Resultatlista i pdf-format

  Resultat Mångkamps-SM 8-9/9 2018

   Bohuslän-Dals FIF arrangerade på Rimnersvallen i Uddevalla
 
MÄN TIOKAMP100 MLÄNGD KULAHÖJD400 M110 M HDISKUS STAVSPJUT1500 MPOÄNG
1Andreas Gustafsson -97 (M22)Falu IK11.246.90 12.411.9049.8215.1038.11 4.2349.144.42,227153
808790 631714823837626 682576666
2Jonathan Carbe -90Örgryte IS11.177.00 11.311.9349.5715.2533.22 3.7341.204.42,536792
823814 565740835820528 543460664
3Kevin Fankl -95Ullevi FK11.456.68 12.121.8452.0015.7238.70 4.0356.125.09,386718
763739 614661725765638 626680507
4Nicklas Karlsson -96 (M22)Finspångs AIK11.886.45 12.021.7554.1915.9835.11 4.5344.100.005758
675686 608585632735566 7695020
5Fredrik Sangberg -90IF Kville12.416.06 10.721.8756.1117.2226.19 3.3335.065.10,875245
573600 529687555602390 439371499
6David Klingberg -78IFK Göteborg13.315.35 9.031.6659.6119.6726.08 3.3335.095.20,174258
417451 428512427376388 439371449
-Anton Nilsson -92Huddinge AIS11.646.51 10.181.7550.81 (3282)
723700 496585778

P19 TIOKAMP100 MLÄNGD KULAHÖJD400 M110 M HDISKUS STAVSPJUT1500 MPOÄNG
1Edvin Hagberg -99Turebergs FK11.786.46 11.971.8449.0116.1336.30 4.2347.084.28,926798
695688 605661861718590 682546752
2Simon Thor -00IFK Märsta12.336.25 13.741.9056.4016.7340.72 4.5348.155.29,566263
588641 712714544653679 769561402
3Emil Uhlin -00Falu IK11.956.44 11.630.0052.0115.5838.78 4.0343.214.40,995863
661684 5840724781640 626489674
4Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS12.385.67 10.081.6654.0718.1627.80 3.1333.644.52,965004
578516 490512637509421 389351601
-Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS11.675.60 11.781.6351.7919.20 (3449)
717502 593488734415

P17 TIOKAMP110 M HDISKUS STAVSPJUT300 M100 MLÄNGD KULAHÖJD1000 MPOÄNG
1Carl af Forselles -01Hellas FK14.1941.13 4.1336.8536.4711.596.65 10.991.813.14,606655
950688 654397791734732 545636528
2Benjamin Tinglöf -01Ärla IF14.1333.25 3.9341.2036.0011.476.12 12.941.813.17,806537
958529 598460820759613 664636500
3Otto Nilsson -01IK Sisu15.5731.40 4.1339.5038.6112.026.28 11.831.753.24,865946
782492 654435666647648 596585441
4Teodor Sobczyk -01Hovslätts IK15.7036.15 3.6331.1138.8112.096.15 10.221.723.24,845594
767587 517315655633619 499560442
5Melker Drackner -01Lidköpings IS16.1025.19 3.1334.3041.9612.396.03 9.641.633.30,134853
722371 389360490576593 464488400
6Gustaf Heikki -01Gefle IF17.3322.35 3.0340.8740.0812.365.62 11.771.543.37,504754
590316 364455586582506 592419344

P16 TIOKAMP110 M HDISKUS STAVSPJUT300 M100 MLÄNGD KULAHÖJD1000 MPOÄNG
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö16.0222.76 3.2347.4436.1111.746.30 12.351.662.46,796125
730324 413551813703652 628512799
2Samuel Eriksson -02Rånäs 4H16.0337.54 4.0341.6040.1112.495.56 11.971.693.05,235826
729615 626465584558494 605536614
3Olof Hedin -02Eksjö Södra IK16.5025.31 3.0325.3939.3912.285.41 7.861.632.47,524970
677373 364235623597463 358488792
4Karl-William Einarson -02Wedevågs IF18.4824.58 2.7327.0739.5212.695.80 8.831.513.08,754464
479359 293258616522544 416396581
5Daniel Kleist -02Eksjö Södra IK19.9125.41 2.8332.5038.8711.975.63 8.861.543.34,034404
356375 316335651657508 417419370
-Fredrik Grund -02IF Kville16.9132.30 0.00 (1144)
634510 0
-Peter Svensson -02IF Rigor16.6525.72 0.00 (1042)
661381 0

P15 ÅTTAKAMP80 M HDISKUS STAVSPJUTLÄNGDKULAHÖJD 800 MPOÄNG
1Elliot Duvert -03Turebergs FK11.7035.43 3.7345.635.9012.241.87 2.20,084897
754572 543524565621687 631
2Noa Skomorowski -03Kvarnsvedens GoIF12.0841.91 3.5338.165.8512.491.66 2.10,464764
694703 490416554636512 759
3Viktor Rydåker -03Alunda SK12.4536.15 3.4338.515.6314.821.69 2.11,344680
638587 464421508779536 747
4Malte Fuchs Edberg -03Bromma IF11.9528.38 3.7338.285.7711.001.84 2.10,924604
714433 543417537546661 753
5Elias Lind -03Hässelby SK11.6237.97 3.2332.465.7513.241.63 2.23,484428
767623 413334533682488 588
6Markus Moberg -03Hammarby IF10.9333.81 3.4327.505.2810.741.60 2.05,594410
883540 464264437530464 828
7Martin Sundberg -03Hammarby IF13.5347.07 2.9342.695.1413.151.63 2.41,184079
487810 340481409676488 388
8Jacob Thelander -03Ljungby FIK12.4324.92 2.7342.355.9111.061.75 2.23,184069
641366 293476567549585 592
9Maximilian Lennartsson -03FIF Gnistan12.2836.51 3.2337.985.0311.791.48 2.29,483956
664594 413413388594374 516
10Agustin Hilmersson -03IK Orient12.5728.69 2.7336.805.4211.011.75 2.28,993866
620439 293396465546585 522
11Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF13.2232.49 2.6341.304.7811.051.51 2.26,013618
529514 271461341549396 557
12Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad14.2931.95 2.3336.864.3012.211.57 2.27,373355
393503 206397255619441 541
13Arvid Landström -03Kvarnsvedens GoIF16.1917.33 2.6323.663.966.231.15 2.32,772003
200222 271211199262159 479
-Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad12.0733.12 3.5337.816.059.921.42 DNS(3531)
696526 490410597481331 0
-Teodor Borgius -03Hammarby IF12.4731.30 3.5336.44 (2006)
635490 490391

P14 ÅTTAKAMPEj SM80 M HDISKUS STAVSPJUTLÄNGDKULAHÖJD 800 MPOÄNG
1Kristoffer Chotipan Andersson -04Falu IK12.0033.54 3.3333.665.8211.601.66 2.26,924220
707535 439351548582512 546
-William Asker -04IF Kville11.9433.19 3.5328.20 (2008)
716528 490274

KVINNOR SJUKAMP100 M HHÖJD KULA200 MLÄNGDSPJUT800 M POÄNG
1Lovisa Östervall -97 (K22)Upsala IF14.541.75 10.8226.055.6739.382.21,43 5404
903916 583793750655804
2Mari Klaup-McColl -90Ullevi FK14.531.69 11.9926.955.4043.712.29,22 5236
905842 660716671739703
3Emelie Nyman Wänseth -98 (K22)Östersunds GIF14.681.69 11.8126.625.6341.772.31,66 5230
884842 649744738701672
4Amanda Holmberg -98 (K22)Lidköpings IS14.491.66 11.3725.685.2336.582.19,62 5214
910806 619825623602829
5Emma Stenlöf -96 (K22)Västerås FK14.921.66 12.8126.485.7234.392.24,98 5211
852806 715756765560757
6Emma Söderström -98 (K22)Göteborgs KIK15.011.69 11.3426.315.3429.672.21,21 5001
840842 618770654470807
7Emelie Rantzow -98 (K22)IK Ymer15.191.54 9.2325.025.4226.582.29,21 4639
817666 479885677412703
8Victoria Stöckel -97 (K22)Nedre Soppero IK16.451.63 11.8427.284.9933.372.24,56 4632
660771 651689557541763
9Lovisa Karlsson -00 (F19)Högby IF14.851.66 10.7927.395.2628.042.49,60 4468
862806 581680631440468
10Emilia Stenström -97 (K22)Huddinge AIS15.771.57 10.2927.764.8536.002.28,69 4461
743701 548650519591709
11Frida Bergvall -99 (F19)IFK Växjö17.451.57 12.0329.254.9233.212.40,99 4085
547701 663536538538562
12Alice Kjellander -00 (F19)Göteborgs KIK17.551.51 8.6627.305.2525.472.24,62 4078
536632 442687628391762
13Jessica Östlund -93Hässelby SK16.821.51 8.2325.504.6821.102.59,46 3657
617632 414841474309370
14Linn Hertz Saebbö -00 (F19)Göteborgs KIK21.031.69 9.3527.045.0524.25DNF 3200
222842 4877085733680
-Helena Kolte -98 (K22)Täby IS16.251.54 (1350)
684666

F17 SJUKAMP100 M HHÖJD KULA200 MLÄNGDSPJUT800 M POÄNG
1Klara Rådbo -01Hammarby IF14.611.60 13.8526.095.5240.422.28,50 5296
894736 784789706675712
2Elvira Carlén -01Lerum FI15.011.63 11.3927.524.9529.892.28,18 4638
840771 621669546475716
3Angel Richmore -01Malmö AI17.741.54 12.4127.365.0340.282.42,65 4335
516666 688682567673543
4Sandra Jonsson -01Örgryte IS15.461.57 8.6226.605.0518.612.36,61 4116
782701 440745573263612
5Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad16.791.57 9.7527.154.9719.053.03,91 3685
620701 513699551271330
6Nellie Malmros -01Båstads GIF17.221.54 8.6930.764.8831.493.21,96 3332
572666 444430527505188
-Ebba Magnusson -01IFK Göteborg15.091.42 8.9126.83 (2548)
830534 458726

F16 SJUKAMP100 M HHÖJD KULA200 MLÄNGDSPJUT800 M POÄNG
1Sophie Reid -02IK Ymer14.991.66 13.9027.124.9537.302.32,94 4956
843806 787702546616656
2Ebba Åhman -02IK Ymer14.781.60 11.8726.475.2027.102.31,02 4733
871736 653757614422680
3Cajsa Augustsson -02IK Ymer16.041.60 11.5227.114.7830.902.53,26 4201
709736 629703500494430
4Lisa Holmberg -02Lidköpings IS15.881.57 9.3528.634.5928.762.40,02 3976
729701 487582451453573
5Hanna Hedin -02IK Orient16.381.54 8.1228.364.6717.422.42,62 3600
668666 407603472241543
6Rebecca Runfors Carlzzon -02Örgryte IS17.391.45 7.6930.184.3715.572.46,99 3066
553566 379470396207495
-Tilde Gudmundsson -02IFK Växjö15.441.66 12.2227.75 (2917)
784806 676651

F15 SEXKAMP80 M HHÖJD KULALÄNGDSPJUT600 MPOÄNG
1Justina Esangbedo -03Kvarnsvedens GoIF13.701.51 12.195.0330.741.46,273672
616632 674567491692
2Alma Flygt -03Täby IS12.731.51 10.265.0828.731.51,213574
757632 546581453605
3Laura Fodor -03Hässelby SK12.661.45 9.964.8026.651.40,963572
768566 527506413792
4Clara Fallenius -03Hässelby SK12.611.57 9.975.0217.501.43,373557
775701 527565243746
5Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad12.171.45 8.584.9920.901.40,783505
844566 437557306795
6Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF13.511.51 9.035.0529.771.47,473456
643632 466573472670
7Tova Gabrielsson -03Täby IS13.161.51 8.884.9324.051.48,353339
693632 456540364654
8Tindra Frykholm -03Glanshammars IF12.781.51 8.604.8617.571.47,323258
749632 438522244673
9Hanna Löfgren -03Nyköpings BIS13.211.51 8.814.7126.151.51,803250
686632 452482404594
10Tindra Redenfors -03IFK Halmstad13.281.54 8.064.8313.801.52,273020
676666 403514175586
11Emelie Beckman -03Hässelby SK14.041.45 10.804.5529.702.10,192950
570566 582441471320
12Lisa Bäckström -03Istrums SK14.021.45 8.744.5818.521.58,242785
573566 447448261490
13Caroline Graveley -03Hässelby SK13.691.36 8.414.770.001.44,282740
618470 4264980728
-Moa Ehrenbrand -03Strands IF13.471.54 10.024.59(2297)
649666 531451
-Maria Grenegård -03IF Göta KarlstadDNF (0)
0

F14 SEXKAMPEj SM80 M HHÖJD KULALÄNGDSPJUT600 MPOÄNG
1Linnéa Svanhall -04FIK Färjestaden12.171.63 10.265.1229.561.54,873764
844771 546592468543
2Sydney Karström -04Åhus FIK12.251.60 9.364.7426.221.49,323587
831736 488490405637
3Tilde Söderlund -04Alunda SK12.781.54 10.755.0624.501.49,253581
749666 579576373638
4Emma Carlsson -04Istrums SK13.831.48 8.174.7329.721.59,153042
599599 410487471476

    MÄN 100 M  HEAT 1  Vind -1,9  
1Nicklas Karlsson -96 (M22)Finspångs AIK11,88
2Fredrik Sangberg -90IF Kville12,41
3David Klingberg -78IFK Göteborg13,31

    MÄN 100 M  HEAT 2  Vind -1,1  
1Jonathan Carbe -90Örgryte IS11,17
2Andreas Gustafsson -97 (M22)Falu IK11,24
3Kevin Fankl -95Ullevi FK11,45
4Anton Nilsson -92Huddinge AIS11,64

    MÄN LÄNGD      
1Jonathan Carbe -90Örgryte IS7,00
2Andreas Gustafsson -97 (M22)Falu IK6,90
3Kevin Fankl -95Ullevi FK6,68
4Anton Nilsson -92Huddinge AIS6,51
5Nicklas Karlsson -96 (M22)Finspångs AIK6,45
6Fredrik Sangberg -90IF Kville6,06
7David Klingberg -78IFK Göteborg5,35

Nicklas Karlsson (M22)
Anton Nilsson
Jonathan Carbe
David Klingberg
Andreas Gustafsson (M22)
Kevin Fankl
Fredrik Sangberg
 617 +0,0   644 -0,6   645 -0,3
 651 +0,6   598 +0,0     x -1,0
 675 -0,3   681 -0,3   700 -0,4
 535 +0,0   518 -1,3   203 -1,5
   x +0,0   654 -0,2   690 -0,3
 646 -0,6   668 +0,0   659 -1,0
 561 -1,1   588 -2,9   606 -0,4
    MÄN KULA      
1Andreas Gustafsson -97 (M22)Falu IK12,41
2Kevin Fankl -95Ullevi FK12,12
3Nicklas Karlsson -96 (M22)Finspångs AIK12,02
4Jonathan Carbe -90Örgryte IS11,31
5Fredrik Sangberg -90IF Kville10,72
6Anton Nilsson -92Huddinge AIS10,18
7David Klingberg -78IFK Göteborg9,03

Anton Nilsson
Kevin Fankl
Jonathan Carbe
David Klingberg
Fredrik Sangberg
Andreas Gustafsson (M22)
Nicklas Karlsson (M22)
 998   996  1018
1202     x  1212
1107  1131     x
   x     x   903
1013   995  1072
1241  1180     x
1157  1114  1202
    MÄN HÖJD      
1Jonathan Carbe -90Örgryte IS1,93
2Andreas Gustafsson -97 (M22)Falu IK1,90
3Fredrik Sangberg -90IF Kville1,87
4Kevin Fankl -95Ullevi FK1,84
5Anton Nilsson -92Huddinge AIS1,75
6Nicklas Karlsson -96 (M22)Finspångs AIK1,75
7David Klingberg -78IFK Göteborg1,66


Nicklas Karlsson (M22)
Fredrik Sangberg
Anton Nilsson
Kevin Fankl
Jonathan Carbe
David Klingberg
Andreas Gustafsson (M22)
154 157 160 163 166 169 172 175 178 181 184 187 190 193 196
-   -   -   -   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   -   o   -   xo  -   x-
-   -   -   -   -   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   -   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   -   -   o   -   o   xo  -
o   o   o   xxo xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   xo  o   xo  xxx
    MÄN 400 M  HEAT 1    
1Nicklas Karlsson -96 (M22)Finspångs AIK54,19
2Fredrik Sangberg -90IF Kville56,11
3David Klingberg -78IFK Göteborg59,61

    MÄN 400 M  HEAT 2    
1Jonathan Carbe -90Örgryte IS49,57
2Andreas Gustafsson -97 (M22)Falu IK49,82
3Anton Nilsson -92Huddinge AIS50,81
4Kevin Fankl -95Ullevi FK52,00

    MÄN 110 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,3  
1Nicklas Karlsson -96 (M22)Finspångs AIK15,98
2Fredrik Sangberg -90IF Kville17,22
3David Klingberg -78IFK Göteborg19,67

    MÄN 110 M HÄCK  HEAT 2  Vind -2,7  
1Andreas Gustafsson -97 (M22)Falu IK15,10
2Jonathan Carbe -90Örgryte IS15,25
3Kevin Fankl -95Ullevi FK15,72
-Anton Nilsson -92Huddinge AISDNS

    MÄN DISKUS      
1Kevin Fankl -95Ullevi FK38,70
2Andreas Gustafsson -97 (M22)Falu IK38,11
3Nicklas Karlsson -96 (M22)Finspångs AIK35,11
4Jonathan Carbe -90Örgryte IS33,22
5Fredrik Sangberg -90IF Kville26,19
6David Klingberg -78IFK Göteborg26,08

Fredrik Sangberg
Andreas Gustafsson (M22)
Jonathan Carbe
Kevin Fankl
Nicklas Karlsson (M22)
David Klingberg
   x  2257  2619
3496  3708  3811
3094  3288  3322
2856  3870  3709
3453  3511     x
2508     x  2608
    MÄN STAV      
1Nicklas Karlsson -96 (M22)Finspångs AIK4,53
2Andreas Gustafsson -97 (M22)Falu IK4,23
3Kevin Fankl -95Ullevi FK4,03
4Jonathan Carbe -90Örgryte IS3,73
5David Klingberg -78IFK Göteborg3,33
6Fredrik Sangberg -90IF Kville3,33


Fredrik Sangberg
Kevin Fankl
David Klingberg
Andreas Gustafsson (M22)
Nicklas Karlsson (M22)
Jonathan Carbe
273 283 293 303 313 323 333 343 353 363 373 383 393 403 413 423 433 453 463
xo  xxo o   o   xxo xxo xo  xx-
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   o   o   xx-
o   xo  o   o   o   xxo xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   xxo o   xxx
-   -   -   o   -   -   o   -   o   xo  xxo xxx
    MÄN SPJUT      
1Kevin Fankl -95Ullevi FK56,12
2Andreas Gustafsson -97 (M22)Falu IK49,14
3Nicklas Karlsson -96 (M22)Finspångs AIK44,10
4Jonathan Carbe -90Örgryte IS41,20
5David Klingberg -78IFK Göteborg35,09
6Fredrik Sangberg -90IF Kville35,06

Andreas Gustafsson (M22)
Nicklas Karlsson (M22)
Jonathan Carbe
Fredrik Sangberg
David Klingberg
Kevin Fankl
4914  4830  4767
4410     -     -
4028  4007  4120
3506  3480  3302
3412  3509  3366
5531  5612     -
    MÄN 1500 M      
1Andreas Gustafsson -97 (M22)Falu IK4.42,22
2Jonathan Carbe -90Örgryte IS4.42,53
3Kevin Fankl -95Ullevi FK5.09,38
4Fredrik Sangberg -90IF Kville5.10,87
5David Klingberg -78IFK Göteborg5.20,17
-Nicklas Karlsson -96 (M22)Finspångs AIKDNF

    P19 100 M    Vind -1,8  
1Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS11,67
2Edvin Hagberg -99Turebergs FK11,78
3Emil Uhlin -00Falu IK11,95
4Simon Thor -00IFK Märsta12,33
5Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS12,38

    P19 LÄNGD      
1Edvin Hagberg -99Turebergs FK6,46
2Emil Uhlin -00Falu IK6,44
3Simon Thor -00IFK Märsta6,25
4Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS5,67
5Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS5,60

Edvin Hagberg
Gustav Magnusson
Emil Uhlin
Simon Thor
Felix Larsen Nilsson
 610 +0,0   625 +0,0   646 -1,3
   x -2,2     x +0,0   560 -2,3
 615 -0,8   595 -0,5   644 -1,9
 599 -1,6   599 +0,0   625 -1,6
 539 +0,0   553 -1,4   567 -1,2
    P19 KULA      
1Simon Thor -00IFK Märsta13,74
2Edvin Hagberg -99Turebergs FK11,97
3Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS11,78
4Emil Uhlin -00Falu IK11,63
5Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS10,08

Gustav Magnusson
Felix Larsen Nilsson
Simon Thor
Emil Uhlin
Edvin Hagberg
1029  1127  1178
1008   976     x
1360  1374  1360
1050  1155  1163
1197  1153  1184
    P19 HÖJD      
1Simon Thor -00IFK Märsta1,90
2Edvin Hagberg -99Turebergs FK1,84
3Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS1,66
4Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS1,63
-Emil Uhlin -00Falu IK0,00


Emil Uhlin
Simon Thor
Felix Larsen Nilsson
Gustav Magnusson
Edvin Hagberg
157 160 163 166 169 172 175 178 181 184 187 190 193
-   -   -   -   -   -   -   -   -   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   -   xo  xxo xxx
o   o   o   xxo xxx
-   o   o   -   xxx
-   -   -   -   -   -   o   -       xxo xx-
    P19 400 M      
1Edvin Hagberg -99Turebergs FK49,01
2Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS51,79
3Emil Uhlin -00Falu IK52,01
4Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS54,07
5Simon Thor -00IFK Märsta56,40

    P19 110 M HÄCK    Vind -1,7  
1Emil Uhlin -00Falu IK15,58
2Edvin Hagberg -99Turebergs FK16,13
3Simon Thor -00IFK Märsta16,73
4Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS18,16
5Gustav Magnusson -00Nyköpings BIS19,20

    P19 DISKUS      
1Simon Thor -00IFK Märsta40,72
2Emil Uhlin -00Falu IK38,78
3Edvin Hagberg -99Turebergs FK36,30
4Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS27,80

Simon Thor
Felix Larsen Nilsson
Emil Uhlin
Edvin Hagberg
3980  4072     x
2780  2391  2533
3878     x     x
3157  3630  3280
    P19 STAV      
1Simon Thor -00IFK Märsta4,53
2Edvin Hagberg -99Turebergs FK4,23
3Emil Uhlin -00Falu IK4,03
4Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS3,13


Simon Thor
Emil Uhlin
Edvin Hagberg
Felix Larsen Nilsson
273 283 293 303 313 323 363 373 383 393 403 413 423 433 453 463
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   xo  -   o   -   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   xo  o   xo  xo  o   x-
xo  o   o   o   o   xxx
    P19 SPJUT      
1Simon Thor -00IFK Märsta48,15
2Edvin Hagberg -99Turebergs FK47,08
3Emil Uhlin -00Falu IK43,21
4Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS33,64

Edvin Hagberg
Felix Larsen Nilsson
Simon Thor
Emil Uhlin
4217  4708  4533
3364  3273  3276
4322  4815  4814
4089  4321  4282
    P19 1500 M      
1Edvin Hagberg -99Turebergs FK4.28,92
2Emil Uhlin -00Falu IK4.40,99
3Felix Larsen Nilsson -00Örgryte IS4.52,96
4Simon Thor -00IFK Märsta5.29,56

    P17 110 M HÄCK    Vind -2,1  
1Benjamin Tinglöf -01Ärla IF14,13
2Carl af Forselles -01Hellas FK14,19
3Otto Nilsson -01IK Sisu15,57
4Teodor Sobczyk -01Hovslätts IK15,70
5Melker Drackner -01Lidköpings IS16,10
6Gustaf Heikki -01Gefle IF17,33

    P17 DISKUS      
1Carl af Forselles -01Hellas FK41,13
2Teodor Sobczyk -01Hovslätts IK36,15
3Benjamin Tinglöf -01Ärla IF33,25
4Otto Nilsson -01IK Sisu31,40
5Melker Drackner -01Lidköpings IS25,19
6Gustaf Heikki -01Gefle IF22,35

Teodor Sobczyk
Benjamin Tinglöf
Melker Drackner
Carl af Forselles
Gustaf Heikki
Otto Nilsson
2973  3185  3615
2621  2928  3325
2519     x     x
3973  4113     x
2235     x     x
2923  3140     x
    P17 STAV      
1Carl af Forselles -01Hellas FK4,13
2Otto Nilsson -01IK Sisu4,13
3Benjamin Tinglöf -01Ärla IF3,93
4Teodor Sobczyk -01Hovslätts IK3,63
5Melker Drackner -01Lidköpings IS3,13
6Gustaf Heikki -01Gefle IF3,03


Carl af Forselles
Gustaf Heikki
Melker Drackner
Benjamin Tinglöf
Teodor Sobczyk
Otto Nilsson
253 263 273 283 293 303 313 323 333 343 353 363 373 383 393 403 413 423 433 443
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   -   o   -   -   xxx
o   o   o   o   xxo xxo xx-
-   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   xo  xxo o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   xo  -   xxo o   xxx
    P17 SPJUT      
1Benjamin Tinglöf -01Ärla IF41,20
2Gustaf Heikki -01Gefle IF40,87
3Otto Nilsson -01IK Sisu39,50
4Carl af Forselles -01Hellas FK36,85
5Melker Drackner -01Lidköpings IS34,30
6Teodor Sobczyk -01Hovslätts IK31,11

Benjamin Tinglöf
Otto Nilsson
Carl af Forselles
Gustaf Heikki
Teodor Sobczyk
Melker Drackner
   x  3395  4120
3950  3888     x
   x  3685  3685
3315  3840  4087
2749  2793  3111
3430  3427     x
    P17 300 M      
1Benjamin Tinglöf -01Ärla IF36,00
2Carl af Forselles -01Hellas FK36,47
3Otto Nilsson -01IK Sisu38,61
4Teodor Sobczyk -01Hovslätts IK38,81
5Gustav Heikki -01Gefle IF40,08
6Melker Drackner -01Lidköpings IS41,96

    P17 100 M    Vind -2,2  
1Benjamin Tinglöf -01Ärla IF11,47
2Carl af Forselles -01Hellas FK11,59
3Otto Nilsson -01IK Sisu12,02
4Teodor Sobczyk -01Hovslätts IK12,09
5Gustaf Heikki -01Gefle IF12,36
6Melker Drackner -01Lidköpings IS12,39

    P17 LÄNGD      
1Carl af Forselles -01Hellas FK6,65
2Otto Nilsson -01IK Sisu6,28
3Teodor Sobczyk -01Hovslätts IK6,15
4Benjamin Tinglöf -01Ärla IF6,12
5Melker Drackner -01Lidköpings IS6,03
6Gustaf Heikki -01Gefle IF5,62

Carl af Forselles
Otto Nilsson
Gustaf Heikki
Benjamin Tinglöf
Teodor Sobczyk
Melker Drackner
 654 -0,1   665 -2,5   662 -0,9
 597 -0,1   593 -2,3   628 -1,0
 540 -0,9   562 -1,0   538 -0,7
 612 -0,6   589 -0,8   598 -0,5
 607 -0,7     x -1,8   615 -1,1
 585 -1,1   573 -1,1   603 -0,6
    P17 KULA      
1Benjamin Tinglöf -01Ärla IF12,94
2Otto Nilsson -01IK Sisu11,83
3Gustaf Heikki -01Gefle IF11,77
4Carl af Forselles -01Hellas FK10,99
5Teodor Sobczyk -01Hovslätts IK10,22
6Melker Drackner -01Lidköpings IS9,64

Benjamin Tinglöf
Carl af Forselles
Teodor Sobczyk
Gustaf Heikki
Melker Drackner
Otto Nilsson
1273  1282  1294
 992  1099  1092
 997  1022   989
1177  1092  1112
 903   964     x
1117     x  1183
    P17 HÖJD      
1Benjamin Tinglöf -01Ärla IF1,81
2Carl af Forselles -01Hellas FK1,81
3Otto Nilsson -01IK Sisu1,75
4Teodor Sobczyk -01Hovslätts IK1,72
5Melker Drackner -01Lidköpings IS1,63
6Gustaf Heikki -01Gefle IF1,54


Carl af Forselles
Otto Nilsson
Teodor Sobczyk
Gustaf Heikki
Benjamin Tinglöf
Melker Drackner
148 151 154 157 160 163 166 169 172 175 178 181 184
-   -   -   -   -   -   -   -   o   xo  o   xo  xxx
-   -   o   -   o   -   o   o   o   xxo xxx
o   -   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   -   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   -   o   xo  xo  o   xxx
o   o   o   o   o   xxo xxx
    P17 1000 M      
1Carl af Forselles -01Hellas FK3.14,60
2Benjamin Tinglöf -01Ärla IF3.17,80
3Teodor Sobczyk -01Hovslätts IK3.24,84
4Otto Nilsson -01IK Sisu3.24,86
5Melker Drackner -01Lidköpings IS3.30,13
6Gustaf Heikki -01Gefle IF3.37,50

    P16 110 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,4  
1Olof Hedin -02Eksjö Södra IK16,50
2Peter Svensson -02IF Rigor16,65
3Karl-William Einarson -02Wedevågs IF18,48

    P16 110 M HÄCK  HEAT 2  Vind -2,1  
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö16,02
2Samuel Eriksson -02Rånäs 4H16,03
3Fredrik Grund -02IF Kville16,91
4Daniel Kleist -02Eksjö Södra IK19,91

    P16 DISKUS      
1Samuel Eriksson -02Rånäs 4H37,54
2Fredrik Grund -02IF Kville32,30
3Peter Svensson -02IF Rigor25,72
4Daniel Kleist -02Eksjö Södra IK25,41
5Olof Hedin -02Eksjö Södra IK25,31
6Karl-William Einarson -02Wedevågs IF24,58
7Robin Isaksson -02IFK Lidingö22,76

Karl-William Einarson
Samuel Eriksson
Peter Svensson
Olof Hedin
Robin Isaksson
Fredrik Grund
Daniel Kleist
2458     x     x
3384  3342  3754
2312     x  2572
   x     x  2531
   x  2276     x
   x  3230  2437
2387  2537  2541
    P16 STAV      
1Samuel Eriksson -02Rånäs 4H4,03
2Robin Isaksson -02IFK Lidingö3,23
3Olof Hedin -02Eksjö Södra IK3,03
4Daniel Kleist -02Eksjö Södra IK2,83
5Karl-William Einarson -02Wedevågs IF2,73
-Peter Svensson -02IF Rigor0,00
-Fredrik Grund -02IF Kville0,00


Olof Hedin
Robin Isaksson
Peter Svensson
Fredrik Grund
Daniel Kleist
Karl-William Einarson
Samuel Eriksson
253 263 273 283 293 303 313 323 333 343 353 363 373 383 393 403 413
-   -   -   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   xo  xxo o   xxx
x-
-   -   -   xxx
-   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxx
    P16 SPJUT      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö47,44
2Samuel Eriksson -02Rånäs 4H41,60
3Daniel Kleist -02Eksjö Södra IK32,50
4Karl-William Einarson -02Wedevågs IF27,07
5Olof Hedin -02Eksjö Södra IK25,39

Samuel Eriksson
Robin Isaksson
Karl-William Einarson
Olof Hedin
Daniel Kleist
3719  3890  4160
   x  4744     x
2700  2707  2699
2195  2539  2412
2800  3250  2916
    P16 300 M      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö36,11
2Daniel Kleist -02Eksjö Södra IK38,87
3Olof Hedin -02Eksjö Södra IK39,39
4Karl-William Einarson -02Wedevågs IF39,52
5Samuel Eriksson -02Rånäs 4H40,11

    P16 100 M    Vind -1,3  
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö11,74
2Daniel Kleist -02Eksjö Södra IK11,97
3Olof Hedin -02Eksjö Södra IK12,28
4Samuel Eriksson -02Rånäs 4H12,49
5Karl-William Einarson -02Wedevågs IF12,69

    P16 LÄNGD      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö6,30
2Karl-William Einarson -02Wedevågs IF5,80
3Daniel Kleist -02Eksjö Södra IK5,63
4Samuel Eriksson -02Rånäs 4H5,56
5Olof Hedin -02Eksjö Södra IK5,41

Samuel Eriksson
Daniel Kleist
Karl-William Einarson
Olof Hedin
Robin Isaksson
 556 -1,0   526 -0,9   530 -1,3
 563 -1,5   551 -1,0     -
 580 -0,3   577 -1,0     x -1,5
 541 +0,5   522 -2,5   536 -0,3
 630 -0,7     x -0,8     x +0,9
    P16 KULA      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö12,35
2Samuel Eriksson -02Rånäs 4H11,97
3Daniel Kleist -02Eksjö Södra IK8,86
4Karl-William Einarson -02Wedevågs IF8,83
5Olof Hedin -02Eksjö Södra IK7,86

Samuel Eriksson
Daniel Kleist
Olof Hedin
Robin Isaksson
Karl-William Einarson
1130  1197  1163
 886   768   870
 759   762   786
1096  1235  1215
 877   873   883
    P16 HÖJD      
1Samuel Eriksson -02Rånäs 4H1,69
2Robin Isaksson -02IFK Lidingö1,66
3Olof Hedin -02Eksjö Södra IK1,63
4Daniel Kleist -02Eksjö Södra IK1,54
5Karl-William Einarson -02Wedevågs IF1,51


Samuel Eriksson
Daniel Kleist
Robin Isaksson
Olof Hedin
Karl-William Einarson
142 145 148 151 154 157 160 163 166 169 172
-   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxx
o   -   xo  o   xo  -
-   -   o   o   o   o   xo  xo  o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xo  x x
xo  o   o   o   xxx
    P16 1000 M      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö2.46,79
2Olof Hedin -02Eksjö Södra IK2.47,52
3Samuel Eriksson -02Rånäs 4H3.05,23
4Karl-William Einarson -02Wedevågs IF3.08,75
5Daniel Kleist -02Eksjö Södra IK3.34,03

    P15 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,2  
1Agustin Hilmersson -03IK Orient12,57
2Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF13,22
3Martin Sundberg -03Hammarby IF13,53
4Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad14,29
5Arvid Landström -03Kvarnsvedens GoIF16,19

    P15 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,8  
1Noa Skomorowski -03Kvarnsvedens GoIF12,08
2Maximilian Lennartsson -03FIF Gnistan12,28
3Jacob Thelander -03Ljungby FIK12,43
4Viktor Rydåker -03Alunda SK12,45
5Teodor Borgius -03Hammarby IF12,47

    P15 80 M HÄCK  HEAT 3  Vind -1,8  
1Markus Moberg -03Hammarby IF10,93
2Elias Lind -03Hässelby SK11,62
3Elliot Duvert -03Turebergs FK11,70
4Malte Fuchs Edberg -03Bromma IF11,95
5Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad12,07

    P15 DISKUS      
1Martin Sundberg -03Hammarby IF47,07
2Noa Skomorowski -03Kvarnsvedens GoIF41,91
3Elias Lind -03Hässelby SK37,97
4Maximilian Lennartsson -03FIF Gnistan36,51
5Viktor Rydåker -03Alunda SK36,15
6Elliot Duvert -03Turebergs FK35,43
7Markus Moberg -03Hammarby IF33,81
8Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad33,12
9Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF32,49
10Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad31,95
11Teodor Borgius -03Hammarby IF31,30
12Agustin Hilmersson -03IK Orient28,69
13Malte Fuchs Edberg -03Bromma IF28,38
14Jacob Thelander -03Ljungby FIK24,92
15Arvid Landström -03Kvarnsvedens GoIF17,33

Lukas Ellström
Arvid Klingberg
Martin Sundberg
Malte Fuchs Edberg
Viktor Rydåker
Markus Moberg
Maximilian Lennartsson
Arvid Landström
Oliver Ellström
Elias Lind
Teodor Borgius
Elliot Duvert
Jacob Thelander
Noa Skomorowski
Agustin Hilmersson
   x  3195     x
3138     x  3249
4707  4668     x
2617  2838     x
2955     x  3615
3195     x  3381
3125  3651     x
   x  1720  1733
2708     x  3312
3797     x     x
3130     x  2934
   x     x  3543
   x  2210  2492
4191  3797     x
2869     x  2861
    P15 STAV      
1Elliot Duvert -03Turebergs FK3,73
2Malte Fuchs Edberg -03Bromma IF3,73
3Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad3,53
4Noa Skomorowski -03Kvarnsvedens GoIF3,53
5Teodor Borgius -03Hammarby IF3,53
6Markus Moberg -03Hammarby IF3,43
7Viktor Rydåker -03Alunda SK3,43
8Maximilian Lennartsson -03FIF Gnistan3,23
9Elias Lind -03Hässelby SK3,23
10Martin Sundberg -03Hammarby IF2,93
11Jacob Thelander -03Ljungby FIK2,73
12Agustin Hilmersson -03IK Orient2,73
13Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF2,63
14Arvid Landström -03Kvarnsvedens GoIF2,63
15Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad2,33


Viktor Rydåker
Maximilian Lennartsson
Markus Moberg
Arvid Landström
Martin Sundberg
Noa Skomorowski
Agustin Hilmersson
Oliver Ellström
Teodor Borgius
Jacob Thelander
Elias Lind
Arvid Klingberg
Lukas Ellström
Elliot Duvert
Malte Fuchs Edberg
223 233 243 253 263 273 283 293 303 313 323 333 343 353 363 373 383
-   -   -   -   -   -   -   -   xo  xo  o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   xo  o   xo  xo  xxx
-   o   xxo o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   xxo xxo o   xxx
o   -   xo  xxo xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   xo  xxo xxo o   xxx
-   -   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xxo xxo xxo xxx
-   o   o   o   o   xxx
o   xxo x-
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   xo  o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xxo o   xxx
    P15 SPJUT      
1Elliot Duvert -03Turebergs FK45,63
2Martin Sundberg -03Hammarby IF42,69
3Jacob Thelander -03Ljungby FIK42,35
4Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF41,30
5Viktor Rydåker -03Alunda SK38,51
6Malte Fuchs Edberg -03Bromma IF38,28
7Noa Skomorowski -03Kvarnsvedens GoIF38,16
8Maximilian Lennartsson -03FIF Gnistan37,98
9Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad37,81
10Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad36,86
11Agustin Hilmersson -03IK Orient36,80
12Teodor Borgius -03Hammarby IF36,44
13Elias Lind -03Hässelby SK32,46
14Markus Moberg -03Hammarby IF27,50
15Arvid Landström -03Kvarnsvedens GoIF23,66

Martin Sundberg
Agustin Hilmersson
Viktor Rydåker
Elias Lind
Lukas Ellström
Arvid Klingberg
Arvid Landström
Elliot Duvert
Teodor Borgius
Oliver Ellström
Maximilian Lennartsson
Markus Moberg
Jacob Thelander
Malte Fuchs Edberg
Noa Skomorowski
4269  4051  4002
3290  3680  3124
3542  3386  3851
3246  3042  2785
   x  3686     x
   x     x  4130
2271  2366     x
4438  4563  4109
3347     x  3644
2909  3499  3781
3798  3788     -
2525  2750  2332
4235  3884  4131
3395  3828  3595
3691  3816  3573
    P15 LÄNGD      
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad6,05
2Jacob Thelander -03Ljungby FIK5,91
3Elliot Duvert -03Turebergs FK5,90
4Noa Skomorowski -03Kvarnsvedens GoIF5,85
5Malte Fuchs Edberg -03Bromma IF5,77
6Elias Lind -03Hässelby SK5,75
7Viktor Rydåker -03Alunda SK5,63
8Agustin Hilmersson -03IK Orient5,42
9Markus Moberg -03Hammarby IF5,28
10Martin Sundberg -03Hammarby IF5,14
11Maximilian Lennartsson -03FIF Gnistan5,03
12Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF4,78
13Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad4,30
14Arvid Landström -03Kvarnsvedens GoIF3,96

Malte Fuchs Edberg
Viktor Rydåker
Arvid Landström
Martin Sundberg
Arvid Klingberg
Noa Skomorowski
Lukas Ellström
Jacob Thelander
Oliver Ellström
Elliot Duvert
Agustin Hilmersson
Maximilian Lennartsson
Markus Moberg
Elias Lind
 577 -0,9   551 -0,1   552 -1,1
 534 +0,0   521 -1,2   563 -0,5
 379 +0,0   359 -0,9   396 -0,5
 479 -1,4   495 +0,6   514 +0,0
 478 -0,8   473 -2,3     x +0,0
 565 +0,0   568 -2,1   585 -0,6
   x -0,9   430 -1,0     x -0,9
 554 +0,0   572 -1,2   591 -0,6
 580 -0,4   532 +1,1   605 +0,0
 569 -1,0   568 -1,1   590 -0,1
 542 -0,2   520 -1,2   527 -0,3
 500 -1,3   503 -1,4   498 -0,9
 499 -1,1   528 -0,4   510 -0,9
 543 -0,8   567 -0,1   575 -1,4
    P15 KULA      
1Viktor Rydåker -03Alunda SK14,82
2Elias Lind -03Hässelby SK13,24
3Martin Sundberg -03Hammarby IF13,15
4Noa Skomorowski -03Kvarnsvedens GoIF12,49
5Elliot Duvert -03Turebergs FK12,24
6Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad12,21
7Maximilian Lennartsson -03FIF Gnistan11,79
8Jacob Thelander -03Ljungby FIK11,06
9Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF11,05
10Agustin Hilmersson -03IK Orient11,01
11Malte Fuchs Edberg -03Bromma IF11,00
12Markus Moberg -03Hammarby IF10,74
13Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad9,92
14Arvid Landström -03Kvarnsvedens GoIF6,23

Lukas Ellström
Markus Moberg
Arvid Klingberg
Jacob Thelander
Maximilian Lennartsson
Elias Lind
Arvid Landström
Elliot Duvert
Agustin Hilmersson
Noa Skomorowski
Martin Sundberg
Oliver Ellström
Malte Fuchs Edberg
Viktor Rydåker
1221  1176  1172
1048  1074  1017
1051  1047  1105
1077  1016  1106
1147  1179     x
1265  1299  1324
 601   623   596
1149  1203  1224
 981     x  1101
1249  1129  1174
1315  1265  1313
 924   948   992
1100  1099  1025
1419     x  1482
    P15 HÖJD      
1Elliot Duvert -03Turebergs FK1,87
2Malte Fuchs Edberg -03Bromma IF1,84
3Agustin Hilmersson -03IK Orient1,75
4Jacob Thelander -03Ljungby FIK1,75
5Viktor Rydåker -03Alunda SK1,69
6Noa Skomorowski -03Kvarnsvedens GoIF1,66
7Elias Lind -03Hässelby SK1,63
8Martin Sundberg -03Hammarby IF1,63
9Markus Moberg -03Hammarby IF1,60
10Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad1,57
11Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF1,51
12Maximilian Lennartsson -03FIF Gnistan1,48
13Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad1,42
14Arvid Landström -03Kvarnsvedens GoIF1,15


Agustin Hilmersson
Elliot Duvert
Markus Moberg
Elias Lind
Jacob Thelander
Viktor Rydåker
Malte Fuchs Edberg
Oliver Ellström
Martin Sundberg
Maximilian Lennartsson
Lukas Ellström
Arvid Klingberg
Noa Skomorowski
136 139 142 145 148 151 154 157 160 163 166 169 172 175 178 181 184 187 190
-   -   -   -   -   -   -   -   o   -   o   -   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   xo  o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   -   o   -   xxo xo  xxo xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xo  o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  o   o   xxx
-   -   o   -
-   -   -   xo  xo  o   xo  o   xxo xxo xxx
o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   xo  o   xxo o   xo  xxx
-   -   xxo o   xxo xxo xxx
-   -   -   o   -   o   o   o   o   o   o   xxx
    P15 800 M  HEAT 1    
1Jacob Thelander -03Ljungby FIK2.23,18
2Arvid Klingberg -03Kvarnsvedens GoIF2.26,01
3Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad2.27,37
4Agustin Hilmersson -03IK Orient2.28,99
5Maximilian Lennartsson -03FIF Gnistan2.29,48
6Arvid Landström -03Kvarnsvedens GoIF2.32,77

    P15 800 M  HEAT 2    
1Markus Moberg -03Hammarby IF2.05,59
2Noa Skomorowski -03Kvarnsvedens GoIF2.10,46
3Malte Fuchs Edberg -03Bromma IF2.10,92
4Viktor Rydåker -03Alunda SK2.11,34
5Elliot Duvert -03Turebergs FK2.20,08
6Elias Lind -03Hässelby SK2.23,48
7Martin Sundberg -03Hammarby IF2.41,18
-Oliver Ellström -03IF Göta KarlstadDNS

    P14 80 M HÄCK    Vind -5,9  
1William Asker -04IF Kville11,94
2Kristoffer Chotipan Andersson -04Falu IK12,00

    P14 DISKUS      
1Kristoffer Chotipan Andersson -04Falu IK33,54
2William Asker -04IF Kville33,19

Kristoffer Chotipan Andersson
William Asker
2858     x  3354
3030  3319     x
    P14 STAV      
1William Asker -04IF Kville3,53
2Kristoffer Chotipan Andersson -04Falu IK3,33


William Asker
Kristoffer Chotipan Andersson
303 313 323 333 343 353 363
-   -   o   o   o   o   xxx
o   -   o   xxo xxx
    P14 SPJUT      
1Kristoffer Chotipan Andersson -04Falu IK33,66
2William Asker -04IF Kville28,20

Kristoffer Chotipan Andersson
William Asker
3366     x  3088
2624  2820  2645
    P14 LÄNGD      
1Kristoffer Chotipan Andersson -04Falu IK5,82
-William Asker -04IF Kville0,00

Kristoffer Chotipan Andersson
William Asker
 541 -1,4   565 -0,7   582 -0,6
   -          -          -
    P14 KULA      
1Kristoffer Chotipan Andersson -04Falu IK11,60

Kristoffer Chotipan A.
1160     x  1127
    P14 HÖJD      
1Kristoffer Chotipan Andersson -04Falu IK1,66


Kristoffer Chotipan A.
157 160 163 166 169
o   xxo -   o   xx-
    P14 800 M      
1Kristoffer Chotipan Andersson -04Falu IK2.26,92

    KVINNOR 100 M HÄCK  HEAT 1  Vind -2,7  
1Emelie Rantzow -98 (K22)IK Ymer15,19
2Victoria Stöckel -97 (K22)Nedre Soppero IK16,45
3Jessica Östlund -93Hässelby SK16,82
4Frida Bergvall -99 (F19)IFK Växjö17,45
5Linn Hertz Saebbö -00 (F19)Göteborgs KIK21,03

    KVINNOR 100 M HÄCK  HEAT 2  Vind -2,0  
1Amanda Holmberg -98 (K22)Lidköpings IS14,49
2Emma Söderström -98 (K22)Göteborgs KIK15,01
3Emilia Stenström -97 (K22)Huddinge AIS15,77
4Helena Kolte -98 (K22)Täby IS16,25
5Alice Kjellander -00 (F19)Göteborgs KIK17,55

    KVINNOR 100 M HÄCK  HEAT 3  Vind -2,8  
1Mari Klaup-McColl -90Ullevi FK14,53
2Lovisa Östervall -97 (K22)Upsala IF14,54
3Emelie Nyman Wänseth -98 (K22)Östersunds GIF14,68
4Lovisa Karlsson -00 (F19)Högby IF14,85
5Emma Stenlöf -96 (K22)Västerås FK14,92

    KVINNOR HÖJD      
1Lovisa Östervall -97 (K22)Upsala IF1,75
2Mari Klaup-McColl -90Ullevi FK1,69
2Emelie Nyman Wänseth -98 (K22)Östersunds GIF1,69
4Linn Hertz Saebbö -00 (F19)Göteborgs KIK1,69
5Emma Söderström -98 (K22)Göteborgs KIK1,69
6Amanda Holmberg -98 (K22)Lidköpings IS1,66
7Emma Stenlöf -96 (K22)Västerås FK1,66
8Lovisa Karlsson -00 (F19)Högby IF1,66
9Victoria Stöckel -97 (K22)Nedre Soppero IK1,63
10Emilia Stenström -97 (K22)Huddinge AIS1,57
10Frida Bergvall -99 (F19)IFK Växjö1,57
12Helena Kolte -98 (K22)Täby IS1,54
13Emelie Rantzow -98 (K22)IK Ymer1,54
14Jessica Östlund -93Hässelby SK1,51
15Alice Kjellander -00 (F19)Göteborgs KIK1,51


Lovisa Karlsson (F19)
Jessica Östlund
Linn Hertz Saebbö (F19)
Emma Stenlöf (K22)
Emma Söderström (K22)
Mari Klaup-McColl
Emelie Nyman Wänseth (K22)
Helena Kolte (K22)
Emelie Rantzow (K22)
Amanda Holmberg (K22)
Lovisa Östervall (K22)
Emilia Stenström (K22)
Alice Kjellander (F19)
Victoria Stöckel (K22)
Frida Bergvall (F19)
142 145 148 151 154 157 160 163 166 169 172 175 178
-   -   -   o   o   xo  o   xxo o   xxx
o   xo  o   o   -
-   -   -   -   -   xo  xxo o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   xxx
o   o   o   xo  o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   o   o   xxo xxx
-   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   o   o   o   xxo xxx
    KVINNOR KULA      
1Emma Stenlöf -96 (K22)Västerås FK12,81
2Frida Bergvall -99 (F19)IFK Växjö12,03
3Mari Klaup-McColl -90Ullevi FK11,99
4Victoria Stöckel -97 (K22)Nedre Soppero IK11,84
5Emelie Nyman Wänseth -98 (K22)Östersunds GIF11,81
6Amanda Holmberg -98 (K22)Lidköpings IS11,37
7Emma Söderström -98 (K22)Göteborgs KIK11,34
8Lovisa Östervall -97 (K22)Upsala IF10,82
9Lovisa Karlsson -00 (F19)Högby IF10,79
10Emilia Stenström -97 (K22)Huddinge AIS10,29
11Linn Hertz Saebbö -00 (F19)Göteborgs KIK9,35
12Emelie Rantzow -98 (K22)IK Ymer9,23
13Alice Kjellander -00 (F19)Göteborgs KIK8,66
14Jessica Östlund -93Hässelby SK8,23

Emelie Nyman Wänseth (K22)
Alice Kjellander (F19)
Emma Stenlöf (K22)
Emma Söderström (K22)
Jessica Östlund
Linn Hertz Saebbö (F19)
Lovisa Östervall (K22)
Frida Bergvall (F19)
Emilia Stenström (K22)
Amanda Holmberg (K22)
Mari Klaup-McColl
Lovisa Karlsson (F19)
Victoria Stöckel (K22)
Emelie Rantzow (K22)
1138  1070  1181
 866   664   768
1277  1258  1281
1041  1134  1045
 758   823     x
 935   929   855
1007  1072  1082
1143  1203     x
1005   914  1029
1137  1127  1116
1119  1199  1142
1079  1054  1079
1147  1128  1184
 864   923   875
    KVINNOR 200 M  HEAT 1  Vind -3,0  
1Linn Hertz Saebbö -00 (F19)Göteborgs KIK27,04
2Lovisa Karlsson -00 (F19)Högby IF27,39
3Emilia Stenström -97 (K22)Huddinge AIS27,76
4Frida Bergvall -99 (F19)IFK Växjö29,25

    KVINNOR 200 M  HEAT 2  Vind -3,2  
1Amanda Holmberg -98 (K22)Lidköpings IS25,68
2Emelie Nyman Wänseth -98 (K22)Östersunds GIF26,62
3Mari Klaup-McColl -90Ullevi FK26,95
4Victoria Stöckel -97 (K22)Nedre Soppero IK27,28
5Alice Kjellander -00 (F19)Göteborgs KIK27,30

    KVINNOR 200 M  HEAT 3  Vind -2,5  
1Emelie Rantzow -98 (K22)IK Ymer25,02
2Jessica Östlund -93Hässelby SK25,50
3Lovisa Östervall -97 (K22)Upsala IF26,05
4Emma Söderström -98 (K22)Göteborgs KIK26,31
5Emma Stenlöf -96 (K22)Västerås FK26,48

    KVINNOR LÄNGD      
1Emma Stenlöf -96 (K22)Västerås FK5,72
2Lovisa Östervall -97 (K22)Upsala IF5,67
3Emelie Nyman Wänseth -98 (K22)Östersunds GIF5,63
4Emelie Rantzow -98 (K22)IK Ymer5,42
5Mari Klaup-McColl -90Ullevi FK5,40
6Emma Söderström -98 (K22)Göteborgs KIK5,34
7Lovisa Karlsson -00 (F19)Högby IF5,26
8Alice Kjellander -00 (F19)Göteborgs KIK5,25
9Amanda Holmberg -98 (K22)Lidköpings IS5,23
10Linn Hertz Saebbö -00 (F19)Göteborgs KIK5,05
11Victoria Stöckel -97 (K22)Nedre Soppero IK4,99
12Frida Bergvall -99 (F19)IFK Växjö4,92
13Emilia Stenström -97 (K22)Huddinge AIS4,85
14Jessica Östlund -93Hässelby SK4,68

Emelie Rantzow (K22)
Lovisa Karlsson (F19)
Mari Klaup-McColl
Lovisa Östervall (K22)
Amanda Holmberg (K22)
Frida Bergvall (F19)
Jessica Östlund
Emma Stenlöf (K22)
Alice Kjellander (F19)
Victoria Stöckel (K22)
Emelie Nyman Wänseth (K22)
Linn Hertz Saebbö (F19)
Emma Söderström (K22)
Emilia Stenström (K22)
 514 -0,8   542 -0,9     -
 518 -1,9   526 -0,9   519 -1,0
 521 -1,1   540 -0,6   531 -0,6
 567 -0,6     x -1,3     x -0,7
 523 -0,5   521 -1,7   517 -0,1
 478 -1,1   462 -0,7   492 +0,2
 428 -0,8   468 -2,0     x -0,7
 563 -0,4   572 -1,1   550 -0,8
 494 -0,2     x -1,0   525 -0,5
 480 -1,1   488 -1,2   499 -0,2
 563 -2,1   560 -0,5   560 -0,6
 493 -1,4   498 -1,0   505 -0,5
 534 -0,7   395 -0,3   531 -0,6
   x +0,2   482 -0,6   485 -1,4
    KVINNOR SPJUT      
1Mari Klaup-McColl -90Ullevi FK43,71
2Emelie Nyman Wänseth -98 (K22)Östersunds GIF41,77
3Lovisa Östervall -97 (K22)Upsala IF39,38
4Amanda Holmberg -98 (K22)Lidköpings IS36,58
5Emilia Stenström -97 (K22)Huddinge AIS36,00
6Emma Stenlöf -96 (K22)Västerås FK34,39
7Victoria Stöckel -97 (K22)Nedre Soppero IK33,37
8Frida Bergvall -99 (F19)IFK Växjö33,21
9Emma Söderström -98 (K22)Göteborgs KIK29,67
10Lovisa Karlsson -00 (F19)Högby IF28,04
11Emelie Rantzow -98 (K22)IK Ymer26,58
12Alice Kjellander -00 (F19)Göteborgs KIK25,47
13Linn Hertz Saebbö -00 (F19)Göteborgs KIK24,25
14Jessica Östlund -93Hässelby SK21,10

Emelie Nyman Wänseth (K22)
Lovisa Karlsson (F19)
Linn Hertz Saebbö (F19)
Victoria Stöckel (K22)
Emma Söderström (K22)
Emilia Stenström (K22)
Emelie Rantzow (K22)
Emma Stenlöf (K22)
Amanda Holmberg (K22)
Frida Bergvall (F19)
Jessica Östlund
Alice Kjellander (F19)
Mari Klaup-McColl
Lovisa Östervall (K22)
4177  3810  3891
2715  2603  2804
2425  2235  1835
3337  3159  3077
2842  2967     -
3600  3432  3451
2281  2457  2658
3403  3439  3306
3658  3355  3335
2963  3321  3230
2110  2018     -
2497  2227  2547
4371  4257     -
3938  3693  3556
    KVINNOR 800 M  HEAT 1    
1Victoria Stöckel -97 (K22)Nedre Soppero IK2.24,56
2Alice Kjellander -00 (F19)Göteborgs KIK2.24,62
3Emilia Stenström -97 (K22)Huddinge AIS2.28,69
4Emelie Rantzow -98 (K22)IK Ymer2.29,21
5Frida Bergvall -99 (F19)IFK Växjö2.40,99
6Jessica Östlund -93Hässelby SK2.59,46
-Linn Hertz Saebbö -00 (F19)Göteborgs KIKDNF

    KVINNOR 800 M  HEAT 2    
1Amanda Holmberg -98 (K22)Lidköpings IS2.19,62
2Emma Söderström -98 (K22)Göteborgs KIK2.21,21
3Lovisa Östervall -97 (K22)Upsala IF2.21,43
4Emma Stenlöf -96 (K22)Västerås FK2.24,98
5Mari Klaup-McColl -90Ullevi FK2.29,22
6Emelie Nyman Wänseth -98 (K22)Östersunds GIF2.31,66
7Lovisa Karlsson -00 (F19)Högby IF2.49,60

    F17 100 M HÄCK  HEAT 1  Vind -2,5  
1Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad16,79
2Nellie Malmros -01Båstads GIF17,22
3Angel Richmore -01Malmö AI17,74

    F17 100 M HÄCK  HEAT 2  Vind -2,0  
1Klara Rådbo -01Hammarby IF14,61
2Elvira Carlén -01Lerum FI15,01
3Ebba Magnusson -01IFK Göteborg15,09
4Sandra Jonsson -01Örgryte IS15,46

    F17 HÖJD      
1Elvira Carlén -01Lerum FI1,63
2Klara Rådbo -01Hammarby IF1,60
3Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad1,57
4Sandra Jonsson -01Örgryte IS1,57
5Nellie Malmros -01Båstads GIF1,54
5Angel Richmore -01Malmö AI1,54
7Ebba Magnusson -01IFK Göteborg1,42


Nellie Malmros
Ebba Magnusson
Elvira Carlén
Olivia Österling Strömstedt
Angel Richmore
Klara Rådbo
Sandra Jonsson
142 145 148 151 154 157 160 163 166
-   o   o   o   xxo xxx
o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   xxo xxx
    F17 KULA      
1Klara Rådbo -01Hammarby IF13,85
2Angel Richmore -01Malmö AI12,41
3Elvira Carlén -01Lerum FI11,39
4Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad9,75
5Ebba Magnusson -01IFK Göteborg8,91
6Nellie Malmros -01Båstads GIF8,69
7Sandra Jonsson -01Örgryte IS8,62

Ebba Magnusson
Angel Richmore
Elvira Carlén
Klara Rådbo
Sandra Jonsson
Olivia Österling Strömstedt
Nellie Malmros
   x   891   844
1167  1174  1241
1098     x  1139
   x  1385     x
 803   850   862
 914   975   957
 691   859   869
    F17 200 M  HEAT 1  Vind -3,0  
1Angel Richmore -01Malmö AI27,36
2Elvira Carlén -01Lerum FI27,52
3Nellie Malmros -01Båstads GIF30,76

    F17 200 M  HEAT 2  Vind -2,6  
1Klara Rådbo -01Hammarby IF26,09
2Sandra Jonsson -01Örgryte IS26,60
3Ebba Magnusson -01IFK Göteborg26,83
4Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad27,15

    F17 LÄNGD      
1Klara Rådbo -01Hammarby IF5,52
2Sandra Jonsson -01Örgryte IS5,05
3Angel Richmore -01Malmö AI5,03
4Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad4,97
5Elvira Carlén -01Lerum FI4,95
6Nellie Malmros -01Båstads GIF4,88

Klara Rådbo
Sandra Jonsson
Angel Richmore
Nellie Malmros
Olivia Österling Strömstedt
Elvira Carlén
 525 +0,0   552 -0,9   549 -1,0
 486 -1,0   505 +0,0   501 -0,9
   x -1,1   503 -0,2     x -0,6
 488 -0,1   479 -0,4   472 -1,3
 477 -1,0   493 -0,1   497 -0,1
 490 -1,2   482 -1,6   495 +0,0
    F17 SPJUT      
1Klara Rådbo -01Hammarby IF40,42
2Angel Richmore -01Malmö AI40,28
3Nellie Malmros -01Båstads GIF31,49
4Elvira Carlén -01Lerum FI29,89
5Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad19,05
6Sandra Jonsson -01Örgryte IS18,61

Nellie Malmros
Angel Richmore
Elvira Carlén
Sandra Jonsson
Olivia Österling Strömstedt
Klara Rådbo
2671  3010  3149
2642  3218  4028
2636  2958  2989
1814     x  1861
   x  1778  1905
3732  4042     x
    F17 800 M      
1Elvira Carlén -01Lerum FI2.28,18
2Klara Rådbo -01Hammarby IF2.28,50
3Sandra Jonsson -01Örgryte IS2.36,61
4Angel Richmore -01Malmö AI2.42,65
5Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad3.03,91
6Nellie Malmros -01Båstads GIF3.21,96

    F16 100 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,3  
1Cajsa Augustsson -02IK Ymer16,04
2Hanna Hedin -02IK Orient16,38
3Rebecca Runfors Carlzzon -02Örgryte IS17,39

    F16 100 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,4  
1Ebba Åhman -02IK Ymer14,78
2Sophie Reid -02IK Ymer14,99
3Tilde Gudmundsson -02IFK Växjö15,44
4Lisa Holmberg -02Lidköpings IS15,88

    F16 HÖJD      
1Tilde Gudmundsson -02IFK Växjö1,66
2Sophie Reid -02IK Ymer1,66
3Cajsa Augustsson -02IK Ymer1,60
4Ebba Åhman -02IK Ymer1,60
5Lisa Holmberg -02Lidköpings IS1,57
6Hanna Hedin -02IK Orient1,54
7Rebecca Runfors Carlzzon -02Örgryte IS1,45


Rebecca Runfors Carlzzon
Ebba Åhman
Cajsa Augustsson
Lisa Holmberg
Tilde Gudmundsson
Hanna Hedin
Sophie Reid
136 139 142 145 148 151 154 157 160 163 166 169
o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   o   o   xo  o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   xxo xxo xxx
-   -   xo  o   o   xxo xxo xxx
-   -   -   o   o   o   o   xo  xxo xo  xxo xxx
    F16 KULA      
1Sophie Reid -02IK Ymer13,90
2Tilde Gudmundsson -02IFK Växjö12,22
3Ebba Åhman -02IK Ymer11,87
4Cajsa Augustsson -02IK Ymer11,52
5Lisa Holmberg -02Lidköpings IS9,35
6Hanna Hedin -02IK Orient8,12
7Rebecca Runfors Carlzzon -02Örgryte IS7,69

Sophie Reid
Lisa Holmberg
Ebba Åhman
Rebecca Runfors Carlzzon
Tilde Gudmundsson
Hanna Hedin
Cajsa Augustsson
1390  1267     x
 911   926   935
1132  1187  1137
 756   768   769
1222     x     x
 812   731   725
1027  1152     x
    F16 200 M  HEAT 1  Vind -2,7  
1Hanna Hedin -02IK Orient28,36
2Lisa Holmberg -02Lidköpings IS28,63
3Rebecca Runfors Carlzzon -02Örgryte IS30,18

    F16 200 M  HEAT 2  Vind -2,3  
1Ebba Åhman -02IK Ymer26,47
2Cajsa Augustsson -02IK Ymer27,11
3Sophie Reid -02IK Ymer27,12
4Tilde Gudmundsson -02IFK Växjö27,75

    F16 LÄNGD      
1Ebba Åhman -02IK Ymer5,20
2Sophie Reid -02IK Ymer4,95
3Cajsa Augustsson -02IK Ymer4,78
4Hanna Hedin -02IK Orient4,67
5Lisa Holmberg -02Lidköpings IS4,59
6Rebecca Runfors Carlzzon -02Örgryte IS4,37

Hanna Hedin
Rebecca Runfors Carlzzon
Sophie Reid
Ebba Åhman
Cajsa Augustsson
Lisa Holmberg
 435 -1,1   433 -2,1   467 -1,1
 421 -0,9   413 -1,1   437 -0,3
 478 -0,9   478 -1,4   495 -0,6
 484 +0,2   507 -1,3   520 -0,5
 470 -1,0   478 -1,5   467 -1,7
 449 -1,3     -        459 -1,4
    F16 SPJUT      
1Sophie Reid -02IK Ymer37,30
2Cajsa Augustsson -02IK Ymer30,90
3Lisa Holmberg -02Lidköpings IS28,76
4Ebba Åhman -02IK Ymer27,10
5Hanna Hedin -02IK Orient17,42
6Rebecca Runfors Carlzzon -02Örgryte IS15,57

Lisa Holmberg
Ebba Åhman
Hanna Hedin
Rebecca Runfors Carlzzon
Cajsa Augustsson
Sophie Reid
2681  2876  2596
2678  2710  2185
1742  1480  1715
   x  1557     x
2612  3090  2771
3304  3711  3730
    F16 800 M      
1Ebba Åhman -02IK Ymer2.31,02
2Sophie Reid -02IK Ymer2.32,94
3Lisa Holmberg -02Lidköpings IS2.40,02
4Hanna Hedin -02IK Orient2.42,62
5Rebecca Runfors Carlzzon -02Örgryte IS2.46,99
6Cajsa Augustsson -02IK Ymer2.53,26

    F15 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind -2,5  
1Tova Gabrielsson -03Täby IS13,16
2Hanna Löfgren -03Nyköpings BIS13,21
3Caroline Graveley -03Hässelby SK13,69
4Lisa Bäckström -03Istrums SK14,02
5Emelie Beckman -03Hässelby SK14,04

    F15 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind -2,2  
1Laura Fodor -03Hässelby SK12,66
2Tindra Redenfors -03IFK Halmstad13,28
3Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF13,51
4Justina Esangbedo -03Kvarnsvedens GoIF13,70
-Maria Grenegård -03IF Göta KarlstadDNF

    F15 80 M HÄCK  HEAT 3  Vind -1,5  
1Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad12,17
2Clara Fallenius -03Hässelby SK12,61
3Alma Flygt -03Täby IS12,73
4Tindra Frykholm -03Glanshammars IF12,78
5Moa Ehrenbrand -03Strands IF13,47
-Klara Frykholm -03Glanshammars IFDNS

    F15 HÖJD      
1Clara Fallenius -03Hässelby SK1,57
2Moa Ehrenbrand -03Strands IF1,54
3Tindra Redenfors -03IFK Halmstad1,54
4Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF1,51
5Alma Flygt -03Täby IS1,51
6Tova Gabrielsson -03Täby IS1,51
6Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,51
8Hanna Löfgren -03Nyköpings BIS1,51
9Justina Esangbedo -03Kvarnsvedens GoIF1,51
10Lisa Bäckström -03Istrums SK1,45
11Laura Fodor -03Hässelby SK1,45
12Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad1,45
13Emelie Beckman -03Hässelby SK1,45
14Caroline Graveley -03Hässelby SK1,36


Hanna Löfgren
Laura Fodor
Hanna Karlsson
Emelie Beckman
Tova Gabrielsson
Alma Flygt
Moa Ehrenbrand
Lisa Bäckström
Clara Fallenius
Ebba Hedberg
Tindra Redenfors
Caroline Graveley
Tindra Frykholm
Justina Esangbedo
130 133 136 139 142 145 148 151 154 157 160
-   o   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   xxo xxo xxo o   xxx
-   o   o   o   xxo xo  xxx
o   o   xo  xo  xo  xxo xxx
-   -   -   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xo  o   xo  xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   xo  o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   xo  o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   xxo xxo xxx
o   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xo  xo  xxo xxx
    F15 KULA      
1Justina Esangbedo -03Kvarnsvedens GoIF12,19
2Emelie Beckman -03Hässelby SK10,80
3Alma Flygt -03Täby IS10,26
4Moa Ehrenbrand -03Strands IF10,02
5Clara Fallenius -03Hässelby SK9,97
6Laura Fodor -03Hässelby SK9,96
7Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF9,03
8Tova Gabrielsson -03Täby IS8,88
9Hanna Löfgren -03Nyköpings BIS8,81
10Lisa Bäckström -03Istrums SK8,74
11Tindra Frykholm -03Glanshammars IF8,60
12Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad8,58
13Caroline Graveley -03Hässelby SK8,41
14Tindra Redenfors -03IFK Halmstad8,06

Tindra Frykholm
Caroline Graveley
Ebba Hedberg
Hanna Löfgren
Clara Fallenius
Laura Fodor
Lisa Bäckström
Alma Flygt
Justina Esangbedo
Hanna Karlsson
Tova Gabrielsson
Moa Ehrenbrand
Tindra Redenfors
Emelie Beckman
 840   860   796
 796   759   841
 897   866   903
 786   881   846
 997   967   981
 931   952   996
 874   863   855
 946  1002  1026
1219  1179     x
 854   858   834
 888   856   869
 943  1002   986
 766   713   806
1025   932  1080
    F15 LÄNGD      
1Alma Flygt -03Täby IS5,08
2Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF5,05
3Justina Esangbedo -03Kvarnsvedens GoIF5,03
4Clara Fallenius -03Hässelby SK5,02
5Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad4,99
6Tova Gabrielsson -03Täby IS4,93
7Tindra Frykholm -03Glanshammars IF4,86
8Tindra Redenfors -03IFK Halmstad4,83
9Laura Fodor -03Hässelby SK4,80
10Caroline Graveley -03Hässelby SK4,77
11Hanna Löfgren -03Nyköpings BIS4,71
12Moa Ehrenbrand -03Strands IF4,59
13Lisa Bäckström -03Istrums SK4,58
14Emelie Beckman -03Hässelby SK4,55

Tova Gabrielsson
Tindra Redenfors
Lisa Bäckström
Clara Fallenius
Justina Esangbedo
Hanna Karlsson
Ebba Hedberg
Caroline Graveley
Hanna Löfgren
Laura Fodor
Tindra Frykholm
Emelie Beckman
Alma Flygt
Moa Ehrenbrand
 460 +0,1     x -0,4   493 -1,3
 471 -1,0   483 +0,0   482 -0,5
 450 -1,8   441 -0,6   458 -0,8
 502 -1,5   487 -1,2   502 -1,3
 502 -0,9   503 -1,9   480 -1,3
 489 -1,2   499 -1,5   294 -1,0
 505 -1,7   288 -3,0     x -1,7
 477 -1,3   395 -0,9   374 -1,6
   x -0,2   416 +0,0   471 -0,3
 470 -0,2   471 -1,0   480 -1,3
 482 -1,0   472 -1,5   486 -0,4
 420 -1,6   455 -1,7   454 -0,7
 508 +0,0   502 +0,5   494 -0,2
 459 -1,4   415 -1,3   452 +0,0
    F15 SPJUT      
1Justina Esangbedo -03Kvarnsvedens GoIF30,74
2Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF29,77
3Emelie Beckman -03Hässelby SK29,70
4Alma Flygt -03Täby IS28,73
5Laura Fodor -03Hässelby SK26,65
6Hanna Löfgren -03Nyköpings BIS26,15
7Tova Gabrielsson -03Täby IS24,05
8Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad20,90
9Lisa Bäckström -03Istrums SK18,52
10Tindra Frykholm -03Glanshammars IF17,57
11Clara Fallenius -03Hässelby SK17,50
12Tindra Redenfors -03IFK Halmstad13,80
-Caroline Graveley -03Hässelby SK0,00

Lisa Bäckström
Laura Fodor
Caroline Graveley
Tindra Redenfors
Emelie Beckman
Hanna Löfgren
Tova Gabrielsson
Tindra Frykholm
Clara Fallenius
Hanna Karlsson
Alma Flygt
Justina Esangbedo
Ebba Hedberg
1605  1728  1852
2665  2462  2372
   x     x     x
1356  1380  1340
2970  2492  2578
   x  2615  2553
2245  2405     x
1588  1594  1757
1301  1458  1750
   x     x  2090
2660  2486  2873
3074  2824  2729
2963  2581  2977
    F15 600 M      
1Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad1.40,78
2Laura Fodor -03Hässelby SK1.40,96
3Clara Fallenius -03Hässelby SK1.43,37
4Caroline Graveley -03Hässelby SK1.44,28
5Justina Esangbedo -03Kvarnsvedens GoIF1.46,27
6Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1.47,32
7Ebba Hedberg -03Kvarnsvedens GoIF1.47,47
8Tova Gabrielsson -03Täby IS1.48,35
9Alma Flygt -03Täby IS1.51,21
10Hanna Löfgren -03Nyköpings BIS1.51,80
11Tindra Redenfors -03IFK Halmstad1.52,27
12Lisa Bäckström -03Istrums SK1.58,24
13Emelie Beckman -03Hässelby SK2.10,19

    F14 80 M HÄCK    Vind -3,2  
1Linnéa Svanhall -04FIK Färjestaden12,17
2Sydney Karström -04Åhus FIK12,25
3Tilde Söderlund -04Alunda SK12,78
4Emma Carlsson -04Istrums SK13,83

    F14 HÖJD      
1Linnéa Svanhall -04FIK Färjestaden1,63
2Sydney Karström -04Åhus FIK1,60
3Tilde Söderlund -04Alunda SK1,54
4Emma Carlsson -04Istrums SK1,48


Sydney Karström
Linnéa Svanhall
Emma Carlsson
Tilde Söderlund
142 145 148 151 154 157 160 163 166
o   o   o   xo  o   o   xxo xxx
-   o   o   o   xxo o   o   xxo xxx
o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
    F14 KULA      
1Tilde Söderlund -04Alunda SK10,75
2Linnéa Svanhall -04FIK Färjestaden10,26
3Sydney Karström -04Åhus FIK9,36
4Emma Carlsson -04Istrums SK8,17

Linnéa Svanhall
Tilde Söderlund
Emma Carlsson
Sydney Karström
 904   934  1026
 956   996  1075
 776   817     x
 936   922   920
    F14 LÄNGD      
1Linnéa Svanhall -04FIK Färjestaden5,12
2Tilde Söderlund -04Alunda SK5,06
3Sydney Karström -04Åhus FIK4,74
4Emma Carlsson -04Istrums SK4,73

Tilde Söderlund
Sydney Karström
Emma Carlsson
Linnéa Svanhall
 505 -0,6     x -0,7   506 -0,5
 474 -2,1     x -2,5   449 -0,4
 456 -1,7   450 -1,4   473 -2,0
 512 -1,5     x -1,2     x -0,5
    F14 SPJUT      
1Emma Carlsson -04Istrums SK29,72
2Linnéa Svanhall -04FIK Färjestaden29,56
3Sydney Karström -04Åhus FIK26,22
4Tilde Söderlund -04Alunda SK24,50

Sydney Karström
Linnéa Svanhall
Emma Carlsson
Tilde Söderlund
2226  2339  2622
   x  2611  2956
2688  2960  2972
2371  2450  2413
    F14 600 M      
1Tilde Söderlund -04Alunda SK1.49,25
2Sydney Karström -04Åhus FIK1.49,32
3Linnéa Svanhall -04FIK Färjestaden1.54,87
4Emma Carlsson -04Istrums SK1.59,15