Resultat Svealands 9-10 sept 2017

   Gefle IF arrangerade på Gunder Hägg Stadion
 
  Söndag    till lördag        Distriktspoäng
 
    P14 300 M  HEAT 1    
1Eemeli Peura -03UPP Upsala IF42,89
2Simon Öberg -03VÄS Västerås FK43,84
3David Sjöblom -03VÄS Västerås FK43,85
4Frits Moström -03VÄR IF Göta45,30

    P14 300 M  HEAT 2    
1Viktor Hedman -03GÄS Högbo GIF40,90
2Hugo Liljegren -03STO Turebergs FK42,73
3Erik Wrede -03SÖD Råby-Rekarne FIF43,93
4Nils Ekroth -03UPP Upsala IF44,49
5Emil Sörqvist -03STO Huddinge AIS45,25
-Samuel Vinberg -03UPP Upsala IFDNS

    P14 300 M  HEAT 3    
1Viktor Wall -03STO Tyresö FK38,04
2Noah Bucht Wesslén -03STO Hammarby IF39,54
3Sebastian Eriksson -03UPP Alunda SK40,00
4Tadesse Johansson -03STO AIK Friidrott40,04
5Niklas Wall -03STO Tyresö FK40,55
6Oliver Ellström -03VÄR IF Göta40,70
7Ludvig Reinsson -03UPP Ununge IF41,57
-Sture Källström -03UPP Upsala IFDNS

    P14 300 M  SAMLAD LISTA    
1Viktor Wall -03STO Tyresö FK38,04
2Noah Bucht Wesslén -03STO Hammarby IF39,54
3Sebastian Eriksson -03UPP Alunda SK40,00
4Tadesse Johansson -03STO AIK Friidrott40,04
5Niklas Wall -03STO Tyresö FK40,55
6Oliver Ellström -03VÄR IF Göta40,70
7Viktor Hedman -03GÄS Högbo GIF40,90
8Ludvig Reinsson -03UPP Ununge IF41,57
9Hugo Liljegren -03STO Turebergs FK42,73
10Eemeli Peura -03UPP Upsala IF42,89
11Simon Öberg -03VÄS Västerås FK43,84
12David Sjöblom -03VÄS Västerås FK43,85
13Erik Wrede -03SÖD Råby-Rekarne FIF43,93
14Nils Ekroth -03UPP Upsala IF44,49
15Emil Sörqvist -03STO Huddinge AIS45,25
16Frits Moström -03VÄR IF Göta45,30

    P14 2000 M      
1Victor Björk -03STO IFK Lidingö6.24,17
2Viktor Frisk -03STO Huddinge AIS6.26,15
3Viktor Sjökvist -03NÄR Stocksäters IF6.37,56
4Nils Ekroth -03UPP Upsala IF6.44,31
5Evert Jonsson -03SÖD Eskilstuna FI6.45,49
6Emil Tärnvik -03STO Hammarby IF6.50,97
7Henrik Franzén -03NÄR Thorengruppen TFC6.54,06
8Gustaf Svensson -03SÖD IFK Strängnäs6.56,30
9Simon Öberg -03VÄS Västerås FK7.04,51
10Simon Lindberg -03STO Tullinge FIF7.05,87
11Eemeli Peura -03UPP Upsala IF7.16,19
12Markus Pihl -03STO Täby IS7.18,43
13Arvid Landström -03DAL Kvarnsvedens GoIF8.20,88
14Gustav Hammarsson -03GÄS Gefle IF8.22,66
15Filip Åström -03NÄR KFUM Örebro9.59,89

    P14 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind +1,5  
1Elias Lind -03STO Hässelby SK11,80Final
2Oskari Peura -03UPP Upsala IF11,96Final
3Malte Fuchs Edberg -03STO Bromma IF12,16Final
4Samuel Vinberg -03UPP Upsala IF12,71Final
5Erik Granstedt -03VÄS Västerås FK16,38
6Arvid Landström -03DAL Kvarnsvedens GoIF17,20
-David Thid -03STO Tyresö FKDNF

    P14 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind +1,8  
1Arvid Wändesjö -03STO Tyresö FK11,35Final
2Hugo Liljegren -03STO Turebergs FK12,62Final
3Elliot Duvert -03STO Turebergs FK12,73Final
4Rikard Throgen-Hedin -03VÄR SK Bore13,07Final
5Lucas Ulegård -03VÄS Västerås FK13,31
6Ludvig Reinsson -03UPP Ununge IF14,19
7Petter Olsson Bjerke -03VÄR IF Göta18,54

    P14 80 M HÄCK  FINAL  Vind +2,4  
1Arvid Wändesjö -03STO Tyresö FK11,51
2Oskari Peura -03UPP Upsala IF11,74
3Elias Lind -03STO Hässelby SK11,82
4Malte Fuchs Edberg -03STO Bromma IF12,31
5Elliot Duvert -03STO Turebergs FK12,55
6Samuel Vinberg -03UPP Upsala IF12,61
7Rikard Throgen-Hedin -03VÄR SK Bore12,97
-Hugo Liljegren -03STO Turebergs FKDNS

    P14 HÖJD      
1Elliot Duvert -03STO Turebergs FK1,87
2Viktor Wall -03STO Tyresö FK1,84
3Malte Fuchs Edberg -03STO Bromma IF1,81
4Rikard Throgen-Hedin -03VÄR SK Bore1,72
5Olle Hübert -03DAL IK Heros1,69
6Victor Rydåker -03UPP Örbyhus IF1,60
7Albin Eriksson -03STO Tyresö FK1,54
8Sture Källström -03UPP Upsala IF1,51
9Lukas Holm -03GÄS Gefle IF1,51
10Emil Svavarsson -03DAL Kvarnsvedens GoIF1,51
11Alexander Ebbestad -03UPP Upsala IF1,51
12David Sjöblom -03VÄS Västerås FK1,46
13Eskil Jonsson -03SÖD Eskilstuna FI1,46
14Johan Garbel -03UPP Östhammar FI1,31


Lukas Holm
Viktor Wall
Alexander Ebbestad
Malte Fuchs Edberg
Johan Garbel
Elliot Duvert
David Sjöblom
Rikard Throgen-Hedin
Eskil Jonsson
Olle Hübert
Victor Rydåker
Sture Källström
Albin Eriksson
Emil Svavarsson
126 131 136 141 146 151 154 157 160 163 166 169 172 175 178 181 184 187 190
            o   xo  xo  xxx
                            o   -   o   -   o   o   -   xxo xo  o   xxx
o   o   o   o   o   xxo xxx
                    o   -   o   o   o   o   xo  o   o   xo  xo  xxx
    o   xxx
                                            o   -   -   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   xxx
                o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
        o   o   xo  xxx
                    o   o   o   o   o   o   xo  xxx
        o   o   o   o   o   o   o   xxx
        o   xo  o   o   xxx
            o   -   xxo o   xxx
    o   o   xo  xxo xo  xxx

    P14 TRESTEG      
1Elias Lind -03STO Hässelby SK12,41
2Oliver Ellström -03VÄR IF Göta12,30
3Niklas Wall -03STO Tyresö FK11,55
4Noa Skomorowski -03DAL Kvarnsvedens GoIF11,30
5Samuel Vinberg -03UPP Upsala IF11,21
6Malte Fuchs Edberg -03STO Bromma IF10,96
7Ludvig Molinder -03NÄR KFUM Örebro10,92
8Felix Nyberg -03STO Bromma IF10,60
9Sture Källström -03UPP Upsala IF10,58
10Frits Moström -03VÄR IF Göta10,57
11Hugo Åkers -03DAL Falu IK10,45
12Martin Sundberg -03STO Hammarby IF10,42
13Eskil Jonsson -03SÖD Eskilstuna FI10,20
14Emil Sörqvist -03STO Huddinge AIS10,15
15Johan Garbel -03UPP Östhammar FI9,63
16Arvid Klingberg -03DAL Kvarnsvedens GoIF9,29
17Erik Granstedt -03VÄS Västerås FK8,55

Ludvig Molinder
Niklas Wall
Emil Sörqvist
Hugo Åkers
Oliver Ellström
Noa Skomorowski
Eskil Jonsson
Martin Sundberg
Erik Granstedt
Malte Fuchs Edberg
Felix Nyberg
Johan Garbel
Sture Källström
Arvid Klingberg
Elias Lind
Samuel Vinberg
Frits Moström
   x +2.2     x +3.4  1092 +1.9  1084 +2.5  1062 +2.4  1089 +2.3
1097 +2.8  1090 +1.9  1114 +0.8  1095 +0.6  1150 +1.9  1155 +4.0
1015 +4.2   976 +1.7  1009 +2.2
1045 +3.7  1007 +2.4   990 +1.7
1199 +3.6  1212 +3.3  1181 +2.2  1182 +1.2  1225 +1.3  1230 +2.4
1083 +0.9  1104 +2.0   929 +1.8  1119 +3.5  1104 +3.0  1130 +2.3
1020 +1.9   983 +2.7     x +0.9
 985 +2.5   966 +2.6  1042 +3.4
 855 +2.6     x +2.1     x +3.3
1050 +1.2  1096 +4.0  1079 +1.5     x +2.4  1074 +1.7  1065 +2.2
   x +3.4  1038 +3.4  1060 +2.3
 963 +2.0   959 +1.9   937 +1.8
 965 +2.0  1058 +3.8  1030 +1.3
   x +2.3   927 +2.9   929 +1.2
1222 +2.8     x +1.7  1206 +1.2  1186 +3.2  1241 +2.1  1235 +2.1
   x +3.9  1106 +0.0  1106 +2.0  1121 +2-5  1103 +1.5  1085 +2.6
1049 +1.4     x +3.1  1057 +2.5

    P14 SLÄGGA 4,0      
1Leo Bystedt -03VÄS Västerås FK51,22
2Jesper Ahlin -03STO Turebergs FK47,33
3Fredrik Frunck -03STO Turebergs FK41,82
4Victor Rydåker -03UPP Örbyhus IF39,40
5Martin Sundberg -03STO Hammarby IF32,52
6Sander Bergqvist -03VÄR SK Bore30,38
7Eemeli Peura -03UPP Upsala IF29,01
8Gustav Wiberg -03SÖD Råby-Rekarne FIF27,79
9Johan Garbel -03UPP Östhammar FI26,55
10Pelle Karlsson -03VÄS Götlunda IF24,72
11Viktor Sandström -03STO Turebergs FK23,63
12Tushar Nyqvist -03SÖD Råby-Rekarne FIF23,10

Tushar Nyqvist
Victor Rydåker
Viktor Sandström
Sander Bergqvist
Martin Sundberg
Fredrik Frunck
Eemeli Peura
Gustav Wiberg
Leo Bystedt
Jesper Ahlin
Pelle Karlsson
Johan Garbel
2310     x     x
3843     x     x  3575     x  3940
1611  1401  2363
3012     x     x     x  3038     x
   x  2706  2903     x     x  3252
4182     x     x     x  4182     x
2812  2901     x     x     x     x
2313     x  2779     x  2718  2637
4351  5122     x  5099     x     x
4722  4733  4031     x     x     x
2472     x  2041
   x  2655  2457

    P14 SPJUT 600      
1Fredrik Frunck -03STO Turebergs FK42,39
2Elliot Duvert -03STO Turebergs FK41,83
3Olle Hübert -03DAL IK Heros39,37
4Teo Paganus -03STO Turebergs FK35,84
5Victor Rydåker -03UPP Örbyhus IF34,86
6Leo Bystedt -03VÄS Västerås FK34,62
7Martin Sundberg -03STO Hammarby IF34,09
8Noa Skomorowski -03DAL Kvarnsvedens GoIF32,05
9Arvid Klingberg -03DAL Kvarnsvedens GoIF30,18
10Oskari Peura -03UPP Upsala IF25,84
11Eemeli Peura -03UPP Upsala IF23,29
12Hugo Åkers -03DAL Falu IK22,75
13Ishak Sadek -03GÄS Gefle IF22,38
14Sander Bergqvist -03VÄR SK Bore21,39
15Gustav Wiberg -03SÖD Råby-Rekarne FIF19,98
16Filip Åström -03NÄR KFUM Örebro12,05

Sander Bergqvist
Hugo Åkers
Fredrik Frunck
Noa Skomorowski
Gustav Wiberg
Oskari Peura
Martin Sundberg
Elliot Duvert
Ishak Sadek
Leo Bystedt
Victor Rydåker
Olle Hübert
Filip Åström
Arvid Klingberg
Eemeli Peura
Teo Paganus
1646  1766  2139
   x     x  2275
4239  3731  3923  4048     x  4233
3192  3073     x     x  2966  3205
   x  1998  1766
2584     x     -
   x     x  3255     x     x  3409
4183  3809  4181  3228  3587  3928
   x     x  2238
3187  3462  3323     x     x  3279
   x  3486     x     x     x     x
   x     x  3472     x     x  3937
1205     x     -
   x  3018  2957
2329     -     -
3291  3178  3276  3399  3444  3584

    P14 4x80 M       
1STOCKHOLM svart38,11
Elias Lind - Noah Bucht Wesslén - Teo Paganus - Jesper Ahlin
2STOCKHOLM orange38,48
Maximus Jansson - Niklas Wall - Viktor Wall - Tadesse Johansson
3UPPLAND38,59
Samuel Vinberg - Sture Källström - Ludvig Reinsson - Sebastian Eriksson
4VÄRMLAND41,57
Rickard Throgen - Petter Olsson - Frits Moström - Oliver Ellström
5VÄSTMANLAND42,60
David Sjöblom - Pelle Karlsson - Erik Granstedt - Lucas Ulegård
6DALARNA43,29
Noa Skomorowski - Arvid Landström - Emil Svavarsson - Arvid Klingberg
7SÖDERMANLAND43,44
Tushar Nykvist - Gustav Svensson - Evert Jonsson - Erik Wrede
8NÄRKE45,13
Henrik Franzén - Filip Åström - Joel Bergquist - Ludwig Molander

    P13 200 M  HEAT 1  Vind +2,4  
1Ivar Linder -04VÄS Västerås FK27,24
2Patrik Pettersson -04NÄR Wedevågs IF28,02
3Albin Lammgård -04NÄR Glanshammars IF28,17
4Theo Stenborg -04GÄS IF Skade29,18
5Pontus Rimsler -04DAL Kvarnsvedens GoIF32,35

    P13 200 M  HEAT 2  Vind +2,1  
1Alvin Reinebo -04NÄR KFUM Örebro27,57
2Rufus Arvén -04STO AIK Friidrott27,70
3Lukas Forss -04UPP Upsala IF28,76
4Melker Andersson -04VÄS Västerås FK29,17
5Hadrin Hägg -04UPP Upsala IF29,27
6Walter Thornberg -04STO AIK Friidrott29,54

    P13 200 M  HEAT 3  Vind +3,6  
1Kristoffer Andersson -04DAL Falu IK24,96
2Alexander Ludwigs -04STO Danderyds SK25,90
3Lucas Söderlund -04VÄS Västerås FK26,12
4Lucas Lindberg -04STO Hässelby SK26,45
5Edvin Gustavsson -04UPP Upsala IF26,47
6Love Lindström -04VÄR IF Göta26,66
7Marc Flener -04UPP Upsala IF27,54
8Erik Skoglund -04STO Danderyds SK27,82

    P13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Kristoffer Andersson -04DAL Falu IK24,96
2Alexander Ludwigs -04STO Danderyds SK25,90
3Lucas Söderlund -04VÄS Västerås FK26,12
4Lucas Lindberg -04STO Hässelby SK26,45
5Edvin Gustavsson -04UPP Upsala IF26,47
6Love Lindström -04VÄR IF Göta26,66
7Ivar Linder -04VÄS Västerås FK27,24
8Marc Flener -04UPP Upsala IF27,54
9Alvin Reinebo -04NÄR KFUM Örebro27,57
10Rufus Arvén -04STO AIK Friidrott27,70
11Erik Skoglund -04STO Danderyds SK27,82
12Patrik Pettersson -04NÄR Wedevågs IF28,02
13Albin Lammgård -04NÄR Glanshammars IF28,17
14Lukas Forss -04UPP Upsala IF28,76
15Melker Andersson -04VÄS Västerås FK29,17
16Theo Stenborg -04GÄS IF Skade29,18
17Hadrin Hägg -04UPP Upsala IF29,27
18Walter Thornberg -04STO AIK Friidrott29,54
19Pontus Rimsler -04DAL Kvarnsvedens GoIF32,35

    P13 1500 M      
1Linus Jansson -04SÖD SLK Oxelösund4.44,87
2Alvin Reinebo -04NÄR KFUM Örebro4.58,82
3Fabian Olin -04STO Hässelby SK5.00,13
4Viktor Skoglund -04STO Danderyds SK5.12,71
5Noel Edvinsson -04VÄR IF Göta5.27,91
6Josef Malsher -04UPP Alunda SK5.34,01
7Erik Lång -04VÄS Västerås FK5.36,17
8Hilding Virman -04UPP Upsala IF5.40,20
9Markus Söderlund -04UPP Upsala IF6.12,34
10Hampus Gull-Åhlund -04UPP Bålsta IK6.31,51
11Zackis SVÄR Karlskoga FIF6.35,95

    P13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind +3,1  
1Hugo Winther -04STO Turebergs FK9,61Final
2Lukas Forss -04UPP Upsala IF9,91Final
3Olle Billgren -04STO Mälarhöjdens IK9,98Final
4Patrik Pettersson -04NÄR Wedevågs IF11,00Final
5Hampus Gull-Åhlund -04UPP Bålsta IK13,87

    P13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind +2,7  
1David Steinberg -04STO Bromma IF9,38Final
2Ludvig Jaasund -04VÄS Västerås FK9,69Final
3Jakob Nordström -04DAL Falu IK11,93Final
4Markus Söderlund -04UPP Upsala IF12,76Final

    P13 60 M HÄCK  FINAL  Vind +2,4  
1Hugo Winther -04STO Turebergs FK9,33
2David Steinberg -04STO Bromma IF9,37
3Ludvig Jaasund -04VÄS Västerås FK9,47
4Lukas Forss -04UPP Upsala IF9,98
5Olle Billgren -04STO Mälarhöjdens IK10,34
6Patrik Pettersson -04NÄR Wedevågs IF11,15
7Jakob Nordström -04DAL Falu IK12,41
8Markus Söderlund -04UPP Upsala IF12,44

    P13 STAV      
1Kristoffer Andersson -04DAL Falu IK2,90
2Hugo Winther -04STO Turebergs FK2,67
3Jonathan Jonsson -04UPP Rånäs 4H2,57
4Erik Zetterlund -04NÄR KFUM Örebro2,47
5Linus Jonsson -04STO Hässelby SK2,47
6Vincent Siwek -04SÖD Nyköpings BIS2,27
7Jakob Nordström -04DAL Falu IK2,27
8Hugo Sturebrand -04VÄS Västerås FK2,07
9Henrik Skoog -04VÄS Västerås FK1,97
10Theo Stenborg -04GÄS IF Skade1,87


Linus Jonsson
Vincent Siwek
Erik Zetterlund
Hugo Sturebrand
Jakob Nordström
Henrik Skoog
Theo Stenborg
Kristoffer Andersson
Jonathan Jonsson
Hugo Winther
167 187 197 207 217 227 237 247 257 267 277 290
    o   -   o   xo  xo  xo  xxo xxx
    o   o   xo  o   o   xxx
                o   o   o   xxo xxx
o   o   o   xxo xxx
    o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   xxx
    o   xxx
                                o   o   o   o
    o   xo  o   xo  o   o   o   xo  xxx
                            o   o   xo  xxx

    P13 TRESTEG ZON      
1Melwin Lycke Holm -04VÄR Kils AIK12,21
2Oscar Niklasson -04STO Hanvikens SK12,19
3Edvin Gustavsson -04UPP Upsala IF10,96
4Linus Jonsson -04STO Hässelby SK10,93
5Joel Borrman -04STO Huddinge AIS10,44
6Patrik Pettersson -04NÄR Wedevågs IF10,15
7Theo Stenborg -04GÄS IF Skade9,59
8Josef Malsher -04UPP Alunda SK9,30
9Jakob Nordström -04DAL Falu IK9,23
10Hugo Sturebrand -04VÄS Västerås FK8,82
11Henrik Skoog -04VÄS Västerås FK8,81
12Lucas Söderlund -04VÄS Västerås FK8,70
13Markus Karlsson -04NÄR Wedevågs IF8,32
14Erik Lång -04VÄS Västerås FK8,12
15Hilding Virman -04UPP Upsala IF8,09
16Zackis SVÄR Karlskoga FIF7,98

Zackis S
Henrik Skoog
Hilding Virman
Oscar Niklasson
Joel Borrman
Edvin Gustavsson
Markus Karlsson
Hugo Sturebrand
Erik Lång
Patrik Pettersson
Josef Malsher
Melwin Lycke Holm
Linus Jonsson
Lucas Söderlund
Jakob Nordström
Theo Stenborg
 774 +2.2   798 +4,0   789 +5,4
   x        876 +3,0   881 +2,6
   x        804 +3,7   809 +2,6
1140 +4,4     x          -       1219 +2.8  1190 +1.7  1189 +3.7
   x +4.3     x       1044 +1.9     x +1.8  1012 +3.0  1043 +3.8
1079 +4.1  1067 +4.0  1096 +3.4  1052 +1.7  1073 +2.3  1076 +2.1
 830 +3.1   810 +3.0   832 +3.7
 882 +3.6   865 +4.0   817 +4.1
 812 +3.1   791 +2.8   789 +2.5
   x        941 +4.7  1007 +2.2   987 +2.0  1006 +3.8  1015 +1.9
 930 +2.3
1146 +3.3  1165 +3.1  1123 +3.7  1186 +2.3  1175 +3.2  1221 +4.0
1093 +3.8  1046 +4.8  1072 +4.0  1078 +5.6     -          -
 861 +2.2     x        870 +2.7
 923 +4.4   877 +2.3   859 +2.6
 874 +2.5   905 +3.2   947 +4.9   920 +3.8   892 +2.4   959 +3.3

    P13 KULA 3,0      
1Oscar Niklasson -04STO Hanvikens SK13,03
2Adam Hellbom -04DAL Falu IK12,24
3Ludvig Jaasund -04VÄS Västerås FK10,85
4Filip Sundin -04VÄR IF Göta9,93
5Hugo Winther -04STO Turebergs FK9,93
6Lucas Setthammar -04VÄS Västerås FK9,52
7Elias Boman -04STO Hässelby SK9,00
8Jonathan Jonsson -04UPP Rånäs 4H8,87
9Gustav Andrén -04UPP Upsala IF7,72
10Pontus Rimsler -04DAL Kvarnsvedens GoIF7,48
11David Axelsson -04UPP Upsala IF7,32
12Erik Zetterlund -04NÄR KFUM Örebro7,03
13Hadrin Hägg -04UPP Upsala IF6,98

Gustav Andrén
Hugo Winther
Ludvig Jaasund
Oscar Niklasson
Adam Hellbom
Hadrin Hägg
David Axelsson
Erik Zetterlund
Pontus Rimsler
Elias Boman
Jonathan Jonsson
Filip Sundin
Lucas Setthammar
 707   772   754
 971   993   959     -     -     -
1035  1026  1085  1083  1085  1028
1224  1209  1235  1259  1275  1303
1078  1134  1194  1152  1224     x
 670   597   698
   x   732   731
   x   703     x
 748   738   716
 863   797   790   900     x   789
 886   866   832   860   787   887
 825   861   875   931   993   979
 893   874   879   888   952   942

    P13 SLÄGGA 3,0      
1Oscar Niklasson -04STO Hanvikens SK46,23
2Linus Jonsson -04STO Hässelby SK39,91
3Adam Hellbom -04DAL Falu IK38,49
4Markus Karlsson -04NÄR Wedevågs IF26,59
5Gustav Andrén -04UPP Upsala IF21,79
6Ivar Linder -04VÄS Västerås FK21,17
7David Axelsson -04UPP Upsala IF20,75
8Josef Malsher -04UPP Alunda SK13,91

Adam Hellbom
Ivar Linder
Gustav Andrén
Linus Jonsson
Josef Malsher
David Axelsson
Markus Karlsson
Oscar Niklasson
   x  3601  3722     x  3788  3849
   x  2117     x     -     -     -
2068  2079  1974  2171  2179  1900
3464     x     x     x  3734  3991
1391     x     -     -     -     -
1702     x  1713  1855  1791  2075
2125     -     -     -     x  2659
   x  4146  4623     x     x     x

    P13 5x60 M       
1STOCKHOLM orange38,71
Erik Skoglund -David Steinberg - Oscar Niklasson - Hugo Winther - Viktor Skoglund
2STOCKHOLM svart39,46
Olle Billgren - Lucas Lindberg - Elias Boman - Alexander Ludwigs - Rufus Alvén
3VÄSTMANLAND40,84
Melker Andersson - Ivar Linder - Lucas Setthammar - Anton Södergren - Lucas Söderlund
4VÄRMLAND41,20
Love Lindström - Zackis S - Filip Sundin - Noel Edvinsson - Melwin Lycke Holm
5UPPLAND41,29
Marc Flener - Josef Malcher - Hadrian Hägg - Lucas Forss - Edvin Gustafsson
6NÄRKE42,13
Patrik Pettersson - Markus Karlsson - Erik Zetterlund - Albin Lammgård - Alvin Reinebo

    F14 300 M  HEAT 1    
1Moa Nyström -03STO Turebergs FK45,80
2Emma Lindberg -03DAL Leksands FIK45,80
3Lilith Stenvi -03VÄS Västerås FK47,96
4Tea Husberg -03SÖD IFK Strängnäs49,22
5Tyra Odén -03VÄS Västerås FK50,48

    F14 300 M  HEAT 2    
1Tuva Wikman -03VÄR KFUM Arvika43,95
2Elin Wallin -03NÄR Glanshammars IF45,16
3Smilla Gejdeman -03SÖD Eskilstuna FI46,20
4Julia Håkansson -03STO Spårvägens FK46,67
5Maja Björnsson -03UPP Upsala IF46,78
6Felicia Eriksson -03VÄR IF Göta47,21
7Alva Jansson -03VÄS Västerås FK51,54
8Rebecka Essman -03SÖD Råby-Rekarne FIF53,17

    F14 300 M  HEAT 3    
1Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta42,98
2Laura Fodor -03STO Hässelby SK43,64
3Saga Bolmgren -03STO Danderyds SK43,87
4Thea Ädling-Ring -03DAL IFK Mora43,93
5Elsa Jansson -03UPP Upsala IF45,25
6Tova Olausson -03DAL Ludvika FFI45,29
7Vanna Ullén -03STO Turebergs FK45,48
8Rebecca Östergren -03STO Huddinge AIS46,55

    F14 300 M  SAMLAD LISTA    
1Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta42,98
2Laura Fodor -03STO Hässelby SK43,64
3Saga Bolmgren -03STO Danderyds SK43,87
4Thea Ädling-Ring -03DAL IFK Mora43,93
5Tuva Wikman -03VÄR KFUM Arvika43,95
6Elin Wallin -03NÄR Glanshammars IF45,16
7Elsa Jansson -03UPP Upsala IF45,25
8Tova Olausson -03DAL Ludvika FFI45,29
9Vanna Ullén -03STO Turebergs FK45,48
10Moa Nyström -03STO Turebergs FK45,80
10Emma Lindberg -03DAL Leksands FIK45,80
12Smilla Gejdeman -03SÖD Eskilstuna FI46,20
13Rebecca Östergren -03STO Huddinge AIS46,55
14Julia Håkansson -03STO Spårvägens FK46,67
15Maja Björnsson -03UPP Upsala IF46,78
16Felicia Eriksson -03VÄR IF Göta47,21
17Lilith Stenvi -03VÄS Västerås FK47,96
18Tea Husberg -03SÖD IFK Strängnäs49,22
19Tyra Odén -03VÄS Västerås FK50,48
20Alva Jansson -03VÄS Västerås FK51,54
21Rebecka Essman -03SÖD Råby-Rekarne FIF53,17

    F14 2000 M      
1Tove Karlsson -03STO Turebergs FK7.04,45
2Alva Malmsten -03GÄS IF Skade7.05,52
3Ellinor Dahlberg -03STO Bromma IF7.06,37
4Ingrid Jonsson -03STO Hässelby SK7.08,33
5Amanda Olsson -03VÄR Säffle FIK7.13,47
6Elvira Bredin -03STO Turebergs FK7.16,39
7Maja Björnsson -03UPP Upsala IF7.21,58
8Lova Perman -03VÄR IF Göta7.23,86
9Cecilia Ankarfjord-Lundin -03SÖD IFK Strängnäs7.31,24
10Tuva Kjellström -03STO Hässelby SK7.31,46
11Emma Lindberg -03DAL Leksands FIK7.35,32
12Josefine Höjer -03STO Hässelby SK7.35,71
13Alice Abrahamsson -03DAL Ludvika FFI7.36,12
14Isabella Lukic -03VÄS Västerås FK8.01,20
15Elin Carlborg -03UPP Upsala IF9.44,19
-Frida Hafström -03STO Fredrikshofs FIDNS

    F14 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind +2,5  
1Katharina Gråman -03STO Tyresö FK11,86Final
2Marika Åstrand -03STO Hässelby SK13,01Final
3Tindra Frykholm -03NÄR Glanshammars IF13,33
4Elsa Jansson -03UPP Upsala IF13,41
5Hanna Löfgren -03SÖD Nyköpings BIS13,80
6Thea Ädling-Ring -03DAL IFK Mora13,87
7Myra Eriksson -03NÄR Stocksäters IF15,26

    F14 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind +2,3  
1Tindra Kjettselberg -03UPP Örbyhus IF12,49Final
2Clara Fallenius -03STO Hässelby SK12,60Final
3Julia Nilsson -03STO Sundbybergs IK12,62Final
4Elvira Jonsson -03VÄS Västerås FK13,93
5Klara Frykholm -03NÄR Glanshammars IF14,34
6Ida Palmqvist -03VÄS Västerås FK15,51
7Rebecka Essman -03SÖD Råby-Rekarne FIF16,71
8Patricia Thelin -03VÄR IFK Kristinehamn17,60

    F14 80 M HÄCK  HEAT 3  Vind +4,1  
1Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta12,24Final
2Julia Håkansson -03STO Spårvägens FK12,50Final
3Alma Flygt -03STO Täby IS12,62Final
4Felicia Eriksson -03VÄR IF Göta14,33
5Karin Hårrskog -03DAL IFK Mora14,82
6Alva Selinder -03SÖD Nyköpings BIS16,32
-Ebba Hedberg -03DAL Kvarnsvedens GoIFDNS
-Wilma Karlsson -03VÄR Säffle FIKDNS

    F14 80 M HÄCK  FINAL  Vind +2,2  
1Katharina Gråman -03STO Tyresö FK11,71
2Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta12,24
3Clara Fallenius -03STO Hässelby SK12,29
4Tindra Kjettselberg -03UPP Örbyhus IF12,41
5Julia Nilsson -03STO Sundbybergs IK12,60
6Julia Håkansson -03STO Spårvägens FK12,65
7Alma Flygt -03STO Täby IS12,86
8Marika Åstrand -03STO Hässelby SK13,11

    F14 STAV      
1Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta2,63
2Moa Skagerlund -03STO Mälarhöjdens IK2,53
3Ebba Hedberg -03DAL Kvarnsvedens GoIF2,23
4Myra Eriksson -03NÄR Stocksäters IF2,23
4Maja Thodenius -03STO Mälarhöjdens IK2,23
6Felicia Karlsson -03SÖD Eskilstuna FI2,13
7Emelie Beckman -03STO Hässelby SK2,13
8Ellen Cederloo -03GÄS IF Skade2,13
9Linn Thorsén -03VÄS Västerås FK1,73


Ebba Hedberg
Myra Eriksson
Moa Skagerlund
Felicia Karlsson
Hanna Karlsson
Maja Thodenius
Linn Thorsén
Ellen Cederloo
Emelie Beckman
153 173 183 193 203 213 223 233 243 253 263 275
            o   o   o   o   xxx
        o   o   o   o   xxo xxx
                        o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   o   xxx
                                o   xxo o   xxx
                        xxo xxx
o   o   xxx
        o   xo  o   xo  xxx
            xo  o   o   xxx

    F14 LÄNGD      
1Frida Hjorth -03DAL Säters IF5,48
2Katharina Gråman -03STO Tyresö FK5,46
3Alexandra Rosengren -03STO Huddinge AIS5,28
4Tindra Kjettselberg -03UPP Örbyhus IF5,09
5Tuva Wikman -03VÄR KFUM Arvika5,07
6Ebba Wulcan -03VÄR Säffle FIK5,06
7Ebba Hedberg -03DAL Kvarnsvedens GoIF5,04
8Elsa Eriksson -03UPP Upsala IF5,01
9Jennifer Axelsson -03NÄR Wedevågs IF4,79
10Clara Fallenius -03STO Hässelby SK4,78
11Alicia Löwhagen -03STO Hammarby IF4,69
12Lisen Rignell -03STO Bromma IF4,65
13Thea Ädling-Ring -03DAL IFK Mora4,63
14Victoria Wickman -03UPP Alunda SK4,63
15Caitlin Rorabaugh -03GÄS Gefle IF4,61
16Miranda Falk -03DAL Kvarnsvedens GoIF4,59
17Moa Nyström -03STO Turebergs FK4,51
18Felicia Karlsson -03SÖD Eskilstuna FI4,51
19Justina Esangbedo -03DAL Kvarnsvedens GoIF4,47
20Matilda Lundgren -03DAL Leksands FIK4,38
21Tindra Frykholm -03NÄR Glanshammars IF4,35
22Alma Flygt -03STO Täby IS4,35
23Tea Husberg -03SÖD IFK Strängnäs4,35
24Tara Sam -03SÖD Södertälje IF4,34
25Amanda Eklund -03SÖD Nyköpings BIS4,31
26Tyra Odén -03VÄS Västerås FK4,31
27Ellen Cederloo -03GÄS IF Skade4,27
28Linn Thorsén -03VÄS Västerås FK4,24
29Malin Dahlström -03VÄS Västerås FK4,16
30Selma Bektasevic -03SÖD Nyköpings BIS4,15
31Karin Hårrskog -03DAL IFK Mora4,11
32Ida Palmqvist -03VÄS Västerås FK4,10
33Elin Abrahamsson -03UPP Upsala IF4,09
34Tova Olausson -03DAL Ludvika FFI4,08
35Hanna Löfgren -03SÖD Nyköpings BIS3,95
36Emma Wallsten -03UPP Örbyhus IF3,76
37Lilith Stenvi -03VÄS Västerås FK3,74
38Alva Jansson -03VÄS Västerås FK3,73
39Patricia Thelin -03VÄR IFK Kristinehamn3,32
-Klara Frykholm -03NÄR Glanshammars IF0,00
-Elin Carlborg -03UPP Upsala IF0,00

Alexandra Rosengren
Matilda Lundgren
Tuva Wikman
Justina Esangbedo
Emma Wallsten
Victoria Wickman
Frida Hjorth
Tova Olausson
Thea Ädling-Ring
Ebba Wulcan
Jennifer Axelsson
Caitlin Rorabaugh
Ebba Hedberg
Alicia Löwhagen
Elsa Eriksson
Klara Frykholm
Clara Fallenius
Tindra Kjettselberg
Katharina Gråman
Tindra Frykholm
Karin Hårrskog
Ida Palmqvist
Tyra Odén
Moa Nyström
Elin Abrahamsson
Lisen Rignell
Alma Flygt
Selma Bektasevic
Tara Sam
Ellen Cederloo
Amanda Eklund
Patricia Thelin
Hanna Löfgren
Lilith Stenvi
Alva Jansson
Linn Thorsén
Miranda Falk
Tea Husberg
Felicia Karlsson
Malin Dahlström
Elin Carlborg
 482 +1.3   446 +3.2   480 +3.0   500 +2.6   508 +1.4   528 +1.3
 411 +2.6   436 +3.3   438 +2.2
   x +2.7   492 +3.2   488 +2.5   493 +1.9   502 +2.6   507 +3.0
 417 +1.5   409 +2.1   447 +3.4
 366 +2.9   368 +3.0   376 +2.2
 458 +0.9   463 +3.0   445 +2.2
 512 +2.1   526 +3.0   530 +2.7     x +2.1   534 +4.5   548 +1.8
 403 +1.7   408 +1.7   396 +1.7
   x +2.0   459 +2.7   463 +1.4
 487 +2.6   471 +3.6   497 +4.5   482 +0,9   488 +2.8   506 +2.7
 478 +2.3   479 +0.9   475 +2.2
   x +1.2     x +1.5   461 +2.8
 504 +2.2   504 +4.4   473 +1.6   475 +0.8   474 +2.3     x +3.1
   x +2.4   469 +2.6   439 +2.7
 474 +1.7   501 +2.8     x +1.1     x +5.0   487 +1.8   500 +2.7
   x +2.7     x +5.0     x +1.3
 478 +1.0   450 +3.9     x +2.7
 493 +2.0   509 +2.6   497 +2.5   493 +2.7   487 +2.2   508 +3.8
   x +0.9   533 +2.5   486 +2.0   508 +3.3   546 +2.3     x +1.5
 435 +3.1   429 +3.6   433 +1.4
 381 +2.8   382 +2.6   411 +2.2
 381 +1.9   410 +1.7   373 +2.0
 334 +1.7   350 +3.2   431 +1.8
 451 +1.4     -          -
 409 +1.6   380 +4.8     x +1.1
 448 +1.5   465 +3.7   445 +1.8
 409 +0.8   432 +3.2   435 +2.3
 415 +2.0     x +3.1   387 +1.9
   x +2.2   434 +3.6     x +1.0
   x +2.3   406 +1.3   427 +1.5
   x +2.3   423 +3.3   431 +2.9
 323 +2.9   332 +3.3   259 +1.2
 353 +1.1   395 +2.8   360 +1.2
 374 +1.1   374 +2.8     -
   x +2.5   354 +2.9   373 +1.1
 413 +2.8   424 +2.9   382 +1.5
 450 +2.0   459 +2.4     x +0.9
 435 +1.2   421 +4.7   404 +2.0
   x +2.8   451 +1.3     x +0.8
 384 +2.1   383 +2.9   416 +1.8
   x +3.7     -          -

    F14 SLÄGGA 3,0      
1Ebba Wulcan -03VÄR Säffle FIK42,13
2Molly Skugge -03STO Turebergs FK38,78
3Johanna Björkqvist -03STO Turebergs FK37,66
4Jennifer Axelsson -03NÄR Wedevågs IF35,71
5Sarah Bracken -03STO Huddinge AIS35,61
6Isabella Wiklund -03VÄS Västerås FK35,44
7Ingrid Hammarberg -03STO Mälarhöjdens IK33,93
8Nina Bjerkliden -03UPP Upsala IF31,54
9Olivia Riddle -03STO Hammarby IF29,64
10Linn Harrysson -03STO Hammarby IF28,96
11Linn Gabrielli-Gustafsson -03SÖD Råby-Rekarne FIF27,36
12Rebecka Essman -03SÖD Råby-Rekarne FIF27,25
13Justina Esangbedo -03DAL Kvarnsvedens GoIF26,69
14Madeleine Söderqvist -03STO Huddinge AIS26,31
15Victoria Wickman -03UPP Alunda SK25,48
16Josefine Alstad -03VÄR IFK Kristinehamn24,80
17Alice Abrahamsson -03SÖD Södertälje IF23,97
18Sandra Larsson -03VÄR Kils AIK23,19
19Maja Sjödén -03DAL Kvarnsvedens GoIF22,71
20Felicia Karlsson -03SÖD Eskilstuna FI22,37
21Natalie Persson -03SÖD Katrineholms SK20,54
22Ida Johansson -03DAL Kvarnsvedens GoIF20,53
23Alva Selinder -03SÖD Nyköpings BIS19,26
24Selma Bektasevic -03SÖD Nyköpings BIS16,63
25Elin Abrahamsson -03UPP Upsala IF16,45
26Linn Gellar -03SÖD Nyköpings BIS15,23

Ebba Wulcan
Johanna Björkqvist
Josefine Alstad
Isabella Wiklund
Justina Esangbedo
Selma Bektasevic
Ida Johansson
Felicia Karlsson
Olivia Riddle
Alice Abrahamsson
Linn Gabrielli-Gustafsson
Nina Bjerkliden
Sarah Bracken
Maja Sjödén
Jennifer Axelsson
Molly Skugge
Victoria Wickman
Elin Abrahamsson
Linn Gellar
Natalie Persson
Linn Harrysson
Madeleine Söderqvist
Ingrid Hammarberg
Sandra Larsson
Alva Selinder
Rebecka Essman
3871     x  3714  4213     x     x
3297  3369  3450  3462  3766  3417
2480     x  2291
3350     x  3492  3544  3351     x
   x  2669     x
1663     x     x
2053  1789     x
2081  2237  2192
2648  2964     x
   x  2397     x
2661  2323  2736
3154  2890  2651     x     x     x
3423     x     x  3561     x     x
2103  2055  2271
2998  3336     x  3281  3453  3571
   x  3618  3843  3514  3878  3594
   x  2548     x
1645     x     x
1523     x  1456
   x     x  2054
   x     x  2896
   x     x  2631
3137     x  3232  3105  3393  3349
2286  2319     x
1687  1926  1811
2396  2725     x

    F14 SPJUT 500      
1Maria Grenegård -03VÄR IF Göta39,43
2Amanda Olsson -03VÄR Säffle FIK35,27
3Ebba Hedberg -03DAL Kvarnsvedens GoIF31,07
4Linn Gabrielli-Gustafsson -03SÖD Råby-Rekarne FIF30,30
5Lovisa Ewerblad -03STO Danderyds SK28,50
6Ida Johansson -03DAL Kvarnsvedens GoIF26,66
7Cornelia Kennerstad -03VÄR Kils AIK24,68
8Olivia Riddle -03STO Hammarby IF24,19
9Molly Grundmark -03STO IFK Tumba23,34
10Frida Hjorth -03DAL Säters IF23,31
11Madeleine Söderqvist -03STO Huddinge AIS19,91
12Emma Wallsten -03UPP Örbyhus IF18,58
13Linn Gellar -03SÖD Nyköpings BIS18,18
14Alva Selinder -03SÖD Nyköpings BIS17,40
15Elvira Jonsson -03VÄS Västerås FK17,38
16Amanda Eklund -03SÖD Nyköpings BIS17,23
17Linn Thorsén -03VÄS Västerås FK12,92
-Emelie Beckman -03STO Hässelby SK0,00
-Nina Bjerkliden -03UPP Upsala IF0,00
-Sandra Larsson -03VÄR Kils AIK0,00
-Asta Pettersson -03DAL IK Heros0,00
-Elvira Magnusson -03STO IFK Tumba0,00

Emelie Beckman
Linn Gabrielli-Gustafsson
Linn Gellar
Nina Bjerkliden
Amanda Olsson
Linn Thorsén
Maria Grenegård
Alva Selinder
Ida Johansson
Emma Wallsten
Cornelia Kennerstad
Olivia Riddle
Frida Hjorth
Madeleine Söderqvist
Sandra Larsson
Molly Grundmark
Elvira Jonsson
Ebba Hedberg
Asta Pettersson
Amanda Eklund
Elvira Magnusson
Lovisa Ewerblad
   x     x     x
3030  2658     x     x  2899     x
1818  1596     -
   x     -     -
3231  3527     x  3522  3108  3244
1292  1223  1154
3550  3943     x  3532  3550  3722
1609  1709  1740
2666     x  2533  2462     x     x
1858     x  1769
2432  2451  2316  2468     x     x
2351     x  2419  2120     x  2389
   x  2331  2233
1959     x  1991
   x     x     x
   x     x  2334
1583  1660  1738
2357  3064     x  3107     x  2628
   x     x     x
1399  1723  1258
   x     x     x
   x     x  2850  2792  2809     x

    F14 4x80 M  HEAT 1     
1DALARNA41,37
Justina Esangbedo - Ebba Hedberg - Thea Ädling Ring - Frida Hjorth
2VÄSTMANLAND 245,50
Lillith Stenvi - Isabella Wiklund - Tyra Odén - Malin Dahlström
3SÖDERMANLAND 246,17
Linn Gabrielli - Moa Wiik - Cecilia Ankarfjord - Hanna Löfgren
-VÄRMLAND 2DQ växel 3
Amanda Olsson - Sandra Larsson - Patricia Thelin - Felicia Eriksson

    F14 4x80 M  HEAT 2     
1STOCKHOLM orange40,86
Julia Nilsson - Lisen Rignell - Ellinor Dahlberg - Katharina Gråman
2STOCKHOLM svart41,25
Laura Fodor - Alexandra Rosengren - Rebecca Östergren - Clara Fallenius
3VÄRMLAND 142,03
Hanna Karlsson - Maria Grenegård - Tuva Wikman - Ebba Wulcan
4NÄRKE42,19
Elin Wallin - Klara Frykholm - Tindra Frykholm - Jennifer Axelsson
5UPPLAND42,43
Elsa Jansson - Elsa Eriksson - Victoria Wickman - Tindra Kjettselberg
6VÄSTMANLAND 144,95
Alva Jansson - Linn Thorsén - Ida Palmqvist - Elvira Jonsson
7SÖDERMANLAND 145,54
Smilla Gejdeman - Felicia Karlsson - Alice Abrahamsson - Tea Husberg

    F14 4x80 M  SAMLAD LISTA    
1STOCKHOLM orange40,86
Julia Nilsson - Lisen Rignell - Ellinor Dahlberg - Katharina Gråman
2STOCKHOLM svart41,25
Laura Fodor - Alexandra Rosengren - Rebecca Östergren - Clara Fallenius
3DALARNA41,37
Justina Esangbedo - Ebba Hedberg - Thea Ädling Ring - Frida Hjorth
4VÄRMLAND 142,03
Hanna Karlsson - Maria Grenegård - Tuva Wikman - Ebba Wulcan
5NÄRKE42,19
Elin Wallin - Klara Frykholm - Tindra Frykholm - Jennifer Axelsson
6UPPLAND42,43
Elsa Jansson - Elsa Eriksson - Victoria Wickman - Tindra Kjettselberg
7VÄSTMANLAND 144,95
Alva Jansson - Linn Thorsén - Ida Palmqvist - Elvira Jonsson
8VÄSTMANLAND 245,50
Lillith Stenvi - Isabella Wiklund - Tyra Odén - Malin Dahlström
9SÖDERMANLAND 145,54
Smilla Gejdeman - Felicia Karlsson - Alice Abrahamsson - Tea Husberg
10SÖDERMANLAND 246,17
Linn Gabrielli - Moa Wiik - Cecilia Ankarfjord - Hanna Löfgren

    F13 200 M  HEAT 1  Vind +5,7  
1Julia Meijer -04DAL IFK Mora28,52
2Agnes Urberg Hök -04VÄS Västerås FK30,00
3Vilma Hjertberg -04GÄS Gefle IF31,39
4Sofie Moroni -04SÖD Råby-Rekarne FIF31,65
5Alde Johansson -04DAL IK Stål33,07
6Nellie Lind -04GÄS Gefle IF33,51

    F13 200 M  HEAT 2  Vind +3,4  
1Hilma Wide -04UPP Upsala IF29,04
2Alva Nordvarg -04UPP Upsala IF29,15
3Stella Andersson -04SÖD Nyköpings BIS29,27
4Emma Karlsson Svedstam -04SÖD Råby-Rekarne FIF29,34
5Kajsa Vibbling -04UPP Upsala IF29,81
6Nicolina Wiberg -04DAL IK Stål30,06

    F13 200 M  HEAT 3  Vind +4,5  
1Bea Vold Johannesson -04VÄR IFK Sunne28,13
2Klara Johnsson -04NÄR KFUM Örebro29,11
3Klara Lindholm -04VÄR IF Göta29,20
4Julina Strömberg -04GÄS Gefle IF29,22
5Ida Eriksson -04DAL IFK Mora29,24
6Alva Lindblom -04UPP Alunda SK29,53
7Linnéa Carlsson -04VÄR Kils AIK30,43
-Nanna Frih -04NÄR Åsbro GoIFDNS

    F13 200 M  HEAT 4  Vind +4,0  
1Sophie Okejeme -04STO Danderyds SK26,32
2Nike Isaksson -04STO IFK Lidingö26,94
3Nora Lindahl -04STO Täby IS26,95
4Vera Lindblad -04STO Bromma IF27,09
5Ebba Asp -04NÄR KFUM Örebro27,25
6Felicia Johansson -04STO Hanvikens SK27,39
7Alva Hermansson -04DAL Stora Tuna FIK27,96
-Maja Matsson -04VÄS Västerås FKDNS

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Sophie Okejeme -04STO Danderyds SK26,32
2Nike Isaksson -04STO IFK Lidingö26,94
3Nora Lindahl -04STO Täby IS26,95
4Vera Lindblad -04STO Bromma IF27,09
5Ebba Asp -04NÄR KFUM Örebro27,25
6Felicia Johansson -04STO Hanvikens SK27,39
7Alva Hermansson -04DAL Stora Tuna FIK27,96
8Bea Vold Johannesson -04VÄR IFK Sunne28,13
9Julia Meijer -04DAL IFK Mora28,52
10Hilma Wide -04UPP Upsala IF29,04
11Klara Johnsson -04NÄR KFUM Örebro29,11
12Alva Nordvarg -04UPP Upsala IF29,15
13Klara Lindholm -04VÄR IF Göta29,20
14Julina Strömberg -04GÄS Gefle IF29,22
15Ida Eriksson -04DAL IFK Mora29,24
16Stella Andersson -04SÖD Nyköpings BIS29,27
17Emma Karlsson Svedstam -04SÖD Råby-Rekarne FIF29,34
18Alva Lindblom -04UPP Alunda SK29,53
19Kajsa Vibbling -04UPP Upsala IF29,81
20Agnes Urberg Hök -04VÄS Västerås FK30,00
21Nicolina Wiberg -04DAL IK Stål30,06
22Linnéa Carlsson -04VÄR Kils AIK30,43
23Vilma Hjertberg -04GÄS Gefle IF31,39
24Sofie Moroni -04SÖD Råby-Rekarne FIF31,65
25Alde Johansson -04DAL IK Stål33,07
26Nellie Lind -04GÄS Gefle IF33,51

    F13 1500 M      
1Julia Meijer -04DAL IFK Mora5.00,36
2Amanda Helgesson -04STO Hanvikens SK5.08,58
3Agnes Hanell -04STO IFK Tumba5.09,82
4Josefina Bivstedt -04STO Hässelby SK5.10,23
5Louise Eliasson -04STO Bromma IF5.11,51
6Fernanda Davidsun -04UPP IFK Märsta5.56,34
7Julia Johansson -04UPP IFK Märsta6.00,44
8Lina Rydén -04DAL IFK Mora6.03,18
9Vilma Hjertberg -04GÄS Gefle IF6.12,77
10Alice Brattström -04DAL Ludvika FFI6.21,15

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind +2,1  
1Sara Winberg -04STO Täby IS9,38Final
2Moa Granat -04STO Vallentuna FK9,82Final
3Isabell Lundholm -04NÄR Thorengruppen TFC10,43
4Irma Kron -04NÄR Åsbro GoIF10,51
5Linn Bond -04DAL Leksands FIK10,74
6Lina Rydén -04DAL IFK Mora11,56

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind +2,8  
1Nicole Nyberg -04STO Täby IS9,47Final
2Tilde Söderlund -04UPP Alunda SK9,51Final
3Alannah Hellstadius -04STO Hammarby IF9,90Final
4Molly Haraldsson -04UPP Alunda SK10,33
5Irma Marklund -04SÖD Råby-Rekarne FIF10,73
6Nova Peters Wengrud -04DAL Djurmo-Sifferbo IF11,84

    F13 60 M HÄCK  HEAT 3  Vind +3,6  
1Malin Axelsson -04STO Bromma IF9,44Final
2Tilda Bernhult -04NÄR Thorengruppen TFC9,93Final
3Hedvig Ström -04GÄS IF Skade10,27Final
4Saga Berg -04UPP Östhammar FI10,59
5Linnea Nermark -04VÄR IFK Sunne10,75
6Jenna Mogren-Dowding -04NÄR Åsbro GoIF11,17
7Stina Vindås -04VÄS Götlunda IF11,99

    F13 60 M HÄCK  FINAL  Vind +2,4  
1Sara Winberg -04STO Täby IS9,30
2Nicole Nyberg -04STO Täby IS9,40
3Malin Axelsson -04STO Bromma IF9,41
4Tilde Söderlund -04UPP Alunda SK9,54
5Moa Granat -04STO Vallentuna FK9,56
6Tilda Bernhult -04NÄR Thorengruppen TFC10,09
7Hedvig Ström -04GÄS IF Skade10,26
8Alannah Hellstadius -04STO Hammarby IF10,72

    F13 HÖJD      
1Tasa Scheele Bhatia -04STO Täby IS1,59
2Tilde Söderlund -04UPP Alunda SK1,53
3Frida Krantz -04STO Hammarby IF1,53
4Filippa Rydensjö -04SÖD Eskilstuna FI1,50
5Emma Karlsson Svedstam -04SÖD Råby-Rekarne FIF1,50
6Jasmine Gyllenhammar -04STO Täby IS1,47
7Emma Häggblom -04UPP Upsala IF1,47
8Saga Berg -04UPP Östhammar FI1,47
9Irma Kron -04NÄR Åsbro GoIF1,44
9Moa Ringqvist -04STO Tyresö FK1,44
11Klara Lindholm -04VÄR IF Göta1,44
11Ebba Lind -04STO Hanvikens SK1,44
13Linda Edberg -04STO Turebergs FK1,44
14Jenna Mogren-Dowding -04NÄR Åsbro GoIF1,44
15Agnes Bjerke -04NÄR Glanshammars IF1,36
15Alva Nordvarg -04UPP Upsala IF1,36
15Sophie Säwe -04VÄR Kils AIK1,36
18Elin Rörborn -04VÄS Västerås FK1,36
19Nova Peters Wengrud -04DAL Djurmo-Sifferbo IF1,31
19Nora Granström -04SÖD Råby-Rekarne FIF1,31
21Irma Marklund -04SÖD Råby-Rekarne FIF1,26
21Hanna Bodin -04GÄS Gefle IF1,26
23Elsa Bernelind -04UPP Alunda SK1,21
23Nellie Lind -04GÄS Gefle IF1,21
23Agnes Urberg Hök -04VÄS Västerås FK1,21


Jasmine Gyllenhammar
Emma Karlsson Svedstam
Jenna Mogren-Dowding
Elsa Bernelind
Agnes Bjerke
Nova Peters Wengrud
Alva Nordvarg
Tasa Scheele Bhatia
Filippa Rydensjö
Tilde Söderlund
Nellie Lind
Frida Krantz
Irma Marklund
Emma Häggblom
Agnes Urberg Hök
Nora Granström
Irma Kron
Saga Berg
Moa Ringqvist
Hanna Bodin
Klara Lindholm
Sophie Säwe
Elin Rörborn
Ebba Lind
Linda Edberg
116 121 126 131 136 141 144 147 150 153 156 159 161
            o   o   o   o   o   xxx
                o   o   xo  o   xxo xxx
                o   o   xxo xxx
o   o   xxx
        o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
    o   o   o   o   xxx
                    o   o   o   o   o   o   o   xxx
                o   o   o   o   xxo xxx
                o   o   xo  o   xo  o   xxx
o   o   xxx
            o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
    o   xxo xxx
            o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   xxx
    o   o   o   xxx
                xo  xxo o   xx-
        o   xo  o   xxo o   xxo xxx
        o   o   xxo xo  o   xxx
o   o   xxo xxx
            o   o   o   xo  xxx
            o   o   x   xxx
    o   o   xo  xo  xx
        o   o   o   o   xo  xxx
            o   xo  xxo xo  xxx

    F13 LÄNGD ZON      
1Tilde Söderlund -04UPP Alunda SK5,15
2Saga Hermundstad -04STO IF Linnéa5,12
3Filippa Rydensjö -04SÖD Eskilstuna FI5,06
4Maja Matsson -04VÄS Västerås FK4,98
5Fanny Karlsson -04STO Täby IS4,96
6Nanna Frih -04NÄR Åsbro GoIF4,93
7Tasa Scheele Bhatia -04STO Täby IS4,87
8Alva Nordvarg -04UPP Upsala IF4,86
9Ebba Asp -04NÄR KFUM Örebro4,80
10Bea Vold Johannesson -04VÄR IFK Sunne4,73
11Vera Lindblad -04STO Bromma IF4,69
12Molly Haraldsson -04UPP Alunda SK4,67
13Nike Isaksson -04STO IFK Lidingö4,65
14Lorena Guzman -04STO Turebergs FK4,61
15Agnes Bjerke -04NÄR Glanshammars IF4,53
16Linnea Nermark -04VÄR IFK Sunne4,50
17Linnéa Carlsson -04VÄR Kils AIK4,49
18Fernanda Davidsun -04UPP IFK Märsta4,49
19Hilma Wide -04UPP Upsala IF4,47
20Wilma Gäverth -04NÄR Åsbro GoIF4,44
21Martina Agstam -04GÄS Gefle IF4,43
22Julina Strömberg -04GÄS Gefle IF4,43
23Linn Bond -04DAL Leksands FIK4,38
24Nicolina Wiberg -04DAL IK Stål4,36
25Irma Marklund -04SÖD Råby-Rekarne FIF4,34
26Linnéa Bolin -04NÄR Glanshammars IF4,33
27Alde Johansson -04DAL IK Stål4,28
28Klara Johnsson -04NÄR KFUM Örebro4,24
29Ida Eriksson -04DAL IFK Mora4,23
30Elin Brådenmark -04UPP Upsala IF4,16
31Vilma Hjertberg -04GÄS Gefle IF4,16
32Lina Selin -04VÄS IK Westmannia4,11
33Moa Gustafsson -04SÖD Råby-Rekarne FIF4,09
34Alice Brattström -04DAL Ludvika FFI4,08
35Agnes Urberg Hök -04VÄS Västerås FK4,05
36Sofie Moroni -04SÖD Råby-Rekarne FIF3,94
37Jennifer Höglund -04GÄS Gefle IF3,87
38Rokesha Kibrige -04VÄS Västerås FK3,82
39Tilda Lindén -04NÄR KFUM Örebro3,78
40Nora Granström -04SÖD Råby-Rekarne FIF3,69

Ebba Asp
Fanny Karlsson
Alva Nordvarg
Bea Vold Johannesson
Alice Brattström
Vera Lindblad
Maja Matsson
Tilde Söderlund
Molly Haraldsson
Linnéa Carlsson
Nike Isaksson
Linnea Nermark
Klara Johnsson
Wilma Gäverth
Agnes Bjerke
Filippa Rydensjö
Julina Strömberg
Nanna Frih
Saga Hermundstad
Lorena Guzman
Alde Johansson
Sofie Moroni
Fernanda Davidsun
Linnéa Bolin
Rokesha Kibrige
Martina Agstam
Nora Granström
Moa Gustafsson
Agnes Urberg Hök
Nicolina Wiberg
Tasa Scheele Bhatia
Tilda Lindén
Lina Selin
Jennifer Höglund
Linn Bond
Irma Marklund
Ida Eriksson
Elin Brådenmark
Vilma Hjertberg
Hilma Wide
 467 +2.7   480 +5.0   473 +2.3
 491 +2.0   492 +4.5   473 +2.9   496 +3.7   495 +2.5   491 +1.3
 486 +3.8   467 +4.9   447 +2.8   432 +2.4   466 +5.5   477 +2.2
 463 +4.5   473 +6.0   463 +3.4
 405 +1.6   408 +1.9   394 +3.8
 469 +3.0   462 +2.2   441 +4.7
 475 +3.7   486 +4.5   486 +2.4   489 +5.0   498 +2.8   496 +1.8
 505 +3.3   503 +1.8     x +2.4     x +3.4   515 +3.8   483 +1.7
   x +4.0   467 +0.5   467 +1.9
 449 +1.7   439 +3.9   449 +2.7
 448 +2.5   464 +3.9   465 +5.7
 450 +3.8   432 +1.9   449 +2.7
 415 +2.3   424 +4.2   397 +3.9
 439 +3.9   444 +1.9   429 +2.2
 446 +2.5   434 +2.5   453 +5.1
 495 +4.4   479 +1.8     x +1.9   506 +2.7   496 +2.4   505 +3.8
 425 +2.0     x +2.4   443 +3.3
 471 +1.9   479 +3.9   493 +2.6   493 +5.7   485 +3.3   483 +2.8
 485 +2.9   465 +2.9   512 +5.0   475 +3.0   488 +2.9   489 +2.0
 407 +2.2   449 +.30   461 +5.1
 398 +1.8   428 +3.3   422 +2.0
 390 +2.1   379 +2.8   394 +2.6
 423 +1.0   449 +2.6   422 +1.2
 433 +3.0   417 +1.2   421 +4.6
 376 +1.3   358 +2.6   382 +2.9
 431 +4.4   443 +1.5   435 +4.0
 364 +1.8   360 +2.7   369 +2.7
 409 +1.9   408 +2.0   385 +1.8
   x +3.1   405 +2.8   369 +2.5
 436 +1.9   426 +1.3   420 +1.5
 467 +1.1   457 +4.2   486 +2.3   480 +3.7   487 +3.7   482 +1.8
 377 +1.5   378 +1.6   74 +3.3
 411 +3.5   408 +2.6   396 +1.5
 383 +3.2   365 +2.1   387 +2.7
 438 +5.3   436 +2.0   430 +3,1
 423 +3.2   422 +2.4   434 +3.0
 412 +3.4   423 +2.0   405 +1.6
 416 +3.2   379 +3.6   415 +4.4
 414 +4.0   412 +2.9   416 +1.6
 425 +2.6   447 +2.5     -

    F13 KULA 2,0      
1Tilda Bernhult -04NÄR Thorengruppen TFC12,95
2Ebba Lind -04STO Hanvikens SK12,67
3Linnéa Hilding -04STO Tyresö FK12,48
4Frida Krantz -04STO Hammarby IF11,88
5Madeleine Rehnberg -04VÄR IF Göta11,81
6Hedvig Ström -04GÄS IF Skade10,65
7Alva Ohlérs -04DAL Stora Tuna FIK10,60
8Hanna Bertilsson -04SÖD Eskilstuna FI10,26
9Matilda Eriksson -04VÄS Västerås FK10,18
10Vilma Stolpe -04VÄS Götlunda IF10,15
11Saga Berg -04UPP Östhammar FI10,15
12Emma Karlsson Svedstam -04SÖD Råby-Rekarne FIF10,10
13Molly Haraldsson -04UPP Alunda SK10,10
14Alva Nilsson -04NÄR Thorengruppen TFC9,93
15Julina Strömberg -04GÄS Gefle IF9,46
16Rebecka Forsling -04STO Huddinge AIS9,20
17Emma Wall -04VÄR Säffle FIK8,95
18Smilla Persson-Åskog -04GÄS IF Skade8,88
19Elvira Högman -04VÄR Kils AIK8,73
20Clara Jansson -04DAL Säters IF8,57
21Nicolina Wiberg -04DAL IK Stål8,39
22Elin Brådenmark -04UPP Upsala IF7,97
23Alde Johansson -04DAL IK Stål7,94
24Jennifer Höglund -04GÄS Gefle IF7,67
25Alva Lindblom -04UPP Alunda SK7,63
26Sara Rask -04GÄS Hedesunda IF7,53
27Irma Marklund -04SÖD Råby-Rekarne FIF7,26
28Rokesha Kibrige -04VÄS Västerås FK7,24
29Lina Selin -04VÄS IK Westmannia7,24
30Emma Häggblom -04UPP Upsala IF6,83
31Hanna Bodin -04GÄS Gefle IF6,74
32Alice Roth -04DAL Djurmo-Sifferbo IF5,69

Elvira Högman
Rebecka Forsling
Frida Krantz
Sara Rask
Emma Karlsson Svedstam
Elin Brådenmark
Hanna Bodin
Tilda Bernhult
Alva Ohlérs
Vilma Stolpe
Linnéa Hilding
Madeleine Rehnberg
Ebba Lind
Alva Lindblom
Emma Wall
Rokesha Kibrige
Matilda Eriksson
Alde Johansson
Saga Berg
Irma Marklund
Jennifer Höglund
Clara Jansson
Julina Strömberg
Nicolina Wiberg
Alice Roth
Hedvig Ström
Emma Häggblom
Hanna Bertilsson
Alva Nilsson
Lina Selin
Smilla Persson-Åskog
Molly Haraldsson
 850   854   873
   x   920   903
1175  1088  1113  1166  1188  1160
 753   698   697
 978  1010   898
 703   797     x
 669   674   674
1182  1243  1295  1203  1252  1250
1060   911   962   736  1016   918
1015     x   882
1151     x     x  1221  1248     x
1050  1090  1079  1076     x  1181
1056  1021  1169  1157  1003  1267
 755   763   733
 862   895   882
 724   717   638
1003  1018   976
   x   794   778
   x  1015     x
 658   704   726
 762   767   752
 857   803   798
 911   914   946
 839     x   807
 569   545   529
1015   962  1028  1025   961  1065
 644   683     -
 951  1026     x
 980     x   993
 724   695   664
 851   843   888
1010     x   892

    F13 SLÄGGA 2,0      
1Ebba Lind -04STO Hanvikens SK42,50
2Alva Nilsson -04NÄR Thorengruppen TFC41,99
3Saga Berg -04UPP Östhammar FI35,55
4Linnéa Hilding -04STO Tyresö FK34,93
5Malin Axelsson -04STO Bromma IF34,21
6Elvira Högman -04VÄR Kils AIK32,98
7Molly Haraldsson -04UPP Alunda SK32,63
8Emma Wall -04VÄR Säffle FIK30,92
9Sophie Säwe -04VÄR Kils AIK29,58
10Hedvig Ström -04GÄS IF Skade28,81
11Matilda Eriksson -04VÄS Västerås FK28,61
12Wilma Gäverth -04NÄR Åsbro GoIF27,98
13Ellen Lundberg Hedman -04DAL Djurmo-Sifferbo IF27,56
14Moa Gustafsson -04SÖD Råby-Rekarne FIF27,48
15Stella Stenman -04NÄR Thorengruppen TFC26,80
16Sara Rask -04GÄS Hedesunda IF23,88
17Hanna Bertilsson -04SÖD Eskilstuna FI23,32
18Smilla Persson-Åskog -04GÄS IF Skade22,69
19Elsa Bernelind -04UPP Alunda SK21,06
20Lina Rydén -04DAL IFK Mora20,43
21Alice Roth -04DAL Djurmo-Sifferbo IF16,37

Saga Berg
Lina Rydén
Elvira Högman
Sophie Säwe
Hedvig Ström
Molly Haraldsson
Smilla Persson-Åskog
Alice Roth
Hanna Bertilsson
Elsa Bernelind
Linnéa Hilding
Stella Stenman
Malin Axelsson
Emma Wall
Ellen Lundberg Hedman
Ebba Lind
Alva Nilsson
Wilma Gäverth
Sara Rask
Matilda Eriksson
Moa Gustafsson
   x     x  3141  3187     x  3555
   x  2043  1896
   x  3019  2779  2853     x  3298
2958  2929     x
2881  2783  2763
3263  3111  3128     x  2884     -
2109  2159  2269
1626  1440  1637
1901  2332  2331
   x  2106     x
   x  3113     x     x  3493  3379
2680  2434  2438
3003  2938  3421     x     x  2859
   x  3049  3092  3044  2833  2941
2331  2278  2756
4207  4250     x     x     x     x
3793  3828     x     x  4199     x
2714  2656  2798
2388     x     x
2600  2517  2861
2556  2748     x

    F13 5x60 M  HEAT 1     
1VÄSTMANLAND41,97
Stina Windås - Agnes Urberg - Matilda Eriksson - Rokesha Kibtrige - Maja Mattson
2DALARNA42,11
Julia Meijer - Lina Rydén - Ida Eriksson - Linn Bond - Alva Hermansson
3SÖDERMANLAND42,94
Emma Karlsson - Filippa Rydensjö - Moa Gustafsson - Irma Marklund - Stella Andersson
4GÄSTRIKLAND43,10
Julina Strömberg - Martina Agstam - Jennifer Höglund - Vilma Hjertberg - Hedvig Ström
5NÄRKE 244,45
Tilda Lindén - Stella Stenman - Irma Kron - Isabell Lundholm - Jenna Mogren

    F13 5x60 M  HEAT 2     
1STOCKHOLM orange39,04
Sophie Okejeme - Saga Hermundstad - Nike Isaksson - Nicole Nyberg - Vera Lindblad
2STOCKHOLM svart40,27
Fanny Karlsson - Nora Lindahl - Felicia Johansson - Lorena Guzman - Malin Axelsson
3NÄRKE 140,59
Elin Asp - Tilda Bernhult - Agnes Bjerke - Klara Johnsson - Nanna Frih
4VÄRMLAND41,83
Bea Vold Johannesson - Sophie Säwe - Klara Lindholm - Linnea Carlsson - Linnea Nermark
5UPPLAND42,03
Molly Haraldsson - Hilma Wide - Kajsa Vibbling - Alva Nordvarg - Tilde Söderlund

    F13 5x60 M  SAMLAD LISTA    
1STOCKHOLM orange39,04
Sophie Okejeme - Saga Hermundstad - Nike Isaksson - Nicole Nyberg - Vera Lindblad
2STOCKHOLM svart40,27
Fanny Karlsson - Nora Lindahl - Felicia Johansson - Lorena Guzman - Malin Axelsson
3NÄRKE 140,59
Elin Asp - Tilda Bernhult - Agnes Bjerke - Klara Johnsson - Nanna Frih
4VÄRMLAND41,83
Bea Vold Johannesson - Sophie Säwe - Klara Lindholm - Linnea Carlsson - Linnea Nermark
5VÄSTMANLAND41,97
Stina Windås - Agnes Urberg - Matilda Eriksson - Rokesha Kibtrige - Maja Mattson
6UPPLAND42,03
Molly Haraldsson - Hilma Wide - Kajsa Vibbling - Alva Nordvarg - Tilde Söderlund
7DALARNA42,11
Julia Meijer - Lina Rydén - Ida Eriksson - Linn Bond - Alva Hermansson
8SÖDERMANLAND42,94
Emma Karlsson - Filippa Rydensjö - Moa Gustafsson - Irma Marklund - Stella Andersson
9GÄSTRIKLAND43,10
Julina Strömberg - Martina Agstam - Jennifer Höglund - Vilma Hjertberg - Hedvig Ström
10NÄRKE 244,45
Tilda Lindén - Stella Stenman - Irma Kron - Isabell Lundholm - Jenna Mogren

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram