Resultat Eskilstuna Mini Games 4/7 2015

   Eskilstuna Friidrott arrangerade på Ekängen
 
    P12 60 M    Vind 0,0  
1Viktor Frisk -03IFK Gnesta8,72
2Zakaria Holmén -03Rånäs 4H9,03
3Pelle Karlsson -03Götlunda IF9,34
4Linus Funquist -03IFK Strängnäs10,73

    P12 600 M      
1Viktor Frisk -03IFK Gnesta1.42,42
2Zakaria Holmén -03Rånäs 4H1.51,33
3Simon Öberg -03Västerås FK2.17,63

    P12 LÄNGD ZON      
1Pelle Karlsson -03Götlunda IF4,170,0
2Simon Öberg -03Västerås FK3,88+2,73,56 +1,0

    P12 KULA 3,0      
1Mustafa Talal -03Eskilstuna FI8,90
2Pelle Karlsson -03Götlunda IF7,08
3Rasmus Rask -03Eskilstuna FI6,56

    P12 SPJUT 400      
1Mustafa Talal -03Eskilstuna FI20,15
2Simon Öberg -03Västerås FK19,62
3Rasmus Rask -03Eskilstuna FI16,33

    P11 60 M    Vind -0,8  
1Erik Skoglund -04Danderyds SK8,93
2Lukas Söderlund -04Västerås FK8,97
3Elias Engström -04Turebergs FK8,99
4Markus Brodin -04Danderyds SK9,07
5Linus Jonsson -04Hässelby SK9,21
7Winston Marklund -04Hammarby IF9,53

    P11 600 M      
1Izak Warma -04IK Norrköping FI1.51,51
2Lukas Söderlund -04Västerås FK1.58,04
3Vincent Siwek -04IFK Gnesta2.00,59
4Filip Hesselvall -04Södertälje IF2.04,59
5Winston Marklund -04Hammarby IF2.10,34

    P11 HÖJD      
1Izak Warma -04IK Norrköping FI1,38
2Linus Jonsson -04Hässelby SK1,23
3Erik Viberg -04IK Stål1,15
4Winston Marklund -04Hammarby IF1,10

    P11 LÄNGD ZON      
1Lukas Söderlund -04Västerås FK4,11-0,1
2Albin Klingsmo -04IK Stål3,990,0
3Linus Jonsson -04Hässelby SK3,930,0
4Markus Brodin -04Danderyds SK3,870,0
5Vincent Siwek -04IFK Gnesta3,810,0
6Winston Marklund -04Hammarby IF3,58+0,3
7Filip Hesselvall -04Södertälje IF3,440,0

    P11 KULA 2,0      
1Erik Viberg -04IK Stål9,62
2Linus Jonsson -04Hässelby SK8,05
3Albin Klingsmo -04IK Stål7,36
4Winston Marklund -04Hammarby IF5,95

    P11 SPJUT 400      
1Elias Rigö -04Eskilstuna FI24,43
2Albin Klingsmo -04IK Stål23,78
3Linus Jonsson -04Hässelby SK21,91
4Erik Viberg -04IK Stål21,39
5Lukas Söderlund -04Västerås FK17,72
6Izak Warma -04IK Norrköping FI16,81
7Erik Skoglund -04Danderyds SK14,71
8Winston Marklund -04Hammarby IF10,03

    P10 60 M    Vind +0,5  
1Adrian Siwek -05IFK Gnesta9,38
2Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF9,50
3Viktor Rahm -05Västerås FK9,84
4Leon Hed -05Eskilstuna FI10,12
5Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro10,21
6Theo Samuelsson -05Västerås FK10,22

    P10 400 M      
1Viktor Rahm -05Västerås FK1.17,18
2Leon Hed -05Eskilstuna FI1.27,74
3Theo Samuelsson -05Västerås FK1.40,95

    P10 HÖJD      
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,24
2Leon Hed -05Eskilstuna FI1,24
3Viggo Thorsén -05Västerås FK1,21
4Adrian Siwek -05IFK Gnesta1,10
5Theo Samuelsson -05Västerås FK0,95

    P10 LÄNGD ZON      
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF4,19+1,4
2Adrian Siwek -05IFK Gnesta3,76+0,9
3Viktor Rahm -05Västerås FK3,66+0,5
4Viggo Thorsén -05Västerås FK3,52+0,5
5Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro3,45+1,2
6Theo Samuelsson -05Västerås FK3,45+2,0
7Leon Hed -05Eskilstuna FI3,28+0,4
8Robin Ringström -05KFUM Örebro3,00+1,1

    P10 KULA 2,0      
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF8,21
2Teodor Wallén -05Götlunda IF7,81
3Robin Ringström -05KFUM Örebro6,70
4Theo Samuelsson -05Västerås FK6,03
5Leon Hed -05Eskilstuna FI5,66

    P10 BOLL      
1Robin Ringström -05KFUM Örebro22,12
2Adrian Siwek -05IFK Gnesta22,02
3Viggo Thorsén -05Västerås FK21,12
4Viktor Rahm -05Västerås FK20,74
5Leon Hed -05Eskilstuna FI20,54
6Teodor Wallén -05Götlunda IF14,10
7Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro16,26

    P9 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Adam Hesselvall -06Södertälje IF9,47Final
2Jonathan Edberg -06Turebergs FK9,53Final
3Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF10,44Final
4Max Holm -06Råby-Rekarne FIF10,69Final
5Jakob Bergström -06Turebergs FK11,00

    P9 60 M  HEAT 2  Vind +0,5  
1Elias Dahlström -06Täby IS9,53Final
2John Bäck -06Turebergs FK9,71Final
3Lucas Källman -06Turebergs FK10,50Final
4Oskar Lundvall -06Turebergs FK10,67Final
5Gustaf Wangenborn -06Eskilstuna FI12,46

    P9 60 M  FINAL  Vind +0,3  
1Jonathan Edberg -06Turebergs FK9,37
2Elias Dahlström -06Täby IS9,51
3Adam Hesselvall -06Södertälje IF9,53
4John Bäck -06Turebergs FK9,67
5Lucas Källman -06Turebergs FK10,37
6Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF10,43
7Max Holm -06Råby-Rekarne FIF10,46
-Oskar Lundvall -06Turebergs FKDNS

    P9 400 M      
1Elias Dahlström -06Täby IS1.12,99
2John Bäck -06Turebergs FK1.13,07
3Adam Hesselvall -06Södertälje IF1.16,37
4Lucas Källman -06Turebergs FK1.20,17
5Jakob Bergström -06Turebergs FK1.22,04
6Gustaf Wangenborn -06Eskilstuna FI1.50,70

    P9 HÖJD      
1Adam Hesselvall -06Södertälje IF1,17
1John Bäck -06Turebergs FK1,17
3Lucas Källman -06Turebergs FK1,11
4Elias Dahlström -06Täby IS1,08
5Oskar Lundvall -06Turebergs FK1,00
6Jakob Bergström -06Turebergs FK0,90
7Gustaf Wangenborn -06Eskilstuna FI0,80

    P9 LÄNGD ZON      
1Jonathan Edberg -06Turebergs FK4,08+0,2
2Elias Dahlström -06Täby IS3,87+0,3
3John Bäck -06Turebergs FK3,83+1,2
4Adam Hesselvall -06Södertälje IF3,77+0,2
5Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF3,37+0,9
6Max Holm -06Råby-Rekarne FIF3,36+0,1
7Oskar Lundvall -06Turebergs FK3,36-0,7
8Lucas Källman -06Turebergs FK3,31+0,9

    P9 KULA 2,0      
1Jonathan Edberg -06Turebergs FK7,83
2Wille Gäverth -06Åsbro GoIF7,73
3Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF7,04
4Lucas Källman -06Turebergs FK6,62
5Elias Dahlström -06Täby IS6,09
6Daniel Opdahl -06Turebergs FK5,75
7Jakob Bergström -06Turebergs FK5,09
8Gustaf Wangenborn -06Eskilstuna FI4,17

    P9 BOLL      
1Jonathan Edberg -06Turebergs FK30,15
2Daniel Opdahl -06Turebergs FK27,69
3Lucas Källman -06Turebergs FK26,02
4Adam Hesselvall -06Södertälje IF25,46
5Elias Dahlström -06Täby IS23,89
6Wille Gäverth -06Åsbro GoIF22,68
7Oskar Lundvall -06Turebergs FK18,19
8Jakob Bergström -06Turebergs FK16,46
9Samuel Wiklund -07Västerås FK15,48
10Albin Opdahl -09Turebergs FK11,51
11Gustaf Wangenborn -06Eskilstuna FI9,55

    P8 60 M  HEAT 1  Vind +0,2  
1Tor Vilmar -07Boo IF10,33Final
2Erik Sethsson -07IK Sisu10,48Final
3Hugo Klingsmo -07IK Stål10,59Final
4Elliot Bird -07Eskilstuna FI10,83Final
5Samuel Wiklund -07Västerås FK11,11

    P8 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK9,90Final
2Isak Aren -07Eskilstuna FI10,19Final
3Simon Lindström -07Duvbo IK10,52Final
4Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,72Final
5Oskar Viberg -07IK Stål11,39

    P8 60 M  FINAL  Vind -0,5  
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK9,95
2Isak Aren -07Eskilstuna FI10,17
3Tor Vilmar -07Boo IF10,24
4Erik Sethsson -07IK Sisu10,45
5Simon Lindström -07Duvbo IK10,50
6Hugo Klingsmo -07IK Stål10,69
7Kevin Sjöström -07IFK Märsta10,70
8Elliot Bird -07Eskilstuna FI10,78

    P8 200 M    Vind +1,1  
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK33,30
2Isak Aren -07Eskilstuna FI34,21
3Tor Vilmar -07Boo IF34,54
4Erik Sethsson -07IK Sisu34,89
5Simon Lindström -07Duvbo IK35,94
6Hugo Klingsmo -07IK Stål37,50
7Kevin Sjöström -07IFK Märsta38,07
8Oskar Viberg -07IK Stål39,01
9Samuel Wiklund -07Västerås FK39,71
10Viktor Eriksson -07Upsala IF41,15
11Elliot Bird -07Eskilstuna FI41,21

    P8 HÖJD      
1Isak Aren -07Eskilstuna FI1,03
2Theodor Yngström -07Mälarö SOK1,00
3Samuel Wiklund -07Västerås FK0,94
4Tor Vilmar -07Boo IF0,94
5Kevin Sjöström -07IFK Märsta0,91
6Erik Sethsson -07IK Sisu0,88
7Elliot Bird -07Eskilstuna FI0,88

    P8 LÄNGD ZON      
1Isak Aren -07Eskilstuna FI3,41+1,1
2Theodor Yngström -07Mälarö SOK3,350,0
3Tor Vilmar -07Boo IF3,340,0
4Simon Lindström -07Duvbo IK3,20-1,0
5Hugo Klingsmo -07IK Stål3,14+1,6
6Kevin Sjöström -07IFK Märsta3,130,0
7Erik Sethsson -07IK Sisu3,11+0,1
8Elliot Bird -07Eskilstuna FI3,090,0
9Oskar Viberg -07IK Stål2,80+1,2
10Viktor Eriksson -07Upsala IF2,77-1,2

    P8 KULA 2,0      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta6,12
2Tor Vilmar -07Boo IF6,08
3Oskar Viberg -07IK Stål6,01
4Elliot Bird -07Eskilstuna FI5,38

    P7 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Mille Jönsson Boström -08Östhammar FI10,76Final
2Martin Bergström -08Turebergs FK12,10Final
3Joel Bäck -08Turebergs FK12,24Final
4Albin Opdahl -09Turebergs FK12,46
5Hannes Niklasson -09IK Westmannia15,20

    P7 60 M  HEAT 2  Vind -1,0  
1Ethan Lindström -08Västerås FK10,78Final
2Adam Chrifi -08Turebergs FK10,92Final
3Carl Grindange -09Turebergs FK11,67Final
4Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF11,68Final
5Jonatan Borg -09Österhaninge IF12,37Final
6Anton Källman -08Turebergs FK14,11

    P7 60 M  FINAL  Vind -0,7  
1Mille Jönsson Boström -08Östhammar FI10,45
2Ethan Lindström -08Västerås FK10,60
3Adam Chrifi -08Turebergs FK10,71
4Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF11,17
5Carl Grindange -09Turebergs FK11,56
6Martin Bergström -08Turebergs FK11,59
7Jonatan Borg -09Österhaninge IF12,14
8Joel Bäck -08Turebergs FK12,41

    P7 200 M    Vind +1,3  
1Mille Jönsson Boström -08Östhammar FI38,31
2Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF41,44
3Carl Grindange -09Turebergs FK42,37
4Joel Bäck -08Turebergs FK43,95
5Ethan Lindström -08Västerås FK44,49
6Anton Källman -08Turebergs FK48,62
-Martin Bergström -08Turebergs FKDNF

    P7 HÖJD      
1Mille Jönsson Boström -08Östhammar FI0,97
2Adam Chrifi -08Turebergs FK0,88
3Ethan Lindström -08Västerås FK0,82
4Albin Opdahl -09Turebergs FK0,73
4Martin Bergström -08Turebergs FK0,73
6Joel Bäck -08Turebergs FK0,73

    P7 LÄNGD ZON      
1Ethan Lindström -08Västerås FK2,95+0,9
2Mille Jönsson Boström -08Östhammar FI2,91+1,5
3Adam Chrifi -08Turebergs FK2,79-0,7
4Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF2,62-0,7
5Jonatan Borg -09Österhaninge IF2,61-0,7
6Carl Grindange -09Turebergs FK2,56+0,7
7Joel Bäck -08Turebergs FK2,53+0,2
8Martin Bergström -08Turebergs FK2,53-0,4
9Anton Källman -08Turebergs FK2,14+2,22,00 +1,0
10Albin Opdahl -09Turebergs FK2,040,0
11Hannes Niklasson -09IK Westmannia1,70-0,8

    P7 KULA 2,0      
1Adam Chrifi -08Turebergs FK4,57
2Mille Jönsson Boström -08Östhammar FI4,43
3Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF4,36
4Joel Bäck -08Turebergs FK4,14
5Martin Bergström -08Turebergs FK4,12
6Albin Opdahl -09Turebergs FK3,22
7Ethan Lindström -08Västerås FK3,21
8Carl Grindange -09Turebergs FK3,11
9Jonatan Borg -09Österhaninge IF3,03
10Anton Källman -08Turebergs FK2,91

    F12 60 M    Vind +0,3  
1Tilda Karlsson -03Linköpings GIF9,00
2Elsa Jansson -03Upsala IF9,02
3Smilla Gejdeman -03Gillberga-Lista IF9,08
4Linn Thorsén -03Västerås FK9,56
5Elvira Jonsson -03Västerås FK9,87
6Elin Abrahamsson -03Upsala IF9,91
7Isabella Wiklund -03Västerås FK9,94

    F12 600 M      
1Smilla Gejdeman -03Gillberga-Lista IF2.01,28
2Elsa Eriksson -03Upsala IF2.02,29
3Cecilia Ankarfjord Lundin -03IFK Strängnäs2.05,07
4Izabella Lukic -03Västerås FK2.05,17
5Elin Abrahamsson -03Upsala IF2.13,03

    F12 HÖJD      
1Tilda Karlsson -03Linköpings GIF1,43
2Elsa Jansson -03Upsala IF1,40
3Elvira Jonsson -03Västerås FK1,37
4Isabella Wiklund -03Västerås FK1,37
5Smilla Gejdeman -03Gillberga-Lista IF1,25

    F12 LÄNGD ZON      
1Elsa Eriksson -03Upsala IF4,180,0
2Linn Thorsén -03Västerås FK4,14+1,0
3Elsa Jansson -03Upsala IF4,020,0
4Smilla Gejdeman -03Gillberga-Lista IF3,87+0,7
5Tilda Karlsson -03Linköpings GIF3,82+2,43,81 +1,0
6Cecilia Ankarfjord Lundin -03IFK Strängnäs3,820,0
7Elvira Jonsson -03Västerås FK3,80+0,7
8Elin Abrahamsson -03Upsala IF3,62+1,2
9Isabella Wiklund -03Västerås FK3,500,0
10Carolina Nilsson -03Götlunda IF2,85+2,32,50 0,0

    F12 KULA 2,0      
1Linn Gabrielli Gustafsson -03Råby-Rekarne FIF8,24
2Tilda Karlsson -03Linköpings GIF7,45
3Isabella Wiklund -03Västerås FK7,23
4Linn Thorsén -03Västerås FK5,86
5Carolina Nilsson -03Götlunda IF5,85

    F12 SPJUT 400      
1Linn Gabrielli Gustafsson -03Råby-Rekarne FIF21,12
2Elsa Jansson -03Upsala IF17,15
3Carolina Nilsson -03Götlunda IF13,61

    F11 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö8,90Final
2Emma Karlsson-Svedestam -04Råby-Rekarne FIF9,40Final
3Alva Olsson -04IK Westmannia9,47Final
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,67Final
5Linda Edberg -04Turebergs FK10,05
6Stina Windås -04Götlunda IF10,39

    F11 60 M  HEAT 2  Vind -0,2  
1Desirée Mwepu -04Västerås FK9,23Final
2Irma Kron -04Åsbro GoIF9,66Final
3Ida Östling -04Hellas FK9,94Final
4Alice Åsell -04Västerås FK9,98Final
5Thea Persson -04Götlunda IF10,68
6Stina Jonsson -04IF Skade 10,79

    F11 60 M  FINAL  Vind -0,1  
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö8,84
2Desirée Mwepu -04Västerås FK9,22
3Emma Karlsson-Svedestam -04Råby-Rekarne FIF9,48
4Alva Olsson -04IK Westmannia9,62
5Irma Kron -04Åsbro GoIF9,76
6Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,77
7Alice Åsell -04Västerås FK10,04
8Ida Östling -04Hellas FK10,10

    F11 600 M      
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö2.03,20
2Nova Ohlin -04IK Norrköping FI2.09,88
3Delia Lukic -05Västerås FK2.10,43
4Irma Kron -04Åsbro GoIF2.11,30
5Ida Östling -04Hellas FK2.11,48
6Stina Jonsson -04IF Skade 2.14,44
7Desirée Mwepu -04Västerås FK2.16,17
8Stina Windås -04Götlunda IF2.17,17

    F11 HÖJD      
1Irma Kron -04Åsbro GoIF1,32
2Desirée Mwepu -04Västerås FK1,29
3Nova Ohlin -04IK Norrköping FI1,29
4Emma Karlsson-Svedestam -04Råby-Rekarne FIF1,26
5Alice Åsell -04Västerås FK1,23
6Ida Östling -04Hellas FK1,15
7Stina Jonsson -04IF Skade 1,05

    F11 LÄNGD ZON      
1Desirée Mwepu -04Västerås FK4,23+1,3
2Nike Isaksson -04IFK Lidingö4,09+1,8
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF4,08+1,1
4Emma Karlsson-Svedestam -04Råby-Rekarne FIF3,890,0
5Stina Windås -04Götlunda IF3,80-0,9
6Nova Ohlin -04IK Norrköping FI3,77+1,4
7Irma Kron -04Åsbro GoIF3,750,0
8Linda Edberg -04Turebergs FK3,69+3,13,55 +1,3
9Alva Olsson -04IK Westmannia3,65+2,0
10Ida Östling -04Hellas FK3,640,0
11Alice Åsell -04Västerås FK3,48+2,0
12Stina Jonsson -04IF Skade 3,34+1,7
13Thea Persson -04Götlunda IF3,16-0,6

    F11 KULA 2,0      
1Nova Ohlin -04IK Norrköping FI8,84
2Nike Isaksson -04IFK Lidingö8,44
3Emma Karlsson-Svedestam -04Råby-Rekarne FIF7,92
4Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF7,68
5Stina Jonsson -04IF Skade 7,67
6Desirée Mwepu -04Västerås FK7,32
7Irma Kron -04Åsbro GoIF7,26
8Alice Åsell -04Västerås FK6,91
9Ida Östling -04Hellas FK6,26
10Jessica Sethsson -04IK Sisu5,44
11Linda Edberg -04Turebergs FK4,84

    F11 SPJUT 400      
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö16,56
2Nova Ohlin -04IK Norrköping FI15,18
3Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF14,96
4Stina Jonsson -04IF Skade 13,76
5Ida Östling -04Hellas FK12,61
6Alice Åsell -04Västerås FK11,61
7Wilma Jansson -05Västerås FK11,57
8Jessica Sethsson -04IK Sisu9,59

    F10 60 M  HEAT 1  Vind -0,8  
1Meja Wolwan -05Upsala IF9,39Final
2Maja Forssten -05Upsala IF9,56Final
3Alice Magnell-Millán -05IK Norrköping FI9,83Final
4Lovisa Larsson -05Hellas FK10,27
5Wilma Jansson -05Västerås FK10,89
6Alma Gustafsson -05Södertälje IF11,27

    F10 60 M  HEAT 2  Vind -1,4  
1Sofia Eskilsson -05Österhaninge IF9,38Final
2Lina Ånstad -05Linköpings GIF9,78Final
3Ida Kindbom -05Skeninge IK10,22
4Hanna Andersson -05IK Stål10,38
5Alexandra Forsberg -05Hammarby IF10,58
6Matilda Bergström -05Hellas FK10,76

    F10 60 M  HEAT 3  Vind -0,1  
1Sofia Hasler -05Västerås FK9,19Final
2Agnes Strandman -05Västerås FK9,76Final
3Vilma Djurfeldt -05Upsala IF9,87Final
4Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa10,37
5Filippa Östling -05Hellas FK10,99
6Wilma Wikström -05Skeninge IK11,24

    F10 60 M  FINAL  Vind +1,4  
1Sofia Hasler -05Västerås FK8,95
2Meja Wolwan -05Upsala IF9,05
3Sofia Eskilsson -05Österhaninge IF9,19
4Alice Magnell-Millán -05IK Norrköping FI9,54
5Agnes Strandman -05Västerås FK9,60
6Lina Ånstad -05Linköpings GIF9,63
7Vilma Djurfeldt -05Upsala IF9,64
8Maja Forssten -05Upsala IF9,70

    F10 400 M  HEAT 1    
1Vilma Djurfeldt -05Upsala IF1.18,98
2Matilda Bergström -05Hellas FK1.23,22
3Filippa Östling -05Hellas FK1.25,00
4Alexandra Forsberg -05Hammarby IF1.29,89
5Wilma Wikström -05Skeninge IK1.41,89

    F10 400 M  HEAT 2    
1Sofia Hasler -05Västerås FK1.12,27
2Alice Magnell-Millán -05IK Norrköping FI1.13,45
3Sofia Eskilsson -05Österhaninge IF1.14,13
4Meja Wolwan -05Upsala IF1.15,97
5Agnes Strandman -05Västerås FK1.19,47
6Ida Kindbom -05Skeninge IK1.20,58
7Lina Ånstad -05Linköpings GIF1.24,54

    F10 400 M  SAMLAD LISTA    
1Sofia Hasler -05Västerås FK1.12,27
2Alice Magnell-Millán -05IK Norrköping FI1.13,45
3Sofia Eskilsson -05Österhaninge IF1.14,13
4Meja Wolwan -05Upsala IF1.15,97
5Vilma Djurfeldt -05Upsala IF1.18,98
6Agnes Strandman -05Västerås FK1.19,47
7Ida Kindbom -05Skeninge IK1.20,58
8Matilda Bergström -05Hellas FK1.23,22
9Lina Ånstad -05Linköpings GIF1.24,54
10Filippa Östling -05Hellas FK1.25,00
11Alexandra Forsberg -05Hammarby IF1.29,89
12Wilma Wikström -05Skeninge IK1.41,89

    F10 HÖJD      
1Ida Kindbom -05Skeninge IK1,29
2Hanna Andersson -05IK Stål1,29
3Sofia Hasler -05Västerås FK1,23
4Meja Wolwan -05Upsala IF1,23
5Wilma Wikström -05Skeninge IK1,20
6Vilma Djurfeldt -05Upsala IF1,17
7Sofia Eskilsson -05Österhaninge IF1,14
8Lina Ånstad -05Linköpings GIF1,14
9Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa1,08
10Towa Wåhlander -05IK Westmannia1,05
11Claudia Neuser -05Råby-Rekarne FIF1,05
12Matilda Bergström -05Hellas FK1,05
12Alma Gustafsson -05Södertälje IF1,05
12Wilma Jansson -05Västerås FK1,05
15Lovisa Larsson -05Hellas FK1,05
16Filippa Östling -05Hellas FK1,00

    F10 LÄNGD ZON      
1Sofia Eskilsson -05Österhaninge IF4,090,0
2Sofia Hasler -05Västerås FK4,06+0,1
3Meja Wolwan -05Upsala IF3,85+2,13,84 +2,0
4Maja Forssten -05Upsala IF3,84+1,2
5Vilma Djurfeldt -05Upsala IF3,70+1,1
6Ida Kindbom -05Skeninge IK3,67+2,73,65 +0,7
7Lina Ånstad -05Linköpings GIF3,64+1,3
8Hanna Andersson -05IK Stål3,51+2,53,23 +1,1
9Agnes Strandman -05Västerås FK3,40+0,3
10Lovisa Larsson -05Hellas FK3,39+1,6
11Claudia Neuser -05Råby-Rekarne FIF3,230,0
12Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa2,950,0
13Towa Wåhlander -05IK Westmannia2,910,0
14Emma Söderlund -05IK Westmannia2,590,0
15Wilma Jansson -05Västerås FK2,460,0

    F10 KULA 2,0      
1Sofia Hasler -05Västerås FK7,97
2Hanna Andersson -05IK Stål7,07
3Sofia Eskilsson -05Österhaninge IF6,82
4Meja Wolwan -05Upsala IF6,16
5Ida Kindbom -05Skeninge IK5,88
6Wilma Jansson -05Västerås FK5,82
7Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa5,80
8Alexandra Forsberg -05Hammarby IF5,53
9Maja Forssten -05Upsala IF5,52
10Emma Söderlund -05IK Westmannia5,50
11Linnea Backlund -05Ösmo Nynäs FIK5,44
12Lina Ånstad -05Linköpings GIF5,34
13Lovisa Larsson -05Hellas FK5,08
14Filippa Östling -05Hellas FK4,88
15Matilda Bergström -05Hellas FK4,71

    F10 BOLL      
1Hanna Andersson -05IK Stål25,85
2Ida Kindbom -05Skeninge IK24,66
3Sofia Eskilsson -05Österhaninge IF22,08
4Sofia Hasler -05Västerås FK21,77
5Linnea Backlund -05Ösmo Nynäs FIK21,56
6Lina Ånstad -05Linköpings GIF19,19
7Filippa Östling -05Hellas FK18,98
8Alexandra Forsberg -05Hammarby IF17,53
9Towa Wåhlander -05IK Westmannia16,66
10Maja Forssten -05Upsala IF16,51
11Emma Söderlund -05IK Westmannia14,38
12Wilma Wikström -05Skeninge IK13,82
13Mellanie Neudinger Nellmer -05IF Linnéa13,66
14Alma Gustafsson -05Södertälje IF11,97

    F9 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Ida Chrifi -06Turebergs FK9,70Final
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia9,89Final
3Klara Eriksson -06IK Westmannia10,20Final
4Emma Ericsson -06IK Westmannia10,31Final
5Thyra Lundström -06Kils AIK10,51
6Alva Funquist -06IFK Strängnäs11,30
7Linnéa Bingstrand -06Nyköpings BIS11,99

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -2,4  
1Ayla Hallberg Hossain -06Turebergs FK9,78Final
2Isa Sweström -06Råby-Rekarne FIF10,06Final
3Tyra Öhman -06Sundsvalls FI10,44
4Alva Jobson Orrmo -06Turebergs FK10,75
5Emilia Heldemar -06IK Stål11,12
6Lovisa Söderlund -06Västerås FK11,21

    F9 60 M  HEAT 3  Vind -0,2  
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne9,88Final
2Stina Ekengren -06Bålsta IK10,16Final
3Annie Grindange -06Turebergs FK10,73
4Iselin Kaelsson -06IFK Kristinehamn10,84
5Klara Ström -06Turebergs FK11,05
6Livia Dahlrot -06Nyköpings BIS11,51
7Tyra Niklasson -06IK Westmannia12,99

    F9 60 M  FINAL  Vind -0,1  
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne9,60
2Ayla Hallberg Hossain -06Turebergs FK9,70
3Ida Chrifi -06Turebergs FK9,72
4Johanna Fernberg -06IK Westmannia9,89
5Isa Sweström -06Råby-Rekarne FIF10,05
6Klara Eriksson -06IK Westmannia10,24
7Emma Ericsson -06IK Westmannia10,32
8Stina Ekengren -06Bålsta IK10,34

    F9 400 M  HEAT 1    
1Emilia Heldemar -06IK Stål1.27,20
2Lovisa Söderlund -06Västerås FK1.28,63
3Filippa Nilsson -06Götlunda IF1.28,74
4Annie Grindange -06Turebergs FK1.29,21
5Linnéa Bingstrand -06Nyköpings BIS1.37,84
6Isolde Nilsson -07IK Westmannia1.44,42

    F9 400 M  HEAT 2    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK1.18,27
2Stina Ekengren -06Bålsta IK1.21,17
3Emma Ericsson -06IK Westmannia1.26,77
4Nellie Wikström -07Skeninge IK1.31,87
5Isa Sweström -06Råby-Rekarne FIF1.36,19

    F9 400 M  SAMLAD LISTA    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK1.18,27
2Stina Ekengren -06Bålsta IK1.21,17
3Emma Ericsson -06IK Westmannia1.26,77
4Emilia Heldemar -06IK Stål1.27,20
5Lovisa Söderlund -06Västerås FK1.28,63
6Filippa Nilsson -06Götlunda IF1.28,74
7Annie Grindange -06Turebergs FK1.29,21
8Nellie Wikström -07Skeninge IK1.31,87
9Isa Sweström -06Råby-Rekarne FIF1.36,19
10Linnéa Bingstrand -06Nyköpings BIS1.37,84
11Isolde Nilsson -07IK Westmannia1.44,42

    F9 HÖJD      
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne1,11
2Ayla Hallberg Hossain -06Turebergs FK1,08
3Tyra Öhman -06Sundsvalls FI1,02
4Thyra Lundström -06Kils AIK0,99
5Ida Chrifi -06Turebergs FK0,96
5Iselin Kaelsson -06IFK Kristinehamn0,96
-Alva Jobson Orrmo -06Turebergs FK0,00

    F9 LÄNGD ZON      
1Ebba Johannesson -06IFK Sunne3,66-1,7
2Ayla Hallberg Hossain -06Turebergs FK3,62+0,93.61
3Johanna Fernberg -06IK Westmannia3,62+0,43.46
4Stina Ekengren -06Bålsta IK3,46-1,0
5Ida Chrifi -06Turebergs FK3,25-1,0
6Emma Ericsson -06IK Westmannia3,20-0,2
7Isa Sweström -06Råby-Rekarne FIF3,19-1,0
8Tyra Öhman -06Sundsvalls FI3,18-1,5
9Filippa Nilsson -06Götlunda IF3,15-0,2
10Thyra Lundström -06Kils AIK3,10-0,7
11Emilia Heldemar -06IK Stål3,06+0,1
12Iselin Kaelsson -06IFK Kristinehamn2,94+0,12.94
13Hanna Gabrielli Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF2,94+0,32.85
14Alva Jobson Orrmo -06Turebergs FK2,81-1,6
15Annie Grindange -06Turebergs FK2,80-0,8
16Klara Eriksson -06IK Westmannia2,79-1,7
17Klara Ström -06Turebergs FK2,58-0,6
18Alva Funquist -06IFK Strängnäs2,55-2,4
19Linnéa Bingstrand -06Nyköpings BIS2,39-0,3

    F9 KULA 2,0      
1Ida Chrifi -06Turebergs FK5,70
2Thyra Lundström -06Kils AIK5,43
3Tyra Öhman -06Sundsvalls FI5,37
4Johanna Fernberg -06IK Westmannia5,25
5Hanna Gabrielli Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF5,01
6Livia Dahlrot -06Nyköpings BIS4,95
7Isa Sweström -06Råby-Rekarne FIF4,88
8Klara Ström -06Turebergs FK4,83
9Klara Eriksson -06IK Westmannia4,80
10Iselin Kaelsson -06IFK Kristinehamn4,38
11Alva Jobson Orrmo -06Turebergs FK4,38
12Linnéa Bingstrand -06Nyköpings BIS4,20
13Annie Grindange -06Turebergs FK3,40
14Tyra Niklasson -06IK Westmannia2,95

    F9 BOLL      
1Thyra Lundström -06Kils AIK22,31
2Ida Chrifi -06Turebergs FK19,95
3Tyra Öhman -06Sundsvalls FI19,05
4Ebba Johannesson -06IFK Sunne18,31
5Nellie Ågren -07Hedesunda IF17,36
6Livia Dahlrot -06Nyköpings BIS16,96
7Isolde Nilsson -07IK Westmannia15,70
8Ida Ågren -07Hedesunda IF15,51
9Linnéa Bingstrand -06Nyköpings BIS15,48
10Hanna Gabrielli Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF15,37
11Midea Allard -08Eskilstuna FI14,89
12Emma Ericsson -06IK Westmannia13,06
13Klara Ström -06Turebergs FK12,93
14Iselin Kaelsson -06IFK Kristinehamn12,64
15Alva Jobson Orrmo -06Turebergs FK12,20
16Filippa Nilsson -06Götlunda IF11,60
17Lovisa Söderlund -06Västerås FK11,24
18Ayla Hallberg Hossain -06Turebergs FK10,17
19Emilia Heldemar -06IK Stål9,97

    F8 60 M  HEAT 1  Vind -0,1  
1Isolde Nilsson -07IK Westmannia9,90Final
2Matilda Borg -07Österhaninge IF9,98Final
3Filippa Hanikat -07Österhaninge IF10,53Final
4Caitlyn Stömne -07Valbo AIF10,80Final
5Venla Engström -07Turebergs FK11,49
6Amilia Moverare -07Österhaninge IF11,90
7Lillie Kron -07Åsbro GoIF12,28

    F8 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Nelly Bergstrand -07IK Stål10,34Final
2Nova Raitis -07Hanvikens SK10,46Final
3Moa Kindbom -07Skeninge IK10,61Final
4Tove Eskilsson -07Österhaninge IF10,68Final
5Nellie Wikström -07Skeninge IK10,81
6Miriam Moverare -07Österhaninge IF10,87
7Ida Ågren -07Hedesunda IF11,16
8Nellie Ågren -07Hedesunda IF11,58

    F8 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Isolde Nilsson -07IK Westmannia9,94
2Matilda Borg -07Österhaninge IF9,95
3Nova Raitis -07Hanvikens SK10,46
4Filippa Hanikat -07Österhaninge IF10,47
5Moa Kindbom -07Skeninge IK10,58
6Nelly Bergstrand -07IK Stål10,59
7Tove Eskilsson -07Österhaninge IF10,91
8Caitlyn Stömne -07Valbo AIF10,95

    F8 200 M  HEAT 1  Vind +1,7  
1Nova Raitis -07Hanvikens SK37,58
2Filippa Hanikat -07Österhaninge IF37,63
3Isolde Nilsson -07IK Westmannia37,73
4Caitlyn Stömne -07Valbo AIF40,21
5Miriam Moverare -07Österhaninge IF40,63
6Amilia Moverare -07Österhaninge IF42,70
7Lillie Kron -07Åsbro GoIF42,74

    F8 200 M  HEAT 2  Vind +0,5  
1Matilda Borg -07Österhaninge IF34,73
2Moa Kindbom -07Skeninge IK36,70
3Nelly Bergstrand -07IK Stål38,22
4Vera Skingård -07Västerås FK38,72
5Nellie Wikström -07Skeninge IK40,41
6Nellie Ågren -07Hedesunda IF41,66
7Venla Engström -07Turebergs FK45,04

    F8 200 M  SAMLAD LISTA    
1Matilda Borg -07Österhaninge IF34,73
2Moa Kindbom -07Skeninge IK36,70
3Nova Raitis -07Hanvikens SK37,58
4Filippa Hanikat -07Österhaninge IF37,63
5Isolde Nilsson -07IK Westmannia37,73
6Nelly Bergstrand -07IK Stål38,22
7Vera Skingård -07Västerås FK38,72
8Caitlyn Stömne -07Valbo AIF40,21
9Nellie Wikström -07Skeninge IK40,41
10Miriam Moverare -07Österhaninge IF40,63
11Nellie Ågren -07Hedesunda IF41,66
12Amilia Moverare -07Österhaninge IF42,70
13Lillie Kron -07Åsbro GoIF42,74
14Venla Engström -07Turebergs FK45,04

    F8 HÖJD      
1Nellie Wikström -07Skeninge IK1,15
2Caitlyn Stömne -07Valbo AIF1,10
3Nova Raitis -07Hanvikens SK1,10
4Moa Kindbom -07Skeninge IK1,10
5Filippa Hanikat -07Österhaninge IF1,07
6Vera Skingård -07Västerås FK1,04
7Nelly Bergstrand -07IK Stål0,95
8Nellie Ågren -07Hedesunda IF0,95
9Tove Eskilsson -07Österhaninge IF0,90
10Matilda Borg -07Österhaninge IF0,90
11Miriam Moverare -07Österhaninge IF0,85
12Ida Ågren -07Hedesunda IF0,80
-Amilia Moverare -07Österhaninge IF0,00

    F8 LÄNGD ZON      
1Matilda Borg -07Österhaninge IF3,36-0,33.32
2Moa Kindbom -07Skeninge IK3,36+0,23.25
3Filippa Hanikat -07Österhaninge IF3,26+0,9
4Nelly Bergstrand -07IK Stål3,22-2,6
5Nellie Wikström -07Skeninge IK3,07-0,4
6Tove Eskilsson -07Österhaninge IF3,00+0,8
7Ida Ågren -07Hedesunda IF2,99-1,1
8Caitlyn Stömne -07Valbo AIF2,92+1,6
9Vera Skingård -07Västerås FK2,86-2,6
10Miriam Moverare -07Österhaninge IF2,84-1,7
11Nova Raitis -07Hanvikens SK2,72-1,2
12Lillie Kron -07Åsbro GoIF2,65-1,3
13Nellie Ågren -07Hedesunda IF2,55+2,12,24 -1,8
14Amilia Moverare -07Österhaninge IF2,36-0,2
-Isolde Nilsson -07IK Westmannia0,00

    F8 KULA 2,0      
1Nellie Wikström -07Skeninge IK5,03
2Tove Eskilsson -07Österhaninge IF4,83
3Nova Raitis -07Hanvikens SK4,62
4Caitlyn Stömne -07Valbo AIF4,54
5Matilda Borg -07Österhaninge IF4,33
6Lillie Kron -07Åsbro GoIF4,26
7Miriam Moverare -07Österhaninge IF4,15
8Moa Kindbom -07Skeninge IK3,93
9Filippa Hanikat -07Österhaninge IF3,76
10Nellie Ågren -07Hedesunda IF3,74
11Ida Ågren -07Hedesunda IF3,70
12Amilia Moverare -07Österhaninge IF3,19

    F7 60 M  HEAT 1  Vind -1,0  
1Oliva Backlund -08Ösmo Nynäs FIK11,12Final
2Ebba Dahlström -08Täby IS11,59Final
3Alba Magnell-Millán -08GoIF Tjalve11,75Final
4Evelina Wallén -08Götlunda IF12,26Final
5Thea Nyman -08IFK Gnesta12,36
6Alexandra Fernberg -08IK Westmannia13,30
7Emma Wangenborn -09Eskilstuna FI14,25

    F7 60 M  HEAT 2  Vind -0,3  
1Louisa Chrifi -08Turebergs FK11,12Final
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF11,22Final
3Midea Allard -08Eskilstuna FI11,43Final
4Tilde Strandman -08Västerås FK11,63Final
5Maja Ström -09Turebergs FK12,41
6Hedda Hed -09Eskilstuna FI12,67

    F7 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Oliva Backlund -08Ösmo Nynäs FIK10,98
2Louisa Chrifi -08Turebergs FK11,13
3Ebba Dahlström -08Täby IS11,17
4Frida Arenvang -08Wedevågs IF11,43
5Midea Allard -08Eskilstuna FI11,65
6Alba Magnell-Millán -08GoIF Tjalve11,86
7Tilde Strandman -08Västerås FK12,06
8Evelina Wallén -08Götlunda IF12,38

    F7 200 M    Vind +1,8  
1Frida Arenvang -08Wedevågs IF39,47
2Midea Allard -08Eskilstuna FI41,05
3Tilde Strandman -08Västerås FK42,21
4Oliva Backlund -08Ösmo Nynäs FIK43,38
5Louisa Chrifi -08Turebergs FK43,68
6Alba Magnell-Millán -08GoIF Tjalve44,01
7Hedda Hed -09Eskilstuna FI48,84
8Maja Ström -09Turebergs FK49,25
9Emma Wangenborn -09Eskilstuna FI53,29

    F7 HÖJD      
1Oliva Backlund -08Ösmo Nynäs FIK1,00
2Midea Allard -08Eskilstuna FI0,97
3Hedda Hed -09Eskilstuna FI0,76

    F7 LÄNGD ZON      
1Oliva Backlund -08Ösmo Nynäs FIK2,84+0,72.80
2Midea Allard -08Eskilstuna FI2,84+0,92.76
3Alba Magnell-Millán -08GoIF Tjalve2,66-0,7
4Thea Nyman -08IFK Gnesta2,50+0,7
5Tilde Strandman -08Västerås FK2,43+0,8
6Alexandra Fernberg -08IK Westmannia2,42+0,1
7Ebba Dahlström -08Täby IS2,34+1,9
8Evelina Wallén -08Götlunda IF2,27+0,1
9Hedda Hed -09Eskilstuna FI2,13-0,2
10Maja Ström -09Turebergs FK2,00+1,0
11Emma Wangenborn -09Eskilstuna FI1,47+1,1

    F7 KULA 2,0      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI4,67
2Oliva Backlund -08Ösmo Nynäs FIK3,56
3Ebba Dahlström -08Täby IS3,19
4Frida Arenvang -08Wedevågs IF3,18
5Louisa Chrifi -08Turebergs FK2,62
6Hedda Hed -09Eskilstuna FI2,45
7Maja Ström -09Turebergs FK2,42
8Emma Wangenborn -09Eskilstuna FI2,05

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram