Resultat Eskilstunaspelen 18 nov 2017

   Eskilstuna Friidrott arrangerade i Munktellarenan
 
    P14 60 M      
1Douglas Goldén -04Katrineholms SK8,20
2Tristan Werner -04Bålsta IK9,41
3Hampus Gull-Åhlund -04Bålsta IK9,42

    P14 HÖJD      
1Hampus Gull-Åhlund -04Bålsta IK1,25

    P14 LÄNGD      
1Douglas Goldén -04Katrineholms SK4,95
2Hampus Gull-Åhlund -04Bålsta IK4,08
3Tristan Werner -04Bålsta IK3,57

    P14 KULA 4,0      
1Tristan Werner -04Bålsta IK5,66

    P13 60 M      
1Victor Törnström -05Danderyds SK8,64
2Lucas Törnström -05Danderyds SK8,81
3Leon Hed -05Eskilstuna FI9,10
4Axel Nilsson -05Bålsta IK9,57

    P13 600 M      
1Victor Törnström -05Danderyds SK1.46,77
2Lucas Törnström -05Danderyds SK1.46,83
3Axel Nilsson -05Bålsta IK2.13,55
4Josef Mohammed -05Eskilstuna FI2.19,59

    P13 HÖJD      
1Leon Hed -05Eskilstuna FI1,50
2Victor Törnström -05Danderyds SK1,40
3Axel Nilsson -05Bålsta IK1,25
4Josef Mohammed -05Eskilstuna FI1,00

    P13 LÄNGD ZON      
1Victor Törnström -05Danderyds SK4,884.70
2Lucas Törnström -05Danderyds SK4,884.66
3Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF4,86
4William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF4,77
5Leon Hed -05Eskilstuna FI3,99
6Axel Nilsson -05Bålsta IK3,71

    P13 KULA 3,0      
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF9,87
2Victor Törnström -05Danderyds SK8,91
3Hampus Nyqvist -05Eskilstuna FI8,63
4Lucas Törnström -05Danderyds SK8,05
5Leon Hed -05Eskilstuna FI7,76
6Josef Mohammed -05Eskilstuna FI6,31
7Axel Nilsson -05Bålsta IK5,85

    P12 60 M  HEAT 1    
1Jonathan Edberg -06Turebergs FK8,93Final
2Max Holm -06Råby-Rekarne FIF9,22Final
3Norbert Druga -06Eskilstuna FI9,32Final
4Lovente Lskyak -06Eskilstuna FI11,02

    P12 60 M  HEAT 2    
1Melvin Glantz -06Trosa-Vagnhärad SK9,60Final
2Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK9,63Final
3Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK9,86Final
4Elias Press -06Råby-Rekarne FIF9,87

    P12 60 M  FINAL    
1Jonathan Edberg -06Turebergs FK8,94
2Max Holm -06Råby-Rekarne FIF9,29
3Norbert Druga -06Eskilstuna FI9,35
4Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK9,73
5Melvin Glantz -06Trosa-Vagnhärad SK9,75
6Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK10,11

    P12 600 M      
1Norbert Druga -06Eskilstuna FI2.05,61
2Ivan Ammar -06Eskilstuna FI2.06,70

    P12 HÖJD      
1Jonathan Edberg -06Turebergs FK1,40
2Max Holm -06Råby-Rekarne FIF1,30
3Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK1,30
4Norbert Druga -06Eskilstuna FI1,30
5Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK1,20

    P12 LÄNGD ZON      
1Jonathan Edberg -06Turebergs FK4,67
2Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK4,13
3Max Holm -06Råby-Rekarne FIF4,10
4Norbert Druga -06Eskilstuna FI4,02
5Elias Press -06Råby-Rekarne FIF3,77
6Ivan Ammar -06Eskilstuna FI3,68
7Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK3,58
8Lovente Lskyak -06Eskilstuna FI2,96

    P12 KULA 3,0      
1Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF8,20
2Jonathan Edberg -06Turebergs FK7,89
3Alec Henoc -06Eskilstuna FI6,78
4Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK6,53
5Gustav Malmkvist -06Katrineholms SK6,49
6Norbert Druga -06Eskilstuna FI5,82
7Melvin Glantz -06Trosa-Vagnhärad SK5,64
8Elias Press -06Råby-Rekarne FIF5,56
9Liam Huth -06Flens FS5,49
10Ivan Ammar -06Eskilstuna FI4,29
11Lovente Lskyak -06Eskilstuna FI4,28

    P11 60 M      
1Isak Aren -07Råby-Rekarne FIF9,52
2Max Wiman -07Bålsta IK10,35
3Fathi Anis -07Eskilstuna FI10,35
4Ivan Nilsson -07Bålsta IK10,38
5Alfred Niemi -07Eskilstuna FI11,07
6Casper Koskela -07Eskilstuna FI11,15

    P11 400 M      
1Ivan Nilsson -07Bålsta IK1.23,70
2Fathi Anis -07Eskilstuna FI1.25,74
3Iwan Malatiali -07Eskilstuna FI1.34,04
4Max Wiman -07Bålsta IK1.35,80

    P11 HÖJD      
1Ivan Nilsson -07Bålsta IK1,15
2Fathi Anis -07Eskilstuna FI1,10
3Max Wiman -07Bålsta IK1,05
4Alfred Niemi -07Eskilstuna FI0,95
5Casper Koskela -07Eskilstuna FI0,95

    P11 LÄNGD ZON      
1Isak Aren -07Råby-Rekarne FIF4,31
2Fathi Anis -07Eskilstuna FI3,84
3Ivan Nilsson -07Bålsta IK3,52
4Max Wiman -07Bålsta IK3,27

    P11 KULA 2,0      
1Alfred Niemi -07Eskilstuna FI7,25
2Ivan Nilsson -07Bålsta IK6,74
3Max Wiman -07Bålsta IK6,24

    P10 60 M      
1David Wallén -08Västerås FK9,55
2Carl Ridderstråle -08Bålsta IK10,34
3Isac Berglund -08Eskilstuna FI10,63
4Julius Boman -08Bålsta IK10,82
5Filip Egrér -08Flens FS10,84

    P10 400 M      
1David Wallén -08Västerås FK1.20,16
2Ethan Lindström -08Västerås FK1.25,31
3Filip Egrér -08Flens FS1.29,29
4Julius Boman -08Bålsta IK1.30,04
-Isac Berglund -08Eskilstuna FIDNF

    P10 HÖJD      
1David Wallén -08Västerås FK1,23
2Ethan Lindström -08Västerås FK1,15
3Isac Berglund -08Eskilstuna FI1,00
4Julius Boman -08Bålsta IK0,95
5Carl Ridderstråle -08Bålsta IK0,95

    P10 LÄNGD ZON      
1David Wallén -08Västerås FK4,08
2Carl Ridderstråle -08Bålsta IK3,60
3Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF3,50
4Julius Boman -08Bålsta IK3,14
5Filip Egrér -08Flens FS3,00
6Isac Berglund -08Eskilstuna FI2,90

    P10 KULA 2,0      
1Julius Boman -08Bålsta IK5,80
2Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF5,68
3Isac Berglund -08Eskilstuna FI4,45

    P9 60 M      
1William Daun -09Katrineholms SK9,68
2Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF10,04
3Leo Lindholm -09Gefle IF10,08
4Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI10,35
5Leon Lundborg -09Katrineholms SK11,44
6Anton Bosson -09Bålsta IK11,45

    P9 200 M      
1William Daun -09Katrineholms SK33,39
2Leo Lindholm -09Gefle IF35,36
3Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI38,64
4Leon Lundborg -09Katrineholms SK38,93
5Anton Bosson -09Bålsta IK39,81

    P9 LÄNGD ZON      
1William Daun -09Katrineholms SK3,82
2Leo Lindholm -09Gefle IF3,69
3Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF3,45
4Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI3,27
5Leon Lundborg -09Katrineholms SK3,10
6Anton Bosson -09Bålsta IK2,74

    P9 KULA 2,0      
1Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF5,62
2Leo Lindholm -09Gefle IF5,15
3Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI5,02
4Leon Lundborg -09Katrineholms SK4,94
5William Daun -09Katrineholms SK4,91
6Anton Bosson -09Bålsta IK4,65

    P8 60 M      
1Melker Israelsson -10Eskilstuna FI10,50
2Lukas Skoog -10Råby-Rekarne FIF10,85
3Nino Frössevi -10Katrineholms SK10,98
4Elvis Skog -10Katrineholms SK11,61
5Lukas Druga -10Eskilstuna FI11,64
6Liam Ståhl -10Eskilstuna FI11,93

    P8 200 M      
1Melker Israelsson -10Eskilstuna FI37,04
2Nino Frössevi -10Katrineholms SK38,55
3Victor Jacobsson -10Katrineholms SK40,66
4Liam Ståhl -10Eskilstuna FI42,65

    P8 LÄNGD ZON      
1Melker Israelsson -10Eskilstuna FI3,01
2Lukas Skoog -10Råby-Rekarne FIF2,92
3Liam Ståhl -10Eskilstuna FI2,58
4Lukas Druga -10Eskilstuna FI2,56
5Elvis Skog -10Katrineholms SK2,51
6Nino Frössevi -10Katrineholms SK2,49
7Ali Al-Joburi -10Eskilstuna FI1,95

    P8 KULA 2,0      
1Lukas Skoog -10Råby-Rekarne FIF4,54
2Ali Al-Joburi -10Eskilstuna FI4,11
3Elvis Skog -10Katrineholms SK3,62
4Lukas Druga -10Eskilstuna FI2,77

    P7 60 M  HEAT 1    
1Bruno Thuvander -11KFUM Örebro12,04Final
2Elias Druga -11Eskilstuna FI12,62Final
3Phelix Sparf -12Åkersberga SK13,82Final

    P7 60 M  HEAT 2    
1Philip Sparf -11Åkersberga SK12,23Final
2Hugo Liljegren -11Katrineholms SK12,68Final
3Alex Forsell -12Eskilstuna FI13,20Final
4Viktor Jedborg -11Eskilstuna FI15,46

    P7 60 M  FINAL    
1Philip Sparf -11Åkersberga SK11,75
2Bruno Thuvander -11KFUM Örebro12,00
3Hugo Liljegren -11Katrineholms SK12,42
4Elias Druga -11Eskilstuna FI12,86
5Phelix Sparf -12Åkersberga SK13,45
6Alex Forsell -12Eskilstuna FI13,67

    P7 LÄNGD ZON      
1Philip Sparf -11Åkersberga SK2,54
2Bruno Thuvander -11KFUM Örebro2,37
3Hugo Liljegren -11Katrineholms SK2,32
4Elias Druga -11Eskilstuna FI2,29
5Viktor Jedborg -11Eskilstuna FI1,67

    P7 KULA 2,0      
1Phelix Sparf -12Åkersberga SK3,51
2Philip Sparf -11Åkersberga SK3,14
3Elias Druga -11Eskilstuna FI2,27
4Hugo Liljegren -11Katrineholms SK1,47

    F14 60 M      
1Elin Snis -04Turebergs FK8,78
2Engla Wik -04Turebergs FK8,90
3Irma Marklund -04Råby-Rekarne FIF9,08
4Ida Knutsson -04Upsala IF9,64

    F14 600 M      
1Ida Knutsson -04Upsala IF2.05,39
2Nora Granström -04Råby-Rekarne FIF2.06,68
3Sofie Moroni -04Råby-Rekarne FIF2.10,62

    F14 HÖJD      
1Emma Karlsson Svedestam -04Råby-Rekarne FIF1,60
2Filippa Rydensjö -04Eskilstuna FI1,55
3Linda Edberg -04Turebergs FK1,50
4Stina Larsson -04IK Wilske1,45
5Elin Snis -04Turebergs FK1,40
6Nora Granström -04Råby-Rekarne FIF1,35

    F14 LÄNGD      
1Filippa Rydensjö -04Eskilstuna FI4,56
2Elin Snis -04Turebergs FK4,44
3Sofie Moroni -04Råby-Rekarne FIF4,02
4Irma Marklund -04Råby-Rekarne FIF3,89
5Linda Edberg -04Turebergs FK3,88
6Nora Granström -04Råby-Rekarne FIF3,65
-Moa Gustafsson -04Råby-Rekarne FIF0,00

    F14 KULA 3,0      
1Hanna Bertilsson -04Eskilstuna FI9,20
2Emma Karlsson Svedestam -04Råby-Rekarne FIF9,02
3Elin Snis -04Turebergs FK7,16
4Sofie Moroni -04Råby-Rekarne FIF6,40

    F13 60 M  HEAT 1    
1Wilma Fjäll -05Bålsta IK9,04Final
2Tilja Stålnacke -05Österhaninge IF9,60Final
3Carola Druga -05Eskilstuna FI10,35

    F13 60 M  HEAT 2    
1Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa8,91Final
2Nike Agerfjord -05Bålsta IK8,93Final
3Keila Höglund -05Österhaninge IF9,14Final
4Amanda Lindén -05Kungsängens FK9,19Final

    F13 60 M  FINAL    
1Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa8,78
2Nike Agerfjord -05Bålsta IK8,95
3Wilma Fjäll -05Bålsta IK8,99
4Keila Höglund -05Österhaninge IF9,19
5Amanda Lindén -05Kungsängens FK9,31
6Tilja Stålnacke -05Österhaninge IF9,60

    F13 600 M      
1Keila Höglund -05Österhaninge IF2.03,42
2Mollie Gavin -05Bålsta IK2.06,64
3Carola Druga -05Eskilstuna FI2.09,99
4Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa2.12,25

    F13 HÖJD      
1Wilma Fjäll -05Bålsta IK1,55
2Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa1,50
3Tilja Stålnacke -05Österhaninge IF1,40
4Keila Höglund -05Österhaninge IF1,35
5Sofia Elleborn -05IF Linnéa1,30
6Mollie Gavin -05Bålsta IK1,25
-Clara Knutsson -06Upsala IF1,40ut.tävl

    F13 LÄNGD ZON      
1Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa4,55
2Wilma Fjäll -05Bålsta IK4,40
3Nike Agerfjord -05Bålsta IK4,38
4Keila Höglund -05Österhaninge IF4,17
5Tilja Stålnacke -05Österhaninge IF4,14
6Mathilda Persson -05Råby-Rekarne FIF3,95
7Amanda Lindén -05Kungsängens FK3,86
8Mollie Gavin -05Bålsta IK3,70
9Carola Druga -05Eskilstuna FI3,36

    F13 KULA 2,0      
1Wilma Fjäll -05Bålsta IK9,92
2Sofia Elleborn -05IF Linnéa9,15
3Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa8,72
4Keila Höglund -05Österhaninge IF8,62
5Evelina Sparf -05Åkersberga SK8,55
6Amanda Lindén -05Kungsängens FK8,30
7Mollie Gavin -05Bålsta IK7,06
8Tilja Stålnacke -05Österhaninge IF6,75
9Carola Druga -05Eskilstuna FI5,82

    F12 60 M      
1Clara Knutsson -06Upsala IF9,06
2Emelie Hammarqvist -06Bålsta IK9,38
3Isa Sweström -06Råby-Rekarne FIF9,42
4Tyra Skoog -06Katrineholms SK9,62
5Hanna Gabrielli Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF9,85
6Filippa Zellin -06IFK Strängnäs10,29

    F12 600 M      
1Clara Knutsson -06Upsala IF1.57,07
2Tyra Skoog -06Katrineholms SK2.08,43
3Emelie Hammarqvist -06Bålsta IK2.17,85

    F12 LÄNGD ZON      
1Clara Knutsson -06Upsala IF4,29
2Foos Anis -06Eskilstuna FI4,09
3Emelie Hammarqvist -06Bålsta IK4,003.93
4Isa Sweström -06Råby-Rekarne FIF4,003.71
5Hanna Gabrielli Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF3,87
6Tyra Skoog -06Katrineholms SK3,64
7Filippa Zellin -06IFK Strängnäs3,19
8Amelia Ahlström -06Katrineholms SK2,64

    F12 KULA 2,0      
1Hanna Gabrielli Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF9,81
2Isa Sweström -06Råby-Rekarne FIF8,45
3Emelie Hammarqvist -06Bålsta IK7,12
4Clara Knutsson -06Upsala IF6,826.66
5Foos Anis -06Eskilstuna FI6,826.63
6Desiree Essman -06Råby-Rekarne FIF6,75
7Amelia Ahlström -06Katrineholms SK4,21

    F11 60 M  HEAT 1    
1Tilde Seger -07Katrineholms SK8,92Final
2Miriam Gustafsson -07Trosa-Vagnhärad SK9,70Final
3Engla Plantin-Pontén -07Katrineholms SK10,18Final
4Emily Bosson -07Bålsta IK10,30

    F11 60 M  HEAT 2    
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF8,96Final
2Ellinore Sparf -07Åkersberga SK9,62Final
3Evelina Lång -07Bålsta IK10,28Final
4Ida Lund -07Flens FS11,16

    F11 60 M  FINAL    
1Tilde Seger -07Katrineholms SK8,89
2Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF8,96
3Ellinore Sparf -07Åkersberga SK9,75
4Miriam Gustafsson -07Trosa-Vagnhärad SK9,80
5Engla Plantin-Pontén -07Katrineholms SK10,27
6Evelina Lång -07Bålsta IK10,29

    F11 400 M  HEAT 1    
1Engla Plantin-Pontén -07Katrineholms SK1.24,22
2Evelina Lång -07Bålsta IK1.26,14
3Emily Bosson -07Bålsta IK1.26,39
4Ida Lund -07Flens FS1.33,87

    F11 400 M  HEAT 2    
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF1.09,50
2Tilde Seger -07Katrineholms SK1.13,27
3Miriam Gustafsson -07Trosa-Vagnhärad SK1.20,22
4Ellinore Sparf -07Åkersberga SK1.22,39

    F11 400 M  SAMLAD LISTA    
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF1.09,50
2Tilde Seger -07Katrineholms SK1.13,27
3Miriam Gustafsson -07Trosa-Vagnhärad SK1.20,22
4Ellinore Sparf -07Åkersberga SK1.22,39
5Engla Plantin-Pontén -07Katrineholms SK1.24,22
6Evelina Lång -07Bålsta IK1.26,14
7Emily Bosson -07Bålsta IK1.26,39
8Ida Lund -07Flens FS1.33,87

    F11 HÖJD      
1Tilde Seger -07Katrineholms SK1,40
2Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF1,40
3Engla Plantin-Pontén -07Katrineholms SK1,20
4Ellinore Sparf -07Åkersberga SK1,20
5Emily Bosson -07Bålsta IK1,15
6Miriam Gustafsson -07Trosa-Vagnhärad SK1,10
7Evelina Lång -07Bålsta IK1,10
8Hilma Sevelin -07Katrineholms SK1,05

    F11 LÄNGD ZON      
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF4,59
2Tilde Seger -07Katrineholms SK4,41
3Engla Plantin-Pontén -07Katrineholms SK3,68
4Miriam Gustafsson -07Trosa-Vagnhärad SK3,643.57
5Emily Bosson -07Bålsta IK3,643.52
6Evelina Lång -07Bålsta IK3,43
7Hilma Sevelin -07Katrineholms SK3,28

    F11 KULA 2,0      
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF8,69
2Tilde Seger -07Katrineholms SK6,76
3Ellinore Sparf -07Åkersberga SK5,78
4Miriam Gustafsson -07Trosa-Vagnhärad SK5,56
5Hilma Sevelin -07Katrineholms SK5,385.28
6Evelina Lång -07Bålsta IK5,385.12
7Emily Bosson -07Bålsta IK5,41
8Engla Plantin-Pontén -07Katrineholms SK4,73

    F10 60 M  HEAT 1    
1Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI9,63Final
2Neoline Östling -08Katrineholms SK11,00Final
3Liana Michele -08Flens FS11,06Final

    F10 60 M  HEAT 2    
1Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro9,92Final
2Midea Allard -08Eskilstuna FI10,51Final
3Ellen Persson -08Råby-Rekarne FIF10,76Final
4Elin Lund -08Flens FS11,11

    F10 60 M  FINAL    
1Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI9,63
2Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro10,13
3Midea Allard -08Eskilstuna FI10,31
4Ellen Persson -08Råby-Rekarne FIF10,74
5Neoline Östling -08Katrineholms SK11,00
6Liana Michele -08Flens FS11,29

    F10 400 M      
1Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI1.16,97
2Midea Allard -08Eskilstuna FI1.20,82
3Liana Michele -08Flens FS1.32,07
4Helez Ammar -08Eskilstuna FI1.47,90
5Elin Lund -08Flens FS1.49,25

    F10 HÖJD      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI1,25
2Neoline Östling -08Katrineholms SK0,95

    F10 LÄNGD ZON      
1Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI3,75
2Midea Allard -08Eskilstuna FI3,54
3Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro3,31
4Ellen Persson -08Råby-Rekarne FIF2,85
5Liana Michele -08Flens FS2,82
6Neoline Östling -08Katrineholms SK2,64
7Elin Lund -08Flens FS2,51
8Helez Ammar -08Eskilstuna FI1,98

    F10 KULA 2,0      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI6,56
2Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI5,33
3Liana Michele -08Flens FS4,58
4Elin Lund -08Flens FS4,02
5Helez Ammar -08Eskilstuna FI3,49

    F9 60 M  HEAT 1    
1Tuva Plantin-Pontén -09Katrineholms SK10,30Final
2Cornelia Rydensjö -09Eskilstuna FI10,65Final
3Juni Westerdahl -09Katrineholms SK11,38Final
4Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI11,72

    F9 60 M  HEAT 2    
1Stina Östholm -09Eskilstuna FI10,30Final
2Nellie Garmland -09Katrineholms SK10,33Final
3Hedda Hed -09Eskilstuna FI11,37Final
4Nova Skog -09Katrineholms SK12,19

    F9 60 M  FINAL    
1Stina Östholm -09Eskilstuna FI10,23
2Nellie Garmland -09Katrineholms SK10,30
3Tuva Plantin-Pontén -09Katrineholms SK10,36
4Cornelia Rydensjö -09Eskilstuna FI10,56
5Hedda Hed -09Eskilstuna FI11,41
6Juni Westerdahl -09Katrineholms SK11,42

    F9 200 M      
1Stina Östholm -09Eskilstuna FI36,38
2Cornelia Rydensjö -09Eskilstuna FI37,43
3Juni Westerdahl -09Katrineholms SK39,15
4Hedda Hed -09Eskilstuna FI40,75
5Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI43,14

    F9 LÄNGD ZON      
1Stina Östholm -09Eskilstuna FI3,34
2Nellie Garmland -09Katrineholms SK3,26
3Tuva Plantin-Pontén -09Katrineholms SK3,25
4Cornelia Rydensjö -09Eskilstuna FI2,94
5Hedda Hed -09Eskilstuna FI2,73
6Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI2,72
7Juni Westerdahl -09Katrineholms SK2,52
8Felicia ??? -09Katrineholms SK2,33
9Nova Skog -09Katrineholms SK2,31

    F9 KULA 2,0      
1Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI4,79
2Tuva Plantin-Pontén -09Katrineholms SK4,63
3Hedda Hed -09Eskilstuna FI4,204.09
4Stina Östholm -09Eskilstuna FI4,203.95
5Felicia ??? -09Katrineholms SK3,61
6Nova Skog -09Katrineholms SK3,22

    F8 60 M      
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK10,41
2Ronja Pontén -10Katrineholms SK10,56
3Rakel Goldén -10Katrineholms SK11,50
4Emma Liljegren -10Katrineholms SK12,19
5Alice Jacobsson -10Katrineholms SK12,22

    F8 200 M      
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK36,99
2Ronja Pontén -10Katrineholms SK38,68
3Lovisa Daun -11Katrineholms SK40,28
4Embla Allard -12Eskilstuna FI46,01
5Alice Jacobsson -10Katrineholms SK46,65

    F8 LÄNGD ZON      
1Ronja Pontén -10Katrineholms SK3,10
2Maja Sevelin -10Katrineholms SK3,00
3Rakel Goldén -10Katrineholms SK2,47
4Emma Liljegren -10Katrineholms SK2,46
5Alice Jacobsson -10Katrineholms SK2,32

    F8 KULA 2,0      
1Ronja Pontén -10Katrineholms SK3,39
2Emma Liljegren -10Katrineholms SK3,38
3Alice Jacobsson -10Katrineholms SK3,07

    F7 60 M      
1Lovisa Daun -11Katrineholms SK11,88
2Judith Evertson Thuvander -11KFUM Örebro11,92
3Emma Lindström -11Västerås FK11,93
4Moali Jarebro -11Eskilstuna FI12,09
5Embla Allard -12Eskilstuna FI13,55

    F7 LÄNGD ZON      
1Lovisa Daun -11Katrineholms SK2,92
2Emma Lindström -11Västerås FK2,70
3Judith Evertson Thuvander -11KFUM Örebro2,58
4Moali Jarebro -11Eskilstuna FI2,31
5Embla Allard -12Eskilstuna FI2,19

    F7 KULA 2,0      
1Embla Allard -12Eskilstuna FI2,92
2Moali Jarebro -11Eskilstuna FI2,88
3Emma Lindström -11Västerås FK2,52
4Lovisa Daun -11Katrineholms SK2,20

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram