IVSM 4-6 mars 2016

  Lördagsresultat    till fredagsresultat    till söndagsresultat
 
    M35 60 M      2016-03-05
1Peder Berge -79Huddinge AIS7,77
2Mikael Brodersen -80FK Studenterna7,83
3Erik Henrysson -79IFK Nora7,92
4Fredrik Karlsson -78Vittsjö GIK7,94

    M35 400 M      2016-03-05
1Daniel Karlberg -77Ljusdal RC58,99
2Magnus Thorstensson -77IF Göta Karlstad59,74
3Mats Nordal -77Uppsala LK63,03
-Mikael Brodersen -80FK StudenternaDNF

    M35 1500 M      2016-03-05
1Henrik Weineisen -78Björnstorps IF4.21,59
2Daniel Karlberg -77Ljusdal RC4.31,31
3André Lembke -78Nyköpings BIS4.38,53
4Wilhelm Kardemark -80IF Kville4.42,86

    M35 LÄNGD      2016-03-05
1Erik Henrysson -79IFK Nora5,93
2Lasse Ohtamaa -80Huddinge AIS5,80
3Mikael Brodersen -80FK Studenterna5,74
4Warren Russell -80Stockholm Snipers IF5,25

Erik Henrysson
Warren Russell
Mikael Brodersen
Lasse Ohtamaa
 583   593   581     x   582     x
 525   524   458   511   516   490
 524     -     x     -   574     -
 537   562   579   562   575   580
    M35 KULA 7,26      2016-03-05
1Lasse Ohtamaa -80Huddinge AIS14,44
2Magnus Thorstensson -77IF Göta Karlstad9,24
3Warren Russell -80Stockholm Snipers IF9,16
4Palle Storm -77Ösmo Nynäs FIK8,45

Lasse Ohtamaa
Warren Russell
Palle Storm
Magnus Thorstensson
1407  1405  1395  1444  1375     x
 901   916   858   843   840   908
 840     x   845     x     x     x
 832   924   882     x     x     x
    M35 4x200 M      2016-03-05
1IFK Märsta1.41,59
Jonas Asplund 73 - Dag Dacke -65 - Peter Wallin 71 - Patrick Neuendorf 66
2Järvsö IF1.49,88
Henrik Berggren 66 - Lars Jonsson -78 - Anders Silén 65 - Erik Li 68
3Uppsala LK1.59,97
Anders Herrmann 76 - Kalle Svensson 59 - Marcus Höglund 76 - Anders Toll 61

    M40 60 M  HEAT 1    2016-03-05
1Jonas Asplund -73IFK Märsta7,74Final
2Per-Joan Lorentzon -74IK Orient7,74Final
3Erik Hagström -73IF Kville7,77Final
4Christian Albing -72Nyköpings BIS7,91
5Mattias Wallén -72Bromma IF8,02
-Stellan Back -75Turebergs FKDNS

    M40 60 M  HEAT 2    
1Magnus Nilsson -72IFK Lidingö7,68Final
2Håkan Setthammar -72Västerås FK7,70Final
3Anders Logg -76Smögens IF7,85Final
4Martin Pålsson -75Heleneholms IF7,87
5Sergej Nikolajev -73Hässelby SK8,04
6Urban Evjen -73Danderyds SK8,64

    M40 60 M  FINAL    2016-03-05
1Per-Joan Lorentzon -74IK Orient7,55
2Magnus Nilsson -72IFK Lidingö7,56
3Jonas Asplund -73IFK Märsta7,65
4Erik Hagström -73IF Kville7,69
5Håkan Setthammar -72Västerås FK7,88
6Anders Logg -76Smögens IF8,33

    M40 400 M  HEAT 1    2016-03-05
1Sergej Nikolajev -73Hässelby SK57,24
2Daniel Edlund -76Järvsö IF80,49

    M40 400 M  HEAT 2    
1Magnus Nilsson -72IFK Lidingö54,90
2Per Sandell -76FK Studenterna55,10
3Tobias Illeboo -73Malmö AI55,17

    M40 400 M  SAMLAD LISTA    
1Magnus Nilsson -72IFK Lidingö54,90
2Per Sandell -76FK Studenterna55,10
3Tobias Illeboo -73Malmö AI55,17
4Sergej Nikolajev -73Hässelby SK57,24
5Daniel Edlund -76Järvsö IF80,49

    M40 1500 M      2016-03-05
1Elias Dahl -76Hammarby IF4.23,82
2Henrik Nord -73Ystads IF4.24,16
3Anders Herrmann -76Uppsala LK4.26,07
4Tobias Ingvarsson -76Högby IF4.27,94
5Marcus Höglund -76Uppsala LK4.46,09
6Marcus Grindange -72Turebergs FK5.05,65

    M40 LÄNGD      2016-03-05
1Håkan Ohlsson -74Gefle IF6,08
2Håkan Setthammar -72Västerås FK6,04
3Erik Hagström -73IF Kville6,00
4Jonas Asplund -73IFK Märsta5,88
5Christian Albing -72Nyköpings BIS5,69
6Urban Evjen -73Danderyds SK4,67
7Dennis Due -73IS Göta4,05
8Pär Berglin -75Järvsö IF3,84

Christian Albing
Jonas Asplund
Håkan Ohlsson
Dennis Due
Håkan Setthammar
Urban Evjen
Pär Berglin
Erik Hagström
 550     x   558   550   569   558
 571   588     x   576   567   582
 608   599   591     -     -     -
 405   338     -     -     -     -
 585   564   595   604     -   600
   x     x     x   463   467   465
 384     -     -     -     -     -
 560   568     x   591   600     -
    M40 KULA 7,26      2016-03-05
1Håkan Setthammar -72Västerås FK12,61
2Mattias Eriksson -74Sundsvalls FI11,09
3Per-Ola Åkerman -72IFK Halmstad10,98
4Kristian Petersson -75Huddinge AIS10,73
5Erik Hagström -73IF Kville10,02

Mattias Eriksson
Kristian Petersson
Håkan Setthammar
Per-Ola Åkerman
Erik Hagström
 909  1005     x  1059  1017  1109
1017  1010  1043  1066  1073  1033
1261     x     x     x     -     -
   x     x  1041     x  1025  1098
1002     x     x     x   983     x
    M45 60 M  HEAT 1    2016-03-05
1Mattias Sunneborn -70Visby IF Gute7,85Final
2Hunter S Mabon -69Danderyds SK7,90Final
3Erik Åhlin -71Turebergs FK7,94Final
4Mats Kollbrink -70Hässelby SK9,15
5Peter Hagström -69Falkenbergs OK9,23

    M45 60 M  HEAT 2    
1Peter Wallin -71IFK Märsta7,71Final
2Kolë Lleshi -68IFK Nora7,85Final
3Tomas Fanta -68Oskarshamns SK7,91Final
4Henrik Tegnér -70Bromma IF8,16
5Lars Diechle -69Ullevi FK8,20

    M45 60 M  FINAL    2016-03-05
1Mattias Sunneborn -70Visby IF Gute7,61
2Peter Wallin -71IFK Märsta7,62
3Tomas Fanta -68Oskarshamns SK7,81
4Hunter S Mabon -69Danderyds SK7,82
5Kolë Lleshi -68IFK Nora7,91
6Erik Åhlin -71Turebergs FK8,14

    M45 400 M      2016-03-05
1Peter Wallin -71IFK Märsta53,27
2Henrik Tegnér -70Bromma IF59,57
3Rodney Hundermark -69IFK Nora59,91
4Peter Nilsson -70Stockholms FTF60,69

    M45 1500 M      2016-03-05
1Mattias Jonsson -70Heleneholms IF4.30,83
2Rodney Hundermark -69IFK Nora4.52,29
3Lars Olsson -70IF Göta Karlstad4.52,42
4Mats Kollbrink -70Hässelby SK5.08,66
5Martin Larsson -71Huddinge AIS5.52,70

    M45 LÄNGD      2016-03-05
1Tomas Fanta -68Oskarshamns SK5,69
2Erik Åhlin -71Turebergs FK5,47
3Anders Bäckman -71Danderyds SK5,43
4Hunter S Mabon -69Danderyds SK5,42
5Mats Kollbrink -70Hässelby SK5,13
6Urban Håkansson -69Falköpings AIK FIF4,58

Anders Bäckman
Tomas Fanta
Urban Håkansson
Hunter S Mabon
Mats Kollbrink
Erik Åhlin
 516     x   521   511   523   543
 565   566   561   568   569   565
 433   424   317   426   458   443
 532   516   519   542   523   527
 503   513   497   510   499   505
 547   526     x   532   479     x
    M45 KULA 7,26      2016-03-05
1Magnus Håkansson -70Valbo AIF13,57
2Fred Stenberg -70Gefle IF12,69
3Mattias Sunneborn -70Visby IF Gute12,65
4Gyula Bercsenyi -69Huddinge AIS12,09
5Ola Roos -71Mölndals AIK11,77
6Patrick Lindfors -70Mälarhöjdens IK11,68
7Hunter S Mabon -69Danderyds SK11,45
8Bengt Rilegård -67Spårvägens FK11,07
9Urban Håkansson -69Falköpings AIK FIF8,87

Gyula Bercsenyi
Bengt Rilegård
Patrick Lindfors
Mattias Sunneborn
Ola Roos
Fred Stenberg
Hunter S Mabon
Magnus Håkansson
Urban Håkansson
1198     x  1189  1209  1188  1190
1069  1082  1034     x  1058  1107
1143  1168  1154  1147     x     x
1243  1265  1209     x     x     -
1177  1142  1160     x     x     x
1209  1267  1269  1229  1211     x
1047  1145  1045     x     x     x
1325  1346  1348     x  1305  1357
 693   858   843   864   866   887
    M50 60 M  HEAT 1    2016-03-05
1Thomas Jönsson -65Gefle IF7,79FinalGult kort
2Peter Hellgren -64Bålsta IK8,03Final
3Lars-Ove Wåhlander -66IF Triangeln8,24Final
4Sandy Bengtsson -63Oskarshamns SK8,39
5Kenneth Westfält -64Vemhåns IK8,84

    M50 60 M  HEAT 2    
1Dag Dacke -65IFK Märsta7,95Final
2Peter Rosén -65Hovslätts IK8,02Final
3Patrick Neuendorff -66IFK Märsta8,36Final
4Håkan Harrysson -63IF Kville8,37
5Martin Danerud -63Sävedalens AIK9,90

    M50 60 M  FINAL    2016-03-05
1Thomas Jönsson -65Gefle IF7,74
2Peter Hellgren -64Bålsta IK7,78
3Peter Rosén -65Hovslätts IK7,87
4Dag Dacke -65IFK Märsta7,88
5Lars-Ove Wåhlander -66IF Triangeln8,26
6Patrick Neuendorff -66IFK Märsta8,37

    M50 400 M  HEAT 1    2016-03-05
1Sandy Bengtsson -63Oskarshamns SK60,92
2Robert Ejermark -64Mälarhöjdens IK61,03
3Patrick Neuendorff -66IFK Märsta62,04

    M50 400 M  HEAT 2    
1Dag Dacke -65IFK Märsta57,32
2Mats Olsson -65Morjärv SK57,98
3Håkan Harrysson -63IF Kville58,10

    M50 400 M  SAMLAD LISTA    
1Dag Dacke -65IFK Märsta57,32
2Mats Olsson -65Morjärv SK57,98
3Håkan Harrysson -63IF Kville58,10
4Sandy Bengtsson -63Oskarshamns SK60,92
5Robert Ejermark -64Mälarhöjdens IK61,03
6Patrick Neuendorff -66IFK Märsta62,04

    M50 1500 M      2016-03-05
1Börje Holst -66Borlänge LK4.38,75
2Lars Lundegård -65IF Göta Karlstad4.43,10
3Håkan Marklund -66Uppsala LK6.16,45

    M50 LÄNGD      2016-03-05
1Anders Silén -65Järvsö IF5,34
2Dag Dacke -65IFK Märsta5,16
3Lars-Ove Wåhlander -66IF Triangeln4,95
4Lars Frison -62Mölndals AIK4,81
5Kenneth Westfält -64Vemhåns IK4,33

Dag Dacke
Anders Silén
Lars Frison
Kenneth Westfält
Lars-Ove Wåhlander
 499   494   516   468   494   487
 523   534     -   371     -     -
 455   458   481   461   459     -
 424   431   433   433   411   416
 431   447   449   495   469   451
    M50 KULA 6,0      2016-03-05
1Anders Larsson -66Gefle IF14,71
2Lars Gustafsson -64Säters IF12,15
3Rolf Österholm -62Timrå AIF12,06
4Magnus Bernholtz -65Huddinge AIS11,88
5Torgny Gustafsson -65Strands IF11,33
6Hans Nordberg -65Huddinge AIS11,08
7Tomas Classon -62Huddinge AIS10,84
8Anders Silén -65Järvsö IF10,63
9Lars Frison -62Mölndals AIK9,82
10Kenneth Westfält -64Vemhåns IK9,67
11Mats Olsson -65Morjärv SK9,17

Magnus Bernholtz
Lars Frison
Kenneth Westfält
Anders Larsson
Anders Silén
Tomas Classon
Torgny Gustafsson
Mats Olsson
Lars Gustafsson
Hans Nordberg
Rolf Österholm
1166  1113  1088  1109  1149  1188
 910   982   940
 957   967   960
1397  1427  1471  1432  1448     x
1012  1049  1011  1051     x  1063
1078  1073  1045  1025  1039  1084
1087  1093  1120  1133     x     x
 917   882   911
1215  1208  1211     -     -     x
1083  1075  1105     x  1081  1108
1168  1172  1180  1156  1143  1206
    M55 60 M  HEAT 1    2016-03-05
1Mikael Nord -61Högbo GIF8,37Final
2Mats Röhr -60Ystads IF8,60Final
3Nils-Arne Nilsson -60Eslövs AI9,59Final
-Åke Larsson -57Umedalens IFDNF

    M55 60 M  HEAT 2    
1Jan Erlandsson -58IF Kville8,24Final
2Ulf Sjöberg -61IK Ymer8,40Final
3Benny Carlsson -59Täby IS8,57Final
4Tomas Strömvall -60Lerum FI9,95

    M55 60 M  FINAL    2016-03-05
1Ulf Sjöberg -61IK Ymer7,88
2Jan Erlandsson -58IF Kville7,97
3Mikael Nord -61Högbo GIF8,21
4Benny Carlsson -59Täby IS8,25
5Mats Röhr -60Ystads IF8,80
6Nils-Arne Nilsson -60Eslövs AI9,59

    M55 400 M  HEAT 1    2016-03-05
1Tomas Strömvall -60Lerum FI70,60
2Kalle Svensson -59Uppsala LK71,28

    M55 400 M  HEAT 2    
1Anders Toll -61Uppsala LK62,22
2Anders Wifvesson -57IS Göta64,56
3Göran Lindqvist -57Hemlingby LK67,70

    M55 400 M  SAMLAD LISTA    
1Anders Toll -61Uppsala LK62,22
2Anders Wifvesson -57IS Göta64,56
3Göran Lindqvist -57Hemlingby LK67,70
4Tomas Strömvall -60Lerum FI70,60
5Kalle Svensson -59Uppsala LK71,28

    M55 1500 M      2016-03-05
1Anders Toll -61Uppsala LK4.51,38
2Jonas Hellström -61Danderyds SK4.56,41
3Göran Lindqvist -57Hemlingby LK5.21,93
4Kalle Svensson -59Uppsala LK5.31,47
5Tomas Strömvall -60Lerum FI5.31,55

    M55 LÄNGD      2016-03-05
1Ulf Sjöberg -61IK Ymer5,34
2Jan Erlandsson -58IF Kville5,24
3Tomas Bengtsson -61IFK Märsta5,09
4Nils-Arne Nilsson -60Eslövs AI4,29

Tomas Bengtsson
Ulf Sjöberg
Nils-Arne Nilsson
Jan Erlandsson
 500   501   509     -     -     -
 534   511     -   532     -   529
 429   402   417   427   409     x
 487   514   524     x     -     -
    M55 KULA 6,0      2016-03-05
1Per Östlund -61Hässelby SK13,69MR
2Ulf Olsson -57Trosa Atletik IF11,52
3Ulf Sjöberg -61IK Ymer11,31
4Per-Gunnar Berglund -57Gefle IF10,32
5Johan Löfstedt -59Ösmo Nynäs FIK9,94
6Tomas Bengtsson -61IFK Märsta9,70
7Lars Hammargren -60Bollnäs FIK8,39

Johan Löfstedt
Ulf Sjöberg
Tomas Bengtsson
Per-Gunnar Berglund
Ulf Olsson
Per Östlund
Lars Hammargren
 994   957     x     x   948     x
1117  1131     x     x  1099  1115
 924   970     -     -     -     -
 986  1017  1017   995  1032  1016
   x  1114  1081     x  1152  1138
1295  1273  1317  1369  1273     -
 839   804   817     x   821     x
    M60 60 M      2016-03-05
1Ove Larsson -53Järvsö IF9,02
2Bengt Dahlblom -55Lulekamraternas MLK9,43
3Peter Nilsson -56Falkenbergs OK9,76

    M60 400 M      2016-03-05
1Bo Christer Bertilson -53Fredrikshofs FI66,28
2Nils Nestor -52Hässelby SK67,21
3Carl-Gustaf Nilsson -52Högby IF68,22
4Bengt Dahlblom -55Lulekamraternas MLK75,57

    M60 1500 M      2016-03-05
1Leif Larson -56Vittsjö GIK5.03,57
2Lasse Hagström -55Spårvägens FK5.13,65
3Jörgen Thorsell -52Falu IK5.18,28
4Lars Lindqvist -56Björnstorps IF5.20,56
5Leif Andersson -54Borlänge LK5.42,14
6Roland Jansson -52Uppsala LK5.51,45
-Nils Nestor -52Hässelby SKDNF
-Gunnar Israelsson -54Öbacka LKDNF

    M60 LÄNGD      2016-03-05
1Anders Olsson -56Huddinge AIS5,44SR, MR
2Sture Åhs -56Roma IF3,51

Anders Olsson
Sture Åhs
 524   527   544     x   512   537
 351   328     x     x   331   340
    M60 KULA 5,0      2016-03-05
1Åke Ruus -53Spårvägens FK12,18
2Urban Lindberg -55Skellefteå AIK11,31
3Östen Eriksson -56Valö IK11,24
4Bertil Lundquist -53Bollnäs FIK9,91

Urban Lindberg
Åke Ruus
Bertil Lundquist
Östen Eriksson
   x  1131  1100     x     x  1091
1147  1135     x  1218     x     x
 918   924   979   991   973     x
1015  1084  1090     x  1089  1124
    M65 60 M      2016-03-05
1Mats Höglund -51Järvsö IF9,26
2Tomas Eriksson -51KFUM Örebro9,30
3Börje Andersson -49Rånäs 4H9,63
4Krzysztof Furmaniuk -48Hellas FK10,19

    M65 400 M      2016-03-05
1Ulf Johansson -51Stenungsunds FI69,61
2Torvald Pääjärvi -48Järvsö IF77,23
3Mats Höglund -51Järvsö IF81,02

    M65 1500 M      2016-03-05
1Tommy Ericsson -47LK Nyköpings Runners5.36,17
2Christer Vernersson -50FK Snapphanarna5.39,71
3Ulf Johansson -51Stenungsunds FI5.43,82
4Bosse Larsson -51Järvsö IF5.57,25
5Magnus Bergh -49Heleneholms IF6.24,67
6Folke Lindqvist -47Eksjö Södra IK6.31,05

    M65 LÄNGD      2016-03-05
1Sture Holmberg -51Huddinge AIS4,74
2Börje Andersson -49Rånäs 4H3,84
3Lars Bergsten -48Skellefteå AIK3,45
4Henning Perneholm -50Sandviks IK3,12
5Sven Alm -47IK Orient3,10

Lars Bergsten
Henning Perneholm
Börje Andersson
Sture Holmberg
Sven Alm
 344   342   345   327     -   344
 312   263     -     -     x     x
 366   350   384     -   367     -
 474   467     -     x     -   473
 281   299   310   302     -     -
    M65 KULA 5,0      2016-03-05
1Kenneth Jansson -49IFK Helsingborg12,34
2Stig-Arne Mattsson -51Järvsö IF11,52
3Pentti Kuusisto -50Gefle IF10,40
4Lars Bergsten -48Skellefteå AIK9,70
5Sven Alm -47IK Orient9,65

Pentti Kuusisto
Lars Bergsten
Sven Alm
Kenneth Jansson
Stig-Arne Mattsson
1020  1030  1030  1034  1040  1021
 959   946   959   952   970   966
 891   929   965   950   958   950
1156  1128  1153  1234     -     -
1051  1048  1083  1142  1095  1152
    M70 60 M      2016-03-05
1Göte Hinders -46Säters IF8,89
2Uno Niklasson -44Trångsvikens IF9,60
3Pekka Kantola -46IK Orient9,79
4Sune Persson -45Sandviks IK10,33

    M70 400 M      2016-03-05
1Bertil Ekstedt -45Skellefteå AIK76,54
2Sune Persson -45Sandviks IK76,57
3Kjell Björk -46Hemlingby LK77,79
4Pekka Kantola -46IK Orient78,47

    M70 1500 M      2016-03-05
1Magnus Säveros -46Nilivaara IS5.10,19
2Anders Hansson -44Vilsta IK5.30,70
3Kjell Björk -46Hemlingby LK6.11,93
4Hans Sundgren -45Dalregementets IF6.16,12

    M70 LÄNGD      2016-03-05
1Sune Persson -45Sandviks IK3,46
2John Östlund -45Hässelby SK2,84

Sune Persson
John Östlund
 334     x   346     -     -   329
 279   272     x   284   274     -
    M70 KULA 4,0      2016-03-05
1Peter Hackenschmidt -43IK Hakarpspojkarna12,31
2Inge Melin -42Bottnaryds IF11,47
3Greger Melin -46Bottnaryds IF10,94
4Carl-Herbert Wessely -46Varbergs GIF10,37
5Ambjörn Martinsson -45Stensjöns IF9,79
6John Östlund -45Hässelby SK9,37
7Pekka Kantola -46IK Orient9,19
8Thomas Lindberg -46IFK Lidingö8,93

Greger Melin
Thomas Lindberg
Carl-Herbert Wessely
Inge Melin
Pekka Kantola
Peter Hackenschmidt
John Östlund
Ambjörn Martinsson
 935  1086     x  1020     -  1094
 862   889     x   882     x   893
 988  1011     x  1018     x  1037
1130  1122  1081  1128  1101  1147
 903   919   918   886   855   894
1205  1231     -     -     -     -
 937   902     x   927   932   935
 964     x     x   979   967   969
    M75 60 M      2016-03-05
1Anthony Treacher -39IFK Lidingö9,17
2Ingvar Lindqvist -38IFK Lidingö10,02
3Lennart Asplund -39IFK Märsta10,10
4Jan Myrtorp -41Östansjö SK10,86

    M75 400 M      2016-03-05
1Anthony Treacher -39IFK Lidingö74,52
2Jan Myrtorp -41Östansjö SK84,53

    M75 1500 M      2016-03-05
1Åke Leverin -39Väsby IK6.43,57
2Kaj Adelborg -39LK Nyköpings Runners7.18,34

    M75 LÄNGD      2016-03-05
1Anthony Treacher -39IFK Lidingö3,77
2Lennart Asplund -39IFK Märsta3,19
3Kalle Auvinen -40Huddinge AIS3,11

Lennart Asplund
Anthony Treacher
Kalle Auvinen
 309   305   319   314     x   308
 360   374   377   357     x   372
 275   281   291   311     -     -
    M75 KULA 4,0      2016-03-05
1Carl-Erik Särndal -37IFK Lund9,82
2Douglas Olsson -40Huddinge AIS8,76
3Ingvar Lindqvist -38IFK Lidingö8,46
4Bo Sundström -40Turebergs FK8,14
5Ove Edlund -39Nyköpings BIS6,45

Carl-Erik Särndal
Bo Sundström
Ingvar Lindqvist
Ove Edlund
Douglas Olsson
 982   932   927   968   935   854
 762   813   775   799     x   814
 813   828   837   826   819   846
 633   622   645   603   642   610
 848   839   840   850   857   876
    M80 60 M      2016-03-05
1Lars Wennblom -34Hässelby SK9,87
2Hans Bruno -36IFK Tumba11,01

    M80 1500 M      2016-03-05
1Eric Berglund -32Vallsta SK7.54,09

    M80 LÄNGD      2016-03-05
1Lars Wennblom -34Hässelby SK3,64
2Tor Trondset -35Ösmo Nynäs FIK3,27

Tor Trondset
Lars Wennblom
 302   327   300   306   327   305
 344   353   364     -     -     -
    M80 KULA 3,0      2016-03-05
1Bernhard Karlsson -33Valö IK11,73
2Tor Trondset -35Ösmo Nynäs FIK11,51

Tor Trondset
Bernhard Karlsson
1094  1113  1103  1127  1105  1151
1115  1155  1136  1173  1151     x
    M85 60 M      2016-03-05
1Axel Fernaeus -28Järvsö IF13,35

    M85 KULA 3,0      2016-03-05
1Axel Fernaeus -28Järvsö IF7,76

Axel Fernaeus
 704   742   755   760   776   755
    M90 KULA 3,0      2016-03-05
1Gunnar Kulleskog -23Huddinge AIS6,86
2Valter Ulander -26Kvarnsvedens GoIF4,71

Valter Ulander
Gunnar Kulleskog
 471   330   424   384   365     x
 618   676     x   686   670   673
    K35 60 M      2016-03-05
1Anna Björkstedt -78IFK Stocksund 8,34
2Linda Holmström -79Nyköpings BIS8,61
3Hanna Malmström -80Upsala IF9,12
4Sofia Gåvsten -79Uppsala LK9,46

    K35 400 M  HEAT 1    2016-03-05
1Sofie Högberg -81Hemlingby LK69,06
2Helena Fernström -78Vallsta SK69,74
-Eleonore Gåvsten -79IF LinnéaDNF

    K35 400 M  HEAT 2    
1Sofia Gåvsten -79Uppsala LK68,00
2Hanna Malmström -80Upsala IF71,51
3Emelie Ovenholm -81FK Studenterna81,29

    K35 400 M  HEAT 3    
1Linda Holmström -79Nyköpings BIS64,74
2Anna Björkstedt -78IFK Stocksund 64,85
3Frida Össmar -77Högby IF65,36

    K35 400 M  SAMLAD LISTA    
1Linda Holmström -79Nyköpings BIS64,74
2Anna Björkstedt -78IFK Stocksund 64,85
3Frida Össmar -77Högby IF65,36
4Sofia Gåvsten -79Uppsala LK68,00
5Sofie Högberg -81Hemlingby LK69,06
6Helena Fernström -78Vallsta SK69,74
7Hanna Malmström -80Upsala IF71,51
8Emelie Ovenholm -81FK Studenterna81,29

    K35 1500 M      2016-03-05
1Veronika Nordal -80Uppsala LK5.08,47
2Frida Össmar -77Högby IF5.08,62
3Sofie Högberg -81Hemlingby LK5.12,92
4Sofia Gåvsten -79Uppsala LK5.26,05

    K35 LÄNGD      2016-03-05
1Lina Quick -80Strands IF5,06
2Linda Holmström -79Nyköpings BIS4,79
3Anna Björkstedt -78IFK Stocksund 4,73

Anna Björkstedt
Lina Quick
Linda Holmström
 459   473   459     x     x     x
 492   506   488     x   481   300
 463   460   477     -   466   479
    K35 4x200 M      2016-03-05
1Järvsö IF2.08,16
Karin Olsson 61 - Karin Wåhlstedt 60 - Karoline Grönholm 76 - Kristina Larsson 74

    K40 60 M  HEAT 1    2016-03-05
1Hanna Tegnér -74Bromma IF8,64Final
2Moa Kardemark -76IF Kville8,90Final
3Karoline Grönholm -76Järvsö IF9,08Final
4Kristina Larsson -74Järvsö IF9,12
5Martina Gidlöf -74IFK Lidingö9,90

    K40 60 M  HEAT 2    
1Jenny Åkervall -72IFK Stocksund 8,55Final
2Ulrika Evjen -74Danderyds SK8,61Final
3Lena Axelson -72Bromma IF8,73Final
4Helena Zander -75Björnstorps IF9,89

    K40 60 M  FINAL    2016-03-05
1Hanna Tegnér -74Bromma IF8,45
2Jenny Åkervall -72IFK Stocksund 8,49
3Ulrika Evjen -74Danderyds SK8,57
4Lena Axelson -72Bromma IF8,60
5Moa Kardemark -76IF Kville8,79
6Karoline Grönholm -76Järvsö IF9,02

    K40 400 M      2016-03-05
1Jenny Åkervall -72IFK Stocksund 63,58
2Karoline Grönholm -76Järvsö IF70,19
3Helena Zander -75Björnstorps IF72,52

    K40 1500 M      2016-03-05
1Florentina Stojakovic -74IS Göta5.08,54
2Linda Take -73IF Göta Karlstad5.10,00
3Sofia Axelsson -76Borlänge LK5.35,03

    K40 LÄNGD      2016-03-05
1Ulrika Evjen -74Danderyds SK4,63
2Florentina Stojakovic -74IS Göta4,41
3Jenny Rosén -72Nyköpings BIS4,38
4Anna Ek -73IK Hakarpspojkarna4,37

Ulrika Evjen
Anna Ek
Jenny Rosén
Florentina Stojakovic
 448   463   454   421     -   437
 413   433   304     x   428   437
   x   412     x     x   438   409
   x   431   420   425   423   441
    K45 60 M      2016-03-05
1Lena Aruhn -70Turebergs FK8,49
2Linda Åkerman -71IFK Halmstad8,57
3Gina Engberg -71Järvsö IF9,79

    K45 1500 M      2016-03-05
1Mia Havinder -69Björnstorps IF5.19,85
2Katarina Rönngren -67Öbacka LK5.46,21

    K45 LÄNGD      2016-03-05
1Linda Åkerman -71IFK Halmstad4,90

Linda Åkerman
 448   474   468   470   471   490
    K50 60 M      2016-03-05
1Carina Palmquist -62Villstad GIF9,12
2Eva Krönlein -66IFK Lidingö9,26
3Charlotta Kimby -65IFK Stocksund 9,33
4Ulrika Granfors Wellemets -63Göteborgs KIK9,93
5Eva Melander -65Bålsta IK10,37
6Anita Christenson -66FK Studenterna10,63

    K50 400 M      2016-03-05
1Anita Christenson -66FK Studenterna83,14

    K50 1500 M      2016-03-05
1Anna-Stina Wanby -64Högby IF5.53,18

    K50 LÄNGD      2016-03-05
1Carina Palmquist -62Villstad GIF4,39
2Eva Krönlein -66IFK Lidingö4,23
3Carin Thornander -63Upsala IF3,88
4Eva-Lena Bergkvist -64Piteå IF3,82
5Charlotta Kimby -65IFK Stocksund 3,72

Eva Krönlein
Carina Palmquist
Charlotta Kimby
Carin Thornander
Eva-Lena Bergkvist
   x      x    423    417    414      x
   x    285    412    431      x    439
 360    361      x      x      x    372
 294    362    351    369    388    387
 364    370    369    382      -    365
    K55 60 M      2016-03-05
1Karin Olsson -61Järvsö IF10,16
2Lena Sundberg -61IFK Tumba10,44

    K55 400 M      2016-03-05
1Karin Wåhlstedt -60Järvsö IF69,24
2Ann-Britt Nilseng -59Hemlingby LK88,08

    K55 1500 M      2016-03-05
1Karin Wåhlstedt -60Järvsö IF5.16,42
2Annika Rosenlund -61Björnstorps IF5.44,24
3Ann-Britt Nilseng -59Hemlingby LK6.14,74

    K55 LÄNGD      2016-03-05
1Karin Olsson -61Järvsö IF3,39
2Lena Sundberg -61IFK Tumba3,29

Karin Olsson
Lena Sundberg
 283   324   316   339   329   335
 324   325   329     x     x   313
    K60 60 M      2016-03-05
1Lilly Wizén -55Roma IF9,84

    K60 400 M      2016-03-05
1Lilly Wizén -55Roma IF72,28

    K60 1500 M      2016-03-05
1Eva Lönnqvist -56Ystads IF6.10,11

    K65 60 M      2016-03-05
1Ulla Littenheim -47Uddevalla IS10,52
2Mia Wänqvist -47IK Akele14,77

    K65 400 M      2016-03-05
1Ulla Littenheim -47Uddevalla IS1.21,94
2Mia Wänqvist -47IK Akele1.41,36
3Ing-Britt Lindqvist -47Eksjö Södra IK2.01,68

    K65 1500 M      2016-03-05
1Britt Hellmark -50Lidköpings IS7.10,22
2Mia Wänqvist -47IK Akele7.37,47
3Ing-Britt Lindqvist -47Eksjö Södra IK9.18,40

    K65 LÄNGD      2016-03-05
1Birgitta Uppgården -48Oskarshamns SK2,81

Birgitta Uppgården
   x     x   257   259   281   263
    K70 60 M      2016-03-05
1Barbro Bobäck -44Säters IF9,87
2Kerstin Nilsson -42IFK Lund11,07
3Ing-Marie Persson -45IK Akele12,85

    K70 400 M      2016-03-05
1Eva Widelund -45Iggesunds SK1.39,72
2Ing-Marie Persson -45IK Akele1.46,24

    K70 1500 M      2016-03-05
1Eva Widelund -45Iggesunds SK7.27,61
2Ing-Marie Persson -45IK Akele8.05,55

    K70 LÄNGD      2016-03-05
1Kerstin Nilsson -42IFK Lund2,90

Kerstin Nilsson
 281   274   276   273   290   273
    K75 60 M      2016-03-05
1Kristina Carlsson -40FK Studenterna11,94
2Sonja Nilsson -39IFK Lund12,93

    K75 400 M      2016-03-05
1Kristina Carlsson -40FK Studenterna1.39,04

    K75 1500 M      2016-03-05
1Viveka Rüffel -39LK Nyköpings Runners7.56,57

    K75 LÄNGD      2016-03-05
1Sonja Nilsson -39IFK Lund2,30

Sonja Nilsson
   x   218   230   212   220     x

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram