Resultat Svealandscupen division 1 och 2, 20 maj 2018

   Svealandsregionen arrangerade på Sätra IP
 
  Poängställningen
 
    MÄN 100 M  DIV 2  Vind +1,7  
1Alexander Lundholm -88Stockholm Snipers FI11,57
2Magnus Nilsson 72Spårvägens FK lag 211,66
3Pontus Weman Tell -75Danderyds SK12,82
4Henrik Arnerdal -74Ösmo-Nynäs FIK12,96

    MÄN 100 M  DIV 1  Vind +1,5  
1Michael Luxemburg -94Täby IS10,83
2Elias Sahlin -01Hellas FK11,48
3Tim Singmandeewished -02Västerås FK11,50
4Måns Boshuis -02IFK Lidingö lag 212,04
5Anton Korjavyi -94IFK Umeå12,06
6Daniel Skalk -97Gefle IF12,17

    MÄN 200 M    Vind +0,8  
1Vidar Stenqvist -00Täby IS21,49
2Moi Wirunpan -01Gefle IF23,37
3Jakob Dalenbring -99Västerås FK23,41
4Jesper Rilegård -98IFK Lidingö24,21
5Kiran Karlström -01Hellas FK24,63
6Wilhelm Olofsson -00IFK Umeå25,89

    MÄN 400 M  DIV 2    
1Alexander Lundholm -88Stockholm Snipers FI56,73
2Henrik Tegnér -70Spårvägens FK lag 258,08
3Jan Berneryd -66Danderyds SK60,98
4Stefan Liljestedt -80Ösmo-Nynäs FIK66,36

    MÄN 400 M  DIV 1    
1Robin Rohlén -90IFK Umeå51,71
2Axel Alness Borg -98IFK Lidingö52,42
3Arvid Friberg -99Täby IS52,87
4August Kallin -01Västerås FK55,55
5Mikael Nyman -76Gefle IF64,39
6Henrik Nilsson -71Hellas FK68,48

    MÄN 800 M      
1Abdelfath Yassin -95Gefle IF1.57,17
2Efrem Brhane -94Västerås FK1.57,29
3Robin Rohlén -90IFK Umeå1.58,09
4Julius Mördrup -02IFK Lidingö2.04,87
5Axel Glavare Karlsson -01Täby IS2.06,71
6Gustav Nordenskiöld -03Hellas FK2.38,53

    MÄN 1500 M      
1Abdelfath Yassin -95Gefle IF3.57,39
2Efrem Brhane -94Västerås FK3.57,42
3Wilhelm Olofsson -00IFK Umeå4.26,56
4Martin Jansson -78Stockholm Snipers FI4.33,44
5Jacob Klinth -01IFK Lidingö4.40,65
6Niklas Gavlefeldt -77Hellas FK4.42,10
7Marlon Tollefors -04Danderyds SK4.51,64
8Stefan Liljestedt -80Ösmo-Nynäs FIK5.00,05
9Jonathan Karlsson -98Täby IS6.18,78

    MÄN 3000 M      
1Patrik Wikström -92IFK Umeå9.02,79
2Hassan Abdiqadir -01Västerås FK9.04,99
3Ludvig Johansson -98IFK Lidingö9.59,79
4Albin Carlerud -02Täby IS10.38,30
5Axel Boij du Rietz -00Hellas FK11.24,75
6Daniel Vaschnir -82Gefle IF12.57,25

    MÄN 2000 M HINDER      
1Hassan Abdiqadir -01Västerås FK6.17,32
2Olof Silvander -99IFK Lidingö6.20,37
3Hannes Hejdebäck -00Gefle IF6.30,37
4Lukas Borgemo -87IFK Umeå6.58,17
5Lucas Grönborg -94Hellas FK7.26,85
6David Linde Grahm -86Täby IS8.21,60

    MÄN 110 M HÄCK  DIV 2  Vind 0,0  
1Mattias Grandin -91Stockholm Snipers FI19,43
2Christian Josefsson -68Danderyds SK20,57
3Henrik Arnerdal -74Ösmo-Nynäs FIK20,74

    MÄN 110 M HÄCK  DIV 1  Vind +1,1  
1Rickard Willman -94Västerås FK14,91
2Ludwig Sjödin -95IFK Umeå15,61
3Gustaf Heikki -01Gefle IF18,24
4Leo Bergström -00Täby IS18,36

    MÄN 400 M HÄCK      
1Jesper Rilegård -98IFK Lidingö57,36
2Ludwig Sjödin -95IFK Umeå59,11
3Arvid Friberg -99Täby IS59,52
4Olle Billgren -04Hellas FK63,95
5Jakob Dalenbring -99Västerås FK65,04
6Mikael Nyman -76Gefle IF76,58

    MÄN HÖJD      
1Hampus Carlens -99IFK Lidingö1,94
2Leo Bergström -00Täby IS1,88
3Elias Sahlin -01Hellas FK1,88
4Natthaphon Muanngoen -02Gefle IF1,80
5Jakob Lillberg -92Västerås FK1,75
6Vilmer Vännman -03IFK Umeå1,50


Vilmer Vännman
Hampus Carlens
Elias Sahlin
Natthaphon Muanngoen
Jakob Lillberg
Leo Bergström
145 150 155 160 165 170 175 180 184 188 192 194 198
o   o   x-
-   -   -   -   -   -   -   o   -   o   -   o   xxx
-   -   -   -   -   o   -   o   xo  xo  xxx
-   -   -   o   -   xo  o   xxo xxx
-   -   -   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   -   o   xxx

    MÄN STAV  DIV 1    
1Björn Johansson -88Västerås FK4,40
2Anton Sjöström -97IFK Umeå4,30
3Carl-Einar Eskonniemi S. -99Hellas FK4,20
4Jonathan Karlsson -98Täby IS4,20
5Albin Andersson -00IFK Lidingö3,30
6Hannes Gidlöf -96Gefle IF3,00


Jonathan Karlsson
Anton Sjöström
Albin Andersson
Carl-Einar Eskonniemi S.
Hannes Gidlöf
Björn Johansson
300 320 330 340 360 380 400 410 420 430 440
-   -   -   -   o   o   o   -   xo  xxx
-   -   -   o   o   o   xo  xo  o   xo  xxx
o   o   o   -
-   -   -   -   -   -   xo  o   o   xxx
o   xxx
-   -   -   -   o   -   o   -   -   xo  o

    MÄN STAV  DIV 2    
1David Gustafsson -73Spårvägens FK lag 22,60
2Urban Evjen -73Danderyds SK2,40
3Henrik Friberg -75Ösmo-Nynäs FIK2,20
3Johan Ndure -81Stockholm Snipers FI2,20


David Gustafsson
Urban Evjen
Henrik Friberg
Johan Ndure
200 220 240 260 280
-   -   o   o   -
o   o   xo  xxx
o   o   -xx
o   o   xxx

    MÄN LÄNGD  DIV 1    
1Matthias Johansson -90IFK Umeå7,15
2Rickard Willman -94Västerås FK7,02
3Oliver Papinski -02Täby IS6,32
4Håkan Olsson -74Gefle IF6,17
5Kiran Karlström -01Hellas FK5,79
6Måns Boshuis -02IFK Lidingö5,68

Rickard Willman
Oliver Papinski
Matthias Johansson
Måns Boshuis
Kiran Karlström
Håkan Olsson
 698 +1,4   688 +1,0   702 +2,6     -          -        702 +0,0
 632 +1,2   629 +2,9     -          -          -          -
 699 +1,7   715 +2,8     -        692 +1,1     -          -
   x        549 +1,3   568 +3,1   542 +1,6   537 +0,8     x
 575 -0,7     x        579 +1,9     x          -          -
   x          x          x        617 +1,8   615 +1,5     x +3,7

    MÄN LÄNGD  DIV 2    
1Johan Ndure -81Stockholm Snipers FI6,57
2Anders Olsson -56Spårvägens FK lag 25,42
3Anders Bäckman -71Danderyds SK5,22
4Hercules Lopes Ramos -79Ösmo-Nynäs FIK4,47

Johan Ndure
Anders Olsson
Anders Bäckman
Hercules Lopes Ramos
 632 -1,5   642 -0,3   657 +1,1     -        648 +1,8     -
 503 +0,5     -        542 +1,1     -        523 +0,0     -
   x        474 +1,9     x        515 +2,4   496 +0,0   522 +0,8
 425 +2,0   447 -1,7   435 +0,0   434 +2,1     -        378 +2,3

    MÄN TRESTEG  (vindmätarproblem)    
1Matthias Johansson -90IFK Umeå14,36
2David Århammar -02IFK Lidingö12,50
3Nils-Göran Nilsson -88Täby IS12,22
4Moi Wirunpan -01Gefle IF12,11
5Carl-Einar Eskonniemi S. -99Hellas FK12,03
6Tobias Ulegård -75Västerås FK8,33

Moi Wirunpan
Tobias Ulegård
Nils-Göran Nilsson
Matthias Johansson
David Århammar
Carl-Einar Eskonniemi S.
1142       1151       1209 -2,0  1211 -1,0     -          -
 833          -          -          -          -          -
1159       1192       1188 -0,7  1222 -1,6  1067 -1,6  1207 -0,9
1419       1419       1405 -1,8  1436 -2,3     -          -
1237       1135       1217 -1,7  1250 -3,0  1206 -1,3  1247 -2,7
1203          -          -          -          -          -

    MÄN KULA  DIV 1    
1William Ullberg -96IFK Umeå15,02
2Wille Frobe -94Täby IS13,04
3Fred Stenberg -70Gefle IF12,50
4Carl Sténson -93Hellas FK10,18
5Janne Åkerblom -62IFK Lidingö8,34
6Peter Holmroos -63Västerås FK7,77

Carl Sténson
Fred Stenberg
Peter Holmroos
Wille Frobe
William Ullberg
Janne Åkerblom
 986  1018   974     x     x   993
1241  1250  1217  1206     x     x
 777   777     x     -     -     -
   x  1125  1304  1220     -     -
1380  1477  1502  1402  1467  1415
 808   767   769   802   834   802

    MÄN KULA  DIV 2    
1Anders Bäckman -71Danderyds SK9,96
2Henrik Friberg -75Ösmo-Nynäs FIK9,67
3Micke Wallin -63Spårvägens FK lag 29,36
4Thobias Thorwid -91Stockholm Snipers FI8,45

Henrik Friberg
Thobias Thorwid
Micke Wallin
Anders Bäckman
   -     x   883   936   967   934
 809   823   831   800   845   830
   x     x     x   936     x     x
 981   996     x     x     x   983

    MÄN DISKUS      
1Tor Lindberg -95IFK Umeå45,56
2Björn Johansson -88Västerås FK43,33
3Anders Larsson -66Gefle IF41,70
4Wille Frobe -94Täby IS37,06
5Carl Sténson -93Hellas FK31,99
6Malex Åkerblom -00IFK Lidingö27,01

Malex Åkerblom
Carl Sténson
Anders Larsson
Björn Johansson
Wille Frobe
Tor Lindberg
2266     x  2495  2701     x     x
3199     x     x     x  2935     x
   x  4040     x  4170  4021     x
3778     x  3666  4333     x     x
3450  3584     x  3706     x  3473
4276     x  4556  4439  4435  4507

    MÄN SLÄGGA  DIV 1    
1Johannes Nilsson -98Västerås FK46,51
2Stefan Alneroth -81Gefle IF40,93
3Jacob Krumlinde -99IFK Lidingö39,81
4Tor Lindberg -95IFK Umeå35,71
5Carl Widenholm -00Hellas FK32,26
6Nils-Göran Nilsson -88Täby IS28,96

Tor Lindberg
Jacob Krumlinde
Carl Widenholm
Stefan Alneroth
Johannes Nilsson
Nils-Göran Nilsson
3438  3270  3207  3571     -     -
   x     x  3473  3201  3745  3981
3226     -     -     -     -     -
4061  4093  4093  4051     x  3931
   x  4505  4547  4370  4651  4626
1993     x  2611     x     x  2896

    MÄN SLÄGGA  DIV 2    
1David Gustafsson -73Spårvägens FK lag 243,61
2Mikael Nyström -71Ösmo-Nynäs FIK39,60
3Lars-Göran Nylén -75Danderyds SK33,53
4Max Rejström 81Stockholm Snipers FI19,88

Mikael Nyström
Max Rejström 81
David Gustafsson
Lars-Göran Nylén
3892     x  3899     x     x  3960
1145     x  1474  1656  1829  1988
4297  4361     x     x     x     x
3294  3137  3353     x  2894  3265

    MÄN SPJUT      
1Erik Olofsson -93IFK Umeå62,12
2Carl Widenholm -00Hellas FK61,18
3Elliot Cigéhn -00Täby IS47,02
4Mikael Fransson -83Gefle IF46,63
5Hampus Rosén -00IFK Lidingö44,02
6Patric Hjort -93Västerås FK39,37

Elliot Cigéhn
Erik Olofsson
Hampus Rosén
Carl Widenholm
Mikael Fransson
Patric Hjort
4572  4562  4702     x     x     -
5675  6035  6097  6036     x  6212
4402  4159  4283  4013  4272  4185
5785  6118     x     x     -  5205
4407     x  4663     x     x  4337
3648  3937     -     -     -     -

    MÄN 4x100 M  DIV 2     
1Stockholm Snipers FI46,37
Mattias Grandin - Johan Ndure - Max Rejström - Alexander Lundolm
2Spårvägens FK lag 247,41
David Gustafsson - Henrik Tegnér -Klas Skarin - Magnus Nilsson
3Danderyds SK51,17
Pontus Weman Tell - Anders Bäckman - Jan Berneryd - Christian Josefsson
4Ösmo-Nynäs FIK57,07
Henrik Arnerdal - Gabriel Jergander - Hercules Lopes Ramos - Henrik Friberg

    MÄN 4x100 M  DIV 1     
1Täby IS41,63
Michael Luxemburg - Vidar Stenqvist - Oliver Papinski - Zion Eriksson
2Västerås FK45,50
Tim Singmandeewished - Jakob Dalenbring - Rickard Willman - August Kallin
3Hellas FK45,57
Kiran Karlström - CE Eskonniemi - Olle Billgren - Elias Sahlin
4IFK Umeå46,40
Ludwig Sjödin - Matthias Johansson - Anton Korjavyi - Vilmer Vännman
5IFK Lidingö46,52
Måns Boshuis - David Århammar - Jesper Rilegård - Julius Mördrup
6Gefle IF47,27
Natthaphon Muanngoen - Moi Wirunpan - Gustaf Heikki - Daniel Skalk

    KVINNOR 100 M    Vind +2,1  
1Emma Jansson -97KFUM Örebro12,09
2Caroline Kihlblom -94Täby IS12,20
3Lena Axelson -72Spårvägens FK lag 212,74
4Ida Winther -01Turebergs FK12,82
5Draina Kintu -02Hellas FK13,44
6Anna-Sara Tunelli -01IFK Lidingö lag 213,79

    KVINNOR 200 M    Vind +0,8  
1Elin Östlund -91KFUM Örebro24,26
2Caroline Kihlblom -94Täby IS25,18
3Bilge Kaya -02Hellas FK26,58
4Lena Axelson -72Spårvägens FK lag 226,72
5Ida Winther -01Turebergs FK26,81
6Emelie Gustafsson -95IFK Lidingö lag 230,01

    KVINNOR 400 M      
1Linnea Frobe -98Täby IS57,99
2Sandra Wagner -92KFUM Örebro58,82
3Elisabeth Hvalgren -02IFK Lidingö lag 260,75
4Eleonore Gåvsten -79Spårvägens FK lag 261,02
5Vanna Ullén -03Turebergs FK63,06
6Matilda Bergström -05Hellas FK74,54

    KVINNOR 800 M      
1Ida Holm -93Täby IS2.14,56
2Rebecka Öberg -00IFK Lidingö lag 22.18,22
3Sara Jernfält -93KFUM Örebro2.26,48
4Linnea Ericsson Bäckvall -02Turebergs FK2.26,75
5Marlin Brown -75Spårvägens FK lag 22.32,48
6Maria Mattsson -70Hellas FK3.17,27

    KVINNOR 1500 M      
1Greta Graziani -94Täby IS4.43,04
2Linn Alness Borg -92IFK Lidingö4.58,22
3Tove Karlsson -03Turebergs FK5.14,01
4Rebecca Ringström -77Spårvägens FK lag 25.19,62
5Antje Torstensson -75KFUM Örebro5.35,81
6Filippa Östling -05Hellas FK6.12,52

    KVINNOR 3000 M      
1Josefin Gerdevåg -81KFUM Örebro10.40,56
2Karin Olsson -92Täby IS10.45,04
3Eleonora Olsmats -99Turebergs FK10.48,21
4Anja Tjärdal -76Spårvägens FK lag 210.58,50
5Alma Holmberg -02IFK Lidingö lag 212.43,33
6Ritva Eskonniemi -61Hellas FK14.33,70

    KVINNOR 1500 M HINDER      
1Emilia Lillemo -00Täby IS4.59,76
2Eleonora Olsmats -99Turebergs FK5.37,93
3Julia Arnhult -01IFK Lidingö lag 25.45,63
4Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro6.35,01
5Vera Ranch Lundin -01Hellas FK8.04,94

    KVINNOR 100 M HÄCK    Vind +1,9  
1Ida Thunberg -99KFUM Örebro13,83
2Maria Södergren -98Täby IS14,91
3Clara Billing -02Turebergs FK16,11
4Lisa Olsson -97Hellas FK17,09
5Anna Björkstedt -78Spårvägens FK lag 218,80

    KVINNOR 400 M HÄCK      
1Lovisa Linde -98Täby IS60,05
2Maja Sund -01Turebergs FK67,37
3Sara Angelmyr -93KFUM Örebro69,14
4Moa Sellergren -01IFK Lidingö72,72
5Caroline Cedergren -02Hellas FK72,75
6Jenny Åkervall -72Spårvägens FK lag 276,28

    KVINNOR HÖJD      
1Karin Boestad -99IFK Lidingö1,58
2Helena Kolte -98Täby IS1,54
3Jenny Isgren -81Spårvägens FK lag 21,50
4Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,45
5Linda Edberg -04Turebergs FK1,45
6Lovisa Wickholm -96Hellas FK1,40


Karin Boestad
Helena Kolte
Ida Pettersson
Jenny Isgren
Linda Edberg
Lovisa Wickholm
130 135 140 145 150 154 158 162
-   -   -   -   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   o   o   xxx
-   o   o   o   xxx
o   -   o   o   o   -
o   o   o   xxo xxx
o   o   xo  xxx

    KVINNOR STAV      
1Ebba Blomstrand -00KFUM Örebro3,45
2Johanna Hellman -99IFK Lidingö3,20
3Clara Billing -02Turebergs FK3,10
4Sara Winberg -04Täby IS2,80
5Tilde Tofft -00Spårvägens FK lag 22,70
6Elisabeth Getahun -01Hellas FK1,60


Elisabeth Getahun
Johanna Hellman
Sara Winberg
Ebba Blomstrand
Tilde Tofft
Clara Billing
160 180 200 220 240 260 270 280 290 300 310 320 330 345 350
o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   xxo xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   o   -   o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   xo  o   xo  xxo o   -   xxo xxx

    KVINNOR LÄNGD      
1Ellinor Persson -96Täby IS5,61
2Bilge Kaya -02Hellas FK5,39
3Emily Capobianco -01KFUM Örebro5,38
4Jenny Åkervall -72Spårvägens FK lag 24,78
5Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö4,62
6Parya Darvishi -03Turebergs FK4,56

Parya Darvishi
Bilge Kaya
Vendela Wahlberg
Ellinor Persson
Emily Capobianco
Jenny Åkervall
 452 +0,0   390 +2,1   456 +1,1   452 +0,0     x +0,0   447 +1,3
 532 +0,0   539 +0,8   510 +0,0   530 +1,6   387 +0,0   521 +1,3
 435 +0,0   460 +1,9   458 +0,0   462 +2,2   444 +1,2   439 +1,1
 530 +0,0   561 +2,8     -        558 +3,9   287 +0,0   194 +0,5
 536 +0,0     x +1,0   533 +1,9     -        538 +2,7     x +2,6
 452 +0,0   478 +0,0     x +0,7   470 +2,1   469 +1,3     x +2,7

    KVINNOR TRESTEG  (vindmätarproblem)    
1Hanna Wiss -91KFUM Örebro11,64
2Anna Björkstedt -78Spårvägens FK lag 210,80
3Lisa Olsson -97Hellas FK10,64
4Sara Winberg -04Täby IS10,48
5Moa Nyström -03Turebergs FK10,26
6Kristina Hvalgren -02IFK Lidingö9,65

Anna Björkstedt
Moa Nyström
Lisa Olsson
Kristina Hvalgren
Sara Winberg
Hanna Wiss
1054       1056       1058 +0,0  1080 -0,2     x -1,7     x -1,4
1025          -        990 +0,0   983 -0,3  1026 -2,5   991 -1,5
1056       1053       1045       1042 -0,8     x -1,9  1064 -3,0
 944        867        927 -2,0   965          x -1,3     x +0,7
1033       1009       1048       1019 +0,0     -          -
1136       1164       1157 -1,7     -          -          -

    KVINNOR KULA      
1Sofia Linde -95Täby IS14,58
2Ida Thunberg -99KFUM Örebro13,07
3Fanny Öhrn Selahn -95Turebergs FK11,76
4Rebecka Hallerth -96Hellas FK11,24
5Tina Trensmar -66Spårvägens FK lag 28,84
6Emelie Gustafsson -95IFK Lidingö8,78

Ida Thunberg
Tina Trensmar
Fanny Öhrn Selahn
Rebecka Hallerth
Emelie Gustafsson
Sofia Linde
1234  1297  1255     x     x  1307
 875   884     x     x   828   878
1176     x  1147     x  1157  1157
1084  1088  1124     x     x  1096
   x     x     x   877   878     x
1432  1458     x  1287  1370  1405

    KVINNOR DISKUS      
1Fanny Öhrn Selahn -95Turebergs FK42,70
2Lovisa Linde -98Täby IS32,21
3Sabine Steen -97KFUM Örebro29,54
4Lena Borg Oké -69Spårvägens FK lag 221,96
5Cecilia Klinth -70IFK Lidingö15,97
6Sofie Tholander -93Hellas FK12,74

Lovisa Linde
Sabine Steen
Lena Borg Oké
Fanny Öhrn Selahn
Sofie Tholander
Cecilia Klinth
2859  3221     x  3057  2880  2387
   x  2734  2867  2954  2563  2297
2092     x     x     x  1986  2196
4270  4250     x     x  3946     x
1274  1255  1237  1262  1235     x
1388  1316  1590  1597     x  1372

    KVINNOR SLÄGGA      
1Hanna Mårtensson -96Turebergs FK55,03
2Rebecka Hallerth -96Hellas FK54,73
3Sabine Steen -97KFUM Örebro50,89
4Hannah Luxemburg -02Täby IS43,17
5Alexandra Lundström -92IFK Lidingö lag 236,66
6Petra Sahlgren -76Spårvägens FK lag 225,66
-Sanna Tollefors -92Vallentuna FK38,90ut.tävl

Alexandra Lundström
Hannah Luxemburg
Sabine Steen
Petra Sahlgren
Hanna Mårtensson
Rebecka Hallerth
Sanna Tollefors
3666     x     x  3371     x     -
   x  4249  4043  4317  4086  4286
5089  4970     x     x     x     x
2532  2466     x  2566  2212  2417
5385  5370  5503  5261     x     x
   x     x  5249     x  5473     x
3461  3608  3639     x  3685  3890

    KVINNOR SPJUT      
1Elisabeth Lithell -90KFUM Örebro47,20
2Sofia Linde -95Täby IS38,95
3Sarah Olsson -02Turebergs FK30,78
4Lena Borg Oké -69Spårvägens FK lag 226,94
5Vilda Dahlöf -04Hellas FK25,12
6Alexandra Lundström -92IFK Lidingö lag 220,90

Alexandra Lundström
Elisabeth Lithell
Sarah Olsson
Vilda Dahlöf
Sofia Linde
Lena Borg Oké
1781  1851  2002  1944  1993  2090
4206  4620  4586  4720  4565  4405
3023  3068  2919  2973  2972  3078
   x  2512     x  2348  2415  2234
3202  3036  3588  3254  3895     x
   x  2430     x  2454  2694  2554

    KVINNOR 4x100 M       
1KFUM Örebro47,69
Anna Westher - Moa Eklundh - Emma Jansson - Elin Östlund
2Täby IS47,82
Maria Södergren - Linnea Frobe - Lovisa Linde - Sofia Hultgren
3Hellas FK51,37
Caroline Cedergren - Lisa Olsson - Sofie Tholander - Bilge Kaya
4Spårvägens FK lag 251,75
Anna Björkstedt - Lena Axelson - Jenny Åkervall - Eleonore Gåvsten
5Turebergs FK52,45
Ida Winther - Maja Sund - Parya Darvishi - Moa Nyström
6IFK Lidingö lag 252,73
Anna-Sara Tunelli - Karin Boestad - Elisabeth Hvalgren - Vendela Wahlberg

    VETERANER 4x100 M, ej i Svealandsserien      
1MÄN 4043,84
Lion Martinez -78, Mattias Sunneborn -70, Klas Skarin -77, Magnus Nilsson -72
2KVINNOR 4052,86
Anna Björkstedt -78, Lena Axelson -72, Jenny Åkervall -72, Annette Rylander -69
3KVINNOR 5058,36
Charlotta Kimby -65, Tina Zuhr -68, Christina Tillman -68, Görel Manner -63

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram