Resultat Sunnespelen 27 juni 2015

   IFK Sunne arrangerade på Fryxellska IP
 
    MÄN 100 M    Vind +1,1  
1Leif Johansson -50Kils AIK15,32

    MÄN LÄNGD      
1Joel Valdemarsson -94IF Göta Karlstad6,48
2Nils Andersson -94IF Göta Karlstad6,09

Joel Valdemarsson
Nils Andersson
   x          x        648 -0,1   463 -1,3     -        425 -0,1
 601 -0,7   578 -0,1   589 -0,8   585 -0,8   587 -0,3   609 -1,3
    P19 100 M    Vind -0,1  
1Victor Pettersson -97IF Göta Karlstad11,42
2Anton Johansson -96KFUM Örebro11,83
3Simon Throgen -97Karlskoga FIF11,97
4Anton Östebo -96Glanshammars IF12,54

    P19 HÖJD      
1Simon Throgen -97Karlskoga FIF1,86


Simon Throgen
171 174 177 180 183 186 190
o   o   o   o   o   o   xxx
    P19 LÄNGD      
1Victor Pettersson -97IF Göta Karlstad6,41
2Anton Östebo -96Glanshammars IF5,78

Anton Östebo
Victor Pettersson
 541 -0,8   560 -1,5   555 -1,2   577 -0,0   575 -1,6   578 -0,1
   x          x        641 -1,3   626 -0,6     x          x
    P19 SPJUT      
1Andrée Nilsson -97SK Bore56,44

    P17 100 M    Vind +1,1  
1Henrik Larsson -99IF Göta Karlstad11,03
2Adam Elhendy Gunnarsson -00Karlskoga FIF11,97

    P17 200 M    Vind +1,3  
1Henrik Larsson -99IF Göta Karlstad22,51
2Henrik Berglund -98IF Hagen25,11

    P17 HÖJD      
1Mattias Green -98Säffle FIK1,89
2Markus Asplund -98IF Göta Karlstad1,86


Mattias Green
Markus Asplund
177 180 183 186 189 193
o   o   xo  xo  o   xxx
    xo  o   xo  xxx
    P17 LÄNGD      
1Max Nero -98IF Göta Karlstad5,44

Max Nero
 517 -1,3   536 -0,2     -        517 -1,6   536 -0,2   544 +0,1
    P17 TRESTEG      
1Markus Asplund -98IF Göta Karlstad11,80

Markus Asplund
1180 -2,4  1173 -1,8  1128 -1,5  1170 -3,0  1178 -1,0  1168 -2,8
    P15 80 M    Vind 0,0  
1Jonathan Kjellén -00Västerås FK9,89
2Victor Thunström -00IF Göta Karlstad9,90
3Daniel Grenegård -00IF Göta Karlstad10,32
4Oskar Palmén -00Karlskoga FIF10,49
5Gabriel Gunnarsson -01IF Göta Karlstad10,64
6Albin Enbacker -01IF Göta Karlstad11,64

    P15 200 M    Vind +1,3  
1Adam Elhendy Gunnarsson -00Karlskoga FIF24,00
2Victor Thunström -00IF Göta Karlstad24,95
3Jonathan Kjellén -00Västerås FK25,29

    P15 HÖJD      
1Victor Thunström -00IF Göta Karlstad1,45


Victor Thunström
140 145 150
xo  xo  xxx
    P15 LÄNGD      
1Adam Elhendy Gunnarsson -00Karlskoga FIF4,95
2Victor Thunström -00IF Göta Karlstad4,92
3Gabriel Gunnarsson -01IF Göta Karlstad4,40
4Albin Enbacker -01IF Göta Karlstad3,83

Albin Enbacker
Adam Elhendy Gunnarsson
Gabriel Gunnarsson
Victor Thunström
 375 -0,4   356 -0,4   379 -2,1   383 -0,6   378 +0,0   241 +0,1
 484 -1,3   466 -2,4   478 -1,0   495 +0,0   467 -0,2     -
 440 -0,3   297 -1,1   303 -2,1   366 +0,0   431 -1,7   397 +0,0
 457 -0,8     x        440 -1,5   461 +0,0   492 -0,6     x
    P15 TRESTEG      
1Oskar Palmén -00Karlskoga FIF10,82

Oskar Palmén
1082 +0,1  1072 +0,0  1064 -1,7     x       1060 -1,3  1039 -2,2
    P15 KULA 4,0      
1Adam Elhendy Gunnarsson -00Karlskoga FIF10,35
2Andreas Green -00Säffle FIK7,76

Andreas Green
Adam Elhendy Gunnarsson
 758   776   756   738   770   748
1025   968  1035  1023  1008     x
    P13 60 M    Vind +1,4  
1Adam Karlsson -02IFK Sunne8,91
2Alfred Aakre -02IF Göta Karlstad9,42

    P13 HÖJD      
1Linus Callenvik -02Karlskoga FIF1,62
2Bamse Fredriksson -02Säffle FIK1,34


Bamse Fredriksson
Linus Callenvik
110 115 120 125 128 131 134 137 140 147 150 153 156 160 162
o   o   o   o   o   xo  o   xxx
                    o   o   o   o   o   xo  o   o   o   o
    P13 LÄNGD ZON      
1Bamse Fredriksson -02Säffle FIK4,36
2Alfred Aakre -02IF Göta Karlstad4,29
3Adam Karlsson -02IFK Sunne4,08

Bamse Fredriksson
Adam Karlsson
Alfred Aakre
 401   428   429   436   414   421
 394   408   392   381   389   397
 429   419   429   426   418   411
    P13 KULA 3,0      
1Alfred Persson-Forsberg -02IFK Sunne9,82
2August Berglund -02IFK Sunne9,04
3Bamse Fredriksson -02Säffle FIK8,93
4Emil Blom -02IFK Mora8,69
5Adam Karlsson -02IFK Sunne8,51
6Alfred Aakre -02IF Göta Karlstad8,25

August Berglund
Adam Karlsson
Alfred Aakre
Emil Blom
Bamse Fredriksson
Alfred Persson-Forsberg
 831   819   873   852   904   894
 762     -   805   851   845   796
 783   762   825   770   791   788
 826   857   848   829   815   869
 797   893   816     -   757   733
 939   935   923   805   887   982
    P13 SPJUT 400      
1Emil Blom -02IFK Mora29,12
2Bamse Fredriksson -02Säffle FIK27,17
3Alfred Aakre -02IF Göta Karlstad23,02

    P12 60 M  HEAT 1  Vind +0,9  
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad8,63Final
2Rickard Throgen Hedin -03SK Bore9,20Final
3Simen Gimnes -03Asker SK, NOR9,21Final
4Sander Bergqvist -03SK Bore9,73Final

    P12 60 M  HEAT 2  Vind +0,5  
1Scott Ygård -03IF Hellas, NOR8,64Final
2Erik Bryne -03SK Bore9,81Final
3Noel Karlsson -03IFK Sunne10,27

    P12 60 M  FINAL  Vind +2,4  
1Scott Ygård -03IF Hellas, NOR8,42
2Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad8,64
3Simen Gimnes -03Asker SK, NOR9,09
4Rickard Throgen Hedin -03SK Bore9,31
5Erik Bryne -03SK Bore10,03
-Sander Bergqvist -03SK Boreej start

    P12 200 M    Vind +2,0  
1Scott Ygård -03IF Hellas, NOR28,32
2Liam Sutton -03Filipstads IF33,46
3Erik Bryne -03SK Bore33,75
4Alexander Landberg -03IFK Sunne34,67
-Oliver Ellström -03IF Göta Karlstadej start

    P12 HÖJD      
1Rickard Throgen Hedin -03SK Bore1,37
2Simen Gimnes -03Asker SK, NOR1,37
3Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad1,34
4Noel Karlsson -03IFK Sunne1,24
5Erik Bryne -03SK Bore1,10


Oliver Ellström
Rickard Throgen Hedin
Erik Bryne
Simen Gimnes
Noel Karlsson
110 115 120 124 128 131 134 137 140
            xxo o   xxo xxo xxx
o   o   xo  xo  xo  xo  xo  xo  xxx
o   x-
                o   -   -   xxo -
o   o   xo  xo  xxx
    P12 LÄNGD ZON      
1Scott Ygård -03IF Hellas, NOR4,33
2Gabriel Ant Styffe -03IFK Sunne4,04
3Liam Sutton -03Filipstads IF3,72
4Alexander Landberg -03IFK Sunne3,51
5Noel Karlsson -03IFK Sunne3,48
6Erik Bryne -03SK Bore3,47

Gabriel Ant Styffe
Scott Ygård
Alexander Landberg
Liam Sutton
Erik Bryne
Noel Karlsson
 399   403   398   391     x   404
 409   433   420     -   196   424
 329   323   301   322   351   334
 364   341   354   364   372   337
 337   330   327     x   330   347
 308   345   348   344   346   347
    P12 KULA 3,0      
1Erik Bryne -03SK Bore7,30
2Sander Bergqvist -03SK Bore7,21

Sander Bergqvist
Erik Bryne
 643   585   634   721   678   687
   -   654   698   676   648   730
    P12 SPJUT 400      
1Erik Bryne -03SK Bore24,46
2Simen Gimnes -03Asker SK, NOR24,41
3Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad24,05
4Liam Sutton -03Filipstads IF21,82
5Filip Sundin -04IF Göta Karlstad20,66
6Karl Johansson -04Kils AIK19,55
7Sander Bergqvist -03SK Bore18,87

    P11 60 M    Vind +1,9  
1Adam Larsson -04IFK Sunne8,96
2Jonathan Appel -04Linköpings GIF9,17
3Markus Danielsson -04Ransäters AIS9,39
4Karl Johansson -04Kils AIK9,57
5Elis Höök -04IFK Sunne9,70
6Filip Sundin -04IF Göta Karlstad9,91

    P11 200 M    Vind +1,2  
1Adam Larsson -04IFK Sunne30,89
2Jonathan Appel -04Linköpings GIF31,31
3Markus Danielsson -04Ransäters AIS31,87
4Karl Johansson -04Kils AIK32,90
5Filip Sundin -04IF Göta Karlstad33,85

    P11 400 M      
1Adam Larsson -04IFK Sunne1.18,75
2Markus Danielsson -04Ransäters AIS1.23,07

    P11 HÖJD      
1Filip Sundin -04IF Göta Karlstad1,27
2Karl Johansson -04Kils AIK1,21


Karl Johansson
Filip Sundin
100 104 108 112 115 118 121 124 127 131
o   o   xo  o   o   o   o   xxx
    o   xxo xo  xo  o   o   xxo xxo xxx
    P11 LÄNGD ZON      
1Adam Larsson -04IFK Sunne4,08
2Jonathan Appel -04Linköpings GIF3,91
3Elis Höök -04IFK Sunne3,85
4Filip Sundin -04IF Göta Karlstad3,82
5Markus Danielsson -04Ransäters AIS3,75
6Karl Johansson -04Kils AIK3,68

Markus Danielsson
Adam Larsson
Karl Johansson
Jonathan Appel
Filip Sundin
Elis Höök
 375   351   358   367   351   372
 390   398   347   408   344   408
 368   347     x   340   363   368
 387   381   389   391   360   360
 368   365   358   382   370   361
 384   385     x   379     x     x
    P11 KULA 2,0      
1Filip Sundin -04IF Göta Karlstad8,35
2Karl Johansson -04Kils AIK8,05
3Markus Danielsson -04Ransäters AIS7,75
4Jonathan Appel -04Linköpings GIF6,77
5Elis Höök -04IFK Sunne6,38

Jonathan Appel
Elis Höök
Filip Sundin
Karl Johansson
Markus Danielsson
 652   677   676   644   592   631
 638   611   604   602     -   566
 743   738   736   821   757   835
 805   734   730   760   787   649
 751   761   775   733   657   772
    P10 60 M    Vind 0,0  
1David Back Nilsson -05Leksands FIK9,50
2Albin Alfredsson -05KFUM Arvika9,57
3Amadeus Frankert -05Säffle FIK10,04
4Samuel Gustafsson -05Säffle FIK10,29
5Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika10,44

    P10 400 M      
1David Back Nilsson -05Leksands FIK1.13,07
2Amadeus Frankert -05Säffle FIK1.13,45
3Samuel Gustafsson -05Säffle FIK1.21,24
4Albin Alfredsson -05KFUM Arvika1.23,06

    P10 HÖJD      
1Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika1,15
2Amadeus Frankert -05Säffle FIK0,95


Jonathan Aspetorp
Amadeus Frankert
85  90  95  100 104 108 112 115 118
            o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   xxx
    P10 LÄNGD ZON      
1David Back Nilsson -05Leksands FIK3,71
2Amadeus Frankert -05Säffle FIK3,65
3Albin Alfredsson -05KFUM Arvika3,53
4Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika3,32

Jonathan Aspetorp
Amadeus Frankert
David Back Nilsson
Albin Alfredsson
 327   316   332   317   284   326
 336   324   365   327   338   339
 362   368   367   366   358   371
 328   347   353   335   320   344
    P10 KULA 2,0      
1David Back Nilsson -05Leksands FIK7,43
2Amadeus Frankert -05Säffle FIK7,36
3Albin Alfredsson -05KFUM Arvika7,17

Albin Alfredsson
Amadeus Frankert
David Back Nilsson
 683   717   687   688   663   687
 704   731   697   723   736   729
 739   690     -   676   743   718
    P9 60 M  HEAT 1  Vind +0,9  
1Anton Johansson -06KFUM Arvika10,45Final
2Max Melin -06Leksands FIK10,47Final
3Hampus Strand -06Filipstads IF10,64Final
4Daniel Löwgren -06IFK Sunne11,69

    P9 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Isac Danielsson -06Säffle FIK10,29Final
2Johan Eliasson -06Ransäters AIS10,89Final
3Oliver Lindström-Hedberg -06IFK Sunne11,10Final

    P9 60 M  FINAL  Vind +0,5  
1Isac Danielsson -06Säffle FIK10,26
2Anton Johansson -06KFUM Arvika10,47
3Hampus Strand -06Filipstads IF10,57
4Max Melin -06Leksands FIK10,73
5Johan Eliasson -06Ransäters AIS11,02
6Oliver Lindström-Hedberg -06IFK Sunne11,20

    P9 400 M      
1Oliver Lindström-Hedberg -06IFK Sunne1.23,55
2Johan Eliasson -06Ransäters AIS1.27,51
3Isac Danielsson -06Säffle FIK1.35,07

    P9 HÖJD      
1Oskar Myrehed -06IFK Sunne1,04
2Isac Danielsson -06Säffle FIK0,95
3Max Melin -06Leksands FIK0,95
4Hampus Strand -06Filipstads IF0,95
5Daniel Löwgren -06IFK Sunne0,85


Isac Danielsson
Oskar Myrehed
Hampus Strand
Daniel Löwgren
Max Melin
80  85  90  95  100 104 108
o   o   o   o   x-
    xo  o   o   o   o   xxx
    o   xo  xxo xxx
o   o   xxx
o   o   xo  o   xxx
    P9 LÄNGD ZON      
1Anton Johansson -06KFUM Arvika3,28
2Isac Danielsson -06Säffle FIK3,25
3Hampus Strand -06Filipstads IF3,19
4Max Melin -06Leksands FIK3,08
5Johan Eliasson -06Ransäters AIS2,99
6Oskar Myrehed -06IFK Sunne2,82
7Oliver Lindström-Hedberg -06IFK Sunne2,64
8Daniel Löwgren -06IFK Sunne2,45
9Viggo Nordling -06KFUM Arvika2,01

Daniel Löwgren
Isac Danielsson
Viggo Nordling
Oskar Myrehed
Max Melin
Hampus Strand
Johan Eliasson
Oliver Lindström-Hedberg
Anton Johansson
 226     -   233   245   234   233
 294   299   316   316   325   313
 198   192   200   195   201   185
 282   250   268   269   267   268
 271   282   277   286   287   308
   -     -   304   312   319   306
 228   258   294   284   286   299
 259   227   264   243   256   253
 292   303   254   302   293   328
    P9 KULA 2,0      
1Anton Johansson -06KFUM Arvika6,29
2Max Melin -06Leksands FIK5,59
3Johan Eliasson -06Ransäters AIS5,29
4Daniel Vennerström -06IFK Sunne4,92
5Isac Danielsson -06Säffle FIK4,79
6Oliver Lindström-Hedberg -06IFK Sunne4,24
7Daniel Löwgren -06IFK Sunne4,23
8Viggo Nordling -06KFUM Arvika3,25

Isac Danielsson
Daniel Löwgren
Daniel Vennerström
Johan Eliasson
Anton Johansson
Viggo Nordling
Max Melin
Oliver Lindström-Hedberg
 444   461   467   479   462   464
 392     x   422   423     x   416
 386   368   400     x   442   492
 513   468   527   526   529   492
 629   593     x   579   489   558
   x     x   295   325   298   300
 548   553   550   506   522   559
   x   409   424   375   379   370
    P8 60 M    Vind 0,0  
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,75
2Melvin Nordin -07Filipstads IF11,11
3Sebastian Aspetorp -07KFUM Arvika12,03
4Linus Vennerström -08IFK Sunne13,25

    P8 400 M      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta1.31,25
2Hannes Karlsson -07IFK Sunne1.49,86
3Sebastian Aspetorp -07KFUM Arvika2.00,33

    P8 HÖJD      
1Melvin Nordin -07Filipstads IF1,04
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta0,90
3Sebastian Aspetorp -07KFUM Arvika0,85


Sebastian Aspetorp
Kevin Sjöström
Melvin Nordin
80  85  90  95  100 104 108
o   o   xxx
o   o   xo  xxx
    o   o   o   o   o   xxx
    P8 LÄNGD ZON      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta3,23
2Melvin Nordin -07Filipstads IF3,00
3Hannes Karlsson -07IFK Sunne2,59
4Sebastian Aspetorp -07KFUM Arvika2,14

Hannes Karlsson
Melvin Nordin
Sebastian Aspetorp
Kevin Sjöström
 251   238   227   240   238   259
 300     x   260   273   262   274
 210     x     x   208   207   214
 311   321   313   290   323   272
    P8 KULA 2,0      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta6,03
2Hannes Karlsson -07IFK Sunne5,13
3Linus Vennerström -08IFK Sunne3,03

Kevin Sjöström
Linus Vennerström
Hannes Karlsson
 494     -   544   603   546   552
 255   247   303     -     -     -
 432   449   513   453   427   312
    KVINNOR 100 M    Vind +1,5  
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne12,28
2Sofie Wadelius -82IF Göta Karlstad14,00
3Erika Bergkvist -87IF Göta Karlstad14,29

    KVINNOR 200 M    Vind +1,0  
1Erika Bergkvist -87IF Göta Karlstad29,75

    KVINNOR HÖJD      
1Lisa Engman -94Kils AIK1,71


Lisa Engman
164 168 171 174
o   o   xo  xxx
    KVINNOR LÄNGD      
1Ida Hansen -93IF Göta Karlstad5,75

Ida Hansen
 563 +0,0   575 -1,1   556 -2,4   558 +0,0   569 +0,0   534 -1,0
    F19 100 M    Vind +1,5  
1Johanna Elfving -96KFUM Örebro13,14
2Erica Edström -97IFK Kristinehamn13,70
3Hanna Heinemann -97IF Göta Karlstad13,92

    F19 200 M    Vind +1,0  
1Johanna Elfving -96KFUM Örebro28,01
2Erica Edström -97IFK Kristinehamn28,26
3Hanna Heinemann -97IF Göta Karlstad28,89

    F19 HÖJD      
1Erica Edström -97IFK Kristinehamn1,44


Erica Edström
144 148
o   xxx
    F17 100 M  HEAT 1  Vind +1,4  
1Linn Bäcklin -99IF Göta Karlstad12,40Final
2Victoria Sandsjoe -98IF Göta Karlstad12,81Final
3Ida Callenvik -99Karlskoga FIF13,57
4Beatrice Johanson -99KFUM Arvika14,14

    F17 100 M  HEAT 2  Vind +1,7  
1Ida Thunberg -99IK Stål12,26Final
2Alexandra Larsson -98IF Göta Karlstad12,45Final
3Linnéa Mossberg -99IK Orient12,97Final
4Levina Ahlgren -98Upsala IF13,22Final

    F17 100 M  FINAL  Vind +1,6  
1Linn Bäcklin -99IF Göta Karlstad12,52
2Alexandra Larsson -98IF Göta Karlstad12,53
3Victoria Sandsjoe -98IF Göta Karlstad12,86
4Linnéa Mossberg -99IK Orient12,94
5Levina Ahlgren -98Upsala IF13,23
-Ida Thunberg -99IK Stålej start

    F17 200 M    Vind +1,0  
1Victoria Sandsjoe -98IF Göta Karlstad26,42
2Linnéa Mossberg -99IK Orient26,88

    F17 HÖJD      
1Erika Blomqvist -99IFK Sunne1,55
2Hanna Olsson -99Säffle FIK1,52


Hanna Olsson
Erika Blomqvist
135 140 144 148 152 155 158
o   o   o   o   xo  xxx
    o   o   xxo o   xo  xxx
    F17 LÄNGD      
1Alexandra Larsson -98IF Göta Karlstad5,30
2Linn Bäcklin -99IF Göta Karlstad4,93
3Levina Ahlgren -98Upsala IF4,88
4Eunice Nilsson -98KFUM Örebro4,81
5Julia Arlestrand -99IFK Sunne4,64
6Camilla Appel -99IF Göta Karlstad4,47
7Erika Blomqvist -99IFK Sunne4,40

Erika Blomqvist
Linn Bäcklin
Camilla Appel
Julia Arlestrand
Levina Ahlgren
Alexandra Larsson
Eunice Nilsson
 434 +0,0     x        431 -1,3   440 -1,9     x        436 -0,7
 493 -0,6   472 -1,2     x          x          x        465 +0,0
 432 -1,7   443 -1,3   447 +0,0   430 -0,9   446 -0,2     x
 456 -0,9   464 +0,1   454 -0,5   449 +0,0   380 -1,6   444 -0,1
 480 +0,0   464 -0,9   488 +0,0   478 +0,0     x          x
 530 +0,0     x        519 -0,3     x        180 -1,5     x
 464 +0,3   449 -1,9   473 -1,3     x        481 -1,3     x
    F17 TRESTEG      
1Julia Arlestrand -99IFK Sunne10,18
2Elin Nermark -01IFK Sunne8,55

Julia Arlestrand
Elin Nermark
 972 -1,7   975 -2,8     x       1018 -1,2   995 -0,3  1004 -0,9
 825 -1,8   843 -1,9   845 -2,2   855 -0,1   838 -0,7   836 -3,1
    F17 KULA 3,0      
1Eunice Nilsson -98KFUM Örebro11,39
2Hanna Olsson -99Säffle FIK9,65

Hanna Olsson
Eunice Nilsson
 965   942   958   879   928   959
   x  1139  1085     x  1064  1080
    F17 SPJUT 500      
1Ida Thunberg -99IK Stål45,93
2Clara Bergström -99IFK Sunne25,03

    F15 80 M    Vind +2,0  
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro10,18
2Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad10,53
3Lovisa Ellström -00IF Göta Karlstad10,95
4Olivia Österling-Strömstedt -01IF Göta Karlstad11,03
5Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad11,94
6Kira Rotevatn -01IF Göta Karlstad12,29

    F15 200 M    Vind +1,1  
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro26,57
2Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad27,24
3Olivia Österling-Strömstedt -01IF Göta Karlstad27,56
4Lovisa Ellström -00IF Göta Karlstad27,73
5Lisa Weyhenmeyer -00Upsala IF28,20
6Clara Hedling -01KFUM Arvika28,76

    F15 800 M      
1Wilma Björkman -01IFK Mora2.33,07
2Lovisa Ellström -00IF Göta Karlstad2.34,75
3Nellie Sundenhammar -00IF Göta Karlstad2.35,18
4Lina Myrehed -00IFK Sunne2.51,71
5Elin Nermark -01IFK Sunne2.56,90

    F15 HÖJD      
1Wilma Björkman -01IFK Mora1,52
2Elin Nermark -01IFK Sunne1,44
3Olivia Österling-Strömstedt -01IF Göta Karlstad1,40


Wilma Björkman
Elin Nermark
Olivia Österling-Strömstedt
130 135 140 144 148 152 155
        o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxo xxx
    o   o   x
    F15 LÄNGD      
1Lisa Weyhenmeyer -00Upsala IF4,89
2Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad4,71
3Wilma Björkman -01IFK Mora4,39
4Clara Hedling -01KFUM Arvika4,29
5Elin Nermark -01IFK Sunne4,08
6Lina Myrehed -00IFK Sunne3,88
7Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad3,65
8Kira Rotevatn -01IF Göta Karlstad3,64

Ebba Gustavsson
Wilma Björkman
Maja Karlsson
Elin Nermark
Kira Rotevatn
Lina Myrehed
Lisa Weyhenmeyer
Clara Hedling
 458 -0,4   453 -1,5   471 -0,2     x        457 -0,8   463 -0,5
 431 -1,0   423 -1,6   429 -1,3   439 -0,9     -          -
 332 -1,9   347 -1,5   363 -0,1   365 -0,5   357 -1,4   362 +0,0
 378 -1,6     x        408 +0,3   397 -2,7   401 -1,0   394 +0,0
 364 -0,9   346 -1,2   357 +0,0   352 -3,3     x        363 -1,2
 384 -1,1   360 -0,2   330 -1,3   388 -3,0   279 -1,2   327 +0,0
   x        463 -0,1   489 -1,1     -        466 -1,9   233 -1,1
 421 -0,9   429 +0,0   318 -1,6   406 -1,9   413 -0,1   412 -0,1
    F15 TRESTEG      
1Lisa Weyhenmeyer -00Upsala IF10,78

Lisa Weyhenmeyer
   x       1031 -2,4  1037 -1,8  1077 -0,2     x       1078 -1,2
    F15 KULA 3,0      
1Alma Gustafsson -01IF Göta Karlstad10,75
2Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad10,46
3Ebba Henriksson -01Karlskoga FIF9,06
4Moa Laurila -01KFUM Arvika8,07

Alma Gustafsson
Ebba Henriksson
Amanda Fridberg
Moa Laurila
1053   979  1075  1050  1032  1075
 894   865   906   890   886   858
1036  1017   994   956   986  1046
 807   789   644   756   777   790
    F15 SPJUT 500      
1Miranda Nilsson -00SK Bore30,66
2Ebba Henriksson -01Karlskoga FIF29,43
3Moa Laurila -01KFUM Arvika26,08
4Kira Rotevatn -01IF Göta Karlstad15,49

    F13 60 M  HEAT 1  Vind +1,6  
1Matilda Strand -02Filipstads IF8,70Final
2Sanna Ljungberg -02IFK Mora9,01Final
3Thea Braneby -02IFK Sunne9,12Final

    F13 60 M  HEAT 2  Vind +2,1  
1Minna Qvarnström -02Kils AIK8,61Final
2Saga Bond -02Leksands FIK8,68Final
3Emma Kyrk -02IFK Sunne9,24Final
4Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad9,48

    F13 60 M  FINAL  Vind +1,5  
1Minna Qvarnström -02Kils AIK8,62
2Saga Bond -02Leksands FIK8,67
3Matilda Strand -02Filipstads IF8,78
4Sanna Ljungberg -02IFK Mora9,05
5Thea Braneby -02IFK Sunne9,07
6Emma Kyrk -02IFK Sunne9,27

    F13 200 M    Vind +1,3  
1Tilde Inelind -02Kils AIK28,46
2Saga Bond -02Leksands FIK29,56
3Thea Braneby -02IFK Sunne32,04
4Mathilda Kyrk -02Säffle FIK33,20
-Minna Qvarnström -02Kils AIKej start
-Emilia Alfredsson -02KFUM Arvikaej start

    F13 800 M      
1Hilma Hauri -02SK Bore3.04,90

    F13 HÖJD      
1Tilda Bergström -02IFK Sunne1,49
2Matilda Strand -02Filipstads IF1,46
3Tilde Inelind -02Kils AIK1,46
4Emilia Alfredsson -02KFUM Arvika1,43
5Sanna Ljungberg -02IFK Mora1,37
6Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn1,34
7Thea Braneby -02IFK Sunne1,31
8Hilma Hauri -02SK Bore1,31
9Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad1,20


Filippa Dedorsson
Tilde Inelind
Sanna Ljungberg
Matilda Strand
Emilia Alfredsson
Thea Braneby
Hilma Hauri
Tilda Bergström
Amanda Fridberg
100 105 110 115 120 124 128 131 134 137 140 143 146 149 151
                o   o   o   o   xo  xxx
                o   o   o   o   xo  o   xo  o   xxo xxx
                o   o   o   o   xo  o   x-
                o   o   o   o   o   xo  o   o   o   xxx
                o   o   o   o   xo  o   o   o   xxx
    xo  o   o   o   o   xo  o   xxx
    o   xo  o   o   o   xxo o   xxx
                            o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
        o   o   o   xxx
    F13 LÄNGD ZON      
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn4,85
2Tilde Inelind -02Kils AIK4,76
3Matilda Strand -02Filipstads IF4,70
4Emilia Alfredsson -02KFUM Arvika4,36
5Sanna Ljungberg -02IFK Mora4,34
6Minna Qvarnström -02Kils AIK4,25
7Emma Kyrk -02IFK Sunne4,16
8Thea Braneby -02IFK Sunne4,07
9Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad3,97

Filippa Dedorsson
Emilia Alfredsson
Emma Kyrk
Minna Qvarnström
Thea Braneby
Sanna Ljungberg
Amanda Fridberg
Tilde Inelind
Matilda Strand
 449   475   485   471   485   485
 380   436   428   405   417   404
   x   416   415   403   412   415
 406   425   280     x   415   423
 407   368   383     x   393   381
 434   434   415   420   420   415
 391   397   378
 476   458   467   473   469     x
 466   435   457   457   448   470
    F13 KULA 2,0      
1Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad13,20
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn10,87
3Tilda Bergström -02IFK Sunne10,58
4Sanna Ljungberg -02IFK Mora8,14
5Saga Bond -02Leksands FIK7,40
6Mathilda Kyrk -02Säffle FIK6,35

Filippa Dedorsson
Tilda Bergström
Sanna Ljungberg
Saga Bond
Mathilda Kyrk
Amanda Fridberg
 935  1047   822   818   915  1087
1017  1032     x     x  1058     x
 814   789     x     x     x     x
 708   641   719   698   740   729
 635   625   588   602   610   579
1231  1152  1241  1281  1255  1320
    F13 SPJUT 400      
1Tilda Bergström -02IFK Sunne36,59
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn30,00
3Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad29,29
4Matilda Strand -02Filipstads IF27,93
5Sanna Ljungberg -02IFK Mora22,68
6Saga Bond -02Leksands FIK18,60
7Mathilda Kyrk -02Säffle FIK10,08

    F12 60 M  HEAT 1  Vind +1,3  
1Tess Nilsson -03Ransäters AIS8,69Final
2Camilla Sjöberg -03IF Göta Karlstad8,72Final
3Nellie Henriksson -03KFUM Arvika9,58
4Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad9,72
5Ella Andersson/Jäger -03IK Viking10,17
6Jamila Mohammadi -03IFK Sunne13,69

    F12 60 M  HEAT 2  Vind +2,6  
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,48Final
2Andrea Larsson -03IFK Sunne8,72Final
3Elin Pettersson -03IFK Göteborg9,30
4Johanna Larsson Möller -03KFUM Arvika9,76
5Julia Lindgren Persson -03KFUM Arvika10,23
6Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad10,32

    F12 60 M  HEAT 3  Vind +1,7  
1Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad8,89Final
2Elina Andersson -03IF Göta Karlstad9,09Final
3Linn Oskarsson -03IFK Sunne9,16
4Emma Lantz -03Kils AIK9,21
5Nora Olsson -03IFK Sunne9,34
6Cornelia Kennerstad -03Kils AIK9,85

    F12 60 M  FINAL  Vind +1,3  
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,45
2Tess Nilsson -03Ransäters AIS8,80
3Camilla Sjöberg -03IF Göta Karlstad8,84
4Andrea Larsson -03IFK Sunne8,88
5Elina Andersson -03IF Göta Karlstad9,01
6Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad9,13

    F12 200 M  HEAT 1  Vind +2,1  
1Elin Pettersson -03IFK Göteborg30,51
2Nellie Henriksson -03KFUM Arvika30,69
3Tuva Wikman -03KFUM Arvika30,99
4Johanna Larsson Möller -03KFUM Arvika34,31
5Ella Andersson/Jäger -03IK Viking36,70
-Cornelia Kennerstad -03Kils AIKej start

    F12 200 M  HEAT 2  Vind +1,9  
1Camilla Sjöberg -03IF Göta Karlstad29,32
2Emma Lantz -03Kils AIK29,82
3Linn Oskarsson -03IFK Sunne30,29
4Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad31,39
5Tess Nilsson -03Ransäters AIS31,82
-Andrea Larsson -03IFK Sunneej start

    F12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Camilla Sjöberg -03IF Göta Karlstad29,32
2Emma Lantz -03Kils AIK29,82
3Linn Oskarsson -03IFK Sunne30,29
4Elin Pettersson -03IFK Göteborg30,51
5Nellie Henriksson -03KFUM Arvika30,69
6Tuva Wikman -03KFUM Arvika30,99
7Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad31,39
8Tess Nilsson -03Ransäters AIS31,82
9Johanna Larsson Möller -03KFUM Arvika34,31
10Ella Andersson/Jäger -03IK Viking36,70

    F12 800 M      
1Camilla Sjöberg -03IF Göta Karlstad2.46,84
2Tuva Wikman -03KFUM Arvika2.47,98
3Wilma Karlsson -03Säffle FIK2.48,77
4Amanda Olsson -03Säffle FIK2.54,72
5Ella Westerlind -03Säffle FIK3.38,17

    F12 HÖJD      
1Elina Andersson -03IF Göta Karlstad1,37
2Nora Olsson -03IFK Sunne1,34
3Wilma Karlsson -03Säffle FIK1,34
4Elin Pettersson -03IFK Göteborg1,31
5Camilla Sjöberg -03IF Göta Karlstad1,28
6Amanda Olsson -03Säffle FIK1,28
7Tess Nilsson -03Ransäters AIS1,24
8Moa Nordling -03KFUM Arvika1,15
9Nellie Henriksson -03KFUM Arvika1,10
10Ella Westerlind -03Säffle FIK1,10
11Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad1,10


Ella Westerlind
Tess Nilsson
Elina Andersson
Nellie Henriksson
Anna-Clara Bengtsson
Wilma Karlsson
Moa Nordling
Elin Pettersson
Camilla Sjöberg
Amanda Olsson
Nora Olsson
100 105 110 115 120 124 128 131 134 137 140
o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xo  o   xo  xxo o   xx-
o   o   o   xxx
xo  o   xo  xxx
            o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
        o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   o   xo  o   xxo xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
    F12 LÄNGD ZON      
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK4,46
2Tuva Wikman -03KFUM Arvika4,43
3Andrea Larsson -03IFK Sunne4,35
4Elin Pettersson -03IFK Göteborg4,07
5Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad3,97
6Elina Andersson -03IF Göta Karlstad3,93
7Camilla Sjöberg -03IF Göta Karlstad3,88
8Nellie Henriksson -03KFUM Arvika3,88
9Cornelia Kennerstad -03Kils AIK3,87
10Johanna Larsson Möller -03KFUM Arvika3,85
11Emma Lantz -03Kils AIK3,70
12Julia Lindgren Persson -03KFUM Arvika3,39
13Linn Oskarsson -03IFK Sunne3,35
14Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad3,29

Anna-Clara Bengtsson
Hanna Karlsson
Elin Pettersson
Andrea Larsson
Emma Lantz
Julia Lindgren Persson
Tuva Wikman
Elina Andersson
Linn Oskarsson
Ebba Wulcan
Camilla Sjöberg
Nellie Henriksson
Cornelia Kennerstad
Johanna Larsson Möller
 329   288   317
 394   381   397   388   363   383
 407   395   380   394   400     -
 424   425   435   414   421   415
 370   359   355
 339   225   312
 419   430   443   427   439   429
 393   374   391   388   380   376
 181   335   190
 426   429   446     -     -     -
 371   383   388   340   364   378
 361   366   388   359   356   375
 374   379   387
 377   385   365
    F12 KULA 2,0      
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,79
2Andrea Larsson -03IFK Sunne8,20
3Moa Nordling -03KFUM Arvika8,15
4Amanda Olsson -03Säffle FIK7,85
5Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad7,67
6Emma Lantz -03Kils AIK6,63
7Cornelia Kennerstad -03Kils AIK5,95
8Sandra Larsson -03Kils AIK5,29
9Julia Lindgren Persson -03KFUM Arvika4,79
10Jamila Mohammadi -03IFK Sunne4,30

Ebba Wulcan
Cornelia Kennerstad
Amanda Olsson
Sandra Larsson
Maria Grenegård
Julia Lindgren Persson
Jamila Mohammadi
Andrea Larsson
Emma Lantz
Moa Nordling
 769   868   879   814   838     x
 524   594   595   470   590   545
 655   785   748   778     x   773
 499   504   524   529   488   498
 737   767   729   733   714   745
   x   465   479
 421   397   430
 786   765   749   803   788   820
 663   563   631   659     x   654
 760   730   776   815   725   753
    F12 SPJUT 400      
1Amanda Olsson -03Säffle FIK25,08
2Ebba Wulcan -03Säffle FIK23,93
3Moa Nordling -03KFUM Arvika22,28
4Wilma Karlsson -03Säffle FIK19,16
5Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad18,51
6Johanna Larsson Möller -03KFUM Arvika15,58
7Irma Andersson/Jäger -05IK Viking15,12
8Cornelia Kennerstad -03Kils AIK14,83
9Sandra Larsson -03Kils AIK13,15
10Nellie Henriksson -03KFUM Arvika12,02
11Edit Laurila -05KFUM Arvika11,62
12Fanny Olsson -04IFK Sunne10,65
13Ella Andersson/Jäger -03IK Viking10,56
14Camilla Sjöberg -03IF Göta Karlstad10,35
15Minna Olsson -04IFK Sunne9,02
16Julia Lindgren Persson -03KFUM Arvika8,19

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +1,2  
1Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad9,21Final
2Sandra Bergqvist -04IFK Sunne9,75Final
3Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK9,81Final
4Alma Mikaelsson -04Götlunda IF9,83

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +1,6  
1Linn Bond -04Leksands FIK9,94
2Elvira Högman -04Kils AIK10,11
3Minna Olsson -04IFK Sunne10,13
4Fanny Olsson -04IFK Sunne10,22
5Ellinor Vennerström -04IFK Sunne12,33

    F11 60 M  HEAT 3  Vind +1,8  
1Linnea Nermark -04IFK Sunne9,19Final
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK9,50Final
3Alma Englund -04Ransäters AIS9,76Final
4Lovisa Rundqvist -04IFK Sunne9,85
5Emma Wall -04Säffle FIK10,97

    F11 60 M  FINAL  Vind +0,8  
1Linnea Nermark -04IFK Sunne9,14
2Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad9,18
3Linnéa Carlsson -04Kils AIK9,55
4Alma Englund -04Ransäters AIS9,64
5Sandra Bergqvist -04IFK Sunne9,77
6Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK9,83

    F11 200 M    Vind +2,0  
1Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad31,37
2Tilde Olsson -04IFK Sunne33,47
3Linnéa Carlsson -04Kils AIK33,80
4Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK34,19
5Lovisa Rundqvist -04IFK Sunne34,29
-Linnea Nermark -04IFK Sunneej start

    F11 400 M      
1Tilde Olsson -04IFK Sunne1.15,92
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK1.30,46

    F11 HÖJD      
1Alma Mikaelsson -04Götlunda IF1,37
2Linnea Nermark -04IFK Sunne1,27
3Sophie Säwe -04Kils AIK1,24
4Linn Bond -04Leksands FIK1,21
5Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK1,21
6Elvira Högman -04Kils AIK1,18
7Lovisa Rundqvist -04IFK Sunne1,14
8Linnéa Carlsson -04Kils AIK1,14
9Emma Wall -04Säffle FIK1,14
10Lovisa Ehne -04IK Viking1,10
11Tilde Olsson -04IFK Sunne1,10
11Fanny Olsson -04IFK Sunne1,10


Lovisa Rundqvist
Alexandra Norberg-E
Linnéa Carlsson
Alma Mikaelsson
Emma Wall
Tilde Olsson
Fanny Olsson
Linn Bond
Elvira Högman
Linnea Nermark
Lovisa Ehne
Sophie Säwe
90  95  100 105 110 114 118 121 124 127 130 133 135 137 140
        o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   o   xxo xo  xxx
    o   o   o   xo  xo  xxx
            o   o   o   o   xo  xo  o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxo xxx
        o   o   xo  xxx
        o   o   xo  xxx
            o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   o   xxo xxx
        o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
                o   o   o   xxo o   xxx
    F11 LÄNGD ZON      
1Linnea Nermark -04IFK Sunne4,09
2Alma Mikaelsson -04Götlunda IF4,08
3Linnéa Carlsson -04Kils AIK3,83
4Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK3,82
5Sophie Säwe -04Kils AIK3,77
6Sandra Bergqvist -04IFK Sunne3,69
7Linn Bond -04Leksands FIK3,69
8Lovisa Ehne -04IK Viking3,53
9Tilde Olsson -04IFK Sunne3,51
10Alva Hedling -04KFUM Arvika3,26
11Lovisa Rundqvist -04IFK Sunne3,23
12Elvira Högman -04Kils AIK2,94

Sandra Bergqvist
Alexandra Norberg-Eriksson
Linnea Nermark
Alva Hedling
Lovisa Ehne
Sophie Säwe
Lovisa Rundqvist
Linn Bond
Elvira Högman
Tilde Olsson
Linnéa Carlsson
Alma Mikaelsson
 369   356   368   361   359   347
 373   367   363   371   374   382
 409   405   394   405     -   403
 326   307   324
 333   332   353   332   346   333
 377     -   250   362   320   371
 306   323   317
 360   368   360   369   353     -
 294     -     -
 293   350   351
 359   362   383   375   366   371
 380   388   388   384   396   408
    F11 KULA 2,0      
1Ella Sjögren -04IFK Sunne7,59
2Sophie Säwe -04Kils AIK7,52
3Elvira Högman -04Kils AIK7,06
4Alma Mikaelsson -04Götlunda IF6,82
5Emma Wall -04Säffle FIK6,53
6Alva Hedling -04KFUM Arvika6,18
7Lovisa Ehne -04IK Viking5,72
8Ellinor Vennerström -04IFK Sunne5,62

Ellinor Vennerström
Alma Mikaelsson
Lovisa Ehne
Sophie Säwe
Emma Wall
Ella Sjögren
Alva Hedling
Elvira Högman
 506   562   519   498   546   456
 632   566   682   630   639   580
 564   531   572   534   533   541
 752   720   736     x   707   634
 557   575   543   653   595     x
 733   719   739   721   730   759
 618   592   594   612   559   585
 651   684   673   686   654   706
    F10 60 M  HEAT 1  Vind -0,1  
1Tindra Skoglund -05IFK Kristinehamn9,94Final
2Irma Andersson/Jäger -05IK Viking10,05Final
3Madeleine Jacobsson -05Ransäters AIS10,35Final
4Sara Larsson -05Kils AIK10,42Final
5Emma Larsson -05Kils AIK10,58Final

    F10 60 M  HEAT 2  Vind +0,6  
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS9,72Final
2Celina Kuljunlahti -05IFK Kristinehamn11,05
3Linnea Karlsson -05Ransäters AIS11,10
4Signe Westerlind -05Säffle FIK11,16
5Edit Laurila -05KFUM Arvika12,48

    F10 60 M  FINAL  Vind +1,6  
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS9,77
2Irma Andersson/Jäger -05IK Viking9,96
3Tindra Skoglund -05IFK Kristinehamn10,16
4Sara Larsson -05Kils AIK10,30
6Madeleine Jacobsson -05Ransäters AIS10,31
7Emma Larsson -05Kils AIK10,37

    F10 400 M      
1Irma Andersson/Jäger -05IK Viking1.16,77
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS1.17,17
3Sara Larsson -05Kils AIK1.28,92
4Madeleine Jacobsson -05Ransäters AIS1.30,88
5Emelie Olsson -05Säffle FIK1.31,83
6Signe Westerlind -05Säffle FIK1.36,32
7Emma Larsson -05Kils AIK1.44,38
8Edit Laurila -05KFUM Arvika1.51,78

    F10 HÖJD      
1Sara Larsson -05Kils AIK1,25
2Emelie Olsson -05Säffle FIK1,08
3Edvina Norberg -05Ransäters AIS1,04
3Emma Larsson -05Kils AIK1,04
5Celina Kuljunlahti -05IFK Kristinehamn0,95
6Tindra Skoglund -05IFK Kristinehamn0,90
-Signe Westerlind -05Säffle FIK0,00


Signe Westerlind
Edvina Norberg
Emelie Olsson
Tindra Skoglund
Sara Larsson
Celina Kuljunlahti
Emma Larsson
85  90  95  100 104 108 112 115 118 121 124 125 126
xxx
        o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xo  xxx
    o   xxx
                    o   o   -   xxo o   xo  xxo xxx
o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
    F10 LÄNGD ZON      
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS3,59
2Tindra Skoglund -05IFK Kristinehamn3,44
3Emma Larsson -05Kils AIK3,33
4Madeleine Jacobsson -05Ransäters AIS3,31
5Sara Larsson -05Kils AIK3,31
6Irma Andersson/Jäger -05IK Viking3,15
7Emelie Olsson -05Säffle FIK3,06
8Signe Westerlind -05Säffle FIK2,86
9Celina Kuljunlahti -05IFK Kristinehamn2,81
10Edit Laurila -05KFUM Arvika2,46
11Linnea Karlsson -05Ransäters AIS2,17
12Maja Kyrk -05Säffle FIK2,06

Emelie Olsson
Emma Larsson
Maja Kyrk
Celina Kuljunlahti
Signe Westerlind
Irma Andersson/Jäger
Edit Laurila
Madeleine Jacobsson
Linnea Karlsson
Sara Larsson
Tindra Skoglund
Edvina Norberg
 306   298   295   299   277   282
 332   333   306   295   310   234
 206   170   178
 281   270   261
 286   282   269   276   265   272
 303   306   308   315   314   304
 210   246   242
 331   328   322   314   322   330
 217   212   203
 291   331   313   208   268   222
 339   324   323   329   323   344
 328   350   356   359     x   341
    F10 KULA 2,0      
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS6,96
2Emma Larsson -05Kils AIK6,78
3Madeleine Jacobsson -05Ransäters AIS5,70
4Edit Laurila -05KFUM Arvika5,42
5Emelie Olsson -05Säffle FIK5,29
6Linnea Karlsson -05Ransäters AIS4,86
7Sara Larsson -05Kils AIK4,83
8Irma Andersson/Jäger -05IK Viking4,40
9Maja Kyrk -05Säffle FIK4,22
10Signe Westerlind -05Säffle FIK3,93

Edvina Norberg
Sara Larsson
Irma Andersson/Jäger
Edit Laurila
Maja Kyrk
Emma Larsson
Madeleine Jacobsson
Signe Westerlind
Emelie Olsson
Linnea Karlsson
 662   665   682   696   621   657
 483   436   460   474   426     x
 431   391   401   388   418   440
 531   527   542   501   517   514
 397   416   422
 649   628   589   546   678   661
 510   557   545   496   570   564
 368   393   377
 495   466   487   522   510   529
 482   463   486   431   430   456
    F9 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Fanny Bergqvist -06SK Bore9,94Final
2Maja Johansson -06Kils AIK10,04Final
3Emma Skoglund -06IFK Sunne10,30Final
4Liisa Mellerdal -06KFUM Arvika10,37Final
5Alicia Kjellberg -06SK Bore11,85

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -0,1  
1Tilda Eriksson -06Filipstads IF10,25Final
2Ellen Arvidsson -06Kils AIK10,53Final
3Moa Karlsson -06Säffle FIK10,68
4Klara Johansson -06Säffle FIK11,16
5Filippa Hagstrand -06Kils AIK11,25

    F9 60 M  FINAL  Vind +1,9  
1Fanny Bergqvist -06SK Bore9,84
2Maja Johansson -06Kils AIK10,02
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF10,09
4Emma Skoglund -06IFK Sunne10,34
5Ellen Arvidsson -06Kils AIK10,40
6Liisa Mellerdal -06KFUM Arvika10,53

    F9 400 M      
1Liisa Mellerdal -06KFUM Arvika1.23,02
2Moa Karlsson -06Säffle FIK1.24,35
3Maja Johansson -06Kils AIK1.25,73
4Tilda Eriksson -06Filipstads IF1.28,30
5Engla Kyrk -06IFK Sunne1.30,79
6Alicia Kjellberg -06SK Bore1.34,72
7Emma Skoglund -06IFK Sunne1.38,97

    F9 HÖJD      
1Fanny Bergqvist -06SK Bore1,12
2Moa Karlsson -06Säffle FIK1,08
3Liisa Mellerdal -06KFUM Arvika1,08
4Maja Johansson -06Kils AIK1,04
5Emma Skoglund -06IFK Sunne1,00
6Klara Johansson -06Säffle FIK0,90
7Alicia Kjellberg -06SK Bore0,90
8Filippa Hagstrand -06Kils AIK0,85


Maja Johansson
Liisa Mellerdal
Emma Skoglund
Fanny Bergqvist
Filippa Hagstrand
Moa Karlsson
Alicia Kjellberg
Klara Johansson
80  85  90  95  100 104 108 112 115
o   o   o   o   o   o   xxx
xo  o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   xo  o   xxo xxx
        o   o   o   o   o   o   xxx
o   xxo xxx
o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
o   o   xo  xxx
o   o   o   xxx
    F9 LÄNGD ZON      
1Fanny Bergqvist -06SK Bore3,47
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF3,25
3Maja Johansson -06Kils AIK3,14
4Ellen Arvidsson -06Kils AIK3,12
5Liisa Mellerdal -06KFUM Arvika3,11
6Emma Skoglund -06IFK Sunne3,08
7Moa Karlsson -06Säffle FIK3,07
8Filippa Hagstrand -06Kils AIK2,63
9Alicia Kjellberg -06SK Bore2,33
10Emma Lindgren -06IFK Sunne2,21

Moa Karlsson
Maja Johansson
Tilda Eriksson
Filippa Hagstrand
Emma Lindgren
Ellen Arvidsson
Alicia Kjellberg
Fanny Bergqvist
Liisa Mellerdal
Emma Skoglund
 307   288   299   300   301   295
 290   307   298   294   314   296
 290   317   299   321   325   312
 204   253   263   227   261   258
 194   221   194
 298   298   278   296   312   277
 198   232   233
 347   318   332   334     -   319
 311   293   298   309   296   305
 304   293   287   308   294   301
    F9 KULA 2,0      
1Klara Johansson -06Säffle FIK6,56
2Moa Karlsson -06Säffle FIK4,83
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF4,77
4Alicia Kjellberg -06SK Bore4,47
5Fanny Bergqvist -06SK Bore4,38
6Emma Skoglund -06IFK Sunne4,19
7Maja Johansson -06Kils AIK3,92
8Filippa Hagstrand -06Kils AIK3,90

Fanny Bergqvist
Tilda Eriksson
Filippa Hagstrand
Maja Johansson
Moa Karlsson
Emma Skoglund
Alicia Kjellberg
Klara Johansson
 422   438   352   368   400   435
 446   468   461   454   477   425
 369   327   364   390   390   359
   x   335   392   349   385   329
 446   447   481   436   483   459
 368   419   385   317   382   401
 447   414   406   435   422   443
 656   611   655   587   621   596
    F8 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Molly Fredriksson -07Säffle FIK10,73Final
2Elsa Sjögren -08Säffle FIK11,43Final
3Evelina Olsson -08IFK Sunne11,44
4Molly Mikaelsson -08Götlunda IF12,33
5Josefin Vennerström -07IFK Sunne13,09

    F8 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Nelly Bergstrand -07IK Stål10,36Final
2Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad11,13Final
3Astrid Wall -07Säffle FIK12,37
4Ebba Noaksson -08IFK Sunne12,46

    F8 60 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Tilde Karlsson -07IFK Mora10,02Final
2Evelina Appel -07Linköpings GIF11,35Final
3Agnes Gustafsson -08Säffle FIK11,70
4Agnes Höök -07IFK Sunne12,44

    F8 60 M  FINAL  Vind +1,5  
1Tilde Karlsson -07IFK Mora9,91
2Molly Fredriksson -07Säffle FIK10,30
3Nelly Bergstrand -07IK Stål10,38
4Evelina Appel -07Linköpings GIF11,38
5Elsa Sjögren -08Säffle FIK11,44
6Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad11,50

    F8 400 M      
1Tilde Karlsson -07IFK Mora1.27,64
2Molly Fredriksson -07Säffle FIK1.29,10
3Nelly Bergstrand -07IK Stål1.31,40
4Evelina Olsson -08IFK Sunne1.32,07
5Agnes Gustafsson -08Säffle FIK1.34,40
6Molly Mikaelsson -08Götlunda IF1.35,33
7Elsa Sjögren -08Säffle FIK1.38,69
8Ebba Noaksson -08IFK Sunne1.43,38
9Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad1.45,46
10Agnes Höök -07IFK Sunne1.46,85

    F8 HÖJD      
1Lowa Olsson -07IFK Sunne0,90
2Evelina Olsson -08IFK Sunne0,90
3Sara Berg -07IFK Sunne0,90
4Elsa Sjögren -08Säffle FIK0,85
5Molly Fredriksson -07Säffle FIK0,85
6Ebba Noaksson -08IFK Sunne0,80
6Nelly Bergstrand -07IK Stål0,80
8Astrid Wall -07Säffle FIK0,80
-Agnes Höök -07IFK Sunne0,00


Evelina Olsson
Lowa Olsson
Astrid Wall
Ebba Noaksson
Sara Berg
Molly Fredriksson
Agnes Höök
Elsa Sjögren
Nelly Bergstrand
80  85  90  95
    xo  xo  xxx
o   o   xo  xxx
xo  xxx
o   xxx
    xxo xxo xxx
o   xo  xxx
xxx
o   o   xxx
o   xxx
    F8 LÄNGD ZON      
1Tilde Karlsson -07IFK Mora3,39
2Nelly Bergstrand -07IK Stål3,24
3Evelina Appel -07Linköpings GIF2,90
4Molly Fredriksson -07Säffle FIK2,89
5Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad2,88
6Sara Berg -07IFK Sunne2,82
7Elsa Sjögren -08Säffle FIK2,61
8Agnes Höök -07IFK Sunne2,41
9Lowa Olsson -07IFK Sunne2,41
10Evelina Olsson -08IFK Sunne2,40
11Molly Mikaelsson -08Götlunda IF2,39
12Nellie Lindgren -08IFK Sunne2,30
13Elna Gerdin -09IFK Sunne2,29
14Astrid Wall -07Säffle FIK2,21
15Agnes Gustafsson -08Säffle FIK2,20
16Ebba Noaksson -08IFK Sunne2,08
17Josefin Vennerström -07IFK Sunne1,52

Josefin Vennerström
Lowa Olsson
Moa Karlsson
Nelly Bergstrand
Evelina Appel
Tilde Karlsson
Agnes Höök
Molly Fredriksson
Elna Gerdin
Agnes Gustafsson
Elsa Sjögren
Molly Mikaelsson
Nellie Lindgren
Astrid Wall
Evelina Olsson
Ebba Noaksson
Sara Berg
 136   149   152
 179   214   241
 264   284   279   288   286   266
 324   314   320   318   319   300
 276   269   265   290   279   271
 293   295   314   327   339   327
 227   225   241   230   230   241
 269   229   289   255   278   279
 229   221   219
 212   220   208
 249   239   242   255   261   235
 230   235   239
 230   229   224
 221   205     x
 236   235   240
 208   208   159
 265   272   282   280   227   215
    F8 KULA 2,0      
1Josefin Vennerström -07IFK Sunne4,25
2Molly Fredriksson -07Säffle FIK3,95
3Astrid Wall -07Säffle FIK3,55
4Lowa Olsson -07IFK Sunne3,49
5Evelina Olsson -08IFK Sunne3,48
6Elsa Sjögren -08Säffle FIK3,44
7Molly Mikaelsson -08Götlunda IF3,25
8Agnes Höök -07IFK Sunne2,92
9Evelina Appel -07Linköpings GIF2,88
10Ebba Noaksson -08IFK Sunne2,61

Astrid Wall
Evelina Olsson
Elsa Sjögren
Molly Mikaelsson
Josefin Vennerström
Ebba Noaksson
Evelina Appel
Molly Fredriksson
Agnes Höök
Lowa Olsson
 355   345   338   300   323   338
 297   296   348   327   303   293
 303   317   333   344   321   310
   x   325   311   303     x   287
 401   425   363   400   377   408
   x   245   261
 288   288   276
 337   337   395   355   374   388
 264   292   259   234   261   237
 279     x   347   283   296   349

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram