RESULTATLISTA I PDF-FORMAT

  Resultat Mångkamps-ISM 11-12/2 2017

   Bohuslän-Dals FIF arrangerade i Rimnershallen
 
MÄN SJUKAMP60 MLÄNGD KULAHÖJD60 M HSTAV1000 M POÄNG
1Fredrik Samuelsson -95 M22Hässelby SK7.077.33 14.122.038.164.732.47,99 5875
858893 736831942828787
2Petter Olson -91Hässelby SK7.146.96 13.581.948.305.032.48,97 5693
833804 703749908920776
3Kevin Fankl -95 M22Ullevi FK7.176.97 13.671.888.604.432.47,51 5402
823807 708696836740792
4Andreas Almlöf -95 M22Spårvägens FK7.516.53 10.921.708.743.333.02,14 4385
710704 541544804439643
-Marcus Nilsson -91Högby IF7.296.79 14.421.948.634.03 (4504)
782764 754749829626
-Jonathan Carbe -90Örgryte IS7.166.82 11.171.91 (2876)
826771 556723
-Oliwer Åstrand -92Örgryte IS7.186.52 10.571.82 (2685)
819702 520644

P19 SJUKAMP60 MLÄNGD KULAHÖJD60 M HSTAV1000 M POÄNG
1Jakob Samuelsson -98Hässelby SK7.416.56 15.711.888.814.632.57,78 5255
742711 833696788799686
2Edvin Hagberg -99Turebergs FK7.506.37 11.211.889.113.932.36,70 4866
713668 559696722598910
3Carl-Einar Eskonniemi Söderström -99Hellas FK7.306.64 9.991.738.834.233.01,47 4678
779729 485569784682650
4Theodor Ahlström -98IFK Växjö7.736.18 15.821.769.453.333.04,51 4409
640626 840593650439621
5Johan Nordström -99Falu IK7.896.15 10.471.739.514.033.04,50 4178
592619 514569637626621
6Axel Abrahamsson -98Bromma IF7.695.89 9.441.679.263.432.58,40 4022
653563 452520690464680
-Erik Dahlqvist -98IK Orient7.406.50 10.891.70 (2525)
745697 539544

P17 SJUKAMP60 MSTAV LÄNGD60 M HHÖJDKULA800 M POÄNG
1Simon Thor -00IFK Märsta7.744.33 6.268.931.9414.822.16,54 4958
637711 644761749779677
2Philip Stömne -00Valbo AIF7.523.53 6.078.461.8211.912.11,86 4652
706490 602869644601740
3Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS7.454.13 6.418.931.7310.542.11,86 4648
729654 677761569518740
4Emil Uhlin -00Falu IK7.813.53 5.778.881.8210.352.11,25 4314
616490 537772644507748
5Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS7.823.03 5.908.821.7011.032.05,19 4254
613364 565786544548834
6Tim Svantesson -00Nyköpings BIS7.723.43 5.758.951.7311.742.21,62 4168
643464 533757569591611
7Hannes Forslund -00Piteå IF7.563.23 5.819.241.6711.742.39,29 3866
694413 546694520591408

P16 SJUKAMP60 MSTAV LÄNGD60 M HHÖJDKULA800 M POÄNG
1Carl af Forselles -01Hellas FK7.304.33 6.618.262.0311.632.11,38 5291
779711 723917831584746
2Benjamin Tinglöf -01Ärla IF7.604.23 5.769.061.7310.862.13,07 4460
681682 535733569537723
3Henrik Renz -01Tjalve IF Norrköping7.453.63 6.159.151.7010.812.13,71 4370
729517 619713544534714
4Otto Nilsson -01IK Sisu7.753.63 5.999.001.8210.232.13,22 4345
634517 584746644499721
5Theodor Duvert -01Turebergs FK7.953.43 5.699.461.7310.672.26,54 3853
574464 521648569526551
6Arthur Abrahamsson -01Bromma IF8.012.83 5.589.861.619.542.30,27 3376
557316 498568472458507

P15 SJUKAMP60 MSTAV LÄNGD60 M HHÖJDKULA600 M POÄNG
1Oliver Papinski -02Täby IS7.692.93 5.819.081.6412.541.35,32 4031
653340 546728496639629
2Daniel Adolfsson -02Tingbergs AIS7.772.53 5.509.641.6714.271.37,56 3821
628248 481611520745588
3Ludvig All -02Täby IS7.782.53 5.688.831.559.511.30,60 3778
625248 519784426456720
4Johannes Jansson -02Östhammar FI7.803.03 5.309.071.6710.951.40,30 3756
619364 441730520543539
5Fredrik Grund -02IF Kville7.882.73 5.599.461.5810.091.33,51 3639
595293 500648449491663
6Milo Wahlgren -02Bromma IF7.552.73 5.559.321.498.111.36,32 3523
697293 492677381373610
7Jonathan Howser -02Täby IS8.343.53 5.169.691.4310.761.36,67 3442
465490 413601338531604
8Måns Roos -02Mölndals AIK8.182.83 5.0110.801.4914.201.45,55 3181
509316 384400381741450
-Tor Ekström -02Bromma IF8.082.43 4.9010.26 (1620)
537227 363493

KVINNOR FEMKAMP60 M HHÖJD KULALÄNGD800 MPOÄNG
1Bianca Salming -98 F19Turebergs FK8.981.82 13.145.722.15,134310
9141003 737765891
2Lovisa Linde -98 F19Täby IS8.901.67 11.505.222.15,943877
931818 628620880
3Malin Skogström -95 K22Hässelby SK8.851.67 11.345.602.29,233809
941818 618729703
4Beatrice Lantz -97 K22IFK Växjö9.311.58 12.895.502.31,703650
846712 720700672
5Victoria Stöckel -97 K22Nedre Soppero IK9.461.67 12.344.832.27,313559
816818 684514727
6Frida Bergvall -99 F19IFK Växjö9.521.67 11.625.202.34,683507
804818 636614635
7Helena Kolte -98 F19Täby IS9.411.61 10.904.992.25,933464
826747 589557745
8Emilia Stenström -97 K22Huddinge AIS9.861.58 11.224.992.34,333257
738712 610557640
9Amanda Backlund -99 F19IK Orient10.761.46 8.344.752.47,062562
577577 421492495
10Evelina Olsson -98 F19IK Orient11.121.49 7.984.492.42,082500
517610 398426549
11Linnea Åberg -99 F19IK Lerum FI10.471.31 7.304.742.38,972475
627419 354490585
-Mari Klaup -90 (ej SM)Ullevi FK8.941.73 11.125.63(3154)
922891 603738

F17 FEMKAMP60 M HHÖJD KULALÄNGD600 MPOÄNG
1Erika Wärff -00Malmö AI8.771.79 15.775.611.40,874363
959966 913732793
2Lovisa Karlsson -00Högby IF8.481.70 13.596.141.45,604240
1021855 767893704
3Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro9.241.58 8.275.341.48,163301
860712 417654658
4Amanda Eriksson -00Spårvägens FK9.511.52 8.925.221.48,393183
806644 459620654
5Ellen Hedin -00IK Orient10.381.61 8.554.651.52,812868
643747 435466577
6Filippa Straumsnes -00Tyresö FK9.651.40 8.534.631.50,132809
779512 434461623
7Linnéa Bodin -00KFUM Örebro9.891.58 8.044.562.07,662643
733712 402443353
8Ebba Löfholm -00KFUM Örebro10.241.46 9.014.112.04,102446
668577 465333403

F16 FEMKAMP60 M HHÖJD KULALÄNGD600 MPOÄNG
1Tilde Johansson -01Falkenbergs IK8.431.67 12.285.821.38,754160
1032818 680795835
2Lovisa Lindholm -01Linköpings GIF8.951.70 7.074.911.43,673390
920855 340535740
3Anja Olsson -01Malmö AI9.381.49 11.254.991.43,383356
832610 612557745
4Helena Cronstedt -01Malmö AI9.431.55 9.925.051.44,063330
822678 524573733
5Amanda Ivehammar -01Linköpings GIF9.451.46 7.855.041.39,123183
818577 390570828
6Ella Darrell -01IK Lerum FI9.431.43 9.664.991.42,993183
822544 507557753
7Amanda Finney Nilsson -01Täby IS9.571.55 10.274.991.52,093166
794678 547557590
8Nora Swartz -01Östersunds GIF10.211.52 10.234.741.54,792897
673644 545490545
9Paulina Sundvall -01Riviera FI9.901.49 7.804.781.54,562775
731610 386500548
10Linnea Pihl -01IK Lerum FI10.341.40 8.694.551.50,922656
650512 444441609
11Moa Simonsson -01Malmö AI9.631.34 9.984.812.06,272640
783449 528508372
12Linnéa Lindh -01IK Orient10.911.43 7.734.571.56,032448
551544 382446525
13Nellie Millde -01Bromma IF10.301.46 7.924.472.04,802442
657577 394421393

F15 FEMKAMP60 M HHÖJD KULALÄNGD600 MPOÄNG
1Tuvalisa Rosenquist -02Tjalve IF Norrköping9.771.67 11.415.301.44,343566
756818 622643727
2Madeleine Aulio -02IFK Lidingö9.381.55 8.205.331.45,583277
832678 412651704
3Ebba Åhman -02IK Ymer9.211.55 9.584.731.44,393260
867678 502487726
4Cindy Darell -02Ullevi FK9.031.43 10.045.051.46,483241
904544 532573688
5Bilge Kaya -02Hellas FK9.161.46 8.305.341.45,263237
877577 419654710
6Tilde Gudmundsson -02IFK Växjö9.811.58 10.075.231.50,473234
748712 534623617
7Wendela Yhlen Graf -02Ullevi FK9.271.55 9.155.081.51,203192
854678 474581605
8Molly Johansson -02Falkenbergs IK9.991.49 10.685.091.49,203121
714610 574584639
9Lisa Holmberg -02Lidköpings IS9.761.58 8.554.791.49,953034
758712 435503626
10Sunny Björkén -02Piteå IF9.481.52 9.344.831.54,203010
812644 486514554
11Ella Hagman -02Huddinge AIS9.791.40 11.094.841.51,492981
752512 601516600
12Maja Pettersson -02FIF Gnistan9.391.43 9.135.091.56,162954
830544 473584523
13Clara Johansson -02KA2 IF10.001.55 9.864.881.57,432939
712678 520527502
14Leticia Buchli -02Täby IS9.421.43 7.384.821.51,532837
824544 359511599
15Sara Svalberg -02IFK Lidingö10.351.55 8.044.451.47,162820
648678 402416676
16Cecilia Nybleu -02Bromma IF9.961.55 7.174.781.52,942819
720678 346500575
17Hanna Hedin -02IK Orient9.661.52 7.794.191.49,962785
777644 386352626
18Kajsa Andersson -02Åhus FIK10.321.49 10.124.491.58,892706
653610 537426480
19Agnes Dahlberg -02IK Lerum FI10.221.46 8.863.861.55,552512
672577 455276532
20Caroline Cedergren -02Hellas FK10.601.34 7.484.761.52,122503
604449 366495589
21Rebecca Runfors Carlzzon -02IK Lerum FI10.051.37 7.344.491.55,812495
703481 357426528
22Martina Olsson -02IK Orient10.041.19 7.634.312.03,612173
705302 375381410
-Lovisa Nilsson Edin -02Mölndals AIK9.601.52 7.314.780(2288)
789644 355500

    MÄN 60 M  HEAT 1    
1Jonathan Carbe -90Örgryte IS7,16
2Marcus Nilsson -91Högby IF7,29
3Andreas Almlöf -95 M22Spårvägens FK7,51

    MÄN 60 M  HEAT 2    
1Fredrik Samuelsson -95 M22Hässelby SK7,07
2Petter Olson -91Hässelby SK7,14
3Kevin Fankl -95 M22Ullevi FK7,17
4Oliwer Åstrand -92Örgryte IS7,18

    MÄN LÄNGD      
1Fredrik Samuelsson -95 M22Hässelby SK7,33
2Kevin Fankl -95 M22Ullevi FK6,97
3Petter Olson -91Hässelby SK6,96
4Jonathan Carbe -90Örgryte IS6,82
5Marcus Nilsson -91Högby IF6,79
6Andreas Almlöf -95 M22Spårvägens FK6,53
7Oliwer Åstrand -92Örgryte IS6,52

Marcus Nilsson
Jonathan Carbe
Kevin Fankl M22
Fredrik Samuelsson M22
Andreas Almlöf M22
Petter Olson
Oliwer Åstrand
 662     x   679
 682   673   670
 697   676     x
 721     x   733
 627   653   630
   x     x   696
 628   652     x
    MÄN KULA      
1Marcus Nilsson -91Högby IF14,42
2Fredrik Samuelsson -95 M22Hässelby SK14,12
3Kevin Fankl -95 M22Ullevi FK13,67
4Petter Olson -91Hässelby SK13,58
5Jonathan Carbe -90Örgryte IS11,17
6Andreas Almlöf -95 M22Spårvägens FK10,92
7Oliwer Åstrand -92Örgryte IS10,57

Jonathan Carbe
Marcus Nilsson
Petter Olson
Kevin Fankl M22
Fredrik Samuelsson M22
Andreas Almlöf M22
Oliwer Åstrand
1064  1104  1117
1360  1387  1442
   x     x  1358
1367  1119     x
1404     x  1412
1052  1085  1092
1002  1038  1057
    MÄN HÖJD      
1Fredrik Samuelsson -95 M22Hässelby SK2,03
2Petter Olson -91Hässelby SK1,94
3Marcus Nilsson -91Högby IF1,94
4Jonathan Carbe -90Örgryte IS1,91
5Kevin Fankl -95 M22Ullevi FK1,88
6Oliwer Åstrand -92Örgryte IS1,82
7Andreas Almlöf -95 M22Spårvägens FK1,70


Kevin Fankl M22
Andreas Almlöf M22
Petter Olson
Fredrik Samuelsson M22
Marcus Nilsson
Oliwer Åstrand
Jonathan Carbe
161 170 176 179 182 185 188 191 194 197 200 203 206
-   -   -   o   o   xo  xxo xxx
o   o   xxx
-   -   -   -   o   -   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   -   o   -   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   xo  xxo xo  o   x-
-   -   -   -   o   -   x-
-   -   -   o   -   o   -   xo  -   x-
    MÄN 60 M HÄCK      
1Fredrik Samuelsson -95 M22Hässelby SK8,16
2Petter Olson -91Hässelby SK8,30
3Kevin Fankl -95 M22Ullevi FK8,60
4Marcus Nilsson -91Högby IF8,63
5Andreas Almlöf -95 M22Spårvägens FK8,74
-Oliwer Åstrand -92Örgryte ISej start

    MÄN STAV       
1Petter Olson -91Hässelby SK5,03
2Fredrik Samuelsson -95 M22Hässelby SK4,73
3Kevin Fankl -95 M22Ullevi FK4,43
4Marcus Nilsson -91Högby IF4,03
5Andreas Almlöf -95 M22Spårvägens FK3,33


Fredrik Samuelsson M22
Kevin Fankl M22
Marcus Nilsson
Andreas Almlöf M22
Petter Olson
333 363 403 423 433 443 453 463 473 483 503 513
-   -   -   -   o   -   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   -   xo  xxx
-   -   xxo -
xo  xxx
-   -   -   -   xo  -   o   o   xo  xo  xxo xxx
    MÄN 1000 M      
1Kevin Fankl -95 M22Ullevi FK2.47,51
2Fredrik Samuelsson -95 M22Hässelby SK2.47,99
3Petter Olson -91Hässelby SK2.48,97
4Andreas Almlöf -95 M22Spårvägens FK3.02,14

    P19 60 M  HEAT 1    
1Edvin Hagberg -99Turebergs FK7,50
2Axel Abrahamsson -98Bromma IF7,69
3Johan Nordström -99Falu IK7,89

    P19 60 M  HEAT 2    
1Carl-Einar Eskonniemi Söderström -99Hellas FK7,30
2Erik Dahlqvist -98IK Orient7,40
3Jakob Samuelsson -98Hässelby SK7,41
4Theodor Ahlström -98IFK Växjö7,73

    P19 LÄNGD      
1Carl-Einar Eskonniemi Söderström -99Hellas FK6,64
2Jakob Samuelsson -98Hässelby SK6,56
3Erik Dahlqvist -98IK Orient6,50
4Edvin Hagberg -99Turebergs FK6,37
5Theodor Ahlström -98IFK Växjö6,18
6Johan Nordström -99Falu IK6,15
7Axel Abrahamsson -98Bromma IF5,89

Jakob Samuelsson
Edvin Hagberg
Erik Dahlqvist
Carl-Einar Eskonniemi Söderström
Johan Nordström
Axel Abrahamsson
Theodor Ahlström
 656   644     x
   x   637   618
   x     x   650
 632     x   664
 609     x   615
   x   552   589
 609   618   602
    P19 KULA      
1Theodor Ahlström -98IFK Växjö15,82
2Jakob Samuelsson -98Hässelby SK15,71
3Edvin Hagberg -99Turebergs FK11,21
4Erik Dahlqvist -98IK Orient10,89
5Johan Nordström -99Falu IK10,47
6Carl-Einar Eskonniemi Söderström -99Hellas FK9,99
7Axel Abrahamsson -98Bromma IF9,44

Erik Dahlqvist
Carl-Einar Eskonniemi Söderström
Axel Abrahamsson
Jakob Samuelsson
Edvin Hagberg
Johan Nordström
Theodor Ahlström
1089  1062     x
 965   999   925
 944   938   809
1484     x  1571
1121     x     x
 964  1032  1047
1451     x  1582
    P19 HÖJD      
1Edvin Hagberg -99Turebergs FK1,88
2Jakob Samuelsson -98Hässelby SK1,88
3Theodor Ahlström -98IFK Växjö1,76
4Johan Nordström -99Falu IK1,73
5Carl-Einar Eskonniemi Söderström -99Hellas FK1,73
6Erik Dahlqvist -98IK Orient1,70
7Axel Abrahamsson -98Bromma IF1,67


Carl-Einar Eskonniemi Söderström
Erik Dahlqvist
Johan Nordström
Axel Abrahamsson
Edvin Hagberg
Theodor Ahlström
Jakob Samuelsson
161 164 167 170 173 176 179 182 185 188 191
-   o   -   o   xxo xxx
xo  o   o   xo  xxx
xo  o   o   o   xo
xo  xo  xo  xxx
                    xxo o   xo  o   o   xxx
-   o   -   o   xo  xo  xxx
                        o   xxo xxo xo  xxx
    P19 60 M HÄCK      
1Jakob Samuelsson -98Hässelby SK8,81
2Carl-Einar Eskonniemi Söderström -99Hellas FK8,83
3Edvin Hagberg -99Turebergs FK9,11
4Axel Abrahamsson -98Bromma IF9,26
5Theodor Ahlström -98IFK Växjö9,45
6Johan Nordström -99Falu IK9,51

    P19 STAV       
1Jakob Samuelsson -98Hässelby SK4,63
2Carl-Einar Eskonniemi Söderström -99Hellas FK4,23
3Johan Nordström -99Falu IK4,03
4Edvin Hagberg -99Turebergs FK3,93
5Axel Abrahamsson -98Bromma IF3,43
6Theodor Ahlström -98IFK Växjö3,33


Edvin Hagberg
Carl-Einar Eskonniemi
Jakob Samuelsson
Theodor Ahlström
Johan Nordström
Axel Abrahamsson
323 333 343 353 363 373 383 393 403 413 423 433 443 463 483
-   -   -   -   o   xo  o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   -   xxo o   -   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   xxo -   o   xo  xxx
-   o   -   xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xxx
    P19 1000 M      
1Edvin Hagberg -99Turebergs FK2.36,70
2Jakob Samuelsson -98Hässelby SK2.57,78
3Axel Abrahamsson -98Bromma IF2.58,40
4Carl-Einar Eskonniemi Söderström -99Hellas FK3.01,47
6Theodor Ahlström -98IFK Växjö3.04,51
6Johan Nordström -99Falu IK3.04,50

    P17 60 M  HEAT 1    
1Tim Svantesson -00Nyköpings BIS7,72
2Emil Uhlin -00Falu IK7,81
3Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS7,82

    P17 60 M  HEAT 2    
1Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS7,45
2Philip Stömne -00Valbo AIF7,52
3Hannes Forslund -00Piteå IF7,56
4Simon Thor -00IFK Märsta7,74

    P17 STAV       
1Simon Thor -00IFK Märsta4,33
2Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS4,13
3Emil Uhlin -00Falu IK3,53
4Philip Stömne -00Valbo AIF3,53
5Tim Svantesson -00Nyköpings BIS3,43
6Hannes Forslund -00Piteå IF3,23
7Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS3,03


Hannes Forslund
Simon Thor
Tim Svantesson
Philip Stömne
Gustav Magnusson
Felix Larsen Nilsson
Emil Uhlin
253 263 273 283 293 303 313 323 333 343 353 363 373 383 393 403 413 423 433 443
-   -   -   -   -   o   o    o  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   xxo o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   -   o   o   xxo xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   xo  o   xo  xxx
-   xo  o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xxx
    P17 LÄNGD       
1Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS6,41
2Simon Thor -00IFK Märsta6,26
3Philip Stömne -00Valbo AIF6,07
4Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS5,90
5Hannes Forslund -00Piteå IF5,81
6Emil Uhlin -00Falu IK5,77
7Tim Svantesson -00Nyköpings BIS5,75

Philip Stömne
Emil Uhlin
Simon Thor
Tim Svantesson
Hannes Forslund
Gustav Magnusson
Felix Larsen Nilsson
 605   607   603
 577   563   562
   x   605   626
 575     x     x
 561   565   581
 641   599   632
 582     x   590
    P17 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Emil Uhlin -00Falu IK8,88
2Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS8,93
3Tim Svantesson -00Nyköpings BIS8,95

    P17 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Philip Stömne -00Valbo AIF8,46
2Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS8,82
3Simon Thor -00IFK Märsta8,93
4Hannes Forslund -00Piteå IF9,24

    P17 HÖJD       
1Simon Thor -00IFK Märsta1,94
2Emil Uhlin -00Falu IK1,82
3Philip Stömne -00Valbo AIF1,82
4Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS1,73
5Tim Svantesson -00Nyköpings BIS1,73
6Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS1,70
7Hannes Forslund -00Piteå IF1,67


Gustav Magnusson
Emil Uhlin
Tim Svantesson
Hannes Forslund
Simon Thor
Philip Stömne
Felix Larsen Nilsson
158 161 164 167 170 173 176 179 182 185 188 191 194 197
-   xo  o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   -   o   xo  o   xxx
o   o   o   xo  xo  xxo x-
o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   -   o   -   xxo xxx
-   o   xo  o   o   xxx
    P17 KULA       
1Simon Thor -00IFK Märsta14,82
2Philip Stömne -00Valbo AIF11,91
3Hannes Forslund -00Piteå IF11,74
4Tim Svantesson -00Nyköpings BIS11,74
5Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS11,03
6Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS10,54
7Emil Uhlin -00Falu IK10,35

Simon Thor
Tim Svantesson
Hannes Forslund
Emil Uhlin
Gustav Magnusson
Felix Larsen Nilsson
Philip Stömne
1405  1482     x
1111  1153  1174
1174  1159     x
1035     x     x
1004  1054     x
1032  1051  1103
1141  1191     x
    P17 800 M      
1Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS2.05,19
2Emil Uhlin -00Falu IK2.11,25
3Philip Stömne -00Valbo AIF2.11,86
3Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS2.11,86
5Simon Thor -00IFK Märsta2.16,54
6Tim Svantesson -00Nyköpings BIS2.21,62
7Hannes Forslund -00Piteå IF2.39,29

    P16 60 M      
1Carl af Forselles -01Hellas FK7,30
2Henrik Renz -01Tjalve IF Norrköping7,45
3Benjamin Tinglöf -01Ärla IF7,60
4Otto Nilsson -01IK Sisu7,75
5Theodor Duvert -01Turebergs FK7,95
6Arthur Abrahamsson -01Bromma IF8,01

    P16 STAV       
1Carl af Forselles -01Hellas FK4,33
2Benjamin Tinglöf -01Ärla IF4,23
3Henrik Renz -01Tjalve IF Norrköping3,63
4Otto Nilsson -01IK Sisu3,63
5Theodor Duvert -01Turebergs FK3,43
6Arthur Abrahamsson -01Bromma IF2,83


Otto Nilsson
Carl af Forselles
Arthur Abrahamsson
Benjamin Tinglöf
Theodor Duvert
Henrik Renz
253 263 273 283 293 303 313 323 333 343 353 363 373 383 393 403 413 423 433 443
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xxo xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   o   o   -   o   xo  xxx
o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxx
    P16 LÄNGD       
1Carl af Forselles -01Hellas FK6,61
2Henrik Renz -01Tjalve IF Norrköping6,15
3Otto Nilsson -01IK Sisu5,99
4Benjamin Tinglöf -01Ärla IF5,76
5Theodor Duvert -01Turebergs FK5,69
6Arthur Abrahamsson -01Bromma IF5,58

Otto Nilsson
Theodor Duvert
Henrik Renz
Arthur Abrahamsson
Benjamin Tinglöf
Carl af Forselles
 599   586     x
 569     x     x
   x   611   615
 501   526   558
 559   576   561
 661     x     x
    P16 60 M HÄCK      
1Carl af Forselles -01Hellas FK8,26
2Otto Nilsson -01IK Sisu9,00
3Benjamin Tinglöf -01Ärla IF9,06
4Henrik Renz -01Tjalve IF Norrköping9,15
5Theodor Duvert -01Turebergs FK9,46
6Arthur Abrahamsson -01Bromma IF9,86

    P16 HÖJD       
1Carl af Forselles -01Hellas FK2,03
2Otto Nilsson -01IK Sisu1,82
3Theodor Duvert -01Turebergs FK1,73
4Benjamin Tinglöf -01Ärla IF1,73
5Henrik Renz -01Tjalve IF Norrköping1,70
6Arthur Abrahamsson -01Bromma IF1,61


Otto Nilsson
Theodor Duvert
Henrik Renz
Arthur Abrahamsson
Carl af Forselles
Benjamin Tinglöf
155 158 161 164 167 170 173 176 179 182 185 194 197 203 206 209
-   -   o   -   o   -   o   xo  xo  xo  xxx
-   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   o   o   xo  xxx
o   xo  xxo x-
-   -   -   -   -   -   -   o   -   -   o   o   o   o   xx- x
-   -   o   o   o   xxo xxo xxx
    P16 KULA       
1Carl af Forselles -01Hellas FK11,63
2Benjamin Tinglöf -01Ärla IF10,86
3Henrik Renz -01Tjalve IF Norrköping10,81
4Theodor Duvert -01Turebergs FK10,67
5Otto Nilsson -01IK Sisu10,23
6Arthur Abrahamsson -01Bromma IF9,54

Otto Nilsson
Theodor Duvert
Henrik Renz
Carl af Forselles
Arthur Abrahamsson
Benjamin Tinglöf
 847  1023     x
1067  1053  1041
1041  1021  1081
1163     x  1045
 954     x   904
1064  1083  1086
    P16 800 M      
1Carl af Forselles -01Hellas FK2.11,38
2Benjamin Tinglöf -01Ärla IF2.13,07
3Otto Nilsson -01IK Sisu2.13,22
4Henrik Renz -01Tjalve IF Norrköping2.13,71
5Theodor Duvert -01Turebergs FK2.26,54
6Arthur Abrahamsson -01Bromma IF2.30,27

    P15 60 M  HEAT 1    
1Fredrik Grund -02IF Kville7,88
2Tor Ekström -02Bromma IF8,08
3Måns Roos -02Mölndals AIK8,18
4Jonathan Howser -02Täby IS8,34

    P15 60 M  HEAT 2    
1Milo Wahlgren -02Bromma IF7,55
2Oliver Papinski -02Täby IS7,69
3Daniel Adolfsson -02Tingbergs AIS7,77
4Ludvig All -02Täby IS7,78
5Johannes Jansson -02Östhammar FI7,80

    P15 STAV       
1Jonathan Howser -02Täby IS3,53
2Johannes Jansson -02Östhammar FI3,03
3Oliver Papinski -02Täby IS2,93
4Måns Roos -02Mölndals AIK2,83
5Milo Wahlgren -02Bromma IF2,73
6Fredrik Grund -02IF Kville2,73
7Daniel Adolfsson -02Tingbergs AIS2,53
8Ludvig All -02Täby IS2,53
9Tor Ekström -02Bromma IF2,43


Tor Ekström
Daniel Adolfsson
Oliver Papinski
Milo Wahlgren
Johannes Jansson
Måns Roos
Ludvig All
Jonathan Howser
Fredrik Grund
193 203 213 223 233 243 253 263 273 283 293 303 313 323 333 343 353 363
xo  o   xo  xo  o   o   xxx
-   -   -   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   o   -   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   -   o   -   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   o   xxo xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   -    -  -   -   xo  o   xxo o   xxx
    P15 LÄNGD       
1Oliver Papinski -02Täby IS5,81
2Ludvig All -02Täby IS5,68
3Fredrik Grund -02IF Kville5,59
4Milo Wahlgren -02Bromma IF5,55
5Daniel Adolfsson -02Tingbergs AIS5,50
6Johannes Jansson -02Östhammar FI5,30
7Jonathan Howser -02Täby IS5,16
8Måns Roos -02Mölndals AIK5,01
9Tor Ekström -02Bromma IF4,90

Måns Roos
Johannes Jansson
Milo Wahlgren
Daniel Adolfsson
Oliver Papinski
Ludvig All
Tor Ekström
Jonathan Howser
Fredrik Grund
 481   501     x
   x   530     x
   x     x   555
 546   550     x
 576   581   577
 567   558   568
 490   297     x
 510   504   516
 536   521   559
    P15 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Milo Wahlgren -02Bromma IF9,32
2Daniel Adolfsson -02Tingbergs AIS9,64
3Tor Ekström -02Bromma IF10,26
4Måns Roos -02Mölndals AIK10,80

    P15 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Ludvig All -02Täby IS8,83
2Johannes Jansson -02Östhammar FI9,07
3Oliver Papinski -02Täby IS9,08
4Fredrik Grund -02IF Kville9,46
5Jonathan Howser -02Täby IS9,69

    P15 HÖJD       
1Daniel Adolfsson -02Tingbergs AIS1,67
2Johannes Jansson -02Östhammar FI1,67
3Oliver Papinski -02Täby IS1,64
4Fredrik Grund -02IF Kville1,58
5Ludvig All -02Täby IS1,55
6Milo Wahlgren -02Bromma IF1,49
7Måns Roos -02Mölndals AIK1,49
8Jonathan Howser -02Täby IS1,43


Jonathan Howser
Daniel Adolfsson
Ludvig All
Johannes Jansson
Måns Roos
Oliver Papinski
Milo Wahlgren
Fredrik Grund
134 137 140 143 146 149 152 155 158 161 164 167 170
o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   o   o   o   o   xo  xo  xxo xxx
-   -   -   o   o   -   o   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   o   -   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   xo  o   xxo xxx
    P15 KULA       
1Daniel Adolfsson -02Tingbergs AIS14,27
2Måns Roos -02Mölndals AIK14,20
3Oliver Papinski -02Täby IS12,54
4Johannes Jansson -02Östhammar FI10,95
5Jonathan Howser -02Täby IS10,76
6Fredrik Grund -02IF Kville10,09
7Ludvig All -02Täby IS9,51
8Milo Wahlgren -02Bromma IF8,11

Jonathan Howser
Måns Roos
Oliver Papinski
Fredrik Grund
Daniel Adolfsson
Milo Wahlgren
Ludvig All
Johannes Jansson
1029  1076   996
1318  1354  1420
1089  1254  1203
   x     x  1009
1336  1427  1421
 803   779   811
   x   886   951
1095     x     x
    P15 600 M      
1Ludvig All -02Täby IS1.30,60
2Fredrik Grund -02IF Kville1.33,51
3Oliver Papinski -02Täby IS1.35,32
4Milo Wahlgren -02Bromma IF1.36,32
5Jonathan Howser -02Täby IS1.36,67
6Daniel Adolfsson -02Tingbergs AIS1.37,56
7Johannes Jansson -02Östhammar FI1.40,30
8Måns Roos -02Mölndals AIK1.45,55

    KVINNOR 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Helena Kolte -98 F19Täby IS9,41
2Victoria Stöckel -97 K22Nedre Soppero IK9,46
3Emilia Stenström -97 K22Huddinge AIS9,86
4Linnea Åberg -99 F19IK Lerum FI10,47
5Amanda Backlund -99 F19IK Orient10,76
6Evelina Olsson -98 F19IK Orient11,12

    KVINNOR 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Malin Skogström -95 K22Hässelby SK8,85
2Lovisa Linde -98 F19Täby IS8,90
3Mari Klaup -90 (ej SM)Ullevi FK8,94
4Bianca Salming -98 F19Turebergs FK8,98
5Beatrice Lantz -97 K22IFK Växjö9,31
6Frida Bergvall -99 F19IFK Växjö9,52

    KVINNOR HÖJD       
1Bianca Salming -98 F19Turebergs FK1,82
2Mari Klaup -90 (ej SM)Ullevi FK1,73
3Lovisa Linde -98 F19Täby IS1,67
4Malin Skogström -95 K22Hässelby SK1,67
5Frida Bergvall -99 F19IFK Växjö1,67
5Victoria Stöckel -97 K22Nedre Soppero IK1,67
7Helena Kolte -98 F19Täby IS1,61
8Beatrice Lantz -97 K22IFK Växjö1,58
9Emilia Stenström -97 K22Huddinge AIS1,58
10Evelina Olsson -98 F19IK Orient1,49
11Amanda Backlund -99 F19IK Orient1,46
12Linnea Åberg -99 F19IK Lerum FI1,31


Mari Klaup (ej SM)
Linnea Åberg F19
Bianca Salming F19
Helena Kolte F19
Evelina Olsson F19
Frida Bergvall F19
Malin Skogström K22
Lovisa Linde F19
Emilia Stenström K22
Beatrice Lantz K22
Amanda Backlund F19
Victoria Stöckel K22
125 128 131 134 137 140 143 146 149 152 155 158 161 164 167 170 173 176 179 182 185
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xxo xxx
-   -   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xxo
-   -   -   o   o   o   xxo o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   xo  xo  xxx
o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  o   xxo xxx
    KVINNOR KULA       
1Bianca Salming -98 F19Turebergs FK13,14
2Beatrice Lantz -97 K22IFK Växjö12,89
3Victoria Stöckel -97 K22Nedre Soppero IK12,34
4Frida Bergvall -99 F19IFK Växjö11,62
5Lovisa Linde -98 F19Täby IS11,50
6Malin Skogström -95 K22Hässelby SK11,34
7Emilia Stenström -97 K22Huddinge AIS11,22
8Mari Klaup -90 (ej SM)Ullevi FK11,12
9Helena Kolte -98 F19Täby IS10,90
10Amanda Backlund -99 F19IK Orient8,34
11Evelina Olsson -98 F19IK Orient7,98
12Linnea Åberg -99 F19IK Lerum FI7,30

Beatrice Lantz K22
Lovisa Linde F19
Evelina Olsson F19
Emilia Stenström K22
Victoria Stöckel K22
Frida Bergvall F19
Bianca Salming F19
Amanda Backlund F19
Helena Kolte F19
Linnea Åberg F19
Malin Skogström K22
Mari Klaup (ej SM)
1279  1289     x
1036  1150     x
 684   712   798
1117  1122  1051
   x  1167  1234
1095  1156  1162
1276  1314  1230
 614   737   834
1048  1076  1090
 730     x   692
1119     x  1134
1112     -     -
    KVINNOR LÄNGD       
1Bianca Salming -98 F19Turebergs FK5,72
2Mari Klaup -90 (ej SM)Ullevi FK5,63
3Malin Skogström -95 K22Hässelby SK5,60
4Beatrice Lantz -97 K22IFK Växjö5,50
5Lovisa Linde -98 F19Täby IS5,22
6Frida Bergvall -99 F19IFK Växjö5,20
7Emilia Stenström -97 K22Huddinge AIS4,99
8Helena Kolte -98 F19Täby IS4,99
9Victoria Stöckel -97 K22Nedre Soppero IK4,83
10Amanda Backlund -99 F19IK Orient4,75
11Linnea Åberg -99 F19IK Lerum FI4,74
12Evelina Olsson -98 F19IK Orient4,49

Linnea Åberg F19
Mari Klaup (ej SM)
Bianca Salming F19
Malin Skogström K22
Frida Bergvall F19
Amanda Backlund F19
Evelina Olsson F19
Helena Kolte F19
Emilia Stenström K22
Beatrice Lantz K22
Victoria Stöckel K22
Lovisa Linde F19
 453   474   455
   x   563     x
 572     x     x
 548   560     x
   x   520   508
 436   475   470
 423   449   421
 493   490   499
 499     x   497
   x   550   436
 483   467     x
 500   494   522
    KVINNOR 800 M       
1Bianca Salming -98 F19Turebergs FK2.15,13
2Lovisa Linde -98 F19Täby IS2.15,94
3Helena Kolte -98 F19Täby IS2.25,93
4Victoria Stöckel -97 K22Nedre Soppero IK2.27,31
5Malin Skogström -95 K22Hässelby SK2.29,23
6Beatrice Lantz -97 K22IFK Växjö2.31,70
7Emilia Stenström -97 K22Huddinge AIS2.34,33
8Frida Bergvall -99 F19IFK Växjö2.34,68
9Linnea Åberg -99 F19IK Lerum FI2.38,97
10Evelina Olsson -98 F19IK Orient2.42,08
11Amanda Backlund -99 F19IK Orient2.47,06

    F17 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Filippa Straumsnes -00Tyresö FK9,65
2Linnéa Bodin -00KFUM Örebro9,89
3Ebba Löfholm -00KFUM Örebro10,24
4Ellen Hedin -00IK Orient10,38

    F17 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Lovisa Karlsson -00Högby IF8,48
2Erika Wärff -00Malmö AI8,77
3Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro9,24
4Amanda Eriksson -00Spårvägens FK9,51

    F17 HÖJD       
1Erika Wärff -00Malmö AI1,79
2Lovisa Karlsson -00Högby IF1,70
3Ellen Hedin -00IK Orient1,61
4Linnéa Bodin -00KFUM Örebro1,58
5Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro1,58
6Amanda Eriksson -00Spårvägens FK1,52
7Ebba Löfholm -00KFUM Örebro1,46
8Filippa Straumsnes -00Tyresö FK1,40


Lovisa Karlsson
Ebba Löfholm
Amanda Eriksson
Linnéa Bodin
Filippa Straumsnes
Ellen Hedin
Erika Wärff
Ingrid Holmquist
131 134 137 140 143 146 149 152 155 158 161 164 167 170 173 176 179 182
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o    o  xxx
o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxx
    F17 KULA       
1Erika Wärff -00Malmö AI15,77
2Lovisa Karlsson -00Högby IF13,59
3Ebba Löfholm -00KFUM Örebro9,01
4Amanda Eriksson -00Spårvägens FK8,92
5Ellen Hedin -00IK Orient8,55
6Filippa Straumsnes -00Tyresö FK8,53
7Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro8,27
8Linnéa Bodin -00KFUM Örebro8,04

Linnéa Bodin
Ellen Hedin
Amanda Eriksson
Ingrid Holmquist
Lovisa Karlsson
Erika Wärff
Ebba Löfholm
Filippa Straumsnes
   x     x   804
 826   802   855
 892   812   884
 827   744     x
1222  1343  1359
1401  1410  1577
   x   901     x
 844   790   853
    F17 LÄNGD       
1Lovisa Karlsson -00Högby IF6,14
2Erika Wärff -00Malmö AI5,61
3Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro5,34
4Amanda Eriksson -00Spårvägens FK5,22
5Ellen Hedin -00IK Orient4,65
6Filippa Straumsnes -00Tyresö FK4,63
7Linnéa Bodin -00KFUM Örebro4,56
8Ebba Löfholm -00KFUM Örebro4,11

Amanda Eriksson
Lovisa Karlsson
Linnéa Bodin
Erika Wärff
Ebba Löfholm
Ellen Hedin
Ingrid Holmquist
Filippa Straumsnes
 507   522   511
 589   614   599
 455   456   455
 561     x   445
 411   386   384
 433   432   465
 525   534   528
   x   462   463
    F17 600 M      
1Erika Wärff -00Malmö AI1.40,87
2Lovisa Karlsson -00Högby IF1.45,60
3Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro1.48,16
4Amanda Eriksson -00Spårvägens FK1.48,39
5Filippa Straumsnes -00Tyresö FK1.50,13
6Ellen Hedin -00IK Orient1.52,81
7Ebba Löfholm -00KFUM Örebro2.04,10
8Linnéa Bodin -00KFUM Örebro2.07,66

    F16 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Nora Swartz -01Östersunds GIF10,21
2Nellie Millde -01Bromma IF10,30
3Linnea Pihl -01IK Lerum FI10,34
4Linnéa Lindh -01IK Orient10,91

    F16 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Amanda Ivehammar -01Linköpings GIF9,45
2Amanda Finney Nilsson -01Täby IS9,57
3Moa Simonsson -01Malmö AI9,63
4Paulina Sundvall -01Riviera FI9,90

    F16 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Tilde Johansson -01Falkenbergs IK8,43
2Lovisa Lindholm -01Linköpings GIF8,95
3Anja Olsson -01Malmö AI9,38
4Helena Cronstedt -01Malmö AI9,43
5Ella Darrell -01IK Lerum FI9,43

    F16 HÖJD       
1Lovisa Lindholm -01Linköpings GIF1,70
2Tilde Johansson -01Falkenbergs IK1,67
3Helena Cronstedt -01Malmö AI1,55
4Amanda Finney Nilsson -01Täby IS1,55
5Nora Swartz -01Östersunds GIF1,52
6Anja Olsson -01Malmö AI1,49
7Paulina Sundvall -01Riviera FI1,49
8Amanda Ivehammar -01Linköpings GIF1,46
9Nellie Millde -01Bromma IF1,46
10Ella Darrell -01IK Lerum FI1,43
11Linnéa Lindh -01IK Orient1,43
12Linnea Pihl -01IK Lerum FI1,40
13Moa Simonsson -01Malmö AI1,34


Anja Olsson
Linnea Pihl
Nellie Millde
Ella Darrell
Linnéa Lindh
Moa Simonsson
Amanda Finney Nilsson
Paulina Sundvall
Tilde Johansson
Lovisa Lindholm
Nora Swartz
Helena Cronstedt
Amanda Ivehammar
128 131 134 137 140 143 146 149 152 155 158 161 164 167 170 173
-   o   o   o   o   o   xxo o   xxx
o   o   o   xo  o   xxx
-   -   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   o   xxx
-   xo  o   o   xo  o   xxx
o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   xo  xxo xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   -   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxo xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxx
    F16 KULA       
1Tilde Johansson -01Falkenbergs IK12,28
2Anja Olsson -01Malmö AI11,25
3Amanda Finney Nilsson -01Täby IS10,27
4Nora Swartz -01Östersunds GIF10,23
5Moa Simonsson -01Malmö AI9,98
6Helena Cronstedt -01Malmö AI9,92
7Ella Darrell -01IK Lerum FI9,66
8Linnea Pihl -01IK Lerum FI8,69
9Nellie Millde -01Bromma IF7,92
10Amanda Ivehammar -01Linköpings GIF7,85
11Paulina Sundvall -01Riviera FI7,80
12Linnéa Lindh -01IK Orient7,73
13Lovisa Lindholm -01Linköpings GIF7,07

Helena Cronstedt
Lovisa Lindholm
Linnea Pihl
Paulina Sundvall
Amanda Ivehammar
Ella Darrell
Nellie Millde
Amanda Finney Nilsson
Tilde Johansson
Linnéa Lindh
Anja Olsson
Moa Simonsson
Nora Swartz
 944   992   968
 666   693   707
 837   869   805
 780   762   744
 782   785   748
   x   919   966
 737   692   792
 978  1006  1027
1141  1048  1228
 773     x   732
 996  1125     x
 998   977   984
 874   908  1023
    F16 LÄNGD       
1Tilde Johansson -01Falkenbergs IK5,82
2Helena Cronstedt -01Malmö AI5,05
3Amanda Ivehammar -01Linköpings GIF5,04
4Amanda Finney Nilsson -01Täby IS4,99
5Anja Olsson -01Malmö AI4,99
6Ella Darrell -01IK Lerum FI4,99
7Lovisa Lindholm -01Linköpings GIF4,91
8Moa Simonsson -01Malmö AI4,81
9Paulina Sundvall -01Riviera FI4,78
10Nora Swartz -01Östersunds GIF4,74
11Linnéa Lindh -01IK Orient4,57
12Linnea Pihl -01IK Lerum FI4,55
13Nellie Millde -01Bromma IF4,47

Anja Olsson
Linnea Pihl
Tilde Johansson
Linnéa Lindh
Amanda Finney Nilsson
Lovisa Lindholm
Nora Swartz
Helena Cronstedt
Amanda Ivehammar
Nellie Millde
Paulina Sundvall
Moa Simonsson
Ella Darrell
   x   488   499
   x   455   434
 545   582     x
 420   338   457
 492   488   499
 321   453   491
 474     x     x
   x   474   505
 465   482   504
 447   442   421
   x     x   478
 475   481   462
 488   499     x
    F16 600 M  HEAT 1    
1Linnea Pihl -01IK Lerum FI1.50,92
2Paulina Sundvall -01Riviera FI1.54,56
3Linnéa Lindh -01IK Orient1.56,03
4Nellie Millde -01Bromma IF2.04,80
5Moa Simonsson -01Malmö AI2.06,27

    F16 600 M  HEAT 2    
1Tilde Johansson -01Falkenbergs IK1.38,75
2Amanda Ivehammar -01Linköpings GIF1.39,12
3Ella Darrell -01IK Lerum FI1.42,99
4Anja Olsson -01Malmö AI1.43,38
5Lovisa Lindholm -01Linköpings GIF1.43,67
6Helena Cronstedt -01Malmö AI1.44,06
7Amanda Finney Nilsson -01Täby IS1.52,09
8Nora Swartz -01Östersunds GIF1.54,79

    F15 60 M HÄCK  HEAT 1    
1Martina Olsson -02IK Orient10,04
2Agnes Dahlberg -02IK Lerum FI10,22
3Kajsa Andersson -02Åhus FIK10,32
4Sara Svalberg -02IFK Lidingö10,35
5Caroline Cedergren -02Hellas FK10,60

    F15 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Hanna Hedin -02IK Orient9,66
2Ella Hagman -02Huddinge AIS9,79
3Cecilia Nybleu -02Bromma IF9,96
4Molly Johansson -02Falkenbergs IK9,99
5Clara Johansson -02KA2 IF10,00
6Rebecca Runfors Carlzzon -02IK Lerum FI10,05

    F15 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Madeleine Aulio -02IFK Lidingö9,38
2Maja Pettersson -02FIF Gnistan9,39
3Sunny Björkén -02Piteå IF9,48
4Lisa Holmberg -02Lidköpings IS9,76
5Tuvalisa Rosenquist -02Tjalve IF Norrköping9,77
6Tilde Gudmundsson -02IFK Växjö9,81

    F15 60 M HÄCK  HEAT 4    
1Cindy Darell -02Ullevi FK9,03
2Bilge Kaya -02Hellas FK9,16
3Ebba Åhman -02IK Ymer9,21
4Wendela Yhlen Graf -02Ullevi FK9,27
5Leticia Buchli -02Täby IS9,42
6Lovisa Nilsson Edin -02Mölndals AIK9,60

    F15 HÖJD       
1Tuvalisa Rosenquist -02Tjalve IF Norrköping1,67
2Tilde Gudmundsson -02IFK Växjö1,58
3Lisa Holmberg -02Lidköpings IS1,58
4Madeleine Aulio -02IFK Lidingö1,55
5Sara Svalberg -02IFK Lidingö1,55
6Ebba Åhman -02IK Ymer1,55
7Wendela Yhlen Graf -02Ullevi FK1,55
8Clara Johansson -02KA2 IF1,55
8Cecilia Nybleu -02Bromma IF1,55
10Sunny Björkén -02Piteå IF1,52
11Lovisa Nilsson Edin -02Mölndals AIK1,52
12Hanna Hedin -02IK Orient1,52
13Kajsa Andersson -02Åhus FIK1,49
14Molly Johansson -02Falkenbergs IK1,49
15Agnes Dahlberg -02IK Lerum FI1,46
15Bilge Kaya -02Hellas FK1,46
17Maja Pettersson -02FIF Gnistan1,43
18Cindy Darell -02Ullevi FK1,43
18Leticia Buchli -02Täby IS1,43
20Ella Hagman -02Huddinge AIS1,40
21Rebecca Runfors Carlzzon -02IK Lerum FI1,37
22Caroline Cedergren -02Hellas FK1,34
23Martina Olsson -02IK Orient1,19


Molly Johansson
Ebba Åhman
Agnes Dahlberg
Sunny Björkén
Tilde Gudmundsson
Lovisa Nilsson Edin
Hanna Hedin
Madeleine Aulio
Clara Johansson
Tuvalisa Rosenquist
Lisa Holmberg
Rebecca Runfors Carlzzon
Kajsa Andersson
Cindy Darell
Ella Hagman
Sara Svalberg
Caroline Cedergren
Leticia Buchli
Martina Olsson
Maja Pettersson
Wendela Yhlen Graf
Bilge Kaya
Cecilia Nybleu
113 116 119 122 125 128 131 134 137 140 143 146 149 152 155 158 161 164 167 170
-   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xxo xxo xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   xo  xo  xxo xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xxo o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   o   xo  o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   xo  o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   x-
-   -   -   -   -   -   -   o   o   xo  xo  xxx
o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   o   xxo xo  xxx
-   -   -   -   o   -   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
    F15 KULA       
1Tuvalisa Rosenquist -02Tjalve IF Norrköping11,41
2Ella Hagman -02Huddinge AIS11,09
3Molly Johansson -02Falkenbergs IK10,68
4Kajsa Andersson -02Åhus FIK10,12
5Tilde Gudmundsson -02IFK Växjö10,07
6Cindy Darell -02Ullevi FK10,04
7Clara Johansson -02KA2 IF9,86
8Ebba Åhman -02IK Ymer9,58
9Sunny Björkén -02Piteå IF9,34
10Wendela Yhlen Graf -02Ullevi FK9,15
11Maja Pettersson -02FIF Gnistan9,13
12Agnes Dahlberg -02IK Lerum FI8,86
13Lisa Holmberg -02Lidköpings IS8,55
14Bilge Kaya -02Hellas FK8,30
15Madeleine Aulio -02IFK Lidingö8,20
16Sara Svalberg -02IFK Lidingö8,04
17Hanna Hedin -02IK Orient7,79
18Martina Olsson -02IK Orient7,63
19Caroline Cedergren -02Hellas FK7,48
20Leticia Buchli -02Täby IS7,38
21Rebecca Runfors Carlzzon -02IK Lerum FI7,34
22Lovisa Nilsson Edin -02Mölndals AIK7,31
23Cecilia Nybleu -02Bromma IF7,17

Cindy Darell
Lisa Holmberg
Molly Johansson
Sara Svalberg
Maja Pettersson
Martina Olsson
Wendela Yhlen Graf
Hanna Hedin
Ebba Åhman
Sunny Björkén
Cecilia Nybleu
Madeleine Aulio
Bilge Kaya
Lovisa Nilsson Edin
Ella Hagman
Rebecca Runfors Carlzzon
Tilde Gudmundsson
Agnes Dahlberg
Clara Johansson
Caroline Cedergren
Tuvalisa Rosenquist
Kajsa Andersson
Leticia Buchli
 965  1004  1002
 782   855   825
1068  1017  1052
 699   780   804
 913   904   898
 645   710   763
 868   798   915
 701   748   779
 853   958   880
 797   801   934
 717   680   684
 742   693   820
 822   827   830
 698   727   731
 962   949  1109
 734   722   649
 977   997  1007
 872   779   886
 918   929   986
 748     -   732
1068  1141  1108
 926  1012   938
 732   738   726
    F15 LÄNGD       
1Bilge Kaya -02Hellas FK5,34
2Madeleine Aulio -02IFK Lidingö5,33
3Tuvalisa Rosenquist -02Tjalve IF Norrköping5,30
4Tilde Gudmundsson -02IFK Växjö5,23
5Maja Pettersson -02FIF Gnistan5,09
6Molly Johansson -02Falkenbergs IK5,09
7Wendela Yhlen Graf -02Ullevi FK5,08
8Cindy Darell -02Ullevi FK5,05
9Clara Johansson -02KA2 IF4,88
10Ella Hagman -02Huddinge AIS4,84
11Sunny Björkén -02Piteå IF4,83
12Leticia Buchli -02Täby IS4,82
13Lisa Holmberg -02Lidköpings IS4,79
14Cecilia Nybleu -02Bromma IF4,78
15Lovisa Nilsson Edin -02Mölndals AIK4,78
16Caroline Cedergren -02Hellas FK4,76
17Ebba Åhman -02IK Ymer4,73
18Kajsa Andersson -02Åhus FIK4,49
19Rebecca Runfors Carlzzon -02IK Lerum FI4,49
20Sara Svalberg -02IFK Lidingö4,45
21Martina Olsson -02IK Orient4,31
22Hanna Hedin -02IK Orient4,19
23Agnes Dahlberg -02IK Lerum FI3,86

Lisa Holmberg
Bilge Kaya
Ebba Åhman
Leticia Buchli
Ella Hagman
Lovisa Nilsson Edin
Kajsa Andersson
Sara Svalberg
Hanna Hedin
Sunny Björkén
Martina Olsson
Maja Pettersson
Cindy Darell
Rebecca Runfors Carlzzon
Clara Johansson
Agnes Dahlberg
Caroline Cedergren
Cecilia Nybleu
Tilde Gudmundsson
Madeleine Aulio
Tuvalisa Rosenquist
Wendela Yhlen Graf
Molly Johansson
 467   440   479
   x     x   534
 466   465   473
 466   481   482
 463   431   484
   x   478     x
   x   449   427
   x   445   437
 402   394   419
   x   427   483
 431   426   428
 499   509   506
   x   505     x
 414   405   449
 488   485   488
 289   382   386
 441   459   476
 478   455   459
 520   520   523
 533   503   505
 502   509   530
 508   493     x
 509   498   407
    F15 600 M   HEAT 1    
1Sara Svalberg -02IFK Lidingö1.47,16
2Hanna Hedin -02IK Orient1.49,96
3Caroline Cedergren -02Hellas FK1.52,12
4Agnes Dahlberg -02IK Lerum FI1.55,55
5Rebecca Runfors Carlzzon -02IK Lerum FI1.55,81
6Kajsa Andersson -02Åhus FIK1.58,89
7Martina Olsson -02IK Orient2.03,61

    F15 600 M   HEAT 2    
1Lisa Holmberg -02Lidköpings IS1.49,95
2Ella Hagman -02Huddinge AIS1.51,49
3Leticia Buchli -02Täby IS1.51,53
4Cecilia Nybleu -02Bromma IF1.52,94
5Sunny Björkén -02Piteå IF1.54,20
6Maja Pettersson -02FIF Gnistan1.56,16
7Clara Johansson -02KA2 IF1.57,43
-Lovisa Nilsson Edin -02Mölndals AIKej start

    F15 600 M   HEAT 3    
1Tuvalisa Rosenquist -02Tjalve IF Norrköping1.44,34
2Ebba Åhman -02IK Ymer1.44,39
3Bilge Kaya -02Hellas FK1.45,26
4Madeleine Aulio -02IFK Lidingö1.45,58
5Cindy Darell -02Ullevi FK1.46,48
6Molly Johansson -02Falkenbergs IK1.49,20
7Tilde Gudmundsson -02IFK Växjö1.50,47
8Wendela Yhlen Graf -02Ullevi FK1.51,20