Resultat Skol-DM 12 sept 2012

   Gotlands Friidrottsförbund arrangerade på Gutavallen i Visby
 
    POJKAR ÅK 6 60 M  HEAT 1    
1Samuel Wattskog -00Allé9,13Final
2Alexander Munthe -00Norrbacka9,41Final
3Wiktor Åkerbäck -00Sanda9,46Final
4Emrik Johansson -00Klinte10,34
5Marcus Granqvist -00Solklint11,05
6John Pettersson -00Solklint11,52

    POJKAR ÅK 6 60 M  HEAT 2    
1Linus Örevik -00Gute9,18Final
2Christian Hoas -00Sanda9,67
3Alfons Nilsson -00Lyckåker9,81
4Sebastian Kippel -00Terra Nova9,94
5Jonathan Fallenius -00Väskinde10,72
6Viktor Hejdenberg -00Norrbacka10,75

    POJKAR ÅK 6 60 M  HEAT 3    
1Robin Karlsson -00Roma9,76
2Fabian Svedberg -00Klinte9,92
3Markus Högberg -00Solberga9,94
4Johannes Johansson -00Sanda10,76

    POJKAR ÅK 6 60 M  HEAT 4    
1Gustav Glifberg -00Endre9,07Final
2Nicklas Antonsson -00Roma9,85
3Philip Gardell -00Terra Nova10,28
4Adam Berg -00Terra Nova10,80
5Isak Olofsson -00Lärbro13,16

    POJKAR ÅK 6 60 M  HEAT 5    
1Victor Lindström -00Solberga9,74
2Jonathan Granström -00Allé10,04
3Kasper Lindberg -00Väskinde10,64
4Vide Bergström -00Athene11,05
5Arvid Rasmussen -00Roma11,96

    POJKAR ÅK 6 60 M  HEAT 6    
1Joar Guteson -00Allé9,23Final
2Adam Henriksson -00Lyckåker9,75
3Robin Hemming -00Vänge10,90
4Gustav Danielsson -00Athene10,94

    POJKAR ÅK 6 60 M  FINAL    
1Gustav Glifberg -00Endre8,99
2Samuel Wattskog -00Allé9,02
3Joar Guteson -00Allé9,07
4Linus Örevik -00Gute9,15
5Wiktor Åkerbäck -00Sanda9,32
6Alexander Munthe -00Norrbacka9,32

    POJKAR ÅK 6 800 M      
1Ahmed Suleiman -00Solberga2.33,68
2Carl Jakobsson -00Lyckåker2.37,84
3Samuel Näsman -00S:t Hans2.42,51
4Joar Guteson -00Allé2.45,86
5Wiktor Åkerbäck -00Sanda2.49,10
6Jonte Asplund -00Norrbacka2.55,90
7Viktor Jäghammar -00Solberga2.56,59
8Isak Beirum -00Norrbacka2.57,49
9Edvin Johnsson -00Lyckåker3.02,24
10Christian Hoas -00Sanda3.03,82
11William Unger -00Allé3.05,15
12Kim Larsson -00Västerhejde3.06,93
13Rasmus Virgin -00Fole3.09,59
14Casper Jakobsson -00Terra Nova3.20,35
15Alexander Levin -00Väskinde3.22,16
16Vide Bergström -00Athene3.24,10
17Adam Rindlaug -00Terra Nova3.24,98
18Gordon Pettersson -00Väskinde3.29,40
19Pontus Rosvall -00Athene3.36,98
20Johannes Jörholt -00Terra Nova3.37,65
21Axel Farinder -00Roma3.41,35
22Erik Engström -00Gute3.52,31
23Samuel Lindgren -00Athene3.56,64
24Anton Pedersson -00Sandaej tid

    POJKAR ÅK 6 HÖJD      
1Edvin Johnsson -00Lyckåker1,40
2Emrik Ahlström -00Terra Nova1,35
3Ludvig Hägglund -00Solberga1,35
4Carl Jakobsson -00Lyckåker1,35
5Hugo Nilsson -00Allé1,25
5Lukas Beirum -00Norrbacka1,25
7Markus Högberg -00Solberga1,20
7Isak Beirum -00Norrbacka1,20
9Henning Engström -00Gute1,15
9Samuel Näsman -00S:t Hans1,15
9Sebastian Kippel -00Terra Nova1,15
9Adam Berg -00Terra Nova1,15
9Filip Johnsson -00Allé1,15
9Emil Enblom -00Athene1,15
15Rasmus Virgin -00Fole1,10
15Anton Pedersson -00Sanda1,10
15Alexander Levin -00Väskinde1,10
15Emrik Johansson -00Klinte1,10
19Petter Magnusson -00Athene1,05
19Elias Grahn -00Klinte1,05
21Jonathan Fallenius -00Väskinde1,00
21Samuel Harlevi -00Allé1,00
23Rasmus Ljunggren -00Vänge0,95
23Adrian Nordgren -00Väskinde0,95
23Samuel Lindgren -00Athene0,95
23Simon Söderdahl -00Lyckåker0,95
-Julius Calla Kjellin -00Fole0,00

    POJKAR ÅK 6 LÄNGD      
1Linus Örevik -00Gute4,50
2Emrik Ahlström -00Terra Nova4,10
3Samuel Wattskog -00Allé3,93
4Hugo Nilsson -00Allé3,80
5Gustav Glifberg -00Endre3,80
6Ludvig Hägglund -00Solberga3,70
7Oskar Torndahl -00Lärbro3,68
8Zacarias Löfqvist -00Norrbacka3,65
9Mattis Johansson -00Norrbacka3,63
10Jesper Lindström -00Solberga3,63
11Philip Gardell -00Terra Nova3,55
12Theodor Malmerfeldt -00Fole3,55
13Elias Grahn -00Klinte3,40
14Jonas Ihreskog -00Norrbacka3,37
15Samuel Larsson -00Väskinde3,33
16Marcus Granqvist -00Solklint3,24
17Rasmus Lydahl -00Athene Fardhem3,22
18Gustav Westberg -00Athene3,20
19David Nilsson -00Lyckåker3,17
20Julius Calla Kjellin -00Fole3,16
21Felix Johansson -00Terra Nova3,10
22Petter Magnusson -00Athene3,04
23Albin Andersson -00Sanda3,00
24Vige Ekelund -00Väskinde2,90
25Niklas Westberg -00Gute2,81
26Oskar Karlsson -00Dalhem2,71
27Niclas Dahlström -00Lyckåker2,70
28Jhon LaverssonSolklint2,63
29Rickard Cederqvist -00Solklint2,50
30Lucas Gahnström -00Solklint2,40

    POJKAR ÅK 6 KULA      
1Jesper Godman -00Lyckåker9,12
2Elias Pehrsson -00Allé7,73
3Kevin Bäckstäde -00Eskelhem7,48
4Jonathan Granström -00Allé7,43
5Ahmed Suleiman -00Solberga7,30
6Casper Christiansson -00Lyckåker7,11
7Martin Niklasson -00Klinte6,87
8Linus Ellermark -00Klinte6,74
9Jesper Lindström -00Solberga6,66
10Simon Karlkvist -00Väskinde6,60
11Arvid Rasmussen -00Roma6,52
12Dante Sandgren -00Allé6,38
13Adam Bjarneby -00Sanda6,31
14Andreas Nordlund -00S:t Hans6,15
15Niklas Westberg -00Gute5,97
16Robin Hemming -00Vänge5,85
17Nisse Holmberg -00S:t Hans5,75
18Henning Engström -00Gute5,71
19Alexander Smedberg -00Västerhejde5,68
20Alexander Jakobsson -00Garda5,67
21Casper Jakobsson -00Terra Nova5,64
22Simon Livemo -00Väskinde5,38
23Kim Larsson -00Västerhejde5,32
24Gordon Pettersson -00Väskinde5,14
25Jacob Ljunggren -00Solklint5,06
26Rasmus Ljunggren -00Vänge4,83
27Axel Farinder -00Roma4,74
28Emil Enblom -00Athene4,70
29Pontus Rosvall -00Athene4,69
30Erik Engström -00Gute4,18

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 1    
1Axel Kuttainen -01Norrbacka9,38Final
2Moltas Fingal -01S:t Hans9,83
3John Wiberg -01Solberga10,42
4Andreas Björklund -01Fole10,77
5Hampus Steen -01Terra Nova11,15

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 2    
1Ludvig Blom -01Gute9,67Final
2Filip Andersson -01Lyckåker10,11
3Theodor Granvald -01Roma10,36
4Albin Bohman -01Sanda10,42
5Ludvig Jakobsson -01Roma10,80
6Filip Hägglund -01Väskinde11,00

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 3    
1Herman Wahlgren -01Västerhejde10,10
2Andreas Cederblad -01Vänge10,12
3Axel Branting -01Terra Nova10,41
4Jesper Thurgren -01Sanda10,52
5Pelle Tell -01S:t Hans11,49

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 4    
1Noel Montelin -01Gute9,38Final
2Antonin Sebek -01Athene9,67Final
3Anton Thulin -01Lyckåker9,85
4Herman Österholm -01Västerhejde10,10
5Hugo Willemo -01Athene13,62

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 5    
1Christian Wihlborg -01Väskinde9,85
2Martin Löfdahl -01Solberga10,05
3Gustav Andersson -01Lyckåker10,36
4Samuel Gruenberg -01Solberga10,65
5Alex Al-Shamari -01Terra Nova11,66
6Jonas Lott -01Athene12,67

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 6    
1Juliuz Lindgren De Flon -01Väskinde9,56Final
2Simon Rasmusson -01Vänge9,80Final
3Lukas Gudinge -01Fole10,12
4Albin Rieem Lindgren -01Norrbacka10,27
5Filip Öhlin -01S:t Hans10,97
6David Widerström -01Allé11,02

    POJKAR ÅK 5 60 M  FINAL    
1Noel Montelin -01Gute9,36
2Juliuz Lindgren De Flon -01Väskinde9,40
3Ludvig Blom -01Gute9,59
4Antonin Sebek -01Athene9,63
5Simon Rasmusson -01Vänge10,36
-Axel Kuttainen -01Norrbackadns

    POJKAR ÅK 5 800 M      
1Juliuz Lindgren De Flon -01Väskinde2.47,64
2Duncan Robertson -01Endre2.51,93
3Linus Kahl -01S:t Hans2.54,64
4Leon Selling-Ringbom -01Norrbacka2.56,79
5Moltas Fingal -01S:t Hans2.59,94
6Andreas Cederblad -01Vänge3.00,97
7Abbe Stenman -01Sanda3.01,65
8Måns Djurberg -01Västerhejde3.05,60
9Kelwin Skärlén -01Västerhejde3.08,07
10Noel Sundvall -01Solberga3.08,67
11Hannes Smitterberg -01Garda3.11,37
12Henrik Larsson -01Endre3.12,03
13Alfons Frid -01Norrbacka3.14,33
14Tobias Åhlberg -01Väskinde3.15,72
15Svante Rosengren -01Lyckåker3.19,72
16Simon Plenninge -01Lyckåker3.21,80
17Axel Byström -01Norrbacka3.23,72
18Rasmus Palmqvist -01Athene3.27,27
19Edvin Nilsson -01Fole3.30,39
20Oscar Danielsson -01Athene3.33,87
21Casper Karlsson -01Lärbro3.34,89
22David Sandman -01Gute3.55,23
23Martin Sjögren -01S:t Hans4.01,20
24Paul Andreasson -01Athene4.09,67

    POJKAR ÅK 5 HÖJD      
1Hampus Karlsson -01Fole1,25
2Anton Thulin -01Lyckåker1,20
3=Ludvig Blom -01Gute1,15
3=Theodor Granvald -01Roma1,15
3=Emil Ronsten -01Solberga1,15
3=Leon Selling-Ringbom -01Norrbacka1,15
7Linus Plenninge -01Lyckåker1,10
7Simon Plenninge -01Lyckåker1,10
7Lukas Alexandersson -01Väskinde1,10
7Linus Kahl -01S:t Hans1,10
7Linus Stillman -01Solberga1,10
7Benjamin Rydberg -01Allé1,10
7Duncan Robertson -01Endre1,10
14Albin Järlsäter -01Västerhejde1,05
14Rasmus Palmqvist -01Athene1,05
14Elmer Ogestad -01Väskinde1,05
14Anthony Bricks -01Terra Nova1,05
14Henrik Larsson -01Endre1,05
19Kelwin Skärlén -01Västerhejde1,00
19Axel Byström -01Norrbacka1,00
19Jesper Thurgren -01Sanda1,00
19Melvin Hansson -01Väskinde1,00
19Martin Sjögren -01S:t Hans1,00
24Abbe Stenman -01Sanda0,95
24Linus Gustafsson -01Athene0,95
26Erik Sjögren -01S:t Hans0,90
26Dennis Pettersson -01Sanda0,90
-Mattias Levin -01Kräklingbo0,00
-Linus Jalmelid -01Dalhem0,00
-Jarl Stephansson -01Athene0,00
-Ibrahim Belkouche -01Terra Nova0,00

    POJKAR ÅK 5 LÄNGD      
1Noel Montelin -01Gute3,85
2Linus Burgedahl -01Västerhejde3,78
3Hampus Karlsson -01Fole3,73
4Noah Säldemar -01Allé3,70
5Tim Andreasson -01Fole3,68
6Albin Rieem Lindgren -01Norrbacka3,61
7Albin Järlsäter -01Västerhejde3,60
8Christian Wihlborg -01Väskinde3,55
9Herman Österholm -01Västerhejde3,50
10Martin Löfdahl -01Solberga3,45
11Tobias Åhlberg -01Väskinde3,40
12Antonin Sebek -01Athene3,38
13Linus Plenninge -01Lyckåker3,29
14Elliot Jansson Åkerblom -01Fole3,29
15Elmer Ogestad -01Väskinde3,23
16Simon Sjöstedt -01Norrbacka3,08
17Anton Wessberg -01Terra Nova2,86
18Jarl Stephansson -01Athene2,85
19David Widerström -01Allé2,75
20Antonio TjerhnbytagellSolberga2,59
21Ibrahim Belkouche -01Terra Nova2,43
22Morgan Hallin -01Athene2,43

    POJKAR ÅK 5 KULA      
1Gustav Andersson -01Lyckåker7,54
2David Lagerqvist -01Lyckåker7,49
3Linus Burgedahl -01Västerhejde7,34
4Elliot Jansson Åkerblom -01Fole7,05
5Jonatan Jansson -01Väskinde6,86
6Zacharias Jebali -01Norrbacka6,70
7Benjamin Rydberg -01Allé6,60
8Filip Andersson -01Lyckåker6,60
9Simon Sjöstedt -01Norrbacka6,56
10Hakeem Gahnström -01Solberga6,45
11Emil Ronsten -01Solberga6,39
12David Kedja -01Allé6,10
13Anthony Bricks -01Terra Nova6,06
14Pelle Tell -01S:t Hans6,06
15Alex Al-Shamari -01Terra Nova5,88
16Vilgot Steffenburg -01Fole5,87
17Alfons Frid -01Norrbacka5,84
18Linus Gustafsson -01Athene5,30
19Hannes Smitterberg -01Garda5,26
20Herman Wahlgren -01Västerhejde5,26
21Filip Hägglund -01Väskinde4,85
22Noah Säldemar -01Allé4,85
23Casper Karlsson -01Lärbro4,82
24Linus Jalmelid -01Dalhem4,78
25Isac Nyman -01S:t Hans4,60
26Erik Sjögren -01S:t Hans4,53
27Edvin Malmros -01Väskinde4,15
28Hugo Willemo -01Athene3,93
29Oscar Danielsson -01Athene3,80

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 1    
1William Jacobsson -02Västerhejde10,53
2Hampus Malmqvist -02Solklint11,13
3Jesper Gräsman -02Lärbro11,43
4Sebastian Fallenius -02Väskinde11,49

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 2    
1Troy Vistrand -02Terra Nova10,28
2Ebbe Bogren -02Athene10,37
3Ian Bjersander -02Solberga10,45
4Tobias Andersson -02Kräklingbo10,72
5Elis Åkeson -02Norrbacka10,97

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 3    
1Joel Reintz -02Väskinde9,40Final
2Anton Nygren -02Väskinde10,08
3Otto Åberg -02Norrbacka10,24
4Willy Halmkrona -02Västerhejde10,45
5Emil Larsson -02Lyckåker10,47
6Gustav Ahlgren -02Roma10,51

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 4    
1Charlie Lövenborg -02S:t Hans10,37
2Elliot Nero -02Stenkyrka10,68
3Valter Jönsson -02Allé11,04
4Hugo Beijer -02Roma11,39
5Simon Andersson -02Kräklingbo11,71

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 5    
1Amir Al-Shamari -02Terra Nova10,01
2Gabriel Kåring -02Sanda10,39
3Johannes Layton -02Västerhejde10,55
4Erik Calmén -02S:t Hans10,68
5Mille Lindquist -02Athene10,75

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 6    
1Villy Ljunggren -02Garda9,91Final
2Anton Broén -02Allé9,99Final
3Gabriel Vikic -02Solberga10,00Final
4Emil Virgin -02Fole10,93
5Johan Bergius -02Endre11,15
6Oliwer Wahlstedt -02Vänge11,86

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 7    
1Adam Ekhult -02Fole9,94Final
2Emil Drugge-Stals -02Terra Nova10,06
3Carl Jonsson -02Lyckåker10,06
4Willhelm Couglin Sjögren -02Lärbro10,21
5Hannes Thunegård-Gråberg -02Solklint10,27
6Sebastian Tellström -02Endre10,89

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 8    
1Folke Nyberg -02S:t Hans10,35
2Lukas Garrido Johansson -02Allé10,37
3Robin Hansson -02Sanda10,59
4Felix Bäckstäde -02Roma10,76
5Linus Rasmusson -02Vänge10,88

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 9    
1Gabriel Eneqvist -02Garda9,85Final
2Fabian Mellberg -02Endre10,22
3Jonatan Höglund -02Lyckåker11,09
4Axel Hellström -02Lärbro11,76
5Adam Lydahl -02Athene Fardhem11,79

    POJKAR ÅK 4 60 M  FINAL    
1Joel Reintz -02Väskinde9,36
2Gabriel Vikic -02Solberga9,68
3Adam Ekhult -02Fole9,72
4Villy Ljunggren -02Garda9,75
5Gabriel Eneqvist -02Garda9,78
6Anton Broén -02Allé9,78

    POJKAR ÅK 4 800 M      
1Emil Drugge-Stals -02Terra Nova2.48,26
2Albert Broström -02Allé2.51,69
3Ian Bjersander -02Solberga2.57,78
4Johannes Larsson -02Solberga3.01,23
5Wilhelm Karlsson -02Terra Nova3.01,55
6Joel Reintz -02Väskinde3.02,87
7Karl Nordell -02Norrbacka3.06,27
8Rasmus Adman -02Väskinde3.06,93
9Axel Hellström -02Lärbro3.07,23
10Tim Leander -02Endre3.09,14
11Joel Harlevi -02Allé3.09,59
12Jonatan Hansson -02Garda3.10,86
13Erik Calmén -02S:t Hans3.12,61
14Gustav Ahlgren -02Roma3.14,27
15Linus Borg -02Allé3.15,50
16Charlie Lövenborg -02S:t Hans3.16,70
17Johannes Layton -02Västerhejde3.18,49
18Kevin Ekström -02Norrbacka3.19,53
19Linus Rasmusson -02Vänge3.20,58
20Malte Stenman -02Sanda3.21,29
21Erik Nilsson -02Fole3.21,42
22Johan Bergius -02Endre3.21,76
23Rasmus Nyberg -02Västerhejde3.22,22
24Viggo Hagman -02Norrbacka3.22,40
25Alvin Johansson -02Garda3.26,00
26Adam Lingström -02Lyckåker3.26,54
27Hugo Beijer -02Roma3.28,77
28Hannes Olsson -02Västerhejde3.29,84
29Vilgot Lind -02Sanda3.30,13
30Jesper Granath -02S:t Hans3.30,32
31Svante Holmbom -02Lyckåker3.30,99
32Tim Tellström -02Endre3.31,44
33Tobias Andersson -02Kräklingbo3.33,32
34Emil Olsson -02Terra Nova3.33,38
35Te (Thonglo) Phatcharaphong -02Sanda3.34,93

    POJKAR ÅK 4 HÖJD      
1Villy Ljunggren -02Garda1,20
2=Johan Burvall -02Norrbacka1,15
2=Gabriel Eneqvist -02Garda1,15
2=Daniel Herman -02Terra Nova1,15
5Anton Broén -02Allé1,15
6Gabriel Hellberg -02Solberga1,15
7Willy Halmkrona -02Västerhejde1,10
7Adam Lingström -02Lyckåker1,10
7Amir Al-Shamari -02Terra Nova1,10
7Kevin Ekström -02Norrbacka1,10
7Matteus Sandström -02Väskinde1,10
12Jesper Israelsson -02Solberga1,05
12Emil Virgin -02Fole1,05
12Gabriel Kåring -02Sanda1,05
12Linus Andersson -02Sanda1,05
12Tobias Hansson -02Solklint1,05
12Alex Östman -02Fole1,05
12Fabian Stenström -02Lyckåker1,05
19Viktor Engqvist -02Allé1,00
19Folke Nyberg -02S:t Hans1,00
19Joakim Hägle -02Sanda1,00
19Domenic Johansson -02Väskinde1,00
19Isak Hedberg -02Solklint1,00
24Filip Larsson -02Lyckåker0,95
24Mille Lindquist -02Athene0,95
24William Berg -02Terra Nova0,95
27Alvin Johansson -02Garda0,90
27Emil Gunnarsson -02Allé0,90
29Sebastian Tellström -02Endre0,85
29Sebastian Hallgren -02Solklint0,85
29Anton Lövdahl -02Dalhem0,85
29Wille Fredin -02Väskinde0,85
29Rasmus Nyberg -02Västerhejde0,85
29William Pettersson -02Lärbro0,85
29Alexander Olofsson Karlsson -02Lärbro0,85
29Thom Sjölund -02Västerhejde0,85

    POJKAR ÅK 4 LÄNGD      
1Gabriel Vikic -02Solberga3,60
2Fabian Mellberg -02Endre3,47
3Willhelm Couglin Sjögren -02Lärbro3,45
4Daniel Herman -02Terra Nova3,43
5Gabriel Hellberg -02Solberga3,41
6Anton Nygren -02Väskinde3,40
7Albert Broström -02Allé3,36
8Oskar Malmerfeldt -02Fole3,35
9Robin Hansson -02Sanda3,35
10Fabian Stenström -02Lyckåker3,34
11Carl Jonsson -02Lyckåker3,25
12Elliot Nero -02Stenkyrka3,23
13Ebbe Bogren -02Athene3,15
14Troy Vistrand -02Terra Nova3,13
15Linus Andersson -02Sanda3,13
16Tobias Hansson -02Solklint3,09
17Christoffer Herman -02Terra Nova3,05
18Rasmus Adman -02Väskinde3,05
19Tim Tellström -02Endre3,05
20Otto Åberg -02Norrbacka3,05
21Oscar Engström -02Roma3,02
22Lukas Zerne/Hoas -02Sanda2,92
23Noa Håkansson -02Västerhejde2,90
24Tim Leander -02Endre2,90
25Anton Lövdahl -02Dalhem2,90
26Sebastian Hallgren -02Solklint2,90
27Domenic Johansson -02Väskinde2,89
28William Pettersson -02Lärbro2,84
29Felix Bäckstäde -02Roma2,83
30Linus Borg -02Allé2,81
31Karl Nordell -02Norrbacka2,80
32Alexander Olofsson Karlsson -02Lärbro2,70
33Ossian Ogestad -02Västerhejde2,59
34Valter Jönsson -02Allé2,52
35Pontus Berglund -02Norrbacka2,50
36Oscar Martelör -02Athene2,45
37Adam Lydahl -02Athene Fardhem2,42
38Jacob Blom -02Lyckåker2,35
39Hampus Påhlsson -02S:t Hans2,31
40Hampus Malmqvist -02Solklint2,15
41Lasse Holmberg -02S:t Hans2,08

    POJKAR ÅK 4 KULA      
1Lasse Holmberg -02S:t Hans7,31
2Emil Olsson -02Terra Nova7,29
3William Karlsson -02Garda7,29
4Axel Engström -02Gute7,07
5Oskar Söderdahl -02Lyckåker6,97
6William Johansson -02Garda6,61
7Johannes Larsson -02Solberga6,41
8Arvid Norman -02Fole6,40
9Johan Burvall -02Norrbacka6,38
10Malte Stenman -02Sanda6,33
11Alfred Tafelin -02Lyckåker6,20
12Odd Holmberg -02Västerhejde6,19
13William Berg -02Terra Nova6,17
14Linus Andersson -02Fole6,02
15Oliver Söderström -02Fole5,95
16Viggo Hagman -02Norrbacka5,65
17Jonatan Hansson -02Garda5,59
18Matteus Sandström -02Väskinde5,58
19Emil Gunnarsson -02Allé5,51
20Trolle Nilsson -02Athene5,44
21Måns Söderqvist -02Väskinde5,37
22Oscar Martelör -02Athene5,31
23Isac Sjögren -02Athene5,28
24Kim Stenkvist -02Roma5,26
25Martin Paredes/Bascur -02Sanda5,26
26Wille Fredin -02Väskinde5,21
27Sebastian Hallgren -02Solklint5,20
28Isak Holmqvist -02Sanda5,20
29Tobias Hansson -02Solklint4,95
30Lukas Garrido Johansson -02Allé4,79
31Axel Ulfsson -02S:t Hans4,64
32Jesper Granath -02S:t Hans4,58
33Casper Ronquist -02Allé4,56
34Robin Ekman -02Endre4,52

    FLICKOR ÅK 6 60 M  HEAT 1    
1Felicia Enderborg -00Garda9,68Final
2Maja Bogeus -00S:t Hans9,72
3Milla Fagerström -00Västerhejde9,72
4Emma Olofsson -00Terra Nova9,95
5Alva Bingström -00Solklint10,04

    FLICKOR ÅK 6 60 M  HEAT 2    
1Ellen Bäckström -00Norrbacka9,77
2Nellie Dahlström -00Terra Nova10,19
3Felicia Green -00Solberga10,35
4Lowa Nyström -00Athene11,53
5Amanda Gustafsson -00Solklint15,06

    FLICKOR ÅK 6 60 M  HEAT 3    
1Tilda Nikolausson -00Lyckåker9,10Final
2Wilma Gahnström -00Stenkyrka9,34Final
3Ida Larsson -00Allé9,92
4Ebba Hederstedt -00Roma9,93
5Lina Larsson -00Lärbro10,29
6Cassandra Wallin -00Klinte10,37

    FLICKOR ÅK 6 60 M  HEAT 4    
1Maja Elofsson -00Väskinde9,95
2Alice Leander -00Endre10,12
3Evelina Ekman -00Norrbacka10,32
4Matilda Wetter -00Stenkyrka10,44
5Erika Vistrand -00Klinte10,74

    FLICKOR ÅK 6 60 M  HEAT 5    
1Victoria Gadd -00S:t Hans9,56Final
2Clara Magnusson -00Väskinde10,07
3Viktoria Bongenhielm -00Solberga10,21
4Jessica Viklund -00Norrbacka10,30
5Johanna Andersson -00Roma11,03
6Duangchai Chamroenchai -00Lärbro11,14

    FLICKOR ÅK 6 60 M  HEAT 6    
1Frida Hedberg -00Lärbro9,75
2Tezz Gerkens -00Lyckåker9,82
3Linn Hult -00Roma9,88
4Ebba Jakobsson -00Väskinde10,07
5Bju Chesungnoen -00Solklint10,09
6Wilma Janby -00S:t Hans10,47

    FLICKOR ÅK 6 60 M  HEAT 7    
1Ebba Ronqvist -00Allé9,43Final
2Anna Thålin -00Fole9,99
3Stephanie Söderström -00Fole10,00

    FLICKOR ÅK 6 60 M  HEAT 8    
1Lova Britse -00Terra Nova9,52Final
2Siri Silfvergren -00Athene9,80
3Anna Leino -00Lyckåker9,93
4Freja Svennefjord -00Västerhejde10,11
5Elin Herman -00Västerhejde10,38

    FLICKOR ÅK 6 60 M  FINAL    
1Tilda Nikolausson -00Lyckåker9,19
2Ebba Ronqvist -00Allé9,33
3Victoria Gadd -00S:t Hans9,43
4Lova Britse -00Terra Nova9,45
5Wilma Gahnström -00Stenkyrka9,57
6Felicia Enderborg -00Garda9,68

    FLICKOR ÅK 6 800 M      
1Ebba Ronqvist -00Allé2.54,33
2Ida Bani Shoraka -00Solberga2.58,95
3Tilda Nikolausson -00Lyckåker2.58,97
4Ellen Bäckström -00Norrbacka3.01,04
5Linnea Wikström -00Väskinde3.01,57
6Milla Fagerström -00Västerhejde3.07,43
7Lynn Swahn -00Lyckåker3.08,18
8Lina Larsson -00Lärbro3.12,42
9Linn Hult -00Roma3.12,48
10Clara Magnusson -00Väskinde3.14,25
11Siri Silfvergren -00Athene3.17,11
12Agnes Tönseth -00Solberga3.18,65
13Wilma Olsson -00Roma3.19,19
14Cornelia Jacobsson -00Fole3.19,67
15Ebba Jakobsson -00Väskinde3.19,98
16Moa Segerdahl Valby -00Lyckåker3.24,13
17Alicia Lindby -00Garda3.29,61
18Fanny Holmberg -00Västerhejde3.39,65
19Eden Lev -00Athene3.43,79
20Vilma Thomsson -00Allé3.46,73
21Kira Idman -00Athene3.54,44
22Fanny Wintergard -00Allé3.57,82

    FLICKOR ÅK 6 HÖJD      
1Elin Pettersson -00Västerhejde1,25
2Frida Hedberg -00Lärbro1,23
3Nelly Backéus -00Lyckåker1,20
4Duangchai Chamroenchai -00Lärbro1,15
4Victoria Gadd -00S:t Hans1,15
6Ella Lindvall -00Allé1,10
6Agnes Tönseth -00Solberga1,10
6Samira Belkouche -00Solberga1,10
6Freja Svennefjord -00Västerhejde1,10
6Maja Bogeus -00S:t Hans1,10
6Freja Fernholm -00Allé1,10
6Jessica Viklund -00Norrbacka1,10
6Nelly Gustavsson -00Lyckåker1,10
14Felicia Jakobsson -00Athene1,05
14Alice Leander -00Endre1,05
14Alicia Lindby -00Garda1,05
14Emma Olofsson -00Terra Nova1,05
14Felicia Enderborg -00Garda1,05
19Milka Rausenstjärna -00Sanda1,00
19Ida Larsson -00Allé1,00
19Viktoria Karlsson -00Klinte1,00
19Karin Tafvelin -00Lyckåker1,00
23Lykke Leino -00Athene0,95
23Linn Nordin -00Väskinde0,95
23Tess Ellertsson -00Sanda0,95
26Tilde Danielsson -00S:t Hans0,90
-Nova Nyström -00Fole0,00
-Susanna Werner -00Vänge0,00

    FLICKOR ÅK 6 LÄNGD      
1Wilma Gahnström -00Stenkyrka3,80
2Maja Elofsson -00Väskinde3,74
3Ellen Bäckström -00Norrbacka3,66
4Elin Goffhé -00Lyckåker3,62
5Ida Bani Shoraka -00Solberga3,58
6Karin Tafvelin -00Lyckåker3,53
7Linnea Wikström -00Väskinde3,40
8Viktoria Bongenhielm -00Solberga3,35
9Felizia Elmkvist -00Västerhejde3,32
10Freja Fernholm -00Allé3,30
11Nelly Backéus -00Lyckåker3,29
12Ella Lindvall -00Allé3,28
13Matilda Wetter -00Stenkyrka3,24
14Amanda Carmér -00Klinte3,10
15Wilma Janby -00S:t Hans3,09
16Hanna Nilsson -00Väskinde3,08
17Nellie Dahlström -00Terra Nova3,02
18Tilde Danielsson -00S:t Hans2,90
19Amanda Daevel -00S:t Hans2,89
20Vilma Thomsson -00Allé2,87
21Wilma Olsson -00Roma2,83
22Erika Vistrand -00Klinte2,73
23Wilma Hultén -00Terra Nova2,68
24Evelina Ekman -00Norrbacka2,66
25Ella Wolff -00Athene2,65
26Amy Jacobsson -00Roma2,63
27Tess Ellertsson -00Sanda2,17
28Kira Idman -00Athene2,10
-Anna Westberg -00Athene0,00

    FLICKOR ÅK 6 KULA      
1Linn Nordin -00Väskinde8,03
2Elin Pettersson -00Västerhejde7,48
3Johanna Andersson -00Fole7,32
4Tova Ihse -00Lyckåker7,15
5Ksenia Franz -00S:t Hans7,13
6Gilda Bjersander -00Solberga7,07
7Samira Belkouche -00Solberga6,96
8Emilia Bergvall -00Lyckåker6,89
9Agnes Englund -00Lyckåker6,63
10Ellen Edmundson -00Fole6,35
11Tilde Bofride -00Norrbacka6,20
12Cassandra Wallin -00Klinte6,11
13Molly Berggren -00Norrbacka6,08
14Lisa Ekström -00Lärbro5,91
15Linnea Jakobsson -00Garda5,69
16Ronja Engström -00Solklint5,52
17Ebba Sandberg -00S:t Hans5,41
18Eden Lev -00Athene5,01
19Nelly Pettersson -00Allé4,77
20Judit Wolter -00Väskinde4,60
21Amy Jacobsson -00Roma4,53
22Lovisa Ansin -00Roma4,36
23Wilma Ekström -00S:t Hans3,24
24Emelie Pettersson -00Klinte0,00

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 1    
1Moa Vestberg -01Norrbacka10,17
2Elin Guteskär -01Solklint10,20
3Amanda Bering -01Västerhejde10,63
4Tilde Engelbrektsson -01Athene Fardhem11,10
5Evelin Lindgren -01Vänge11,79

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 2    
1Alma Kappel -01Dalhem9,93Final
2Tove Sandelin -01Terra Nova10,24
3Elina Åkerbäck -01Athene11,21
4Katharina Seedaen Ekström -01Solberga11,22
5Matilda Jacobsson -01Fole11,43

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 3    
1Emelie Roswell -01Lärbro10,60
2Alba Ekepihl -01S:t Hans10,87
3Livia Bjuresten -01Solberga11,24
4Elsa Uddin -01Athene Fardhem11,60
5Linnea Funk -01Garda12,86

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 4    
1Evelina Johansson -01Väskinde10,78
2Jeanette Boström -01Dalhem10,89
3Ebba Lövgren -01Solklint10,90
4Annie Blom -01Athene Fardhem11,25
5Tiffany Pettersson -01Norrbacka11,40
6Nora Björkander -01Allé11,85

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 5    
1Fanny Daun -01Endre10,61
2Sofi Larsson -01Athene11,07
3Petra Bjergegaard/Pettersson -01Sanda11,11
4Izabelle Tengqvist -01Fole11,26
5Beata Pettersson -01Väskinde11,42
6Ebba Boberg -01Roma13,40

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 6    
1Saga Unnerfelt -01Västerhejde10,01
2Fanny Lindström -01Högby10,17
3Hanna Christiansson -01Lyckåker10,23
4Rebecca Mann -01Athene10,45
5Clara Sundberg -01Väskinde10,52

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 7    
1Alicia Martinsson -01Kräklingbo10,02
2Ella Eneqvist -01Garda10,37
3Tuva Erixon -01Västerhejde10,67
4Matilda Ahlin -01Fole10,86
5Lill Eskedahl -01Allé11,11
6Emmie Hellström -01Stenkyrka12,72

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 8    
1Julia Franzen -01Lyckåker9,48Final
2Tilde Fohlin Arnesson -01Allé9,98Final
3Engla Dahlström -01Norrbacka10,23
4Milla Jakobsson -01Gute10,54

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 9    
1Emma Godman -01Lärbro9,65Final
2Ellen Niklasson -01Klinte9,76Final
3Majken Toivonen -01S:t Hans9,98Final
4Lina Appelgren -01S:t Hans10,82
5Alice Ekelund -01Solberga10,91

    FLICKOR ÅK 5 60 M  FINAL    
1Julia Franzen -01Lyckåker9,33
2Emma Godman -01Lärbro9,59
3Ellen Niklasson -01Klinte9,73
4Alma Kappel -01Dalhem9,76
5Majken Toivonen -01S:t Hans9,78
6Tilde Fohlin Arnesson -01Allé9,83

    FLICKOR ÅK 5 800 M      
1Hamda Haybe Omar -01Solberga2.50,66
2Jonna Larsson -01Garda3.03,86
3Rebecca Mann -01Athene3.04,38
4Nora Lindholm -01Terra Nova3.17,94
5Anna-Clara Markström -01Lyckåker3.18,37
6Kajsa Palmgren -01Athene3.19,33
7Alba Ekepihl -01S:t Hans3.20,01
8Lina Appelgren -01S:t Hans3.22,40
9Clara Sundberg -01Väskinde3.23,80
10Fanny Jacobsson -01Fole3.26,59
11Alva Martell -01Terra Nova3.26,69
12Beata Pettersson -01Väskinde3.29,30
13Elin Dahl -01Västerhejde3.30,27
14Evelina Johansson -01Väskinde3.30,64
15Helena Ekstrand -01Endre3.34,77
16Irma Carlsson -01Västerhejde3.37,79
17Anja Gandå -01Terra Nova3.40,47
18Jeanette Boström -01Dalhem3.46,06
19Linnéa Genitz -01Solklint3.48,30
20Wilma Daun -01Endre3.50,66

    FLICKOR ÅK 5 HÖJD      
1Alma Kappel -01Dalhem1,26
2Hamda Haybe Omar -01Solberga1,15
3Moa Vestberg -01Norrbacka1,15
4Ella Eneqvist -01Garda1,10
4Hilda Dahlström -01Lyckåker1,10
4Hannah Alvesborg -01Terra Nova1,10
7Annie Engström -01Norrbacka1,05
7Matilda Ahlin -01Fole1,05
7Sophie Winberg -01Väskinde1,05
7Tilde Fohlin Arnesson -01Allé1,05
7Johanna Jakobsson -01Lyckåker1,05
7Alice Ekelund -01Solberga1,05
13Ella Kolmodin -01Dalhem1,00
13Jennifer Johansson -01Solklint1,00
13Elise Rödel -01Kräklingbo1,00
13Cecilia Ahlgren -01Terra Nova1,00
13Alva Martell -01Terra Nova1,00
13Elsa Roos -01Endre1,00
13Nathalie Thored -01Athene1,00
13Siri Slinger -01Athene1,00
13Isabell Pettersson -01Lärbro1,00
13Ebba Norman -01Athene1,00
23Melissa Rydberg -01Allé0,95
23Helena Ekstrand -01Endre0,95
23Sabina Andersson -01Sanda0,95
26Klara Wiman -01Vänge0,90
26Elin Sigalit -01Norrbacka0,90
26Alicia Martinsson -01Kräklingbo0,90
29Emma Sjöberg -01Väskinde0,85
29Viktoria Glansholm -01Allé0,85
-Izabelle Tengqvist -01Fole0,00
-Felicia Broberg -01Solklint0,00
-Elvira Hillström -01S:t Hans0,00
-Emilia Norragård -01Sanda0,00

    FLICKOR ÅK 5 LÄNGD      
1Fanny Lindström -01Högby3,69
2Julia Franzen -01Lyckåker3,55
3Elin Guteskär -01Solklint3,45
4Engla Dahlström -01Norrbacka3,42
5Hilda Dahlström -01Lyckåker3,41
6Elin Klintberg -01Terra Nova3,26
7Tuva Erixon -01Västerhejde3,20
8Ella Kolmodin -01Dalhem3,20
9Tova Klint -01Athene3,14
10Hannah Alvesborg -01Terra Nova3,12
11Jennifer Johansson -01Solklint3,10
12Amanda Bering -01Västerhejde3,10
13Nathalie Thored -01Athene3,09
14Hanna Christiansson -01Lyckåker3,07
15Malva Thaning -01Solberga3,01
16Amelia Kedja -01Athene2,94
17Alva Svensson -01Lärbro2,90
18Tilda Knutas -01Norrbacka2,90
19Saga Unnerfelt -01Västerhejde2,90
20Petra Bjergegaard/Pettersson -01Sanda2,89
21Sofia Knutas -01Klinte2,74
22Livia Bjuresten -01Solberga2,69
23Malin Lindström -01Allé2,66
24Blanka Linge -01Norrbacka2,40
25Klara Wiman -01Vänge2,15
26Emmie Hellström -01Stenkyrka2,09
27Melissa Rydberg -01Allé2,08
28Alma Genfeldth -01S:t Hans2,05
29Emilia Norragård -01Sanda1,95
30Linnea Funk -01Garda1,93
31Ebba Nyberg -01Roma1,83
32Elvira Hillström -01S:t Hans1,50
-Isabell Pettersson -01Lärbro0,00

    FLICKOR ÅK 5 KULA      
1Natalie Wramner -01Athene7,70
2Johanna Jakobsson -01Lyckåker6,93
3Frida Lickander -01Terra Nova6,90
4Ellen Niklasson -01Klinte6,70
5Annie Engström -01Norrbacka6,69
6Cecilia Ahlgren -01Terra Nova6,54
7Felicia Wångdahl -01Athene6,40
8Agnes Ringvall -01Gråbo6,38
9Vera Emdén -01Västerhejde6,38
10Tove Sandelin -01Terra Nova6,09
11Blanka Linge -01Norrbacka5,82
12Tiffany Pettersson -01Norrbacka5,82
13Anna-Clara Markström -01Lyckåker5,73
14Sara Widegren Karlsson -01Lyckåker5,47
15Malva Thaning -01Solberga5,47
16Nellie Schwartz -01Allé5,45
17Ebba Boberg -01Roma5,05
18Elara Couglin Sjögren -01Lärbro4,97
19Ebba Norman -01Athene4,65
20Hilda De Boer -01Allé4,20
21Ebba Kloth -01Lärbro3,49
22Ebba Nyberg -01Roma2,83

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 1    
1Tove Annas-Andreasson -02Lyckåker10,38
2Isabell Kotz -02Roma10,57
3Märta Crusell -02Väskinde10,85
4Ella Engström -02Solklint10,88
5Victoria Björklund -02Lärbro10,95
6Maja Södergren -02Fole11,77

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 2    
1Molly Packalén -02Athene10,20Final
2Matilda Haara -02Athene10,25Final
3Hanna Henriksson -02Lyckåker10,43
4Erika Strömbäck -02Terra Nova10,62
5Tuva Grindefjord -02Norrbacka10,82

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 3    
1Madicken Guteäng -02Athene10,56
2Nanna Munthe -02Norrbacka10,57
3Tindra Johansson -02Väskinde10,98
4Isabelle Olsson -02Allé10,99
5Wilma Tofftén -02Sanda11,03
6Ebba Dahlberg -02Lärbro11,72

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 4    
1Clara Nohrlander -02Sanda11,15
2Naomi Muller -02Norrbacka11,17
3Tindra Andersson -02Roma11,44
4Louisa Roswell -02Lärbro11,89

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 5    
1Tilde Gustafsson -02Terra Nova10,64
2Julia Mauritzon -02Garda10,65
3Josefin Godman -02Lyckåker10,72
4Agnes Sundström -02Fole11,38
5Saga Hansson -02S:t Hans11,96

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 6    
1Agnes Nilsson -02Västerhejde10,11Final
2Julia Eriksson -02Roma10,75
3Saga Palmqvist -02Väskinde10,90
4Stina Grönhagen -02Allé11,04
5Josefin Jakobsson -02Garda11,30

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 7    
1Johanna Lilja -02Västerhejde9,77Final
2Tilde Wickman -02Västerhejde10,37Final
3Kajsa Löfqvist -02Sanda10,68
4Nathalie Hanna -02S:t Hans12,74

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 8    
1Tilde Wattskog -02Allé10,13Final
2Julia Pöyhönen -02Terra Nova10,59
3Alice Thurell -02Solberga10,87
4Nathalie Söderlund -02Solberga10,96
5Tuva Hillblom -02Solklint11,28
6Josefin Ahlin -02Fole11,54

    FLICKOR ÅK 4 60 M  FINAL    
1Johanna Lilja -02Västerhejde9,72
2Tilde Wattskog -02Allé9,74
3Agnes Nilsson -02Västerhejde10,05
4Molly Packalén -02Athene10,13
5Matilda Haara -02Athene10,15
6Tilde Wickman -02Västerhejde10,18

    FLICKOR ÅK 4 800 M      
1Erika Strömbäck -02Terra Nova2.59,76
2Thea Almgren -02Västerhejde3.01,76
3Molly Packalén -02Athene3.11,96
4Tove Annas-Andreasson -02Lyckåker3.12,09
5Klara Greveback -02Allé3.22,46
6Maja Svennefjord -02Västerhejde3.23,69
7Tuva Grindefjord -02Norrbacka3.27,82
8Tilde Rosvall -02Athene3.29,03
9Fanny Ardin -02Norrbacka3.30,04
10Emmy Ahlander -02Lyckåker3.31,25
11Tilde Gustafsson -02Terra Nova3.33,27
12Lina Bani Shoraka -02Solberga3.34,21
13Matilda Cederblad -02Solberga3.34,55
14Felicia Nutti Abel -02Lyckåker3.34,60
15Julia Ahnell -02Väskinde3.40,65
16Elsa Grufstedt -02Västerhejde3.41,04
17Philippa Eriksson -02Allé3.41,73
18Moa Garland -02Allé3.52,30
19Kajsa Söderling -02Athene4.03,04

    FLICKOR ÅK 4 HÖJD      
1Clara Jensen -02Lyckåker1,13
2=Emmy Ahlander -02Lyckåker1,10
2=Tilde Rosvall -02Athene1,10
4Stina Grönhagen -02Allé1,10
5Frida Andersson -02Norrbacka1,05
6Mathilda Bergström -02Allé1,00
6Josefin Jakobsson -02Garda1,00
6Tilde Wickman -02Västerhejde1,00
6Nicole Sink -02Lyckåker1,00
6Märta Crusell -02Väskinde1,00
6Matilda Haara -02Athene1,00
6Maja Svennefjord -02Västerhejde1,00
13Edda Unnerfelt -02Västerhejde0,95
13Lina Bani Shoraka -02Solberga0,95
15Anaick Dushime -02Solberga0,90
15Rebecka Hedrén -02Allé0,90
15Tindra Johansson -02Väskinde0,90
15Julia Eriksson -02Roma0,90
15Isabell Kotz -02Roma0,90
15Nelly Alm -02Roma0,90
21Emma Andersson -02Sanda0,85
21Julia Mauritzon -02Garda0,85
21Ella Karlsson -02Fole0,85
21Hilma Pettersson -02Sanda0,85
25Sara Thunegard -02Sanda0,80
25Hedda Roswall -02Norrbacka0,80
25Julia Svärdh -02Terra Nova0,80
25Johanna Holmstedt -02Solklint0,80
25Wilma Stenström -02Solklint0,80
-Tindra Andersson -02Roma0,00
-Josefin Ahlin -02Fole0,00
-Stephanie Jörholt -02Väskinde0,00

    FLICKOR ÅK 4 LÄNGD      
1Moa Löfdahm -02Roma3,56
2Agnes Nilsson -02Västerhejde3,46
3Tilde Wattskog -02Allé3,15
4Candice Mpundu -02Solberga3,08
5Julia Pöyhönen -02Terra Nova3,04
6Victoria Björklund -02Lärbro2,95
7Thea Almgren -02Västerhejde2,94
8Mathilda Bergström -02Allé2,94
9Clara Jensen -02Lyckåker2,93
10Anna Östergren -02Solberga2,83
11Ella Engström -02Solklint2,82
12Diza Wikman -02Athene2,81
13Julia Svärdh -02Terra Nova2,70
14Vilda Frändestrand -02Lyckåker2,65
15Frida Andersson -02Norrbacka2,65
16Julia Ahnell -02Väskinde2,64
17Siri Gardell -02Lyckåker2,62
18Isabelle Olsson -02Allé2,59
19Sara Thunegard -02Sanda2,55
20Jessica Ronström -02Norrbacka2,53
21Josefine Eriksson -02Solklint2,52
22Nova Johansson -02Roma2,51
23Fanny Ardin -02Norrbacka2,47
24Angelica Levin -02Väskinde2,40
25Emma Andersson -02Sanda2,35
26Olivia Mattsson -02Athene2,35
27Ebba Dahlberg -02Lärbro2,32
28Antonia Aguirre Donoso -02Athene2,29
29Maja Fredriksson -02Solklint2,28
30Louisa Roswell -02Lärbro2,02
31Amilia Hammander -02Lärbro1,68

    FLICKOR ÅK 4 KULA      
1Nathalie Söderlund -02Solberga6,63
2Jessica Castillo -02Allé5,74
3Klara Greveback -02Allé5,57
4Vilda Frändestrand -02Lyckåker5,49
5Klara Dybeck-Larsson -02Athene5,35
6Josefin Godman -02Lyckåker5,33
7Saga Palmqvist -02Väskinde5,25
8Hilma Pettersson -02Sanda4,95
9Anna Hammarlund -02Sanda4,95
10Agnes Holström -02Allé4,83
11Jessica Ronström -02Norrbacka4,73
12Alma Weiser -02S:t Hans4,51
13Thelma Qviström -02Athene4,35
14Alice Bjuhr -02Solberga4,35
15Jasmine Ekebrant -02Solklint4,23
16Moa Lyander -02Roma3,92
17Eemlie Löfdahl-02Roma3,83
18Beatriz Benitze-02Athene3,79
19Siri Gardell -02Lyckåker3,74
20Lina Appelqvist -02Norrbacka3,74
21Elsa Erixon -02Västerhejde3,60
22Tilda Topcov -02Roma2,90
23Amilia Hammander -02Lärbro2,65

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram