Resultat Sommartävling i Hallsberg 24/7

   Stocksäters IF arrangerade på Transtensvallen i Hallsberg
 
    Män - pojkar 100 m  HEAT 1  Vind -0,1  
1Marcus Hagerud -01AIK Friidrott11,45P19
2Rasmus Blomstrand -98Stocksäters IF11,89
3Zinedine Eade -04Stocksäters IF13,44P15

    Män - pojkar 100 m  HEAT 2  Vind 0,0  
1Mattias Käll -76Glanshammars IF13,78
2Anders Toll -61Uppsala LK14,43
3Anthon Efremov -09Åsbro GoIF15,85P10
4Edvin Lindén -11Åsbro GoIF16,94P8

    Män - pojkar 100 m  SAMLAD LISTA    
1Marcus Hagerud -01AIK Friidrott11,45
2Rasmus Blomstrand -98Stocksäters IF11,89
3Zinedine Eade -04Stocksäters IF13,44
4Mattias Käll -76Glanshammars IF13,78
5Anders Toll -61Uppsala LK14,43
6Anthon Efremov -09Åsbro GoIF15,85
7Edvin Lindén -11Åsbro GoIF16,94

    Män - pojkar 600 m      
1Peter Frih -71Åsbro GoIF1.39,11
2Pär Johansson -74Örebro AIK1.39,15
3Anders Toll -61Uppsala LK1.40,89
4Zinedine Eade -04Stocksäters IF1.48,68P15
5Mattias Käll -76Glanshammars IF1.58,17
6Sture Eriksson -09Stocksäters IF2.10,52P10
7Sixten Didriksson -10KFUM Örebro2.18,41P9
8Sture Bodare -44Glanshammars IF2.20,51
9Aksel Lundström -10Stocksäters IF2.27,26P9

    Män 3000 m      
1William Wickholm -98KFUM Örebro9.01,82
2Michael Welday -99Stocksäters IF9.06,58
3Johan Ingjald -87IF Start10.02,35
4Arturs Steinbergs -74Glanshammars IF10.13,06
5Tommy Nylander -99Hallunda10.27,69
-Klara Frih -72Åsbro GoIF3.00,991000m

    Män - pojkar stav      
1Rasmus Carlsson -88KFUM Örebro4,60
2Tom Johansson -99KFUM Örebro4,20
3Oliver Lundström -03KFUM Örebro4,10P16
4Karl Johansson -01Stocksäters IF3,70P19
5Adrian Efremov -76Åsbro GoIF3,20
5Karl-William Einarson -02Wedevågs IF3,20P17
7Josef Külen -04Tjalve IF Norrköping2,50P15
8Sigvard Einarson -07Wedevågs IF2,30P12
9Anthon Efremov -09Åsbro GoIF1,70P10
-Linus Jönsson -05Tjalve IF Norrköping0,00

    P13 och yngre 60 m  HEAT 1  Vind 0,0  
1Edvin Lindén -11Åsbro GoIF10,14P8
2Sixten Didriksson -10KFUM Örebro10,14P9
3Oskar Sjöberg -10Fjugesta IF10,88P9

    P13 och yngre 60 m  HEAT 2  Vind 0,0  
1Joshua Harrington -08Stocksäters IF9,04P11
2Olle Persson -06Stocksäters IF9,12P13
3Anthon Efremov -09Åsbro GoIF9,75P10
4Sture Eriksson -09Stocksäters IF9,78P10

    P13 och yngre 60 m  SAMLAD LISTA    
1Joshua Harrington -08Stocksäters IF9,04
2Olle Persson -06Stocksäters IF9,12
3Anthon Efremov -09Åsbro GoIF9,75
4Sture Eriksson -09Stocksäters IF9,78
5Edvin Lindén -11Åsbro GoIF10,14
6Sixten Didriksson -10KFUM Örebro10,14
7Oskar Sjöberg -10Fjugesta IF10,88

    Kvinnor - flickor 100 m  HEAT 1  Vind 0,0  
1Lina Ånstad -05Motala AIF13,06F14
2Kayla Collin -07Åsbro GoIF14,03F12
3Elvira Lindén -10Åsbro GoIF16,19F9
4Felicia Ehlin -07Stocksäters IF16,40F12

    Kvinnor - flickor 100 m  HEAT 2  Vind 0,0  
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF12,70F16
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF12,99F16
3Sofia Carlberg -01Stocksäters IF13,44F19
4Maja Persson -02Stocksäters IF14,29F17

    Kvinnor - flickor 100 m  SAMLAD LISTA    
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF12,70
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF12,99
3Lina Ånstad -05Motala AIF13,06
4Sofia Carlberg -01Stocksäters IF13,44
5Kayla Collin -07Åsbro GoIF14,03
6Maja Persson -02Stocksäters IF14,29
7Elvira Lindén -10Åsbro GoIF16,19
8Felicia Ehlin -07Stocksäters IF16,40

    Kvinnor - flickor 600 m      
1Tilde Adolfsson -05Motala AIF1.50,04F14
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF1.54,76F12
3Alice Lundström -07Stocksäters IF2.07,51F12
4Klara Johansson -09Stocksäters IF2.27,86F10
5Ewa Wahlberg -55Uppsala LK2.46,86
6Agnes Claesson -08Stocksäters IF3.04,39F11

    Kvinnor 3000 m      
1Petra Hanaeus -72IF Start11.25,32
2Maria Eriksson -76IF Start11.32,58
3Åsa Nylander - 67FK Studenterna11.52,19
4Annica Sjölund -67IF Start13.32,29

    Kvinnor - flickor stav      
1Myra Eriksson -03Stocksäters IF3,20F16
2Svea Eklundh -05Motala AIF2,90F14

    F13 och yngre 60 m  HEAT 1  Vind 0,0  
1Klara Johansson -09Stocksäters IF9,80F10
2Elvira Lindén -10Åsbro GoIF9,90F9
3Felicia Ehlin -07Stocksäters IF10,10F12
4Cornelia Svahn -11Stocksäters IF10,55F8
5Emmie Dahlström -10Åsbro GoIF11,98F9
6Corinne Käll -10Glanshammars IF12,00F9

    F13 och yngre 60 m  HEAT 2  Vind +1,3  
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF8,79F12
2Ebba Lindén -07Åsbro GoIF9,03F12
3Agnes Claesson -08Stocksäters IF10,74F11
4Leonie Käll -09Glanshammars IF10,95F10

    F13 och yngre 60 m  SAMLAD LISTA    
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF8,79
2Ebba Lindén -07Åsbro GoIF9,03
3Klara Johansson -09Stocksäters IF9,80
4Elvira Lindén -10Åsbro GoIF9,90
5Felicia Ehlin -07Stocksäters IF10,10
6Cornelia Svahn -11Stocksäters IF10,55
7Agnes Claesson -08Stocksäters IF10,74
8Leonie Käll -09Glanshammars IF10,95
9Emmie Dahlström -10Åsbro GoIF11,98
10Corinne Käll -10Glanshammars IF12,00

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram