Resultat Sunnespelen 7 juli 2018

   IFK Sunne arrangerade på Fryxellska IP
 
    MÄN 100 M    Vind -1,6  
1Markus Andersson -77Leksands FIK13,63
2Majd MohamadIFK Sunne14,78

    MÄN HÖJD      
1Simon Andersson -97IF Göta1,68

    P17 SPJUT 700      
1Evald Håkansson -02Karlskoga FIF30,93

    P15 80 M    Vind 0,0  
1Gabriel Ant Styffe -03IFK Sunne10,12
2Jonathan Appel -04Linköpings GIF10,65
3Rikard Throgen-Hedin -03SK Bore10,98
4Petter Olsson Bjerke -03IF Göta11,37

    P15 200 M    Vind -3,0  
1Gabriel Ant Styffe -03IFK Sunne25,58
2Jonathan Appel -04Linköpings GIF26,50
3Petter Olsson Bjerke -03IF Göta29,71

    P15 800 M      
1Rikard Throgen-Hedin -03SK Bore2.20,8m

    P15 HÖJD      
1Melwin Lycke Holm -04Kils AIK1,93
2Jakob Friberg -03IF Göta1,62
3Rikard Throgen-Hedin -03SK Bore1,59

    P15 LÄNGD      
1Gabriel Ant Styffe -03IFK Sunne5,020,0
-Frits Moström -03IF Göta0,00

    P15 TRESTEG      
1Frits Moström -03IF Göta10,85+0,3

    P15 SPJUT 600      
1Rikard Throgen-Hedin -03SK Bore24,57

    P13 60 M    Vind 0,0  
1Gustav Jonasson -05Säffle FIK8,34
2Daniel Forsman -05IF Göta8,73
3Samuel Gustavsson -05Säffle FIK9,25
4Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika9,32

    P13 200 M    Vind 0,0  
1Gustav Jonasson -05Säffle FIK27,27
2Daniel Forsman -05IF Göta29,14
3Samuel Gustavsson -05Säffle FIK32,72

    P13 HÖJD      
1Gustav Jonasson -05Säffle FIK1,43
2Samuel Gustavsson -05Säffle FIK1,35
3Daniel Forsman -05IF Göta1,20

    P13 LÄNGD ZON      
1Daniel Forsman -05IF Göta4,37
2Gustav Jonasson -05Säffle FIK4,13
3Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika4,07
4Samuel Gustavsson -05Säffle FIK4,03

    P13 KULA 3,0      
1Daniel Forsman -05IF Göta8,25

    P13 SPJUT 400      
1Samuel Gustavsson -05Säffle FIK25,82
2William Karlsson-Persson -05Gräsmarks GoIF23,33
3Daniel Forsman -05IF Göta22,61

    P12 60 M    Vind 0,0  
1Elton Holmberg -06IF Göta9,06
2Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC9,13

    P12 200 M    Vind 0,0  
1Folke Eriksson -06Thorengruppen TFC30,16
-Elton Holmberg -06IF GötaDNS

    P12 SPJUT 400      
1Xanthos S. -07Karlskoga FIF22,71
2Albin Vestlund -07Kils AIK18,80
3Oscar Thor -07Kils AIK18,56
4Anton Gate -07Kils AIK13,59

    P11 60 M    Vind 0,0  
1Xanthos S. -07Karlskoga FIF9,02
2Anton Gate -07Kils AIK9,38
3Albin Vestlund -07Kils AIK9,79
4Elias Josefsson -07KFUM Arvika9,79
5Oscar Thor -07Kils AIK11,94

    P11 200 M    Vind 0,0  
1Xanthos S. -07Karlskoga FIF30,70
2Anton Gate -07Kils AIK31,74
3Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika32,30
4Elias Josefsson -07KFUM Arvika32,64
5Albin Vestlund -07Kils AIK36,68

    P11 400 M      
1Anton Gate -07Kils AIK1.17,61
2Albin Vestlund -07Kils AIK1.23,52
3Elias Josefsson -07KFUM Arvika1.23,54

    P11 HÖJD      
1Xanthos S. -07Karlskoga FIF1,30
2Albin Vestlund -07Kils AIK1,24
3Anton Gate -07Kils AIK1,21

    P11 LÄNGD ZON      
1Xanthos S. -07Karlskoga FIF4,21
2Anton Gate -07Kils AIK3,68
3Albin Vestlund -07Kils AIK3,33
4Oscar Thor -07Kils AIK2,60

    P11 KULA 2,0      
1Oscar Thor -07Kils AIK8,20
2Albin Vestlund -07Kils AIK7,86
3Anton Gate -07Kils AIK7,00

    P10 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Malcom Moulare -08IF Hagen9,68Final
2Victor Skoglund -08Karlskoga FIF10,10Final
3Wilmer Olsson -08Kils AIK10,88Final
4Oliwer Jalakas -08Karlskoga FIF11,13

    P10 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika9,61Final
2Oscar Karlsson -08IFK Kristinehamn9,79Final
3Adam Skovlund -08Kils AIK10,85Final

    P10 60 M  FINAL  Vind -1,1  
1Sebastian Aspetorp -08KFUM Arvika9,46
2Malcom Moulare -08IF Hagen9,78
3Oscar Karlsson -08IFK Kristinehamn9,90
4Victor Skoglund -08Karlskoga FIF10,25
5Wilmer Olsson -08Kils AIK10,83
6Adam Skovlund -08Kils AIK10,97

    P10 400 M      
1Oscar Karlsson -08IFK Kristinehamn1.18,96
2Adam Skovlund -08Kils AIK1.28,17
3Oliwer Jalakas -08Karlskoga FIF1.29,91

    P10 HÖJD      
1Malcom Moulare -08IF Hagen1,30
2Victor Skoglund -08Karlskoga FIF1,18
-Wilmer Olsson -08Kils AIK0,00
-Adam Skovlund -08Kils AIK0,00

    P10 LÄNGD ZON      
1Oscar Karlsson -08IFK Kristinehamn4,03
2Jonatan Stålhandske -08Kils AIK4,01
3Malcom Moulare -08IF Hagen3,73
4Victor Skoglund -08Karlskoga FIF3,50
5Wilmer Olsson -08Kils AIK3,16
6Oliwer Jalakas -08Karlskoga FIF3,15
7Adam Skovlund -08Kils AIK3,00

    P10 KULA 2,0      
1Malcom Moulare -08IF Hagen6,62
2Jonatan Stålhandske -08Kils AIK6,48
3Victor Skoglund -08Karlskoga FIF6,38
4Elton Järpegård -08Kils AIK5,38
5Adam Skovlund -08Kils AIK5,36
6Oscar Karlsson -08IFK Kristinehamn5,30
7Wilmer Olsson -08Kils AIK4,70

    P9 60 M  HEAT 1  Vind -0,3  
1Ian Sandström -09IK Viking10,63Final
2Anton Pranjic -09IFK Kristinehamn10,66Final
3Isak Grenegård -09IF Göta11,18Final
4Ebbe Thörngren -09Kils AIK11,57
5Mattias Zwier -09Ransäters AIS11,70

    P9 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Vilje Åslund -09IFK Sunne10,39Final
2Gösta Jensen -09IF Göta10,66Final
3Viggo Forss -09IFK Sunne10,90Final
4Arvid Andersson Falk -09Ransäters AIS11,67
5Hugo Larsson -09Ransäters AIS13,65

    P9 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Ian Sandström -09IK Viking10,40
2Vilje Åslund -09IFK Sunne10,51
3Gösta Jensen -09IF Göta10,60
4Anton Pranjic -09IFK Kristinehamn10,66
5Viggo Forss -09IFK Sunne10,82
6Isak Grenegård -09IF Göta11,06

    P9 400 M      
1Gösta Jensen -09IF Göta1.22,71
2Ian Sandström -09IK Viking1.26,37
3Isak Grenegård -09IF Göta1.31,79
4Ebbe Thörngren -09Kils AIK1.35,98

    P9 HÖJD      
1Vilje Åslund -09IFK Sunne1,05
2Anton Pranjic -09IFK Kristinehamn1,05
3=Ebbe Thörngren -09Kils AIK1,00
3=Viggo Forss -09IFK Sunne1,00
5Gösta Jensen -09IF Göta1,00
6Ian Sandström -09IK Viking0,95

    P9 LÄNGD ZON      
1Vilje Åslund -09IFK Sunne3,49
2Gösta Jensen -09IF Göta3,26
3Anton Pranjic -09IFK Kristinehamn3,14
4Ian Sandström -09IK Viking3,08
5Viggo Forss -09IFK Sunne3,05
6Isak Grenegård -09IF Göta2,89
7Ebbe Thörngren -09Kils AIK2,83
8William Hedström -09IF Göta2,75
9Mattias Zwier -09Ransäters AIS2,56
10Elliot Andersson -09Kils AIK2,50
11Arvid Andersson Falk -09Ransäters AIS2,45
12Hugo Larsson -09Ransäters AIS2,32

    P9 KULA 2,0      
1Anton Pranjic -09IFK Kristinehamn7,07
2Ian Sandström -09IK Viking6,54
3Elliot Alfredsson -09Kils AIK6,16
4Gösta Jensen -09IF Göta5,95
5Mattias Zwier -09Ransäters AIS5,02
6Hugo Larsson -09Ransäters AIS4,76
7Isak Grenegård -09IF Göta4,73
8Arvid Andersson Falk -09Ransäters AIS4,68
9Ebbe Thörngren -09Kils AIK4,56
10William Hedström -09IF Göta4,25

    P8 60 M    Vind -0,3  
1Robin Eltonson -10Kils AIK10,61
2Ludwig Jalakas -10Karlskoga FIF11,18
3Liam Olsson -11IF Göta11,66
4Robin Olsson -11Säffle FIK11,67
5Filip Åhl -11IFK Mora12,80

    P8 400 M      
1Robin Eltonson -10Kils AIK1.28,74
2Ludwig Jalakas -10Karlskoga FIF1.31,45
3Robin Olsson -11Säffle FIK1.33,49
4Liam Olsson -11IF Göta1.34,32
5Tim Bratt -10IF Hagen1.40,27
6Filip Åhl -11IFK Mora1.43,86

    P8 HÖJD      
1Liam Olsson -11IF Göta1,00
2Robin Eltonson -10Kils AIK0,95
3Alvin Åslund -10IFK Sunne0,85
4Robin Olsson -11Säffle FIK0,85
5Filip Åhl -11IFK Mora0,75

    P8 LÄNGD ZON      
1Robin Eltonson -10Kils AIK3,05
2Liam Olsson -11IF Göta3,02
3Ludwig Jalakas -10Karlskoga FIF2,96
4Tim Andersson -10IF Hagen2,94
5Alvin Åslund -10IFK Sunne2,79
6Robin Olsson -11Säffle FIK2,66
7Filip Åhl -11IFK Mora2,63

    P8 KULA 2,0      
1Ludwig Jalakas -10Karlskoga FIF5,13
2Robin Eltonson -10Kils AIK4,48
3Tim Bratt -10IF Hagen4,42
4Alvin Åslund -10IFK Sunne4,12
5Robin Olsson -11Säffle FIK3,88

    KVINNOR 100 M    Vind -1,5  
1Sofie Wadelius -82IF Göta14,94
2Masoumeh AslamiIFK Sunne20,51

    KVINNOR 200 M    Vind 0,0  
1Erika Bergkvist -87IF Göta31,20

    KVINNOR TRESTEG      
1Hanna Heinemann -97IF Göta9,15+2,79,12 +1,8

    KVINNOR SPJUT      
1Sofie Wadelius -82IF Göta15,75

    F19 HÖJD      
1Emelie Svenske -99KFUM Arvika1,51

    F19 LÄNGD      
1Ebba Gustavsson -00IF Göta4,91+0,5

    F19 TRESTEG      
1Maja Jernetz -00IF Göta10,48+1,7

    F19 SPJUT 600      
1Ida Stenbäck -99SK Bore29,76

    F17 100 M    Vind -1,5  
1Emmy Nyström Jansson -02IF Göta13,87
2Tilde Inelind -02Kils AIK14,86

    F17 HÖJD      
1Tilde Inelind -02Kils AIK1,51

    F17 LÄNGD      
1Emmy Nyström Jansson -02IF Göta4,58+1,9

    F15 80 M    Vind -0,3  
1Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne11,23
2Linnea Carlsson -04IF Göta11,26
3Elin Petersén -03IF Göta11,92

    F15 200 M    Vind 0,0  
1Tuva Wikman -03KFUM Arvika27,79
2Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne28,84
3Linnea Carlsson -04IF Göta30,18

    F15 800 M      
1Tilde Olsson -04IFK Sunne2.38,9m
2Linnea Carlsson -04IF Göta2.40,6m

    F15 HÖJD      
1Sophie Säwe -04Kils AIK1,39

    F15 LÄNGD      
1Tuva Wikman -03KFUM Arvika5,03+1,2
2Elina Andersson -03IF Göta4,66+2,74,48 +0,8
3Elin Petersén -03IF Göta4,44+0,4

    F15 TRESTEG      
1Cornelia Kennerstad -03Kils AIK9,15+3,09,12 +0,2

    F15 SPJUT 500      
1Cornelia Kennerstad -03Kils AIK29,57
2Elin Petersén -03IF Göta25,68
3Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne23,71
4Sophie Säwe -04Kils AIK22,04
5Sandra Larsson -03Kils AIK19,22

    F13 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS9,04Final
2Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn9,05Final
3Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn9,70

    F13 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Tindra Lööf -05Säffle FIK8,62Final
2Märta Larsson -05IF Göta8,65Final
3Emma Larsson -05Kils AIK9,14Final
4Irma Jäger Andersson -05IK Viking9,34Final

    F13 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Märta Larsson -05IF Göta8,51
2Tindra Lööf -05Säffle FIK8,56
3Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn9,10
4Edvina Norberg -05Ransäters AIS9,18
5Irma Jäger Andersson -05IK Viking9,26
-Emma Larsson -05Kils AIKDNF

    F13 200 M    Vind -2,2  
1Chanel Moulare -05IF Hagen27,40
2Märta Larsson -05IF Göta27,92
3Tindra Lööf -05Säffle FIK28,51
4Edvina Norberg -05Ransäters AIS30,32
5Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn32,60

    F13 800 M      
1Sara Larsson -05Kils AIK2.41,3m
2Irma Jäger Andersson -05IK Viking2.42,1m
3Edvina Norberg -05Ransäters AIS2.42,2m

    F13 HÖJD      
1Sara Larsson -05Kils AIK1,43
2=Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn1,39
2=Märta Larsson -05IF Göta1,39
4Edvina Norberg -05Ransäters AIS1,30
-Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn0,00

    F13 LÄNGD ZON      
1Märta Larsson -05IF Göta4,84
2Chanel Moulare -05IF Hagen4,48
3Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn4,37
4Tindra Lööf -05Säffle FIK4,33
5Sara Larsson -05Kils AIK4,19
6Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn3,96
7Irma Jäger Andersson -05IK Viking3,73

    F13 KULA 2,0      
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS12,53
2Emma Larsson -05Kils AIK11,76
3Märta Larsson -05IF Göta10,10
4Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn9,02
5Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn8,36

    F13 SPJUT 400      
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS30,35
2Emma Larsson -05Kils AIK30,28
3Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn26,31
4Irma Jäger Andersson -05IK Viking25,88
5Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn17,04

    F12 60 M  HEAT 1  Vind -0,1  
1Fanny Bergqvist -06IFK Sunne9,01Final
2Elin Persson -06IFK Sunne9,12Final
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,14Final
4Elsa Petersén -06IF Göta9,39
5Tilda Eriksson -06Filipstads IF10,02

    F12 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne8,44Final
2Tilda Lipkin -06IFK Kristinehamn9,01Final
3Maja Josefsson -06KFUM Arvika9,20Final
4Hannah Hedström -06IF Göta9,24
5Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF9,30

    F12 60 M  FINAL  Vind -1,4  
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne8,52
2Tilda Lipkin -06IFK Kristinehamn8,94
3Fanny Bergqvist -06IFK Sunne9,06
4Elin Persson -06IFK Sunne9,23
5Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn9,46
6Maja Josefsson -06KFUM Arvika9,46

    F12 200 M  HEAT 1  Vind -0,1  
1Hannah Hedström -06IF Göta30,30
2Elsa Petersén -06IF Göta31,31
3Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF31,70

    F12 200 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Tilda Lipkin -06IFK Kristinehamn28,79
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn30,85
3Fanny Bergqvist -06IFK Sunne30,88
4Maja Josefsson -06KFUM Arvika31,19

    F12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Tilda Lipkin -06IFK Kristinehamn28,79
2Hannah Hedström -06IF Göta30,30
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn30,85
4Fanny Bergqvist -06IFK Sunne30,88
5Maja Josefsson -06KFUM Arvika31,19
6Elsa Petersén -06IF Göta31,31
7Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF31,70

    F12 800 M      
1Hannah Hedström -06IF Göta2.36,7m

    F12 HÖJD      
1Fanny Bergqvist -06IFK Sunne1,41
2Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF1,31
3Elin Persson -06IFK Sunne1,31
4Elsa Petersén -06IF Göta1,23
5Hannah Hedström -06IF Göta1,23

    F12 LÄNGD ZON      
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne4,68
2Fanny Bergqvist -06IFK Sunne4,54
3Tilda Lipkin -06IFK Kristinehamn4,40
4Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn4,22
5Hannah Hedström -06IF Göta4,16
6Elin Persson -06IFK Sunne4,16
7Maja Josefsson -06KFUM Arvika3,95
8Tilda Eriksson -06Filipstads IF3,89
9Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF3,86
10Elsa Petersén -06IF Göta3,83

    F12 KULA 2,0      
1Fanny Bergqvist -06IFK Sunne8,74
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF7,94

    F12 SPJUT 400      
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne27,25
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF23,43
3Fanny Bergqvist -06IFK Sunne23,12
4Evelina Olsson -08IFK Sunne18,05
5Linnéa Skoglund -06Karlskoga FIF16,20
6Hannah Hedström -06IF Göta14,42
7Evelina Appel -07Linköpings GIF13,06

    F11 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Elin Andersson -07Brattås CK9,36Final
2Lowa Olsson -07IFK Sunne9,90Final
3Evelina Åhl -07IFK Mora9,90Final
4Filippa Axelsson -07Säffle FIK10,26
5Elin Wåhlin -07Kils AIK10,32

    F11 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Thelma Gustafsson -07Brattås CK9,43Final
2Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn9,90Final
3Sarah Berg -07Karlskoga FIF10,05Final
4Tess Tedenljung -07IK Viking10,67

    F11 60 M  FINAL  Vind -1,2  
1Elin Andersson -07Brattås CK9,47
2Thelma Gustafsson -07Brattås CK9,71
3Evelina Åhl -07IFK Mora9,94
4Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn10,10
5Lowa Olsson -07IFK Sunne10,12
6Sarah Berg -07Karlskoga FIF10,39

    F11 200 M  HEAT 1  Vind -1,1  
1Filippa Axelsson -07Säffle FIK34,76
2Elin Wåhlin -07Kils AIK37,09
3Tess Tedenljung -07IK Viking37,23

    F11 200 M  HEAT 2  Vind -1,2  
1Nova Andersson -07IF Hagen31,17
2Elin Andersson -07Brattås CK32,20
3Thelma Gustafsson -07Brattås CK32,40
4Sarah Berg -07Karlskoga FIF34,48
5Evelina Åhl -07IFK Mora34,54
6Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn35,65

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Nova Andersson -07IF Hagen31,17
2Elin Andersson -07Brattås CK32,20
3Thelma Gustafsson -07Brattås CK32,40
4Sarah Berg -07Karlskoga FIF34,48
5Evelina Åhl -07IFK Mora34,54
6Filippa Axelsson -07Säffle FIK34,76
7Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn35,65
8Elin Wåhlin -07Kils AIK37,09
9Tess Tedenljung -07IK Viking37,23

    F11 400 M      
1Nova Andersson -07IF Hagen1.16,98
2Filippa Axelsson -07Säffle FIK1.19,71
3Sarah Berg -07Karlskoga FIF1.21,09
4Evelina Åhl -07IFK Mora1.21,44
5Hanna Ryen Jern -07Karlskoga FIF1.27,96

    F11 HÖJD      
1Thelma Gustafsson -07Brattås CK1,31
2Elin Andersson -07Brattås CK1,28
3Filippa Axelsson -07Säffle FIK1,15
4Nova Andersson -07IF Hagen1,15
5=Sarah Berg -07Karlskoga FIF1,03
5=Hanna Ryen Jern -07Karlskoga FIF1,03
-Elin Wåhlin -07Kils AIK0,00

    F11 LÄNGD ZON      
1Elin Andersson -07Brattås CK4,03
2Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn3,59
3Sarah Berg -07Karlskoga FIF3,52
4Evelina Åhl -07IFK Mora3,49
5Filippa Axelsson -07Säffle FIK3,40
6Hanna Ryen Jern -07Karlskoga FIF3,34
7Elin Wåhlin -07Kils AIK3,26
8Lowa Olsson -07IFK Sunne3,21
9Tilda Persson -07Gräsmarks GoIF3,01
10Evelina Appel -07Linköpings GIF2,94

    F11 KULA 2,0      
1Filippa Axelsson -07Säffle FIK6,52
2Evelina Appel -07Linköpings GIF6,05
3Elin Wåhlin -07Kils AIK5,98
4Felicia Larsson -07Gräsmarks GoIF5,30
5Sarah Berg -07Karlskoga FIF5,29

    F10 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta9,75Final
2Elsa Lipkin -08IFK Kristinehamn10,03Final
3Elsa Sjögren -08Säffle FIK10,28Final
4Agnes Gustavsson -08Säffle FIK10,31Final
5Evelina Säfströmer -08Kils AIK10,79

    F10 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Evelina Olsson -08IFK Sunne9,71Final
2Moa Karlsson -08IF Göta9,98Final
3Tove Andersson -08Leksands FIK10,38
4Evelina Bönström -08Kils AIK10,41
5Mi Vestlund -08Kils AIK10,57

    F10 60 M  FINAL  Vind -0,3  
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta9,66
2Evelina Olsson -08IFK Sunne9,69
3Moa Karlsson -08IF Göta10,04
4Elsa Lipkin -08IFK Kristinehamn10,15
5Agnes Gustavsson -08Säffle FIK10,30
6Elsa Sjögren -08Säffle FIK10,40

    F10 400 M      
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta1.14,70
2Evelina Olsson -08IFK Sunne1.15,00
3Agnes Gustavsson -08Säffle FIK1.18,39
4Elsa Sjögren -08Säffle FIK1.22,71
5Tove Andersson -08Leksands FIK1.34,89
6Evelina Säfströmer -08Kils AIK1.45,43

    F10 HÖJD      
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta1,34
2Evelina Olsson -08IFK Sunne1,27
3=Agnes Gustavsson -08Säffle FIK1,10
3=Elsa Lipkin -08IFK Kristinehamn1,10
5Moa Karlsson -08IF Göta1,05
6Evelina Säfströmer -08Kils AIK1,05
7Evelina Bönström -08Kils AIK1,05
8Mi Vestlund -08Kils AIK0,90

    F10 LÄNGD ZON      
1Evelina Olsson -08IFK Sunne3,67
2Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta3,61
3Moa Karlsson -08IF Göta3,50
4Evelina Bönström -08Kils AIK3,45
5Elsa Lipkin -08IFK Kristinehamn3,44
6Agnes Gustavsson -08Säffle FIK3,30
7Elsa Sjögren -08Säffle FIK3,29
8Tove Andersson -08Leksands FIK3,19
9Mi Vestlund -08Kils AIK3,16
10Evelina Säfströmer -08Kils AIK2,89

    F10 KULA 2,0      
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta7,37
2Elsa Sjögren -08Säffle FIK6,31
3Evelina Olsson -08IFK Sunne6,06
4Evelina Bönström -08Kils AIK5,95
5Moa Karlsson -08IF Göta5,86
6Mi Vestlund -08Kils AIK5,43
7Agnes Gustavsson -08Säffle FIK4,99

    F9 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Trulsa Lech -09SK Bore10,23Final
2Thalea S. -09Karlskoga FIF10,40Final
3Ellen Rinnemo -09IF Göta10,75Final
4Nora Karlsson -09IF Göta10,78Final
5Linnea Olofsson -09Kils AIK11,61
6Emilia Frost-Smeds -09IFK Mora11,76

    F9 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1My Olsson -09IF Göta9,74Final
2Tindra Guttman -09Säffle FIK10,31Final
3Ella Ryen Jern -09Karlskoga FIF10,91
4Mira Andersson Lernman -09IF Göta10,93
5Josefin Jensen -09IF Göta10,99
-Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIFDNS

    F9 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1My Olsson -09IF Göta9,67
2Tindra Guttman -09Säffle FIK10,10
3Trulsa Lech -09SK Bore10,45
4Thalea S. -09Karlskoga FIF10,57
5Ellen Rinnemo -09IF Göta10,78
6Nora Karlsson -09IF Göta10,97

    F9 400 M      
1My Olsson -09IF Göta1.17,53
2Trulsa Lech -09SK Bore1.26,11
3Ella Ryen Jern -09Karlskoga FIF1.28,49
4Josefin Jensen -09IF Göta1.28,59
5Ellen Rinnemo -09IF Göta1.30,98
6Nora Karlsson -09IF Göta1.33,68
7Linnea Olofsson -09Kils AIK1.35,38
8Emilia Frost-Smeds -09IFK Mora1.41,92
9Mira Andersson Lernman -09IF Göta1.48,63

    F9 HÖJD      
1My Olsson -09IF Göta1,25
2Tindra Guttman -09Säffle FIK1,13
3Trulsa Lech -09SK Bore1,00
4Thalea S. -09Karlskoga FIF1,00
5Nora Karlsson -09IF Göta1,00
6Moa Wadelius -09Kils AIK0,95
7Linnea Olofsson -09Kils AIK0,95
8Ellen Rinnemo -09IF Göta0,90
9Mira Andersson Lernman -09IF Göta0,90
10Emilia Frost-Smeds -09IFK Mora0,90
11Josefin Jensen -09IF Göta0,84

    F9 LÄNGD ZON      
1My Olsson -09IF Göta4,06
2Tindra Guttman -09Säffle FIK3,33
3Thalea S. -09Karlskoga FIF3,17
4Nora Karlsson -09IF Göta3,15
5Ellen Rinnemo -09IF Göta3,09
6Trulsa Lech -09SK Bore3,04
7Linnea Olofsson -09Kils AIK3,00
8Ella Ryen Jern -09Karlskoga FIF2,99
9Mira Andersson Lernman -09IF Göta2,88
10Josefin Jensen -09IF Göta2,84
11Emilia Frost-Smeds -09IFK Mora2,80
12Nora Engelbrektsson -09Gräsmarks GoIF2,04

    F9 KULA 2,0      
1Tindra Guttman -09Säffle FIK6,71
2Thalea S. -09Karlskoga FIF5,81
3Josefin Jensen -09IF Göta5,21
4Moa Wadelius -09Kils AIK5,13
5Ellen Rinnemo -09IF Göta4,92
6Nora Karlsson -09IF Göta4,68
7Mira Andersson Lernman -09IF Göta4,54
8Ella Ryen Jern -09Karlskoga FIF4,33
9Nora Engelbrektsson -09Gräsmarks GoIF3,43
10Emilia Frost-Smeds -09IFK Mora2,91

    F8 60 M  HEAT 1  Vind -0,3  
1Viktoria Kullander -10Säffle FIK11,24Final
2Novali Gustafsson -10Brattås CK11,61Final
3Hilde Andersson -11Leksands FIK11,86Final
4Filippa Sundell -10IF Göta12,20
5Emilia Bäckryd -11Kils AIK12,93
6Desirée Karlsson -11IFK Kristinehamn13,00

    F8 60 M  HEAT 2  Vind -0,8  
1Julia Karlsson -10Säffle FIK11,33Final
2Ellen Olsson -08Säffle FIK11,63Final
3Ellen Holmberg -10IF Göta11,63Final
4Liv Zetterlund -11IFK Sunne12,19
5Vera Eriksson -10Filipstads IF12,23

    F8 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Viktoria Kullander -10Säffle FIK11,13
2Julia Karlsson -10Säffle FIK11,38
3Ellen Holmberg -10IF Göta11,39
4Hilde Andersson -11Leksands FIK11,44
5Novali Gustafsson -10Brattås CK11,49
6Ellen Olsson -08Säffle FIK11,57

    F8 400 M      
1Elvira Persson -10Gräsmarks GoIF1.26,19
2Joline Karlsson-Persson -10Gräsmarks GoIF1.29,41
3Viktoria Kullander -10Säffle FIK1.32,87
4Hilde Andersson -11Leksands FIK1.33,28
5Ellen Olsson -08Säffle FIK1.36,83
6Filippa Sundell -10IF Göta1.40,09
7Ellen Holmberg -10IF Göta1.40,13
8Astrid Persson -10IFK Sunne1.51,14
9Emilia Bäckryd -11Kils AIK1.51,54

    F8 HÖJD      
1Novali Gustafsson -10Brattås CK1,02
2Ellen Olsson -08Säffle FIK0,95
3Vera Eriksson -10Filipstads IF0,85
4Viktoria Kullander -10Säffle FIK0,80
5Vera Montgomery -10IFK Sunne0,80
6Emilia Bäckryd -11Kils AIK0,75

    F8 LÄNGD ZON      
1Elvira Persson -10Gräsmarks GoIF3,08
2Julia Karlsson -10Säffle FIK2,87
3Novali Gustafsson -10Brattås CK2,79
4Ellen Olsson -08Säffle FIK2,77
5Vera Eriksson -10Filipstads IF2,76
6Viktoria Kullander -10Säffle FIK2,71
7Joline Karlsson-Persson -10Gräsmarks GoIF2,66
8Hilde Andersson -11Leksands FIK2,47
9Vera Montgomery -10IFK Sunne2,16
10Astrid Persson -10IFK Sunne1,92
11Emilia Bäckryd -11Kils AIK1,91
12Desirée Karlsson -11IFK Kristinehamn1,72

    F8 KULA 2,0      
1Vera Eriksson -10Filipstads IF5,26
2Elvira Persson -10Gräsmarks GoIF4,99
3Julia Karlsson -10Säffle FIK4,11
4Viktoria Kullander -10Säffle FIK3,67
5Ellen Olsson -08Säffle FIK3,49
6Emilia Bäckryd -11Kils AIK2,84

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram