Resultat Eskilstuna Mini Games 2017

   Eskilstuna Friidrott arrangerade på Ekängen
 
    P12 60 M      
1William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF8,93
2Viktor Rahm -05Västerås FK8,98
3William Klacksell -05Råby-Rekarne FIF9,01
4Leon Hed -05Eskilstuna FI9,42

    P12 600 M      
1Viktor Rahm -05Västerås FK1.56,33
2Markus Andersson -05Västerås FK1.57,27

    P12 HÖJD      
1Sebastian Håårdh -05Södra Vi IF1,42
2Leon Hed -05Eskilstuna FI1,42

    P12 LÄNGD ZON      
1William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF4,52
2Viktor Rahm -05Västerås FK4,41
3William Klacksell -05Råby-Rekarne FIF4,16
4Markus Andersson -05Västerås FK4,04
5Leon Hed -05Eskilstuna FI3,95

    P12 KULA 3,0      
1Viktor Lögdahl -05Råby-Rekarne FIF8,37
2Leon Hed -05Eskilstuna FI6,97

    P12 SPJUT 400      
1Viktor Rahm -05Västerås FK21,40
2Markus Andersson -05Västerås FK18,46
3Leon Hed -05Eskilstuna FI14,82

    P11 60 M      
1Elias Dahlström -06Täby IS9,45
2Alexander Hägg -06Hässelby SK9,77
3Tim Laurell -06Hässelby SK10,04
4Max Holm -06Råby-Rekarne FIF10,19
5Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK10,42

    P11 600 M      
1Alexander Hägg -06Hässelby SK2.02,65
2Tim Laurell -06Hässelby SK2.03,77
3Sebastian Thysell -06Ärla IF2.05,05

    P11 HÖJD      
1Max Holm -06Råby-Rekarne FIF1,25
2Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK1,22
3Alexander Hägg -06Hässelby SK1,22
4Elias Dahlström -06Täby IS1,19

    P11 LÄNGD ZON      
1Elias Dahlström -06Täby IS4,42
2Tim Laurell -06Hässelby SK3,93
3Max Holm -06Råby-Rekarne FIF3,88
4Alexander Hägg -06Hässelby SK3,83
5Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK3,76
6Sebastian Thysell -06Ärla IF3,62
7Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF3,59

    P11 KULA 2,0      
1Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF9,91
2Elias Dahlström -06Täby IS9,57
3Alex Henoc -06Eskilstuna FI8,64
4Mikael Tsegaye -06Katrineholms SK7,86
5Alexander Hägg -06Hässelby SK7,01
6Tim Laurell -06Hässelby SK6,55

    P11 SPJUT 400      
1Elias Dahlström -06Täby IS23,18
2Neo Jansson -06Råby-Rekarne FIF18,21
3Sebastian Thysell -06Ärla IF17,21
4Alex Henoc -06Eskilstuna FI16,26
5Xanthos S -07Karlskoga FIF14,72
6Tim Laurell -06Hässelby SK14,44
-William Brändeborn -05Råby-Rekarne FIF27,12ut.tävl.

    P10 60 M  HEAT 1    
1Xanthos S -07Karlskoga FIF9,45Final
2Theodor Yngström -07Mälarö SOK9,47(avstår finalen)
3Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,82Final
4Oliver Persson -07Danderyds SK10,04Final
5Gustaf Blomberg -07Turebergs FK10,78Final

    P10 60 M  HEAT 2    
-Olle Liljegren -07Mälarö SOKej tidFinal
-Simon Lindström -07Turebergs FKej tidFinal
-Isak Aren -07Eskilstuna FIej tidFinal
-Philip Persson -07Danderyds SKej tidFinal

    P10 60 M  FINAL    
1Xanthos S -07Karlskoga FIF9,52
2Simon Lindström -07Turebergs FK9,61
3Olle Liljegren -07Mälarö SOK9,71
4Philip Persson -07Danderyds SK9,85
5Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,86
6Oliver Persson -07Danderyds SK10,20
7Gustaf Blomberg -07Turebergs FK10,79
-Isak Aren -07Eskilstuna FIej start

    P10 400 M      
1Philip Persson -07Danderyds SK1.11,64
2Simon Lindström -07Turebergs FK1.12,04
3Oliver Persson -07Danderyds SK1.14,77
4Xanthos S -07Karlskoga FIF1.18,40
5Olle Liljegren -07Mälarö SOK1.19,52
6Gustaf Blomberg -07Turebergs FK1.20,95

    P10 HÖJD      
1Xanthos S -07Karlskoga FIF1,21
2Simon Lindström -07Turebergs FK1,18
3Gustaf Blomberg -07Turebergs FK1,05

    P10 LÄNGD ZON      
1Isak Aren -07Eskilstuna FI4,48
2Simon Lindström -07Turebergs FK4,26
3Xanthos S -07Karlskoga FIF4,12
4Kevin Sjöström -07IFK Märsta4,09
5Olle Liljegren -07Mälarö SOK3,68
6Gustaf Blomberg -07Turebergs FK3,37

    P10 KULA 2,0      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,04
2Gustaf Blomberg -07Turebergs FK7,62
3Simon Lindström -07Turebergs FK7,04
4Xanthos S -07Karlskoga FIF6,66

    P10 BOLLKAST      
1Gustaf Blomberg -07Turebergs FK31,00
2Xanthos S -07Karlskoga FIF28,69
3Kevin Sjöström -07IFK Märsta26,22
4Simon Lindström -07Turebergs FK21,04

    P9 60 M      
1Mille Jönsson Boström -08Östhammar FI9,75
2Ethan Lindström -08Västerås FK9,92
3Anton Johansson -08Hammarby IF10,96

    P9 400 M      
1Mille Jönsson Boström -08Östhammar FI1.19,03
2Anton Johansson -08Hammarby IF1.23,61
3Ethan Lindström -08Västerås FK1.27,54

    P9 HÖJD      
1Mille Jönsson Boström -08Östhammar FI1,20
2Ethan Lindström -08Västerås FK1,15

    P9 LÄNGD ZON      
1Ethan Lindström -08Västerås FK3,78
2Mille Jönsson Boström -08Östhammar FI3,57
3Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF3,55
4Anton Johansson -08Hammarby IF3,43

    P9 KULA 2,0      
1Kasper Lögdahl -08Råby-Rekarne FIF6,40
2Mille Jönsson Boström -08Östhammar FI5,73
3Ethan Lindström -08Västerås FK4,61

    P9 BOLLKAST      
1Mille Jönsson Boström -08Östhammar FI25,59
2Ethan Lindström -08Västerås FK24,33
3Anton Johansson -08Hammarby IF18,56

    P8 60 M      
1Gustav Yngström -09Mälarö SOK10,21
2Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI11,21
3Wilmer Hägg -09Hässelby SK11,65

    P8 200 M      
1Gustav Yngström -09Mälarö SOK34,28
2Wilmer Hägg -09Hässelby SK40,66
3Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI44,20

    P8 HÖJD      
1Gustav Yngström -09Mälarö SOK1,03
2Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF1,00
3Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI1,00
4Wilmer Hägg -09Hässelby SK0,95

    P8 LÄNGD ZON      
1Gustav Yngström -09Mälarö SOK3,85
2Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF3,19
3Wilmer Hägg -09Hässelby SK3,06
4Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI2,90

    P8 KULA 2,0      
1Gustav Yngström -09Mälarö SOK5,82
2Wilmer Hägg -09Hässelby SK5,74
3Alexander Brändeborn -09Råby-Rekarne FIF4,76
4Benjamin Blomqvist -09Eskilstuna FI4,65

    P7 60 M      
1Melker Israelsson -10Eskilstuna FI11,38
2Eliah Hallberg Hossain -10Turebergs FK11,56
3Lukas Skoog -10Råby-Rekarne FIF11,60
4Jason Jonasson -10Södra Vi IF11,92
5Liam Olsson -11IF Göta Karlstad12,84
6Ali Al-Joubori -10Eskilstuna FI15,33
7Elvis Sevelin -13Katrineholms SK19,70

    P7 200 M      
1Eliah Hallberg Hossain -10Turebergs FK38,05
2Melker Israelsson -10Eskilstuna FI38,17
3Jason Jonasson -10Södra Vi IF41,95
4Oliver Byström -10Nyköpings BIS42,22

    P7 HÖJD      
1Jason Jonasson -10Södra Vi IF0,85
-Eliah Hallberg Hossain -10Turebergs FK0,00
-Ali Al-Joubori -10Eskilstuna FI0,00

    P7 LÄNGD ZON      
1Eliah Hallberg Hossain -10Turebergs FK3,08
2Jason Jonasson -10Södra Vi IF3,03
3Lukas Skoog -10Råby-Rekarne FIF2,83
4Josef Angsten -10Upsala IF2,80
5Liam Olsson -11IF Göta Karlstad2,57
6Melker Israelsson -10Eskilstuna FI2,12
7Ali Al-Joubori -10Eskilstuna FI1,92
8Elvis Sevelin -13Katrineholms SK0,98

    P7 KULA 2,0      
1Jason Jonasson -10Södra Vi IF4,82
2Josef Angsten -10Upsala IF4,27
3Melker Israelsson -10Eskilstuna FI3,88
4Lukas Skoog -10Råby-Rekarne FIF3,45
5Ali Al-Joubori -10Eskilstuna FI3,32
6Eliah Hallberg Hossain -10Turebergs FK3,14

    F12 60 M      
1Anna Strunke -05Turebergs FK9,41
2Claudia Neuser -05Råby-Rekarne FIF9,45
3Anna Liljegren -05Mälarö SOK9,84
4Linn Englebert -05Spårvägens FK10,09
5Cornelia Cernjul -05Hanvikens SK10,17
6Mollie Gavin -05Bålsta IK10,31

    F12 600 M      
1Mollie Gavin -05Bålsta IK2.07,25

    F12 HÖJD      
1Anna Strunke -05Turebergs FK1,27
2Mollie Gavin -05Bålsta IK1,18

    F12 LÄNGD ZON      
1Anna Strunke -05Turebergs FK4,15
2Claudia Neuser -05Råby-Rekarne FIF4,10
3Cornelia Cernjul -05Hanvikens SK3,77
4Mollie Gavin -05Bålsta IK3,74
5Linn Englebert -05Spårvägens FK3,62
6Anna Liljegren -05Mälarö SOK3,58

    F12 KULA 2,0      
1Anna Strunke -05Turebergs FK9,11
2Mollie Gavin -05Bålsta IK6,66
3Cornelia Cernjul -05Hanvikens SK6,10
4Linn Englebert -05Spårvägens FK5,32

    F12 SPJUT 400      
1Anna Strunke -05Turebergs FK16,57

    F11 60 M  HEAT 1    
1Elsa Kagevik -06Turebergs FK9,25Final
2Line Strand -06IFK Tumba9,84Final
3Evelina Orre Swärdborn -06Nyköpings BIS10,43Final
4Sara Ohlsson -06Nyköpings BIS11,61Final

    F11 60 M  HEAT 2    
1Tindra Törnestam -06Hanvikens SK9,57Final
2Isa Sweström -06Råby-Rekarne FIF9,74Final
3Martilda Martini -06Skeninge IK9,97Final
4Foos Anis -06Eskilstuna FI10,01Final
-Ayla Hallberg Hossain -06Turebergs FKej start

    F11 60 M  FINAL    
1Elsa Kagevik -06Turebergs FK9,38
2Line Strand -06IFK Tumba9,75
3Isa Sweström -06Råby-Rekarne FIF9,89
4Tindra Törnestam -06Hanvikens SK9,91
5Martilda Martini -06Skeninge IK10,36
6Foos Anis -06Eskilstuna FI10,39
7Evelina Orre Swärdborn -06Nyköpings BIS10,73
8Sara Ohlsson -06Nyköpings BIS12,19

    F11 600 M      
1Martilda Martini -06Skeninge IK2.01,66
2Elsa Kagevik -06Turebergs FK2.02,60
3Foos Anis -06Eskilstuna FI2.06,22
4Evelina Orre Swärdborn -06Nyköpings BIS2.08,51
5Frida Arenvang -08Wedevågs IF2.18,60

    F11 HÖJD      
1Martilda Martini -06Skeninge IK1,27
2Evelina Orre Swärdborn -06Nyköpings BIS1,27
3Tindra Törnestam -06Hanvikens SK1,24
4Line Strand -06IFK Tumba1,21
5Elsa Kagevik -06Turebergs FK1,15

    F11 LÄNGD ZON      
1Hanna Gabrielli Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF4,17
2Line Strand -06IFK Tumba4,16
3Martilda Martini -06Skeninge IK4,104.00
4Tindra Törnestam -06Hanvikens SK4,103.96
5Elsa Kagevik -06Turebergs FK3,95
6Isa Sweström -06Råby-Rekarne FIF3,86
7Foos Anis -06Eskilstuna FI3,77
8Evelina Orre Swärdborn -06Nyköpings BIS3,73
9Elise Angsten -06Upsala IF3,08
10Sara Ohlsson -06Nyköpings BIS3,02

    F11 KULA 2,0      
1Hanna Gabrielli Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF8,68
2Tindra Törnestam -06Hanvikens SK8,25
3Line Strand -06IFK Tumba7,47
4Elise Angsten -06Upsala IF7,28
5Livia Dahlrot -06Nyköpings BIS7,07
6Martilda Martini -06Skeninge IK6,79
7Foos Anis -06Eskilstuna FI6,68
8Elsa Kagevik -06Turebergs FK6,53
9Isa Sweström -06Råby-Rekarne FIF5,92
10Evelina Orre Swärdborn -06Nyköpings BIS5,34

    F11 SPJUT 400      
1Tindra Törnestam -06Hanvikens SK23,64
2Hanna Gabrielli Gustafsson -06Råby-Rekarne FIF18,80
3Line Strand -06IFK Tumba17,21
4Livia Dahlrot -06Nyköpings BIS15,96
5Elsa Kagevik -06Turebergs FK15,37
6Martilda Martini -06Skeninge IK13,61
7Midea Allard -08Eskilstuna FI13,31
8Foos Anis -06Eskilstuna FI12,12
9Sara Ohlsson -06Nyköpings BIS7,65

    F10 60 M      
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF9,25
2Beate Pott -07Turebergs FK9,29
3Ella Johansson -07Hammarby IF9,89
4Carmen Cernjul -07Hanvikens SK9,89
5Klara Thelin -07IFK Kristinehamn9,92
6Hilda Svedbro -07IFK Nora10,62
7Elina Bäckman -07IFK Nora10,71

    F10 400 M      
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF1.10,31
2Carmen Cernjul -07Hanvikens SK1.10,42
3Ella Johansson -07Hammarby IF1.16,96
4Elina Bäckman -07IFK Nora1.28,57
5Hilda Svedbro -07IFK Nora1.28,69

    F10 HÖJD      
1Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF1,29
2Carmen Cernjul -07Hanvikens SK1,21
3Beate Pott -07Turebergs FK1,18
4Hilma Sevelin -07Katrineholms SK1,10
5=Klara Thelin -07IFK Kristinehamn1,05
5=Ella Johansson -07Hammarby IF1,05

    F10 LÄNGD ZON      
1Beate Pott -07Turebergs FK4,32
2Wilda Runeborg -07Råby-Rekarne FIF4,19
3Carmen Cernjul -07Hanvikens SK4,05
4Ella Johansson -07Hammarby IF3,77
5Elina Bäckman -07IFK Nora3,36
6Hilma Sevelin -07Katrineholms SK3,15

    F10 KULA 2,0      
1Beate Pott -07Turebergs FK6,98
2Carmen Cernjul -07Hanvikens SK6,70
3Ella Johansson -07Hammarby IF5,40
4Hilma Sevelin -07Katrineholms SK5,11

    F9 60 M  HEAT 1    
1Emilia Håårdh -08Södra Vi IF10,23Final
2Alicia de Jounge -08Upsala IF10,77Final
3Alva Edin -08Götlunda IF10,79Final
4Vera Helgesson -08Råby-Rekarne FIF11,46
5Molly Mikaelsson -08Götlunda IF11,92

    F9 60 M  HEAT 2    
1Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI10,21Final
2Ebba Dahlström -08Täby IS10,30Final
3Ida Winlöf -08Söderhamns IF10,37Final
4Jenna Jonasson -08Södra Vi IF10,78Final
5Tove Bergquist -08Trosa-Vagnhärad SK11,06Final
6Hedvig Ehrengren -08Upsala IF11,75
7Noomi Emanuelsson -08IFK Göteborg11,98

    F9 60 M  FINAL    
1Emilia Håårdh -08Södra Vi IF9,87
2Ebba Dahlström -08Täby IS9,94
3Ida Winlöf -08Söderhamns IF10,10
4Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI10,16
5Alva Edin -08Götlunda IF10,20
6Alicia de Jounge -08Upsala IF10,54
7Jenna Jonasson -08Södra Vi IF10,66
8Tove Bergquist -08Trosa-Vagnhärad SK11,24

    F9 400 M      
1Jenna Jonasson -08Södra Vi IF1.21,06
2Ebba Dahlström -08Täby IS1.21,32
3Frida Arenvang -08Wedevågs IF1.21,50
4Midea Allard -08Eskilstuna FI1.21,74
5Ida Winlöf -08Söderhamns IF1.24,17
6Tove Bergquist -08Trosa-Vagnhärad SK1.31,58

    F9 HÖJD      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI1,19
2Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad1,16
3Emilia Håårdh -08Södra Vi IF1,05
4Jenna Jonasson -08Södra Vi IF1,00
5Noomi Emanuelsson -08IFK Göteborg0,95
6Alicia de Jounge -08Upsala IF0,90
7Olivia Dömstedt -08Råby-Rekarne FIF0,90

    F9 LÄNGD ZON      
1Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI3,78
2Ebba Dahlström -08Täby IS3,77
3Emilia Håårdh -08Södra Vi IF3,68
4Jenna Jonasson -08Södra Vi IF3,39
5Ida Winlöf -08Söderhamns IF3,37
6Alva Edin -08Götlunda IF3,36
7Midea Allard -08Eskilstuna FI3,27
8Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad3,25
9Alicia de Jounge -08Upsala IF2,99
10Tove Bergquist -08Trosa-Vagnhärad SK2,98
11Molly Mikaelsson -08Götlunda IF2,93
12Noomi Emanuelsson -08IFK Göteborg2,90
13Olivia Dömstedt -08Råby-Rekarne FIF2,80
14Nora Wahlberg -08Råby-Rekarne FIF2,44
15Vera Helgesson -08Råby-Rekarne FIF2,38

    F9 KULA 2,0      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI6,02
2Emilia Håårdh -08Södra Vi IF5,89
3Nathalie Wiman Ahlstedt -08IF Göta Karlstad5,57
4Jenna Jonasson -08Södra Vi IF5,29
5Molly Mikaelsson -08Götlunda IF5,01
6Hedvig Ehrengren -08Upsala IF4,91
7Alva Edin -08Götlunda IF4,83
8Alicia de Jounge -08Upsala IF4,40
9Noomi Emanuelsson -08IFK Göteborg4,34
10Nora Wahlberg -08Råby-Rekarne FIF3,45

    F9 BOLLKAST      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI21,97
2Emilia Håårdh -08Södra Vi IF20,27
3Jenna Jonasson -08Södra Vi IF17,81
4Noomi Emanuelsson -08IFK Göteborg16,60
5Frida Arenvang -08Wedevågs IF14,97
6Alicia de Jounge -08Upsala IF14,87
7Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI14,08
8Matilda Israelsson -08Eskilstuna FI13,96
9Hedvig Ehrengren -08Upsala IF13,45
10Maja Martini -10Skeninge IK10,27
11Embla Allard -12Eskilstuna FI10,19

    F8 60 M  HEAT 1    
1Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF10,65Final
2Nike Emanuelsson -09IFK Göteborg10,81Final
3Stina Östholm -09Eskilstuna FI10,84Final
4Elsa Wetterblad -09Nyköpings BIS10,95Final
5Freja Kagevik -09Turebergs FK11,43Final
6Hedda Hed -09Eskilstuna FI12,34

    F8 60 M  HEAT 2    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad10,29Final
2Esmeralda Karlsson Evertsson -09Råby-Rekarne FIF11,21Final
3Malva Sundqvist -09Skeninge IK11,35Final
4Rebecka Carlsson -09Karlskoga FIF11,44
5Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI11,78
6Thalea S -09Karlskoga FIF11,86

    F8 60 M  FINAL    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad10,15
2Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF10,79
3Nike Emanuelsson -09IFK Göteborg10,82
4Malva Sundqvist -09Skeninge IK10,90
5Stina Östholm -09Eskilstuna FI11,07
6Elsa Wetterblad -09Nyköpings BIS11,12
7Esmeralda Karlsson Evertsson -09Råby-Rekarne FIF11,19
8Freja Kagevik -09Turebergs FK11,38

    F8 200 M  HEAT 1    
1Freja Kagevik -09Turebergs FK39,40
2Lisa Liljegren -09Mälarö SOK41,76
3Thalea S -09Karlskoga FIF42,44
4Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI42,47
5Hedda Hed -09Eskilstuna FI44,34

    F8 200 M  HEAT 2    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad35,93
2Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF36,33
3Nike Emanuelsson -09IFK Göteborg37,89
4Stina Östholm -09Eskilstuna FI37,96
5Malva Sundqvist -09Skeninge IK38,91
6Rebecka Carlsson -09Karlskoga FIF41,17

    F8 200 M  SAMLAD LISTA    
1My Olsson -09IF Göta Karlstad35,93
2Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF36,33
3Nike Emanuelsson -09IFK Göteborg37,89
4Stina Östholm -09Eskilstuna FI37,96
5Malva Sundqvist -09Skeninge IK38,91
6Freja Kagevik -09Turebergs FK39,40
7Rebecka Carlsson -09Karlskoga FIF41,17
8Lisa Liljegren -09Mälarö SOK41,76
9Thalea S -09Karlskoga FIF42,44
10Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI42,47
11Hedda Hed -09Eskilstuna FI44,34

    F8 HÖJD      
1My Olsson -09IF Göta Karlstad1,10
2Malva Sundqvist -09Skeninge IK0,95
3=Hedda Hed -09Eskilstuna FI0,90
3=Freja Kagevik -09Turebergs FK0,90
3=Nike Emanuelsson -09IFK Göteborg0,90
6Stina Östholm -09Eskilstuna FI0,90
7Esmeralda Karlsson Evertsson -09Råby-Rekarne FIF0,90
8Thalea S -09Karlskoga FIF0,85
9Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF0,75
10Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI0,70

    F8 LÄNGD ZON      
1My Olsson -09IF Göta Karlstad3,53
2Nike Emanuelsson -09IFK Göteborg3,28
3Stina Östholm -09Eskilstuna FI3,16
4Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF2,97
5Elsa Wetterblad -09Nyköpings BIS2,93
6Malva Sundqvist -09Skeninge IK2,92
7Lisa Liljegren -09Mälarö SOK2,84
8Freja Kagevik -09Turebergs FK2,83
9Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI2,82
10Esmeralda Karlsson Evertsson -09Råby-Rekarne FIF2,81
11Hedda Hed -09Eskilstuna FI2,73
12Thalea S -09Karlskoga FIF2,70
13Rebecka Carlsson -09Karlskoga FIF2,52

    F8 KULA 2,0      
1Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI4,40
2Nike Emanuelsson -09IFK Göteborg4,25
3Thalea S -09Karlskoga FIF4,13
4Elsa Wetterblad -09Nyköpings BIS3,99
5Hedda Hed -09Eskilstuna FI3,88
6Rebecka Albinsson -09Karlskoga FIF3,88
7Stina Östholm -09Eskilstuna FI3,86
8Rebecka Carlsson -09Karlskoga FIF3,38
9Freja Kagevik -09Turebergs FK3,19
10Malva Sundqvist -09Skeninge IK3,18

    F7 60 M      
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK11,53
2Ella Strunke -10Turebergs FK12,32
3Maja Martini -10Skeninge IK12,37
4Alicia Blomberg -10Turebergs FK12,53
5Ellen Littorin-Pousette -10Alunda SK12,70
6Emma Lindström -11Västerås FK12,91
7Embla Allard -12Eskilstuna FI13,94

    F7 200 M      
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK38,89
2Maja Martini -10Skeninge IK41,78
3Ella Strunke -10Turebergs FK42,77
4Alicia Blomberg -10Turebergs FK44,66
5Ellen Littorin-Pousette -10Alunda SK46,67
6Embla Allard -12Eskilstuna FI46,84
7Emma Lindström -11Västerås FK56,83

    F7 HÖJD      
1Ellen Littorin-Pousette -10Alunda SK0,95
2Maja Sevelin -10Katrineholms SK0,95
3Alicia Blomberg -10Turebergs FK0,80
4Ella Strunke -10Turebergs FK0,75
5Emma Lindström -11Västerås FK0,75
6Maja Martini -10Skeninge IK0,66

    F7 LÄNGD ZON      
1Maja Sevelin -10Katrineholms SK2,89
2Ellen Littorin-Pousette -10Alunda SK2,86
3Maja Martini -10Skeninge IK2,78
4Ella Strunke -10Turebergs FK2,50
5Alicia Blomberg -10Turebergs FK2,44
6Emma Lindström -11Västerås FK2,27
7Embla Allard -12Eskilstuna FI1,81

    F7 KULA 2,0      
1Maja Martini -10Skeninge IK4,01
2Maja Sevelin -10Katrineholms SK3,36
3Ella Strunke -10Turebergs FK3,33
4Alicia Blomberg -10Turebergs FK2,68
5Emma Lindström -11Västerås FK2,60
6Embla Allard -12Eskilstuna FI2,54

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram