Resultat Svealands 9-10 sept 2017

   Gefle IF arrangerade på Gunder Hägg Stadion
 
  Lördag    till söndag        Distriktspoäng
 
    P14 80 M  HEAT 1  Vind -1,3  
1Arvid Wändesjö -03STO Tyresö FK9,67FinalA
2Sebastian Eriksson -03UPP Alunda SK9,79FinalA
3Maximus Jansson -03STO IFK Lidingö10,20FinalB
4Tadesse Johansson -03STO AIK Friidrott10,44FinalB
5Lucas Ulegård -03VÄS Västerås FK10,77FinalB
6Frits Moström -03VÄR IF Göta11,15
7Felix Nyberg -03STO Bromma IF11,25
8Tushar Nyqvist -03SÖD Råby-Rekarne FIF11,44

    P14 80 M  HEAT 2  Vind -1,7  
1Viktor Wall -03STO Tyresö FK9,45FinalA
2Jesper Ahlin -03STO Turebergs FK10,09FinalA
3Viktor Hedman -03GÄS Högbo GIF10,10FinalA
4Samuel Vinberg -03UPP Upsala IF10,13FinalA
5Erik Wrede -03SÖD Råby-Rekarne FIF10,39FinalB
6Ludvig Molinder -03NÄR KFUM Örebro11,22
7Erik Granstedt -03VÄS Västerås FK11,33

    P14 80 M  HEAT 3  Vind -1,7  
1Sture Källström -03UPP Upsala IF9,92FinalA
2Niklas Wall -03STO Tyresö FK9,94FinalA
3Noah Bucht Wesslén -03STO Hammarby IF10,23FinalB
4Ludvig Reinsson -03UPP Ununge IF10,33FinalB
5Teo Paganus -03STO Turebergs FK10,36FinalB
6Lukas Holm -03GÄS Gefle IF10,63FinalB
7David Sjöblom -03VÄS Västerås FK11,38
8Otto Björfors -03UPP Rånäs 4H11,47

    P14 80 M  A-FINAL  Vind -1,1  
1Viktor Wall -03STO Tyresö FK9,46
2Arvid Wändesjö -03STO Tyresö FK9,69
3Sture Källström -03UPP Upsala IF9,84
4Niklas Wall -03STO Tyresö FK9,95
5Jesper Ahlin -03STO Turebergs FK10,01
6Samuel Vinberg -03UPP Upsala IF10,06
7Viktor Hedman -03GÄS Högbo GIF10,16
8Sebastian Eriksson -03UPP Alunda SK10,43

    P14 80 M  B-FINAL  Vind -1,8  
1Ludvig Reinsson -03UPP Ununge IF10,25
2Noah Bucht Wesslén -03STO Hammarby IF10,29
3Maximus Jansson -03STO IFK Lidingö10,32
4Erik Wrede -03SÖD Råby-Rekarne FIF10,51
5Tadesse Johansson -03STO AIK Friidrott10,52
6Lucas Ulegård -03VÄS Västerås FK10,93
-Lukas Holm -03GÄS Gefle IFDNS
-Teo Paganus -03STO Turebergs FKDNS

    P14 800 M      
1Victor Björk -03STO IFK Lidingö2.05,06
2Viktor Frisk -03STO Huddinge AIS2.06,22
3Tadesse Johansson -03STO AIK Friidrott2.09,16
4Albert Henriksson -03STO Hässelby SK2.10,54
5Viktor Sjökvist -03NÄR Stocksäters IF2.11,69
6Henrik Franzén -03NÄR Thorengruppen TFC2.12,84
7Simon Öberg -03VÄS Västerås FK2.16,23
8Eemeli Peura -03UPP Upsala IF2.17,03
9Emil Tärnvik -03STO Hammarby IF2.18,38
10Nils Ekroth -03UPP Upsala IF2.19,22
11Viktor Hedman -03GÄS Högbo GIF2.20,45
12Ludvig Molinder -03NÄR KFUM Örebro2.20,86
13Gustaf Svensson -03SÖD IFK Strängnäs2.38,62
14Gustav Hammarsson -03GÄS Gefle IF2.38,68
15Arvid Landström -03DAL Kvarnsvedens GoIF2.52,70

    P14 1500 M HINDER      
1Evert Jonsson -03SÖD Eskilstuna FI5.08,61
2Arvid Klingberg -03DAL Kvarnsvedens GoIF5.13,99
3Nils Ekroth -03UPP Upsala IF5.17,53
4Gustaf Svensson -03SÖD IFK Strängnäs5.22,53
5Måns Backman -03STO Danderyds SK5.28,47
6Markus Pihl -03STO Täby IS5.30,34
7Vilhelm Werner -03STO Hässelby SK5.38,74
8Alexander Ebbestad -03UPP Upsala IF6.21,00
-Sebastian Ljungberg -03STO IFK LidingöDNF

    P14 300 M HÄCK  HEAT 1    
1Ludvig Reinsson -03UPP Ununge IF44,85
2Lukas Holm -03GÄS Gefle IF46,11
3Gustaf Svensson -03SÖD IFK Strängnäs55,22
-Arvid Klingberg -03DAL Kvarnsvedens GoIFDNS

    P14 300 M HÄCK  HEAT 2    
1Niklas Wall -03STO Tyresö FK43,07
2David Thid -03STO Tyresö FK44,41
3Sebastian Eriksson -03UPP Alunda SK44,48
4Oskari Peura -03UPP Upsala IF44,57
5Erik Wrede -03SÖD Råby-Rekarne FIF47,49
6Arvid Landström -03DAL Kvarnsvedens GoIF56,74

    P14 300 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Niklas Wall -03STO Tyresö FK43,07
2David Thid -03STO Tyresö FK44,41
3Sebastian Eriksson -03UPP Alunda SK44,48
4Oskari Peura -03UPP Upsala IF44,57
5Ludvig Reinsson -03UPP Ununge IF44,85
6Lukas Holm -03GÄS Gefle IF46,11
7Erik Wrede -03SÖD Råby-Rekarne FIF47,49
8Gustaf Svensson -03SÖD IFK Strängnäs55,22
9Arvid Landström -03DAL Kvarnsvedens GoIF56,74

    P14 STAV      
1Elliot Duvert -03STO Turebergs FK3,16
2Malte Fuchs Edberg -03STO Bromma IF3,16
3Joel Bergquist -03NÄR Stocksäters IF2,96
3Oliver Ellström -03VÄR IF Göta2,96
5Casper Elliot -03STO Huddinge AIS2,96
6Noa Skomorowski -03DAL Kvarnsvedens GoIF2,76
7Johan Sundgren -03STO Huddinge AIS2,76
8David Thid -03STO Tyresö FK2,56
9Otto Björfors -03UPP Rånäs 4H2,46
10Rikard Throgen-Hedin -03VÄR SK Bore2,36
11Emil Svavarsson -03DAL Kvarnsvedens GoIF2,36
12Arvid Landström -03DAL Kvarnsvedens GoIF2,16
13Lucas Ulegård -03VÄS Västerås FK2,06


Rikard Throgen-Hedin
Malte Fuchs Edberg
David Thid
Emil Svavarsson
Casper Elliot
Joel Bergquist
Arvid Landström
Johan Sundgren
Otto Björfors
Oliver Ellström
Elliot Duvert
Lucas Ulegård
Noa Skomorowski
186 206 216 226 236 246 256 266 276 286 296 306 316 326
-   xo  o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   xo  o   -   xxx
-   -   -   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   xo  xo  xxx
o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   xxo o   o   xxo xxx
-   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   xo  o   -   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   -   o   xxx
o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   xo  xo  xxx

    P14 LÄNGD      
1Arvid Wändesjö -03STO Tyresö FK6,25
2Viktor Wall -03STO Tyresö FK6,21
3Niklas Wall -03STO Tyresö FK5,62
4Elias Lind -03STO Hässelby SK5,49
5Oliver Ellström -03VÄR IF Göta5,44
6Samuel Vinberg -03UPP Upsala IF5,25
7Erik Wrede -03SÖD Råby-Rekarne FIF5,22
8Viktor Hedman -03GÄS Högbo GIF5,17
9Lukas Holm -03GÄS Gefle IF5,00
10Ludvig Molinder -03NÄR KFUM Örebro4,99
11Frits Moström -03VÄR IF Göta4,98
12Oskari Peura -03UPP Upsala IF4,98
13Felix Nyberg -03STO Bromma IF4,82
14Noa Skomorowski -03DAL Kvarnsvedens GoIF4,75
15Tushar Nyqvist -03SÖD Råby-Rekarne FIF4,50
16Sture Källström -03UPP Upsala IF4,25
17David Sjöblom -03VÄS Västerås FK4,23
18Emil Svavarsson -03DAL Kvarnsvedens GoIF4,12
19Filip Åström -03NÄR KFUM Örebro3,26
-Sebastian Eriksson -03UPP Alunda SK0,00

Sebastian Eriksson
Filip Åström
Oskari Peura
Sture Källström
Emil Svavarsson
Viktor Wall
Noa Skomorowski
Frits Moström
Elias Lind
Samuel Vinberg
Lukas Holm
Felix Nyberg
David Sjöblom
Niklas Wall
Oliver Ellström
Arvid Wändesjö
Tushar Nyqvist
Ludvig Molinder
Erik Wrede
Viktor Hedman
   x +1,5     x +2,4     -
 326 +0,9   304 +0,9     -
 498 +1,5     -          -
 419 +1,5   386 +1,4   425 +1,9
   x +1,4   412 +0,7   388 +1,4
 614 +1,2   608 +1,5     x +0,9   608 +1,3     x +1,7   621 +0,7
 475 +1,1   454 +1,0     -
   x +0,8   498 +1,6   488 +2,3
 549 +1,4   542 +1,8   529 +1,8   509 +2,2   544 +1,4   544 +1,8
   x +0,7   518 +1,3   525 +1,7   499 +2,6     x +4,7   518 +1,6
 476 +2,3   500 +1,4   492 +1,3
 449 +1,3   472 +1,3   482 +1,3
   x +1,1   401 +1,7   423 +1,5
   x +1,1   562 +2,2     -        487 +2,3     x +3,4   560 +0,7
   x +2,5   457 +0,7   532 +1,5   542 +2,2   544 +1,9   484 +2,1
 537 +1,4   612 +1,6   616 +1,6   607 +2,3     x +1,2   625 +1,5
   x +1,3   450 +2,5     x +1,5
 488 +2,6   499 +0,9   498 +1,5
 522 +1,0     -          -        517 +1,3   503 +1,3     x +0,6
   x +1,6     x +2,3   512 +3,0     x +1,8   517 +1,0   507 +0,0

    P14 KULA 4,0      
1Jesper Ahlin -03STO Turebergs FK16,90
2Elias Lind -03STO Hässelby SK12,86
3Arvid Wändesjö -03STO Tyresö FK11,69
4Sebastian Eriksson -03UPP Alunda SK11,64
5Teo Paganus -03STO Turebergs FK11,36
6Victor Rydåker -03UPP Örbyhus IF11,32
7Martin Sundberg -03STO Hammarby IF10,88
8Leo Bystedt -03VÄS Västerås FK10,84
9Noa Skomorowski -03DAL Kvarnsvedens GoIF10,75
10Fredrik Frunck -03STO Turebergs FK10,43
11Tushar Nyqvist -03SÖD Råby-Rekarne FIF9,60
12Viktor Hedman -03GÄS Högbo GIF8,60
13Pelle Karlsson -03VÄS Götlunda IF8,32
14Ishak Sadek -03GÄS Gefle IF8,31
15Sander Bergqvist -03VÄR SK Bore8,28
16Johan Garbel -03UPP Östhammar FI8,27
17Gustav Wiberg -03SÖD Råby-Rekarne FIF7,12

Leo Bystedt
Jesper Ahlin
Gustav Wiberg
Elias Lind
Sander Bergqvist
Ishak Sadek
Martin Sundberg
Fredrik Frunck
Johan Garbel
Tushar Nyqvist
Arvid Wändesjö
Noa Skomorowski
Pelle Karlsson
Viktor Hedman
Sebastian Eriksson
Victor Rydåker
Teo Paganus
1084     x     x  1072     x     x
   x     x  1566     -  1690  1614
 712   690   648
1270     x  1123  1212  1286  1112
   x     x   828
 831     x   822
1069  1058  1088     x     x  1066
   x  1043   973
 799   765   827
 842   960   880
1169  1155  1166     -  1169  1117
   x  1045  1075
 793   773   832
 860   829     -
1086  1107     -     -     x  1164
1132     x     x  1029     x     x
1070  1060  1087  1110     -  1136

    P14 DISKUS 1,0      
1Elliot Duvert -03STO Turebergs FK39,54
2Victor Rydåker -03UPP Örbyhus IF37,51
3Hugo Åkers -03DAL Falu IK34,68
4Rikard Throgen-Hedin -03VÄR SK Bore34,53
5Teo Paganus -03STO Turebergs FK34,33
6Martin Sundberg -03STO Hammarby IF32,45
7Sander Bergqvist -03VÄR SK Bore30,59
8Pelle Karlsson -03VÄS Götlunda IF28,19
9Viktor Sandström -03STO Turebergs FK25,82
10Leo Bystedt -03VÄS Västerås FK25,79
11Johan Garbel -03UPP Östhammar FI25,77
12Alexander Ebbestad -03UPP Upsala IF22,85
13Evert Jonsson -03SÖD Eskilstuna FI21,91
14Gustav Wiberg -03SÖD Råby-Rekarne FIF19,19
15Erik Granstedt -03VÄS Västerås FK15,38
-Emil Svavarsson -03DAL Kvarnsvedens GoIF0,00
-Elias Lind -03STO Hässelby SK0,00
-Fredrik Frunck -03STO Turebergs FK0,00

Leo Bystedt
Martin Sundberg
Alexander Ebbestad
Elliot Duvert
Evert Jonsson
Johan Garbel
Teo Paganus
Emil Svavarsson
Elias Lind
Pelle Karlsson
Sander Bergqvist
Fredrik Frunck
Hugo Åkers
Rikard Throgen-Hedin
Viktor Sandström
Erik Granstedt
Gustav Wiberg
Victor Rydåker
   x  2579     x
   x     x  3157  3245     x     x
2285  2102     x
3954     -     -     -     -     -
2191     -     -
2352     x  2577
   x     x  3372  3433     x     x
   x     x     x
   x     x     x
2667     x     x  2630     x  2819
3059     x     x     x     x  2587
   x     x     x
3468  3142     x     x     x  3240
3453  2959  2669  2356  2618     x
2463  2582  2314
   x  1538     x
1912  1410  1919
3569     x  3015  3751     x  3617

    P13 60 M  HEAT 1  Vind -1,0  
1Edvin Gustavsson -04UPP Upsala IF8,07FinalA
2Marc Flener -04UPP Upsala IF8,22FinalA
3Hugo Winther -04STO Turebergs FK8,30FinalA
4Patrik Pettersson -04NÄR Wedevågs IF8,57FinalB
5Melker Andersson -04VÄS Västerås FK9,12
6Pontus Rimsler -04DAL Kvarnsvedens GoIF9,44

    P13 60 M  HEAT 2  Vind -1,3  
1Lucas Söderlund -04VÄS Västerås FK7,99FinalA
2Love Lindström -04VÄR IF Göta8,31FinalA
3Ivar Linder -04VÄS Västerås FK8,38FinalB
4Lukas Forss -04UPP Upsala IF8,43FinalB
5Erik Skoglund -04STO Danderyds SK8,66FinalB
6Hadrin Hägg -04UPP Upsala IF8,99FinalB
7Gustav Andrén -04UPP Upsala IF9,08FinalB

    P13 60 M  HEAT 3  Vind -0,9  
1Kristoffer Andersson -04DAL Falu IK7,61FinalA
2Lucas Lindberg -04STO Hässelby SK8,00FinalA
3Arvid Borg -04SÖD Nyköpings BIS8,35FinalA
4Albin Lammgård -04NÄR Glanshammars IF8,49FinalB
5Noel Edvinsson -04VÄR IF Göta8,78FinalB
6Markus Karlsson -04NÄR Wedevågs IF9,99
7Alfred Andersson -04GÄS Hedesunda IF10,16

    P13 60 M  A-FINAL  Vind -1,1  
1Kristoffer Andersson -04DAL Falu IK7,60
2Lucas Söderlund -04VÄS Västerås FK7,99
3Lucas Lindberg -04STO Hässelby SK8,05
4Edvin Gustavsson -04UPP Upsala IF8,18
5Hugo Winther -04STO Turebergs FK8,23
6Arvid Borg -04SÖD Nyköpings BIS8,32
7Marc Flener -04UPP Upsala IF8,33
8Love Lindström -04VÄR IF Göta8,43

    P13 60 M  B-FINAL  Vind -0,9  
1Ivar Linder -04VÄS Västerås FK8,39
2Albin Lammgård -04NÄR Glanshammars IF8,55
3Patrik Pettersson -04NÄR Wedevågs IF8,56
4Lukas Forss -04UPP Upsala IF8,65
5Noel Edvinsson -04VÄR IF Göta8,90
6Erik Skoglund -04STO Danderyds SK8,94
7Hadrin Hägg -04UPP Upsala IF9,03
8Gustav Andrén -04UPP Upsala IF9,25

    P13 600 M      
1Ludvig Jaasund -04VÄS Västerås FK1.38,00
2Alvin Reinebo -04NÄR KFUM Örebro1.38,46
3Viktor Skoglund -04STO Danderyds SK1.38,95
4Linus Jansson -04SÖD SLK Oxelösund1.39,57
5Fabian Olin -04STO Hässelby SK1.40,96
6Erik Skoglund -04STO Danderyds SK1.45,13
7Noel Edvinsson -04VÄR IF Göta1.49,22
8Josef Malsher -04UPP Alunda SK1.56,90
9Hilding Virman -04UPP Upsala IF1.57,21
10Erik Lång -04VÄS Västerås FK2.01,04
11Markus Söderlund -04UPP Upsala IF2.09,05
12Hadrin Hägg -04UPP Upsala IF2.10,33
13Zackis SVÄR Karlskoga FIF2.16,44

    P13 200 M HÄCK    Vind -1,0  
1Hugo Winther -04STO Turebergs FK28,15
2Ludvig Jaasund -04VÄS Västerås FK28,76
3Love Lindström -04VÄR IF Göta29,37
4Felix Johansson -04STO Huddinge AIS30,01
5Lukas Forss -04UPP Upsala IF30,15
6Erik Zetterlund -04NÄR KFUM Örebro31,35
7Olle Billgren -04STO Mälarhöjdens IK31,97
8Markus Söderlund -04UPP Upsala IF34,84

    P13 HÖJD      
1Melwin Lycke Holm -04VÄR Kils AIK1,89
2Ludvig Jaasund -04VÄS Västerås FK1,65
3Alexander Ludwigs -04STO Danderyds SK1,65
4Ludvig Granberg -04STO Huddinge AIS1,53
5Rufus Arvén -04STO AIK Friidrott1,50
6Felix Johansson -04STO Huddinge AIS1,47
7Walter Thornberg -04STO AIK Friidrott1,47
7Filip Sundin -04VÄR IF Göta1,47
9Hugo Sturebrand -04VÄS Västerås FK1,41
10Ivar Linder -04VÄS Västerås FK1,36
10Anton Södergren -04VÄS Västerås FK1,36
12Markus Söderlund -04UPP Upsala IF1,31
13Hampus Gull-Åhlund -04UPP Bålsta IK1,26
14David Axelsson -04UPP Upsala IF1,21


Felix Johansson
Ivar Linder
Hampus Gull-Åhlund
Ludvig Jaasund
Melwin Lycke Holm
Walter Thornberg
Ludvig Granberg
Alexander Ludwigs
Markus Söderlund
Hugo Sturebrand
Anton Södergren
Filip Sundin
Rufus Arvén
David Axelsson
116 121 126 131 136 141 144 147 150 153 156 159 162 165 168 171 174 180 185 189 192
-   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   o   o   o   xo  xxx
o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   -   o   -   o   o   -
-   -   -   -   -   -   o   o   o   -   o   -   o   o   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   xo  o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   xo  o   o   xxo o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   -   -   o   xxo xxo o   o   xxx
xo  xo  xo  o   xxx
-   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   xo  o   o   xo  xxo xxx
o   xo  xxx

    P13 LÄNGD ZON      
1Kristoffer Andersson -04DAL Falu IK6,00
2Lucas Setthammar -04VÄS Västerås FK5,22
3Edvin Gustavsson -04UPP Upsala IF5,16
4Lucas Lindberg -04STO Hässelby SK5,09
5Marc Flener -04UPP Upsala IF4,87
6Lukas Forss -04UPP Upsala IF4,80
7Love Lindström -04VÄR IF Göta4,79
8Joel Borrman -04STO Huddinge AIS4,72
9Alvin Reinebo -04NÄR KFUM Örebro4,59
10Albin Lammgård -04NÄR Glanshammars IF4,55
11Patrik Pettersson -04NÄR Wedevågs IF4,43
12Anton Södergren -04VÄS Västerås FK4,27
13Vincent Siwek -04SÖD Nyköpings BIS4,15
14Melker Andersson -04VÄS Västerås FK4,13
15Josef Malsher -04UPP Alunda SK4,13
16Henrik Skoog -04VÄS Västerås FK4,08
17Jonathan Jonsson -04UPP Rånäs 4H4,05
18Hugo Sturebrand -04VÄS Västerås FK4,02
19Pontus Rimsler -04DAL Kvarnsvedens GoIF3,67
-Alexander Ludwigs -04STO Danderyds SK0,00

Vincent Siwek
Jonathan Jonsson
Anton Södergren
Marc Flener
Love Lindström
Josef Malsher
Henrik Skoog
Edvin Gustavsson
Pontus Rimsler
Hugo Sturebrand
Kristoffer Andersson
Lucas Setthammar
Lucas Lindberg
Lukas Forss
Albin Lammgård
Alexander Ludwigs
Joel Borrman
Melker Andersson
Alvin Reinebo
Patrik Pettersson
 415 +0,0   392 -1,0     -
 405 +0,0   404 +0,7     x +2,3
 389 +0,0   398 +0,9   427 +0,4
 468 +0,0   463 +1,4   487 +0,3   454 +1,0     x +1,4   472 +0,7
 471 +0,0   479 +1,1   477 +1,0     -          -          -
 413 +0.0   398 +0,2     -
 407 +0,0   408 +1,5   398 +0,6
 516 +0,0   508 +1,5   504 +1,9   481 +1,7   494 +0,9   497 +1,6
   x +0,0   367 +1,5     x +0,9
 402 +0,0   382 +1,8   394 +1,0
 598 +0,0   600 +1,9     x +0,7   582 +0,7   593 +1,6   584 +0,5
 513 +0,0   507 +1,8   522 +2,1   509 +1,9     x +2,5   511 +0,7
 509 +0,0   481 +1,7   448 +1,0   476 +1,2   479 +1,7   492 +2,5
 469 +0.0   465 +0,6   421 +0,7   480 +2,2   480 +3,4   456 +1,9
 455 +0,0   442 +1,1   441 +1,8
   x +0,0     x +1,7     -
 450 +1,3   461 +0,8   441 +0,8   436 +0,8   450 +1,3   472 +1,9
 406 +2,2   413 +0,2   408 +1,3
 459 +1,8   455 +0,2   455 +1,7
 423 +0,3   443 +1,2   400 +1,4

    P13 DISKUS 0,6      
1Linus Jonsson -04STO Hässelby SK34,59
2Adam Hellbom -04DAL Falu IK33,82
3Oscar Niklasson -04STO Hanvikens SK32,63
4Filip Sundin -04VÄR IF Göta31,58
5Edvin Gustavsson -04UPP Upsala IF29,66
6Adam Eriksson -04STO Hanvikens SK29,51
7Henrik Skoog -04VÄS Västerås FK22,96
8Jakob Nordström -04DAL Falu IK22,75
9Markus Karlsson -04NÄR Wedevågs IF21,38
10Gustav Andrén -04UPP Upsala IF19,73
11Pontus Rimsler -04DAL Kvarnsvedens GoIF19,48
12Theo Stenborg -04GÄS IF Skade17,60
13Anton Södergren -04VÄS Västerås FK16,68
14David Axelsson -04UPP Upsala IF15,96

Edvin Gustavsson
Adam Hellbom
Filip Sundin
Theo Stenborg
Gustav Andrén
Adam Eriksson
David Axelsson
Jakob Nordström
Markus Karlsson
Anton Södergren
Oscar Niklasson
Henrik Skoog
Linus Jonsson
Pontus Rimsler
   x     x  2647  2760  2966  2962
   x  2801  3220     x  3382     x
   x  3014  3158  2785     x     x
1760     x     x
1960  1973  1756
2951  2913     x  2936     x     x
1596  1452     x
1831  2275  2023     x     x  1751
2138     x     x
1667  1668     x
   x     x  3236     x  2905  3263
   x  2296     x     x     x     x
2912  2846  3459  3227  3420     x
1818  1948  1870

    P13 SPJUT 400      
1Linus Jonsson -04STO Hässelby SK40,26
2Kristoffer Andersson -04DAL Falu IK39,21
3Alexander Ludwigs -04STO Danderyds SK35,95
4Oscar Niklasson -04STO Hanvikens SK34,65
5Filip Sundin -04VÄR IF Göta32,22
6Leo Anfält -04DAL Stora Tuna FIK30,51
7Adam Eriksson -04STO Hanvikens SK30,45
8Erik Zetterlund -04NÄR KFUM Örebro28,12
9Theo Stenborg -04GÄS IF Skade26,76
10David Axelsson -04UPP Upsala IF26,45
11Adam Hellbom -04DAL Falu IK26,32
12Hugo Sturebrand -04VÄS Västerås FK25,16
13Jonathan Jonsson -04UPP Rånäs 4H23,47
14Lucas Setthammar -04VÄS Västerås FK22,83
15Anton Södergren -04VÄS Västerås FK21,36
16Vincent Siwek -04SÖD Nyköpings BIS20,72
17Henrik Skoog -04VÄS Västerås FK18,58
18Zackis SVÄR Karlskoga FIF17,34
19Hampus Gull-Åhlund -04UPP Bålsta IK17,22
20Alfred Andersson -04GÄS Hedesunda IF16,15
21Erik Lång -04VÄS Västerås FK15,45

Henrik Skoog
Hampus Gull-Åhlund
Adam Hellbom
Leo Anfält
Erik Lång
Theo Stenborg
Anton Södergren
Erik Zetterlund
Zackis S
Oscar Niklasson
Alfred Andersson
Vincent Siwek
Linus Jonsson
David Axelsson
Kristoffer Andersson
Jonathan Jonsson
Hugo Sturebrand
Lucas Setthammar
Filip Sundin
Alexander Ludwigs
Adam Eriksson
1470  1414  1858
   x  1722  1642
2632  2299     x
2920  2861  2939  3051  1850     x
1416  1494  1545
2676  2561  2272
1518  2136  1843
2737  2023  2077  2766  2812  1918
1458  1730  1734
2226  3037  3465     x     x  3274
 960  1615   844
1976  2072  1893
   x  4026  3196  3597  3729  3665
2628  2490  2645
   x  3334  3921  3648  3693  3911
1988  2347  1963
1830  2197  2516
1637  2283  1946
2862  2753  2941  2738  3222  2859
   x  3514  3595  3390     -     -
3045  2204  2214     x     x  2664

    F14 80 M  HEAT 1  Vind -1,5  
1Frida Hjorth -03DAL Säters IF10,35FinalA
2Felicia Eriksson -03VÄR IF Göta11,62
3Selma Bektasevic -03SÖD Nyköpings BIS12,33
4Maja Sjödén -03DAL Kvarnsvedens GoIF12,96
-Hanna Löfgren -03SÖD Nyköpings BISDNS
-Moa Holm -03VÄS Västerås FKDNS
-Clara Fallenius -03STO Hässelby SKDNS

    F14 80 M  HEAT 2  Vind -1,4  
1Elin Wallin -03NÄR Glanshammars IF10,74FinalA
2Tindra Kjettselberg -03UPP Örbyhus IF10,81FinalA
3Lisen Rignell -03STO Bromma IF11,39FinalB
4Thilde Berglund -03GÄS IF Skade11,54
5Ida Palmqvist -03VÄS Västerås FK11,66
6Moa Wiik -03SÖD Södertälje IF12,40
7Patricia Thelin -03VÄR IFK Kristinehamn12,41
-Matilda Lundgren -03DAL Leksands FIKDNS

    F14 80 M  HEAT 3  Vind -0,9  
1Katharina Gråman -03STO Tyresö FK10,37FinalA
2Rebecca Östergren -03STO Huddinge AIS10,96FinalB
3Thea Ädling-Ring -03DAL IFK Mora11,05FinalB
4Elsa Eriksson -03UPP Upsala IF11,45FinalB
5Smilla Gejdeman -03SÖD Eskilstuna FI11,63
6Malin Dahlström -03VÄS Västerås FK12,01
7Alice Abrahamsson -03SÖD Södertälje IF12,87

    F14 80 M  HEAT 4  Vind -0,7  
1Alexandra Rosengren -03STO Huddinge AIS10,66FinalA
2Justina Esangbedo -03DAL Kvarnsvedens GoIF10,83FinalA
3Ellinor Dahlberg -03STO Bromma IF11,24FinalB
4Amanda Eklund -03SÖD Nyköpings BIS11,43FinalB
5Linn Thorsén -03VÄS Västerås FK11,78
6Tyra Odén -03VÄS Västerås FK11,97
-Miranda Falk -03DAL Kvarnsvedens GoIFDNS

    F14 80 M  HEAT 5  Vind -1,6  
1Ebba Wulcan -03VÄR Säffle FIK10,63FinalA
2Julia Nilsson -03STO Sundbybergs IK10,85FinalA
3Tuva Wikman -03VÄR KFUM Arvika11,02FinalB
4Elsa Jansson -03UPP Upsala IF11,39FinalB
5Caitlin Rorabaugh -03GÄS Gefle IF11,74
6Lilith Stenvi -03VÄS Västerås FK11,89
7Tea Husberg -03SÖD IFK Strängnäs11,93

    F14 80 M  A-FINAL  Vind -1,8  
1Frida Hjorth -03DAL Säters IF10,28
2Katharina Gråman -03STO Tyresö FK10,39
3Ebba Wulcan -03VÄR Säffle FIK10,49
4Alexandra Rosengren -03STO Huddinge AIS10,76
5Elin Wallin -03NÄR Glanshammars IF10,80
6Julia Nilsson -03STO Sundbybergs IK10,85
7Tindra Kjettselberg -03UPP Örbyhus IF10,89
8Justina Esangbedo -03DAL Kvarnsvedens GoIF10,94

    F14 80 M  B-FINAL  Vind -1,6  
1Rebecca Östergren -03STO Huddinge AIS10,86
2Tuva Wikman -03VÄR KFUM Arvika11,09
3Thea Ädling-Ring -03DAL IFK Mora11,09
4Lisen Rignell -03STO Bromma IF11,31
5Elsa Jansson -03UPP Upsala IF11,36
6Ellinor Dahlberg -03STO Bromma IF11,38
7Amanda Eklund -03SÖD Nyköpings BIS11,64
8Elsa Eriksson -03UPP Upsala IF11,70

    F14 800 M  HEAT 1    
1Felicia Eriksson -03VÄR IF Göta2.32,79
2Tova Olausson -03DAL Ludvika FFI2.34,11
3Alice Abrahamsson -03DAL Ludvika FFI2.34,58
4Cecilia Ankarfjord-Lundin -03SÖD IFK Strängnäs2.39,71
5Lisen Rignell -03STO Bromma IF2.44,15
6Isabella Lukic -03VÄS Västerås FK2.49,04
7Alva Selinder -03SÖD Nyköpings BIS3.10,89
-Elsa Eriksson -03UPP Upsala IFDNS

    F14 800 M  HEAT 2    
1Victoria Psilander -03STO IFK Lidingö2.22,82
2Ingrid Jonsson -03STO Hässelby SK2.24,57
3Lova Perman -03VÄR IF Göta2.25,05
4Emma Lindberg -03DAL Leksands FIK2.25,27
5Ellinor Dahlberg -03STO Bromma IF2.28,21
6Tove Karlsson -03STO Turebergs FK2.28,61
7Vanna Ullén -03STO Turebergs FK2.29,97
8Maja Björnsson -03UPP Upsala IF2.30,56
9Alva Malmsten -03GÄS IF Skade2.30,70
-Frida Hafström -03STO Fredrikshofs FIDNF

    F14 800 M  SAMLAD LISTA    
1Victoria Psilander -03STO IFK Lidingö2.22,82
2Ingrid Jonsson -03STO Hässelby SK2.24,57
3Lova Perman -03VÄR IF Göta2.25,05
4Emma Lindberg -03DAL Leksands FIK2.25,27
5Ellinor Dahlberg -03STO Bromma IF2.28,21
6Tove Karlsson -03STO Turebergs FK2.28,61
7Vanna Ullén -03STO Turebergs FK2.29,97
8Maja Björnsson -03UPP Upsala IF2.30,56
9Alva Malmsten -03GÄS IF Skade2.30,70
10Felicia Eriksson -03VÄR IF Göta2.32,79
11Tova Olausson -03DAL Ludvika FFI2.34,11
12Alice Abrahamsson -03DAL Ludvika FFI2.34,58
13Cecilia Ankarfjord-Lundin -03SÖD IFK Strängnäs2.39,71
14Lisen Rignell -03STO Bromma IF2.44,15
15Isabella Lukic -03VÄS Västerås FK2.49,04
16Alva Selinder -03SÖD Nyköpings BIS3.10,89

    F14 1500 M HINDER      
1Alva Malmsten -03GÄS IF Skade5.26,23
2Tove Karlsson -03STO Turebergs FK5.35,41
3Elvira Bredin -03STO Turebergs FK5.38,98
4Lova Perman -03VÄR IF Göta5.42,76
5Amanda Olsson -03VÄR Säffle FIK5.42,90
6Maja Björnsson -03UPP Upsala IF5.51,58
7Cecilia Ankarfjord-Lundin -03SÖD IFK Strängnäs5.56,45
8Tuva Kjellström -03STO Hässelby SK5.58,38
9Tyra Arnhult -03STO IFK Lidingö5.59,29
10Emma Lindberg -03DAL Leksands FIK6.01,97
11Elin Carlborg -03UPP Upsala IF7.20,26
-Freddie Mosten Jacob -03STO Danderyds SKDNF
-Thea Ädling-Ring -03DAL IFK MoraDNF

    F14 300 M HÄCK  HEAT 1    
1Tindra Frykholm -03NÄR Glanshammars IF48,58
2Tova Olausson -03DAL Ludvika FFI49,62
3Cecilia Ankarfjord-Lundin -03SÖD IFK Strängnäs53,86
4Elin Abrahamsson -03UPP Upsala IF55,41
5Elvira Jonsson -03VÄS Västerås FK57,99
6Rebecka Essman -03SÖD Råby-Rekarne FIF60,50

    F14 300 M HÄCK  HEAT 2    
1Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta45,54
2Julia Håkansson -03STO Spårvägens FK49.12
3Marika Åstrand -03STO Hässelby SK51,12
4Elsa Jansson -03UPP Upsala IF51,24
5Freddie Mosten Jacob -03STO Danderyds SK51,89
6Lisen Rignell -03STO Bromma IF52,46
-Thilde Berglund -03GÄS IF SkadeDNS

    F14 300 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Hanna Karlsson -03VÄR IF Göta45,54
2Tindra Frykholm -03NÄR Glanshammars IF48,58
3Tova Olausson -03DAL Ludvika FFI49,62
4Marika Åstrand -03STO Hässelby SK51,12
5Elsa Jansson -03UPP Upsala IF51,24
6Freddie Mosten Jacob -03STO Danderyds SK51,89
7Lisen Rignell -03STO Bromma IF52,46
8Cecilia Ankarfjord-Lundin -03SÖD IFK Strängnäs53,86
9Elin Abrahamsson -03UPP Upsala IF55,41
10Elvira Jonsson -03VÄS Västerås FK57,99
11Rebecka Essman -03SÖD Råby-Rekarne FIF60,50
12Julia Håkansson -03STO Spårvägens FK49.12

    F14 HÖJD      
1Klara Frykholm -03NÄR Glanshammars IF1,64
2Lovisa Ewerblad -03STO Danderyds SK1,61
3Elvira Magnusson -03STO IFK Tumba1,61
4Elsa Eriksson -03UPP Upsala IF1,58
5Justina Esangbedo -03DAL Kvarnsvedens GoIF1,52
6Clara Fallenius -03STO Hässelby SK1,52
7Elvira Jonsson -03VÄS Västerås FK1,52
8Hanna Löfgren -03SÖD Nyköpings BIS1,49
9Matilda Lundgren -03DAL Leksands FIK1,49
10Tindra Kjettselberg -03UPP Örbyhus IF1,46
11Emma Wallsten -03UPP Örbyhus IF1,46
12Miranda Falk -03DAL Kvarnsvedens GoIF1,46
13Isabella Wiklund -03VÄS Västerås FK1,41
13Marika Åstrand -03STO Hässelby SK1,41
13Malin Dahlström -03VÄS Västerås FK1,41
13Tindra Frykholm -03NÄR Glanshammars IF1,41
13Myra Eriksson -03NÄR Stocksäters IF1,41
13Lisen Rignell -03STO Bromma IF1,41
13Moa Skagerlund -03STO Mälarhöjdens IK1,41
20Karin Hårrskog -03DAL IFK Mora1,41
20Wilma Karlsson -03VÄR Säffle FIK1,41
20Alicia Löwhagen -03STO Hammarby IF1,41
20Alma Åkerling -03GÄS Hofors AIF1,41
24Tova Olausson -03DAL Ludvika FFI1,41
25Moa Wennberg -03GÄS Gefle IF1,36
25Amanda Eklund -03SÖD Nyköpings BIS1,36
27Maja Sjödén -03DAL Kvarnsvedens GoIF1,36
28Elin Carlborg -03UPP Upsala IF1,31
29Natalie Persson -03SÖD Katrineholms SK1,26
29Lilith Stenvi -03VÄS Västerås FK1,26
29Elin Abrahamsson -03UPP Upsala IF1,26


Elvira Jonsson
Isabella Wiklund
Emma Wallsten
Karin Hårrskog
Wilma Karlsson
Matilda Lundgren
Elin Carlborg
Natalie Persson
Maja Sjödén
Marika Åstrand
Alicia Löwhagen
Moa Wennberg
Hanna Löfgren
Lilith Stenvi
Klara Frykholm
Elvira Magnusson
Clara Fallenius
Tova Olausson
Malin Dahlström
Lovisa Ewerblad
Justina Esangbedo
Amanda Eklund
Elin Abrahamsson
Tindra Frykholm
Miranda Falk
Alma Åkerling
Myra Eriksson
Lisen Rignell
Elsa Eriksson
Tindra Kjettselberg
Moa Skagerlund
121 126 131 136 141 146 149 152 155 158 161 164 166
-   -   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xxx
-   o   o   -   xo  o   xxx
-   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   o   xo  xxx
-   -   o   o   xo  xo  xo  xxx
o   xo  xo  xxx
o   xo  xxx
o   xo  xxo o   xxx
-   -   -   o   o   xxx
-   -   -   o   xo  xxx
-   -   -   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxx
o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   -   o   o   xo  o   xxo xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   o   o   xxo o   xxx
-   o   o   xo  xxo xxx
-   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   xxo o   xxx
-   -   o   -   o   -   xo  o   xxx
-   o   o   o   xxx
o   xo  xxx
-   -   -   o   o   xxx
-   -   -   o   xo  xo  xxx
-   -   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxo xxo xxo xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   xxx

    F14 TRESTEG      
1Katharina Gråman -03STO Tyresö FK11,15
2Jennifer Axelsson -03NÄR Wedevågs IF10,99
3Clara Fallenius -03STO Hässelby SK10,89
4Tindra Kjettselberg -03UPP Örbyhus IF10,63
5Klara Avebäck -03STO Hammarby IF10,51
6Alexandra Rosengren -03STO Huddinge AIS10,46
7Laura Fodor -03STO Hässelby SK10,33
8Elvira Jonsson -03VÄS Västerås FK10,32
9Ebba Hedberg -03DAL Kvarnsvedens GoIF10,29
10Elsa Jansson -03UPP Upsala IF10,24
11Moa Nyström -03STO Turebergs FK10,03
12Victoria Wickman -03UPP Alunda SK9,93
13Elsa Eriksson -03UPP Upsala IF9,75
14Elin Abrahamsson -03UPP Upsala IF9,52
15Tara Sam -03SÖD Södertälje IF9,38
16Myra Eriksson -03NÄR Stocksäters IF9,37
17Cornelia Kennerstad -03VÄR Kils AIK9,37
18Matilda Lundgren -03DAL Leksands FIK9,31
19Tyra Odén -03VÄS Västerås FK9,24
20Isabella Wiklund -03VÄS Västerås FK9,21
21Nina Bjerkliden -03UPP Upsala IF8,98
22Linn Thorsén -03VÄS Västerås FK8,92
23Alva Jansson -03VÄS Västerås FK8,66
24Alva Selinder -03SÖD Nyköpings BIS8,56
25Malin Dahlström -03VÄS Västerås FK8,21
26Patricia Thelin -03VÄR IFK Kristinehamn7,92

Katharina Gråman
Myra Eriksson
Clara Fallenius
Ebba Hedberg
Tara Sam
Linn Thorsén
Alva Selinder
Tindra Kjettselberg
Matilda Lundgren
Laura Fodor
Patricia Thelin
Isabella Wiklund
Elvira Jonsson
Tyra Odén
Klara Avebäck
Alva Jansson
Elin Abrahamsson
Elsa Jansson
Jennifer Axelsson
Victoria Wickman
Nina Bjerkliden
Alexandra Rosengren
Moa Nyström
Elsa Eriksson
Cornelia Kennerstad
Malin Dahlström
1080 +0,8     x +0,6  1114 +1,2  1047 +1,2  1115 +1,9  1115 +1,9
 901 +2,1   918 +1,9   937 +1,4
 995 +1,3  1041 +1,8  1038 +1,0  1040 +1,2  1062 +1,4  1089 +1,3
   x +2,4  1029 +0,4     x +1,4
 938 +2,3   915 +1,3   915 +1,6
 892 +0,7   871 +0,8     x +1,5
 856 +1,5   819 +1,5   814 +1,2
1032 +1,3  1036 +0,8  1037 +1,5  1053 +0,9  1047 +1,2  1063 +2,2
 919 +1,8   931 +0,6   917 +1,4
1024 +2,4  1033 +1,3  1024 +1,6  1025 +0,7     x +0,7  1020 +0,7
   x +3,4     x +0,9   792 +1,2
   x +1,7     x +1,5   921 +0,7
1032 +2,3     x +2,1     x +2,3     -        989 +0,8     x +2,0
 924 +3,8     x +1,5     x +2,4
1049 +1,6  1047 +1,6  1041 +2,9  1018 +1,2     -       1051 +2,4
   x +1,4   866 +1,9   839 +2,3
 952 +2,3   925 +2,1   937 +2,4
1018 +1,3  1024 +1,1     x +1,3
1037 +1,9  1078 +1,7     x +1,3  1099 +1,9     x +1,7  1094 +1,9
   x +1,4   993 +1,1     x +2,0
   x +1,9   820 +1,2   898 +3,1
   x +1,7  1046 +1,9   951 +1,3     -       1039 +0,9  1045 +1,0
1000 +1,6  1003 +2,1     x +0,1
 940 +1,8   975 +0,8   966 +0,6
   x +0,6   901 +0,7   937 +2,5
 795 +1,1   768 +0,8   821 -0,3

    F14 KULA 3,0      
1Justina Esangbedo -03DAL Kvarnsvedens GoIF12,41
2Lovisa Ewerblad -03STO Danderyds SK11,28
3Linn Gabrielli-Gustafsson -03SÖD Råby-Rekarne FIF10,70
4Felicia Karlsson -03SÖD Eskilstuna FI10,47
5Ebba Wulcan -03VÄR Säffle FIK9,99
6Emelie Beckman -03STO Hässelby SK9,83
7Alma Flygt -03STO Täby IS9,29
8Victoria Wickman -03UPP Alunda SK9,18
9Emma Wallsten -03UPP Örbyhus IF8,93
10Johanna Björkqvist -03STO Turebergs FK8,75
11Maria Grenegård -03VÄR IF Göta8,63
12Isabella Wiklund -03VÄS Västerås FK8,51
13Amanda Eklund -03SÖD Nyköpings BIS8,42
14Nina Bjerkliden -03UPP Upsala IF8,18
15Ida Johansson -03DAL Kvarnsvedens GoIF8,06
16Ellen Cederloo -03GÄS IF Skade7,68
17Josefine Alstad -03VÄR IFK Kristinehamn7,57
18Natalie Persson -03SÖD Katrineholms SK7,54
19Alma Åkerling -03GÄS Hofors AIF7,37
20Linn Gellar -03SÖD Nyköpings BIS7,24
21Caitlin Rorabaugh -03GÄS Gefle IF7,07
22Moa Wiik -03SÖD Södertälje IF6,99
23Tyra Odén -03VÄS Västerås FK6,69
24Alice Abrahamsson -03SÖD Södertälje IF6,58
25Alva Jansson -03VÄS Västerås FK6,55
26Maja Sjödén -03DAL Kvarnsvedens GoIF6,28
27Klara Frykholm -03NÄR Glanshammars IF6,09
28Sandra Larsson -03VÄR Kils AIK6,03
29Lilith Stenvi -03VÄS Västerås FK5,23

Ida Johansson
Johanna Björkqvist
Tyra Odén
Maja Sjödén
Sandra Larsson
Linn Gabrielli-Gustafsson
Nina Bjerkliden
Lilith Stenvi
Emelie Beckman
Caitlin Rorabaugh
Alma Åkerling
Moa Wiik
Alva Jansson
Isabella Wiklund
Emma Wallsten
Josefine Alstad
Felicia Karlsson
Klara Frykholm
Maria Grenegård
Alice Abrahamsson
Justina Esangbedo
Amanda Eklund
Ellen Cederloo
Linn Gellar
Victoria Wickman
Alma Flygt
Lovisa Ewerblad
Ebba Wulcan
Natalie Persson
 796     x   806
 870   875   845
 669   623     -
 628   619   600
 595     x   603
 979   958     x   943  1070   948
 762   818     -
   x   523   507
   x   932   895   983   877   955
   x   672   707
 684   737     -
 664   699     x
 655     x     -
 775   851     -
 893   869     -
 757   753   752
 854   945   776   997  1047  1007
 600   609   567
 863   841   863
 658   583   601
1004  1069  1036  1046  1141  1241
 664   842   746
 768     x   725
 689   687   724
 875   918     x   841   882   824
 897   877   867   858   929   927
1031     x   988     x  1128  1074
 810   904   932   973   999   994
 733   754   652

    F14 DISKUS 0,75      
1Emma Wallsten -03UPP Örbyhus IF31,69
2Amanda Olsson -03VÄR Säffle FIK31,30
3Lovisa Ewerblad -03STO Danderyds SK31,03
4Linn Gabrielli-Gustafsson -03SÖD Råby-Rekarne FIF30,84
5Victoria Wickman -03UPP Alunda SK29,63
6Madeleine Söderqvist -03STO Huddinge AIS24,00
7Caitlin Rorabaugh -03GÄS Gefle IF23,57
8Linn Gellar -03SÖD Nyköpings BIS22,75
9Jennifer Axelsson -03NÄR Wedevågs IF22,58
10Isabella Wiklund -03VÄS Västerås FK22,58
11Felicia Karlsson -03SÖD Eskilstuna FI21,91
12Cornelia Kennerstad -03VÄR Kils AIK21,60
13Josefine Alstad -03VÄR IFK Kristinehamn20,89
14Nina Bjerkliden -03UPP Upsala IF20,33
15Alexandra Rosengren -03STO Huddinge AIS20,00
16Axina Hasselgren -03VÄS IK Westmannia19,73
17Frida Hjorth -03DAL Säters IF19,54
18Elvira Magnusson -03STO IFK Tumba19,35
19Moa Wiik -03SÖD Södertälje IF18,96
20Ida Johansson -03DAL Kvarnsvedens GoIF16,89
21Sandra Larsson -03VÄR Kils AIK16,02
22Rebecka Essman -03SÖD Råby-Rekarne FIF15,83
23Natalie Persson -03SÖD Katrineholms SK15,26
24Elin Carlborg -03UPP Upsala IF14,99
25Elin Wallin -03NÄR Glanshammars IF14,12
26Maja Sjödén -03DAL Kvarnsvedens GoIF13,64
27Klara Frykholm -03NÄR Glanshammars IF12,58
-Olivia Riddle -03STO Hammarby IF0,00
-Sarah Bracken -03STO Huddinge AIS0,00

Jennifer Axelsson
Victoria Wickman
Sandra Larsson
Caitlin Rorabaugh
Alexandra Rosengren
Ida Johansson
Amanda Olsson
Felicia Karlsson
Rebecka Essman
Madeleine Söderqvist
Elvira Magnusson
Linn Gellar
Moa Wiik
Olivia Riddle
Isabella Wiklund
Elin Carlborg
Cornelia Kennerstad
Sarah Bracken
Lovisa Ewerblad
Elin Wallin
Linn Gabrielli-Gustafsson
Josefine Alstad
Klara Frykholm
Axina Hasselgren
Natalie Persson
Maja Sjödén
Emma Wallsten
Frida Hjorth
Nina Bjerkliden
2258     x  2132
   x     x  2651  2963     -     -
   x     x  1602
2357  1954     x  2131     -     -
   x  2000     x
   x     x  1689
   x  3064     x  3130     -     -
2154  2191  1779
   x  1381  1583
   x     x  2376  2400     -     -
   x  1935  1782
2275     x     x  2230     -     -
1896  1536  1782
   x     x     x
   x  2258     -
   x  1499     x
2160  1840  1828
   x     x     x
3016     x  2008  3103     -     -
   x  1412     -
2746  2522  2822  3084     -     -
2089  1659  1980
1106  1258     -
1742  1719  1973
1526     x     x
   x  1364  1359
3169     x     x  2786     -     -
1954     x     x
2033     x  1830

    F13 60 M  HEAT 1  Vind -0,9  
1Julina Strömberg -04GÄS Gefle IF8,48FinalA
2Nike Isaksson -04STO IFK Lidingö8,59FinalB
3Alva Nordvarg -04UPP Upsala IF8,86FinalB
4Klara Lindholm -04VÄR IF Göta8,86FinalB
5Alice Brattström -04DAL Ludvika FFI9,10FinalC
6Martina Agstam -04GÄS Gefle IF9,10
7Agnes Urberg Hök -04VÄS Västerås FK9,27
8Tilda Lindén -04NÄR KFUM Örebro9,69

    F13 60 M  HEAT 2  Vind -0,6  
1Nicole Nyberg -04STO Täby IS8,53FinalA
2Felicia Johansson -04STO Hanvikens SK8,60FinalB
3Linnea Nermark -04VÄR IFK Sunne8,69FinalB
4Nanna Frih -04NÄR Åsbro GoIF8,83FinalB
5Kajsa Vibbling -04UPP Upsala IF9,08FinalC
6Elin Brådenmark -04UPP Upsala IF9,38
7Jennifer Höglund -04GÄS Gefle IF9,82
8Tuva Hasselquist -04NÄR KFUM Örebro10,28

    F13 60 M  HEAT 3  Vind -0,7  
1Vera Lindblad -04STO Bromma IF8,42FinalA
2Sophie Okejeme -04STO Danderyds SK8,50FinalA
3Saga Hermundstad -04STO IF Linnéa8,55FinalA
4Ida Eriksson -04DAL IFK Mora8,98FinalC
5Hilma Wide -04UPP Upsala IF9,18
6Alva Lindblom -04UPP Alunda SK9,28
7Clara Jansson -04DAL Säters IF9,45

    F13 60 M  HEAT 4  Vind -1,9  
1Ebba Asp -04NÄR KFUM Örebro8,33FinalA
2Agnes Bjerke -04NÄR Glanshammars IF8,69FinalB
3Fanny Karlsson -04STO Täby IS8,74FinalB
4Emma Karlsson Svedstam -04SÖD Råby-Rekarne FIF8,93FinalC
5Klara Johnsson -04NÄR KFUM Örebro9,05FinalC
6Lina Selin -04VÄS IK Westmannia9,31
7Moa Gustafsson -04SÖD Råby-Rekarne FIF9,45

    F13 60 M  HEAT 5  Vind -2,1  
1Maja Matsson -04VÄS Västerås FK8,42FinalA
2Bea Vold Johannesson -04VÄR IFK Sunne8,52FinalA
3Matilda Eriksson -04VÄS Västerås FK8,87FinalC
4Stella Andersson -04SÖD Nyköpings BIS8,88FinalC
5Linn Bond -04DAL Leksands FIK9,07FinalC
6Julia Meijer -04DAL IFK Mora9,21
7Irma Kron -04NÄR Åsbro GoIF9,26
8Alice Roth -04DAL Djurmo-Sifferbo IF11,40

    F13 60 M  A-FINAL  Vind -1,6  
1Vera Lindblad -04STO Bromma IF8,28
2Ebba Asp -04NÄR KFUM Örebro8,30
3Maja Matsson -04VÄS Västerås FK8,43
4Sophie Okejeme -04STO Danderyds SK8,48
5Saga Hermundstad -04STO IF Linnéa8,52
6Nicole Nyberg -04STO Täby IS8,54
7Julina Strömberg -04GÄS Gefle IF8,57
8Bea Vold Johannesson -04VÄR IFK Sunne8,60

    F13 60 M  B-FINAL  Vind -0,4  
1Nike Isaksson -04STO IFK Lidingö8,62
2Agnes Bjerke -04NÄR Glanshammars IF8,69
3Linnea Nermark -04VÄR IFK Sunne8,79
4Nanna Frih -04NÄR Åsbro GoIF8,85
5Alva Nordvarg -04UPP Upsala IF8,94
6Felicia Johansson -04STO Hanvikens SK9,00
7Klara Lindholm -04VÄR IF Göta9,01
-Fanny Karlsson -04STO Täby ISDNS

    F13 60 M  C-FINAL  Vind -2,2  
1Matilda Eriksson -04VÄS Västerås FK8,79
2Stella Andersson -04SÖD Nyköpings BIS8,98
3Emma Karlsson Svedstam -04SÖD Råby-Rekarne FIF9,10
4Kajsa Vibbling -04UPP Upsala IF9,13
5Ida Eriksson -04DAL IFK Mora9,17
6Klara Johnsson -04NÄR KFUM Örebro9,20
7Alice Brattström -04DAL Ludvika FFI9,21
8Linn Bond -04DAL Leksands FIK9,23

    F13 600 M      
1Amanda Helgesson -04STO Hanvikens SK1.42,90
2Moa Granat -04STO Vallentuna FK1.43,04
3Agnes Hanell -04STO IFK Tumba1.43,81
4Julia Meijer -04DAL IFK Mora1.44,18
5Josefina Bivstedt -04STO Hässelby SK1.45,94
6Nike Isaksson -04STO IFK Lidingö1.46,45
7Alva Hermansson -04DAL Stora Tuna FIK1.53,27
8Jenna Mogren-Dowding -04NÄR Åsbro GoIF1.55,07
9Fernanda Davidsun -04UPP IFK Märsta1.57,11
10Alde Johansson -04DAL IK Stål1.58,17
11Alice Bone -04VÄS IK Westmannia1.58,79
12Julia Johansson -04UPP IFK Märsta2.04,01
13Linnéa Carlsson -04VÄR Kils AIK2.06,85
14Stina Vindås -04VÄS Götlunda IF2.10,54
15Elin Brådenmark -04UPP Upsala IF2.10,98

    F13 200 M HÄCK  HEAT 1  Vind -2,2  
1Klara Lindholm -04VÄR IF Göta31,97
2Ellen Lundberg Hedman -04DAL Djurmo-Sifferbo IF34,77
3Nova Peters Wengrud -04DAL Djurmo-Sifferbo IF35,15
4Stina Vindås -04VÄS Götlunda IF35,89

    F13 200 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,4  
1Jenna Mogren-Dowding -04NÄR Åsbro GoIF32,98
2Nanna Frih -04NÄR Åsbro GoIF33,15
3Alva Lindblom -04UPP Alunda SK33,49
4Nicolina Wiberg -04DAL IK Stål34,28
5Lina Rydén -04DAL IFK Mora34,61

    F13 200 M HÄCK  HEAT 3  Vind -0,6  
1Moa Granat -04STO Vallentuna FK29,19
2Nora Lindahl -04STO Täby IS29,80
3Tilde Söderlund -04UPP Alunda SK29,86
4Louise Eliasson -04STO Bromma IF30,72
5Sara Winberg -04STO Täby IS30,78
6Louise Tilly -04STO Täby IS31,23
7Moa Ringqvist -04STO Tyresö FK32,24
-Molly Haraldsson -04UPP Alunda SKDNF

    F13 200 M HÄCK  SAMLAD LISTA    
1Moa Granat -04STO Vallentuna FK29,19
2Nora Lindahl -04STO Täby IS29,80
3Tilde Söderlund -04UPP Alunda SK29,86
4Louise Eliasson -04STO Bromma IF30,72
5Sara Winberg -04STO Täby IS30,78
6Louise Tilly -04STO Täby IS31,23
7Klara Lindholm -04VÄR IF Göta31,97
8Moa Ringqvist -04STO Tyresö FK32,24
9Jenna Mogren-Dowding -04NÄR Åsbro GoIF32,98
10Nanna Frih -04NÄR Åsbro GoIF33,15
11Alva Lindblom -04UPP Alunda SK33,49
12Nicolina Wiberg -04DAL IK Stål34,28
13Lina Rydén -04DAL IFK Mora34,61
14Ellen Lundberg Hedman -04DAL Djurmo-Sifferbo IF34,77
15Nova Peters Wengrud -04DAL Djurmo-Sifferbo IF35,15
16Stina Vindås -04VÄS Götlunda IF35,89

    F13 STAV      
1Isabell Lundholm -04NÄR Thorengruppen TFC2,80
2Rebecka Forsling -04STO Huddinge AIS2,53
3Alannah Hellstadius -04STO Hammarby IF2,53
4Tyra Tjulander -04VÄS Västerås FK2,33
5Alva Nilsson -04NÄR Thorengruppen TFC2,23
6Filippa Ottosson -04STO Täby IS2,13
7Ellen Lundberg Hedman -04DAL Djurmo-Sifferbo IF1,93
8Mira Elgeryd -04STO Hammarby IF1,83
9Nova Peters Wengrud -04DAL Djurmo-Sifferbo IF1,73
10Smilla Persson-Åskog -04GÄS IF Skade1,63


Mira Elgeryd
Nova Peters Wengrud
Alannah Hellstadius
Smilla Persson-Åskog
Rebecka Forsling
Alva Nilsson
Tyra Tjulander
Ellen Lundberg Hedman
Isabell Lundholm
Filippa Ottosson
153 163 173 183 193 203 213 223 233 243 253 263 270 275 280 285
-   -   o   o   xxx
o   o   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xo  xo  xo  xxx
o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xo  o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   xxx
-   -   -   o   xo  o   o   xo  xo  xxx
o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xxo xo  xxo xo  xxx
-   -   o   o   o   xo  o   xxx

    F13 TRESTEG ZON      
1Tilde Söderlund -04UPP Alunda SK11,00
2Fanny Karlsson -04STO Täby IS10,90
3Nicole Nyberg -04STO Täby IS10,77
4Nike Isaksson -04STO IFK Lidingö10,56
5Sara Winberg -04STO Täby IS10,52
6Nanna Frih -04NÄR Åsbro GoIF10,29
7Filippa Rydensjö -04SÖD Eskilstuna FI10,19
8Maja Matsson -04VÄS Västerås FK9,97
9Alva Nordvarg -04UPP Upsala IF9,90
10Lorena Guzman -04STO Turebergs FK9,66
11Felicia Johansson -04STO Hanvikens SK9,56
12Hedvig Ström -04GÄS IF Skade9,52
13Saga Berg -04UPP Östhammar FI9,41
14Klara Johnsson -04NÄR KFUM Örebro9,32
15Linn Bond -04DAL Leksands FIK9,25
16Stella Andersson -04SÖD Nyköpings BIS9,25
17Alice Brattström -04DAL Ludvika FFI9,24
18Emma Häggblom -04UPP Upsala IF9,15
19Emma Karlsson Svedstam -04SÖD Råby-Rekarne FIF9,13
20Martina Agstam -04GÄS Gefle IF9,07
21Ida Eriksson -04DAL IFK Mora8,97
22Wilma Gäverth -04NÄR Åsbro GoIF8,89
23Moa Gustafsson -04SÖD Råby-Rekarne FIF8,78
24Ellen Lundberg Hedman -04DAL Djurmo-Sifferbo IF8,77
25Nova Peters Wengrud -04DAL Djurmo-Sifferbo IF8,62
26Nora Granström -04SÖD Råby-Rekarne FIF8,58
27Sofie Moroni -04SÖD Råby-Rekarne FIF8,51
-Clara Jansson -04DAL Säters IF0,00

Moa Gustafsson
Tilde Söderlund
Ellen Lundberg Hedman
Nora Granström
Nicole Nyberg
Alva Nordvarg
Filippa Rydensjö
Emma Häggblom
Hedvig Ström
Ida Eriksson
Sara Winberg
Felicia Johansson
Martina Agstam
Lorena Guzman
Stella Andersson
Sofie Moroni
Maja Matsson
Clara Jansson
Saga Berg
Fanny Karlsson
Klara Johnsson
Nova Peters Wengrud
Alice Brattström
Nanna Frih
Linn Bond
Nike Isaksson
Emma Karlsson Svedstam
Wilma Gäverth
 863 +0,7   878 +1,4   868 +1,9
   x +1,2  1078 +0,9     x +1,3     x +1,1  1076 +2,1  1100 +1,3
 863 +0,4   877 +0,4   839 +1,2
 858 +0,6   842 +1,4   827 +1,5
1069 +1,7  1067 +0,7     x       1077 +2,5  1045 +1,0  1051 -0,2
 990 +2,2   975 +1,7   977 +0,1
 993 +1,7  1016 +0,4   882 -1,2  1011 +2,3     x +1,1  1019 +1,8
 915 +0,7   876 +0,4   882 +0,3
 904 +1,6   952 +1,3   914 +0,8
 873 +1,2   869 +1,4   897 +1,2
1040 +0,0  1013 +1,4   997 +0,5  1011 +1,5  1023 +1,3  1052 +0,3
 949 +1,6   902 +0,5   956 +0,6
 869 +1,1   892 +0,2   907 +1,2
 966 +0,4   963 +0,4   962 +1,3
 925 +0,3     x        896 +1,6
 851 +1,2   849 +0,3     x +0,9
 986 +1,7   997 +0,0   987 +1,3   978 +1,2     x +1,6   990 +1,5
   x +1,3     x          -
 941 +1,0   935 +1,0   912 +1,5
1064 +2,4  1056 +2,5     x -0,1  1062 +0,6  1059 +1,8  1090 +0,6
 923 +0,9   907 +1,2   932 +0,5
 862 +1,1   822 +0,7     x +1,3
 924 +1,0   885 +0,5   870 +0,7
   x +1,2  1029 +1,0  1016 +0,7  1026 +0,5  1004 +2,6  1017 +0,0
 911 +2,2     x        925 +1,7
1056 +1,1     x        994 +1,1     x +1,8     x          x
 913 +1,1     x        895 +1,7
 889 +0,4   887 +1,1   881 +0,5

    F13 DISKUS 0,6      
1Tilda Bernhult -04NÄR Thorengruppen TFC31,99
2Wilma Gäverth -04NÄR Åsbro GoIF30,22
3Frida Krantz -04STO Hammarby IF28,49
4Linnéa Carlsson -04VÄR Kils AIK25,68
5Hanna Bertilsson -04SÖD Eskilstuna FI25,52
6Ellen Lundberg Hedman -04DAL Djurmo-Sifferbo IF24,38
7Linnéa Hilding -04STO Tyresö FK23,38
8Nicole Nyberg -04STO Täby IS22,55
9Elvira Högman -04VÄR Kils AIK21,62
10Vilma Stolpe -04VÄS Götlunda IF20,89
11Alva Ohlérs -04DAL Stora Tuna FIK18,95
12Emma Wall -04VÄR Säffle FIK18,62
13Clara Jansson -04DAL Säters IF18,50
14Sara Rask -04GÄS Hedesunda IF17,95
15Elsa Bernelind -04UPP Alunda SK17,59
16Smilla Persson-Åskog -04GÄS IF Skade16,54
17Emma Häggblom -04UPP Upsala IF16,30
18Lina Rydén -04DAL IFK Mora15,02
19Sophie Säwe -04VÄR Kils AIK14,93
20Alva Lindblom -04UPP Alunda SK13,67
21Elin Rörborn -04VÄS Västerås FK13,34
22Hanna Bodin -04GÄS Gefle IF10,71
23Jennifer Höglund -04GÄS Gefle IF9,41
-Madeleine Rehnberg -04VÄR IF Göta0,00

Sara Rask
Nicole Nyberg
Linnéa Carlsson
Hanna Bodin
Tilda Bernhult
Wilma Gäverth
Emma Wall
Clara Jansson
Smilla Persson-Åskog
Elin Rörborn
Hanna Bertilsson
Alva Lindblom
Frida Krantz
Alva Ohlérs
Elvira Högman
Lina Rydén
Ellen Lundberg Hedman
Jennifer Höglund
Elsa Bernelind
Emma Häggblom
Vilma Stolpe
Linnéa Hilding
Madeleine Rehnberg
Sophie Säwe
1795  1670  1773
   x  2255  2175
   x  2180  2568  1954  2304  2524
1033  1018  1071
   x     x  2339     x  2700  3199
2665  2829  2930     x  2658  3022
   x  1689  1862
   x  1628  1850
1550  1650  1654
   x     x  1334
2048  2183  2269  2552  2548  2460
   x  1367     x
2182  2295  2342  2215  2312  2849
1870     x  1895
1950  2162  1687  1996  2090  1881
   x     x  1502
2154     x  2422     x     x  2438
   x     x   941
1442  1460  1759
   x  1424  1630
2068     x  2089
1798  1851  2338     x  2102     x
   x     x     x
   x  1493     x

    F13 SPJUT 400      
1Madeleine Rehnberg -04VÄR IF Göta41,68
2Linnéa Hilding -04STO Tyresö FK35,65
3Tilda Bernhult -04NÄR Thorengruppen TFC34,01
4Ida Eriksson -04DAL IFK Mora27,45
5Frida Krantz -04STO Hammarby IF26,23
6Linn Bond -04DAL Leksands FIK25,95
7Linnea Nermark -04VÄR IFK Sunne24,76
8Matilda Eriksson -04VÄS Västerås FK23,71
9Sophie Säwe -04VÄR Kils AIK22,71
10Tyra Tjulander -04VÄS Västerås FK22,13
11Clara Jansson -04DAL Säters IF22,11
12Rokesha Kibrige -04VÄS Västerås FK22,07
13Nicolina Wiberg -04DAL IK Stål21,72
14Sara Winberg -04STO Täby IS21,54
15Julia Johansson -04UPP IFK Märsta21,51
16Stella Stenman -04NÄR Thorengruppen TFC20,21
17Wilma Gäverth -04NÄR Åsbro GoIF20,19
18Elvira Högman -04VÄR Kils AIK19,42
19Alde Johansson -04DAL IK Stål18,51
20Vilma Stolpe -04VÄS Götlunda IF18,13
21Elsa Bernelind -04UPP Alunda SK18,05
22Linnéa Bolin -04NÄR Glanshammars IF17,63
23Alva Ohlérs -04DAL Stora Tuna FIK15,71
24Emma Häggblom -04UPP Upsala IF13,96
25Alice Roth -04DAL Djurmo-Sifferbo IF13,23
26Sara Rask -04GÄS Hedesunda IF11,65
27Hanna Bodin -04GÄS Gefle IF10,30

Elvira Högman
Ida Eriksson
Linn Bond
Alice Roth
Alva Ohlérs
Stella Stenman
Tilda Bernhult
Alde Johansson
Hanna Bodin
Madeleine Rehnberg
Sophie Säwe
Tyra Tjulander
Vilma Stolpe
Wilma Gäverth
Nicolina Wiberg
Matilda Eriksson
Elsa Bernelind
Sara Rask
Julia Johansson
Rokesha Kibrige
Linnea Nermark
Linnéa Hilding
Emma Häggblom
Linnéa Bolin
Frida Krantz
Clara Jansson
Sara Winberg
1444  1659  1942
2367  2127  2423  2745  2451  2437
2595     x  2390  2523  1867     x
1033  1323  1289
1469  1571  1228
1858  1992  2021
3401  3181  3107  3385  2993     x
1822  1851  1845
 942   978  1030
3965  3966  4168     x  3824     x
2271     x  2129
2213  1927  1981
1623  1644  1813
   x  2019     x
   x  2077  2172
2371  2033  2275     x  2181  2013
1805  1719  1531
1165   928  1016
2151  2050  2000
2207  1675  2065
2434  2476  2379  2390  2457     -
2997     x  3141  3303  3029  3565
   x  1396  1176
1181  1763  1455
2623  2483  2282  2312     x  2607
2211  1920  2171
2101  2077  2154

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram