Svealandsmästerskap för 13-14 år 10-11 sept 2016

   VIF Gute arrangerade på Gutavallen i Visby
 
   Resultatlista i pdf-format inklusive distriktspoäng
 
    P14 80 M  HEAT 1  Vind +1,1  2016-09-10
1Zion Eriksson -02STO Täby IS9,62Final
2Oliver Papinski -02STO Täby IS10,04
3Viktor Palmén -02VÄR Karlskoga FIF10,07
4Mathias Waernulf -02VÄS Västerås FK10,47
5Theo Lindén -02GOT VIF Gute10,54
6Oliver Åström -02VÄS Västerås FK10,96
7Karl-William Einarsson -02NÄR Wedevågs IF11,23
8Gabriel Rosmar -02GOT VIF Gute11,93

    P14 80 M  HEAT 2  Vind +2,0  
1Emil Johansson -02STO Väsby IK9,70Final
2Rasmus Skoglund -02UPP Upsala IF9,75Final
3Tim Singmandeewised -02VÄS Västerås FK9,83Final
4Julius Berg -02DAL Stora Tuna IK10,24
5Arman Zehtab Fard -02UPP IFK Märsta10,30
6Jonathan Johnsson -02NÄR KFUM Örebro11,01
7Elias Åström -02NÄR KFUM Örebro11,03
-Milo Wahlgren -02STO Bromma IFDNF

    P14 80 M  HEAT 3  Vind +0,8  
1Gabriel Vikic -02GOT VIF Gute9,43Final
2Hussein Al Khawaja -02STO Spårvägens FK9,68Final
3Simon Plesse -02UPP Upsala IF9,85Final
4Nicklas Sjöblom -02UPP Rånäs 4H9,99Final
5Olle Ek -02SÖD Råby-Rekarne FIF10,38
6Arvid Johansson -02DAL Stora Tuna IK10,94
7Rasmus Rågstad -02NÄR Stocksäters IF12,43

    P14 80 M  FINAL  Vind +1,4  2016-09-10
1Gabriel Vikic -02GOT VIF Gute9,38
2Zion Eriksson -02STO Täby IS9,51
3Hussein Al Khawaja -02STO Spårvägens FK9,72
4Emil Johansson -02STO Väsby IK9,84
5Simon Plesse -02UPP Upsala IF9,85
6Tim Singmandeewised -02VÄS Västerås FK9,87
7Rasmus Skoglund -02UPP Upsala IF9,94
-Nicklas Sjöblom -02UPP Rånäs 4HDNF

    P14 300 M  HEAT 1    2016-09-11
1Arvid Johansson -02DAL Stora Tuna IK42,05
2Adam Greisz -02DAL Falu IK44,03
3Karl-William Einarsson -02NÄR Wedevågs IF44,28
4Joel Andersson -02DAL Leksands IF45,39
5Noha Olsson -02NÄR KFUM Örebro45,53

    P14 300 M  HEAT 2    
1Oliver Gao -02STO Hässelby SK41,06
2Tim Singmandeewised -02VÄS Västerås FK41,25
3Mathias Waernulf -02VÄS Västerås FK41,86
4August Kallin -02VÄS Västerås FK42,29
5Olle Ek -02SÖD Råby-Rekarne FIF42,62

    P14 300 M  HEAT 3    
1Gabriel Vikic -02GOT VIF Gute36,31
2Zion Eriksson -02STO Täby IS37,57
3Gustav Harning -02UPP Ununge IF38,15
4Emil Johansson -02STO Väsby IK38,67
5Rasmus Skoglund -02UPP Upsala IF39,31
6Viktor Palmén -02VÄR Karlskoga FIF40,26

    P14 300 M  SAMLAD LISTA    
1Gabriel Vikic -02GOT VIF Gute36,31
2Zion Eriksson -02STO Täby IS37,57
3Gustav Harning -02UPP Ununge IF38,15
4Emil Johansson -02STO Väsby IK38,67
5Rasmus Skoglund -02UPP Upsala IF39,31
6Viktor Palmén -02VÄR Karlskoga FIF40,26
7Oliver Gao -02STO Hässelby SK41,06
8Tim Singmandeewised -02VÄS Västerås FK41,25
9Mathias Waernulf -02VÄS Västerås FK41,86
10Arvid Johansson -02DAL Stora Tuna IK42,05
11August Kallin -02VÄS Västerås FK42,29
12Olle Ek -02SÖD Råby-Rekarne FIF42,62
13Adam Greisz -02DAL Falu IK44,03
14Karl-William Einarsson -02NÄR Wedevågs IF44,28
15Joel Andersson -02DAL Leksands IF45,39
16Noha Olsson -02NÄR KFUM Örebro45,53

    P14 800 M  HEAT 1    2016-09-10
1Adam Greisz -02DAL Falu IK2.27,39
2Noha Olsson -02NÄR KFUM Örebro2.33,73
3Oliver Åström -02VÄS Västerås FK2.38,29
4Tobias Sjöstedt -02SÖD SLK Oxelösund2.45,08
5Rasmus Rågstad -02NÄR Stocksäters IF2.56,61
6Fredrik Sundvall -02GÄS Gefle IF3.10,44

    P14 800 M  HEAT 2    
1Gustav Harning -02UPP Ununge IF2.03,87
2Hussein Al Khawaja -02STO Spårvägens FK2.10,78
3Nils Bergström -02DAL Stora Tuna IK2.12,14
4Tor Ekström -02STO Bromma IF2.14,36
5Julius Mördrup -02STO IFK Lidingö2.14,93
6August Kallin -02VÄS Västerås FK2.15,32
7Eric Björfors -02UPP Rånäs 4H2.16,96
8Wilhelm Bergentz -02NÄR Thoren Track&Field2.18,31
9Alexander Andersson -02STO Turebergs FK2.21,75

    P14 800 M  SAMLAD LISTA    
1Gustav Harning -02UPP Ununge IF2.03,87
2Hussein Al Khawaja -02STO Spårvägens FK2.10,78
3Nils Bergström -02DAL Stora Tuna IK2.12,14
4Tor Ekström -02STO Bromma IF2.14,36
5Julius Mördrup -02STO IFK Lidingö2.14,93
6August Kallin -02VÄS Västerås FK2.15,32
7Eric Björfors -02UPP Rånäs 4H2.16,96
8Wilhelm Bergentz -02NÄR Thoren Track&Field2.18,31
9Alexander Andersson -02STO Turebergs FK2.21,75
10Adam Greisz -02DAL Falu IK2.27,39
11Noha Olsson -02NÄR KFUM Örebro2.33,73
12Oliver Åström -02VÄS Västerås FK2.38,29
13Tobias Sjöstedt -02SÖD SLK Oxelösund2.45,08
14Rasmus Rågstad -02NÄR Stocksäters IF2.56,61
15Fredrik Sundvall -02GÄS Gefle IF3.10,44

    P14 2000 M      2016-09-11
1Nils Bergström -02DAL Stora Tuna IK6.24,25
2Wilhelm Bergentz -02NÄR Thoren Track&Field6.25,06
3Julius Mördrup -02STO IFK Lidingö6.27,68
4Alexander Andersson -02STO Turebergs FK6.32,65
5August Kallin -02VÄS Västerås FK7.14,92
6William Rune -02STO Bromma IF7.16,60
7Eric Björfors -02UPP Rånäs 4H7.30,17
8Tobias Sjöstedt -02SÖD SLK Oxelösund8.14,88
9Gustav Harning -02UPP Ununge IF8.18,60
10Oliver Åström -02VÄS Västerås FK8.20,52
11Rasmus Rågstad -02NÄR Stocksäters IF8.32,09

    P14 1500 M HINDER      2016-09-10
1Wilhelm Bergentz -02NÄR Thoren Track&Field5.03,89
2William Rune -02STO Bromma IF5.22,07
3Noha Olsson -02NÄR KFUM Örebro5.25,29
4August Kallin -02VÄS Västerås FK5.36,02
5Tobias Sjöstedt -02SÖD SLK Oxelösund5.52,99
6David Mörck -02VÄS Västerås FK6.25,99
7Rasmus Rågstad -02NÄR Stocksäters IF6.35,61

    P14 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind -3,8  2016-09-11
1Simon Plesse -02UPP Upsala IF12,61Final
2Ludvig All -02STO Täby IS12,74Final
3Fred Österblom -02STO Täby IS13,09Final
4Rasmus Skoglund -02UPP Upsala IF13,24Final
5Olle Ek -02SÖD Råby-Rekarne FIF15,18
6Oliver Smidskog -02VÄS Västerås FK15,79

    P14 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,8  
1Oscar Edlund -02STO Täby IS11,88Final
2Jesper Åström -02STO Bromma IF12,48Final
3Johan Hannegård -02STO IFK Lidingö12,50Final
4Emil Johansson -02STO Väsby IK12,88Final
5David Mörck -02VÄS Västerås FK15,10
6Elias Åström -02NÄR KFUM Örebro15,72

    P14 80 M HÄCK  FINAL  Vind -3,2  2016-09-11
1Oscar Edlund -02STO Täby IS11,51
2Emil Johansson -02STO Väsby IK12,41
3Ludvig All -02STO Täby IS12,44
4Johan Hannegård -02STO IFK Lidingö12,57
5Jesper Åström -02STO Bromma IF12,74
6Fred Österblom -02STO Täby IS13,16
7Rasmus Skoglund -02UPP Upsala IF13,43
-Simon Plesse -02UPP Upsala IFDNF

    P14 300 M HÄCK  HEAT 1    2016-09-10
1Rasmus Skoglund -02UPP Upsala IF45,10
2Fred Österblom -02STO Täby IS47,21
3David Mörck -02VÄS Västerås FK49,42

    P14 300 M HÄCK  HEAT 2    
1Olle Ek -02SÖD Råby-Rekarne FIF47,74
2Noha Olsson -02NÄR KFUM Örebro52,15
3Oliver Smidskog -02VÄS Västerås FK54,88
-Simon Plesse -02UPP Upsala IFDNS

    P14 300 M HÄCK  HEAT 3    
1Oscar Edlund -02STO Täby IS39,71
2Ludvig All -02STO Täby IS43,16
3Samuel Eriksson -02UPP Rånäs 4H43,26
4Emil Johansson -02STO Väsby IK43,31
5Johan Hannegård -02STO IFK Lidingö43,99
6David Århammar -02STO IF Linnéa46,24

    P14 300 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Oscar Edlund -02STO Täby IS39,71
2Ludvig All -02STO Täby IS43,16
3Samuel Eriksson -02UPP Rånäs 4H43,26
4Emil Johansson -02STO Väsby IK43,31
5Johan Hannegård -02STO IFK Lidingö43,99
6Rasmus Skoglund -02UPP Upsala IF45,10
7David Århammar -02STO IF Linnéa46,24
8Fred Österblom -02STO Täby IS47,21
9Olle Ek -02SÖD Råby-Rekarne FIF47,74
10David Mörck -02VÄS Västerås FK49,42
11Noha Olsson -02NÄR KFUM Örebro52,15
12Oliver Smidskog -02VÄS Västerås FK54,88

    P14 HÖJD      2016-09-11
1Johan Burvall -02GOT VIF Gute1,75
2Oliver Papinski -02STO Täby IS1,72
3Samuel Eriksson -02UPP Rånäs 4H1,69
4Erik Dahlberg -02STO Turebergs FK1,63
5Oscar Edlund -02STO Täby IS1,63
6Emil Johansson -02STO Väsby IK1,60
7Sebastian Isaksson -02STO Täby IS1,54
8Måns Boshuis -02STO IFK Lidingö1,51
9Adam Greisz -02DAL Falu IK1,51
10Gabriel Axelsson -02UPP Upsala IF1,46
10Elias Åström -02NÄR KFUM Örebro1,46
10Tim Singmandeewised -02VÄS Västerås FK1,46
10Nicklas Sjöblom -02UPP Rånäs 4H1,46
14Victor Sahlin -02SÖD SLK Oxelösund1,46
15Arvid Johansson -02DAL Stora Tuna IK1,46
16Rasmus Rågstad -02NÄR Stocksäters IF1,36
17Tobias Sjöstedt -02SÖD SLK Oxelösund1,26


Gabriel Axelsson
Arvid Johansson
Tobias Sjöstedt
Måns Boshuis
Elias Åström
Rasmus Rågstad
Oscar Edlund
Oliver Papinski
Emil Johansson
Tim Singmandeewised
Nicklas Sjöblom
Samuel Eriksson
Johan Burvall
Sebastian Isaksson
Erik Dahlberg
Victor Sahlin
Adam Greisz
126 131 136 141 146 151 154 157 160 163 166 169 172 175 177
            o   o   xxx
        xo  o   xo  xxx
xo
                o   o   xxx
            o   o   xxx
xo  xo  xo  xxx
                        o   o   o   xo  xxx
                o   o   o   xo  o   xxo xxo o   xxo xxx
                o   xxo xo  xxo xxo xxx
o   o   o   o   o   xxx
            o   o   -
                        o   xxo o   o   xxo o   xxx
                    o   o   o   o   o   o   o   xxo xxo xxx
                o   o   o   xxx
                            o   o   o   xxx
o               xo          xxx
        o   xo  o   xxo xxx
    P14 STAV      2016-09-10
1Samuel Eriksson -02UPP Rånäs 4H3,37
2Jonathan Howser -02STO Täby IS3,27
3Joel Andersson -02DAL Leksands IF2,97
4Erik Dahlberg -02STO Turebergs FK2,87
5Johannes Jansson -02UPP Östhammar FI2,77


Jonathan Howser
Johannes Jansson
Samuel Eriksson
Joel Andersson
Erik Dahlberg
217 227 237 247 257 267 277 287 297 307 317 327 337 345
                            o   o   o   xo  o   xxx
        o   o   xo  xo  o   xxx
                                o   o   o   xxo xo  x-
                o   o   o   o   xo  xxx
o   o   xo  o   o   xo  xxo o   xxx
    P14 LÄNGD      2016-09-10
1Oscar Edlund -02STO Täby IS6,12
2Oliver Papinski -02STO Täby IS5,71
3Johannes Jansson -02UPP Östhammar FI5,66
4Simon Plesse -02UPP Upsala IF5,45
5Måns Boshuis -02STO IFK Lidingö5,31
6Ludvig All -02STO Täby IS5,23
7Alfred Aakre -02VÄR IF Göta5,11
8Viktor Palmén -02VÄR Karlskoga FIF5,11
9Arman Zehtab Fard -02UPP IFK Märsta5,06
10Julius Berg -02DAL Stora Tuna IK5,03
11David Århammar -02STO IF Linnéa4,92
12Sebastian Isaksson -02STO Täby IS4,78
13Adam Greisz -02DAL Falu IK4,63
14Karl-William Einarsson -02NÄR Wedevågs IF4,60
15Elias Åström -02NÄR KFUM Örebro4,58
16Hjalmar Isberg -02DAL Stora Tuna IK4,47
17Jonathan Johnsson -02NÄR KFUM Örebro4,19
18Oliver Smidskog -02VÄS Västerås FK4,17
19Nicklas Sjöblom -02UPP Rånäs 4H4,13
20Gabriel Rosmar -02GOT VIF Gute3,70
21Evald Håkansson -02VÄR Karlskoga FIF1,72
-Tim Singmandeewised -02VÄS Västerås FK0,00
-Joel Andersson -02DAL Leksands IF0,00
-Natthaphon Muanngoen -02GÄS Gefle IF0,00

Oliver Smidskog
Hjalmar Isberg
Tim Singmandeewised
Ludvig All
Jonathan Johnsson
Oscar Edlund
David Århammar
Nicklas Sjöblom
Gabriel Rosmar
Joel Andersson
Karl-William Einarsson
Arman Zehtab Fard
Elias Åström
Evald Håkansson
Adam Greisz
Viktor Palmén
Johannes Jansson
Oliver Papinski
Alfred Aakre
Måns Boshuis
Natthaphon Muanngoen
Julius Berg
Sebastian Isaksson
Simon Plesse
 403 -0,9   414 -0,4   417 +0,8
 438 -0,7   447 +0,5   424 +0,8
   x -0,6     x +1,2     x +1,2
 521 +0,9     x +1,1   517 +1,2     x +0,7   523 +0,6     x +0,0
   x +0,4   419 +0,5     x +0,6
 574 +0,5   541 -1,2   612 +0,7     -          x +1,1     x +0,4
 492 +0,9   489 -0,9     x +0,3
 413 +1,2     -          -
 370 +1,5     -          -
   x -0,5     x -0,8     x +0,5
 460 +0,0   437 -0,5   456 +0,6
   x +0,4   506 -0,2   505 -0,3
   x +0,9     x +0,0   458 -1,0
 172 +0,4     x -0,2     x +0,0
 452 +0,0   445 -0,2   463 +0,5
   x +0,6   511 -0,2     x +1,1     x +1,0     x +1,8   502 +0,6
 566 +0,4     x +1,1   559 +0,2     x +1,2     x +1,5   559 +1,6
 536 +0,3   528 +1,3   557 +0,6   566 +0,8   532 +0,5   571 +0,8
 511 -0,7     x +0,5   504 +0,4     x +1,3     x +1,0   501 +1,3
 527 -1,1   476 +0,0   513 +0,3   492 +1,0     x +0,5   531 +2,0
   x -0,5     x +1,3     -
   x -0,8   503 +0,9   455 +0,0
 421 +0,5     x +0,9   478 +1,2
 493 +1,1   545 +0,8     -
    P14 TRESTEG      2016-09-11
1Oliver Papinski -02STO Täby IS12,11
2David Århammar -02STO IF Linnéa11,98
3Ludvig All -02STO Täby IS11,94
4Jesper Åström -02STO Bromma IF11,21
5Johan Burvall -02GOT VIF Gute11,16
6Oliver Gao -02STO Hässelby SK11,01
7Viktor Palmén -02VÄR Karlskoga FIF10,78
8Jonathan Johnsson -02NÄR KFUM Örebro10,53
9Olle Ek -02SÖD Råby-Rekarne FIF10,43
10Elias Åström -02NÄR KFUM Örebro10,18
11Oliver Smidskog -02VÄS Västerås FK9,58
David Mörck -02VÄS Västerås FK0,00

Johan Burvall
David Århammar
Jonathan Johnsson
Oliver Gao
Elias Åström
Oliver Papinski
Viktor Palmén
Ludvig All
David Mörck
Olle Ek
Oliver Smidskog
Jesper Åström
1084 +2,2  1098 +3,8  1113 +0,6     x       1098 +2,1  1116 +1,2
1158 +1,9  1176 +2,0  1161 +1,1  1190 +3,0     x       1198 +2,8
 969 +2,9   977 +2,9  1053 +4,5  1021 +2,6  1005 +5,1  1025 +2,9
1094 +3,1  1101 +1,8  1092 +2,2  1060 +0,6     x       1090 +2,1
 965 +3,7   934 +1,4  1018 +3,2
1145 +2,8  1173 +2,7     x       1195 +1,2  1182 +2,9  1211 +2,5
1078 +4,0     x          x       1054 +0,9  1025 +2,1     x
1147 +3,7  1157 +2,3     x          x       1165 +1,8  1194 +3,8
   x          x          -
1007 +4,4  1018 +1,9  1043 +3,5
 931 +3,8   914 +2,0   958 +3,3
   x          x       1107 +2,0     x       1121 +2,8     x
    P14 KULA 4,0      2016-09-10
1Nicklas Sjöblom -02UPP Rånäs 4H12,67
2Samuel Eriksson -02UPP Rånäs 4H11,88
3Robin Isaksson -02STO IFK Lidingö11,54
4Jonathan Howser -02STO Täby IS11,32
5Axel Hedman Lundberg -02DAL Djurmo-Sifferbo IF10,99
6Jesper Åström -02STO Bromma IF10,60
7Oliver Papinski -02STO Täby IS10,49
8Victor Sahlin -02SÖD SLK Oxelösund9,82
9Evald Håkansson -02VÄR Karlskoga FIF9,12
10Gabriel Axelsson -02UPP Upsala IF9,03
11Alfons Haals -02VÄS Västerås FK8,91
12David Mörck -02VÄS Västerås FK8,90
13Arvid Johansson -02DAL Stora Tuna IK8,85
14Oskar Hjelte -02NÄR Stocksäters IF8,78
15Erik Lindkvist -02NÄR Wedevågs IF8,60
16Joel Andersson -02DAL Leksands IF8,46
17Hjalmar Isberg -02DAL Stora Tuna IK8,26
18Alfred Aakre -02VÄR IF Göta7,99
19Viktor Palmén -02VÄR Karlskoga FIF7,43
20Fredrik Sundvall -02GÄS Gefle IF4,85

Oliver Papinski
Alfons Haals
Robin Isaksson
Joel Andersson
David Mörck
Arvid Johansson
Samuel Eriksson
Erik Lindkvist
Victor Sahlin
Fredrik Sundvall
Alfred Aakre
Jesper Åström
Nicklas Sjöblom
Viktor Palmén
Axel Hedman Lundberg
Gabriel Axelsson
Hjalmar Isberg
Jonathan Howser
Oskar Hjelte
Evald Håkansson
1049  1042  1018     -     -     -
 891     x   870     -     -     -
1129  1148  1154  1062  1065  1091
 826   846   792     -     -     -
   x   835   890     -     -     -
 885   800   865     -     -     -
1149  1188  1174     x  1124     x
 860   820   830     -     -     -
 908     x   980   966     x   982
 485   462   403     -     -     -
 767   799   789     -     -     -
1060     x   956  1056     x  1026
   x  1138  1209  1170  1267     -
 743     -     -     -     -     -
1057  1036  1085  1045  1012  1099
 888   903     x     -     -     -
 795   801   826     -     -     -
 909  1045  1038  1132  1036   976
 705   865   878     -     -     -
 912   862   774     -     -     -
    P14 DISKUS 1,0      2016-09-11
1Robin Isaksson -02STO IFK Lidingö35,30
2Alfons Haals -02VÄS Västerås FK33,09
3Johannes Jansson -02UPP Östhammar FI32,54
4Axel Hedman Lundberg -02DAL Djurmo-Sifferbo IF29,76
5Evald Håkansson -02VÄR Karlskoga FIF27,76
6Tristan Cales -02GOT VIF Gute27,51
7Victor Sahlin -02SÖD SLK Oxelösund27,13
8Karl-William Einarsson -02NÄR Wedevågs IF25,87
9Zion Eriksson -02STO Täby IS24,57
10Erik Lindkvist -02NÄR Wedevågs IF23,46
11Gabriel Axelsson -02UPP Upsala IF23,17
12Theo Lindén -02GOT VIF Gute22,28
13Oskar Hjelte -02NÄR Stocksäters IF19,31
14Hjalmar Isberg -02DAL Stora Tuna IK16,93
15Oliver Åström -02VÄS Västerås FK16,12
-Oscar Edlund -02STO Täby IS0,00

Alfons Haals
Oscar Edlund
Theo Lindén
Zion Eriksson
Johannes Jansson
Hjalmar Isberg
Victor Sahlin
Oskar Hjelte
Axel Hedman Lundberg
Gabriel Axelsson
Tristan Cales
Erik Lindkvist
Evald Håkansson
Karl-William Einarsson
Oliver Åström
Robin Isaksson
   x  3019  2633     x  3282  3309
   -     x     -
   x  2007  2228
   x  2457     x
3021  2809  2796     x  2764  3254
1605     x  1693
2713     x     x     x     x     x
   x  1931     x
2950     x     x  2697     x  2976
2317     x  2220
2388  2751     x  2085  2169  2501
2346  2123     x
2628     x     x  2683  2776  2439
1882     x  2553     x     x  2587
1612     x  1469
3525     x  3171     x     x  3530
    P14 SLÄGGA 4,0      2016-09-10
1Robin Isaksson -02STO IFK Lidingö45,86
2Alfons Haals -02VÄS Västerås FK44,49
3Gustav Andersson -02STO IFK Lidingö41,43
4Victor Sahlin -02SÖD SLK Oxelösund34,55
5Samuel Eriksson -02UPP Rånäs 4H33,12
6Axel Hedman Lundberg -02DAL Djurmo-Sifferbo IF32,76
7Erik Lindkvist -02NÄR Wedevågs IF30,30
8Karl-William Einarsson -02NÄR Wedevågs IF23,22
9Oskar Hjelte -02NÄR Stocksäters IF21,73
10Oliver Smidskog -02VÄS Västerås FK21,14
11Gabriel Axelsson -02UPP Upsala IF15,76
-Nicklas Sjöblom -02UPP Rånäs 4H0,00
-Oliver Gao -02STO Hässelby SK0,00
-Arman Zehtab Fard -02UPP IFK Märsta0,00

Karl-William Einarsson
Axel Hedman Lundberg
Victor Sahlin
Gustav Andersson
Samuel Eriksson
Nicklas Sjöblom
Oskar Hjelte
Oliver Smidskog
Erik Lindkvist
Robin Isaksson
Gabriel Axelsson
Alfons Haals
Oliver Gao
Arman Zehtab Fard
2183  2322  2104     x     -     -
2848  3276     x     x     x     x
3044     x  3455  3277     x  3306
   x  3434  4012  4143  3890  4020
   x  2710  2828     x     x  3312
   x     -     -
   x     x  2173
2114     x     -
3030  2943     x  2968  2646     x
4555  4585     x     x  4586  4403
1426  1375  1576
4449     x     x     x     x     x
   x     x     x
   x     -     -
    P14 SPJUT 600      2016-09-11
1Robin Isaksson -02STO IFK Lidingö46,60
2Axel Hedman Lundberg -02DAL Djurmo-Sifferbo IF39,37
3Emanuel Lindqvist -02STO Tyresö FK36,90
4Johannes Jansson -02UPP Östhammar FI35,80
5Hjalmar Isberg -02DAL Stora Tuna IK35,51
6Jonathan Howser -02STO Täby IS33,74
7Oskar Hjelte -02NÄR Stocksäters IF32,82
8Gabriel Axelsson -02UPP Upsala IF31,34
9Erik Lindkvist -02NÄR Wedevågs IF30,96
10Victor Sahlin -02SÖD SLK Oxelösund30,61
11Evald Håkansson -02VÄR Karlskoga FIF29,93
12Zion Eriksson -02STO Täby IS27,39
13Alfons Haals -02VÄS Västerås FK27,12
14Joel Andersson -02DAL Leksands IF21,53

Johannes Jansson
Zion Eriksson
Robin Isaksson
Gabriel Axelsson
Oskar Hjelte
Jonathan Howser
Emanuel Lindqvist
Victor Sahlin
Joel Andersson
Axel Hedman Lundberg
Hjalmar Isberg
Alfons Haals
Erik Lindkvist
Evald Håkansson
   x     x  3381     x     x  3580
   x     x  2739
   x  4291  4360  4368     x  4660
2992  3043  3134     x  2934     x
   x  3035  3110  3282     x  2649
   x  3374     x  2859     x     x
3690  3248  3322     x  3335     x
   x  3061     x
2153  2133     x
   x  3190  3701  3937  3501  3534
2881  3551  3422     x     x     x
2712  2452     x
2982  3096     x
2985  2993  2941
    P14 4x80 M  HEAT 1     2016-09-10
1_STOCKHOLM orange37,62
David Århammar - Oliver Papinski - Oscar Edlund - Oliver Gao
2_VÄSTMANLAND40,94
August Kallin - Oliver Smidskog - Mathias Waernulf - Tim Singmandeewised
3_NÄRKE43,89
Noha Olsson - Elias Åström - KW Einarsson - Rasmus Rågstad

    P14 4x80 M  HEAT 2     
1_STOCKHOLM vit37,56
Måns Boshuis - Zion Eriksson - Sebastian Isaksson - Emil Johansson
2_UPPLAND38,42
Johannes Jansson - Samuel Eriksson - Simon Plesse - Rasmus Skoglund
3_GOTLAND39,55
Theo Lindén - Johan Burvall - Gabriel Vikic - Anton Nygren
4_DALARNA42,12
Adam Greisz - Hjalmar Isberg - Nils Bergström - Julius Berg

    P14 4x80 M  SAMLAD LISTA    
1_STOCKHOLM vit37,56
Måns Boshuis - Zion Eriksson - Sebastian Isaksson - Emil Johansson
2_STOCKHOLM orange37,62
David Århammar - Oliver Papinski - Oscar Edlund - Oliver Gao
3_UPPLAND38,42
Johannes Jansson - Samuel Eriksson - Simon Plesse - Rasmus Skoglund
4_GOTLAND39,55
Theo Lindén - Johan Burvall - Gabriel Vikic - Anton Nygren
5_VÄSTMANLAND40,94
August Kallin - Oliver Smidskog - Mathias Waernulf - Tim Singmandeewised
6_DALARNA42,12
Adam Greisz - Hjalmar Isberg - Nils Bergström - Julius Berg
7_NÄRKE43,89
Noha Olsson - Elias Åström - KW Einarsson - Rasmus Rågstad

    P13 60 M  HEAT 1  Vind -1,4  2016-09-10
1Elias Lind -03STO Hässelby SK7,91Semi
2Arvid Wändesjö -03STO Tyresö FK7,99Semi
3Jesper Ahlin -03STO Väsby IK8,09Semi
4Ludvig Reinsson -03UPP Ununge IF8,36Semi
5David Gyllenswärd -03STO IFK Lidingö8,53Semi
6Joel Jonsson -03GÄS Hofors AIF9,20
7Gustav Hammarson -03GÄS Gefle IF9,29

    P13 60 M  HEAT 2  Vind -1,4  
1Viktor Wall -03STO Tyresö FK7,75Semi
2Sebastian Eriksson -03UPP Alunda SK7,85Semi
3Viktor Hedman -03GÄS Högbo GIF8,36Semi
4Kalle Georgsson -03GÄS Högbo GIF8,37Semi
5Viktor Sjökvist -03NÄR Stocksäters IF8,66
6Emil Hörnfeldt Svavarsson -03DAL Kvarnsvedens GoIF9,11
7Tor Svensson -03DAL Kvarnsvedens GoIF9,67
8Emil Jandeberg -03VÄS Västerås FK10,49

    P13 60 M  HEAT 3  Vind -1,5  
1Oliver Ellström -03VÄR IF Göta8,16Semi
2Viktor Frisk -03SÖD IFK Gnesta8,17Semi
3Alex Pettersson -03GOT VIF Gute8,39Semi
4Lukas Holm -03GÄS Gefle IF8,83
5Alexander Ebbestad -03UPP Upsala IF9,01
6Elias Björk -03DAL Kvarnsvedens GoIF9,22
7Lukas Ellström -03VÄR IF Göta9,35
8David Sjöblom -03VÄS Västerås FK9,49

    P13 60 M  HEAT 4  Vind -1,6  
1Edvin Livak -03STO Bromma IF7,83Semi
2Ishak Sadek -03GÄS Gefle IF7,97Semi
3Erik Wrede -03SÖD Råby-Rekarne FIF8,36Semi
4Lucas Ulegård -03VÄS Västerås FK8,49Semi
5Rasmus Rågberger -03VÄS Västerås FK8,68
6Fritz Moström -03VÄR IF Göta8,84
7Otto Björfors -03UPP Rånäs 4H9,52
8Erik Granstedt -03VÄS Västerås FK9,85

    P13 60 M  SEMIFINAL 1  Vind +1,7  2016-09-10
1Edvin Livak -03STO Bromma IF7,70Final
2Ishak Sadek -03GÄS Gefle IF7,73Final
3Elias Lind -03STO Hässelby SK7,86Final
4Arvid Wändesjö -03STO Tyresö FK7,92Final
5Viktor Hedman -03GÄS Högbo GIF8,20
6Kalle Georgsson -03GÄS Högbo GIF8,22
7Erik Wrede -03SÖD Råby-Rekarne FIF8,29
8Lucas Ulegård -03VÄS Västerås FK8,46

    P13 60 M  SEMIFINAL 2  Vind +1,3  
1Viktor Wall -03STO Tyresö FK7,64Final
2Sebastian Eriksson -03UPP Alunda SK7,75Final
3Oliver Ellström -03VÄR IF Göta8,04Final
4Jesper Ahlin -03STO Väsby IK8,09Final
5Viktor Frisk -03SÖD IFK Gnesta8,13
6Ludvig Reinsson -03UPP Ununge IF8,25
7Alex Pettersson -03GOT VIF Gute8,26
8David Gyllenswärd -03STO IFK Lidingö8,41

    P13 60 M  FINAL  Vind +0,5  2016-09-10
1Viktor Wall -03STO Tyresö FK7,68
2Sebastian Eriksson -03UPP Alunda SK7,78
3Ishak Sadek -03GÄS Gefle IF7,81
4Edvin Livak -03STO Bromma IF7,86
5Elias Lind -03STO Hässelby SK7,87
6Arvid Wändesjö -03STO Tyresö FK8,05
7Oliver Ellström -03VÄR IF Göta8,06
8Jesper Ahlin -03STO Väsby IK8,11

    P13 200 M  HEAT 1  Vind -2,2  2016-09-11
1Eemeli Peura -03UPP Upsala IF29,44
2Joel Jonsson -03GÄS Hofors AIF29,85
3Erik Granstedt -03VÄS Västerås FK31,82
4Arvid Landström -03DAL Kvarnsvedens GoIF33,41
5Filip Åström -03NÄR KFUM Örebro35,83

    P13 200 M  HEAT 2  Vind -1,8  
1Ludvig Reinsson -03UPP Ununge IF27,57
2Fritz Moström -03VÄR IF Göta29,39
3Pelle Karlsson -03VÄS Götlunda IF30,40
4Elias Björk -03DAL Kvarnsvedens GoIF30,71
5Måns Sandmark -03GÄS Gefle IF31,79
6Axel Karlsson -03GOT VIF Gute33,13

    P13 200 M  HEAT 3  Vind -3,0  
1Viktor Sjökvist -03NÄR Stocksäters IF27,82
2Erik Wrede -03SÖD Råby-Rekarne FIF27,97
3Albin Wallenius -03VÄS Västerås FK29,47
4Lukas Holm -03GÄS Gefle IF29,77
5Alexander Ebbestad -03UPP Upsala IF29,98
6Nils Ekroth -03UPP Upsala IF30,02

    P13 200 M  HEAT 4  Vind -2,5  
1Edvin Livak -03STO Bromma IF26,40
2Kalle Georgsson -03GÄS Högbo GIF26,54
3Oliver Ellström -03VÄR IF Göta26,76
4Viktor Hedman -03GÄS Högbo GIF26,88
5Alex Pettersson -03GOT VIF Gute27,10
6Markus Moberg -03STO Hammarby IF27,84

    P13 200 M  HEAT 5  Vind -2,5  
1Viktor Wall -03STO Tyresö FK25,02
2Viktor Frisk -03SÖD IFK Gnesta26,04
3Sebastian Eriksson -03UPP Alunda SK26,05
4Arvid Wändesjö -03STO Tyresö FK26,29
5Ishak Sadek -03GÄS Gefle IF26,60
6Niklas Wall -03STO Tyresö FK27,19

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Viktor Wall -03STO Tyresö FK25,02
2Viktor Frisk -03SÖD IFK Gnesta26,04
3Sebastian Eriksson -03UPP Alunda SK26,05
4Arvid Wändesjö -03STO Tyresö FK26,29
5Edvin Livak -03STO Bromma IF26,40
6Kalle Georgsson -03GÄS Högbo GIF26,54
7Ishak Sadek -03GÄS Gefle IF26,60
8Oliver Ellström -03VÄR IF Göta26,76
9Viktor Hedman -03GÄS Högbo GIF26,88
10Alex Pettersson -03GOT VIF Gute27,10
11Niklas Wall -03STO Tyresö FK27,19
12Ludvig Reinsson -03UPP Ununge IF27,57
13Viktor Sjökvist -03NÄR Stocksäters IF27,82
14Markus Moberg -03STO Hammarby IF27,84
15Erik Wrede -03SÖD Råby-Rekarne FIF27,97
16Fritz Moström -03VÄR IF Göta29,39
17Eemeli Peura -03UPP Upsala IF29,44
18Albin Wallenius -03VÄS Västerås FK29,47
19Lukas Holm -03GÄS Gefle IF29,77
20Joel Jonsson -03GÄS Hofors AIF29,85
21Alexander Ebbestad -03UPP Upsala IF29,98
22Nils Ekroth -03UPP Upsala IF30,02
23Pelle Karlsson -03VÄS Götlunda IF30,40
24Elias Björk -03DAL Kvarnsvedens GoIF30,71
25Måns Sandmark -03GÄS Gefle IF31,79
26Erik Granstedt -03VÄS Västerås FK31,82
27Axel Karlsson -03GOT VIF Gute33,13
28Arvid Landström -03DAL Kvarnsvedens GoIF33,41
29Filip Åström -03NÄR KFUM Örebro35,83

    P13 600 M  HEAT 1    2016-09-10
1Viktor Hedman -03GÄS Högbo GIF1.48,11
2Evert Jonsson -03UPP Bålsta IK1.48,56
3Joel Jonsson -03GÄS Hofors AIF1.50,02
4Alexander Ebbestad -03UPP Upsala IF1.52,22
5Eemeli Peura -03UPP Upsala IF1.52,40
6Lukas Holm -03GÄS Gefle IF1.53,41
7Gustav Hammarson -03GÄS Gefle IF1.57,36
8Tor Svensson -03DAL Kvarnsvedens GoIF2.03,00
9Axel Karlsson -03GOT VIF Gute2.05,20
10Niklas Lönnqvist -03SÖD Ärla IF2.05,84
11Arvid Landström -03DAL Kvarnsvedens GoIF2.07,78
12Filip Åström -03NÄR KFUM Örebro2.18,53

    P13 600 M  HEAT 2    
1Viktor Frisk -03SÖD IFK Gnesta1.32,26
2Albin Wallenius -03VÄS Västerås FK1.39,54
3Kalle Georgsson -03GÄS Högbo GIF1.39,75
4Albert Henriksson -03STO Åkersberga SK1.40,94
5Victor Björk -03STO IFK Lidingö1.41,61
6Casper Elliot -03STO Huddinge AIS1.43,06
7Henrik Franzén -03NÄR KFUM Örebro1.43,60
8Nils Ekroth -03UPP Upsala IF1.45,05
9Arvid Klingberg -03DAL Kvarnsvedens GoIF1.45,37
10Viktor Sjökvist -03NÄR Stocksäters IF1.45,46
11Niklas Wall -03STO Tyresö FK1.46,70
12Emil Tärnvik -03STO Hammarby IF1.46,89
13Ishak Sadek -03GÄS Gefle IF1.50,59

    P13 600 M  SAMLAD LISTA    
1Viktor Frisk -03SÖD IFK Gnesta1.32,26
2Albin Wallenius -03VÄS Västerås FK1.39,54
3Kalle Georgsson -03GÄS Högbo GIF1.39,75
4Albert Henriksson -03STO Åkersberga SK1.40,94
5Victor Björk -03STO IFK Lidingö1.41,61
6Casper Elliot -03STO Huddinge AIS1.43,06
7Henrik Franzén -03NÄR KFUM Örebro1.43,60
8Nils Ekroth -03UPP Upsala IF1.45,05
9Arvid Klingberg -03DAL Kvarnsvedens GoIF1.45,37
10Viktor Sjökvist -03NÄR Stocksäters IF1.45,46
11Niklas Wall -03STO Tyresö FK1.46,70
12Emil Tärnvik -03STO Hammarby IF1.46,89
13Viktor Hedman -03GÄS Högbo GIF1.48,11
14Evert Jonsson -03UPP Bålsta IK1.48,56
15Joel Jonsson -03GÄS Hofors AIF1.50,02
16Ishak Sadek -03GÄS Gefle IF1.50,59
17Alexander Ebbestad -03UPP Upsala IF1.52,22
18Eemeli Peura -03UPP Upsala IF1.52,40
19Lukas Holm -03GÄS Gefle IF1.53,41
20Gustav Hammarson -03GÄS Gefle IF1.57,36
21Tor Svensson -03DAL Kvarnsvedens GoIF2.03,00
22Axel Karlsson -03GOT VIF Gute2.05,20
23Niklas Lönnqvist -03SÖD Ärla IF2.05,84
24Arvid Landström -03DAL Kvarnsvedens GoIF2.07,78
25Filip Åström -03NÄR KFUM Örebro2.18,53

    P13 1500 M      2016-09-11
1Viktor Frisk -03SÖD IFK Gnesta4.44,50
2Albin Wallenius -03VÄS Västerås FK4.51,39
3Victor Björk -03STO IFK Lidingö4.53,03
4Henrik Franzén -03NÄR KFUM Örebro4.56,27
5Viktor Sjökvist -03NÄR Stocksäters IF5.11,79
6Viktor Hedman -03GÄS Högbo GIF5.11,90
7Evert Jonsson -03UPP Bålsta IK5.13,59
8Nils Ekroth -03UPP Upsala IF5.16,76
9Emil Tärnvik -03STO Hammarby IF5.19,14
10Joel Jonsson -03GÄS Hofors AIF5.24,82
11Ishak Sadek -03GÄS Gefle IF5.28,19
12Niklas Lönnqvist -03SÖD Ärla IF5.56,43
13Tor Svensson -03DAL Kvarnsvedens GoIF6.18,58
14Arvid Landström -03DAL Kvarnsvedens GoIF6.32,80
15Filip Åström -03NÄR KFUM Örebro6.53,32
-Kalle Georgsson -03GÄS Högbo GIFDNS

    P13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind -4,4  2016-09-11
1Elias Lind -03STO Hässelby SK9,65Final
2Oliver Ellström -03VÄR IF Göta9,94Final
3Oskari Peura -03UPP Upsala IF10,38Final
4Rikard Throgen-Hedin -03VÄR SK Bore10,76
5Emil Hörnfeldt Svavarsson -03DAL Kvarnsvedens GoIF11,94
6Arvid Landström -03DAL Kvarnsvedens GoIF13,17
7Axel Karlsson -03GOT VIF Gute15,06

    P13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind -2,6  
1Markus Moberg -03STO Hammarby IF9,55Final
2David Thid -03STO Huddinge AIS10,02Final
3Lucas Ulegård -03VÄS Västerås FK10,16Final
4Ludvig Reinsson -03UPP Ununge IF10,53Final
5Teodor Borgius -03STO Hammarby IF10,53Final
6Hugo Liljegren -03STO Turebergs FK10,65
7Erik Wrede -03SÖD Råby-Rekarne FIF10,83
8Lukas Bjuremar -03NÄR KFUM Örebro11,42

    P13 60 M HÄCK  FINAL  Vind -3,2  2016-09-11
1Elias Lind -03STO Hässelby SK9,34
2David Thid -03STO Huddinge AIS9,54
3Markus Moberg -03STO Hammarby IF9,59
4Lucas Ulegård -03VÄS Västerås FK10,00
5Oskari Peura -03UPP Upsala IF10,32
6Teodor Borgius -03STO Hammarby IF10,41
7Ludvig Reinsson -03UPP Ununge IF10,87
8Oliver Ellström -03VÄR IF Göta13,40

    P13 200 M HÄCK  HEAT 1  Vind -2,0  2016-09-10
1Ishak Sadek -03GÄS Gefle IF30,81
2Rikard Throgen-Hedin -03VÄR SK Bore32,28
3Elias Björk -03DAL Kvarnsvedens GoIF33,26
4Eskil Jonsson -03UPP Bålsta IK34,11
5Arvid Landström -03DAL Kvarnsvedens GoIF36,73

    P13 200 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,8  
1Viktor Wall -03STO Tyresö FK27,76
2Markus Moberg -03STO Hammarby IF28,63
3Niklas Wall -03STO Tyresö FK29,31
4Ludvig Reinsson -03UPP Ununge IF30,24
5Oskari Peura -03UPP Upsala IF32,85
-Sebastian Eriksson -03UPP Alunda SKDNF

    P13 200 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Viktor Wall -03STO Tyresö FK27,76
2Markus Moberg -03STO Hammarby IF28,63
3Niklas Wall -03STO Tyresö FK29,31
4Ludvig Reinsson -03UPP Ununge IF30,24
5Ishak Sadek -03GÄS Gefle IF30,81
6Rikard Throgen-Hedin -03VÄR SK Bore32,28
7Oskari Peura -03UPP Upsala IF32,85
8Elias Björk -03DAL Kvarnsvedens GoIF33,26
9Eskil Jonsson -03UPP Bålsta IK34,11
10Arvid Landström -03DAL Kvarnsvedens GoIF36,73

    P13 HÖJD      2016-09-10
1Viktor Wall -03STO Tyresö FK1,74
2Elliot Duvert -03UPP IFK Märsta1,71
3Albin Eriksson -03STO Tyresö FK1,59
4Rikard Throgen-Hedin -03VÄR SK Bore1,47
5Arvid Wändesjö -03STO Tyresö FK1,44
6Viktor Rydåker -03UPP Örbyhus IF1,44
7Edvin Livak -03STO Bromma IF1,44
8Malte Fuchs Edberg -03STO Bromma IF1,41
8Alex Pettersson -03GOT VIF Gute1,41
10Rasmus Rågberger -03VÄS Västerås FK1,41
11David Thid -03STO Huddinge AIS1,36
11David Sjöblom -03VÄS Västerås FK1,36
13Eskil Jonsson -03UPP Bålsta IK1,36
14Emil Hörnfeldt Svavarsson -03DAL Kvarnsvedens GoIF1,31
14Noa Skomorowski -03DAL Kvarnsvedens GoIF1,31
-Axel Karlsson -03GOT VIF Gute0,00


Emil Hörnfeldt Svav.
Arvid Wändesjö
Malte Fuchs Edberg
Eskil Jonsson
Albin Eriksson
David Thid
Edvin Livak
David Sjöblom
Viktor Rydåker
Alex Pettersson
Noa Skomorowski
Rasmus Rågberger
Rikard Throgen-Hedin
Viktor Wall
Elliot Duvert
Axel Karlsson
116 121 126 131 136 141 144 147 150 153 156 159 162 165 168 171 174 177
-   -   o   o   xxx
-   -   -   -   -   xxo o   xxx
-   -   o   -   o   o   xxx
-   -   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   -   xxo o   xxo xxx
-   -   -   -   o   -   -   -   -   -   -   xxx
-   -   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   xxx
-   -   -   xo  xo  xxo o   xxx
-   -   -   o   o   o   xxx
-   -   o   o   xxx
-   -   xo  o   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   xo  xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   -   o   -   o   o   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   xo  o   o   xxo o   xxx
-   xxx
    P13 STAV      2016-09-11
1Elias Lind -03STO Hässelby SK2,77
2Elliot Duvert -03UPP IFK Märsta2,67
3David Thid -03STO Huddinge AIS2,57
4Malte Fuchs Edberg -03STO Bromma IF2,47
5Johan Sundgren -03STO Huddinge AIS2,37
6Teodor Borgius -03STO Hammarby IF2,37
7Otto Björfors -03UPP Rånäs 4H2,27
8Rasmus Rågberger -03VÄS Västerås FK1,67


Rasmus Rågberger
Johan Sundgren
Elliot Duvert
Teodor Borgius
David Thid
Otto Björfors
Malte Fuchs Edberg
Elias Lind
167 187 207 217 227 237 247 257 267 277 290
o   -
    o   o   o   o   o   xxx
                    o   -   o   xo  xxx
        o   o   xxo o   xxx
            xxo o   xo  xo  xxo xxx
    o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xo  xo  o   xxx
    xo  o   o   o   o   xo  o   xxo xxo xxx
    P13 LÄNGD ZON      2016-09-10
1Arvid Wändesjö -03STO Tyresö FK5,82
2David Thid -03STO Huddinge AIS5,53
3Oliver Ellström -03VÄR IF Göta5,52
4Niklas Wall -03STO Tyresö FK5,21
5Noa Skomorowski -03DAL Kvarnsvedens GoIF5,06
6Viktor Frisk -03SÖD IFK Gnesta5,01
7Erik Wrede -03SÖD Råby-Rekarne FIF4,93
8Rasmus Rågberger -03VÄS Västerås FK4,88
9Arvid Klingberg -03DAL Kvarnsvedens GoIF4,69
10Albert Henriksson -03STO Åkersberga SK4,66
11Viktor Rydåker -03UPP Örbyhus IF4,63
12Fritz Moström -03VÄR IF Göta4,57
13Nils Ekroth -03UPP Upsala IF4,52
14Lucas Ulegård -03VÄS Västerås FK4,50
15Emil Hörnfeldt Svavarsson -03DAL Kvarnsvedens GoIF4,48
16Viktor Hedman -03GÄS Högbo GIF4,44
17Eskil Jonsson -03UPP Bålsta IK4,36
18Lukas Holm -03GÄS Gefle IF4,30
19Olof Halvarsson -03NÄR KFUM Örebro4,17
20Tor Svensson -03DAL Kvarnsvedens GoIF3,66
21Gustav Hammarson -03GÄS Gefle IF3,66
22Måns Sandmark -03GÄS Gefle IF3,64
23Axel Karlsson -03GOT VIF Gute3,42
24Emil Jandeberg -03VÄS Västerås FK3,41
25Erik Granstedt -03VÄS Västerås FK3,40
26Filip Åström -03NÄR KFUM Örebro3,07

Fritz Moström
David Thid
Oliver Ellström
Erik Wrede
Noa Skomorowski
Lucas Ulegård
Axel Karlsson
Viktor Frisk
Arvid Klingberg
Viktor Rydåker
Filip Åström
Viktor Hedman
Rasmus Rågberger
Gustav Hammarson
Nils Ekroth
Albert Henriksson
Tor Svensson
Erik Granstedt
Olof Halvarsson
Arvid Wändesjö
Eskil Jonsson
Emil Jandeberg
Lukas Holm
Niklas Wall
Emil Hörnfeldt Svav.
Måns Sandmark
 457 -0,9   452 -0,2   209 -0,7
 527 -0,8     x +0,3   430 -0,8   514 +0,2   537 -0,4   553 +0,7
 499 +0,3   473 +0,2   502 -0,2   513 -0,3   539 -0,1   552 +0,7
 485 -1,0   460 -0,5     x -1,3     x +0,4   478 +0,7   493 +0,3
 503 +0,0   482 -1,0   493 -0,7   497 -0,5   506 +0,7   457 +0,3
 448 -0,3   433 +0,9   450 +1,2
 342 -0,8   339 -0,5   330 +0,2
 489 -0,8   501 -0,0   479 -0,2     x -0,8   462 +0,6   484 -0,6
 469 -1,1   456 +0,0   459 -1,2
 425 -0,4   463 +1,2   457 -0,9
 307 -1,1   276 +0,5   307 -0,1
 444 -1,0   432 +0,0   428 -1,1
 488 -1,0   457 +0,4   476 -0,4   479 -0,1   485 +1,4   463 -1,1
   x -0,3   354 -0,1   366 -0,0
 212 -1,1   452 +0,5   425 -1,1
 428 -1,8   348 +0,6   466 -0,9
 366 -1,0   361 +0,5     x +0,3
 327 -0,8     x +0,3   340 +0,5
 415 -0,8   402 +0,2   417 -0,6
 556 -0,4   538 -0,7     x -1,1   555 -1,1   582 +0,2   568 -0,8
 411 -0,4   436 +0,5   426 -1,3
   x -0,5   341 -1,0   333 -0,8
 401 -1,1   399 -0,0   430 -0,6
 510 -0,7   509 -1,3     x -1,1   508 -0,8   521 +0,2   520 +0,1
 416 -0,8   412 -0,7   448 -0,6
 284 -0,4   364 -1,2   317 -0,2
    P13 TRESTEG ZON      2016-09-11
1Elias Lind -03STO Hässelby SK12,06
2David Thid -03STO Huddinge AIS12,03
3Niklas Wall -03STO Tyresö FK10,88
4Oliver Ellström -03VÄR IF Göta10,87
5Elliot Duvert -03UPP IFK Märsta10,77
6Noa Skomorowski -03DAL Kvarnsvedens GoIF10,66
7Arvid Klingberg -03DAL Kvarnsvedens GoIF10,10
8Lucas Ulegård -03VÄS Västerås FK9,72
9Viktor Rydåker -03UPP Örbyhus IF9,44
10Emil Hörnfeldt Svavarsson -03DAL Kvarnsvedens GoIF9,37
11Hugo Åkers -03DAL Falu IK9,28
12Nils Ekroth -03UPP Upsala IF9,27
13Pelle Karlsson -03VÄS Götlunda IF9,20
14Henrik Franzén -03NÄR KFUM Örebro8,90
15Gustav Wiberg -03SÖD Råby-Rekarne FIF8,48

Viktor Rydåker
Gustav Wiberg
Hugo Åkers
Arvid Klingberg
Noa Skomorowski
Lucas Ulegård
David Thid
Pelle Karlsson
Niklas Wall
Elliot Duvert
Elias Lind
Emil Hörnfeldt Svavarsson
Henrik Franzén
Nils Ekroth
Oliver Ellström
 932 +1,2   944 +2,3   925 +0,5
 848 +3,2   835 +1,8   801 +2,7
 927 +1,1   824 +3,1   928 +1,5
 955 +1,4   948 +2,3   960 +2,3   986 +2,1  1010 +1,3  1008 +1,8
1010 +2,4  1004 +1,3  1066 +2,3  1057 +0,1  1000 +4,3  1057 +1,3
 971 +1,4   918 +1,1     -        972 +2,2   836 +1,8   823 +1,7
1087 +2,2  1118 +2,5     -       1134 +2,5  1126 +2,2  1203 +3,1
 920 +2,3   906 +1,2   905 +3,8
1067 +1,9  1052 +1,1  1088 +3,2  1053 +1,0     x +3,8  1066 +2,8
1077 +0,8  1046 +2,2  1064 +3,3     -          -          -
1181 +1,9  1206 +1,9     -       1186 +2,3  1186 +1,6  1112 +1,9
 920 +0,7   937 +1,8     x +3,3
 890 +1,7     -          -
 902 +2,3   927 +1,7   910 +2,5
1052 +2,8     x +3,0  1078 +2,5  1032 +1,0  1087 +2,5  1070 +2,9
    P13 KULA 3,0      2016-09-11
1Jesper Ahlin -03STO Väsby IK15,65
2Elias Lind -03STO Hässelby SK13,45
3Viktor Wall -03STO Tyresö FK12,55
4Lukas Ellström -03VÄR IF Göta11,56
5Rikard Throgen-Hedin -03VÄR SK Bore11,06
6Arvid Wändesjö -03STO Tyresö FK10,73
7Elliot Duvert -03UPP IFK Märsta10,72
8Leo Bystedt -03VÄS Västerås FK10,67
9Teo Paganus -03STO Turebergs FK9,96
10Sebastian Eriksson -03UPP Alunda SK9,70
11Hugo Åkers -03DAL Falu IK9,65
12Viktor Rydåker -03UPP Örbyhus IF8,84
13Noa Skomorowski -03DAL Kvarnsvedens GoIF8,80
14Alex Pettersson -03GOT VIF Gute8,77
15Lukas Bjuremar -03NÄR KFUM Örebro8,50
16Eskil Jonsson -03UPP Bålsta IK7,95
17Olof Halvarsson -03NÄR KFUM Örebro7,20
18Erik Granstedt -03VÄS Västerås FK6,36
19Gustav Wiberg -03SÖD Råby-Rekarne FIF5,73
20Emil Jandeberg -03VÄS Västerås FK5,12

Arvid Wändesjö
Rikard Throgen-Hedin
Elliot Duvert
Eskil Jonsson
Viktor Rydåker
Emil Jandeberg
Olof Halvarsson
Leo Bystedt
Lukas Bjuremar
Alex Pettersson
Elias Lind
Hugo Åkers
Noa Skomorowski
Erik Granstedt
Lukas Ellström
Jesper Ahlin
Sebastian Eriksson
Teo Paganus
Gustav Wiberg
Viktor Wall
1073  1029     x  1030     -  1032
1026  1022  1106  1036  1007  1064
1048  1027   978  1043     x  1072
   x   795   750
 884     x     x
 512   479   493
 720     x   700
1067  1040   960   957     x   993
 819   763   850
 829   877     -
   -  1345  1185  1265  1329  1229
 869   955   965
 880   792   814
 636   525     x
1156  1108  1065  1073  1138     x
1534     x  1446  1489  1535  1565
 935   923   970
 984   996   923
   x   498   573
1205  1104  1255  1192     -  1148
    P13 DISKUS 0,6      2016-09-10
1Elias Lind -03STO Hässelby SK44,53
2Rikard Throgen-Hedin -03VÄR SK Bore38,07
3Jesper Ahlin -03STO Väsby IK34,77
4Teodor Borgius -03STO Hammarby IF34,33
5Fredrik Frunck -03STO Turebergs FK33,90
6Leo Bystedt -03VÄS Västerås FK33,24
7Martin Sundberg -03STO Hammarby IF32,80
8Teo Paganus -03STO Turebergs FK31,61
9David Gyllenswärd -03STO IFK Lidingö30,05
10Arvid Klingberg -03DAL Kvarnsvedens GoIF29,45
11Sebastian Eriksson -03UPP Alunda SK29,33
12Pelle Karlsson -03VÄS Götlunda IF28,92
13Evert Jonsson -03UPP Bålsta IK28,01
14Alexander Ebbestad -03UPP Upsala IF26,59
15Oskari Peura -03UPP Upsala IF25,01
16Hugo Åkers -03DAL Falu IK24,38
17Lukas Bjuremar -03NÄR KFUM Örebro19,15
18Erik Granstedt -03VÄS Västerås FK18,90
19Gustav Wiberg -03SÖD Råby-Rekarne FIF17,53
20Lukas Ellström -03VÄR IF Göta16,67

Martin Sundberg
Erik Granstedt
Lukas Bjuremar
Gustav Wiberg
David Gyllenswärd
Arvid Klingberg
Pelle Karlsson
Fredrik Frunck
Leo Bystedt
Alexander Ebbestad
Teodor Borgius
Teo Paganus
Elias Lind
Lukas Ellström
Sebastian Eriksson
Oskari Peura
Evert Jonsson
Rikard Throgen-Hedin
Hugo Åkers
Jesper Ahlin
2985  3280     x  2533  3088     x
1890  1614     x
1915     x     x
   x  1753     x
3005  2596  2416
2945     x  2827
2892     x  2878
3167  3390     x     x     x  2137
3006  3324     x  2926  3309  3263
2195  2318  2659
   x  3433     x  2863  3053     x
2387  3161  3003     x     x     x
   x  4453     x  2984     x  4138
1573     x  1667
   x     x  2933
2345  2501  1620
2787  2429  2801
3572  3807  3749  3541     -     -
2438  2266  2240
   x  2696  3477  3003     x  2759
    P13 SLÄGGA 3,0      2016-09-11
1Jesper Ahlin -03STO Väsby IK56,25
2Leo Bystedt -03VÄS Västerås FK46,42
3Teodor Borgius -03STO Hammarby IF30,87
4Fredrik Frunck -03STO Turebergs FK25,86
5Viktor Rydåker -03UPP Örbyhus IF24,87
6Hugo Liljegren -03STO Turebergs FK23,97
7Hugo Åkers -03DAL Falu IK22,36
8Lukas Bjuremar -03NÄR KFUM Örebro21,13
9Eskil Jonsson -03UPP Bålsta IK20,49
10Elias Björk -03DAL Kvarnsvedens GoIF20,28
11Martin Sundberg -03STO Hammarby IF19,75
12Gustav Wiberg -03SÖD Råby-Rekarne FIF17,98

Gustav Wiberg
Eskil Jonsson
Hugo Liljegren
Fredrik Frunck
Leo Bystedt
Martin Sundberg
Teodor Borgius
Lukas Bjuremar
Elias Björk
Viktor Rydåker
Jesper Ahlin
Hugo Åkers
   x  1798     x
   x  1825  2049
2329  2397  2396  2294  2217  2318
2563  2557  2498     x  2586  2362
   x  4642  4624     x     x  4585
1805  1860  1975
3087  2470  2827     x     -     -
1988  2113  2078  2094     x  2113
2028     x     x
2080     x     x  2376  2487     x
5625     x     x     x     x     x
2236  2031     x  2156  2118     -
    P13 SPJUT 400      2016-09-10
1Elliot Duvert -03UPP IFK Märsta37,19
2Malte Jansson -03STO Väsby IK35,60
3Fredrik Frunck -03STO Turebergs FK35,36
4Teodor Borgius -03STO Hammarby IF35,27
5Leo Bystedt -03VÄS Västerås FK34,66
6Martin Sundberg -03STO Hammarby IF33,22
7Alex Pettersson -03GOT VIF Gute32,50
8Arvid Klingberg -03DAL Kvarnsvedens GoIF32,16
9Hugo Åkers -03DAL Falu IK29,20
10Teo Paganus -03STO Turebergs FK28,54
11Oskari Peura -03UPP Upsala IF27,13
12Lukas Bjuremar -03NÄR KFUM Örebro25,91
13Elias Björk -03DAL Kvarnsvedens GoIF25,83
14Eemeli Peura -03UPP Upsala IF24,28
15Pelle Karlsson -03VÄS Götlunda IF21,81
16Gustav Wiberg -03SÖD Råby-Rekarne FIF19,83
17Joel Jonsson -03GÄS Hofors AIF19,82
18Lucas Ulegård -03VÄS Västerås FK18,99
19Rasmus Rågberger -03VÄS Västerås FK18,29
20Noa Skomorowski -03DAL Kvarnsvedens GoIF15,96
21Filip Åström -03NÄR KFUM Örebro13,69

Fredrik Frunck
Martin Sundberg
Gustav Wiberg
Filip Åström
Teodor Borgius
Rasmus Rågberger
Eemeli Peura
Noa Skomorowski
Teo Paganus
Alex Pettersson
Hugo Åkers
Elliot Duvert
Leo Bystedt
Arvid Klingberg
Malte Jansson
Pelle Karlsson
Elias Björk
Lukas Bjuremar
Joel Jonsson
Oskari Peura
Lucas Ulegård
3536     x  3336  3389  3250  2937
3236  3279  3311  3322  3243  2742
1858  1983  1575
1091     x  1369
3206     x  3444  3527  3035  2875
1480  1829     x
2428  2361     x
   x  1596     x
   x  2854     x
2923  3250  2927  2705  1945     x
2920  2500  2596
3420  3719     x     x  3694  3666
2950  3222  3466  3114  3132  3365
   x  2978  3216     x     x  3093
3560  3162  3434  3416  3437  3328
1910     x  2181
   x     x  2583
2591  2183  2549
1116  1982  1916
2174  2620  2713
1624  1899     x
    P13 5x60 M  HEAT 1     2016-09-10
1_STOCKHOLM vit37,69
Elias Lind - Edvin Livak - Teo Paganus - Hugo Liljegren - Jesper Ahlin
2_VÄSTMANLAND42,94
Rasmus Rågberger - Pelle Karlsson - Erik Granstedt - Lucas Ulegård - Albin Wallenius
3_NÄRKE44,03
Henrik Franzén - Lucas Bjuremar - Viktor Sjöqvist - Filip Åström

    P13 5x60 M  HEAT 2     
1_STOCKHOLM orange37,04
David Thid - Victor Wall - Arvid Wändesjö - Theodor Borgius - David Gyllenswärd
2_GÄSTRIKLAND39,62
Kalle Georgsson - Ishak Sadek - Joel Jonsson - Lukas Holm - Viktor Hedman
3_UPPLAND41,01
Ludvig Reinsson - Eemeli Peura - Alexander Ebbestad - Viktor Rydåker - Sebastian Eriksson
4_DALARNA41,74
Noa Skomorowski - Emil Hörnfeldt - Elias Björk - Tor Svensson - Arvid Klingberg

    P13 5x60 M  SAMLAD LISTA    
1_STOCKHOLM orange37,04
David Thid - Victor Wall - Arvid Wändesjö - Theodor Borgius - David Gyllenswärd
2_STOCKHOLM vit37,69
Elias Lind - Edvin Livak - Teo Paganus - Hugo Liljegren - Jesper Ahlin
3_GÄSTRIKLAND39,62
Kalle Georgsson - Ishak Sadek - Joel Jonsson - Lukas Holm - Viktor Hedman
4_UPPLAND41,01
Ludvig Reinsson - Eemeli Peura - Alexander Ebbestad - Viktor Rydåker - Sebastian Eriksson
5_DALARNA41,74
Noa Skomorowski - Emil Hörnfeldt - Elias Björk - Tor Svensson - Arvid Klingberg
6_VÄSTMANLAND42,94
Rasmus Rågberger - Pelle Karlsson - Erik Granstedt - Lucas Ulegård - Albin Wallenius
7_NÄRKE44,03
Henrik Franzén - Lucas Bjuremar - Viktor Sjöqvist - Filip Åström

    F14 80 M  HEAT 1  Vind -0,5  2016-09-10
1Maja Åskag -02SÖD Råby-Rekarne FIF10,82Semi
2Sofia Bertilsson -02SÖD Ärla IF11,12Semi
3Sonia Gauffin -02GÄS Högbo GIF11,37
4Tyra Johansson -02UPP Bålsta IK11,53
5Hilma Hindsberg -02DAL Kvarnsvedens GoIF11,55
6Wera Molin -02NÄR Glanshammars IF12,17
7Lisa Kareliussén -02NÄR Glanshammars IF12,79

    F14 80 M  HEAT 2  Vind +0,2  
1Klara Frih -02NÄR Åsbro GoIF10,69Semi
2Ebba Lindblom -02UPP Alunda SK10,81Semi
3Cecilia Eriksson -02VÄR Säffle FIK11,03Semi
4Julia Widén -02NÄR Glanshammars IF11,42
5Frida Essborg -02DAL Kvarnsvedens GoIF11,46
6Maj Yngvesson -02VÄS Västerås FK12,22
7Tilda Strandberg -02GÄS Gefle IF12,62

    F14 80 M  HEAT 3  Vind +2,2  
1Ida Pettersson -02NÄR KFUM Örebro10,84Semi
2Sofie Franzén -02NÄR KFUM Örebro10,87Semi
3Irma Karamehmedovic -02GÄS Gefle IF11,26Semi
4Lovisa Jakobsson -02DAL Ludvika FFI11,3311.329
5Ebba Melin -02SÖD Katrineholms SK11,37
6Olivia Nordgren -02DAL Falu IK11,56
7Wilma Valhström -02VÄS Västerås FK12,55
-Bilge Kaya -02STO Hellas FK10,51ut.tävl

    F14 80 M  HEAT 4  Vind +2,5  
1Anna Back-Nilsson -02DAL Leksands IF10,80Semi
2Petra Bäckström -02VÄR Säffle FIK11,11Semi
3Lova Sund -02SÖD Katrineholms SK11,25Semi
4Minna Lock-Andersson -02DAL Falu IK11,33Semi11.325
5Sofie Fransson -02NÄR KFUM Örebro11,57
6Eila Jansson -02GÄS Gefle IF13,06
-Ella Hagman -02STO Huddinge AIS10,39ut.tävl
-Elise Legzdins -02STO Mälarhöjdens IK10,53ut.tävl

    F14 80 M  HEAT 5  Vind +0,2  
1Emmy Lindström -02VÄR Kils AIK10,83Semi
2Gabriella Lindström -02DAL Falu IK10,96Semi
3Elisabeth Hvalgren -02STO IFK Lidingö11,00Semi
4Liv Andersson -02UPP Rånäs 4H11,22Semi
5Emilia Lövstrand -02DAL Djurmo-Sifferbo IF12,08
6Elin Ekstrand -02UPP Rånäs 4H12,32
7Moa Karlsson-Wallin -02VÄR IFK Kristinehamn12,92
-Josefin Wikfeldt -02STO Mälarhöjdens IK10,54ut.tävl

    F14 80 M  SEMIFINAL 1  Vind +0,8  2016-09-10
1Maja Åskag -02SÖD Råby-Rekarne FIF10,67Final
2Anna Back-Nilsson -02DAL Leksands IF10,80Final
3Ebba Lindblom -02UPP Alunda SK10,92Final
4Elisabeth Hvalgren -02STO IFK Lidingö10,95Final
5Sofie Franzén -02NÄR KFUM Örebro10,96
6Sofia Bertilsson -02SÖD Ärla IF11,02
7Lova Sund -02SÖD Katrineholms SK11,30
-Irma Karamehmedovic -02GÄS Gefle IFDNS

    F14 80 M  SEMIFINAL 2  Vind +2,5  
1Klara Frih -02NÄR Åsbro GoIF10,49Final
2Emmy Lindström -02VÄR Kils AIK10,67Final
3Ida Pettersson -02NÄR KFUM Örebro10,71Final
4Gabriella Lindström -02DAL Falu IK10,78Final
5Cecilia Eriksson -02VÄR Säffle FIK10,98
6Petra Bäckström -02VÄR Säffle FIK11,11
7Liv Andersson -02UPP Rånäs 4H11,16
8Minna Lock-Andersson -02DAL Falu IK11,36

    F14 80 M  FINAL  Vind +1,1  2016-09-10
1Maja Åskag -02SÖD Råby-Rekarne FIF10,53
2Klara Frih -02NÄR Åsbro GoIF10,59
3Emmy Lindström -02VÄR Kils AIK10,78
4Ida Pettersson -02NÄR KFUM Örebro10,88
5Ebba Lindblom -02UPP Alunda SK10,90
6Gabriella Lindström -02DAL Falu IK10,95
7Anna Back-Nilsson -02DAL Leksands IF10,95
8Elisabeth Hvalgren -02STO IFK Lidingö10,96

    F14 300 M  HEAT 1    2016-09-11
1Julia Widén -02NÄR Glanshammars IF46,83
2Olivia Nordgren -02DAL Falu IK47,74
3Hanna Gustavsson -02DAL Ludvika FFI49,65
4Wera Molin -02NÄR Glanshammars IF54,63

    F14 300 M  HEAT 2    
1Tyra Johansson -02UPP Bålsta IK49,01
2Emilia Lövstrand -02DAL Djurmo-Sifferbo IF51,89
3Tilda Strandberg -02GÄS Gefle IF52,06
4Emma Bodin -02GÄS Gefle IF52,72

    F14 300 M  HEAT 3    
1Ebba Brunvall -02UPP Upsala IF46,71
2Cecilia Eriksson -02VÄR Säffle FIK47,67
3Filippa Dedorsson -02VÄR IFK Kristinehamn48,22
4Matilda Eklind -02NÄR KFUM Örebro49,70
5Elin Ekstrand -02UPP Rånäs 4H50,34

    F14 300 M  HEAT 4    
1Lisa Fröberg -02STO IFK Lidingö43,81
2Elise Legzdins -02STO Mälarhöjdens IK44,10
3Sofie Franzén -02NÄR KFUM Örebro45,11
4Elwira Ripsweden -02STO IFK Tumba46,02
5Johanna Mickels -02SÖD Ärla IF46,59
-Emmy Lindström -02VÄR Kils AIKDNS

    F14 300 M  HEAT 5    
1Elisabeth Hvalgren -02STO IFK Lidingö41,89
2Klara Frih -02NÄR Åsbro GoIF42,32
3Tyra Landin -02VÄS Västerås FK43,33
4Maja Åskag -02SÖD Råby-Rekarne FIF43,68
5Saga Fältenhag -02GÄS Högbo GIF43,89
6Emilia Rydensjö -02SÖD Ärla IF44,57

    F14 300 M  SAMLAD LISTA    
1Elisabeth Hvalgren -02STO IFK Lidingö41,89
2Klara Frih -02NÄR Åsbro GoIF42,32
3Tyra Landin -02VÄS Västerås FK43,33
4Maja Åskag -02SÖD Råby-Rekarne FIF43,68
5Lisa Fröberg -02STO IFK Lidingö43,81
6Saga Fältenhag -02GÄS Högbo GIF43,89
7Elise Legzdins -02STO Mälarhöjdens IK44,10
8Emilia Rydensjö -02SÖD Ärla IF44,57
9Sofie Franzén -02NÄR KFUM Örebro45,11
10Elwira Ripsweden -02STO IFK Tumba46,02
11Johanna Mickels -02SÖD Ärla IF46,59
12Ebba Brunvall -02UPP Upsala IF46,71
13Julia Widén -02NÄR Glanshammars IF46,83
14Cecilia Eriksson -02VÄR Säffle FIK47,67
15Olivia Nordgren -02DAL Falu IK47,74
16Filippa Dedorsson -02VÄR IFK Kristinehamn48,22
17Tyra Johansson -02UPP Bålsta IK49,01
18Hanna Gustavsson -02DAL Ludvika FFI49,65
19Matilda Eklind -02NÄR KFUM Örebro49,70
20Elin Ekstrand -02UPP Rånäs 4H50,34
21Emilia Lövstrand -02DAL Djurmo-Sifferbo IF51,89
22Tilda Strandberg -02GÄS Gefle IF52,06
23Emma Bodin -02GÄS Gefle IF52,72
24Wera Molin -02NÄR Glanshammars IF54,63

    F14 800 M  HEAT 1    2016-09-10
1Linn Jansson -02DAL Falu IK2.44,33
2Filippa Dedorsson -02VÄR IFK Kristinehamn2.45,07
3Emelie Forsberg -02SÖD Södertälje IF2.48,67
4Tilda Strandberg -02GÄS Gefle IF2.52,05
5Emelie Lindgren -02NÄR Glanshammars IF2.54,74
6Matilda Eklind -02NÄR KFUM Örebro2.57,52
7Ylva Björnsjö -02SÖD Södertälje IF3.00,05
8Emma Bodin -02GÄS Gefle IF3.00,35
-Alexandra Nilsson -02VÄS Götlunda IFDNS

    F14 800 M  HEAT 2    
1Klara Frih -02NÄR Åsbro GoIF2.23,03
2Saga Fältenhag -02GÄS Högbo GIF2.23,94
3Johanna Mickels -02SÖD Ärla IF2.26,89
4Elisabeth Hvalgren -02STO IFK Lidingö2.28,55
5Klara Ygeby -02UPP Upsala IF2.30,13
6Elsa Preber -02STO IFK Lidingö2.31,49
7Erika Strömbeck -02GOT VIF Gute2.38,26
8Tyra Morell -02UPP Upsala IF2.42,56
9Sofie Franzén -02NÄR KFUM Örebro2.43,04

    F14 800 M  SAMLAD LISTA    
1Klara Frih -02NÄR Åsbro GoIF2.23,03
2Saga Fältenhag -02GÄS Högbo GIF2.23,94
3Johanna Mickels -02SÖD Ärla IF2.26,89
4Elisabeth Hvalgren -02STO IFK Lidingö2.28,55
5Klara Ygeby -02UPP Upsala IF2.30,13
6Elsa Preber -02STO IFK Lidingö2.31,49
7Erika Strömbeck -02GOT VIF Gute2.38,26
8Tyra Morell -02UPP Upsala IF2.42,56
9Sofie Franzén -02NÄR KFUM Örebro2.43,04
10Linn Jansson -02DAL Falu IK2.44,33
11Filippa Dedorsson -02VÄR IFK Kristinehamn2.45,07
12Emelie Forsberg -02SÖD Södertälje IF2.48,67
13Tilda Strandberg -02GÄS Gefle IF2.52,05
14Emelie Lindgren -02NÄR Glanshammars IF2.54,74
15Matilda Eklind -02NÄR KFUM Örebro2.57,52
16Ylva Björnsjö -02SÖD Södertälje IF3.00,05
17Emma Bodin -02GÄS Gefle IF3.00,35
18Alexandra Nilsson -02VÄS Götlunda IFDNS

    F14 2000 M      2016-09-11
1Saga Fältenhag -02GÄS Högbo GIF7.01,52
2Klara Frih -02NÄR Åsbro GoIF7.02,82
3Alice Berg -02STO Turebergs FK7.06,18
4Emilia Rydensjö -02SÖD Ärla IF7.12,27
5Alma Holmberg -02STO IFK Lidingö7.13,23
6Klara Ygeby -02UPP Upsala IF7.13,53
7Lisa Ekberg -02STO Hammarby IF7.24,68
8Johanna Mickels -02SÖD Ärla IF7.25,55
9Elsa Preber -02STO IFK Lidingö7.42,84
10Tyra Morell -02UPP Upsala IF7.50,80
11Nora Axelsson -02UPP Upsala IF7.55,69
12Emelie Lindgren -02NÄR Glanshammars IF8.29,08

    F14 1500 M HINDER      2016-09-10
1Alice Berg -02STO Turebergs FK5.28,57
2Alma Holmberg -02STO IFK Lidingö5.34,21
3Emilia Rydensjö -02SÖD Ärla IF5.35,99
4Lisa Ekberg -02STO Hammarby IF5.37,28
5Nora Axelsson -02UPP Upsala IF6.07,03
6Tyra Morell -02UPP Upsala IF6.19,74
7Anna Klingberg -02DAL Kvarnsvedens GoIF6.36,52
8Emelie Forsberg -02SÖD Södertälje IF6.39,37
9Emelie Lindgren -02NÄR Glanshammars IF6.43,94
10Hilma Hindsberg -02DAL Kvarnsvedens GoIF6.45,55
11Ida Eriksson -02SÖD SLK Oxelösund7.33,27

    F14 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,7  2016-09-11
1Anna Back-Nilsson -02DAL Leksands IF12,62Final
2Clara Bernhult -02NÄR KFUM Örebro13,01Final
3Madeleine Aulio -02STO IFK Lidingö13,13Final
4Sonia Gauffin -02GÄS Högbo GIF13,52Final
5Maja Åskag -02SÖD Råby-Rekarne FIF13,66
6Matilda Strand -02VÄR Filipstads IF14,50
7Ylva Björnsjö -02SÖD Södertälje IF17,35

    F14 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,8  
1Gabriella Lindström -02DAL Falu IK13,12Final
2Tyra Landin -02VÄS Västerås FK13,12Final
3Josefin Wikfeldt -02STO Mälarhöjdens IK13,56
4Ebba Lindblom -02UPP Alunda SK14,07
5Agnes Brunnsgård -02VÄR IFK Kristinehamn14,42
-Cecilia Fälldin -02DAL Ludvika FFIDNF

    F14 80 M HÄCK  HEAT 3  Vind -2,1  
1Ella Enander -02STO Täby IS12,91Final
2Bilge Kaya -02STO Hellas FK13,08Final
3Liv Andersson -02UPP Rånäs 4H14,17
4Minna Lock-Andersson -02DAL Falu IK14,51
5Stella Vetro -02SÖD Katrineholms SK15,11
6Cecilia Eriksson -02VÄR Säffle FIK15,28

    F14 80 M HÄCK  FINAL  Vind -1,8  2016-09-11
1Anna Back-Nilsson -02DAL Leksands IF12,57
2Ella Enander -02STO Täby IS12,72
3Clara Bernhult -02NÄR KFUM Örebro12,76
4Tyra Landin -02VÄS Västerås FK12,80
5Bilge Kaya -02STO Hellas FK13,00
6Madeleine Aulio -02STO IFK Lidingö13,12
7Sonia Gauffin -02GÄS Högbo GIF13,47
-Gabriella Lindström -02DAL Falu IKDNF

    F14 300 M HÄCK  HEAT 1    2016-09-10
1Matilda Strand -02VÄR Filipstads IF51,18
2Stella Vetro -02SÖD Katrineholms SK55,49
3Lova Sund -02SÖD Katrineholms SK57,48
4Freja Ravne -02SÖD SLK Oxelösund58,15

    F14 300 M HÄCK  HEAT 2    
1Olivia Nordgren -02DAL Falu IK52,40
2Agnes Brunnsgård -02VÄR IFK Kristinehamn54,06
3Hannah Eriksson -02NÄR KFUM Örebro56,46
-Ebba Brunvall -02UPP Upsala IFDNS

    F14 300 M HÄCK  HEAT 3    
1Clara Bernhult -02NÄR KFUM Örebro46,90
2Tyra Landin -02VÄS Västerås FK48,31
3Lisa Fröberg -02STO IFK Lidingö48,58
4Anna Back-Nilsson -02DAL Leksands IF50,12
5Elwira Ripsweden -02STO IFK Tumba50,45
6Vendela Wahlberg -02STO IFK Lidingö50,58

    F14 300 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Clara Bernhult -02NÄR KFUM Örebro46,90
2Tyra Landin -02VÄS Västerås FK48,31
3Lisa Fröberg -02STO IFK Lidingö48,58
4Anna Back-Nilsson -02DAL Leksands IF50,12
5Elwira Ripsweden -02STO IFK Tumba50,45
6Vendela Wahlberg -02STO IFK Lidingö50,58
7Matilda Strand -02VÄR Filipstads IF51,18
8Olivia Nordgren -02DAL Falu IK52,40
9Agnes Brunnsgård -02VÄR IFK Kristinehamn54,06
10Stella Vetro -02SÖD Katrineholms SK55,49
11Hannah Eriksson -02NÄR KFUM Örebro56,46
12Lova Sund -02SÖD Katrineholms SK57,48
13Freja Ravne -02SÖD SLK Oxelösund58,15

    F14 HÖJD      2016-09-10
1Vendela Einberg -02STO Huddinge AIS1,60
2Ebba Lindblom -02UPP Alunda SK1,52
3Madeleine Aulio -02STO IFK Lidingö1,49
4Ebba Melin -02SÖD Katrineholms SK1,49
5Emilia Alfredsson -02VÄR KFUM Arvika1,46
6Vendela Wahlberg -02STO IFK Lidingö1,46
7Frida Thornander -02UPP Upsala IF1,46
7Lisa Fröberg -02STO IFK Lidingö1,46
9Ella Enander -02STO Täby IS1,46
10Stella Vetro -02SÖD Katrineholms SK1,41
10Ida Pettersson -02NÄR KFUM Örebro1,41
12Matilda Strand -02VÄR Filipstads IF1,41
13Saga Peters-Wengrud -02DAL Djurmo-Sifferbo IF1,36
14Emma Bodin -02GÄS Gefle IF1,36
15Linn Jansson -02DAL Falu IK1,36
16Alva Nyberg -02DAL Ludvika FFI1,31
16Erika Strömbeck -02GOT VIF Gute1,31
16Anna Östergren -02GOT VIF Gute1,31
19Tyra Johansson -02UPP Bålsta IK1,31
20Lisa Ljung -02NÄR Glanshammars IF1,26


Linn Jansson
Stella Vetro
Emma Bodin
Alva Nyberg
Saga Peters-Wengrud
Ida Pettersson
Lisa Ljung
Madeleine Aulio
Ebba Melin
Vendela Wahlberg
Vendela Einberg
Emilia Alfredsson
Erika Strömbeck
Anna Östergren
Tyra Johansson
Frida Thornander
Ella Enander
Ebba Lindblom
Matilda Strand
Lisa Fröberg
121 126 131 136 141 146 149 152 155 157 160 163
o   xo  o   xxo xxx
-   -   o   o   xo  xxx
-    -  o   xo  xxx
-   o   o   xxx
-   o   o   o   xxx
-   -   o   o   xo  xxx
o   xo  xxx
-   -   -   o   o   xxo o   xxx
-   -   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   -   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xo  xo  xo  xxx
-   -   -   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
-   o   o   xxx
o   xo  xo  xxx
-   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   xo  o   o   xo  xxx
-   -   -   o   xo  o   o   o   xxx
-   -   -   xo  xo  xxx
-   -   -   o   o   xo  xxx
    F14 STAV      2016-09-11
1Hilma Hindsberg -02DAL Kvarnsvedens GoIF3,03
2Frida Thornander -02UPP Upsala IF2,53
3Linn Jansson -02DAL Falu IK2,43
4Agnes Brunnsgård -02VÄR IFK Kristinehamn2,33
5Matilda Strand -02VÄR Filipstads IF2,13
6Stella Vetro -02SÖD Katrineholms SK1,93
7Emelie Forsberg -02SÖD Södertälje IF1,93
8Maja Nilsson -02NÄR KFUM Örebro1,53


Hilma Hindsberg
Linn Jansson
Agnes Brunnsgård
Frida Thornander
Stella Vetro
Maja Nilsson
Matilda Strand
Emelie Forsberg
133 153 173 183 193 203 213 223 233 243 253 263 283 303 310
                                            o   xxo xo  xxx
                            o   o   o   xxx
        o   o   o   o   o   xxo xxo xxx
                                o   o   o   xxx
            o   xo  xxx
o   o   xxx
        o   o   o   xxo xo  xxx
xo  o   o   xxo xo  xxx
    F14 LÄNGD      2016-09-11
1Josefin Wikfeldt -02STO Mälarhöjdens IK5,28
2Ella Enander -02STO Täby IS5,13
3Maja Åskag -02SÖD Råby-Rekarne FIF5,10
4Bilge Kaya -02STO Hellas FK5,07
5Ebba Lindblom -02UPP Alunda SK5,07
6Ella Hagman -02STO Huddinge AIS4,97
7Sofia Bertilsson -02SÖD Ärla IF4,91
8Tyra Landin -02VÄS Västerås FK4,89
9Madeleine Aulio -02STO IFK Lidingö4,82
10Emilia Sjöstrand -02STO Tyresö FK4,82
11Clara Bernhult -02NÄR KFUM Örebro4,75
12Ida Pettersson -02NÄR KFUM Örebro4,64
13Vendela Wahlberg -02STO IFK Lidingö4,63
14Klara Frih -02NÄR Åsbro GoIF4,59
15Gabriella Lindström -02DAL Falu IK4,53
16Minna Lock-Andersson -02DAL Falu IK4,49
17Filippa Dedorsson -02VÄR IFK Kristinehamn4,45
18Anna Klingberg -02DAL Kvarnsvedens GoIF4,37
19Ebba Melin -02SÖD Katrineholms SK4,36
20Matilda Eklind -02NÄR KFUM Örebro4,27
21Freja Ravne -02SÖD SLK Oxelösund4,27
22Sofie Fransson -02NÄR KFUM Örebro4,17
23Liv Andersson -02UPP Rånäs 4H4,15
24Frida Essborg -02DAL Kvarnsvedens GoIF4,14
25Anna Back-Nilsson -02DAL Leksands IF4,12
26Emilia Alfredsson -02VÄR KFUM Arvika4,11
27Anna Östergren -02GOT VIF Gute4,08
28Cecilia Eriksson -02VÄR Säffle FIK4,08
29Erika Strömbeck -02GOT VIF Gute4,07
30Ella Borg -02DAL Ludvika FFI4,02
31Lisa Ljung -02NÄR Glanshammars IF3,93
32Lisa Kareliussén -02NÄR Glanshammars IF3,87
33Moa Karlsson-Wallin -02VÄR IFK Kristinehamn3,81
34Emma Bodin -02GÄS Gefle IF3,76
35Lovisa Jakobsson -02DAL Ludvika FFI3,76
36Hanna Gustavsson -02DAL Ludvika FFI3,51
37Elin Ekstrand -02UPP Rånäs 4H3,42
38Maya Åkerblom -02VÄS Västerås FK3,40
39Emmy Kyrk -02VÄR IFK Sunne3,30
-Tyra Johansson -02UPP Bålsta IK0,00
-Hannah Eriksson -02NÄR KFUM Örebro0,00

Josefin Wikfeldt
Ella Enander
Klara Frih
Tyra Landin
Emilia Sjöstrand
Filippa Dedorsson
Clara Bernhult
Ida Pettersson
Sofia Bertilsson
Minna Lock-Andersson
Liv Andersson
Emilia Alfredsson
Ebba Lindblom
Hanna Gustavsson
Anna Back-Nilsson
Madeleine Aulio
Bilge Kaya
Vendela Wahlberg
Ella Hagman
Maja Åskag
Moa Karlsson-Wallin
Emmy Kyrk
Tyra Johansson
Ebba Melin
Lovisa Jakobsson
Freja Ravne
Maya Åkerblom
Erika Strömbeck
Frida Essborg
Gabriella Lindström
Ella Borg
Anna Östergren
Elin Ekstrand
Anna Klingberg
Hannah Eriksson
Cecilia Eriksson
Lisa Kareliussén
Lisa Ljung
Emma Bodin
Sofie Fransson
Matilda Eklind
 528 +2,7   518 +1,9     x +2,7   452 +2,6   493 +1,3   507 +1,6
   x +1,6   513 +2,7   490 +2,4   497 +3,4     x +2,3     x +2,3
 419 +2,3   459 +1,7   424 +2,0
 454 +1,0   489 +3,5   476 +2,4
   x +1,3   464 +2,7   482 +1,2
   x +0,8     -        445 +3,1
 446 +1,4   475 +2,5   433 +1,8
 464 +1,5     x +2,0     x +2,3
 488 +2,7   485 +3,4   464 +2,4   477 +2,9     x +2,4   491 +3,0
 438 +2,7   412 +1,5   449 +3,5
   x +1,5   415 +1,8     x +1,9
 407 +5,5     x +1,9   411 +1,6  
 507 +3,4   474 +1,6   477 +0,7   479 +2,0     x +1,1     x +2,5
 351 +2,2   343 +5,3     -
   x +3,4     x +3,2   412 +1,5
   x +2,0   476 +3,7   482 +2,8
 484 +2.8   460 +2,2   506 +2,7   481 +2,3   483 +2,2   507 +3,5
 437 +4,6   425 +1,7   463 +3,0
 315 +2,6   485 +2,1     x +2,6   497 +3,8     x +1,1   493 +1,5
 491 +3,8   508 +2,1   510 +4,8   489 +2,3     x +2,8     -
   x +3,0   381 +2,0   372 +1,4
 330 +2,8     x +3,7     x +5,3
   x +3,2     x +4,6     -
 433 +2,4   436 +2,1   436 +2,7
 376 +1,7     -          -
   x +1,1   427 +2,3     x +4,5
 340 +1,0     -          -
 366 +1,1   407 +2,5     x +2,2
 409 +1,0   414 +1,5   390 +2,7
 453 +3,0   441 +2,2   354 +4,1
 387 +3,0   402 +1,5   372 +2,0
 369 +2,1   400 +1,5   408 +2,2
 254 +1,5   342 +2,8     -
   x +2,5   437 +3,4     x +3,3
   x +0,7     x +4,0     x +1,7
 399 +3,1   408 +3,6     -
 299 +2,4   311 +1,9   387 +3,2
 376 +3,0   393 +2,7   383 +2,3
 376 +4,2   375 +2,0   370 +2,8
 417 +2,1     x +4,7   366 +2,3
 427 +3,0     x +3,7   421 +1,6
    F14 TRESTEG      2016-09-10
1Emilia Sjöstrand -02STO Tyresö FK11,51
2Maja Åskag -02SÖD Råby-Rekarne FIF11,30
3Madeleine Aulio -02STO IFK Lidingö11,04
4Ella Enander -02STO Täby IS10,63
5Clara Bernhult -02NÄR KFUM Örebro10,38
6Tyra Landin -02VÄS Västerås FK10,21
7Saga Fältenhag -02GÄS Högbo GIF10,18
8Gabriella Lindström -02DAL Falu IK10,09
9Sofia Bertilsson -02SÖD Ärla IF9,70
10Agnes Brunnsgård -02VÄR IFK Kristinehamn9,68
11Anna Klingberg -02DAL Kvarnsvedens GoIF9,39
12Liv Andersson -02UPP Rånäs 4H9,18
13Ebba Lindblom -02UPP Alunda SK9,06
14Emmy Kyrk -02VÄR IFK Sunne8,94
15Filippa Dedorsson -02VÄR IFK Kristinehamn8,89
16Lisa Ljung -02NÄR Glanshammars IF8,86
17Julia Widén -02NÄR Glanshammars IF8,85
18Moa Karlsson-Wallin -02VÄR IFK Kristinehamn8,55
19Frida Thornander -02UPP Upsala IF8,51
20Saga Peters-Wengrud -02DAL Djurmo-Sifferbo IF8,47
21Emelie Lindgren -02NÄR Glanshammars IF8,47
22Ebba Brunvall -02UPP Upsala IF8,34
23Emma Bodin -02GÄS Gefle IF8,27
24Eila Jansson -02GÄS Gefle IF8,22
25Anna Östergren -02GOT VIF Gute8,01
26Lisa Kareliussén -02NÄR Glanshammars IF7,71

Emilia Sjöstrand
Eila Jansson
Clara Bernhult
Lisa Ljung
Lisa Kareliussén
Gabriella Lindström
Anna Östergren
Anna Klingberg
Filippa Dedorsson
Julia Widén
Liv Andersson
Saga Fältenhag
Emelie Lindgren
Ella Enander
Maja Åskag
Emma Bodin
Saga Peters-Wengrud
Ebba Lindblom
Moa Karlsson-Wallin
Emmy Kyrk
Agnes Brunnsgård
Tyra Landin
Frida Thornander
Madeleine Aulio
Ebba Brunvall
Sofia Bertilsson
1087 +1,0  1151 -0,3  1107 +0,3  1081 -1,4  1098 +0,0  1110 +1,1
 822 +0,0   794          -
1038 +1,4  1036 +0,3  1032 +0,2
 886 +0,8   867 +0,0   863 +0,6
   x +0,6   771 +0,0     x +0,4
1000 +0,0  1009 -0,3  1004 +0,0
 801 +0,6   738 +0,7     x +1,1
 829 +0,0   899 +2,0   939 -0,2
 889 -1,2     x +1,2     x +0,4
 848 -0,5   885 +0,0   881 -1,1
   x -0,7   902 +0,4   918 -1,3
 973 +0,4  1018 +0,5   987 +0,6
   x +1,2   847 +1,0     x +1,8
1011 +0,9     x +0,0     x +1,1     x +0,7  1063 -0,2     x +0,5
1130 +1,2  1110 -0,5  1127 -0,5  1116 +1,1  1116 +1,7     x +0,5
 771 +0,5   827 +1,0   789 -0,6
 815 +0,5   847 +0,5   825 -0,2
 906 +1,4   877 +1,3   885 +0,8
 855 +1,2   796 +1,8   804 +0,0
 865 +0,7   894 +1,1   888 +0,0
   x +1,4   968 +0,0     x +0,3
1021 +0,0     -          -
 831 -0,3   851 +0,3   827 +1,2
1084 +0,1  1038 +1,0  1042 +0,4  1104 +1,1  1067 +0,7     x +1,2
 834 +0,4     -          -
 958 -0,2   970 +0,4     x +0,0
    F14 KULA 3,0      2016-09-10
1Hillevi Carlsson -02DAL Falu IK12,01
2Amanda Fridberg -02VÄR IF Göta11,38
3Hanna Hilding -02STO Tyresö FK10,23
4Irma Karamehmedovic -02GÄS Gefle IF10,06
5Ella Hagman -02STO Huddinge AIS10,05
6Petra Bäckström -02VÄR Säffle FIK9,54
7Tilda Bergström -02VÄR IFK Sunne9,47
8Anna Klingberg -02DAL Kvarnsvedens GoIF9,47
9Ella Enander -02STO Täby IS9,42
10Anna Back-Nilsson -02DAL Leksands IF9,24
11Alexandra Nilsson -02VÄS Götlunda IF9,22
12Cecilia Fälldin -02DAL Ludvika FFI8,80
13Sarah Olsson -02STO Turebergs FK8,80
14Emma Holmgren Löf -02UPP Örbyhus IF8,70
15Alva Nyberg -02DAL Ludvika FFI8,38
16Stella Vetro -02SÖD Katrineholms SK8,21
17Nora Axelsson -02UPP Upsala IF8,21
18Freja Ravne -02SÖD SLK Oxelösund7,99
19Andrea Åstrand -02UPP Upsala IF7,95
20Maj Yngvesson -02VÄS Västerås FK7,91
21Ellen Nordback -02UPP Upsala IF7,77
22Ebba Melin -02SÖD Katrineholms SK7,55
23Hanna Gustavsson -02DAL Ludvika FFI7,45
24Ella Borg -02DAL Ludvika FFI7,30
25Maja Nilsson -02NÄR KFUM Örebro7,19
26Sofie Fransson -02NÄR KFUM Örebro7,07
27Olivia Hallsten -02UPP Rånäs 4H6,98
28Emilia Merkell -02GÄS Högbo GIF6,96
29Anna Östergren -02GOT VIF Gute6,91
30Matilda Eklind -02NÄR KFUM Örebro6,54
31Wera Molin -02NÄR Glanshammars IF6,43
32Ylva Björnsjö -02SÖD Södertälje IF6,25
33Lisa Ljung -02NÄR Glanshammars IF6,14
34Emilia Filling -02VÄS Västerås FK6,09
35Elin Jansson -02VÄS Västerås FK5,90

Hillevi Carlsson
Sarah Olsson
Lisa Ljung
Anna Back-Nilsson
Matilda Eklind
Ella Enander
Ella Hagman
Wera Molin
Alexandra Nilsson
Emilia Filling
Anna Östergren
Hanna Gustavsson
Ellen Nordback
Alva Nyberg
Amanda Fridberg
Petra Bäckström
Emilia Merkell
Hanna Hilding
Anna Klingberg
Nora Axelsson
Emma Holmgren Löf
Ylva Björnsjö
Irma Karamehmedovic
Maja Nilsson
Andrea Åstrand
Maj Yngvesson
Stella Vetro
Elin Jansson
Olivia Hallsten
Freja Ravne
Ebba Melin
Ella Borg
Sofie Fransson
Tilda Bergström
Cecilia Fälldin
1170  1180  1137  1141  1201     x
 880   801   785
 614   588   578
 904   906   924
 583   654   654
   x   942   939
1005     x   987   939   946   928
   x   577   643
 922   897   917
 609     x   550
 641     x   691
 674   745   666
 777   741   747
 773     x   838
   x  1124  1061     x  1138     x
 954   903   902   851   860   895
 622   657   696
1011  1023  1021   984  1007  1021
   x   947   883   924   860   931
 821     -     -
 737   839   870
 620   595   625
 834   989   981  1006   847     x
 719   717   711
 795   771   738
 791   788   756
   x   795   821
 564   567   590
 687   698     x
 761   792   799
 736   738   755
 730   628   712
 704   707   695
 947   931   936
 880   781   825
    F14 DISKUS 0,75      2016-09-11
1Hillevi Carlsson -02DAL Falu IK39,29
2Amanda Fridberg -02VÄR IF Göta39,14
3Emma Holmgren Löf -02UPP Örbyhus IF27,95
4Lovisa Jakobsson -02DAL Ludvika FFI27,36
5Filippa Dedorsson -02VÄR IFK Kristinehamn23,35
6Hanna Hilding -02STO Tyresö FK23,03
7Evelina Sjöström -02STO IFK Tumba22,67
8Emelie Forsberg -02SÖD Södertälje IF21,71
9Ida Eriksson -02SÖD SLK Oxelösund20,04
10Ella Borg -02DAL Ludvika FFI18,13
11Alva Nyberg -02DAL Ludvika FFI17,79
12Andrea Åstrand -02UPP Upsala IF17,63
13Anna Östergren -02GOT VIF Gute17,47
14Olivia Hallsten -02UPP Rånäs 4H16,92
15Maya Åkerblom -02VÄS Västerås FK16,50
16Maj Yngvesson -02VÄS Västerås FK15,98
17Simone Salida -02SÖD Södertälje IF15,85
18Tilda Bergström -02VÄR IFK Sunne15,46
19Petra Bäckström -02VÄR Säffle FIK15,25
20Sofia Bohman -02STO Hässelby SK14,45
21Frida Essborg -02DAL Kvarnsvedens GoIF14,11
22Cecilia Fälldin -02DAL Ludvika FFI12,98
23Hanna Gustavsson -02DAL Ludvika FFI11,77
24Lisa Kareliussén -02NÄR Glanshammars IF11,06
Maja Nilsson -02NÄR KFUM Örebro0,00
Emilia Sjöstrand -02STO Tyresö FK0,00

Filippa Dedorsson
Maja Nilsson
Evelina Sjöström
Anna Östergren
Hanna Hilding
Lovisa Jakobsson
Amanda Fridberg
Simone Salida
Olivia Hallsten
Lisa Kareliussén
Petra Bäckström
Alva Nyberg
Maya Åkerblom
Cecilia Fälldin
Ida Eriksson
Andrea Åstrand
Hillevi Carlsson
Frida Essborg
Emma Holmgren Löf
Sofia Bohman
Maj Yngvesson
Tilda Bergström
Ella Borg
Emelie Forsberg
Emilia Sjöstrand
Hanna Gustavsson
2335  2113  1986     x  2045     x
   x     x     x
   x     x  2267     x  2217     x
1747  1494     x
   x  1535  2051  1980  2303     x
2736  2350     x     x  1512  2509
3713  3886  3853     x  3914  3699
1421  1518  1585
1355  1692     x
   x  1106     -
1525     x     x
   x  1699  1779
1650     x     -
   x  1298     x
1517  2004  1723
   x     x  1763
3749     x  3260     x  3929     x
1411     x  1235
2607  2629  2795     x  2684     x
1445     x     x
1570  1598     x
1546     x     x
   x  1813  1555
1483  2136  2088  2171     x  2132
   x     -     -
   x  1177   971
    F14 SLÄGGA 3,0      2016-09-10
1Hillevi Carlsson -02DAL Falu IK50,85
2Amanda Fridberg -02VÄR IF Göta46,28
3Alexandra Nilsson -02VÄS Götlunda IF34,80
4Petra Bäckström -02VÄR Säffle FIK32,62
5Ida Eriksson -02SÖD SLK Oxelösund32,40
6Hanna Hilding -02STO Tyresö FK31,38
7Sofia Bohman -02STO Hässelby SK27,12
8Emma Holmgren Löf -02UPP Örbyhus IF24,63
9Irma Karamehmedovic -02GÄS Gefle IF24,55
10Emilia Merkell -02GÄS Högbo GIF23,82
11Evelina Sjöström -02STO IFK Tumba21,60
12Anna Klingberg -02DAL Kvarnsvedens GoIF21,37
13Maya Åkerblom -02VÄS Västerås FK21,09
14Andrea Åstrand -02UPP Upsala IF21,09
15Sonia Gauffin -02GÄS Högbo GIF18,97
16Frida Essborg -02DAL Kvarnsvedens GoIF18,86
17Eila Jansson -02GÄS Gefle IF17,17
18Emilia Filling -02VÄS Västerås FK16,82
19Lova Sund -02SÖD Katrineholms SK16,77
20Maja Nilsson -02NÄR KFUM Örebro16,38
21Julia Widén -02NÄR Glanshammars IF16,33
22Simone Salida -02SÖD Södertälje IF14,52
23Olivia Hallsten -02UPP Rånäs 4H14,40
-Wera Molin -02NÄR Glanshammars IF0,00
-Frida Thornander -02UPP Upsala IF0,00
-Maja Larsson -02DAL Kvarnsvedens GoIF0,00

Frida Essborg
Simone Salida
Maya Åkerblom
Sonia Gauffin
Eila Jansson
Olivia Hallsten
Emilia Filling
Hanna Hilding
Evelina Sjöström
Alexandra Nilsson
Ida Eriksson
Sofia Bohman
Hillevi Carlsson
Amanda Fridberg
Anna Klingberg
Emilia Merkell
Andrea Åstrand
Maja Nilsson
Emma Holmgren Löf
Petra Bäckström
Lova Sund
Julia Widén
Wera Molin
Frida Thornander
Maja Larsson
Irma Karamehmedovic
1886  1557     x
1452  1328  1355
   x  1878  2109
   x  1897     x
1532  1717  1690
   x     x  1440
   x  1415  1682
2600  3078  2948     x  3138     x
   x     x  2160
3220  3339  3480     x  2930     x
3240     x     x  3035  3006     x
2604  2627  2591  2712  2601  2520
   x  5085     x     x  4441     x
4332  4236  4443  4300  4628     x
   x  2137     x
2382     x  2282
1816     x  2109
   x  1505  1638
2463  2294  2212
   x     x  3248  3262     x     x
   x  1375  1677
1633     x     -
   x     x     x
   x     x     x
   -     x     -
2455     x     x  2437     -     -
    F14 SPJUT 500      2016-09-11
1Tilda Bergström -02VÄR IFK Sunne38,48
2Hanna Hilding -02STO Tyresö FK31,72
3Hillevi Carlsson -02DAL Falu IK30,86
4Sarah Olsson -02STO Turebergs FK30,37
5Emilia Sjöstrand -02STO Tyresö FK29,44
6Amanda Fridberg -02VÄR IF Göta28,14
7Matilda Strand -02VÄR Filipstads IF27,23
8Ebba Melin -02SÖD Katrineholms SK26,02
9Evelina Sjöström -02STO IFK Tumba21,47
10Saga Peters-Wengrud -02DAL Djurmo-Sifferbo IF21,30
11Emma Holmgren Löf -02UPP Örbyhus IF20,90
12Petra Bäckström -02VÄR Säffle FIK20,52
13Matilda Eklind -02NÄR KFUM Örebro20,11
14Olivia Hallsten -02UPP Rånäs 4H20,10
15Frida Thornander -02UPP Upsala IF19,59
16Lova Sund -02SÖD Katrineholms SK19,48
17Freja Ravne -02SÖD SLK Oxelösund19,14
18Cecilia Fälldin -02DAL Ludvika FFI18,81
19Elin Jansson -02VÄS Västerås FK18,75
20Andrea Åstrand -02UPP Upsala IF18,66
21Emelie Forsberg -02SÖD Södertälje IF18,41
22Cecilia Eriksson -02VÄR Säffle FIK18,10
23Ella Borg -02DAL Ludvika FFI17,59
24Lovisa Jakobsson -02DAL Ludvika FFI17,56
25Ylva Björnsjö -02SÖD Södertälje IF17,30
26Emelie Lindgren -02NÄR Glanshammars IF16,41
27Maj Yngvesson -02VÄS Västerås FK15,64
28Hanna Gustavsson -02DAL Ludvika FFI15,39
29Maya Åkerblom -02VÄS Västerås FK13,24
30Erika Strömbeck -02GOT VIF Gute13,09
31Hannah Eriksson -02NÄR KFUM Örebro11,79
-Vendela Högkvist -02NÄR Åsbro GoIF0,00
-Alva Nyberg -02DAL Ludvika FFI0,00
-Lisa Ljung -02NÄR Glanshammars IF0,00
-Emilia Merkell -02GÄS Högbo GIF0,00

Hanna Hilding
Cecilia Fälldin
Amanda Fridberg
Cecilia Eriksson
Matilda Strand
Sarah Olsson
Hanna Gustavsson
Maya Åkerblom
Maj Yngvesson
Frida Thornander
Ebba Melin
Freja Ravne
Elin Jansson
Lovisa Jakobsson
Hannah Eriksson
Evelina Sjöström
Petra Bäckström
Emma Holmgren Löf
Andrea Åstrand
Emelie Lindgren
Hillevi Carlsson
Vendela Högkvist
Tilda Bergström
Olivia Hallsten
Emelie Forsberg
Lova Sund
Saga Peters-Wengrud
Ylva Björnsjö
Alva Nyberg
Matilda Eklind
Emilia Sjöstrand
Erika Strömbeck
Ella Borg
Lisa Ljung
Emilia Merkell
3172  2967     x     x     x     x
1881     x     x
2756  2401  2277     x     x  2814
1810  1609  1792
2642  2723  2567     x  2525  2562
2988  3016  3037  2525  2882     x
1539  1489     x
1324     -     -
1538  1564     x
   x     x  1959
2466  2602  1995  1931  2178  1858
1914     x     x
1875  1377  1612
1635  1756     x
1179     x  1092
2147     x     x
   x  2052     x
2090  1949     x
   x     x  1866
1521  1350  1641
2818  2941  2888  2929  3086  3011
   x     x     x
3770  3612  3539  3161  3848  3835
1993     x  2010
   x  1680  1841
1606  1599  1948
2130     x     x
1730     x     x
   x     x     x
1717  2011  1850
2944  2923     x
1251  1309     x
1350  1759  1421
   x     x     x
   x     x     x
    F14 4x80 M  HEAT 1     2016-09-10
1_NÄRKE41,68
Klara Frih - Sofie Franzén - Julia Widén - Ida Pettersson
2_SÖDERMANLAND 244,62
Johanna Mickels - Emilia Rydensjö - Freja Ravne - Stella Vetro
3_GÄSTRIKLAND45,67
Sonia Gauffin - Emilia Merkell - Irma Karamehmedovic - Saga Fältenhag
4_VÄRMLAND 247,59
Filippa Dedorsson - Agnes Brunnsgård - Emmy Kyrk - Moa Karlsson Wallin

    F14 4x80 M  HEAT 2     
1_STOCKHOLM orange39,92
Ella Enander - Bilge Kaya - Ella Hagman - Emilia Sjöstrand
2_STOCKHOLM vit40,84
Madeleine Aulio - Elisabeth Hvalgren - Josefine Wikfeldt - Elise Legzdins
3_VÄRMLAND 141,91
Cecilia Eriksson - Matilda Strand - Petra Bäckström - Emmy Lindström
4_UPPLAND42,41
Liv Andersson - Tyra Johansson - Ebba Brunvall - Ebba Lindblom
5_DALARNA42,51
Anna BackNilsson - Lovisa Jakobsson - Minna LockAndersson - Gabriella Lindström
6_SÖDERMANLAND 142,83
Sofia Bertilsson - Maja Åskag - Ebba Melin - Lova Sund

    F14 4x80 M  SAMLAD LISTA    
1_STOCKHOLM orange39,92
Ella Enander - Bilge Kaya - Ella Hagman - Emilia Sjöstrand
2_STOCKHOLM vit40,84
Madeleine Aulio - Elisabeth Hvalgren - Josefine Wikfeldt - Elise Legzdins
3_NÄRKE41,68
Klara Frih - Sofie Franzén - Julia Widén - Ida Pettersson
4_VÄRMLAND 141,91
Cecilia Eriksson - Matilda Strand - Petra Bäckström - Emmy Lindström
5_UPPLAND42,41
Liv Andersson - Tyra Johansson - Ebba Brunvall - Ebba Lindblom
6_DALARNA42,51
Anna BackNilsson - Lovisa Jakobsson - Minna LockAndersson - Gabriella Lindström
7_SÖDERMANLAND 142,83
Sofia Bertilsson - Maja Åskag - Ebba Melin - Lova Sund
8_SÖDERMANLAND 244,62
Johanna Mickels - Emilia Rydensjö - Freja Ravne - Stella Vetro
9_GÄSTRIKLAND45,67
Sonia Gauffin - Emilia Merkell - Irma Karamehmedovic - Saga Fältenhag
10_VÄRMLAND 247,59
Filippa Dedorsson - Agnes Brunnsgård - Emmy Kyrk - Moa Karlsson Wallin

    F13 60 M  HEAT 1  Vind +1,3  2016-09-10
1Rebecca Östergren -03STO Huddinge AIS8,26Semi
2Anni Norström -03UPP Alunda SK8,46Semi
3Kathleen Larsson -03STO Hammarby IF8,56Semi
4Smilla Gejdeman -03SÖD Eskilstuna FI8,87Semi
5Axina Hasselgren -03VÄS IK Westmannia9,24
6Linn Thorsén -03VÄS Västerås FK9,38
7Cecilia Ankarfjord-Lundin -03SÖD IFK Strängnäs9,52

    F13 60 M  HEAT 2  Vind +1,3  
1Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta8,27Semi
2Justina Esangbedo -03DAL Kvarnsvedens GoIF8,48Semi
3Tuva Wikman -03VÄR KFUM Arvika8,65Semi
4Tilda Söderman -03GÄS Gefle IF8,74Semi
5Hanna Löfgren -03SÖD Nyköpings BIS8,96
6Sutthida Shuenniyom -03DAL Ludvika FFI9,45
7Ella Sjöstrand -03SÖD Katrineholms SK9,55

    F13 60 M  HEAT 3  Vind +1,5  
1Alexandra Rosengren -03STO Huddinge AIS8,36Semi
2Bella Lindgren de Flon -03GOT VIF Gute8,38Semi
3Emma Helander -03SÖD Eskilstuna FI8,78Semi
4Diamond Wilson -03SÖD Katrineholms SK8,87Semi
5Matilda Lundgren -03DAL Leksands IF9,13
6Lilith Stenvi -03VÄS Västerås FK9,35
7Isabella Wiklund -03VÄS Västerås FK9,48
8Thea Larsson -03VÄS Västerås FK9,63

    F13 60 M  HEAT 4  Vind 0,0  
1Katharina Gråman -03STO Tyresö FK8,26Semi
2Elin Wallin -03NÄR Glanshammars IF8,46Semi
3Moa Örevik -03GOT VIF Gute8,53Semi
4Maria Grenegård -03VÄR IF Göta8,93
5Alma Lannefors -03VÄS Västerås FK9,08
6Liw Kahlström Söderberg -03GOT VIF Gute9,81
7Hedvig Heimdal -03SÖD Eskilstuna FI9,82

    F13 60 M  HEAT 5  Vind -1,3  
1Ebba Wulcan -03VÄR Säffle FIK8,20Semi
2Julia Nilsson -03STO Sundbybergs IK8,50Semi
3Sanna Pernerdal -03NÄR KFUM Örebro8,56Semi
4Elsa Jansson -03UPP Upsala IF8,75Semi
5Anna Krysén -03DAL Ludvika FFI9,03
6Alice Abrahamsson -03DAL Ludvika FFI9,61
7Alice Abrahamsson -03SÖD Södertälje IF9,90

    F13 60 M  HEAT 6  Vind -1,4  
1Frida Hjorth -03DAL Säters IF8,05Semi
2Tindra Kjettelsberg -03UPP Örbyhus IF8,49Semi
3Andrea Larsson -03VÄR IFK Sunne8,75Semi
4Alma Uhlin -03DAL Falu IK8,76Semi
5Caitlin Rorabaugh -03GÄS Gefle IF8,86Semi
6Maja Sjödén -03DAL Kvarnsvedens GoIF9,98
7Ellen Westberg -03VÄS Västerås FK10,10

    F13 60 M  SEMIFINAL 1  Vind +1,5  2016-09-10
1Justina Esangbedo -03DAL Kvarnsvedens GoIF8,23Final
2Katharina Gråman -03STO Tyresö FK8,25Final
3Rebecca Östergren -03STO Huddinge AIS8,26Final
4Elin Wallin -03NÄR Glanshammars IF8,45
5Sanna Pernerdal -03NÄR KFUM Örebro8,49
6Alma Uhlin -03DAL Falu IK8,67
7Tuva Wikman -03VÄR KFUM Arvika8,76
8Caitlin Rorabaugh -03GÄS Gefle IF8,84

    F13 60 M  SEMIFINAL 2  Vind +0,9  
1Ebba Wulcan -03VÄR Säffle FIK8,15Final
2Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta8,34Final
3Tindra Kjettelsberg -03UPP Örbyhus IF8,40
4Kathleen Larsson -03STO Hammarby IF8,47
5Anni Norström -03UPP Alunda SK8,57
6Elsa Jansson -03UPP Upsala IF8,73
7Andrea Larsson -03VÄR IFK Sunne8,76
8Smilla Gejdeman -03SÖD Eskilstuna FI8,83

    F13 60 M  SEMIFINAL 3  Vind +0,9  
1Frida Hjorth -03DAL Säters IF7,96Final
2Bella Lindgren de Flon -03GOT VIF Gute8,34Final
3Julia Nilsson -03STO Sundbybergs IK8,36Final
4Alexandra Rosengren -03STO Huddinge AIS8,37
5Moa Örevik -03GOT VIF Gute8,54
6Tilda Söderman -03GÄS Gefle IF8,70
7Diamond Wilson -03SÖD Katrineholms SK8,74
8Emma Helander -03SÖD Eskilstuna FI8,79

    F13 60 M  FINAL  Vind +0,3  2016-09-10
1Frida Hjorth -03DAL Säters IF7,94
2Ebba Wulcan -03VÄR Säffle FIK7,99
3Katharina Gråman -03STO Tyresö FK8,28
4Justina Esangbedo -03DAL Kvarnsvedens GoIF8,30
5Rebecca Östergren -03STO Huddinge AIS8,34
6Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta8,40
7Bella Lindgren de Flon -03GOT VIF Gute8,44
8Julia Nilsson -03STO Sundbybergs IK8,45

    F13 200 M  HEAT 1  Vind -3,7  2016-09-11
1Alice Abrahamsson -03DAL Ludvika FFI30,60
2Amanda Bainimara -03SÖD Råby-Rekarne FIF32,09
3Lilith Stenvi -03VÄS Västerås FK32,63
4Ellen Westberg -03VÄS Västerås FK35,27

    F13 200 M  HEAT 2  Vind -2,6  
1Anna Krysén -03DAL Ludvika FFI29,75
2Matilda Lundgren -03DAL Leksands IF30,96
3Lina Nordenmark -03VÄS Västerås FK32,91
4Isabella Wiklund -03VÄS Västerås FK33,12

    F13 200 M  HEAT 3  Vind -4,0  
1Anni Norström -03UPP Alunda SK28,50
2Smilla Gejdeman -03SÖD Eskilstuna FI29,06
3Elin Wallin -03NÄR Glanshammars IF29,42
4Caitlin Rorabaugh -03GÄS Gefle IF29,99
5Alva Malmsten Nilsson -03GÄS IF Skade31,09
6Amanda Eklund -03SÖD Nyköpings BIS32,52

    F13 200 M  HEAT 4  Vind -3,5  
1Justina Esangbedo -03DAL Kvarnsvedens GoIF28,33
2Elsa Jansson -03UPP Upsala IF29,08
3Tuva Wikman -03VÄR KFUM Arvika29,20
4Sanna Pernerdal -03NÄR KFUM Örebro29,31
5Julia Nilsson -03STO Sundbybergs IK29,32
6Tova Olausson -03DAL Ludvika FFI29,41

    F13 200 M  HEAT 5  Vind -2,3  
1Frida Hjorth -03DAL Säters IF27,14
2Ebba Wulcan -03VÄR Säffle FIK27,31
3Rebecca Östergren -03STO Huddinge AIS27,58
4Bella Lindgren de Flon -03GOT VIF Gute28,03
5Beata Edelholm -03STO Hammarby IF28,52
6Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta28,54

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Frida Hjorth -03DAL Säters IF27,14
2Ebba Wulcan -03VÄR Säffle FIK27,31
3Rebecca Östergren -03STO Huddinge AIS27,58
4Bella Lindgren de Flon -03GOT VIF Gute28,03
5Justina Esangbedo -03DAL Kvarnsvedens GoIF28,33
6Anni Norström -03UPP Alunda SK28,50
7Beata Edelholm -03STO Hammarby IF28,52
8Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta28,54
9Smilla Gejdeman -03SÖD Eskilstuna FI29,06
10Elsa Jansson -03UPP Upsala IF29,08
11Tuva Wikman -03VÄR KFUM Arvika29,20
12Sanna Pernerdal -03NÄR KFUM Örebro29,31
13Julia Nilsson -03STO Sundbybergs IK29,32
14Tova Olausson -03DAL Ludvika FFI29,41
15Elin Wallin -03NÄR Glanshammars IF29,42
16Anna Krysén -03DAL Ludvika FFI29,75
17Caitlin Rorabaugh -03GÄS Gefle IF29,99
18Alice Abrahamsson -03DAL Ludvika FFI30,60
19Matilda Lundgren -03DAL Leksands IF30,96
20Alva Malmsten Nilsson -03GÄS IF Skade31,09
21Amanda Bainimara -03SÖD Råby-Rekarne FIF32,09
22Amanda Eklund -03SÖD Nyköpings BIS32,52
23Lilith Stenvi -03VÄS Västerås FK32,63
24Lina Nordenmark -03VÄS Västerås FK32,91
25Isabella Wiklund -03VÄS Västerås FK33,12
26Ellen Westberg -03VÄS Västerås FK35,27

    F13 600 M  HEAT 1    2016-09-10
1Lina Nordenmark -03VÄS Västerås FK1.57,02
2Hanna Löfgren -03SÖD Nyköpings BIS1.58,53
3Isabella Lukic -03VÄS Västerås FK1.58,65
4Cecilia Ankarfjord-Lundin -03SÖD IFK Strängnäs1.58,80
5Anna Krysén -03DAL Ludvika FFI1.59,43
6Tuva Tranderyd -03NÄR KFUM Örebro2.00,97
7Nova Olsson -03UPP Örbyhus IF2.02,05
8Linnea Näslund -03DAL Kvarnsvedens GoIF2.06,57

    F13 600 M  HEAT 2    
1Victoria Psilander -03STO IFK Lidingö1.44,08
2Alva Malmsten Nilsson -03GÄS IF Skade1.45,93
3Ingrid Jonsson -03STO Hässelby SK1.46,47
4Anni Norström -03UPP Alunda SK1.47,11
5Sara Fajerson -03STO Danderyds SK1.47,63
6Tova Olausson -03DAL Ludvika FFI1.47,70
7Elsa Eriksson -03UPP Upsala IF1.52,09
8Wilma Karlsson -03VÄR Säffle FIK1.55,93
9Alice Abrahamsson -03DAL Ludvika FFI1.57,97
10Smilla Gejdeman -03SÖD Eskilstuna FI2.04,82

    F13 600 M  SAMLAD LISTA    
1Victoria Psilander -03STO IFK Lidingö1.44,08
2Alva Malmsten Nilsson -03GÄS IF Skade1.45,93
3Ingrid Jonsson -03STO Hässelby SK1.46,47
4Anni Norström -03UPP Alunda SK1.47,11
5Sara Fajerson -03STO Danderyds SK1.47,63
6Tova Olausson -03DAL Ludvika FFI1.47,70
7Elsa Eriksson -03UPP Upsala IF1.52,09
8Wilma Karlsson -03VÄR Säffle FIK1.55,93
9Lina Nordenmark -03VÄS Västerås FK1.57,02
10Alice Abrahamsson -03DAL Ludvika FFI1.57,97
11Hanna Löfgren -03SÖD Nyköpings BIS1.58,53
12Isabella Lukic -03VÄS Västerås FK1.58,65
13Cecilia Ankarfjord-Lundin -03SÖD IFK Strängnäs1.58,80
14Anna Krysén -03DAL Ludvika FFI1.59,43
15Tuva Tranderyd -03NÄR KFUM Örebro2.00,97
16Nova Olsson -03UPP Örbyhus IF2.02,05
17Smilla Gejdeman -03SÖD Eskilstuna FI2.04,82
18Linnea Näslund -03DAL Kvarnsvedens GoIF2.06,57

    F13 1500 M      2016-09-11
1Victoria Psilander -03STO IFK Lidingö5.21,68
2Alva Malmsten Nilsson -03GÄS IF Skade5.21,81
3Ingrid Jonsson -03STO Hässelby SK5.25,72
4Tuva Kjellström -03STO Hässelby SK5.30,66
5Cecilia Ankarfjord-Lundin -03SÖD IFK Strängnäs5.38,13
6Isabella Lukic -03VÄS Västerås FK5.45,47
7Tuva Tranderyd -03NÄR KFUM Örebro5.47,39
8Nova Olsson -03UPP Örbyhus IF6.00,85
9Tindra Frykholm -03NÄR Glanshammars IF6.40,45
10Elin Wallin -03NÄR Glanshammars IF6.45,53
11Elin Abrahamsson -03UPP Upsala IF6.47,41
12Alice Abrahamsson -03SÖD Södertälje IF8.12,10

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind -2,0  2016-09-11
1Jennifer Axelsson -03NÄR Wedevågs IF10,26Final
2Julia Håkansson -03STO Spårvägens FK10,26Final
3Anni Norström -03UPP Alunda SK10,35
4Tindra Frykholm -03NÄR Glanshammars IF11,07
5Myra Eriksson -03NÄR Stocksäters IF11,36
6Elvira Jonsson -03VÄS Västerås FK11,40
7Ella Sjöstrand -03SÖD Katrineholms SK13,33

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,9  
1Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta9,82Final
2Clara Fallenius -03STO Hässelby SK9,94Final
3Tindra Kjettelsberg -03UPP Örbyhus IF10,08Final
4Linnea Näslund -03DAL Kvarnsvedens GoIF12,10
5Lina Nordenmark -03VÄS Västerås FK12,29
-Wilma Karlsson -03VÄR Säffle FIKDNF
-Thilde Berglund -03GÄS Gefle IFDNS

    F13 60 M HÄCK  HEAT 3  Vind -2,6  
1Katharina Gråman -03STO Tyresö FK9,89Final
2Sara Luul -03STO Hammarby IF9,90Final
3Marika Åstrand -03STO Hässelby SK9,98Final
4Miranda Falk -03DAL Kvarnsvedens GoIF10,62
5Moa Nyström -03STO Turebergs FK11,03
6Anna-Clara Bengtsson -03VÄR IF Göta11,99
7Rebecca Essman -03SÖD Råby-Rekarne FIF13,36

    F13 60 M HÄCK  FINAL  Vind -2,3  2016-09-11
1Katharina Gråman -03STO Tyresö FK9,62
2Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta9,81
3Sara Luul -03STO Hammarby IF9,83
4Tindra Kjettelsberg -03UPP Örbyhus IF9,87
5Clara Fallenius -03STO Hässelby SK9,88
6Jennifer Axelsson -03NÄR Wedevågs IF10,16
7Marika Åstrand -03STO Hässelby SK10,26
8Julia Håkansson -03STO Spårvägens FK10,39

    F13 200 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,3  2016-09-10
1Thilde Berglund -03GÄS Gefle IF32,63
2Tova Olausson -03DAL Ludvika FFI32,73
3Elvira Jonsson -03VÄS Västerås FK35,47
4Linn Thorsén -03VÄS Västerås FK35,75

    F13 200 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,2  
1Tindra Frykholm -03NÄR Glanshammars IF31,28
2Jennifer Axelsson -03NÄR Wedevågs IF31,39
3Klara Frykholm -03NÄR Glanshammars IF32,70
4Myra Eriksson -03NÄR Stocksäters IF34,86
5Rebecca Essman -03SÖD Råby-Rekarne FIF39,92
-Julia Håkansson -03STO Spårvägens FK33,18ut.tävl

    F13 200 M HÄCK  HEAT 3  Vind -1,2  
1Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta30,31
2Alma Uhlin -03DAL Falu IK31,75
3Tuva Tranderyd -03NÄR KFUM Örebro34,40
4Elin Abrahamsson -03UPP Upsala IF34,93
5Smilla Gejdeman -03SÖD Eskilstuna FI35,98
6Cecilia Ankarfjord-Lundin -03SÖD IFK Strängnäs36,36

    F13 200 M HÄCK  HEAT 4  Vind +0,4  
1Katharina Gråman -03STO Tyresö FK29,62
2Elsa Jansson -03UPP Upsala IF29,94
3Bella Lindgren de Flon -03GOT VIF Gute30,40
4Kathleen Larsson -03STO Hammarby IF31,43
5Wilma Karlsson -03VÄR Säffle FIK32,09
6Moa Nyström -03STO Turebergs FK34,56

    F13 200 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Katharina Gråman -03STO Tyresö FK29,62
2Elsa Jansson -03UPP Upsala IF29,94
3Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta30,31
4Bella Lindgren de Flon -03GOT VIF Gute30,40
5Tindra Frykholm -03NÄR Glanshammars IF31,28
6Jennifer Axelsson -03NÄR Wedevågs IF31,39
7Kathleen Larsson -03STO Hammarby IF31,43
8Alma Uhlin -03DAL Falu IK31,75
9Wilma Karlsson -03VÄR Säffle FIK32,09
10Thilde Berglund -03GÄS Gefle IF32,63
11Klara Frykholm -03NÄR Glanshammars IF32,70
12Tova Olausson -03DAL Ludvika FFI32,73
13Tuva Tranderyd -03NÄR KFUM Örebro34,40
14Moa Nyström -03STO Turebergs FK34,56
15Myra Eriksson -03NÄR Stocksäters IF34,86
16Elin Abrahamsson -03UPP Upsala IF34,93
17Elvira Jonsson -03VÄS Västerås FK35,47
18Linn Thorsén -03VÄS Västerås FK35,75
19Smilla Gejdeman -03SÖD Eskilstuna FI35,98
20Cecilia Ankarfjord-Lundin -03SÖD IFK Strängnäs36,36
21Rebecca Essman -03SÖD Råby-Rekarne FIF39,92
-Julia Håkansson -03STO Spårvägens FK33,18ut.tävl

    F13 HÖJD      2016-09-11
1Alma Uhlin -03DAL Falu IK1,59
2Klara Frykholm -03NÄR Glanshammars IF1,59
3Elvira Jonsson -03VÄS Västerås FK1,47
4Clara Fallenius -03STO Hässelby SK1,47
5Matilda Lundgren -03DAL Leksands IF1,47
6Linn Harryson -03STO Hammarby IF1,47
7Tova Olausson -03DAL Ludvika FFI1,44
8Emelie Beckman -03STO Hässelby SK1,44
9Rebecca Östergren -03STO Huddinge AIS1,41
10Miranda Falk -03DAL Kvarnsvedens GoIF1,41
10Elsa Eriksson -03UPP Upsala IF1,41
10Bella Lindgren de Flon -03GOT VIF Gute1,41
13Vilda Börjesson -03UPP Rånäs 4H1,41
14Marika Åstrand -03STO Hässelby SK1,41
15Ebba Hedberg -03DAL Kvarnsvedens GoIF1,41
16Wilma Karlsson -03VÄR Säffle FIK1,36
17Alma Lannefors -03VÄS Västerås FK1,31
17Tindra Kjettelsberg -03UPP Örbyhus IF1,31
19Myra Eriksson -03NÄR Stocksäters IF1,31
20Sutthida Shuenniyom -03DAL Ludvika FFI1,31
21Emma Helander -03SÖD Eskilstuna FI1,26
21Amanda Eklund -03SÖD Nyköpings BIS1,26
23Alice Abrahamsson -03DAL Ludvika FFI1,26
24Isabella Wiklund -03VÄS Västerås FK1,21
25Hanna Löfgren -03SÖD Nyköpings BIS1,21
26Thea Larsson -03VÄS Västerås FK1,21
27Maja Sjödén -03DAL Kvarnsvedens GoIF1,16
28Anna-Clara Bengtsson -03VÄR IF Göta1,16


Miranda Falk
Hanna Löfgren
Sutthida Shuenniyom
Rebecca Östergren
Myra Eriksson
Elvira Jonsson
Wilma Karlsson
Thea Larsson
Alma Uhlin
Clara Fallenius
Alma Lannefors
Anna-Clara Bengtsson
Alice Abrahamsson
Ebba Hedberg
Elsa Eriksson
Tindra Kjettelsberg
Linn Harryson
Klara Frykholm
Marika Åstrand
Maja Sjödén
Emma Helander
Isabella Wiklund
Matilda Lundgren
Emelie Beckman
Vilda Börjesson
Amanda Eklund
Bella Lindgren de Flon
Tova Olausson
116 121 126 131 136 141 144 147 150 153 156 159 162
            o   xo  o   xxx
    xo  -
xo  o   o   xxo xxx
            o   o   o   xxx
    o   o   xo  xxx
        o   o   xo  xo  xo  o   xxx
                o   xxx
o   xxo xxx
        o   o   o   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
            o   o   xo  o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
xxo xxx
o   o   xo  xxx
            o   xo  xxo xxx
            o   xo  o   xxx
            o   xxx
                o   o   o   xxo xxx
                    o   o   o   o   xxo xo  xo  xxx
        o   o   xo  xo  xxx
o   xxx
o   o   o   xxx
o   o   xxx
            o   xo  xxo o   xo  xxx
        o   o   xo  xxo xo  xxx
            o   o   xo  xxx
o   o   o   xxx
                xo  o   xxx
        o   o   o   o   o   xxx
    F13 STAV      2016-09-10
1Emelie Beckman -03STO Hässelby SK2,13
2=Moa Ivarsson -03STO Huddinge AIS2,03
2=Felicia Karlsson -03SÖD Eskilstuna FI2,03
4Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta2,03
5Ebba Hedberg -03DAL Kvarnsvedens GoIF1,93
6=Linn Thorsén -03VÄS Västerås FK1,53
6=Ellen Höglund-Cederloo -03GÄS IF Skade1,53
6=Alma Lannefors -03VÄS Västerås FK1,53
9Lina Nordenmark -03VÄS Västerås FK1,53
10Klara Frykholm -03NÄR Glanshammars IF1,33
-Thea Larsson -03VÄS Västerås FK0,00


Klara Frykholm
Lina Nordenmark
Moa Ivarsson
Ebba Hedberg
Linn Thorsén
Hanna Karlsson
Emelie Beckman
Ellen Höglund-Cederloo
Alma Lannefors
Felicia Karlsson
Thea Larsson
133 153 173 183 193 203 213 223
xxo x-
o   xo  xxx
    o   o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   xxx
o   o   xxx
    o   o   -   o   xxo xxx
    o   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   xxx
o   o   xxx
            o   o   o   xxx
xxx
    F13 LÄNGD ZON      2016-09-11
1Ebba Wulcan -03VÄR Säffle FIK5,33
2Katharina Gråman -03STO Tyresö FK5,27
3Moa Örevik -03GOT VIF Gute5,11
4Tuva Wikman -03VÄR KFUM Arvika5,03
5Ebba Hedberg -03DAL Kvarnsvedens GoIF4,89
6Jennifer Axelsson -03NÄR Wedevågs IF4,76
7Hanna Löfgren -03SÖD Nyköpings BIS4,70
8Klara Frykholm -03NÄR Glanshammars IF4,67
9Elsa Jansson -03UPP Upsala IF4,65
10Emma Helander -03SÖD Eskilstuna FI4,63
11Tilda Söderman -03GÄS Gefle IF4,63
12Beata Edelholm -03STO Hammarby IF4,57
13Tova Olausson -03DAL Ludvika FFI4,55
14Tindra Kjettelsberg -03UPP Örbyhus IF4,53
15Klara Avebäck -03STO Hammarby IF4,52
16Elsa Eriksson -03UPP Upsala IF4,50
17Alma Uhlin -03DAL Falu IK4,50
18Caitlin Rorabaugh -03GÄS Gefle IF4,46
19Justina Esangbedo -03DAL Kvarnsvedens GoIF4,42
20Kathleen Larsson -03STO Hammarby IF4,42
21Tindra Frykholm -03NÄR Glanshammars IF4,42
22Matilda Lundgren -03DAL Leksands IF4,41
23Julia Nilsson -03STO Sundbybergs IK4,38
24Linn Thorsén -03VÄS Västerås FK4,34
25Alva Malmsten Nilsson -03GÄS IF Skade4,33
26Elin Wallin -03NÄR Glanshammars IF4,31
27Andrea Larsson -03VÄR IFK Sunne4,28
28Amanda Eklund -03SÖD Nyköpings BIS4,27
29Anni Norström -03UPP Alunda SK4,21
30Miranda Falk -03DAL Kvarnsvedens GoIF4,21
31Smilla Gejdeman -03SÖD Eskilstuna FI4,15
32Vilda Börjesson -03UPP Rånäs 4H4,10
33Cecilia Ankarfjord-Lundin -03SÖD IFK Strängnäs4,10
34Cornelia Kennerstad -03VÄR Kils AIK4,07
35Ellen Höglund-Cederloo -03GÄS IF Skade4,02
36Anna Krysén -03DAL Ludvika FFI3,95
37Elvira Jonsson -03VÄS Västerås FK3,94
38Alma Lannefors -03VÄS Västerås FK3,88
39Ella Sjöstrand -03SÖD Katrineholms SK3,79
40Liw Kahlström Söderberg -03GOT VIF Gute3,73
41Sutthida Shuenniyom -03DAL Ludvika FFI3,66
42Anna-Clara Bengtsson -03VÄR IF Göta3,47
43Thea Larsson -03VÄS Västerås FK3,40
44Ellen Westberg -03VÄS Västerås FK3,31

Jennifer Axelsson
Ebba Hedberg
Elsa Eriksson
Tuva Wikman
Ebba Wulcan
Beata Edelholm
Klara Avebäck
Katharina Gråman
Andrea Larsson
Matilda Lundgren
Anni Norström
Julia Nilsson
Tindra Frykholm
Emma Helander
Caitlin Rorabaugh
Kathleen Larsson
Moa Örevik
Tindra Kjettelsberg
Klara Frykholm
Justina Esangbedo
Cecilia Ankarfjord-Lundin
Vilda Börjesson
Alma Uhlin
Elsa Jansson
Ellen Höglund-Cederloo
Thea Larsson
Alva Malmsten Nilsson
Elvira Jonsson
Linn Thorsén
Alma Lannefors
Hanna Löfgren
Tilda Söderman
Miranda Falk
Ellen Westberg
Sutthida Shuenniyom
Smilla Gejdeman
Elin Wallin
Ella Sjöstrand
Tova Olausson
Cornelia Kennerstad
Amanda Eklund
Liw Kahlström Söderberg
Anna-Clara Bengtsson
Anna Krysén
 260 +2,9   476 +1,4   462 +1,4     x +1,0   461 +1,8   474 +2,2
 482 +1,0   470 +0,7   489 +1,8   339 +0,6   466 +1,8   488 +2,3
 445 +1,4   420 +1,1   450 +1,8
 488 +0,7   486 +1,5   498 +3,1   494 +1,5   501 +3,0   503 +1,2
   -        505 +1,6   508 +1,9   486 +1,6   490 +1,4   533 +2,5
 437 +1,1   457 +2,7   392 +2,3
 444 +1,1   452 +3,5   430 +2,0
 492 +0,8   481 +1,2   502 +2,2   503 +2,1   527 +2,0   509 +3,4
 407 +1,3   397 +1,4   428 +1,7
 441 +1,5   423 +1,4   432 +2,3
 421 +1,2   414 +1,3   411 +1,7
 438 +1,1     x +1,3     x +2,9
 405 +1,5   408 +0,8   442 +2,0
 463 +1,9   453 +1,8   449 +1,7
   x +0,9   439 +2,7   446 +1,9
 442 +1,8     x +1,9   425 +1,1
 502 +1,5   510 +2,0   493 +1,5   511 +3,6   496 +2,9   464 +1,6
 453 +1,0   450 +3,1   447 +1,1
 453 +1,4   466 +1,9   452 +1,4   450 +1,9   457 +3,0   467 +2,6
 365 +1,3   442 +1,4   438 +2,9
 395 +1,4   386 +2,1   410 +2,1
 399 +1,0   410 +1,3   409 +1,2
 450 +1,4   440 +1,9   430 +2,8
 463 +0,6   456 +0,6   465 +1,7
 402 +1,3   374 +1,7     x +1,2
 337 +0,9   340 +1,7     x +0,9
 433 +1,8   430 +1,3   403 +1,2
 394 +1,3   387 +3,7   387 +1,4
 434 +1,6   422 +1,4   432 +1,8
 378 +1,4   379 +2,1   388 +1,7
 470 +1,1   450 +1,8     x +1,9
 440 +1,8   444 +1,9   463 +1,4
 421 +1,0   395 +1,9     -
 305 +1,5   317 +1,6   331 +1,8
 361 +1,1   364 +2,0   366 +1,4
 406 +2,0   370 +3,0   415 +1,7
 431 +2,5   418 +1,8   404 +1,9
 372 +1,2   339 +2,1   379 +1,7
 440 +1,4   455 +2,6   437 +1,4
 407 +1,8   381 +1,2   401 +1,7
   x +1,7   427 +1,1   403 +1,7
 342 +1,8   371 +1,2   373 +2,6
 347 +1,2   338 +1,3   330 +1,6
 395 +1,5   384 +1,2   391 +2,4
    F13 TRESTEG ZON      2016-09-10
1Katharina Gråman -03STO Tyresö FK11,29
2Klara Avebäck -03STO Hammarby IF10,29
3Jennifer Axelsson -03NÄR Wedevågs IF10,28
4Ebba Wulcan -03VÄR Säffle FIK10,21
5Tilda Söderman -03GÄS Gefle IF10,12
6Ebba Hedberg -03DAL Kvarnsvedens GoIF10,05
7Elsa Jansson -03UPP Upsala IF10,02
8Elvira Jonsson -03VÄS Västerås FK9,67
9Moa Nyström -03STO Turebergs FK9,64
10Matilda Lundgren -03DAL Leksands IF9,63
11Emma Helander -03SÖD Eskilstuna FI9,62
12Alva Malmsten Nilsson -03GÄS IF Skade9,62
13Thilde Berglund -03GÄS Gefle IF9,38
14Vilda Börjesson -03UPP Rånäs 4H9,32
15Tindra Kjettelsberg -03UPP Örbyhus IF9,32
16Myra Eriksson -03NÄR Stocksäters IF9,02
17Miranda Falk -03DAL Kvarnsvedens GoIF8,96
18Hedvig Heimdal -03SÖD Eskilstuna FI8,10
19Ida Johansson -03DAL Kvarnsvedens GoIF8,03
20Amanda Bainimara -03SÖD Råby-Rekarne FIF7,93
21Rebecca Essman -03SÖD Råby-Rekarne FIF7,78
22Lilith Stenvi -03VÄS Västerås FK7,36

Klara Avebäck
Miranda Falk
Katharina Gråman
Moa Nyström
Myra Eriksson
Thilde Berglund
Tindra Kjettelsberg
Alva Malmsten Nilsson
Hedvig Heimdal
Lilith Stenvi
Jennifer Axelsson
Rebecca Essman
Ida Johansson
Amanda Bainimara
Elsa Jansson
Matilda Lundgren
Vilda Börjesson
Ebba Wulcan
Elvira Jonsson
Ebba Hedberg
Tilda Söderman
Emma Helander
1024 -1,7  1015 -0,3  1009 +0,8  1011 -1,7  1021 -0,9  1029 -1,8
   x        896 -0,3   874 +0,3
1071 -0,4  1093 +0,8  1094 -1,2  1067 -1,5  1098 -2,0  1129 -1,2
 953 -1,3   945 -1,8   964 +1,0   924 -1,9   944 -1,8   956 -0,4
   x -0,3   893 -1,3   902 -1,0
 938 -0,3     x -0,3   930 -1,3
 920 -1,6   928 -0,9   932 -0,6
 962 +0,0   933 -1,3   939 -0,6
 771 -1,7   780 +0,1   810 -1,5
 736 -1,4     x +0,2   710 -2,2
 972 +0,7   972 -2,8   988 -0,3   995 -0,9  1028 -1,1  1011 -1,8
 778 +0,7   765 -0,3   697 +1,1
 803 +0,0   774 -1,6   791 -1,0
 781 +0,0   793 -1,3   770 -1,1
 947 -0,5   916 -1,7   989 -0,7   995 +0,5   995 -0,7  1002 -1,5
 840 -1,3   963 -0,1   918 -0,4
 919 -0,5   929 -0,3   932 -0,3
 986 -2,1   990 -0,8   971 -2,3  1021 +0,0     x          x
 967 -1,4   956 -2,2   926 +0,0   958 -0,8   943 -1,5     x -1,9
1001 -0,5   983 -1,7   966 -0,4   970 +0,8     x -1,4  1005 -1,7
 966 -0,5   956 -0,7   976 -1,4   990 +2,5   985 -1,9  1012 -1,9
 949 -0,9   956 -0,6   962 -1,1
    F13 KULA 2,0      2016-09-11
1Valentina Lindfors -03STO Mälarhöjdens IK13,42
2Justina Esangbedo -03DAL Kvarnsvedens GoIF11,93
3Sanna Pernerdal -03NÄR KFUM Örebro11,78
4Ida Johansson -03DAL Kvarnsvedens GoIF11,12
5Alexandra Rosengren -03STO Huddinge AIS11,00
6Linn Gabrielli-Gustafsson -03SÖD Råby-Rekarne FIF10,72
7Clara Fallenius -03STO Hässelby SK10,68
8Emelie Beckman -03STO Hässelby SK10,32
9Emma Wallsten -03UPP Örbyhus IF10,12
10Caitlin Rorabaugh -03GÄS Gefle IF10,09
11Moa Ivarsson -03STO Huddinge AIS9,86
12Victoria Wickman -03UPP Alunda SK9,82
13Anna Krysén -03DAL Ludvika FFI8,93
14Maria Grenegård -03VÄR IF Göta8,88
15Ellen Höglund-Cederloo -03GÄS IF Skade8,62
16Felicia Karlsson -03SÖD Eskilstuna FI8,51
17Julia Runesson -03NÄR KFUM Örebro8,45
18Maja Sjödén -03DAL Kvarnsvedens GoIF7,93
19Isabella Wiklund -03VÄS Västerås FK7,93
20Diamond Wilson -03SÖD Katrineholms SK7,90
21Hanna Löfgren -03SÖD Nyköpings BIS7,88
22Cornelia Kennerstad -03VÄR Kils AIK7,75
23Alice Abrahamsson -03DAL Ludvika FFI7,26
24Alice Abrahamsson -03SÖD Södertälje IF6,98
25Sutthida Shuenniyom -03DAL Ludvika FFI6,66
26Rebecca Essman -03SÖD Råby-Rekarne FIF6,61
27Ellen Westberg -03VÄS Västerås FK5,90

Emma Wallsten
Alexandra Rosengren
Maja Sjödén
Anna Krysén
Hanna Löfgren
Sutthida Shuenniyom
Cornelia Kennerstad
Moa Ivarsson
Emelie Beckman
Rebecca Essman
Linn Gabrielli-Gustafsson
Justina Esangbedo
Valentina Lindfors
Julia Runesson
Ida Johansson
Alice Abrahamsson
Caitlin Rorabaugh
Maria Grenegård
Diamond Wilson
Felicia Karlsson
Clara Fallenius
Ellen Höglund-Cederloo
Victoria Wickman
Sanna Pernerdal
Ellen Westberg
Alice Abrahamsson
Isabella Wiklund
 986  1012   965
1100  1063   969   855     x  1094
 723   764   793
 893   813   861
 750   788   786
   x   666   598
 694   775   680
 916   986   978
 883  1032   972
 652   612   661
 912  1069  1072  1033     x  1058
1193  1078  1096  1120  1137  1154
1178  1153  1191  1225  1183  1342
 785   845   843
1056   939   946   972  1003  1112
 693   726     x
1009   906   979
 888   850   820
 790   760     -
   x   851   794
1068   978     -  1048     -     -
 862   822   844
 960   934   982
1128  1074  1071  1131  1178  1155
 555   549   590
   x   691   698
 793     x     x
    F13 DISKUS 0,6      2016-09-10
1Frida Hjorth -03DAL Säters IF28,35
2Wilma Karlsson -03VÄR Säffle FIK26,94
3Victoria Wickman -03UPP Alunda SK26,14
4Emma Wallsten -03UPP Örbyhus IF25,89
5Madeleine Söderqvist -03STO Huddinge AIS24,81
6Linn Gabrielli-Gustafsson -03SÖD Råby-Rekarne FIF24,64
7Caitlin Rorabaugh -03GÄS Gefle IF23,48
8Maria Grenegård -03VÄR IF Göta22,87
9Axina Hasselgren -03VÄS IK Westmannia21,47
10Cornelia Kennerstad -03VÄR Kils AIK20,95
11Alexandra Rosengren -03STO Huddinge AIS20,73
12Felicia Karlsson -03SÖD Eskilstuna FI18,85
13Elin Wallin -03NÄR Glanshammars IF18,50
14Linnea Näslund -03DAL Kvarnsvedens GoIF17,06
15Isabella Wiklund -03VÄS Västerås FK16,60
16Maja Sjödén -03DAL Kvarnsvedens GoIF15,70
-Eira Neva -03VÄS IK Westmannia0,00

Alexandra Rosengren
Linn Gabrielli-G.
Eira Neva
Emma Wallsten
Victoria Wickman
Caitlin Rorabaugh
Axina Hasselgren
Linnea Näslund
Wilma Karlsson
Maja Sjödén
Madeleine Söderqvist
Cornelia Kennerstad
Isabella Wiklund
Maria Grenegård
Elin Wallin
Frida Hjorth
Felicia Karlsson
   x     x  2073
   x  1939  2392  1917  2464  2372
   x     x     x
1896  2446  2176  2446  2454  2589
2614  2320  2394  2369     x  2380
   x     x  2348     x  2187  1896
2147     x  1710
1658     x  1706
2500  2124  2694     x  2547  2527
1456     x  1570
2481     x     x     x  2356     x
2095     x     x
   x     x  1660
   x  2218  2236  2287     x  2048
1649  1544  1850
2219  2835     x  2519     x     x
   x     x  1885
    F13 SLÄGGA 2,0      2016-09-11
1Madeleine Söderqvist -03STO Huddinge AIS31,44
2Jennifer Axelsson -03NÄR Wedevågs IF30,75
3Linn Harryson -03STO Hammarby IF30,72
4Frida Hjorth -03DAL Säters IF29,58
5Bella Lindgren de Flon -03GOT VIF Gute28,26
6Victoria Wickman -03UPP Alunda SK27,13
7Ida Johansson -03DAL Kvarnsvedens GoIF26,89
8Marika Åstrand -03STO Hässelby SK26,80
9Julia Runesson -03NÄR KFUM Örebro26,00
10Emma Wallsten -03UPP Örbyhus IF25,98
11Linn Gabrielli-Gustafsson -03SÖD Råby-Rekarne FIF25,66
12Sanna Pernerdal -03NÄR KFUM Örebro25,01
13Rebecca Östergren -03STO Huddinge AIS24,93
14Felicia Karlsson -03SÖD Eskilstuna FI23,53
15Cornelia Kennerstad -03VÄR Kils AIK22,56
16Maja Sjödén -03DAL Kvarnsvedens GoIF21,71
17Rebecca Essman -03SÖD Råby-Rekarne FIF19,86
18Linnea Näslund -03DAL Kvarnsvedens GoIF13,84
Ebba Wulcan -03VÄR Säffle FIK0,00

Madeleine Söderqvist
Ebba Wulcan
Emma Wallsten
Felicia Karlsson
Linn Gabrielli-Gustafsson
Jennifer Axelsson
Linnea Näslund
Rebecca Östergren
Sanna Pernerdal
Maja Sjödén
Julia Runesson
Bella Lindgren de Flon
Frida Hjorth
Rebecca Essman
Marika Åstrand
Linn Harryson
Victoria Wickman
Cornelia Kennerstad
Ida Johansson
3050  2853  3143  3144  3007  3041
   x     x     x
   x  2467  2598
2353     x  1844
2424  2566     x
2413  2602     x     x  3075  3061
1332  1259  1384
2435  2493     x
   x     x  2501
2171  2056  1813
2493  2414  2600
2156     x  2826  2659     x     x
2523  2958  2705     x     x     x
1986     x     x
   x  2680     x     x  2582  2589
2603  3072     x  2920     x  2074
2713     x  2667     x     x     x
2256  2198     x
2378  2689     x  2512  2669  2511
    F13 SPJUT 400      2016-09-10
1Maria Grenegård -03VÄR IF Göta32,02
2Ebba Hedberg -03DAL Kvarnsvedens GoIF31,24
3Valentina Lindfors -03STO Mälarhöjdens IK29,71
4Linnea Näslund -03DAL Kvarnsvedens GoIF29,12
5Justina Esangbedo -03DAL Kvarnsvedens GoIF28,97
6Ida Johansson -03DAL Kvarnsvedens GoIF24,95
7Andrea Larsson -03VÄR IFK Sunne24,88
8Beata Edelholm -03STO Hammarby IF24,29
9Sanna Pernerdal -03NÄR KFUM Örebro23,97
10Amanda Eklund -03SÖD Nyköpings BIS23,37
11Cornelia Kennerstad -03VÄR Kils AIK21,56
12Linn Gabrielli-Gustafsson -03SÖD Råby-Rekarne FIF20,00
13Emma Wallsten -03UPP Örbyhus IF19,88
14Julia Runesson -03NÄR KFUM Örebro18,24
15Sutthida Shuenniyom -03DAL Ludvika FFI17,63
16Ellen Höglund-Cederloo -03GÄS IF Skade17,24
17Eira Neva -03VÄS IK Westmannia17,12
18Victoria Wickman -03UPP Alunda SK16,79
19Axina Hasselgren -03VÄS IK Westmannia15,29
20Hedvig Heimdal -03SÖD Eskilstuna FI11,77

Linn Gabrielli-G.
Andrea Larsson
Ellen Höglund-Cederloo
Emma Wallsten
Ebba Hedberg
Victoria Wickman
Sanna Pernerdal
Valentina Lindfors
Maria Grenegård
Eira Neva
Amanda Eklund
Cornelia Kennerstad
Linnea Näslund
Axina Hasselgren
Julia Runesson
Sutthida Shuenniyom
Ida Johansson
Hedvig Heimdal
Justina Esangbedo
Beata Edelholm
2000  1990  1972
2090  2488  1841  1664  1948  2268
   x  1659  1724
   x  1883  1988
2546  2564  3124  2765     -     -
   x  1205  1679
2397  2275     x
2971  2703  2605  2653  2661  2240
2116  3166     x  2801  2259  3202
1625  1706  1712
2038  2337  2048
2128  2156  1927
2822  2809  2670  2912  2550  2829
1529  1445  1349
1476  1824  1602
1525  1486  1763
2495     x  1985  2329  2204
1177  1038  1108
   x  2116  2897  2147  2304  2222
2429  2292  2171  1519     x  2321
    F13 5x60 M  HEAT 1     2016-09-10
1_SÖDERMANLAND42,55
Amanda Eklund - Hanna Löfgren - Emma Helander - Felicia Karlsson - Smilla Gejdeman
2_GÄSTRIKLAND42,57
Caitlin Rorabaugh - Ellen Höglund - Tilda Söderman - Alva Malmsten - Fanny Athlin
3_VÄSTMANLAND 242,57
Thea Larsson - Isabella Lukic - Ellen Westberg - Lina Nordenmark - Isabella Wiklund

    F13 5x60 M  HEAT 2     
1_STOCKHOLM37,91
Kathleen Larsson - Beata Edelholm - Alexandra Rosengren - Rebecca Östergren - Katharina Gråman
2_DALARNA40,08
Justina Esangbedo - Anna Krysén - Ebba Hedberg - Alma Uhlin - Frida Hjorth
3_NÄRKE40,49
Sanna Pernedahl - Klara Frykholm - Jennifer Axelsson - Tindra Frykholm
4_VÄRMLAND40,90
Hanna Karlsson - Andrea Larsson - Wilma Karlsson - Tuva Wikman - Ebba Wulcan
5_UPPLAND43,93
Elsa Eriksson - Vilda Börjesson - Elsa Jansson - Tindra Kjettelsberg - Anni Nordström
6_VÄSTMANLAND 145,26
Axina Hasselgren - Linn Thorsén - Lilith Stenvi - Elvira Jonsson - Alma Lannefors

    F13 5x60 M  SAMLAD LISTA    
1_STOCKHOLM37,91
Kathleen Larsson - Beata Edelholm - Alexandra Rosengren - Rebecca Östergren - Katharina Gråman
2_DALARNA40,08
Justina Esangbedo - Anna Krysén - Ebba Hedberg - Alma Uhlin - Frida Hjorth
3_NÄRKE40,49
Sanna Pernedahl - Klara Frykholm - Jennifer Axelsson - Tindra Frykholm
4_VÄRMLAND40,90
Hanna Karlsson - Andrea Larsson - Wilma Karlsson - Tuva Wikman - Ebba Wulcan
5_SÖDERMANLAND42,55
Amanda Eklund - Hanna Löfgren - Emma Helander - Felicia Karlsson - Smilla Gejdeman
6_GÄSTRIKLAND42,57
Caitlin Rorabaugh - Ellen Höglund - Tilda Söderman - Alva Malmsten - Fanny Athlin
7_VÄSTMANLAND 242,57
Thea Larsson - Isabella Lukic - Ellen Westberg - Lina Nordenmark - Isabella Wiklund
8_UPPLAND43,93
Elsa Eriksson - Vilda Börjesson - Elsa Jansson - Tindra Kjettelsberg - Anni Nordström
9_VÄSTMANLAND 145,26
Axina Hasselgren - Linn Thorsén - Lilith Stenvi - Elvira Jonsson - Alma Lannefors

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram