Resultat Sunnespelen 9 juli 2016

   IFK Sunne arrangerade på Fryxellska IP
 
    MÄN 200 M    Vind +0,9  
1Erik Annerfalk -94Mariestads AIF22,28

    MÄN 800 M      
1Axel Danielsson Meiling -92KFUM Arvika2.03,20

    MÄN HÖJD      
1Henrik Thoms -96IF Göta Karlstad1,94
2Mattias Green -98Säffle FIK1,94
3Simon Throgen -97IF Göta Karlstad1,86
4David Östling -90IF Göta Karlstad1,86
5Markus Asplund -98IF Göta Karlstad1,81
-Hsiang Chun HsienTaiwan0,00

    MÄN KULA      
1David Östling -90IF Göta Karlstad11,43

    P19 100 M    Vind +3,0  
1Tobias Johansson -97IK Viking11,36
2Axel Abrahamsson -98Bromma IF11,74

    P19 200 M    Vind +0,9  
1Andreas Führ -98KFUM Örebro23,17
2Tobias Johansson -97IK Viking23,90
3Axel Abrahamsson -98Bromma IF24,48

    P19 HÖJD      
1Axel Abrahamsson -98Bromma IF1,71

    P19 LÄNGD      
1Axel Abrahamsson -98Bromma IF5,89+2,5-

    P19 KULA 6,0      
1Axel Abrahamsson -98Bromma IF9,38

    P19 SPJUT      
1Rasmus Eriksson -98Kils AIK62,21
2Andrée Nilsson -97SK Bore61,54
3Jakob Eriksson -98IF Göta Karlstad58,23
4Alexander Nilsson -98IF Göta Karlstad53,15
5Axel Abrahamsson -98Bromma IF31,70

    P17 100 M    Vind +3,7  
1Emil Nilsson -99Habo FIF11,32
2Adam Elhendy Gunnarsson -00Karlskoga FIF11,44
3Victor Thunström -00IF Göta Karlstad11,87
4Oskar Palmén -00Karlskoga FIF11,98
5Jonathan Kjellén -00Västerås FK11,99
6Habib Ahmadi -99IFK Sunne12,63

    P17 200 M    Vind 0,0  
1Adam Elhendy Gunnarsson -00Karlskoga FIF23,74
2Victor Thunström -00IF Göta Karlstad24,74
3Jonathan Kjellén -00Västerås FK25,29

    P17 LÄNGD      
1Adam Elhendy Gunnarsson -00Karlskoga FIF5,72+2,3-
2Hannes Hollstedt -00IFK Kristinehamn5,71+2,45,60 +1,9

    P17 TRESTEG      
1Oskar Palmén -00Karlskoga FIF11,470,0

    P17 KULA 5,0      
1Emil Nilsson -99Habo FIF14,30

    P17 SPJUT 700      
1Habib Ahmadi -99IFK Sunne40,58

    P15 80 M    Vind +1,6  
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro9,65
2Gabriel Gunnarsson -01IF Göta Karlstad9,73
3Viktor Palmén -02Karlskoga FIF10,00
4Leo Johansson -01IFK Kristinehamn10,49

    P15 200 M    Vind 0,0  
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro24,62
2Gabriel Gunnarsson -01IF Göta Karlstad25,40
3Viktor Palmén -02Karlskoga FIF25,76
4Leo Johansson -01IFK Kristinehamn27,52

    P15 HÖJD      
1Marcus Führ -01KFUM Örebro1,68

    P15 LÄNGD      
1Gabriel Gunnarsson -01IF Göta Karlstad5,33+2,1-
2Viktor Palmén -02Karlskoga FIF5,20+2,5-

    P15 KULA 4,0      
1Mohammed Nablo -02IFK Sunne5,65

    P15 SPJUT 600      
1Bamse Fredriksson -02Säffle FIK28,40

    P13 60 M    Vind +2,3  
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad8,05
2Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad8,20
3Gabriel Ant Styffe -03IFK Sunne8,66
4Rickard Throgen Hedin -03SK Bore8,86

    P13 200 M    Vind 0,0  
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad26,66
2Gabriel Ant Styffe -03IFK Sunne30,80

    P13 HÖJD      
1Jakob Friberg -03IF Göta Karlstad1,49
2Rickard Throgen Hedin -03SK Bore1,49

    P13 LÄNGD ZON      
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad4,94

    P13 KULA 3,0      
1Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad11,3011.12
2Rickard Throgen Hedin -03SK Bore11,3011.04
3Sander Bergqvist -03SK Bore8,00

    P13 SPJUT 400      
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad31,08
2Sander Bergqvist -03SK Bore20,10

    P12 60 M    Vind +2,0  
1Adam Larsson -04IFK Sunne8,60
2Jonathan Appel -04Linköpings GIF9,31
3Kilian Rotevatn -04IF Göta Karlstad10,09

    P12 200 M    Vind 0,0  
1Jonathan Appel -04Linköpings GIF31,30

    P12 HÖJD      
1Melwin Lycke-Holm -04Kils AIK1,62
2Kilian Rotevatn -04IF Göta Karlstad1,20

    P12 LÄNGD ZON      
1Adam Larsson -04IFK Sunne4,60
2Link Spets -04IFK Sunne4,09
3Jonathan Appel -04Linköpings GIF3,65

    P12 SPJUT 400      
1William Persson -05Gräsmarks GoIF19,41
2Jonathan Appel -04Linköpings GIF17,15

    P11 60 M  HEAT 1  Vind +2,0  
1Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika9,65Final
2Liam Olsson -05IFK Sunne9,69Final
3Marco Eriksson -05IFK Sunne9,78
4William Persson -05Gräsmarks GoIF10,24

    P11 60 M  HEAT 2  Vind +2,8  
1Jonatan Lindberg -05Leksands FIK8,99Final
2Alexander Oliver -05IFK Sunne9,03Final
3Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF9,60Final
4Amadeus Frankert -05Säffle FIK9,71Final

    P11 60 M  FINAL  Vind +3,0  
1Alexander Oliver -05IFK Sunne8,93
2Jonatan Lindberg -05Leksands FIK9,03
3Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF9,48
4Liam Olsson -05IFK Sunne9,64
5Amadeus Frankert -05Säffle FIK9,64
6Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika9,71

    P11 200 M    Vind +2,4  
1Jonatan Lindberg -05Leksands FIK30,87
2Marco Eriksson -05IFK Sunne32,23
3Alexander Oliver -05IFK Sunne33,00
4Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF33,80

    P11 400 M      
1Jonatan Lindberg -05Leksands FIK1.10,61
2Marco Eriksson -05IFK Sunne1.12,62
3Amadeus Frankert -05Säffle FIK1.13,52
4Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF1.20,51

    P11 HÖJD      
1Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF1,20

    P11 LÄNGD ZON      
1Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika3,59
2Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF3,52
3Liam Olsson -05IFK Sunne3,47
4Amadeus Frankert -05Säffle FIK3,44
5William Persson -05Gräsmarks GoIF3,32

    P11 KULA 2,0      
1Amadeus Frankert -05Säffle FIK7,76
2William Persson -05Gräsmarks GoIF6,70
3Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF5,85

    P10 60 M    Vind +3,0  
1Teddy Rådström -06SK Bore8,98
2Noha Johansson -06Kils AIK9,66
3Hampus Strand -06Filipstads IF9,97
4Anton Johansson -06KFUM Arvika10,17
5Arvid Eriksson -06Karlskoga FIF10,56

    P10 400 M      
1Teddy Rådström -06SK Bore1.16,15

    P10 HÖJD      
1Teddy Rådström -06SK Bore1,26
2Hampus Strand -06Filipstads IF0,95
-Mohammad Khel -06IFK Sunne0,00

    P10 LÄNGD ZON      
1Teddy Rådström -06SK Bore4,04
2Noha Johansson -06Kils AIK3,58
3Anton Johansson -06KFUM Arvika3,32
4Hampus Strand -06Filipstads IF3,28
5Arvid Eriksson -06Karlskoga FIF2,87

    P10 KULA 2,0      
1Teddy Rådström -06SK Bore6,71
2Arvid Eriksson -06Karlskoga FIF6,51
3Anton Johansson -06KFUM Arvika6,38

    P9 60 M  HEAT 1  Vind +1,9  
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,74Final
2Anton Gate -07Kils AIK9,81Final
3Elias Karlsson -07Karlskoga FIF10,65Final
4Oscar Thor -07Kils AIK11,41

    P9 60 M  HEAT 2  Vind +2,7  
1Albin Vestlund -07Kils AIK9,77Final
2Ludvig Eriksson -07KFUM Arvika10,25Final
3Emil Strand -07Filipstads IF10,73Final

    P9 60 M  FINAL  Vind +3,0  
1Albin Vestlund -07Kils AIK9,68
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,70
3Anton Gate -07Kils AIK9,82
4Ludvig Eriksson -07KFUM Arvika10,38
5Elias Karlsson -07Karlskoga FIF10,56
6Emil Strand -07Filipstads IF10,77

    P9 400 M      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta1.20,85
2Elias Karlsson -07Karlskoga FIF1.22,14
3Ludvig Eriksson -07KFUM Arvika1.24,21
4Albin Vestlund -07Kils AIK1.30,00
5Emil Strand -07Filipstads IF1.37,23
6Hannes Karlsson -07IFK Sunne1.55,21

    P9 HÖJD      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta1,20
2Anton Gate -07Kils AIK1,10
3Albin Vestlund -07Kils AIK1,00
4Ludvig Eriksson -07KFUM Arvika0,95
5Oscar Thor -07Kils AIK0,85

    P9 LÄNGD ZON      
1Anton Gate -07Kils AIK3,58
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta3,56
3Albin Vestlund -07Kils AIK3,20
4Ludvig Eriksson -07KFUM Arvika2,95
5Elias Karlsson -07Karlskoga FIF2,86
6Oscar Thor -07Kils AIK2,79
7Hannes Karlsson -07IFK Sunne2,40

    P9 KULA 2,0      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta8,55
2Hannes Karlsson -07IFK Sunne5,36
3Oscar Thor -07Kils AIK5,35
4Emil Strand -07Filipstads IF5,28
5Albin Vestlund -07Kils AIK4,85
6Elias Karlsson -07Karlskoga FIF4,64

    P8 60 M  HEAT 1  Vind +1,0  
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika10,02Final
2Jonatan Stålhandske -08Kils AIK10,67Final
3Noel Wikström -08IFK Sunne11,77Final
4Isak Grenegård -08IF Göta Karlstad12,61

    P8 60 M  HEAT 2  Vind +1,2  
1Elias Mostad -08IFK Kristinehamn10,85Final
2David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF11,25Final
3Wilmer Olsson -08Kils AIK11,33Final
4Viktor Espada -08IFK Sunne12,24

    P8 60 M  FINAL  Vind +2,5  
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika9,97
2Jonatan Stålhandske -08Kils AIK10,72
3Elias Mostad -08IFK Kristinehamn10,78
4Wilmer Olsson -08Kils AIK11,13
5David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF11,36
6Noel Wikström -08IFK Sunne11,96

    P8 400 M      
1David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF1.31,48
2Noel Wikström -08IFK Sunne1.48,71
3Viktor Espada -08IFK Sunne1.49,27

    P8 HÖJD      
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika1,05
2David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF0,95
3Viktor Espada -08IFK Sunne0,75
4Elton Järpegård -08Kils AIK0,70

    P8 LÄNGD ZON      
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika3,12
2Jonatan Stålhandske -08Kils AIK3,11
3David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF2,83
4Wilmer Olsson -08Kils AIK2,66
5Elias Mostad -08IFK Kristinehamn2,60
6Noel Wikström -08IFK Sunne2,48
7Viktor Espada -08IFK Sunne2,43
8Elton Järpegård -08Kils AIK2,36
9Isak Grenegård -08IF Göta Karlstad2,12

    P8 KULA 2,0      
1David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF5,32
2Wilmer Olsson -08Kils AIK4,57
3Elton Järpegård -08Kils AIK4,46
4Viktor Espada -08IFK Sunne3,98
5Elias Mostad -08IFK Kristinehamn3,70
6Isak Grenegård -08IF Göta Karlstad3,18

    KVINNOR 100 M    Vind +4,1  
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne11,86
2Ida Hansen -94IF Göta Karlstad11,92

    KVINNOR 200 M    Vind 0,0  
1Lisa Piscator -97IF Göta Karlstad27,19

    KVINNOR 800 M      
1Lova Perman -03IF Göta Karlstad2.34,67
2Sandra Andersson -86IF Hagen2.42,64

    KVINNOR HÖJD      
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne1,64

    KVINNOR LÄNGD      
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne5,81+3,05,75 +1,8
2Lisa Piscator -97IF Göta Karlstad5,07+4,4-

    KVINNOR TRESTEG      
1Frida Johansson -95IF Göta Karlstad11,00+1,9

    KVINNOR KULA      
1Ida Stenbäck -99SK Bore11,62
2Lisa Piscator -97IF Göta Karlstad8,41

    KVINNOR SPJUT      
1Lisa Piscator -97IF Göta Karlstad26,34
2Emilia Kjellberg -96IFK Sunne24,25

    F19 100 M    Vind +4,1  
1Erica Edström -97IFK Kristinehamn13,51

    F19 HÖJD      
1Erica Edström -97IFK Kristinehamn1,50

    F19 SPJUT 600      
1Carolin Näslund -98SK Bore42,37

    F17 200 M    Vind 0,0  
1Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro28,01
2Rebecka Reuter -00Karlskoga FIF28,96

    F17 HÖJD      
1Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro1,58
2Erika Blomqvist -99IFK Sunne1,54
3Hanna Olsson -99Säffle FIK1,45
-Camilla Appel -99IF Göta Karlstad0,00

    F17 LÄNGD      
1Ingrid Holmquist -00KFUM Örebro5,24+2,5-
2Julia Arlestrand -99IFK Sunne4,85+3,04,61 +1,6
3Erika Blomqvist -99IFK Sunne4,80+3,2-
4Camilla Appel -99IF Göta Karlstad4,46+1,9

    F17 TRESTEG      
1Julia Arlestrand -99IFK Sunne10,040,0
2Erika Blomqvist -99IFK Sunne9,72+0,4

    F17 KULA 3,0      
1Ida Stenbäck -99SK Bore13,02
2Camilla Appel -99IF Göta Karlstad11,24

    F17 SPJUT 500      
1Clara Bergström -99IFK Sunne35,49
2Camilla Appel -99IF Göta Karlstad32,23
3Hanna Olsson -99Säffle FIK29,59

    F15 80 M  HEAT 1  Vind +3,4  
1Petra Bäckström -02Säffle FIK10,90Final
2Emmy Nyström Jansson -02IF Göta Karlstad11,14Final
3Kira Rotevatn -01IF Göta Karlstad11,76
4Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad12,35

    F15 80 M  HEAT 2  Vind +3,2  
1Fanny Jansson -01IFK Sunne10,17Final
2Clara Hedling -01KFUM Arvika10,73Final
3Matilda Strand -02Filipstads IF11,15Final
4Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn11,62Final
5Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad11,75

    F15 80 M  FINAL  Vind +1,8  
1Fanny Jansson -01IFK Sunne10,14
2Clara Hedling -01KFUM Arvika10,67
3Petra Bäckström -02Säffle FIK11,03
4Emmy Nyström Jansson -02IF Göta Karlstad11,21
5Matilda Strand -02Filipstads IF11,47
6Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn11,94

    F15 200 M    Vind 0,0  
1Clara Hedling -01KFUM Arvika29,73

    F15 HÖJD      
1Fanny Jansson -01IFK Sunne1,58
2Elin Nermark -01IFK Sunne1,45
3Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad1,40
4Emilia Alfredsson -02KFUM Arvika1,40
5Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn1,35
-Matilda Strand -02Filipstads IF0,00

    F15 LÄNGD      
1Fanny Jansson -01IFK Sunne5,24+3,1-
2Matilda Strand -02Filipstads IF4,78+4,0-
3Emilia Alfredsson -02KFUM Arvika4,66+1,2
4Emmy Nyström Jansson -02IF Göta Karlstad4,63+3,44,38 +2,0
5Emmy Kyrk -02IFK Sunne4,46+3,9-
6Elin Nermark -01IFK Sunne4,36+3,1-
7Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad4,28+2,8-
8Kira Rotevatn -01IF Göta Karlstad4,21+3,5-
9Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad3,72+2,3-

    F15 TRESTEG      
1Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn9,59+0,5
2Matilda Strand -02Filipstads IF9,44+1,6
3Emmy Kyrk -02IFK Sunne9,16+0,1
4Emmy Nyström Jansson -02IF Göta Karlstad8,67+0,2

    F15 KULA 3,0      
1Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad11,35
2Petra Bäckström -02Säffle FIK9,94
3Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn8,15
4Matilda Strand -02Filipstads IF7,82

    F15 SPJUT 500      
1Tilda Bergström -02IFK Sunne38,93
2Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad26,70
3Petra Bäckström -02Säffle FIK22,02
4Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn20,75
5Emilia Breiling -01IF Göta Karlstad19,55
6Kira Rotevatn -01IF Göta Karlstad17,31

    F13 60 M  HEAT 1  Vind +2,4  
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,12Final
2Andrea Larsson -03IFK Sunne8,57Final
3Emma Lindberg -03Leksands FIK8,76Final
4Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad8,90Final
5Alice Millén -03Sälens IF9,10

    F13 60 M  HEAT 2  Vind +2,4  
1Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad8,42Final
2Elina Andersson -03IF Göta Karlstad8,63Final
3Ida Genitz -03Istrums SK9,00
4Ella Andersson Jäger -03IK Viking9,69

    F13 60 M  FINAL  Vind +2,9  
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,06
2Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad8,36
3Andrea Larsson -03IFK Sunne8,49
4Elina Andersson -03IF Göta Karlstad8,64
5Emma Lindberg -03Leksands FIK8,78
6Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad8,81

    F13 200 M  HEAT 1  Vind +1,3  
1Ida Genitz -03Istrums SK29,53
2Alice Millén -03Sälens IF31,92
3Ella Andersson Jäger -03IK Viking33,72
4Sandra Larsson -03Kils AIK37,07

    F13 200 M  HEAT 2  Vind +0,2  
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK27,23
2Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad27,86
3Tuva Wikman -03KFUM Arvika28,21
4Annie Berntsson -03Brattås CK28,46
5Emma Lindberg -03Leksands FIK29,54

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK27,23
2Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad27,86
3Tuva Wikman -03KFUM Arvika28,21
4Annie Berntsson -03Brattås CK28,46
5Ida Genitz -03Istrums SK29,53
6Emma Lindberg -03Leksands FIK29,54
7Alice Millén -03Sälens IF31,92
8Ella Andersson Jäger -03IK Viking33,72
9Sandra Larsson -03Kils AIK37,07

    F13 800 M      
1Lova Perman -03IF Göta Karlstad2.28,07
2Emma Lindberg -03Leksands FIK2.32,72
3Amanda Olsson -03Säffle FIK2.33,72
4Ida Genitz -03Istrums SK2.34,21
5Wilma Karlsson -03Säffle FIK2.45,95

    F13 HÖJD      
1Wilma Karlsson -03Säffle FIK1,51
2Ebba Wulcan -03Säffle FIK1,46
3Ida Genitz -03Istrums SK1,35
4Elina Andersson -03IF Göta Karlstad1,30
5Cornelia Kennerstad -03Kils AIK1,20
6Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad1,10

    F13 LÄNGD ZON      
1Annie Berntsson -03Brattås CK4,85
2Tuva Wikman -03KFUM Arvika4,83
3Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad4,62
4Andrea Larsson -03IFK Sunne4,58
5Elina Andersson -03IF Göta Karlstad4,47
6Cornelia Kennerstad -03Kils AIK4,23
7Amanda Olsson -03Säffle FIK3,90
8Alice Millén -03Sälens IF3,76
9Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad3,60

    F13 KULA 2,0      
1Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad9,15
2Cornelia Kennerstad -03Kils AIK7,78
3Sandra Larsson -03Kils AIK7,14
4Ella Andersson Jäger -03IK Viking6,65

    F13 SPJUT 400      
1Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad31,80
2Amanda Olsson -03Säffle FIK29,39
3Cornelia Kennerstad -03Kils AIK21,76
4Andrea Larsson -03IFK Sunne20,80
5Annie Berntsson -03Brattås CK18,23
6Sandra Larsson -03Kils AIK17,13

    F12 60 M    Vind +3,0  
1Linnea Nermark -04IFK Sunne8,55
2Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad8,79
3Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne8,87
4Linnéa Carlsson -04Kils AIK8,96
5Lovisa Rundqvist -04IFK Sunne9,05
6Julia Meijer -04IFK Mora9,19

    F12 200 M    Vind +2,2  
1Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad29,65
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK31,72
3Tilde Olsson -04IFK Sunne32,51
4Emilia Hollman -04IF Göta Karlstad34,97

    F12 800 M      
1Julia Meijer -04IFK Mora2.41,00
2Tilde Olsson -04IFK Sunne2.46,74
3Emelie Olsson -05Säffle FIK2.49,74
4Emilia Hollman -04IF Göta Karlstad3.10,55
5Linnéa Carlsson -04Kils AIK3.18,58

    F12 HÖJD      
1Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad1,43
2Linnea Nermark -04IFK Sunne1,35
3Sophie Säwe -04Kils AIK1,30
4Julia Meijer -04IFK Mora1,25
5Linnéa Carlsson -04Kils AIK1,20

    F12 LÄNGD ZON      
1Linnea Nermark -04IFK Sunne4,63
2Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne4,30
3Linnéa Carlsson -04Kils AIK4,00
4Julia Meijer -04IFK Mora3,84

    F12 KULA 2,0      
1Elvira Högman -04Kils AIK9,72
2Ella Sjögren -04IFK Sunne9,25
3Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne9,06
4Edvina Norberg -05Ransäters AIS8,42
5Emma Wall -04Säffle FIK8,12
6Sophie Säwe -04Kils AIK8,08
7Alva Hedling -04KFUM Arvika7,57

    F12 SPJUT 400      
1Emelie Olsson -05Säffle FIK25,34
2Linnea Nermark -04IFK Sunne23,88
3Sophie Säwe -04Kils AIK22,23
4Alvah Lind -05Hammarby IF22,20
5Norah Lind -05Hammarby IF21,10
6Emma Larsson -05Kils AIK20,02
7Elvira Högman -04Kils AIK17,24
8Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne16,35
9Alva Hedling -04KFUM Arvika15,56
10Emma Wall -04Säffle FIK14,04
11Julia Meijer -04IFK Mora10,50

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +2,0  
1Tindra Lööf -05Säffle FIK9,06Final
2Alvah Lind -05Hammarby IF9,29Final
3Sarah Larsson -05Kils AIK9,80Final
4Madeleine Jakobsson -05Ransäters AIS10,03
5Emma Larsson -05Kils AIK10,04
6Lova Granholm -05Gräsmarks GoIF10,82

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +2,1  
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS9,22Final
2Norah Lind -05Hammarby IF9,30Final
3Irma Andersson Jäger -05IK Viking9,34Final
4Linnea Karlsson -05Ransäters AIS10,60

    F11 60 M  FINAL  Vind +3,0  
1Tindra Lööf -05Säffle FIK8,95
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS9,16
3Irma Andersson Jäger -05IK Viking9,39
4Norah Lind -05Hammarby IF9,49
5Alvah Lind -05Hammarby IF9,51
6Sarah Larsson -05Kils AIK9,95

    F11 200 M  HEAT 1  Vind +2,7  
1Irma Andersson Jäger -05IK Viking31,94
2Emma Larsson -05Kils AIK35,21
3Sarah Larsson -05Kils AIK35,46
4Madeleine Jakobsson -05Ransäters AIS38,10

    F11 200 M  HEAT 2  Vind +2,7  
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS30,99
2Alvah Lind -05Hammarby IF31,15
3Tindra Lööf -05Säffle FIK31,21
4Norah Lind -05Hammarby IF31,96

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS30,99
2Alvah Lind -05Hammarby IF31,15
3Tindra Lööf -05Säffle FIK31,21
4Irma Andersson Jäger -05IK Viking31,94
5Norah Lind -05Hammarby IF31,96
6Emma Larsson -05Kils AIK35,21
7Sarah Larsson -05Kils AIK35,46
8Madeleine Jakobsson -05Ransäters AIS38,10

    F11 400 M      
1Alvah Lind -05Hammarby IF1.12,46
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS1.13,31
3Norah Lind -05Hammarby IF1.13,48
4Irma Andersson Jäger -05IK Viking1.17,25

    F11 HÖJD      
1Alvah Lind -05Hammarby IF1,34
2Lova Wilde -05IF Göta Karlstad1,31
3Norah Lind -05Hammarby IF1,28
4Tindra Lööf -05Säffle FIK1,20
5Emelie Olsson -05Säffle FIK1,20
6Sarah Larsson -05Kils AIK1,20
7Edvina Norberg -05Ransäters AIS1,15

    F11 LÄNGD ZON      
1Norah Lind -05Hammarby IF4,18
2Alvah Lind -05Hammarby IF4,12
3Edvina Norberg -05Ransäters AIS4,04
4Tindra Lööf -05Säffle FIK3,83
5Agnes Friberg -05IF Göta Karlstad3,71
6Irma Andersson Jäger -05IK Viking3,64
7Sarah Larsson -05Kils AIK3,61
8Madeleine Jakobsson -05Ransäters AIS3,61
9Linnea Karlsson -05Ransäters AIS2,71

    F11 KULA 2,0      
1Norah Lind -05Hammarby IF9,10
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS8,91
3Emma Larsson -05Kils AIK8,90
4Lova Granholm -05Gräsmarks GoIF8,06
5Alvah Lind -05Hammarby IF7,58
6Madeleine Jakobsson -05Ransäters AIS6,57
7Linnea Karlsson -05Ransäters AIS5,32
-Noha Johansson -06 ut.tävlKils AIK7,83P10

    F10 60 M  HEAT 1  Vind +2,7  
1Tilda Eriksson -06Filipstads IF9,91
2Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn10,18
3Janett Tarvainen -06Gräsmarks GoIF10,34
4Stella Holmquist -06KFUM Örebro10,62

    F10 60 M  HEAT 2  Vind +2,1  
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne8,93Final
2Fanny Bergqvist -06SK Bore9,40Final
3Sigrid Elfgren -06IFK Sunne9,46Final
4Astrid Jonsson -06Karlskoga FIF9,67Final
5Agnes Millén -06Sälens IF10,69

    F10 60 M  HEAT 3  Vind +2,2  
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,47Final
2Elin Persson -06Ransäters AIS9,72Final
3Felicia Hultcrantz -06IFK Sunne9,92
4Liisa Mellerdal -06KFUM Arvika10,33
5Wilma Granholm -06Gräsmarks GoIF10,60

    F10 60 M  FINAL  Vind +2,8  
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne8,77
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,28
3Fanny Bergqvist -06SK Bore9,42
4Elin Persson -06Ransäters AIS9,65
5Astrid Jonsson -06Karlskoga FIF9,65
-Sigrid Elfgren -06IFK Sunneej start

    F10 400 M      
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn1.19,71
2Liisa Mellerdal -06KFUM Arvika1.20,55
3Astrid Jonsson -06Karlskoga FIF1.21,29
4Tilda Eriksson -06Filipstads IF1.23,77
5Moa Karlsson -06Säffle FIK1.26,22
6Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn1.27,68

    F10 HÖJD      
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne1,25
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn1,18
3Fanny Bergqvist -06SK Bore1,18
4Astrid Jonsson -06Karlskoga FIF1,15
5Moa Karlsson -06Säffle FIK1,10
6Stella Holmquist -06KFUM Örebro1,10
6Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn1,10
8Felicia Hultcrantz -06IFK Sunne1,10
9Thyra Lundström -06Kils AIK1,05
10Liisa Mellerdal -06KFUM Arvika1,05

    F10 LÄNGD ZON      
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne4,37
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn3,94
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF3,83
4Thyra Lundström -06Kils AIK3,80
5Astrid Jonsson -06Karlskoga FIF3,58
6Liisa Mellerdal -06KFUM Arvika3,55
7Fanny Bergqvist -06SK Bore3,51
8Moa Karlsson -06Säffle FIK3,49
9Felicia Hultcrantz -06IFK Sunne3,48
10Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn3,36
11Elin Persson -06Ransäters AIS3,33
12Janett Tarvainen -06Gräsmarks GoIF3,17
13Wilma Granholm -06Gräsmarks GoIF3,16
14Agnes Millén -06Sälens IF3,14

    F10 KULA 2,0      
1Thyra Lundström -06Kils AIK7,05
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF5,96
3Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn5,85
4Moa Karlsson -06Säffle FIK5,67
5Fanny Bergqvist -06SK Bore5,51
6Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn5,10
7Sigrid Elfgren -06IFK Sunne5,08
8Stella Holmquist -06KFUM Örebro5,02
9Agnes Millén -06Sälens IF4,89

    F9 60 M  HEAT 1  Vind +2,5  
1Nelly Bergstrand -07IK Stål9,77Final
2Evelina Åhl -07IFK Mora10,28Final
3Sarah Bergh -07Karlskoga FIF10,35
4Juni Rudström -07Kils AIK10,45
5Elin Wåhlin -07Kils AIK10,81
6Tilda Persson -07Gräsmarks GoIF10,85

    F9 60 M  HEAT 2  Vind +2,5  
1Tilde Karlsson -07IFK Mora9,63Final
2Nova Andersson -07IF Hagen9,75Final
3Lowa Olsson -07IFK Sunne10,04Final
4Molly Fredriksson -07Säffle FIK10,14Final
5Filippa Axelsson -07Säffle FIK10,48
6Karla Rotevatn -07IF Göta Karlstad10,67

    F9 60 M  FINAL  Vind +2,4  
1Tilde Karlsson -07IFK Mora9,63
2Nelly Bergstrand -07IK Stål9,88
3Nova Andersson -07IF Hagen9,97
4Molly Fredriksson -07Säffle FIK10,14
5Evelina Åhl -07IFK Mora10,31
6Lowa Olsson -07IFK Sunne10,37

    F9 400 M      
1Nova Andersson -07IF Hagen1.21,36
2Filippa Axelsson -07Säffle FIK1.23,80
3Tilde Karlsson -07IFK Mora1.25,30
4Nelly Bergstrand -07IK Stål1.26,01
5Sarah Bergh -07Karlskoga FIF1.27,46
6Evelina Åhl -07IFK Mora1.27,95
7Juni Rudström -07Kils AIK128,77
8Tilda Persson -07Gräsmarks GoIF1.34,47

    F9 HÖJD      
1Nova Andersson -07IF Hagen1,10
2Nelly Bergstrand -07IK Stål1,05
3Elin Wåhlin -07Kils AIK1,05
4Filippa Axelsson -07Säffle FIK1,00
5Sarah Bergh -07Karlskoga FIF1,00
6Molly Fredriksson -07Säffle FIK0,95
7Astrid Wall -07Säffle FIK0,95
8Juni Rudström -07Kils AIK0,95
9Lowa Olsson -07IFK Sunne0,90

    F9 LÄNGD ZON      
1Tilde Karlsson -07IFK Mora3,53
2Nelly Bergstrand -07IK Stål3,48
3Nova Andersson -07IF Hagen3,27
4Sarah Bergh -07Karlskoga FIF3,19
5Elin Wåhlin -07Kils AIK3,15
6Juni Rudström -07Kils AIK3,13
7Evelina Åhl -07IFK Mora3,10
8Filippa Axelsson -07Säffle FIK3,08
9Evelina Appel -07Linköpings GIF3,01
10Karla Rotevatn -07IF Göta Karlstad2,99
11Molly Fredriksson -07Säffle FIK2,96
12Lowa Olsson -07IFK Sunne2,95
13Astrid Wall -07Säffle FIK2,85
14Tilda Persson -07Gräsmarks GoIF2,57

    F9 KULA 2,0      
1Nelly Bergstrand -07IK Stål5,85
2Josefine Vennerström -07IFK Sunne5,43
3Molly Fredriksson -07Säffle FIK5,06
4Astrid Wall -07Säffle FIK4,68
5Filippa Axelsson -07Säffle FIK4,34
6Sarah Bergh -07Karlskoga FIF4,19
7Evelina Appel -07Linköpings GIF4,05
8Elin Wåhlin -07Kils AIK3,87
9Juni Rudström -07Kils AIK3,22

    F8 60 M  HEAT 1  Vind +2,0  
1Elsa Sjögren -08Säffle FIK10,23Final
2Mathilde Opperman Moe -08Baerum SK, NOR10,71Final
3Milla Gustavsson -08Kils AIK11,21
4Agnes Karlsson -09IFK Mora11,22
5Ebba Noaksson -08IFK Sunne11,30

    F8 60 M  HEAT 2  Vind +2,2  
1Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad10,31Final
2Tindra Guttman -09Säffle FIK10,53Final
3Evelina Olsson -08IFK Sunne10,66Final
4Hildur Elfgren -08IFK Sunne11,16Final
5Amanda Strand -09Filipstads IF11,71

    F8 60 M  FINAL  Vind +3,9  
1Elsa Sjögren -08Säffle FIK10,18
2Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad10,18
3Evelina Olsson -08IFK Sunne10,34
4Mathilde Opperman Moe -08Baerum SK, NOR10,77
-Hildur Elfgren -08IFK Sunneej start
-Tindra Guttman -09Säffle FIKej start

    F8 400 M      
1Elsa Sjögren -08Säffle FIK1.22,17
2Evelina Olsson -08IFK Sunne1.27,48
3Ebba Noaksson -08IFK Sunne1.29,50
4Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad1.30,10
5Milla Gustavsson -08Kils AIK1.31,36
6Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad1.36,74
7Agnes Karlsson -09IFK Mora1.44,07

    F8 HÖJD      
1Tindra Guttman -09Säffle FIK1,10
2Evelina Olsson -08IFK Sunne1,00
3Elsa Sjögren -08Säffle FIK0,90
4Ebba Noaksson -08IFK Sunne0,90
-Agnes Karlsson -09IFK Mora0,00

    F8 LÄNGD ZON      
1Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad3,47
2Evelina Olsson -08IFK Sunne3,27
3Elsa Sjögren -08Säffle FIK3,24
4Tindra Guttman -09Säffle FIK2,96
5Mathilde Opperman Moe -08Baerum SK, NOR2,91
6Ebba Noaksson -08IFK Sunne2,85
7Amanda Strand -09Filipstads IF2,68
8Hildur Elfgren -08IFK Sunne2,64
9Milla Gustavsson -08Kils AIK2,61
10Elna Gerdin -09IFK Sunne2,59
11Agnes Karlsson -09IFK Mora2,47

    F8 KULA 2,0      
1Elsa Sjögren -08Säffle FIK4,14
2Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad3,99
3Evelina Olsson -08IFK Sunne3,61
4Agnes Karlsson -09IFK Mora3,12
5Amanda Strand -09Filipstads IF3,05
6Ebba Noaksson -08IFK Sunne2,92
7Elna Gerdin -09IFK Sunne2,88
8Alma Latoja Johansson -10IFK Sunne2,26

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram