Närkes terräng-DM 17 okt 2020


    MÄN 10 KM    
1Martin Regborn -92KFUM Örebro31.41
2Wilhelm Bergentz -02KFUM Örebro33.17
3Filip Dahlgren -88Hagaby GoIF33.33
4Per Arvidsson -86IF Start34.02
5Axel Sandberg -00KFUM Örebro34.39
6Noha Olsson -02KFUM Örebro35.06
7Valter Pettersson -02OK Tisaren35.48
8Jonatan Palm -86LK Gränslöst36.06
9Mattias Nätterlund -86IF Start36.19
10David Klasson -89LK Gränslöst37.09
11David Berg -87IF Start37.48
12Oskar Hansson -97KFUM Örebro37.54
13Kevin Bodén -02KFUM Örebro38.49
14Johan Ingjald -87IF Start40.28
15Tom Forsberg -98Zinkgruvans IF41.21
16Karl Bennet -05Zinkgruvans IF44.07
17Pontus Lundgren -91Åsbro GoIF44.10
18Patrik Klasér -89Zinkgruvans IF45.51

    M35 10 KM    
1Per Carlborg -84Hagaby GoIF36.05
2Karl Wilenius -85Lidköpings VSK (ej DM)37.15
3Patrik Nilvér -83LK Gränslöst37.20
4Mathias Viktorsson -82LK Gränslöst37.24

    M40 10 KM    
1Per Sjögren -79KFUM Örebro36.00
2Pär Englund -77Wedevågs IF38.47
3Fredrik Johnsson -77Örebro AIK38.55
4Rickard Bergström -76Örebro AIK42.54
5Jonas Janegren -79IF Start43.29
6Roger Elimä -78Örebro AIK45.20

    M45 10 KM    
1Arturs Steinbergs -74Glanshammars IF38.42
2Magnus Mossberg -71IFK Nora41.28
3Tony Ehrnström -75IF Start42.12
4Kent Mossbäck -72Örebro AIK44.21

    M50 10 KM    
1Ulf Hallmén -68Hagaby GoIF39.14
2Rodney Hundermark -69IFK Nora40.52
3Peter Törnqvist -69Östansjö SK42.39
4Patrik Karpaty -67Örebro AIK42.48
5Mats Andersson -67Örebro AIK43.43
6Jan Kläre -70Zinkgruvans IF49.14

    M55 10 KM    
1Mikael Hansson -63IF Start43.41
2Lars Karlsson -64Östansjö SK49.35

    M60 10 KM    

    M65 10 KM    
1Per Börjesson -54Östansjö SK53.17
2Ove Karasiak -53Åsbro GoIF54.31

    M70 10 KM    
1Bo Persson -48Almby IK45.49
2Bengt Nilsson -49Östansjö SK55.08
3Eric Malm -49IFK Nora55.43
4Roger Adolfsson -47Åsbro GoIF56.16

    M75 10 KM    
1Sture Bodare -44Glanshammars IF1.01.45
2Gösta Carlsson -44KFUM Örebro1.06.11
3Arne Evertsson -41Storådalens SK1.32.52

    M80 10 KM    
1Anders Källman -37Östansjö SK1.32.52

    KVINNOR 10 KM    
1Liduina van Sitteren -89Örebro AIK38.38
2Elin Vinblad -87Hagaby GoIF45.30
3Kim Semstrand -07IFK Nora49.09

    K35 10 KM    
1Frida Nilsson -85IF Start40.52
2Jenny Karlsson -83Östansjö SK56.02

    K40 10 KM    
1Maria Eriksson -76IF Start45.00
2Carina Gustavsson -80LK Gränslöst46.21
3Melinda Römhild-Sen -76IFK Nora54.05
4Hanna Fridhamre -77IFK Nora55.18
5Jenny Kläre -77Zinkgruvans IF58.42

    K45 10 KM    
1Antje Wiksten -75IF Start44.02
2Therese Persson -73Örebro AIK45.22

    K50 10 KM    
1Annica Sjölund -67IF Start54.56

    K55 10 KM    
1Irene Ikonen -64IFK Nora52.00
2Anna Thunander -65Zinkgruvans IF1.00.47

    K60 10 KM    

    K65 10 KM    
1Ljiljana Persson -53Almby IK56.36

    K70 10 KM    
1Ann-Britt Eriksson -49IF Start57.18

    K75 10 KM    
1Catharina Wahlstedt -44IF Start1.14.11