Resultat Sunnespelen 7 juli 2019

   IFK Sunne arrangerade på Fryxellska IP
 
    MÄN 100 M    Vind -0,2  
1Alexander Hult -96KFUM Örebro11,44

    MÄN 200 M    Vind -0,1  
1Alexander Hult -96KFUM Örebro23,34

    MÄN HÖJD      
1Mattias Green -98Säffle FIK1,90
2Markus Asplund -98IF Göta Karlstad1,90
3Simon Throgen -97IF Göta Karlstad1,80

    MÄN SPJUT      
1Christoffer Johansson -94Brattås CK49,86

    P19 100 M    Vind -0,2  
1Leo Johansson -01IFK Kristinehamn12,11

    P19 200 M    Vind -0,1  
1Leo Johansson -01IFK Kristinehamn24,46

    P19 LÄNGD      
1Melker Gustavsson -00IF Göta Karlstad6,69+2,16,68 +2,0

    P17 100 M    Vind -0,2  
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad12,01
2Gabriel Ant Styffe -03IFK Sunne12,52
3Oskar Tapio -03Säffle FIK13,4m

    P17 200 M    Motvind  
1Gabriel Ant Styffe -03IFK Sunne24,90
2Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad25,05
3Oskar Tapio -03Säffle FIK28,94

    P17 HÖJD      
1Christian Thomassen -03Aremark IF, NOR1,76

    P17 LÄNGD      
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad6,38+1,6
2Christian Thomassen -03Aremark IF, NOR6,07+2,46,06 +1,4

    P17 KULA 5,0      
1Lukas Ellström -03IF Göta Karlstad9,98

    P15 80 M    Vind -3,0  
1Jonathan Appel -04Linköpings GIF10,56
2Alfred Bäckryd -04Kils AIK11,82

    P15 200 M    Vind -1,4  
1Jonathan Appel -04Linköpings GIF24,57

    P15 LÄNGD      
1Alfred Bäckryd -04Kils AIK4,08+1,7

    P15 KULA 4,0      
1Håkon Wiig -04Aremark IF, NOR13,29

    P15 SPJUT 600      
1Håkon Wiig -04Aremark IF, NOR45,86

    P13 60 M    Vind -1,9  
1Ali Dawood -06IF Göta Karlstad8,50
2Anton Kamperin -06Kils AIK8,84
-Rasmus Karlsson -06IF Göta KarlstadDNS

    P13 200 M    Vind -1,4  
1Ali Dawood -06IF Göta Karlstad27,62

    P13 HÖJD      
1Ali Dawood -06IF Göta Karlstad1,44

    P13 LÄNGD ZON      
1Ali Dawood -06IF Göta Karlstad4,67-2,3
2Rasmus Karlsson -06IF Göta Karlstad4,53-3,9
3Karl Westerlind -06Säffle FIK3,20-3,1

    P13 KULA 3,0      
1Karl Westerlind -06Säffle FIK5,81

    P13 SPJUT 400      
1Anton Kamperin -06Kils AIK22,09
2Karl Westerlind -06Säffle FIK19,30

    P12 60 M    Vind -0,8  
1Ivar Sundberg -07Upsala IF8,79
2Anton Gate -07Kils AIK9,42
3Albin Westlund -07Kils AIK9,56
4Pelle Rosendahl Helldin -07IF Göta Karlstad9,97

    P12 200 M    Vind -0,8  
1Ivar Sundberg -07Upsala IF29,80
2Anton Gate -07Kils AIK31,29
3Pelle Rosendahl Helldin -07IF Göta Karlstad32,85

    P12 800 M      
1Ivar Sundberg -07Upsala IF2.56,97

    P12 HÖJD      
1Albin Westlund -07Kils AIK1,41
-Anton Gate -07Kils AIK0,00

    P12 LÄNGD ZON      
1Ivar Sundberg -07Upsala IF4,42-2,0
2Anton Gate -07Kils AIK4,08-3,2
3Albin Westlund -07Kils AIK3,92-0,1
4Pelle Rosendahl Helldin -07IF Göta Karlstad3,63-2,3

    P12 KULA 3,0      
1Albin Westlund -07Kils AIK8,29
2Oscar Thor -07Kils AIK7,71
3Anton Gate -07Kils AIK7,02

    P12 SPJUT 400      
1Oscar Thor -07Kils AIK26,42
2Albin Westlund -07Kils AIK25,46
3Anton Gate -07Kils AIK18,71
4Pelle Rosendahl Helldin -07IF Göta Karlstad16,80

    P11 60 M    Vind -2,2  
1Elis Grönvall Hallerstedt -08Kils AIK9,25
2Gustav Höök -08Säffle FIK9,36
3Olle Höök -08Säffle FIK9,90
4Victor Espada -08IFK Sunne10,49
5Oliwer Jalakas -08Karlskoga FIF10,73

    P11 200 M    Vind -1,6  
1Elis Grönvall Hallerstedt -08Kils AIK30,70
2Lucas Björfelt -08IF Göta Karlstad33,37
3Victor Espada -08IFK Sunne36,76
4Oliwer Jalakas -08Karlskoga FIF37,54

    P11 400 M      
1Elis Grönvall Hallerstedt -08Kils AIK1.16,14
2Lucas Björfelt -08IF Göta Karlstad1.17,84
3Peder Hagen -08FIK Orion, NOR1.18,49
4Oliwer Jalakas -08Karlskoga FIF1.31,12

    P11 HÖJD      
1Lucas Björfelt -08IF Göta Karlstad1,37
2Gustav Höök -08Säffle FIK1,37
3Olle Höök -08Säffle FIK1,10

    P11 LÄNGD ZON      
1Gustav Höök -08Säffle FIK3,80
2Elis Grönvall Hallerstedt -08Kils AIK3,58
3Peder Hagen -08FIK Orion, NOR3,52
4Olle Höök -08Säffle FIK3,44
5Oliwer Jalakas -08Karlskoga FIF3,36
6Lucas Björfelt -08IF Göta Karlstad3,32

    P11 KULA 2,0      
1Gustav Höök -08Säffle FIK9,18
2Olle Höök -08Säffle FIK6,82
3Lucas Björfelt -08IF Göta Karlstad5,56

    P10 60 M  HEAT 1  Vind -0,1  
1Theo Jern -09IF Göta Karlstad9,87Final
2Vilje Åslund -09IFK Sunne9,98Final
3Philip Wäseby -09IF Göta Karlstad10,47Final
4Melwin Langholtz -09Gräsmarks GoIF10,71

    P10 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Alfred Bäckman -09IF Göta Karlstad10,23Final
2Isak Mathiasson -09Kils AIK10,54Final
3Felix Winslow -09Kils AIK10,66Final
4Sixten Sundberg -09Upsala IF11,71

    P10 60 M  FINAL  Vind -1,4  
1Theo Jern -09IF Göta Karlstad9,92
2Alfred Bäckman -09IF Göta Karlstad10,13
3Vilje Åslund -09IFK Sunne10,22
4Philip Wäseby -09IF Göta Karlstad10,27
5Isak Mathiasson -09Kils AIK10,35
6Felix Winslow -09Kils AIK10,69

    P10 400 M      
1Theo Jern -09IF Göta Karlstad1.15,69
2Philip Wäseby -09IF Göta Karlstad1.19,23
3Vilje Åslund -09IFK Sunne1.21,98
4Alfred Bäckman -09IF Göta Karlstad1.26,26
5Melwin Langholtz -09Gräsmarks GoIF1.27,78
6Ebbe Thörngren -09Kils AIK1.37,49
7Sixten Sundberg -09Upsala IF1.37,92

    P10 HÖJD      
1Ebbe Thörngren -09Kils AIK1,18
2Vilje Åslund -09IFK Sunne1,18
3Theo Jern -09IF Göta Karlstad1,15
4Alfred Bäckman -09IF Göta Karlstad1,10
5Philip Wäseby -09IF Göta Karlstad1,10
6Isak Mathiasson -09Kils AIK1,05
7Melwin Langholtz -09Gräsmarks GoIF1,00
8Felix Winslow -09Kils AIK1,00

    P10 LÄNGD ZON      
1Theo Jern -09IF Göta Karlstad3,46
2Vilje Åslund -09IFK Sunne3,42
3Philip Wäseby -09IF Göta Karlstad3,34
4Isak Mathiasson -09Kils AIK3,31
5Melwin Langholtz -09Gräsmarks GoIF3,26
6Alfred Bäckman -09IF Göta Karlstad3,13
7Felix Winslow -09Kils AIK2,99
8Ebbe Thörngren -09Kils AIK2,93
9Sixten Sundberg -09Upsala IF2,50

    P10 KULA 2,0      
1Alfred Bäckman -09IF Göta Karlstad6,72
2Elliot Alfredsson -09Kils AIK6,52
3Isak Mathiasson -09Kils AIK6,41
4Theo Jern -09IF Göta Karlstad5,98
5Vilje Åslund -09IFK Sunne5,76
6Philip Wäseby -09IF Göta Karlstad5,66
7Felix Winslow -09Kils AIK5,50
8Melwin Langholtz -09Gräsmarks GoIF4,51

    P9 60 M  HEAT 1  Vind -2,3  
1Isak Lindberg -10Kongahälla AIK10,25Final
2Robin Eltonsson -10Kils AIK10,76Final
3Alvin Åslund -10IFK Sunne11,51Final
4Gustav van der Werf -10IF Skade12,21

    P9 60 M  HEAT 2    
1Dylan Nordigårds -10Kils AIK10,51Final
2Anton Stenmark -10Gräsmarks GoIF10,56Final
3Ludwig Jalakas -10Karlskoga FIF10,83Final

    P9 60 M  FINAL  Vind -0,1  
1Isak Lindberg -10Kongahälla AIK10,20
2Dylan Nordigårds -10Kils AIK10,39
3Robin Eltonsson -10Kils AIK10,56
4Anton Stenmark -10Gräsmarks GoIF10,75
5Ludwig Jalakas -10Karlskoga FIF10,91
6Alvin Åslund -10IFK Sunne12,21

    P9 400 M      
1Dylan Nordigårds -10Kils AIK1.18,14
2Ludwig Jalakas -10Karlskoga FIF1.21,75
3Robin Eltonsson -10Kils AIK1.22,03
4Isak Lindberg -10Kongahälla AIK1.22,07
5Anton Stenmark -10Gräsmarks GoIF1.33,20
6Gustav van der Werf -10IF Skade1.39,74
7Alvin Åslund -10IFK Sunne1.48,30

    P9 HÖJD      
1Dylan Nordigårds -10Kils AIK1,05
2Anton Stenmark -10Gräsmarks GoIF1,05
3Alvin Åslund -10IFK Sunne1,00
4Gustav van der Werf -10IF Skade0,95
5Robin Eltonsson -10Kils AIK0,85

    P9 LÄNGD ZON      
1Dylan Nordigårds -10Kils AIK3,38
2Ludwig Jalakas -10Karlskoga FIF3,26
3Robin Eltonsson -10Kils AIK3,19
4Alvin Åslund -10IFK Sunne2,92
5Anton Stenmark -10Gräsmarks GoIF2,80
6Gustav van der Werf -10IF Skade2,57

    P9 KULA 2,0      
1Ludwig Jalakas -10Karlskoga FIF6,06
2Isak Lindberg -10Kongahälla AIK5,62
3Alvin Åslund -10IFK Sunne5,59
4Robin Eltonsson -10Kils AIK5,57
5Dylan Nordigårds -10Kils AIK5,05
6Anton Stenmark -10Gräsmarks GoIF4,82
7Gustav van der Werf -10IF Skade4,81

    P8 60 M  HEAT 1  Vind -0,5  
1Valdemar Karlsson -11IF Göta Karlstad10,95Final
2Filip Åhl -11IFK Mora11,82Final
3Walter Olofsson -11IF Göta Karlstad12,17Final
4Levis Nordigårds -12Kils AIK12,40
5Hampus Holmgren -12IF Göta Karlstad12,55

    P8 60 M  HEAT 2  Vind -0,3  
1Liam Olsson -11IF Göta Karlstad10,96Final
2Robin Olsson -11Säffle FIK11,34Final
3Viktor Baldesjö -11Färgelanda IF11,85Final
4Dennis Rosendahl Helldin -11IF Göta Karlstad12,22
5Isak Frykholm -12IF Göta Karlstad12,45
6Leith Hamad -13IFK Sunne13,80

    P8 60 M  FINAL  Vind -1,3  
1Liam Olsson -11IF Göta Karlstad10,70
2Valdemar Karlsson -11IF Göta Karlstad10,75
3Robin Olsson -11Säffle FIK11,00
4Viktor Baldesjö -11Färgelanda IF11,39
5Filip Åhl -11IFK Mora11,67
6Walter Olofsson -11IF Göta Karlstad11,78

    P8 400 M      
1Valdemar Karlsson -11IF Göta Karlstad1.24,19
2Liam Olsson -11IF Göta Karlstad1.26,51
3Robin Olsson -11Säffle FIK1.26,76
4Viktor Baldesjö -11Färgelanda IF1.37,90
5Filip Åhl -11IFK Mora1.38,37
6Leo Eklund -12IFK Sunne1.42,72
7Hampus Holmgren -12IF Göta Karlstad1.46,46
8Eric Englund -13IFK Sunne1.48,10
9Leo Espada -12IFK Sunne1.49,74
-Walter Olofsson -11IF Göta KarlstadDNF

    P8 HÖJD      
1Liam Olsson -11IF Göta Karlstad1,07
2Valdemar Karlsson -11IF Göta Karlstad1,00
3Filip Åhl -11IFK Mora0,95
4Walter Olofsson -11IF Göta Karlstad0,90
5Viktor Baldesjö -11Färgelanda IF0,75

    P8 LÄNGD ZON      
1Liam Olsson -11IF Göta Karlstad3,27
2Valdemar Karlsson -11IF Göta Karlstad3,05
3Robin Olsson -11Säffle FIK2,80
4Walter Olofsson -11IF Göta Karlstad2,70
5Filip Åhl -11IFK Mora2,68
6Viktor Baldesjö -11Färgelanda IF2,64
7Isak Frykholm -12IF Göta Karlstad2,51
8Leo Eklund -12IFK Sunne2,48
9Hampus Holmgren -12IF Göta Karlstad2,40
10Levis Nordigårds -12Kils AIK2,37
11Dennis Rosendahl Helldin -11IF Göta Karlstad2,15
12Leith Hamad -13IFK Sunne2,11

    P8 KULA 2,0      
1Robin Olsson -11Säffle FIK4,72
2Hampus Holmgren -12IF Göta Karlstad4,38
3Valdemar Karlsson -11IF Göta Karlstad4,34
4Walter Olofsson -11IF Göta Karlstad4,02
5Filip Åhl -11IFK Mora3,80
6Dennis Rosendahl Helldin -11IF Göta Karlstad3,43
7Levis Nordigårds -12Kils AIK2,65

    KVINNOR 100 M    Vind -3,9  
1Annina Stens -99Spårvägens FK13,51
2Alice Eriksson -99IF Göta Karlstad15,14

    KVINNOR LÄNGD      
1Emilia Kjellberg -96IFK Sunne6,13+2,8-
2Annina Stens -99Spårvägens FK5,25+1,9
3Alice Eriksson -99IF Göta Karlstad4,65+1,8

    KVINNOR TRESTEG      
1Karoline Jęger -01Aremark IF, NOR12,49+0,9
2Annina Stens -99Spårvägens FK10,97+1,5

    KVINNOR KULA      
1Soile Östin -70Karlskoga FIF7,41
2Sofie Wadelius -82IF Göta Karlstad6,25

    KVINNOR SPJUT      
1Soile Östin -70Karlskoga FIF27,73
2Sofie Wadelius -82IF Göta Karlstad14,97

    F19 100 M    Vind -3,9  
1Lovisa Ellström -00IF Göta Karlstad13,53

    F19 200 M    Vind -1,8  
1Lovisa Ellström -00IF Göta Karlstad27,32

    F19 HÖJD      
1Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad1,42

    F19 LÄNGD      
1Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad4,82+3,24,71 +1,6
2Elin Nermark -01IFK Sunne4,49+2,54,23 +1,9

    F19 SPJUT 600      
1Emilia Breiling -01IF Göta Karlstad22,97

    F17 100 M    -3,9  
1Lova Perman -03IF Göta Karlstad13,35

    F17 200 M    Vind -1,8  
1Lova Perman -03IF Göta Karlstad27,19

    F17 800 M      
1Amanda Olsson -03Säffle FIK2.34,81

    F17 HÖJD      
1Cornelia Kennerstad -03Kils AIK1,48

    F17 LÄNGD      
1Emmy Nyström Jansson -02IF Göta Karlstad4,77+3,64,59 +2,0

    F17 KULA 3,0      
1Amanda Olsson -03Säffle FIK10,00

    F17 SPJUT 500      
1Tilda Bergström -02IFK Sunne41,79
2Amanda Olsson -03Säffle FIK40,67
3Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad35,01
4Cornelia Kennerstad -03Kils AIK31,79

    F15 80 M  HEAT 1  Vind -4,5  
1Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne11,24Final
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS11,98Final
3Johanna Höök -05Säffle FIK13,38

    F15 80 M  HEAT 2  Vind -1,7  
1Martine Bjugan Aam -04SKi IL, NOR11,05Final
2Märta Larsson -05IF Göta Karlstad11,19Final
3Emma Larsson -05Kils AIK11,86Final
4Signe Westerlind -05Säffle FIK11,93Final

    F15 80 M  FINAL  Vind -0,2  
1Martine Bjugan Aam -04SKi IL, NOR11,01
2Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne11,14
3Märta Larsson -05IF Göta Karlstad11,37
4Edvina Norberg -05Ransäters AIS11,79
5Emma Larsson -05Kils AIK12,03
6Signe Westerlind -05Säffle FIK12,14

    F15 200 M    Vind -0,3  
1Martine Bjugan Aam -04SKi IL, NOR27,18
2Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne27,51
3Märta Larsson -05IF Göta Karlstad27,98
4Edvina Norberg -05Ransäters AIS29,71

    F15 800 M      
1Ella Holmqvist -05IF Göta Karlstad2.28,71
2Emelie Olsson -05Säffle FIK2.30,33
3Astrid Hagen -04FIK Orion, NOR2.39,51

    F15 LÄNGD      
1Märta Larsson -05IF Göta Karlstad4,91+3,04,78 +1,9
2Linnea Nermark -04IFK Sunne4,53+2,2
3Edvina Norberg -05Ransäters AIS4,30+1,3
4Johanna Höök -05Säffle FIK3,58+3,83,52 +1,8
5Signe Westerlind -05Säffle FIK1,70+1,4

    F15 TRESTEG      
1Sophie Säwe -04Kils AIK10,51+1,9
2Märta Larsson -05IF Göta Karlstad10,36+2,89,98 +1,9
3Fanny Bergqvist -06IFK Sunne9,70+1,7
4Sigrid Elfgren -06IFK Sunne9,02+1,5
5Signe Westerlind -05Säffle FIK8,73+3,38,51 +1,5

    F15 KULA 3,0      
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS11,54
2Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne11,12
3Emma Larsson -05Kils AIK10,37

    F15 SPJUT 500      
1Emelie Olsson -05Säffle FIK37,38
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS33,47
3Elvira Högman -04Kils AIK29,64
4Emma Larsson -05Kils AIK26,91
5Linnea Nermark -04IFK Sunne26,25
6Sophie Säwe -04Kils AIK25,24
7Johanna Höök -05Säffle FIK11,36

    F13 60 M    Vind -2,0  
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne8,09
2Hannah Hedström -06IF Göta Karlstad8,828.813
3Fanny Bergqvist -06IFK Sunne8,828.816
4Sigrid Elfgren -06IFK Sunne9,14
5Tilda Eriksson -06Filipstads IF9,65

    F13 200 M    Vind -0,3  
1Hannah Hedström -06IF Göta Karlstad28,92

    F13 800 M      
1Hannah Hedström -06IF Göta Karlstad2.33,87
2Kristine Hagen -06FIK Orion, NOR2.44,30

    F13 HÖJD      
1Sigrid Elfgren -06IFK Sunne1,47
2Fanny Bergqvist -06IFK Sunne1,44
3Kristine Hagen -06FIK Orion, NOR1,34

    F13 LÄNGD ZON      
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne5,18-1,8
2Fanny Bergqvist -06IFK Sunne4,68-2,4
3Sigrid Elfgren -06IFK Sunne4,41-2,2
4Hannah Hedström -06IF Göta Karlstad4,07-3,2
5Tilda Eriksson -06Filipstads IF4,03-3,4

    F13 KULA 2,0      
1Fanny Bergqvist -06IFK Sunne10,25
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF8,41
3Sigrid Elfgren -06IFK Sunne7,51

    F13 SPJUT 400      
1Fanny Bergqvist -06IFK Sunne26,77
2Tilda Eriksson -06Filipstads IF25,88
3Sigrid Elfgren -06IFK Sunne22,96
4Hannah Hedström -06IF Göta Karlstad22,77

    F12 60 M    Vind -0,5  
1Malin H Persson -07IF Göta Karlstad9,34
2Filippa Axelsson -07Säffle FIK9,59
3Evelina Åhl -07IFK Mora9,85
4Amanda Carlsson -07IF Göta Karlstad9,87
5Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn9,89

    F12 200 M    Vind -1,3  
1Malin H Persson -07IF Göta Karlstad31,09
2Amanda Carlsson -07IF Göta Karlstad32,79
3Evelina Åhl -07IFK Mora33,23
4Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn33,99

    F12 800 M      
1Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad2.44,50
2Evelina Åhl -07IFK Mora3.01,90
3Amanda Carlsson -07IF Göta Karlstad3.04,81

    F12 HÖJD      
1Filippa Axelsson -07Säffle FIK1,30
2Evelina Åhl -07IFK Mora0,95

    F12 LÄNGD ZON      
1Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn3,84-3,7
2Evelina Åhl -07IFK Mora3,57-3,5
3Evelina Appel -07Linköpings GIF3,39-3,1

    F12 KULA 2,0      
1Filippa Axelsson -07Säffle FIK8,49
2Evelina Appel -07Linköpings GIF8,43
3Josefine Wennerström -07IFK Sunne6,65

    F12 SPJUT 400      
1Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad22,37
2Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn19,44
3Evelina Olsson -08IFK Sunne19,18
4Evelina Appel -07Linköpings GIF17,84
5Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad16,59
6Moa Wadelius -09Kils AIK9,71

    F11 60 M  HEAT 1  Vind -2,6  
1Josefine Johansson -08Filipstads IF9,52Final
2Evelina Olsson -08IFK Sunne9,75Final
3Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad9,92Final
4Tuvali Åhser -08IF Göta Karlstad10,55Final

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -1,8  
1Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad9,66Final
2Mi Westlund -08Kils AIK10,61Final
3Saga Lindqvist -08IF Göta Karlstad10,77

    F11 60 M  FINAL  Vind -2,7  
1Josefine Johansson -08Filipstads IF9,44
2Evelina Olsson -08IFK Sunne9,65
3Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad9,73
4Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad10,03
5Mi Westlund -08Kils AIK10,52
6Tuvali Åhser -08IF Göta Karlstad10,67

    F11 200 M    Vind -0,1  
1Evelina Olsson -08IFK Sunne31,15
2Josefine Johansson -08Filipstads IF31,49
3Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad32,54
4Tilda Granevald -08IF Göta Karlstad32,95
5Annabelle Grahn -08Spårvägens FK33,16

    F11 400 M      
1Evelina Olsson -08IFK Sunne1.14,92
2Elsa Sjögren -08Säffle FIK1.19,60
3Saga Lindqvist -08IF Göta Karlstad1.21,93

    F11 HÖJD      
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad1,31
2Evelina Olsson -08IFK Sunne1,28
3Elsa Sjögren -08Säffle FIK1,20
4Tuvali Åhser -08IF Göta Karlstad1,05

    F11 LÄNGD ZON      
1Evelina Olsson -08IFK Sunne4,11
2Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad4,05
3Josefine Johansson -08Filipstads IF3,92
4Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad3,86
5Annabelle Grahn -08Spårvägens FK3,71
6Elsa Sjögren -08Säffle FIK3,65
7Saga Lindqvist -08IF Göta Karlstad3,46
8Mi Westlund -08Kils AIK3,19
9Tuvali Åhser -08IF Göta Karlstad3,12

    F11 KULA 2,0      
1Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad7,92
2Elsa Sjögren -08Säffle FIK7,58
3Moa Karlsson -08IF Göta Karlstad7,29
4Evelina Olsson -08IFK Sunne6,57
5Mi Westlund -08Kils AIK5,94
6Tuvali Åhser -08IF Göta Karlstad4,95

    F10 60 M  HEAT 1  Vind -3,3  
1Nora Karlsson -09IF Göta Karlstad10,11Final
2Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF10,30Final
3Julia Hillerström -09Kils AIK10,31
4Evelina Winslow -09Kils AIK11,15

    F10 60 M  HEAT 2  Vind -0,1  
1My Olsson -09IF Göta Karlstad9,50Final
2Trulsa Lech -09SK Bore10,09Final
3Tiril Gustafsson -09Kils AIK10,20Final
4Lisa Holmgren -09IF Göta Karlstad11,00
5Linnea Olofsson -09IF Göta Karlstad11,45

    F10 60 M  HEAT 3  Vind -0,5  
1Ella Högman Skager -09IF Göta Karlstad9,95Final
2Maja Sundmar -09Kils AIK10,90
3Mira Andersson Lernman -09IF Göta Karlstad11,43
4Waffa Hamad -09IFK Sunne13,17

    F10 60 M  FINAL  Vind -0,4  
1My Olsson -09IF Göta Karlstad9,50
2Ella Högman Skager -09IF Göta Karlstad10,11
3Trulsa Lech -09SK Bore10,20
4Tiril Gustafsson -09Kils AIK10,21
5Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF10,22
6Nora Karlsson -09IF Göta Karlstad10,26

    F10 400 M      
1My Olsson -09IF Göta Karlstad1.09,85
2Nora Karlsson -09IF Göta Karlstad1.16,65
3Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF1.17,50
4Trulsa Lech -09SK Bore1.20,42
5Tiril Gustafsson -09Kils AIK1.22,05
6Linnea Olofsson -09IF Göta Karlstad1.29,47
7Mira Andersson Lernman -09IF Göta Karlstad1.39,72

    F10 HÖJD      
1My Olsson -09IF Göta Karlstad1,25
2Nora Karlsson -09IF Göta Karlstad1,15
3Linnea Olofsson -09IF Göta Karlstad1,15
4Julia Hillerström -09Kils AIK1,10
5Ella Högman Skager -09IF Göta Karlstad1,05
5Lisa Holmgren -09IF Göta Karlstad1,05
7Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF1,05
7Trulsa Lech -09SK Bore1,05
7Mira Andersson Lernman -09IF Göta Karlstad1,05
10Evelina Winslow -09Kils AIK0,95

    F10 LÄNGD ZON      
1My Olsson -09IF Göta Karlstad4,33
2Ella Högman Skager -09IF Göta Karlstad3,89
3Nora Karlsson -09IF Göta Karlstad3,72
4Tiril Gustafsson -09Kils AIK3,45
5Lisa Holmgren -09IF Göta Karlstad3,45
6Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF3,33
7Julia Hillerström -09Kils AIK3,30
8Trulsa Lech -09SK Bore3,28
9Hanna Wahlgren -09IFK Kristinehamn3,25
10Maja Sundmar -09Kils AIK3,14
11Mira Andersson Lernman -09IF Göta Karlstad3,07
12Linnea Olofsson -09IF Göta Karlstad3,07
13Evelina Winslow -09Kils AIK3,02
14Waffa Hamad -09IFK Sunne2,09

    F10 KULA 2,0      
1Hanna Wahlgren -09IFK Kristinehamn6,79
2Lisa Holmgren -09IF Göta Karlstad6,40
3Moa Wadelius -09Kils AIK6,11
4Nora Karlsson -09IF Göta Karlstad5,66
5Julia Hillerström -09Kils AIK5,60
6Ella Högman Skager -09IF Göta Karlstad5,52
7Maja Sundmar -09Kils AIK5,31
8Mira Andersson Lernman -09IF Göta Karlstad4,94
9Evelina Winslow -09Kils AIK4,79

    F9 60 M  HEAT 1  Vind -0,9  
1Elvira Persson -10Gräsmarks GoIF10,37Final
2Julia Karlsson -10Säffle FIK10,48Final
3Ellen Olsson -10Säffle FIK10,83Final
4Thea Frykholm -10IF Göta Karlstad10,87Final
5Elina Åhser -10IF Göta Karlstad11,99

    F9 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Elisa Östin -10Karlskoga FIF10,39Final
2Meja Hedin -10Gräsmarks GoIF10,61Final
3Maja Wreder -10IFK Kristinehamn11,00
4Joline Karlsson Persson -10Gräsmarks GoIF11,36
5Wilma Johansson -10Säffle FIK12,02
6Raneem Hamad -10IFK Sunne12,22

    F9 60 M  FINAL  Vind -0,3  
1Elisa Östin -10Karlskoga FIF10,23
2Elvira Persson -10Gräsmarks GoIF10,24
3Meja Hedin -10Gräsmarks GoIF10,40
4Julia Karlsson -10Säffle FIK10,67
5Thea Frykholm -10IF Göta Karlstad10,79
6Ellen Olsson -10Säffle FIK10,88

    F9 400 M      
1Elisa Östin -10Karlskoga FIF1.20,77
2Ida Holmqvist -10IF Göta Karlstad1.23,16
3Ellen Olsson -10Säffle FIK1.24,0m
4Elina Åhser -10IF Göta Karlstad1.34,01
5Joline Karlsson Persson -10Gräsmarks GoIF1.34,46
-Meja Hedin -10Gräsmarks GoIFDNF

    F9 HÖJD      
1Julia Karlsson -10Säffle FIK1,00
2Elisa Östin -10Karlskoga FIF1,00
3Ellen Olsson -10Säffle FIK0,95
4Elina Åhser -10IF Göta Karlstad0,85
4Maja Wreder -10IFK Kristinehamn0,85
5Wilma Johansson -10Säffle FIK0,80

    F9 LÄNGD ZON      
1Elvira Persson -10Gräsmarks GoIF3,35
2Elisa Östin -10Karlskoga FIF3,31
3Ida Holmqvist -10IF Göta Karlstad3,25
4Julia Karlsson -10Säffle FIK3,22
5Joline Karlsson Persson -10Gräsmarks GoIF3,10
6Thea Frykholm -10IF Göta Karlstad3,04
7Ellen Olsson -10Säffle FIK3,03
8Elina Åhser -10IF Göta Karlstad2,74
9Vera Montgomery -10IFK Sunne2,66
10Maja Wreder -10IFK Kristinehamn2,43
11Wilma Johansson -10Säffle FIK2,34
12Raneem Hamad -10IFK Sunne2,14

    F9 KULA 2,0      
1Elvira Persson -10Gräsmarks GoIF5,56
2Elisa Östin -10Karlskoga FIF4,81
3Meja Hedin -10Gräsmarks GoIF4,66
4Elina Åhser -10IF Göta Karlstad4,50
5Ellen Olsson -10Säffle FIK4,24
6Julia Karlsson -10Säffle FIK4,03
7Wilma Johansson -10Säffle FIK3,08

    F8 60 M  HEAT 1  Vind -0,2  
1Josephine Wäseby -11IF Göta Karlstad11,08Final
2Alicia Andersson Lernman -12IF Göta Karlstad12,53Final
3Dagny Thörngren -12Kils AIK12,96Final
-Lovis Åslund -12IFK SunneDNS

    F8 60 M  HEAT 2  Vind -0,7  
1Eira Granevald -11IF Göta Karlstad11,14Final
2Ella Jern -12IF Göta Karlstad13,24Final
3Emma Wadelius -12Kils AIK13,46Final
4Liv Åslund -14IFK Sunne14,19

    F8 60 M  FINAL  Vind -0,9  
1Eira Granevald -11IF Göta Karlstad10,80
2Josephine Wäseby -11IF Göta Karlstad10,86
3Alicia Andersson Lernman -12IF Göta Karlstad12,31
4Dagny Thörngren -12Kils AIK12,50
5Emma Wadelius -12Kils AIK12,80
6Ella Jern -12IF Göta Karlstad13,42

    F8 400 M      
1Eira Granevald -11IF Göta Karlstad1.24,91
2Josephine Wäseby -11IF Göta Karlstad1.31,47
3Dagny Thörngren -12Kils AIK1.38,73
4Alicia Andersson Lernman -12IF Göta Karlstad1.40,18
5Ella Jern -12IF Göta Karlstad1.49,47

    F8 HÖJD      
1Josephine Wäseby -11IF Göta Karlstad0,93
2Ellie Gustafsson -11Kils AIK0,85
3Alicia Andersson Lernman -12IF Göta Karlstad0,80
4Dagny Thörngren -12Kils AIK0,75

    F8 LÄNGD ZON      
1Eira Granevald -11IF Göta Karlstad3,08
2Josephine Wäseby -11IF Göta Karlstad3,05
3Ellie Gustafsson -11Kils AIK2,78
4Alicia Andersson Lernman -12IF Göta Karlstad2,36
5Indra Olausson -11IFK Sunne2,32
6Dagny Thörngren -12Kils AIK2,29
7Ella Jern -12IF Göta Karlstad2,04
8Liv Åslund -14IFK Sunne1,99
9Emma Wadelius -12Kils AIK1,93
10Signe Olofsson -13IF Göta Karlstad1,79

    F8 KULA 2,0      
1Josephine Wäseby -11IF Göta Karlstad4,78
2Eira Granevald -11IF Göta Karlstad3,91
3Ellie Gustafsson -11Kils AIK3,78
4Liv Åslund -14IFK Sunne3,14
5Ella Jern -12IF Göta Karlstad3,04
6Alicia Andersson Lernman -12IF Göta Karlstad2,91
7Dagny Thörngren -12Kils AIK1,92

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram