Resultat Gotlands skolmästerskap 13/9 2017

   Gotlands Friidrottsförbund arrangerade på Gutavallen
 
    POJKAR ÅK 6 60 M  HEAT 1    
1Gabriel O'Sullivan -05Stenkyrka8,96Final
2Emrik Stockmarr -05Gråbo8,99Final
3Jay Angelöv -05Gråbo9,70Final
4John Fahlström -05Athene Visby9,78
5Abdulsalam Armouch -05Solberga9,91

    POJKAR ÅK 6 60 M  HEAT 2    
1Alex Enblom -05Athene Visby9,18Final
2Axel Olsson -05Roma9,29Final
3Elliot Rudolph -05Solberga10,15
4Pa Secka -05Gråbo11,20
5Albin Fagerström -05Klinte11,57

    POJKAR ÅK 6 60 M  HEAT 3    
1Mille Söderberg -05Väskinde 9,37Final
2Allan Ahmad -05Klinte9,90
3Josef Johnsson -05Athene Fardhem10,30
4Melvin Liljegren -05Solberga10,31
5Thomas Wallentin -05Väskinde 10,57
6Edvin Nilsson -05Lärbro10,69
7Sigge Medbom -05Klinte11,23
8Linus Andersson -05Klinte12,08

    POJKAR ÅK 6 60 M  HEAT 4    
1Uno Hedlund -05Athene Visby8,98Final
2Rafael Vikic -05Solberga9,27Final
3Mille Eriksson -05Solberga10,63
4Leo Skarphagen -05Fårösund10,77
5Hugo Redmo -05Stånga 10,99
6Leonard Stenegärd -05Stånga 11,46

    POJKAR ÅK 6 60 M  FINAL    
1Uno Hedlund -05Athene Visby8,92
2Emrik Stockmarr -05Gråbo9,039.024
3Gabriel O'Sullivan -05Stenkyrka9,039.025
4Alex Enblom -05Athene Visby9,14
5Mille Söderberg -05Väskinde 9,16
6Rafael Vikic -05Solberga9,19
7Axel Olsson -05Roma9,48
8Jay Angelöv -05Gråbo9,71

    POJKAR ÅK 6 800 M  HEAT 1    
1Rafael Vikic -05Solberga2.45,91
2Gabriel O'Sullivan -05Stenkyrka2.46,48
3Albin Wallin -05Solberga2.52,46
4Mille Eriksson -05Solberga2.54,73
5Emil Ahlgren -05Roma2.55,34
6Vidar Levin -05Solklint2.55,77
7Abdulsalam Armouch -05Solberga2.57,06
8Elliot Rudolph -05Solberga3.00,49
9Elias Westergaard -05Montessori3.06,92
10Linus Beskow -05Väskinde 3.11,17
11Mohammed Aljrani -05Klinte3.12,61
12Albin Johansson Mårdbrink -05Väskinde 3.19,69

    POJKAR ÅK 6 800 M  HEAT 2    
1Malkolm Rådenman -05Klinte2.44,54
2Pa Secka -05Gråbo2.48,37
3Liam Johansson -05Athene Visby2.50,98
4Julian Tengquist -05Athene Visby3.03,03
5Felix Engström -05Fole3.03,89
6Edvin Nilsson -05Lärbro3.05,54
7Allan Ahmad -05Klinte3.06,49
8Albin Lindh -05Gute3.15,57
9Tristan Carlén -05Gråbo3.35,95
10Zack Hedman Hemmander -05Athene Visby3.53,31

    POJKAR ÅK 6 800 M  SAMLAD LISTA    
1Malkolm Rådenman -05Klinte2.44,54
2Rafael Vikic -05Solberga2.45,91
3Gabriel O'Sullivan -05Stenkyrka2.46,48
4Pa Secka -05Gråbo2.48,37
5Liam Johansson -05Athene Visby2.50,98
6Albin Wallin -05Solberga2.52,46
7Mille Eriksson -05Solberga2.54,73
8Emil Ahlgren -05Roma2.55,34
9Vidar Levin -05Solklint2.55,77
10Abdulsalam Armouch -05Solberga2.57,06
11Elliot Rudolph -05Solberga3.00,49
12Julian Tengquist -05Athene Visby3.03,03
13Felix Engström -05Fole3.03,89
14Edvin Nilsson -05Lärbro3.05,54
15Allan Ahmad -05Klinte3.06,49
16Elias Westergaard -05Montessori3.06,92
17Linus Beskow -05Väskinde 3.11,17
18Mohammed Aljrani -05Klinte3.12,61
19Albin Lindh -05Gute3.15,57
20Albin Johansson Mårdbrink -05Väskinde 3.19,69
21Tristan Carlén -05Gråbo3.35,95
22Zack Hedman Hemmander -05Athene Visby3.53,31

    POJKAR ÅK 6 HÖJD      
1Vidar Levin -05Solklint1,25
2Jack Sjöberg -05Solberga1,15
3=Albin Johansson Mårdbrink -05Väskinde 1,10
3=Hampus Nordström -05Endre1,10
5Leonard Stenegärd -05Stånga 1,10
6Henrik Kasankin -05Gråbo1,05
6Lucas Jakobsson -05Gråbo1,05
6Elias Larsson -05Endre1,05
6Karl Hedin -05Solberga1,05
6Isak Boman -05Fårösund1,05
11Hugo Sjöblom -05Roma1,05
12Aron Persson -05Endre1,00
13Vilgot Reiland -05Athene Visby0,95

    POJKAR ÅK 6 LÄNGD      
1Elias Westergaard -05Montessori4,01
2Teddy Magnusson -05Väskinde 3,73
3Jakob Ström -05Athene Visby3,39
4Movitz Staflin -05Kräklingbo3,38
5John Fahlström -05Athene Visby3,36
6Jack Sjöberg -05Solberga3,32
7Valter Wallin -05Athene Visby3,32
8Elias Thomasson -05Solberga3,32
9Anton Edmark -05Solberga3,28
10Leo Skarphagen -05Fårösund3,26
11Liam Johansson -05Athene Visby3,23
12Josef Johnsson -05Athene Fardhem3,22
13Ruben Strängborn -05Solberga3,12
14Viktor Karlsson -05Kräklingbo2,98
15Thomas Wallentin -05Väskinde 2,89
16Elias Johansson -05Athene Visby2,85
17Mio Lindby -05Athene Visby2,62
18Andre Dahlström -05Gute2,01

    POJKAR ÅK 6 KULA      
1Gustav Carlsson -05Roma9,45
2Emrik Stockmarr -05Gråbo9,27
3Joel Eriksson -05Väskinde 9,03
4Hussein Bazo -05Solberga7,46
5Viktor Karlsson -05Kräklingbo7,36
6Anton Forsman -05Roma7,29
7Hugo Redmo -05Stånga 6,81
8Henrik Kasankin -05Gråbo6,56
9Lucas Jakobsson -05Gråbo6,37
10Albin Lindh -05Gute5,99
11Anton Edmark -05Solberga5,93
12Josef Lindvall -05Solberga5,91
13Movitz Staflin -05Kräklingbo5,73
14Hilding Norrby -05Väskinde 5,69
15Linus Nordström -05Endre5,57
16Isak Boman -05Fårösund5,43
17Mio Lindby -05Athene Visby5,43
18Tristan Carlén -05Gråbo5,39
19Fabian Gustavsson -05Solberga5,37
20Melker Hellberg -05Stenkyrka5,26
21Fabian Bergström -05Endre5,21
22Hugo Malmberg -05Endre5,19
23Melvin LiljegrenSolberga4,83
24Vilgot Reiland -05Athene Visby4,66
25Anton Hallin -05Vänge4,35
26Olle Widegren -05Montessori4,28

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 1    
1Liam Ekedahl -06Havdhem9,55Final
2Ivar Olofsson -06Allé10,26
3Algot Pehrsson -06Klinte10,38
4Nils Stenhammar -06Stånga 10,97
5Adam Klintalm -06Fole11,02
6Isak Alm -06Allé11,13

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 2    
1Alex Lejderud -06Roma10,89
2Oliwer Jakobsson -06Roma11,00
3Amadeus Buskas -06Allé11,39
4William Olsson -06Klinte12,63

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 3    
1Tolu Ajuwa -06Norrbacka9,52Final
2Sebastian Forslind -06Roma10,18
3Benjamin Danielsson -06Fole10,53
4August Benneck -06Solberga10,85
5Alvin Gradelius -06Lärbro11,11
6Alexander Svensson -06Athene Visby11,34
7Theo Frånlund -06Vänge11,43

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 4    
1Loke Nordesjö -06Klinte9,76Final
2Erik Isenberg Kotz -06Allé9,86Final
3Kevin Hedberg -06Lärbro9,90Final
4Max Karlsson -06Allé10,21
5Benjamin Hjorter Jonsson -06Terra Nova10,82
6Viktor Svensson -06Fole11,91
7Sander Eldnor -06Roma13,22

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 5    
1Nils Hegardt -06Norrbacka9,96Final
2Oskar Thålin -06Fole10,04
3Sakarias Jansson -06Roma10,39
4Emil Persson -06Allé10,54
5Milton Mattsson -06Terra Nova10,57
6Viktor Bladh -06Klinte10,80
7Seth Falk -06Allé11,62

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 6    
1Edvin Hedlund -06Västerhejde9,75Final
2Arvid Ingermaa -06Athene Visby10,12
3Melwin Lantz -06Stenkyrka10,14
4Melwin Smedberg -06Endre10,15
5Emil Åberg -06Väskinde 11,15
6Anton Björk -06Solberga11,39
7Alexis Christiansson -06Roma11,62
8Leo Olofsson -06Roma12,03

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 7    
1Svante Lott -06Stånga 9,99Final
2Måns Larsson -06Garda10,54
3Viggo Johansson -06Fårösund10,68
4Liam Gustafsson -06Allé11,87
5Erfan Jamali -06Klinte12,03
6Fridolf Lill Eriksson -06Allé12,40

    POJKAR ÅK 5 60 M  HEAT 8    
1Jacob Rosmar -06Solberga10,14
2Elias Eklöf -06Endre10,20
3Walter von Corswant -06Väskinde 10,40
4Oliver Blomér -06Väskinde 10,40
5Herman Häggbom -06Athene Visby11,10
6Calle Norberg -06Roma13,24

    POJKAR ÅK 5 60 M  FINAL    
1Tolu Ajuwa -06Norrbacka9,51
2Liam Ekedahl -06Havdhem9,66
3Kevin Hedberg -06Lärbro9,85
4Edvin Hedlund -06Västerhejde9,86
5Loke Nordesjö -06Klinte9,91
6Erik Isenberg Kotz -06Allé9,91
7Svante Lott -06Stånga 10,04
8Nils Hegardt -06Norrbacka10,04

    POJKAR ÅK 5 800 M      
1Nils Hegardt -06Norrbacka2.51,22
2Amadeus Wallin -06Lyckåker2.52,90
3Melwin Lantz -06Stenkyrka2.53,25
4Ebbot Bekkebråten -06Norrbacka3.06,28
5Adam Klintalm -06Fole3.09,56
6Jacob Rosmar -06Solberga3.11,05
7Kevin Hedberg -06Lärbro3.13,55
8Sebastian Forslind -06Roma3.15,19
9Malte Solberg -06Solberga3.17,35
10Viggo Johansson -06Fårösund3.36,75
11Joel Malmqvist -06Solberga4.03,06

    POJKAR ÅK 5 HÖJD      
1Johannes Lindström -06Solberga1,25
2Benjamin Wanlayaphol Sporre -06Fole1,25
3Edwin Engsfrid -06Fole1,20
4Liam Tellström -06Solberga1,20
5Emil Hoffman -06Solberga1,15
6Algot Pehrsson -06Klinte1,15
7Melwin Smedberg -06Endre1,10
8Joar Weijmers -06Endre1,05
9Oliver Blomér -06Väskinde 1,05
10Isor Swerdhjalt -06Athene Visby1,05
11Wilmer Friberg -06Athene Visby1,00
12Arvid Ingermaa -06Athene Visby1,00
13Alvin Gradelius -06Lärbro1,00
14Boston Werkelin -06Athene Visby1,00
15Max Karlström -06Endre1,00
16Lukas Gillerfors -06Athene Visby0,95
17Herman Häggbom -06Athene Visby0,95
18Jakob Karabetian -06Athene Visby0,90
19Milo Broberg Hjorter -06Athene Visby0,90
20Isak Alm -06Allé0,90
21Sander Eldnor -06Roma0,90
22Leo Olofsson -06Roma0,90
23Viktor Svensson -06Fole0,90
24Glenn Lundgren -06Athene Visby0,90
25Adrian Andersson -06Athene Visby0,85
26Oliwer Strand -06Fole0,80

    POJKAR ÅK 5 LÄNGD      
1Loke Nordesjö -06Klinte3,92
2Johannes Lindström -06Solberga3,65
3Ivar Olofsson -06Allé3,58
4Erik Isenberg Kotz -06Allé3,56
5Ebbot Bekkebråten -06Norrbacka3,54
6Edvin Hedlund -06Västerhejde3,52
7Walter von Corswant -06Väskinde 3,39
8Liam Tellström -06Solberga3,33
9Svante Lott -06Stånga 3,31
10David BomanFårösund3,19
11Colin Olsson -06Väskinde 3,18
12Måns Larsson -06Garda3,16
13Benjamin Hjorter Jonsson -06Terra Nova3,07
14Albin Berglind -06Vänge3,06
15Emil Persson -06Allé3,04
16Melker Staflin -06Kräklingbo2,98
17Milton Mattsson -06Terra Nova2,91
18Amadeus Buskas -06Allé2,87
19Milo Broberg Hjorter -06Athene Visby2,84
20Erik Olsson -06Roma2,78
21Emil Åberg -06Väskinde 2,70
22Olof Broberg -06Kräklingbo2,58
23Seth Falk -06Allé2,56
24Calle Norberg -06Roma2,56
25Alexis Christiansson -06Roma2,48
26August Benneck -06Solberga2,30
27Theo Frånlund -06Vänge2,23

    POJKAR ÅK 5 KULA      
1Benjamin Wanlayaphol Sporre -06Fole9,95
2Tolu Ajuwa -06Norrbacka7,95
3Lukas Gillerfors -06Athene Visby7,48
4David BomanFårösund7,47
5Sakarias Jansson -06Roma7,46
6Colin Olsson -06Väskinde 7,39
7Edwin Engsfrid -06Fole7,32
8Boston Werkelin -06Athene Visby7,32
9Malte Schwan -06Norrbacka7,09
10Zebastian Öberg -06Väskinde 6,87
11Jacob Mannby -06Fole6,65
12Adrian Andersson -06Athene Visby6,49
13Samuel Damberg -06Fole6,38
14Noel Hagberg -06Solberga6,30
15Malte Solberg -06Solberga6,29
16Sebastian Forsén -06Klinte6,06
17Adam Edlund -06Athene Fardhem6,02
18Viggo Sundvall -06Solberga5,65
19Isor Swerdhjalt -06Athene Visby5,54

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 1    
1Otto Hedlund -07Athene Visby9,89Final
2Frey Franzén -07Montessori10,78
3Johannes Pestalozzi -07S:t Hans11,18
4Benjamin Stuxberg -07Montessori11,59
5Liam MacQuarrie -07Roma11,72
6Love Löwenhamn -07Allé12,21
7Charlie Skärlén -07Athene Visby12,55

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 2    
1Calle Nygren -07Fårösund9,89Final
2Milton Pettersson -07Roma11,02
3Oscar Svensson -07Allé11,08
4Björn Fyrenius -07Lärbro11,42
5Karem Abo-Alhyjja -07Solberga11,58
6Yasan Klill -07Klinte11,77
7Noel Thorsell Devallius -07Allé12,65

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 3    
1Leo Löwenborg -07Athene Visby10,17Final
2Vidar Berneus -07S:t Hans10,64
3Albin Ringqvist -07Endre11,26
4Vide Löfman -07Gute12,16
5Alvar Broberg -07Kräklingbo12,18
6Tore Larsson -07Stenkyrka12,23
7Jacob Wahlby -07Allé14,26

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 4    
1Svante Engström -07Roma10,30Final
2Kevin Okocha Berg -07Gråbo10,85
3Karam Abo-Alhyjja -07Solberga11,47
4Melwin Mellin -07Klinte11,77
5Dante Skarstedt -07Athene Visby12,16
6Aiwen Larsson -07Lärbro12,19

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 5    
1Didrik Wallin -07Stenkyrka10,09Final
2Herman Guteäng -07Athene Visby10,55
3Erik Liljebäck -07Roma10,86
4Anton Vestergren -07Sanda 10,98
5Isak Ferronato -07Allé11,02
6Hampus Norrby -07Roma11,13
7Liam Silfvergren -07Athene Visby12,15

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 6    
1Neo Moon -07Athene Visby10,23Final
2Alfred Lundqvist -07Klinte10,32Final
3Hampus Gardelin -07Solklint10,96
4Neo Cederqvist -07Dalhem 11,29
5Hilmer Bergman -07Allé11,74
6Mille Alvin -07Solklint11,96
7Hugo Lindqvist -07Allé12,20
8Selim Secho -07Klinte12,31

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 7    
1Karl Pettersson Jonsson -07Allé10,46
2Harry Lindblad -07S:t Hans10,59
3Seif Kamil -07Gråbo10,68
4Egon Rydgren -07Athene Visby10,87
5Olof Levin -07Kräklingbo10,93
6Samuel Andersson -07Solberga11,29
7Elias Larsson -07Endre11,46
8Filip Karlstein -07Vänge11,52

    POJKAR ÅK 4 60 M  HEAT 8    
1Albin Bergling -07Vänge10,32Final
2Olof Nyström -07Allé10,67
3Gustav Cral -07S:t Hans10,69
4Casper Hedvall -07Athene Visby10,81
5Dante Topcov -07Roma11,76
6Isak Johansson -07Endre11,92
7Mattis Gundersen Persson -07Lärbro11,94

    POJKAR ÅK 4 60 M  FINAL    
1Calle Nygren -07Fårösund9,69
2Otto Hedlund -07Athene Visby9,70
3Didrik Wallin -07Stenkyrka9,78
4Albin Bergling -07Vänge10,06
5Neo Moon -07Athene Visby10,24
6Alfred Lundqvist -07Klinte10,28
7Leo Löwenborg -07Athene Visby10,39
8Svante Engström -07Roma10,60

    POJKAR ÅK 4 800 M  HEAT 1    
1Didrik Wallin -07Stenkyrka2.58,39
2Gustav Cral -07S:t Hans3.13,88
3Anton Vestergren -07Sanda 3.17,97
4Zacaria Reslan -07Solberga3.27,28
5Johannes Pestalozzi -07S:t Hans3.28,56
6Douglas Lorentzon -07Solberga3.31,92
7Kenny Kaze -07Solberga3.35,54
8Frey Franzén -07Montessori3.44,29
9Karem Abo-Alhyjja -07Solberga4.00,86
10Oliver Hansson -07Solberga4.02,19
11Karam Abo-Alhyjja -07Solberga4.03,91

    POJKAR ÅK 4 800 M  HEAT 2    
1Allan Olsson -07Gråbo3.17,93
2Simon Ekblom -07Fole3.23,77
3Viktor Pettersson -07Roma3.32,73
4Wicktor Johannesson -07Gute3.48,67
5Elias Larsson -07Endre3.55,36
6John Thålin -07Fole4.22,49
7Yasan Klill -07Klinte4.25,43
8Bruno Molin -07Gute4.26,65

    POJKAR ÅK 4 800 M  HEAT 3    
1Leo Löwenborg -07Athene Visby3.06,99
2Albin Ringqvist -07Endre3.10,01
3Isak Ferronato -07Allé3.14,19
4Neo Cederqvist -07Dalhem 3.17,52
5Neo Moon -07Athene Visby3.19,73
6Albin Dunér -07Athene Visby3.22,72
7Truls Palmgren -07Athene Visby3.23,18
8Egon Rydgren -07Athene Visby3.31,54
9Love Löwenhamn -07Allé3.32,24
10Dante Skarstedt -07Athene Visby3.56,18
11Oscar Svensson -07Allé3.59,64

    POJKAR ÅK 4 800 M  SAMLAD LISTA    
1Didrik Wallin -07Stenkyrka2.58,39
2Leo Löwenborg -07Athene Visby3.06,99
3Albin Ringqvist -07Endre3.10,01
4Gustav Cral -07S:t Hans3.13,88
5Isak Ferronato -07Allé3.14,19
6Neo Cederqvist -07Dalhem 3.17,52
7Allan Olsson -07Gråbo3.17,93
8Anton Vestergren -07Sanda 3.17,97
9Neo Moon -07Athene Visby3.19,73
10Albin Dunér -07Athene Visby3.22,72
11Truls Palmgren -07Athene Visby3.23,18
12Simon Ekblom -07Fole3.23,77
13Zacaria Reslan -07Solberga3.27,28
14Johannes Pestalozzi -07S:t Hans3.28,56
15Egon Rydgren -07Athene Visby3.31,54
16Douglas Lorentzon -07Solberga3.31,92
17Love Löwenhamn -07Allé3.32,24
18Viktor Pettersson -07Roma3.32,73
19Kenny Kaze -07Solberga3.35,54
20Frey Franzén -07Montessori3.44,29
21Wicktor Johannesson -07Gute3.48,67
22Elias Larsson -07Endre3.55,36
23Dante Skarstedt -07Athene Visby3.56,18
24Oscar Svensson -07Allé3.59,64
25Karem Abo-Alhyjja -07Solberga4.00,86
26Oliver Hansson -07Solberga4.02,19
27Karam Abo-Alhyjja -07Solberga4.03,91
28John Thålin -07Fole4.22,49
29Yasan Klill -07Klinte4.25,43
30Bruno Molin -07Gute4.26,65

    POJKAR ÅK 4 HÖJD      
1Calle Nygren -07Fårösund1,10
2=Alfred Lundqvist -07Klinte1,05
2=Allan Olsson -07Gråbo1,05
4Harry Lindblad -07S:t Hans1,05
5Samuel Andersson -07Solberga1,00
6Leo Jacobsson -07Roma1,00
7Elis Hellgren -07Allé0,90
8Hugo Beiss Ribeiro -07Lärbro0,90
9Niklas Jacobsson -07Klinte0,85
10Hugo Lindqvist -07Allé0,85
11Vidar Berneus -07S:t Hans0,85
12Mattis Gundersen Persson -07Lärbro0,85
13Benjamin Stuxberg -07Montessori0,85
14Moltas Sandell -07Montessori0,80
15Benjamin Stenius -07Montessori0,80
16Milo Sjöblom -07Roma0,75
17Cruz Nordstedt -07Dalhem 0,70

    POJKAR ÅK 4 LÄNGD      
1Erik Liljebäck -07Roma3,38
2Karl Pettersson Jonsson -07Allé3,26
3Albin BerglindVänge3,09
4Hampus Gardelin -07Solklint3,05
5Zacaria Reslan -07Solberga3,00
6Truls Palmgren -07Athene Visby2,96
7Jesper Krantz -07Gute2,92
8Noel Thorsell Devallius -07Allé2,89
9Kevin Okocha Berg -07Gråbo2,89
10Mille Alvin -07Solklint2,87
11Emil Ullberg -07Solberga2,87
12Karl Enström -07Solberga2,85
13Vide Löfman -07Gute2,84
14Douglas Lorentzon -07Solberga2,81
15Elis Hellgren -07Allé2,76
16Filip Karlstein -07Vänge2,76
17Leo Jacobsson -07Roma2,74
18Moltas Sandell -07Montessori2,74
19Hilmer Bergman -07Allé2,73
20Casper Nilsson -07Gråbo2,72
21Abdulhannan Bazo -07Solberga2,70
22Joakim Gustafsson -07Stenkyrka2,65
23Joel Hammarlund -07Sanda 2,63
24Milo SjöblomRoma2,59
25Albin Holmström -07Allé2,57
26Niklas Jacobsson -07Klinte2,50
27Ehlvin Qviström -07Athene Visby2,48
28Olof LevinKräklingbo2,42
29Selim Secho -07Klinte2,39
30Benjamin Stenius -07Montessori2,38
31Liam KlingvallAllé2,36
32Milton Pettersson -07Roma2,34
33Aiwen Larsson -07Lärbro2,31
34Zander Lundgren -07Gråbo2,02
35Wille Söderlund -07Athene Fardhem1,82

    POJKAR ÅK 4 KULA      
1Albin Dunér -07Athene Visby7,16
2Melker Mitzen -07Solberga6,34
3Casper Nilsson -07Gråbo6,31
4Wicktor Johannesson -07Gute6,25
5Viktor Pettersson -07Roma5,91
6Hampus Norrby -07Roma5,86
7Lucas Närström -07Athene Visby5,82
8Simon Ekblom -07Fole5,80
9Jesper Krantz -07Gute5,72
10John Ruthström -07Västerhejde5,67
11Svante Engström -07Roma5,56
12Liam Silfvergren -07Athene Visby5,49
13Cruz Nordstedt -07Dalhem 5,46
14Albin Holmström -07Allé5,39
15Abdulhannan Bazo -07Solberga5,13
16Seif Kamil -07Gråbo4,93
17John Thålin -07Fole4,86
18Alvar Broberg -07Kräklingbo4,50
19Wille Söderlund -07Athene Fardhem4,23
20Zander Lundgren -07Gråbo4,18
21Bruno Molin -07Gute3,47
22Jacob Wahlby -07Allé3,19

    FLICKOR ÅK 6 60 M  HEAT 1    
1Klara Varga -05Solberga9,80Final
2Märta Kellström -05Fårösund9,92Final
3Elvira Hansson -05Gute10,07
4Minna Lindgren -05S:t Hans10,32
5Hedda Östman -05Solberga10,41
6Emilia Kolmodin -05Roma11,02
7Julia Vikingsdottir -05Gute12,10

    FLICKOR ÅK 6 60 M  HEAT 2    
1Ella Prinz -05Solberga9,64Final
2Cornelia Lundgren -05Solberga9,73Final
3Stella Granath -05S:t Hans9,89Final
4Karin Lindblad -05Montessori9,89Final
5Leila Kamil -05Gråbo10,61
6Bella Molander -05Fårösund10,67
7Hedda Jåfs -05Montessori11,51
8Elvira Åhlberg -05Gute11,80

    FLICKOR ÅK 6 60 M  HEAT 3    
1Hilda Östergren -05Solberga9,56Final
2Amilia Jacobsson -05Gråbo9,95
3Line Tofftén -05Montessori10,09
4Clara Flodman -05Lärbro10,33
5Nico Nordgren -05Vänge10,92
6Nicole Ekblom -05Fole11,07
7Edith Ahlby -05Vänge11,30

    FLICKOR ÅK 6 60 M  HEAT 4    
1Tindra Johansson -05Klinte10,07
2Astrid Palm -05Fole10,15
3Leia Creutz -05Gute10,41
4Lovisa Rydgren -05Athene Visby10,83
5xxxxxx10,84
6Kajsa Eklund -05Solklint10,95
7Maja Fredin -05Stånga 11,22
8Diana Matthing -05Athene Visby11,61

    FLICKOR ÅK 6 60 M  HEAT 5    
1Ina Malmerfeldt -05Athene Visby9,74Final
2Olga Hedberg -05Solklint10,08
3Yoline Lundgren -05Endre10,19
4Linnéa Kalström -05Klinte10,54
5Emina Ahlström -05Klinte10,55
6Nelly Rasmusson Lundin -05Athene Visby10,61
7Idun Sutare -05Stånga 10,74

    FLICKOR ÅK 6 60 M  FINAL    
1Hilda Östergren -05Solberga9,589.572
2Ella Prinz -05Solberga9,589.578
3Ina Malmerfeldt -05Athene Visby9,74
4Klara Varga -05Solberga9,78
5Cornelia Lundgren -05Solberga9,85
6Stella Granath -05S:t Hans9,90
7Märta Kellström -05Fårösund10,11
8Karin Lindblad -05Montessori10,14

    FLICKOR ÅK 6 800 M      
1Miranda Milton -05Klinte2.50,42
2Ella Ekephil -05Solberga2.52,43
3Ester Müller -05Klinte2.59,46
4Lilian Rudstedt -05S:t Hans2.59,47
5Märta Kellström -05Fårösund3.07,96
6Mia Samuelsson -05Väskinde 3.15,49
7Nicole Ekblom -05Fole3.16,22
8Line Tofftén -05Montessori3.17,14
9Hedda Jåfs -05Montessori3.50,41

    FLICKOR ÅK 6 HÖJD      
1Sofie Hedbom -05Solberga1,35
2Clara Flodman -05Lärbro1,30
3Tindra Johansson -05Klinte1,30
4Amilia Jacobsson -05Gråbo1,30
5Emy Westergren -05Klinte1,25
6Linnéa Kalström -05Klinte1,20
7Maria Ryftenius -05Gråbo1,15
8Leila Kamil -05Gråbo1,10
8Wilma Forsberg -05Stenkyrka1,10
10Linnea Jacobsson -05Lärbro1,05

    FLICKOR ÅK 6 LÄNGD      
1Hilda Östergren -05Solberga4,19
2Miranda Milton -05Klinte4,06
3Klara Varga -05Solberga3,79
4Laura Lilja -05Solklint3,61
5Line Engström -05Solklint3,60
6Ella Ekephil -05Solberga3,54
7Leia Creutz -05Gute3,52
8Karin Lindblad -05Montessori3,52
9Nelly Lawergren -05Endre3,49
10Ella Prinz -05Solberga3,44
11Nico Nordgren -05Vänge3,32
12Yoline Lundgren -05Endre3,29
13Emina Ahlström -05Klinte3,26
14Michelle Olofsson -05Athene Visby3,13
15Leila Hassan -05S:t Hans3,08
16Elvira Åhlberg -05Gute2,95
17Stina Jobs -05Montessori2,93
18Isabell Szilasi -05Athene Visby2,80
19Diana Matthing -05Athene Visby2,78
20Emilia Kolmodin -05Roma2,70
21Malva Edlund -05Stenkyrka2,59
22Selma Kuhlau -05Endre2,50
23Amelia Kleven -05Athene Visby2,44
24Emmalill Ljungberg -05Athene Visby1,92

    FLICKOR ÅK 6 KULA      
1Wilma Forsberg -05Stenkyrka7,85
2Line Engström -05Solklint7,58
3Emy Westergren -05Klinte6,86
4Sofie Hedbom -05Solberga6,77
5Mia Samuelsson -05Väskinde 6,74
6Elvira Hansson -05Gute6,57
7Maria Ryftenius -05Gråbo6,56
8Emma Nyman -05Solberga6,42
9Idun Sutare -05Stånga 6,00
10Cornelia Lundgren -05Solberga6,00
11Bianca Arskans Jonsson -05Klinte5,75
12Elsa Vestberg -05Klinte5,60
13Ronja Özyurt -05Solberga5,51
14Kajsa Eklund -05Solklint5,31
15Amanda Gardelin -05Fole5,29
16Sara Kysinger -05Roma5,10
17Malva Edlund -05Stenkyrka5,08

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 1    
1Amanda Hellenberg -06Lärbro10,20Final
2Malva Willstrand -06Vänge10,68
3Ulrika Persson -06Stenkyrka10,80
4Idalinn Andersson -06Athene Visby10,84
5Thea Doste -06Athene Fardhem11,13
6Ella Karlsson -06Lärbro11,19
7Freja Gottberg -06Athene Visby11,54

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 2    
1Emma Sandgren -06Allé10,32Final
2Stina Endrell -06Roma10,62
3Wilma Gudinge -06Endre10,74
4Nova Engström -06Solberga10,94
5Siri Mattsson -06Athene Visby11,14
6Sonja Bergqvist -06Montessori11,20
7Cornelia Norrby -06Stenkyrka11,73

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 3    
1Tilde Ekström -06Norrbackaskolan9,96Final
2Embla Wennström -06Allé10,13Final
3Vanja Jupiter -06Endre10,48
4Alice Levin -06Roma10,61
5Svea Göthberg -06Athene Visby10,82
6Ines Ekelund -06Väskinde 11,01
7Ebba Hult -06Solberga11,42
8Lova Jungver -06Roma12,12

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 4    
1Viil Wessel -06Montessori10,39Final
2Ella Nordström -06Solberga10,42
3Martina Bergström -06Endre10,79
4Enya Sjöberg -06Solberga10,97
5Celina Wedin -06Endre11,09
6Lilly Jacobsson -06Roma11,95
7Emmy Olsson -06Roma12,11
8Emelie Whalby -06Solberga12,21

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 5    
1Angelica P Vinberg -06Väskinde 9,58Final
2Maja Persson -06Allé10,02Final
3Maja Falk Flodman -06Athene Visby10,71
4Ida Sundström -06Fole10,95
5Alicja Hepner -06Montessori11,38
6Ida Palmqvist -06Stenkyrka11,90
7Julia Tanebring -06Athene Visby12,33

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 6    
1Josefina Ljungholm Lindell -06Athene Visby10,74
2Alva Höggren -06Klinte10,95
3Alinne Lange -06Athene Visby11,09
4Ingrid Jakobsson -06Lärbro11,66
5Elsa Söderstrand -06Athene Visby11,78
6Vilma Brunner -06Vänge11,96
7Ronja Levinsson -06Stenkyrka12,31

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 7    
1Emma Hedqvist -06Solberga10,53
2Julia Turpeinen -06Roma10,64
3Ellen Blom -06Endre10,79
4Nora Jakobsson -06Solberga11,07
5Hedda Ahl -06Solberga11,24
6Tindra Pettersson -06Solberga11,94
-Jenny Ericsson -06Endrebröt

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 8    
1Julia Ruthström -06Västerhejde10,58
2Felizia Ahlgren -06Roma10,59
3Hayley Hainsey -06Allé10,99
4Nikita Wiman -06Athene Visby11,42
5Agnes Claesson -06Fole11,67
6Ella Laurent -06Montessori11,91
7Stina Kinberg -06Roma11,92

    FLICKOR ÅK 5 60 M  HEAT 9    
1Ida Westfelth -06Solklint10,29Final
2Tuva Elofsson -06Väskinde 10,53
3Anna Flodman Gardell -06Fole10,56
4Viktoria Bertvig -06Athene Visby10,67
5Angela M Hadestrand -06Montessori11,30

    FLICKOR ÅK 5 60 M  FINAL    
1Angelica P Vinberg -06Väskinde 9,75
2Maja Persson -06Allé10,07
3Tilde Ekström -06Norrbackaskolan10,08
4Ida Westfelth -06Solklint10,28
5Amanda Hellenberg -06Lärbro10,32
6Viil Wessel -06Montessori10,38
7Emma Sandgren -06Allé10,40
8Embla Wennström -06Allé10,48

    FLICKOR ÅK 5 800 M      
1Ella Nordström -06Solberga3.02,78
2Svea Hallgren -06Klinte3.10,02
3Felizia Ahlgren -06Roma3.10,40
4Hedda Ahl -06Solberga3.17,56
5Julia Farinder -06Allé3.19,67
6Emma Hedqvist -06Solberga3.23,89
7Ella Stenman -06Klinte3.26,23
8Matilda Gardelin -06Fole3.27,18
9Thea Doste -06Athene Fardhem3.42,07
10Ines Ekelund -06Väskinde 3.48,11
11Alinne Lange -06Athene Visby3.53,84
12Emelie Whalby -06Solberga3.56,51
13Maja Falk Flodman -06Athene Visby3.59,76
14Viktoria Bertvig -06Athene Visby4.13,44
15Cornelia Norrby -06Stenkyrka4.29,88

    FLICKOR ÅK 5 HÖJD      
1Julia Ruthström -06Västerhejde1,20
2Angelica P Vinberg -06Väskinde 1,15
3Tilde Ekström -06Norrbackaskolan1,10
4Adela Piqueres Engström -06Allé1,10
5Emma Sandgren -06Allé1,10
6Vilda Lindroth Poulsen -06Solberga1,05
6Elli Mickelåker -06Roma1,05
8Julia Turpeinen -06Roma1,05
9Ellen Blom -06Endre1,00
9Maja Kotz -06Roma1,00
9Angela M Hadestrand -06Montessori1,00
9Embla Wennström -06Allé1,00
9Nefelie Tsola -06Roma1,00
14Ulrika Persson -06Stenkyrka0,95
15Sara Larsson -06Montessori0,90
15Hayley Hainsey -06Allé0,90

    FLICKOR ÅK 5 LÄNGD      
1Svea Hallgren -06Klinte3,65
2Maja Persson -06Allé3,50
3Nancy Bjersander -06Solberga3,40
4Inez Weckström -06Solberga3,20
5Emilia Björklund -06Endre3,20
6Ella Stenman -06Klinte3,19
7Matilda Gardelin -06Fole3,18
8Malva Willstrand -06Vänge3,15
9Enya Sjöberg -06Solberga3,15
10Maja Bengtsson Ax -06Terra Nova3,13
11Malin Ekedahl -06Solberga3,10
12Martina Bergström -06Endre3,10
13Ebba Gardell -06Fole3,09
14Amanda Hellenberg -06Lärbro3,08
15Vanja Jupiter -06Endre3,04
16Ebba Hult -06Solberga3,00
17Lilly Jacobsson -06Roma2,96
18Adela Piqueres Engström -06Allé2,95
19Alva Kindblad -06Lärbro2,94
20Elli Mickelåker -06Roma2,89
21Freja Gottberg -06Athene Visby2,88
22Tove Söderqvist -06Väskinde 2,83
23Emma Ylander -06Endre2,77
24Engla Klots -06Solberga2,76
25Julia Karlsson -06Endre2,75
26Tindra Gahnström -06Klinte2,69
27Alva Nyström -06Endre2,67
28Olivia Wedin -06Endre2,65
29Offilia Norrby -06Solberga2,59
30Stina Kinberg -06Roma2,59
31Elin Ylander -06Endre2,55
32Sara Larsson -06Montessori2,50
33Lova Jungver -06Roma2,49
34Hilda Gustafsson -06Endre2,45
35Ronja Levinsson -06Stenkyrka2,35
36Wilma Gudinge -06Endre2,30
37Vilma Brunner -06Vänge1,83
38Maja Forsman -06Allé1,78
39Ronja Gunnarsson -06Allé1,74

    FLICKOR ÅK 5 KULA      
1Vilda Lindroth Poulsen -06Solberga6,53
2Lara Cederqvist -06Roma6,09
3Ida Westfelth -06Solklint6,08
4Nancy Bjersander -06Solberga5,85
5Rozerin Troprak Yilmaz -06Solberga5,77
6Tove Söderqvist -06Väskinde 5,72
7Agnes Widén -06Norrbacka5,71
8Julia Farinder -06Allé5,55
9Maja Forsman -06Allé5,55
10Malin Ekedahl -06Solberga5,29
11Ebba Smitterberg -06Väskinde 5,21
12Josefina Ljungholm Lindell -06Athene Visby5,16
13Engla Klots -06Solberga4,18
14Lovisa Lassesson -06Athene Visby3,92
15Ronja Gunnarsson -06Allé2,89
16Alicia Duckert -06Athene Visby2,75

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 1    
1Alva Engqvist -07Allé10,30Final
2Alice Reintz -07Väskinde 10,75
3Nea Kebbe -07Klinte11,05
4Engla Havdell -07Athene Visby11,33
5Siri Holsner -07S:t Hans11,34
6Novah Hansson -07Stenkyrka11,44
7Majken Svärd -07Athene Visby11,50
8Tuva Hansson -07Lärbro12,44

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 2    
1Wilma Breiler -07Endre10,65Final
2Ingrid Lindblad -07Montessori10,85
3Stina Varga -07Solberga11,11
4Julia Åhlén -07Fole11,31
5Elsa Eliasson -07Allé11,59
6Josefine Arvidsson -07Sanda 11,78
7Emelie Kviberg -07Klinte12,86

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 3    
1Elvira Berglund -07Garda10,16Final
2Engla Kaiser -07Roma10,57Final
3Ella Djurberg -07Solberga11,45
4Astrid Sippmanne -07Allé11,81
5Frida Ekblom -07Fole11,90
6Sandra Al-Zuhairi -07Gråbo12,24

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 4    
1Linnea Hallin -07Gråbo10,73Final
2Ida Hellgren -07Roma10,92
3Irma Vestergren -07Roma10,96
4Itrona Forslind -07Roma11,15
5Signe Strängborn -07Solberga11,87
6Ella Stengård -07Roma11,99
7Molly Bodin -07Gråbo12,10

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 5    
1Alma Westergren -07Stenkyrka10,66Final
2Tilde de Flon -07Solberga10,86
3Anna Abrahamson -07Fole10,93
4Klara Eriksson -07Allé11,36
5Jessie Clubb -07Klinte11,50
6Julie Sandberg From -07Allé11,60
7Alma Fredmark -07Montessori13,22

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 6    
1Hedda Rådeman -07Klinte10,51Final
2Saga Karlsson -07Gråbo10,60Final
3Freja Gradelius -07Roma11,00
4Lea Utas Lagerström -07Solberga11,26
5Isabella Klintström -07Gråbo11,47
6Lina Dahlby -07Roma11,64
7Alice Johansson -07Allé12,60

    FLICKOR ÅK 4 60 M  HEAT 7    
1Ursula Nordgren -07Vänge11,40
2Maja Ericsson Martis -07Athene Visby11,77
3Linnéa Kimell Tynnvall -07Athene Visby12,05
4Maja Dahlgren -07Stånga 12,24
5Disa Molin -07Fole12,33
6Indra Blomberg -07Lärbro13,17
7Hilda Torndal -07Lärbro13,36

    FLICKOR ÅK 4 60 M  FINAL    
1Elvira Berglund -07Garda10,16
2Hedda Rådeman -07Klinte10,36
3Engla Kaiser -07Roma10,37
4Alva Engqvist -07Allé10,38
5Linnea Hallin -07Gråbo10,58
6Alma Westergren -07Stenkyrka10,63
7Saga Karlsson -07Gråbo10,63
8Wilma Breiler -07Endre10,76

    FLICKOR ÅK 4 800 M      
1Elvira Wanlayaphol Sporre -07Fole2.58,06
2Alva Engqvist -07Allé2.59,73
3Hedda Rådeman -07Klinte3.06,88
4Cornelia Nilsson -07Lärbro3.29,60
5Märta Karlén -07Allé3.32,10
6Lea Rydqvist -07Solberga3.35,10
7Klara Eriksson -07Allé3.35,72
8Disa Molin -07Fole3.44,59
9Frida Ekblom -07Fole3.47,50
10Elin Jansson -07Lärbro3.50,15
11Wilma Breiler -07Endre4.08,66

    FLICKOR ÅK 4 HÖJD      
1Amanda Hellgren -07Montessori1,20
2Engla Kaiser -07Roma1,10
3Elvira Wanlayaphol Sporre -07Fole1,10
4Lea Rydqvist -07Solberga1,05
4Noélie Lindehejd -07Allé1,05
6Natalie Johnsson -07Athene Fardhem1,05
7Ida Hellgren -07Roma1,00
8Shakira Olsson -07Athene Fardhem0,95
9Elwira Skarp -07Allé0,95
10Felice Larsson -07Allé0,95
11Lina Dahlby -07Roma0,95
12Mbali Cele -07Solberga0,90
13Ellie Andersson -07Fole0,90
14Wilma Gillerfors -07Athene Visby0,90
15Ellen Athlin -07Gråbo0,85
15Lowa Christiansson -07Roma0,85
15Julie Sandberg From -07Allé0,85
15Matilda Nordeman -07Allé0,85

    FLICKOR ÅK 4 LÄNGD      
1Tilde de Flon -07Solberga3,34
2Alice Reintz -07Väskinde 3,33
3Wera Engsfrid -07Fole3,30
4Elvira Berglund -07Garda3,25
5Märta Karlén -07Allé3,23
6Saga Karlsson -07Gråbo3,03
7Isabella Klintström -07Gråbo3,02
8Itrona Forslind -07Roma2,99
9Matilda Nordeman -07Allé2,99
10Elwira Skarp -07Allé2,95
11Alma Westergren -07Stenkyrka2,90
12Ebba Appelgren -07Solberga2,89
13Noélie Lindehejd -07Allé2,88
14Anna Abrahamson -07Fole2,83
15Felice Larsson -07Allé2,82
16Natalie Johnsson -07Athene Fardhem2,82
17Astrid Sippmanne -07Allé2,80
18Julia Åhlén -07Fole2,78
19Linnea Hallin -07Gråbo2,76
20Ursula Nordgren -07Vänge2,70
21Elsa Eliasson -07Allé2,70
22Elin Jansson -07Lärbro2,57
23Alice Johansson -07Allé2,52
24Amanda Godman -07Solberga2,51
25Linnea Andersson -07Solberga2,48
26Novah Hansson -07Stenkyrka2,40
27Ellie Andersson -07Fole2,36
28Sara Al-Kdalidi -07Allé2,35
29Sandra Al-Zuhairi -07Gråbo2,33
30Ingrid Amér -07Athene Fardhem2,31
31Molly Bodin -07Gråbo2,06
32Lowa Christiansson -07Roma2,03
33Lova Olsson -07Solberga1,62
34Hilda Torndal -07Lärbro1,50

    FLICKOR ÅK 4 KULA      
1Amanda Hellgren -07Montessori5,78
2Henny Pettersson -07Athene Visby5,46
3Wilma Gillerfors -07Athene Visby5,25
4Ellen Athlin -07Gråbo5,25
5Wera Engsfrid -07Fole5,08
6Maria Spolander -07Gute5,07
7Sara Al-Kdalidi -07Allé5,01
8Siri Holsner -07S:t Hans4,97
9Stina Varga -07Solberga4,89
10Harriet Loré Sundblad -07Athene Visby4,87
11Maja Dahlgren -07Stånga 4,62
12Amanda Godman -07Solberga4,56
13Hedda Berg -07Athene Visby4,36
14Alma Fredmark -07Montessori4,14
15Ingrid Amér -07Athene Fardhem4,10
16Shakira Olsson -07Athene Fardhem3,99
17Fardus Abdulkadir Mohamed -07Solberga3,66
18Lova Olsson -07Solberga3,15

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram