Resultat Kilsbergskampen 26 aug 2018

   Fjugesta IF arrangerade på Kilsbergsvallen i Garphyttan
 
    P15 80 M    Vind +1,4  
1Patrik Pettersson -04Wedevågs IF10,32
2Albin Lammgård -04Glanshammars IF10,44
3Filip Sundin -04IF Göta Karlstad11,13

    P15 800 M      
1Filip Sundin -04IF Göta Karlstad2.38,56

    P15 HÖJD      
1Albin Lammgård -04Glanshammars IF1,52
2Filip Sundin -04IF Göta Karlstad1,44

    P15 LÄNGD      
1Patrik Pettersson -04Wedevågs IF4,870,0
2Filip Sundin -04IF Göta Karlstad4,77+1,7

    P15 KULA 4,0      
1Pelle Karlsson -03Götlunda IF10,17
2Filip Sundin -04IF Göta Karlstad9,60
3Gustav Käll -04Glanshammars IF8,63
4Patrik Pettersson -04Wedevågs IF7,47

    P15 SPJUT 600      
1Filip Sundin -04IF Göta Karlstad41,05
2Gustav Käll -04Glanshammars IF26,54
3Albin Lammgård -04Glanshammars IF26,45
4Pelle Karlsson -03Götlunda IF26,34

    P13 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro8,78Final
2Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,13Final
3Jon Joelsson -06Thorengruppen TFC9,33Final
4George Kennedy -06Thorengruppen TFC9,55
5Ahmed Ahmed -05Fjugesta IF10,04

    P13 60 M  HEAT 2  Vind +1,2  
1Edwin Gyllander -05KFUM Örebro8,68Final
2Johan Runesson -05Fjugesta IF8,74Final
3Max Titus -05Frövi IK9,28Final
4Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,27
5Yosef Ahmed -06Fjugesta IF10,80

    P13 60 M  FINAL  Vind +0,9  
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro8,74
2Edwin Gyllander -05KFUM Örebro8,82
3Johan Runesson -05Fjugesta IF8,85
4Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,06
5Jon Joelsson -06Thorengruppen TFC9,47
-Max Titus -05Frövi IKej start

    P13 600 M      
1Mio Sörling -05KFUM Örebro1.41,97
2Anton Eklind -05KFUM Örebro1.42,60
3Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC1.43,63
4Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF1.47,60
5George Kennedy -06Thorengruppen TFC2.14,22

    P13 60 M HÄCK    Vind +0,7  
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro10,61
2Anton Eklind -05KFUM Örebro10,72
3Daniel Kindvall -05Fjugesta IF11,69

    P13 HÖJD      
1Hampus Hillding -06KFUM Örebro1,46
2Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro1,43
3Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,43
4Max Titus -05Frövi IK1,33
5Jon Joelsson -06Thorengruppen TFC1,25

    P13 LÄNGD ZON      
1Hampus Hillding -06KFUM Örebro4,77+0,1
2Johan Runesson -05Fjugesta IF4,36+1,34.32
3Edwin Gyllander -05KFUM Örebro4,36+1,04.24
4Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro4,29+1,4
5Jon Joelsson -06Thorengruppen TFC4,110,0
6Hampus Wiborg -05KFUM Örebro4,10+1,9
7Daniel Kindvall -05Fjugesta IF4,08+0,6
8Ludvig Sjöberg -05Åsbro GoIF3,99+1,0
9Viggo Olsson -06Thorengruppen TFC3,66+0,8
10Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro3,58+1,3
11Liam Haili -06Wedevågs IF3,440,0
12Robin Ringström -05KFUM Örebro3,180,0
13Ahmed Ahmed -05Fjugesta IF3,160,0
14Yosef Ahmed -06Fjugesta IF2,82+1,1

    P13 KULA 3,0      
1Teodor Wallén -05Götlunda IF10,85
2Hampus Hillding -06KFUM Örebro10,16
3Johan Runesson -05Fjugesta IF9,83
4Robin Ringström -05KFUM Örebro8,88
5Daniel Kindvall -05Fjugesta IF8,71
6Edwin Gyllander -05KFUM Örebro7,12
7Johan Lindkvist -06Wedevågs IF6,38

    P13 SPJUT 400      
1Anton Eklind -05KFUM Örebro33,75
2Edwin Gyllander -05KFUM Örebro30,98
3Johan Runesson -05Fjugesta IF29,16
4Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro25,24
5Robin Ringström -05KFUM Örebro25,17
6Liam Haili -06Wedevågs IF22,45
7Johan Lindkvist -06Wedevågs IF20,57
8Ahmed Ahmed -05Fjugesta IF15,18
9Yosef Ahmed -06Fjugesta IF11,82

    P11 60 M  HEAT 1  Vind +1,2  
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,30Final
2Joshua Harrington -08Stocksäters IF9,34Final
3Simon Svartengren -07KFUM Örebro9,52Final
4Albin Wallgren -07Åsbro GoIF10,16
5Max Lann -07KFUM Örebro10,31
6Eric Lundgren -08Fjugesta IF11,67

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +1,4  
1Olle Leonardsson -07KFUM Örebro9,07Final
2Bastian Widlund -07KFUM Örebro9,70Final
3Victor Skoglund -08Karlskoga FIF9,87Final
4Elliot Satten -07Katrineholms SK9,95
5Sigvard Einarson -07Wedevågs IF10,14
6Noel Lundström -08Götlunda IF10,87

    P11 60 M  FINAL  Vind +1,1  
1Olle Leonardsson -07KFUM Örebro9,09
2Joshua Harrington -08Stocksäters IF9,32
3Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,51
4Simon Svartengren -07KFUM Örebro9,55
5Bastian Widlund -07KFUM Örebro9,64
6Victor Skoglund -08Karlskoga FIF10,17

    P11 600 M      
1Bastian Widlund -07KFUM Örebro2.00,31
2Albin Wallgren -07Åsbro GoIF2.01,81
3Elliot Satten -07Katrineholms SK2.02,47
4Hampus Östring -08KFUM Örebro2.05,12
5Sigvard Einarson -07Wedevågs IF2.08,18

    P11 HÖJD      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta1,32
2Simon Svartengren -07KFUM Örebro1,26
3Samuel Berglund -07KFUM Örebro1,26
4Sigvard Einarson -07Wedevågs IF1,19
5=Max Lann -07KFUM Örebro1,19
5=Hampus Östring -08KFUM Örebro1,19
7Olle Jendeberg -09KFUM Örebro1,19
8Victor Skoglund -08Karlskoga FIF1,10
9Melvin Edvardsson -07Götlunda IF1,05
10Mio Norin -08Tjalve IF Norrköping1,00

    P11 LÄNGD ZON      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta4,060,0
2Elliot Satten -07Katrineholms SK3,88+1,0
3Ludvig Käll -07Glanshammars IF3,86+1,2
4Sigvard Einarson -07Wedevågs IF3,750,0
5Albin Wallgren -07Åsbro GoIF3,38+0,7
6Victor Skoglund -08Karlskoga FIF3,35+1,7
7Mio Norin -08Tjalve IF Norrköping3,13+1,3
8Noel Lundström -08Götlunda IF2,93+1,9

    P11 KULA 2,0      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,86
2Sigvard Einarson -07Wedevågs IF8,25
3Melvin Edvardsson -07Götlunda IF8,16
4Hannes Kindvall -07Fjugesta IF8,02
5Ludvig Käll -07Glanshammars IF7,72
6Max Lann -07KFUM Örebro7,10
7Victor Skoglund -08Karlskoga FIF6,70
8Elliot Satten -07Katrineholms SK6,45
9Mio Norin -08Tjalve IF Norrköping6,06

    P11 SPJUT 400      
1Melvin Edvardsson -07Götlunda IF23,72
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta20,62
3Sigvard Einarson -07Wedevågs IF20,14
4Victor Skoglund -08Karlskoga FIF18,94
5Hannes Kindvall -07Fjugesta IF15,69

    P9 60 M  HEAT 1  Vind +0,7  
1Olle Jendeberg -09KFUM Örebro10,30Final
2Noa Windal -09KFUM Örebro10,94Final
3Carl Östberg -09Finspångs AIK11,19
4Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF11,40

    P9 60 M  HEAT 2  Vind +1,3  
1Anthon Efremov -09Åsbro GoIF10,18Final
2Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF10,24Final
3Felix Bjurling -09Glanshammars IF10,53Final
4Felix Sjöstedt -09Glanshammars IF10,66Final

    P9 60 M  FINAL  Vind +0,9  
1Olle Jendeberg -09KFUM Örebro9,95
2Anthon Efremov -09Åsbro GoIF10,15
3Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF10,54
4Noa Windal -09KFUM Örebro10,74
5Felix Sjöstedt -09Glanshammars IF10,75
6Felix Bjurling -09Glanshammars IF10,77

    P9 400 M      
1Olle Jendeberg -09KFUM Örebro1.18,38
2Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF1.25,59
3Anthon Efremov -09Åsbro GoIF1.26,60
4Noa Windal -09KFUM Örebro1.27,58

    P9 LÄNGD ZON      
1Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF3,460,0
2Olle Jendeberg -09KFUM Örebro3,410,0
3Noa Windal -09KFUM Örebro3,09+0,1
4Carl Östberg -09Finspångs AIK2,800,0
5Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF2,54+0,5
6Lukas Lagerson -09Glanshammars IF1,97+0,1
7Ragnar Spännar -09IFK Nora1,95+0,7

    P9 KULA 2,0      
1Carl Östberg -09Finspångs AIK7,01
2Anton Bergsten -09KFUM Örebro6,79
3Felix Bjurling -09Glanshammars IF6,42
4Felix Sjöstedt -09Glanshammars IF6,19
5Olle Jendeberg -09KFUM Örebro5,97
6Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF5,47
7Lukas Lagerson -09Glanshammars IF5,29
8Ragnar Spännar -09IFK Nora5,23

    P8 60 M  HEAT 1  Vind +1,4  
1August Grek -10KFUM Örebro10,40Final
2Oskar Sjöberg -10Fjugesta IF11,18Final
3Felix Widlund -10KFUM Örebro11,43Final
4Elis Adamsson -10Glanshammars IF11,61Final
5Oscar Karlsson -10Fjugesta IF11,72
6Isak Kindvall -10Fjugesta IF12,45

    P8 60 M  HEAT 2  Vind +1,3  
1Noel Seger -10Glanshammars IF10,77Final
2Jeremia Nyberg -10Fjugesta IF11,47Final
3Vincent Molina Åsberg -10KFUM Örebro11,70
4Johan Evenhamre -10KFUM Örebro12,50
5Jack Ekström -10Fjugesta IF12,77

    P8 60 M  FINAL  Vind +0,2  
1August Grek -10KFUM Örebro10,32
2Noel Seger -10Glanshammars IF10,78
3Oskar Sjöberg -10Fjugesta IF10,86
4Jeremia Nyberg -10Fjugesta IF11,43
5Felix Widlund -10KFUM Örebro11,51
6Elis Adamsson -10Glanshammars IF11,89

    P8 400 M      
1August Grek -10KFUM Örebro1.24,46
2Noel Seger -10Glanshammars IF1.25,01
3Felix Widlund -10KFUM Örebro1.29,32
4Johan Evenhamre -10KFUM Örebro1.39,70

    P8 LÄNGD ZON      
1August Grek -10KFUM Örebro3,00+1,6
2Vincent Molina Åsberg -10KFUM Örebro2,64+1,6
3Jeremia Nyberg -10Fjugesta IF2,54+0,8
4Elis Adamsson -10Glanshammars IF2,51+1,2
5Oscar Karlsson -10Fjugesta IF2,38+1,8
6Isak Kindvall -10Fjugesta IF2,360,0

    P8 KULA 2,0      
1Felix Widlund -10KFUM Örebro4,58
2Elis Adamsson -10Glanshammars IF3,97
3Oscar Karlsson -10Fjugesta IF3,77
4Isak Kindvall -10Fjugesta IF3,54
5Jeremia Nyberg -10Fjugesta IF3,43

    P7 60 M  HEAT 1  Vind +0,5  
1Ivars Steinbergs -11KFUM Örebro10,51Final
2Oskar Liljeberg -11KFUM Örebro11,15Final
3Edvin Lindén -11Åsbro GoIF11,22Final
4Holger Spännar -11IFK Nora12,98

    P7 60 M  HEAT 2  Vind +0,4  
1Theo Holm -11KFUM Örebro11,07Final
2Bruno Thuvander -11KFUM Örebro11,92Final
3Mille Norin -11Tjalve IF Norrköping12,25Final
4Elvis Sevelin -13Katrineholms SK15,93

    P7 60 M  FINAL  Vind +1,2  
1Ivars Steinbergs -11KFUM Örebro10,37
2Oskar Liljeberg -11KFUM Örebro10,38
3Theo Holm -11KFUM Örebro11,04
4Edvin Lindén -11Åsbro GoIF11,40
5Bruno Thuvander -11KFUM Örebro11,56
6Mille Norin -11Tjalve IF Norrköping12,18

    P7 400 M      
1Ivars Steinbergs -11KFUM Örebro1.32,87
2Bruno Thuvander -11KFUM Örebro1.36,99
3Oskar Liljeberg -11KFUM Örebro1.37,10
4Theo Holm -11KFUM Örebro1.37,16
5Mille Norin -11Tjalve IF Norrköping1.44,12

    P7 LÄNGD ZON      
1Ivars Steinbergs -11KFUM Örebro2,89+0,9
2Edvin Lindén -11Åsbro GoIF2,77+0,9
3Theo Holm -11KFUM Örebro2,74+0,1
4Bruno Thuvander -11KFUM Örebro2,38+1,4
5Mille Norin -11Tjalve IF Norrköping2,30+0,8
6Holger Spännar -11IFK Nora2,09+1,6
7Elvis Sevelin -13Katrineholms SK1,56+1,9

    P7 KULA 2,0      
1Oskar Liljeberg -11KFUM Örebro4,35
2Mille Norin -11Tjalve IF Norrköping4,07
3Ivars Steinbergs -11KFUM Örebro3,80
4Theo Holm -11KFUM Örebro3,65
5Bruno Thuvander -11KFUM Örebro3,27
6Elvis Sevelin -13Katrineholms SK1,86
7Knut Calais -13KFUM Örebro1,69

    F15 80 M    Vind 0,0  
1Ebba Asp -04KFUM Örebro10,48
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF10,52
3Elin Wallin -03Glanshammars IF11,00
4Tyra Tjulander -04Västerås FK11,04
5Nanna Frih -04Åsbro GoIF11,38

    F15 800 M      
1Emma Eriksson -06IK Westmannia2.47,58
2Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF2.58,48
3Stina Windås -04Götlunda IF3.02,01
4Agnes Adamsson -04Glanshammars IF3.08,35

    F15 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind +1,0  
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF12,87Final
2Tyra Tjulander -04Västerås FK13,28Final
3Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF15,41
4Stina Windås -04Götlunda IF15,58

    F15 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind +1,1  
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF12,95Final
2Tilda Bernhult -04Thorengruppen TFC13,25Final
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF13,87

    F15 80 M HÄCK  FINAL  Vind +0,2  
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF12,54
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF12,89
3Tilda Bernhult -04Thorengruppen TFC13,13
4Tyra Tjulander -04Västerås FK13,13

    F15 HÖJD      
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,52
2Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF1,48

    F15 LÄNGD      
1Ebba Asp -04KFUM Örebro4,75+1,9
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF4,740,0
3Nanna Frih -04Åsbro GoIF4,63+1,0
4Agnes Adamsson -04Glanshammars IF3,80+0,9

    F15 KULA 3,0      
1Tilda Bernhult -04Thorengruppen TFC11,66
2Vilma Stolpe -04Götlunda IF10,07
3Elin Wallin -03Glanshammars IF7,33

    F15 SPJUT 500      
1Tilda Bernhult -04Thorengruppen TFC38,49
2Vilma Stolpe -04Götlunda IF20,36
3Klara Frykholm -03Glanshammars IF19,38
4Tindra Frykholm -03Glanshammars IF15,20
5Agnes Adamsson -04Glanshammars IF12,39

    F13 60 M  HEAT 1  Vind +1,4  
1Lina Ånstad -05Motala AIF8,45Final
2Thelma Gullberg -05Motala AIF9,06Final
3Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF9,08
4Ida Larsson -06KFUM Örebro9,46

    F13 60 M  HEAT 2  Vind +1,1  
1Linn von Hofsten -06Glanshammars IF8,82Final
2Tilde Adolfsson -05Motala AIF9,01Final
3Malva Axén -05Motala AIF9,02Final
4Maja Särnholm -05KFUM Örebro9,40
5Sara Persson -05KFUM Örebro9,57

    F13 60 M  HEAT 3  Vind +1,2  
1Emma Hjelm -05Motala AIF8,92Final
2Maja Söderquist -06Fjugesta IF9,25
3Elin Jakobsson -05KFUM Örebro9,32
4Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro9,74

    F13 60 M  FINAL  Vind +1,6  
1Lina Ånstad -05Motala AIF8,53
2Linn von Hofsten -06Glanshammars IF8,64
3Emma Hjelm -05Motala AIF8,98
4Tilde Adolfsson -05Motala AIF8,99
5Malva Axén -05Motala AIF9,07
6Thelma Gullberg -05Motala AIF9,37

    F13 600 M      
1Tilde Adolfsson -05Motala AIF1.50,15
2Nora Malmgren -05Motala AIF1.52,21
3Lina Ånstad -05Motala AIF2.04,36
4Ida Kindbom -05Motala AIF2.06,86
5Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF2.10,02
6Emilia Öster -05KFUM Örebro2.10,75
7Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro2.24,31

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind +0,9  
1Emma Hjelm -05Motala AIF10,37Final
2Malva Axén -05Motala AIF10,46Final
3Thelma Gullberg -05Motala AIF10,83Final
4Molly Eriksson -05KFUM Örebro11,47
5Maja Söderquist -06Fjugesta IF12,18

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind +0,5  
1Lina Ånstad -05Motala AIF10,46Final
2Ida Kindbom -05Motala AIF11,45Final
3Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF12,12
4Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF12,15
5Maja Särnholm -05KFUM Örebro12,16

    F13 60 M HÄCK  FINAL  Vind +0,2  
1Malva Axén -05Motala AIF10,23
2Lina Ånstad -05Motala AIF10,35
3Emma Hjelm -05Motala AIF10,38
4Thelma Gullberg -05Motala AIF10,92
5Ida Kindbom -05Motala AIF11,61

    F13 HÖJD      
1Johanna Fernberg -06IK Westmannia1,46
2Emma Hjelm -05Motala AIF1,43
3Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF1,40
4Emma Eriksson -06IK Westmannia1,37
5Ida Kindbom -05Motala AIF1,33
6Nora Malmgren -05Motala AIF1,29
7Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia1,29
8Maja Söderquist -06Fjugesta IF1,25
9Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF1,20

    F13 LÄNGD ZON      
1Lina Ånstad -05Motala AIF4,530,0
2Emma Hjelm -05Motala AIF4,320,0
3Johanna Fernberg -06IK Westmannia4,250,0
4Nora Malmgren -05Motala AIF4,210,0
5Maja Söderquist -06Fjugesta IF4,16-0,7
6Tilde Adolfsson -05Motala AIF4,110,0
7Ida Kindbom -05Motala AIF4,090,0
8Elin Jakobsson -05KFUM Örebro4,05-0,1
9Maja Särnholm -05KFUM Örebro3,990,0
10Emilia Öster -05KFUM Örebro3,930,0
11Thelma Gullberg -05Motala AIF3,920,0
12Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro3,79-0,3
13Molly Eriksson -05KFUM Örebro3,760,0
14Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF3,65-0,4

    F13 KULA 2,0      
1Malva Axén -05Motala AIF12,19
2Ida Kindbom -05Motala AIF9,16
3Johanna Fernberg -06IK Westmannia8,74
4Tova Wåhlander -05IK Westmannia8,53
5Emilia Öster -05KFUM Örebro8,47
6Emma Hjelm -05Motala AIF8,39
7Thelma Gullberg -05Motala AIF7,84
8Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia7,52
9Ida Larsson -06KFUM Örebro7,45

    F13 SPJUT 400      
1Malva Axén -05Motala AIF27,95
2Nora Malmgren -05Motala AIF27,41
3Lina Ånstad -05Motala AIF23,98
4Ida Kindbom -05Motala AIF20,99
5Tova Wåhlander -05IK Westmannia19,71
6Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia17,34
7Emma Hjelm -05Motala AIF16,36
8Thelma Gullberg -05Motala AIF16,29
9Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF15,24
10Ida Larsson -06KFUM Örebro11,92

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +0,8  
1Ebba Lindén -07Åsbro GoIF9,35Final
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,51Final
3Elsa Lindbäck -07Linköpings GIF10,25
4Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF10,48
5Linnéa Willenfors -07IFK Nora10,56
6Molly Mikaelsson -08Götlunda IF11,01

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -0,5  
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF9,03Final
2Alva Edin -08Götlunda IF10,11
3Ella Lindgren -07KFUM Örebro10,38
4Tea Andersson -08Fjugesta IF10,76
5Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro10,76

    F11 60 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Isolde Väinölä -07IK Westmannia9,33Final
2Olivia Okara -07KFUM Örebro9,67Final
3Elnah Wennström -08Fjugesta IF10,64
4Signe Spännar -07IFK Nora10,66
5Evelina Wallén -08Götlunda IF11,83

    F11 60 M  HEAT 4  Vind +1,3  
1Moa Kindbom -07Motala AIF9,78Final
2Julia Karlsson -07Fjugesta IF10,08
2Doris Blom-Blomqvist -08Åsbro GoIF10,08
4Wilma Larsson -07KFUM Örebro10,09
5Freya Sundström -08IFK Nora10,55
6Jonna Erlandsson -08IFK Nora10,81

    F11 60 M  FINAL  Vind +1,0  
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF8,92
2Isolde Väinölä -07IK Westmannia9,23
3Tuva Frih -07Åsbro GoIF9,40
4Ebba Lindén -07Åsbro GoIF9,53
5Olivia Okara -07KFUM Örebro9,77
6Moa Kindbom -07Motala AIF10,12

    F11 600 M      
1Moa Kindbom -07Motala AIF1.57,22
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF2.01,41
3Olivia Okara -07KFUM Örebro2.03,72
4Tuva Frih -07Åsbro GoIF2.03,99
5Isolde Väinölä -07IK Westmannia2.07,16
6Kim Semstrand -07IFK Nora2.08,10
7Ella Lindgren -07KFUM Örebro2.13,04
8Doris Blom-Blomqvist -08Åsbro GoIF2.17,51

    F11 HÖJD      
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF1,40
2Olivia Okara -07KFUM Örebro1,26
3Elsa Lindbäck -07Linköpings GIF1,19
4Alexandra Fernberg -08IK Westmannia1,19
5=Hilma Sevelin -07Katrineholms SK1,15
5=Moa Kindbom -07Motala AIF1,15
7Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro1,10
8Tea Andersson -08Fjugesta IF1,05
9Molly Mikaelsson -08Götlunda IF1,05
10Elnah Wennström -08Fjugesta IF1,00
11Ella Lindgren -07KFUM Örebro1,00
12Evelina Wallén -08Götlunda IF0,95

    F11 LÄNGD ZON      
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF4,060,0
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF3,78-0,7
3Ebba Lindén -07Åsbro GoIF3,720,0
4Frida Arenvang -08Wedevågs IF3,59-1,1
5Wilma Larsson -07KFUM Örebro3,55-1,4
6Moa Kindbom -07Motala AIF3,540,0
7Alexandra Fernberg -08IK Westmannia3,41-0,3
8Doris Blom-Blomqvist -08Åsbro GoIF3,270,0
9Alva Edin -08Götlunda IF3,260,0
10Linnéa Willenfors -07IFK Nora3,23-0,4
11Signe Spännar -07IFK Nora3,13-0,2
12Hilma Sevelin -07Katrineholms SK3,12-0,3
13Kim Semstrand -07IFK Nora3,090,0
14Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro3,05-0,9
15Tea Andersson -08Fjugesta IF3,03-0,5
16Elsa Lindbäck -07Linköpings GIF3,010,0
17Elnah Wennström -08Fjugesta IF3,01-0,7
18Molly Mikaelsson -08Götlunda IF2,990,0
19Nova Samuelsson -07KFUM Örebro2,880,0
20Jonna Erlandsson -08IFK Nora2,87-0,5
21Freya Sundström -08IFK Nora2,82-0,3
22Minna Edwardsson -08Fjugesta IF2,080,0

    F11 KULA 2,0      
1Julia Karlsson -07Fjugesta IF8,98
2Isolde Väinölä -07IK Westmannia7,30
3Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF6,62
4Moa Kindbom -07Motala AIF6,40
5Elsa Lindbäck -07Linköpings GIF6,25
6Frida Arenvang -08Wedevågs IF6,15
7Hilma Sevelin -07Katrineholms SK6,10
8Nova Samuelsson -07KFUM Örebro5,89
9Doris Blom-Blomqvist -08Åsbro GoIF5,85
10Alva Edin -08Götlunda IF5,68
11Wilma Larsson -07KFUM Örebro5,60
12Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro5,59
13Elnah Wennström -08Fjugesta IF5,38
14Tea Andersson -08Fjugesta IF5,09
15Evelina Wallén -08Götlunda IF5,04

    F11 SPJUT 400      
1Julia Karlsson -07Fjugesta IF18,31
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF17,06
3Alexandra Fernberg -08IK Westmannia14,00
4Moa Kindbom -07Motala AIF13,91
5Hilma Sevelin -07Katrineholms SK13,49
6Ingrid Steinberga -07KFUM Örebro11,89
7Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF10,67
8Elsa Lindbäck -07Linköpings GIF9,95

    F9 60 M  HEAT 1  Vind +0,9  
1Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF10,45Final
2Stina Östholm -09Eskilstuna FI10,48Final
3Milla Svensson -09Glanshammars IF10,95Final
4Agnes Steinberga -09KFUM Örebro11,27
5Linnea Lord -09Fjugesta IF11,93
6Emma Helldén -09Fjugesta IF12,94

    F9 60 M  HEAT 2  Vind +2,2  
1Filippa Hedlund -09KFUM Örebro10,41Final
2Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF10,70Final
3Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI11,06Final
4Astrid Wennström -09Fjugesta IF11,34
5Leonie Käll -09Glanshammars IF11,77
6Malva Skyman -09Fjugesta IF11,90

    F9 60 M  FINAL  Vind +1,3  
1Stina Östholm -09Eskilstuna FI10,19
2Filippa Hedlund -09KFUM Örebro10,23
3Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF10,24
4Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF10,51
5Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI11,14
6Milla Svensson -09Glanshammars IF11,17

    F9 400 M      
1Stina Östholm -09Eskilstuna FI1.21,51
2Maja Bernhult -09Thorengruppen TFC1.23,14
3Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF1.28,43
4Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI1.30,35
5Astrid Wennström -09Fjugesta IF1.33,77
6Leonie Käll -09Glanshammars IF1.36,54
7Milla Svensson -09Glanshammars IF1.38,94

    F9 LÄNGD ZON      
1Stina Östholm -09Eskilstuna FI3,39-0,3
2Filippa Hedlund -09KFUM Örebro3,200,0
3Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI3,150,0
4Lowa Törnqvist -09Åsbro GoIF3,12-0,2
5Maja Bernhult -09Thorengruppen TFC3,03-0,1
6Milla Svensson -09Glanshammars IF3,010,0
7Agnes Steinberga -09KFUM Örebro2,97-1,1
8Linnea Lord -09Fjugesta IF2,670,0
9Malva Skyman -09Fjugesta IF2,570,0
10Emma Helldén -09Fjugesta IF2,37+0,7
11Astrid Wennström -09Fjugesta IF2,320,0
12Leonie Käll -09Glanshammars IF2,30-1,0

    F9 KULA 2,0      
1Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI5,84
2Maja Bernhult -09Thorengruppen TFC4,93
3Agnes Steinberga -09KFUM Örebro4,79
4Linnea Lord -09Fjugesta IF4,78
5Malva Skyman -09Fjugesta IF4,74
6Stina Östholm -09Eskilstuna FI4,60
7Astrid Wennström -09Fjugesta IF4,32
8Emma Helldén -09Fjugesta IF3,83

    F8 60 M  HEAT 1  Vind +1,1  
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK10,25Final
2Elvira Lindén -10Åsbro GoIF10,41Final
3Siri Löfberg -10KFUM Örebro11,17Final
4Märta Lindbäck -10Linköpings GIF12,39Final
5Rut Carlson Nyman -10KFUM Örebro13,73

    F8 60 M  HEAT 2  Vind +1,5  
1Astrid Sutter Beime -10KFUM Örebro11,83Final
2Milly Nyman -10KFUM Örebro11,88Final
3Tuva Berg -10KFUM Örebro12,88
4Olivia Blomqvist -10KFUM Örebro13,93

    F8 60 M  FINAL  Vind +1,1  
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK10,17
2Elvira Lindén -10Åsbro GoIF10,49
3Siri Löfberg -10KFUM Örebro11,04
4Astrid Sutter Beime -10KFUM Örebro11,55
5Milly Nyman -10KFUM Örebro11,74
6Märta Lindbäck -10Linköpings GIF12,58

    F8 400 M      
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK1.23,17
2Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF1.32,44
3Astrid Sutter Beime -10KFUM Örebro1.38,45
4Milly Nyman -10KFUM Örebro1.42,83
5Märta Lindbäck -10Linköpings GIF2.21,75

    F8 LÄNGD ZON      
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK3,17-0,1
2Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF2,94-0,5
3Siri Löfberg -10KFUM Örebro2,93-1,1
4Amanda Sjöström -10IFK Märsta2,760,0
5Milly Nyman -10KFUM Örebro2,260,0
6Märta Lindbäck -10Linköpings GIF2,19-0,9
7Corinne Käll -10Glanshammars IF2,10-0,2
8Rut Carlson Nyman -10KFUM Örebro2,010,0
9Tuva Berg -10KFUM Örebro1,920,0

    F8 KULA 2,0      
1Elin Törnqvist -10Åsbro GoIF4,09
2Amanda Sjöström -10IFK Märsta4,06
3Maja Sevelin -10Katrineholms SK3,75
4Märta Lindbäck -10Linköpings GIF3,73
5Olivia Blomqvist -10KFUM Örebro3,57
6Corinne Käll -10Glanshammars IF2,91
7Rut Carlson Nyman -10KFUM Örebro2,27

    F7 60 M  HEAT 1  Vind +0,8  
1Ellen Adolfsson -11Motala AIF11,09
2Wilma Höög-Duberg -11KFUM Örebro11,38
3Judith Evertson Thuvander -11KFUM Örebro11,60
4Filippa Pettersson -11Wedevågs IF12,97

    F7 60 M  HEAT 2  Vind +1,3  
1Stina Lord -12Fjugesta IF12,52
2Maja Östberg -12Finspångs AIK13,06
3Ellen Helldén -12Fjugesta IF13,15

    F7 60 M  SAMLAD LISTA    
1Ellen Adolfsson -11Motala AIF11,09
2Wilma Höög-Duberg -11KFUM Örebro11,38
3Judith Evertson Thuvander -11KFUM Örebro11,60
4Stina Lord -12Fjugesta IF12,52
5Filippa Pettersson -11Wedevågs IF12,97
6Maja Östberg -12Finspångs AIK13,06
7Ellen Helldén -12Fjugesta IF13,15

    F7 400 M      
1Wilma Höög-Duberg -11KFUM Örebro1.36,90
2Judith Evertson Thuvander -11KFUM Örebro1.40,24
3Ellen Adolfsson -11Motala AIF1.40,75
4Filippa Pettersson -11Wedevågs IF1.41,22
5Stina Lord -12Fjugesta IF1.49,14
6Ellen Helldén -12Fjugesta IF1.55,69

    F7 LÄNGD ZON      
1Judith Evertson Thuvander -11KFUM Örebro2,80-1,0
2Ellen Adolfsson -11Motala AIF2,78-0,3
3Wilma Höög-Duberg -11KFUM Örebro2,620,0
4Filippa Pettersson -11Wedevågs IF2,400,02.36
5Maja Östberg -12Finspångs AIK2,40-1,82.24
6Stina Lord -12Fjugesta IF2,14-0,7
7Ellen Helldén -12Fjugesta IF1,86-0,2

    F7 KULA 2,0      
1Ellen Helldén -12Fjugesta IF2,82
2Judith Evertson Thuvander -11KFUM Örebro2,65
3Filippa Pettersson -11Wedevågs IF2,52
4Maja Östberg -12Finspångs AIK2,03

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram