Resultat Skol-DM 11 sept 2013

   Gotlands Friidrottsförbund arrangerade på Gutavallen i Visby
 
    POJKAR ÅK 6 60 M  HEAT 1    
1Robin Fagerström -01Endre8,87Final
2Noel Montelin -01Gute9,08Final
3Christian Wihlborg -01Väskinde9,35Final
4Antonin Sebek -01Athene9,43Final
5Herman Österholm -01Västerhejde9,47Final
6Juliuz Lindgren De Flon -01Väskinde9,51
7Oscar Danielsson -01Gute10,58
8Erik Tingström -01Orion12,67

    POJKAR ÅK 6 60 M  HEAT 2    
1Martin Löfdahl -01Solberga9,49Final
2Moltas Fingal -01S:t Hans9,53
3Felix Jacobsson -01Fole10,12
4Alvin Eriksson -01Gråbo10,23
5Ludvig Jakobsson -01Roma10,28
6Love Leoson -01Allé10,38

    POJKAR ÅK 6 60 M  HEAT 3    
1Axel Kuttainen -01Norrbacka9,18Final
2Anton Thulin -01Lyckåker9,80
3Gustav Andersson -01Lyckåker10,21
4Filip Hägglund -01Väskinde10,48
5Jarl Stephansson -01Athene10,77
6Morris Zeilfelt -01Orion11,13
7Hugo Willemo -01Athene11,26

    POJKAR ÅK 6 60 M  HEAT 4    
1Tim Andersson -01Fole9,44Final
2John Wiberg -01Solberga9,63
3Karl Östberg -01Västerhejde9,73
4Morgan Klintberg -01Gråbo10,01
5Duncan Robertson -01Endre10,15
6Pelle Gabrielsson -01S:t Hans10,59
7Antonio Tjernby Tagel -01Solberga11,10

    POJKAR ÅK 6 60 M  FINAL    
1Robin Fagerström -01Endre8,75
2Noel Montelin -01Gute8,96
3Herman Österholm -01Västerhejde9,19
4Axel Kuttainen -01Norrbacka9,25
5Antonin Sebek -01Athene9,32
6Christian Wihlborg -01Väskinde9,34
7Tim Andersson -01Fole9,44
8Martin Löfdahl -01Solberga9,78

    POJKAR ÅK 6 800 M      
1Axel Kuttainen -01Norrbacka2.36,6m
2Theodore Granvald -01Roma2.39,1m
3Moltas Fingal -01S:t Hans2.41,3m
4Jesper Molin -01Västerhejde2.44,2m
5Linus Kahl -01S:t Hans2.48,6m
6Karl Östberg -01Västerhejde2.50,9m
7Lukas Gudinge -01Fole2.51,5m
8Edvin Nilsson -01Fole2.51,7m
9Ludvig Blom -01Gute2.54,1m
10Pelle Gabrielsson -01S:t Hans2.56,5m
11Noel Sundvall -01Solberga2.56,9m
12Simon Plenninge -01Lyckåker2.57,4m
13Linus Plenninge -01Lyckåker2.58,0m
14Christian van den Bosch -01Stånga2.59,6m
15Benjamin Svendén -01Solberga3.00,0m
16Noah Säldemar -01Allé3.02,0m
17Rahim Azamov -01Gråbo3.02,6m
18Tobias Åhlberg -01Väskinde3.06,5m
19Alvin Eriksson -01Gråbo3.06,6m
20Henrik Larsson -01Endre3.09,6m
21Linus Stillman -01Solberga3.23,6m
22Andreas Björklund -01Fole3.29,6m
23Morris Zeilfelt -01Orion3.31,2m
24Mattias Österdahl -01Endre3.40,5m
25Duncan Robertson -01Endre3.40,5m

    POJKAR ÅK 6 HÖJD      
1Linus Burgedahl -01Västerhejde1,40
2Oskar Pettersson -01Fårösund1,40
3Benjamin Rydberg -01Allé1,30
4Theodore Granvald -01Roma1,30
5Anton Thulin -01Lyckåker1,25
5Robin Fagerström -01Endre1,25
7Lucas Alexandersson -01Väskinde1,20
8Henrik Larsson -01Endre1,20
9Albin Järlsäter -01Västerhejde1,20
9Simon Plenninge -01Lyckåker1,20
11Leon Ringbom -01Norrbacka1,15
11Emil Ronsten -01Solberga1,15
13Linus Kahl -01S:t Hans1,15
13Tobias Åhlberg -01Väskinde1,15
13Anthony Bricis -01Terra Nova1,15
13Elmer Ogestad -01Väskinde1,15
17Linus Stillman -01Solberga1,10
17Hannes Smitterberg -01Garda1,10
17Noel Sundvall -01Solberga1,10
20Linus Gustafsson -01Athene1,05
20Olle Fritz -01Lyckåker1,05
22David Widerström -01Allé1,00
22Noel Broman -01Gråbo1,00
24Kevin Persson -01Gråbo0,95
25Loke Heyners -01Fårösund0,90

    POJKAR ÅK 6 LÄNGD      
1Linus Burgedahl -01Västerhejde4,55
2Tim Andersson -01Fole4,21
3Ludvig Blom -01Gute4,19
4Noel Montelin -01Gute4,06
5Simon Roslin -01Orion4,05
6Christian Wihlborg -01Väskinde3,92
7Antonin Sebek -01Athene3,89
8Oskar Pettersson -01Fårösund3,75
9Herman Österholm -01Västerhejde3,73
10Linus Plenninge -01Lyckåker3,73
11Rasmus Palmqvist -01Athene3,66
12Mattias Österdahl -01Endre3,57
13Martin Löfdahl -01Solberga3,54
14Erik Klasén -01Dalhem3,49
15Ludwig Öström -01Solberga3,47
16Noel Broman -01Gråbo3,47
17Noah Säldemar -01Allé3,39
18Elmer Ogestad -01Väskinde3,29
19David Widerström -01Allé3,22
20Kevin Persson -01Gråbo3,19
21Måns Östergren -01Solberga3,17
22Hannes Österdahl -01S:t Hans3,15
23Liam Wiman -01Gråbo3,10
24Bosse Carlsson -02Endre2,95
25Linus Jalmelid -01Dalhem2,90
26Linus Gustafsson -01Athene2,87
27Filiph Öhlin -01S:t Hans2,86
28Isac Björebro -01Dalhem2,65

    POJKAR ÅK 6 KULA      
1Jonatan Jansson -01Väskinde8,46
2David Lagerqvist -01Lyckåker8,04
3Elliot Jansson Åkerblom -01Fole7,67
4Lucas Boman Jarl -01Gråbo7,50
5Gustav Andersson -01Lyckåker7,34
6Liam Wiman -01Gråbo7,33
7Antonio Tjernby Tagel -01Solberga7,30
8David Hermansson -01Fole7,16
9Anthony Bricis -01Terra Nova7,10
10Benjamin Rydberg -01Allé7,05
11Johan Claésson -01Väskinde6,96
12Filip Andersson -01Lyckåker6,96
13Emil Ronsten -01Solberga6,94
14Vilgot Steffenburg -01Fole6,84
15Rasmus Palmqvist -01Athene6,75
16Niklas Gudinge -01Endre6,62
17David Kedja -01Allé6,48
18Love Leoson -01Allé6,37
19Måns Östergren -01Solberga6,17
20Rasmus Persson -01Västerhejde6,17
21Alexander Nährström -01Athene5,96
22Hannes Smitterberg -01Garda5,87
23Filip Nilsson -01Västerhejde5,75
24Filiph Öhlin -01S:t Hans5,72
25Philip Klimczak Jacobsson -01Dalhem5,69
26Erik Tingström -01Orion5,31
27Linus Jalmelid -01Dalhem5,25
28Mats Hansson -01Lärbro4,92

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 1    
1Mohanad Mostafa Abdel Ghafar -02Solberga9,78Final
2Joel Angerth -02S:t Hans9,86
3Gustav Pettersson Karlsson -02Fårösund10,42
4Felix Bäckstäde -02Roma10,45
5Anton Lövdahl -02Dalhem10,67
6Jesper Granath -02S:t Hans10,73
7Oskar Malmerfeldt -02Athene15,54

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 2    
1William Johansson -02Garda10,03
2Rasmus Lilja -02Lyckåker10,10
3Gabriel Rosmar -02Solberga10,28
4William Jakobsson -02Västerhejde10,42
5Douglas Håkansson -02Gråbo10,50
6Johan Persson Bergius -02Endre10,54

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 3    
1Rasmus Adman -02Väskinde9,79Final
2Folke Nyberg -02S:t Hans9,80Final
3Ebbe Bogren -02Athene10,11
4Sebastian Tellström -02Endre10,11
5Troy Wistrand -02Terra Nova10,22
6Adam Östergren -02Fårösund10,51

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 4    
1Lukas Garrido Johansson -02Allé10,21
2Ossian Ogestad -02Lyckåker10,34
3Tim Leander -02Endre10,35
4Isac Olofsson Lundborg -02Kräklingbo10,47
5Linus Lindén -02Orion10,68
6Noa Håkansson -02Västerhejde10,78

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 5    
1Gabriel Eneqvist -02Garda9,11Final
2Anton Broén -02Allé9,58Final
3Tobias Andersson -02Kräklingbo10,17
4Jonathan Höglund -02Lyckåker10,22
5Gustav Widgren -02Fårösund10,46
6Simon Andersson -02Kräklingbo10,63

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 6    
1Joel Reintz -02Väskinde9,48Final
2Adam Dohrmi Ekhult -02Fole9,65Final
3Anton Nygren -02Väskinde9,71Final
4Hannes Thunegard Gråberg -02Solklint10,14
5Otto Persson -02Allé10,29
6Linus Andersson -02Fole10,47
7Wille Karlsson -02Terra Nova10,48
8Jesper Granath -02S:t Hans10,74

    POJKAR ÅK 5 60 M  FINAL    
1Gabriel Eneqvist -02Garda9,08
2Joel Reintz -02Väskinde9,18
3Anton Broén -02Allé9,39
4Anton Nygren -02Väskinde9,40
5Adam Dohrmi Ekhult -02Fole9,46
6Mohanad Mostafa Abdel Ghafar -02Solberga9,63
7Rasmus Adman -02Väskinde9,64
8Folke Nyberg -02S:t Hans9,71

    POJKAR ÅK 5 800 M      
1Emil Druge-Stals -02Terra Nova2.43,9m
2Gustav Widgren -02Fårösund2.46,6m
3Johannes Hansson -02Solberga2.50,2m
4Adam Gutelind -02Västerhejde2.52,8m
5Ian Bjersander -02Solberga2.53,3m
6Ossian Ogestad -02Lyckåker2.53,6m
7Viktor Engqvist -02Allé2.55,7m
8Joel Reintz -02Väskinde2.55,8m
9Fabian Mellberg -02Endre2.56,2m
10Wille Karlsson -02Terra Nova2.58,1m
11Gabriel Hellberg -02Solberga2.58,3m
12Gustav Ahlgren -02Roma3.01,0m
13Joel Harlevi -02Allé3.01,3m
14Erik Calmén -02S:t Hans3.02,4m
15Rasmus Adman -02Väskinde3.02,9m
16Rasmus Lilja -02Lyckåker3.04,5m
17William Pettersson -02Lärbro3.04,7m
18Hugo Beijer -02Roma3.04,9m
19Felix Bäckstäde -02Roma3.06,6m
20Vidar Jegerhjälm -02Orion3.06,8m
21Jonatan Hansson -02Garda3.08,2m
22Valentin Schoug -02Orion3.08,3m
23Troy Wistrand -02Terra Nova3.09,7m
24Jonathan Solfeldt -02Lyckåker3.10,8m
25Isak Edfeldt -02Solberga3.10,9m
26Johan Persson Bergius -02Endre3.12,6m
27Rasmus Nyberg -02Västerhejde3.13,6m
28Otto Persson -02Allé3.14,0m
29Tim Leander -02Endre3.14,6m
30William Johansson -02Garda3.15,0m
31Isak Aalto -02Gråbo3.15,1m
32Gabriel Månsson -02Fårösund3.17,5m
33Lasse Holmberg -02S:t Hans3.17,7m
34Nilo Rilheim -02Orion3.18,0m
35Tobias Andersson -02Kräklingbo3.18,5m
36Noa Håkansson -02Västerhejde3.19,1m
37Jesper Granath -02S:t Hans3.19,6m
38Arne Löfqvist -02Gråbo3.21,9m
39Måns Söderqvist -02Väskinde3.56,4m

    POJKAR ÅK 5 HÖJD      
1Johan Burvall -02Visby1,25
2Villy Ljunggren -02Garda1,25
3=Emil Virgin -02Fole1,15
3=Alex Östman -02Fole1,15
5Emil Olsson -02Terra Nova1,15
6William Karlsson -02Roma1,15
6Anton Broén -02Allé1,15
6Ian Bjersander -02Solberga1,15
9Leo Frölen -02Solberga1,10
9Daniel Herman -02Terra Nova1,10
9Benjamin Bandelin -02Gråbo1,10
9Tobias Hansson -02Solklint1,10
13Sebastian Tellström -02Endre1,05
13Matteus Sandstöm -02Väskinde1,05
13Benjamin Winarve -02Väskinde1,05
13Adam Rudberg -02Allé1,05
13Jonathan Höglund -02Lyckåker1,05
13Adam Lingström -02Lyckåker1,05
19Pelle Bendelin -02S:t Hans1,00
19Linus Borg -02Allé1,00
19Isak Hedberg -02Solklint1,00
19Domenic Johansson -03Väskinde1,00
19Arne Löfqvist -02Gråbo1,00
19Petrus Lindström -02Solberga1,00
19Sebastian Hallgren -02Solklint1,00
26Hugo Beijer -02Roma0,95

    POJKAR ÅK 5 LÄNGD      
1Gabriel Eneqvist -02Garda3,92
2Isak Aalto -02Gråbo3,85
3William Karlsson -02Roma3,803.67
4Anton Nygren -02Väskinde3,803.60
5Daniel Herman -02Terra Nova3,79
6Gabriel Rosmar -02Solberga3,67
7Johan Burvall -02Visby3,66
8Noa Håkansson -02Västerhejde3,65
9Emil Druge-Stals -02Terra Nova3,65
10Leo Frölen -02Solberga3,50
11Gabriel Hellberg -02Solberga3,47
12William Jakobsson -02Västerhejde3,42
13Alex Östman -02Fole3,41
14Trolle Nilsson -02Athene3,40
15Hannes Thunegard Gråberg -02Solklint3,39
16Calle Jonsson -02Lyckåker3,35
17Linus Lindén -02Orion3,25
18Anton Lövdahl -02Dalhem3,22
19Tobias Hansson -02Solklint3,21
20Hannes Won Korsvant -02Orion3,17
21Viktor Engqvist -02Allé3,15
22Elias Hölttä -02Lyckåker3,14
23Sebastian Hallgren -02Solklint3,10
24Emil Virgin -02Fole3,09
25Pelle Bendelin -02S:t Hans3,05
26Casper Ronqvist -02Allé3,02
27William Pettersson -02Lärbro3,00
28Isak Hedberg -02Solklint3,00
29Sofian Guennoun -02Allé2,92
30Simon Andersson -02Kräklingbo2,89
31Hampus Ganström -02Terra Nova2,86
32Casper Bolin -02Väskinde2,75
33Vidar Jegerhjälm -02Orion2,73
34Sebastian Fallenius -02Väskinde2,58
35Hampus Påhlsson -02S:t Hans2,52
36Alexander Olofsson Karlsson -02Lärbro2,10

    POJKAR ÅK 5 KULA      
1Lasse Holmberg -02S:t Hans7,26
2Calle Jonsson -02Lyckåker7,21
3Carl Stanius -02Västerhejde7,15
4Fabian Ahlgren -02Gråbo7,10
5Fabian Portade Vinberg -02Väskinde6,74
6Isac Sjögren -02Gute6,68
7Oscar Söderdahl -02Lyckåker6,68
8Axel Engström -02Gute6,66
9Isak Eklöf -02Solberga6,58
10Alexander Olofsson Karlsson -02Lärbro6,32
11Villy Ljunggren -02Garda6,19
12Hampus Martis -02Solberga6,13
13Valentin Schoug -02Orion6,12
14Emil Gunnarsson -02Allé6,02
15Alfred Tafvelin -02Lyckåker5,99
16Arvid Norman -02Fole5,91
17Linus Andersson -02Fole5,88
18Oliver Åkerbäck -02Athene5,87
19Emil Olsson -02Terra Nova5,81
20Benjamin Bandelin -02Gråbo5,63
21Hampus Ganström -02Terra Nova5,59
22Axel Ulfsson -02S:t Hans5,58
23Leo Söderberg -02Fårösund5,57
24Kim Stenqvist -02Gute5,41
25Oliver Söderström -02Fole5,40
26Jonatan Hansson -02Garda5,25
27Max Särland -02Solberga5,23
28Matteus Sandstöm -02Väskinde5,17
29Wille Fredin -02Väskinde4,94
30Herman Jonsson -02Allé4,46
31Emil Palmqvist -02Athene4,46
32Joseph Sollén -02S:t Hans4,29
33Erik Johansson -02Endre3,77

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 1    
1Oliver Höglund -03Solberga10,57
2Alve Bergström -03Athene10,58
3Benjamin Rohnström -03Solklint10,96
4Emil Viklund -03Eskelhem11,05
5Simon Johansson -03Terra Nova11,13
6Nino Holts Gustavsson -03Klinte11,15

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 2    
1Adam Andersson -03Lyckåker10,35Final
2Karl Johansson -03Athene10,54
3Axel Pettersson -03Fårösund11,57
4Maximilian Vässmar -03Roma12,06
5Erik Svensson -03Väskinde12,08

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 3    
1John Pettersson -03Garda10,44
2Jonathan Rasmussen-Sjöqvist -03Solklint10,52
3Malte Olsson -03Terra Nova10,60
4Calle Sandberg -03Allé11,20

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 4    
1Lukas Strömer -03Västerhejde10,01Final
2Tim Gottberg -03Solberga10,13Final
3Gabriel Karlsson -03Terra Nova10,74
4Melwin Havdell -03Terra Nova11,18
5Elias Jakobsson -02Gute11,44
6Tony Ahlberg -03Fårösund11,75

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 5    
1Malte Karlén -03Allé9,78Final
2Elias Dohrmi Ekhult -03Fole9,81Final
3Samuel Eriksson -03Väskinde10,64
4Viktor Martell -03Terra Nova11,06
5Oskar Dale -03Athene11,47
6Edwin Klasson -03Roma11,61
7Karl Tingström -03Orion11,63
8Jonatan Andersson -03Roma11,99

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 6    
1Hampus Lind -03Västerhejde9,98Final
2Emil Hansson -03Garda9,99Final
3Melwin Forsberg -03Stenkyrka10,34Final
4Anders Bosarve -03Stånga10,63
5Alfons Salmi Persson -03Terra Nova10,84
6Albin Salmi Persson -03Norrbacka10,86
7Vincent Farinder -03Gråbo10,91

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 7    
1Emil Kahlqvist -03Fole10,46
2Leon Falstedth -03S:t Hans10,70
3Petter Blochmann Annas -03Fårösund11,01
4Jonathan Andersson -03Roma11,08
5Oskar Dale -03Athene11,30
6Lucas Olsson -03Väskinde11,90
7Anton Torndal -03Lärbro12,42

    POJKAR ÅK 4 60 M  FINAL    
1Malte Karlén -03Allé9,52
2Elias Dohrmi Ekhult -03Fole9,75
3Tim Gottberg -03Solberga9,88
4Lukas Strömer -03Västerhejde9,88
5Hampus Lind -03Västerhejde9,90
6Emil Hansson -03Garda10,04
7Melwin Forsberg -03Stenkyrka10,17
8Adam Andersson -03Lyckåker10,19

    POJKAR ÅK 4 800 M      
1Hjalmar Levin -03Solklint2.54,4m
2Mikolaj Mancewicz -03Athene2.55,5m
3Hugo Ihse -03Lyckåker3.01,0m
4Malte Karlén -03Allé3.02,2m
5William Svensson -03Fole3.02,6m
6David Björkqvist -03Lyckåker3.02,7m
7Oliver Oxenwaldt -03Terra Nova3.03,7m
8Gabriel Karlsson -03Terra Nova3.04,2m
9Albin Salmi Persson -03Norrbacka3.06,7m
10Max Hedbom -03Solberga3.09,4m
11Hampus Lind -03Västerhejde3.10,5m
12Hannes Rogestam -03Orion3.11,0m
13Elias Klintberg -03Terra Nova3.12,7m
14Felix Björkander -03Västerhejde3.13,6m
15Noah Wiman -03Gråbo3.14,2m
16Villiam Wesström -03Solberga3.14,4m
17startnr 171 xxxxxx3.15,0m
18Linus Gardelin -03Fole3.16,7m
19Petter Blochmann Annas -03Fårösund3.17,6m
20Jesper Viberg -03Fårösund3.18,7m
21Yassine Jebali -03Gute3.21,5m
22Hampus Söderdahl -03Athene3.22,6m
23Adam Österdahl -03Endre3.24,2m
24Leo Lundin -03Klinte3.33,0m
25Liam Grönhagen -03Gråbo3.33,3m
26Elias Hallberg -03Athene3.42,4m
27Casper Pettersson -03Klinte3.47,8m

    POJKAR ÅK 4 HÖJD      
1Hugo Ihse -03Lyckåker1,10
2Mingus Eriksson -03Allé1,05
3Mio Hallberg -03Solberga1,00
3Emil Lisspers -03Terra Nova1,00
5Leonard Hägglund -03Solberga1,00
5Gustav Andersson -03Klinte1,00
7Erik Svensson -03Väskinde1,00
7Emil Wiklund -03Eskelhem1,00
9Lucas Liljegren -03Fole1,00
10Casper Pettersson -03Klinte1,00
11Kalle Söderlund -03Gråbo0,95
11Gustav Björk -03Lyckåker0,95
11David Björkqvist -03Lyckåker0,95
11Benjamin Brobäck -03Allé0,95
11Melvin Gustavsson -03Athene0,95
11Max Svensson -03Eskelhem0,95
11Bill Olsson -03Athene0,95
11Emil Hedman -03Solklint0,95
11Loke Olofsson -03Allé0,95
20Adam Österdahl -03Endre0,90
20David Klasson -03Lärbro0,90
20Kevin Norrby -02Endre0,90
20Tony Ahlberg -03Fårösund0,90
20Jonathan Andersson -03Roma0,90
20Anton Torndal -03Lärbro0,90
26Hannes Hult -03Roma0,85
26Robin Larsson Rantasalo -03Gråbo0,85
26Leo Svärd -03Athene0,85
26Liam Grönhagen -03Gråbo0,85
26Sebaztian Nyberg -03Väskinde0,85

    POJKAR ÅK 4 LÄNGD      
1Elias Dohrmi Ekhult -03Fole3,73
2Hjalmar Levin -03Solklint3,473.18
3Loke Olofsson -03Allé3,473.16
4Emil Hansson -03Garda3,45
5Melwin Forsberg -03Stenkyrka3,44
6Felix Lindqvist -03Gråbo3,37
7Leonard Hägglund -03Solberga3,36
8Yassine Jebali -03Gute3,32
9Jesper Näsman -03S:t Hans3,23
10Oscar Östergren -03Fårösund3,21
11Hampus Kolmodin -03Lyckåker3,21
12Oliver Oxenwaldt -03Terra Nova3,21
13Vincent Farinder -03Gråbo3,20
14Jonas Stenström -03Allé3,19
15Adam Andersson -03Lyckåker3,11
16Oliver Höglund -03Solberga3,10
17Hannes Rogestam -03Orion3,10
18Mingus Eriksson -03Allé3,09
19Malte Olsson -03Terra Nova3,06
20Leo Lundin -03Klinte3,04
21Wilmer Martis -03Väskinde3,02
22John Pettersson -03Garda2,97
23Emil Viklund -03Eskelhem2,96
24Linus Gardelin -03Fole2,93
25Emil Hedman -03Solklint2,92
26Nino Holts Gustavsson -03Klinte2,90
27Karl Tingström -03Orion2,89
28Max Svensson -03Eskelhem2,89
29Adrian Swande -03Athene2,87
30Emil Lisspers -03Terra Nova2,84
31Eddie Cato -03Fole2,81
32Svante Carlsson Vinberg -03Väskinde2,77
33William Öberg -03Väskinde2,76
34Axel Pettersson -03Fårösund2,75
35Elias Klintberg -03Terra Nova2,75
36Elliot Lang -03S:t Hans2,69
37Edwin Klasson -03Roma2,69
38Ture Loré -03Västerhejde2,67
39Hampus Söderdahl -03Athene2,61
40Oliver Thored -03Athene2,56
41Gabriel Eriksson -03Solklint2,28
42Jakob Kysinger -03Roma2,15
43Elias Kahlqvist -03Roma2,05

    POJKAR ÅK 4 KULA      
1Neo Kulde -03Lyckåker7,01
2Alve Bergström -03Athene6,91
3Adrian Bengtsson -03Fårösund6,85
4Noah Wiman -03Gråbo6,48
5Gustav Larsson -03Väskinde6,25
6Jakob Kysinger -03Roma6,19
7Liam Pettersson -03Solberga6,18
8Filip Lauström -03Garda6,01
9Lucas Liljegren -03Fole6,00
10Axel Wramner -03Athene5,90
11Samuel Eriksson -03Väskinde5,80
12Ozzy Dahlström -03Västerhejde5,77
13Melwin Havdell -03Terra Nova5,67
14Elias Holm -03Athene5,66
15Max Hedbom -03Solberga5,66
16William Svensson -03Fole5,54
17Jonas Stenström -03Allé5,44
18Felix Lindqvist -03Gråbo5,43
19Gabriel Eriksson -03Solklint5,42
20Theodor Karlsson -03Lärbro5,23
21Filip Stengård -03Endre5,05
22Gustav Andersson -03Klinte4,87
23Kalle Söderlund -03Gråbo4,78
24Jonathan Nyberg-Pettersson -03Dalhem4,76
25Hugo Eliasson -03Allé4,52
26Magnus Olofsson -03Väskinde4,46
27Elias Kahlqvist -03Roma4,42
28Casper Claesson -03Västerhejde4,30

    FLICKOR ÅK 6 60 M  HEAT 1    
1Julia Franzén -01Lyckåker9,35Final
2Alma Kappel -01Dalhem9,57Final
3Saga Unnerfelt -01Västerhejde9,75Final
4Alba Ekepil -01S:t Hans10,51
5Nola Strandberg -01Gute10,91
6Samra Pettersson Debesy -01Gråbo11,16

    FLICKOR ÅK 6 60 M  HEAT 2    
1Hanna Christiansson -01Lyckåker9,66Final
2Elin Klintberg -01Terra Nova9,89
3Rebecca Mann -01Athene9,91
4Kajsa Palmgren -01Athene10,12
5Alma Kock -01Lyckåker10,58

    FLICKOR ÅK 6 60 M  HEAT 3    
1Majken Toivonen -01S:t Hans9,73Final
2Emelie Roswell -01Lärbro9,76
3Tilde Fohlin -01Allé9,79
4Maja Söderholm -01Orion9,80
5Maria Johansson -01Gråbo10,01
6Ella Kolmodin -01Dalhem10,12
7Amanda Bering -01Västerhejde10,34
8Pelin Toprak -01Solberga10,84

    FLICKOR ÅK 6 60 M  HEAT 4    
1Amanda Ahlros -01Fole9,66Final
2Clara Sundberg -01Väskinde10,21
3Matilda Ahlin -01Fole10,53
4Isabell Pettersson -01Lärbro10,54
5Evelina Johansson -01Väskinde10,73

    FLICKOR ÅK 6 60 M  HEAT 5    
1Emma Godman -01Lärbro9,38Final
2Tove Sandelin -01Terra Nova9,56Final
3Lina Appelgren -01S:t Hans10,06
4Fanny Daun -01Endre10,35
5Matilda Jacobsson -02Fole11,05

    FLICKOR ÅK 6 60 M  FINAL    
1Emma Godman -01Lärbro9,12
2Tove Sandelin -01Terra Nova9,37
3Julia Franzén -01Lyckåker9,39
4Alma Kappel -01Dalhem9,57
5Majken Toivonen -01S:t Hans9,63
6Amanda Ahlros -01Fole9,68
7Saga Unnerfelt -01Västerhejde9,72
8Hanna Christiansson -01Lyckåker9,77

    FLICKOR ÅK 6 800 M      
1Hamda Haybe -01Solberga2.46,8m
2Nova Rilheim -01Orion2.57,8m
3Maja Söderholm -01Orion3.00,8m
4Lina Appelgren -01S:t Hans3.07,9m
5Annaclara Markström -01Lyckåker3.08,2m
6Fanny Jacobsson -01Fole3.10,5m
7Petra Bjergegaard Pettersson -01Athene3.11,2m
8Vilma Malmqvist -01Västerhejde3.13,0m
9Anja Gandå -01Terra Nova3.14,6m
10Alva Martell -01Terra Nova3.14,7m
11Elina Åkerbäck -01Athene3.15,9m
12Afrah Sulaiman -01Gråbo3.16,4m
13Clara Sundberg -01Väskinde3.17,9m
14Beata Pettersson -01Väskinde3.18,0m
15Evelina Johansson -01Väskinde3.19,8m
16Samra Pettersson Debesy -01Gråbo3.22,2m
17Izabelle Tengqvist -01Fole3.24,8m
18Elsa Roos -01Endre3.31,9m

    FLICKOR ÅK 6 HÖJD      
1Hamda Haybe -01Solberga1,25
2=Ella Eneqvist -01Garda1,20
2=Hannah Alvesborg -01Terra Nova1,20
4Siri Slinger -01Athene1,10
4Kajsa Palmgren -01Athene1,10
6Alma Kock -01Lyckåker1,10
6Alice Ekelund -01Solberga1,10
6Line Blochmann Annas -01Fårösund1,10
9Clara Jacobsson -01Lärbro1,10
10Emma Godman -01Lärbro1,05
10Alva Martell -01Terra Nova1,05
10Wilma Daun -01Endre1,05
13Laila Al.Hakhany -01Gråbo1,00
13Tove Lavergren -01Endre1,00
15Isabelle Behr -01Athene0,95
15Fanny Daun -01Endre0,95
17Afrah Sulaiman -01Gråbo0,95
-Cecilia Ahlgren -01Terra Nova0,00

    FLICKOR ÅK 6 LÄNGD      
1Fanny Lindström -01Högby3,90
2Alma Kappel -01Dalhem3,89
3Hanna Christiansson -01Lyckåker3,69
4Ella Kolmodin -01Dalhem3,69
5Ella Eneqvist -01Garda3,65
6Line Blochmann Annas -01Fårösund3,63
7Hannah Alvesborg -01Terra Nova3,54
8Julia Franzén -01Lyckåker3,52
9Rebecca Mann -01Athene3,52
10Elin Klintberg -01Terra Nova3,45
11Alice Ekelund -01Solberga3,45
12Emma Sjöberg -01Väskinde3,44
13Tilly Dalarve -01Väskinde3,39
14Sara Wegelius -01Gråbo3,35
15Bacilika Glansholm -01Gråbo3,28
16Natalie Wramner -01Athene3,28
17Wilma Fahlstedt -01S:t Hans3,20
18Sofia Benczy -01Solberga3,15
19Helena Ekstrand -01Endre3,14
20Amanda Bering -01Västerhejde3,08
21Nathalie Thored -01Athene3,07
22Elsa Roos -01Endre3,06
23Malin Lindström -01Allé3,05
24Tove Lavergren -01Endre3,05
25Tilde Söderlund -01Gråbo2,95
26Nola Strandberg -01Gute2,88

    FLICKOR ÅK 6 KULA      
1Natalie Wramner -01Athene8,66
2Jessica Höglund -01Gråbo8,19
3Frida Lickander -01Terra Nova7,96
4Johanna Jakobsson -01Lyckåker7,57
5Cecilia Ahlgren -01Terra Nova7,00
6Saga Unnerfelt -01Västerhejde6,80
7Nellie Schwartz -01Allé6,75
8Annaclara Markström -01Lyckåker6,75
9Bacilika Glansholm -01Gråbo6,72
10Agnes Jonsson -01Dalhem6,62
11Minéa Karlsson -01Lärbro6,35
12Iza Gardelin Gerndt -01Solberga6,23
13Beata Pettersson -01Väskinde6,18
14Petra Bjergegaard Pettersson -01Athene6,05
15Nora Lindholm -01Terra Nova5,98
16Vera Emdén -01Västerhejde5,90
17Meya Martis -01Väskinde5,84
18Clara Jacobsson -01Lärbro5,83
19Laila Al.Hakhany -01Gråbo5,82
20Matilda Ahlin -01Fole5,70
21Hilda De Boer -01Allé4,91
22Malin Lindström -01Allé4,86
23Amanda Lingwall -01Endre4,86

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 1    
1Agnes Nilsson -02Västerhejde9,40Final
2Victoria Björklund -02Lärbro9,99Final
3Matilda Haara -02Athene10,04
4Moa Sundberg -02Gråbo10,15
5Julia Eriksson -02Roma10,21
6Tindra Wernekull -02Väskinde10,72
7Embla Modig -02Orion10,92
8Josefin Ahlin -02Fole11,62

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 2    
1Isabell Kotz -02Roma9,74Final
2Sara Söderstrand -02Dalhem9,75Final
3Josefine Godman -02Lyckåker9,95Final
4Ella Peterstrand -02Orion11,27

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 3    
1Hannah Henriksson -02Lyckåker9,65Final
2Tilde Wattskog -02Allé9,80Final
3Ella Friis-Hansen -02S:t Hans10,30
4Isabelle Olsson -02Allé10,72
5Johanna Jakobsson -02Gråbo10,78
6Maja Fredriksson -02Solklint11,61
7Wilma Stenström Sjöberg -02Solklint11,69

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 4    
1Molly Packalén -02Athene10,01
2Siri Gardell -02Lyckåker10,31
3Evelina Johnsson -02Garda10,32
4Angelica Levin -02Väskinde10,38
5Moa Garland -02Allé10,43
6Lina Bani Shoraka -02Solberga11,04
7Tuva Andersson -02Solberga11,04
8Diza Bjarneby -02Gråbo11,74

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 5    
1Johanna Lilja -02Västerhejde9,38Final
2Madicken Guteäng -02Athene10,08
3Märta Crusell -02Väskinde10,17
4Alice Thurell -02Solberga10,40
5Ella Karlsson -02Fole10,75
6Tindra Andersson -02Roma10,97
7Ebba Dahlberg -02Lärbro11,02

    FLICKOR ÅK 5 60 M  FINAL    
1Johanna Lilja -02Västerhejde9,29
2Agnes Nilsson -02Västerhejde9,37
3Hannah Henriksson -02Lyckåker9,45
4Sara Söderstrand -02Dalhem9,46
5Isabell Kotz -02Roma9,50
6Josefine Godman -02Lyckåker9,75
7Victoria Björklund -02Lärbro9,84
8Tilde Wattskog -02Allé10,18

    FLICKOR ÅK 5 800 M      
1Josefine Godman -02Lyckåker2.58,6m
2Isabell Kotz -02Roma3.03,0m
3Klara Greveback -02Allé3.03,7m
4Molly Packalén -02Athene3.03,8m
5Maja Svennefjord -02Västerhejde3.07,6m
6Tove Annas Andreasson -02Lyckåker3.09,4m
7Tilde Wattskog -02Allé3.11,4m
8Tilde Rosvall -02Athene3.20,1m
9Lisa Kellström -02Fårösund3.20,6m
10Thea Almgren -02Västerhejde3.22,1m
11Nellie Alm -02Roma3.24,1m
12Lina Bani Shoraka -02Solberga3.26,0m
13Ella Friis-Hansen -02S:t Hans3.29,7m
14Moa Sundberg -02Gråbo3.39,0m
15Hilda Lindström -02Solberga3.40,2m
16Julia Eriksson -02Roma3.51,4m
17Tindra Andersson -02Roma3.59,1m
18Emma Karlsson -02Orion4.05,8m
19Andreea Sellen -02Gråbo4.06,0m

    FLICKOR ÅK 5 HÖJD      
1Clara Jensen -02Lyckåker1,15
2Mathilda Bergström -02Allé1,10
3=Märta Crusell -02Väskinde1,05
3=Anna Östergren -02Solberga1,05
5Maja Svennefjord -02Västerhejde1,05
5Matilda Haara -02Athene1,05
7Stina Grönhagen -02Allé1,00
7Tilde Eliasson -02Stånga1,00
7Tilde Rosvall -02Athene1,00
7Josefin Jakobsson -02Garda1,00
11Tuva Kahlbom -02Lyckåker1,00
11Candice Dushime -02Solberga1,00
13Tindra Wernekull -02Väskinde0,95
13Lea Heyners -02Fårösund0,95
13Filippa Eriksson -02Allé0,95
16Amanda Cronholm -02Terra Nova0,90
16Nicole Sink -02Lyckåker0,90
16Jennifer Sjöberg -02Gråbo0,90
19Isabell Cederlund -02Terra Nova0,85

    FLICKOR ÅK 5 LÄNGD      
1Moa Löfdahl -02Roma4,11
2Agnes Nilsson -02Västerhejde3,87
3Sara Söderstrand -02Dalhem3,81
4Tove Annas Andreasson -02Lyckåker3,67
5Victoria Björklund -02Lärbro3,65
6Johanna Lilja -02Västerhejde3,61
7Evelina Johnsson -02Garda3,44
8Alice Thurell -02Solberga3,33
9Emmy Ahlander -02Lyckåker3,28
10Tilde Gustafsson -02Terra Nova3,09
11Stina Grönhagen -02Allé3,06
12Emilia Hogenfält -02Lyckåker3,03
13Ella Engström -02Solklint2,96
14Embla Modig -02Orion2,88
15Mathilda Cederblad -02Solberga2,88
16Johanna Jakobsson -02Gråbo2,80
17Diza Bjarneby -02Gråbo2,72
18Tilde Edin -02Allé2,71
19Maja Fredriksson -02Solklint2,67
20Stephanie Jörholt -02Väskinde2,67
21Saga Palmqvist -02Athene2,66
22Ebba Dahlberg -02Lärbro2,62
23Angelica Levin -02Väskinde2,58
24Dunya Khaleel -02Gråbo2,43
25Irma Skoghage -02Väskinde2,40
26Wilma Stenström Sjöberg -02Solklint2,35
27Emma Nilsson -02Roma2,24
-Isabelle Olsson -02Allé0,00

    FLICKOR ÅK 5 KULA      
1Emma Sjöstedt -02Västerhejde7,16
2Jessica Castillo -02Allé6,68
3Alma Weiser -02S:t Hans6,37
4Klara Greveback -02Allé6,32
5Evelina Söderström -02Lyckåker6,14
6Agnes Holmström -02Allé6,13
7Anna Östergren -02Solberga6,00
8Klara Larsson-Dybeck -02Athene6,00
9Anaick Dushime -02Solberga5,80
10Thelma Qviström -02Athene5,62
11Felicia Nordahl -02Lyckåker5,58
12Saga Palmqvist -02Athene5,55
13Amanda Cronholm -02Terra Nova5,54
14Isabell Cederlund -02Terra Nova5,40
15Gabriella Uddin -02Gråbo5,27
16Siri Gardell -02Lyckåker5,02
17Josefine Ahlin -02Fole4,97
18Hilda Lindström -02Solberga4,87
19Julia Ahnell -02Väskinde4,75
20Chantel Halefom -02Gråbo4,70
21Stephanie Jörholt -02Väskinde4,70
22Hedvig Flygebrant Melin -02Gråbo4,48

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 1    
1Filippa Hartman -03Klinte10,66
2Ängla Wernekull -03Väskinde11,00
3Frida Johansson -03Terra Nova11,03
4Johanna Kalström -03Fårösund11,25
5Leia Ronland -03Dalhem11,55
6Chris Hägbom Pettersson -03Lärbro12,43

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 2    
1Bella Lindgren De Flon -03Väskinde9,39Final
2Elsa Bergström -03Endre10,04Final
3Thilde Östman -03Dalhem10,47Final
4Lovisa Levin -03Terra Nova10,78
5Liv Mattsson -03Lyckåker10,99
6Theresé Johansson -03Klinte12,26

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 3    
1Caroline Cedeskog -03Terra Nova10,73
2Julia Lind -03Lärbro10,76
3Cornelia Gahnström -03Klinte10,84
4Mylla Höglund -03Lyckåker11,12
5Signe Hjellström -03S:t Hans11,20
6Klara Olsson -03Endre11,20
7Maja Lennhammar -03Athene11,53

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 4    
1Meja Strandberg -03Gute12,02
2Alice Friman -03Roma12,18
3Natalie Techel -03Lärbro12,31
4Ebba Emanuelsson -03S:t Hans12,53

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 5    
1Engla Stockmarr -03Gråbo10,17Final
2Alice Gahnström -03Stenkyrka10,47Final
3Svea Österholm -03Västerhejde10,54
4Kujay Secka -03Gråbo10,92
5Liw Kahlström Söderberg -03Allé11,19
6Ida Ahlby -03Allé11,59
7Jian Tofvik -03Orion11,69
8Nelly Jansson -03Orion12,48

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 6    
1Beatrix Mann -03Athene10,36Final
2Andrea Pettersson -03Orion10,38Final
3Tindra Löwenborg -03Solberga10,65
4Maja Ahlros -03Fole10,86
5Emina Montelin -03Gute10,91
6Athina Tsola -03Roma11,10

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 7    
1Filippa Stennert -03Orion10,29Final
2Mollie Percival -03Allé10,64
3Vera Edmundsson -03Fole10,76
4Alva May -03Solberga11,45
5Elba Lundeberg -03S:t Hans11,46
6Wilda Carlén -03Gråbo11,88

    FLICKOR ÅK 4 60 M  FINAL    
1Bella Lindgren De Flon -03Väskinde9,30
2Thilde Östman -03Dalhem10,01
3Elsa Bergström -03Endre10,02
4Beatrix Mann -03Athene10,14
5Engla Stockmarr -03Gråbo10,14
6Alice Gahnström -03Stenkyrka10,33
7Filippa Stennert -03Orion10,34
8Andrea Pettersson -03Orion10,52

    FLICKOR ÅK 4 800 M      
1Vilma Larsson -03Endre3.16,0m
2Elsa Norragård -03Solberga3.18,8m
3Hanna Wallin -03Solberga3.19,3m
4Lava Forsberg Redolfi -03Athene3.21,2m
5Thea Gillerfors -03Västerhejde3.22,3m
6Liv Robertson -03Endre3.25,6m
7Elba Lundeberg -03S:t Hans3.26,1m
8Johanna Kalström -03Fårösund3.26,7m
9Saga Kullenbert -03Klinte3.28,2m
10Nora Ödmann -03S:t Hans3.30,2m
11Fanny Hassborg -03Gute3.39,7m
12Philippa Granlund -03Lyckåker3.40,1m
13Mylla Höglund -03Lyckåker3.43,7m
14Athina Tsola -03Roma3.54,8m
15Belinda Jacobsson -03Gråbo3.55,1m
16Irma Häggbom -03Athene4.09,9m
17Felizia Söderberg -03Klinte4.18,8m

    FLICKOR ÅK 4 HÖJD      
1Janni Jörnhammar -03Allé1,15
2Moa Örevik -03Gute1,10
3=Tone Sandsjö -03Allé1,05
3=Vera Edmundsson -03Fole1,05
5Gabriella Werkander -03Lyckåker1,00
6Vilma Larsson -03Endre1,00
7Thuva Eriksson -03Klinte0,95
7Melinda Wiberg Klingvall -03Terra Nova0,95
7Ottilia Thuresson Olsson -03Väskinde0,95
10Tova Lydahl -03Gråbo0,90
10Moa Martis Ericsson -03Athene0,90
10Ebba Sandgren -03Lärbro0,90
10Ida Ahlby -03Allé0,90
10Filippa Holpers -03S:t Hans0,90
10Rawan Khalaf -03Gråbo0,90
10Wilma Vistrand -03Klinte0,90
10Klara Olsson -03Endre0,90
18Linn Carlsson -03Väskinde0,85
18Saga Kullenbert -03Klinte0,85
18Natalie Techel -03Lärbro0,85
18Lisa Svensson -03Solberga0,85
18Mathilda Strömstedt -03Athene0,85
23Rexhina Ferrunaj -03Gråbo0,80
23Liv Johansson -03Solberga0,80
23Julia Lind -03Lärbro0,80
23Hanna Olofsson -03Terra Nova0,80

    FLICKOR ÅK 4 LÄNGD      
1Belinda Jacobsson -03Gråbo3,76
2Moa Örevik -03Gute3,70
3Kajsa Söderling -03Athene3,55
4Filippa Stennert -03Orion3,403.16
5Alice Gahnström -03Stenkyrka3,403.15
6Thilde Östman -03Dalhem3,39
7Filippa Hartman -03Klinte3,35
8Tone Sandsjö -03Allé3,34
9Thea Gillerfors -03Västerhejde3,30
10Lava Forsberg Redolfi -03Athene3,20
11Caroline Cedeskog -03Terra Nova3,19
12Beatrix Mann -03Athene3,19
13Bella Lindgren De Flon -03Väskinde3,16
14Liv Mattsson -03Lyckåker3,15
15Lovisa Levin -03Terra Nova3,14
16Andrea Pettersson -03Orion3,12
17Mollie Percival -03Allé3,03
18Molly Toivonen -03S:t Hans3,00
19Linnea Magnusson -03Lyckåker2,97
20Wilma Jakobsson -03Dalhem2,96
21Frida Johansson -03Terra Nova2,93
22Engla Stockmarr -03Gråbo2,93
23Ella Jenshammar -03S:t Hans2,89
24Liv Robertson -03Endre2,89
25Vanessa Knutas -03Klinte2,89
26Liw Kahlström Söderberg -03Allé2,86
27Felicia Wiflings -03Lyckåker2,79
28Ebba Jakobsson -03Klinte2,78
29Matilda Johansson -03Solberga2,77
30Tindra Jakobsson -03Garda2,72
31Wilda Carlén -03Gråbo2,69
32Maja Spångberg -03S:t Hans2,65
33Emmi Edman -03Endre2,60
34Tuva Thurgren -03Klinte2,60
35Emina Montelin -03Gute2,59
36Tuva Steffenburg -03Fole2,40
37Elsa Norragård -03Solberga2,39
38Moa Martis Ericsson -03Athene2,35

    FLICKOR ÅK 4 KULA      
1Linnea Magnusson -03Lyckåker5,75
2Ofelia Silvergren -03Lyckåker5,61
3Josefine Edmark -03Lyckåker5,35
4Amanda Nilsson -03Västerhejde5,07
5Rebecca Regen -03Gråbo5,05
6Filippa Holpers -03S:t Hans5,00
7Rexhina Ferrunaj -03Gråbo4,92
8Tindra Löwenborg -03Solberga4,91
9Melinda Wiberg Klingvall -03Terra Nova4,90
10Hanna Wallin -03Solberga4,85
11Gry Gränsmark Finnberg -03Endre4,75
12Jannica Stengård -03Fole4,34
13Olivia Alm -03Allé4,31
14Tindra Jakobsson -03Garda4,30
15Mathilda Strömstedt -03Athene4,22
16Wilma Jakobsson -03Dalhem4,11
17Felizia Söderberg -03Klinte4,10
18Emmi Edman -03Endre4,06
19Frida Nordborg -03Klinte3,92
20Maja Lennhammar -03Athene3,78
21Miriam Bäck -03S:t Hans3,66
22Moa Svensson -03Klinte3,66
23Jian Tofvik -03Orion3,53
24Nelly Jansson -03Orion3,35
25Ella Mei -03Allé3,33
26Irma Häggbom -03Athene3,28
27Ängla Wernekull -03Väskinde3,26
28Anna Mei -03Allé3,07
29Rawan Khalaf -03Gråbo2,75

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram