Resultat Kilsbergskampen 27 aug 2017

   Fjugesta IF arrangerade på Kilsbergsvallen i Garphyttan
 
    P15 80 M    Vind -1,8  
1Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF10,82
2Karl-William Einarson -02Wedevågs IF10,88

    P15 800 M      
1Wilhelm Bergentz -02Thorengruppen TFC2.12,91
2Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF2.20,90
3Filip Åström -03KFUM Örebro3.20,46

    P15 80 M HÄCK    Vind -0,2  
1Elias Åström -02KFUM Örebro13,58

    P15 HÖJD      
1Elias Åström -02KFUM Örebro1,52
2Erik Lindkvist -02Wedevågs IF1,48
3Karl-William Einarson -02Wedevågs IF1,44

    P15 LÄNGD      
1Ludvig Molinder -03KFUM Örebro5,000,0
2Karl-William Einarson -02Wedevågs IF4,97+1,9
3Evald Håkansson -02Karlskoga FIF4,52-0,1
4Filip Åström -03KFUM Örebro3,670,0

    P15 KULA 4,0      
1Oskar Hjelte -02Stocksäters IF11,04
2Erik Lindkvist -02Wedevågs IF10,5910.43
3Evald Håkansson -02Karlskoga FIF10,599.91
4Pelle Karlsson -03Götlunda IF8,99

    P15 SPJUT 600      
1Evald Håkansson -02Karlskoga FIF35,73
2Oskar Hjelte -02Stocksäters IF33,38
3Erik Lindkvist -02Wedevågs IF31,21
4Pelle Karlsson -03Götlunda IF28,25
5Filip Åström -03KFUM Örebro13,73

    P13 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Patrik Pettersson -04Wedevågs IF8,48Final
2Albin Lammgård -04Glanshammars IF8,68Final
3Alvin Reinebo -04KFUM Örebro8,98Final
4Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,52Final
5Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro11,31

    P13 60 M  HEAT 2  Vind -0,5  
1Edwin Gyllander -05KFUM Örebro9,13Final
2Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro9,63Final
3Markus Karlsson -04Wedevågs IF9,78
4Daniel Kindvall -05Fjugesta IF10,13

    P13 60 M  FINAL  Vind -1,2  
1Patrik Pettersson -04Wedevågs IF8,57
2Albin Lammgård -04Glanshammars IF8,69
3Alvin Reinebo -04KFUM Örebro9,05
4Edwin Gyllander -05KFUM Örebro9,45
5Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,49
6Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro9,92

    P13 600 M      
1Alvin Reinebo -04KFUM Örebro1.45,13
2Axel Bjerager -05IFK Nora2.05,59
3Hampus Wiborg -05KFUM Örebro2.13,00
-Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIFbröt

    P13 60 M HÄCK    Vind 0,0  
1Patrik Pettersson -04Wedevågs IF11,08
2Daniel Kindvall -05Fjugesta IF13,43

    P13 HÖJD      
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,37
2Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro1,15

    P13 LÄNGD ZON      
1Alvin Reinebo -04KFUM Örebro4,580,0
2Patrik Pettersson -04Wedevågs IF4,570,0
3Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF3,95-1,2
4Hampus Wiborg -05KFUM Örebro3,910,0
5Daniel Kindvall -05Fjugesta IF3,740,0
6Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro3,670,0
7Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro3,60+0,6
8Markus Karlsson -04Wedevågs IF3,53-0,1
9Axel Bjerager -05IFK Nora3,51-0,5
10Johan Runesson -05Fjugesta IF3,41-0,8

    P13 KULA 3,0      
1Robin Ringström -05KFUM Örebro9,35
2Johan Runesson -05Fjugesta IF8,51
3Teodor Wallén -05Götlunda IF8,48
4Edwin Gyllander -05KFUM Örebro7,43
5Markus Karlsson -04Wedevågs IF6,43

    P13 SPJUT 400      
1Anton Eklind -05KFUM Örebro28,81
2Edwin Gyllander -05KFUM Örebro27,52
3Robin Ringström -05KFUM Örebro23,25
4Axel Bjerager -05IFK Nora22,86
5Markus Karlsson -04Wedevågs IF22,27
6Leo Steen -05Fjugesta IF20,38
7Johan Runesson -05Fjugesta IF19,47
8Teodor Wallén -05Götlunda IF15,75

    P11 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Sigge Bergentz -06Thorengruppen TFC8,66Final
2Albin Wallgren -07Åsbro GoIF10,38
3Måns Kareliussén -06Glanshammars IF10,46
4Jasper Norlander -06Glanshammars IF10,47
5Liam Haili -06Wedevågs IF10,74

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +0,5  
1Ville Schöllin -06Tjalve IF Norrköping9,42Final
2Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC10,02Final
3Bastian Widlund -07KFUM Örebro10,03Final
4Hannes Kindvall -07Fjugesta IF10,75

    P11 60 M  HEAT 3  Vind +0,9  
1Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC9,39Final
2Oskar Bergman -06IFK Mora10,19Final
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,23
4Edvin Lammgård -06Glanshammars IF10,56

    P11 60 M  FINAL  Vind -0,4  
1Sigge Bergentz -06Thorengruppen TFC8,58
2Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC9,24
3Ville Schöllin -06Tjalve IF Norrköping9,41
4Bastian Widlund -07KFUM Örebro9,83
5Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC10,09
6Oskar Bergman -06IFK Mora10,28

    P11 600 M      
1Sigge Bergentz -06Thorengruppen TFC1.55,69
2Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC1.57,16
3Karl-Axel Athlin -06Thorengruppen TFC2.00,80
4Bastian Widlund -07KFUM Örebro2.05,83
5Oskar Bergman -06IFK Mora2.07,36
6Jon Joelsson -06KFUM Örebro2.10,85
7Albin Wallgren -07Åsbro GoIF2.11,02
8Jesper Lundgren -06Stocksäters IF2.21,67

    P11 HÖJD      
1Jon Joelsson -06KFUM Örebro1,26
2Sigvard Einarson -07Wedevågs IF1,23
3Lucas Asplund -06KFUM Örebro1,15
4Johan Lindkvist -06Wedevågs IF1,15
5Måns Kareliussén -06Glanshammars IF1,10

    P11 LÄNGD ZON      
1Jon Joelsson -06KFUM Örebro3,96-2,2
2Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC3,60+0,1
3Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC3,57-0,9
4Sigvard Einarson -07Wedevågs IF3,51-1,3
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF3,350,0
6Måns Kareliussén -06Glanshammars IF3,290,0
7Albin Wallgren -07Åsbro GoIF3,270,0
8Liam Haili -06Wedevågs IF3,24+0,5
9Lucas Asplund -06KFUM Örebro2,930,0

    P11 KULA 2,0      
1Liam Haili -06Wedevågs IF8,43
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF7,63
3Sigvard Einarson -07Wedevågs IF7,47
4Jasper Norlander -06Glanshammars IF7,25
5Melvin Edvardsson -07Götlunda IF6,79
6Jesper Lundgren -06Stocksäters IF6,53
7Oskar Bergman -06IFK Mora6,50
8Hannes Kindvall -07Fjugesta IF5,87
9Albin Wallgren -07Åsbro GoIF4,92

    P11 SPJUT 400      
1Melvin Edvardsson -07Götlunda IF20,84
2Liam Haili -06Wedevågs IF19,93
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF17,99
4Sigvard Einarson -07Wedevågs IF17,08
5Jasper Norlander -06Glanshammars IF14,90
6Jesper Lundgren -06Stocksäters IF12,01
7Hannes Kindvall -07Fjugesta IF10,41

    P9 60 M    Vind 0,0  
1Josef Nyberg -08Fjugesta IF9,71
2David Elander -08KFUM Örebro9,79
3Otto Wallenius -08Fjugesta IF10,22
4Erik Eisler -08Åsbro GoIF10,74
5Oskar Eriksson -08KFUM Örebro11,14
6Milo Åvall -08KFUM Örebro11,55

    P9 400 M      
1Svante Gustafsson -08KFUM Örebro1.18,25
2Svante Jorstig -08KFUM Örebro1.20,57
3Josef Nyberg -08Fjugesta IF1.22,38
4Adam Montén -08Thorengruppen TFC1.27,37
5Oskar Eriksson -08KFUM Örebro1.30,83
6Axel Larsson -08KFUM Örebro1.34,46
7Milo Åvall -08KFUM Örebro1.35,21

    P9 LÄNGD ZON      
1Josef Nyberg -08Fjugesta IF3,550,0
2Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro3,510,0
3David Elander -08KFUM Örebro3,390,0
4Svante Gustafsson -08KFUM Örebro3,360,0
5Otto Wallenius -08Fjugesta IF3,150,0
6Erik Eisler -08Åsbro GoIF3,050,0
7Oskar Eriksson -08KFUM Örebro2,960,0
8Adam Montén -08Thorengruppen TFC2,68-1,1
9Axel Larsson -08KFUM Örebro2,64-0,2

    P9 KULA 2,0      
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro7,78
2Josef Nyberg -08Fjugesta IF6,00
3Axel Larsson -08KFUM Örebro5,51
4Erik Eisler -08Åsbro GoIF5,24
5Adam Montén -08Thorengruppen TFC4,40
6Otto Wallenius -08Fjugesta IF4,27

    P8 60 M    Vind 0,0  
1William Daun -09Katrineholms SK10,02
2Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF10,85
3Anton Bergsten -09KFUM Örebro11,06
4Ragnar Spännar -09IFK Nora11,48
5Viktor Ehrnström -09KFUM Örebro12,35

    P8 400 M      
1William Daun -09Katrineholms SK1.20,37
2Anton Bergsten -09KFUM Örebro1.30,31
3Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF1.31,44
4Viktor Ehrnström -09KFUM Örebro1.34,65

    P8 LÄNGD ZON      
1William Daun -09Katrineholms SK3,65-0,2
2Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF2,63-1,3
3Viktor Ehrnström -09KFUM Örebro2,36-0,2

    P8 KULA 2,0      
1Anton Bergsten -09KFUM Örebro4,90
2Ragnar Spännar -09IFK Nora4,26
3Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF3,70
4Viktor Ehrnström -09KFUM Örebro3,42

    P7 60 M  HEAT 1  Vind -2,1  
1Axel Sjöholm -10Garphyttans IF11,08Final
2August Grek -10KFUM Örebro11,21Final
3Jeremia Nyberg -10Fjugesta IF12,04Final

    P7 60 M  HEAT 2  Vind -0,2  
1Jason Jonasson -10Södra Vi IF11,38Final
2Oskar Sjöberg -10Fjugesta IF12,22Final
3Oskar Karlsson -10Fjugesta IF12,24Final
4Felix Widlund -10KFUM Örebro12,41

    P7 60 M  FINAL  Vind -0,8  
1August Grek -10KFUM Örebro11,00
2Axel Sjöholm -10Garphyttans IF11,06
3Jason Jonasson -10Södra Vi IF11,24
4Oskar Sjöberg -10Fjugesta IF11,76
5Jeremia Nyberg -10Fjugesta IF12,03
6Oskar Karlsson -10Fjugesta IF12,15

    P7 400 M      
1August Grek -10KFUM Örebro1.28,89
2Jason Jonasson -10Södra Vi IF1.32,63
3Axel Sjöholm -10Garphyttans IF1.32,95
4Felix Widlund -10KFUM Örebro1.33,65
5Alex Engkvist -10KFUM Örebro1.35,98
6Oskar Karlsson -10Fjugesta IF1.43,77
7Jeremia Nyberg -10Fjugesta IF1.44,63

    P7 LÄNGD ZON      
1Jason Jonasson -10Södra Vi IF3,01-0,1
2August Grek -10KFUM Örebro2,800,0
3Alex Engkvist -10KFUM Örebro2,69-1,0
4Oskar Sjöberg -10Fjugesta IF2,370,0
5Oskar Karlsson -10Fjugesta IF2,140,0
6Isak Kindvall -10Fjugesta IF2,120,0
7Jeremia Nyberg -10Fjugesta IF2,110,0

    P7 KULA 2,0      
1Jason Jonasson -10Södra Vi IF4,85
2Oskar Karlsson -10Fjugesta IF3,10
3Isak Kindvall -10Fjugesta IF2,71
4Jeremia Nyberg -10Fjugesta IF2,38

    F15 80 M    Vind 0,0  
1Elin Wallin -03Glanshammars IF10,64
2Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS10,90
3Julia Widén -02Glanshammars IF11,57
4Maja Persson -02Stocksäters IF11,62
5Emma Karlsson -02Wedevågs IF11,85
6Maja Bjurman -02Thorengruppen TFC12,43

    F15 800 M      
1Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF2.44,50
2Julia Widén -02Glanshammars IF2.49,10
3Emelie Lindgren -02Glanshammars IF2.56,02
4Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF3.18,71

    F15 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,8  
1Clara Bernhult -02Thorengruppen TFC12,94Final
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF13,30Final

    F15 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind 0,0  
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF13,79Final
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF13,96Final
3Myra Eriksson -03Stocksäters IF15,56

    F15 80 M HÄCK  FINAL  Vind -0,8  
1Clara Bernhult -02Thorengruppen TFC12,97
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF13,64
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF13,69
4Tindra Frykholm -03Glanshammars IF14,90

    F15 HÖJD      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF1,48
2=Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,44
2=Helena Kuksa -02Åsbro GoIF1,44
4Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,40

    F15 LÄNGD      
1Clara Bernhult -02Thorengruppen TFC5,07-1,1
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF4,76-1,9
3Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS4,710,0
4Klara Frykholm -03Glanshammars IF4,560,0
5Elin Wallin -03Glanshammars IF4,390,0
6Tindra Frykholm -03Glanshammars IF4,300,0
7Emma Karlsson -02Wedevågs IF4,04+0,9
8Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF3,74-0,2

    F15 KULA 3,0      
1Embla Wihk -02Hammarby IF10,22
2Alexandra Nilsson -02Götlunda IF9,79
3Maja Bjurman -02Thorengruppen TFC8,75
4Emelie Lindgren -02Glanshammars IF7,90
5Helena Kuksa -02Åsbro GoIF7,44
6Thindra Pettersson -02Fjugesta IF5,17

    F15 SPJUT 500      
1Lovisa Pettersson -03Lidköpings IS30,60
2Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF28,58
3Embla Wihk -02Hammarby IF24,01
4Matilda Eklind -02KFUM Örebro23,40
5Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF22,09
6Julia Widén -02Glanshammars IF18,27
7Alexandra Nilsson -02Götlunda IF16,82
8Emelie Lindgren -02Glanshammars IF16,59

    F13 60 M  HEAT 1  Vind -1,5  
1Ebba Asp -04KFUM Örebro8,52Final
2Melinda Qvarforth -04Fjugesta IF8,86Final
3Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF9,01
4Nora Malmgren -05Motala AIF9,39
5Emma Hjelm -05Västerås FK9,49
6Svea Eklundh -05Motala AIF10,00

    F13 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Linnea Bolin -04Glanshammars IF8,90Final
2Lina Ånstad -05Motala AIF8,93Final
3Tilde Adolfsson -05Motala AIF9,16
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,43
5Iris Norlander -04Glanshammars IF9,54
6Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro9,96

    F13 60 M  HEAT 3  Vind -2,6  
1Agnes Bjerke -04Glanshammars IF8,73Final
2Nanna Frih -04Åsbro GoIF8,94Final
3Alva Lindmark -05KFUM Örebro9,25
4Eowyn Svahn -04Wedevågs IF9,54
5Filippa Bergdahl -05KFUM Örebro9,98
-Maja Särnholm -05KFUM Örebroej start

    F13 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Ebba Asp -04KFUM Örebro8,38
2Agnes Bjerke -04Glanshammars IF8,59
3Melinda Qvarforth -04Fjugesta IF8,80
4Nanna Frih -04Åsbro GoIF8,80
5Lina Ånstad -05Motala AIF8,91
6Linnea Bolin -04Glanshammars IF8,91

    F13 600 M      
1Tilde Adolfsson -05Motala AIF1.46,70
2Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF1.51,49
3Alva Lindmark -05KFUM Örebro1.53,76
4Nora Malmgren -05Motala AIF1.54,21
5Lina Ånstad -05Motala AIF1.58,23
6Svea Eklundh -05Motala AIF2.00,65
7Stina Windås -04Götlunda IF2.11,98

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind 0,0  
1Isabell Lundholm -04Thorengruppen TFC10,70Final
2Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF11,18
3Melinda Qvarforth -04Fjugesta IF11,27
4Emma Hjelm -05Västerås FK11,98
5Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF12,94

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,5  
1Irma Kron -04Åsbro GoIF10,90Final
2Svea Eklundh -05Motala AIF11,12Final
3Stina Windås -04Götlunda IF12,44
4Tilde Adolfsson -05Motala AIF12,51

    F13 60 M HÄCK  HEAT 3  Vind 0,0  
1Lina Ånstad -05Motala AIF10,74Final
2Ebba Asp -04KFUM Örebro10,85Final
3Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro12,28
4Nora Malmgren -05Motala AIF12,67

    F13 60 M HÄCK  FINAL  Vind 0,0  
1Isabell Lundholm -04Thorengruppen TFC10,53
2Ebba Asp -04KFUM Örebro10,58
3Irma Kron -04Åsbro GoIF10,60
4Lina Ånstad -05Motala AIF10,84
5Svea Eklundh -05Motala AIF11,15

    F13 HÖJD      
1Irma Kron -04Åsbro GoIF1,54
2Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF1,52
3Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF1,40
4Nora Malmgren -05Motala AIF1,37
5Emma Hjelm -05Västerås FK1,37
6Svea Eklundh -05Motala AIF1,37
7Agnes Bjerke -04Glanshammars IF1,37
8Sara Persson -05KFUM Örebro1,29

    F13 LÄNGD ZON      
1Nanna Frih -04Åsbro GoIF4,85+0,4
2Ebba Asp -04KFUM Örebro4,800,0
3Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF4,63+1,8
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF4,60+1,5
5Lina Ånstad -05Motala AIF4,59+0,5
6Agnes Bjerke -04Glanshammars IF4,470,0
7Irma Kron -04Åsbro GoIF4,410,0
8Alva Lindmark -05KFUM Örebro4,36+1,7
9Tilde Adolfsson -05Motala AIF4,31+1,9
10Linnea Bolin -04Glanshammars IF4,24+0,3
11Emma Hjelm -05Västerås FK4,17-0,1
12Eowyn Svahn -04Wedevågs IF4,05+1,0
13Svea Eklundh -05Motala AIF3,790,0
14Nora Malmgren -05Motala AIF3,770,0
15Klara Pettersson -05KFUM Örebro3,69+1,1
16Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro3,590,0

    F13 KULA 2,0      
1Tilda Bernhult -04Thorengruppen TFC13,06
2Alva Nilsson -04Thorengruppen TFC11,01
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,96
4Iris Norlander -04Glanshammars IF9,07
5Vilma Stolpe -04Götlunda IF8,79
6Isabell Lundholm -04Thorengruppen TFC8,60
7Svea Eklundh -05Motala AIF8,36
8Emilia Öster -05KFUM Örebro8,10
9Nora Malmgren -05Motala AIF7,65
10Emma Hjelm -05Västerås FK7,36
11Tilde Adolfsson -05Motala AIF7,12
12Klara Pettersson -05KFUM Örebro6,89

    F13 SPJUT 400      
1Tilda Bernhult -04Thorengruppen TFC34,60
2Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF24,09
3Nora Malmgren -05Motala AIF22,95
4Lina Ånstad -05Motala AIF20,33
5Vilma Stolpe -04Götlunda IF20,00
6Stella Stenman -04Thorengruppen TFC19,79
7Svea Eklundh -05Motala AIF15,95
8Tilde Adolfsson -05Motala AIF14,83
9Klara Pettersson -05KFUM Örebro9,73

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +0,4  
1Linn von Hofsten -06Glanshammars IF9,32Final
2Therese Pettersson -07Lidköpings IS9,36Final
3Maja Söderquist -06Fjugesta IF9,62Final
4Ida Larsson -06KFUM Örebro9,72Final
5Stella Holmquist -06KFUM Örebro10,62
6Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro10,93

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +0,1  
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF9,21Final
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,49Final
3Stella Önander -06KFUM Örebro9,77
4Julia Karlsson -07Fjugesta IF10,14
5Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF10,24
6Noomi Ericsson -07IFK Nora10,86

    F11 60 M  FINAL  Vind +0,7  
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF9,28
2Linn von Hofsten -06Glanshammars IF9,32
3Therese Pettersson -07Lidköpings IS9,42
4Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,49
5Maja Söderquist -06Fjugesta IF9,80
6Ida Larsson -06KFUM Örebro10,10

    F11 600 M      
1Elin Freed -06Glanshammars IF1.56,77
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF2.05,75
3Kim Semstrand -07IFK Nora2.08,35
4Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro2.10,50
5Maja Söderquist -06Fjugesta IF2.12,54
6Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro2.32,08

    F11 HÖJD      
1Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro1,23
2Maja Söderquist -06Fjugesta IF1,23
3Kayla Collin -07Åsbro GoIF1,19
4=Filippa Nilsson -06Götlunda IF1,10
4=Noomi Ericsson -07IFK Nora1,10
6Lillie Kron -07Åsbro GoIF1,05
7Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro1,00

    F11 LÄNGD ZON      
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF4,030,0
2Therese Pettersson -07Lidköpings IS3,94+0,8
3Maja Söderquist -06Fjugesta IF3,93+0,6
4Tuva Frih -07Åsbro GoIF3,87+1,6
5Stella Önander -06KFUM Örebro3,63+0,7
6Linn von Hofsten -06Glanshammars IF3,580,0
7Julia Karlsson -07Fjugesta IF3,34+0,4
8Kim Semstrand -07IFK Nora3,34+0,6
9Noomi Ericsson -07IFK Nora3,27+1,2
10Lillie Kron -07Åsbro GoIF3,26-0,3
11Ida Larsson -06KFUM Örebro3,18+1,4
12Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro3,12+2,12,99 +1,8
13Signe Spännar -07IFK Nora3,060,0
14Nathalie Soting -07Fjugesta IF2,800,0
15Stella Holmquist -06KFUM Örebro2,65+0,8

    F11 KULA 2,0      
1Lillie Kron -07Åsbro GoIF6,64
2Ida Larsson -06KFUM Örebro6,61
3Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro6,60
4Filippa Nilsson -06Götlunda IF5,95
5Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF5,67
6Julia Karlsson -07Fjugesta IF5,45
7Nathalie Soting -07Fjugesta IF4,71

    F11 SPJUT 400      
1Therese Pettersson -07Lidköpings IS17,01
2Filippa Nilsson -06Götlunda IF15,75
3Frida Arenvang -08Wedevågs IF14,49
4Stella Önander -06KFUM Örebro12,88
5Ida Larsson -06KFUM Örebro11,37
6Stella Holmquist -06KFUM Örebro10,05
7Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro9,58
8Molly Eriksson -09Västerås FK9,39

    F9 60 M  HEAT 1  Vind -0,4  
1Wilma Wessman -08Frövi IK10,09Final
2Hanna Franzén -08Fjugesta IF10,93Final
3Linnea Friström -08KFUM Örebro11,13
4Jonna Erlandsson -08IFK Nora11,14

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -0,2  
1Jenna Jonasson -08Södra Vi IF10,42Final
2Elnah Wennström -08Fjugesta IF10,97Final
3Astrid Bjerager -09IFK Nora11,51
4Evelina Wallén -08Götlunda IF12,41

    F9 60 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad10,52Final
2Wilma Tagesson -08KFUM Örebro10,56Final
3Molly Mikaelsson -08Götlunda IF11,10
4Alice Roxengergs -08Fjugesta IF11,58
5Linnea Ekström -08Wedevågs IF11,77

    F9 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Wilma Wessman -08Frövi IK10,31
2Jenna Jonasson -08Södra Vi IF10,38
3Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad10,51
4Wilma Tagesson -08KFUM Örebro10,78
5Elnah Wennström -08Fjugesta IF11,12
6Hanna Franzén -08Fjugesta IF11,32

    F9 400 M      
1Frida Arenvang -08Wedevågs IF1.18,59
2Wilma Wessman -08Frövi IK1.19,20
3Jenna Jonasson -08Södra Vi IF1.19,83
4Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad1.22,69
5Tea Andersson -08Fjugesta IF1.26,47
6Elnah Wennström -08Fjugesta IF1.39,54

    F9 LÄNGD ZON      
1Frida Arenvang -08Wedevågs IF3,38+1,6
2Wilma Wessman -08Frövi IK3,35+0,7
3Jenna Jonasson -08Södra Vi IF3,330,0
4Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad3,17+1,5
5Wilma Tagesson -08KFUM Örebro3,09+1,3
6Tea Andersson -08Fjugesta IF2,96-0,1
7Jonna Erlandsson -08IFK Nora2,95+2,42,93 +1,4
8Molly Mikaelsson -08Götlunda IF2,95+1,2
9Elnah Wennström -08Fjugesta IF2,84+1,4
10Hanna Franzén -08Fjugesta IF2,70+2,92,58 0,0
11Linnea Ekström -08Wedevågs IF2,58+0,7
12Evelina Wallén -08Götlunda IF2,57+1,5
13Alice Rozenbergs -08Fjugesta IF2,42+2,52,22 +0,2

    F9 KULA 2,0      
1Linnea Ekström -08Wedevågs IF5,63
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF5,36
3Wilma Tagesson -08KFUM Örebro5,22
4Jenna Jonasson -08Södra Vi IF5,21
5Molly Mikaelsson -08Götlunda IF4,66
6Tea Andersson -08Fjugesta IF4,47
7Wilma Wessman -08Frövi IK4,38
8Alice Rozenbergs -08Fjugesta IF4,23
9Evelina Wallén -08Götlunda IF4,06
10Elnah Wennström -08Fjugesta IF3,98

    F8 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Felicia Femermo -09Garphyttans IF10,99Final
2Agnes Steinberga -09KFUM Örebro11,53
3Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI11,61
4Linnea Lord -09Fjugesta IF12,29
5Malva Skyman -09Fjugesta IF12,42

    F8 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Molly Eriksson -09Västerås FK10,65Final
2Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF10,94Final
3Elin Bergman -09IFK Mora11,32Final
4Leona Olsson -09Fjugesta IF11,61
5Ellen Axelsson -09IFK Nora12,04

    F8 60 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Maja Bernhult -09Thorengruppen TFC11,13Final
2Signe Estarp -09KFUM Örebro11,33Final
3Astrid Wennström -09Fjugesta IF11,84
4Emma Helldén -09Fjugesta IF13,35

    F8 60 M  FINAL  Vind +1,8  
1Molly Eriksson -09Västerås FK10,54
2Felicia Femermo -09Garphyttans IF10,85
3Maja Bernhult -09Thorengruppen TFC10,97
4Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF11,02
5Signe Estarp -09KFUM Örebro11,12
6Elin Bergman -09IFK Mora11,29

    F8 400 M      
1Molly Eriksson -09Västerås FK1.30,38
2Maja Bernhult -09Thorengruppen TFC1.30,94
3Signe Estarp -09KFUM Örebro1.33,12
4Felicia Femermo -09Garphyttans IF1.39,63
5Elin Bergman -09IFK Mora1.41,65
6Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI1.41,75
7Leona Olsson -09Fjugesta IF1.44,08
8Agnes Steinberga -09KFUM Örebro1.47,77
9Malva Skyman -09Fjugesta IF2.00,75

    F8 LÄNGD ZON      
1Molly Eriksson -09Västerås FK3,17+0,9
2Felicia Femermo -09Garphyttans IF2,980,0
3Agnes Steinberga -09KFUM Örebro2,920,0
4Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF2,810,0
5Astrid Bjerager -09IFK Nora2,78+0,3
6Maja Bernhult -09Thorengruppen TFC2,77-0,3
7Elin Bergman -09IFK Mora2,76+2,12,56 0,0
8Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI2,69-1,1
9Ingrid Kron -09Åsbro GoIF2,660,0
10Ellen Axelsson -09IFK Nora2,590,0
11Linnea Lord -09Fjugesta IF2,55-0,1
12Signe Estarp -09KFUM Örebro2,530,0
13Astrid Wennström -09Fjugesta IF2,40+0,4
14Leona Olsson -09Fjugesta IF2,36-0,8
15Malva Skyman -09Fjugesta IF1,98+1,9
16Emma Helldén -09Fjugesta IF1,900,0

    F8 KULA 2,0      
1Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI5,09
2Agnes Steinberga -09KFUM Örebro4,80
3Molly Eriksson -09Västerås FK4,68
4Malva Skyman -09Fjugesta IF4,31
5Ingrid Kron -09Åsbro GoIF4,20
6Maja Bernhult -09Thorengruppen TFC3,98
7Linnea Lord -09Fjugesta IF3,57
8Elin Bergman -09IFK Mora3,40
9Leona Olsson -09Fjugesta IF3,17
10Emma Helldén -09Fjugesta IF3,06
11Astrid Wennström -09Fjugesta IF2,71
12Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF2,61

    F7 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF11,33Final
2Malva Törnqvist -10Åsbro GoIF11,71Final
3Astrid Sutter Beime -10KFUM Örebro12,15Final
4Milly Nyman -10KFUM Örebro12,39Final
5Emilia Olsson -10Fjugesta IF13,55
6Ellen Helldén -12Fjugesta IF15,21

    F7 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Lovisa Daun -11Katrineholms SK11,57Final
2Ellen Adolfsson -11Motala AIF12,62Final
3Alva Karlsson -10Fjugesta IF13,52
4Stina Lord -12Fjugesta IF13,58
5Rut Carlsson Nyman -10KFUM Örebro14,56

    F7 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF11,35
2Lovisa Daun -11Katrineholms SK11,37
3Malva Törnqvist -10Åsbro GoIF11,79
4Astrid Sutter Beime -10KFUM Örebro12,42
5Milly Nyman -10KFUM Örebro12,46
6Ellen Adolfsson -11Motala AIF12,67

    F7 400 M      
1Lovisa Daun -11Katrineholms SK1.36,97
2Astrid Sutter Beime -10KFUM Örebro1.40,32
3Milly Nyman -10KFUM Örebro1.42,12
4Ellen Adolfsson -11Motala AIF1.47,63
5Rut Carlsson Nyman -10KFUM Örebro1.58,96

    F7 LÄNGD ZON      
1Eira Granevald -11IF Göta Karlstad2,73+0,9
2Lovisa Daun -11Katrineholms SK2,69+1,9
3Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF2,480,0
4Malva Törnqvist -10Åsbro GoIF2,48+1,3
5Milly Nyman -10KFUM Örebro2,27+0,4
6Ellen Adolfsson -11Motala AIF2,18+0,4
7Alva Karlsson -10Fjugesta IF2,040,0
8Ellen Helldén -12Fjugesta IF1,92+0,8
9Emilia Olsson -10Fjugesta IF1,89+0,6
10Rut Carlsson Nyman -10KFUM Örebro1,83+1,4

    F7 KULA 2,0      
1Malva Törnqvist -10Åsbro GoIF3,46
2Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF2,65
3Rut Carlsson Nyman -10KFUM Örebro1,69

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram