Resultat Eskilstuna Mini Games 2/7 2016

   Eskilstuna Friidrott arrangerade på Ekängen
 
    P12 60 M      
1Daniel Ström -04Kungsängens FK9,15
2Winston Marklund -04Hammarby IF9,26

    P12 600 M      
1Ludvig Jaasund -04Västerås FK1.49,51
2Winston Marklund -04Hammarby IF2.02,07
3Kenan Kuru -04Tullinge-Tumba FF2.07,02

    P12 HÖJD      
1Ludvig Jaasund -04Västerås FK1,51
2Daniel Ström -04Kungsängens FK1,34
3Vincent Siwek -04IFK Gnesta1,34
4Lukas Setthamar -04Västerås FK1,31
5Winston Marklund -04Hammarby IF1,16

    P12 LÄNGD ZON      
1Ludvig Jaasund -04Västerås FK4,37
2Vincent Siwek -04IFK Gnesta3,95
3Winston Marklund -04Hammarby IF3,60
4Kenan Kuru -04Tullinge-Tumba FF3,39

    P12 KULA 3,0      
1Ludvig Jaasund -04Västerås FK8,31
2Lukas Setthamar -04Västerås FK7,36
3Daniel Ström -04Kungsängens FK7,03

    P12 SPJUT 400      
1Vincent Siwek -04IFK Gnesta23,05
2Ludvig Jaasund -04Västerås FK20,74
3Lukas Setthamar -04Västerås FK20,24
4Kenan Kuru -04Tullinge-Tumba FF18,54
5Winston Marklund -04Hammarby IF12,23

    P11 60 M      
1William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF9,03
2Adrian Siwek -05IFK Gnesta9,15
3Viktor Rahm -05Västerås FK9,18
4William Klacksell -05Råby-Rekarne FIF9,36
5Leon Hed -05Eskilstuna FI9,72
6Mattias Leek -05Kungsängens FK9,89

    P11 600 M      
1Viktor Rahm -05Västerås FK1.59,44
2Milian Hentschke -05Tullinge-Tumba FF2.01,90

    P11 HÖJD      
1Mikola Ahlgren -05Västerås FK1,31
2Leon Hed -05Eskilstuna FI1,28
3Milian Hentschke -05Tullinge-Tumba FF1,13

    P11 LÄNGD ZON      
1Viktor Rahm -05Västerås FK4,33
2William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF4,08
3Mikola Ahlgren -05Västerås FK3,94
4Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF3,92
5Hannes Jantunen -05Råby-Rekarne FIF3,91
6Milian Hentschke -05Tullinge-Tumba FF3,70
7Leon Hed -05Eskilstuna FI3,62
8Mattias Leek -05Kungsängens FK3,57
9William Klacksell -05Råby-Rekarne FIF3,40
10Robin Ringström -05KFUM Örebro3,25

    P11 KULA 2,0      
1Robin Ringström -05KFUM Örebro9,78
2Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF8,84
3Adrian Siwek -05IFK Gnesta7,95
4Mikola Ahlgren -05Västerås FK7,90
5Mattias Leek -05Kungsängens FK5,79

    P11 SPJUT 400      
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF24,54
2Mikola Ahlgren -05Västerås FK23,72
3Robin Ringström -05KFUM Örebro22,20
4William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF21,49
5Hannes Jantunen -05Råby-Rekarne FIF19,52
6Daniel Gustafsson -05Tullinge-Tumba FF18,79
7Daniel Opdahl -06Turebergs FK17,97
8Adrian Siwek -05IFK Gnesta17,13
9Viktor Rahm -05Västerås FK16,74
10Alfred Larssson -05Råby-Rekarne FIF15,69
11Leon Hed -05Eskilstuna FI14,67
12William Klacksell -05Råby-Rekarne FIF9,49

    P10 60 M  HEAT 1    
1Adam Hesselvall -06Södertälje IF9,38Final
2John Bäck -06Turebergs FK9,43Final
3Edvin Sidvall -06Täby IS9,44Final
4Max Holm -06Råby-Rekarne FIF10,16Final

    P10 60 M  HEAT 2    
1Elias Dahlström -06Täby IS9,36Final
2Max Moberger -06Eskilstuna FI9,68Final
3Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF9,89Final
4Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK10,42Final
5Jakob Bergström -06Turebergs FK10,56

    P10 60 M  FINAL    
1Elias Dahlström -06Täby IS9,13
2Adam Hesselvall -06Södertälje IF9,14
3John Bäck -06Turebergs FK9,26
4Edvin Sidvall -06Täby IS9,36
5Max Moberger -06Eskilstuna FI9,73
6Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF9,95
7Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK10,12
-Max Holm -06Råby-Rekarne FIFDNS

    P10 400 M      
1Oliver Hegbart -06IFK Lidingö1.06,54
2Elias Dahlström -06Täby IS1.10,21
3John Bäck -06Turebergs FK1.11,05
4Jakob Bergström -06Turebergs FK1.27,80
5Max Moberger -06Eskilstuna FI1.28,22

    P10 HÖJD      
1Adam Hesselvall -06Södertälje IF1,30
2Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK1,25
3John Bäck -06Turebergs FK1,22
4Elias Dahlström -06Täby IS1,22
5Edvin Sidvall -06Täby IS1,22
6Oscar Setthammar -06Västerås FK1,16
7Harry Green -06Västerås FK1,00
8Jakob Bergström -06Turebergs FK0,95

    P10 LÄNGD ZON      
1Adam Hesselvall -06Södertälje IF4,51
2John Bäck -06Turebergs FK4,36
3Elias Dahlström -06Täby IS4,28
4Edvin Sidvall -06Täby IS4,14
5Oscar Setthammar -06Västerås FK4,04
6Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF3,89
7Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK3,72
8Max Holm -06Råby-Rekarne FIF3,40
9Jakob Bergström -06Turebergs FK3,35
10Daniel Opdahl -06Turebergs FK3,26

    P10 KULA 2,0      
1Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF8,17
2Elias Dahlström -06Täby IS7,70
3Adam Hesselvall -06Södertälje IF7,58
4Oscar Setthammar -06Västerås FK7,32
5Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK6,78
6Edvin Sidvall -06Täby IS5,91
7Harry Green -06Västerås FK5,89
8Jakob Bergström -06Turebergs FK5,29

    P10 BOLL      
1Max Moberger -06Eskilstuna FI30,84
2Daniel Opdahl -06Turebergs FK30,29
3Adam Hesselvall -06Södertälje IF27,57
4Elias Dahlström -06Täby IS27,54
5Alex Henoc -06Eskilstuna FI26,66
6Harry Green -06Västerås FK25,33
7Edwin Jokinen -06Eskilstuna FI24,25
8Edvin Sidvall -06Täby IS21,56
9Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK21,23
10Jakob Bergström -06Turebergs FK17,95

    P9 60 M  HEAT 1    
1Isak Aren -07Eskilstuna FI9,71Final
2Simon Lindström -07Duvbo IK9,71Final
3Alexander Sand -07IFK Tumba10,20Final
4Max Wiman -07Bålsta IK10,92Final
5Elmer Jokinen -07Eskilstuna FI11,00Final
6Tor Vilmar -07Boo IF11,52

    P9 60 M  HEAT 2    
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK9,43Final
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,84Final
3Erik Sethsson -07IK Sisu10,04Final
4Isak Grönlund Lundberg -07Bålsta IK11,18
5Gustav Karlen -07Västerås FK11,28
6Robin Frenne -07Eskilstuna FI12,01

    P9 60 M  FINAL    
1Theodor Yngström -07Mälarö SOK9,26
2Simon Lindström -07Duvbo IK9,57
3Isak Aren -07Eskilstuna FI9,65
4Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,73
5Erik Sethsson -07IK Sisu9,96
6Alexander Sand -07IFK Tumba10,31
7Elmer Jokinen -07Eskilstuna FI10,76
8Max Wiman -07Bålsta IK10,81

    P9 400 M      
1Erik Sethsson -07IK Sisu1.18,74
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta1.20,65
3Simon Lindström -07Duvbo IK1.23,29
4Isak Grönlund Lundberg -07Bålsta IK1.34,72
5Martin Bergström -08Turebergs FK1.37,27
6Max Wiman -07Bålsta IK1.37,55
7Robin Frenne -07Eskilstuna FI1.39,16

    P9 HÖJD      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta1,30
2Isak Aren -07Eskilstuna FI1,24
3Erik Sethsson -07IK Sisu1,12
4Theodor Yngström -07Mälarö SOK1,12
5Tor Vilmar -07Boo IF1,06
6Simon Lindström -07Duvbo IK1,03
7Isak Grönlund Lundberg -07Bålsta IK0,95
8Max Wiman -07Bålsta IK0,90

    P9 LÄNGD ZON      
1Isak Aren -07Eskilstuna FI3,98
2Theodor Yngström -07Mälarö SOK3,85
3Kevin Sjöström -07IFK Märsta3,81
4Simon Lindström -07Duvbo IK3,76
5Erik Sethsson -07IK Sisu3,54
6Alexander Sand -07IFK Tumba3,28
7Max Wiman -07Bålsta IK3,01
8Gustav Karlen -07Västerås FK3,01
9Isak Grönlund Lundberg -07Bålsta IK2,48

    P9 KULA 2,0      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta8,49
2Tor Vilmar -07Boo IF8,38
3Theodor Yngström -07Mälarö SOK6,40
4Simon Lindström -07Duvbo IK6,22
5Isak Grönlund Lundberg -07Bålsta IK5,33
6Erik Sethsson -07IK Sisu5,23
7Gustav Karlen -07Västerås FK5,22
8Max Wiman -07Bålsta IK4,96
9Alexander Sand -07IFK Tumba4,14

    P9 BOLL      
1Tor Vilmar -07Boo IF28,64
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta27,10
3Theodor Yngström -07Mälarö SOK24,70
4Simon Lindström -07Duvbo IK23,19
5Isak Grönlund Lundberg -07Bålsta IK22,38
6Gustav Yngström -09Mälarö SOK18,22
7Albin Opdahl -09Turebergs FK17,85
8Joel Bäck -08Turebergs FK17,56
9Max Wiman -07Bålsta IK16,25

    P8 60 M  HEAT 1    
1Mille Jönsson Boström -08Östhammar FI9,96Final
2Ethan Lindström -08Västerås FK10,19Final
3Joakim Leek -08Kungsängens FK11,07Final
4Loke Söderberg -08IK Westmannia12,25Final

    P8 60 M  HEAT 2    
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro10,32Final
2Martin Bergström -08Turebergs FK10,91Final
3Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF11,13Final
4Joel Bäck -08Turebergs FK11,41Final
5Loki Gavin -08Bålsta IK12,74

    P8 60 M  FINAL    
1Mille Jönsson Boström -08Östhammar FI9,93
2Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro10,07
3Ethan Lindström -08Västerås FK10,28
4Martin Bergström -08Turebergs FK10,72
5Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF11,28
6Joakim Leek -08Kungsängens FK11,30
7Joel Bäck -08Turebergs FK11,50
-Loke Söderberg -08IK WestmanniaDNS

    P8 200 M      
1Mille Jönsson Boström -08Östhammar FI36,25
2Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro37,83
3Martin Bergström -08Turebergs FK37,86
4Olle Ekengren -08Bålsta IK39,72
5Loki Gavin -08Bålsta IK39,88
6Ethan Lindström -08Västerås FK44,35
7Joel Bäck -08Turebergs FK49,35

    P8 HÖJD      
1Mille Jönsson Boström -08Östhammar FI1,09
2Olle Ekengren -08Bålsta IK1,06
3Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF0,95
4Emil Karlsson -08Västerås FK0,95
5Karl Setthammar -08Västerås FK0,90

    P8 LÄNGD ZON      
1Mille Jönsson Boström -08Östhammar FI3,453.45
2Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro3,453.34
3Ethan Lindström -08Västerås FK3,26
4Martin Bergström -08Turebergs FK3,18
5Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF3,16
6Karl Setthammar -08Västerås FK2,99
7Emil Karlsson -08Västerås FK2,98
8Joel Bäck -08Turebergs FK2,97
9Joakim Leek -08Kungsängens FK2,97
10Loki Gavin -08Bålsta IK2,55
11Loke Söderberg -08IK Westmannia2,26

    P8 KULA 2,0      
1Karl Setthammar -08Västerås FK6,72
2Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro6,48
3Emil Karlsson -08Västerås FK5,94
4Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF5,58
5Mille Jönsson Boström -08Östhammar FI5,47
6Joel Bäck -08Turebergs FK4,70
7Joakim Leek -08Kungsängens FK4,46
8Martin Bergström -08Turebergs FK4,45
9Loki Gavin -08Bålsta IK3,10

    P7 60 M  HEAT 1    
1Jonatan Borg -09Österhaninge IF10,20Final
2Carl Grindange -09Turebergs FK10,25Final
3Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF11,33Final
4Amadeus Lundell -09Upsala IF11,65Final
5Hector Llambro -09IFK Märsta12,68

    P7 60 M  HEAT 2    
1William Daun -09Katrineholms SK10,36Final
2Gustav Yngström -09Mälarö SOK10,42Final
3Albin Opdahl -09Turebergs FK11,72Final
4William Frenne -09Eskilstuna FI12,59Final
5Leon Lundborg -09Katrineholms SK12,68

    P7 60 M  FINAL    
1Jonatan Borg -09Österhaninge IF10,06
2William Daun -09Katrineholms SK10,14
3Gustav Yngström -09Mälarö SOK10,23
4Carl Grindange -09Turebergs FK10,30
5Amadeus Lundell -09Upsala IF11,63
6Albin Opdahl -09Turebergs FK11,71
7Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF11,72
8William Frenne -09Eskilstuna FI13,01

    P7 200 M      
1William Daun -09Katrineholms SK35,14
2Jonatan Borg -09Österhaninge IF36,13
3Gustav Yngström -09Mälarö SOK36,26
4Carl Grindange -09Turebergs FK39,69
5Amadeus Lundell -09Upsala IF41,25
6Albin Opdahl -09Turebergs FK42,55
7Leon Lundborg -09Katrineholms SK43,86

    P7 HÖJD      
1Carl Grindange -09Turebergs FK1,01
2Amadeus Lundell -09Upsala IF0,90
3Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF0,85
4Jonatan Borg -09Österhaninge IF0,80
5Leon Lundborg -09Katrineholms SK0,75

    P7 LÄNGD ZON      
1Gustav Yngström -09Mälarö SOK3,70
2Jonatan Borg -09Österhaninge IF3,26
3Carl Grindange -09Turebergs FK3,09
4William Daun -09Katrineholms SK2,90
5Amadeus Lundell -09Upsala IF2,69
6Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF2,56
7William Frenne -09Eskilstuna FI2,43
8Albin Opdahl -09Turebergs FK2,38
9Leon Lundborg -09Katrineholms SK2,20
10Hector Llambro -09IFK Märsta2,16

    P7 KULA 2,0      
1Gustav Yngström -09Mälarö SOK4,79
2Amadeus Lundell -09Upsala IF4,48
3Jonatan Borg -09Österhaninge IF3,76
4Carl Grindange -09Turebergs FK3,66
5Albin Opdahl -09Turebergs FK3,56
6Leon Lundborg -09Katrineholms SK3,42
7William Daun -09Katrineholms SK2,78

    F12 60 M      
1Matty Colley -04Eskilstuna FI8,64
2Signe Blom -04Trosa-Vagnhärad SK8,83
3Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne8,99
4Irma Marklund -04Råby-Rekarne FIF9,06
5Moa Gustafsson -04Råby-Rekarne FIF9,28
6Alicia Larsten -04IFK Lidingö9,71
7Hanna Bertilsson -04Ärla IF9,74
8Jessica Sethsson -04IK Sisu10,09

    F12 600 M      
1Alva Hermansson -04Stora Tuna FIK1.49,86
2Alicia Larsten -04IFK Lidingö1.53,94

    F12 HÖJD      
1Maya Thompson -04Vallentuna FK1,40
2Irma Marklund -04Råby-Rekarne FIF1,37
3Emma Karlsson-Svedstam -04Råby-Rekarne FIF1,37

    F12 LÄNGD ZON      
1Signe Blom -04Trosa-Vagnhärad SK4,72
2Matty Colley -04Eskilstuna FI4,68
3Irma Marklund -04Råby-Rekarne FIF4,30
4Emma Karlsson-Svedstam -04Råby-Rekarne FIF4,26
5Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne4,24
6Moa Gustafsson -04Råby-Rekarne FIF4,10
7Alicia Larsten -04IFK Lidingö3,93
8Hanna Bertilsson -04Ärla IF3,96
9Alde Johansson -04IK Stål3,99

    F12 KULA 2,0      
1Emma Karlsson-Svedstam -04Råby-Rekarne FIF9,30
2Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne8,55
3Hanna Bertilsson -04Ärla IF8,007.82
4Irma Marklund -04Råby-Rekarne FIF8,007.67
5Maya Thompson -04Vallentuna FK7,95
6Alde Johansson -04IK Stål7,43

    F12 SPJUT 400      
1Maya Thompson -04Vallentuna FK20,21
2Jessica Sethsson -04IK Sisu19,55
3Emma Karlsson-Svedstam -04Råby-Rekarne FIF18,86
4Alde Johansson -04IK Stål18,68
5Bea Vold Johannesson -04IFK Sunne15,98
6Moa Gustafsson -04Råby-Rekarne FIF15,25

    F11 60 M  HEAT 1    
1Amanda Jerner -05IFK Lidingö9,37Final
2Alvah Lindh -05Hammarby IF9,82Final
3Cornelia Larsten -05IFK Lidingö9,85Final
4Claudia Neuser -05Råby-Rekarne FIF9,96Final
5Wilma Jansson -05Västerås FK9,97Final
6Sara Pring -05Tullinge-Tumba FF11,01
7Emilia Bergman -05Tullinge-Tumba FF11,40

    F11 60 M  HEAT 2    
1Isabelle Malmborg -05Hässelby SK9,48Final
2Ida Malmborg -05Hässelby SK9,64Final
3Norah Lindh -05Hammarby IF9,66Final
4Meilina Lidström -05Turebergs FK9,98
5Lovisa Larsson -05Hellas FK10,06
6Irene Dahl -05Tullinge-Tumba FF10,16
7Matilda Bergström -05Hellas FK10,21
8Mollie Gavin -05Bålsta IK10,26

    F11 60 M  FINAL    
1Amanda Jerner -05IFK Lidingö9,31
2Isabelle Malmborg -05Hässelby SK9,51
3Norah Lindh -05Hammarby IF9,56
4Ida Malmborg -05Hässelby SK9,82
5Wilma Jansson -05Västerås FK9,95
6Alvah Lindh -05Hammarby IF9,95
7Claudia Neuser -05Råby-Rekarne FIF9,95
8Cornelia Larsten -05IFK Lidingö9,97

    F11 600 M      
1Cornelia Larsten -05IFK Lidingö1.57,26
2Amanda Jerner -05IFK Lidingö2.00,96
3Norah Lindh -05Hammarby IF2.03,54
4Alvah Lindh -05Hammarby IF2.05,35
5Ida Malmborg -05Hässelby SK2.11,54
6Mollie Gavin -05Bålsta IK2.16,61
7Olivia Faskunger -05Tullinge-Tumba FF2.17,58
8Sara Pring -05Tullinge-Tumba FF2.25,97
9Isabelle Malmborg -05Hässelby SK2.34,10

    F11 HÖJD      
1Alvah Lindh -05Hammarby IF1,34
2Norah Lindh -05Hammarby IF1,31
3Cornelia Larsten -05IFK Lidingö1,28
4Mollie Gavin -05Bålsta IK1,16
5Tova Wåhlander -05IK Westmannia1,13
6Matilda Bergström -05Hellas FK1,13
7Emilia Bergman -05Tullinge-Tumba FF1,10

    F11 LÄNGD ZON      
1Norah Lindh -05Hammarby IF4,19
2Alvah Lindh -05Hammarby IF4,104.05
3Amanda Jerner -05IFK Lidingö4,104.03
4Cornelia Larsten -05IFK Lidingö3,95
5Meilina Lidström -05Turebergs FK3,68
6Irene Dahl -05Tullinge-Tumba FF3,67
7Claudia Neuser -05Råby-Rekarne FIF3,66
8Lovisa Larsson -05Hellas FK3,54
9Mollie Gavin -05Bålsta IK3,48
10Matilda Bergström -05Hellas FK3,44
11Isabelle Malmborg -05Hässelby SK3,41
12Ida Malmborg -05Hässelby SK3,32

    F11 KULA 2,0      
1Norah Lindh -05Hammarby IF8,59
2Alvah Lindh -05Hammarby IF7,37
3Wilma Jansson -05Västerås FK6,61
4Tova Wåhlander -05IK Westmannia6,135.90
5Mollie Gavin -05Bålsta IK6,135.22
6Meilina Lidström -05Turebergs FK5,93
7Olivia Faskunger -05Tullinge-Tumba FF4,88

    F11 SPJUT 400      
1Norah Lindh -05Hammarby IF21,45
2Alvah Lindh -05Hammarby IF19,23
3Tova Wåhlander -05IK Westmannia15,53
4Wilma Jansson -05Västerås FK14,56
5Midea Allard -08Eskilstuna FI14,00
6Mollie Gavin -05Bålsta IK12,95
7Matilda Bergström -05Hellas FK12,76
8Lovisa Larsson -05Hellas FK11,08
9Irene Dahl -05Tullinge-Tumba FF9,67

    F10 60 M  HEAT 1    
1Ellen Forsell -06IFK Tumba9,43Final
2Alva Back -06Turebergs FK9,90Final
3Linnea Hentschke -06Tullinge-Tumba FF9,82Final
4Ella Axelson -06Danderyds SK9,68Final
5Annie Grindange -06Turebergs FK10,26Final
6Ida Ström -06Kungsängens FK10,79

    F10 60 M  HEAT 2    
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne9,12Final
2Elsa Kagevik -06Turebergs FK9,54Final
3Line Strand -06IFK Tumba9,72Final
4Alma Nyström -06Katrineholms SK10,37
5Emilia Heldemar -06IK Stål10,72

    F10 60 M  FINAL    
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne8,84
2Ellen Forsell -06IFK Tumba9,33
3Ella Axelson -06Danderyds SK9,38
4Elsa Kagevik -06Turebergs FK9,43
5Line Strand -06IFK Tumba9,62
6Alva Back -06Turebergs FK9,71
7Linnea Hentschke -06Tullinge-Tumba FF9,77
8Annie Grindange -06Turebergs FK9,97

    F10 400 M      
1Ella Axelson -06Danderyds SK1.12,36
2Stina Ekengren -06Bålsta IK1.15,92
3Alva Back -06Turebergs FK1.17,28
4Elsa Kagevik -06Turebergs FK1.18,13
5Linnea Hentschke -06Tullinge-Tumba FF1.20,31
6Alma Nyström -06Katrineholms SK1.21,23
7Emilia Heldemar -06IK Stål1.27,00

    F10 HÖJD      
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne1,30
2Stina Ekengren -06Bålsta IK1,16
3Alva Back -06Turebergs FK1,13
4Ellen Forsell -06IFK Tumba1,13
5Annie Grindange -06Turebergs FK1,10
6Emilia Heldemar -06IK Stål1,10
7Elsa Kagevik -06Turebergs FK1,10

    F10 LÄNGD ZON      
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne4,33
2Ellen Forsell -06IFK Tumba4,12
3Johanna Fernberg -06IK Westmannia4,01
4Ella Axelson -06Danderyds SK3,84
5Alva Back -06Turebergs FK3,80
6Line Strand -06IFK Tumba3,74
7Stina Ekengren -06Bålsta IK3,55
8Linnea Hentschke -06Tullinge-Tumba FF3,42
9Ida Ström -06Kungsängens FK3,30
10Elsa Kagevik -06Turebergs FK3,22
11Alma Nyström -06Katrineholms SK3,19
12Emilia Heldemar -06IK Stål3,08

    F10 KULA 2,0      
1Ellen Forsell -06IFK Tumba7,00
2Johanna Fernberg -06IK Westmannia6,72
3Line Strand -06IFK Tumba6,52
4Elsa Kagevik -06Turebergs FK5,35
5Alva Back -06Turebergs FK4,65

    F10 BOLL      
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne23,92
2Line Strand -06IFK Tumba23,73
3Alva Back -06Turebergs FK23,39
4Johanna Fernberg -06IK Westmannia17,57
5Emilia Heldemar -06IK Stål15,90

    F9 60 M  HEAT 1    
1Matilda Borg -07Österhaninge IF9,38Final
2Nora Johansson -07IK Stål9,93Final
3Evelina Lång -07Bålsta IK11,52Final
4Tuva Westlund -07Katrineholms SK12,16

    F9 60 M  HEAT 2    
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF9,30Final
2Tilde Seger -07Katrineholms SK9,35Final
3Nelly Bergstrand -07IK Stål10,05Final
4Engla Plantin-Pontén -07Katrineholms SK10,57Final
5Elin Westergren -07Mälarö SOK10,88Final

    F9 60 M  FINAL    
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF9,03
2Tilde Seger -07Katrineholms SK9,11
3Matilda Borg -07Österhaninge IF9,17
4Nora Johansson -07IK Stål9,76
5Nelly Bergstrand -07IK Stål10,09
6Engla Plantin-Pontén -07Katrineholms SK10,52
7Elin Westergren -07Mälarö SOK11,00
8Evelina Lång -07Bålsta IK11,42

    F9 400 M      
1Matilda Borg -07Österhaninge IF1.17,94
2Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF1.19,26
3Tilde Seger -07Katrineholms SK1.22,93
4Ebba Dahlström -08Täby IS1.25,74
5Frida Arenvang -08Wedevågs IF1.27,95
6Midea Allard -08Eskilstuna FI1.28,22
7Engla Plantin-Pontén -07Katrineholms SK1.31,06
8Evelina Lång -07Bålsta IK1.33,87
9Elin Westergren -07Mälarö SOK1.37,52

    F9 HÖJD      
1Nelly Bergstrand -07IK Stål1,21
2Tilde Seger -07Katrineholms SK1,21
3Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF1,18
4Engla Plantin-Pontén -07Katrineholms SK1,12
5Matilda Borg -07Österhaninge IF1,09
6Hilma Sevelin -07Katrineholms SK1,06
7Elin Westergren -07Mälarö SOK1,00
8Evelina Lång -07Bålsta IK0,95

    F9 LÄNGD ZON      
1Tilde Seger -07Katrineholms SK4,07
2Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF3,68
3Matilda Borg -07Österhaninge IF3,65
4Nora Johansson -07IK Stål3,51
5Engla Plantin-Pontén -07Katrineholms SK3,25
6Nelly Bergstrand -07IK Stål3,21
7Elin Westergren -07Mälarö SOK3,11
8Evelina Lång -07Bålsta IK3,04
9Hilma Sevelin -07Katrineholms SK2,90
10Amanda Persson -07SLK Oxelösund2,48
11Tuva Westlund -07Katrineholms SK2,05

    F9 KULA 2,0      
1Tilde Seger -07Katrineholms SK5,64
2Nora Johansson -07IK Stål5,56
3Matilda Borg -07Österhaninge IF4,92
4Elin Westergren -07Mälarö SOK4,47
5Hilma Sevelin -07Katrineholms SK4,10
6Evelina Lång -07Bålsta IK4,02
7Engla Plantin-Pontén -07Katrineholms SK3,92
8Amanda Persson -07SLK Oxelösund3,67
9Tuva Westlund -07Katrineholms SK2,74

    F9 BOLL      
1Matilda Borg -07Österhaninge IF18,56
2Tilde Seger -07Katrineholms SK18,01
3Midea Allard -08Eskilstuna FI17,68
4Josefin Llambro -08IFK Märsta15,42
5Nelly Bergstrand -07IK Stål14,89
6Elin Westergren -07Mälarö SOK14,75
7Engla Plantin-Pontén -07Katrineholms SK11,68
8Hilma Sevelin -07Katrineholms SK11,29
9Evelina Lång -07Bålsta IK10,96
10Amanda Persson -07SLK Oxelösund10,77
11Tuva Westlund -07Katrineholms SK6,51

    F8 60 M      
1Mathilda Israelsson -08Eskilstuna FI10,49
2Ebba Dahlström -08Täby IS10,58
3Olivia Backlund -08Ösmo Nynäs FIK10,61
4Midea Allard -08Eskilstuna FI11,17
5Frida Arenvang -08Wedevågs IF11,19
6Josefin Llambro -08IFK Märsta11,31
7Emma Ström -08Kungsängens FK11,44
8Livia Moberger -08Eskilstuna FI11,73

    F8 200 M      
1Mathilda Israelsson -08Eskilstuna FI36,13
2Ebba Dahlström -08Täby IS36,17
3Frida Arenvang -08Wedevågs IF38,57
4Midea Allard -08Eskilstuna FI38,99
5Olivia Backlund -08Ösmo Nynäs FIK39,08
6Josefin Llambro -08IFK Märsta43,43

    F8 HÖJD      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI1,13
2Ebba Dahlström -08Täby IS1,03
3Josefin Llambro -08IFK Märsta0,95
4Olivia Backlund -08Ösmo Nynäs FIK0,95
5Livia Moberger -08Eskilstuna FI0,90
5Frida Arenvang -08Wedevågs IF0,90

    F8 LÄNGD ZON      
1Ebba Dahlström -08Täby IS3,20
2Mathilda Israelsson -08Eskilstuna FI3,19
3Olivia Backlund -08Ösmo Nynäs FIK3,12
4Midea Allard -08Eskilstuna FI3,08
5Frida Arenvang -08Wedevågs IF2,99
6Alexandra Fernberg -08IK Westmannia2,96
7Livia Moberger -08Eskilstuna FI2,70
8Emma Ström -08Kungsängens FK2,59

    F8 KULA 2,0      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI5,31
2Olivia Backlund -08Ösmo Nynäs FIK4,59
3Frida Arenvang -08Wedevågs IF4,22
4Ebba Dahlström -08Täby IS3,74
5Livia Moberger -08Eskilstuna FI3,58
6Alexandra Fernberg -08IK Westmannia3,21

    F7 60 M  HEAT 1    
1Tuva Plantin-Pontén -09Katrineholms SK10,99Final
2Maja Sevelin -10Katrineholms SK11,07Final
3Freja Kagevik -09Turebergs FK11,70Final
4Joline Lidström -09Turebergs FK12,35Final
5Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI12,72Final
-Filippa Bodin Dahlberg -09Katrineholms SKDNS

    F7 60 M  HEAT 2    
1Malva Lönn -09Hellas FK10,92Final
2Hedda Hed -09Eskilstuna FI11,93Final
3Emma Nyström -09Katrineholms SK12,85Final
4Lovisa Daun -11Katrineholms SK13,01
5Emma Lindström -11Västerås FK14,00
6Embla Allard -12Eskilstuna FI14,05
7Timla Johansson -10Katrineholms SK15,73

    F7 60 M  FINAL    
1Malva Lönn -09Hellas FK10,86
2Tuva Plantin-Pontén -09Katrineholms SK11,01
3Maja Sevelin -10Katrineholms SK11,48
4Hedda Hed -09Eskilstuna FI11,62
5Freja Kagevik -09Turebergs FK11,65
6Joline Lidström -09Turebergs FK12,40
7Emma Nyström -09Katrineholms SK12,68
8Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI12,82

    F7 200 M  HEAT 1    
1Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI45,82
2Emma Nyström -09Katrineholms SK47,80
3Lovisa Daun -11Katrineholms SK49,82
4Embla Allard -12Eskilstuna FI57,00
5Emma Lindström -11Västerås FK63,82

    F7 200 M  HEAT 2    
1Malva Lönn -09Hellas FK38,05
2Maja Sevelin -10Katrineholms SK40,48
3Hedda Hed -09Eskilstuna FI43,03
4Filippa Bodin Dahlberg -09Katrineholms SK43,31
5Freja Kagevik -09Turebergs FK43,67
-Tuva Plantin-Pontén -09Katrineholms SKDNS

    F7 200 M  SAMLAD LISTA    
1Malva Lönn -09Hellas FK38,05
2Maja Sevelin -10Katrineholms SK40,48
3Hedda Hed -09Eskilstuna FI43,03
4Filippa Bodin Dahlberg -09Katrineholms SK43,31
5Freja Kagevik -09Turebergs FK43,67
6Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI45,82
7Emma Nyström -09Katrineholms SK47,80
8Lovisa Daun -11Katrineholms SK49,82
9Embla Allard -12Eskilstuna FI57,00
10Emma Lindström -11Västerås FK63,82

    F7 HÖJD      
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK0,95
2Tuva Plantin-Pontén -09Katrineholms SK0,90
3Hedda Hed -09Eskilstuna FI0,90
4Joline Lidström -09Turebergs FK0,85
5Freja Kagevik -09Turebergs FK0,85
6Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI0,75
7Timla Johansson -10Katrineholms SK0,70

    F7 LÄNGD ZON      
1Malva Lönn -09Hellas FK3,23
2Tuva Plantin-Pontén -09Katrineholms SK2,85
3Maja Sevelin -10Katrineholms SK2,65
4Freja Kagevik -09Turebergs FK2,59
5Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI2,56
6Hedda Hed -09Eskilstuna FI2,35
7Joline Lidström -09Turebergs FK2,20
8Lovisa Daun -11Katrineholms SK2,18
9Filippa Bodin Dahlberg -09Katrineholms SK2,16
10Emma Nyström -09Katrineholms SK2,11
11Timla Johansson -10Katrineholms SK1,98

    F7 KULA 2,0      
1Tuva Plantin-Pontén -09Katrineholms SK4,14
2Joline Lidström -09Turebergs FK3,37
3Malva Lönn -09Hellas FK3,20
4Hedda Hed -09Eskilstuna FI2,89
5Tilda Karlsson Hjortborg -10KFUM Örebro2,83
6Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI2,73

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram