Resultat Sunnespelen 8 juli 2017

   IFK Sunne arrangerade på Fryxellska IP
 
    MÄN 100 M    Vind +0,9  
1Hassan Nour -96IF Göta12,19
2Cesar Acuna -75IFK Sunne13,22

    MÄN HÖJD      
1Michael Monroe -96USA2,02
2Henrik Thoms -96IF Göta1,99
3Simon Throgen -97IF Göta1,90
4=Simon Andersson -97IF Göta1,85
4=Markus Asplund -98SK Bore1,85

    MÄN LÄNGD      
1Victor Pettersson -97IF Göta6,630,0

    P19 100 M    Vind +0,9  
1Hossein Panahi -99IFK Sunne14,49

    P19 SPJUT 800      
1Hossein Panahi -99IFK Sunne30,42

    P17 100 M    Vind +0,2  
1Jonathan Kjellén -00Västerås FK12,37
2Oscar Palmén -00Karlskoga FIF12,49
3Najib Ahmadi -01IFK Sunne12,66
4Leo Johansson -01IFK Kristinehamn12,78

    P17 200 M    Vind +2,1  
1Najib Ahmadi -01IFK Sunne25,42
2Leo Johansson -01IFK Kristinehamn25,80

    P17 TRESTEG      
1Oscar Palmén -00Karlskoga FIF11,26+2,211,07 +1,5

    P15 80 M    Vind +1,7  
1Gabriel Ant Styffe -03IFK Sunne10,55
2Rikard Throgen Hedin -03SK Bore10,62

    P15 200 M    Vind +1,3  
1Rikard Throgen Hedin -03SK Bore27,08

    P15 HÖJD      
1Rikard Throgen Hedin -03SK Bore1,59

    P15 LÄNGD      
1Evald Håkansson -02Karlskoga FIF4,51+1,7
2Rikard Throgen Hedin -03SK Bore4,33+0,1

    P15 KULA 4,0      
1Rikard Throgen Hedin -03SK Bore11,27
2Evald Håkansson -02Karlskoga FIF10,86

    P15 SPJUT 600      
1Rikard Throgen Hedin -03SK Bore32,68
2Evald Håkansson -02Karlskoga FIF31,77

    P13 60 M    Vind +1,2  
1Adam Larsson -04IFK Sunne8,66
2Jonathan Appel -04Linköpings GIF8,68
3Noel Edvinsson -04IF Göta9,10

    P13 200 M    Vind +1,3  
1Jonathan Appel -04Linköpings GIF28,86
2Noel Edvinsson -04IF Göta29,08

    P13 800 M      
1Noel Edvinsson -04IF Göta2.42,94

    P13 HÖJD      
1Melwin Lycke Holm -04Kils AIK1,84

    P13 LÄNGD ZON      
1Adam Larsson -04IFK Sunne4,79
2Jonathan Appel -04Linköpings GIF4,21

    P12 60 M    Vind +1,2  
1Daniel Forsman -05IF Göta9,03
2Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF9,48
3Samuel Gustafsson -05Säffle FIK9,79
4Jacob Johansson -05IF Göta9,95
5Hugo Olsson -05IK Viking10,54

    P12 200 M    Vind +0,6  
1Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika31,32
2Daniel Forsman -05IF Göta31,47
3Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF32,08
4Samuel Gustafsson -05Säffle FIK34,13
5Amadeus Frankert -05Säffle FIK34,51

    P12 800 M      
1Samuel Gustafsson -05Säffle FIK3.29,97

    P12 HÖJD      
1Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF1,30
2Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika1,25
3Samuel Gustafsson -05Säffle FIK1,15
4Hugo Olsson -05IK Viking1,08

    P12 LÄNGD ZON      
1Tim Wigh-Dahlgren -05Filipstads IF4,19
2Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika4,17
3Samuel Gustafsson -05Säffle FIK3,78
4Amadeus Frankert -05Säffle FIK3,72
5Hugo Olsson -05IK Viking3,52

    P12 KULA 3,0      
1Robin Ringström -05KFUM Örebro9,26
2Daniel Forsman -05IF Göta6,86
3Amadeus Frankert -05Säffle FIK6,70
4Samuel Gustafsson -05Säffle FIK6,38
5Hugo Olsson -05IK Viking5,75

    P12 SPJUT 400      
1William Persson -05Gräsmarks GoIF27,12
2Robin Ringström -05KFUM Örebro25,23
3Hugo Olsson -05IK Viking24,12
4Samuel Gustafsson -05Säffle FIK23,05
5Amadeus Frankert -05Säffle FIK22,08

    P11 60 M    Vind +1,0  
1Elton Holmberg -06IF Göta9,14
2Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC9,16
3Teddy Rådström -06SK Bore9,23
4Rasmus Karlsson -06IF Göta9,48
5David Jonhed -06IF Göta9,88

    P11 200 M    Vind +1,5  
1Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC30,57
2Teddy Rådström -06SK Bore31,17
3Elton Holmberg -06IF Göta31,51
4Xanthos S. -07Karlskoga FIF31,52
5Gustav Gran -06Norrstrand32,21

    P11 400 M      
1Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC1.11,10
2Gustav Gran -06Norrstrand1.17,45

    P11 HÖJD      
1Teddy Rådström -06SK Bore1,20

    P11 LÄNGD ZON      
1Teddy Rådström -06SK Bore4,23
2Rasmus Karlsson -06IF Göta3,85
3Elton Holmberg -06IF Göta3,52
4David Jonhed -06IF Göta3,11

    P11 KULA 2,0      
1David Jonhed -06IF Göta4,67

    P10 60 M    Vind +0,8  
1Xanthos S. -07Karlskoga FIF9,18
2Anton Gate -07Kils AIK9,48
3Albin Vestlund -07Kils AIK9,61
4Ludvig Eriksson -07KFUM Arvika10,20
5Elias Karlsson -07Karlskoga FIF10,75
6Oscar Thor -07Kils AIK12,12

    P10 400 M      
1Xanthos S. -07Karlskoga FIF1.18,51
2Anton Gate -07Kils AIK1.18,91
3Ludvig Eriksson -07KFUM Arvika1.20,75
4Elias Karlsson -07Karlskoga FIF1.23,55

    P10 HÖJD      
1Anton Gate -07Kils AIK1,20
2Albin Vestlund -07Kils AIK1,20
3Xanthos S. -07Karlskoga FIF1,10
4Elias Karlsson -07Karlskoga FIF1,05

    P10 LÄNGD ZON      
1Xanthos S. -07Karlskoga FIF4,06
2Anton Gate -07Kils AIK3,88
3Albin Vestlund -07Kils AIK3,55
4Ludvig Eriksson -07KFUM Arvika3,39
5Oscar Thor -07Kils AIK2,89

    P10 KULA 2,0      
1Oscar Thor -07Kils AIK7,30
2Albin Vestlund -07Kils AIK7,23
3Xanthos S. -07Karlskoga FIF7,12
4Ludvig Eriksson -07KFUM Arvika7,08
5Elias Karlsson -07Karlskoga FIF6,57
6Anton Gate -07Kils AIK6,42

    P9 60 M    Vind +1,8  
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika9,40
2Jonatan Stålhandske -08Kils AIK9,82
3David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF11,32
4Elton Järpegård -08Kils AIK12,15

    P9 HÖJD      
1David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF1,18
2Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika1,18

    P9 LÄNGD ZON      
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika3,61
2Jonatan Stålhandske -08Kils AIK3,56
3David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF3,15
4Elton Järpegård -08Kils AIK2,32

    P9 KULA 2,0      
1David Wigh-Dahlgren -08Filipstads IF6,16
2Jonatan Stålhandske -08Kils AIK5,48
3Elton Järpegård -08Kils AIK5,32

    P8 60 M  HEAT 1  Vind +0,5  
1Ian Sandström -09IK Viking10,72Final
2Jon Bergström -09IK Viking10,92Final
3Ivan Johansson -09IFK Kristinehamn11,57Final
4Hugo Larsson -09Ransäters AIS12,64Final

    P8 60 M  HEAT 2  Vind +0,4  
1Viggo Forss -09IFK Sunne11,15Final
2Isak Grenegård -09IF Göta11,46Final
3Filip Åhl -11IFK Mora13,07

    P8 60 M  FINAL  Vind +0,2  
1Ian Sandström -09IK Viking10,74
2Viggo Forss -09IFK Sunne10,94
3Jon Bergström -09IK Viking11,12
4Ivan Johansson -09IFK Kristinehamn11,37
5Isak Grenegård -09IF Göta11,40
-Hugo Larsson -09Ransäters AISej start

    P8 400 M      
1Ian Sandström -09IK Viking1.28,53
2Ivan Johansson -09IFK Kristinehamn1.37,63
3Viggo Forss -09IFK Sunne1.40,79

    P8 HÖJD      
1Ian Sandström -09IK Viking0,90
2Jon Bergström -09IK Viking0,85
3Filip Åhl -11IFK Mora0,75
-Hugo Larsson -09Ransäters AIS0,00

    P8 LÄNGD ZON      
1Ian Sandström -09IK Viking3,10
2Viggo Forss -09IFK Sunne3,06
3Jon Bergström -09IK Viking3,00
4Isak Grenegård -09IF Göta2,73
5Filip Åhl -11IFK Mora2,36

    P8 KULA 2,0      
1Ian Sandström -09IK Viking4,10
2Isak Grenegård -09IF Göta4,09
3Jon Bergström -09IK Viking3,96
4Hugo Larsson -09Ransäters AIS3,52

    KVINNOR 100 M    Vind +0,3  
1Sofie Wadelius -82IF Göta14,40

    KVINNOR 200 M    Vind +1,2  
1Ida Callenvik -99Karlskoga FIF26,55

    KVINNOR 800 M      
1Sandra Andersson -86IF Hagen2.43,49
2Emma Toftgård -80IF Göta3.02,54

    KVINNOR LÄNGD      
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne5,86+1,5

    KVINNOR KULA      
1Sofie Wadelius -82IF Göta6,98

    KVINNOR SPJUT      
1Sofie Wadelius -82IF Göta14,56

    F19 100 M    Vind +0,3  
1Linnéa Mossberg -99IK Orient13,45
2Sara Lundmark -99IF Göta13,98
3Alice Eriksson -99IF Göta14,66

    F19 200 M    Vind +1,2  
1Linnéa Mossberg -99IK Orient27,55

    F19 HÖJD      
1Sara Lundmark -99IF Göta1,35

    F19 LÄNGD      
1Julia Arlestrand -99IFK Sunne4,85+1,9
2Alice Eriksson -99IF Göta4,78+2,0

    F19 TRESTEG      
1Julia Arlestrand -99IFK Sunne10,25+1,4

    F19 KULA 4,0      
1Camilla Appel -99IF Göta10,61
2Ida Stenbäck -99SK Bore10,20

    F19 SPJUT 600      
1Camilla Appel -99IF Göta30,79

    F17 100 M    Vind +0,1  
1Fanny Jansson -01IFK Sunne12,77
2Lovisa Ellström -00IF Göta13,13
3Ebba Gustavsson -00IF Göta13,34
4Clara Hedling -01KFUM Arvika13,74
5Maja Karlsson -01IF Göta14,46

    F17 200 M    Vind +1,2  
1Lovisa Ellström -00IF Göta27,11
2Maja Karlsson -01IF Göta29,52

    F17 800 M      
1Lovisa Ellström -00IF Göta2.28,12

    F17 HÖJD      
1Elin Nermark -01IFK Sunne1,45

    F17 LÄNGD      
1Fanny Jansson -01IFK Sunne5,130,0
2Ebba Gustavsson -00IF Göta4,80+0,8
3Maja Karlsson -01IF Göta4,40+0,7
4Elin Nermark -01IFK Sunne4,15+1,0

    F17 TRESTEG      
1Therese Hedlund -00Boden FI9,24+1,4

    F17 KULA 3,0      
1Moa Laurila -01KFUM Arvika11,36
2Therese Hedlund -00Boden FI10,44
3Elin Blomkvist -00IF Göta9,12

    F15 80 M  HEAT 1  Vind +1,0  
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK10,74Final
2Petra Bäckström -02Säffle FIK10,98Final
3Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa11,52Final
4Alma Mühlbach -02SK Bore11,95Final

    F15 80 M  HEAT 2  Vind +0,6  
1Disa Chin Nygårds -02IF Linnéa11,16Final
2Kajsa Holmberg -02SK Bore11,93Final
3Linnea Werner -02IF Göta12,04
3Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn12,04

    F15 80 M  FINAL  Vind +1,2  
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK10,72
2Petra Bäckström -02Säffle FIK11,04
3Disa Chin Nygårds -02IF Linnéa11,08
4Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa11,51
5Kajsa Holmberg -02SK Bore11,89
6Alma Mühlbach -02SK Bore12,06

    F15 200 M    Vind +1,0  
1Disa Chin Nygårds -02IF Linnéa28,50
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn30,37
3Linnea Werner -02IF Göta30,79

    F15 800 M      
1Amanda Olsson -03Säffle FIK2.33,01

    F15 HÖJD      
1Wilma Karlsson -03Säffle FIK1,45
2Amanda Olsson -03Säffle FIK1,35

    F15 LÄNGD      
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK4,84+0,8
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn4,65+0,8
3Andrea Larsson -03IFK Sunne4,29+0,7
4Wilma Karlsson -03Säffle FIK4,10+1,2
5Kajsa Holmberg -02SK Bore3,880,0
6Linnea Werner -02IF Göta3,70+1,1
7Alma Mühlbach -02SK Bore3,61+0,5
8Sandra Larsson -03Kils AIK3,05+1,0

    F15 TRESTEG      
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK9,64+2,0
2Emmy Kyrk -02IFK Sunne9,20+1,6
3Wilma Karlsson -03Säffle FIK9,03+1,8
4Cornelia Kennerstad -03Kils AIK8,99+2,18,76 +2,0

    F15 KULA 3,0      
1Petra Bäckström -02Säffle FIK10,89
2Amanda Olsson -03Säffle FIK9,24
3Disa Chin Nygårds -02IF Linnéa8,18
4Wilma Karlsson -03Säffle FIK7,41
5Julia Persson -03KFUM Arvika5,93

    F15 SPJUT 500      
1Tilda Bergström -02IFK Sunne39,71
2Amanda Olsson -03Säffle FIK35,41
3Cornelia Kennerstad -03Kils AIK27,71
4Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn20,57
5Sandra Larsson -03Kils AIK18,80
6Mathilda Kyrk -02Säffle FIK15,52

    F13 60 M    Vind +0,3  
1Linnea Nermark -04IFK Sunne8,62
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK8,77
3Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne8,85
4Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa9,01
5Linda Hedlund -04Boden FI9,81

    F13 200 M    Vind +1,7  
1Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne28,66
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK28,80
3Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa29,14

    F13 800 M      
1Tilde Olsson -04IFK Sunne2.37,30
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK2.50,12

    F13 HÖJD      
1Sophie Säwe -04Kils AIK1,44
2Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne1,35

    F13 LÄNGD ZON      
1Linnea Nermark -04IFK Sunne4,54
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK4,48
3Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne4,47
4Sophie Säwe -04Kils AIK4,37
5Linda Hedlund -04Boden FI3,89

    F13 KULA 2,0      
1Elvira Högman -04Kils AIK10,23
2Emma Wall -04Säffle FIK9,76
3Linda Hedlund -04Boden FI9,07
4Alva Hedling -04KFUM Arvika8,86

    F13 SPJUT 400      
1Linnea Nermark -04IFK Sunne26,58
2Sophie Säwe -04Kils AIK25,11
3Elvira Högman -04Kils AIK19,78
4Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne18,28
5Emma Wall -04Säffle FIK17,85
6Alva Hedling -04KFUM Arvika16,22

    F12 60 M  HEAT 1  Vind +0,1  
1Tindra Lööf -05Säffle FIK8,71Final
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS9,02Final
3Ebba Eklund -05IF Hagen9,15Final
4Irma Andersson Jäger -05IK Viking9,51
5Meija Peterson -05Säffle FIK9,84

    F12 60 M  HEAT 2  Vind +1,0  
1Irma Jonhed -05IF Göta8,95Final
2Emma Larsson -05Kils AIK9,06Final
3Svea Wikstrand -05IF Hagen9,12Final
4Sara Larsson -05Kils AIK9,39
5Signe Westerlind -05Säffle FIK9,58

    F12 60 M  FINAL  Vind +0,4  
1Tindra Lööf -05Säffle FIK8,68
2Irma Jonhed -05IF Göta9,00
3Svea Wikstrand -05IF Hagen9,03
4Edvina Norberg -05Ransäters AIS9,06
5Emma Larsson -05Kils AIK9,14
6Ebba Eklund -05IF Hagen9,30

    F12 200 M  HEAT 1  Vind +1,7  
1Irma Andersson Jäger -05IK Viking31,22
2Meija Peterson -05Säffle FIK31,94
3Signe Westerlind -05Säffle FIK32,48

    F12 200 M  HEAT 2  Vind +2,3  
1Tindra Lööf -05Säffle FIK28,56
2Irma Jonhed -05IF Göta29,87
3Sara Larsson -05Kils AIK30,65
4Ebba Eklund -05IF Hagen31,18

    F12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Tindra Lööf -05Säffle FIK28,56
2Irma Jonhed -05IF Göta29,87
3Sara Larsson -05Kils AIK30,65
4Ebba Eklund -05IF Hagen31,18
5Irma Andersson Jäger -05IK Viking31,22
6Meija Peterson -05Säffle FIK31,94
7Signe Westerlind -05Säffle FIK32,48

    F12 800 M      
1Emelie Olsson -05Säffle FIK2.37,44
2Felicia Thorell -05Säffle FIK2.41,84
3Edvina Norberg -05Ransäters AIS2.42,07
4Meija Peterson -05Säffle FIK2.42,56
5Irma Andersson Jäger -05IK Viking2.51,22

    F12 HÖJD      
1Sara Larsson -05Kils AIK1,50
2Tindra Lööf -05Säffle FIK1,30
3Ebba Eklund -05IF Hagen1,30
4=Edvina Norberg -05Ransäters AIS1,25
4=Emelie Olsson -05Säffle FIK1,25
6=Meija Peterson -05Säffle FIK1,25
6=Svea Wikstrand -05IF Hagen1,25
8Felicia Thorell -05Säffle FIK1,25
9Irma Jonhed -05IF Göta1,15
10Ida Andersson -05IF Hagen1,00

    F12 LÄNGD ZON      
1Tindra Lööf -05Säffle FIK4,40
2Sara Larsson -05Kils AIK4,30
3Edvina Norberg -05Ransäters AIS4,29
4Irma Jonhed -05IF Göta4,01
5Svea Wikstrand -05IF Hagen3,89
6Meija Peterson -05Säffle FIK3,86
7Signe Westerlind -05Säffle FIK3,79
8Wynja Magnusdotter -05IK Viking3,28
9Ida Andersson -05IF Hagen3,19

    F12 KULA 2,0      
1Emma Larsson -05Kils AIK11,36
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS10,81
3Emelie Olsson -05Säffle FIK8,56
4Lova Granholm -05Gräsmarks GoIF8,12
5Irma Jonhed -05IF Göta7,23
6Signe Westerlind -05Säffle FIK6,56
7Ida Andersson -05IF Hagen6,44
8Wynja Magnusdotter -05IK Viking6,40
9Maja Kyrk -05Säffle FIK6,29
10Edith Laurila -05KFUM Arvika6,25

    F12 SPJUT 400      
1Emelie Olsson -05Säffle FIK23,92
2Irma Andersson Jäger -05IK Viking21,76
3Emma Larsson -05Kils AIK21,39
4Edvina Norberg -05Ransäters AIS21,31
5Felicia Thorell -05Säffle FIK16,09
6Ellen Mähler -06SK Bore15,66
7Wynja Magnusdotter -05IK Viking14,26
8Edith Laurila -05KFUM Arvika11,31
9Evelina Appel -07Linköpings GIF10,19

    F11 60 M  HEAT 1  Vind +1,3  
1Fanny Bergqvist -06IFK Sunne9,23Final
2Maja Josefsson -06KFUM Arvika9,79Final
3Felicia Hultcrantz -06IFK Sunne9,82Final
4Wilma Granberg -06Gräsmarks GoIF10,85

    F11 60 M  HEAT 2  Vind +0,9  
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne8,66Final
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,11Final
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF9,98Final

    F11 60 M  FINAL  Vind +0,4  
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne8,78
2Fanny Bergqvist -06IFK Sunne9,16
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,27
4Maja Josefsson -06KFUM Arvika9,67
5Tilda Eriksson -06Filipstads IF9,96
-Felicia Hultcrantz -06IFK Sunneej start

    F11 200 M  HEAT 1  Vind +1,4  
1Liisa Mellerdal -06KFUM Arvika33,35
2Moa Karlsson -06Säffle FIK34,20
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF35,17

    F11 200 M  HEAT 2  Vind +0,5  
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne30,44
2Sigrid Elfgren -06IFK Sunne31,00
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn31,28
-Fanny Bergqvist -06IFK Sunneej start

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne30,44
2Sigrid Elfgren -06IFK Sunne31,00
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn31,28
4Liisa Mellerdal -06KFUM Arvika33,35
5Moa Karlsson -06Säffle FIK34,20
6Tilda Eriksson -06Filipstads IF35,17

    F11 400 M      
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn1.17,22
2Liisa Mellerdal -06KFUM Arvika1.18,08
3Tilda Eriksson -06Filipstads IF1.25,48

    F11 HÖJD      
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne1,33
2Fanny Bergqvist -06IFK Sunne1,33
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn1,30
4Kristelle Grahn -06Spårvägens FK1,20
5Sigrid Elfgren -06IFK Sunne1,15

    F11 LÄNGD ZON      
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne4,51
2Sigrid Elfgren -06IFK Sunne4,28
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn4,20
4Fanny Bergqvist -06IFK Sunne4,02
5Kristelle Grahn -06Spårvägens FK4,00
6Liisa Mellerdal -06KFUM Arvika3,82
7Janette Tarevainen -06Gräsmarks GoIF3,63
8Tilda Eriksson -06Filipstads IF3,62
9Moa Karlsson -06Säffle FIK3,60
10Maja Josefsson -06KFUM Arvika3,60
11Wilma Granberg -06Gräsmarks GoIF3,33
12Felicia Hultcrantz -06IFK Sunne3,22
13Julia Sunesson -06Kils AIK2,11

    F11 KULA 2,0      
1Fanny Bergqvist -06IFK Sunne8,13
2Sigrid Elfgren -06IFK Sunne7,08
3Moa Karlsson -06Säffle FIK6,51
4Tilda Eriksson -06Filipstads IF6,14
5Ellen Mähler -06SK Bore5,75
6Julia Sunesson -06Kils AIK4,96

    F10 60 M  HEAT 1  Vind +0,7  
1Sarah Berg -07Karlskoga FIF9,98Final
2Nova Andersson -07IF Hagen9,99Final
3Elin Wåhlin -07Kils AIK10,58
4Alice Bäckryd -07Kils AIK10,60

    F10 60 M  HEAT 2  Vind +1,3  
1Tilde Karlsson -07IFK Mora9,46Final
2Evelina Åhl -07IFK Mora10,05Final
3Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn10,25Final
4Filippa Axelsson -07Säffle FIK10,32Final
5Astrid Wall -07Säffle FIK11,36

    F10 60 M  FINAL  Vind +0,8  
1Tilde Karlsson -07IFK Mora9,41
2Sarah Berg -07Karlskoga FIF9,92
3Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn10,03
4Evelina Åhl -07IFK Mora10,04
5Nova Andersson -07IF Hagen10,05
6Filippa Axelsson -07Säffle FIK10,38

    F10 400 M      
1Nova Andersson -07IF Hagen1.19,99
2Filippa Axelsson -07Säffle FIK1.21,85
3Tilde Karlsson -07IFK Mora1.24,13
4Evelina Åhl -07IFK Mora1.24,34
5Sarah Berg -07Karlskoga FIF1.28,95
6Alice Bäckryd -07Kils AIK1.34,67
7Astrid Wall -07Säffle FIK1.38,78

    F10 HÖJD      
1Nova Andersson -07IF Hagen1,15
2Elin Wåhlin -07Kils AIK1,05
3Filippa Axelsson -07Säffle FIK1,05
4Hanna Ryen Jern -07Karlskoga FIF1,05
5Astrid Wall -07Säffle FIK1,05
6Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn0,95

    F10 LÄNGD ZON      
1Tilde Karlsson -07IFK Mora4,17
2Sarah Berg -07Karlskoga FIF3,57
3Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn3,56
4Filippa Axelsson -07Säffle FIK3,55
5Nova Andersson -07IF Hagen3,50
6Evelina Åhl -07IFK Mora3,28
7Elin Wåhlin -07Kils AIK3,23
8Alice Bäckryd -07Kils AIK3,09
9Astrid Wall -07Säffle FIK3,04
10Hanna Ryen Jern -07Karlskoga FIF3,04
11Evelina Appel -07Linköpings GIF2,74

    F10 KULA 2,0      
1Astrid Wall -07Säffle FIK6,00
2Elin Wåhlin -07Kils AIK5,29
3Filippa Axelsson -07Säffle FIK5,23
4Evelina Appel -07Linköpings GIF4,84
5Hanna Ryen Jern -07Karlskoga FIF4,20
6Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn3,55

    F9 60 M  HEAT 1  Vind +0,6  
1Moa Karlsson -08IF Göta9,96Final
2Evelina Olsson -08IFK Sunne9,99Final
3Agnes Gustafsson -08Säffle FIK10,37Final
4Evelina Bönström -08Kils AIK10,88
4Mi Vestlund -08Kils AIK10,88

    F9 60 M  HEAT 2  Vind +0,9  
1Astrid Vanebo -08Grue IL, NOR10,08Final
2Linnea Larsson -08Kils AIK10,20Final
3Nathalie Wiman -08IF Göta10,23Final
4Ebba Noaksson -08IFK Sunne10,66
5Evelina Säfströmer -08Kils AIK10.91

    F9 60 M  FINAL  Vind +0,7  
1Moa Karlsson -08IF Göta10,01
2Evelina Olsson -08IFK Sunne10,17
3Astrid Vanebo -08Grue IL, NOR10,29
4Linnea Larsson -08Kils AIK10,37
5Nathalie Wiman -08IF Göta10,42
6Agnes Gustafsson -08Säffle FIK10,54

    F9 400 M      
1Evelina Olsson -08IFK Sunne1.23,45
2Annabelle Grahn -08Spårvägens FK1.25,19
3Evelina Säfströmer -08Kils AIK1.35,91
4Linnea Larsson -08Kils AIK1.41,50

    F9 HÖJD      
1Evelina Olsson -08IFK Sunne1,16
2Nathalie Wiman -08IF Göta1,13
3Agnes Gustafsson -08Säffle FIK1,00
4Evelina Säfströmer -08Kils AIK1,00
5Ebba Noaksson -08IFK Sunne0,95
6Moa Karlsson -08IF Göta0,95
7Linnea Larsson -08Kils AIK0,90
8Hildur Elfgren -08IFK Sunne0,90

    F9 LÄNGD ZON      
1Evelina Olsson -08IFK Sunne3,79
2Moa Karlsson -08IF Göta3,58
3Hildur Elfgren -08IFK Sunne3,40
4Nathalie Wiman -08IF Göta3,34
5Linnea Larsson -08Kils AIK3,33
6Agnes Gustafsson -08Säffle FIK3,31
7Evelina Säfströmer -08Kils AIK3,15
8Annabelle Grahn -08Spårvägens FK3,06
9Mi Vestlund -08Kils AIK3,00
10Evelina Bönström -08Kils AIK2,99
11Ebba Noaksson -08IFK Sunne2,97

    F9 KULA 2,0      
1Nathalie Wiman -08IF Göta5,57
2Evelina Olsson -08IFK Sunne5,27
3Evelina Bönström -08Kils AIK5,08
4Moa Karlsson -08IF Göta4,83
5Agnes Gustafsson -08Säffle FIK4,80
6Mi Vestlund -08Kils AIK4,56
7Linnea Larsson -08Kils AIK4,26
8Evelina Säfströmer -08Kils AIK4,17

    F8 60 M  HEAT 1  Vind +1,3  
1Thalea S. -09Karlskoga FIF10,77Final
2Ella Ryen Jern -09Karlskoga FIF11,33Final
3Moa Wadelius -09Kils AIK11,38Final
4Evelina Winslow -09Kils AIK12,19

    F8 60 M  HEAT 2  Vind +0,7  
1Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF10,52Final
2Agnes Karlsson -09IFK Mora11,27Final
3Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI12,02Final
4Vera Montgomery -10IFK Sunne14,43

    F8 60 M  FINAL  Vind +1,0  
1Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF10,69
2Thalea S. -09Karlskoga FIF11,05
3Ella Ryen Jern -09Karlskoga FIF11,29
4Agnes Karlsson -09IFK Mora11,34
5Moa Wadelius -09Kils AIK11,41
6Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI12,02

    F8 400 M      
1Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF1.29,75
2Ella Ryen Jern -09Karlskoga FIF1.34,06
3Agnes Karlsson -09IFK Mora1.42,66

    F8 HÖJD      
1Thalea S. -09Karlskoga FIF0,85
2Moa Wadelius -09Kils AIK0,85
3Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI0,80
4Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF0,75
5Agnes Karlsson -09IFK Mora0,65

    F8 LÄNGD ZON      
1Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF3,21
2Thalea S. -09Karlskoga FIF2,99
3Agnes Karlsson -09IFK Mora2,85
4Ella Ryen Jern -09Karlskoga FIF2,78
5Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI2,71
6Moa Wadelius -09Kils AIK2,71
7Evelina Winslow -09Kils AIK2,34
8Vera Montgomery -10IFK Sunne1,91

    F8 KULA 2,0      
1Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI4,52
2Agnes Karlsson -09IFK Mora4,35
3Thalea S. -09Karlskoga FIF4,26
4Ella Ryen Jern -09Karlskoga FIF4,11
5Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF3,64
6Evelina Winslow -09Kils AIK3,41

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram