Startlista Närkes terräng-DM 10 km 2020

  MÄN 10 KM 13.00
1 Filip Dahlgren -88 Hagaby GoIF
2 Andreas Yngström -89 Hagaby GoIF
3 Oskar Eklöf -88 Hagaby GoIF
4 Kevin Bodén -02 KFUM Örebro
5 Wilhelm Bergentz -02 KFUM Örebro
6 Martin Regborn -92 KFUM Örebro
7 Axel Sandberg -00 KFUM Örebro
8 Noha Olsson -02 KFUM Örebro
9 William Wickholm -98 KFUM Örebro
10 Karl Bennet -05 Zinkgruvans IF
11 Erik Johansson -04 Zinkgruvans IF
12 Tom Forsberg -98 Zinkgruvans IF
13 Patrik Klasér -89 Zinkgruvans IF
14 Mattias Nätterlund -86 IF Start
15 Per Arvidsson -86 IF Start
16 Johan Ingjald -87 IF Start
17 David Berg -87 IF Start
18 David Klasson -89 LK Gränslöst
19 Pontus Lundgren -91 Åsbro GoIF
20 Michael Welday -99 Stocksäters IF
21 Valter Pettersson -02 OK Tisaren
22 Oskar Hansson -97 KFUM Örebro
23 Oskar Larsson -90 Örebro AIK
24 Jonatan Palm -86 LK Gränslöst

  M35 10 KM 13.00
25 Mathias Viktorsson -82 LK Gränslöst
26 Johan Sjö -82 Örebro AIK
27 Patrik Nilvér -83 LK Gränslöst
28 Karl Wilenius -85 Lidköpings VSK (ej DM)

  M40 10 KM 13.00
29 Rickard Bergström -76 Örebro AIK
30 Jonas Janegren -79 IF Start
31 Fredrik Johnsson -77 Örebro AIK
32 Roger Elimä -78 Örebro AIK
33 Pär Englund -77 Wedevågs IF
34 Per Sjögren -79 KFUM Örebro

  M45 10 KM 13.00
35 Kent Mossbäck -72 Örebro AIK
36 Tony Ehrnström -75 IF Start
37 Arturs Steinbergs -74 Glanshammars IF
38 Magnus Mossberg -71 IFK Nora
39 Daniel Borg -74 IFK Nora

  M50 10 KM 13.00
40 Jan Kläre -70 Zinkgruvans IF
41 Ulf Hallmén -68 Hagaby GoIF
42 Peter Törnqvist -69 Östansjö SK
43 Rodney Hundermark -69 IFK Nora
44 Mats Andersson -67 Örebro AIK
99 Patrik Karpaty -67 Örebro AIK

  M55 10 KM 12.00
45 Lars Karlsson -64 Östansjö SK
46 Stefan Skytt -63 Östansjö SK
47 Mikael Hansson -63 IF Start

  M65 10 KM 12.00
48 Per Börjesson -54 Östansjö SK
49 Ove Karasiak -53 Åsbro GoIF

  M70 10 KM 10.30
50 Bengt Nilsson -49 Östansjö SK
51 Roger Adolfsson -47 Åsbro GoIF
52 Bo Persson -48 Almby IK
53 Eric Malm -49 IFK Nora

  M75 10 KM 10.30
54 Gösta Carlsson -44 KFUM Örebro
55 Arne Evertsson -41 Storådalens SK
56 Sture Bodare -44 Glanshammars IF

  M80 10 KM 10.30
57 Anders Källman -37 Östansjö SK

  KVINNOR 10 KM 12.00
58 Lovisa Falk -91 Hagaby GoIF
59 Ella Johnsson -06 Zinkgruvans IF
60 Liduina van Sitteren -89 Örebro AIK
61 Kim Semstrand -07 IFK Nora

  K35 10 KM 12.00
62 Frida Nilsson -85 IF Start
63 Jenny Karlsson -83 Östansjö SK

  K40 10 KM 12.00
64 Carina Gustavsson -80 LK Gränslöst
65 Maria Skoglund -77 Östansjö SK
66 Jenny Kläre -77 Zinkgruvans IF
67 Maria Eriksson -76 IF Start
68 Melinda Römhild-Sen -76 IFK Nora
69 Hanna Fridhamre -77 IFK Nora

  K45 10 KM 12.00
70 Therese Persson -73 Örebro AIK
71 Antje Wiksten -75 IF Start

  K50 10 KM 12.00
72 Annica Sjölund -67 IF Start

  K55 10 KM 12.00
73 Anna Thunander -65 Askersund (ej DM)
74 Irene Ikonen -64 IFK Nora

  K65 10 KM 12.00
75 Ljiljana Persson -53 Almby IK

  K70 10 KM 10.30
76 Ann-Britt Eriksson -49 IF Start

  K75 10 KM 10.30
77 Catharina Wahlstedt -44 IF Start