Resultat Eskilstunaspelen 31 okt 2015

  Eskilstuna Friidrott arrangerade i Munktellarenan
  Tävlingsledare: Bengt Olof Eskilsson
 
    P15 800 M      
1Tim Slutbäck -01Åkersberga SK2.30,91
2Johannes Josefsson -01Åkersberga SK2.32,06
3Melker Lundström -01Åkersberga SK2.32,81

    P15 KULA 4,0      
1Johannes Josefsson -01Åkersberga SK7,95

    P14 600 M      
1August Kallin -02Västerås FK1.40,58

    P14 HÖJD      
1Victor Sahlin -02SLK Oxelösund1,33

    P14 KULA 4,0      
1Victor Sahlin -02SLK Oxelösund9,32

    P13 60 M      
1Viktor Frisk -03IFK Gnesta8,34
2Simon Ander -03Åkersberga SK8,96
3Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS9,14
4Albert Henriksson -03Åkersberga SK9,18
5Markus Jonsson -03Eskilstuna FI10,25

    P13 600 M      
1Viktor Frisk -03IFK Gnesta1.41,12
2Albert Henriksson -03Åkersberga SK1.41,62
3Emil Sörqvist -03Huddinge AIS2.04,51

    P13 HÖJD      
1Albert Henriksson -03Åkersberga SK1,38
2Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS1,30
3Emil Sörqvist -03Huddinge AIS1,25
4Simon Ander -03Åkersberga SK1,20

    P13 LÄNGD ZON      
1Viktor Frisk -03IFK Gnesta4,87
2Albert Henriksson -03Åkersberga SK4,46
3Joakim Hellbratt -03Huddinge AIS4,25
4Simon Ander -03Åkersberga SK4,03
5Emil Sörqvist -03Huddinge AIS3,87
6Rasmus Rask -03Eskilstuna FI3,02

    P13 KULA 3,0      
1Mustafa Talal -03Eskilstuna FI10,61
2Rasmus Rask -03Eskilstuna FI6,43

    P12 60 M  HEAT 1    
1Erik Skoglund -04Danderyds SK8,74Final
2Oliver Lindblom -04Åkersberga SK9,42Final
3Vincent Siwek -04IFK Gnesta9,49
4Oliver Isacsson -04Linköpings GIF9,64

    P12 60 M  HEAT 2    
1Viktor Skoglund -04Danderyds SK9,03Final
2Linus Jonsson -04Hässelby SK9,06Final
3Fredrik af Forselles -04Hellas FK9,17Final
4Daniel Ström -04Kungsängens FK9,33Final

    P12 60 M  FINAL    
1Erik Skoglund -04Danderyds SK8,77
2Viktor Skoglund -04Danderyds SK8,98
3Linus Jonsson -04Hässelby SK9,11
4Daniel Ström -04Kungsängens FK9,22
5Fredrik af Forselles -04Hellas FK9,25
6Oliver Lindblom -04Åkersberga SK9,55

    P12 600 M      
1Linus Jansson -04SLK Oxelösund1.49,78
2Viktor Skoglund -04Danderyds SK1.50,55
3Erik Skoglund -04Danderyds SK1.56,87
4Vincent Siwek -04IFK Gnesta1.58,76
5Oliver Isacsson -04Linköpings GIF1.59,40
6Daniel Ström -04Kungsängens FK2.00,39
7Oliver Lindblom -04Åkersberga SK2.00,74

    P12 HÖJD      
1Linus Jonsson -04Hässelby SK1,32
1Oliver Isacsson -04Linköpings GIF1,32
3Daniel Ström -04Kungsängens FK1,29
4Viktor Skoglund -04Danderyds SK1,15
4Erik Skoglund -04Danderyds SK1,15

    P12 LÄNGD ZON      
1Erik Skoglund -04Danderyds SK4,20
2Oliver Isacsson -04Linköpings GIF4,15
3Vincent Siwek -04IFK Gnesta4,08
4Linus Jonsson -04Hässelby SK4,04
5Daniel Ström -04Kungsängens FK4,00
6Viktor Skoglund -04Danderyds SK3,90

    P12 KULA 3,0      
1Linus Jonsson -04Hässelby SK7,28
2Oliver Isacsson -04Linköpings GIF6,78
3Daniel Ström -04Kungsängens FK6,11
4Oliver Lindblom -04Åkersberga SK5,65

    P11 60 M  HEAT 1    
1Victor Törnström -05Danderyds SK9,27Final
2Nicklas Östlund -05IFK Lidingö9,40Final
3Mattias Leek -05Kungsängens FK10,00
4Anton Eklind -05KFUM Örebro10,29
5Viggo Thorsén -05Västerås FK10,40

    P11 60 M  HEAT 2    
1Adrian Siwek -05IFK Gnesta9,25Final
2Lucas Törnström -05Danderyds SK9,40Final
3Oskar Lambertz -05Åkersberga SK9,79Final
4Leon Hed -05Eskilstuna FI9,92Final

    P11 60 M  FINAL    
1Adrian Siwek -05IFK Gnesta9,14
2Victor Törnström -05Danderyds SK9,23
3Nicklas Östlund -05IFK Lidingö9,31
4Lucas Törnström -05Danderyds SK9,39
5Oskar Lambertz -05Åkersberga SK9,81
6Leon Hed -05Eskilstuna FI9,87

    P11 400 M      
1Lucas Törnström -05Danderyds SK1.10,50
2Nicklas Östlund -05IFK Lidingö1.10,62
3Fabian Gyldén Svensson -05IFK Lidingö1.17,81
4Adrian Siwek -05IFK Gnesta1.18,29
5Anton Eklind -05KFUM Örebro1.23,33
6Mattias Leek -05Kungsängens FK1.24,00
7Leon Hed -05Eskilstuna FI1.24,72

    P11 HÖJD      
1Fabian Gyldén Svensson -05IFK Lidingö1,25
2=Viggo Thorsén -05Västerås FK1,20
2=Adrian Siwek -05IFK Gnesta1,20
4Leon Hed -05Eskilstuna FI1,15
5Lucas Törnström -05Danderyds SK1,15
6=Mattias Leek -05Kungsängens FK1,10
6=Victor Törnström -05Danderyds SK1,10

    P11 LÄNGD ZON      
1Lucas Törnström -05Danderyds SK3,96
2Victor Törnström -05Danderyds SK3,94
3Fabian Gyldén Svensson -05IFK Lidingö3,79
4Adrian Siwek -05IFK Gnesta3,69
5Oskar Lambertz -05Åkersberga SK3,63
6Nicklas Östlund -05IFK Lidingö3,57
7Viggo Thorsén -05Västerås FK3,37
8Leon Hed -05Eskilstuna FI3,22
9Mattias Leek -05Kungsängens FK3,13
10Anton Eklind -05KFUM Örebro2,92

    P11 KULA 2,0      
1Fabian Gyldén Svensson -05IFK Lidingö7,69
2Victor Törnström -05Danderyds SK7,58
3Lucas Törnström -05Danderyds SK7,16
4Adrian Siwek -05IFK Gnesta6,71
5Mattias Leek -05Kungsängens FK5,74
6Oskar Lambertz -05Åkersberga SK5,72
7Leon Hed -05Eskilstuna FI5,40

    P10 60 M  HEAT 1    
1Max Moberger -06Eskilstuna FI10,23Final
2André Walkenström -06Åkersberga SK10,39Final
3Hugo Aronsson -06Åkersberga SK10,44Final
4Viggo Ulfhjelm -06Åkersberga SK10,58

    P10 60 M  HEAT 2    
1Oliver Hegbart -06IFK Lidingö9,80Final
2Robert Nyström -06Åkersberga SK9,98Final
3Melvin Eriksson -06Åkersberga SK10,39Final
4Albin Andersson -06Trosa Vagnhärad SK10,77

    P10 60 M  FINAL    
1Oliver Hegbart -06IFK Lidingö9,66
2Robert Nyström -06Åkersberga SK9,79
3Max Moberger -06Eskilstuna FI10,00
4Melvin Eriksson -06Åkersberga SK10,32
5Hugo Aronsson -06Åkersberga SK10,47
6André Walkenström -06Åkersberga SK10,50

    P10 400 M      
1Oliver Hegbart -06IFK Lidingö1.11,22
2Melvin Eriksson -06Åkersberga SK1.19,08
3Robert Nyström -06Åkersberga SK1.19,48
4Hugo Aronsson -06Åkersberga SK1.20,81
5André Walkenström -06Åkersberga SK1.22,26
6Max Moberger -06Eskilstuna FI1.22,86
7Albin Andersson -06Trosa Vagnhärad SK1.25,91

    P10 HÖJD      
1Hugo Aronsson -06Åkersberga SK1,15
2Melvin Eriksson -06Åkersberga SK1,10
3Oliver Hegbart -06IFK Lidingö1,00
4André Walkenström -06Åkersberga SK0,95

    P10 LÄNGD ZON      
1Oliver Hegbart -06IFK Lidingö3,66
2Robert Nyström -06Åkersberga SK3,333.33
3Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF3,333.32
4Melvin Eriksson -06Åkersberga SK3,23
5Albin Andersson -06Trosa Vagnhärad SK3,19
6Hugo Aronsson -06Åkersberga SK2,98
7André Walkenström -06Åkersberga SK2,97
8Viggo Ulfhjelm -06Åkersberga SK2,83

    P10 KULA 2,0      
1Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF7,92
2Alex Henoc Ishimwe -06Eskilstuna FI7,02
3André Walkenström -06Åkersberga SK5,98
4Melvin Eriksson -06Åkersberga SK5,85
5Robert Nyström -06Åkersberga SK5,79
6Oliver Hegbart -06IFK Lidingö5,73
7Hugo Aronsson -06Åkersberga SK4,84
8Viggo Ulfhjelm -06Åkersberga SK4,75
9Pontus Strandqvist -06Eskilstuna FI4,63

    P9 60 M  HEAT 1    
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK9,74Final
2Tim Dahlberg -07Upsala IF10,10Final
3Sixten Lindstedt -07Åkersberga SK10,98Final
4Douglas Looström -07Eskilstuna FI11,98
5Leo Sjölander -07Eskilstuna FI12,44

    P9 60 M  HEAT 2    
1Tor Vilmar -07Boo IF9,98Final
2Isak Arén -07Eskilstuna FI10,00Final
3Gustav Matsson -07Västerås FK11,10Final
4Oscar Larsolle -07Åkersberga SK11,43
5Casper Möller -07Åkersberga SK11,90

    P9 60 M  FINAL    
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK9,56
2Isak Arén -07Eskilstuna FI9,70
3Tor Vilmar -07Boo IF9,94
4Tim Dahlberg -07Upsala IF10,07
5Sixten Lindstedt -07Åkersberga SK10,91
6Gustav Matsson -07Västerås FK10,91

    P9 200 M  HEAT 1    
1Gustav Matsson -07Västerås FK39,97
2Oscar Larsolle -07Åkersberga SK43,25
3Douglas Looström -07Eskilstuna FI45,47
4Casper Möller -07Åkersberga SK45,54
5Leo Sjölander -07Eskilstuna FI45,75

    P9 200 M  HEAT 2    
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK32,80
2Isak Arén -07Eskilstuna FI33,28
3Tor Vilmar -07Boo IF34,95
4Tim Dahlberg -07Upsala IF35,92
5Sixten Lindstedt -07Åkersberga SK40,89

    P9 200 M  SAMLAD LISTA    
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK32,80
2Isak Arén -07Eskilstuna FI33,28
3Tor Vilmar -07Boo IF34,95
4Tim Dahlberg -07Upsala IF35,92
5Gustav Matsson -07Västerås FK39,97
6Sixten Lindstedt -07Åkersberga SK40,89
7Oscar Larsolle -07Åkersberga SK43,25
8Douglas Looström -07Eskilstuna FI45,47
9Casper Möller -07Åkersberga SK45,54
10Leo Sjölander -07Eskilstuna FI45,75

    P9 LÄNGD ZON      
1Isak Arén -07Eskilstuna FI3,66
2Theodor Yngström -07Mälarö SOK3,53
3Tor Vilmar -07Boo IF3,49
4Gustav Matsson -07Västerås FK3,05
5Tim Dahlberg -07Upsala IF3,01
6Sixten Lindstedt -07Åkersberga SK2,83
7Oscar Larsolle -07Åkersberga SK2,79
8Casper Möller -07Åkersberga SK2,74
9Leo Sjölander -07Eskilstuna FI2,50
10Douglas Looström -07Eskilstuna FI1,57

    P9 KULA 2,0      
1Tor Vilmar -07Boo IF6,06
2Tim Dahlberg -07Upsala IF5,92
3Isak Arén -07Eskilstuna FI5,64
4Theodor Yngström -07Mälarö SOK5,54
5Sixten Lindstedt -07Åkersberga SK4,68
6Leo Sjölander -07Eskilstuna FI4,65
7Casper Möller -07Åkersberga SK4,62
8Oscar Larsolle -07Åkersberga SK4,22
9Douglas Looström -07Eskilstuna FI1,74

    P8 60 M      
1Elis Averbo -08Mälarö SOK10,68
2Vigor Sandin -08Falu IK11,04
3Joakim Leek -08Kungsängens FK11,06
4David Ander -08Åkersberga SK12,14
5Ingmar Westfeldt -08Upsala IF12,34

    P8 200 M      
1Elis Averbo -08Mälarö SOK38,17
2Vigor Sandin -08Falu IK40,57
3Gustav Yngström -09Mälarö SOK40,65
4Joakim Leek -08Kungsängens FK41,39
5Ingmar Westfeldt -08Upsala IF43,79

    P8 LÄNGD ZON      
1Elis Averbo -08Mälarö SOK3,16
2Vigor Sandin -08Falu IK2,97
3Joakim Leek -08Kungsängens FK2,88
4David Ander -08Åkersberga SK2,59
5Ingmar Westfeldt -08Upsala IF2,48
6Rasmus Hultqvist -08Eskilstuna FI1,41

    P8 KULA 2,0      
1Joakim Leek -08Kungsängens FK3,78
2Vigor Sandin -08Falu IK3,74
3Rasmus Hultqvist -08Eskilstuna FI3,27
4David Ander -08Åkersberga SK2,66

    P7 60 M      
1Gustav Yngström -09Mälarö SOK11,24
2Amadeus Lundell -09Upsala IF12,64
3Oliver Strandquist -09Eskilstuna FI13,60

    P7 LÄNGD ZON      
1Gustav Yngström -09Mälarö SOK3,11
2Amadeus Lundell -09Upsala IF2,47
3Oliver Strandquist -09Eskilstuna FI1,36

    P7 KULA 2,0      
1Amadeus Lundell -09Upsala IF3,40
2Oliver Strandquist -09Eskilstuna FI2,54

    F15 60 M      
1Smilla Stenberg -01Åkersberga SK9,52

    F15 800 M      
1Carolina Larson -02Danderyds SK2.30,72
2Alma Holmberg -02IFK Lidingö2.31,62
3Sofia Hasselgren -01Åkersberga SK2.42,42
4Smilla Stenberg -01Åkersberga SK3.08,79

    F15 HÖJD      
1Melinda Envall -01Åkersberga SK1,38

    F15 LÄNGD      
1Smilla Stenberg -01Åkersberga SK3,66

    F15 KULA 3,0      
1Sanna Karvele -01Eskilstuna FI8,84
2Smilla Stenberg -01Åkersberga SK7,91

    F14 60 M      
1Ida Fundberg -02Ärla IF8,77
2Johanna Mickels -02Ärla IF9,01
3Ebba Melin -02Katrineholms SK9,02
4Matilda Eklind -02KFUM Örebro9,04
5Stella Vetro -02Katrineholms SK9,06
6Jonna Degow -02Åkersberga SK9,56

    F14 600 M      
1Emilia Rydensjö -02Ärla IF1.42,79
2Elin Ekengren -02Nyköpings BIS1.44,37
3Johanna Mickels -02Ärla IF1.46,94
4Alma Holmberg -02IFK Lidingö1.47,07
5Jonna Degow -02Åkersberga SK1.54,85
6Matilda Eklind -02KFUM Örebro2.03,38
7Ida Eriksson -02SLK Oxelösund2.07,48

    F14 HÖJD      
1Ebba Melin -02Katrineholms SK1,41
2Stella Vetro -02Katrineholms SK1,41
3Ida Eriksson -02SLK Oxelösund1,41

    F14 LÄNGD      
1Ebba Melin -02Katrineholms SK4,43
2Stella Vetro -02Katrineholms SK4,19
3Ida Fundberg -02Ärla IF4,18
4Bianca Löfdahl -02Kvarnsvedens GoIF4,03
5Freja Ravne -02SLK Oxelösund3,95
6Matilda Eklind -02KFUM Örebro3,94
7Ida Eriksson -02SLK Oxelösund3,72
8Jonna Degow -02Åkersberga SK3,54

    F14 KULA 3,0      
1Stella Vetro -02Katrineholms SK8,20
2Ida Eriksson -02SLK Oxelösund7,09
3Freja Ravne -02SLK Oxelösund7,01
4Ebba Melin -02Katrineholms SK6,97
5Bianca Löfdahl -02Kvarnsvedens GoIF6,60

    F13 60 M      
1Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI8,93
2Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI8,97
3Emma Helander -03Eskilstuna FI9,26
4Linn Thorsén -03Västerås FK9,51

    F13 600 M      
1Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI2.01,43

    F13 HÖJD      
1Emma Helander -03Eskilstuna FI1,38
2Linn Thorsén -03Västerås FK1,26
3Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI1,20

    F13 LÄNGD ZON      
1Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI4,67
2Smilla Gejdeman -03Eskilstuna FI4,53
3Emma Helander -03Eskilstuna FI4,18

    F13 KULA 2,0      
1Felicia Karlsson -03Eskilstuna FI9,19

    F12 60 M      
1Maja Matsson -04Västerås FK8,92
2Alva Nordvarg -04Hagunda IF9,34
3Lia Cederberg -04Åkersberga SK9,49
4Alice Åsell -04Västerås FK9,67
5Alde Johansson -04IK Stål10,32
6Nora Rönnbro -04Åkersberga SK10,71

    F12 600 M      
1Filippa Rydensjö -04Ärla IF1.55,65
2Alice Åsell -04Västerås FK2.15,95
3Nora Rönnbro -04Åkersberga SK2.25,70

    F12 HÖJD      
1Emma Karlsson Svedstam -04Råby-Rekarne FIF1,41
2Alice Åsell -04Västerås FK1,41
3Filippa Rydensjö -04Ärla IF1,41
4Maya Thompson -04Vallentuna FK1,41
5Alde Johansson -04IK Stål1,23
6Alva Nordvarg -04Hagunda IF1,20
7Lia Cederberg -04Åkersberga SK1,10

    F12 LÄNGD ZON      
1Filippa Rydensjö -04Ärla IF4,37
2Maja Matsson -04Västerås FK4,26
3Lia Cederberg -04Åkersberga SK3,96
4Alva Nordvarg -04Hagunda IF3,91
5Alice Åsell -04Västerås FK3,90
6Alde Johansson -04IK Stål3,83
7Nora Rönnbro -04Åkersberga SK3,16

    F12 KULA 2,0      
1Maya Thompson -04Vallentuna FK7,56
2Alice Åsell -04Västerås FK7,33
3Alde Johansson -04IK Stål6,92
4Lia Cederberg -04Åkersberga SK6,60
5Alva Nordvarg -04Hagunda IF6,47
6Maja Matsson -04Västerås FK6,10
7Nora Rönnbro -04Åkersberga SK5,51

    F11 60 M  HEAT 1    
1Alvah Lind -05Hammarby IF9,49Final
2Hanna Andersson -05IK Stål10,08
3Smilla Palomaa -05Åkersberga SK10,13
4Louise Berglund -05Åkersberga SK10,42
5Alva Hamilton -05Kungsängens FK10,61
6Nova Furevik -05Åkersberga SK10,65

    F11 60 M  HEAT 2    
1Vilma Djurfeldt -05Upsala IF9,34Final
2Emma Berglund -05Linköpings GIF9,50Final
3Isabelle Johansson -05Nyköpings BIS10,17
4Sara Johansson -05Åkersberga SK10,26
5Lisa Carlborg -05Upsala IF10,59
6Isabelle Skytt -05Kungsängens FK11,52

    F11 60 M  HEAT 3    
1Meja Wolwan -05Upsala IF8,98Final
2Agnes Dannewitz -05Hagunda IF9,74
3Sofia Nyström -05Åkersberga SK9,75
4Ida Kindbom -05Skeninge IK9,76
5Tindra Dahlberg -05Upsala IF9,78
6Anja Hörner Svensson -05Åkersberga SK10,70

    F11 60 M  HEAT 4    
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF9,20Final
2Norah Lind -05Hammarby IF9,65Final
3Caroline Johansson -05Nyköpings BIS9,77
4Moa Lindkvist -05Åkersberga SK9,99
5Ida Palm -05Åkersberga SK10,31
6Henna Lindblom -05Åkersberga SK11,02

    F11 60 M  FINAL    
1Meja Wolwan -05Upsala IF9,05
2Vilma Djurfeldt -05Upsala IF9,30
3Lina Ånstad -05Linköpings GIF9,31
4Alvah Lind -05Hammarby IF9,39
5Emma Berglund -05Linköpings GIF9,42
6Norah Lind -05Hammarby IF9,73

    F11 400 M  HEAT 1    
1Ida Palm -05Åkersberga SK1.21,93
2Nova Furevik -05Åkersberga SK1.24,13
3Henna Lindblom -05Åkersberga SK1.28,76
4Louise Berglund -05Åkersberga SK1.28,93
5Anja Hörner Svensson -05Åkersberga SK1.31,77

    F11 400 M  HEAT 2    
1Jasmine Holmberg -05IFK Lidingö1.15,64
2Emma Berglund -05Linköpings GIF1.16,41
3Smilla Palomaa -05Åkersberga SK1.17,46
4Sara Johansson -05Åkersberga SK1.19,94
5Sofia Nyström -05Åkersberga SK1.20,17
6Tindra Dahlberg -05Upsala IF1.20,34
7Isabelle Johansson -05Nyköpings BIS1.21,31

    F11 400 M  HEAT 3    
1Meja Wolwan -05Upsala IF1.11,35
2Alvah Lind -05Hammarby IF1.16,77
3Ida Kindbom -05Skeninge IK1.17,85
4Caroline Johansson -05Nyköpings BIS1.18,36
5Lina Ånstad -05Linköpings GIF1.18,98
6Norah Lind -05Hammarby IF1.21,60
7Vilma Djurfeldt -05Upsala IF1.28,48

    F11 400 M  SAMLAD LISTA    
1Meja Wolwan -05Upsala IF1.11,35
2Jasmine Holmberg -05IFK Lidingö1.15,64
3Emma Berglund -05Linköpings GIF1.16,41
4Alvah Lind -05Hammarby IF1.16,77
5Smilla Palomaa -05Åkersberga SK1.17,46
6Ida Kindbom -05Skeninge IK1.17,85
7Caroline Johansson -05Nyköpings BIS1.18,36
8Lina Ånstad -05Linköpings GIF1.18,98
9Sara Johansson -05Åkersberga SK1.19,94
10Sofia Nyström -05Åkersberga SK1.20,17
11Tindra Dahlberg -05Upsala IF1.20,34
12Isabelle Johansson -05Nyköpings BIS1.21,31
13Norah Lind -05Hammarby IF1.21,60
14Ida Palm -05Åkersberga SK1.21,93
15Nova Furevik -05Åkersberga SK1.24,13
16Vilma Djurfeldt -05Upsala IF1.28,48
17Henna Lindblom -05Åkersberga SK1.28,76
18Louise Berglund -05Åkersberga SK1.28,93
19Anja Hörner Svensson -05Åkersberga SK1.31,77

    F11 HÖJD      
1Ida Kindbom -05Skeninge IK1,35
2Alvah Lind -05Hammarby IF1,35
3Norah Lind -05Hammarby IF1,35
4Vilma Djurfeldt -05Upsala IF1,29
5Meja Wolwan -05Upsala IF1,29
6Smilla Palomaa -05Åkersberga SK1,26
7Hanna Andersson -05IK Stål1,23
8Lina Ånstad -05Linköpings GIF1,20
9Tindra Dahlberg -05Upsala IF1,15
9Sofia Nyström -05Åkersberga SK1,15
9Emma Berglund -05Linköpings GIF1,15
12Sara Johansson -05Åkersberga SK1,15
13Caroline Johansson -05Nyköpings BIS1,10
14Lisa Carlborg -05Upsala IF1,10
15Alva Hamilton -05Kungsängens FK1,10
16Anja Hörner Svensson -05Åkersberga SK1,05
16Louise Berglund -05Åkersberga SK1,05
18Agnes Dannewitz -05Hagunda IF1,05
19Isabelle Johansson -05Nyköpings BIS1,00

    F11 LÄNGD ZON      
1Meja Wolwan -05Upsala IF4,36
2Alvah Lind -05Hammarby IF4,27
3Lina Ånstad -05Linköpings GIF4,23
4Norah Lind -05Hammarby IF4,11
5Emma Berglund -05Linköpings GIF4,11
6Ida Kindbom -05Skeninge IK3,98
7Vilma Djurfeldt -05Upsala IF3,96
8Smilla Palomaa -05Åkersberga SK3,64
9Agnes Dannewitz -05Hagunda IF3,64
10Moa Lindkvist -05Åkersberga SK3,62
11Isabelle Johansson -05Nyköpings BIS3,62
12Caroline Johansson -05Nyköpings BIS3,62
13Sofia Nyström -05Åkersberga SK3,59
14Tindra Dahlberg -05Upsala IF3,56
15Hanna Andersson -05IK Stål3,56
16Ida Palm -05Åkersberga SK3,53
17Daisy Thompson -05Vallentuna FK3,46
18Sara Johansson -05Åkersberga SK3,44
19Louise Berglund -05Åkersberga SK3,40
20Lisa Carlborg -05Upsala IF3,38
21Nova Furevik -05Åkersberga SK3,34
22Alva Hamilton -05Kungsängens FK3,32
23Anja Hörner Svensson -05Åkersberga SK3,23
24Henna Lindblom -05Åkersberga SK3,05
25Isabelle Skytt -05Kungsängens FK2,64

    F11 KULA 2,0      
1Norah Lind -05Hammarby IF9,13
2Alvah Lind -05Hammarby IF7,52
3Hanna Andersson -05IK Stål7,31
4Ida Kindbom -05Skeninge IK7,05
5Anja Hörner Svensson -05Åkersberga SK6,77
6Meja Wolwan -05Upsala IF6,50
7Tindra Dahlberg -05Upsala IF6,09
8Ida Palm -05Åkersberga SK6,02
9Daisy Thompson -05Vallentuna FK5,87
10Isabelle Skytt -05Kungsängens FK5,49
11Agnes Dannewitz -05Hagunda IF5,49
12Sofia Nyström -05Åkersberga SK5,32
13Lina Ånstad -05Linköpings GIF5,28
14Sara Johansson -05Åkersberga SK5,24
15Nova Furevik -05Åkersberga SK5,12
16Isabelle Johansson -05Nyköpings BIS5,00
17Emma Berglund -05Linköpings GIF4,87
18Henna Lindblom -05Åkersberga SK4,71
19Smilla Palomaa -05Åkersberga SK4,70
20Caroline Johansson -05Nyköpings BIS4,59

    F10 60 M  HEAT 1    
1Tilde Löwdin -06IK Stål9,96Final
2Emma Eriksson -06IK Westmannia10,06Final
3Hanna Schnitzler -06IF Hagen10,51
4Alma Nyström -06Katrineholms SK10,54
5Milou Rönnbro -06Åkersberga SK10,90

    F10 60 M  HEAT 2    
1Johanna Fernberg -06IK Westmannia9,83Final
2Klara Eriksson -06Knaperbackens IF10,02Final
3Elsa Kagevik -06Turebergs FK10,20
4Molly Pettersson Thyberg -06Åkersberga SK10,68
5Sanna Magnusson -06IF Kville11,67

    F10 60 M  HEAT 3    
1Ella Axelson -06Danderyds SK9,61Final
2Maja Degow -06Åkersberga SK9,88Final
3Linn Andersson -06Trosa Vagnhärad SK10,61
4Ida Ström -06Kungsängens FK11,09

    F10 60 M  FINAL    
1Ella Axelson -06Danderyds SK9,53
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia9,62
3Maja Degow -06Åkersberga SK9,85
4Tilde Löwdin -06IK Stål9,86
5Klara Eriksson -06Knaperbackens IF9,97
6Emma Eriksson -06IK Westmannia10,21

    F10 400 M  HEAT 1    
1Molly Pettersson Thyberg -06Åkersberga SK1.22,70
2Alma Nyström -06Katrineholms SK1.23,02
3Linn Andersson -06Trosa Vagnhärad SK1.27,81
4Ida Ström -06Kungsängens FK1.28,86
5Midea Allard -08Eskilstuna FI1.28,86

    F10 400 M  HEAT 2    
1Ella Axelson -06Danderyds SK1.17,58
2Moa Kindbom -07Skeninge IK1.20,14
3Elsa Kagevik -06Turebergs FK1.22,38
4Maja Degow -06Åkersberga SK1.27,88
5Emma Eriksson -06IK Westmannia1.29,86
-Tilde Löwdin -06IK StålDNF

    F10 400 M  SAMLAD LISTA    
1Ella Axelson -06Danderyds SK1.17,58
2Moa Kindbom -07Skeninge IK1.20,14
3Elsa Kagevik -06Turebergs FK1.22,38
4Molly Pettersson Thyberg -06Åkersberga SK1.22,70
5Alma Nyström -06Katrineholms SK1.23,02
6Linn Andersson -06Trosa Vagnhärad SK1.27,81
7Maja Degow -06Åkersberga SK1.27,88
8Ida Ström -06Kungsängens FK1.28,86
9Midea Allard -08Eskilstuna FI1.28,86
10Emma Eriksson -06IK Westmannia1.29,86

    F10 HÖJD      
1Johanna Fernberg -06IK Westmannia1,14
2Emma Eriksson -06IK Westmannia1,05
3Elsa Kagevik -06Turebergs FK1,00
4Molly Pettersson Thyberg -06Åkersberga SK1,00
5Ida Ström -06Kungsängens FK0,95
6Tilde Löwdin -06IK Stål0,95
7Alma Nyström -06Katrineholms SK0,95
8Midea Allard -08Eskilstuna FI0,90

    F10 LÄNGD ZON      
1Ella Axelson -06Danderyds SK3,83
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia3,69
3Elsa Kagevik -06Turebergs FK3,57
4Agnes Ravne -06SLK Oxelösund3,49
5Emma Eriksson -06IK Westmannia3,40
6Maja Degow -06Åkersberga SK3,35
7Tilde Löwdin -06IK Stål3,29
8Linn Andersson -06Trosa Vagnhärad SK3,12
9Molly Pettersson Thyberg -06Åkersberga SK3,11
10Alma Nyström -06Katrineholms SK3,07
11Hanna Schnitzler -06IF Hagen3,07
12Klara Eriksson -06Knaperbackens IF2,96
13Ida Ström -06Kungsängens FK2,91
14Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia2,80
15Sanna Magnusson -06IF Kville2,64
16Milou Rönnbro -06Åkersberga SK2,56

    F10 KULA 2,0      
1Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia5,98
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia5,82
3Tilde Löwdin -06IK Stål5,42
4Sanna Magnusson -06IF Kville4,89
5Elsa Kagevik -06Turebergs FK4,82
6Emma Eriksson -06IK Westmannia4,64
7Klara Eriksson -06Knaperbackens IF4,41
8Hanna Schnitzler -06IF Hagen4,14
9Alma Nyström -06Katrineholms SK4,12
10Ida Ström -06Kungsängens FK4,11
11Molly Pettersson Thyberg -06Åkersberga SK3,76
12Milou Rönnbro -06Åkersberga SK3,25

    F9 60 M      
1Nora Johansson -07IK Stål9,96
2Astrid Bergh -07Linköpings GIF10,19
3Nova Andersson -07IF Hagen10,19
4Moa Kindbom -07Skeninge IK10,22
5Tyra Ravne -07SLK Oxelösund10,49
6Hanna Morén -07Åkersberga SK11,06

    F9 200 M      
1Nova Andersson -07IF Hagen35,63
2Astrid Bergh -07Linköpings GIF35,67
3Moa Kindbom -07Skeninge IK35,69
4Nora Johansson -07IK Stål36,47

    F9 LÄNGD ZON      
1Tyra Ravne -07SLK Oxelösund3,55
2Moa Kindbom -07Skeninge IK3,50
3Nora Johansson -07IK Stål3,35
4Astrid Bergh -07Linköpings GIF3,25
5Hanna Morén -07Åkersberga SK3,24
6Nova Andersson -07IF Hagen3,20

    F9 KULA 2,0      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI4,92
2Hanna Morén -07Åkersberga SK4,43
3Astrid Bergh -07Linköpings GIF4,24
4Moa Kindbom -07Skeninge IK4,23
5Nora Johansson -07IK Stål4,15

    F8 60 M  HEAT 1    
1Mathilda Israelsson -08Eskilstuna FI10,77Final
2Timea Löwdin -08IK Stål10,79Final
3Colette Morne -08Hammarby IF11,04Final
4Lova Nordvarg -08Hagunda IF11,72
5Matilda Eriksson -08Åkersberga SK11,81
6Alexandra Fernberg -08IK Westmannia12,40

    F8 60 M  HEAT 2    
1Frida Arenvang -08Wedevågs IF11,17Final
2Julia Vasilj Zetterlund -08Eskilstuna FI11,41Final
3Midea Allard -08Eskilstuna FI11,49Final
4Ebba Bentsen -08Eskilstuna FI12,58
5Alva Furevik -08Åkersberga SK13,05

    F8 60 M  FINAL    
1Mathilda Israelsson -08Eskilstuna FI10,25
2Colette Morne -08Hammarby IF10,69
3Timea Löwdin -08IK Stål10,99
4Frida Arenvang -08Wedevågs IF11,35
5Midea Allard -08Eskilstuna FI11,37
6Julia Vasilj Zetterlund -08Eskilstuna FI11,42

    F8 200 M  HEAT 1    
1Matilda Eriksson -08Åkersberga SK41,42
2Lova Nordvarg -08Hagunda IF47,46
3Alva Furevik -08Åkersberga SK48,33
4Ebba Bentsen -08Eskilstuna FI48,85

    F8 200 M  HEAT 2    
1Mathilda Israelsson -08Eskilstuna FI36,65
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF39,00
3Midea Allard -08Eskilstuna FI39,00
4Timea Löwdin -08IK Stål41,82
5Julia Vasilj Zetterlund -08Eskilstuna FI42,19

    F8 200 M  SAMLAD LISTA    
1Mathilda Israelsson -08Eskilstuna FI36,65
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF39,00
3Midea Allard -08Eskilstuna FI39,00
4Matilda Eriksson -08Åkersberga SK41,42
5Timea Löwdin -08IK Stål41,82
6Julia Vasilj Zetterlund -08Eskilstuna FI42,19
7Lova Nordvarg -08Hagunda IF47,46
8Alva Furevik -08Åkersberga SK48,33
9Ebba Bentsen -08Eskilstuna FI48,85

    F8 LÄNGD ZON      
1Mathilda Israelsson -08Eskilstuna FI3,08
2Timea Löwdin -08IK Stål2,74
3Frida Arenvang -08Wedevågs IF2,71
4Midea Allard -08Eskilstuna FI2,67
5Colette Morne -08Hammarby IF2,65
6Lova Nordvarg -08Hagunda IF2,58
7Alexandra Fernberg -08IK Westmannia2,52
8Alva Furevik -08Åkersberga SK2,39
9Matilda Eriksson -08Åkersberga SK2,39
10Ebba Bentsen -08Eskilstuna FI2,22

    F8 KULA 2,0      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI4,91
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF3,99
3Alva Furevik -08Åkersberga SK3,37
4Ebba Bentsen -08Eskilstuna FI3,27
5Timea Löwdin -08IK Stål2,95
6Lova Nordvarg -08Hagunda IF2,88
7Mathilda Israelsson -08Eskilstuna FI2,77
8Matilda Eriksson -08Åkersberga SK2,68

    F7 60 M  HEAT 1    
1Cornelia Rydensjö -09Ärla IF12,33Final
2Selma Törnström -09Åkersberga SK12,35Final
3Emma Nyström -09Katrineholms SK13,30

    F7 60 M  HEAT 2    
1Hedda Hed -09Eskilstuna FI12,60Final
2Ellen Marchione -09Eskilstuna FI12,81Final
3Ida Manner -09Eskilstuna FI12,92Final
4Elsa Gyldén Svensson -09IFK Lidingö13,22Final

    F7 60 M  FINAL    
1Selma Törnström -09Åkersberga SK12,13
2Cornelia Rydensjö -09Ärla IF12,19
3Ellen Marchione -09Eskilstuna FI12,21
4Hedda Hed -09Eskilstuna FI12,49
5Ida Manner -09Eskilstuna FI12,62
6Elsa Gyldén Svensson -09IFK Lidingö12,76

    F7 LÄNGD ZON      
1Cornelia Rydensjö -09Ärla IF2,93
2Selma Törnström -09Åkersberga SK2,40
3Ida Manner -09Eskilstuna FI2,36
4Elsa Gyldén Svensson -09IFK Lidingö2,28
5Hedda Hed -09Eskilstuna FI2,17
6Emma Nyström -09Katrineholms SK2,08
7Ellen Marchione -09Eskilstuna FI2,00

    F7 KULA 2,0      
1Cornelia Rydensjö -09Ärla IF2,94
2Selma Törnström -09Åkersberga SK2,79
3Elsa Gyldén Svensson -09IFK Lidingö2,70
4Hedda Hed -09Eskilstuna FI2,67
5Ida Manner -09Eskilstuna FI2,57
6Ellen Marchione -09Eskilstuna FI2,33
7Emma Nyström -09Katrineholms SK1,68

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram