Resultat StefanHolm-spelen 7/6 2015

   Kils AIK arrangerade på Sannerudsvallen
 
    MÄN 100 M    Vind -1,2  
1Martin Nikolai Kanestrøm -96IK Tjalve, NOR11,78
2Odin Hallquist -97IL Koll, NOR12,16
3Simon Throgen -97Karlskoga FIF12,34
4Mattias Windhede -96IF Göta Karlstad12,44
5Thamer Amara -96IF Göta Karlstad13,38

    MÄN 200 M    Vind -3,1  
1Mattias Windhede -96IF Göta Karlstad25,65
2Thamer Amara -96IF Göta Karlstad28,47

    MÄN HÖJD      
1Philip Andersson -95SOK Träff Karlsborg1,76

    MÄN LÄNGD      
1Nils Andersson -94IF Göta Karlstad6,23-2,1
2Odin Hallquist -97IL Koll, NOR5,74-3,9
3Adrian Kamlin -97Karlskoga FIF5,400,0

    MÄN KULA      
1Niklas Lindstedt -93Hässelby SK17,58

    MÄN SPJUT      
1Johannes Henriksson -93IF Göta Karlstad63,73
2Philip Andersson -95SOK Träff Karlsborg44,92
3Reijo Liimattainen -45Eds SK44,08

    P19 110 M HÄCK    Vind -1,3  
1Martin Nikolai Kanestrøm -96IK Tjalve, NOR15,91
2Simon Throgen -97Karlskoga FIF16,46

    P19 HÖJD      
1Mattias Green -98Säffle FIK1,88
2Simon Throgen -97Karlskoga FIF1,88
3Simon Andersson -97SOK Träff Karlsborg1,76

    P17 100 M    Vind +0,6  
1Mattias Heinemann -99IF Göta Karlstad11,73
2Vegard Dragsund Nilsen -99IK Tjalve, NOR12,03
3William Sømnes Rodahl -99Lambertseter IF, NOR12,10
4Tobias Söderberg -98IF Göta Karlstad12,31
5Noah Harris -00IK Tjalve, NOR12,75
6Arvid Ryberg -98Örgryte IS12,97

    P17 200 M    Vind -3,1  
1Mattias Heinemann -99IF Göta Karlstad25,54
2William Sømnes Rodahl -99Lambertseter IF, NOR25,85
3Simon Jonängen -01KFUM Arvika26,16
4Vegard Dragsund Nilsen -99IK Tjalve, NOR26,50

    P17 110 M HÄCK    Vind -1,3  
1Tobias Söderberg -98IF Göta Karlstad15,87

    P17 HÖJD      
1Mattias Green -98Säffle FIK1,88
2Markus Asplund -98IF Göta Karlstad1,88
3Arvid Ryberg -98Örgryte IS1,84

    P17 LÄNGD      
1Vegard Dragsund Nilsen -99IK Tjalve, NOR5,51+0,1

    P17 SPJUT 700      
1Rasmus Eriksson -98Kils AIK72,62
2Alexander Nilsson -98IF Göta Karlstad48,86

    P15 200 M    Vind -1,7  
1Patrick Eriksen Ekeli -00Lambertseter IF, NOR26,49

    P15 80 M HÄCK    Vind -2,0  
1Daniel Grenegård -00IF Göta Karlstad11,52
2Patrick Eriksen Ekeli -00Lambertseter IF, NOR12,99
3Olof Ryberg -00Örgryte IS13,38

    P15 HÖJD      
1Olof Ryberg -00Örgryte IS1,64

    P15 LÄNGD      
1Patrick Eriksen Ekeli -00Lambertseter IF, NOR5,42+2,75,39 -2,0
2Noah Harris -00IK Tjalve, NOR5,13-6,4
3Olof Ryberg -00Örgryte IS5,07-2,0

    P15 KULA 4,0      
1Olof Ryberg -00Örgryte IS11,89

    P15 SLÄGGA 4,0      
1Andreas Green -00Säffle FIK24,67

    P15 SPJUT 600      
1Fabio Mattioli Bjerg -00Lambertseter IF, NOR34,84

    P14 80 M    Vind -1,9  
1Simon Jonängen -01KFUM Arvika10,05
2Maxim Nilsson -01IF Göta Karlstad10,88

    P13 80 M    Vind -1,8  
1Elias Landberg -02IFK Sunne11,38
2Adam Karlsson -02IFK Sunne11,44
3Lukas Edqvist -02Örgryte IS11,79
4Magnus Rabben Wessmann -02Lambertseter IF, NOR11,85
5Mickael Nygård -02Lambertseter IF, NOR11,89
6Ferdinand Aspaas -02Lambertseter IF, NOR12,41

    P13 200 M    Vind -1,7  
1Magnus Rabben Wessmann -02Lambertseter IF, NOR29,92
2Elias Landberg -02IFK Sunne29,92
3Mickael Nygård -02Lambertseter IF, NOR31,26
4Ferdinand Aspaas -02Lambertseter IF, NOR32,68

    P13 600 M      
1Magnus Rabben Wessmann -02Lambertseter IF, NOR1.45,82
2Ferdinand Aspaas -02Lambertseter IF, NOR1.56,06

    P13 HÖJD      
1Lukas Edqvist -02Örgryte IS1,58
2Mickael Nygård -02Lambertseter IF, NOR1,28

    P13 LÄNGD ZON      
1Lukas Edqvist -02Örgryte IS4,86-0,2
2Alfred Aakre -02IF Göta Karlstad4,45+1,0
3Elias Landberg -02IFK Sunne4,30+0,9
4Adam Karlsson -02IFK Sunne4,22+1,7
5Magnus Rabben Wessmann -02Lambertseter IF, NOR4,17+1,9
6Ferdinand Aspaas -02Lambertseter IF, NOR4,07+1,7
7Mickael Nygård -02Lambertseter IF, NOR4,03+1,7

    P12 80 M    Vind -1,2  
1Frits Moström -03IF Göta Karlstad12,44
2Sander Bergqvist -03SK Bore12,46
3Leo Jonasson -03KFUM Arvika13,51

    P12 200 M    Vind -2,9  
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad30,50
2Jakob Friberg -03IF Göta Karlstad32,77
3Leo Jonasson -03KFUM Arvika36,78

    P12 600 M      
1Alexander Landberg -03IFK Sunne2.18,41

    P12 60 M HÄCK    Vind -2,1  
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad12,11
2Jakob Friberg -03IF Göta Karlstad12,41
3Sander Bergqvist -03SK Bore12,82

    P12 HÖJD      
1Rikard Throgen-Hedin -03SK Bore1,38
2Jakob Friberg -03IF Göta Karlstad1,32
3Filip Sundin -04IF Göta Karlstad1,24
4Frits Moström -03IF Göta Karlstad1,15

    P12 LÄNGD ZON      
1Freddie Kamlin -03Karlskoga FIF4,43-1,1
2Frits Moström -03IF Göta Karlstad4,17+2,83,89 +0,9
3Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad3,900,0
4Jakob Friberg -03IF Göta Karlstad3,86-0,3
5Leo Jonasson -03KFUM Arvika3,75+3,63,53 -0,9
6Alexander Landberg -03IFK Sunne3,36+1,2

    P12 SLÄGGA 3,0      
1Sander Bergqvist -03SK Bore23,24
2Jonathan Appel -04Linköpings GIF14,16

    P12 SPJUT 400      
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad22,01
2Jakob Friberg -03IF Göta Karlstad19,39

    P11 60 M    Vind -1,5  
1Love Lindström -04IF Göta Karlstad9,08
2Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI9,40
3Jonathan Appel -04Linköpings GIF9,43
4Adam Larsson -04IFK Sunne9,48
5Karl Johansson -04Kils AIK9,86
6Filip Sundin -04IF Göta Karlstad10,27
7Kasper Walan -04Kils AIK10,55

    P11 400 M      
1Adam Larsson -04IFK Sunne1.10,54
2Kasper Walan -04Kils AIK1.10,96
3Filip Sundin -04IF Göta Karlstad1.17,88

    P11 60 M HÄCK    Vind -1,8  
1Love Lindström -04IF Göta Karlstad12,07
2Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI12,38
3Kasper Walan -04Kils AIK12,84
4Jonathan Appel -04Linköpings GIF13,31
5Filip Sundin -04IF Göta Karlstad13,38

    P11 LÄNGD ZON      
1Love Lindström -04IF Göta Karlstad4,34
2Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI4,13
3Adam Larsson -04IFK Sunne3,74
4Kasper Walan -04Kils AIK3,72
5Jonathan Appel -04Linköpings GIF3,68
6Filip Sundin -04IF Göta Karlstad3,62
7Karl Johansson -04Kils AIK3,04

    P11 KULA 2,0      
1Kasper Walan -04Kils AIK8,98
2Filip Sundin -04IF Göta Karlstad7,90
3Karl Johansson -04Kils AIK7,65
4Jonathan Appel -04Linköpings GIF5,40

    P11 SPJUT 400      
1Karl Johansson -04Kils AIK20,34
2Filip Sundin -04IF Göta Karlstad16,28
3Kasper Walan -04Kils AIK14,85
4Jonathan Appel -04Linköpings GIF14,79
5Casper Bergstrand -04Stenungsunds FI14,59

    P10 60 M  HEAT 1  Vind -2,0  
1Albin Alfredsson -05KFUM Arvika9,60Final
2Tim Wigh Dahlgren -05Filipstads IF10,41Final
3Gustav Eriksson -05SK Bore10,47Final
4Linus Ryen Blåder -05Kroppa IF10,83Final
5Edvin Pihlgren -05KFUM Arvika11,15

    P10 60 M  HEAT 2  Vind -3,2  
1Oscar Nätt -05IK Orient10,18Final
2Nii Adjetey Mensah -05IF Göta Karlstad10,55Final
3Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika10,60Final
4Viggo Forslund -05IF Göta Karlstad10,73Final
5Kim Hjertqvist -05SK Bore11,76

    P10 60 M  FINAL  Vind -1,7  
1Albin Alfredsson -05KFUM Arvika9,65
2Oscar Nätt -05IK Orient9,78
3Tim Wigh Dahlgren -05Filipstads IF10,41
4Gustav Eriksson -05SK Bore10,46
5Viggo Forslund -05IF Göta Karlstad10,51
6Nii Adjetey Mensah -05IF Göta Karlstad10,55
7Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika10,60
8Linus Ryen Blåder -05Kroppa IF11,24

    P10 400 M      
1Oscar Nätt -05IK Orient1.15,87
2Nii Adjetey Mensah -05IF Göta Karlstad1.17,97
3Viggo Forslund -05IF Göta Karlstad1.20,92
4Gustav Eriksson -05SK Bore1.21,43
5Tim Wigh Dahlgren -05Filipstads IF1.21,83

    P10 LÄNGD ZON      
1Albin Alfredsson -05KFUM Arvika3,68
2Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika3,23
3Viggo Forslund -05IF Göta Karlstad3,22
4Nii Adjetey Mensah -05IF Göta Karlstad3,13
5Tim Wigh Dahlgren -05Filipstads IF3,12
6Linus Ryen Blåder -05Kroppa IF3,01
7Edvin Pihlgren -05KFUM Arvika2,91
8Kim Hjertqvist -05SK Bore2,51

    P10 KULA 2,0      
1Kim Hjertqvist -05SK Bore6,76
2Albin Alfredsson -05KFUM Arvika6,48
3Linus Ryen Blåder -05Kroppa IF6,28
4Tim Wigh Dahlgren -05Filipstads IF4,80

    P10 SPJUT 400      
1Gustav Eriksson -05SK Bore17,04
2Kim Hjertqvist -05SK Bore16,80
3Linus Ryen Blåder -05Kroppa IF11,82
4Tim Wigh Dahlgren -05Filipstads IF10,79
5Nii Adjetey Mensah -05IF Göta Karlstad7,30

    P9 60 M    Vind 0,0  
1Anton Kamperin -06Kils AIK9,48
2Lukas Macklin -06Kils AIK10,21
3Isac Danielsson -06Säffle FIK10,22
4Linus Nyqvist -06Kils AIK10,54
5Wille Gäverth -06Åsbro GoIF10,74
6Oliver Lindström-Hedberg -06IFK Sunne10,78
7Anton Johansson -06KFUM Arvika10,84
8Hampus Strand -06Filipstads IF10,91

    P9 400 M      
1Anton Kamperin -06Kils AIK1.20,21
2Lukas Macklin -06Kils AIK1.21,99
3Linus Nyqvist -06Kils AIK1.24,89
4Hampus Strand -06Filipstads IF1.27,06
5Isac Danielsson -06Säffle FIK1.28,19
6Oliver Lindström-Hedberg -06IFK Sunne1.29,80

    P9 LÄNGD ZON      
1Noah Johansson -06Kils AIK3,37+1,1
2Anton Johansson -06KFUM Arvika3,17-1,6
3Lukas Macklin -06Kils AIK3,10+1,5
4Isac Danielsson -06Säffle FIK3,09+4,02,97 +2,0
5Hampus Strand -06Filipstads IF3,05+1,7
6Wille Gäverth -06Åsbro GoIF2,82+0,9
7Oliver Lindström-Hedberg -06IFK Sunne2,80-1,0
8Linus Nyqvist -06Kils AIK2,79+1,6
9Viggo Nordling -06KFUM Arvika1,97-0,8

    P9 KULA 2,0      
1Wille Gäverth -06Åsbro GoIF6,86
2Noah Johansson -06Kils AIK6,13
3Lukas Macklin -06Kils AIK5,64
4Linus Nyqvist -06Kils AIK4,95
5Isac Danielsson -06Säffle FIK4,55

    P9 BOLLKAST      
1Noah Johansson -06Kils AIK31,34
2Lukas Macklin -06Kils AIK31,09
3Anton Johansson -06KFUM Arvika28,96
4Wille Gäverth -06Åsbro GoIF27,42
5Hampus Strand -06Filipstads IF22,59
6Linus Nyqvist -06Kils AIK21,11
7Isac Danielsson -06Säffle FIK15,15
8Viggo Nordling -06KFUM Arvika14,08

    P8 60 M  HEAT 1  Vind -2,5  
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika11,48Final
2Emil Strand -07Filipstads IF11,64Final
3Anton Olofsson -07KFUM Arvika11,66Final
4David Axelsson -07Kils AIK12,60
5Jonathan Trapp -07Kils AIK13,14

    P8 60 M  HEAT 2  Vind -0,4  
1Albin Westlund -07Kils AIK10,80Final
2Casper Gustafsson -07Kils AIK11,46Final
3Oscar Thor -07Kils AIK11,74Final
4Tobias Nyqvist -07Kils AIK11,84Final
5David Wigh Dahlgren -08Filipstads IF12,51Final

    P8 60 M  FINAL  Vind -0,8  
1Albin Westlund -07Kils AIK10,87
2Emil Strand -07Filipstads IF11,30
3Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika11,43
4Anton Olofsson -07KFUM Arvika11,67
5Casper Gustafsson -07Kils AIK11,73
6Oscar Thor -07Kils AIK11,92
7David Wigh Dahlgren -08Filipstads IF12,29
8Tobias Nyqvist -07Kils AIK12,29

    P8 200 M  HEAT 1  Vind -0,7  
1Albin Westlund -07Kils AIK40,97
2Casper Gustafsson -07Kils AIK41,38
3Tobias Nyqvist -07Kils AIK47,07
4David Wigh Dahlgren -08Filipstads IF49,87

    P8 200 M  HEAT 2  Vind +0,3  
1Emil Strand -07Filipstads IF41,11
2Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika41,16
3Oscar Thor -07Kils AIK44,04
4David Axelsson -07Kils AIK47,08
5Jonathan Trapp -07Kils AIK49,20

    P8 200 M  SAMLAD LISTA    
1Albin Westlund -07Kils AIK40,97
2Emil Strand -07Filipstads IF41,11
3Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika41,16
4Casper Gustafsson -07Kils AIK41,38
5Oscar Thor -07Kils AIK44,04
6Tobias Nyqvist -07Kils AIK47,07
7David Axelsson -07Kils AIK47,08
8Jonathan Trapp -07Kils AIK49,20
9David Wigh Dahlgren -08Filipstads IF49,87

    P8 LÄNGD ZON      
1Albin Westlund -07Kils AIK2,98+2,32,90 +0,4
2David Wigh Dahlgren -08Filipstads IF2,74+1,2
3Casper Gustafsson -07Kils AIK2,72-1,1
4Emil Strand -07Filipstads IF2,70+1,7
5Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika2,67-1,7
6David Axelsson -07Kils AIK2,64+0,6
7Oscar Thor -07Kils AIK2,630,0
8Anton Olofsson -07KFUM Arvika2,49-1,1
9Tobias Nyqvist -07Kils AIK2,36-0,7
10Jonathan Trapp -07Kils AIK2,220,0

    P8 BOLLKAST      
1Oscar Thor -07Kils AIK22,10
2Emil Strand -07Filipstads IF19,78
3Casper Gustafsson -07Kils AIK19,75
4David Wigh Dahlgren -08Filipstads IF18,97
5Tobias Nyqvist -07Kils AIK18,55
6Albin Westlund -07Kils AIK17,69
7David Axelsson -07Kils AIK12,01
8Jonathan Trapp -07Kils AIK10,26

    KVINNOR 100 M    Vind -0,3  
1Claudia Payton -98IF Göta Karlstad12,60
2Hanne Karlsson -97IFK Kristinehamn13,39
3Erica Edström -97IFK Kristinehamn13,86
4Hanna Heinemann -97IF Göta Karlstad14,18
5Sofie Wadelius -82IF Göta Karlstad14,28
6Erika Bergkvist -87IF Göta Karlstad14,67
7Zandra Karlsson -83Kils AIK15,09

    KVINNOR 200 M    Vind -2,7  
1Maja Sörebro -97IFK Kristinehamn28,07
2Erica Edström -97IFK Kristinehamn29,26
3Hanna Heinemann -97IF Göta Karlstad29,71
4Erika Bergkvist -87IF Göta Karlstad30,82
5Zandra Karlsson -83Kils AIK33,09

    KVINNOR 400 M HÄCK      
1Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn69,56

    KVINNOR HÖJD      
1Sofie Skoog -90IF Göta Karlstad1,83
2Evelina Erlandsson -94IF Göta Karlstad1,74
3Linda Nilsson -91SOK Träff Karlsborg1,31

    KVINNOR LÄNGD      
1Linda Nilsson -91SOK Träff Karlsborg3,83+2,0

    KVINNOR DISKUS      
1Elinor Forssander -88Ullevi FK47,18
2Lydia Sundin -94IFK Mora45,06
3Maria Wennlund -93IF Göta Karlstad40,25
4Ida Stenbäck -99SK Bore35,14
5Julia Johansson-Elvin -99Motala AIF30,20
6Sabine Steen -97IFK Kristinehamn28,33
7Emma Yngve -99Motala AIF24,92

    F19 100 M HÄCK    Vind -0,6  
1Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn14,98
2Maja Sörebro -97IFK Kristinehamn16,49

    F19 HÖJD      
1Lisa Piscator -97IFK Kristinehamn1,62
2Anna Karlsson Tufuga -97SK Bore1,54
3Hanne Karlsson -97IFK Kristinehamn1,50

    F19 SLÄGGA 4,0      
1Linn Forssell -97Motala AIF55,21
2Sabine Steen -97IFK Kristinehamn49,99
3Erica Edström -97IFK Kristinehamn32,17
-Anna-Clara Rydberg -94IF Göta Karlstad48,92ut.tävl

    F19 SPJUT 600      
1Anna Karlsson Tufuga -97SK Bore40,68

    F17 100 M    Vind -1,8  
1Linn Bäcklin -99IF Göta Karlstad12,70
2Hedvig Pettersson -00Kils AIK12,97
3Marie Fiedler Amlien -00IL Koll, NOR13,52

    F17 200 M    Vind +3,9  
1Klara Hallgren -99IF Göta Karlstad27,27
2Ida Callenvik -99Karlskoga FIF27,84
3Beatrice Johansson -99KFUM Arvika30,27

    F17 HÖJD      
1Erika Blomqvist -99IFK Sunne1,531.54skiljehopp
2Hanna Olsson -99Säffle FIK1,53
3Sandra Vesterling -99IF Göta Karlstad1,50

    F17 LÄNGD      
1Ebba Sophie Reimer -98IK Tjalve, NOR4,55-0,1
2Sara Bennetoft -98Säffle FIK4,48-3,8

    F17 KULA 3,0      
1Amanda Malmehed -98Linköpings GIF15,06

    F17 SLÄGGA 3,0      
1Ida Stenbäck -99SK Bore50,59
2Ebba Sophie Reimer -98IK Tjalve, NOR40,41
3Lina Jernberg -99IFK Kristinehamn39,58
4Emma Yngve -99Motala AIF35,13

    F17 SPJUT 500      
1Carolin Näslund -98SK Bore53,21
2Hanna Olsson -99Säffle FIK30,59
3Sara Bennetoft -98Säffle FIK22,75

    F15 80 M    Vind -2,5  
1Hedvig Pettersson -00Kils AIK10,43
2Kaitesi Erztgaard -00IK Tjalve, NOR10,68
3Marie Fiedler Amlien -00IL Koll, NOR11,00
4Lovisa Ellström -00IF Göta Karlstad11,27
5Josefine Loe -00IK Tjalve, NOR11,30
6Emilia Segolsson -00KFUM Arvika11,69

    F15 200 M    Vind +3,9  
1Kaitesi Erztgaard -00IK Tjalve, NOR27,41
2Marie Fiedler Amlien -00IL Koll, NOR27,78
3Josefine Loe -00IK Tjalve, NOR29,44

    F15 800 M      
1Lovisa Ellström -00IF Göta Karlstad2.41,73
2Nellie Sundenhammar -00IF Göta Karlstad2.42,51

    F15 80 M HÄCK    Vind -1,3  
1Marie Fiedler Amlien -00IL Koll, NOR13,88
2Lovisa Ellström -00IF Göta Karlstad14,45
3Elin Blomkvist -00IF Göta Karlstad15,29

    F15 HÖJD      
1Maja Jernetz -00SOK Träff Karlsborg1,44

    F15 LÄNGD      
1Hedvig Pettersson -00Kils AIK5,18-1,5
2Josefine Loe -00IK Tjalve, NOR4,43-2,9
3Emilia Segolsson -00KFUM Arvika4,25-1,1
4Marie Fiedler Amlien -00IL Koll, NOR4,22-3,1

    F15 SLÄGGA 3,0      
1Elin Blomkvist -00IF Göta Karlstad24,59

    F15 SPJUT 500      
1Hedvig Pettersson -00Kils AIK36,62
2Elin Blomkvist -00IF Göta Karlstad19,01

    F14 80 M    Vind -4,1  
1Fanny Jansson -01IFK Sunne10,36
2Line Maltun Helland -01IL Koll, NOR10,70
3Selma Löchen Engdahl -01IL Koll, NOR10,99
4Sofie Ahsan Edvardsen -01Lambertseter IF, NOR11,29
5Lea Leivestad Scharff -01IL Koll, NOR11,75
6Amanda Nilsson -01KFUM Arvika12,10
7Linn Vernersson -01KFUM Arvika12,56

    F14 200 M    Vind -0,8  
1Line Maltun Helland -01IL Koll, NOR26,91
2Fanny Jansson -01IFK Sunne27,48
3Selma Löchen Engdahl -01IL Koll, NOR28,12
4Lea Leivestad Scharff -01IL Koll, NOR30,10

    F14 800 M      
1Line Maltun Helland -01IL Koll, NOR2.39,90
2Lea Leivestad Scharff -01IL Koll, NOR2.48,86

    F14 80 M HÄCK    Vind -1,3  
1Selma Löchen Engdahl -01IL Koll, NOR13,20

    F14 HÖJD      
1Amanda Nilsson -01KFUM Arvika1,50
2Elin Nermark -01IFK Sunne1,44
3Elin Weiland -01Eds SK1,40

    F14 LÄNGD      
1Fanny Jansson -01IFK Sunne4,85-0,4
2Clara Hedling -01KFUM Arvika4,50-1,3
3Sofie Ahsan Edvardsen -01Lambertseter IF, NOR4,47+0,3
4Elin Nermark -01IFK Sunne4,050,0
5Linn Vernersson -01KFUM Arvika3,73-0,8

    F14 SLÄGGA 3,0      
1Maja Persson -01SK Bore32,68
2Josefin Andersson -01IFK Kristinehamn26,96

    F14 SPJUT 500      
1Tilda Bergström -02IFK Sunne33,47
2Ebba Henriksson -01Karlskoga FIF29,15
3Moa Laurila -01KFUM Arvika28,18
4Josefin Andersson -01IFK Kristinehamn15,77

    F13 80 M  HEAT 1  Vind -1,1  
1Lakeri Erztgaard -02IK Tjalve, NOR10,64Final
2Andrea Rooth -02Lambertseter IF, NOR10,91Final
3Kristin Maltun Helland -02IL Koll, NOR11,14Final
4Hedda Kronstrand Kvalvåg -02Lambertseter IF, NOR11,36Final
5Filippa Bergenheim -02IF Göta Karlstad12,16Final
6Emma Gradén -02IF Göta Karlstad12,97

    F13 80 M  HEAT 2  Vind -2,3  
1Cecilia Eriksson -02Eds SK11,53Final
2Petra Bäckström -02Säffle FIK11,64Final
3Thea Branedeby -02IFK Sunne11,93Final
4Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad12,77
5Lisa Norell -02Lidköpings IS 13,01
-Filippa Dedorsson -02IFK KristinehamnDNS

    F13 80 M  FINAL  Vind -5,5  
1Lakeri Erztgaard -02IK Tjalve, NOR11,07
2Andrea Rooth -02Lambertseter IF, NOR11,30
3Kristin Maltun Helland -02IL Koll, NOR11,54
4Petra Bäckström -02Säffle FIK11,78
5Cecilia Eriksson -02Eds SK11,85
6Hedda Kronstrand Kvalvåg -02Lambertseter IF, NOR11,93
7Thea Branedeby -02IFK Sunne12,31
8Filippa Bergenheim -02IF Göta Karlstad12,63

    F13 200 M    Vind +1,0  
1Lakeri Erztgaard -02IK Tjalve, NOR27,13
2Tilde Inelind -02Kils AIK29,05
3Petra Bäckström -02Säffle FIK30,35

    F13 60 M HÄCK    Vind -0,3  
1Andrea Rooth -02Lambertseter IF, NOR9,82
2Tilde Inelind -02Kils AIK9,87
3Hedda Kronstrand Kvalvåg -02Lambertseter IF, NOR10,04
4Kristin Maltun Helland -02IL Koll, NOR10,23
5Matilda Strand -02Filipstads IF11,22

    F13 HÖJD      
1Kristin Maltun Helland -02IL Koll, NOR1,52
2Tilda Bergström -02IFK Sunne1,44
3Emilia Alfredsson -02KFUM Arvika1,44
4Tilde Inelind -02Kils AIK1,41
5Matilda Strand -02Filipstads IF1,31
6Thea Branedeby -02IFK Sunne1,31
7Lisa Norell -02Lidköpings IS 1,23
8=Cecilia Eriksson -02Eds SK1,18
8=Amanda Friberg -02IF Göta Karlstad1,18
8=Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn1,18
11Emma Gerdén -02IF Göta Karlstad1,18

    F13 LÄNGD ZON      
1Andrea Rooth -02Lambertseter IF, NOR5,18+2,55,03 +0,1
2Tilde Inelind -02Kils AIK5,16+2,14,93 +1,6
3Lakeri Erztgaard -02IK Tjalve, NOR5,06+1,9
4Hedda Kronstrand Kvalvåg -02Lambertseter IF, NOR4,68+1,3
5Matilda Strand -02Filipstads IF4,58+0,9
6Emmy Kyrk -02IFK Sunne4,41+4,04,08 +0,6
7Filippa Bergenheim -02IF Göta Karlstad4,36+1,4
8Emilia Alfredsson -02KFUM Arvika4,17+1,6
9Cecilia Eriksson -02Eds SK4,15+2,84,13 +0,4
10Lisa Norell -02Lidköpings IS 4,00+3,33,89 +1,5
11Thea Branedeby -02IFK Sunne3,99-0,6
12Petra Bäckström -02Säffle FIK3,98+2,33,85 -1,3
13Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad3,86-2,3

    F13 SLÄGGA 2,0      
1Petra Bäckström -02Säffle FIK33,36
2Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad31,68

    F13 SPJUT 400      
1Tilda Bergström -02IFK Sunne36,31
2Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad29,45
3Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn26,15
4Petra Bäckström -02Säffle FIK20,92
5Lisa Norell -02Lidköpings IS 15,11
6Mathilda Kyrk -02Säffle FIK11,83

    F12 80 M  HEAT 1  Vind -0,6  
1Camilla Sjöberg -03IF Göta Karlstad11,78Final
2Andrea Larsson -03IFK Sunne11,90Final
3Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad12,10Final
4Emma Lantz -03Kils AIK12,22Final
5Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad12,94
6Cornelia Kennerstad -03Kils AIK12,96
7Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad14,00

    F12 80 M  HEAT 2  Vind -1,3  
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK11,42Final
2Elina Andersson -03IF Göta Karlstad11,99Final
3Linn Oskarsson -03IFK Sunne12,00Final
4Wilma Karlsson -03Säffle FIK12,72Final
5Elin Petersen -03IF Göta Karlstad12,76
6Naa Adjeley Mensah -03IF Göta Karlstad12,94
7Ella Andersson/Jäger -03IK Viking13,51

    F12 80 M  FINAL  Vind -1,9  
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK11,40
2Camilla Sjöberg -03IF Göta Karlstad11,98
3Elina Andersson -03IF Göta Karlstad12,05
4Andrea Larsson -03IFK Sunne12,16
5Linn Oskarsson -03IFK Sunne12,21
6Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad12,21
7Emma Lantz -03Kils AIK12,81
8Wilma Karlsson -03Säffle FIK12,96

    F12 200 M    Vind -4,5  
1Camilla Sjöberg -03IF Göta Karlstad31,86
2Emma Lantz -03Kils AIK32,67
3Elin Petersen -03IF Göta Karlstad33,51
4Naa Adjeley Mensah -03IF Göta Karlstad36,24
5Ella Andersson/Jäger -03IK Viking37,29

    F12 600 M      
1Amanda Olsson -03Säffle FIK1.56,94
2Camilla Sjöberg -03IF Göta Karlstad1.57,54
3Wilma Karlsson -03Säffle FIK1.58,15
4Emma Lantz -03Kils AIK1.59,23
5Andrea Larsson -03IFK Sunne1.59,64
6Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad2.04,27
7Ella Andersson/Jäger -03IK Viking2.27,75

    F12 60 M HÄCK    Vind -2,8  
1Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad11,72
2Wilma Karlsson -03Säffle FIK12,34
3Camilla Sjöberg -03IF Göta Karlstad12,66
4Elin Petersen -03IF Göta Karlstad12,88
5Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad13,17

    F12 HÖJD      
1Sophie Säwe -04Kils AIK1,34
2Elina Andersson -03IF Göta Karlstad1,31
3Wilma Karlsson -03Säffle FIK1,31
4Amanda Olsson -03Säffle FIK1,28
5Elin Petersen -03IF Göta Karlstad1,21
6Camilla Sjöberg -03IF Göta Karlstad1,17
7Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad1,03

    F12 LÄNGD ZON      
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK4,40
2Elina Andersson -03IF Göta Karlstad4,30
3Andrea Larsson -03IFK Sunne4,26
4Camilla Sjöberg -03IF Göta Karlstad4,23
5Elin Petersen -03IF Göta Karlstad4,21
6Cornelia Kennerstad -03Kils AIK4,14
7Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad4,12
8Linn Oskarsson -03IFK Sunne3,82
9Emma Lantz -03Kils AIK3,63
10Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad3,56

    F12 SLÄGGA 2,0      
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK23,80
2Klara Johansson -06Säffle FIK20,80
3Amanda Olsson -03Säffle FIK20,58
4Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad18,01
5Sandra Larsson -03Kils AIK17,31
6Emma Lantz -03Kils AIK17,07
7Cornelia Kennerstad -03Kils AIK15,40

    F12 SPJUT 400      
1Amanda Olsson -03Säffle FIK21,31
2Moa Nordling -03KFUM Arvika20,60
3Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad20,57
4Elin Petersen -03IF Göta Karlstad17,32
5Ebba Wulcan -03Säffle FIK16,48
6Cornelia Kennerstad -03Kils AIK15,04
7Wilma Karlsson -03Säffle FIK14,78
8Sandra Larsson -03Kils AIK13,92
9Emma Lantz -03Kils AIK12,36
10Ella Andersson/Jäger -03IK Viking12,15
11Camilla Sjöberg -03IF Göta Karlstad12,00
12Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad10,52

    F11 60 M  HEAT 1  Vind -0,5  
1Nora Jolbäck -04Lidköpings IS 9,65Final
2Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,78Final
3Elvira Högman -04Kils AIK9,93Final
4Linnéa Carlsson -04Kils AIK9,99Final
5Desire Jansson -04IK Viking10,68
6Judith Berglund -04Kils AIK12,62

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -0,1  
1Elvira Tanderud -04Trollhättans FIK9,36Final
2Ida Damsleth -04Lambertseter IF, NOR9,71Final
3Bea Johannesson -04IFK Sunne9,83Final
4Meja Källberg/Larsson -04Lidköpings IS 9,83Final
5Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK10,18
6Cecilia Magnusson -04Stenungsunds FI11,14

    F11 60 M  FINAL  Vind -0,7  
1Elvira Tanderud -04Trollhättans FIK9,18
2Nora Jolbäck -04Lidköpings IS 9,38
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,60
4Meja Källberg/Larsson -04Lidköpings IS 9,68
5Ida Damsleth -04Lambertseter IF, NOR9,69
6Linnéa Carlsson -04Kils AIK9,77
7Elvira Högman -04Kils AIK9,94
-Bea Johannesson -04IFK SunneDNF

    F11 400 M      
1Meja Källberg/Larsson -04Lidköpings IS 1.14,05
2Astrid Andersson -04IF Göta Karlstad1.15,54
3Tilde Olsson -04IFK Sunne1.15,99
4Ida Damsleth -04Lambertseter IF, NOR1.16,24
5Elvira Tanderud -04Trollhättans FIK1.17,17
6Linnéa Carlsson -04Kils AIK1.29,13
7Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK1.30,39

    F11 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,1  
1Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF12,43
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK13,66
3Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK13,73
4Desire Jansson -04IK Viking14,72
5Cecilia Magnusson -04Stenungsunds FI16,10
6Judith Berglund -04Kils AIK16,18

    F11 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind -2,4  
1Meja Källberg/Larsson -04Lidköpings IS 11,64
2Nora Jolbäck -04Lidköpings IS 11,88
3Ida Damsleth -04Lambertseter IF, NOR13,30
4Astrid Andersson -04IF Göta Karlstad13,35
5Lovisa Ehne -04IK Viking14,20

    F11 60 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Meja Källberg/Larsson -04Lidköpings IS 11,64
2Nora Jolbäck -04Lidköpings IS 11,88
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF12,43
4Ida Damsleth -04Lambertseter IF, NOR13,30
5Astrid Andersson -04IF Göta Karlstad13,35
6Linnéa Carlsson -04Kils AIK13,66
7Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK13,73
8Lovisa Ehne -04IK Viking14,20
9Desire Jansson -04IK Viking14,72
10Cecilia Magnusson -04Stenungsunds FI16,10
11Judith Berglund -04Kils AIK16,18

    F11 LÄNGD ZON      
1Nora Jolbäck -04Lidköpings IS 4,04-0,4
2Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF3,95+1,3
3Elvira Tanderud -04Trollhättans FIK3,78-1,0
4Ida Damsleth -04Lambertseter IF, NOR3,75-1,6
5Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK3,74+1,1
6Linnéa Carlsson -04Kils AIK3,73-0,3
7Sophie Säwe -04Kils AIK3,63+1,1
8Tilde Olsson -04IFK Sunne3,49+2,13,44 -1,2
9Bea Johannesson -04IFK Sunne3,42+1,9
10Desire Jansson -04IK Viking3,30+0,3
11Lovisa Ehne -04IK Viking3,17+1,0
12Alva Hedling -04KFUM Arvika3,09-2,5
13Minna Olsson -04IFK Sunne2,83-0,9
14Cecilia Magnusson -04Stenungsunds FI2,81+1,1
15Judith Berglund -04Kils AIK2,28-1,8

    F11 KULA 2,0      
1Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF7,79
2Sophie Säwe -04Kils AIK7,28
3Elvira Högman -04Kils AIK7,15
4Ida Damsleth -04Lambertseter IF, NOR7,12
5Bea Johannesson -04IFK Sunne6,72
6Lovisa Ehne -04IK Viking6,00
7Alva Hedling -04KFUM Arvika5,82
8Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK5,42
9Minna Olsson -04IFK Sunne5,08
10Linnéa Carlsson -04Kils AIK4,78
11Judith Berglund -04Kils AIK4,36
12Tilde Olsson -04IFK Sunne4,02

    F11 SPJUT 400      
1Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF17,03
2Sophie Säwe -04Kils AIK13,73
3Meja Källberg/Larsson -04Lidköpings IS 12,99
4Nora Jolbäck -04Lidköpings IS 11,34
5Bea Johannesson -04IFK Sunne9,98
6Elvira Högman -04Kils AIK9,88
7Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK9,75
8Cecilia Magnusson -04Stenungsunds FI9,62
9Lovisa Ehne -04IK Viking9,50
10Minna Olsson -04IFK Sunne9,29
11Judith Berglund -04Kils AIK6,23
12Linnéa Carlsson -04Kils AIK6,13

    F10 60 M    Vind 0,0  
1Sofie Rooth -05Lambertseter IF, NOR9,69
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS9,79
3Julia Axelsson -05Kils AIK10,02
4Irma Andersson/Jäger -05IK Viking10,19
5Emma Larsson -05Kils AIK10,26
6Sara Larsson -05Kils AIK10,57
7Edit Laurila -05KFUM Arvika12,30
8Maja Kyrk -05Säffle FIK13,28

    F10 400 M      
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad1.16,94
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS1.18,66
3Sofie Rooth -05Lambertseter IF, NOR1.19,08
4Irma Andersson/Jäger -05IK Viking1.21,16
5Julia Axelsson -05Kils AIK1.22,45
6Sara Larsson -05Kils AIK1.32,10
7Emelie Olsson -05Säffle FIK1.32,58
8Emma Larsson -05Kils AIK1.34,97
9Edit Laurila -05KFUM Arvika1.36,98

    F10 LÄNGD ZON      
1Sofie Rooth -05Lambertseter IF, NOR3,91
2Julia Axelsson -05Kils AIK3,56
3Agnes Friberg -05IF Göta Karlstad3,49
4Edvina Norberg -05Ransäters AIS3,33
5Emma Larsson -05Kils AIK3,18
6Sara Larsson -05Kils AIK3,12
7Emelie Olsson -05Säffle FIK2,88
8Irma Andersson/Jäger -05IK Viking2,86
9Edit Laurila -05KFUM Arvika2,39
10Maja Kyrk -05Säffle FIK2,02

    F10 KULA 2,0      
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS7,01
2Emma Larsson -05Kils AIK6,51
3Julia Axelsson -05Kils AIK5,98
4Edit Laurila -05KFUM Arvika5,16
5Emelie Olsson -05Säffle FIK5,12
6Sara Larsson -05Kils AIK5,02
7Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad4,95
8Maja Kyrk -05Säffle FIK3,88

    F10 SPJUT 400      
1Emma Larsson -05Kils AIK17,35
2Sofie Rooth -05Lambertseter IF, NOR15,39
3Sara Larsson -05Kils AIK14,50
4Irma Andersson/Jäger -05IK Viking14,35
5Edit Laurila -05KFUM Arvika13,77
6Julia Axelsson -05Kils AIK13,59
7Emelie Olsson -05Säffle FIK11,17
8Edvina Norberg -05Ransäters AIS10,43
9Midea Allard -08Eskilstuna FI10,40

    F9 60 M  HEAT 1  Vind -3,0  
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne9,98Final
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF10,54Final
3Ellen Arvidsson -06Kils AIK10,61Final
4Thyra Lundström -06Kils AIK10,79
5Moa Karlsson -06Säffle FIK10,88
6Naemi Noleryd -06Kils AIK11,08
7Klara Johansson -06Säffle FIK11,33

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -0,6  
1Maja Johansson -06Kils AIK9,85Final
2Fanny Bergqvist -06SK Bore10,04Final
3Tea Anderberg -06Säffle FIK10,21Final
4Clara Andesson -06IFK Sunne10,35Final
5Engla Guttman -06Säffle FIK10,46Final
6Filippa Hagstrand -06Kils AIK11,65
7Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn12,08

    F9 60 M  FINAL  Vind -0,5  
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne9,78
2Fanny Bergqvist -06SK Bore10,07
3Maja Johansson -06Kils AIK10,10
4Ellen Arvidsson -06Kils AIK10,28
5Tilda Eriksson -06Filipstads IF10,31
6Tea Anderberg -06Säffle FIK10,33
7Clara Andesson -06IFK Sunne10,46
8Engla Guttman -06Säffle FIK10,51

    F9 400 M      
1Tea Anderberg -06Säffle FIK1.23,01
2Maja Johansson -06Kils AIK1.25,71
3Moa Karlsson -06Säffle FIK1.27,70
4Tilda Eriksson -06Filipstads IF1.33,51
5Filippa Hagstrand -06Kils AIK1.33,56
6Naemi Noleryd -06Kils AIK1.43,01

    F9 LÄNGD ZON      
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne3,650,0
2Agnes Amneteg -06Säffle FIK3,37-1,2
3Clara Andesson -06IFK Sunne3,29-0,6
4Fanny Bergqvist -06SK Bore3,28-3,0
5Tilda Eriksson -06Filipstads IF3,23+0,7
6Maja Johansson -06Kils AIK3,18+3,33,16 +0,5
7Thyra Lundström -06Kils AIK3,11+2,32,98 -0,6
8Ellen Arvidsson -06Kils AIK2,96-1,1
9Naemi Noleryd -06Kils AIK2,89+1,7
10Moa Karlsson -06Säffle FIK2,86+1,5
11Filippa Hagstrand -06Kils AIK2,72+2,0
12Engla Guttman -06Säffle FIK2,62+0,3
13Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn2,54+0,9
14Tea Anderberg -06Säffle FIK2,50+2,22,27 +1,8
15Ellen Staaf Lindqvist -06IFK Sunne2,35+1,6
16Julia Sunesson -06Kils AIK1,90+5,01,74 +1,2

    F9 KULA 2,0      
1Klara Johansson -06Säffle FIK6,93
2Thyra Lundström -06Kils AIK5,36
3Agnes Amneteg -06Säffle FIK5,08
4Tilda Eriksson -06Filipstads IF4,88
5Midea Allard -08Eskilstuna FI4,75
6Maja Johansson -06Kils AIK4,56
7Fanny Bergqvist -06SK Bore4,53
8Naemi Noleryd -06Kils AIK4,46
9Moa Karlsson -06Säffle FIK4,33
10Filippa Hagstrand -06Kils AIK3,92
11Engla Guttman -06Säffle FIK3,87
12Ellen Staaf Lindqvist -06IFK Sunne3,77
13Ebba Johannesson -06IFK Sunne3,65
14Julia Sunesson -06Kils AIK3,30

    F9 BOLLKAST      
1Naemi Noleryd -06Kils AIK27,14
2Thyra Lundström -06Kils AIK25,41
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF20,38
4Ebba Johannesson -06IFK Sunne19,93
5Agnes Amneteg -06Säffle FIK18,48
6Engla Guttman -06Säffle FIK16,79
7Klara Johansson -06Säffle FIK17,32
8Moa Karlsson -06Säffle FIK17,27
9Maja Johansson -06Kils AIK17,22
10Fanny Bergqvist -06SK Bore16,65
11Tea Anderberg -06Säffle FIK16,45
12Ellen Staaf Lindqvist -06IFK Sunne14,58
13Amanda Eriksson -06IFK Kristinehamn9,82
14Filippa Hagstrand -06Kils AIK9,77
15Julia Sunesson -06Kils AIK7,58

    F8 60 M  HEAT 1  Vind -0,8  
1Nova Andersson -07IF Hagen10,76Final
2Juni Rudström -07Kils AIK11,52Final
3Elsa Sjögren -08Säffle FIK11,67Final
4Evelina Appel -07Linköpings GIF11,90
5My Olsson -09IF Göta Karlstad12,38
6Jonna Arwsell -07Kils AIK12,52

    F8 60 M  HEAT 2  Vind -1,5  
1Tilde Karlsson -07IFK Mora10,20Final
2Ebba Ryen Blåder -07Kroppa IF11,27Final
3Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad11,27Final
4Elin Wåhlin -07Kils AIK11,56Final
5Siri Anderberg -08Säffle FIK11,72
6Mi Westlund -08Kils AIK12,53

    F8 60 M  HEAT 3  Vind -0,8  
1Evelina Olsson -08IFK Sunne11,65Final
2Midea Allard -08Eskilstuna FI11,74
3Tindra Guttman -09Säffle FIK12,24
4Milla Gustafsson -09Kils AIK12,49
5Moa Wadelius -09Kils AIK12,52
6Hanna Byberg -07IK Viking12,60
7Agnes Karlsson -09IFK Mora12,86

    F8 60 M  FINAL  Vind -0,9  
1Tilde Karlsson -07IFK Mora10,45
2Nova Andersson -07IF Hagen10,76
3Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad11,23
4Ebba Ryen Blåder -07Kroppa IF11,33
5Juni Rudström -07Kils AIK11,35
6Evelina Olsson -08IFK Sunne11,35
7Elsa Sjögren -08Säffle FIK11,60
8Elin Wåhlin -07Kils AIK11,98

    F8 200 M  HEAT 1  Vind -1,9  
1Tilde Karlsson -07IFK Mora41,27
2Elsa Sjögren -08Säffle FIK41,84
3Evelina Olsson -08IFK Sunne42,51
4Siri Anderberg -08Säffle FIKej tid
5Annie Andersson -08Kils AIKej tid
6Tindra Guttman -09Säffle FIKej tid

    F8 200 M  HEAT 2  Vind -2,1  
1Nova Andersson -07IF Hagen37,50
2Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad40,71
3Juni Rudström -07Kils AIK41,16
4Midea Allard -08Eskilstuna FI41,25
5Alma Jolbäck -07Lidköpings IS 42,66
6Jonna Arwsell -07Kils AIK45,78

    F8 200 M  SAMLAD LISTA    
1Nova Andersson -07IF Hagen37,50
2Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad40,71
3Juni Rudström -07Kils AIK41,16
4Midea Allard -08Eskilstuna FI41,25
5Tilde Karlsson -07IFK Mora41,27
6Elsa Sjögren -08Säffle FIK41,84
7Evelina Olsson -08IFK Sunne42,51
8Alma Jolbäck -07Lidköpings IS 42,66
9Jonna Arwsell -07Kils AIK45,78
10Siri Anderberg -08Säffle FIKej tid
11Annie Andersson -08Kils AIKej tid
12Tindra Guttman -09Säffle FIKej tid

    F8 LÄNGD ZON      
1Tilde Karlsson -07IFK Mora3,17
2Nova Andersson -07IF Hagen2,90
3Midea Allard -08Eskilstuna FI2,83
4Alma Jolbäck -07Lidköpings IS 2,69
5Evelina Appel -07Linköpings GIF2,68
6Ebba Ryen Blåder -07Kroppa IF2,67
7Juni Rudström -07Kils AIK2,63
8Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad2,61
9Jonna Arwsell -07Kils AIK2,50
10Elsa Sjögren -08Säffle FIK2,46
11Elin Wåhlin -07Kils AIK2,37
12My Olsson -09IF Göta Karlstad2,30
13Evelina Olsson -08IFK Sunne2,24
14Siri Anderberg -08Säffle FIK2,21
15Tindra Guttman -09Säffle FIK2,19
16Milla Gustafsson -09Kils AIK2,08
17Agnes Karlsson -09IFK Mora2,07
18Mi Westlund -08Kils AIK2,01
19Hanna Byberg -07IK Viking1,88

    F8 BOLLKAST      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI18,64
2Evelina Appel -07Linköpings GIF16,28
3Alma Jolbäck -07Lidköpings IS 15,64
4Elin Wåhlin -07Kils AIK14,27
5Evelina Olsson -08IFK Sunne14,21
6Elsa Sjögren -08Säffle FIK13,35
7Tindra Guttman -09Säffle FIK12,62
8Hanna Byberg -07IK Viking12,24
9Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad12,21
10Jonna Arwsell -07Kils AIK10,68
11Mi Westlund -08Kils AIK9,43
12Siri Anderberg -08Säffle FIK9,21
13Moa Wadelius -09Kils AIK6,83

    KVET SPJUT      
1Emma Laurila -78KFUM Arvika22,70

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram