RESULTATLISTA I PDF-FORMAT

  Resultat Örebro Indoor Games 2013

   KFUM Örebro Friidrott arrangerade i Tybblelundshallen
 
    MÄN 60 M  HEAT 1    2013-01-13
1Alexander Brorsson -90IFK Växjö6,77Final
2Jonathan Kruse -95Upsala IF7,23Final
3Viktor Warg -93KFUM Arvika7,55Final
4Joel Liendeborg-Fredin -93Hässelby SK7,59Final
5Samuel Grip -94IK Orient7,59Final
6Sebastian Svedhammer -88Spårvägens FK7,67
7Lars Forum Skaara -95Larvik TIF, Norge7,68

    MÄN 60 M  HEAT 2    
1Filip Lööv -92IF Göta Karlstad7,13Final
2Anders Leifsson -92IK Orient7,25Final
3Daniel Andersson -91KFUM Örebro7,46Final
4Emil Nordin Jansson -95Glanshammars IF7,69
5Anton Johansson -93Huddinge AIS7,78
6Daniel Karlsson Lönnö -94Mälarö SOK7,94

    MÄN 60 M  FINAL     2013-01-13
1Alexander Brorsson -90IFK Växjö6,73
2Filip Lööv -92IF Göta Karlstad7,10
3Jonathan Kruse -95Upsala IF7,18
4Anders Leifsson -92IK Orient7,23
5Daniel Andersson -91KFUM Örebro7,37
6Joel Liendeborg-Fredin -93Hässelby SK7,59
7Viktor Warg -93KFUM Arvika7,60
-Samuel Grip -94IK Orientej start

    MÄN 200 M  HEAT 1    2013-01-12
1Abdulaziz Warsame -95Råby-Rekarne FIF23,49
2Jakob Masth Larsson -97IF Göta Karlstad23,50
3Marcus Backman -93Eskilstuna FI23,81
-Jonathan Malmberg -92IF Ålandbröt

    MÄN 200 M  HEAT 2    
1Petter Berner Wik -94Upsala IF24,08
2Gustav Schölin -94Finspångs AIK24,20
3Lars Forum Skaara -95Larvik TIF, Norge24,55
4Jacob Enblom -94Hässelby SK24,83

    MÄN 200 M  HEAT 3    
1Anton Johansson -96KFUM Örebro24,28
2Sebastian Johansson -89Karlskoga FIF24,44
3Joel Liendeborg-Fredin -93Hässelby SK24,61
4Tobias Johansson -97IK Vikings FK24,90

    MÄN 200 M  HEAT 4    
1Samuel Grip -94IK Orient24,64
2Tao Maiwan -96Sundbybergs IK25,40
3Kalle Pettersson -96Sundbybergs IK25,63

    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA    
1Abdulaziz Warsame -95Råby-Rekarne FIF23,49
2Jakob Masth Larsson -97IF Göta Karlstad23,50
3Marcus Backman -93Eskilstuna FI23,81
4Petter Berner Wik -94Upsala IF24,08
5Gustav Schölin -94Finspångs AIK24,20
6Anton Johansson -96KFUM Örebro24,28
7Sebastian Johansson -89Karlskoga FIF24,44
8Lars Forum Skaara -95Larvik TIF, Norge24,55
9Joel Liendeborg-Fredin -93Hässelby SK24,61
10Samuel Grip -94IK Orient24,64
11Jacob Enblom -94Hässelby SK24,83
12Tobias Johansson -97IK Vikings FK24,90
13Tao Maiwan -96Sundbybergs IK25,40
14Kalle Pettersson -96Sundbybergs IK25,63

    MÄN 400 M  HEAT 1    2013-01-13
1Peter Wallin -71IFK Märsta52,78
2Simon Gunnarsson -93Västerås FK53,88
3Jacob Enblom -94Hässelby SK55,54
4Lars Forum Skaara -95Larvik TIF, Norge55,55

    MÄN 400 M  HEAT 2    
1Khaled Salman -94Råby-Rekarne FIF56,00
2Magnus Thorstensson -77IF Göta Karlstad59,20
-Ali Habib -91Råby-Rekarne FIFDQ F4.2.9

    MÄN 400 M  SAMLAD LISTA    
1Peter Wallin -71IFK Märsta52,78
2Simon Gunnarsson -93Västerås FK53,88
3Jacob Enblom -94Hässelby SK55,54
4Lars Forum Skaara -95Larvik TIF, Norge55,55
5Khaled Salman -94Råby-Rekarne FIF56,00
6Magnus Thorstensson -77IF Göta Karlstad59,20

    MÄN 800 M      2013-01-12
1Tim Sundström -89KFUM Örebro1.58,12
2Abshir Aweys -95KFUM Örebro2.02,25
3Daniel Eklund -84Djurgårdens IF2.10,44
4Fredrik Eriksson -70IF Göta Karlstad2.14,81
5Lars Olsson -70IF Göta Karlstad2.15,80
6Max Pergeus -94Sundbybergs IK2.21,82

    MÄN 3000 M  HEAT 1    2013-01-13
1Anders Grahl -87Enhörna IF8.38,18
2Andreas Jansson -96Hässelby SK8.46,77
3Otto Kingstedt -94Huddinge AIS9.02,40
4Lars Drageryd -89KFUM Örebro9.08,28
5Alexander Holm -92GoIF Tjalve9.09,43
6Jonatan Alveus -90Upsala IF9.16,44
7Jonas Örarbäck -91Enhörna IF9.23,18
8Anton Nilsson -94IF Göta Karlstad9.25,59
9Erland Simonsson -96Sundbybergs IK10.15,79
-Jonas Rosengren -72KFUM Örebrobröt

    MÄN 3000 M  HEAT 2    
1Mattias Zackrisson -86Linköpings LK9.58,74
2Daniel Brånn -82KFUM Örebro10.06,37
3Carllucas Löfgren -92Linköpings LK10.07,41
4Lars Olsson -70IF Göta Karlstad10.25,73
5Leif Helgman -61IF Göta Karlstad10.32,23
6Max Pergeus -94Sundbybergs IK10.46,89
7Magnus Thorstensson -77IF Göta Karlstad10.54,90
8Elias Zika -81IF Start10.56,52

    MÄN 3000 M  SAMLAD LISTA    
1Anders Grahl -87Enhörna IF8.38,18
2Andreas Jansson -96Hässelby SK8.46,77
3Otto Kingstedt -94Huddinge AIS9.02,40
4Lars Drageryd -89KFUM Örebro9.08,28
5Alexander Holm -92GoIF Tjalve9.09,43
6Jonatan Alveus -90Upsala IF9.16,44
7Jonas Örarbäck -91Enhörna IF9.23,18
8Anton Nilsson -94IF Göta Karlstad9.25,59
9Mattias Zackrisson -86Linköpings LK9.58,74
10Daniel Brånn -82KFUM Örebro10.06,37
11Carllucas Löfgren -92Linköpings LK10.07,41
12Erland Simonsson -96Sundbybergs IK10.15,79
13Lars Olsson -70IF Göta Karlstad10.25,73
14Leif Helgman -61IF Göta Karlstad10.32,23
15Max Pergeus -94Sundbybergs IK10.46,89
16Magnus Thorstensson -77IF Göta Karlstad10.54,90
17Elias Zika -81IF Start10.56,52

    MÄN 60 M HÄCK      2013-01-12
1Alexander Brorsson -90IFK Växjö7,86
2Filip Lööv -92IF Göta Karlstad8,09
3Anders Leifsson -92IK Orient8,36
4Rasmus Carlsson -88KFUM Örebro8,73
-Ayad Shaker -94Råby-Rekarne FIF8,86P19-häckar

    MÄN 60 M HÄCK EXTRA      2013-01-12
1Alexander Brorsson -90IFK Växjö7,86
2Filip Lööv -92IF Göta Karlstad7,94
3Anders Leifsson -92IK Orient8,28
4Rasmus Carlsson -88KFUM Örebro8,74
-Ayad Shaker -94Råby-Rekarne FIF8,85P19-häckar

    MÄN HÖJD      2013-01-12
1Marcus Lundquist -91Rånäs 4H2,05
2Jonathan Kruse -95Upsala IF1,99
3Edwin Heggemann -94KFUM Örebro1,90
4Philip Andersson -95SOK Träff Karlsborg1,77


Jonathan Kruse
Marcus Lundquist
Philip Andersson
Edwin Heggemann
172 177 182 187 190 193 196 199 202 205 208
                    o   o   xo  xxx
                o   -   o   o   o   xo  xxx
o   o   xxx
        o   o   o   xxx
    MÄN STAV      2013-01-13
1Carl Sténsson -93Hellas FK5,11
2Rasmus Carlsson -88KFUM Örebro5,11
3Dennis Fransson-Bergetoft -92KFUM Örebro4,91
4Per Drageryd -91KFUM Örebro4,81
5Jonathan Jansson -91Östhammar FI4,51
6Fredrick Ekholm -94Huddinge AIS4,19
7Rikard Westin -94IFK Märsta2,94
-Erik Thorstensson -89Spårvägens FK0,00


Rasmus Carlsson
Jonathan Jansson
Carl Sténsson
Erik Thorstensson
Fredrick Ekholm
Per Drageryd
Rikard Westin
Dennis Fransson-B
294 314 374 389 404 419 434 451 461 471 481 491 501 511 516 521
                                xo  o   o   xxo xo  xxo xxx
                            o   xxx
                                        xo  o   xxo xxo -   xxx
                                    xxx
        xo  o   xo  o   xxx
                                o   -   xxo xxx
o   xxx
                                o   xo  o   xo  xxx
    MÄN LÄNGD      2013-01-13
1Adam Stålberg -91KFUM Örebro7,04
2Fredrick Ekholm -94Huddinge AIS6,91
3Hugo Jansson -92Glanshammars IF6,76
4Rickard Willman -94Västerås FK6,67
5Viktor Warg -93KFUM Arvika6,35
6Anton Johansson -93Huddinge AIS5,58
7Daniel Karlsson Lönnö -94Mälarö SOK5,56
8Rikard Westin -94IFK Märsta4,71
Samuel Grip -94IK Orient0,00

Fredrick Ekholm
Samuel Grip
Daniel Karlsson Lönnö
Rikard Westin
Hugo Jansson
Rickard Willman
Viktor Warg
Anton Johansson
Adam Stålberg
   x   645   666   691   664     x
   x     x     x 
 123   534   556   528   547     x
 327   443   471   453   460   465
 658   676   662   675   660   671
   x   631   661   649   646   667
   x     x   631   635     x     -
 508   545   424   558   542   551
 683     x   681   675   680   704
    MÄN TRESTEG      2013-01-12
1Moteba Mohammed -91Hässelby SK15,24
2Mathieu Nilsson -96IF Göta Karlstad14,11

Moteba Mohammed
Mathieu Nilsson
   x  1524     x  1521     x     x
1367  1362  1372  1367  1365  1411
    MÄN KULA      2013-01-12
1Niklas Lindstedt -93Hässelby SK15,76
2Magnus Håkansson -70Valbo AIF13,64
3Rasmus Carlsson -88KFUM Örebro13,28
4Timothy Gottlieb -94Hässelby SK11,95

Niklas Lindstedt
Magnus Håkansson
Rasmus Carlsson
Timothy Gottlieb
1495  1502  1517  1499  1518  1576
1339  1326  1364     x     x     x
1266  1270  1290  1317  1305  1328
1195     x     x  1164  1161  1149
    P17 60 M  HEAT 1    2013-01-13
1Mathieu Nilsson -96IF Göta Karlstad7,46Final
2William Kisekka -97Upsala IF7,58Final
3Rasmus Bergman -96Sundbybergs IK7,81
4Christofer Sandell -97Råby-Rekarne FIF7,93
5Josef Gustafsson -97Ludvika FFI8,14
6Sebastian Larsson -97Råby-Rekarne FIF8,46

    P17 60 M  HEAT 2    
1Jakob Masth Larsson -97IF Göta Karlstad7,32Final
2Andreas Movin -96IFK Lidingö7,55Final
3Jesper Frykholm -96Glanshammars IF7,62Final
4Marcus Rostmark -96IFK Märsta7,68
5Tao Maiwan -96Sundbybergs IK7,87
6Anton Östebo -96Glanshammars IF7,98
7Abanob Abdelahad -97Västerås FK8,13

    P17 60 M  HEAT 3    
1Erik Hermelin -96IFK Lidingö7,44Final
2Oscar Jacobsson -97Västerås FK7,46Final
3Sebastian Brandmaier -97Upsala IF7,54Final
4Anton Johansson -96KFUM Örebro7,66
5Gustav Norén -96Upsala IF7,84
6Marcus Jaurell -97Hässelby SK7,84
7Kalle Pettersson -96Sundbybergs IK7,87

    P17 60 M  FINAL    2013-01-13
1Jakob Masth Larsson -97IF Göta Karlstad7,29
2Mathieu Nilsson -96IF Göta Karlstad7,42
3Erik Hermelin -96IFK Lidingö7,45
4Oscar Jacobsson -97Västerås FK7,46
5Sebastian Brandmaier -97Upsala IF7,49
6William Kisekka -97Upsala IF7,54
7Andreas Movin -96IFK Lidingö7,55
8Jesper Frykholm -96Glanshammars IF7,66

    P17 400 M  HEAT 1    2013-01-13
1Erik Martinsson -96Gefle IF50,26
2Erik Hermelin -96IFK Lidingö51,51
3Andreas Movin -96IFK Lidingö51,53

    P17 400 M  HEAT 2    
1Albin Johansson -97Högbo GIF55,29
2Abdiqani Khader -97KFUM Örebro55,51
3Santiago Wilkman -96Sundbybergs IK61,52

    P17 400 M  SAMLAD LISTA    
1Erik Martinsson -96Gefle IF50,26
2Erik Hermelin -96IFK Lidingö51,51
3Andreas Movin -96IFK Lidingö51,53
4Albin Johansson -97Högbo GIF55,29
5Abdiqani Khader -97KFUM Örebro55,51
6Santiago Wilkman -96Sundbybergs IK61,52

    P17 1500 M      2013-01-12
1Andreas Jansson -96Hässelby SK4.11,65
2Stefan Stojanovic -98Huddinge AIS4.19,26
3Abdiqani Khader -97KFUM Örebro4.19,49
4Erland Simonsson -96Sundbybergs IK4.41,50
5Santiago Wilkman -96Sundbybergs IK4.43,40
6Jacob Eriksson Viklund -97Sundbybergs IK4.44,18

    P17 60 M HÄCK      2013-01-12
1Charles Mitala -96Malmö AI8,07
2Jakob Masth Larsson -97IF Göta Karlstad8,30
3Mathieu Nilsson -96IF Göta Karlstad8,61
4Ludvig Hillenfjärd -97Huddinge AIS8,64
5Victor Björklund -96Upsala IF8,99

    P17 60 M HÄCK EXTRA      2013-01-12
1Charles Mitala -96Malmö AI8,02
2Jakob Masth Larsson -97IF Göta Karlstad8,21
3Ludvig Hillenfjärd -97Huddinge AIS8,61
4Victor Björklund -96Upsala IF8,91

    P17 HÖJD      2013-01-12
1Tobias Johansson -97IK Vikings FK1,80
2Simon Andersson -97SOK Träff Karlsborg1,77
3Alex Appelgren -97Tyresö FK1,71
4Oscar Mattsson -97Kisa SK1,68
5Marcus Jaurell -97Hässelby SK1,58


Simon Andersson
Marcus Jaurell
Alex Appelgren
Oscar Mattsson
Tobias Johansson
153 158 163 168 171 174 177 180 183
o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   xxx
        o   xo  xo  xxx
o   o   o   xo  xxx
        o   o   o   o   o   xxo xxx
    P17 STAV      2013-01-13
1Alex Appelgren -97Tyresö FK3,30
2Anton Johansson -96KFUM Örebro3,10


Alex Appelgren
Anton Johansson
300 310 320 330 351
o   o   o   xo  xxx
xo  xo  xxx
    P17 LÄNGD      2013-01-13
1Marcus Rostmark -96IFK Märsta6,57
2Jesper Frykholm -96Glanshammars IF6,31
3Mathieu Nilsson -96IF Göta Karlstad6,29
4Jakob Masth Larsson -97IF Göta Karlstad6,19
5Marcus Jaurell -97Hässelby SK5,66
6Rasmus Bergman -96Sundbybergs IK5,62
7Oscar Mattsson -97Kisa SK5,58
8Anton Östebo -96Glanshammars IF5,46
-Gustav Norén -96Upsala IF0,00

Jakob Masth Larsson
Anton Östebo
Oscar Mattsson
Gustav Norén
Jesper Frykholm
Mathieu Nilsson
Rasmus Bergman
Marcus Jaurell
Marcus Rostmark
 576     x   619     x     -     x
 533   546   534     x     x     x
   x   558   510   546     x   539
   x     x     x 
   x   625   631   449     -     -
 629   605     -     -   622   629
   x   562     -   534     -     -
 566   563   558   544   322   544
   x     x   624   657     -   651
    P17 KULA 5,0      2013-01-12
1Anton Johansson -96KFUM Örebro15,30
2Victor Björklund -96Upsala IF13,07
3Oliver Tered -97Hässelby SK12,74
4Mathieu Nilsson -96IF Göta Karlstad10,57

Anton Johansson
Oliver Tered
Victor Björklund
Mathieu Nilsson
1332  1458  1405  1346  1530  1472
1145  1186  1263  1163  1166  1274
1197  1307  1210  1257  1228  1258
 955     x     x  1057  1027   969
    P15 60 M  HEAT 1    2013-01-12
1Andreas Führ -98KFUM Örebro8,05Final
2Filip Björklund -98Upsala IF8,20Final
3Ali Ismail -98KFUM Örebro8,22Final
4Victor Öström -98Hässelby SK8,23Final
5Mattias Heinemann -99IF Göta Karlstad8,28
6Elias Johansson -99Hässelby SK8,30
7Pelle Mälman -98Glanshammars IF8,57

    P15 60 M  HEAT 2    
1Henrik Larsson -99IF Göta Karlstad7,79Final
2Noa Jonsson -99Hässelby SK7,80Final
3Max Nero -98IF Göta Karlstad7,98Final
4Lowe Råsberg -98Hässelby SK8,13Final
5Alexander Olsson -99IF Göta Karlstad8,72
6Gustav Mattsson -99Kisa SK8,91
-Simon Nilsson -98Hässelby SKej start

    P15 60 M  FINAL    2013-01-12
1Henrik Larsson -99IF Göta Karlstad7,72
2Noa Jonsson -99Hässelby SK7,84
3Max Nero -98IF Göta Karlstad7,89
4Andreas Führ -98KFUM Örebro7,93
5Ali Ismail -98KFUM Örebro8,06
6Lowe Råsberg -98Hässelby SK8,13
7Victor Öström -98Hässelby SK8,15
-Filip Björklund -98Upsala IFej start

    P15 200 M  HEAT 1    2013-01-13
1Henrik Larsson -99IF Göta Karlstad25,31
2Andreas Führ -98KFUM Örebro25,83
3Noa Jonsson -99Hässelby SK25,85
4Gustav Svedberg -98Karlskoga FIF26,59

    P15 200 M  HEAT 2    
1Max Nero -98IF Göta Karlstad25,72
2Lowe Råsberg -98Hässelby SK26,62
3Viktor Kårefjärd -98Råby-Rekarne FIF26,79
4Ali Ismail -98KFUM Örebro26,94

    P15 200 M  HEAT 3    
1Mattias Heinemann -99IF Göta Karlstad26,42
2Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro27,59
3Pelle Mälman -98Glanshammars IF28,05
4Patrik Lindskog -99KFUM Örebro31,35

    P15 200 M  HEAT 4    
1Simon Nilsson -98Hässelby SK26,24
2Henrik Nordlander -98IF Göta Karlstad27,95
-Elias Johansson -99Hässelby SKDQ F4.2.9

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Henrik Larsson -99IF Göta Karlstad25,31
2Max Nero -98IF Göta Karlstad25,72
3Andreas Führ -98KFUM Örebro25,83
4Noa Jonsson -99Hässelby SK25,85
5Simon Nilsson -98Hässelby SK26,24
6Mattias Heinemann -99IF Göta Karlstad26,42
7Gustav Svedberg -98Karlskoga FIF26,59
8Lowe Råsberg -98Hässelby SK26,62
9Viktor Kårefjärd -98Råby-Rekarne FIF26,79
10Ali Ismail -98KFUM Örebro26,94
11Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro27,59
12Henrik Nordlander -98IF Göta Karlstad27,95
13Pelle Mälman -98Glanshammars IF28,05
14Patrik Lindskog -99KFUM Örebro31,35

    P15 1000 M      2013-01-12
1Benjamin Eklund -98IK Westmannia3.00,93
2August Mollén -99IK Norrköping FI3.01,74
3Simon Nilsson -98Hässelby SK3.03,03
4Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro3.03,58
5Jack Karlsson -99KFUM Örebro3.08,08
6Patrik Lindskog -99KFUM Örebro3.23,43
7Simon Persson -98KFUM Örebro3.30,33

    P15 60 M HÄCK      2013-01-13
1Gustav Svedberg -98Karlskoga FIF9,68
2Tom Johansson -99KFUM Örebro10,71

    P15 HÖJD      2013-01-12
1David Appelgren -98Tyresö FK1,74
2Fredrik Kihlblom -98Huddinge AIS1,74
3Filip Björklund -98Upsala IF1,65
4Mikael Jansson -98KFUM Örebro1,65
5Victor Öström -98Hässelby SK1,59
5Robin Edqvist -99KFUM Örebro1,59
7Alexander Olsson -99IF Göta Karlstad1,54


Fredrik Kihlblom
Victor Öström
David Appelgren
Robin Edqvist
Mikael Jansson
Alexander Olsson
Filip Björklund
139 144 149 154 159 162 165 168 171 174 177 182
                    o   o   o   o   xxo xxx
        o   o   o   xxx
                        o   -   xo  o   x-  xx
o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   o   xxx
                        o   x--
    P15 STAV      2013-01-13
1Henrik Nordlander -98IF Göta Karlstad3,00
2Tom Johansson -99KFUM Örebro2,20


Tom Johansson
Henrik Nordlander
220 235 250 265 280 290 300 310
o   xxx
    o   o   xo  o   o   xxo xxx
    P15 LÄNGD      2013-01-13
1Andreas Führ -98KFUM Örebro5,36
2Simon Nilsson -98Hässelby SK5,34
3Henrik Larsson -99IF Göta Karlstad5,34
4Max Nero -98IF Göta Karlstad5,29
5Victor Öström -98Hässelby SK4,77
6Mikael Jansson -98KFUM Örebro4,69
7Noa Jonsson -99Hässelby SK4,52
8Gustav Mattsson -99Kisa SK4,46
9Andreas Holm -98KFUM Örebro3,76

Gustav Mattsson
Victor Öström
Andreas Holm
Max Nero
Mikael Jansson
Simon Nilsson
Andreas Führ
Noa Jonsson
Henrik Larsson
   x     x   429   254   412   446
 446   477   477   175   314   152
   x     x   376
 526   349   529   518   517   521
 469     x   436   448     x   440
 528   533   512   472   496   534
 332     x   536   363   533   526
 450   441   325   440   452   449
 518   519   501   521   534   509
    P15 KULA 4,0      2013-01-12
1Edvin Larsson -98Eskilstuna FI14,23
2Jakob Eriksson -98IF Göta Karlstad13,34
3Pelle Mälman -98Glanshammars IF11,10
4Lowe Råsberg -98Hässelby SK9,59
5Henrik Larsson -99IF Göta Karlstad9,51
6Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro9,05
7Noa Jonsson -99Hässelby SK8,82
8Vilson Lleshi -99IFK Nora8,41

Lowe Råsberg
Henrik Larsson
Noa Jonsson
Jakob Eriksson
Edvin Larsson
Pelle Mälman
Vilson Lleshi
Sebastian Erlandh
   x   952   931   940   959   946
   x     x   914   832   935   951
 781   807   831   882   833   745
1182  1223     x     x  1334  1247
1315  1329  1322  1281  1423  1384
1079  1110  1087     x     x   997
 825   795   816   801   805   841
   x   859   865   861   887   905
    P13 60 M      2013-01-12
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro8,41
2Jonathan Granath -00KFUM Örebro8,42
3Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF9,02
4Isak Johansson -00Stocksäters IF9,21
5Daniel Zubicky -00KFUM Örebro9,38
6Gustav A Karlsson -00KFUM Örebro10,28
7Albin Hagberg -00Katrineholms SK10,29

    P13 200 M  HEAT 1    2013-01-13
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro27,44
2Jack Tranderyd -00KFUM Örebro31,75
-Gustav Karlsson -00KFUM ÖrebroDQ F4.2.9
-Alexander Larsson -00KFUM ÖrebroDQ F4.2.9

    P13 200 M  HEAT 2    
1Daniel Zubicky -00KFUM Örebro31,30
2Ozzie Hinshaw -00Motala AIF33,24
3Oskar Palmén -00Karlskoga FIF33,63
4Albin Hagberg -00Katrineholms SK36,04

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro27,44
2Daniel Zubicky -00KFUM Örebro31,30
3Jack Tranderyd -00KFUM Örebro31,75
4Ozzie Hinshaw -00Motala AIF33,24
5Oskar Palmén -00Karlskoga FIF33,63
6Albin Hagberg -00Katrineholms SK36,04

    P13 600 M      2013-01-12
1Johan Björck -00IFK Stocksund1.44,07
2Gustaf Lagerbielke -00IFK Stocksund1.49,64
3Alexander Larsson -00KFUM Örebro1.52,10
4Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF1.55,07
5Tomas Johansson -00Wedevågs IF1.59,69
6Jack Tranderyd -00KFUM Örebro2.00,55
7Ozzie Hinshaw -00Motala AIF2.03,58
8Albin Hagberg -00Katrineholms SK2.15,13

    P13 60 M HÄCK      2013-01-13
1Oskar Palmén -00Karlskoga FIF12,64
2Ozzie Hinshaw -00Motala AIF13,82

    P13 HÖJD      2013-01-12
1Joakim Wadstein -00IF Norrköping FI1,50
2Samuel Karlsson -00Eskilstuna FI1,50
3Gustav Karlsson -00KFUM Örebro1,47
4Isak Johansson -00Stocksäters IF1,44
5Johan Björck -00IFK Stocksund1,41
6Gustaf Lagerbielke -00IFK Stocksund1,38
7Daniel Zubicky -00KFUM Örebro1,30
7Tomas Johansson -00Wedevågs IF1,30
9Ozzie Hinshaw -00Motala AIF1,30
10Jack Tranderyd -00KFUM Örebro1,20


Ozzie Hinshaw
Isak Johansson
Samuel Karlsson
Johan Björck
Daniel Zubicky
Gustaf Lagerbielke
Tomas Johansson
Joakim Wadstein
Jack Tranderyd
Gustav Karlsson
110 115 120 125 130 135 138 141 144 147 150 153
o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxo o   xo  xxo xxx
            o   o   o   xo  o   xo  xxo xo  xxx
        o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
        o   o   o   o   xxo xxx
        o   o   o   xxx
                o   o   o   o   o   o   o   xxx
    o   xo  xxx
            o   o   o   xxo o   o   xo  xxx
    P13 LÄNGD ZON      2013-01-13
1Jonathan Granath -00KFUM Örebro5,16
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro4,71
3Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro4,27
4Daniel Zubicky -00KFUM Örebro4,05
5Oskar Palmén -00Karlskoga FIF3,78
6Albin Hagberg -00Katrineholms SK3,27
7Gustav A Karlsson -00KFUM Örebro3,07

Daniel Zubicky
Jonathan Granath
Gustav A Karlsson
Albin Hagberg
Gustav Karlsson
Sebastian Erlandh
Oskar Palmén
 384   400     x   405   398   385
 513   501   516   503   492   510
 297   307   301   285   298   305
 313   312   239   315   312   327
 471   459   451     -     -   310
 427   413   378   418   427   413
 372   373   378   361   348   367
    P13 KULA 3,0      2013-01-12
1Sebastian Erlandh -00KFUM Örebro10,97
2Isak Johansson -00Stocksäters IF8,72
3Jonas Berg -00Kvismaredalens IF8,19
4Tomas Johansson -00Wedevågs IF7,60
5Ozzie Hinshaw -00Motala AIF7,55
6Albin Hagberg -00Katrineholms SK5,65
7Daniel Zubicky -00KFUM Örebro5,44

Jonas Berg
Ozzie Hinshaw
Isak Johansson
Sebastian Erlandh
Tomas Johansson
Daniel Zubicky
Albin Hagberg
 819   747   819   724   731   781
 699   750   755     x   666   708
 836   872   787   807   797   827
   -   918   997  1097     x  1069
 686   760   674   753   635   686
   x   441   544   525     x   517
 528   532   536   540   565   523
    P12 60 M  HEAT 1    2013-01-12
1Linus Strand -01KFUM Örebro9,25Final
2Jonathan Hiltula -01Eskilstuna FI9,34Final
3Simon Möller -01KFUM Örebro9,37Final
4Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro9,45Final
5Melvin Wahlström -01Motala AIF9,65
6Johan Alpberg -01KFUM Örebro10,64

    P12 60 M  HEAT 2    
1Amir Musa -01KFUM Örebro9,01Final
2Oscar Persson -01Frövi IK9,15Final
3Marcus Führ -01KFUM Örebro9,29Final
4Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro9,42Final
5Benjamin Kadic -01KFUM Örebro10,64

    P12 60 M  FINAL    2013-01-12
1Amir Musa -01KFUM Örebro9,13
2Oscar Persson -01Frövi IK9,20
3Jonathan Hiltula -01Eskilstuna FI9,27
4Marcus Führ -01KFUM Örebro9,34
5Linus Strand -01KFUM Örebro9,35
6Simon Möller -01KFUM Örebro9,38
7Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro9,46
8Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro9,54

    P12 200 M  HEAT 1    2013-01-13
1Melker Forsberg -01Glanshammars IF30,38
2Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro32,17
-Amir Musa -01KFUM ÖrebroDQ F4.2.9

    P12 200 M  HEAT 2    
1Felix Wallin -01IFK Märsta31,80
2Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro32,41
3Richard Take -01IF Göta Karlstad32,73

    P12 200 M  HEAT 3    
1Oscar Persson -01Frövi IK31,74
2Erik Löfstedt -01KFUM Örebro32,85
-Johan Alpberg -01KFUM ÖrebroDQ F4.2.9

    P12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Melker Forsberg -01Glanshammars IF30,38
2Oscar Persson -01Frövi IK31,74
3Felix Wallin -01IFK Märsta31,80
4Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro32,17
5Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro32,41
6Richard Take -01IF Göta Karlstad32,73
7Erik Löfstedt -01KFUM Örebro32,85

    P12 600 M      2013-01-12
1Simon Möller -01KFUM Örebro1.58,19
2Oscar Ingvarsson -01Frövi IK1.59,58
3Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro2.00,96
4Johan Alpberg -01KFUM Örebro2.02,88
5Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro2.05,14
6Erik Löfstedt -01KFUM Örebro2.07,24
7Oscar Hultman -01Frövi IK2.07,96

    P12 60 M HÄCK      2013-01-13
1Melker Forsberg -01Glanshammars IF10,79
2Amir Musa -01KFUM Örebro12,14
3Leo Johansson -01IFK Kristinehamn12,92

    P12 HÖJD      2013-01-12
1Melker Forsberg -01Glanshammars IF1,30
2Marcus Führ -01KFUM Örebro1,25
2Jonathan Hiltula -01Eskilstuna FI1,25
-Melvin Wahlström -01Motala AIF0,00


Marcus Führ
Melker Forsberg
Jonathan Hiltula
Melvin Wahlström
110 115 120 125 130 135
o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xo  xxx
    o   o   o   xxx
xxx
    P12 LÄNGD ZON      2013-01-13
1Melker Forsberg -01Glanshammars IF4,24
2Amir Musa -01KFUM Örebro4,22
3Simon Möller -01KFUM Örebro4,14
4Oscar Persson -01Frövi IK4,10
5Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro3,99
6Felix Wallin -01IFK Märsta3,94
7Linus Strand -01KFUM Örebro3,91
8Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro3,86
9Hugo Karlsson -01Götlunda IF3,82
10Leo Johansson -01IFK Kristinehamn3,46
11Erik Löfstedt -01KFUM Örebro3,45
12Johan Alpberg -01KFUM Örebro3,43
13Trygg Tholvsen -01KFUM Örebro3,14
14Niklas Borg -01Götlunda IF3,09
15William Sundell -01KFUM Örebro3,06

Amir Musa
Linus Strand
Melker Forsberg
Felix Wallin
Simon Möller
Hugo Karlsson
Erik Löfstedt
Philip Wilhelmsson
Johan Alpberg
Oscar Persson
Leo Johansson
Gustaf Otterhed
William Sundell
Niklas Borg
Trygg Tholvsen
 387   422   408   407   392   406
 391   358   369   380   338     -
 405   424   402   395     x     x
 394   378   374   372   374   381
 393   405   388   378   396   414
 359   379   382
 345   331   345
 386   376   379   372   383   375
 343   337   330
 394   385   396   410   398   410
 342   318   346
 383   365   399   387   380   393
 306     x     x 
 309   309   297
 308   314   311
    P12 KULA 3,0      2013-01-12
1Hugo Karlsson -01Götlunda IF8,01
2Benjamin Kadic -01KFUM Örebro6,81
3Amir Musa -01KFUM Örebro6,71
4Oscar Hultman -01Frövi IK6,58
5Oscar Ingvarsson -01Frövi IK6,36
6Oscar Persson -01Frövi IK5,47
7William Sundell -01KFUM Örebro5,21

William Sundell
Benjamin Kadic
Oscar Hultman
Oscar Ingvarsson
Hugo Karlsson
Amir Musa
Oscar Persson
 472   480   521   510   499   512
 627     x   681     x   572   655
 627   611   600   624   554   658
 565   536   636   618   601   598
   x   787   793   801   765   772
 626   615   671   659   652   600
 547   517   506   521   539   506
    P11 60 M  HEAT 1    2013-01-12
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF9,23Final
2Måns Boshuis -02IFK Lidingö9,30Final
3André Särnholm -02KFUM Örebro9,40Final
4Sander Anbakk -02Upsala IF9,50Final
5David Hillver -02KFUM Örebro10,37

    P11 60 M  HEAT 2    
1Pontus Gustavsson -02Västerås FK9,39Final
2Eric Hägge Lundberg -02IFK Lidingö9,41Final
3Rasmus Forsell -02KFUM Örebro9,42Final
4Oscar Taha -02IFK Lidingö9,59Final
5Kevin Bodén -02Motala AIF10,00

    P11 60 M  FINAL    2013-01-12
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF9,14
2Måns Boshuis -02IFK Lidingö9,23
3Rasmus Forsell -02KFUM Örebro9,30
4André Särnholm -02KFUM Örebro9,37
5Sander Anbakk -02Upsala IF9,40
6Pontus Gustavsson -02Västerås FK9,45
7Eric Hägge Lundberg -02IFK Lidingö9,55
8Oscar Taha -02IFK Lidingö9,67

    P11 200 M  HEAT 1    2013-01-13
1Elias Stadelmann -02IK Norrköping FI30,46
2André Särnholm -02KFUM Örebro31,7731.763
3Pontus Gustavsson -02Västerås FK32,64

    P11 200 M  HEAT 2    
1Sander Anbakk -02Upsala IF31,7731.761
2Noha Olsson -02KFUM Örebro32,29
3Viktor Palmén -02Karlskoga FIF37,28

    P11 200 M  HEAT 3    
1Johannes Jansson -02Östhammar FI32,68
2Kevin Bodén -02Motala AIF32,85
3David Hillver -02KFUM Örebro36,41

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Elias Stadelmann -02IK Norrköping FI30,46
2Sander Anbakk -02Upsala IF31,77
3André Särnholm -02KFUM Örebro31,77
4Noha Olsson -02KFUM Örebro32,29
5Pontus Gustavsson -02Västerås FK32,64
6Johannes Jansson -02Östhammar FI32,68
7Kevin Bodén -02Motala AIF32,85
8David Hillver -02KFUM Örebro36,41
9Viktor Palmén -02Karlskoga FIF37,28

    P11 600 M      2013-01-12
1August Kallin -02Västerås FK1.55,93
2Oscar Taha -02IFK Lidingö1.59,15
3Noha Olsson -02KFUM Örebro1.59,22
4Eric Hägge Lundberg -02IFK Lidingö2.03,36
5Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF2.03,42
6Kevin Bodén -02Motala AIF2.04,72
7Måns Boshuis -02IFK Lidingö2.17,09
-Elias Stadelmann -02IK Norrköping FIej start

    P11 HÖJD      2013-01-12
1Sander Anbakk -02Upsala IF1,35
2Rasmus Forsell -02KFUM Örebro1,32
3Elias Stadelmann -02IK Norrköping FI1,29
4André Särnholm -02KFUM Örebro1,20
5Eric Hägge Lundberg -02IFK Lidingö1,20
6Måns Boshuis -02IFK Lidingö1,15
7Oscar Taha -02IFK Lidingö1,10


Oscar Taha
Sander Anbakk
André Särnholm
Måns Boshuis
Rasmus Forsell
Eric Hägge Lundberg
Elias Stadelmann
95 100 105 110 115 120 123 126 129 132 135 137
o   o   o   o   xxx
        o   o   xo  o   xxo o   xo  xxo xxo xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   o   xxo o   o   xxo xxx
    o   o   o   o   xo  xxx
        o   o   o   o   o   xo  o   xxx
    P11 LÄNGD ZON      2013-01-13
1Elias Stadelmann -02IK Norrköping FI4,23
2Johannes Jansson -02Östhammar FI4,11
3André Särnholm -02KFUM Örebro3,99
4Pontus Gustavsson -02Västerås FK3,95
5Filip Höijer -02Frövi IK3,86
6Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn3,80
7Noha Olsson -02KFUM Örebro3,70
8Kevin Bodén -02Motala AIF3,67
9Sander Anbakk -02Upsala IF3,42
10Zef Lleshi -02IFK Nora3,36
11David Hillver -02KFUM Örebro2,93
12Viktor Palmén -02Karlskoga FIF2,88

Pontus Gustavsson
David Hillver
Filip Höijer
Zef Lleshi
Johannes Jansson
Kevin Bodén
Viktor Palmén
Noha Olsson
Elias Stadelmann
Ludwig Lill
Sander Anbakk
André Särnholm
 384   395     x   384   222     x
 293   291   257
 386   354   337   363   377   379
   x   334   336
 411   389   399   405   380   393
 367   348   335   354   345   353
 282     x   288
 364   366   370   361   358   363
   x   418   423   391   388   403
 313   351   373   369   380   360
 327   342     x 
 383   382   399   397   377   382
    P11 KULA 2,0      2013-01-13
1Pontus Gustavsson -02Västerås FK9,28
2Filip Höijer -02Frövi IK8,43
3Elias Stadelmann -02IK Norrköping FI7,99
4Zef Lleshi -02IFK Nora7,72
5Ludwig Lill -02IFK Kristinehamn7,40
6Sander Anbakk -02Upsala IF7,36
7Rasmus Forsell -02KFUM Örebro7,31

Rasmus Forsell
Pontus Gustavsson
Sander Anbakk
Zef Lleshi
Elias Stadelmann
Filip Höijer
Ludwig Lill
 662   646   701   679   731   706
   x   928     x   869     x   870
 642   689   666   713   736   730
 757   772   702     x   754   764
 799   788   733   732   710     -
 843   783   800   733   802   822
 685   740   676   713   706   646
    P10 60 M  HEAT 1    2013-01-12
1Pelle Karlsson -03Götlunda IF9,82Final
2Ludvig Molinder -03KFUM Örebro10,08Final
3Anton Englund -03KFUM Örebro10,76Final
4Alfred Olander -03KFUM Örebro11,10
5Oliver Johansson-Elvin -03Motala AIF11,26
6Sebastian Rex -03KFUM Örebro11,91

    P10 60 M  HEAT 2    
1Lucas Ulegård -03Västerås FK9,36Final
2Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad9,39Final
3Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro10,31Final
4Tobias Erlandh -03KFUM Örebro10,62Final
5Siamant Ay -03Eskilstuna FI11,06Final

    P10 60 M  FINAL    2013-01-12
1Lucas Ulegård -03Västerås FK9,26
2Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad9,34
3Pelle Karlsson -03Götlunda IF9,82
4Ludvig Molinder -03KFUM Örebro9,89
5Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro10,17
6Tobias Erlandh -03KFUM Örebro10,57
7Anton Englund -03KFUM Örebro10,87
8Siamant Ay -03Eskilstuna FI11,36

    P10 200 M  HEAT 1    2013-01-13
1Lucas Ulegård -03Västerås FK30,95
2Tobias Erlandh -03KFUM Örebro34,87
3Pelle Karlsson -03Götlunda IF35,87
4Alfred Olander -03KFUM Örebro37,45

    P10 200 M  HEAT 2    
1Oliver Lundström -03KFUM Örebro33,08
2Henrik Franzén -03KFUM Örebro34,54
3Emrik Fröding -03Götlunda IF35,59

    P10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Lucas Ulegård -03Västerås FK30,95
2Oliver Lundström -03KFUM Örebro33,08
3Henrik Franzén -03KFUM Örebro34,54
4Tobias Erlandh -03KFUM Örebro34,87
5Emrik Fröding -03Götlunda IF35,59
6Pelle Karlsson -03Götlunda IF35,87
7Alfred Olander -03KFUM Örebro37,45

    P10 600 M      2013-01-12
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad2.02,08
2Izak Warma -04IK Norrköping FI2.05,31
3Emrik Fröding -03Götlunda IF2.09,64
4Emil Ahlin -03KFUM Örebro2.12,05
5Ludvig Molinder -03KFUM Örebro2.12,69

    P10 HÖJD      2013-01-12
1Lucas Ulegård -03Västerås FK1,20
2Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad1,17
3Ludvig Molinder -03KFUM Örebro1,11
4Emrik Fröding -03Götlunda IF1,05
5Pelle Karlsson -03Götlunda IF1,05
6Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro1,05
7Izak Warma -04IK Norrköping FI1,00
7Tobias Erlandh -03KFUM Örebro1,00
9Anton Englund -03KFUM Örebro1,00
10Emil Ahlin -03KFUM Örebro0,95
11Siamant Ay -03Eskilstuna FI0,90
12Sebastian Rex -03KFUM Örebro0,85


Izak Warma
Siamant Ay
Sebastian Rex
Ludvig Molinder
Lucas Ulegård
Anton Englund
Oliver Ellström
Tobias Erlandh
Lukas Bjuremar
Pelle Karlsson
Emrik Fröding
Emil Ahlin
80  85  90  95  100 105 108 111 114 117 120
        o   o   o   xxx
o   o   xo  xxx
o   xo  xxx
        o   o   o   o   o   xxo xxx
                xo  xxo xo  xo  o   o   xo
    o   o   o   xo  xxx
            o   xo  o   xo  o   o   o   xxx
    o   o   o   o   xxx
    o   o   xo  o   xo  xxx
o   o   o   xo  xo  o   xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   xxx
    P10 LÄNGD ZON      2013-01-13
1Lucas Ulegård -03Västerås FK4,02
2Pelle Karlsson -03Götlunda IF3,58
3Henrik Franzén -03KFUM Örebro3,55
4Tobias Erlandh -03KFUM Örebro3,50
5Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro3,41
6Emrik Fröding -03Götlunda IF3,36
7Anton Englund -03KFUM Örebro3,05
8Oliver Johansson-Elvin -03Motala AIF2,89
9Olof Halfvarsson -03KFUM Örebro2,73
10Alfred Olander -03KFUM Örebro2,68
11Sebastian Rex -03KFUM Örebro2,63

Lukas Bjuremar
Emrik Fröding
Lucas Ulegård
Olof Halfvarsson
Pelle Karlsson
Tobias Erlandh
Oliver Johansson-Elvin
Sebastian Rex
Anton Englund
Henrik Franzén
Alfred Olander
 320   315   302   341   326   340
 294   299   326   324   316   336
 382   376   372   394   379   402
 272   247   273
 356   358   355   353   352   354
   x   322   337   346   350   344
 284   144   273   276   267   289
 262   263   261
 286   300   305   290     x   285
 334   348   331   333   336   355
 254   252   268
    P10 KULA 2,0      2013-01-13
1Pelle Karlsson -03Götlunda IF6,77
2Lucas Ulegård -03Västerås FK6,32
3Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro6,28
4Tobias Erlandh -03KFUM Örebro5,99
5Ludwig Andersson Gustafsson -03KFUM Örebro5,25
6Olof Halfvarsson -03KFUM Örebro4,75
7Sebastian Rex -03KFUM Örebro4,40

Sebastian Rex
Tobias Erlandh
Pelle Karlsson
Lucas Ulegård
Ludwig Andersson G
Olof Halfvarsson
Lukas Bjuremar
 434   418   393   440   434   438
 564   515   541   581   599     x
 673   677   660   644     x   675
 632   576   539   628   631     x
 459   475   430   492   525   475
 460   440   475   470     x   455
 559   626   549   593   628   564
    P9 60 M  HEAT 1    2013-01-12
1Alexander Boström -04Frövi IK10,21Final
2Elias Rigö -04Eskilstuna FI10,24Final
3Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro10,62Final
4Erik Åhman -05Vårgårda IK10,75Final
5Viktor Stenberg Lilja -04KFUM Örebro10,97Final
6Leon Bodén -05Motala AIF12,33

    P9 60 M  HEAT 2    
1Albin Ruuska -04IK Westmannia10,49Final
2Daniel Kördel -04KFUM Örebro10,56Final
3Vincent Larson -05Danderyds SK11,49Final
4Marvin Lindqvist -04KFUM Örebro11,62
5Valter Hjelm -04KFUM Örebro12,45
6Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF12,56

    P9 60 M  FINAL    2013-01-12
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI9,57
2Alexander Boström -04Frövi IK10,14
3Albin Ruuska -04IK Westmannia10,25
4Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro10,53
5Daniel Kördel -04KFUM Örebro10,72
6Erik Åhman -05Vårgårda IK10,84
7Viktor Stenberg Lilja -04KFUM Örebro11,01
8Vincent Larson -05Danderyds SK11,81

    P9 400 M  HEAT 1    2013-01-13
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI1.20,36
2Linus Jansson -04SLK Oxelösund1.21,27
3Albin Ruuska -04IK Westmannia1.24,07
4Erik Zetterlund -04KFUM Örebro1.24,51
5Emil Larsson -04Stocksäters IF1.25,94
6David Kjellström -04KFUM Örebro1.28,08

    P9 400 M  HEAT 2    
1Erik Åhman -05Vårgårda IK1.25,97
2Anton Högqvist -04Åsbro GoIF1.28,40
3Leo Eriksson -04KFUM Örebro1.30,06
4Jonathan Kjällström -04KFUM Örebro1.32,48
5Leon Bodén -05Motala AIF1.37,30
6Vincent Larson -05Danderyds SK1.40,13

    P9 400 M  SAMLAD LISTA    
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI1.20,36
2Linus Jansson -04SLK Oxelösund1.21,27
3Albin Ruuska -04IK Westmannia1.24,07
4Erik Zetterlund -04KFUM Örebro1.24,51
5Emil Larsson -04Stocksäters IF1.25,94
6Erik Åhman -05Vårgårda IK1.25,97
7David Kjellström -04KFUM Örebro1.28,08
8Anton Högqvist -04Åsbro GoIF1.28,40
9Leo Eriksson -04KFUM Örebro1.30,06
10Jonathan Kjällström -04KFUM Örebro1.32,48
11Leon Bodén -05Motala AIF1.37,30
12Vincent Larson -05Danderyds SK1.40,13

    P9 LÄNGD ZON      2013-01-13
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI3,55
2Albin Ruuska -04IK Westmannia3,23
3Alexander Boström -04Frövi IK3,06
4Emil Larsson -04Stocksäters IF2,97
5Daniel Kördel -04KFUM Örebro2,94
6Jonathan Kjällström -04KFUM Örebro2,90
7Erik Zetterlund -04KFUM Örebro2,89
8Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro2,85
9David Kjellström -04KFUM Örebro2,71
10Anton Högqvist -04Åsbro GoIF2,69
11Viktor Stenberg Lilja -04KFUM Örebro2,63
12Pontus Höijer -04Frövi IK2,56
13Buster Runheim -06KFUM Örebro2,51
14Vincent Larson -05Danderyds SK2,45
15Valter Hjelm -04KFUM Örebro2,26
16Leon Bodén -05Motala AIF2,18
17Erik Åhman -05Vårgårda IK1,95

Erik Zetterlund
Vincent Larson
David Kjellström
Felix Wilhelmsson
Albin Ruuska
Leon Bodén
Viktor Stenberg Lilja
Anton Högqvist
Jonathan Kjällström
Alexander Boström
Buster Runheim
Emil Larsson
Pontus Höijer
Valter Hjelm
Elias Rigö
Daniel Kördel
Erik Åhman
 287     x   266   282   280   289
 221   190   245
 271   246   266
 268   285   249   272   266   283
 302   316   297   295   323   306
   x   180   218
 257   263   235
 259   261   269
 278   276   278   280   290   289
 295   297   296   306   305     x
 251   230   245
 293   284   288   294   292   297
 233   256   237
 222   218   226
 337   353   331   353   355   345
 273   278   268   281     x   294
 195     -     - 
    P9 KULA 2,0      2013-01-12
1Albin Ruuska -04IK Westmannia6,16
2Alexander Boström -04Frövi IK5,64
3Leo Eriksson -04KFUM Örebro5,59
4Elias Rigö -04Eskilstuna FI5,56
5Marvin Lindqvist -04KFUM Örebro4,40
6Axel Stackling -04Stocksäters IF4,19

Elias Rigö
Albin Ruuska
Leo Eriksson
Alexander Boström
Marvin Lindqvist
Axel Stackling
   x   542   524   468   531   556
 569   616   502   599   603   606
   x   559     x   503   522   555
 511   541   557   532   558   564
 384   383   391   353   440   392
 348   373   362   397   419   361
    KVINNOR 60 M  HEAT 1    2013-01-12
1Freja Jernstig -92IF Göta Karlstad7,61Final
2Malin Citess -95IFK Växjö7,91Final
3Mia Axelsson -91IF Göta Karlstad7,97
4Caroline Ståhl -93KFUM Örebro7,99
5Klara Helander -95Upsala IF8,07
6Frida Johansson -95IF Göta Karlstad8,12
7Matilda Boethius -94Östersunds GIF8,37

    KVINNOR 60 M  HEAT 2    
1Maria Ollinen -92Glanshammars IF7,78Final
2Sara Söderberg -94IK Norrköping FI7,79Final
3Karolina Nikamo -95Upsala IF7,87Final
4Caroline Tegel -90IF Göta Karlstad8,17
5Felicia Hellberg -95Sundbybergs IK8,17
6Alice Andréasson -94Upsala IF8,20
7Sara Angelmyr -94KFUM Örebro8,33

    KVINNOR 60 M  HEAT 3    
1Julia Skugge -88Glanshammars IF7,53Final
2Madeleine Eriksson -93IFK Lidingö7,74Final
3Evelin Hindrikes -91IFK Växjö7,95Final
4Malin Skogström -95Hässelby SK8,15
5Stina Gustafsson -96Ärla IF8,18
6Sofia Jäger Stenberg -94Sundbybergs IK8,29
-Kristina Eriksson -89Rånäs 4HDQ F4.3.15

    KVINNOR 60 M  FINAL    2013-01-12
1Freja Jernstig -92IF Göta Karlstad7,53
1Julia Skugge -88Glanshammars IF7,53
3Sara Söderberg -94IK Norrköping FI7,78
4Madeleine Eriksson -93IFK Lidingö7,79
5Maria Ollinen -92Glanshammars IF7,84
6Karolina Nikamo -95Upsala IF7,87
7Evelin Hindrikes -91IFK Växjö7,90
8Malin Citess -95IFK Växjö7,92

    KVINNOR 200 M  HEAT 1    2013-01-13
1Irene Ekelund -97Kils AIK24,16
2Freja Jernstig -92IF Göta Karlstad25,16
3Evelin Hindrikes -91IFK Växjö25,47
4Madeleine Eriksson -93IFK Lidingö25,98

    KVINNOR 200 M  HEAT 2    
1Johanna Gustafsson -97Motala AIF25,42
2Tove Ågren -96Falu IK26,21
3Hanna Hermansson -95Kils AIK26,50
4Felicia Hellberg -95Sundbybergs IK26,55

    KVINNOR 200 M  HEAT 3    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro26,43
2Anna Westher -97KFUM Örebro26,43
3Stina Gustafsson -96Ärla IF27,15
4Julia Gustafsson -94KFUM Örebro27,71

    KVINNOR 200 M  HEAT 4    
1Sara Angelmyr -94KFUM Örebro27,74
2Hanna Karlsson -97IFK Nora28,24
3Johanna Elfving -96KFUM Örebro28,97

    KVINNOR 200 M  HEAT 5    
1Linnea Agefjäll -97Linköpings GIF27,33
2Tina Nordstrand -81Sundbybergs IK28,73
3Sarah Larsson -95IF Göta Karlstad29,07
4Jenni Ehn-Gårdhage -78Västerås FK29,10

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA    
1Irene Ekelund -97Kils AIK24,16
2Freja Jernstig -92IF Göta Karlstad25,16
3Johanna Gustafsson -97Motala AIF25,42
4Evelin Hindrikes -91IFK Växjö25,47
5Madeleine Eriksson -93IFK Lidingö25,98
6Tove Ågren -96Falu IK26,21
7Fanny Runheim -99KFUM Örebro26,43
8Anna Westher -97KFUM Örebro26,43
9Hanna Hermansson -95Kils AIK26,50
10Felicia Hellberg -95Sundbybergs IK26,55
11Stina Gustafsson -96Ärla IF27,15
12Linnea Agefjäll -97Linköpings GIF27,33
13Julia Gustafsson -94KFUM Örebro27,71
14Sara Angelmyr -94KFUM Örebro27,74
15Hanna Karlsson -97IFK Nora28,24
16Tina Nordstrand -81Sundbybergs IK28,73
17Johanna Elfving -96KFUM Örebro28,97
18Sarah Larsson -95IF Göta Karlstad29,07
19Jenni Ehn-Gårdhage -78Västerås FK29,10

    KVINNOR 400 M  HEAT 1    2013-01-12
1Klara Helander -95Upsala IF59,11
2Hanna Hermansson -95Kils AIK59,72
3Sara Jernfält -93KFUM Örebro60,74
4Felicia Hellberg -95Sundbybergs IK61,29

    KVINNOR 400 M  HEAT 2    
1Caroline Andersson -92IF Göta Karlstad60,06
2Anna-Karin Sörling -89Eskilstuna FI62,59
3Jenni Ehn-Gårdhage -78Västerås FK63,65
4Satu Mäkelä -86IK Akele65,17

    KVINNOR 400 M  SAMLAD LISTA    
1Klara Helander -95Upsala IF59,11
2Hanna Hermansson -95Kils AIK59,72
3Caroline Andersson -92IF Göta Karlstad60,06
4Sara Jernfält -93KFUM Örebro60,74
5Felicia Hellberg -95Sundbybergs IK61,29
6Anna-Karin Sörling -89Eskilstuna FI62,59
7Jenni Ehn-Gårdhage -78Västerås FK63,65
8Satu Mäkelä -86IK Akele65,17

    KVINNOR 800 M      2013-01-13
1Kajsa Barr -92Sundbybergs IK2.16,58
2Josefin Gerdevåg -81KFUM Örebro2.17,38
3Lisa Bergdahl -95Glanshammars IF2.19,32
4Linda Take -73IF Göta Karlstad2.31,16
5Isabella Rosenquist -95IF Göta Karlstad2.32,62
-Felicia Hellberg -95Sundbybergs IKbröt

    KVINNOR 3000 M      2013-01-12
1Agnes Sjöström -94IK Westmannia9.31,51
2Jeri Emeru -89Sundbybergs IK9.37,55
3Hanna Lindholm -79FK Studenterna9.52,94
4Josefin Gerdevåg -81KFUM Örebro9.55,79
-Kajsa Barr -92Sundbybergs IKbröt

    KVINNOR 60 M HÄCK  HEAT 1    2013-01-13
1Ellinore Hallin -87IFK Växjö8,62Final
2Therese Lindhe -91Hässelby SK9,01Final
3Caroline Tegel -90IF Göta Karlstad9,24
4Klara Helander -95Upsala IF9,62
5Kristina Eriksson -89Rånäs 4H10,06

    KVINNOR 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Lisa Linnell -91IFK Växjö8,68Final
2Madeleine Eriksson -93IFK Lidingö8,82Final
3Sofia Mossberg -95Falu IK8,83Final
4Frida Johansson -95IF Göta Karlstad9,02
5Malin Skogström -95Hässelby SK9,02
6Alice Andréasson -94Upsala IF9,57

    KVINNOR 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Maja Rogemyr -91IF Göta Karlstad8,54Final
2Malin Eriksson -91KFUM Örebro8,61Final
3Ida Hansen -93KFUM Arvika9,01Final
4Sofia Jäger Stenberg -94Sundbybergs IK9,58
5Sarah Larsson -95IF Göta Karlstad9,93
6Matilda Boethius -94Östersunds GIF10,42

    KVINNOR 60 M HÄCK  FINAL    2013-01-13
1Maja Rogemyr -91IF Göta Karlstad8,48
2Malin Eriksson -91KFUM Örebro8,62
3Ellinore Hallin -87IFK Växjö8,65
4Lisa Linnell -91IFK Växjö8,67
5Sofia Mossberg -95Falu IK8,88
6Ida Hansen -93KFUM Arvika8,91
7Therese Lindhe -91Hässelby SK9,04
-Madeleine Eriksson -93IFK Lidingöbröt

    KVINNOR HÖJD      2013-01-13
1=Molly Bergvall -95IFK Växjö1,84
1=My Nordström -90IK Norrköping FI1,84
3Lisa Engman -94Kils AIK1,84
4Louise Österberg -95Söderhamns IF1,69
5Kristina Eriksson -89Rånäs 4H1,66
6Erica Chytraeus -92Huddinge AIS1,66
7Malin Skogström -95Hässelby SK1,63
8Lisa Linnell -91IFK Växjö1,60


Lisa Linnell
Lisa Engman
Erica Chytraeus
Malin Skogström
Kristina Eriksson
Molly Bergvall
My Nordström
Louise Österberg
155 160 163 166 169 172 175 178 181 184 187
xo  o   xxx
            o   o   xo  o   o   xo  xo  xxx
o   o   xo  o   xxx
o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
                    o   o   o   o   xo  xxx
                o   -   o   o   o   xo  xxx
    o   o   o   xo  xxx
    KVINNOR STAV      2013-01-12
1Sara Eriksson -91Ullevi FK3,75
2Malin Gillman -94Stocksäters IF3,15


Malin Gillman
Sara Eriksson
285 300 315 330 360 375 390
o   xo  xo  xx-
                xxo xo  xxx
    KVINNOR LÄNGD      2013-01-12
1Ellinore Hallin -87IFK Växjö5,66
2Malin Eriksson -91KFUM Örebro5,64
3Malin Citess -95IFK Växjö5,59
4Sofie Lindesten -88Djurgårdens IF5,53
5Sara Söderberg -94IK Norrköping FI5,49
6Ellinor Rosenquist -89GoIF Tjalve5,47
7Frida Johansson -95IF Göta Karlstad5,40
8Therese Lindhe -91Hässelby SK5,30
9Malin Skogström -95Hässelby SK5,27
10Sofia Jäger Stenberg -94Sundbybergs IK5,26
11Sara Angelmyr -94KFUM Örebro5,03
12Kristina Eriksson -89Rånäs 4H4,82
13Sarah Larsson -95IF Göta Karlstad4,77
14Tina Nordstrand -81Sundbybergs IK4,71
15Lisa Sandström -95IFK Sunne2,17
-Julia Gustafsson -94KFUM Örebro0,00

Frida Johansson
Tina Nordstrand
Julia Gustafsson
Malin Eriksson
Ellinor Rosenquist
Ellinore Hallin
Therese Lindhe
Malin Skogström
Sofia Jäger Stenberg
Sofie Lindesten
Kristina Eriksson
Malin Citess
Sara Söderberg
Sara Angelmyr
Sarah Larsson
Lisa Sandström
   x    540      x      x      x    534
 469    471      x 
   x      x      x 
   x    564      x      x      x      x 
 547    540      x    538    531    546
 539      x    558    538    555    566
   x    528    530    508    519      x 
 522      x    527
 339    504    526
 531    535    553    538    542    544
 482      x    460
 361    535    559    548    541      x 
 540    539    541    549      x    548
 478    484    503
 469    450    477
   x      x    217
    KVINNOR TRESTEG      2013-01-13
1Madeleine Nilsson -91Gefle IF12,19
2Sofia Nilsson -95Gefle IF11,95
3Fanny Ernestam -98KFUM Örebro11,73
4Malin Citess -95IFK Växjö11,72
5Sofie Lindesten -88Djurgårdens IF11,69
6Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn11,51
7Klara Helander -95Upsala IF11,21
8Malin Skogström -95Hässelby SK11,18
9Amanda Hjalmarsson -97Hovslätts IK10,88
10Johanna Pettersson -94KFUM Örebro10,42
11Martina Appel -96IF Göta Karlstad10,24
12Joline Jansson -96Östhammar FI10,18
13Hanne Karlsson -97IFK Kristinehamn10,12
14Levina Ahlgren -98Upsala IF10,08
15Elsa Herlitz -97Upsala IF9,95
16Hedvig Engström Kindmark -97Upsala IF8,96

Martina Appel
Elvira Richardsson
Malin Skogström
Hanne Karlsson
Sofie Lindesten
Malin Citess
Hedvig Engström K
Levina Ahlgren
Fanny Ernestam
Sofia Nilsson
Klara Helander
Joline Jansson
Elsa Herlitz
Amanda Hjalmarsson
Madeleine Nilsson
Johanna Pettersson
1024   999  1021
1144  1124  1112  1110  1052  1151
1107  1092     x     x  1109  1118
1012   994   979
   x  1169  1165  1107     x     -
1154  1145  1172  1147  1145  1138
   x     x   896
1008   987     x 
1139     x     x  1173     x  1154
1176  1195  1193     x     x     x
1121  1103  1107  1081  1105  1099
 903  1018  1010
   x   978   995
1030  1075  1088
1200  1186     x  1219     x  1210
   x  1040  1042
    KVINNOR KULA      2013-01-13
1Ellinore Hallin -87IFK Växjö13,79
2Jennie Söderholm -93Västerås FK13,51
3Frida Johansson -95IF Göta Karlstad11,17
4Sofia Jäger Stenberg -94Sundbybergs IK9,83
5Malin Skogström -95Hässelby SK9,74
6Kristina Eriksson -89Rånäs 4H9,73

Jennie Söderholm
Ellinore Hallin
Frida Johansson
Sofia Jäger Stenberg
Kristina Eriksson
Malin Skogström
1351  1349     x  1307  1344  1337
1337  1336  1379  1332  1331  1339
1093  1104  1088     x     x  1117
 845   959   983     x     x   936
   x   883   959   875   824   973
   x   952     x   974   974   951
    F17 60 M  HEAT 1    2013-01-13
1Johanna Gustafsson -97Motala AIF7,74Final
2Clara Bogfors -97Hallens SK7,91Final
3Ella Frödin -97Västerås FK8,16Final
4Amanda Sundstedt -97Västerås FK8,18
5Veronica Enblom -97Hässelby SK8,32
6Johanna Elfving -96KFUM Örebro8,49
7Sabine Steen -97IFK Kristinehamn8,77
8Elin Stormats -97Motala AIF9,03

    F17 60 M  HEAT 2    
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne7,66Final
2Tove Ågren -96Falu IK7,83Final
3Linnea Agefjäll -97Linköpings GIF8,25
4Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn8,48
5Elsa Herlitz -97Upsala IF8,68
6Linn Riddarström -96Motala AIF8,95
-Malin Andersson -97Gefle IFDQ F4.3.15

    F17 60 M  HEAT 3    
1Irene Ekelund -97Kils AIK7,60Final
2Linnea Hård -96Karlskoga FIF8,05Final
3Izabelle Kjellberg -96IF Göta Karlstad8,15Final
4Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn8,39
5Jenny Wingqvist -97Hässelby SK8,54
6Camilla Söderlund -97Västerås FK8,58
7Klara Li Yngve -97Sundbybergs IK8,89

    F17 60 M  FINAL    2013-01-13
1Irene Ekelund -97Kils AIK7,52
2Emilia Kjellberg -96IFK Sunne7,61
3Johanna Gustafsson -97Motala AIF7,75
4Tove Ågren -96Falu IK7,78
5Linnea Hård -96Karlskoga FIF8,11
6Izabelle Kjellberg -96IF Göta Karlstad8,12
7Ella Frödin -97Västerås FK8,17
8Clara Bogfors -97Hallens SK8,18

    F17 400 M  HEAT 1    2013-01-12
1Louise Ekman -97Gefle IF59,82
2Jenny Wingqvist -97Hässelby SK60,82
3Lisa Svensson -97Linköpings GIF61,33
4Linnea Agefjäll -97Linköpings GIF62,93

    F17 400 M  HEAT 2    
1Sofia Renbjörk -97GoIF Tjalve62,19
2Ella Sjödin -97IF Göta Karlstad62,85
3Sara Derelöv -96Motala AIF63,68
4Hanna Karlsson -97IFK Nora65,13

    F17 400 M  HEAT 3    
1Sharon Lopez -97Västerås FK62,25
2Klara Li Yngve -97Sundbybergs IK68,49
3Linnea Quist -97IF Göta Karlstad70,57

    F17 400 M  SAMLAD LISTA    
1Louise Ekman -97Gefle IF59,82
2Jenny Wingqvist -97Hässelby SK60,82
3Lisa Svensson -97Linköpings GIF61,33
4Sofia Renbjörk -97GoIF Tjalve62,19
5Sharon Lopez -97Västerås FK62,25
6Ella Sjödin -97IF Göta Karlstad62,85
7Linnea Agefjäll -97Linköpings GIF62,93
8Sara Derelöv -96Motala AIF63,68
9Hanna Karlsson -97IFK Nora65,13
10Klara Li Yngve -97Sundbybergs IK68,49
11Linnea Quist -97IF Göta Karlstad70,57

    F17 60 M HÄCK      2013-01-12
1Linnea Hård -96Karlskoga FIF9,09
2Moa Ullgren -96GoIF Tjalve9,32
3Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn9,38
4Louise Ekman -97Gefle IF9,42
5Sofia Renbjörk -97GoIF Tjalve9,61
6Jenny Wingqvist -97Hässelby SK9,79
7Sabine Steen -97IFK Kristinehamn10,05

    F17 HÖJD      2013-01-13
1Louise Ekman -97Gefle IF1,72
2Emilia Kjellberg -96IFK Sunne1,64
3Johanna Gustafsson -97Motala AIF1,64
4Mathilda Fästh -97Upsala IF1,55
5Amanda Hjalmarsson -97Hovslätts IK1,52
5Jenny Wingqvist -97Hässelby SK1,52
7Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn1,47


Louise Ekman
Emilia Kjellberg
Amanda Hjalmarsson
Jenny Wingqvist
Mathilda Fästh
Lisa Piscator
Johanna Gustafsson
142 147 152 155 158 161 164 167 172 174
    o   o   o   o   o   o   o   xxo x-
            o   o   o   o   xxx
    o   xo  xxx
o   o   xo  xxx
o   o   xo  xxo xxx
o   o   xxx
        o   o   o   xxo o   xxx
    F17 STAV      2013-01-12
1Agnes Moberg -96Tyresö FK3,15
2Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn2,85
3Erica Edström -97IFK Kristinehamn2,65
4Fanny Fransson-Bergetoft -96KFUM Örebro2,40


Agnes Moberg
Erica Edström
Lisa Piscator
Fanny Fransson-B
225 240 255 265 275 285 295 315 325
                            xo  xx-
o   o   o   xo  xxx
            o   o   o   xxx
o   xo  xxx
    F17 LÄNGD      2013-01-12
1Elvira Richardsson -96IFK Kristinehamn5,62
2Emilia Kjellberg -96IFK Sunne5,58
3Moa Ullgren -96GoIF Tjalve5,41
4Louise Ekman -97Gefle IF5,29
5Amanda Sundstedt -97Västerås FK5,05
6Sofia Renbjörk -97GoIF Tjalve4,97
7Amanda Hjalmarsson -97Hovslätts IK4,87
8Veronica Enblom -97Hässelby SK4,84
9Klara Li Yngve -97Sundbybergs IK4,48
10Amanda Björkholm -97Upsala IF4,42
11Linnea Agefjäll -97Linköpings GIF4,40
12Sabine Steen -97IFK Kristinehamn4,36
13Erica Edström -97IFK Kristinehamn4,30
14Cecilia Jäger Stenberg -97Sundbybergs IK3,29
-Martina Appel -96IF Göta Karlstad0,00

Linnea Agefjäll
Sabine Steen
Veronica Enblom
Amanda Hjalmarsson
Sofia Renbjörk
Emilia Kjellberg
Elvira Richardsson
Klara Li Yngve
Cecilia Jäger Stenberg
Amanda Sundstedt
Martina Appel
Erica Edström
Moa Ullgren
Louise Ekman
Amanda Björkholm
 426   421   440
 385   436   412
 468   477   484   471     x   471
 451     x   456   461     x   487
 361     x   483   497     x     x
 543   549   558   536   524   327
   x   535   534   562     x   559
 448   363     x 
 316   288   329
 456   472   505   464   503   499
   x     x     x 
   x   430   424
   x   541   530   520     x   527
 514   512   529   516   506     -
 329   437   442
    F17 KULA 3,0      2013-01-13
1Agnes Larsson -97IF Göta Karlstad14,45
2Victoria Engström Kindmark -97Upsala IF11,80
3Klara Pettersson -97Västerås FK11,20
4Sandra Kemdal -97Västerås FK10,06
5Sabine Steen -97IFK Kristinehamn9,15
6Louise Ekman -97Gefle IF7,92
7Cecilia Jäger Stenberg -97Sundbybergs IK7,90

Klara Pettersson
Louise Ekman
Victoria Engström K
Agnes Larsson
Cecilia Jäger Stenberg
Sabine Steen
Sandra Kemdal
1120  1061  1070  1104  1099     x
 767   792   740   685     -     -
1127  1180  1117     x   994  1042
1426  1377  1232  1325  1445  1351
 704   619   759   731   783   790
 877   908   883   885   915   880
 976   808   988  1006   921   972
    F15 60 M  HEAT 1    2013-01-13
1Alexandra Larsson -98IF Göta Karlstad8,15FinalA
2Moa Nykvist -98Gefle IF8,25FinalA
3Amanda Hansson -99Hässelby SK8,63FinalB
4Nora Kazeem Karlsson -98Hässelby SK8,73
5Sofie Persson -98Hässelby SK8,77
6Hanna Otterhed -99KFUM Örebro9,29
7Julia Johansson-Elvin -99Motala AIF9,31

    F15 60 M  HEAT 2    
1Victoria Almeren Hansson -99Råby-Rekarne FIF8,24FinalA
2Amanda Lindblom -98Råby-Rekarne FIF8,55FinalB
3Amanda Seger -98Gefle IF8,62FinalB
4Martina Bergqvist -99IF Göta Karlstad9,24
5Wilma Berg -98Karlskoga FIF9,30
6Emilie Tered -99Hässelby SK9,66
7Olivia Swedin -99KFUM Örebro10,12

    F15 60 M  HEAT 3    
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro8,04FinalA
2Linn Bäcklin -99IF Göta Karlstad8,07FinalA
3Kaiza Karlén -98KFUM Arvika8,44FinalA
4Maja Hård -98Karlskoga FIF8,56FinalB
5Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF8,61FinalB
6Julia Larsson -99Motala AIF8,96
7Maja Gustavsson -98Västerås FK9,30

    F15 60 M  HEAT 4    
1Ebba Gustafsson -98Motala AIF8,50FinalB
2Annina Stens -99Spårvägens FK8,50FinalB
3Elin Domberg -98KFUM Örebro8,91
4Emelina Wirebro -99Motala AIF9,10
5Sandra Vesterling -99IF Göta Karlstad9,23
6Paulina Lennartson -99Hässelby SK9,51
7Amanda Lejros -99Leksands FIK9,69
-Eunice Nilsson -98KFUM ÖrebroDQ F4.3.15

    F15 60 M  HEAT 5    
1Moa Seger -99Glanshammars IF8,25FinalA
2Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF8,38FinalA
3Anna Karlsson -98Motala AIF8,62FinalB
4Jonna Uttman -99IF Göta Karlstad9,04
5Maja Nilsson -99Motala AIF9,16
6Tova Åhs -99Motala AIF9,39
7Lovisa Larsson -98KFUM Örebro9,68

    F15 60 M  A-FINAL    2013-01-13
1Fanny Runheim -99KFUM Örebro7,96
2Linn Bäcklin -99IF Göta Karlstad8,10
3Alexandra Larsson -98IF Göta Karlstad8,17
4Moa Seger -99Glanshammars IF8,18
5Victoria Almeren Hansson -99Råby-Rekarne FIF8,27
6Moa Nykvist -98Gefle IF8,30
7Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF8,34
8Kaiza Karlén -98KFUM Arvika8,57

    F15 60 M  B-FINAL    
1Amanda Lindblom -98Råby-Rekarne FIF8,49
2Annina Stens -99Spårvägens FK8,56
3Maja Hård -98Karlskoga FIF8,57
4Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF8,59
5Amanda Seger -98Gefle IF8,65
6Amanda Hansson -99Hässelby SK8,81
-Ebba Gustafsson -98Motala AIFej start
-Anna Karlsson -98Motala AIFej start

    F15 200 M  HEAT 1    2013-01-12
1Fanny Ernestam -98KFUM Örebro26,33
2Linn Bäcklin -99IF Göta Karlstad26,51
3Moa Seger -99Glanshammars IF26,82
4Victoria Almeren Hansson -99Råby-Rekarne FIF26,90

    F15 200 M  HEAT 2    
1Minna Svärd -98IF Göta Karlstad26,56
2Hanna Aabakken -98Västerås FK27,43
3Amanda Lindblom -98Råby-Rekarne FIF27,89
4Annina Stens -99Spårvägens FK29,22

    F15 200 M  HEAT 3    
1Maja Hård -98Karlskoga FIF28,18
2Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF28,23
3Linnea Nordlund -99IFK Nora28,44
4Lovisa Martinsson -98IF Göta Karlstad28,48

    F15 200 M  HEAT 4    
1Nora Kazeem Karlsson -98Hässelby SK28,44
2Josefine Berg -98Högbo GIF29,23
3Eunice Nilsson -98KFUM Örebro29,95
4Martina Bergqvist -99IF Göta Karlstad30,44

    F15 200 M  HEAT 5    
1Amanda Hansson -99Hässelby SK29,18
2Emelina Wirebro -99Motala AIF29,78
3Hanna Otterhed -99KFUM Örebro30,45
4Linnéa Wolwan -98Upsala IF31,43

    F15 200 M  HEAT 6    
1Julia Larsson -99Motala AIF30,35
2Paulina Lennartson -99Hässelby SK31,73
3Lisa Brorson -99KFUM Örebro31,76
4Jennifer Ellström -99Hässelby SK34,79

    F15 200 M  HEAT 7    
1Mea Fritz -99Hässelby SK30,21
2Lova Landerholm -98Hässelby SK30,55
3Wilma Berg -98Karlskoga FIF32,97

    F15 200 M  HEAT 8    
1Sofie Persson -98Hässelby SK29,10
2Ida Holmberg -99IF Göta Karlstad31,43
3Sandra Vesterling -99IF Göta Karlstad31,59

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Fanny Ernestam -98KFUM Örebro26,33
2Linn Bäcklin -99IF Göta Karlstad26,51
3Minna Svärd -98IF Göta Karlstad26,56
4Moa Seger -99Glanshammars IF26,82
5Victoria Almeren Hansson -99Råby-Rekarne FIF26,90
6Hanna Aabakken -98Västerås FK27,43
7Amanda Lindblom -98Råby-Rekarne FIF27,89
8Maja Hård -98Karlskoga FIF28,18
9Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF28,23
10Linnea Nordlund -99IFK Nora28,44
11Nora Kazeem Karlsson -98Hässelby SK28,44
12Lovisa Martinsson -98IF Göta Karlstad28,48
13Sofie Persson -98Hässelby SK29,10
14Amanda Hansson -99Hässelby SK29,18
15Annina Stens -99Spårvägens FK29,22
16Josefine Berg -98Högbo GIF29,23
17Emelina Wirebro -99Motala AIF29,78
18Eunice Nilsson -98KFUM Örebro29,95
19Mea Fritz -99Hässelby SK30,21
20Julia Larsson -99Motala AIF30,35
21Martina Bergqvist -99IF Göta Karlstad30,44
22Hanna Otterhed -99KFUM Örebro30,45
23Lova Landerholm -98Hässelby SK30,55
24Linnéa Wolwan -98Upsala IF31,43
25Ida Holmberg -99IF Göta Karlstad31,43
26Sandra Vesterling -99IF Göta Karlstad31,59
27Paulina Lennartson -99Hässelby SK31,73
28Lisa Brorson -99KFUM Örebro31,76
29Wilma Berg -98Karlskoga FIF32,97
30Jennifer Ellström -99Hässelby SK34,79

    F15 1000 M      2013-01-13
1Sabina Forsberg -98Glanshammars IF3.10,44
2Anna Hallmén -99KFUM Örebro3.20,63
3Julia Larsson -99Motala AIF3.32,22
4Agnes Johansson -99Högbo GIF3.33,03
5Lisa Brorson -99KFUM Örebro3.35,83

    F15 60 M HÄCK  HEAT 1    2013-01-12
1Sofia Lindh -98Upsala IF8,93Final
2Amanda Lindblom -98Råby-Rekarne FIF9,50Final
3Victoria Almeren Hansson -99Råby-Rekarne FIF9,60Final
4Annina Stens -99Spårvägens FK9,75
5Nora Kazeem Karlsson -98Hässelby SK9,89
6Ella Moberg -99Västerås FK9,95
7Jonna Uttman -99IF Göta Karlstad10,73
8Camilla Appel -99IF Göta Karlstad11,39

    F15 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Minna Svärd -98IF Göta Karlstad9,26Final
2Fanny Runheim -99KFUM Örebro9,51Final
3Josefine Berg -98Högbo GIF9,61
4Amanda Seger -98Gefle IF9,73
5Linnea Nordlund -99IFK Nora10,05
6Eunice Nilsson -98KFUM Örebro10,06
7Julia Johansson-Elvin -99Motala AIF11,13

    F15 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Alexandra Larsson -98IF Göta Karlstad9,57Final
2Moa Nykvist -98Gefle IF9,57Final
3Hanna Aabakken -98Västerås FK9,59Final
4Amanda Hansson -99Hässelby SK9,93
5Sabina Forsberg -98Glanshammars IF10,02
6Martina Bergqvist -99IF Göta Karlstad11,68
7Sandra Vesterling -99IF Göta Karlstad11,79

    F15 60 M HÄCK  FINAL    2013-01-12
1Sofia Lindh -98Upsala IF8,98
2Minna Svärd -98IF Göta Karlstad9,29
3Alexandra Larsson -98IF Göta Karlstad9,35
4Fanny Runheim -99KFUM Örebro9,38
5Hanna Aabakken -98Västerås FK9,45
6Victoria Almeren Hansson -99Råby-Rekarne FIF9,56
7Moa Nykvist -98Gefle IF9,57
8Amanda Lindblom -98Råby-Rekarne FIF9,67

    F15 HÖJD      2013-01-13
1Maja Nilsson -99Motala AIF1,59
2Sabina Forsberg -98Glanshammars IF1,56
3Moa Nykvist -98Gefle IF1,53
4Alexandra Larsson -98IF Göta Karlstad1,50
5Hanna Rynler -99Västerås FK1,47
6Amanda Seger -98Gefle IF1,42
6Klara Hammarström -99Hässelby SK1,42
8Lova Landerholm -98Hässelby SK1,42
9Kajsa Götbo -99Stora Skedvi IK1,42
10Nora Kazeem Karlsson -98Hässelby SK1,37
11Jonna Uttman -99IF Göta Karlstad1,37
12Sandra Vesterling -99IF Göta Karlstad1,32
Amanda Hansson -99Hässelby SK0,00


Hanna Rynler
Maja Nilsson
Amanda Hansson
Kajsa Götbo
Lova Landerholm
Amanda Seger
Alexandra Larsson
Nora Kazeem Karlsson
Moa Nykvist
Klara Hammarström
Jonna Uttman
Sabina Forsberg
Sandra Vesterling
122 127 132 137 142 147 150 153 156 159 160
                o   o   xxx
            o   o   o   o   o   xxo xo  xxx
xxx
            o   xo  xxx
        o   xo  o   xxx
    o   o   o   o   xxx
                o   o   o   xxx
    o   o   o   xxx
                o   xo  o   o   xxx
        o   o   o   xxx
o   o   xxo xo  xxx
                o   o   o   xo  o   xxx
    o   o   xxx
    F15 STAV      2013-01-12
1Minna Svärd -98IF Göta Karlstad3,15
2Elin Domberg -98KFUM Örebro2,95
3Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF2,95
4Emma Kuutti -98Trollhättans FIK2,65
5Linnéa Bodin -00KFUM Örebro2,10
6Amanda Bollmann -00KFUM Örebro1,95
7Linnéa Wolwan -98Upsala IF1,65


Ebba Blomstrand
Emma Kuutti
Minna Svärd
Amanda Bollmann
Linnéa Wolwan
Elin Domberg
Linnéa Bodin
165 180 195 210 225 240 255 265 275 285 295 305 315 325
                        xo  o   xo  o   xxo xxx
                    o   o   o   xxx
                        o   o   o   xo  o   o   o   xxx
xo  o   xo  xxx
o   xxx
                        o   o   o   xxo o   xxx
    o   o   xo  xxx
    F15 LÄNGD POOL A      2013-01-12
1Alexandra Larsson -98IF Göta Karlstad5,64
2Kaiza Karlén -98KFUM Arvika5,28
3Fanny Runheim -99KFUM Örebro5,06
4Sofia Lindh -98Upsala IF5,06
5Sabina Forsberg -98Glanshammars IF5,05
6Moa Nykvist -98Gefle IF4,87
7Lovisa Martinsson -98IF Göta Karlstad4,87
8Elin Johansson -98IFK Kristinehamn4,79
9Sofie Persson -98Hässelby SK4,64
10Amanda Seger -98Gefle IF4,60
11Alva Lindsmyr -98Åsbro GoIF4,51
12Mea Fritz -99Hässelby SK4,50
13Amanda Hansson -99Hässelby SK4,46
14Annina Stens -99Spårvägens FK4,40
15Linnea Nordlund -99IFK Nora4,28
16Martina Bergqvist -99IF Göta Karlstad4,27
17Julia Johansson-Elvin -99Motala AIF4,13

Sabina Forsberg
Sofie Persson
Kaiza Karlén
Annina Stens
Martina Bergqvist
Moa Nykvist
Fanny Runheim
Julia Johansson-Elvin
Mea Fritz
Alva Lindsmyr
Elin Johansson
Lovisa Martinsson
Alexandra Larsson
Amanda Hansson
Linnea Nordlund
Sofia Lindh
Amanda Seger
 492   505   488   469   500   492
 464   442   460
 502   497   515   513   528     x
   x     x   440
 426   427   409
 482   487   486   368     x   485
 484   493   501   499   506   506
 413   412   396
 337   450   401
 451   434   427
 475   465   479     -     -     -
 473   477   487   473   485     x
 544   531   533   537   530   564
 314   437   446
   x   428   420
 488     x   484   478     x   506
 460   449   457
    F15 LÄNGD POOL B      2013-01-12
1Eunice Nilsson -98KFUM Örebro4,77
2Maja Nilsson -99Motala AIF4,51
3Julia Larsson -99Motala AIF4,45
4Elin Domberg -98KFUM Örebro4,39
5Kajsa Götbo -99Stora Skedvi IK4,38
6Alexandra Lill -99IFK Kristinehamn4,19
7Sandra Vesterling -99IF Göta Karlstad4,16
8Emelina Wirebro -99Motala AIF4,10
9Lova Landerholm -98Hässelby SK4,10
10Maja Gustavsson -98Västerås FK4,08
11Camilla Appel -99IF Göta Karlstad3,98
12Ida Holmberg -99IF Göta Karlstad3,95
13Linnéa Wolwan -98Upsala IF3,89
14Paulina Lennartson -99Hässelby SK3,72
15Jonna Uttman -99IF Göta Karlstad3,68
16Wilma Berg -98Karlskoga FIF3,57
17Lovisa Larsson -98KFUM Örebro3,48
18Emilie Tered -99Hässelby SK3,11
19Jennifer Ellström -99Hässelby SK3,08

Lovisa Larsson
Maja Gustavsson
Jennifer Ellström
Eunice Nilsson
Wilma Berg
Paulina Lennartson
Linnéa Wolwan
Lova Landerholm
Kajsa Götbo
Julia Larsson
Sandra Vesterling
Emilie Tered
Alexandra Lill
Elin Domberg
Camilla Appel
Jonna Uttman
Ida Holmberg
Maja Nilsson
Emelina Wirebro
 331   283   348
 405     x   408
 290   291   308
   x   466   477
 356   338   357
   x   372   327
 368   389   387
 398   410     x 
 414   422   438
 445   442   425
 381   416   393
 311   299     x 
   x   419   411
 439   428   422
 394   395   398
 352   368     x 
 377   395   369
 451     x   443
 410   408   407
    F15 KULA 3,0      2013-01-13
1Anna Karlsson -98Motala AIF12,28
2Maja Gustavsson -98Västerås FK11,09
3Nina Björkman -98Västerås FK10,65
4Martina Bergqvist -99IF Göta Karlstad10,02
5Hanna Wahlström -99Åsbro GoIF9,64
6Rebecca Edberg -98IK Westmannia9,55
7Moa Nykvist -98Gefle IF9,24
8Emma Yngve -99Motala AIF8,82
9Tova Åhs -99Motala AIF8,82
10Amanda Lejros -99Leksands FIK8,70
11Julia Johansson-Elvin -99Motala AIF8,09
12Paulina Lennartson -99Hässelby SK7,92
13Agnes Johansson -99Högbo GIF7,70
14Emelina Wirebro -99Motala AIF7,26
15Wilma Hallqvist Cederfeldt -99KFUM Örebro6,52
16Jennifer Ellström -99Hässelby SK5,64
17Emilie Tered -99Hässelby SK5,15

Emma Yngve
Martina Bergqvist
Emilie Tered
Paulina Lennartson
Moa Nykvist
Agnes Johansson
Hanna Wahlström
Amanda Lejros
Emelina Wirebro
Julia Johansson-Elvin
Maja Gustavsson
Rebecca Edberg
Nina Björkman
Jennifer Ellström
Tova Åhs
Anna Karlsson
Wilma Hallqvist C
 847   821   882   838   850   862
 809   870   956   992  1002   988
 377   389   515
 747   792   734
 903   854   924   878   890     x
 714   770   731
 911   887   915   898   902   964
 870   868   833
 627   678   726
 809   772   785
 969   942   962   971  1109     x
 955     x     x   902     x   902
1012  1026  1065     x   997  1023
 545   564   560
 836   882   846
1122  1169  1194  1208     x  1228
 651   652   628
    F13 60 M  HEAT 1    2013-01-12
1Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad8,62FinalA
2Ebba Agefjäll -00Linköpings GIF8,72FinalA
3Sarah Lindblom -00Råby-Rekarne FIF9,08FinalA
4Tilde Alm -00KFUM Örebro9,08FinalB
5Ingrid Holmqvist -00KFUM Örebro9,19Final
6Ebba Löfholm -00KFUM Örebro9,54

    F13 60 M  HEAT 2    
1Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF8,59FinalA
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF8,95FinalA
3Jessica Persson -00KFUM Örebro9,27FinalB
4Amanda Thor -00Hässelby SK9,28FinalB
5Jennifer Söderberg -00KFUM Örebro9,80
6Amanda Bollmann -00KFUM Örebro10,07

    F13 60 M  HEAT 3    
1Charlotte Andersson -00Huddinge AIS8,58FinalA
2Lovisa Ellström -00IF Göta Karlstad9,11FinalB
3Lisa Klasenius -00KFUM Örebro9,12FinalB
4Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF9,15FinalB
5Emily Fielder -00Motala AIF9,74
6Amanda Widlund -00Råby-Rekarne FIF9,78
7Isabell Lindblom -00Råby-Rekarne FIF12,74

    F13 60 M  HEAT 4    
1Hedvig Pettersson -00IF Göta Karlstad8,61FinalA
2Orchina Ghreibo -00Motala AIF8,88FinalA
3Sofia Sundstedt -00Västerås FK9,15FinalB
4Linnea Johansson -00Wedevågs IF9,46
5Linnéa Bodin -00KFUM Örebro9,48
6Elsa Karlsson -00KFUM Örebro9,59

    F13 60 M  A-FINAL    2013-01-12
1Charlotte Andersson -00Huddinge AIS8,46
2Hedvig Pettersson -00IF Göta Karlstad8,54
3Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF8,58
4Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad8,65
5Ebba Agefjäll -00Linköpings GIF8,81
6Therese Knutsson -00Glanshammars IF8,90
7Orchina Ghreibo -00Motala AIF9,01
8Sarah Lindblom -00Råby-Rekarne FIF9,28

    F13 60 M  B-FINAL    
1Lovisa Ellström -00IF Göta Karlstad9,09
2Tilde Alm -00KFUM Örebro9,11
3Sofia Sundstedt -00Västerås FK9,11
4Lisa Klasenius -00KFUM Örebro9,13
5Ingrid Holmqvist -00KFUM Örebro9,17
6Amanda Thor -00Hässelby SK9,18
7Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF9,19
8Jessica Persson -00KFUM Örebro9,28

    F13 200 M  HEAT 1    2013-01-12
1Hedvig Pettersson -00IF Göta Karlstad28,74
2Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF29,17
3Charlotte Andersson -00Huddinge AIS29,38
-Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIFej start

    F13 200 M  HEAT 2    
1Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad29,24
2Ebba Agefjäll -00Linköpings GIF29,81
3Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF30,35
-Therese Knutsson -00Glanshammars IFej start

    F13 200 M  HEAT 3    
1Lovisa Ellström -00IF Göta Karlstad30,13
2Lisa Klasenius -00KFUM Örebro30,26
3Sarah Lindblom -00Råby-Rekarne FIF30,41
-Amanda Thor -00Hässelby SKDQ F4.2.9

    F13 200 M  HEAT 4    
1Tilde Alm -00KFUM Örebro30,64
2Frida Johansson -00Karlskoga FIF30,68
3Jessica Persson -00KFUM Örebro30,83

    F13 200 M  HEAT 5    
1Ingrid Holmqvist -00KFUM Örebro30,93
2Linnea Johansson -00Wedevågs IF32,23
3Elsa Karlsson -00KFUM Örebro32,82

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Hedvig Pettersson -00IF Göta Karlstad28,74
2Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF29,17
3Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad29,24
4Charlotte Andersson -00Huddinge AIS29,38
5Ebba Agefjäll -00Linköpings GIF29,81
6Lovisa Ellström -00IF Göta Karlstad30,13
7Lisa Klasenius -00KFUM Örebro30,26
8Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF30,35
9Sarah Lindblom -00Råby-Rekarne FIF30,41
10Tilde Alm -00KFUM Örebro30,64
11Frida Johansson -00Karlskoga FIF30,68
12Jessica Persson -00KFUM Örebro30,83
13Ingrid Holmqvist -00KFUM Örebro30,93
14Linnea Johansson -00Wedevågs IF32,23
15Elsa Karlsson -00KFUM Örebro32,82

    F13 600 M      2013-01-13
1Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF1.52,33
2Emily Fielder -00Motala AIF1.58,56
3Jessica Persson -00KFUM Örebro1.59,32
4Elsa Karlsson -00KFUM Örebro2.02,74
5Amanda Thor -00Hässelby SK2.05,01

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1    2013-01-13
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF10,53Final
2Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF10,94Final
3Sarah Lindblom -00Råby-Rekarne FIF11,89Final
4Ebba Löfholm -00KFUM Örebro13,09Final
5Hanna Strandahl -00KFUM Örebro13,34
6Amanda Widlund -00Råby-Rekarne FIF13,47
7Wilma Throgen -00Karlskoga FIF13,50

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Lovisa Stadelmann -00IK Norrköping FI11,00Final
2Mathilda Germundsson -00Finspångs AIK11,39Final
3Orchina Ghreibo -00Motala AIF11,66Final
4Elin Blomkvist -00IF Göta Karlstad12,41Final
5Ingrid Holmqvist -00KFUM Örebro13,31
6Alice Nilsson -00KFUM Örebro13,86
7Felicia Larsson -00Råby-Rekarne FIF16,08

    F13 60 M HÄCK  FINAL    2013-01-13
1Lovisa Stadelmann -00IK Norrköping FI10,74
2Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF10,85
3Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF10,86
4Orchina Ghreibo -00Motala AIF11,12
5Sarah Lindblom -00Råby-Rekarne FIF11,59
6Mathilda Germundsson -00Finspångs AIK11,67
7Elin Blomkvist -00IF Göta Karlstad12,54
8Ebba Löfholm -00KFUM Örebro12,82

    F13 HÖJD      2013-01-13
1Ebba Blomstrand -00Åsbro GoIF1,53
2Amalia Modh -00Eskilstuna FI1,45
3Maya Persson -00Enköpings AIF1,45
4Ingrid Holmqvist -00KFUM Örebro1,42
5Linnéa Bodin -00KFUM Örebro1,42
6Mathilda Germundsson -00Finspångs AIK1,39
7Ebba Löfholm -00KFUM Örebro1,39
8Felicia Larsson -00Råby-Rekarne FIF1,39
9Sarah Lindblom -00Råby-Rekarne FIF1,39
10Jennifer Söderberg -00KFUM Örebro1,36
11Lovisa Stadelmann -00IK Norrköping FI1,36
12Wilma Throgen -00Karlskoga FIF1,33
13Amanda Widlund -00Råby-Rekarne FIF1,28
14Amanda Bollmann -00KFUM Örebro1,28
15Alice Nilsson -00KFUM Örebro1,23


Ebba Blomstrand
Linnéa Bodin
Amanda Widlund
Jennifer Söderberg
Mathilda Germundsson
Alice Nilsson
Ingrid Holmqvist
Maya Persson
Amalia Modh
Wilma Throgen
Ebba Löfholm
Amanda Bollmann
Felicia Larsson
Sarah Lindblom
Lovisa Stadelmann
113 118 123 128 133 136 139 142 145 148 150 153 158
                o   o   o   xo  o   o   o   xxo xx-
                o   o   xo  xo  xxx
        xo  o   xxx
    o   o   xo  o   o   xxx
    o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   xxx
            o   o   -   o   o   xxx
            o   o   o   o   o   xxo xxx
            xo  o   o   o   o   o   xxx
        o   o   o   xxx
    o   o   o   o   xxo o   xxx
o   o   o   xxo xxx
        o   o   o   xxo xo  xxx
        o   o   xxo o   xxo xxx
    o   o   o   xxo xo  x-
    F13 LÄNGD ZON      2013-01-12
1Hedvig Pettersson -00IF Göta Karlstad4,98
2Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF4,90
3Lovisa Stadelmann -00IK Norrköping FI4,52
4Therese Knutsson -00Glanshammars IF4,46
5Sofia Sundstedt -00Västerås FK4,43
6Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad4,40
7Orchina Ghreibo -00Motala AIF4,35
8Ebba Agefjäll -00Linköpings GIF4,32
9Ingrid Holmqvist -00KFUM Örebro4,26
10Lovisa Ellström -00IF Göta Karlstad4,15
11Sarah Lindblom -00Råby-Rekarne FIF4,10
12Amanda Widlund -00Råby-Rekarne FIF4,10
13Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF4,07
14Felicia Larsson -00Råby-Rekarne FIF4,05
15Charlotte Andersson -00Huddinge AIS4,01
16Frida Johansson -00Karlskoga FIF3,93
17Elsa Karlsson -00KFUM Örebro3,92
18Jennifer Söderberg -00KFUM Örebro3,90
19Linnéa Bodin -00KFUM Örebro3,88
20Amanda Thor -00Hässelby SK3,85
21Amanda Bollmann -00KFUM Örebro3,70
22Emily Fielder -00Motala AIF3,61
23Alice Nilsson -00KFUM Örebro3,48
24Isabell Lindblom -00Råby-Rekarne FIF2,33

Charlotte Andersson
Lovisa Stadelmann
Jennifer Söderberg
Linnéa Bodin
Elsa Karlsson
Sofia Sundstedt
Alice Nilsson
Therese Knutsson
Felicia Larsson
Ingrid Holmqvist
Esther Sandén Alin
Frida Johansson
Orchina Ghreibo
Ebba Gustavsson
Sarah Lindblom
Mathilda Ekholm
Isabell Lindblom
Hedvig Pettersson
Ebba Agefjäll
Lovisa Ellström
Amanda Thor
Amanda Bollmann
Amanda Widlund
Emily Fielder
 370   210   401
 452   452   447   441   425   428
 390   355   352
 388   375   381
 372   383   392
 412   422   438   443   433   414
 338   344   348
 432   446   423   410   426   446
 400   390   405
 418   410   426
 406   391   407
 393   377     x 
 372   401   435   419   406   387
 440     x   410     x     x   439
 410   397   400
 449   479   476   450   481   490
 233   224   221
 498   456   397   475   474   489
 419   431   426   423   432     x
 398   394   415
 378   380   385
 344   370     - 
 351   395   410
 341   355   361
    F13 KULA 2,0      2013-01-13
1Ebba Agefjäll -00Linköpings GIF9,74
2Alice Nilsson -00KFUM Örebro9,64
3Elsa Karlsson -00KFUM Örebro8,55
4Linnéa Bodin -00KFUM Örebro8,39
5Amanda Bollmann -00KFUM Örebro8,29
6Elin Blomkvist -00IF Göta Karlstad8,06
7Amanda Widlund -00Råby-Rekarne FIF8,00
8Amanda Thor -00Hässelby SK7,73
9Orchina Ghreibo -00Motala AIF7,67
10Felicia Sandberg -00KFUM Örebro6,37

Elsa Karlsson
Amanda Thor
Orchina Ghreibo
Alice Nilsson
Linnéa Bodin
Elin Blomkvist
Amanda Widlund
Amanda Bollmann
Ebba Agefjäll
Felicia Sandberg
 739   736   809   783   773   855
 773   712   722   737   661   686
 679   767   760
   x   787   931   803   964   912
 774   788   775   781   833   839
 734   806   801   753   753   788
 767   800   757   731   704   788
 785   807   792   829   821   822
 954   974   902   929   872   932
 606   631   637
    F12 60 M  HEAT 1    2013-01-12
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro8,92Final
2Klara Nolemo -01Gefle IF8,92Final
3Moa Eklundh -01KFUM Örebro9,19Final
4Malin Lundmark -01IF Göta Karlstad9,21Final
5Anna Götberg -01Västerås FK9,31
6Minna Seger -01Glanshammars IF9,48
7Ella Raud -01KFUM Örebro9,94
8Amira Musa -01KFUM Örebro10,39

    F12 60 M  HEAT 2    
1Elin Antonsson -01Västerås FK8,74Final
2Hilda Lindberg -01Västerås FK8,99Final
3Lovisa Ulegård -01Västerås FK9,16Final
4Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro9,27Final
5Emilia Larson -01Danderyds SK9,54
6Louise Fröding -01Götlunda IF9,98
7Alva Karlsson -01KFUM Örebro10,23
8Linnea Holm -01KFUM Örebro10,33

    F12 60 M  FINAL    2013-01-12
1Elin Antonsson -01Västerås FK8,66
2Hilda Lindberg -01Västerås FK8,83
3Klara Nolemo -01Gefle IF8,88
4Emily Capobianco -01KFUM Örebro8,94
5Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,96
6Lovisa Ulegård -01Västerås FK9,13
7Sara Bergenbrant -01KFUM Örebro9,23
8Malin Lundmark -01IF Göta Karlstad9,26

    F12 200 M  HEAT 1    2013-01-12
1Elin Antonsson -01Västerås FK28,94
2Hilda Lindberg -01Västerås FK29,54
3Emily Capobianco -01KFUM Örebro29,71
4Malin Lundmark -01IF Göta Karlstad31,67

    F12 200 M  HEAT 2    
1Lovisa Ulegård -01Västerås FK30,78
2Moa Eklundh -01KFUM Örebro30,84
3Emilia Larson -01Danderyds SK31,93
4Minna Seger -01Glanshammars IF32,25

    F12 200 M  HEAT 3    
1Filippa Karaga -01KFUM Örebro33,28
2Alva Wolwan -01Upsala IF33,94
3Louise Fröding -01Götlunda IF34,09
4Alva Karlsson -01KFUM Örebro34,92

    F12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Elin Antonsson -01Västerås FK28,94
2Hilda Lindberg -01Västerås FK29,54
3Emily Capobianco -01KFUM Örebro29,71
4Lovisa Ulegård -01Västerås FK30,78
5Moa Eklundh -01KFUM Örebro30,84
6Malin Lundmark -01IF Göta Karlstad31,67
7Emilia Larson -01Danderyds SK31,93
8Minna Seger -01Glanshammars IF32,25
9Filippa Karaga -01KFUM Örebro33,28
10Alva Wolwan -01Upsala IF33,94
11Louise Fröding -01Götlunda IF34,09
12Alva Karlsson -01KFUM Örebro34,92

    F12 600 M      2013-01-13
1Emilia Larson -01Danderyds SK1.56,53
2Malin Lundmark -01IF Göta Karlstad1.58,55
3Celine Allard -01Eskilstuna FI1.59,68
4Lisa Hallmén -01KFUM Örebro2.02,58

    F12 60 M HÄCK      2013-01-13
1Anna Götberg -01Västerås FK11,32
2Klara Nolemo -01Gefle IF11,60
3Emily Capobianco -01KFUM Örebro11,64
4Emilia Larson -01Danderyds SK13,02
5Moa Eklundh -01KFUM Örebro13,03
6Elvira Forsberg -02Glanshammars IF13,42
7Isabella Pallin -01Karlskoga FIF13,81
8Carolina Larsson -02Danderyds SK17,19

    F12 HÖJD      2013-01-13
1Klara Nolemo -01Gefle IF1,40
2Anna Götberg -01Västerås FK1,31
3Isabella Pallin -01Karlskoga FIF1,25
4Filippa Karaga -01KFUM Örebro1,20


Anna Götberg
Klara Nolemo
Filippa Karaga
Isabella Pallin
100 105 110 115 120 125 128 131 134 140 143
                    o   o   xo  xxx
                        o   o   o   xo  xxx
o   o   o   xo  xo  xxx
            o   xo  xxo xxx
    F12 LÄNGD ZON      2013-01-12
1Elin Antonsson -01Västerås FK4,80
2Emily Capobianco -01KFUM Örebro4,56
3Klara Nolemo -01Gefle IF4,41
4Hilda Lindberg -01Västerås FK4,28
5Anna Götberg -01Västerås FK4,27
6Moa Eklundh -01KFUM Örebro4,10
7Lovisa Ulegård -01Västerås FK3,97
8Minna Seger -01Glanshammars IF3,83
9Emilia Larson -01Danderyds SK3,81
10Ella Raud -01KFUM Örebro3,77
11Alva Wolwan -01Upsala IF3,66
12Malin Lundmark -01IF Göta Karlstad3,61
13Louise Fröding -01Götlunda IF3,47
14Clara Larsson -01KFUM Örebro3,28
15Amira Musa -01KFUM Örebro3,15
16Linnea Holm -01KFUM Örebro3,09
17Moa Jansson -01KFUM Örebro2,94

Elin Antonsson
Amira Musa
Moa Jansson
Alva Wolwan
Emilia Larson
Linnea Holm
Malin Lundmark
Klara Nolemo
Clara Larsson
Lovisa Ulegård
Ella Raud
Moa Eklundh
Minna Seger
Hilda Lindberg
Anna Götberg
Emily Capobianco
Louise Fröding
 459   452   457   433   480   456
 315   309   294
 294   285   273
 365   366   366
 372   372   381
 303   303   309
 348   361   345
 420   409   426   414   423   441
   x   328   325
 385   342   373   382   397   394
 369   377   365
 401   407   401   407     x   410
 375   383   370   364   368   359
 428   422   416   409   428   421
 425   414   427   407   423   412
 427   435   450   434   456   446
 347   339   327
    F12 KULA 2,0      2013-01-13
1Anna Götberg -01Västerås FK9,53
2Emily Capobianco -01KFUM Örebro7,57
3Filippa Karaga -01KFUM Örebro7,55
4Lovisa Ulegård -01Västerås FK7,41
5Moa Jansson -01KFUM Örebro7,08
6Klara Nolemo -01Gefle IF6,78
7Moa Eklundh -01KFUM Örebro6,52
8Louise Fröding -01Götlunda IF6,42
9Clara Larsson -01KFUM Örebro6,26
10Ella Raud -01KFUM Örebro5,87
11Malin Lundmark -01IF Göta Karlstad5,82
12Linnea Holm -01KFUM Örebro4,49
13Amira Musa -01KFUM Örebro4,48

Ella Raud
Moa Eklundh
Filippa Karaga
Moa Jansson
Louise Fröding
Malin Lundmark
Linnea Holm
Klara Nolemo
Amira Musa
Clara Larsson
Anna Götberg
Lovisa Ulegård
Emily Capobianco
 526   451   587
 611   652   602   641   638     x
 654   685   683   675   755   706
 667   705   708   671   664   665
 613   603   642   614   547   605
 582   484   573
 449   441   447
 628   659   655   617   678     x
 435   448     x 
 589   587   626
 795   844     x     x   953   928
 686   671   674   741   702     x
 714   722   757   631   680   733
    F11 60 M  HEAT 1    2013-01-13
1Alva Hilding -02Motala AIF9,27Final
2Sofie Franzén -02KFUM Örebro9,43Final
3Julia Sjömark -02Glanshammars IF9,48Final
4Zandra Lindén -02IFK Nora9,55Final
5Ebba Åhman -02Alingsås IF9,67Final
6Ebba Melin -02Katrineholms SK9,86
7Hanna Gustafsson -02Ludvika FFI10,27

    F11 60 M  HEAT 2    
1Nina Koppang -02Motala AIF9,44Final
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn9,78
3Johanna Wirebro -02Motala AIF10,21
4Miranda Björk -02KFUM Örebro10,26
5Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn10,36
6Vendela Högqvist -02Åsbro GoIF10,38

    F11 60 M  HEAT 3    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF9,44Final
2Julia Hultebring -02Motala AIF9,61Final
3Clara Bernhult -02KFUM Örebro9,70
4Elin Ståhl -02KFUM Örebro9,97
5Carolina Larson -02Danderyds SK10,01
6Elin Persson -02Stocksäters IF10,30
7Sofie Fransson -02KFUM Örebro10,58

    F11 60 M  FINAL    2013-01-13
1Alva Hilding -02Motala AIF9,28
2Klara Frih -02Åsbro GoIF9,33
3Sofie Franzén -02KFUM Örebro9,43
4Nina Koppang -02Motala AIF9,45
5Julia Sjömark -02Glanshammars IF9,56
6Julia Hultebring -02Motala AIF9,68
7Zandra Lindén -02IFK Nora9,71
8Ebba Åhman -02Alingsås IF9,72

    F11 200 M  HEAT 1    2013-01-12
1Klara Frih -02Åsbro GoIF31,14
2Hanna Bäckman -02Danderyds SK32,00
3Alva Hilding -02Motala AIF32,25
4Alva Pettersson -02IF Göta Karlstad33,44

    F11 200 M  HEAT 2    
1Disa Chin Nygårds -02IF Linnéa32,04
2Clara Bernhult -02KFUM Örebro32,13
3Julia Hultebring -02Motala AIF32,80
4Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad36,57

    F11 200 M  HEAT 3    
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn32,27
2Carolina Larson -02Danderyds SK33,52
3Elvira Forsberg -02Glanshammars IF34,47
4Ebba Melin -02Katrineholms SK35,20

    F11 200 M  HEAT 4    
1Nina Koppang -02Motala AIF33,89
2Zandra Lindén -02IFK Nora34,07
3Johanna Wirebro -02Motala AIF35,37
4Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn36,95

    F11 200 M  HEAT 5    
1Ida Boström -02Frövi IK34,87
2Lina Funk -02KFUM Örebro37,64
3Sofie Fransson -02KFUM Örebro38,75

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF31,14
2Hanna Bäckman -02Danderyds SK32,00
3Disa Chin Nygårds -02IF Linnéa32,04
4Clara Bernhult -02KFUM Örebro32,13
5Alva Hilding -02Motala AIF32,25
6Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn32,27
7Julia Hultebring -02Motala AIF32,80
8Alva Pettersson -02IF Göta Karlstad33,44
9Carolina Larson -02Danderyds SK33,52
10Nina Koppang -02Motala AIF33,89
11Zandra Lindén -02IFK Nora34,07
12Elvira Forsberg -02Glanshammars IF34,47
13Ida Boström -02Frövi IK34,87
14Ebba Melin -02Katrineholms SK35,20
15Johanna Wirebro -02Motala AIF35,37
16Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad36,57
17Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn36,95
18Lina Funk -02KFUM Örebro37,64
19Sofie Fransson -02KFUM Örebro38,75

    F11 600 M      2013-01-13
1Klara Frih -02Åsbro GoIF1.55,31
2Carolina Larson -02Danderyds SK1.56,81
3Julia Hultebring -02Motala AIF2.06,85
4Alva Hilding -02Motala AIF2.09,69
5Ebba Melin -02Katrineholms SK2.15,44
6Johanna Wirebro -02Motala AIF2.15,66
7Miranda Björk -02KFUM Örebro2.15,93
8Vendela Högqvist -02Åsbro GoIF2.23,42

    F11 HÖJD      2013-01-13
1Alva Hilding -02Motala AIF1,30
2Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1,30
3Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,30
4Ebba Åhman -02Alingsås IF1,24
5Julia Hultebring -02Motala AIF1,24
6Nina Koppang -02Motala AIF1,21
7Ebba Melin -02Katrineholms SK1,21
8Johanna Wirebro -02Motala AIF1,15
9Elin Persson -02Stocksäters IF1,15
10Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn1,00
11Emma Stenman -02KFUM Örebro1,00
12Maja Nilsson -02KFUM Örebro0,95


Julia Hultebring
Ebba Åhman
Elin Persson
Maja Nilsson
Emma Stenman
Nina Koppang
Ebba Melin
Ida Pettersson
Johanna Wirebro
Elvira Forsberg
Moa Karlsson Wallin
Alva Hilding
90  95  100 105 110 115 118 121 124 127 130 133
            o   o   o   o   xxo o   xxx
    o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   xo  xo  xxx
xo  xo  xxx
o   o   xxo xxx
            o   o   o   o   xo  xxx
    o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
        o   o   o   o   o   o   xxo xo  xxo xxx
            o   o   xo  xxx
        o   xo  o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
    o   o   xxx
                o   o   o   o   o   o   o   xxx
    F11 LÄNGD ZON      2013-01-12
1Klara Frih -02Åsbro GoIF4,15
2Disa Chin Nygårds -02IF Linnéa4,12
3Alva Hilding -02Motala AIF4,08
4Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn4,05
5Hanna Bäckman -02Danderyds SK4,00
6Julia Hultebring -02Motala AIF3,93
7Ebba Åhman -02Alingsås IF3,90
8Ida Pettersson -02KFUM Örebro3,84
9Johanna Sedström -02Åsbro GoIF3,78
10Ebba Melin -02Katrineholms SK3,78
11Clara Bernhult -02KFUM Örebro3,78
12Alva Pettersson -02IF Göta Karlstad3,77
13Julia Sjömark -02Glanshammars IF3,70
14Carolina Larson -02Danderyds SK3,69
15Elin Ståhl -02KFUM Örebro3,64
16Nina Koppang -02Motala AIF3,61
17Johanna Wirebro -02Motala AIF3,54
18Elin Lager -02KFUM Örebro3,46
19Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn3,45
20Zandra Lindén -02IFK Nora3,42
21Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad3,38
22Sofie Fransson -02KFUM Örebro3,36
23Ida Boström -02Frövi IK3,10
24Miranda Björk -02KFUM Örebro3,07
25Klara Stenman -02KFUM Örebro2,95
26Hanna Knutsson -02Glanshammars IF2,78
27Lisa Kareliussen -02Glanshammars IF2,47

Julia Hultebring
Hanna Knutsson
Alva Pettersson
Moa Karlsson Wallin
Ida Pettersson
Nina Koppang
Elin Ståhl
Hanna Bäckman
Klara Stenman
Lisa Kareliusse`N
Clara Bernhult
Disa Chin Nygårds
Ebba Melin
Ebba Åhman
Julia Sjömark
Zandra Lindén
Amanda Fridberg
Miranda Björk
Johanna Wirebro
Ida Boström
Elin Lager
Carolina Larson
Sofie Fransson
Filippa Dedorsson
Johanna Sedström
Alva Hilding
Klara Frih
 393   378   380   370   380   387
 267   277   278
 371   374   377
 345   339   333
 379   383   372   373   357   384
 355   349   361
 364     x   351
 381   394   377   400   400   379
 279   285   295
 234   224   247
 378   346   355
 412   412   371   374   386   400
 378   372   370
 388   390   364     x   366   315
 370   361   360
 342   330   342
 334   328   338
 289   283   307
 336   349   354
 310     x   291
 318   330   346
 369   360   346
 336   305   321
 399   390   377   405   398   391
 364   378   374
 404   401   379   388   408   398
 415   412   413   413   397   401
    F11 KULA 2,0      2013-01-12
1Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad9,61
2Elin Lager -02KFUM Örebro8,59
3Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn7,70
4Elvira Forsberg -02Glanshammars IF7,15
5Johanna Sedström -02Åsbro GoIF6,87
6Johanna Wirebro -02Motala AIF6,85
7Julia Hultebring -02Motala AIF6,54
8Alva Hilding -02Motala AIF5,31
9Maja Nilsson -02KFUM Örebro5,23
10Ebba Melin -02Katrineholms SK5,07
11Moa Karlsson Wallin -02IFK Kristinehamn5,01

Ebba Melin
Elin Lager
Moa Karlsson Wallin
Johanna Sedström
Maja Nilsson
Amanda Fridberg
Alva Hilding
Elvira Forsberg
Johanna Wirebro
Julia Hultebring
Filippa Dedorsson
 485   477   507
 811   827   848   820   808   859
 496     x   501
 618   687   622   641   673   641
 522   458   523
 876   961   883   931   916   939
 531   528   525   527   521   504
 556   669   715   628   633   569
 515     x   631   606   621   685
   x   586   572   654   647   621
 683   732   770   687   764   716
    F10 60 M      2013-01-13
1Saga Bolmgren -03Danderyds SK9,59
2Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro9,72
3Ella Wallin -03IFK Märsta9,92
4Selma Holtbäck -03KFUM Örebro10,07
5Tilda Ganbrant -03Kisa SK10,07
6Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF10,33
7Myra Eriksson -03Stocksäters IF10,53
8Nora Eriksson -03Motala AIF11,08

    F10 200 M  HEAT 1    2013-01-12
1Saga Bolmgren -03Danderyds SK31,52
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF34,72
3Klara Frykholm -03Glanshammars IF34,85
4Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa35,34

    F10 200 M  HEAT 2    
1Tilda Ganbrant -03Kisa SK34,15
2Maja Johansson -03Stocksäters IF36,75
3Meja Wolwan -05Upsala IF38,11

    F10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Saga Bolmgren -03Danderyds SK31,52
2Tilda Ganbrant -03Kisa SK34,15
3Tindra Frykholm -03Glanshammars IF34,72
4Klara Frykholm -03Glanshammars IF34,85
5Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa35,34
6Maja Johansson -03Stocksäters IF36,75
7Meja Wolwan -05Upsala IF38,11

    F10 600 M      2013-01-13
1Saga Bolmgren -03Danderyds SK1.58,90
2Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF2.20,73

    F10 HÖJD      2013-01-13
1Ella Wallin -03IFK Märsta1,14
2Tilda Ganbrant -03Kisa SK1,11
3Norah Lind -05Hanvikens SK1,08
4Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro1,08
5Nikki van Huisstede Welvaart -03Stocksäters IF1,05
6Selma Holtbäck -03KFUM Örebro1,05
7Nora Eriksson -03Motala AIF1,00
8Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,00
9Alvah Lind -05Hanvikens SK0,95
10Mathilda Mossbäck -03KFUM Örebro0,95


Mathilda Mossbäck
Myra Eriksson
Norah Lind
Nikki van Huisstede
Nora Eriksson
Sanna Pernerdal
Alvah Lind
Selma Holtbäck
Tilda Ganbrant
Ella Wallin
80  85  90  95  100 105 108 111 114 117
o   o   o   xo  xxx
o   o   xo  xo  xxo xxx
o   o   o   xxo xxo xo  o   xxx
o   o   o   o   xo  xo  xxx
    o   xo  o   o   xxx
    o   o   o   xo  o   xo  xxx
o   xo  o   o   xxx
o   o   xo  xo  xo  xo  xxx
    o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xo  o   xo  xxo xxo - 
    F10 LÄNGD ZON      2013-01-12
1Malva Nilsson -03Motala AIF3,88
2Saga Bolmgren -03Danderyds SK3,82
3Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI3,66
4Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro3,63
5Tindra Frykholm -03Glanshammars IF3,50
6Tilda Ganbrant -03Kisa SK3,48
7Selma Holtbäck -03KFUM Örebro3,42
8Klara Frykholm -03Glanshammars IF3,34
9Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro3,08
10Nora Eriksson -03Motala AIF2,94
11Kajsa Storm -03KFUM Örebro2,45
12Mathilda Mossbäck -03KFUM Örebro2,35

Selma Holtbäck
Malva Nilsson
Felicia Karlsson
Saga Bolmgren
Tuva Tranderyd
Tindra Frykholm
Kajsa Storm
Tilda Ganbrant
Mathilda Mossbäck
Sanna Pernerdal
Klara Frykholm
Nora Eriksson
 342   304   328   311   316   322
 371   386   376   388   374   370
 331   322   366   336   335   351
 382   369   368   355   357   350
 287   303   308
 350   333   327   310   314   343
 219   245   193
 321   343   303   332   335   348
 213   223   235
 347   341   281   355   363   343
 334   328   327   311   319   330
 287   294   283
    F10 KULA 2,0      2013-01-12
1Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI6,82
2Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro6,59
3Tilda Ganbrant -03Kisa SK6,09
4Maja Johansson -03Stocksäters IF5,37
5Nora Eriksson -03Motala AIF4,31
6Mathilda Mossbäck -03KFUM Örebro3,93
7Kajsa Storm -03KFUM Örebro3,66

Kajsa Storm
Sanna Pernerdal
Mathilda Mossbäck
Maja Johansson
Nora Eriksson
Tilda Ganbrant
Felicia Karlsson
 328     x   310   311   366   338
 601   576   620   640   599   659
 378   354   372   379   374   393
 535   506   499   479   537   451
 390   387   399   378   405   431
 562   583   581   589   598   609
 573   507   637   551   609   682
    F9 60 M  HEAT 1    2013-01-13
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro10,13FinalA
2Norah Lind -05Hanvikens SK10,48FinalA
3Linnea Gustafsson -04KFUM Örebro10,81FinalB
4Muna Makdoumi -04KFUM Örebro11,17FinalB
5Runa Eriksson -05Stocksäters IF11,27
6Estelle Bäckman -04Motala AIF11,31
7Siri Johansson -04IFK Kristinehamn11,66

    F9 60 M  HEAT 2    
1Klara Johnsson -04KFUM Örebro10,34FinalA
2Lovisa Anbakk -04Upsala IF10,37FinalA
3Nicolina Wiberg -04IK Stål10,58FinalA
4Isabell Lundholm -04KFUM Örebro11,18FinalB
5Aurora Zune -04Motala AIF11,84
6Alva Englund -05KFUM Örebro12,07
7Tyra Hermansson -05KFUM Örebro12,78

    F9 60 M  HEAT 3    
1Enya Borgstedt -04Västerås FK10,20FinalA
2Stina Larsson -04IK Wilske10,75FinalB
3Malin Eriksson -04KFUM Örebro11,00FinalB
4Alvah Lind -05Hanvikens SK11,24FinalB
5Tilde Adolfsson -05Motala AIF11,46
6Maja Granqvist -04KFUM Örebro11,68
7Wilma Hjertz -04Motala AIF12,31

    F9 60 M  HEAT 4    
1Nanna Frih -04Åsbro GoIF10,35FinalA
2Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF10,59FinalA
3Ida Backlund -04Gefle IF10,71FinalB
4Moa Törnquist -04Åsbro GoIF10,76FinalB
5Alva Nilsson -04KFUM Örebro11,27
6Vilma Bjurman -04KFUM Örebro11,51
7Tyra Kusing -05KFUM Örebro11,60
8Dorotea Poposka -05KFUM Örebro13,22

    F9 60 M  A-FINAL    2013-01-13
1Enya Borgstedt -04Västerås FK10,11
2Tilda Bernhult -04KFUM Örebro10,13
3Klara Johnsson -04KFUM Örebro10,26
4Lovisa Anbakk -04Upsala IF10,26
5Norah Lind -05Hanvikens SK10,36
6Nanna Frih -04Åsbro GoIF10,47
7Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF10,52
8Nicolina Wiberg -04IK Stål10,53

    F9 60 M  B-FINAL    
1Moa Törnquist -04Åsbro GoIF10,33
2Stina Larsson -04IK Wilske10,58
3Ida Backlund -04Gefle IF10,59
4Linnea Gustafsson -04KFUM Örebro10,68
5Isabell Lundholm -04KFUM Örebro10,88
6Malin Eriksson -04KFUM Örebro10,94
7Alvah Lind -05Hanvikens SK11,74
-Muna Makdoumi -04KFUM Örebroej start

    F9 400 M  HEAT 1    2013-01-12
1Stina Larsson -04IK Wilske1.24,59
2Enya Borgstedt -04Västerås FK1.24,67
3Ida Backlund -04Gefle IF1.25,97
4Meja Wolwan -05Upsala IF1.27,62
5Norah Lind -05Hanvikens SK1.29,74
6Nanna Frih -04Åsbro GoIF1.30,06
7Alvah Lind -05Hanvikens SK1.30,65
8Alva Nilsson -04KFUM Örebro1.36,50

    F9 400 M  HEAT 2    
1Klara Johnsson -04KFUM Örebro1.28,91
2Muna Makdoumi -04KFUM Örebro1.29,50
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF1.32,25
4Malin Eriksson -04KFUM Örebro1.38,37
5Tuva Sundell -04KFUM Örebro1.39,73
6Isabell Lundholm -04KFUM Örebro1.40,22
7Maja Granqvist -04KFUM Örebro1.42,36

    F9 400 M  SAMLAD LISTA    
1Stina Larsson -04IK Wilske1.24,59
2Enya Borgstedt -04Västerås FK1.24,67
3Ida Backlund -04Gefle IF1.25,97
4Meja Wolwan -05Upsala IF1.27,62
5Klara Johnsson -04KFUM Örebro1.28,91
6Muna Makdoumi -04KFUM Örebro1.29,50
7Norah Lind -05Hanvikens SK1.29,74
8Nanna Frih -04Åsbro GoIF1.30,06
9Alvah Lind -05Hanvikens SK1.30,65
10Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF1.32,25
11Alva Nilsson -04KFUM Örebro1.36,50
12Malin Eriksson -04KFUM Örebro1.38,37
13Tuva Sundell -04KFUM Örebro1.39,73
14Isabell Lundholm -04KFUM Örebro1.40,22
15Maja Granqvist -04KFUM Örebro1.42,36

    F9 LÄNGD ZON      2013-01-12
1Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa3,51
2Tilda Bernhult -04KFUM Örebro3,38
3Enya Borgstedt -04Västerås FK3,31
4Norah Lind -05Hanvikens SK3,27
5Frida Bäckman -04Danderyds SK3,22
6Alvah Lind -05Hanvikens SK3,13
7Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF3,06
8Nanna Frih -04Åsbro GoIF3,05
9Lovisa Anbakk -04Upsala IF3,01
10Isabell Lundholm -04KFUM Örebro2,96
11Alva Nilsson -04KFUM Örebro2,96
12Stina Larsson -04IK Wilske2,83
13Vilma Bjurman -04KFUM Örebro2,81
14Meja Wolwan -05Upsala IF2,80
15Klara Johnsson -04KFUM Örebro2,79
16Linnea Gustafsson -04KFUM Örebro2,74
17Estelle Bäckman -04Motala AIF2,67
18Malin Eriksson -04KFUM Örebro2,66
19Maja Granqvist -04KFUM Örebro2,66
20Ida Backlund -04Gefle IF2,53
21Tuva Sundell -04KFUM Örebro2,45
22Wilma Hjertz -04Motala AIF2,34
23Aurora Zune -04Motala AIF2,34
24Tyra Kusing -05KFUM Örebro2,33
25Tilde Adolfsson -05Motala AIF2,25
26Alva Englund -05KFUM Örebro2,22
27Tyra Hermansson -05KFUM Örebro2,02

Ida Backlund
Malin Eriksson
Wilma Gäverth
Klara Johnsson
Enya Borgstedt
Aurora Zune
Vilma Bjurman
Edda Chin Nygårds
Stina Larsson
Frida Bäckman
Tilda Bernhult
Norah Lind
Lovisa Anbakk
Tyra Hermansson
Linnea Gustafsson
Meja Wolwan
Maja Granqvist
Tuva Sundell
Estelle Bäckman
Isabell Lundholm
Alva Englund
Tyra Kusing
Tilde Adolfsson
Alvah Lind
Nanna Frih
Wilma Hjertz
Alva Nilsson
 253   243   250
 229   260   266
 303   290   289   292   285   306
 279   258   260
 321   327   296   297     x   331
 234   215   199
 281   271   272
 320   319   312   328   313   351
 264   269   283
 287   321   310   278   298   322
 338   309   322   331   328   311
 295   308   271   318   327     x
 301   299   278
 202   200   186
 268   265   274
 267   280   280
 228   247   266
 233   245   220
 267   249   251
 286   296   291
 215   222   200
 230     x   233
 223   225   206
 302   268   272   283   275   313
 295   305   290   291   296   283
 216   234   228
 286   285   296
    F9 KULA 2,0      2013-01-13
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro5,33
2Alva Nilsson -04KFUM Örebro5,30
3Norah Lind -05Hanvikens SK5,11
4Isabell Lundholm -04KFUM Örebro4,72
5Moa Törnquist -04Åsbro GoIF4,51
6Aurora Zune -04Motala AIF4,40
7Alvah Lind -05Hanvikens SK4,17
8Stina Larsson -04IK Wilske4,07
9Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF3,71
10Estelle Bäckman -04Motala AIF3,07
11Tilde Adolfsson -05Motala AIF2,93
12Runa Eriksson -05Stocksäters IF2,89
13Wilma Hjertz -04Motala AIF2,80

Estelle Bäckman
Alva Nilsson
Norah Lind
Isabell Lundholm
Tilde Adolfsson
Stina Larsson
Moa Törnquist
Aurora Zune
Alvah Lind
Runa Eriksson
Wilma Hjertz
Wilma Gäverth
Tilda Bernhult
   x     x   307
 528   458   479   503   530   528
 489   362   444   511   468   478
 465   417   457   378   472   429
 293   271   264
 362   367   376   407   394   399
 413   368   417   449   451   389
 440   384   387   398   413   340
 356   366   417   374   375   363
 259     x   289
   x   280   262
 323   321   371
 533   515   500   464   492     x

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram