Örebro Indoor Games 9-10 jan 2016

   KFUM Örebro Friidrott arrangerade i Tybblelundshallen
 
   Tävlingsledare: Jonathan Waern
 
   Lördagsresultat        till söndagsresultat
 
    MÄN 200 M  HEAT 1    2016-01-09
1Jonas Renz -99GoIF Tjalve23,76
2Anton Östebo -96Glanshammars IF24,36
3Jesper Mårtensson -99IK Wilske24,38
4Samuel Viveland -94Linköpings GIF25,61

    MÄN 200 M  HEAT 2    
1Andreas Führ -98KFUM Örebro23,46
2Michael Giraldi -99Västerås FK23,76
3Anton Johansson -96KFUM Örebro24,55
-Jonatan Hirsh -98Habo FIF-04bröt

    MÄN 200 M  HEAT 3    
1Henrik Larsson -99IF Göta Karlstad22,43
2Eric Larsson -93IK Hakarpspojkarna22,66
3Lukas Nordén -98Västerås FK22,80
4Braulio Ribeiro -92KFUM Örebro22,94

    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA    
1Henrik Larsson -99IF Göta Karlstad22,43
2Eric Larsson -93IK Hakarpspojkarna22,66
3Lukas Nordén -98Västerås FK22,80
4Braulio Ribeiro -92KFUM Örebro22,94
5Andreas Führ -98KFUM Örebro23,46
6Jonas Renz -99GoIF Tjalve23,76
7Michael Giraldi -99Västerås FK23,76
8Anton Östebo -96Glanshammars IF24,36
9Jesper Mårtensson -99IK Wilske24,38
10Anton Johansson -96KFUM Örebro24,55
11Samuel Viveland -94Linköpings GIF25,61

    MÄN 800 M  HEAT 1    2016-01-09
1Jesper Stark -93IK Hakarpspojkarna2.05,66
2Alexander Larsson -00KFUM Örebro2.07,63
3Olle Tyrsmo -00KFUM Örebro2.08,10
4Tewelde Haile -95Eskilstuna FI2.09,57
-William Wickholm -97KFUM Örebrobröt

    MÄN 800 M  HEAT 2    
1Aleksej Pirgholizadeh -94Eskilstuna FI1.57,56
2Yasiin Hussein -98Eskilstuna FI1.59,23
3Muhamed Ali -97Eskilstuna FI2.00,70
4Jonatan Gustavsson -99KFUM Örebro2.01,90
5Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.05,74
-William Taudien -88Eskilstuna FIbröt

    MÄN 800 M  SAMLAD LISTA    
1Aleksej Pirgholizadeh -94Eskilstuna FI1.57,56
2Yasiin Hussein -98Eskilstuna FI1.59,23
3Muhamed Ali -97Eskilstuna FI2.00,70
4Jonatan Gustavsson -99KFUM Örebro2.01,90
5Jesper Stark -93IK Hakarpspojkarna2.05,66
6Oscar Östebo -96Glanshammars IF2.05,74
7Alexander Larsson -00KFUM Örebro2.07,63
8Olle Tyrsmo -00KFUM Örebro2.08,10
9Tewelde Haile -95Eskilstuna FI2.09,57

    MÄN 3000 M      2016-01-09
1Nassir Dawud -91Eskilstuna FI8.26,21
2Martin Regborn -92KFUM Örebro8.28,27
3Martin Lundqvist -90IK Sisu8.38,05
4Haben Kidane -98Eskilstuna FI9.03,44
5Alexander Holm -92GoIF Tjalve9.04,45
6Mattias Nätterlund -86Örebro AIK9.12,14
7Ulf Hallmén -68Hagaby GoIF9.53,32
8Johan Ingjald -87IF Start10.02,68

    MÄN 60 M HÄCK      2016-01-09
1Max Hrelja -98Linköpings GIF7,94OBSP19-häckar
2Filip Lööv -92IF Göta Karlstad8,31

    MÄN HÖJD      2016-01-09
1Edvin Heggemann -94KFUM Örebro1,91
2Markus Asplund -98IF Göta Karlstad1,88
3Mikael Jansson -98KFUM Örebro1,88
4Mattias Green -98Säffle FIK1,79
5Adam Staaf -98Linköpings GIF1,65


Adam Staaf
Markus Asplund
Mikael Jansson
Mattias Green
Edvin Heggemann
155 160 165 170 173 176 179 182 185 188 191 194
o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   -   o   xo  xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   -   o   xxx
    MÄN KULA      2016-01-09
1Rasmus Karlsson -88KFUM Örebro13,81
2Ali Alsaadi -95Råby-Rekarne FIF13,22

Rasmus Karlsson
Ali Alsaadi
1342     x     x  1381     x     x
1246     x  1257  1322  1306  1293
    P17 400 M  HEAT 1    2016-01-09
1Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro54,87
2Albin Melin -00Katrineholms SK67,73

    P17 400 M  HEAT 2    
1Anton Ledell -99Huddinge AIS54,28
2Viktor Bergkvist -00Linköpings GIF54,64
3Carl Odelberg-Johnson -99Linköpings GIF56,74

    P17 400 M  HEAT 3    
1Mose Hussein -00Eskilstuna FI53,57
2Siem Goitom -99Stocksäters IF54,21
3Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro54,58
4Eric Källman -00IK Ymer55,61

    P17 400 M  SAMLAD LISTA    
1Mose Hussein -00Eskilstuna FI53,57
2Siem Goitom -99Stocksäters IF54,21
3Anton Ledell -99Huddinge AIS54,28
4Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro54,58
5Viktor Bergkvist -00Linköpings GIF54,64
6Tobias Tranderyd -99KFUM Örebro54,87
7Eric Källman -00IK Ymer55,61
8Carl Odelberg-Johnson -99Linköpings GIF56,74
9Albin Melin -00Katrineholms SK67,73

    P17 60 M HÄCK      2016-01-09
1Jonas Renz -99GoIF Tjalve8,60
2Daniel Grenegård -00IF Göta Karlstad8,72
3Melker Gustavsson -00IF Göta Karlstad8,78
4Felix Prins -00Hammarby IF9,09
5Tomas Johansson -00KFUM Örebro10,06
6Viktor Karlsson -00Wedevågs IF12,27

    P17 HÖJD      2016-01-09
1Simon Wiklund -99IK Wilske1,91
2Tom Johansson -99KFUM Örebro1,88
3Anton Ledell -99Huddinge AIS1,82
4Philip Anbakk -99Upsala IF1,73
5Melker Gustavsson -00IF Göta Karlstad1,65
6Felix Prins -00Hammarby IF1,60
7Samuel Karlsson -00Eskilstuna FI1,50
8Emil Bondesson -00Linköpings GIF1,45
-Viktor Bergkvist -00Linköpings GIF0,00


Melker Gustavsson
Tom Johansson
Philip Anbakk
Emil Bondesson
Simon Wiklund
Viktor Bergkvist
Anton Ledell
Samuel Karlsson
Felix Prins
145 150 155 160 165 170 173 176 179 182 185 188 191 194
-   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   xxo xxx
xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xxx
xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   xo  o   xxx
-   o   xxx
-   o   o   xo  xxx
    P17 KULA 5,0      2016-01-09
1Victor Wiberg -99IK Stål12,55
2Carl Odelberg-Johnson -99Linköpings GIF11,34
3Fabian Svensk -00Linköpings GIF11,13
4Tomas Johansson -00KFUM Örebro10,61
5Felix Prins -00Hammarby IF9,52
6Emil Bondesson -00Linköpings GIF9,49
7Viktor Karlsson -00Wedevågs IF8,97
8Albin Melin -00Katrineholms SK6,53

Emil Bondesson
Viktor Karlsson
Victor Wiberg
Albin Melin
Carl Odelberg-Johnson
Felix Prins
Fabian Svensk
Tomas Johansson
 877   803   922   837   949   724
 827   802   719   773   844   897
1235     x     x     x  1255     x
 644   622   613   653   626   622
1095  1134  1109  1049  1127  1071
 928   952   952     x   885   899
1113  1073  1008   964  1070  1108
1044  1040  1061  1041     x     x
    P15 200 M  HEAT 1    2016-01-09
1Viktor Ols -01Linköpings GIF27,01
2Oscar Persson -01Frövi IK30,41
3Leandro De Abreu -01Hammarby IF30,80

    P15 200 M  HEAT 2    
1Victor Gustavsson -01Linköpings GIF25,94
2Felix Wilow -01Linköpings GIF26,25
4Emil Renholm -01Linköpings GIF27,50
-Leon Padel -01IF Göta KarlstadDQ linje

    P15 200 M  HEAT 3    
1Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro27,75
2Linus Strand -01KFUM Örebro27,98
3Albin Enbacker -01IF Göta Karlstad28,48
-Jonathan Holmefur -01KFUM ÖrebroDQ start

    P15 200 M  HEAT 4    
1Kalle Hällgren -01KFUM Örebro26,04
2Melker Forsberg -01Glanshammars IF26,06
3Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro26,90
4Melvin Wahlström -01Motala AIF27,27

    P15 200 M  HEAT 5    
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro24,61
2Johan Claeson -01Tranås AIF25,12
3Henrik Renz -01IK Norrköping FI25,21
4Felix Ekman -01Sundbybergs IK25,59

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro24,61
2Johan Claeson -01Tranås AIF25,12
3Henrik Renz -01IK Norrköping FI25,21
4Felix Ekman -01Sundbybergs IK25,59
5Victor Gustavsson -01Linköpings GIF25,94
6Kalle Hällgren -01KFUM Örebro26,04
7Melker Forsberg -01Glanshammars IF26,06
8Felix Wilow -01Linköpings GIF26,25
9Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro26,90
10Viktor Ols -01Linköpings GIF27,01
11Melvin Wahlström -01Motala AIF27,27
12Emil Renholm -01Linköpings GIF27,50
13Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro27,75
14Linus Strand -01KFUM Örebro27,98
15Albin Enbacker -01IF Göta Karlstad28,48
16Oscar Persson -01Frövi IK30,41
17Leandro De Abreu -01Hammarby IF30,80

    P15 60 M HÄCK      2016-01-09
1Johan Claeson -01Tranås AIF8,60
2Henrik Renz -01IK Norrköping FI8,77
3Victor Gustavsson -01Linköpings GIF8,81
4Oliver Ericsson -01Alunda SK9,28
5Linus Strand -01KFUM Örebro9,96
-Pontus Hagman -01Linköpings GIFej start

    P15 HÖJD      2016-01-09
1Oliver Ericsson -01Alunda SK1,83
2Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro1,67
3Felix Wilow -01Linköpings GIF1,64
4Marcus Führ -01KFUM Örebro1,53
4Victor Gustavsson -01Linköpings GIF1,53
6Leon Padel -01IF Göta Karlstad1,48
7David Ekdal -01Linköpings GIF1,38
Leandro De Abreu -01Hammarby IF0,00


Marcus Führ
Rasmus Hugosson
Felix Wilow
Victor Gustavsson
Oliver Ericsson
Leandro De Abreu
Leon Padel
David Ekdal
133 138 143 148 153 158 161 164 167 170 173 178 183 188
-   -   -   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   -   o   o   xo  xxx
xx-
o   o   o   o   xxx
o   o   xxx
    P15 KULA 4,0      2016-01-09
1Pontus Hagman -01Linköpings GIF11,74
2Victor Gustavsson -01Linköpings GIF9,50
3Emil Renholm -01Linköpings GIF8,87
4Oscar Persson -01Frövi IK7,45

Emil Renholm
Victor Gustavsson
Oscar Persson
Pontus Hagman
 809   839   887   851   885   869
 908   911   925   950   884   906
 745   720   696   720   722   647
1143  1074  1114  1119  1174  1154
    P14 200 M  HEAT 1    2016-01-09
1Liam Kalmér -02Hammarby IF27,84
2Kevin Bodén -02Motala AIF29,26
3Felix Kennmar -02Hammarby IF32,00
4Emil Bergkvist -02Linköpings GIF32,16

    P14 200 M  HEAT 2    
1Gustav Andersson -02IFK Lidingö28,67
2Erik Fribeg -02Hammarby IF29,50
3Henrik Axelsson -02Linköpings GIF29,60
4Lukas Hanzon Lukin -02Hammarby IF30,16

    P14 200 M  HEAT 3    
1Pontus Gustavsson -02Västerås FK28,97
2Arvid Holmberg -02Hammarby IF29,41
3Noha Olsson -02KFUM Örebro30,10
4Karl-William Einarson -02Wedevågs IF30,56

    P14 200 M  HEAT 4    
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö26,04
2Viktor Palmén -02Karlskoga FIF26,73
3Albin Persson -02Tyresö FK27,77
4Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro28,41

    P14 200 M  SAMLAD LISTA    
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö26,04
2Viktor Palmén -02Karlskoga FIF26,73
3Albin Persson -02Tyresö FK27,77
4Liam Kalmér -02Hammarby IF27,84
5Jonathan Johnsson -02KFUM Örebro28,41
6Gustav Andersson -02IFK Lidingö28,67
7Pontus Gustavsson -02Västerås FK28,97
8Kevin Bodén -02Motala AIF29,26
9Arvid Holmberg -02Hammarby IF29,41
10Erik Fribeg -02Hammarby IF29,50
11Henrik Axelsson -02Linköpings GIF29,60
12Noha Olsson -02KFUM Örebro30,10
13Lukas Hanzon Lukin -02Hammarby IF30,16
14Karl-William Einarson -02Wedevågs IF30,56
15Felix Kennmar -02Hammarby IF32,00
16Emil Bergkvist -02Linköpings GIF32,16

    P14 60 M HÄCK      2016-01-09
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö9,71
2Noha Olsson -02KFUM Örebro11,27
3Gustav Andersson -02IFK Lidingö11,81
4Elias Åström -02KFUM Örebro11,89

    P14 HÖJD      2016-01-09
1Elias Åström -02KFUM Örebro1,52
2Erik Fribeg -02Hammarby IF1,46
3Henrik Axelsson -02Linköpings GIF1,46
4Hjalmar Ewertzh -02Hammarby IF1,36
5Arvid Holmberg -02Hammarby IF1,31
6Lukas Hanzon Lukin -02Hammarby IF1,31
7Erik Lindkvist -02Wedevågs IF1,26
8Karl-William Einarson -02Wedevågs IF1,21


Erik Fribeg
Elias Åström
Arvid Holmberg
Hjalmar Ewertzh
Erik Lindkvist
Karl-William Einarson
Henrik Axelsson
Lukas Hanzon Lukin
121 126 131 136 141 146 149 152 155
o   o   o   xo  o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   xxx
o   xo  o   xxx
-   o   xo  xo  xxx
xo  xo  xxx
xo  xxx
o   o   o   o   xxo xo  xxx
o   xxo o   xxx
    P14 KULA 4,0      2016-01-09
1Pontus Gustavsson -02Västerås FK9,26
2Liam Kalmér -02Hammarby IF9,07
3Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,98
4Hjalmar Ewertzh -02Hammarby IF7,87
5Elias Åström -02KFUM Örebro7,71
6Erik Lindkvist -02Wedevågs IF7,66
7Arvid Holmberg -02Hammarby IF7,64
8Kevin Bodén -02Motala AIF7,16
9Gustav Andersson -02IFK Lidingö7,10
10Karl-William Einarson -02Wedevågs IF6,86
11Daniel Almlöf -02Hammarby IF5,93
12Mårten Dejfors -02Hammarby IF5,58
13Lukas Hanzon Lukin -02Hammarby IF5,22

Elias Åström
Erik Lindkvist
Daniel Almlöf
Hjalmar Ewertzh
Lukas Hanzon Lukin
Gustav Andersson
Karl-William Einarson
Robin Isaksson
Liam Kalmér
Mårten Dejfors
Arvid Holmberg
Pontus Gustavsson
Kevin Bodén
 771   720   729   640     x   626
 743   766   709   717   698   740
 563   593     x
 761   787   761   744     x   767
 522   512   503
 710   632     x
 658   685   686
 870   833   815   898   876     x
 852   822     x   845   855   907
 558   522   468
 764     x   711   717   637   647
 916   905   872   912   891   926
 642   711   689   639   716   631
    P13 200 M  HEAT 1    2016-01-09
1Emil Sörqvist -03Huddinge AIS30,91
2Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS32,19
3Elian Hjertén Norman -03Hammarby IF36,51

    P13 200 M  HEAT 2    
1Emil Tärnvik -03Hammarby IF29,21
2Casper Elliot -03Huddinge AIS30,09
3Pelle Karlsson -03Götlunda IF31,22
4Simon Öberg -03Västerås FK31,62

    P13 200 M  HEAT 3    
1Simen Gimnes -03Asker SK, NOR29,62
2Tobias Erlandh -03KFUM Örebro29,66
3Dante Sautermeister -03Hammarby IF30,81
4Linus Wåtz -03Hammarby IF30,83

    P13 200 M  HEAT 4    
1Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF29,27
2Christoph Herzog -03Linköpings GIF29,98
3Albin Ekros -03Linköpings GIF31,63
-Jonatan Borg -03Hammarby IFej start

    P13 200 M  HEAT 5    
1Sebastian Eriksson -03Alunda SK26,50
2Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad27,61
3Liam Wiklander -03GoIF Tjalve28,98
4Teodor Borgius -03Hammarby IF29,64

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Sebastian Eriksson -03Alunda SK26,50
2Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad27,61
3Liam Wiklander -03GoIF Tjalve28,98
4Emil Tärnvik -03Hammarby IF29,21
5Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF29,27
6Simen Gimnes -03Asker SK, NOR29,62
7Teodor Borgius -03Hammarby IF29,64
8Tobias Erlandh -03KFUM Örebro29,66
9Christoph Herzog -03Linköpings GIF29,98
10Casper Elliot -03Huddinge AIS30,09
11Dante Sautermeister -03Hammarby IF30,81
12Linus Wåtz -03Hammarby IF30,83
13Emil Sörqvist -03Huddinge AIS30,91
14Pelle Karlsson -03Götlunda IF31,22
15Simon Öberg -03Västerås FK31,62
16Albin Ekros -03Linköpings GIF31,63
17Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS32,19
18Elian Hjertén Norman -03Hammarby IF36,51

    P13 60 M HÄCK  HEAT 1    2016-01-09
1Markus Moberg -03Hammarby IF9,99Final
2Erik Torgersson -03Hammarby IF11,95Final
3Tobias Erlandh -03KFUM Örebro12,13Final
4Emil Sörqvist -03Huddinge AIS12,71Final
5Alexander Lindefalk -03Hammarby IF12,91

    P13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Teodor Borgius -03Hammarby IF10,49Final
2Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS10,91Final
3Liam Wiklander -03GoIF Tjalve11,14Final
4Albin Ekros -03Linköpings GIF11,50Final
5Benjamin Berge -03Motala AIF13,02

    P13 60 M HÄCK  FINAL    2016-01-09
1Markus Moberg -03Hammarby IF9,87
2Liam Wiklander -03GoIF Tjalve10,56
3Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS10,83
4Albin Ekros -03Linköpings GIF11,47
5Erik Torgersson -03Hammarby IF11,68
6Tobias Erlandh -03KFUM Örebro12,00
7Emil Sörqvist -03Huddinge AIS12,50
8Teodor Borgius -03Hammarby IF12,82

    P13 HÖJD      2016-01-09
1Simen Gimnes -03Asker SK, NOR1,51
2Jakob Friberg -03IF Göta Karlstad1,40
3Casper Elliot -03Huddinge AIS1,35
4Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS1,30
5Albin Ekros -03Linköpings GIF1,30
6Oskar Törnvall -03Hammarby IF1,25
7Erik Torgersson -03Hammarby IF1,25
8Jonatan Borg -03Hammarby IF1,25
9Markus Moberg -03Hammarby IF1,20
9Viktor Lilja -03Linköpings GIF1,20
11Emil Sörqvist -03Huddinge AIS1,20
11Emil Tärnvik -03Hammarby IF1,20
-Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad0,00


Markus Moberg
Casper Elliot
Simen Gimnes
Joakim Hellbratt
Emil Sörqvist
Oliver Ellström
Jonatan Borg
Viktor Lilja
Erik Torgersson
Emil Tärnvik
Albin Ekros
Oskar Törnvall
Jakob Friberg
115 120 125 130 135 140 143 151 153
o   o   xxx
o   xo  o   xo  xo  xxx
-   -   -   o   o   xxo o   xo  xxx
-   xo  o   o   xxx
o   xo  xxx
-   -   -   x-
o   xo  xxo xxx
o   o   xxx
o   o   xo  xxx
o   xo  xxx
o   xo  o   o   xxx
o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   xxx
    P13 KULA 3,0      2016-01-09
1Sebastian Eriksson -03Alunda SK10,03
2Alexander Lindefalk -03Hammarby IF8,93
3Casper Elliot -03Huddinge AIS8,48
4Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad8,25
5Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF8,17
6Albin Ekros -03Linköpings GIF7,67
7Oskar Törnvall -03Hammarby IF7,40
8Simon Öberg -03Västerås FK6,48
9Viktor Lilja -03Linköpings GIF6,19

Casper Elliot
Alexander Lindefalk
Oliver Ellström
Viktor Lilja
Sebastian Eriksson
Albin Ekros
Simon Öberg
Viktor Sjökvist
Oskar Törnvall
 768   794   737   835   848   831
 893   815   816   711   816   841
 756   771   825   814   796   707
 619   605   587
1003   834   876   817   897   940
 641   627   670   758   767   751
 599   589   648   633   614   612
 799   783   817     x   700   737
 740   736   719   696   683   703
    P12 200 M  HEAT 1    2016-01-09
1Justus Arenander -04Hammarby IF32,31
2Leon Danielsson Kindberg -04KFUM Örebro32,57
3Nils Holm -04Hammarby IF33,77
4Albin Stenström -04KFUM Örebro34,36

    P12 200 M  HEAT 2    
1Ludvig Malmsten -04Hammarby IF30,88
2Winston Marklund -04Hammarby IF33,10
-Lukas Posluk -04Linköpings GIFDQ linje

    P12 200 M  HEAT 3    
1Vilgot Elfström -04Linköpings GIF31,00
2Olle Staaf -04Linköpings GIF32,06
3Max Lundqvist -04Hammarby IF32,53
4Morgan Marmegård -04Hammarby IF33,89

    P12 200 M  HEAT 4    
1Filip Engström -04Hammarby IF28,62
2Viktor Stenberg Lilja -04KFUM Örebro33,01
3Adam Hellbom -04Falu IK33,21
-Alexander Forsmark -04Hammarby IFDQ linje

    P12 200 M  HEAT 5    
1Erik Zetterlund -04KFUM Örebro30,93
2David Kjellström -04KFUM Örebro33,95
3Guilhem Fulchiron -04Hammarby IF35,77
-Jonathan Appel -04Linköpings GIFbröt

    P12 200 M  HEAT 6    
1Alvin Reinebo -04KFUM Örebro29,60
2Elias Rigö -04Eskilstuna FI29,66
3Anton Andreasson -04Linköpings GIF30,99
4Henrik Skoog -04Västerås FK31,81

    P12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Filip Engström -04Hammarby IF28,62
2Alvin Reinebo -04KFUM Örebro29,60
3Elias Rigö -04Eskilstuna FI29,66
4Ludvig Malmsten -04Hammarby IF30,88
5Erik Zetterlund -04KFUM Örebro30,93
6Anton Andreasson -04Linköpings GIF30,99
7Vilgot Elfström -04Linköpings GIF31,00
8Henrik Skoog -04Västerås FK31,81
9Olle Staaf -04Linköpings GIF32,06
10Justus Arenander -04Hammarby IF32,31
11Max Lundqvist -04Hammarby IF32,53
12Leon Danielsson Kindberg -04KFUM Örebro32,57
13Viktor Stenberg Lilja -04KFUM Örebro33,01
14Winston Marklund -04Hammarby IF33,10
15Adam Hellbom -04Falu IK33,21
16Nils Holm -04Hammarby IF33,77
17Morgan Marmegård -04Hammarby IF33,89
18David Kjellström -04KFUM Örebro33,95
19Albin Stenström -04KFUM Örebro34,36
20Guilhem Fulchiron -04Hammarby IF35,77

    P12 60 M HÄCK  HEAT 1    2016-01-09
1Filip Engström -04Hammarby IF11,14Final
2Noel Rudberg -04Linköpings GIF12,07Final
3Anton Andreasson -04Linköpings GIF12,44Final
4Max Lundqvist -04Hammarby IF13,00Final
5Erik Zetterlund -04KFUM Örebro13,14Final
6Olle Staaf -04Linköpings GIF13,42

    P12 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI11,45Final
2Jonathan Appel -04Linköpings GIF12,76Final
3Winston Marklund -04Hammarby IF12,81Final
4Anton Högkvist -04Åsbro GoIF13,17
5Nils Holm -04Hammarby IF14,66
6Lukas Posluk -04Linköpings GIF15,13

    P12 60 M HÄCK  FINAL    2016-01-09
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI10,43
2Filip Engström -04Hammarby IF10,92
3Anton Andreasson -04Linköpings GIF12,26
4Noel Rudberg -04Linköpings GIF12,30
5Winston Marklund -04Hammarby IF12,40
6Jonathan Appel -04Linköpings GIF12,96
7Erik Zetterlund -04KFUM Örebro13,14
8Max Lundqvist -04Hammarby IF13,20

    P12 HÖJD      2016-01-09
1Noel Rudberg -04Linköpings GIF1,37
2Olle Staaf -04Linköpings GIF1,32
3Guilhem Fulchiron -04Hammarby IF1,27
4Leon Danielsson Kindberg -04KFUM Örebro1,27
5Adam Hellbom -04Falu IK1,27
6Albin Stenström -04KFUM Örebro1,27
7Anton Andreasson -04Linköpings GIF1,22
8Vilgot Elfström -04Linköpings GIF1,22
9Nils Holm -04Hammarby IF1,17
10Max Lundqvist -04Hammarby IF1,17
10Ludvig Malmsten -04Hammarby IF1,17
12Morgan Marmegård -04Hammarby IF1,17
13Winston Marklund -04Hammarby IF1,12
13Filip Engström -04Hammarby IF1,12
15Lukas Posluk -04Linköpings GIF1,07


Lukas Posluk
Winston Marklund
Max Lundqvist
Leon Danielsson Kindberg
Olle Staaf
Morgan Marmegård
Filip Engström
Vilgot Elfström
Guilhem Fulchiron
Adam Hellbom
Anton Andreasson
Albin Stenström
Ludvig Malmsten
Nils Holm
Noel Rudberg
107 112 117 122 127 132 137 140
o   xxx
o   o   xxx
o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   xxo xxo xxx
xo  xxo xxo xxx
-   o   xxx
o   o   o   xo  xxx
o   xo  o   xxo o   xxx
-   o   o   o   xxo xxx
-   -   xo  o   xxx
xo  o   o   o   xxo xxx
o   o   xo  xxx
o   o   o   xxx
-   -   o   -   o   o   o   xxx
    P12 KULA 3,0      2016-01-09
1Adam Hellbom -04Falu IK7,98
2Noel Rudberg -04Linköpings GIF7,47
3Henrik Skoog -04Västerås FK6,57
4Vilgot Elfström -04Linköpings GIF6,51
5Anton Andreasson -04Linköpings GIF6,22
6Oscar Johnsson -04KFUM Örebro5,97
7Emil Fredensborg -04KFUM Örebro5,97
8Olle Staaf -04Linköpings GIF5,85
9Lukas Posluk -04Linköpings GIF5,31
10Ludvig Malmsten -04Hammarby IF5,28
11Max Lundqvist -04Hammarby IF5,08
12Justus Arenander -04Hammarby IF4,77
13Nils Holm -04Hammarby IF4,71
14Morgan Marmegård -04Hammarby IF4,28
15Alexander Forsmark -04Hammarby IF4,16

Max Lundqvist
Oscar Johnsson
Henrik Skoog
Lukas Posluk
Justus Arenander
Ludvig Malmsten
Noel Rudberg
Nils Holm
Emil Fredensborg
Anton Andreasson
Morgan Marmegård
Olle Staaf
Vilgot Elfström
Alexander Forsmark
Adam Hellbom
 508   497   500
 575   597   576   583   548   471
   x     x   570   576   657   605
 490   264   531
 471   477   467
 473   399   528
 680   703   727   672   747   721
 432   458   471
   x   597   535   555   556   579
 580   612   578   567   622   608
   x   428     x
 546     x   543   580   571   585
 616   586   594   651     x   583
 386   413   416
 760   724   726   798   686   790
    P11 200 M  HEAT 1    2016-01-09
1Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro35,31
2Leon Bodén -05Motala AIF35,48
3Teodor Wahlström -05Linköpings GIF36,16
4Martin Salimi Omberg -05Hammarby IF43,57

    P11 200 M  HEAT 2    
1Sebastian Brodin -05Glanshammars IF34,06
2Hampus Forster -05Hammarby IF35,35
3Robin Ringström -05KFUM Örebro39,82
4Felix Elliot -05Huddinge AIS40,74

    P11 200 M  HEAT 3    
1Anton Eklind -05KFUM Örebro33,22
2Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro34,22
3Simon Pettersson -05KFUM Örebro35,02
4Simon Asplund -05Hammarby IF35,52

    P11 200 M  HEAT 4    
1Calle Lindstedt -05Motala AIF30,48
2Vide Kjellgren -05Linköpings GIF31,81
3Emil Wäsström -05Linköpings GIF32,04
4Hampus Wiborg -05KFUM Örebro34,21

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Calle Lindstedt -05Motala AIF30,48
2Vide Kjellgren -05Linköpings GIF31,81
3Emil Wäsström -05Linköpings GIF32,04
4Anton Eklind -05KFUM Örebro33,22
5Sebastian Brodin -05Glanshammars IF34,06
6Hampus Wiborg -05KFUM Örebro34,21
7Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro34,22
8Simon Pettersson -05KFUM Örebro35,02
9Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro35,31
10Hampus Forster -05Hammarby IF35,35
11Leon Bodén -05Motala AIF35,48
12Simon Asplund -05Hammarby IF35,52
13Teodor Wahlström -05Linköpings GIF36,16
14Robin Ringström -05KFUM Örebro39,82
15Felix Elliot -05Huddinge AIS40,74
16Martin Salimi Omberg -05Hammarby IF43,57

    P11 HÖJD      2016-01-09
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,25
2Anton Eklind -05KFUM Örebro1,22
3Emil Wäsström -05Linköpings GIF1,22
4Erik Åhman -05Vårgårda IK1,14
5Melker Lidholt -05IF Göta Karlstad1,14
6Filip B Knochenhauer -05KFUM Örebro1,09
7Dennis Larsson -05Fjugesta IF1,09
8Hampus Forster -05Hammarby IF1,09
9Teodor Wahlström -05Linköpings GIF1,04
9Leon Bodén -05Motala AIF1,04
9Simon Asplund -05Hammarby IF1,04
12Robin Ringström -05KFUM Örebro1,04
13Felix Elliot -05Huddinge AIS1,04


Teodor Wahlström
Emil Wäsström
Erik Åhman
Dennis Larsson
Melker Lidholt
Albin Gyhlenius
Anton Eklind
Filip B Knochenhauer
Leon Bodén
Robin Ringström
Felix Elliot
Hampus Forster
Simon Asplund
94  99  104 109 114 119 122 125 132
o   o   o   xxx
o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxx
o   o   xo  o   xxx
o   o   xxo xxo xxo xxx
-   -   -   xo  o   xxo xo  xxo xxx
o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
o   o   xo  xxx
o   o   xxo xxx
o   o   o   xo  xx-
o   o   o   xxx
    P11 KULA 2,0      2016-01-09
1Robin Ringström -05KFUM Örebro9,27
2Gustav Jansson -05IK Westmannia9,15
3Leon Bodén -05Motala AIF8,58
4Teodor Wallén -05Götlunda IF8,33
5Johan Runesson -05Fjugesta IF7,68
6Hampus Forster -05Hammarby IF7,16
7Dennis Larsson -05Fjugesta IF6,98
8Anton Eklind -05KFUM Örebro6,78
9Calle Lindstedt -05Motala AIF6,78
10Emil Wäsström -05Linköpings GIF6,28
11Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro5,27
12Felix Elliot -05Huddinge AIS4,63
13Martin Salimi Omberg -05Hammarby IF4,59

Dennis Larsson
Emil Wäsström
Teodor Wallén
Martin Salimi Omberg
Hampus Forster
Albin Gyhlenius
Felix Elliot
Calle Lindstedt
Gustav Jansson
Anton Eklind
Leon Bodén
Johan Runesson
Robin Ringström
 663   698     x   577     x   616
   x   628   602
 771   833   759   820   732   782
 405   365   459
 634   697     x   716   715     x
 406   527   507
 463   454     x
 647   556   678
 770   915   912   842   750   915
 678     x   667     x     x   602
 770   776   814   838   839   858
 701   687   760   768   768   743
   x   805   887   792   927   920
    P10 200 M  HEAT 1    2016-01-09
1Amel Gacic -06KFUM Örebro35,66
2Hugo Fransson -06KFUM Örebro39,23
3Axel Norsebäck -06Frövi IK41,86

    P10 200 M  HEAT 2    
1Buster Runheim -06KFUM Örebro35,19
2Theo Söderlund -06Alunda SK38,42
3Jasper Norlander -06Glanshammars IF39,14
4Olle Persson -06Stocksäters IF44,06

    P10 200 M  HEAT 3    
1Julius Wiklund -06IK Wilske34,17
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF34,58
3Jon Joelsson -06KFUM Örebro34,96
4Ivar Jendeberg Lange -06KFUM Örebro38,71

    P10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Julius Wiklund -06IK Wilske34,17
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF34,58
3Jon Joelsson -06KFUM Örebro34,96
4Buster Runheim -06KFUM Örebro35,19
5Amel Gacic -06KFUM Örebro35,66
6Theo Söderlund -06Alunda SK38,42
7Ivar Jendeberg Lange -06KFUM Örebro38,71
8Jasper Norlander -06Glanshammars IF39,14
9Hugo Fransson -06KFUM Örebro39,23
10Axel Norsebäck -06Frövi IK41,86
11Olle Persson -06Stocksäters IF44,06

    P10 HÖJD      2016-01-09
1Julius Wiklund -06IK Wilske1,27
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF1,10
3Theo Söderlund -06Alunda SK1,02
4Axel Norsebäck -06Frövi IK1,02
5Jasper Norlander -06Glanshammars IF0,97
6Erik Sethsson -07IK Sisu0,87


Julius Wiklund
Axel Norsebäck
Theo Söderlund
Erik Sethsson
Johan Lindkvist
Jasper Norlander
82  87  92  97  102 107 110 113 120 125 127 129
o   o   o   o   o   o   o   xo  o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xxx
o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxx
-   xo  xo  xo  xxx
    P10 KULA 2,0      2016-01-09
1Wille Gäverth -06Åsbro GoIF7,47
2Theo Söderlund -06Alunda SK6,58
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF6,29
4Jasper Norlander -06Glanshammars IF5,97
5Axel Norsebäck -06Frövi IK5,35
6Olle Persson -06Stocksäters IF3,89

Jasper Norlander
Theo Söderlund
Axel Norsebäck
Olle Persson
Wille Gäverth
Johan Lindkvist
 591   597   561   580   556   555
 577   590   588   639   597   658
   x   427   479   474   503   535
 322   338   389   342   372   373
 704   728   727   713   720   747
 515   629   554   605     x   571
    P9 400 M  HEAT 1    2016-01-09
1Herman Fransson -08KFUM Örebro1.28,45
2Milo Åvall -08KFUM Örebro1.38,17
3Lukas Sörling -08KFUM Örebro1.39,23
4Adam Wong -08KFUM Örebro1.39,25
5Oskar Eriksson -08KFUM Örebro1.40,24
6William Nydén -08KFUM Örebro1.42,85
7Isak Polstam -08KFUM Örebro1.56,15

    P9 400 M  HEAT 2    
1Erik Sethsson -07IK Sisu1.17,95
2Sigvard Einarson -07Wedevågs IF1.21,51
3Edvin Carlsson -07KFUM Örebro1.24,51
4Svante Gustafsson -08KFUM Örebro1.25,34
5Axel Blomkvist -07KFUM Örebro1.26,72
6Alfred Andersson-Lindberg -07KFUM Örebro1.30,10
7Alexander Svensson -07Istrums SK1.31,35
8Joel Hagvall -07KFUM Örebro1.32,16

    P9 400 M  SAMLAD LISTA    
1Erik Sethsson -07IK Sisu1.17,95
2Sigvard Einarson -07Wedevågs IF1.21,51
3Edvin Carlsson -07KFUM Örebro1.24,51
4Svante Gustafsson -08KFUM Örebro1.25,34
5Axel Blomkvist -07KFUM Örebro1.26,72
6Herman Fransson -08KFUM Örebro1.28,45
7Alfred Andersson-Lindberg -07KFUM Örebro1.30,10
8Alexander Svensson -07Istrums SK1.31,35
9Joel Hagvall -07KFUM Örebro1.32,16
10Milo Åvall -08KFUM Örebro1.38,17
11Lukas Sörling -08KFUM Örebro1.39,23
12Adam Wong -08KFUM Örebro1.39,25
13Oskar Eriksson -08KFUM Örebro1.40,24
14William Nydén -08KFUM Örebro1.42,85
15Isak Polstam -08KFUM Örebro1.56,15

    P9 KULA 2,0      2016-01-09
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro5,71
2Alexander Svensson -07Istrums SK5,67
3Sigvard Einarson -07Wedevågs IF5,47
4Erik Sethsson -07IK Sisu5,11
5Viktor Näslund -07KFUM Örebro4,92
6Erik Eisler -08Åsbro GoIF4,08
7Milo Åvall -08KFUM Örebro3,06
8Isak Polstam -08KFUM Örebro3,01

Erik Eisler
Sigvard Einarson
Noah Karlsson Hjortborg
Erik Sethsson
Isak Polstam
Viktor Näslund
Alexander Svensson
Milo Åvall
 375   377   408     x   289   321
 506   547   464   497   510   526
 536   517   503   571   570   558
 468   495   360   511   437   485
 225   239   263   301   250   295
 468   444   464   470   452   492
 490     x   567   564   541   440
   x   306   301   295   298   290
    KVINNOR 200 M  HEAT 1    2016-01-09
1Amanda Järnvall -99GoIF Tjalve26,67
2Therese Knutsson -00Glanshammars IF28,12
3Hanna Heinemann -97IF Göta Karlstad29,31

    KVINNOR 200 M  HEAT 2    
1Johanna Elfving -96KFUM Örebro27,71
2Elin Bärjegård -99Leksands FIK28,18
3Agnes Elfvingsson -98Linköpings GIF28,65

    KVINNOR 200 M  HEAT 3    
1Therese Bjureby -97Linköpings GIF26,73
2Karin Ytterberg -97IK Ymer26,93
3Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad27,22

    KVINNOR 200 M  HEAT 4    
1Moa Ullgren -96GoIF Tjalve25,97
2Amanda Holmberg -98Lidköpings IS26,07
3Minna Svärd -98IF Göta Karlstad26,42
4Linnéa Agefjäll -97Linköpings GIF26,76

    KVINNOR 200 M  HEAT 5    
1Sara Söderberg -94GoIF Tjalve25,21
2Emelie Rantzow -98IK Ymer25,22
3Amanda Hansson -99Hässelby SK25,44

    KVINNOR 200 M  SAMLAD LISTA    
1Sara Söderberg -94GoIF Tjalve25,21
2Emelie Rantzow -98IK Ymer25,22
3Amanda Hansson -99Hässelby SK25,44
4Moa Ullgren -96GoIF Tjalve25,97
5Amanda Holmberg -98Lidköpings IS26,07
6Minna Svärd -98IF Göta Karlstad26,42
7Amanda Järnvall -99GoIF Tjalve26,67
8Therese Bjureby -97Linköpings GIF26,73
9Linnéa Agefjäll -97Linköpings GIF26,76
10Karin Ytterberg -97IK Ymer26,93
11Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad27,22
12Johanna Elfving -96KFUM Örebro27,71
13Therese Knutsson -00Glanshammars IF28,12
14Elin Bärjegård -99Leksands FIK28,18
15Agnes Elfvingsson -98Linköpings GIF28,65
16Hanna Heinemann -97IF Göta Karlstad29,31

    KVINNOR 800 M      2016-01-09
1Jenni Ehn-Gårdhage -78Västerås FK2.27,39
2Nicole Sörensen -96Falu IK2.29,49
3Maja Hagelvik -00KFUM Örebro2.42,38
4Agnes Jansson -98IK Westmannia2.53,81

    KVINNOR 60 M HÄCK  HEAT 1    2016-01-09
1Amanda Holmberg -98Lidköpings IS8,73Final
2Maryann Andreasson -92IF Göta Karlstad9,00Final
3Karin Ytterberg -97IK Ymer9,53Final
4Sofia Jäger Stenberg -94Sundbybergs IK9,62Final
5Eunice Nilsson -98KFUM Örebro9,84

    KVINNOR 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Maja Rogemyr -91IF Göta Karlstad8,45Final
2Caroline Tegel -90IF Göta Karlstad8,61Final
3Lisa Piscator -97IF Göta Karlstad9,58Final
4Therese Bjureby -97Linköpings GIF9,62Final
-Anna Westher -97KFUM Örebrobröt

    KVINNOR 60 M HÄCK  FINAL    2016-01-09
1Maja Rogemyr -91IF Göta Karlstad8,45
2Caroline Tegel -90IF Göta Karlstad8,63
3Amanda Holmberg -98Lidköpings IS8,78
4Maryann Andreasson -92IF Göta Karlstad8,90
5Therese Bjureby -97Linköpings GIF9,42
6Lisa Piscator -97IF Göta Karlstad9,42
7Karin Ytterberg -97IK Ymer9,68
-Sofia Jäger Stenberg -94Sundbybergs IKej start

    KVINNOR STAV      2016-01-09
1Minna Svärd -98IF Göta Karlstad3,53
2Erica Edström -97IFK Kristinehamn3,33
3Fanny Fransson Bergetoft -96KFUM Örebro3,23
-Malin Gillman -94Stocksäters IF0,00

    KVINNOR LÄNGD      2016-01-09
1Moa Ullgren -96GoIF Tjalve5,72
2Emelie Rantzow -98IK Ymer5,58
3Jenny Lestander -98Linköpings GIF5,47
4Moa Nykvist -98Gefle IF5,33
5Amanda Seger -98Gefle IF5,29
6Claudia Spanier -98Upsala IF5,16
7Eunice Nilsson -98KFUM Örebro5,08
8Elin Andersson-Junestav -98GoIF Tjalve5,07
9Lisa Piscator -97IF Göta Karlstad4,90
10Anna Fransson -97IK Wilske4,53

Claudia Spanier
Jenny Lestander
Moa Ullgren
Elin Andersson-Junestav
Emelie Rantzow
Anna Fransson
Lisa Piscator
Eunice Nilsson
Moa Nykvist
Amanda Seger
   x    508    507    485    516    508
 547      x    540    538    544    541
 562      x    572    551      x      x
 478    493    481    478    507    469
   x    547      x    534    551    558
 453    437    435
   x      x    490
 484    508    462    481    497      x
 517      x      x    533    520      x
 529    521    518      x    510    519
    F17 400 M  HEAT 1    2016-01-09
1Tilda Lundström -99Eskilstuna FI1.06,17
2Karin Sillén -00Linköpings GIF1.07,41
3Alice Eriksson -99IF Göta Karlstad1.08,99

    F17 400 M  HEAT 2    
1Cornelia Alm -00Täby IS1.02,67
2Lovisa Ellström -00IF Göta Karlstad1.03,36
3Ester Björck -99Motala AIF1.03,60

    F17 400 M  HEAT 3    
1Jonna Claesson -00Stora Skedvi IK59,02
2Hannah Hellbom -00Falu IK1.00,50
3Hanna Säfström -00KFUM Örebro1.02,05
-Ebba Kuylenstjerna -99Spårvägens FKbröt

    F17 400 M  SAMLAD LISTA    
1Jonna Claesson -00Stora Skedvi IK59,02
2Hannah Hellbom -00Falu IK1.00,50
3Hanna Säfström -00KFUM Örebro1.02,05
4Cornelia Alm -00Täby IS1.02,67
5Lovisa Ellström -00IF Göta Karlstad1.03,36
6Ester Björck -99Motala AIF1.03,60
7Tilda Lundström -99Eskilstuna FI1.06,17
8Karin Sillén -00Linköpings GIF1.07,41
9Alice Eriksson -99IF Göta Karlstad1.08,99

    F17 60 M HÄCK  HEAT 1    2016-01-09
1Ida Thunberg -99IK Stål8,55Final
2Amanda Hansson -99Hässelby SK8,66Final
3Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro9,88Final
4Linnéa Bodin -00KFUM Örebro10,21Final
5Camilla Appel -99IF Göta Karlstad10,91

    F17 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Victoria Almerén Hansson -99Hammarby IF8,60Final
2Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF9,47Final
3Elin Bärjegård -99Leksands FIK9,86Final
4Jonna Uttman -99IF Göta Karlstad10,28Final
5Ebba Löfholm -00KFUM Örebro11,83

    F17 60 M HÄCK  FINAL    2016-01-09
1Victoria Almerén Hansson -99Hammarby IF8,47
2Ida Thunberg -99IK Stål8,50
3Amanda Hansson -99Hässelby SK8,53
4Mathilda Ekholm -00Råby-Rekarne FIF9,30
5Elin Bärjegård -99Leksands FIK9,49
6Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro9,97
7Linnéa Bodin -00KFUM Örebro10,08
8Jonna Uttman -99IF Göta Karlstad10,24

    F17 STAV      2016-01-09
1Amanda Järnvall -99GoIF Tjalve3,03
2Alva Sundin -01Täby IS3,03
3Amanda Finney Nilsson -01Täby IS2,63
4Emmy Haavisto -00Eskilstuna FI2,53
5Ellen Haavisto -00Eskilstuna FI2,43
6Kajsa Jansson -00IK Westmannia2,13

    F17 LÄNGD      2016-01-09
1Ida Thunberg -99IK Stål5,87
2Maja Nilsson -99Motala AIF5,67
3Hannah Hellbom -00Falu IK5,23
4Melina Holse -99Linköpings GIF5,16
5Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro5,07
6Emelina Wirebro -99Motala AIF5,00
7Julia Larsson -99Motala AIF4,99
8Alice Eriksson -99IF Göta Karlstad4,77
9Elin Bärjegård -99Leksands FIK4,65
10Camilla Appel -99IF Göta Karlstad4,53
11Kajsa Jansson -00IK Westmannia4,53
12Linnéa Bodin -00KFUM Örebro4,40
13Jessica Persson -00KFUM Örebro4,35
14Ebba Löfholm -00KFUM Örebro4,06
15Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad3,37
16Therese Knutsson -00Glanshammars IF3,13

Alice Eriksson
Linnéa Bodin
Hannah Hellbom
Melina Holse
Therese Knutsson
Julia Larsson
Ida Thunberg
Ebba Gustavsson
Elin Bärjegård
Jessica Persson
Maja Nilsson
Kajsa Jansson
Emelina Wirebro
Camilla Appel
Ebba Löfholm
Ingrid Holmquist
 472   477   454   454   467   468
 411   430   440
 518   514   517   523   507   517
 513     x   499   488   513   516
 313     x     x
   x   499     x   487   481     x
   x   533   587   339   560   561
   x   337     x
 435   454   465
 435   434   419
 509   561   558   567   566   567
   x   453     x
   x   493   480   494   500     x
 453     x   452
 400   402   406
 486   507   472     x   504   496
    F15 200 M  HEAT 1    2016-01-09
1Amanda Finney Nilsson -01Täby IS27,82
2Hannah Stenbeck -01Täby IS29,90
3Minna Carlberg -01Linköpings GIF31,59

    F15 200 M  HEAT 2    
1Alva Sundin -01Täby IS28,73
2Madelene Amnebratt -01KFUM Örebro30,38
-Filippa Norberg -01Linköpings GIFej start

    F15 200 M  HEAT 3    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro26,86
2Melina Mancuso -01Västerås FK27,61
3Olivia Österling-Strömstedt -01IF Göta Karlstad27,96
4Emelie Jälmeneng -01IK Wilske28,18

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro26,86
2Melina Mancuso -01Västerås FK27,61
3Amanda Finney Nilsson -01Täby IS27,82
4Olivia Österling-Strömstedt -01IF Göta Karlstad27,96
5Emelie Jälmeneng -01IK Wilske28,18
6Alva Sundin -01Täby IS28,73
7Hannah Stenbeck -01Täby IS29,90
8Madelene Amnebratt -01KFUM Örebro30,38
9Minna Carlberg -01Linköpings GIF31,59

    F15 60 M HÄCK      2016-01-09
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro9,20
2Alva Wolwan -01Upsala IF9,55
3Moa Eklundh -01KFUM Örebro9,56
4Filippa Norberg -01Linköpings GIF10,44

    F15 STAV      2016-01-09
1Alva Sundin -01Täby IS3,33
2Filippa Norberg -01Linköpings GIF2,93
3Amanda Finney Nilsson -01Täby IS2,73

    F15 LÄNGD      2016-01-09
1Lovisa Ulegård -01Västerås FK5,04
2Hannah Stenbeck -01Täby IS4,83
3Olivia Österling-Strömstedt -01IF Göta Karlstad4,60
4Alva Wolwan -01Upsala IF4,54
5Emelie Jälmeneng -01IK Wilske4,47
6Johanna Lundqvist -01Linköpings GIF4,23
7Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad4,15
8Amira Musa -01KFUM Örebro3,97
9Loo Linn Ljungstedt -01Hammarby IF3,55
10Clara Larsson -01KFUM Örebro3,50
Capobianco Emily -01KFUM Örebro0,00

Lovisa Ulegård
Alva Wolwan
Emelie Jälmeneng
Hannah Stenbeck
Maja Karlsson
Clara Larsson
Capobianco Emily
Olivia Österling-Strömstedt
Loo Linn Ljungstedt
Johanna Lundqvist
Amira Musa
   x    488    474    449      x    504
   x    434      x    454    414    424
 441    446    447    428    418    442
 447    443    469    476    477    483
 386    386    386    415      x    399
 350      x      x
   x      x      x
   x    446    406    424    432    460
 342    347    355
 414    420    423    410    414      x
 382    388    397    395    387    394
    F14 200 M  HEAT 1    2016-01-09
1Alva Hilding -02Motala AIF30,12
2Julia Jansson -02Hammarby IF31,38
3Ellen Steinvall -02Motala AIF31,46

    F14 200 M  HEAT 2    
1Åsa Trosell -02Hammarby IF28,33
2Lisa Brundin -02Hammarby IF30,54
3Saga Örman -02Hammarby IF33,06
4Alexandra Nilsson -02Götlunda IF33,80

    F14 200 M  HEAT 3    
1Ebba Melin -02Katrineholms SK32,38
2Vera Borseman -02Hammarby IF32,71
3Lovisa Gustafsson -02KFUM Örebro33,49
4Maja Bjurman -02KFUM Örebro34,37

    F14 200 M  HEAT 4    
1Liv Andersson -02Rånäs 4H30,47
2Sofia Ejlertsson -02Björkfors GoIF30,69
3Maja Persson -02Stocksäters IF30,84
-Molly Freeman -02Hammarby IFej start

    F14 200 M  HEAT 5    
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn29,37
2Julia Widén -02Glanshammars IF29,59
3Matilda Eklind -02KFUM Örebro29,64
4Johanna Wirebro -02Motala AIF29,81

    F14 200 M  HEAT 6    
1Sofie Franzén -02KFUM Örebro28,22
2Minna Qvarnström -02Kils AIK28,61
3Ida Pettersson -02KFUM Örebro29,28
4Julia Hultebring -02Motala AIF30,16

    F14 200 M  HEAT 7    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF27,46
2Sophie Reid -02IK Ymer27,89
3Emmy Lindström -02Kils AIK27,95
4Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro28,15

    F14 200 M  SAMLAD LISTA    
1Klara Frih -02Åsbro GoIF27,46
2Sophie Reid -02IK Ymer27,89
3Emmy Lindström -02Kils AIK27,95
4Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro28,15
5Sofie Franzén -02KFUM Örebro28,22
6Åsa Trosell -02Hammarby IF28,33
7Minna Qvarnström -02Kils AIK28,61
8Ida Pettersson -02KFUM Örebro29,28
9Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn29,37
10Julia Widén -02Glanshammars IF29,59
11Matilda Eklind -02KFUM Örebro29,64
12Johanna Wirebro -02Motala AIF29,81
13Alva Hilding -02Motala AIF30,12
14Julia Hultebring -02Motala AIF30,16
15Liv Andersson -02Rånäs 4H30,47
16Lisa Brundin -02Hammarby IF30,54
17Sofia Ejlertsson -02Björkfors GoIF30,69
18Maja Persson -02Stocksäters IF30,84
19Julia Jansson -02Hammarby IF31,38
20Ellen Steinvall -02Motala AIF31,46
21Ebba Melin -02Katrineholms SK32,38
22Vera Borseman -02Hammarby IF32,71
23Saga Örman -02Hammarby IF33,06
24Lovisa Gustafsson -02KFUM Örebro33,49
25Alexandra Nilsson -02Götlunda IF33,80
26Maja Bjurman -02KFUM Örebro34,37

    F14 60 M HÄCK  HEAT 1    2016-01-09
1Ebba Åhman -02IK Ymer9,88Final
2Alva Hilding -02Motala AIF10,12Final
3Liv Andersson -02Rånäs 4H10,14Final
4Johanna Wirebro -02Motala AIF10,27Final
5Sofia Ejlertsson -02Björkfors GoIF10,47Final
6Liv Oscarsson -02Hammarby IF12,51

    F14 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Tilde Inelind -02Kils AIK9,97Final
2Clara Bernhult -02KFUM Örebro10,05Final
3Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF11,51Final
4Saga Örman -02Hammarby IF11,83
5Maja Bjurman -02KFUM Örebro12,68

    F14 60 M HÄCK  FINAL    2016-01-09
1Tilde Inelind -02Kils AIK9,59
2Ebba Åhman -02IK Ymer9,71
3Clara Bernhult -02KFUM Örebro9,87
4Alva Hilding -02Motala AIF10,02
5Liv Andersson -02Rånäs 4H10,14
6Johanna Wirebro -02Motala AIF10,21
7Sofia Ejlertsson -02Björkfors GoIF10,42
8Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF11,37

    F14 STAV      2016-01-09
1Emma Johansson -02Stocksäters IF2,83
2Alva Hilding -02Motala AIF2,03
3Maja Nilsson -02KFUM Örebro1,73
4Alva Nilsson -04KFUM Örebro1,53
-Ida Nielsen -02Hammarby IF0,00

    F14 LÄNGD      2016-01-09
1Klara Frih -02Åsbro GoIF4,85
2Ida Pettersson -02KFUM Örebro4,80
3Tilde Inelind -02Kils AIK4,69
4Johanna Wirebro -02Motala AIF4,66
5Alva Hilding -02Motala AIF4,53
6Hanna Bäckman -02Danderyds SK4,48
7Clara Bernhult -02KFUM Örebro4,47
8Liv Andersson -02Rånäs 4H4,46
9Selma Söderholm -02Frövi IK4,26
10Åsa Trosell -02Hammarby IF4,23
11Julia Hultebring -02Motala AIF4,18
12Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn4,13
13Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF4,02
14Sofia Ejlertsson -02Björkfors GoIF4,00
15Matilda Eklind -02KFUM Örebro3,93
16Emelie Lindgren -02Glanshammars IF3,84
17Fredrika Pettersson -02Hammarby IF3,84
18Lisa Brundin -02Hammarby IF3,82
19Lisa Kareliussen -02Glanshammars IF3,77
20Olivia Hallsten -02Rånäs 4H3,73
21Molly Freeman -02Hammarby IF3,69
22Fanny Bergman -02Hammarby IF3,67
23Ebba Melin -02Katrineholms SK3,65
24Maja Bjurman -02KFUM Örebro3,63
25Julia Jansson -02Hammarby IF3,61
26Ida Nielsen -02Hammarby IF3,59
27Sofie Fransson -02KFUM Örebro3,55
28Saga Örman -02Hammarby IF3,52
29Liv Oscarsson -02Hammarby IF3,49
30Sophie Reid -02IK Ymer3,37
31Sabelle Beraki -02Hammarby IF3,26
32Tilda Krüsell Berg -02Hammarby IF3,24
33Maja Nilsson -02KFUM Örebro2,97
Ellen Steinvall -02Motala AIF0,00

Ebba Melin
Julia Jansson
Ellen Steinvall
Molly Freeman
Tilde Inelind
Tilda Krüsell Berg
Ida Nielsen
Fanny Bergman
Maja Nilsson
Maja Bjurman
Ida Pettersson
Liv Andersson
Saga Örman
Sofia Ejlertsson
Sabelle Beraki
Clara Bernhult
Hanna Bäckman
Julia Hultebring
Selma Söderholm
Liv Oscarsson
Vendela Högkvist
Lisa Kareliussen
Johanna Wirebro
Sophie Reid
Olivia Hallsten
Klara Frih
Alva Hilding
Åsa Trosell
Filippa Dedorsson
Fredrika Pettersson
Sofie Fransson
Emelie Lindgren
Matilda Eklind
Lisa Brundin
 365   352   346
   x     x   361
   x     x     x
 354   369     x
 466   457   469   457   445   452
 324   303   324
 347   344   359
 367   346   358
   x   297   255
   x   280   363
 480   470   469   452   355   463
   x   436   425   142     x   446
 352   338   325
 391   387   400
 326     x   130
 431     x     x     x     x   447
 448   199   262     -     -     -
 411   351   418
 415   404   426
 342   349   341
 402   391   384
 350   377     x
   x   424   466   452   293     x
 319   336   337
 373   201   346
 485   464   467   472   470   484
 430   446   440   440   453   446
 423     x   423
 362   413   406
 384   362   361
 341   353   355
 382   370   384
 268   346   393
   x     x   382
    F13 200 M  HEAT 1    2016-01-09
1Julia Nilsson -03Sundbybergs IK29,58
2Elin Petersen -03IF Göta Karlstad30,77
3Linn Harryson -03Hammarby IF31,08
4Tamina Lindgren -03Glanshammars IF35,17

    F13 200 M  HEAT 2    
1Sigrid Beckman Berg -03Hammarby IF30,93
2Myra Eriksson -03Stocksäters IF30,97
3Albertina Brandt -03Hammarby IF34,26
4Vera Filipovic -03Hammarby IF37,32

    F13 200 M  HEAT 3    
1Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad29,30
2Fiona Eriksson -03Västerås FK30,25
3Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro31,37
4Josefine Svensk Jerner -03IFK Lidingö31,69

    F13 200 M  HEAT 4    
1Anna-Lisa Deltin -03Hammarby IF30,24
2Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI30,45
3Felicia Cronhager -03Sundbybergs IK30,73
4Hilda Larheden Utvik -03Hammarby IF31,19

    F13 200 M  HEAT 5    
1Beata Edelholm -03Hammarby IF28,31
2Klara Avebäck -03Hammarby IF29,64
3Tova Gisslén -03IK Wilske29,77
4Tilda Karlsson -03Linköpings GIF29,92

    F13 200 M  HEAT 6    
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK27,98
2Kathleen Larsson -03Hammarby IF28,06
3Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro28,40
4Sara Lundqvist -03Linköpings GIF28,90

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK27,98
2Kathleen Larsson -03Hammarby IF28,06
3Beata Edelholm -03Hammarby IF28,31
4Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro28,40
5Sara Lundqvist -03Linköpings GIF28,90
6Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad29,30
7Julia Nilsson -03Sundbybergs IK29,58
8Klara Avebäck -03Hammarby IF29,64
9Tova Gisslén -03IK Wilske29,77
10Tilda Karlsson -03Linköpings GIF29,92
11Anna-Lisa Deltin -03Hammarby IF30,24
12Fiona Eriksson -03Västerås FK30,25
13Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI30,45
14Felicia Cronhager -03Sundbybergs IK30,73
15Elin Petersen -03IF Göta Karlstad30,77
16Sigrid Beckman Berg -03Hammarby IF30,93
17Myra Eriksson -03Stocksäters IF30,97
18Linn Harryson -03Hammarby IF31,08
19Hilda Larheden Utvik -03Hammarby IF31,19
20Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro31,37
21Josefine Svensk Jerner -03IFK Lidingö31,69
22Albertina Brandt -03Hammarby IF34,26
23Tamina Lindgren -03Glanshammars IF35,17
24Vera Filipovic -03Hammarby IF37,32

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1    2016-01-09
1Selma Holtbäck -03KFUM Örebro10,47Final
2Anna-Lisa Deltin -03Hammarby IF10,55Final
3Sara Luul -03Hammarby IF10,67Final
4Julia Nilsson -03Sundbybergs IK11,08
5Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI11,73
6Wilma Karlsson -03Säffle FIK11,89
7Ida Svensson -03Istrums SK13,42

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF10,35Final
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF10,82Final
3Elin Petersen -03IF Göta Karlstad11,04
4Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro11,66
5Albertina Brandt -03Hammarby IF12,68
6Ida Gustafsson -03Istrums SK12,74
7Nora Eriksson -03Motala AIF12,84

    F13 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Rebecca Niska -03Linköpings GIF10,32Final
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF10,71Final
3Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad10,81Final
4Tilda Karlsson -03Linköpings GIF11,51
5Tamina Lindgren -03Glanshammars IF12,67
-Tova Gisslén -03IK WilskeDQ start

    F13 60 M HÄCK  FINAL    2016-01-09
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF10,31
2Rebecca Niska -03Linköpings GIF10,31
3Sara Luul -03Hammarby IF10,40
4Anna-Lisa Deltin -03Hammarby IF10,55
5Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad10,56
6Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF10,83
7Tindra Frykholm -03Glanshammars IF11,03
8Selma Holtbäck -03KFUM Örebro11,21

    F13 LÄNGD ZON      2016-01-09
1Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI4,91
2Anna-Lisa Deltin -03Hammarby IF4,73
3Klara Frykholm -03Glanshammars IF4,71
4Kathleen Larsson -03Hammarby IF4,63
5Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro4,62
6Ebba Wulcan -03Säffle FIK4,62
7Malva Nilsson -03Motala AIF4,59
8Tova Gisslén -03IK Wilske4,59
9Alicia Löwhagen -03Hammarby IF4,51
10Elin Petersen -03IF Göta Karlstad4,42
11Tilda Karlsson -03Linköpings GIF4,41
12Julia Nilsson -03Sundbybergs IK4,41
13Tindra Frykholm -03Glanshammars IF4,37
14Klara Avebäck -03Hammarby IF4,32
15Beata Edelholm -03Hammarby IF4,31
16Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad4,26
17Sara Luul -03Hammarby IF4,25
18Myra Eriksson -03Stocksäters IF4,23
19Josefine Svensk Jerner -03IFK Lidingö4,07
20Rebecca Niska -03Linköpings GIF3,94
21Nora Eriksson -03Motala AIF3,93
22Sigrid Beckman Berg -03Hammarby IF3,86
23Linn Harryson -03Hammarby IF3,81
24Selma Holtbäck -03KFUM Örebro3,74
25Wilma Karlsson -03Säffle FIK3,72
26Hilda Larheden Utvik -03Hammarby IF3,69
27Ida Gustafsson -03Istrums SK3,61
28Ida Svensson -03Istrums SK3,54
29Noelle Hjortsmark -03Hammarby IF2,92
30Carolina Nilsson -03Götlunda IF2,88
31Vera Filipovic -03Hammarby IF2,66

Tindra Frykholm
Myra Eriksson
Anna-Lisa Deltin
Vera Filipovic
Julia Nilsson
Beata Edelholm
Elin Petersen
Ebba Wulcan
Sara Luul
Selma Holtbäck
Felicia Karlsson
Sigrid Beckman Berg
Wilma Karlsson
Nora Eriksson
Malva Nilsson
Ida Gustafsson
Kathleen Larsson
Linn Harryson
Hanna Karlsson
Rebecca Niska
Klara Frykholm
Ida Svensson
Tilda Karlsson
Noelle Hjortsmark
Hilda Larheden Utvik
Sanna Pernerdal
Alicia Löwhagen
Klara Avebäck
Josefine Svensk Jerner
Tova Gisslén
Carolina Nilsson
 431   422   437
 400   390   423
 428   445   454   462   460   473
 259   266   219
 441   419   437
 431   399   411
 442   423   404
 462   448   441   429   399   430
 413   408   425
 374   351   307
 485   450   459   441   466   491
 386   375   385
 351   372   372
 390   393   386
 429   437   453   459   457   446
 341   361   349
 439   431   463   433   450   461
 381   371     x
 423   426   419
 394   357     -
 445   455   458   457   462   471
 354   353   347
 441   426   439
 292     x   285
 369   357   340
 420   462   429   451   445   449
 432   443   451
 424   385   432
 391   407   398
 454   455   456   459   451   454
 288   280   281
    F12 200 M  HEAT 1    2016-01-09
1Emma Lundqvist -04Hammarby IF32,03
3Kristin Bergh -04Linköpings GIF34,01
-Frida Krantz -04Hammarby IFDQ linje

    F12 200 M  HEAT 2    
1Alannah Hellstadius -04Hammarby IF31,35
2Alva Enblad -04Hammarby IF31,84
-Maja Granqvist -04KFUM Örebroej start

    F12 200 M  HEAT 3    
1Lana Lackanovic -04Hammarby IF31,60
2Alice Embla Petzén -04Linköpings GIF32,20
3Olga Jäderhag -04Hammarby IF36,16

    F12 200 M  HEAT 4    
1Stella Kolbrink Blomberg -04Motala AIF31,86
2Mira Elgeryd -04Hammarby IF33,07
3Ebba Swidén -04Motala AIF35,83
4Astrid Lindström -04Hammarby IF39,92

    F12 200 M  HEAT 5    
1Aurora Zune -04Motala AIF33,82
2Stina Windås -04Götlunda IF34,77
3Iris Norlander -04Glanshammars IF34,86
-Alma Mikaelsson -04Götlunda IFDQ linje

    F12 200 M  HEAT 6    
1Frida Bäckman -04Danderyds SK31,88
2Irma Kron-04Åsbro GoIF32,67
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF33,14
4Molly Haraldsson -04Alunda SK34,28

    F12 200 M  HEAT 7    
1Saga Jarhall -04Linköpings GIF31,14
2Amanda Nehler -04Linköpings GIF31,66
3Jenna Mogren -04Åsbro GoIF31,95
4Alicia Larsten -04IFK Lidingö32,28

    F12 200 M  HEAT 8    
1Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö31,46
2Tilda Nygren -04Linköpings GIF31,60
3Alice Jansson -04Linköpings GIF32,39
4Emma Carlsson -04Istrums SK32,86

    F12 200 M  HEAT 9    
1Klara Johnsson -04KFUM Örebro31,05
2Tilda Bernhult -04KFUM Örebro31,60
3Emma Säld -04Linköpings GIF31,75
4Nanna Frih -04Åsbro GoIF31,90

    F12 200 M  HEAT 10    
1Nova Fogelqvist -04Motala AIF30,21
2Stella Sajdak -04IFK Lidingö30,50
3Tilde Söderlund -04Alunda SK30,54
4Ida Backlund -04Gefle IF30,73

    F12 200 M  HEAT 11    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö29,02
2Tyra Tjulander -04Västerås FK30,10
3Ebba Asp -04KFUM Örebro30,62
4Isabell Lundholm -04KFUM Örebro33,03

    F12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö29,02
2Tyra Tjulander -04Västerås FK30,10
3Nova Fogelqvist -04Motala AIF30,21
4Stella Sajdak -04IFK Lidingö30,50
5Tilde Söderlund -04Alunda SK30,54
6Ebba Asp -04KFUM Örebro30,62
7Ida Backlund -04Gefle IF30,73
8Klara Johnsson -04KFUM Örebro31,05
9Saga Jarhall -04Linköpings GIF31,14
10Alannah Hellstadius -04Hammarby IF31,35
11Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö31,46
12Lana Lackanovic -04Hammarby IF31,60
13Tilda Nygren -04Linköpings GIF31,60
14Tilda Bernhult -04KFUM Örebro31,60
15Amanda Nehler -04Linköpings GIF31,66
16Emma Säld -04Linköpings GIF31,75
17Alva Enblad -04Hammarby IF31,84
18Stella Kolbrink Blomberg -04Motala AIF31,86
19Frida Bäckman -04Danderyds SK31,88
20Nanna Frih -04Åsbro GoIF31,90
21Jenna Mogren -04Åsbro GoIF31,95
22Emma Lundqvist -04Hammarby IF32,03
23Alice Embla Petzén -04Linköpings GIF32,20
24Alicia Larsten -04IFK Lidingö32,28
25Alice Jansson -04Linköpings GIF32,39
26Irma Kron-04Åsbro GoIF32,67
27Emma Carlsson -04Istrums SK32,86
28Isabell Lundholm -04KFUM Örebro33,03
29Mira Elgeryd -04Hammarby IF33,07
30Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF33,14
31Aurora Zune -04Motala AIF33,82
32Kristin Bergh -04Linköpings GIF34,01
33Molly Haraldsson -04Alunda SK34,28
34Stina Windås -04Götlunda IF34,77
35Iris Norlander -04Glanshammars IF34,86
36Ebba Swidén -04Motala AIF35,83
37Olga Jäderhag -04Hammarby IF36,16
38Astrid Lindström -04Hammarby IF39,92

    F12 60 M HÄCK  HEAT 1    2016-01-09
1Filippa Rydensjö -04Ärla IF10,58Final
2Nike Isaksson -04IFK Lidingö11,20Final
3Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö11,57
4Svea Eklundh -05Motala AIF11,93
5Nicolina Wiberg -04IK Stål12,62
6Molly Haraldsson -04Alunda SK13,73
7Jessica Sethsson -04IK Sisu13,80

    F12 60 M HÄCK  HEAT 2    
1Adrienn Vass -04Hammarby IF11,78
2Saga Jarhall -04Linköpings GIF12,07
3Olivia Sipos -05Linköpings GIF12,10
4Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö12,60
5Aurora Zune -04Motala AIF13,15
6Alicia Larsten -04IFK Lidingö13,16

    F12 60 M HÄCK  HEAT 3    
1Meja Wolwan -05Upsala IF10,86Final
2Lana Lackanovic -04Hammarby IF11,52
3Tilda Nygren -04Linköpings GIF11,88
4Nova Fogelqvist -04Motala AIF12,29
5Alice Jansson -04Linköpings GIF12,93
6Emelie Aulin -04Hammarby IF14,03

    F12 60 M HÄCK  HEAT 4    
1Tilde Söderlund -04Alunda SK10,52Final
2Tyra Tjulander -04Västerås FK10,99Final
3Tilda Bernhult -04KFUM Örebro11,13Final
4Amanda Nehler -04Linköpings GIF12,03
5Emma Säld -04Linköpings GIF12,46
6Emma Berglund -05Linköpings GIF12,65
7Ebba Swidén -04Motala AIF12,79

    F12 60 M HÄCK  HEAT 5    
1Frida Krantz -04Hammarby IF10,89Final
2Irma Kron-04Åsbro GoIF11,22Final
3Alannah Hellstadius -04Hammarby IF11,78
4Alva Enblad -04Hammarby IF11,88
5Stella Sajdak -04IFK Lidingö11,99
6Isabell Lundholm -04KFUM Örebro12,22
7Hanna Andersson -05IK Stål12,79

    F12 60 M HÄCK  FINAL    2016-01-09
1Tilde Söderlund -04Alunda SK10,37
2Frida Krantz -04Hammarby IF10,58
3Filippa Rydensjö -04Ärla IF10,83
4Meja Wolwan -05Upsala IF10,96
5Nike Isaksson -04IFK Lidingö11,05
6Tyra Tjulander -04Västerås FK11,16
7Tilda Bernhult -04KFUM Örebro11,24
8Irma Kron-04Åsbro GoIF11,29

    F12 LÄNGD ZON      2016-01-09
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö4,65
2Tilde Söderlund -04Alunda SK4,47
3Ebba Asp -04KFUM Örebro4,47
4Filippa Rydensjö -04Ärla IF4,45
5Emma Säld -04Linköpings GIF4,38
6Tilda Nygren -04Linköpings GIF4,28
7Amanda Nehler -04Linköpings GIF4,27
8Lana Lackanovic -04Hammarby IF4,19
9Nanna Frih -04Åsbro GoIF4,19
10Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF4,17
11Frida Bäckman -04Danderyds SK4,13
12Emma Carlsson -04Istrums SK4,13
13Tilda Bernhult -04KFUM Örebro4,11
14Mira Elgeryd -04Hammarby IF4,09
15Ida Backlund -04Gefle IF4,08
16Frida Krantz -04Hammarby IF4,05
17Alice Jansson -04Linköpings GIF4,01
18Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö4,01
19Nova Fogelqvist -04Motala AIF3,99
20Klara Johnsson -04KFUM Örebro3,98
21Bea Johannesson -04IFK Sunne3,97
22Saga Jarhall -04Linköpings GIF3,96
23Alicia Larsten -04IFK Lidingö3,93
24Stella Sajdak -04IFK Lidingö3,90
25Molly Haraldsson -04Alunda SK3,89
26Stella Kolbrink Blomberg -04Motala AIF3,87
27Stina Sandberg -04KFUM Örebro3,87
28Lovisa Anbakk -04Upsala IF3,82
29Alma Mikaelsson -04Götlunda IF3,82
30Alva Enblad -04Hammarby IF3,72
31Alde Johansson -04IK Stål3,70
32Kristin Bergh -04Linköpings GIF3,69
33Iris Norlander -04Glanshammars IF3,63
34Alice Embla Petzén -04Linköpings GIF3,55
35Stina Windås -04Götlunda IF3,54
36Maja Granqvist -04KFUM Örebro3,54
37Jessica Sethsson -04IK Sisu3,53
38Alannah Hellstadius -04Hammarby IF3,49
39Nicolina Wiberg -04IK Stål3,48
40Aurora Zune -04Motala AIF3,39
41Maja Högström -04Hammarby IF3,38
42Emma Lundqvist -04Hammarby IF3,37
43Melinda Johansson Qwarforth -04Fjugesta IF3,34
44Adrienn Vass -04Hammarby IF3,34
45Ebba Swidén -04Motala AIF3,33
46Emmeli Rudin -04KFUM Örebro3,28
47Olga Jäderhag -04Hammarby IF3,25
48Emelie Aulin -04Hammarby IF3,09
49Astrid Lindström -04Hammarby IF3,08

Jessica Sethsson
Lovisa Anbakk
Bea Johannesson
Nova Fogelqvist
Frida Bäckman
Alice Embla Petzén
Alma Mikaelsson
Emelie Aulin
Maja Granqvist
Emma Lundqvist
Tilda Bernhult
Tilda Nygren
Lana Lackanovic
Nanna Frih
Alicia Larsten
Ebba Swidén
Alva Enblad
Olga Jäderhag
Stella Sajdak
Ebba Asp
Nicolina Wiberg
Tyra Tunander Cedrenius
Amanda Nehler
Nike Isaksson
Stella Kolbrink Blomberg
Klara Johnsson
Melinda Johansson Qwarforth
Alice Jansson
Aurora Zune
Adrienn Vass
Tilde Söderlund
Stina Windås
Emmeli Rudin
Ida Backlund
Stina Sandberg
Iris Norlander
Molly Haraldsson
Saga Jarhall
Wilma Gäverth
Alde Johansson
Alannah Hellstadius
Filippa Rydensjö
Kristin Bergh
Maja Högström
Emma Säld
Mira Elgeryd
Emma Carlsson
Frida Krantz
Astrid Lindström
 353   331   327
 382   381   381
 397   376   373
 377   399   393
 413   411   404
 343   309   355
 370   352   382
 309   298   299
 338   334   354
 269     x   337
 396   401   411
 428   409   423   426   416   419
 407   419   413   219   409     x
 419   410   405
 223   393   388
 333   331   298
 372   364   357
 325   288     x
 380   352   390
 447   399   396   427   409   392
 348     -     -
 378   401   387
 409   427   414   427   418   418
 454   452   446     x   458   465
 387   365   377
 398   389   370
 334   331   321
 372   393   401
 339     x   331
 334   325   322
 411   433   426   407   447   447
 354   340   344
 317   322   328
 408   401   401
 371   373   387
   x   354   363
 388   371   389
 373   373   396
 409   399   417
 340   366   370
 349     -     -
 433   332   427   440   445   431
 359   355   369
 281   338   315
 415   432   438   425   430   431
 409   408   399
 406   413   392
 384   392   405
 261   289   308
    F11 200 M  HEAT 1    2016-01-09
1Emilia Öster -05KFUM Örebro36,16
2Indra Gutö -05Hammarby IF37,22
3Elin Jakobsson -05KFUM Örebro37,94

    F11 200 M  HEAT 2    
1Olivia Sipos -05Linköpings GIF33,75
2Alice Ivarsson -05Hammarby IF35,04
3Julia Söderholm -05Frövi IK36,37
4Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro36,65

    F11 200 M  HEAT 3    
1Tilde Adolfsson -05Motala AIF32,62
2Elsa Öhman -05Hammarby IF34,78
3Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF36,31
4Alice Larsson Berggren -05Hammarby IF36,73

    F11 200 M  HEAT 4    
1Ebba Wessman -05Frövi IK33,76
2Hanna Prins -05Hammarby IF35,34
3Josefine Jönsson -05Hammarby IF35,68
4Clara Sundqist -05Frövi IK39,40

    F11 200 M  HEAT 5    
1Malva Axén -05Motala AIF33,99
2Svea Eklundh -05Motala AIF34,67
3Nora Malmgren -05Motala AIF35,93
-Astrid Svensson -05Motala AIFej start

    F11 200 M  HEAT 6    
1Hanna Trygg -05KFUM Örebro33,28
2Ida Kindbom -05Skeninge IK33,94
3Cornelia Larsten -05IFK Lidingö33,95
4Angelina Mogren -05Åsbro GoIF33,97

    F11 200 M  HEAT 7    
1Astrid Cyrus -05Hammarby IF32,30
2Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö32,64
3Therese Skoog -05Linköpings GIF32,70
4Sara Persson -05KFUM Örebro32,93

    F11 200 M  HEAT 8    
1Ida Egnell -05IFK Lidingö30,44
2Alva Lindmark -05KFUM Örebro30,87
3Emma Berglund -05Linköpings GIF31,57
4Tova Gustafsson -05Istrums SK33,16

    F11 200 M  HEAT 9    
1Meja Wolwan -05Upsala IF29,89
2Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF30,35
3Lina Ånstad -05Linköpings GIF30,54
4Sofia Eskilsson -05Hammarby IF31,04

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Meja Wolwan -05Upsala IF29,89
2Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF30,35
3Ida Egnell -05IFK Lidingö30,44
4Lina Ånstad -05Linköpings GIF30,54
5Alva Lindmark -05KFUM Örebro30,87
6Sofia Eskilsson -05Hammarby IF31,04
7Emma Berglund -05Linköpings GIF31,57
8Astrid Cyrus -05Hammarby IF32,30
9Tilde Adolfsson -05Motala AIF32,62
10Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö32,64
11Therese Skoog -05Linköpings GIF32,70
12Sara Persson -05KFUM Örebro32,93
13Tova Gustafsson -05Istrums SK33,16
14Hanna Trygg -05KFUM Örebro33,28
15Olivia Sipos -05Linköpings GIF33,75
16Ebba Wessman -05Frövi IK33,76
17Ida Kindbom -05Skeninge IK33,94
18Cornelia Larsten -05IFK Lidingö33,95
19Angelina Mogren -05Åsbro GoIF33,97
20Malva Axén -05Motala AIF33,99
21Svea Eklundh -05Motala AIF34,67
22Elsa Öhman -05Hammarby IF34,78
23Alice Ivarsson -05Hammarby IF35,04
24Hanna Prins -05Hammarby IF35,34
25Josefine Jönsson -05Hammarby IF35,68
26Nora Malmgren -05Motala AIF35,93
27Emilia Öster -05KFUM Örebro36,16
28Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF36,31
29Julia Söderholm -05Frövi IK36,37
30Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro36,65
31Alice Larsson Berggren -05Hammarby IF36,73
32Indra Gutö -05Hammarby IF37,22
33Elin Jakobsson -05KFUM Örebro37,94
34Clara Sundqist -05Frövi IK39,40

    F11 LÄNGD ZON      2016-01-09
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF4,38
2Meja Wolwan -05Upsala IF4,34
3Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF4,34
4Alva Lindmark -05KFUM Örebro4,17
5Sofia Eskilsson -05Hammarby IF4,12
6Tova Gustafsson -05Istrums SK3,95
7Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö3,92
8Ida Egnell -05IFK Lidingö3,82
9Ida Kindbom -05Skeninge IK3,79
10Cornelia Larsten -05IFK Lidingö3,73
11Olivia Sipos -05Linköpings GIF3,72
12Emma Berglund -05Linköpings GIF3,66
13Therese Skoog -05Linköpings GIF3,62
14Astrid Cyrus -05Hammarby IF3,62
15Sara Persson -05KFUM Örebro3,60
16Hanna Andersson -05IK Stål3,60
17Malva Axén -05Motala AIF3,54
18Klara Pettersson -05KFUM Örebro3,47
19Svea Eklundh -05Motala AIF3,44
20Nora Malmgren -05Motala AIF3,43
21Tilde Adolfsson -05Motala AIF3,42
22Agnes Friberg -05IF Göta Karlstad3,37
23Maja Särnholm -05KFUM Örebro3,33
24Emilia Öster -05KFUM Örebro3,30
25Ebba Wessman -05Frövi IK3,30
26Alice Ivarsson -05Hammarby IF3,24
27Elsa Öhman -05Hammarby IF3,22
28Astrid Svensson -05Motala AIF3,15
29Hanna Trygg -05KFUM Örebro3,14
30Josefine Jönsson -05Hammarby IF3,09
31Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro3,05
32Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF3,00
33Molly Eriksson -05KFUM Örebro2,99
34Alice Larsson Berggren -05Hammarby IF2,96
35Hanna Prins -05Hammarby IF2,95
36Indra Gutö -05Hammarby IF2,91
37Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF2,88
38Elin Jakobsson -05KFUM Örebro2,87
39Vilma Lidholt -05IF Göta Karlstad2,75
40Indra Palm -05KFUM Örebro2,73
41Clara Sundqist -05Frövi IK2,49

Hanna Andersson
Amanda Svensk Jerner
Clara Sundqist
Lina Ånstad
Ida Kindbom
Maja Särnholm
Hanna Trygg
Therese Skoog
Elin Jakobsson
Vilma Lidholt
Ebba Wessman
Agnes Friberg
Indra Gutö
Noomi Kihlberg
Alice Larsson Berggren
Elsa Öhman
Svea Eklundh
Nora Malmgren
Malva Axén
Astrid Svensson
Hanna Prins
Alice Ivarsson
Alva Lindmark
Ida Egnell
Meja Törnqvist
Indra Palm
Tilde Adolfsson
Molly Eriksson
Sara Persson
Cornelia Larsten
Emma Berglund
Tova Gustafsson
Josefine Jönsson
Hanna Sjökvist
Linnéa Lindefalk
Sofia Eskilsson
Olivia Sipos
Klara Pettersson
Meja Wolwan
Emilia Öster
Astrid Cyrus
 360   320   325
 379   371   392   380   390   384
 249   240   244
 428   415   437   427   433   438
 367   379   359
 333   325   323
 314   298   292
 356   362   362
 282   287   282
 275   232   257
 310   316   330
 327   337   316
   x   270   291
 305   286   290
 247   288   296
 271   251   322
 344     x   318
 329   336   343
 354   344   342
 285   202   315
 295   288   293
 308   324   310
 395   370   377   405   412   417
 350   358   382   381   372   364
 413   412   428   420   429   434
 273   273   265
 327   342   319
 299   286     x
 320   360   356
 350   373   370
 363   366   364
 361   386   380   378   388   395
 278   309   297
 240   248   300
 276   278   288
 410   412   408   402   411   411
 372   367   366
 347   283     x
 427   434   413   433   432   370
 330   314   316
 362   356   361
    F11 KULA 2,0      2016-01-09
1Hanna Andersson -05IK Stål7,63
2Ida Kindbom -05Skeninge IK7,31
3Sofia Eskilsson -05Hammarby IF7,25
4Malva Axén -05Motala AIF6,72
5Runa Eriksson -05Stocksäters IF6,66
6Lina Ånstad -05Linköpings GIF6,49
7Klara Pettersson -05KFUM Örebro6,38
8Svea Eklundh -05Motala AIF5,89
9Amanda Svensk Jerner -05IFK Lidingö5,86
10Tova Gustafsson -05Istrums SK5,57
11Emma Söderlund -05IK Westmannia5,46
12Linnéa Lindefalk -05Hammarby IF5,42
13Olivia Sipos -05Linköpings GIF5,25
14Alice Ivarsson -05Hammarby IF5,13
15Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro4,93
16Emilia Öster -05KFUM Örebro4,92
17Astrid Svensson -05Motala AIF4,89
18Tilde Adolfsson -05Motala AIF4,77
19Nora Malmgren -05Motala AIF4,65
20Alice Larsson Berggren -05Hammarby IF4,65
21Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF4,44
22Cornelia Larsten -05IFK Lidingö4,41
23Elsa Öhman -05Hammarby IF4,30
24Clara Sundqist -05Frövi IK4,27
25Hanna Prins -05Hammarby IF4,24
26Emma Berglund -05Linköpings GIF4,20
27Indra Palm -05KFUM Örebro3,77

Astrid Svensson
Emilia Öster
Olivia Sipos
Tilde Adolfsson
Sofia Eskilsson
Hanna Andersson
Elsa Öhman
Runa Eriksson
Ida Kindbom
Clara Sundqist
Tova Gustafsson
Lina Ånstad
Hanna Prins
Svea Eklundh
Nora Malmgren
Cornelia Larsten
Hanna Sjökvist
Klara Pettersson
Alice Larsson Berggren
Emma Söderlund
Emma Berglund
Noomi Kihlberg
Indra Palm
Linnéa Lindefalk
Malva Axén
Alice Ivarsson
Amanda Svensk Jerner
 465   429   489
 466   492   447
 482   483   525
 477   423   473
 614   725     x   657   648   637
 763   732   743   742   655   712
 419   425   430
 574     x   632   666   630   603
 696   707   714   731   691   714
 350   405   427
 436   557   499
 623   630   596   649   635   607
 417   424   410
 540   589   526   511   557   543
 465   463   430
 377     x   441
 444   429   372
 616   610   638   634   609   633
   x     x   465
 525   546   533
 416   420   398
 493   461     x
 366     x   377
 516   542   535
 626   556   623   635   640   672
 513   439     -
 563   586   573
    F10 200 M  HEAT 1    2016-01-09
1Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn39,76
2Lisa Brännbacka -06IFK Kristinehamn43,21

    F10 200 M  HEAT 2    
1Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro35,70
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF36,87
3Ida Larsson -06KFUM Örebro37,11
4Ellen Lothigius Gabrielsson -06Stocksäters IF39,26

    F10 200 M  HEAT 3    
1Ida Björnberg -06KFUM Örebro35,67
2Moa Karlsson -06Säffle FIK36,50
3Engla Guttman -06Säffle FIK37,22
4Tilda Granqvist -06KFUM Örebro40,86

    F10 200 M  HEAT 4    
1Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad35,52
2Emma Eriksson -06IK Westmannia35,80
3Julia Gustafsson -06KFUM Örebro37,96
4Stella Holmquist -06KFUM Örebro43,10

    F10 200 M  HEAT 5    
1Alva Nehler -06Linköpings GIF33,77
2Nova Andersson -07IF Hagen36,27
3Vera Lech -06KFUM Örebro38,46
4Filippa Nilsson -06Götlunda IF39,06

    F10 200 M  HEAT 6    
1Ella Axelson -06Danderyds SK31,64
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia33,50
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn34,62
4Maja Söderqvist -06Fjugesta IF37,58

    F10 200 M  SAMLAD LISTA    
1Ella Axelson -06Danderyds SK31,64
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia33,50
3Alva Nehler -06Linköpings GIF33,77
4Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn34,62
5Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad35,52
6Ida Björnberg -06KFUM Örebro35,67
7Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro35,70
8Emma Eriksson -06IK Westmannia35,80
9Nova Andersson -07IF Hagen36,27
10Moa Karlsson -06Säffle FIK36,50
11Tilda Eriksson -06Filipstads IF36,87
12Ida Larsson -06KFUM Örebro37,11
13Engla Guttman -06Säffle FIK37,22
14Maja Söderqvist -06Fjugesta IF37,58
15Julia Gustafsson -06KFUM Örebro37,96
16Vera Lech -06KFUM Örebro38,46
17Filippa Nilsson -06Götlunda IF39,06
18Ellen Lothigius Gabrielsson -06Stocksäters IF39,26
19Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn39,76
20Tilda Granqvist -06KFUM Örebro40,86
21Stella Holmquist -06KFUM Örebro43,10
22Lisa Brännbacka -06IFK Kristinehamn43,21

    F10 LÄNGD ZON      2016-01-09
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne4,21
2Ella Axelson -06Danderyds SK3,71
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn3,67
4Johanna Fernberg -06IK Westmannia3,67
5Alva Nehler -06Linköpings GIF3,55
6Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad3,50
7Tilda Eriksson -06Filipstads IF3,50
8Moa Karlsson -06Säffle FIK3,48
9Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro3,39
10Emma Eriksson -06IK Westmannia3,31
11Ida Björnberg -06KFUM Örebro3,18
12Engla Guttman -06Säffle FIK3,14
13Maja Söderqvist -06Fjugesta IF3,08
14Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro3,03
15Leia Brolin -06IK Hakarpspojkarna2,96
16Stella Önander -06KFUM Örebro2,86
17Stella Holmquist -06KFUM Örebro2,82
18Vera Lech -06KFUM Örebro2,78
19Ellen Lothigius Gabrielsson -06Stocksäters IF2,77
20Tilda Granqvist -06KFUM Örebro2,63
21Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn2,61
22Lova Knutsson -06Glanshammars IF2,57
23Wera Falk -06KFUM Örebro2,51
24Lisa Brännbacka -06IFK Kristinehamn2,35
25Alma Sundlöf -06IK Westmannia2,25

Lova Knutsson
Lisa Brännbacka
Ida Björnberg
Emma Eriksson
Stella Önander
Ebba Johannesson
Johanna Fernberg
Alva Nehler
Tilda Eriksson
Stella Holmquist
Ella Axelson
Alma Sundlöf
Leia Brolin
Engla Guttman
Vera Lech
Jennifer Eldholm
Tilde Andersson
Elsa Petersen
Wera Falk
Filippa Börjeskog
Tilda Granqvist
Maja Söderqvist
Agnes Alexandersson
Ellen Lothigius Gabrielsson
Moa Karlsson
 257   255   227
 219   222   235
 318     x   305
 319   331   319
 286   283   286
 400   393   401   397   421   403
 353   350   361   357   367   362
 355   339   342   343   336     x
 345   344   350   327   331   337
 282   265   262
 345   370   371   354   358   369
 194   218   225
 291   279   296
 283   288   314
 232   265   278
 277   303   290
 351   351   363   360   367   354
 342   346   350   332   337   336
 248   251   245
 330   302   339
 257     x   263
   x   299   308
 261   234   247
 270   277   216
   x   346   348   344   344   333
    F10 KULA 2,0      2016-01-09
1Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro6,21
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia6,02
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF5,42
4Ella Axelson -06Danderyds SK5,16
5Filippa Nilsson -06Götlunda IF4,98
6Emma Eriksson -06IK Westmannia4,90
7Elsa Petersen -06IF Göta Karlstad4,86
8Engla Guttman -06Säffle FIK4,78
9Stella Holmquist -06KFUM Örebro4,59
10Ida Larsson -06KFUM Örebro4,57
11Moa Karlsson -06Säffle FIK4,41
12Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn4,39
13Alma Sundlöf -06IK Westmannia3,90
14Leia Brolin -06IK Hakarpspojkarna3,87
15Agnes Alexandersson -06IFK Kristinehamn3,61
16Lisa Brännbacka -06IFK Kristinehamn3,01
17Tilda Granqvist -06KFUM Örebro2,26

Alma Sundlöf
Johanna Fernberg
Tilda Eriksson
Ella Axelson
Agnes Alexandersson
Engla Guttman
Elsa Petersen
Filippa Nilsson
Stella Holmquist
Leia Brolin
Ida Larsson
Emma Eriksson
Tilde Andersson
Filippa Börjeskog
Moa Karlsson
Lisa Brännbacka
Tilda Granqvist
 360   366   390
 537   537     x   602   499   567
 535   542   506   533   525   513
 501     x   516   427   470   462
 361   292   338
 401   400   460   424   440   478
 486   350     x   368   373   428
 338   495   458   498   469   390
 414     x   459
 327   387   370
 405   457   440
 471   480   490     x   447   462
 415   406   439
 617     x   580   621     x   564
 441   437   432
   x   280   301
   x     x   226
    F9 400 M  HEAT 1    2016-01-09
1Alva Sundqvist -08Frövi IK1.33,97
2Wilma Tagesson -08KFUM Örebro1.35,34
3Tuvali Hjalmarsson -08KFUM Örebro1.35,95
4Esther Elliot -09Huddinge AIS1.36,03
5Ena Catic -08KFUM Örebro1.48,71
6Nellie Berntsson -09KFUM Örebro1.49,76

    F9 400 M  HEAT 2    
1Wilma Wessman -08Frövi IK1.32,98
2Isa Zune -07Motala AIF1.37,15
3Sofia Berndt -07KFUM Örebro1.37,80
4Tuva Lindstedt -08Motala AIF1.38,01
5Amelie Widegren -08KFUM Örebro1.39,64
6Maja Koss -07KFUM Örebro1.48,36

    F9 400 M  HEAT 3    
1Ella Olsson -07KFUM Örebro1.28,68
2Kim Semstrand -07IFK Nora1.29,88
3Lova Rodesten -07KFUM Örebro1.31,96
4Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad1.34,68
5Klara Thelin -07IFK Kristinehamn1.37,55
6Cornelia Appelgren -07Frövi IK1.53,31

    F9 400 M  HEAT 4    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK1.17,35
2Nora Johansson -07IK Stål1.22,99
3Tuva Frih -07Åsbro GoIF1.24,02
4Nova Andersson -07IF Hagen1.24,17
5Midea Allard -08Eskilstuna FI1.25,23
6Alba Magnell-Millan -08GoIF Tjalve1.27,35
7Nelly Bergstrand -07IK Stål1.30,20

    F9 400 M  SAMLAD LISTA    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK1.17,35
2Nora Johansson -07IK Stål1.22,99
3Tuva Frih -07Åsbro GoIF1.24,02
4Nova Andersson -07IF Hagen1.24,17
5Midea Allard -08Eskilstuna FI1.25,23
6Alba Magnell-Millan -08GoIF Tjalve1.27,35
7Ella Olsson -07KFUM Örebro1.28,68
8Kim Semstrand -07IFK Nora1.29,88
9Nelly Bergstrand -07IK Stål1.30,20
10Lova Rodesten -07KFUM Örebro1.31,96
11Wilma Wessman -08Frövi IK1.32,98
12Alva Sundqvist -08Frövi IK1.33,97
13Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad1.34,68
14Wilma Tagesson -08KFUM Örebro1.35,34
15Tuvali Hjalmarsson -08KFUM Örebro1.35,95
16Esther Elliot -09Huddinge AIS1.36,03
17Isa Zune -07Motala AIF1.37,15
18Klara Thelin -07IFK Kristinehamn1.37,55
19Sofia Berndt -07KFUM Örebro1.37,80
20Tuva Lindstedt -08Motala AIF1.38,01
21Amelie Widegren -08KFUM Örebro1.39,64
22Maja Koss -07KFUM Örebro1.48,36
23Ena Catic -08KFUM Örebro1.48,71
24Nellie Berntsson -09KFUM Örebro1.49,76
25Cornelia Appelgren -07Frövi IK1.53,31

    F9 LÄNGD ZON      2016-01-09
1Moa Kindbom -07Skeninge IK3,64
2Nelly Bergstrand -07IK Stål3,54
3Nova Andersson -07IF Hagen3,38
4Nora Johansson -07IK Stål3,31
5Ella Olsson -07KFUM Örebro3,23
6Astrid Bergh -07Linköpings GIF3,21
7Tuva Frih -07Åsbro GoIF3,09
8Tuva Lindstedt -08Motala AIF2,98
9Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro2,97
10Wilma Wessman -08Frövi IK2,83
11Klara Thelin -07IFK Kristinehamn2,81
12Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad2,75
13Wilma Tagesson -08KFUM Örebro2,75
14Sofia Berndt -07KFUM Örebro2,68
15Evelina Appel -07Linköpings GIF2,67
16Lova Rodesten -07KFUM Örebro2,66
17Svea Widner -08KFUM Örebro2,53
18Alva Sundqvist -08Frövi IK2,52
19Alba Magnell-Millan -08GoIF Tjalve2,46
20Amelie Widegren -08KFUM Örebro2,44
21Isa Zune -07Motala AIF2,38
22Molly Mikaelsson -08Götlunda IF2,30
23Maja Koss -07KFUM Örebro2,26
24Esther Elliot -09Huddinge AIS2,22
25Evelina Wallén -08Götlunda IF2,21
26Ena Catic -08KFUM Örebro2,19
27Tuvali Hjalmarsson -08KFUM Örebro2,13
28Linnea Börjeskog -09KFUM Örebro2,12
29Kirah Sundström -07KFUM Örebro1,96
30Nellie Berntsson -09KFUM Örebro1,92
31Ina Granath -08IF Start1,91
32Cornelia Appelgren -07Frövi IK1,87
33Emelie Blomqvist -08Frövi IK1,81

Tuva Lindstedt
Nova Andersson
Alba Magnell-Millan
Lova Rodesten
Sofia Berndt
Edith Evertson Thuvander
Emelie Blomqvist
Svea Widner
Isa Zune
Wilma Tagesson
Tuvali Hjalmarsson
Maja Koss
Tuva Frih
Ena Catic
Ella Olsson
Alva Sundqvist
Nellie Berntsson
Molly Mikaelsson
Evelina Appel
Moa Karlsson
Wilma Wessman
Astrid Bergh
Nora Johansson
Amelie Widegren
Kirah Sundström
Klara Thelin
Cornelia Appelgren
Ina Granath
Linnea Börjeskog
Moa Kindbom
Nelly Bergstrand
Esther Elliot
Evelina Wallén
 298   262   275   248   281   275
 315   309   312   320   328   338
 236   238   246
 259   220   266
 249   245   268
 286   251   297
 181   160   152
 250   245   253
 238   223   238
 247   254   275
 203   213   192
 214   219   226
 304   309   307   290   296   302
 219   208     x
 314   307     x   322   310   323
 234   252   240
 175   179   192
 230   221   222
 267   263   259
 274   267   275
 273   273   283
 292   305   258   306   321   315
 310   300   297   313   331   312
 244   236   243
 188   196   195
 229   281   177
 187   177   178
 191   170   173
 212   206   197
 338   340   331   351   358   364
 308   313   327   314   323   354
 199   222   174
 221   199   203

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram