Resultat Kilsbergskampen 1 sept 2019

   Fjugesta IF arrangerade på Kilsbergsvallen i Garphyttan
 
    MÄN 800 M      
1Rodney Hundemark -69IFK Nora2.11,12
2Arturs Steinbergs -74Glanshammars IF2.16,29

    P15 80 M  HEAT 1  Vind +1,0  
1Edwin Gyllander -05KFUM Örebro10,76Final
2Erik Nilsson -04Karlskoga FIF10,95Final
3Johan Runesson -05Fjugesta IF11,21Final

    P15 80 M  HEAT 2  Vind +0,1  
1Zinédine Eade -04Stocksäters IF10,84Final
2Max Titus -05KFUM Örebro11,12Final
3Daniel Kindvall -05Fjugesta IF11,41Final
4Hampus Wiborg -05KFUM Örebro11,48

    P15 80 M  FINAL  Vind +1,6  
1Zinédine Eade -04Stocksäters IF10,54
2Edwin Gyllander -05KFUM Örebro10,74
3Erik Nilsson -04Karlskoga FIF10,94
4Johan Runesson -05Fjugesta IF11,15
5Max Titus -05KFUM Örebro11,43
6Daniel Kindvall -05Fjugesta IF12,24

    P15 800 M      
1Anton Eklind -05KFUM Örebro2.29,26
2Zinédine Eade -04Stocksäters IF2.38,48
3Johan Runesson -05Fjugesta IF2.59,56

    P15 80 M HÄCK    Vind +1,0  
1Johan Runesson -05Fjugesta IF14,34

    P15 HÖJD      
1Max Titus -05KFUM Örebro1,40
2Daniel Kindvall -05Fjugesta IF1,35
3Johan Runesson -05Fjugesta IF1,25

    P15 LÄNGD      
1Erik Nilsson -04Karlskoga FIF5,150,0
2Zinédine Eade -04Stocksäters IF4,59-1,3
3Johan Runesson -05Fjugesta IF4,45-1,0
4Max Titus -05KFUM Örebro4,44-0,5
5Daniel Kindvall -05Fjugesta IF4,23-1,3
6Hampus Wiborg -05KFUM Örebro4,13-1,0

    P15 KULA 4,0      
1Johan Runesson -05Fjugesta IF9,35
2Daniel Kindvall -05Fjugesta IF9,01
3Edwin Gyllander -05KFUM Örebro8,58

    P15 SPJUT 600      
1Edwin Gyllander -05KFUM Örebro32,70
2Johan Runesson -05Fjugesta IF27,75
3Anton Eklind -05KFUM Örebro23,91

    P13 60 M    Vind +0,7  
1Lucas Asplund -06KFUM Örebro8,74
2Jon Joelsson -06KFUM Örebro8,80
3Simon Svartengren -07KFUM Örebro9,51
4Max Lann -07KFUM Örebro10,11

    P13 600 M      
1Lucas Asplund -06KFUM Örebro1.47,97

    P13 60 M HÄCK    Vind +1,4  
1Sigvard Einarson -07Wedevågs IF12,16

    P13 HÖJD      
1Hampus Hillding -06KFUM Örebro1,48
2Samuel Berglund -07KFUM Örebro1,40
3Simon Svartengren -07KFUM Örebro1,40
4Max Lann -07KFUM Örebro1,20

    P13 LÄNGD ZON      
1Hampus Hillding -06KFUM Örebro5,330,0
2Viggo Olsson -06KFUM Örebro4,770,0
3Jon Joelsson -06KFUM Örebro4,58-0,8
4Simon Svartengren -07KFUM Örebro4,04-1,2
5Simon Lindahl -07IFK Nora2,680,0

    P13 KULA 3,0      
1Vincent Efremov -06Åsbro GoIF9,39
2Sigvard Einarson -07Wedevågs IF7,28
3Max Lann -07KFUM Örebro6,82
4Hannes Kindvall -07Fjugesta IF6,70
5Melvin Edvardsson -07Götlunda IF6,51
6Simon Lindahl -07IFK Nora6,44

    P13 SPJUT 400      
1Melvin Edvardsson -07Götlunda IF24,99
2Sigvard Einarson -07Wedevågs IF24,66
3Hannes Kindvall -07Fjugesta IF17,75

    P11 60 M  HEAT 1  Vind -1,0  
1Anthon Efremov -09Åsbro GoIF9,58Final
2Karl Löfberg -08KFUM Örebro9,78Final
3Sture Eriksson -09Stocksäters IF9,88Final
4Felix Sjöstedt -09Glanshammars IF10,26Final
5Beppe Rundqvist -09Åsbro GoIF10,32

    P11 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Oskar Rosenberg -09KFUM Örebro9,57Final
2Svante Jorstig -08KFUM Örebro9,85Final
3Oliwer Jalakas -08Karlskoga FIF10,39

    P11 60 M  FINAL  Vind +0,6  
1Oskar Rosenberg -09KFUM Örebro9,48
2Svante Jorstig -08KFUM Örebro9,49
3Anthon Efremov -09Åsbro GoIF9,66
4Karl Löfberg -08KFUM Örebro9,70
5Sture Eriksson -09Stocksäters IF10,08
6Felix Sjöstedt -09Glanshammars IF10,48

    P11 600 M      
1Olle Jendeberg -09KFUM Örebro1.56,90
2Karl Löfberg -08KFUM Örebro1.57,03
3Hampus Östring -08KFUM Örebro1.57,44
4Svante Jorstig -08KFUM Örebro2.01,80
5Beppe Rundqvist -09Åsbro GoIF2.05,79

    P11 HÖJD      
1Felix Bjurling -09Glanshammars IF1,10
2Anthon Efremov -09Åsbro GoIF1,10
3Svante Jorstig -08KFUM Örebro1,10
4Felix Sjöstedt -09Glanshammars IF1,00

    P11 LÄNGD ZON      
1Olle Jendeberg -09KFUM Örebro3,86-0,3
2Anthon Efremov -09Åsbro GoIF3,78-0,2
3Karl Löfberg -08KFUM Örebro3,640,0
4Oskar Rosenberg -09KFUM Örebro3,590,0
5Oliwer Jalakas -08Karlskoga FIF3,300,0
6Felix Bjurling -09Glanshammars IF3,08-1,0
7August Josefsson -09Glanshammars IF2,74-0,5

    P11 KULA 2,0      
1Felix Sjöstedt -09Glanshammars IF6,74
2Arvid Melander -08KFUM Örebro6,55
3Felix Bjurling -09Glanshammars IF6,16
4Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF5,47
5August Josefsson -09Glanshammars IF5,19
6Vilgot Sjögren -09Glanshammars IF5,05
7Lukas Lagerson -09Glanshammars IF4,19

    P11 SPJUT 400      
1Rasmus Ahlström -09Glanshammars IF11,84
2Vilgot Sjögren -09Glanshammars IF11,73
3Lukas Lagerson -09Glanshammars IF8,67

    P9 60 M  HEAT 1  Vind +0,1  
1Sixten Ilbäcks -10Glanshammars IF10,13Final
2Bastian Rudin -10KFUM Örebro10,21Final
3Alexander Edin -10Götlunda IF10,4310.428
4Jeremia Nyberg -10Fjugesta IF11,24
5Edvin Melander -10KFUM Örebro12,19

    P9 60 M  HEAT 2  Vind +0,3  
1Alfred Olsson -10KFUM Örebro9,91Final
2Axel Sjöholm -10KFUM Örebro10,00Final
3Oskar Sjöberg -10Fjugesta IF10,42Final
4Ludwig Jalakas -10Karlskoga FIF10,43Final10.427
5Oscar Karlsson -10Fjugesta IF11,18

    P9 60 M  FINAL  Vind +0,2  
1Alfred Olsson -10KFUM Örebro9,98
2Axel Sjöholm -10KFUM Örebro10,10
3Sixten Ilbäcks -10Glanshammars IF10,19
4Oskar Sjöberg -10Fjugesta IF10,33
5Bastian Rudin -10KFUM Örebro10,51
6Ludwig Jalakas -10Karlskoga FIF10,68

    P9 400 M      
1Ludwig Jalakas -10Karlskoga FIF1.27,56
2Jeremia Nyberg -10Fjugesta IF1.38,58
3Edvin Melander -10KFUM Örebro1.42,17

    P9 LÄNGD ZON      
1Axel Sjöholm -10KFUM Örebro3,38-0,83.28
2Sixten Ilbäcks -10Glanshammars IF3,38-0,53.24
3Alfred Olsson -10KFUM Örebro3,19-0,63.17 3.11
4Ludwig Jalakas -10Karlskoga FIF3,19-0,93.17 3.10
5Alexander Edin -10Götlunda IF3,05-0,4
6Bastian Rudin -10KFUM Örebro2,690,0
7Isak Kindvall -10Fjugesta IF2,67-0,2
8Jeremia Nyberg -10Fjugesta IF2,66-0,6
9Oscar Karlsson -10Fjugesta IF2,55-0,6

    P9 KULA 2,0      
1Ludwig Jalakas -10Karlskoga FIF6,09
2Alfred Olsson -10KFUM Örebro5,26
3Bastian Rudin -10KFUM Örebro4,60
4Jeremia Nyberg -10Fjugesta IF4,42
5Oscar Karlsson -10Fjugesta IF4,29
6Isak Kindvall -10Fjugesta IF4,06

    P8 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Edvin Lindén -11Åsbro GoIF10,02Final
2Hugo Victorén -11KFUM Örebro10,88Final
3Melvin Hjelm -11Motala AIF11,45
4Filip Gillberg -11KFUM Örebro12,31

    P8 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Ivars Steinbergs -11Glanshammars IF10,04Final
2Oskar Liljeberg -11KFUM Örebro10,22Final
3Bruno Thuvander -11KFUM Örebro10,39Final
4Theo Holm -11KFUM Örebro10,52Final
5Anton Lann -11KFUM Örebro10,96

    P8 60 M  FINAL  Vind +0,7  
1Edvin Lindén -11Åsbro GoIF9,93
2Ivars Steinbergs -11Glanshammars IF9,96
3Oskar Liljeberg -11KFUM Örebro10,08
4Bruno Thuvander -11KFUM Örebro10,39
5Theo Holm -11KFUM Örebro10,39
6Hugo Victorén -11KFUM Örebro10,61

    P8 400 M      
1Edvin Lindén -11Åsbro GoIF1.22,82
2Ivars Steinbergs -11Glanshammars IF1.28,58
3Bruno Thuvander -11KFUM Örebro1.36,98
4Theo Holm -11KFUM Örebro1.37,44
5Filip Gillberg -11KFUM Örebro1.37,48

    P8 LÄNGD ZON      
1Ivars Steinbergs -11Glanshammars IF3,430,0
2Edvin Lindén -11Åsbro GoIF3,170,0
3Hugo Victorén -11KFUM Örebro3,070,0
4Bruno Thuvander -11KFUM Örebro2,97+0,2
5Theo Holm -11KFUM Örebro2,91+0,1
6Anton Lann -11KFUM Örebro2,900,0
7Melvin Hjelm -11Motala AIF2,62+0,7
8Filip Gillberg -11KFUM Örebro2,510,0

    P8 KULA 2,0      
1Ivars Steinbergs -11Glanshammars IF6,86
2Hugo Victorén -11KFUM Örebro6,56
3Oskar Liljeberg -11KFUM Örebro5,53
4Anton Lann -11KFUM Örebro5,35
5Melvin Hjelm -11Motala AIF5,07

    P7 60 M    Vind 0,0  
1Sixten Jorstig -12KFUM Örebro11,49
2Love Eriksson -12Filipstads IF11,77
3Axel Nilsson -12Karlskoga FIF12,08
4Arvid Lindén -13Åsbro GoIF12,29
5Natan Hammar -12Fjugesta IF12,50

    P7 400 M      
1Love Eriksson -12Filipstads IF1.35,96
2Sixten Jorstig -12KFUM Örebro1.39,61
3Natan Hammar -12Fjugesta IF1.41,99
4Axel Nilsson -12Karlskoga FIF1.43,28

    P7 LÄNGD ZON      
1Love Eriksson -12Filipstads IF2,770,0
2Sixten Jorstig -12KFUM Örebro2,540,0
3Axel Nilsson -12Karlskoga FIF2,46+0,6
4Natan Hammar -12Fjugesta IF2,41+1,0
5Arvid Lindén -13Åsbro GoIF2,35+0,1

    P7 KULA 2,0      
1Love Eriksson -12Filipstads IF3,69
2Natan Hammar -12Fjugesta IF2,92

    KVINNOR 100 M    Vind 0,0  
1Lina Ånstad -05Motala AIF13,05
2Ebba Asp -04KFUM Örebro13,06
3Myra Eriksson -03Stocksäters IF13,65
4Anneli Hulldin -73Glanshammars IF14,31

    KVINNOR LÄNGD      
1Sofia Carlberg -01Stocksäters IF5,20-1,6
2Denise Sandell -94KFUM Örebro5,010,0
3Camilla Sevelin -82Katrineholms SK4,11-1,0

    KVINNOR SPJUT 600      
1Soile Östin -70Karlskoga FIF27,26
2Ulrika Lindgren -76IFK Nora21,15

    F15 80 M    Vind 0,0  
1Ebba Asp -04KFUM Örebro10,66
2Lina Ånstad -05Motala AIF10,79
3Emma Hjelm -05Motala AIF11,48
4Elin Jakobsson -05KFUM Örebro11,83
5Sara Persson -05KFUM Örebro12,12
6Maja Särnholm -05KFUM Örebro12,38

    F15 HÖJD      
1Elin Jakobsson -05KFUM Örebro1,30

    F15 LÄNGD      
1Elin Jakobsson -05KFUM Örebro4,26-1,5
2Maja Särnholm -05KFUM Örebro4,04-0,9
3Alexina Huttunen -05IK Westmannia3,58-0,4

    F15 KULA 3,0      
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro12,09

    F15 SPJUT 500      
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro35,21
2Nora Malmgren -05Motala AIF27,16

    F13 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Ebba Lindén -07Åsbro GoIF8,95Final
2Ida Larsson -06KFUM Örebro9,16Final
3Wilma Larsson -07KFUM Örebro9,51
4Stella Holmquist -06KFUM Örebro9,87
5Nellie Wreth -07KFUM Örebro10,40

    F13 60 M  HEAT 2  Vind -0,2  
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF8,91Final
2Moa Cassersten -07Karlskoga FIF9,22
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF9,32
4Julia Bohlin -07IFK Kristinehamn9,77
-Signe Spännar -07IFK NoraDNS

    F13 60 M  HEAT 3  Vind -1,6  
1Isolde Väinölä -07IK Westmannia8,85Final
2Amanda Minstedt -07Karlskoga FIF8,92Final
3Julia Karlsson -07Fjugesta IF9,75
4Iris Svensson -07Glanshammars IF10,94

    F13 60 M  HEAT 4  Vind 0,0  
1Linn von Hofsten -06Glanshammars IF8,60Final
2Olivia Okara -07KFUM Örebro9,24
3Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro9,72
4Jonna Häggström -07KFUM Örebro10,18
5Greta Andrinsson -07Glanshammars IF10,72

    F13 60 M  FINAL  Vind +0,2  
1Linn von Hofsten -06Glanshammars IF8,54
2Kayla Collin -07Åsbro GoIF8,77
3Isolde Väinölä -07IK Westmannia8,86
4Ebba Lindén -07Åsbro GoIF8,92
5Amanda Minstedt -07Karlskoga FIF8,97
6Ida Larsson -06KFUM Örebro9,17

    F13 600 M      
1Olivia Okara -07KFUM Örebro1.59,18
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF1.59,76
3Stella Önander -06KFUM Örebro2.02,67
4Stella Holmquist -06KFUM Örebro2.22,22

    F13 60 M HÄCK    Vind +1,8  
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF10,46
2Amanda Minstedt -07Karlskoga FIF10,99
3Stella Önander -06KFUM Örebro11,43
4Moa Cassersten -07Karlskoga FIF11,44
5Julia Bohlin -07IFK Kristinehamn12,66

    F13 HÖJD      
1Amanda Minstedt -07Karlskoga FIF1,33
2Wilma Larsson -07KFUM Örebro1,29
3Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro1,29
4Ingrid Steinberga -07Glanshammars IF1,25
5Iris Svensson -07Glanshammars IF1,15
6Greta Andrinsson -07Glanshammars IF1,10

    F13 LÄNGD ZON      
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF4,60+1,5
2Linn von Hofsten -06Glanshammars IF4,56+1,9
3Isolde Väinölä -07IK Westmannia4,48+0,4
4Stella Önander -06KFUM Örebro4,43+1,1
5Amanda Minstedt -07Karlskoga FIF4,37+2,14,35 +0,8
6Ebba Lindén -07Åsbro GoIF4,37+0,8
7Olivia Okara -07KFUM Örebro4,28+0,5
8Moa Cassersten -07Karlskoga FIF4,06+0,8
9Tilda Eriksson -06Filipstads IF4,02+0,5
10Stella Holmquist -06KFUM Örebro3,890,0
11Ida Larsson -06KFUM Örebro3,88+0,7
12Hilma Sevelin -07Katrineholms SK3,61+0,8
13Jonna Häggström -07KFUM Örebro3,50+0,5
14Signe Spännar -07IFK Nora3,47+0,3
15Greta Andrinsson -07Glanshammars IF3,41+0,9
16Nellie Wreth -07KFUM Örebro3,33+1,2
17Iris Svensson -07Glanshammars IF3,27+0,8

    F13 KULA 2,0      
1Julia Karlsson -07Fjugesta IF11,26
2Isolde Väinölä -07IK Westmannia9,74
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF8,85
4Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF8,21
5Kayla Collin -07Åsbro GoIF8,16
6Ida Larsson -06KFUM Örebro8,03
7Hilma Sevelin -07Katrineholms SK7,90
8Julia Bohlin -07IFK Kristinehamn7,38
9Greta Andrinsson -07Glanshammars IF6,48

    F13 SPJUT 400      
1Tilda Eriksson -06Filipstads IF24,99
2Isolde Väinölä -07IK Westmannia24,24
3Julia Karlsson -07Fjugesta IF24,13
4Emma Eriksson -06IK Westmannia22,73
5Amanda Minstedt -07Karlskoga FIF21,42
6Kayla Collin -07Åsbro GoIF18,58
7Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF16,20
8Moa Cassersten -07Karlskoga FIF16,04
9Hilma Sevelin -07Katrineholms SK14,62
10Ingrid Steinberga -07Glanshammars IF11,94

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +0,4  
1Alva Edin -08Götlunda IF9,35Final
2Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF9,81Final
3Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro10,36
4Tilde Remonen -09Stocksäters IF10,60
5Leonie Käll -09Glanshammars IF10,90
6Molly Mikaelsson -08Götlunda IF10,90

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +0,3  
1Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF9,42Final
2Klara Johansson -09Stocksäters IF9,52Final
3Milla Svensson -09Glanshammars IF10,34Final
4Evelina Wallén -08Götlunda IF10,43
5Elvira Henriksén -08Stocksäters IF10,63
6Agnes Claesson -08Stocksäters IF11,34

    F11 60 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Miranda Koubek -08Stocksäters IF9,45Final
2Alva Lilja -09Glanshammars IF10,41
3Astrid Lindén -09KFUM Örebro10,61
4Ellen Axelsson -09IFK Nora11,52
5Emma Helldén -09Fjugesta IF12,59
-Vendela Dekreon -09Eskilstuna FIDNS

    F11 60 M  FINAL  Vind +0,1  
1Alva Edin -08Götlunda IF9,29
2Miranda Koubek -08Stocksäters IF9,35
3Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF9,56
4Klara Johansson -09Stocksäters IF9,70
5Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF9,74
6Milla Svensson -09Glanshammars IF10,59

    F11 600 M      
1Frida Arenvang -08Wedevågs IF1.57,49
2Miranda Koubek -08Stocksäters IF2.02,37
3Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF2.02,97

    F11 HÖJD      
1Klara Johansson -09Stocksäters IF1,23
2Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF1,19
3Evelina Wallén -08Götlunda IF1,15
4Molly Mikaelsson -08Götlunda IF1,15
5Maja Bernhult -09KFUM Örebro1,05
5Ebba Johansson -09Glanshammars IF1,05
7Agnes Steinberga -09Glanshammars IF1,05
8Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI1,00
9Milla Svensson -09Glanshammars IF1,00
10Agnes Claesson -08Stocksäters IF1,00

    F11 LÄNGD ZON      
1Alva Edin -08Götlunda IF4,05+0,4
2Klara Johansson -09Stocksäters IF3,99+1,8
3Frida Arenvang -08Wedevågs IF3,92+0,3
4Alexandra Fernberg -08IK Westmannia3,89+2,33,88 +1,0
5Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF3,68+1,0
6Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF3,68+1,6
7Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI3,46+1,3
8Tuvalie Medberg -09KFUM Örebro3,38+1,2
9Astrid Lindén -09KFUM Örebro3,17+0,4
10Elvira Henriksén -08Stocksäters IF3,15+0,5
11Miranda Koubek -08Stocksäters IF3,14+0,3
12Alva Lilja -09Glanshammars IF3,10+0,8
13Ellen Axelsson -09IFK Nora3,03+0,8
14Tilde Remonen -09Stocksäters IF2,990,0
15Lowa Kleist -09IFK Nora2,880,0
16Agnes Claesson -08Stocksäters IF2,87+1,4
17Leonie Käll -09Glanshammars IF2,75+0,9
18Ebba Johansson -09Glanshammars IF2,680,0
19Emma Helldén -09Fjugesta IF2,33+1,0

    F11 KULA 2,0      
1Midea Allard -08Västerås FK8,40
2Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF7,54
3Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI7,15
4Ebba Johansson -09Glanshammars IF6,77
5Alva Edin -08Götlunda IF6,11
6Alva Lilja -09Glanshammars IF5,96
7Maja Bernhult -09KFUM Örebro5,64
8Agnes Steinberga -09Glanshammars IF5,45
9Emma Sandberg -09Glanshammars IF5,20
10Emma Helldén -09Fjugesta IF4,48
11Agnes Claesson -08Stocksäters IF3,90

    F11 SPJUT 400      
1Midea Allard -08Västerås FK22,87
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF18,12
3Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI17,89
4Alexandra Fernberg -08IK Westmannia16,48
5Doris Blomqvist-Blom -08Åsbro GoIF15,94
6Emma Sandberg -09Glanshammars IF9,59
7Tilde Remonen -09Stocksäters IF9,01
8Milla Svensson -09Glanshammars IF8,79
9Leonie Käll -09Glanshammars IF6,78

    F9 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Elvira Lindén -10Åsbro GoIF9,89Final
2Siri Löfberg -10KFUM Örebro10,29Final
3Malva Tun -10KFUM Örebro10,86Final
4Olivia Mathiasson -10Karlskoga FIF11,99
5Ida Daleryd -10KFUM Örebro12,43

    F9 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Elisa Östin -10Karlskoga FIF9,76Final
2Maja Sevelin -10Katrineholms SK9,97Final
3Astrid Sutter Beime -10KFUM Örebro10,89Final
4Corinne Käll -10Glanshammars IF12,98

    F9 60 M  FINAL  Vind +0,6  
1Elisa Östin -10Karlskoga FIF9,62
2Elvira Lindén -10Åsbro GoIF9,77
3Maja Sevelin -10Katrineholms SK9,89
4Siri Löfberg -10KFUM Örebro10,03
5Malva Tun -10KFUM Örebro10,40
6Astrid Sutter Beime -10KFUM Örebro10,41

    F9 400 M      
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK1.17,50
2Elisa Östin -10Karlskoga FIF1.18,82
3Siri Löfberg -10KFUM Örebro1.24,62
4Astrid Sutter Beime -10KFUM Örebro1.26,31
-Elvira Lindén -10Åsbro GoIFDNS

    F9 LÄNGD ZON      
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK3,730,0
2Elisa Östin -10Karlskoga FIF3,630,03.57
3Elvira Lindén -10Åsbro GoIF3,630,03.41
4Siri Löfberg -10KFUM Örebro3,350,0
5Malva Tun -10KFUM Örebro2,93-0,4
6Klara Ekstrand -10Fjugesta IF2,900,0
7Olivia Mathiasson -10Karlskoga FIF2,780,0
8Corinne Käll -10Glanshammars IF2,000,0

    F9 KULA 2,0      
1Elisa Östin -10Karlskoga FIF5,64
2Maja Sevelin -10Katrineholms SK5,38
3Olivia Mathiasson -10Karlskoga FIF3,88

    F8 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Minna Moberg Madsen -11Linköpings GIF10,41Final
2Cornelia Svahn -11Stocksäters IF10,50Final
3Filippa Pettersson -11Wedevågs IF11,92Final

    F8 60 M  HEAT 2  Vind -0,1  
1Lovisa Daun -11Katrineholms SK10,13Final
2Mikaela Mathiasson -11Karlskoga FIF10,99Final
3Frida Simonsson -11Götlunda IF11,74Final
4Sarah Branneby -11Karlskoga FIF12,04

    F8 60 M  FINAL  Vind +1,1  
1Lovisa Daun -11Katrineholms SK10,19
2Minna Moberg Madsen -11Linköpings GIF10,57
3Cornelia Svahn -11Stocksäters IF10,60
4Mikaela Mathiasson -11Karlskoga FIF10,60
5Frida Simonsson -11Götlunda IF11,62
6Filippa Pettersson -11Wedevågs IF11,98

    F8 400 M      
1Lovisa Daun -11Katrineholms SK1.18,04
2Mikaela Mathiasson -11Karlskoga FIF1.31,31
3Minna Moberg Madsen -11Linköpings GIF1.34,36
4Filippa Pettersson -11Wedevågs IF1.36,79
5Sarah Branneby -11Karlskoga FIF1.39,02

    F8 LÄNGD ZON      
1Lovisa Daun -11Katrineholms SK3,700,0
2Cornelia Svahn -11Stocksäters IF3,070,0
3Mikaela Mathiasson -11Karlskoga FIF2,990,0
4Minna Moberg Madsen -11Linköpings GIF2,65+1,3
5Frida Simonsson -11Götlunda IF2,61+0,1
6Sarah Branneby -11Karlskoga FIF2,57+0,6
7Filippa Pettersson -11Wedevågs IF2,48-0,8

    F8 KULA 2,0      
1Lovisa Daun -11Katrineholms SK4,51
2Sarah Branneby -11Karlskoga FIF4,02
3Minna Moberg Madsen -11Linköpings GIF4,01
4Filippa Pettersson -11Wedevågs IF3,30

    F7 60 M    Vind +0,3  
1Elsa Löfberg -12KFUM Örebro11,59
2Elsa Gyhlenius -12KFUM Örebro11,98
3Ellen Helldén -12Fjugesta IF12,61
4Vilma Claesson -12Stocksäters IF13,33

    F7 400 M      
1Elsa Löfberg -12KFUM Örebro1.43,87
2Ellen Helldén -12Fjugesta IF1.50,19

    F7 LÄNGD ZON      
1Elsa Löfberg -12KFUM Örebro2,76+0,8
2Elsa Gyhlenius -12KFUM Örebro2,75+0,5
3Vilma Claesson -12Stocksäters IF2,23+1,0
4Ellen Helldén -12Fjugesta IF2,110,0

    F7 KULA 2,0      
1Embla Allard -12Västerås FK4,61
2Ellen Helldén -12Fjugesta IF4,06
3Elsa Gyhlenius -12KFUM Örebro3,63

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram