F11 HÖJD      
1Ayla Grinder -04Bohus IF1,30
2Emma Wall -04Säffle FIK1,24
3Malin Prytz -04Bohus IF1,24
4Elvira Högman -04Kils AIK1,13
4Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK1,13
6Meja Schullström -04IFK Sunne1,13
7Sara Larsson -05Kils AIK1,13
8Galadriel Andersson -04SOK Träff1,03
9Linnéa Carlsson -04Kils AIK1,03
10Anna Siverbo -04Bohus IF1,03
11Tilde Äleklint -04IF Göta Karlstad0,98
12Judith Bergman -04Kils AIK0,98


Galadriel Andersson
Anna Siverbo
Elvira Högman
Judith Bergman
Sara Larsson
Malin Prytz
Emma Wall
Ayla Grinder
Linnéa Carlsson
Meja Schullström
Tilde Äleklint
Alexandra Norberg-E
88  93  98  103 108 113 118 121 124 127 130 133
        o   o   xxx
    o   o   xxo -
        o   o   o   o   xxx
o   o   xo  xxx
    o   -   o   o   xxo xxx
                o   o   o   xo  xo  xxx
            o   o   o   xo  xxo o   xxx
                o   xo  o   xo  xo  xxo xxo xxx
    o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xo  xxx
    xxo o   xxx
    o   o   o   o   o   x-
    F11 LÄNGD ZON      
1Sissel Eliasson -04Alingsås IF4,01
2Linnea Nermark -04IFK Sunne3,99
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF3,77
4Linnéa Carlsson -04Kils AIK3,77
5Sophie Säwe -04Kils AIK3,76
6Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK3,71
7Ayla Grinder -04Bohus IF3,41
8Malin Prytz -04Bohus IF3,35
9Tilde Äleklint -04IF Göta Karlstad3,10

Alexandra Norberg-Eriksson
Tilde Äleklint
Sophie Säwe
Linnea Nermark
Linnéa Carlsson
Ayla Grinder
Wilma Gäverth
Malin Prytz
Sissel Eliasson
 371   355   348   364   361   355
   x     x   310   302     x   231
   x   333   376   364   351     x
 395   393   384   384   371   399
 341   361   377   372     x   324
 330     x     x   309   341   331
 367   377   368   376   362   375
 306   276   320   335   325   315
 386   377   383   367   353   401
    F11 KULA 2,0      
1Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF7,80
2Galadriel Andersson -04SOK Träff6,85
3Sophie Säwe -04Kils AIK6,56
4Elvira Högman -04Kils AIK5,81
5Malin Prytz -04Bohus IF5,65
6Linnéa Carlsson -04Kils AIK5,20
7Tilde Äleklint -04IF Göta Karlstad5,11
8Judith Bergman -04Kils AIK4,20

Linnéa Carlsson
Galadriel Andersson
Elvira Högman
Sophie Säwe
Wilma Gäverth
Judith Bergman
Malin Prytz
Tilde Äleklint
 447   520   468   447   498   491
 685   678     x   654   551   647
 440   581   507   540   553   578
 608   607   625   647   599   656
 680   703   704   740   706   780
 345   341   420   371   390   402
 565   547   544   490   529   531
 511   511   474     x   470   476
    F10 60 M  HEAT 1    
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS10,04Final
2Ida Henriksson -05Karlskoga FIF10,22
3Iman Selimovic -05Bohus IF10,26
4Vilma Lidholt -05IF Göta Karlstad11,42

    F10 60 M  HEAT 2    
1Tindra Skoglund -05IFK Kristinehamn10,03Final
2Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad10,16Final
3Emma Hansson -05Bohus IF11,06
4Celina Kuljunlahti -05IFK Kristinehamn12,10
5Maja Kyrk -05Säffle FIK13,75

    F10 60 M  HEAT 3    
1Alice Bjällfalk -05IF Göta Karlstad9,89Final
2Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF10,54
3Sara Larsson -05Kils AIK10,59
4Laura Janeska -05Bohus IF10,70

    F10 60 M  HEAT 4    
1Julia Axelsson -05Kils AIK10,04Final
2Tilda Davidsson -05Bohus IF10,61
3Emma Larsson -05Kils AIK10,67
4Lydia Mattsson -05Bohus IF10,79

    F10 60 M  FINAL     
1Alice Bjällfalk -05IF Göta Karlstad9,87
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS9,97
3Tindra Skoglund -05IFK Kristinehamn9,99
4Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad10,05
5Julia Axelsson -05Kils AIK10,13

    F10 200 M  HEAT 1    
1Emma Larsson -05Kils AIK38,64
2Emma Hansson -05Bohus IF41,69
3Lydia Mattsson -05Bohus IF42,20
4Celina Kuljunlahti -05IFK Kristinehamn42,76

    F10 200 M  HEAT 2    
1Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF36,46
2Laura Janeska -05Bohus IF37,91
3Tilda Davidsson -05Bohus IF38,07
4Sara Larsson -05Kils AIK38,46

    F10 200 M  HEAT 3    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad34,83
2Alice Bjällfalk -05IF Göta Karlstad35,38
3Tindra Skoglund -05IFK Kristinehamn35,40
4Ida Henriksson -05Karlskoga FIF36,11
5Edvina Norberg -05Ransäters AIS36,50

    F10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad34,83
2Alice Bjällfalk -05IF Göta Karlstad35,38
3Tindra Skoglund -05IFK Kristinehamn35,40
4Ida Henriksson -05Karlskoga FIF36,11
5Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF36,46
6Edvina Norberg -05Ransäters AIS36,50
7Laura Janeska -05Bohus IF37,91
8Tilda Davidsson -05Bohus IF38,07
9Sara Larsson -05Kils AIK38,46
10Emma Larsson -05Kils AIK38,64
11Emma Hansson -05Bohus IF41,69
12Lydia Mattsson -05Bohus IF42,20
13Celina Kuljunlahti -05IFK Kristinehamn42,76

    F10 600 M      
1Tilda Davidsson -05Bohus IF2.19,55
2Emelie Olsson -05Säffle FIK2.28,97
3Emma Larsson -05Kils AIK2.37,12

    F10 LÄNGD ZON      
1Julia Axelsson -05Kils AIK3,61
2Tindra Skoglund -05IFK Kristinehamn3,48
3Agnes Friberg -05IF Göta Karlstad3,35
4Tilda Davidsson -05Bohus IF3,28
5Lathifa Afradh -05IF Göta Karlstad3,18
6Alice Bjällfalk -05IF Göta Karlstad3,17
7Emma Larsson -05Kils AIK3,15
8Emelie Olsson -05Säffle FIK3,11
9Sara Larsson -05Kils AIK3,09
10Lydia Mattsson -05Bohus IF2,98
11Iman Selimovic -05Bohus IF2,98
12Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF2,94
13Emma Hansson -05Bohus IF2,92
14Laura Janeska -05Bohus IF2,90
15Vilma Lidholt -05IF Göta Karlstad2,77
16Celina Kuljunlahti -05IFK Kristinehamn2,41
17Maja Kyrk -05Säffle FIK2,26

Sara Larsson
Laura Janeska
Josefine Sjöholm
Vilma Lidholt
Emma Hansson
Tindra Skoglund
Iman Selimovic
Lydia Mattsson
Celina Kuljunlahti
Emma Larsson
Agnes Friberg
Alice Bjällfalk
Julia Axelsson
Tilda Davidsson
Maja Kyrk
Emelie Olsson
Lathifa Afradh
 309   303   200   290
 235   290   267   289
 284   248   294   291
 272   273   277   274
 280   284   292   282
 348   326   342   312
 298   277   281   289
 298   286   281   295
 230   229   241   241
 297   300   297   315
 320     x     x   335
 302   313   317   313
 337   330   342   361
 295   299   309   328
 226   218   197   216
 307   278   311   308
 318   303   304   303
    F10 KULA 2,0      
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS6,78
2Emma Larsson -05Kils AIK6,23
3Julia Axelsson -05Kils AIK6,00
4Emma Hansson -05Bohus IF5,75
5Lydia Mattsson -05Bohus IF5,68
6Agnes Friberg -05IF Göta Karlstad5,47
7Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF5,26
8Ida Henriksson -05Karlskoga FIF4,94
9Emelie Olsson -05Säffle FIK4,80
10Tilda Davidsson -05Bohus IF4,54
11Sara Larsson -05Kils AIK4,42
12Laura Janeska -05Bohus IF4,26
13Maja Kyrk -05Säffle FIK3,76

Emma Hansson
Agnes Friberg
Lydia Mattsson
Tilda Davidsson
Emma Larsson
Josefine Sjöholm
Emelie Olsson
Sara Larsson
Julia Axelsson
Maja Kyrk
Ida Henriksson
Laura Janeska
Edvina Norberg
 563   575   570   566
 547   538   522   469
 568   538     x   488
 406   407   454   341
 600   593   623   539
 425   481   497   526
 455   471   479   480
 419   442   410   434
 577   562   573   600
 369   328   376   308
 494   489   492     x
 380   352   353   426
 637   607   674   678
    F9 60 M  HEAT 1    
1Maja Johansson -06Kils AIK10,21Final
2Tea Anderberg -06Säffle FIK10,39Final
3Naemi Noleryd -06Kils AIK11,13
4Ellen Lingåker -06IFK Kristinehamn11,46
5Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn12,05

    F9 60 M  HEAT 2    
1Fanny Bergqvist -06SK Bore10,38Final
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn10,39Final
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF10,57
4Ellen Arvidsson -06Kils AIK11,09
5Klara Johansson -06Säffle FIK11,68

    F9 60 M  HEAT 3    
1Tilda Lindqvist -06Bohus IF10,45Final
2Clara Andersson -06IFK Sunne10,47
3Agnes Amneteg -06Säffle FIK10,70
4Engla Guttman -06Säffle FIK11,19
5Ellen Staaf Lindqvist -06IFK Sunne11,92

    F9 60 M  HEAT 4    
1Moa Karlsson -06Säffle FIK10,76
2Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad10,87
3Thyra Lundström -06Kils AIK10,98
4Filippa Hagstrand -06Kils AIK11,09
5Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn11,61

    F9 60 M  FINAL     
1Maja Johansson -06Kils AIK10,09
2Tilda Lindqvist -06Bohus IF10,14
3Tea Anderberg -06Säffle FIK10,19
4Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn10,24
5Fanny Bergqvist -06SK Bore10,26

    F9 200 M  HEAT 1    
1Moa Karlsson -06Säffle FIK37,17
2Thyra Lundström -06Kils AIK40,70
3Filippa Hagstrand -06Kils AIK41,62
4Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn42,27
5Ellen Lingåker -06IFK Kristinehamn43,09

    F9 200 M  HEAT 2    
1Agnes Amneteg -06Säffle FIK36,50
2Clara Andersson -06IFK Sunne38,69
3Naemi Noleryd -06Kils AIK40,89
4Engla Guttman -06Säffle FIK43,93
-Klara Johansson -06Säffle FIKDNS

    F9 200 M  HEAT 3    
1Tea Anderberg -06Säffle FIK36,25
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn36,44
3Maja Johansson -06Kils AIK37,01
4Tilda Lindqvist -06Bohus IF37,02
-Fanny Bergqvist -06SK BoreDNS

    F9 200 M  SAMLAD LISTA    
1Tea Anderberg -06Säffle FIK36,25
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn36,44
3Agnes Amneteg -06Säffle FIK36,50
4Maja Johansson -06Kils AIK37,01
5Tilda Lindqvist -06Bohus IF37,02
6Moa Karlsson -06Säffle FIK37,17
7Clara Andersson -06IFK Sunne38,69
8Thyra Lundström -06Kils AIK40,70
9Naemi Noleryd -06Kils AIK40,89
10Filippa Hagstrand -06Kils AIK41,62
11Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn42,27
12Ellen Lingåker -06IFK Kristinehamn43,09
13Engla Guttman -06Säffle FIK43,93

    F9 LÄNGD ZON      
1Agnes Amneteg -06Säffle FIK3,52
2Clara Andersson -06IFK Sunne3,32
3Maja Johansson -06Kils AIK3,26
4Tea Anderberg -06Säffle FIK3,23
5Fanny Bergqvist -06SK Bore3,22
6Thyra Lundström -06Kils AIK3,06
7Tilda Lindqvist -06Bohus IF3,05
8Ellen Arvidsson -06Kils AIK3,04
9Tilda Eriksson -06Filipstads IF3,00
10Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad2,99
11Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn2,94
12Naemi Noleryd -06Kils AIK2,86
13Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn2,81
14Tuva Sandberg -06SOK Träff2,65
15Moa Karlsson -06Säffle FIK2,64
16Filippa Hagstrand -06Kils AIK2,59
17Ellen Lingåker -06IFK Kristinehamn2,53
18Engla Guttman -06Säffle FIK2,39
19Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn2,32
20Moa Persson -06Bohus IF2,16

Fanny Bergqvist
Moa Persson
Clara Andersson
Agnes Amneteg
Tilda Lindqvist
Tilde Andersson
Ellen Arvidsson
Ellen Lingåker
Tilda Eriksson
Tea Anderberg
Naemi Noleryd
Engla Guttman
Filippa Hagstrand
Tuva Sandberg
Maja Johansson
Iselin Karlsson
Elsa Petersen
Moa Karlsson
Thyra Lundström
Amanda Eriksson
 303   309   302   322
 211   190   203   216
 276   291   332   327
 325   333   335   352
 300   305   305   303
 291   285   294   290
 304   280   278   273
 157   219   247   253
 286   300   297   281
 267   282   316   323
 255   285   274   286
 229   234   229   239
 227   250   235   259
 245     x   265   253
 295   291   326   317
 281   251   258   256
 285   299   272   268
 262   264   258   261
 292   306   306     x
 184   220   232     x
    F9 KULA 2,0      
1Klara Johansson -06Säffle FIK6,11
2Agnes Amneteg -06Säffle FIK5,04
3Tilda Lindqvist -06Bohus IF5,00
4Tilda Eriksson -06Filipstads IF4,75
5Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad4,64
6Thyra Lundström -06Kils AIK4,60
7Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn4,48
8Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn4,44
9Moa Karlsson -06Säffle FIK4,44
10Moa Persson -06Bohus IF4,18
11Clara Andersson -06IFK Sunne4,11
12Ellen Lingåker -06IFK Kristinehamn4,01
13Naemi Noleryd -06Kils AIK3,84
14Fanny Bergqvist -06SK Bore3,76
15Tea Anderberg -06Säffle FIK3,69
16Filippa Hagstrand -06Kils AIK3,61
17Engla Guttman -06Säffle FIK3,55
18Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn3,04
19Julia Sunesson -06Kils AIK2,98

Ellen Lingåker
Tilda Eriksson
Filippa Hagstrand
Fanny Bergqvist
Agnes Amneteg
Iselin Karlsson
Naemi Noleryd
Engla Guttman
Amanda Eriksson
Elsa Petersen
Moa Persson
Clara Andersson
Moa Karlsson
Tilde Andersson
Tea Anderberg
Thyra Lundström
Julia Sunesson
Tilda Lindqvist
Klara Johansson
 245     x   339   401
 475   445   424   447
 300   361   319   328
 288   263   376   334
 467   448   469   504
 444   444   291   391
 384   382   361   333
 355   344   343   347
 304   281   237   291
 448   464   370   424
 369   347   418   402
 406   382   411   396
 416   384   444   434
 448   437   411   400
 222   313   346   369
 460   424   415   430
 209   258   238   298
 500   487   485   472
 611   565   579   600
    F8 60 M  HEAT 1    
1Frida Westberg -07Turebergs FK10,93Final
2Elin Wåhlin -07Kils AIK11,64Final
3Hanna Ryen -07Karlskoga FIF12,50

    F8 60 M  HEAT 2    
1Klara Nilsson -07Säffle FIK11,33Final
2Linnea Johansson -07Bohus IF11,49Final
3Sofia Hägg -07Bohus IF11,67Final
4Astrid Wall -07Säffle FIK12,59
5Jonna Arwsell -07Kils AIK12,88

    F8 60 M  FINAL     
1Klara Nilsson -07Säffle FIK10,64
2Frida Westberg -07Turebergs FK10,65
3Elin Wåhlin -07Kils AIK11,38
4Linnea Johansson -07Bohus IF11,48
5Sofia Hägg -07Bohus IF11,62

    F8 200 M  HEAT 1    
1Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad45,70
2Hanna Ryen -07Karlskoga FIF47,07
3Jonna Arwsell -07Kils AIK49,41

    F8 200 M  HEAT 2    
1Linnea Johansson -07Bohus IF41,03
2Frida Westberg -07Turebergs FK41,49
3Sofia Hägg -07Bohus IF43,26
4Elin Wåhlin -07Kils AIK43,97

    F8 200 M  SAMLAD LISTA    
1Linnea Johansson -07Bohus IF41,03
2Frida Westberg -07Turebergs FK41,49
3Sofia Hägg -07Bohus IF43,26
4Elin Wåhlin -07Kils AIK43,97
5Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad45,70
6Hanna Ryen -07Karlskoga FIF47,07
7Jonna Arwsell -07Kils AIK49,41

    F8 LÄNGD ZON      
1Frida Westberg -07Turebergs FK3,11
2Julia Karlsson -07Kils AIK2,70
3Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad2,64
4Sofia Hägg -07Bohus IF2,56
5Elin Wåhlin -07Kils AIK2,51
6Linnea Johansson -07Bohus IF2,48
7Jonna Arwsell -07Kils AIK2,41
8Astrid Wall -07Säffle FIK2,31
9Hanna Ryen -07Karlskoga FIF2,23

Frida Westberg
Julia Karlsson
Astrid Wall
Elin Wåhlin
Linnea Johansson
Moa Karlsson
Sofia Hägg
Jonna Arwsell
Hanna Ryen
 290   296   294   311
 270   247   262   268
 191   226   205   231
 251   235   243   248
 225   248   236   245
 221   237   264   263
 255   256   250   242
 234   231   241   237
 206   222   223   218
    F8 KULA 2,0      
1Frida Westberg -07Turebergs FK3,76
2Astrid Wall -07Säffle FIK3,69
3Linnea Johansson -07Bohus IF3,53
4Sofia Hägg -07Bohus IF3,28
5Elin Wåhlin -07Kils AIK2,89
6Jonna Arwsell -07Kils AIK2,17

Jonna Arwsell
Frida Westberg
Astrid Wall
Sofia Hägg
Linnea Johansson
Elin Wåhlin
 140   217   204   200
 318     x   265   376
 321   369   346   359
 311   251   295   328
 353   312   295   270
 289   251     x   274

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram