Resultat Björknässpelen 27 aug 2016

   Hellas FK och Boo IF arrangerade på Björknäs IP
 
    MÄN SPJUT      
1Björn Brink -91Hammarby IF49,43

    P17 DISKUS 1,5      
1Malex Åkerblom -00IFK Lidingö32,48

    P17 SPJUT 700      
1Carl Widenholm -00Hellas FK55,48
2Malex Åkerblom -00IFK Lidingö40,21

    P15 80 M    Vind -0,2  
1Enzo Fors -01Hanvikens SK11,11
2Emil Lavett -01Hammarby IF11,63

    P15 HÖJD      
1Enzo Fors -01Hanvikens SK1,69

    P15 LÄNGD      
1Enzo Fors -01Hanvikens SK4,79-1,7
2Emil Lavett -01Hammarby IF4,54-2,2

    P15 DISKUS 1,0      
1Enzo Fors -01Hanvikens SK26,73
2Gabriel Jergander -01Ösmo Nynäs FIK25,97
3Emil Lavett -01Hammarby IF21,06

    P15 SPJUT 600      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö40,63
2Emil Lavett -01Hammarby IF29,61

    P14 80 M    Vind -1,2  
1Anton Runemar -02Täby IS10,42
2Mattias Waernulf -02Västerås FK10,66
3Leon Nilsfors -02Hammarby IF11,57

    P14 DISKUS 1,0      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö32,77

    P13 60 M    Vind -1,2  
1Noah Bucht Wesslén -03IF Linnéa8,49
2David Gyllenswärd -03IFK Lidingö8,66
3Teo Paganus -03Turebergs FK8,68
4Victor Björk -03IFK Lidingö8,72
5Gustav Nordenskiöld -03Hellas FK8,95
6Leon Göthman Hermansson -03IFK Lidingö9,01

    P13 600 M      
1Noah Bucht Wesslén -03IF Linnéa1.41,57
2Victor Björk -03IFK Lidingö1.42,05
3Mikael Alm -03IFK Tumba1.53,11
4Winston Marklund -04Hammarby IF2.09,64

    P13 HÖJD      
1Sebastian Ljungberg -03IFK Lidingö1,33
2Noah Bucht Wesslén -03IF Linnéa1,24

    P13 DISKUS 0,6      
1David Gyllenswärd -03IFK Lidingö35,96
2Teo Paganus -03Turebergs FK33,35
3Oscar Niklasson -04Hanvikens SK32,36
4Erik Palmaer -03Turebergs FK30,38
5Martin Sundberg -03Hammarby IF30,23
6Linus Jonsson -04Hässelby SK28,77
7Fredrik Funck -03Turebergs FK26,56
8Victor Björk -03IFK Lidingö22,21
9Leon Göthman Hermansson -03IFK Lidingö20,73
10Strix Åkerblom -04IFK Lidingö20,72
11Noah Bucht Wesslén -03IF Linnéa20,02

    P13 SPJUT 400      
1Teo Paganus -03Turebergs FK33,27
2Fredrik Funck -03Turebergs FK30,24
3Martin Sundberg -03Hammarby IF30,07
4Erik Palmaer -03Turebergs FK28,34
5Leon Göthman Hermansson -03IFK Lidingö17,22

    P12 60 M    Vind -3,6  
1Linus Jonsson -04Hässelby SK9,23
2Adrian Diskay -04Boo IF9,43
3Winston Marklund -04Hammarby IF9,72
4Tobias Pettersson -04Hammarby IF9,76
5Otto Lager -04Hellas FK9,95

    P12 1000 M HINDER      
1Elias Dahlström -06Täby IS4.05,30

    P12 HÖJD      
1Jonathan Wolf -04Tyresö FK1,43
2Fabian Gyldén-Svensson -05IFK Lidingö1,30
3Adrian Diskay -04Boo IF1,24
4Winston Marklund -04Hammarby IF1,15
5Sebastian Persson Miller -04Hellas FK1,15

    P12 LÄNGD ZON      
1Linus Jonsson -04Hässelby SK4,76
2Jonathan Wolf -04Tyresö FK4,73
3Oscar Niklasson -04Hanvikens SK4,71
4Otto Lager -04Hellas FK3,98
5Winston Marklund -04Hammarby IF3,90
6Adrian Diskay -04Boo IF3,88

    P12 TRESTEG ZON      
1Jonathan Wolf -04Tyresö FK10,05-1,9
2Winston Marklund -04Hammarby IF8,05-0,8

    P12 SPJUT 400      
1Oscar Niklasson -04Hanvikens SK32,54
2Linus Jonsson -04Hässelby SK30,45
3Strix Åkerblom -04IFK Lidingö25,21
4Sebastian Persson Miller -04Hellas FK18,06

    P12 5x60 M       
1IFK Lidingö 200549,63
Linus Barenstedt - Anton Hellstrand - Fabian Gyldén - Max Haaber - Oskar Landberg

    P11 60 M  HEAT 1  Vind -2,9  
1August Calles -05IFK Lidingö9,45Final
2Linus Barenstedt -05IFK Lidingö9,72Final
3Viktor Zimmermann -05Ingarö IF9,81Final
4Albin Pilheden -05Tyresö FK11,09

    P11 60 M  HEAT 2  Vind -3,2  
1Max Haaber-Bernth -05IFK Lidingö9,62Final
2Albert Tell -05Boo IF9,74Final
3Vidar Mörk -05Ingarö IF9,86Final

    P11 60 M  FINAL  Vind -2,5  
1August Calles -05IFK Lidingö9,51
2Max Haaber-Bernth -05IFK Lidingö9,54
3Linus Barenstedt -05IFK Lidingö9,63
4Albert Tell -05Boo IF9,71
5Viktor Zimmermann -05Ingarö IF9,78
-Vidar Mörk -05Ingarö IFej start

    P11 600 M HINDER      
1Linus Barenstedt -05IFK Lidingö2.05,32
2Vidar Mörk -05Ingarö IF2.11,90
3Max Haaber-Bernth -05IFK Lidingö2.13,28
4Noel Ihlis -05Värmdö IF2.24,02

    P11 LÄNGD ZON      
1Max Haaber-Bernth -05IFK Lidingö4,09
2Anton Hellstrand Helleberg -05IFK Lidingö4,04
3Vidar Mörk -05Ingarö IF3,75
4Viktor Zimmermann -05Ingarö IF3,72
5Noel Ihlis -05Värmdö IF3,67
6Linus Barenstedt -05IFK Lidingö3,65
7Fabian Gyldén-Svensson -05IFK Lidingö3,53
8Emil Palmgren -05Nyköpings BIS3,53

    P11 TRESTEG ZON      
1Elias Dahlström -06Täby IS8,55+0,3
2Edvin Sidwall -06Täby IS8,41-0,9
3Noel Ihlis -05Värmdö IF7,78+0,1

    P11 KULA 2,0      
1Fabian Gyldén-Svensson -05IFK Lidingö9,15
2Anton Hellstrand Helleberg -05IFK Lidingö8,98
3Axel Nordenskiöld -05Hellas FK8,67
4August Calles -05IFK Lidingö8,47
5Emil Palmgren -05Nyköpings BIS7,65
6Max Haaber-Bernth -05IFK Lidingö6,67
7Noel Ihlis -05Värmdö IF6,06
8Linus Barenstedt -05IFK Lidingö5,85

    P10 60 M  HEAT 1  Vind -1,4  
1Edvin Sidwall -06Täby IS9,56Final
2Karl Ottfalk -06IFK Lidingö9,98Final
3Albert Irengård -06Boo IF10,45
4Oscar Pettersson -06IFK Lidingö10,48
5Philip Folkesson -06Ingarö IF11,06

    P10 60 M  HEAT 2  Vind +3,1  
1Oskar Landberg -06IFK Lidingö9,39Final
2Elias Dahlström -06Täby IS9,45Final
3Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö9,53Final
4Hugo Bergendorff -06IFK Lidingö9,65Final

    P10 60 M  FINAL  Vind +0,3  
1Edvin Sidwall -06Täby IS9,25
2Elias Dahlström -06Täby IS9,35
3Oskar Landberg -06IFK Lidingö9,37
4Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö9,58
5Hugo Bergendorff -06IFK Lidingö9,72
6Karl Ottfalk -06IFK Lidingö9,98

    P10 400 M HINDER      
1Max Österberg -06Värmdö IF1.12,57
2Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö1.15,37
3Oskar Landberg -06IFK Lidingö1.16,41
4Elias Dahlström -06Täby IS1.16,85
5Karl Ottfalk -06IFK Lidingö1.19,66
6Edvin Sidwall -06Täby IS1.20,47
7Kevin Sjöström -07IFK Märsta1.20,53
8Albert Irengård -06Boo IF1.26,42
9Philip Folkesson -06Ingarö IF1.27,88
10Oscar Pettersson -06IFK Lidingö1.28,55
11Hugo Bergendorff -06IFK Lidingö1.30,43
12Edvin Waessman -06IFK Lidingö1.38,27

    P10 LÄNGD ZON      
1Edvin Sidwall -06Täby IS4,15
2Elias Dahlström -06Täby IS4,09
3Oskar Landberg -06IFK Lidingö4,06
4Hugo Bergendorff -06IFK Lidingö3,88
5Vilhelm Psilander -06IFK Lidingö3,71
6Karl Ottfalk -06IFK Lidingö3,54
7Tom Emfel -06Hellas FK3,25
8Albert Irengård -06Boo IF3,13
9Philip Folkesson -06Ingarö IF3,08
10Oscar Pettersson -06IFK Lidingö2,95
11Edvin Waessman -06IFK Lidingö2,88

    P10 KULA 2,0      
1Elias Dahlström -06Täby IS8,66
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta8,46
3Oskar Landberg -06IFK Lidingö7,06
4Oscar Pettersson -06IFK Lidingö6,97
5Edvin Sidwall -06Täby IS6,36
6Hugo Bergendorff -06IFK Lidingö5,89
7Albert Irengård -06Boo IF5,69
8Edvin Waessman -06IFK Lidingö5,57
9Tom Emfel -06Hellas FK5,55

    P9 60 M  HEAT 1  Vind -3,0  
1Ludvig Nilsson -07Hellas FK10,06Final
2Oscar Andersson -07IFK Lidingö10,68
3Oliver Persson -07Danderyds SK10,72
4William Zimmermann -07Ingarö IF11,21

    P9 60 M  HEAT 2  Vind -5,1  
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,20Final
2Philip Persson -07Danderyds SK10,41Final
3Felix Sundell Åneby -07Tullinge-Tumba FF10,63Final
4Jakob Engdahl -07Boo IF11,61

    P9 60 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Alexander Sand -07IFK Tumba10,34Final
2Alexander Lundström-Gars -07Hellas FK10,39Final
3Gustav Netz -07Hellas FK11,06
4Arvid Ahlstrand -07Boo IF11,10
5Wilgot Wiklund -07Boo IF11,76

    P9 60 M  FINAL  Vind -1,9  
1Ludvig Nilsson -07Hellas FK9,88
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,96
3Philip Persson -07Danderyds SK10,11
4Alexander Sand -07IFK Tumba10,42
5Alexander Lundström-Gars -07Hellas FK10,45
6Felix Sundell Åneby -07Tullinge-Tumba FF10,47

    P9 600 M      
1Philip Persson -07Danderyds SK2.05,00
2Linus Nyberg -07Hellas FK2.05,86
3Alexander Sand -07IFK Tumba2.11,57
4Harry Lundberg -07Boo IF2.13,41
5Gustav Palmaer -07Turebergs FK2.15,87
6Oliver Persson -07Danderyds SK2.17,71
7Jakob Engdahl -07Boo IF2.31,17
8Arvid Ahlstrand -07Boo IF2.31,77

    P9 LÄNGD ZON      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta3,87
2Philip Persson -07Danderyds SK3,473.47
3Ludvig Nilsson -07Hellas FK3,473.35
4Alexander Sand -07IFK Tumba3,41
5Oliver Persson -07Danderyds SK3,27
6Linus Nyberg -07Hellas FK3,24
7Oscar Andersson -07IFK Lidingö3,22
8Alexander Lundström-Gars -07Hellas FK3,16
9Felix Sundell Åneby -07Tullinge-Tumba FF3,15
10Gaston Weinesson -07Ingarö IF3,08
11William Zimmermann -07Ingarö IF2,87
12Arvid Ahlstrand -07Boo IF2,79
13Gustav Netz -07Hellas FK2,73
14Jakob Engdahl -07Boo IF2,72
15Wilgot Wiklund -07Boo IF2,67

    P9 VISSELSPJUT      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta32,07
2Oliver Persson -07Danderyds SK25,99
3Philip Persson -07Danderyds SK22,79
4William Zimmermann -07Ingarö IF20,86
5Oscar Andersson -07IFK Lidingö20,04
6Gustav Netz -07Hellas FK19,39
7Gaston Weinesson -07Ingarö IF15,67

    P8 60 M  HEAT 1  Vind -2,8  
1Jonatan Borg -09Österhaninge IF10,40Final
2Filip Thunell -09IFK Lidingö11,19Final
3Frank Sundelin Schedvin -08Boo IF11,22Final
4Love Lindberg -10Hellas FK13,45

    P8 60 M  HEAT 2  Vind -3,8  
1Alexander Holtsjö -08Boo IF10,59Final
2Bruno Lithagen -08Hellas FK10,59Final
3David Bertling -08Hellas FK11,33
4Erik Folkesson -09Ingarö IF13,91
5Elias Tillman -09Ingarö IF14,75

    P8 60 M  HEAT 3  Vind -2,1  
1Oscar Johansson -08Hanvikens SK10,17Final
2Frans Feiff -08Boo IF11,30
3Axel Lindström -08Boo IF11,64
4Hugo Berg -09IFK Lidingö12,13
5Jakob Lindberg -10Hellas FK12,71
6Filip Torres -09Ingarö IF13,04

    P8 60 M  FINAL  Vind -3,3  
1Oscar Johansson -08Hanvikens SK10,28
2Alexander Holtsjö -08Boo IF10,43
3Bruno Lithagen -08Hellas FK10,44
4Jonatan Borg -09Österhaninge IF10,49
5Filip Thunell -09IFK Lidingö11,18
6Frank Sundelin Schedvin -08Boo IF11,63

    P8 400 M      
1Bruno Lithagen -08Hellas FK1.23,84
2Jonatan Borg -09Österhaninge IF1.24,93
3Alexander Holtsjö -08Boo IF1.31,27
4Frans Freiff -08Boo IF1.31,43
5Jakob Lindberg -10Hellas FK1.37,34
6David Elfarsson -08Boo IF1.44,00
7Love Lindberg -10Hellas FK1.51,14

    P8 LÄNGD ZON      
1Jonatan Borg -09Österhaninge IF3,54
2Oscar Johansson -08Hanvikens SK3,44
3Bruno Lithagen -08Hellas FK3,36
4Alexander Holtsjö -08Boo IF3,26
5David Bertling -08Hellas FK3,11
6Frank Sundelin Schedvin -08Boo IF2,93
7Axel Lindström -08Boo IF2,64
8Hugo Berg -09IFK Lidingö2,51
9David Elfarsson -08Boo IF2,40
10Filip Torres -09Ingarö IF2,35
11Erik Folkesson -09Ingarö IF1,89
12Elias Tillman -09Ingarö IF1,87

    P8 VISSELSPJUT      
1Bruno Lithagen -08Hellas FK22,57
2Frans Freiff -08Boo IF20,75
3Oscar Johansson -08Hanvikens SK20,18
4Hugo Berg -09IFK Lidingö18,18
5Alexander Holtsjö -08Boo IF17,66
6Frank Sundelin Schedvin -08Boo IF14,80
7Jonatan Borg -09Österhaninge IF14,35
8Axel Lindström -08Boo IF14,12
9Erik Folkesson -09Ingarö IF10,98
10David Elfarsson -08Boo IF7,23

    M35 400 M      
1Sergej Nikolajev -73Hässelby SK55,83
2Staffan Lindberg -72Hellas FK65,38

    M35 LÄNGD      
1Johan Dahlrot -75Nyköpings BIS4,42-1,8

    M45 400 M      
1Henrik Tegnér -70Bromma IF58,26

    F19 SPJUT 600      
1Felicia Lindberg -97Hammarby IF31,91

    F15 80 M    Vind 0,0  
1Tilda Kapell -01Hammarby IF11,28
2Nathalie Olsson -01Hammarby IF11,79
3Ebba Palmaer -01Turebergs FK12,10

    F15 300 M      
1Lisa Fröberg -02IFK Lidingö44,88
2Ebba Palmaer -01Turebergs FK49,12
3Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa50,40

    F15 HÖJD      
1Isa Hausmann -01Hammarby IF1,51
2Tilda Kapell -01Hammarby IF1,39

    F15 LÄNGD      
1Tilda Kapell -01Hammarby IF4,72-2,1
2Victoria Davidsson -02Boo IF4,45-0,1
3Nathalie Olsson -01Hammarby IF4,08-1,1
4Fredrika Pettersson -02Hammarby IF3,73-0,3
5Sophie Lindhoff -02Boo IF3,66-1,6
6Saga Odda -03Boo IF3,64-1,0

    F15 DISKUS 0,75      
1Emma Palmgren -01Nyköpings BIS33,66
2Isa Hausmann -01Hammarby IF31,52
3Linnea Westerberg -01Bålsta IK28,69
4Tilda Kapell -01Hammarby IF25,15
5Elvira Lundell Wallin -01Boo IF20,86
6Emma Olsson -01Tyresö FK19,37

    F15 SPJUT 500      
1Hannah Hilding -02Tyresö FK34,19
2Linnea Westerberg -01Bålsta IK31,52
3Emma Olsson -01Tyresö FK31,04
4Elvira Lundell Wallin -01Boo IF16,74
-Alba Lindfors -00 utom tävlMälarhöjdens IK33,54

    F14 80 M    Vind +0,3  
1Victoria Davidsson -02Boo IF11,09
2Lisa Fröberg -02IFK Lidingö11,27
3Sophie Lindhoff -02Boo IF12,90

    F14 800 M      
1Alma Holmberg -02IFK Lidingö2.32,80
2Elsa Preber -02IFK Lidingö2.34,97

    F14 HÖJD      
1Lisa Fröberg -02IFK Lidingö1,51
2Vendela Wahlberg -02IFK Lidingö1,48
3Madeleine Aulio -02IFK Lidingö1,45
4Sara Svalberg -02IFK Lidingö1,36

    F14 DISKUS 0,75      
1Hannah Hilding -02Tyresö FK23,08
2Victoria Davidsson -02Boo IF20,69

    F13 60 M  HEAT 1  Vind -3,1  
1Beata Edelholm -03Hammarby IF9,05Final
2Nora Dahle -03IFK Lidingö9,34Final
3Linn Harrysson -03Hammarby IF9,38Final
4Rebecca Sandström -03IFK Lidingö9,51

    F13 60 M  HEAT 2  Vind -2,0  
1Anna-Lisa Deltin -03Hammarby IF8,95Final
2Sigrid Beckman Berg -03Hammarby IF9,14Final
3Molly Grundmark -03IFK Tumba9,16Final
4Josefine Jerner -03IFK Lidingö9,67

    F13 60 M  FINAL  Vind -1,6  
1Beata Edelholm -03Hammarby IF8,83
2Anna-Lisa Deltin -03Hammarby IF9,07
3Sigrid Beckman Berg -03Hammarby IF9,22
4Molly Grundmark -03IFK Tumba9,32
5Linn Harrysson -03Hammarby IF9,38
6Nora Dahle -03IFK Lidingö9,50

    F13 600 M      
1Victoria Psilander -03IFK Lidingö1.47,55
2Melina Franzé -03IFK Lidingö2.01,56
3Josefine Jerner -03IFK Lidingö2.03,85

    F13 HÖJD      
1Linn Harrysson -03Hammarby IF1,43
2Saga Odda -03Boo IF1,40
3Victoria Psilander -03IFK Lidingö1,37

    F13 DISKUS 0,6      
1Linnéa Hilding -04Hanvikens SK28,18
2Olivia Riddle -03Hammarby IF25,95
3Rebecca Sandström -03IFK Lidingö25,26
4Norah Lind -05Hammarby IF24,67
5Alvah Lind -05Hammarby IF21,52
6Sigrid Beckman Berg -03Hammarby IF19,56
7Molly Grundmark -03IFK Tumba18,90
8Fanny Wijkström -03IFK Lidingö17,28

    F13 SPJUT 400      
1Beata Edelholm -03Hammarby IF24,52
2Molly Grundmark -03IFK Tumba24,45
3Olivia Riddle -03Hammarby IF21,12
4Rebecca Sandström -03IFK Lidingö12,96
5Fanny Wijkström -03IFK Lidingö12,12

    F12 60 M  HEAT 1  Vind -5,4  
1Agnes Hanell -04IFK Tumba9,34Final
2Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö9,46
3Minna Silvell -04Huddinge AIS9,67
4Edvarda Lindén -04Boo IF9,94
5Nellie Mella -04Hellas FK10,18

    F12 60 M  HEAT 2  Vind -3,5  
1Saga Hermundstad -04IF Linnéa9,06Final
2Signe Blom -04Trosa Vagnhärad SK9,15Final
3Felicia Johansson -04Hanvikens SK9,16Final
4Alicia Ahlström -04IFK Lidingö9,43
5Ida Östling -04Hellas FK9,79

    F12 60 M  HEAT 3  Vind -4,6  
1Lykke Iacobaeus -04Värmdö IF9,17Final
2Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa9,41Final
3Alicia Larsten -04IFK Lidingö10,27
4Lovisa Keil -04Hellas FK10,34

    F12 60 M  FINAL  Vind -4,0  
1Lykke Iacobaeus -04Värmdö IF8,98
2Signe Blom -04Trosa Vagnhärad SK9,11
3Saga Hermundstad -04IF Linnéa9,14
4Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa9,21
5Felicia Johansson -04Hanvikens SK9,32
6Agnes Hanell -04IFK Tumba9,40

    F12 1000 M HINDER      
1Agnes Hanell -04IFK Tumba3.26,70
2Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö3.34,67
3Ida Österberg -04Värmdö IF3.39,78
4Lykke Iacobaeus -04Värmdö IF3.48,19
5Minna Silvell -04Huddinge AIS3.48,23
6Alicia Ahlström -04IFK Lidingö3.58,84
7Vilda Doherty Dahllöf -04Hellas FK4.08,41

    F12 HÖJD      
1Norah Lind -05Hammarby IF1,34
2=Vilda Doherty Dahllöf -04Hellas FK1,28
2=Nellie Mella -04Hellas FK1,28
4Lykke Iacobaeus -04Värmdö IF1,25

    F12 LÄNGD ZON      
1Saga Hermundstad -04IF Linnéa4,80
2Signe Blom -04Trosa Vagnhärad SK4,61
3Agnes Hanell -04IFK Tumba4,46
4Lykke Iacobaeus -04Värmdö IF4,34
5Ida Östling -04Hellas FK4,30
6Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö4,26
7Alicia Ahlström -04IFK Lidingö4,25
8Felicia Johansson -04Hanvikens SK4,17
9Alicia Larsten -04IFK Lidingö4,06
10Edvarda Lindén -04Boo IF4,05
11Minna Silvell -04Huddinge AIS3,97
12Edda Chin Nygårds -04IF Linnéa3,80
13Mimmi Svärdsjö -04Hellas FK3,73
14Lovisa Keil -04Hellas FK3,72
15Ella Tylestedt -04Boo IF3,04

    F12 TRESTEG ZON      
1Saga Hermundstad -04IF Linnéa9,24-4,3
2Alicia Ahlström -04IFK Lidingö8,88-1,3
3Ida Östling -04Hellas FK8,73-1,1
4Tyra Tunander Cedrenius -04IFK Lidingö8,70-1,9
5Felicia Johansson -04Hanvikens SK8,65-1,1
6Edvarda Lindén -04Boo IF8,44-2,8
7Alicia Larsten -04IFK Lidingö8,19+2,68,03 +0,6
8Minna Silvell -04Huddinge AIS8,18-1,4

    F12 SPJUT 400      
1Linnéa Hilding -04Hanvikens SK28,20
2Norah Lind -05Hammarby IF22,45
3Alvah Lind -05Hammarby IF21,80
4Minna Silvell -04Huddinge AIS20,29
5Nellie Mella -04Hellas FK15,27
6Ida Östling -04Hellas FK11,64
7Edvarda Lindén -04Boo IF10,99

    F12 5x60 M      
1IFK Lidingö 2005 blå46,08
Ida Frykhammar - Ida Egnell - Jasmine Holmberg - Alicia Larsten - Cornelia Larsten
2IFK Lidingö 2005 vit46,61
Amanda Jerner - Alice Lindgren - Natalia Sahlman - Ebba Ekström - Greta Wedell
3Hellas FK 04-0546,83
Nellie Mella - Ida Östling - Lovisa Keil - Vilda Doherty - Lovisa Larsson
4Hellas FK 05-0750,56
Emmy Parck - Alva Mella - Matilda Bergström - Maggie Doherty - Filippa Östling

    F11 60 M  HEAT 1  Vind -2,8  
1Greta Wedell -05IFK Lidingö10,07
2Ebba Ekström -05IFK Lidingö10,40
3Alicia Fröding -05Värmdö IF10,45
4Lovisa Larsson -05Hellas FK10,51
5Disa Gran -05Värmdö IF10,66
6Filippa Östling -05Hellas FK10,74

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -0,3  
1Cornelia Larsten -05IFK Lidingö9,77Final
2Emma Lindkvist -05Värmdö IF9,80Final
3Irene Dahl -05Tullinge-Tumba FF10,22
4Helena Hvalgren -05IFK Lidingö10,41
5Clara Thunell -05Hellas FK10,46
6Matilda Bergström -05Hellas FK10,51

    F11 60 M  HEAT 3  Vind -1,7  
1Ida Egnell -05IFK Lidingö9,35Final
2Natalia Sahlman -05IFK Lidingö9,69Final
3Amanda Jerner -05IFK Lidingö9,81
4Hedda Jörnehag -05Värmdö IF10,25
5Elwira Heldeskog -05Boo IF10,61

    F11 60 M  HEAT 4  Vind -2,8  
1Alice Lindgren -05IFK Lidingö9,56Final
2Ida Frykhammar -05IFK Lidingö9,66Final
3Linnea Backlund -05Ösmo Nynäs FIK10,43
4Andrea Davidsson -05Boo IF10,60
5Cornelia Cernjul -05Hanvikens SK10,86
6Johanna Aulio -05IFK Lidingö11,33

    F11 60 M  FINAL  Vind -2,4  
1Ida Egnell -05IFK Lidingö9,14
2Alice Lindgren -05IFK Lidingö9,38
3Ida Frykhammar -05IFK Lidingö9,57
4Natalia Sahlman -05IFK Lidingö9,66
5Cornelia Larsten -05IFK Lidingö10,00
6Emma Lindkvist -05Värmdö IF10,09

    F11 600 M HINDER      
1Ida Egnell -05IFK Lidingö1.59,22
2Natalia Sahlman -05IFK Lidingö2.00,46
3Cornelia Larsten -05IFK Lidingö2.01,30
4Jasmine Holmberg -05IFK Lidingö2.03,50
5Amanda Jerner -05IFK Lidingö2.07,89
6Filippa Östling -05Hellas FK2.26,35
7Matilda Bergström -05Hellas FK2.27,33
8Elwira Heldeskog -05Boo IF2.50,34

    F11 LÄNGD ZON      
1Ida Frykhammar -05IFK Lidingö4,19
2Cornelia Larsten -05IFK Lidingö4,10
3Amanda Jerner -05IFK Lidingö4,05
4Natalia Sahlman -05IFK Lidingö3,96
5Alice Lindgren -05IFK Lidingö3,92
6Ebba Ekström -05IFK Lidingö3,91
7Greta Wedell -05IFK Lidingö3,84
8Ida Egnell -05IFK Lidingö3,79
9Alicia Fröding -05Värmdö IF3,68
10Lovisa Larsson -05Hellas FK3,67
11Linnea Backlund -05Ösmo Nynäs FIK3,63
12Disa Gran -05Värmdö IF3,57
13Emma Lindkvist -05Värmdö IF3,53
14Hedda Jörnehag -05Värmdö IF3,48
15Irene Dahl -05Tullinge-Tumba FF3,45
16Cornelia Cernjul -05Hanvikens SK3,34
17Filippa Östling -05Hellas FK3,33
18Andrea Davidsson -05Boo IF3,30
19Elwira Heldeskog -05Boo IF3,11
20Helena Hvalgren -05IFK Lidingö3,10
21Johanna Aulio -05IFK Lidingö2,83

    F11 TRESTEG ZON      
1Cornelia Larsten -05IFK Lidingö8,82-1,5
2Ida Frykhammar -05IFK Lidingö8,71-0,6
3Norah Lind -05Hammarby IF8,60-1,1
4Amanda Jerner -05IFK Lidingö8,25-4,1
5Ebba Ekström -05IFK Lidingö8,14+0,1
6Linnea Backlund -05Ösmo Nynäs FIK7,98-1,6
7Hedda Jörnehag -05Värmdö IF7,86-2,0
8Emma Lindkvist -05Värmdö IF7,77-2,9
9Greta Wedell -05IFK Lidingö7,73-2,4
10Natalia Sahlman -05IFK Lidingö7,67-2,2
11Alicia Fröding -05Värmdö IF7,57-0,2
12Irene Dahl -05Tullinge-Tumba FF7,21-0,8
13Filippa Östling -05Hellas FK7,14-1,7
14Disa Gran -05Värmdö IF6,60-2,9

    F11 KULA 2,0      
1Norah Lind -05Hammarby IF9,74
2Alvah Lind -05Hammarby IF7,89
3Linnea Backlund -05Ösmo Nynäs FIK7,70
4Alicia Fröding -05Värmdö IF7,67
5Ida Frykhammar -05IFK Lidingö6,79
6Sofia Elleborn -05IF Linnéa6,71
7Ebba Ekström -05IFK Lidingö6,50
8Greta Wedell -05IFK Lidingö6,38
9Hedda Jörnehag -05Värmdö IF6,22
10Matilda Bergström -05Hellas FK6,08
11Filippa Östling -05Hellas FK5,95
12Elwira Heldeskog -05Boo IF5,81
13Tindra Stribo Björnberg -05Boo IF5,55
14Lovisa Larsson -05Hellas FK5,33
15Helena Hvalgren -05IFK Lidingö5,25
16Cornelia Cernjul -05Hanvikens SK4,88
17Johanna Aulio -05IFK Lidingö4,74
18Andrea Davidsson -05Boo IF4,44

    F10 60 M  HEAT 1  Vind -4,3  
1Karin Brismar -06IFK Lidingö10,01Final
2Liv Hanell -06IFK Tumba10,48
3Isabella Wolf -06Hanvikens SK10,54
4Evelina Orre Swärdborn -06Nyköpings BIS10,68
5Maggie Doherty Dahllöf -06Hellas FK10,69
6Elvira Lindberg -06IFK Lidingö10,72

    F10 60 M  HEAT 2  Vind -1,3  
1Ella Thunell -06IFK Lidingö10,07Final
2Lova Mattsson -06IFK Lidingö10,11Final
3Emmy Parck -06Hellas FK10,35
4Livia Dahlrot -06Nyköpings BIS11,11
5Astrid Eriksson -06IFK Lidingö11,14
6Agnes Odda -06Boo IF11,58

    F10 60 M  HEAT 3  Vind -1,6  
1Maya Swedin -06IFK Lidingö9,46Final
2Elsa Ahlström -06IFK Lidingö9,84Final
3Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS9,91Final
4Elsa Cavallin -06Hellas FK10,96
5Estelle Sallander Conte -06Ingarö IF11,36

    F10 60 M  FINAL  Vind -1,2  
1Maya Swedin -06IFK Lidingö9,48
2Karin Brismar -06IFK Lidingö9,80
3Elsa Ahlström -06IFK Lidingö9,81
4Ella Thunell -06IFK Lidingö9,87
5Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS9,88
6Lova Mattsson -06IFK Lidingö10,18

    F10 400 M HINDER      
1Carmen Cernjul -07Hanvikens SK1.18,12
2Amilia Jergmar -07Boo IF1.19,12
3Maya Swedin -06IFK Lidingö1.19,88
4Elsa Ahlström -06IFK Lidingö1.20,89
5Karin Brismar -06IFK Lidingö1.21,56
6Elvira Lindberg -06IFK Lidingö1.21,73
7Emmy Parck -06Hellas FK1.25,83
8Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS1.26,47
9Lova Mattsson -06IFK Lidingö1.26,88
10Liv Hanell -06IFK Tumba1.27,97
11Maggie Doherty Dahllöf -06Hellas FK1.30,83
12Gesa Brockmann -06IFK Lidingö1.33,35
13Astrid Eriksson -06IFK Lidingö1.37,08
14Elsa Cavallin -06Hellas FK1.44,32
15Estelle Sallander Conte -06Ingarö IF1.48,15

    F10 LÄNGD ZON      
1Karin Brismar -06IFK Lidingö3,75
2Maya Swedin -06IFK Lidingö3,703.62
3Lova Mattsson -06IFK Lidingö3,703.61
4Ella Thunell -06IFK Lidingö3,63
5Maggie Doherty Dahllöf -06Hellas FK3,57
6Emmy Parck -06Hellas FK3,55
7Elsa Ahlström -06IFK Lidingö3,543.51
8Alice Enetjärn -06Nyköpings BIS3,543.48
9Elvira Lindberg -06IFK Lidingö3,41
10Evelina Orre Swärdborn -06Nyköpings BIS3,393.39
11Liv Hanell -06IFK Tumba3,393.33
12Gesa Brockmann -06IFK Lidingö3,26
13Isabella Wolf -06Hanvikens SK3,22
14Elsa Cavallin -06Hellas FK3,15
15Estelle Sallander Conte -06Ingarö IF2,96
16Norah Blomqvist -06Ingarö IF2,91
17Astrid Eriksson -06IFK Lidingö2,87
18Agnes Odda -06Boo IF2,81

    F10 KULA 2,0      
1Isabella Wolf -06Hanvikens SK6,40
2Karin Brismar -06IFK Lidingö6,11
3Livia Dahlrot -06Nyköpings BIS6,03
4Alba Boric -07Hanvikens SK5,91
5Maggie Doherty Dahllöf -06Hellas FK5,90
6Liv Hanell -06IFK Tumba5,86
7Elsa Hilding -07Tyresö FK5,53
8Maya Swedin -06IFK Lidingö5,51
9Estelle Sallander Conte -06Ingarö IF5,17
10Elvira Lindberg -06IFK Lidingö5,00
11Astrid Eriksson -06IFK Lidingö4,97
12Norah Blomqvist -06Ingarö IF4,96
13Lova Mattsson -06IFK Lidingö4,59

    F9 60 M  HEAT 1  Vind -0,6  
1Amilia Jergmar -07Boo IF9,57Final
2Julia Wändin -07IFK Lidingö10,55
3Ebba Inngul -07Hellas FK10,88
4Elsa Hilding -07Tyresö FK10,95

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -2,3  
1Carmen Cernjul -07Hanvikens SK9,96Final
2Nova Raitis -07Hanvikens SK10,36Final
3Olivia Bauer -07Ingarö IF10,68
4Kirsty Taylor -07Ingarö IF10,85
5Astrid Irengård -07Boo IF11,33

    F9 60 M  HEAT 3  Vind -2,9  
1Beate Pott -07Turebergs FK9,64Final
2Alice Dahl -07Tullinge-Tumba FF10,50
3Elin Runemar -07Täby IS10,77
4Beatrice Lindberg -07Hellas FK11,17

    F9 60 M  HEAT 4  Vind -0,4  
1Matilda Borg -07Österhaninge IF9,67Final
2Alba Boric -07Hanvikens SK10,39Final
3Alva Mella -07Hellas FK10,40
4Ella Wahlberg -07Trosa Vagnhärad SK10,69
5Stella Wedell -07IFK Lidingö12,69

    F9 60 M  FINAL  Vind -2,4  
1Matilda Borg -07Österhaninge IF9,31
2=Amilia Jergmar -07Boo IF9,33
2=Beate Pott -07Turebergs FK9,33
4Carmen Cernjul -07Hanvikens SK9,78
5Nova Raitis -07Hanvikens SK10,21
6Alba Boric -07Hanvikens SK10,27

    F9 600 M      
1Matilda Borg -07Österhaninge IF2.01,69
2Carmen Cernjul -07Hanvikens SK2.04,30
3Amilia Jergmar -07Boo IF2.07,73
4Julia Wändin -07IFK Lidingö2.14,45
5Kirsty Taylor -07Ingarö IF2.21,69
6Ella Wahlberg -07Trosa Vagnhärad SK2.36,44
-Astrid Irengård -07Boo IFbröt

    F9 LÄNGD ZON      
1Beate Pott -07Turebergs FK3,95
2Carmen Cernjul -07Hanvikens SK3,90
3Matilda Borg -07Österhaninge IF3,68
4Amilia Jergmar -07Boo IF3,62
5Alba Boric -07Hanvikens SK3,513.49
6Julia Wändin -07IFK Lidingö3,513.43
7Nova Raitis -07Hanvikens SK3,47
8Elin Runemar -07Täby IS3,29
9Elsa Hilding -07Tyresö FK3,25
10Alva Mella -07Hellas FK3,12
11Alice Dahl -07Tullinge-Tumba FF3,05
12Kirsty Taylor -07Ingarö IF2,92
13Olivia Bauer -07Ingarö IF2,87
14Astrid Irengård -07Boo IF2,82
15Beatrice Lindberg -07Hellas FK2,78
16Ebba Inngul -07Hellas FK2,69
17Stella Wedell -07IFK Lidingö2,45

    F9 VISSELSPJUT      
1Alva Mella -07Hellas FK27,22
2Nova Raitis -07Hanvikens SK23,94
3Amilia Jergmar -07Boo IF23,35
4Elin Runemar -07Täby IS21,14
5Matilda Borg -07Österhaninge IF20,98
6Carmen Cernjul -07Hanvikens SK19,12
7Alice Dahl -07Tullinge-Tumba FF18,20
8Olivia Bauer -07Ingarö IF15,90
9Elsa Hilding -07Tyresö FK13,89
10Julia Wändin -07IFK Lidingö13,29
11Alba Boric -07Hanvikens SK12,97
12Astrid Irengård -07Boo IF10,80

    F8 60 M  HEAT 1  Vind -3,6  
1Stina Westman -09Ingarö IF11,02
2Ida Olsson -08Hellas FK11,27
3Beata Drazdil Wennerström -08Boo IF11,50
4Alva Hedmo -09Ingarö IF12,10
5Freja Gran -09Värmdö IF12,89

    F8 60 M  HEAT 2  Vind -1,0  
1Isabelle Zellman -08Ingarö IF10,96Final
2Saga Ljunggren -08Ingarö IF11,68
3Maja Inngul -09Hellas FK12,08
4Alexandra Sahlman -08IFK Lidingö12,14
5Hanna Lindkvist -09Värmdö IF12,18

    F8 60 M  HEAT 3  Vind -3,0  
1Ebba Dahlström -08Täby IS10,54Final
2Fanny Szalkai -08Spårvägens FK10,81Final
3My Hedman -08Boo IF11,16
4Emma Bauer -09Ingarö IF12,61
5Amanda Blomqvist -08Ingarö IF13,09

    F8 60 M  HEAT 4  Vind -2,7  
1My Lindberg -08Hellas FK10,56Final
2Olivia Backlund -08Ösmo Nynäs FIK10,85Final
3Moa Ghiselli Fristedt -08Ingarö IF10,96Final
4Sara Lindkvist -09Värmdö IF11,80
5Novalie Sallander Conte -08Ingarö IF12,38
6Naomi Carlson -10Hellas FK13,21

    F8 60 M  FINAL  Vind -3,6  
1Fanny Szalkai -08Spårvägens FK10,63
2Ebba Dahlström -08Täby IS10,65
3My Lindberg -08Hellas FK10,69
4Olivia Backlund -08Ösmo Nynäs FIK11,00
5Isabelle Zellman -08Ingarö IF11,14
6Moa Ghiselli Fristedt -08Ingarö IF11,30

    F8 400 M      
1Fanny Szalkai -08Spårvägens FK1.18,93
2Ebba Dahlström -08Täby IS1.26,42
3Moa Ghiselli Fristedt -08Ingarö IF1.30,74
4Isabelle Zellman -08Ingarö IF1.33,19
5Saga Ljunggren -08Ingarö IF1.35,57
6Sara Lindkvist -09Värmdö IF1.37,33
7Beata Drazdil Wennerström -08Boo IF1.39,59
8Alexandra Sahlman -08IFK Lidingö1.40,19
9Hanna Lindkvist -09Värmdö IF1.40,26
10Novalie Sallander Conte -08Ingarö IF1.44,16
11My Hedman -08Boo IF1.52,19

    F8 LÄNGD ZON      
1Fanny Szalkai -08Spårvägens FK3,60
2Ebba Dahlström -08Täby IS3,19
3My Lindberg -08Hellas FK3,002.99
4Ida Olsson -08Hellas FK3,002.89
5Olivia Backlund -08Ösmo Nynäs FIK2,96
6Lorena Carlson -08Hellas FK2,86
7Novalie Sallander Conte -08Ingarö IF2,81
8Moa Ghiselli Fristedt -08Ingarö IF2,77
9Stina Westman -09Ingarö IF2,74
10Maja Inngul -09Hellas FK2,66
11Isabelle Zellman -08Ingarö IF2,62
12Hanna Lindkvist -09Värmdö IF2,60
13Clara Bremme -08Boo IF2,59
14Sara Lindkvist -09Värmdö IF2,56
15Beata Drazdil Wennerström -08Boo IF2,522.50
16Alva Hedmo -09Ingarö IF2,522.28
17My Hedman -08Boo IF2,46
18Amanda Blomqvist -08Ingarö IF2,38
19Selma Nagy -08Boo IF2,32
20Alexandra Sahlman -08IFK Lidingö2,25
21Emma Bauer -09Ingarö IF2,09
22Naomi Carlson -10Hellas FK1,89

    F8 VISSELSPJUT      
1Olivia Backlund -08Ösmo Nynäs FIK18,39
2Lorena Carlson -08Hellas FK18,00
3Isabelle Zellman -08Ingarö IF13,87
4Novalie Sallander Conte -08Ingarö IF12,94
5Amanda Blomqvist -08Ingarö IF12,78
6Beata Drazdil Wennerström -08Boo IF11,80
7Stina Westman -09Ingarö IF9,82
8Fanny Szalkai -08Spårvägens FK9,25
9Emma Bauer -09Ingarö IF9,24
10My Hedman -08Boo IF8,41
11Alva Hedmo -09Ingarö IF7,44
12Hanna Lindkvist -09Värmdö IF7,30
13Sara Lindkvist -09Värmdö IF7,10

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram