Resultat Kilsbergskampen 28 aug 2016

   Fjugesta IF arrangerade på Kilsbergsvallen i Garphyttan
 
    P15 80 M    Vind -0,7  
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro9,73
2Kalle Hällgren -01KFUM Örebro10,22
3Marcus Führ -01KFUM Örebro10,28
4Amir Musa -01KFUM Örebro10,55
5Elias Åström -02KFUM Örebro11,35
6Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF11,49

    P15 800 M      
1Melker Forsberg -01Glanshammars IF2.09,15

    P15 80 M HÄCK    Vind 0,0  
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF15,33

    P15 HÖJD      
1Marcus Führ -01KFUM Örebro1,67
2Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro1,67
3Elias Åström -02KFUM Örebro1,58

    P15 LÄNGD      
1Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro5,84-0,5
2Amir Musa -01KFUM Örebro5,220,0
3Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF4,87-0,8
4Elias Åström -02KFUM Örebro4,69-0,2

    P15 KULA 4,0      
1Erik Lindkvist -02Wedevågs IF8,86
2Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF7,24

    P15 SPJUT 600      
1Erik Lindkvist -02Wedevågs IF27,81

    PF15 MIX 4x80 M       
1KFUM Örebro40,15
Moa Eklundh - Sofie Franzén - Kalle Hällgren - Rasmus Hugosson
2Wedevågs IF44,14
Karl-William Einarsson - Erik Lindkvist - Emma Karlsson - Jennifer Axelsson

    P13 60 M    Vind -0,7  
1Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF8,76
2Pelle Karlsson -03Götlunda IF9,29
3Markus Karlsson -04Wedevågs IF10,09
4Meheran Rostami -04Fjugesta IF10,29

    P13 600 M      
1Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF1.43,36
2Emil Larsson -04KFUM Örebro1.58,30
3Filip Åström -03KFUM Örebro2.30,71

    P13 60 M HÄCK    Vind -0,7  
1Leon Kindberg-Danielsson -04KFUM Örebro11,92
2Markus Karlsson -04Wedevågs IF14,90

    P13 HÖJD      
1Leon Kindberg-Danielsson -04KFUM Örebro1,39
2Markus Karlsson -04Wedevågs IF1,20

    P13 LÄNGD ZON      
1Pelle Karlsson -03Götlunda IF4,30-0,5
2Leon Kindberg-Danielsson -04KFUM Örebro4,02-0,6
3Filip Åström -03KFUM Örebro2,990,0

    P13 KULA 3,0      
1Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro9,04
2Markus Karlsson -04Wedevågs IF6,45
3Meheran Rostami -04Fjugesta IF4,78

    P13 SPJUT 400      
1Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro27,25
2Pelle Karlsson -03Götlunda IF24,86
3Markus Karlsson -04Wedevågs IF18,42
4Filip Åström -03KFUM Örebro12,67

    PF13 MIX 5x60 M       
1Åsbro GoIF45,11
Nanna Frih - Angelina Mogren - Jenna Mogren - Irma Kroon - Meja Törnqvist
2Wedevågs IF48,23
Marlen Karlsson - Ebba Wessman - Eowyn Svahn - Tilda Sahlin - Jennifer Axelsson

    P11 60 M  HEAT 1  Vind -1,8  
1Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro9,46Final
2Folke Eriksson -06Fjugesta IF9,92Final
3Leo Steen -05Fjugesta IF10,21Final
4Martin Nyström -06Fjugesta IF10,39Final10.389
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,40
6Olle Persson -06Stocksäters IF10,99

    P11 60 M  HEAT 2  Vind -0,3  
1Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,66Final
2Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro10,11Final
3Isak Skogwik -06Fjugesta IF10,3910.390
4Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro10,59
5Albin Mälman -05Götlunda IF10,88
6Teodor Wallén -05Götlunda IF11,96

    P11 60 M  FINAL  Vind -1,9  
1Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro9,48
2Hampus Wiborg -05KFUM Örebro9,56
3Folke Eriksson -06Fjugesta IF9,76
4Leo Steen -05Fjugesta IF9,97
5Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro9,99
6Martin Nyström -06Fjugesta IF10,50

    P11 600 M      
1Mio Sörling -05KFUM Örebro1.57,72
2Folke Eriksson -06Fjugesta IF2.06,52
3Hampus Wiborg -05KFUM Örebro2.11,59
4Anton Eklind -05KFUM Örebro2.12,95

    P11 HÖJD      
1Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro1,30
2Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro1,15
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF1,10
4Jasper Norlander -06Glanshammars IF1,00

    P11 LÄNGD ZON      
1Hampus Wiborg -05KFUM Örebro4,010,0
2Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro3,80-0,4
3Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro3,66-0,8
4Daniel Kindvall -05Fjugesta IF3,51-0,7
5Anton Eklind -05KFUM Örebro3,45+0,7
6Johan Lindkvist -06Wedevågs IF3,35+1,0
7Robin Ringström -05KFUM Örebro3,34-0,9
8Filip Knochenhauer -05KFUM Örebro3,29-2,1
9Måns Kareliussén -06Glanshammars IF3,150,0
10Ville Bjuremar -06KFUM Örebro3,10-0,9
11Albin Mälman -05Götlunda IF3,05-0,5
12Isak Skogwik -06Fjugesta IF2,950,0
13Olle Persson -06Stocksäters IF2,670,0
14Folke Eriksson -06Fjugesta IF2,55-0,8

    P11 KULA 2,0      
1Robin Ringström -05KFUM Örebro8,86
2Johan Runesson -05Fjugesta IF8,62
3Teodor Wallén -05Götlunda IF8,28
4Leo Steen -05Fjugesta IF7,86
5Johan Lindkvist -06Wedevågs IF7,85
6Jasper Norlander -06Glanshammars IF6,22
7Jesper Lundgren -06Stocksäters IF5,07
8Isak Skogwik -06Fjugesta IF4,92
9Olle Persson -06Stocksäters IF4,36

    P11 SPJUT 400      
1Johan Runesson -05Fjugesta IF19,79
2Anton Eklind -05KFUM Örebro18,92
3Leo Steen -05Fjugesta IF18,61
4Robin Ringström -05KFUM Örebro18,45
5Ville Bjuremar -06KFUM Örebro18,11
6Johan Lindkvist -06Wedevågs IF15,47
7Måns Kareliussén -06Glanshammars IF13,16
8Jasper Norlander -06Glanshammars IF12,86
9Teodor Wallén -05Götlunda IF12,58
10Daniel Kindvall -05Fjugesta IF11,02
11Jesper Lundgren -06Stocksäters IF7,67

    PF11 MIX 5x60 M      
1Fjugesta IF58,68
Elsa Nilsson - Ellen Wreth - Isak Skogwik - Daniel Kindvall - Folke Eriksson

    P9 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1David Elander -08KFUM Örebro10,40Final
2Olle Elofsson -08Fjugesta IF10,73Final
3Hannes Kindvall -07Fjugesta IF10,80Final
4Victor Jonsson Daulin -08Fjugesta IF11,02
5Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro11,09
6Milo Åvall -08KFUM Örebro11,91

    P9 60 M  HEAT 2  Vind -0,6  
1Isak Aren -07Eskilstuna FI9,92Final
2Albin Wallgren -07Åsbro GoIF10,86
3Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF11,01
4Samuel Skogwik -08Fjugesta IF11,60
5Linus Kjaer -08Garphyttans IF11,88

    P9 60 M  HEAT 3  Vind -1,6  
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,89Final
2Josef Nyberg -08Fjugesta IF10,21Final
3Erik Eisler -08Åsbro GoIF10,98
4Oskar Eriksson -08KFUM Örebro11,89
5Loa Källman -08Garphyttans IF12,95

    P9 60 M  FINAL  Vind +0,9  
1Isak Aren -07Eskilstuna FI9,68
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta9,75
3Josef Nyberg -08Fjugesta IF10,13
4David Elander -08KFUM Örebro10,20
5Olle Elofsson -08Fjugesta IF10,79
6Hannes Kindvall -07Fjugesta IF11,00

    P9 400 M      
1Josef Nyberg -08Fjugesta IF1.22,73
2Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF1.22,83
3Albin Wallgren -07Åsbro GoIF1.24,54
4David Elander -08KFUM Örebro1.27,93
5Victor Jonsson Daulin -08Fjugesta IF1.30,59
6Oskar Eriksson -08KFUM Örebro1.41,53
7Loa Källman -08Garphyttans IF1.41,83
8Milo Åvall -08KFUM Örebro1.44,21

    P9 HÖJD      
1Isak Aren -07Eskilstuna FI1,22
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta1,19
3Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF1,13
4Hannes Kindvall -07Fjugesta IF0,94
5Linus Kjaer -08Garphyttans IF0,85

    P9 LÄNGD ZON      
1Isak Aren -07Eskilstuna FI3,890,0
2Kevin Sjöström -07IFK Märsta3,610,0
3Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro3,130,0
4Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF3,090,0
5Erik Eisler -08Åsbro GoIF3,040,0
6David Elander -08KFUM Örebro2,880,0
7Olle Elofsson -08Fjugesta IF2,860,0
8Hannes Kindvall -07Fjugesta IF2,820,0
9Oskar Eriksson -08KFUM Örebro2,820,0
10Samuel Skogwik -08Fjugesta IF2,79-0,3
11Milo Åvall -08KFUM Örebro2,670,0
12Linus Kjaer -08Garphyttans IF2,510,0

    P9 KULA 2,0      
1Kevin Sjöström -07IFK Märsta8,23
2Hannes Kindvall -07Fjugesta IF6,70
3Isak Aren -07Eskilstuna FI6,59
4Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF6,35
5Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro6,19
6Josef Nyberg -08Fjugesta IF4,56
7Samuel Skogwik -08Fjugesta IF3,73

    PF9 MIX 5x60 M       
1Åsbro GoIF53,03
Erik Eisler - Albin Wallgren - Lillie Kron - Tuva Frih - Kayla Collin
2Fjugesta IF 258,17
Julia Jonsson - Hannes Kindvall - Amanda Sjöberg - Julia Karlsson - Olle Elofsson
3Garphyttans IF1.04,74
Loa Källman - Elin Djerf - Anni Klemedsson - Amanda Havrefjäll - Ebba Persson
-Fjugesta IF 1bröt
Elnah Wennström - Tea Andersson - Hanna Franzén - Samuel Skogwik - Victor Jonsson

    PF9 5x60 M EXTRA       
1Fjugesta IF53,71
Elsa Nilsson - Ellen Wreth - Isak Skogwik - Martin Nyström - Maja Söderqvist
2Wedevåg-Storådalen56,37
Emelie Stenfelt - Levina Åkerberg - Frida Arenvang - Wilma Westman - Sigvard Einarsson

    P7 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF11,62Final
2August Ljungdahl -09Garphyttans IF12,26Final
3Baltazar Robertsson -09Garphyttans IF13,66Final
4Mårten Stenberg -09Fjugesta IF13,74

    P7 60 M  HEAT 2  Vind -0,7  
1Simon Westervall -09Garphyttans IF11,39Final
2Gustav Jormvik -09Garphyttans IF11,96Final
3Erik Klingnéus -09Fjugesta IF12,83Final

    P7 60 M  FINAL  Vind -1,0  
1Simon Westervall -09Garphyttans IF11,52
2Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF11,87
3Gustav Jormvik -09Garphyttans IF11,93
4August Ljungdahl -09Garphyttans IF12,36
5Erik Klingnéus -09Fjugesta IF13,68
6Baltazar Robertsson -09Garphyttans IF13,86

    P7 400 M      
1Sture Eriksson -09Stocksäters IF1.30,75
2Gustav Jormvik -09Garphyttans IF1.34,49
3Edvin Wallgren -09Åsbro GoIF1.40,46

    P7 LÄNGD ZON      
1Simon Westervall -09Garphyttans IF2,830,0
2August Ljungdahl -09Garphyttans IF2,58-0,4
3Baltazar Robertsson -09Garphyttans IF2,250,0
4Mårten Stenberg -09Fjugesta IF2,100,0

    P7 KULA 2,0      
1Erik Klingnéus -09Fjugesta IF3,93
2Mårten Stenberg -09Fjugesta IF2,79
3Isak Kindvall -10Fjugesta IF2,49
4Baltazar Robertsson -09Garphyttans IF1,97

    PF7 MIX 5x60 M      
1Fjugesta IF1.02,44
Mårten Stenberg - Linnea Lord - Astrid Wennström - Oskar Karlsson - Erik Klingneus
2Garphyttans IF1.07,42
Gustav Jormvik - Inni Carling - Baltazar Robertsson - Elma Hagström - Felicia Femermo

    F15 80 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Sofie Franzén -02KFUM Örebro11,05Final
2Klara Frih -02Åsbro GoIF11,14Final
3Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF12,55
4Amira Musa -01KFUM Örebro12,65

    F15 80 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro10,49Final
2Emma Karlsson -02Wedevågs IF11,50Final
3Madelene Amnebratt -01KFUM Örebro11,51Final
4Maja Persson -02Stocksäters IF11,87Final
5Maja Bjurman -02KFUM Örebro12,78

    F15 80 M  FINAL  Vind 0,0  
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro10,51
2Klara Frih -02Åsbro GoIF10,96
3Sofie Franzén -02KFUM Örebro11,11
4Madelene Amnebratt -01KFUM Örebro11,55
5Emma Karlsson -02Wedevågs IF11,66
6Maja Persson -02Stocksäters IF11,96

    F15 800 M      
1Klara Frih -02Åsbro GoIF2.23,52
2Sofie Franzén -02KFUM Örebro2.41,30
3Matilda Eklind -02KFUM Örebro2.55,28

    F15 80 M HÄCK    Vind 0,0  
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro12,38
2Clara Bernhult -02KFUM Örebro12,93

    F15 HÖJD      
1Helena Kuksa -02Åsbro GoIF1,44
2Emma Stenman -02KFUM Örebro1,40

    F15 LÄNGD      
1Emily Capobianco -01KFUM Örebro5,020,0
2Clara Bernhult -02KFUM Örebro4,860,0
3Moa Eklundh -01KFUM Örebro4,850,0
4Klara Frih -02Åsbro GoIF4,58-0,1
5Lisa Ljung -02Glanshammars IF3,88-0,5
6Lisa Kareliussén -02Glanshammars IF3,88-0,1
7Emma Karlsson -02Wedevågs IF3,85-0,2
8Amira Musa -01KFUM Örebro3,67-0,1
9Maja Persson -02Stocksäters IF3,55+0,3
10Kajsa Forsberg -02Fjugesta IF3,460,0

    F15 KULA 3,0      
1Alexandra Nilsson -02Götlunda IF9,04
2Klara Frih -02Åsbro GoIF8,13
3Maja Bjurman -02KFUM Örebro7,54
4Matilda Eklind -02KFUM Örebro7,31

    F15 SPJUT 500      
1Vendela Högkvist -02Åsbro GoIF25,20
2Matilda Eklind -02KFUM Örebro22,49
3Lisa Ljung -02Glanshammars IF14,48

    F13 60 M  HEAT 1  Vind -0,1  
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,70Final
2Isabell Lundholm -04KFUM Örebro9,23Final
3Melinda Qwarforth -04Fjugesta IF9,31Final
4Nanna Frih -04Åsbro GoIF9,33
5Iris Norlander -04Glanshammars IF9,62

    F13 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Ebba Asp -04KFUM Örebro8,64Final
2Matilda Eriksson -04Västerås FK9,43
3Lina Selin -04IK Westmannia9,49
4Medina Tulic -04Fjugesta IF9,56
5Alma Olsson -04Glanshammars IF10,02

    F13 60 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Elin Wallin -03Glanshammars IF8,68Final
2Klara Johnsson -04KFUM Örebro9,30Final
3Natalie Persson -03Katrineholms SK10,60
4Agnes Adamsson -04Glanshammars IF10,92

    F13 60 M  FINAL  Vind -0,3  
1Elin Wallin -03Glanshammars IF8,60
2Ebba Asp -04KFUM Örebro8,64
3Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,70
4Klara Johnsson -04KFUM Örebro9,24
5Isabell Lundholm -04KFUM Örebro9,32
6Melinda Qwarforth -04Fjugesta IF9,45

    F13 600 M      
1Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro1.56,39
2Klara Johnsson -04KFUM Örebro1.59,54
3Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF2.00,90

    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind 0,0  
1Tindra Frykholm -03Glanshammars IF11,24
2Tilda Bernhult -04KFUM Örebro11,76
3Melinda Qwarforth -04Fjugesta IF12,25
4Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF12,33

    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind 0,0  
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF10,26Final
2Isabell Lundholm -04KFUM Örebro11,12Final
3Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro11,98
4Stella Stenman -04KFUM Örebro12,14

    F13 60 M HÄCK  HEAT 3  Vind 0,0  
1Irma Kron -04Åsbro GoIF10,76Final
2Klara Frykholm -03Glanshammars IF11,05Final
3Lina Selin -04IK Westmannia13,30
4Elsa-Maja Hoyle -04Fjugesta IF15,27

    F13 60 M HÄCK  FINAL  Vind 0,0  
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF10,26
2Irma Kron -04Åsbro GoIF10,82
3Isabell Lundholm -04KFUM Örebro10,86
4Klara Frykholm -03Glanshammars IF11,21

    F13 HÖJD      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF1,51
2Irma Kron -04Åsbro GoIF1,48
3Jenna Mogren-Dowding -04Åsbro GoIF1,36
4Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,29
5Isabell Lundholm -04KFUM Örebro1,29

    F13 LÄNGD ZON      
1Klara Frykholm -03Glanshammars IF4,72-0,1
2Tindra Frykholm -03Glanshammars IF4,69-0,3
3Ebba Asp -04KFUM Örebro4,63-2,0
4Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro4,59-1,1
5Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF4,530,0
6Myra Eriksson -03Stocksäters IF4,220,0
7Irma Kron -04Åsbro GoIF4,21-0,3
8Klara Johnsson -04KFUM Örebro4,090,0
9Tilda Bernhult -04KFUM Örebro4,03-0,7
10Nanna Frih -04Åsbro GoIF3,950,0
11Matilda Eriksson -04Västerås FK3,870,0
12Iris Norlander -04Glanshammars IF3,690,0
13Stella Stenman -04KFUM Örebro3,67-0,1
14Alma Olsson -04Glanshammars IF3,600,0
15Medina Tulic -04Fjugesta IF3,480,0
16Agnes Adamsson -04Glanshammars IF3,370,0
17Carolina Nilsson -03Götlunda IF3,150,0

    F13 KULA 2,0      
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro11,22
2Tilda Bernhult -04KFUM Örebro10,62
3Matilda Eriksson -04Västerås FK8,69
4Iris Norlander -04Glanshammars IF8,41
5Natalie Persson -03Katrineholms SK7,07
6Lina Selin -04IK Westmannia6,89
7Agnes Adamsson -04Glanshammars IF6,26

    F13 SPJUT 400      
1Tilda Bernhult -04KFUM Örebro27,32
2Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro23,89
3Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF20,75
4Matilda Eriksson -04Västerås FK17,57
5Nanna Frih -04Åsbro GoIF16,97
6Lina Selin -04IK Westmannia16,31
7Carolina Nilsson -03Götlunda IF15,20
8Natalie Persson -03Katrineholms SK14,44

    F11 60 M  HEAT 1  Vind -1,1  
1Linnea Skoglund -06Karlskoga FIF9,78Final
2Maja Söderquist -06Fjugesta IF10,08
3Klara Pettersson -05KFUM Örebro10,21
4Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro10,66
5Elsa Nilsson -06Fjugesta IF10,94
6Ilva Gunnarsson -05Glanshammars IF11,10

    F11 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  
1Alva Lindmark -05KFUM Örebro9,14Final
2Felicia Persson -06Katrineholms SK9,81
3Tilda Sahlin -05Wedevågs IF9,89
4Selma Holmstrand -05Stocksäters IF11,11
5Ellen Wreth -06Fjugesta IF11,15
6Samra Mehanovic -05IFK Nora13,33

    F11 60 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Esther Järliden -05KFUM Örebro9,66Final
2Ebba Wessman -05Frövi IK9,80Final
3Sara Persson -05KFUM Örebro9,84
4Eowyn Svahn -05Wedevågs IF9,93
5Linnea Lind -05KFUM Örebro10,63
6Emmy Klingnéus -06Fjugesta IF12,20

    F11 60 M  HEAT 4  Vind 0,0  
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF9,25Final
2Mira Kindberg-Danielsson -05KFUM Örebro9,65Final
3Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF10,64
4Lovisa Åström -05KFUM Örebro11,95
5Merveilie Mukabara -06Fjugesta IF13,53

    F11 60 M  FINAL  Vind -0,2  
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF9,06
2Alva Lindmark -05KFUM Örebro9,12
3Linnea Skoglund -06Karlskoga FIF9,69
4Esther Järliden -05KFUM Örebro9,70
5Mira Kindberg-Danielsson -05KFUM Örebro9,72
6Ebba Wessman -05Frövi IK9,89

    F11 600 M      
1Alva Lindmark -05KFUM Örebro2.04,03
2Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF2.05,87
3Emma Eriksson -06IK Westmannia2.14,91
4Tilda Sahlin -05Wedevågs IF2.28,78
5Filippa Nilsson -06Götlunda IF2.31,19
6Merveilie Mukabara -06Fjugesta IF3.55,87

    F11 HÖJD      
1Angelina Mogren-Dowding -05Åsbro GoIF1,29
2Sara Persson -05KFUM Örebro1,24
3Mira Kindberg-Danielsson -05KFUM Örebro1,18
4Felicia Persson -06Katrineholms SK1,18
5Johanna Fernberg -06IK Westmannia1,15
6Linnea Skoglund -06Karlskoga FIF1,10
6Emma Eriksson -06IK Westmannia1,10
8Tova Wåhlander -05IK Westmannia1,10
9Filippa Nilsson -06Götlunda IF1,05
10Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia0,85

    F11 LÄNGD ZON      
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF4,300,0
2Alva Lindmark -05KFUM Örebro4,270,0
3Johanna Fernberg -06IK Westmannia4,010,0
4Emma Eriksson -06IK Westmannia3,66-0,3
5Eowyn Svahn -05Wedevågs IF3,600,0
6Tilda Sahlin -05Wedevågs IF3,590,0
7Emilia Öster -05KFUM Örebro3,53-0,9
8Mira Kindberg-Danielsson -05KFUM Örebro3,490,0
9Ebba Wessman -05Frövi IK3,44-0,6
10Maja Söderquist -06Fjugesta IF3,430,0
11Linnea Skoglund -06Karlskoga FIF3,420,0
12Felicia Persson -06Katrineholms SK3,41-0,7
13Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF3,030,0
14Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro3,030,0
15Agnes Lindby -05Fjugesta IF2,930,0
16Ilva Gunnarsson -05Glanshammars IF2,750,0
17Selma Holmstrand -05Stocksäters IF2,720,0
18Linnea Lind -05KFUM Örebro2,640,0

    F11 KULA 2,0      
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF7,87
2Emilia Öster -05KFUM Örebro6,48
3Tova Wåhlander -05IK Westmannia6,31
4Klara Pettersson -05KFUM Örebro6,30
5Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia6,18
6Linnea Skoglund -06Karlskoga FIF5,35
7Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro5,10
8Samra Mehanovic -05IFK Nora4,59

    F11 SPJUT 400      
1Tove Holmberg-Nerman -06IK Westmannia12,96
2Emma Eriksson -06IK Westmannia12,33
3Filippa Nilsson -06Götlunda IF11,20
4Klara Pettersson -05KFUM Örebro11,00
5Tova Wåhlander -05IK Westmannia10,23

    F9 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF9,87Final
2Hanna Franzen -08Fjugesta IF11,29
3Molly Mikaelsson -08Götlunda IF11,59
4Ebba Persson -08Garphyttans IF11,64
5Emelie Stenfelt -08Wedevågs IF12,85

    F9 60 M  HEAT 2  Vind -0,6  
1Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF10,52Final
2Elin Djerf -08Garphyttans IF11,12
3Amelie Widegren -08KFUM Örebro11,32
4Elnah Wennström -08Fjugesta IF11,61
5Evelina Wallén -08Götlunda IF11,90
6Linnea Ekström -08Wedevågs IF12,67

    F9 60 M  HEAT 3  Vind 0,0  
1Levina Åkerberg -07Storådalens SK10,08Final
2Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro10,21Final
3Lilly Sartz -07Stocksäters IF10,70
4Julia Jonsson Daulin -07Fjugesta IF11,67
5Anni Klemedsson -08Garphyttans IF11,76

    F9 60 M  HEAT 4  Vind -0,9  
1Wilma Wessman -08Frövi IK10,22Final
2Julia Karlsson -07Fjugesta IF10,41Final
3Leia Gyllstrand -07Storådalens SK10,85
4Tea Andersson -08Fjugesta IF11,42
5Tilde Rilvén -08KFUM Örebro11,79

    F9 60 M  FINAL  Vind 0,0  
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF9,88
2Levina Åkerberg -07Storådalens SK9,95
3Wilma Wessman -08Frövi IK10,12
4Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro10,33
5Julia Karlsson -07Fjugesta IF10,55
6Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF10,65

    F9 400 M  HEAT 1    
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF1.22,10
2Tea Andersson -08Fjugesta IF1.31,59
3Amelie Widegren -08KFUM Örebro1.35,17
4Ebba Persson -08Garphyttans IF1.38,65
5Molly Mikaelsson -08Götlunda IF1.39,31
6Evelina Wallén -08Götlunda IF1.46,96

    F9 400 M  HEAT 2    
1Wilma Wessman -08Frövi IK1.22,85
2Levina Åkerberg -07Storådalens SK1.24,34
3Kim Semstrand -07IFK Nora1.24,70
4Julia Karlsson -07Fjugesta IF1.28,13
5Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro1.28,18
6Frida Arenvang -08Wedevågs IF1.28,60

    F9 400 M  SAMLAD LISTA    
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF1.22,10
2Wilma Wessman -08Frövi IK1.22,85
3Levina Åkerberg -07Storådalens SK1.24,34
4Kim Semstrand -07IFK Nora1.24,70
5Julia Karlsson -07Fjugesta IF1.28,13
6Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro1.28,18
7Frida Arenvang -08Wedevågs IF1.28,60
8Tea Andersson -08Fjugesta IF1.31,59
9Amelie Widegren -08KFUM Örebro1.35,17
10Ebba Persson -08Garphyttans IF1.38,65
11Molly Mikaelsson -08Götlunda IF1.39,31
12Evelina Wallén -08Götlunda IF1.46,96

    F9 HÖJD      
1Olivia Sjöholm -07KFUM Örebro1,13
2Kayla Collin -07Åsbro GoIF1,10
3Lillie Kron -07Åsbro GoIF1,04

    F9 LÄNGD ZON      
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF3,73-1,2
2Levina Åkerberg -07Storådalens SK3,64-0,7
3Leia Gyllstrand -07Storådalens SK3,17-1,1
4Julia Karlsson -07Fjugesta IF3,150,0
5Lillie Kron -07Åsbro GoIF3,110,0
6Wilma Wessman -08Frövi IK3,090,0
7Lilly Sartz -07Stocksäters IF2,920,0
8Alexandra Fernberg -08IK Westmannia2,830,0
9Evelina Wallén -08Götlunda IF2,800,0
10Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF2,770,0
11Molly Mikaelsson -08Götlunda IF2,67-0,5
12Amelie Widegren -08KFUM Örebro2,550,0
13Hanna Franzen -08Fjugesta IF2,550,0
14Linnea Ekström -08Wedevågs IF2,55-0,8
15Elnah Wennström -08Fjugesta IF2,490,0
16Elin Djerf -08Garphyttans IF2,490,0
17Anni Klemedsson -08Garphyttans IF2,46-1,0
18Tilde Rilvén -08KFUM Örebro2,46-0,3
19Amanda Havrefjäll -08Garphyttans IF2,330,0
20Emelie Stenfelt -08Wedevågs IF2,20-0,2

    F9 KULA 2,0      
1Lillie Kron -07Åsbro GoIF5,51
2Linnea Ekström -08Wedevågs IF4,98
3Lilly Sartz -07Stocksäters IF4,83
4Amelie Widegren -08KFUM Örebro3,65
5Levina Åkerberg -07Storådalens SK3,57
6Alexandra Fernberg -08IK Westmannia3,10

    F7 60 M  HEAT 1  Vind -1,1  
1Molly Eriksson -09Västerås FK11,29Final
2Astrid Wennström -09Fjugesta IF12,54Final
3Ingrid Kron -09Åsbro GoIF12,88
4Juni Carling -09Garphyttans IF13,46
5Nova Karlsson Forsberg -09Garphyttans IF13,56
6Emma Helldén -09Fjugesta IF15,29

    F7 60 M  HEAT 2  Vind -0,3  
1Felicia Femermo -09Garphyttans IF11,63Final
2Fanny Åkerberg -09Storådalens SK11,79Final
3Maja Bernhult -09KFUM Örebro12,31Final
4Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI12,87Final
5Linnea Lord -09Fjugesta IF13,14

    F7 60 M  FINAL  Vind -0,1  
1Molly Eriksson -09Västerås FK11,25
2Felicia Femermo -09Garphyttans IF11,50
3Fanny Åkerberg -09Storådalens SK12,11
4Astrid Wennström -09Fjugesta IF12,48
5Maja Bernhult -09KFUM Örebro12,55
6Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI13,06

    F7 400 M      
1Molly Eriksson -09Västerås FK1.42,58
2Fanny Åkerberg -09Storådalens SK1.45,19
3Elma Hagström -09Garphyttans IF1.45,38
4Linnea Lord -09Fjugesta IF1.52,50

    F7 LÄNGD ZON      
1Molly Eriksson -09Västerås FK2,73-0,2
2Felicia Femermo -09Garphyttans IF2,720,0
3Maja Bernhult -09KFUM Örebro2,620,0
4Elma Hagström -09Garphyttans IF2,46-0,4
5Fanny Åkerberg -09Storådalens SK2,40-0,3
6Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI2,39-0,8
7Ingrid Kron -09Åsbro GoIF2,37-0,7
8Juni Carling -09Garphyttans IF2,110,0
9Nova Karlsson Forsberg -09Garphyttans IF2,070,0
10Emma Helldén -09Fjugesta IF2,040,0
11Linnea Lord -09Fjugesta IF1,88-1,0

    F7 KULA 2,0      
1Nova Karlsson Forsberg -09Garphyttans IF3,48
2Molly Eriksson -09Västerås FK3,33
3Vendela Dekreon -09Eskilstuna FI3,25
4Fanny Åkerberg -09Storådalens SK2,60
5Maja Bernhult -09KFUM Örebro2,58
6Astrid Wennström -09Fjugesta IF2,44
7Emma Helldén -09Fjugesta IF2,31
8Linnea Lord -09Fjugesta IF2,31

  Resultatlistan skapad av Windathletics friidrottsprogram