Örebro Indoor Games 9-10 jan 2016

   KFUM Örebro Friidrott arrangerade i Tybblelundshallen
 
   Tävlingsledare: Jonathan Waern
 
   Söndagsresultat        till lördagsresultat
 
    MÄN 60 M  HEAT 1    2016-01-10
1Lukas Nordén -98Västerås FK7,04Final
2Max Hrelja -98Linköpings GIF7,09Final
3Braulio Ribeiro -92KFUM Örebro7,13Final
4Victor Pettersson -97IF Göta Karlstad7,33Final
5Marcus Rostmark -96IFK Märsta7,49
6Adam Staaf -98Linköpings GIF7,58
7Anton Östebo -96Glanshammars IF7,76
-Anton Johansson -96KFUM Örebroej start

    MÄN 60 M  HEAT 2    
1Michael Rosenberg -90Lillehammer IF, NOR6,90Final
2Henrik Larsson -99IF Göta Karlstad6,99Final
3Erik Annerfalk -94Mariestads AIF7,04Final
4Rasmus Karlsson -88KFUM Örebro7,26Final
5Arvid Berglund -91Tranås AIF7,74
6Samuel Viveland -94Linköpings GIF7,85
-Mohammed Muhsin -97GoIF TjalveDQ start

    MÄN 60 M  FINAL    2016-01-10
1Michael Rosenberg -90Lillehammer IF, NOR6,6m
2Henrik Larsson -99IF Göta Karlstad6,7m
3Max Hrelja -98Linköpings GIF6,9m
4Lukas Nordén -98Västerås FK7,0m
5Victor Pettersson -97IF Göta Karlstad7,2m
-Rasmus Karlsson -88KFUM Örebroej start
-Erik Annerfalk -94Mariestads AIFej start
-Braulio Ribeiro -92KFUM Örebroej start

    MÄN 400 M  HEAT 1    2016-01-10
1Oscar Östebo -96Glanshammars IF53,38
2Muhamed Ali -97Eskilstuna FI53,48
3Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro53,58
-Gustav Zetterlund -00KFUM Örebrobröt

    MÄN 400 M  HEAT 2    
1Leo Jönsson -98Eskilstuna FI52,45
2Yasiin Hussein -98Eskilstuna FI52,52
3Johannes Turesson -97Högbo GIF54,05
-Arvid Berglund -91Tranås AIFbröt

    MÄN 400 M  SAMLAD LISTA    
1Leo Jönsson -98Eskilstuna FI52,45
2Yasiin Hussein -98Eskilstuna FI52,52
3Oscar Östebo -96Glanshammars IF53,38
4Muhamed Ali -97Eskilstuna FI53,48
5Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro53,58
6Johannes Turesson -97Högbo GIF54,05

    MÄN 1500 M  Tillsammans med P17    2016-01-10
1Haben Kidane -98Eskilstuna FI4.16,74
2William Wickholm -98KFUM Örebro4.29,08
3William Fransson -96KFUM Örebro4.34,65

    MÄN STAV      2016-01-10
1Carl Sténson -93Hellas FK5,22
2Gregor MacLean -91Scotland5,22
3Rasmus Karlsson -88KFUM Örebro5,02
4David Carlsson -90GoIF Tjalve4,42

    MÄN LÄNGD      2016-01-10
1Johan Taleus -94Eskilstuna FI7,03
2Sebastian Stevens -98Eskilstuna FI6,89
3Adam Stålberg -91Upsala IF6,64
4Victor Pettersson -97IF Göta Karlstad6,48
5Anton Östebo -96Glanshammars IF6,41
6Marcus Rostmark -96IFK Märsta6,37
7Max Nero -98IF Göta Karlstad5,87
8Anton Johansson -96KFUM Örebro5,77
9Adam Staaf -98Linköpings GIF5,60
10Samuel Viveland -94Linköpings GIF5,28

Sebastian Stevens
Samuel Viveland
Adam Stålberg
Anton Johansson
Anton Östebo
Johan Taleus
Adam Staaf
Marcus Rostmark
Max Nero
Victor Pettersson
 667   675   689     x   665   686
 528   516   525
 654   658   654   653   660   664
 577     x     x     -     -
 641   630     x   635     x     x
 700   703   678   683   687   684
 556   560   555
 603   470   637   619     x     x
 587   574   575   572   553   575
 643   648   645   645     x     x
    MÄN TRESTEG      2016-01-10
1Jesper Vestbø -92IK Tjalve, NOR14,46
2Simon Wiklund -99IK Wilske12,68
3Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro12,39
4Oskar Palmén -00Karlskoga FIF11,56
5Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro10,10
6Amir Musa -01KFUM Örebro9,86

Philip Wilhelmsson
Oskar Palmén
Simon Wiklund
Jesper Vestbø
Rasmus Hugosson
Amir Musa
1010   993     x  1000   982     -
1156     x     x     x  1121  1096
   x  1268  1259  1199     -     -
1422     x  1363     x  1434  1446
1224     x  1211  1239  1180     -
   x     x     x     x   986     x
    P17 60 M  HEAT 1    2016-01-10
1Jesper Mårtensson -99IK Wilske7,44Final
2Felix Prins -00Hammarby IF7,48Final
3Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF7,79Final
4Siem Goitom -99Stocksäters IF7,91Final
5Viktor Bergkvist -00Linköpings GIF7,94Final
6Leo Herzog -99Linköpings GIF7,97
7Emil Bondesson -00Linköpings GIF8,03

    P17 60 M  HEAT 2    
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro7,39Final
2Noa Fridell -99Eskilstuna FI7,56Final
3Melker Gustavsson -00IF Göta Karlstad7,59Final
4Fabian Svensk -00Linköpings GIF8,04
5Carl Odelberg-Johnson -99Linköpings GIF8,08
6Oskar Palmén -00Karlskoga FIF8,17
7Albin Melin -00Katrineholms SK8,74

    P17 60 M  FINAL    2016-01-10
1Gustav Karlsson -00KFUM Örebro7,39
2Jesper Mårtensson -99IK Wilske7,41
3Felix Prins -00Hammarby IF7,44
4Noa Fridell -99Eskilstuna FI7,49
5Melker Gustavsson -00IF Göta Karlstad7,54
6Viktor Bergkvist -00Linköpings GIF8,02
-Siem Goitom -99Stocksäters IFej start
-Rickard Bergenarp -00Glanshammars IFej start

    P17 1500 M  Tillsammans med MÄN    2016-01-10
1Michael Welday -99Stocksäters IF4.26,99
2Simon Wiklund -99IK Wilske4.35,86
3Viktor Bergkvist -00Linköpings GIF5.04,77
-Alexander Larsson -00KFUM Örebrobröt
-Simon Hjortmark -00GoIF Tjalvebröt

    P17 STAV      2016-01-10
1Tom Johansson -99KFUM Örebro4.35
2Tomas Johansson -00KFUM Örebro4.05
3Leo Herzog -99Linköpings GIF2.85

    P17 LÄNGD      2016-01-10
1Oskar Erixon -99IK Westmannia6,50
2Gustav Karlsson -00KFUM Örebro6,25
3Felix Prins -00Hammarby IF6,03
4Noa Fridell -99Eskilstuna FI5,98
5Mose Hussein -00Eskilstuna FI5,74
6Tomas Johansson -00KFUM Örebro5,71
7Melker Gustavsson -00IF Göta Karlstad5,66
8Jonatan Granath -00KFUM Örebro5,61
9Samuel Karlsson -00Eskilstuna FI5,20
10Albin Melin -00Katrineholms SK4,43

Noa Fridell
Tomas Johansson
Felix Prins
Melker Gustavsson
Samuel Karlsson
Jonatan Granath
Albin Melin
Oskar Erixon
Mose Hussein
Gustav Karlsson
 588   477   583     x   598   596
 571   548   569   554     -     -
 582   602   603   571   558   555
 553   525   566   349   404   547
 520   518   500
 561   560   557   548   549   554
   x   443   443
   x   644   650     x     x     x
 545     x   545   574   548     x
 625   601     x   623     x   612
    P15 60 M  HEAT 1    2016-01-10
1Felix Ekman -01Sundbybergs IK7,80Final
2Felix Wilow -01Linköpings GIF7,90Final
3Kalle Hällgren -01KFUM Örebro8,05Final
4Marcus Führ -01KFUM Örebro8,10Final
5David Ekdal -01Linköpings GIF8,53
6Albin Enbacker -01IF Göta Karlstad8,62

    P15 60 M  HEAT 2    
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro7,69Final
2Victor Gustavsson -01Linköpings GIF7,95Final
3Linus Strand -01KFUM Örebro8,42Final
4Jonathan Holmefur -01KFUM Örebro8,48
5Viktor Ols -01Linköpings GIF8,51
6Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro8,57

    P15 60 M  HEAT 3    
1Melvin Wahlström -01Motala AIF8,12Final
2Amir Musa -01KFUM Örebro8,51
3Emil Magnell-Millan -01GoIF Tjalve8,76
4Oscar Persson -01Frövi IK8,78
5Leandro De Abreu -01Hammarby IF9,08
-Leon Padel -01IF Göta KarlstadDQ start

    P15 60 M  FINAL    2016-01-10
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro7,72
2Felix Ekman -01Sundbybergs IK7,79
3Felix Wilow -01Linköpings GIF7,91
4Victor Gustavsson -01Linköpings GIF8,01
5Kalle Hällgren -01KFUM Örebro8,01
6Melvin Wahlström -01Motala AIF8,11
7Marcus Führ -01KFUM Örebro8,18
8Linus Strand -01KFUM Örebro8,47

    P15 1000 M      2016-01-10
1Alexander Svensson -01IK Akele2.54,92
2Melker Forsberg -01Glanshammars IF2.55,28
3Felix Wilow -01Linköpings GIF2.58,54
4Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro2.58,73
5Emil Renholm -01Linköpings GIF3.04,19
6Albin Enbacker -01IF Göta Karlstad3.11,91
-Leon Padel -01IF Göta Karlstadbröt

    P15 STAV      2016-01-10
1Karl Johansson -01Stocksäters IF3.25
2Erik Hanell -01Stocksäters IF3.25
3Victor Gustavsson -01Linköpings GIF2.35

    P15 LÄNGD      2016-01-10
1David Ekdal -01Linköpings GIF4,88
2Viktor Ols -01Linköpings GIF4,86
3Leon Padel -01IF Göta Karlstad4,69
4Oscar Persson -01Frövi IK4,51
5Linus Strand -01KFUM Örebro4,23
6Albin Enbacker -01IF Göta Karlstad4,16

Linus Strand
David Ekdal
Albin Enbacker
Oscar Persson
Leon Padel
Viktor Ols
   x      x      x      x    423      x
 468    481    480    484    487    488
 393    407    416    398    411    402
 434    432    448    451    431    398
 469    443      -      x      -    303
 484      x    486    478      x      x
    P14 60 M  HEAT 1    2016-01-10
1Viktor Palmén -02Karlskoga FIF8,04Final
2Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,37Final
3Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro8,56Final
4Pontus Gustavsson -02Västerås FK8,66Final
5Henrik Axelsson -02Linköpings GIF8,94Final
6Elias Åström -02KFUM Örebro9,00

    P14 60 M  HEAT 2    
1Liam Kalmér -02Hammarby IF8,31Final
2Albin Persson -02Tyresö FK8,65Final
3Gustav Andersson -02IFK Lidingö8,82Final
4Kevin Bodén -02Motala AIF9,01
5Karl-William Einarson -02Wedevågs IF9,02

    P14 60 M  FINAL    2016-01-10
1Viktor Palmén -02Karlskoga FIF8,10
2Liam Kalmér -02Hammarby IF8,23
3Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,36
4Albin Persson -02Tyresö FK8,62
5Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro8,62
6Pontus Gustavsson -02Västerås FK8,66
7Gustav Andersson -02IFK Lidingö8,86
8Henrik Axelsson -02Linköpings GIF8,97

    P14 1000 M      2016-01-10
1Dennis Holmstedt -02IK Westmannia2.59,39
2Kevin Bodén -02Motala AIF3.01,28
3Robin Isaksson -02IFK Lidingö3.14,26
4Noha Olsson -02KFUM Örebro3.21,68
5Erik Fribeg -02Hammarby IF3.27,67
6Vide Kjellgren -05Linköpings GIF3.28,68
7Felix Kennmar -02Hammarby IF3.42,67

    P14 STAV      2016-01-10
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö2.55
2Henrik Axelsson -02Linköpings GIF1.75
3Gustav Andersson -02IFK Lidingö1.65
4Mårten Dejfors -02Hammarby IF1.45

    P14 LÄNGD      2016-01-10
1Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro4,98
2Viktor Palmén -02Karlskoga FIF4,94
3Robin Isaksson -02IFK Lidingö4,91
4Elias Åström -02KFUM Örebro4,55
5Karl-William Einarson -02Wedevågs IF4,29
6Liam Kalmér -02Hammarby IF4,13
7Mårten Dejfors -02Hammarby IF3,75
8Felix Kennmar -02Hammarby IF3,57
9Erik Friberg -02Hammarby IF3,35
10Arvid Holmberg -02Hammarby IF3,30
11Daniel Almlöf -02Hammarby IF2,99
-Gustav Andersson -02IFK Lidingö0,00

Erik Friberg
Robin Isaksson
Gustav Andersson
Daniel Almlöf
Elias Åström
Viktor Palmén
Karl-William Einarson
Liam Kalmér
Jonathan Johnsson
Felix Kennmar
Mårten Dejfors
Arvid Holmberg
   x    335      x
   x    475    488    491      x    477
   x      x      x
   x    299      -
 380    455    420      x    437      x
   x    494    490    470      x    462
   x    401    394      x    392    429
 413    399    235      -
 479      x    498      x      x    494
   x    330    357    354    349      x
 375      x    370    334    324    373
   x    330      x
    P13 60 M  HEAT 1    2016-01-10
1Albin Ekros -03Linköpings GIF9,07Final
2Theo Lindqvist -03IF Göta Karlstad9,09Final
3Tobias Erlandh -03KFUM Örebro9,16
4Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS9,39
5Erik Torgersson -03Hammarby IF9,51
6Benjamin Berge -03Motala AIF9,85
7Elian Hjertén Norman -03Hammarby IF10,49
-Dante Sautermeister -03Hammarby IFej start

    P13 60 M  HEAT 2    
1Liam Wiklander -03GoIF Tjalve8,73Final
2Emil Tärnvik -03Hammarby IF8,90Final
3Simen Gimnes -03Asker SK, NOR8,92Final
4Jonatan Borg -03Hammarby IF8,94Final
5Markus Moberg -03Hammarby IF9,00Final
6Pelle Karlsson -03Götlunda IF9,33
7Anton Flis -03Motala AIF11,35

    P13 60 M  HEAT 3    
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad8,57Final
2Christoph Herzog -03Linköpings GIF9,13
3Linus Wåtz -03Hammarby IF9,16
4Casper Elliot -03Huddinge AIS9,17
5Teodor Borgius -03Hammarby IF9,32
6Martin Kero -03KFUM Örebro9,44
7Alexander Lindefalk -03Hammarby IF9,62

    P13 60 M  FINAL    2016-01-10
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad8,56
2Liam Wiklander -03GoIF Tjalve8,63
3Jonatan Borg -03Hammarby IF8,93
4Emil Tärnvik -03Hammarby IF9,00
5Simen Gimnes -03Asker SK, NOR9,00
6Markus Moberg -03Hammarby IF9,01
7Albin Ekros -03Linköpings GIF9,13
-Theo Lindqvist -03IF Göta Karlstadej start

    P13 600 M  HEAT 1    2016-01-10
1Linus Wåtz -03Hammarby IF2.02,11
2Jonatan Borg -03Hammarby IF2.04,49
3Benjamin Berge -03Motala AIF2.04,79
4Oskar Törnvall -03Hammarby IF2.13,48
5Alexander Lindefalk -03Hammarby IF2.24,54
6Elian Hjertén Norman -03Hammarby IF2.25,30
7Anton Flis -03Motala AIF2.29,15

    P13 600 M  HEAT 2    
1Henrik Franzén -03KFUM Örebro1.43,74
2Casper Elliot -03Huddinge AIS1.48,77
3Emil Tärnvik -03Hammarby IF1.53,21
4Teodor Borgius -03Hammarby IF2.01,99
5Erik Torgersson -03Hammarby IF2.03,23
-Dante Sautermeister -03Hammarby IFej start
-Theo Lindqvist -03IF Göta Karlstadej start

    P13 600 M  SAMLAD LISTA    
1Henrik Franzén -03KFUM Örebro1.43,74
2Casper Elliot -03Huddinge AIS1.48,77
3Emil Tärnvik -03Hammarby IF1.53,21
4Teodor Borgius -03Hammarby IF2.01,99
5Linus Wåtz -03Hammarby IF2.02,11
6Erik Torgersson -03Hammarby IF2.03,23
7Jonatan Borg -03Hammarby IF2.04,49
8Benjamin Berge -03Motala AIF2.04,79
9Oskar Törnvall -03Hammarby IF2.13,48
10Alexander Lindefalk -03Hammarby IF2.24,54
11Elian Hjertén Norman -03Hammarby IF2.25,30
12Anton Flis -03Motala AIF2.29,15

    P13 LÄNGD ZON      2016-01-10
1Simen Gimnes -03Asker SK, NOR4,82
2Markus Moberg -03Hammarby IF4,80
3Liam Wiklander -03GoIF Tjalve4,77
4Teodor Borgius -03Hammarby IF4,68
5Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad4,63
6Theo Lindqvist -03IF Göta Karlstad4,52
7Pelle Karlsson -03Götlunda IF4,32
8Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS4,27
9Tobias Erlandh -03KFUM Örebro4,12
10Linus Wåtz -03Hammarby IF4,07
11Jonatan Borg -03Hammarby IF4,04
12Erik Torgersson -03Hammarby IF4,01
13Christoph Herzog -03Linköpings GIF4,00
14Benjamin Berge -03Motala AIF3,77
15Albin Ekros -03Linköpings GIF3,72
16Alexander Lindefalk -03Hammarby IF3,70
17Oskar Törnvall -03Hammarby IF3,38
18Emil Tärnvik -03Hammarby IF3,37
19Elian Hjertén Norman -03Hammarby IF3,09
20Anton Flis -03Motala AIF3,09

Erik Torgersson
Elian Hjertén Norman
Albin Ekros
Markus Moberg
Pelle Karlsson
Anton Flis
Liam Wiklander
Emil Tärnvik
Tobias Erlandh
Alexander Lindefalk
Jonatan Borg
Oskar Törnvall
Theo Lindqvist
Teodor Borgius
Benjamin Berge
Christoph Herzog
Joakim Hellbratt
Oliver Ellström
Simen Gimnes
Linus Wåtz
 401   397   398
   x   309   300
 346   353   372
 446   454   441   474   454   480
 432   429   417   386   416   384
 309   290   293
   x   456   454     x     x   477
 308   337     -
 412   411   367
 347   370   359
 404   392   384
 337   338   335
 452   428   324   436   425   439
 451   444   429   435   435   468
 377   376     x
 400   377   386
   x   425   427   417   427   426
 463   416   414   449   445   439
 461   452   455   458   468   482
 399   407   396
    P12 60 M  HEAT 1    2016-01-10
1Vilgot Elfström -04Linköpings GIF9,08Final
2Ludvig Malmsten -04Hammarby IF9,39Final
3Justus Arenander -04Hammarby IF9,65
4Olle Staaf -04Linköpings GIF9,67
5Noel Rudberg -04Linköpings GIF9,70
6Albin Stenström -04KFUM Örebro10,14

    P12 60 M  HEAT 2    
1Filip Engström -04Hammarby IF8,98Final
2Alvin Reinebo -04KFUM Örebro9,20Final
3Winston Marklund -04Hammarby IF9,33Final
4Leon Danielsson Kindberg -04KFUM Örebro9,71
5Emil Fredensborg -04KFUM Örebro9,73
6Guilhem Fulchiron -04Hammarby IF10,21
7Lukas Posluk -04Linköpings GIF10,89

    P12 60 M  HEAT 3    
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI8,93Final
2Viktor Stenberg Lilja -04KFUM Örebro9,52Final
3Morgan Marmegård -04Hammarby IF9,53Final
4David Kjellström -04KFUM Örebro9,67
5Max Lundqvist -04Hammarby IF9,68
6Anton Andreasson -04Linköpings GIF9,70
7Alexander Forsmark -04Hammarby IF11,18

    P12 60 M  FINAL    2016-01-10
1Filip Engström -04Hammarby IF8,83
2Vilgot Elfström -04Linköpings GIF8,96
3Alvin Reinebo -04KFUM Örebro9,29
4Winston Marklund -04Hammarby IF9,40
5Ludvig Malmsten -04Hammarby IF9,43
6Viktor Stenberg Lilja -04KFUM Örebro9,47
7Morgan Marmegård -04Hammarby IF9,62
-Elias Rigö -04Eskilstuna FIej start

    P12 600 M      2016-01-10
1Filip Engström -04Hammarby IF1.51,31
2Ludvig Malmsten -04Hammarby IF1.56,69
3Nils Holm -04Hammarby IF1.56,79
4Leon Danielsson Kindberg -04KFUM Örebro1.57,40
5Justus Arenander -04Hammarby IF1.58,10
6Anton Andreasson -04Linköpings GIF2.03,76
7Olle Staaf -04Linköpings GIF2.05,29
8Winston Marklund -04Hammarby IF2.08,30
-Guilhem Fulchiron -04Hammarby IFbröt

    P12 LÄNGD ZON      2016-01-10
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI4,50
2Filip Engström -04Hammarby IF4,40
3Vilgot Elfström -04Linköpings GIF4,25
4Alvin Reinebo -04KFUM Örebro4,21
5Anton Andreasson -04Linköpings GIF4,09
6Leon Danielsson Kindberg -04KFUM Örebro4,01
7Noel Rudberg -04Linköpings GIF3,99
8Ludvig Malmsten -04Hammarby IF3,91
9Guilhem Fulchiron -04Hammarby IF3,69
10Olle Staaf -04Linköpings GIF3,67
11Oscar Johnsson -04KFUM Örebro3,66
12David Kjellström -04KFUM Örebro3,63
13Emil Fredensborg -04KFUM Örebro3,61
14Max Lundqvist -04Hammarby IF3,50
15Viktor Stenberg Lilja -04KFUM Örebro3,48
16Morgan Marmegård -04Hammarby IF3,42
17Winston Marklund -04Hammarby IF3,33
18Nils Holm -04Hammarby IF3,03
19Lukas Posluk -04Linköpings GIF3,00
20Alexander Forsmark -04Hammarby IF2,59

Winston Marklund
Oscar Johnsson
Noel Rudberg
Anton Andreasson
Emil Fredensborg
Guilhem Fulchiron
Viktor Stenberg Lilja
Morgan Marmegård
Vilgot Elfström
David Kjellström
Leon Danielsson Kindberg
Nils Holm
Ludvig Malmsten
Alexander Forsmark
Elias Rigö
Alvin Reinebo
Filip Engström
Lukas Posluk
Olle Staaf
Max Lundqvist
 306   324   333
 357   346   366
 385   359   385   399   393   381
 406   379   399   379   377   409
 361   355   350
 369   311   323
 342   348   339
 331   342   310
 378   381   393   392   417   425
 363   346   344
 391   393   392   401   372   371
 303   289   297
 369   349   391   382   377   384
 244   224   259
 440   449   450   438   438   440
 421   352   400   389   374   414
 436   417   418   440   439   424
 289   277   300
 367   359     x
 332   341   350
    P11 60 M  HEAT 1    2016-01-10
1Viktor Rahm -05Västerås FK9,34Final
2Hampus Forster -05Hammarby IF9,69Final
3Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro9,93
4Erik Åhman -05Vårgårda IK10,06
5Mio Sörling -05KFUM Örebro10,19
6Filip B Knochenhauer -05KFUM Örebro10,63

    P11 60 M  HEAT 2    
1Calle Lindstedt -05Motala AIF9,18Final
2Emil Wäsström -05Linköpings GIF9,34Final
3Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,89Final
4Simon Asplund -05Hammarby IF10,54
5Leon Bodén -05Motala AIF10,64
6Robin Ringström -05KFUM Örebro10,65
7Martin Salimi Omberg -05Hammarby IF13,15

    P11 60 M  HEAT 3    
1Edward Anshelm -05KFUM Örebro9,23Final
2William Lindh -05KFUM Örebro9,42Final
3Vide Kjellgren -05Linköpings GIF9,45Final
4Simon Pettersson -05KFUM Örebro10,35
5Teodor Wahlström -05Linköpings GIF10,59
6Felix Elliot -05Huddinge AIS11,35
-Axel Starsmark -05KFUM Örebrobröt

    P11 60 M  FINAL    2016-01-10
1Viktor Rahm -05Västerås FK9,10
2Calle Lindstedt -05Motala AIF9,13
3Edward Anshelm -05KFUM Örebro9,30
4Emil Wäsström -05Linköpings GIF9,48
5Vide Kjellgren -05Linköpings GIF9,48
6William Lindh -05KFUM Örebro9,52
7Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,52
8Hampus Forster -05Hammarby IF9,70

    P11 600 M      2016-01-10
1Vide Kjellgren -05Linköpings GIF1.56,45
2Calle Lindstedt -05Motala AIF1.56,88
3Viktor Rahm -05Västerås FK2.01,55
4Mio Sörling -05KFUM Örebro2.02,55
5Simon Asplund -05Hammarby IF2.05,12
6Emil Wäsström -05Linköpings GIF2.11,20
7Anton Eklind -05KFUM Örebro2.13,15
8Leon Bodén -05Motala AIF2.14,10
9Arvid Johansson -05Karlskoga FIF2.16,02
10Teodor Wahlström -05Linköpings GIF2.24,80
11Martin Salimi Omberg -05Hammarby IF2.37,95

    P11 LÄNGD ZON      2016-01-10
1Viktor Rahm -05Västerås FK4,12
2Calle Lindstedt -05Motala AIF4,10
3Emil Wäsström -05Linköpings GIF4,06
4Anton Eklind -05KFUM Örebro3,78
5William Lindh -05KFUM Örebro3,77
6Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro3,58
7Arvid Johansson -05Karlskoga FIF3,57
8Hampus Forster -05Hammarby IF3,57
9Edward Anshelm -05KFUM Örebro3,48
10Hampus Wiborg -05KFUM Örebro3,46
11Dennis Larsson -05Fjugesta IF3,35
12Vide Kjellgren -05Linköpings GIF3,24
13Mio Sörling -05KFUM Örebro3,24
14Teodor Wahlström -05Linköpings GIF3,21
15Erik Åhman -05Vårgårda IK3,20
16Filip B Knochenhauer -05KFUM Örebro3,19
17Robin Ringström -05KFUM Örebro3,18
18Felix Elliot -05Huddinge AIS3,13
19Simon Asplund -05Hammarby IF3,01
20Martin Salimi Omberg -05Hammarby IF2,21

Arvid Johansson
Edward Anshelm
Dennis Larsson
Simon Asplund
Filip B Knochenhauer
Calle Lindstedt
Vide Kjellgren
Felix Elliot
Erik Åhman
Emil Wäsström
Albin Gyhlenius
Hampus Forster
Hampus Wiborg
Mio Sörling
Teodor Wahlström
William Lindh
Viktor Rahm
Robin Ringström
Martin Salimi Omberg
Anton Eklind
 352   357   338   329   342   347
 334   348   333
 335   325   319
 292   301   215
 295   298   319
 368   336   381   387   410   409
 321   324   321
 280   279   313
 307   319   320
 362   373   325   397   321   406
 353   358   345   340   346   335
 340   341   357   342   344   338
 346   329   331
 319   309   324
 321   302   299
   x   377   358   341   338   356
 377   376   385   394   373   412
 307   286   318
 221   199   208
 365   374   362   349   357   378
    P10 60 M  HEAT 1    2016-01-10
1Jon Joelsson -06KFUM Örebro9,96Final
2Oli Melander -06KFUM Örebro9,98Final
3Viggo Olsson -06KFUM Örebro10,66Final
4Arvid Eriksson -06Karlskoga FIF10,69Final
5Axel Norsebäck -06Frövi IK11,14
6Olle Persson -06Stocksäters IF11,42

    P10 60 M  HEAT 2    
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro9,24Final
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,29Final
3Ville Bjuremar -06KFUM Örebro10,54Final
4Ivar Jendeberg Lange -06KFUM Örebro10,68Final
5Adam Rudin -06KFUM Örebro11,05

    P10 60 M  FINAL    2016-01-10
1Sigge Bergentz -06KFUM Örebro9,31
2Oli Melander -06KFUM Örebro9,94
3Jon Joelsson -06KFUM Örebro9,95
4Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,32
5Viggo Olsson -06KFUM Örebro10,59
6Ville Bjuremar -06KFUM Örebro10,70
7Arvid Eriksson -06Karlskoga FIF10,75
8Ivar Jendeberg Lange -06KFUM Örebro10,92

    P10 600 M      2016-01-10
1Julius Wiklund -06IK Wilske2.02,68
2Erik Sethsson -07IK Sisu2.09,70
3Arvid Eriksson -06Karlskoga FIF2.18,49
4Ville Bjuremar -06KFUM Örebro2.23,72
5Axel Norsebäck -06Frövi IK2.30,22
6Ivar Jendeberg Lange -06KFUM Örebro2.30,23

    P10 LÄNGD ZON      2016-01-10
1Julius Wiklund -06IK Wilske3,62
2Sigge Bergentz -06KFUM Örebro3,52
3Jon Joelsson -06KFUM Örebro3,52
4Oli Melander -06KFUM Örebro3,48
5Amel Gacic -06KFUM Örebro3,42
6Hampus Hillding -06KFUM Örebro3,39
7Buster Runheim -06KFUM Örebro3,28
8Johan Lindkvist -06Wedevågs IF3,25
9Ville Bjuremar -06KFUM Örebro3,21
10Viggo Olsson -06KFUM Örebro3,21
11Adam Rudin -06KFUM Örebro2,96
12Arvid Eriksson -06Karlskoga FIF2,95
13Måns Kareliussen -06Glanshammars IF2,95
14Axel Norsebäck -06Frövi IK2,92
15Hugo Fransson -06KFUM Örebro2,58
16Olle Persson -06Stocksäters IF2,36

Axel Norsebäck
Olle Persson
Hampus Hillding
Amel Gacic
Jon Joelsson
Julius Wiklund
Oli Melander
Måns Kareliussen
Sigge Bergentz
Viggo Olsson
Ville Bjuremar
Johan Lindkvist
Arvid Eriksson
Hugo Fransson
Adam Rudin
Buster Runheim
 269   286   292
 235   205   236
 332   329   325   329   333   339
 278     x   342   326   338     x
 310   329   352   318   337   351
 347   350   360   342   360   362
 321     x   321   348   320   341
 281   295   272
 351     x   349   346   352   346
 321   299   273
 304   321   313
 318   325   305   323   315   310
 294   295   206
 258   246   246
 296   294   293
 328   308   320   326   310   323
    P9 60 M  HEAT 1    2016-01-10
1Hugo Eriksson -07Stocksäters IF10,67FinalA
2Vincent Pellrud -07KFUM Örebro10,84FinalB
3Herman Fransson -08KFUM Örebro10,94FinalB
4Ted Sörling -07KFUM Örebro11,13FinalB
5Alfons Isaksson -08KFUM Örebro11,67
6Hugo Sethson -08KFUM Örebro11,94

    P9 60 M  HEAT 2    
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro10,20FinalA
2Erik Sethsson -07IK Sisu10,42FinalA
3Svante Gustafsson -08KFUM Örebro11,03FinalB
4Max Lann -07KFUM Örebro11,09FinalB
5William Nydén -08KFUM Örebro11,47
6Lukas Sörling -08KFUM Örebro11,79

    P9 60 M  HEAT 3    
1Isak Aren -07Eskilstuna FI10,08FinalA
2Alexander Görtz -08KFUM Örebro10,76FinalA
3Sigvard Einarson -07Wedevågs IF10,90FinalB
4Albin Jonasson -07KFUM Örebro11,21
5Erik Eisler -08Åsbro GoIF11,27
6Sture Eriksson -09Stocksäters IF11,53

    P9 60 M  HEAT 4    
1Theodor Sjölander -07Linköpings GIF10,10FinalA
2David Elander -08KFUM Örebro10,78FinalA
3Joel Hagvall -07KFUM Örebro10,83FinalA
4Viktor Näslund -07KFUM Örebro11,13FinalB
5Axel Blomkvist -07KFUM Örebro11,15FinalB
6Alfred Andersson-Lindberg -07KFUM Örebro11,39
7Oskar Eriksson -08KFUM Örebro12,02

    P9 60 M  A-FINAL    2016-01-10
1Isak Aren -07Eskilstuna FI9,90
2Theodor Sjölander -07Linköpings GIF9,92
3Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro10,22
4Erik Sethsson -07IK Sisu10,33
5Hugo Eriksson -07Stocksäters IF10,39
6Alexander Görtz -08KFUM Örebro10,42
7Joel Hagvall -07KFUM Örebro10,78
8David Elander -08KFUM Örebro10,79

    P9 60 M  B-FINAL    
1Herman Fransson -08KFUM Örebro10,59
2Sigvard Einarson -07Wedevågs IF10,82
3Ted Sörling -07KFUM Örebro10,82
4Vincent Pellrud -07KFUM Örebro11,00
5Axel Blomkvist -07KFUM Örebro10,98
6Svante Gustafsson -08KFUM Örebro11,00
7Max Lann -07KFUM Örebro11,06
8Viktor Näslund -07KFUM Örebro11,17

    P9 LÄNGD ZON      2016-01-10
1Isak Aren -07Eskilstuna FI3,83
2Erik Sethsson -07IK Sisu3,42
3Sigvard Einarson -07Wedevågs IF3,37
4Edvin Carlsson -07KFUM Örebro3,32
5Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro3,29
6Vincent Pellrud -07KFUM Örebro3,14
7Theodor Sjölander -07Linköpings GIF3,13
8Alexander Svensson -07Istrums SK3,05
9Herman Fransson -08KFUM Örebro2,99
10David Elander -08KFUM Örebro2,89
11Svante Gustafsson -08KFUM Örebro2,86
12Erik Eisler -08Åsbro GoIF2,81
13Alfons Isaksson -08KFUM Örebro2,79
14Max Lann -07KFUM Örebro2,78
15Albin Jonasson -07KFUM Örebro2,78
16Oskar Eriksson -08KFUM Örebro2,37
17Sture Eriksson -09Stocksäters IF2,27
18Lukas Sörling -08KFUM Örebro2,13

Isak Aren
Theodor Sjölander
Lukas Sörling
Erik Eisler
Oskar Eriksson
Noah Karlsson Hjortborg
Erik Sethsson
Sture Eriksson
Alfons Isaksson
Albin Jonasson
Svante Gustafsson
Herman Fransson
Vincent Pellrud
Sigvard Einarson
Max Lann
David Elander
Alexander Svensson
Edvin Carlsson
 383   360   373   350   380   383
   x   275   302   300   313   280
 213   209   200
 268   281   278
 226   227   237
 308   316   305   322   329   306
 330   323   332   342   324   330
 227   224   216
 270   275   279
 278   252   262
 286   283   262
 295   299   290
 301   285   269   305   313   314
 316   302   305   319   319   337
 271   268   278
 289   277   272
 282   276   305   265   285   296
 289   318     x   323   332   289
    KVINNOR 60 M  HEAT 1    2016-01-10
1Maria Gustafsson -88Råby-Rekarne FIF7,73Final
2Linnéa Agefjäll -97Linköpings GIF8,02Final
3Anna Westher -97KFUM Örebro8,09Final
4Maja Svang -98Gefle IF8,35
5Agnes Elfvingsson -98Linköpings GIF8,65
6Anna Fransson -97IK Wilske9,14

    KVINNOR 60 M  HEAT 2    
1Amanda Holmberg -98Lidköpings IS7,93Final
2Josefin Palm -94Gefle IF7,96Final
3Hedda Ringman -98GoIF Tjalve7,98Final
4Eunice Nilsson -98KFUM Örebro8,35
5Primrose Ulegård -76Västerås FK8,42
6Camilla Söderlund -97Västerås FK8,66

    KVINNOR 60 M  HEAT 3    
1Sara Söderberg -94GoIF Tjalve7,73Final
2Emelie Rantzow -98IK Ymer7,76Final
3Johanna Elfving -96KFUM Örebro8,20
4Hanna Heinemann -97IF Göta Karlstad8,93
5Emelie Johansson -98Stocksäters IF9,07

    KVINNOR 60 M  FINAL    2016-01-10
1Maria Gustafsson -88Råby-Rekarne FIF7,4m
2Josefin Palm -94Gefle IF7,6m
3Hedda Ringman -98GoIF Tjalve7,7m
4Linnéa Agefjäll -97Linköpings GIF7,7m
5Amanda Holmberg -98Lidköpings IS7,8m
6Anna Westher -97KFUM Örebro7,9m
-Sara Söderberg -94GoIF Tjalveej start
-Emelie Rantzow -98IK Ymerej start

    KVINNOR 400 M  HEAT 1    2016-01-10
1Maja Hagelvik -00KFUM Örebro65,96
2Linda Skoglund -98Gefle IF68,90

    KVINNOR 400 M  HEAT 2    
1Amanda Holmberg -98Lidköpings IS60,38
2Karin Ytterberg -97IK Ymer61,52
3My Nygren -96Upsala IF64,20

    KVINNOR 400 M  SAMLAD LISTA    
1Amanda Holmberg -98Lidköpings IS60,38
2Karin Ytterberg -97IK Ymer61,52
3My Nygren -96Upsala IF64,20
4Maja Hagelvik -00KFUM Örebro65,96
5Linda Skoglund -98Gefle IF68,90

    KVINNOR 1500 M  Tillsammans med F17    2016-01-10
1Thea Boström -98GoIF Tjalve4.37,09
2Olivia Weslien -97IF Göta Karlstad5.02,95
3Emma Jansson -98IK Westmannia5.46,50

    KVINNOR HÖJD      2016-01-10
1Lisa Engman -94Kils AIK1,76
2Maja Nilsson -99Motala AIF1,73
3Lisa Piscator -97IF Göta Karlstad1,56
4Eunice Nilsson -98KFUM Örebro1,51


Lisa Piscator
Eunice Nilsson
Lisa Engman
Maja Nilsson
146 151 156 161 164 167 170 173 176 180
-   o   o   xxx
xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   o   xo  xo  o   xxx
-   -   -   o       o   o   xxo xxx
    KVINNOR TRESTEG      2016-01-10
1Sofia Nilsson -95Gefle IF11,83
2Lisa Olsson -97Hellas FK11,30
3Denise Sandell -94KFUM Örebro11,14
4Emelina Wirebro -99Motala AIF10,70
5Anna Holmin -95Upsala IF10,70
6Sara Angelmyr -94KFUM Örebro9,83
-Melina Holse -99Linköpings GIF0,00

Lisa Olsson
Sofia Nilsson
Anna Holmin
Emelina Wirebro
Melina Holse
Sara Angelmyr
Denise Sandell
1103  1083  1097  1099  1114  1130
1162     x  1183     x  1163     -
   x     x     x     x     x  1070
1048   983  1060  1057  1070  1057
   x     x     x     x     x     x
   x   983     x     x     x     x
1074  1093  1114  1076  1095  1091
    KVINNOR KULA      2016-01-10
1Amanda Lejros -99KFUM Örebro11,85
2Nina Björkman -98Västerås FK11,80
3Sofia Jäger Stenberg -94Sundbybergs IK11,11
4Maja Gustavsson -98Västerås FK9,86
5Emelie Rantzow -98IK Ymer8,96
6Lisa Piscator -97IF Göta Karlstad8,59

Emelie Rantzow
Sofia Jäger Stenberg
Maja Gustavsson
Lisa Piscator
Amanda Lejros
Nina Björkman
 794   843   896     x     x   859
1037  1045  1044  1111  1036  1030
 881   928   924   913   986   952
 792   824   763   859   804   790
   x  1161  1096     x  1185     x
1091  1105  1111  1068  1171  1180
    F17 60 M  HEAT 1    2016-01-10
1Charlotte Andersson -00Huddinge AIS7,90Final
2Victoria Almerén Hansson -99Hammarby IF7,91Final
3Hannah Hellbom -00Falu IK8,29
4Therese Knutsson -00Glanshammars IF8,34
5Elin Blomkvist -00IF Göta Karlstad9,23
6Kajsa Brinkby -00Linköpings GIF10,15

    F17 60 M  HEAT 2    
1Hanna Axelsson -99Upsala IF7,82Final
2Ida Thunberg -99IK Stål7,86Final
3Jonna Claesson -00Stora Skedvi IK7,98Final
4Mina Karlsson -99Upsala IF8,09Final
5Klara Hallgren -99IF Göta Karlstad8,12Final
6Alva Von Gerber -00Huddinge AIS8,19Final
7Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad8,24Final
8Julia Larsson -99Motala AIF8,52

    F17 60 M  FINAL    2016-01-10
1Hanna Axelsson -99Upsala IF7,78
2Ida Thunberg -99IK Stål7,84
3Charlotte Andersson -00Huddinge AIS7,92
4Mina Karlsson -99Upsala IF8,01
5Alva Von Gerber -00Huddinge AIS8,07
6Jonna Claesson -00Stora Skedvi IK8,10
7Klara Hallgren -99IF Göta Karlstad8,20
8Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad8,29
-Victoria Almerén Hansson -99Hammarby IFej start

    F17 1500 M  Tillsammans med KVINNOR    2016-01-10
1Hedvig Leijonhielm -00Spårvägens FK5.19,54
2Emily Fielder -00Motala AIF5.22,88
3Frida Johansson -00Karlskoga FIF5.34,75
4Lisa Brorson -99KFUM Örebro5.42,28
5Karin Sillén -00Linköpings GIF6.02,39

    F17 HÖJD      2016-01-10
1Tilda Ånborg -00Motala AIF1,62
2Hannah Hellbom -00Falu IK1,56
3Linnéa Bodin -00KFUM Örebro1,53
4Sandra Vesterling -99IF Göta Karlstad1,50
5Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro1,50
6Amalia Modh -00Eskilstuna FI1,42
7Ebba Löfholm -00KFUM Örebro1,37


Tilda Ånborg
Ebba Löfholm
Ingrid Holmquist
Amalia Modh
Linnéa Bodin
Sandra Vesterling
Hannah Hellbom
122 127 132 137 142 147 150 153 156 159 162 165
-   -   -    -  -   -   -   o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   xo  xxx
-   -   -   -   x   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   xo  o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
    F17 KULA 3,0      2016-01-10
1Amanda Lejros -99KFUM Örebro13,88
2Ida Stenbäck -99SK Bore13,45
3Camilla Appel -99IF Göta Karlstad10,88
4Linnéa Bodin -00KFUM Örebro10,39
5Alice Nilsson -00KFUM Örebro10,26
6Kajsa Jansson -00IK Westmannia10,06
7Elin Bliomkvist -00IF Göta Karlstad9,73
8Ebba Agefjäll -00Linköpings GIF9,24
9Ebba Löfholm -00KFUM Örebro9,16
10Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro7,88

Kajsa Jansson
Elin Bliomkvist
Ebba Agefjäll
Camilla Appel
Alice Nilsson
Ebba Löfholm
Amanda Lejros
Ida Stenbäck
Linnéa Bodin
Ingrid Holmquist
 939   967  1006   934   917   912
 928   933   958   973   922   927
 837   924     x   916   895     x
   x   993  1031     x  1088  1029
   x  1026     x     x     x     x
   x   916     x   849   854   844
1306  1317  1280  1298     x  1388
1202  1345  1265     x  1176  1335
1039  1025  1010     x   938  1039
   x   681   788   696     x   713
    F15 60 M  HEAT 1    2016-01-10
1Linnea Holm -01KFUM Örebro9,06Final
2Amira Musa -01KFUM Örebro9,24Final
3Minna Carlberg -01Linköpings GIF9,36Final
4Loo Linn Ljungstedt -01Hammarby IF9,57
-Emelie Jälmeneng -01IK WilskeDQ start
-Emily Capobianco -01KFUM ÖrebroDQ start

    F15 60 M  HEAT 2    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,04Final
2Lovisa Ulegård -01Västerås FK8,62Final
3Olivia Österling-Strömstedt -01IF Göta Karlstad8,63Final
4Madelene Amnebratt -01KFUM Örebro8,94Final
5Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad9,18Final

    F15 60 M  FINAL    2016-01-10
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,04
2Olivia Österling-Strömstedt -01IF Göta Karlstad8,77
3Madelene Amnebratt -01KFUM Örebro8,92
4Amira Musa -01KFUM Örebro9,21
5Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad9,22
6Linnea Holm -01KFUM Örebro9,25
7Minna Carlberg -01Linköpings GIF9,32
-Lovisa Ulegård -01Västerås FKej start

    F15 1000 M      2016-01-10
1Wilma Larsson -01Eskilstuna FI3.29,60
2Madelene Amnebratt -01KFUM Örebro3.54,36

    F15 HÖJD      2016-01-10
1Johanna Lundqvist -01Linköpings GIF1,42
2Maja Hammarland -01KFUM Örebro1,42


Maja Hammarland
Johanna Lundqvist
122 127 132 137 142 147
o   o   o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   xxx
    F15 KULA 3,0      2016-01-10
1Emilia Malmehed -01Linköpings GIF11,21
2Filippa Norberg -01Linköpings GIF10,25
3Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad10,18
4Linnea Holm -01KFUM Örebro8,17

Linnea Holm
Filippa Norberg
Emilia Malmehed
Amanda Fridberg
 717   755   817   789   794   772
 968   950  1002   931  1025   908
1006  1064  1103  1121  1066  1080
 781  1018     x   933     x     x
    F14 60 M  HEAT 1    2016-01-10
1Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro8,44FinalA
2Sofie Franzén -02KFUM Örebro8,52FinalA
3Hanna Bäckman -02Danderyds SK8,63FinalA
4Selma Söderholm -02Frövi IK8,95FinalB
5Julia Jansson -02Hammarby IF9,20
6Sofie Fransson -02KFUM Örebro9,22
7Ebba Melin -02Katrineholms SK9,23
8Olivia Hallsten -02Rånäs 4H9,73

    F14 60 M  HEAT 2    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF8,50FinalA
2Åsa Trosell -02Hammarby IF8,54FinalA
3Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,56FinalA
4Maja Persson -02Stocksäters IF9,10
5Lisa Brundin -02Hammarby IF9,21
6Saga Örman -02Hammarby IF9,55
7Vera Borseman -02Hammarby IF9,95

    F14 60 M  HEAT 3    
1Emmy Lindström -02Kils AIK8,37FinalA
2Liv Andersson -02Rånäs 4H8,78FinalB
3Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn8,95FinalB
4Matilda Eklind -02KFUM Örebro8,96FinalB
5Molly Freeman -02Hammarby IF9,01FinalB
6Liv Oscarsson -02Hammarby IF9,56
7Ida Nielsen -02Hammarby IF9,86

    F14 60 M  HEAT 4    
1Sophie Reid -02IK Ymer8,51FinalA
2Minna Qvarnström -02Kils AIK8,68FinalB
3Alva Hilding -02Motala AIF8,83FinalB
4Ebba Åhman -02IK Ymer8,84FinalB
5Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad9,48
6Emelie Lindgren -02Glanshammars IF9,50
7Tilda Krüsell Berg -02Hammarby IF9,63
8Maja Bjurman -02KFUM Örebro9,82

    F14 60 M  A-FINAL    2016-01-10
1Emmy Lindström -02Kils AIK8,31
2Åsa Trosell -02Hammarby IF8,47
3Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro8,48
4Klara Frih -02Åsbro GoIF8,50
5Sofie Franzén -02KFUM Örebro8,53
6Sophie Reid -02IK Ymer8,57
7Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,61
-Hanna Bäckman -02Danderyds SKej start

    F14 60 M  B-FINAL    
1Minna Qvarnström -02Kils AIK8,59
2Liv Andersson -02Rånäs 4H8,83
3Alva Hilding -02Motala AIF8,88
4Molly Freeman -02Hammarby IF8,91
5Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn8,92
6Ebba Åhman -02IK Ymer8,99
7Selma Söderholm -02Frövi IK8,99
8Matilda Eklind -02KFUM Örebro9,05

    F14 1000 M      2016-01-10
1Klara Frih -02Åsbro GoIF3.14,51
2Julia Hultebring -02Motala AIF3.28,03
3Molly Freeman -02Hammarby IF3.44,29
4Vera Borseman -02Hammarby IF3.48,09
5Matilda Eklind -02KFUM Örebro3.48,83
6Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn4.04,10

    F14 HÖJD      2016-01-10
1Sophie Reid -02IK Ymer1,48
2Johanna Wirebro -02Motala AIF1,45
2Ebba Åhman -02IK Ymer1,45
4Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,45
5Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn1,45
5Helena Kuksa -02Åsbro GoIF1,45
7Alva Hilding -02Motala AIF1,45
8Julia Hultebring -02Motala AIF1,40
9Julia Jansson -02Hammarby IF1,35
9Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn1,35
9Ebba Melin -02Katrineholms SK1,35
12Fredrika Pettersson -02Hammarby IF1,35
13Olivia Hallsten -02Rånäs 4H1,35
14Molly Freeman -02Hammarby IF1,25
15Ellen Steinvall -02Motala AIF1,20
15Ida Nielsen -02Hammarby IF1,20
17Lisa Brundin -02Hammarby IF1,20
-Åsa Trosell -02Hammarby IF0,00
-Vera Borseman -02Hammarby IF0,00


Ellen Steinvall
Alva Hilding
Julia Hultebring
Fredrika Pettersson
Molly Freeman
Åsa Trosell
Julia Jansson
Filippa Dedorsson
Ida Nielsen
Johanna Wirebro
Vera Borseman
Agnes Brunnsgård
Ebba Åhman
Sophie Reid
Helena Kuksa
Ebba Melin
Olivia Hallsten
Lisa Brundin
Ida Pettersson
120 125 130 135 140 145 148 148
o   xxx
-   -   o   o   xxo xo  xxx
-   o   o   xo  o   xxx
o   o   xo  xo  xxx
o   o   xxx
xxx
-   o   o   o   xxx
-   o   o   xo  o   xo  xxx
o   xxx
-   -   -   o   o   o   xxx x
xxx
o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   xxx x
o   o   o   o   o   o   xxx o
-   -   o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   o   xxx
-   o   o   xxo xxx
xxo xxx
-   -   o   o   xo  o   xxx
    F14 KULA 3,0      2016-01-10
1Sophie Reid -02IK Ymer10,77
2Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad10,50
3Johanna Wirebro -02Motala AIF9,22
4Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn8,86
5Alexandra Nilsson -02Götlunda IF8,72
6Julia Jansson -02Hammarby IF7,81
7Olivia Hallsten -02Rånäs 4H7,74
8Ebba Melin -02Katrineholms SK7,45
9Leah Wahlström -02Motala AIF7,05
10Sofie Fransson -02KFUM Örebro6,83
11Helena Kuksa -02Åsbro GoIF6,72
12Emelie Lindgren -02Glanshammars IF6,61
13Ida Nielsen -02Hammarby IF6,56
14Maja Bjurman -02KFUM Örebro6,56
15Fanny Bergman -02Hammarby IF6,56
16Maja Nilsson -02KFUM Örebro6,49
17Matilda Eklind -02KFUM Örebro6,34
18Vera Borseman -02Hammarby IF6,08
19Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn6,04
20Lisa Brundin -02Hammarby IF5,92
21Sabelle Beraki -02Hammarby IF5,84
22Tilda Krüsell Berg -02Hammarby IF5,75
23Liv Oscarsson -02Hammarby IF5,69
24Fredrika Pettersson -02Hammarby IF5,02

Sofie Fransson
Olivia Hallsten
Sabelle Beraki
Matilda Eklind
Alexandra Nilsson
Maja Nilsson
Liv Oscarsson
Lisa Brundin
Sophie Reid
Tilda Krüsell Berg
Vera Borseman
Fredrika Pettersson
Agnes Brunnsgård
Fanny Bergman
Helena Kuksa
Emelie Lindgren
Amanda Fridberg
Julia Jansson
Johanna Wirebro
Ida Nielsen
Ebba Melin
Filippa Dedorsson
Leah Wahlström
Maja Bjurman
 636   653   683
 774   722   725   726   681   727
 528   562   584
 634   634   623
 771   764   767   743   872   823
 649   631   648
 519   569   562
 546   592     x
1077  1046   952     x   951   983
 575   570   548
 608   590   569
 502   500   462
 604   597   537
 583   656   577
 646   672   633
 602   638   661
 944  1026  1046  1050   884  1004
 739   678     x   781   765   731
 922     x     x   885   853   892
 625   611   656
 667   595   731   718   745   730
 857   886   603     x   809   791
 606   696   705
 656   610   624
    F13 60 M  HEAT 1    2016-01-10
1Julia Nilsson -03Sundbybergs IK8,67FinalA
2Klara Avebäck -03Hammarby IF8,72FinalA
3Tilda Karlsson -03Linköpings GIF9,11FinalB
4Hilda Larheden Utvik -03Hammarby IF9,11FinalB
5Vera Filipovic -03Hammarby IF10,60
-Sigrid Beckman Berg -03Hammarby IFDQ start

    F13 60 M  HEAT 2    
1Kathleen Larsson -03Hammarby IF8,48FinalA
2Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI8,86FinalB
3Klara Frykholm -03Glanshammars IF8,93FinalB
4Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI9,01FinalB
5Sara Luul -03Hammarby IF9,38
6Myra Eriksson -03Stocksäters IF9,40
7Ida Svensson -03Istrums SK10,23

    F13 60 M  HEAT 3    
1Sara Lundqvist -03Linköpings GIF8,44FinalA
2Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,51FinalA
3Anna-Lisa Deltin -03Hammarby IF8,83FinalA
4Tova Gisslén -03IK Wilske8,93FinalB
5Julia Runesson -03KFUM Örebro9,38
6Tindra Frykholm -03Glanshammars IF9,59
7Noelle Hjortsmark -03Hammarby IF10,17

    F13 60 M  HEAT 4    
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,49FinalA
2Beata Edelholm -03Hammarby IF8,84FinalA
3Malva Nilsson -03Motala AIF8,99FinalB
4Linn Harryson -03Hammarby IF9,29FinalB
5Ida Gustafsson -03Istrums SK9,77
6Nora Eriksson -03Motala AIF9,98
7Albertina Brandt -03Hammarby IF10,01

    F13 60 M  A-FINAL    2016-01-10
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,26
2Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,46
3Sara Lundqvist -03Linköpings GIF8,46
4Julia Nilsson -03Sundbybergs IK8,63
5Kathleen Larsson -03Hammarby IF8,67
6Klara Avebäck -03Hammarby IF8,77
7Beata Edelholm -03Hammarby IF8,82
8Anna-Lisa Deltin -03Hammarby IF8,92

    F13 60 M  B-FINAL    
1Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI8,75
2Tova Gisslén -03IK Wilske8,96
3Tilda Karlsson -03Linköpings GIF9,01
4Hilda Larheden Utvik -03Hammarby IF9,24
5Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI9,32
6Linn Harryson -03Hammarby IF9,38
-Klara Frykholm -03Glanshammars IFej start
-Malva Nilsson -03Motala AIFej start

    F13 600 M      2016-01-10
1Kathleen Larsson -03Hammarby IF1.56,24
2Beata Edelholm -03Hammarby IF1.57,80
3Wilma Karlsson -03Säffle FIK1.57,87
4Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI1.58,95
5Sigrid Beckman Berg -03Hammarby IF2.00,08
6Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2.00,66
7Izabella Lukic -03Västerås FK2.04,62
8Albertina Brandt -03Hammarby IF2.09,11
-Felicia Cronhager -03Sundbybergs IKej start

    F13 HÖJD      2016-01-10
1Tova Gisslén -03IK Wilske1,46
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF1,43
3Tilda Karlsson -03Linköpings GIF1,40
4Linn Harryson -03Hammarby IF1,40
5Julia Nilsson -03Sundbybergs IK1,37
6Alicia Löwhagen -03Hammarby IF1,37
7Kathleen Larsson -03Hammarby IF1,37
7Beata Edelholm -03Hammarby IF1,37
9Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI1,34
10Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,34
11Sara Luul -03Hammarby IF1,34
12Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,29
12Malva Nilsson -03Motala AIF1,29
14Ebba Wulcan -03Säffle FIK1,29
15Sara Lundqvist -03Linköpings GIF1,29
16Noelle Hjortsmark -03Hammarby IF1,29
17Wilma Karlsson -03Säffle FIK1,24
18Ida Gustafsson -03Istrums SK1,24
19Ida Svensson -03Istrums SK1,24
20Albertina Brandt -03Hammarby IF1,14
-Vera Filipovic -03Hammarby IF0,00


Tova Gisslén
Sara Lundqvist
Myra Eriksson
Felicia Karlsson
Ida Svensson
Albertina Brandt
Ida Gustafsson
Sara Luul
Kathleen Larsson
Tindra Frykholm
Alicia Löwhagen
Klara Frykholm
Julia Nilsson
Vera Filipovic
Linn Harryson
Wilma Karlsson
Noelle Hjortsmark
Ebba Wulcan
Tilda Karlsson
Beata Edelholm
Malva Nilsson
109 114 119 124 129 134 137 140 143 146 150
-   -   -   -   -   -   o   o    o  o   xxx
-   -   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xo  xxx
o   o   xo  xo  xxx
xo  xo  x-
-   o   xo  o   xxx
-   -   o   xo  o   xxo xxx
-   -   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   o   xxo xxx
-   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxx
xxx
-   -   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   x
o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   xo  o   xxx
-   -   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   o   o   o   xxx
    F13 KULA 2,0      2016-01-10
1Tova Gisslén -03IK Wilske11,82
2Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro10,62
3Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI9,96
4Linn Harryson -03Hammarby IF8,47
5Nora Eriksson -03Motala AIF8,23
6Julia Runesson -03KFUM Örebro8,15
7Klara Avebäck -03Hammarby IF7,90
8Noelle Hjortsmark -03Hammarby IF6,83
9Sara Luul -03Hammarby IF6,72
10Hilda Larheden Utvik -03Hammarby IF6,43
11Carolina Nilsson -03Götlunda IF5,28

Linn Harryson
Noelle Hjortsmark
Hilda Larheden Utvik
Klara Avebäck
Sara Luul
Julia Runesson
Tova Gisslén
Nora Eriksson
Felicia Karlsson
Sanna Pernerdal
Carolina Nilsson
 780   794   847   697   632   727
 683   601   670   644   649   655
 608   643   584
 727   790   731   660     x   749
 581   603   672
 765   815   759   719   774   764
1050  1160  1073  1182  1134     x
 823   754   787   789   732   705
 789     x     x   839   996     x
 944  1052   978     x   968  1062
 528   492   508
    F12 60 M  HEAT 1    2016-01-10
1Lana Lackanovic -04Hammarby IF9,00FinalA
2Alannah Hellstadius -04Hammarby IF9,14FinalA
3Emma Säld -04Linköpings GIF9,24FinalB
4Emma Lundqvist -04Hammarby IF9,66
5Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,68
6Alice Embla Petzén -04Linköpings GIF9,83

    F12 60 M  HEAT 2    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö8,63FinalA
2Ebba Asp -04KFUM Örebro8,77FinalA
3Klara Johnsson -04KFUM Örebro9,19FinalA
4Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö9,30FinalB
5Stella Kolbrink Blomberg -04Motala AIF9,45
6Irma Kron-04Åsbro GoIF9,68
7Iris Norlander -04Glanshammars IF10,05

    F12 60 M  HEAT 3    
1Ida Backlund -04Gefle IF9,17FinalA
2Bea Johannesson -04IFK Sunne9,36FinalB
3Adrienn Vass -04Hammarby IF9,38FinalB
4Frida Bäckman -04Danderyds SK9,39
5Aurora Zune -04Motala AIF10,13
6Olga Jäderhag -04Hammarby IF10,19
7Ebba Swidén -04Motala AIF10,26

    F12 60 M  HEAT 4    
1Stella Sajdak -04IFK Lidingö9,11FinalA
2Amanda Nehler -04Linköpings GIF9,36FinalB
3Mira Elgeryd -04Hammarby IF9,39
4Alva Enblad -04Hammarby IF9,47
5Alde Johansson -04IK Stål10,03
6Jessica Sethsson -04IK Sisu10,37
7Alma Mikaelsson -04Götlunda IF10,46
8Ronja Lövdahl -04KFUM Örebro13,55

    F12 60 M  HEAT 5    
1Nova Fogelqvist -04Motala AIF9,00FinalA
2Tilda Nygren -04Linköpings GIF9,27FinalB
3Saga Jarhall -04Linköpings GIF9,57
4Melinda Johansson Qwarforth -04Fjugesta IF9,63
5Maja Högström -04Hammarby IF9,78
6Emma Carlsson -04Istrums SK9,81
7Astrid Lindström -04Hammarby IF10,97

    F12 60 M  HEAT 6    
1Lovisa Anbakk -04Upsala IF9,21FinalB
2Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,31FinalB
3Alice Jansson -04Linköpings GIF9,57
4Frida Krantz -04Hammarby IF9,64
5Kristin Bergh -04Linköpings GIF9,80
6Alicia Larsten -04IFK Lidingö9,80
7Emelie Aulin -04Hammarby IF10,61

    F12 60 M  A-FINAL    2016-01-10
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö8,65
2Ebba Asp -04KFUM Örebro8,82
3Lana Lackanovic -04Hammarby IF8,90
4Nova Fogelqvist -04Motala AIF8,99
5Stella Sajdak -04IFK Lidingö9,08
6Klara Johnsson -04KFUM Örebro9,22
7Ida Backlund -04Gefle IF9,24
8Alannah Hellstadius -04Hammarby IF9,33

    F12 60 M  B-FINAL    
1Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö9,24
2Emma Säld -04Linköpings GIF9,25
3Lovisa Anbakk -04Upsala IF9,29
4Tilda Nygren -04Linköpings GIF9,30
5Amanda Nehler -04Linköpings GIF9,43
6Adrienn Vass -04Hammarby IF9,47
7Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,53
8Bea Johannesson -04IFK Sunne9,55

    F12 600 M  HEAT 1    2016-01-10
1Saga Jarhall -04Linköpings GIF1.56,89
2Amanda Nehler -04Linköpings GIF2.00,51
3Alice Embla Petzén -04Linköpings GIF2.01,92
4Alannah Hellstadius -04Hammarby IF2.07,49
5Olga Jäderhag -04Hammarby IF2.14,82
-Maja Högström -04Hammarby IFej start
-Stella Kolbrink Blomberg -04Motala AIFej start
-Nova Fogelqvist -04Motala AIFej start

    F12 600 M  HEAT 2    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö1.46,57
2Alicia Larsten -04IFK Lidingö1.55,95
3Jenna Mogren -04Åsbro GoIF1.58,47
4Ida Backlund -04Gefle IF1.58,73
5Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö2.00,01
6Emma Lundqvist -04Hammarby IF2.01,13
7Emma Carlsson -04Istrums SK2.06,91
-Alva Enblad -04Hammarby IFej start

    F12 600 M  SAMLAD LISTA    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö1.46,57
2Alicia Larsten -04IFK Lidingö1.55,95
3Saga Jarhall -04Linköpings GIF1.56,89
4Jenna Mogren -04Åsbro GoIF1.58,47
5Ida Backlund -04Gefle IF1.58,73
6Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö2.00,01
7Amanda Nehler -04Linköpings GIF2.00,51
8Emma Lundqvist -04Hammarby IF2.01,13
9Alice Embla Petzén -04Linköpings GIF2.01,92
10Emma Carlsson -04Istrums SK2.06,91
11Alannah Hellstadius -04Hammarby IF2.07,49
12Olga Jäderhag -04Hammarby IF2.14,82

    F12 HÖJD      2016-01-10
1Irma Kron-04Åsbro GoIF1,39
2Frida Krantz -04Hammarby IF1,39
3Alma Mikaelsson -04Götlunda IF1,33
4Lana Lackanovic -04Hammarby IF1,33
5Jenna Mogren -04Åsbro GoIF1,30
6Emma Carlsson -04Istrums SK1,27
7Lovisa Anbakk -04Upsala IF1,22
8Kristin Bergh -04Linköpings GIF1,22
8Alice Embla Petzén -04Linköpings GIF1,22
10Ebba Swidén -04Motala AIF1,22
11Amanda Nehler -04Linköpings GIF1,22
12Nicolina Wiberg -04IK Stål1,17
13Alde Johansson -04IK Stål1,12
13Alva Nilsson -04KFUM Örebro1,12
15Olga Jäderhag -04Hammarby IF1,12
16Emma Lundqvist -04Hammarby IF1,12
17Alice Jansson -04Linköpings GIF1,07
-Emelie Aulin -04Hammarby IF0,00

    F12 KULA 2,0      2016-01-10
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro9,22
2Ida Backlund -04Gefle IF9,03
3Nike Isaksson -04IFK Lidingö8,43
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF8,23
5Alva Enblad -04Hammarby IF8,07
6Emma Carlsson -04Istrums SK8,02
7Lana Lackanovic -04Hammarby IF7,58
8Maja Högström -04Hammarby IF7,45
9Alva Nilsson -04KFUM Örebro7,34
10Frida Krantz -04Hammarby IF7,26
11Alde Johansson -04IK Stål7,21
12Tilda Nygren -04Linköpings GIF7,13
13Aurora Zune -04Motala AIF6,98
14Isabell Lundholm -04KFUM Örebro6,92
15Saga Jarhall -04Linköpings GIF6,90
16Nova Fogelqvist -04Motala AIF6,87
17Iris Norlander -04Glanshammars IF6,79
18Stella Kolbrink Blomberg -04Motala AIF6,66
19Emma Säld -04Linköpings GIF6,63
20Adrienn Vass -04Hammarby IF6,52
21Alice Jansson -04Linköpings GIF6,50
22Stella Sajdak -04IFK Lidingö6,44
23Kristin Bergh -04Linköpings GIF6,31
24Nicolina Wiberg -04IK Stål5,82
25Astrid Lindström -04Hammarby IF5,67
26Alannah Hellstadius -04Hammarby IF5,65
27Jessica Sethsson -04IK Sisu5,48
28Alicia Larsten -04IFK Lidingö5,44
29Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö4,59

Aurora Zune
Alice Jansson
Lana Lackanovic
Alannah Hellstadius
Alicia Larsten
Alva Nilsson
Stella Sajdak
Alva Enblad
Nova Fogelqvist
Emma Carlsson
Jessica Sethsson
Tilda Nygren
Alde Johansson
Adrienn Vass
Wilma Gäverth
Maja Högström
Stella Kolbrink Blomberg
Kristin Bergh
Astrid Lindström
Saga Jarhall
Emma Säld
Frida Krantz
Nike Isaksson
Nicolina Wiberg
Tyra Tunander Cedrenius
Ida Backlund
Tilda Bernhult
Iris Norlander
Isabell Lundholm
 698   665   654
 614   598   650
 709   758   703   723   671   675
 550   545   565
 483   492   544
 734   695   712
   x   636   644
 743   686   738   779   807   693
 687   644     x
 802   757   799   731   769   744
 537   548   544
 713   700   631
 718   721   654
 633   652   637
 653   748   819   823   706   744
 683     x   745   593   723   721
 530   556   666
 631   583   535
   x   567   560
 664   690   645
 663   618   580
 721   717   726
 838     x   843     x   809     x
 582   579   579
 459   396   438
 903   878   902   871   901   878
 878   922   828     x   857   864
 617   639   679
 633   586   692
    F11 60 M  HEAT 1    2016-01-10
1Sofia Eskilsson -05Hammarby IF9,15FinalA
2Tilde Adolfsson -05Motala AIF9,46FinalA
3Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF9,80FinalB
4Therese Skoog -05Linköpings GIF9,82FinalB
5Cornelia Larsten -05IFK Lidingö10,09
6Molly Eriksson -05KFUM Örebro10,28
7Hanna Prins -05Hammarby IF10,37
8Nora Malmgren -05Motala AIF10,46

    F11 60 M  HEAT 2    
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF9,04FinalA
2Olivia Sipos -05Linköpings GIF9,71FinalB
3Sara Persson -05KFUM Örebro9,93FinalB
4Astrid Nyquist -05Västerås FK9,97
5Ebba Elfström -05Lidköpings IS10,34
6Maja Särnholm -05KFUM Örebro10,35
7Emilia Öster -05KFUM Örebro10,50
8Indra Palm -05KFUM Örebro10,60

    F11 60 M  HEAT 3    
1Ida Egnell -05IFK Lidingö9,07FinalA
2Tova Gustafsson -05Istrums SK9,62FinalA
3Ida Kindbom -05Skeninge IK10,05
4Julia Söderholm -05Frövi IK10,23
5Indra Gutö -05Hammarby IF10,78
6Maja Wessen -05KFUM Örebro11,03
7Ilva Gunnarsson -05Glanshammars IF11,04

    F11 60 M  HEAT 4    
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF9,06FinalA
2Astrid Cyrus -05Hammarby IF9,76FinalB
3Malva Axén -05Motala AIF9,77FinalB
4Klara Pettersson -05KFUM Örebro10,03
5Josefine Jönsson -05Hammarby IF10,28
6Svea Eklundh -05Motala AIF10,53
7Astrid Svensson -05Motala AIF10,55

    F11 60 M  HEAT 5    
1Alva Lindmark -05KFUM Örebro9,13FinalA
2Emma Berglund -05Linköpings GIF9,25FinalA
3Ebba Wessman -05Frövi IK9,70FinalB
4Ida Henriksson -05Karlskoga FIF9,77FinalB
5Alice Ivarsson -05Hammarby IF10,14
6Hanna Andersson -05IK Stål10,32
7Alice Larsson Berggren -05Hammarby IF10,47
8Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro10,67

    F11 60 M  A-FINAL    2016-01-10
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF9,02
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF9,02
3Ida Egnell -05IFK Lidingö9,09
4Sofia Eskilsson -05Hammarby IF9,12
5Alva Lindmark -05KFUM Örebro9,14
6Tova Gustafsson -05Istrums SK9,44
7Emma Berglund -05Linköpings GIF9,44
8Tilde Adolfsson -05Motala AIF9,50

    F11 60 M  B-FINAL    
1Astrid Cyrus -05Hammarby IF9,57
2Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF9,72
3Sara Persson -05KFUM Örebro9,80
4Malva Axén -05Motala AIF9,85
5Ebba Wessman -05Frövi IK9,86
6Therese Skoog -05Linköpings GIF9,86
7Olivia Sipos -05Linköpings GIF9,88
8Ida Henriksson -05Karlskoga FIF9,98

    F11 600 M  HEAT 1    2016-01-10
1Angelina Mogren -05Åsbro GoIF2.12,67
2Ida Henriksson -05Karlskoga FIF2.13,11
3Sara Persson -05KFUM Örebro2.15,35
4Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF2.15,69
5Nora Malmgren -05Motala AIF2.17,57
6Alice Larsson Berggren -05Hammarby IF2.18,46
-Klara Pettersson -05KFUM Örebroej start

    F11 600 M  HEAT 2    
1Ida Egnell -05IFK Lidingö1.57,26
2Astrid Nyquist -05Västerås FK2.00,87
3Astrid Cyrus -05Hammarby IF2.03,60
4Svea Eklundh -05Motala AIF2.07,09
5Ida Kindbom -05Skeninge IK2.08,45
6Tova Gustafsson -05Istrums SK2.09,60
7Cornelia Larsten -05IFK Lidingö2.09,72
8Tilde Adolfsson -05Motala AIF2.10,86
9Lina Ånstad -05Linköpings GIF2.11,38
10Emma Berglund -05Linköpings GIF2.11,71

    F11 600 M  SAMLAD LISTA    
1Ida Egnell -05IFK Lidingö1.57,26
2Astrid Nyquist -05Västerås FK2.00,87
3Astrid Cyrus -05Hammarby IF2.03,60
4Svea Eklundh -05Motala AIF2.07,09
5Ida Kindbom -05Skeninge IK2.08,45
6Tova Gustafsson -05Istrums SK2.09,60
7Cornelia Larsten -05IFK Lidingö2.09,72
8Tilde Adolfsson -05Motala AIF2.10,86
9Lina Ånstad -05Linköpings GIF2.11,38
10Emma Berglund -05Linköpings GIF2.11,71
11Angelina Mogren -05Åsbro GoIF2.12,67
12Ida Henriksson -05Karlskoga FIF2.13,11
13Sara Persson -05KFUM Örebro2.15,35
14Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF2.15,69
15Nora Malmgren -05Motala AIF2.17,57
16Alice Larsson Berggren -05Hammarby IF2.18,46
17Klara Pettersson -05KFUM Örebroej start

    F11 HÖJD      2016-01-10
1Ida Kindbom -05Skeninge IK1,30
2Sara Persson -05KFUM Örebro1,27
3Tova Gustafsson -05Istrums SK1,24
4Cornelia Larsten -05IFK Lidingö1,24
5Ebba Elfström -05Lidköpings IS1,18
6Olivia Sipos -05Linköpings GIF1,18
7Hanna Andersson -05IK Stål1,18
7Lina Ånstad -05Linköpings GIF1,15
7Sofia Eskilsson -05Hammarby IF1,15
10Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro1,15
11Therese Skoog -05Linköpings GIF1,10
11Astrid Nyquist -05Västerås FK1,10
11Emma Berglund -05Linköpings GIF1,10
14Svea Eklundh -05Motala AIF1,10
15Nora Malmgren -05Motala AIF1,05
15Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro1,05
17Alice Ivarsson -05Hammarby IF1,05
18Ida Henriksson -05Karlskoga FIF1,00
-Hanna Prins -05Hammarby IF0,00

    F10 60 M  HEAT 1    2016-01-10
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne9,25Final
2Alva Nehler -06Linköpings GIF9,76Final
3Moa Karlsson -06Säffle FIK10,26Final
4Ida Larsson -06KFUM Örebro10,32Final
5Emilia Heldemar -06IK Stål10,70
6Filippa Nilsson -06Götlunda IF10,76
7Stella Holmquist -06KFUM Örebro11,11

    F10 60 M  HEAT 2    
1Ella Axelson -06Danderyds SK9,57Final
2Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro9,95Final
3Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro10,07Final
4Engla Guttman -06Säffle FIK10,39Final
5Leia Brolin -06IK Hakarpspojkarna10,80
6Vera Lech -06KFUM Örebro10,95

    F10 60 M  FINAL    2016-01-10
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne9,24
2Alva Nehler -06Linköpings GIF9,53
3Ella Axelson -06Danderyds SK9,54
4Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro10,02
5Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro10,19
6Moa Karlsson -06Säffle FIK10,27
7Ida Larsson -06KFUM Örebro10,36
8Engla Guttman -06Säffle FIK10,52

    F10 600 M      2016-01-10
1Ella Axelson -06Danderyds SK1.57,49
2Moa Kindbom -07Skeninge IK2.05,70
3Alva Nehler -06Linköpings GIF2.14,33
4Emilia Heldemar -06IK Stål2.15,08
5Midea Allard -08Eskilstuna FI2.16,36
6Emma Eriksson -06IK Westmannia2.24,12
7Alba Magnell-Millan -08GoIF Tjalve2.25,12
8Vera Lech -06KFUM Örebro2.25,47
9Moa Karlsson -06Säffle FIK2.26,83
10Engla Guttman -06Säffle FIK2.29,60
11Wera Falk -06KFUM Örebro2.36,08

    F10 HÖJD      2016-01-10
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne1.16
2Midea Allard -08Eskilstuna FI1.10
3Engla Guttman -06Säffle FIK1.02
3Stella Holmquist -06KFUM Örebro1.02
5Moa Karlsson -06Säffle FIK1.02
5Alva Nehler -06Linköpings GIF1.02
5Emilia Heldemar -06IK Stål1.02
8Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro1.02
8Moa Kindbom -07Skeninge IK1.02
10Nelly Bergstrand -07IK Stål0.97
10Filippa Nilsson -06Götlunda IF0.97
12Emma Eriksson -06IK Westmannia0.97
13Wera Falk -06KFUM Örebro0.92

    F9 60 M  HEAT 1    2016-01-10
1Nova Andersson -07IF Hagen10,11FinalA
2Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro10,64FinalA
3Tuva Lindstedt -08Motala AIF10,96FinalB
4Kim Semstrand -07IFK Nora11,24
5Svea Widner -08KFUM Örebro11,25
6Nellie Berntsson -09KFUM Örebro12,28
7Linnea Börjeskog -09KFUM Örebro12,93

    F9 60 M  HEAT 2    
1Nora Johansson -07IK Stål10,12FinalA
2Klara Thelin -07IFK Kristinehamn10,76FinalB
3Hedda Reinebo -07KFUM Örebro10,84FinalB
4Svea Victorén -08KFUM Örebro11,17FinalB
5Stella Hansson -08KFUM Örebro11,51
6Amelie Widegren -08KFUM Örebro11,79
7Ena Catic -08KFUM Örebro12,15

    F9 60 M  HEAT 3    
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF10,31FinalA
2Moa Kindbom -07Skeninge IK10,32FinalA
3Evelina Appel -07Linköpings GIF10,97FinalB
4Wilma Tagesson -08KFUM Örebro11,14FinalB
5Isa Zune -07Motala AIF11,19FinalB
6Esther Elliot -09Huddinge AIS11,88
7Daga Eriksson -07Stocksäters IF11,94

    F9 60 M  HEAT 4    
1Nelly Bergstrand -07IK Stål10,26FinalA
2Astrid Bergh -07Linköpings GIF10,29FinalA
3Wilma Wessman -08Frövi IK10,76FinalA
4Alba Magnell-Millan -08GoIF Tjalve11,16FinalB
5Tuvali Hjalmarsson -08KFUM Örebro11,49
6Klara Sandberg -07KFUM Örebro11,73
7Emelie Blomqvist -08Frövi IK12,77

    F9 60 M  A-FINAL    2016-01-10
1Nova Andersson -07IF Hagen10,00
2Nora Johansson -07IK Stål10,03
3Astrid Bergh -07Linköpings GIF10,21
4Tuva Frih -07Åsbro GoIF10,26
5Nelly Bergstrand -07IK Stål10,29
6Wilma Wessman -08Frövi IK10,48
7Moa Kindbom -07Skeninge IK10,48
8Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro10,50

    F9 60 M  B-FINAL    
1Klara Thelin -07IFK Kristinehamn10,59
2Tuva Lindstedt -08Motala AIF10,82
3Wilma Tagesson -08KFUM Örebro10,82
4Evelina Appel -07Linköpings GIF11,00
5Hedda Reinebo -07KFUM Örebro11,00
6Svea Victorén -08KFUM Örebro11,06
7Isa Zune -07Motala AIF11,17
8Alba Magnell-Millan -08GoIF Tjalve11,17

    F9 KULA 2,0      2016-01-10
1Midea Allard -08Eskilstuna FI5,22
2Nora Johansson -07IK Stål4,61
3Nelly Bergstrand -07IK Stål4,16
4Tuva Lindstedt -08Motala AIF4,00
5Moa Kindbom -07Skeninge IK3,92
6Isa Zune -07Motala AIF3,80
7Svea Victorén -08KFUM Örebro3,50
8Evelina Appel -07Linköpings GIF3,49
9Astrid Bergh -07Linköpings GIF3,30
10Nova Andersson -07IF Hagen3,28
11Hedda Reinebo -07KFUM Örebro3,01
12Stella Hansson -08KFUM Örebro2,99
13Cornelia Appelgren -07Frövi IK2,91
14Daga Eriksson -07Stocksäters IF2,86
15Ena Catic -08KFUM Örebro2,86
16Tuvali Hjalmarsson -08KFUM Örebro2,85
17Molly Mikaelsson -08Götlunda IF2,61
18Nellie Berntsson -09KFUM Örebro2,53
19Emelie Blomqvist -08Frövi IK1,67

Tuvali Hjalmarsson
Hedda Reinebo
Molly Mikaelsson
Isa Zune
Cornelia Appelgren
Nellie Berntsson
Stella Hansson
Midea Allard
Tuva Lindstedt
Nelly Bergstrand
Svea Victorén
Evelina Appel
Emelie Blomqvist
Nora Johansson
Ena Catic
Astrid Bergh
Daga Eriksson
Nova Andersson
Moa Kindbom
 285   282   283
   x   301     x
 253   242   261
 380   364   331   314   371   337
 278   276   291
 193   253   253
   x   250   299
 463   488   505   453   498   522
 381   375   400   358   395   341
 374   364   363   385   410   416
 270   348   322   339     x   350
 221   258   337   337   332   349
 167   167   147
 409   365   422   461   402   422
 175   176   286
 330     x   303
 286   277   264
 326   327   328
 386   376   374   392   389   368

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram