Närkesbästa utomhus 2012

MÄN 100 M
11.13Hugo Jansson 92, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj
11.43Jacob Rhan 94, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj
11.46Daniel Andersson 91, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara25 aug
11.56Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroSM tiokampHuddinge15 sep
12.05Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
12.15Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg3 jun
12.21Phanomsak Lansa 94, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg3 jun

MÄN 100 M mv
11.47Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroEST-SWE-FINViljandi, EST2 jun

MÄN 200 M
23.21Jacob Rhan 94, Glanshammars IFJSMSollentuna10 aug
23.33Daniel Andersson 91, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara25 aug
23.35Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj
23.51Jonathan Waern 86, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul
23.80Thomas Hultgren 91, KFUM ÖrebroLudvikaspelenLudvika6 jun
24.18Sebastian Johansson 89, KFUM ÖrebroStjärnspelenArvika29 jul
24.57Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul

MÄN 300 M
38.22Jonathan Waern 86, KFUM ÖrebroKvilles VårtävlingLerum12 jun
39.26Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroSM tiokampHuddinge15 sep

MÄN 400 M
51.20Thomas Hultgren 91, KFUM ÖrebroJSMSollentuna10 aug
51.57Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroVääksy, FIN4 aug
53.04Jonathan Waern 86, KFUM ÖrebroValbo GamesGävle22 jul

MÄN 800 M
1:54.79Tim Sundström 89, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna9 jun
2:00.96Tomas Hultgren 91, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg3 jun
2:03.52Jonathan Waern 86, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg3 jun

MÄN 1500 M
3:53.84Albin Olausson 92, KFUM ÖrebroSollentuna GPSollentuna5 jul
4:10.81Linus Rosdal 92, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul

MÄN 1 MILE
4:13.21Albin Olausson 92, KFUM ÖrebroRR Memorial MileHuddinge29 jun

MÄN 3000 M
8:30.06Albin Olausson 92, KFUM ÖrebroFolksam ChallengeMölndal4 aug
9:23.82Fredrik Regborn 95, Glanshammars IFJSMSollentuna10 aug
9:26.84Martin Regborn 92, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj
9:45.59Carl Valjus 96, Glanshammars IFUSMUppl: Väsby10 aug

MÄN 5000 M
14:57.15Albin Olausson 92, KFUM ÖrebroJSMSollentuna9 aug
15:36.81Martin Regborn 92, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj
15:37.32Erik Anfält 76, Örebro AIKDMGlanshammar22 sep
16:19.5mFredrik Rådström 83, Hällefors LKDMGlanshammar22 sep
16:24.36Jonas Rosengren 72, KFUM ÖrebroDMGlanshammar22 sep
16:29.31Jakob Nilsson 84, Örebro AIKDMGlanshammar22 sep
16:42.19Abshir Awees 95, KFUM ÖrebroDMGlanshammar22 sep
16:49.97Peter Wiker 72, Hällefors LKDMGlanshammar22 sep
16:56.43Per Eklöf 81, IFK NoraDMGlanshammar22 sep
17:10.07Carl Valjus 96, Glanshammars IFDMGlanshammar22 sep

MÄN 10000 M
32:54.75Martin Regborn 92, KFUM ÖrebroDMHallsberg20 jun
33:24.40Daniel Attås 87, Stocksäters IFDMHallsberg20 jun
33:31.39Erik Anfält 76, Örebro AIKDMHallsberg20 jun
34:22.57Mokhtar Bennis 67, Örebro AIKDMHallsberg20 jun
34:32.81Fredrik Regborn 95, Glanshammars IFDMHallsberg20 jun
34:43.72Ulf Hallmén 68, Hagaby GoIFDMHallsberg20 jun
35:10.41Daniel Brånn 82, Kumla SFDMHallsberg20 jun
35:29.35Jonas Rosengren 72, KFUM ÖrebroDMHallsberg20 jun
35:59.71Fredrik Eliasson 74, IF StartDMHallsberg20 jun
36:26.25Ivan Forsgren 86, Club Run NärkeDMHallsberg20 jun

MÄN HALVMARATHON
1:10:09Erik Anfält 76, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1:11:53Daniel Attås 87, Stocksäters IFÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1:13:04Fredrik Rådström 83, Hällefors LKGöteborgsvarvetGöteborg12 maj
1:15:11Jakob Nilsson 84, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1:15:28Jonas Rosengren 72, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1:16:20Fredrik Regborn 95, Glanshammars IFGöteborgsvarvetGöteborg12 maj
1:17:23Fredrik Eliasson 74, IF StartÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1:17:27Jakob Olars 84, Kumla SFGöteborgsvarvetGöteborg12 maj
1:17:45Oskar Andrén 94, Östansjö SKSemesterhalvmaranTorp30 jun
1:17:50Daniel Brånn 82, Kumla SFGöteborgsvarvetGöteborg12 maj
1:17:54Mokhtar Bennis 67, Örebro AIKNorasjön RuntNora8 sep
1:17:55Andreas Wendin 80, Örebro AIKGöteborgsvarvetGöteborg12 maj
1:17:58Björn Evertsson 87, Storådalens SKNorasjön RuntNora8 sep
1:18:01Oskar Arlebo 77, KFUM ÖrebroGöteborgsvarvetGöteborg12 maj
1:18:14Patrik Nilvér 83, KFUM ÖrebroGöteborgsvarvetGöteborg12 maj
1:18:50Per Jonhed 80, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1:18:54Nicklas Källmén 75, KFUM ÖrebroGöteborgsvarvetGöteborg12 maj
1:19:00Henrik Eknor 83, Örebro AIKÖAIK HalvmaraÖrebro25 apr
1:19:12Peter Wiker 72, Hällefors LKNorasjön RuntNora8 sep
1:19:27Mathias Lidson 78, KFUM ÖrebroGöteborgsvarvetGöteborg12 maj
1:19:30Dan Bäck 75, Kumla SFÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1:19:50Anteeneh Soolomoon 84, KFUM ÖrebroSemesterhalvmaranTorp30 jun

MÄN MARATHON
2:36:11Fredrik Rådström 83, Hällefors LKBerlin MarathonBerlin, GER30 sep
2:37:38Erik Anfält 76, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm2 jun
2:43:01Jonas Rosengren 72, KFUM ÖrebroMarat BarcelonaBarcelona, ESP25 mar
2:44:16Lars Drageryd 89, KFUM ÖrebroSthlm MarathonStockholm2 jun
2:45:31Daniel Brånn 82, Kumla SFSthlm MarathonStockholm2 jun
2:53:26Tomas Fridh 73, Stocksäters IFViby MarathonÖstansjö7 jul
2:56:30Sören Forsberg 63, IF StartViby MarathonÖstansjö7 jul
2:57:13Anders Larsson 69, Örebro AIKBerlin MarathonBerlin, GER30 sep
2:58:26Linus Ryefalk 80, Örebro AIKVxj MarathonVxj20 okt
2:58:34Henrik Aiff 81, Karlslunds IFSthlm MarathonStockholm2 jun

MÄN 2000 M HINDER 91.4
6:01.72Albin Olausson 92, KFUM ÖrebroJSMSollentuna11 aug

MÄN 3000 M HINDER 91.4
9:03.30Albin Olausson 92, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg9 jul
10:18.12Lars Drageryd 89, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj

MÄN 110 M HÄCK 106.7
16.42Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroValbo GamesGävle20 jul

MÄN 110 M HÄCK 106.7 mv
16.00Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroEST-SWE-FINViljandi, EST3 jun

MÄN 400 M HÄCK 91.4
55.22Jonathan Waern 86, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg9 jul

MÄN HÖJD
1.92Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
1.87Edvin Heggemann 94, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj
1.60Mikael Jansson 98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul

MÄN STAV
4.95Per Drageryd 91, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad15 jul
4.93Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroSM tiokampHuddinge16 sep
4.89Dennis Fransson-Bergetoft 92, KFUM ÖrebroSMStockholm25 aug
3.63Jens Roslund 96, Stocksäters IFDN Galan YouthStockholm18 aug
3.22Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroSM tiokampHuddinge15 sep
3.10Anders Tollstern 47, KFUM ÖrebroBohusspelenUddevalla28 jul

MÄN LÄNGD
8.03Andreas Otterling 86, KFUM ÖrebroKvilles VårtävlingLerum12 jun
7.01Hugo Jansson 92, Glanshammars IFSMStockholm24 aug
6.89Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroSM tiokampHuddinge15 sep
6.13Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFNobelspelenKarlskoga26 aug
5.78Anton Östebo 96, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg9 jul
5.72Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroSkol-SMVäxjö23 sep

MÄN LÄNGD mv
6.16Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFGurkspelenVästerås5 aug
5.98Anton Östebo 96, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg9 jul

MÄN TRESTEG
13.34Adam Ståhlberg 91, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj
12.82Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFSkol-SMVäxjö22 sep

MÄN TRESTEG mv
13.76Adam Ståhlberg 91, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj
13.05Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFGurkspelenVästerås4 aug

MÄN KULA 7.26
14.38Linus Bernhult 75, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro17 okt
13.66Anders Holmström 78, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro13 okt
13.52Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroSM tiokampHuddinge15 sep
13.36Jiannis Smalios 87, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj
11.81Torbjörn Sörman 86, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro13 okt
11.16Theodor Thor 93, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro9 sep
11.07Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro5 okt
10.64Adam Ståhlberg 91, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro30 sep
10.49Hampus Bergman 87, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro8 sep
10.16Pontus Waern 88, Stocksäters IFCastoramaÖrebro5 okt

MÄN DISKUS 2.0
46.13Linus Bernhult 75, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro17 okt
44.20Anders Holmström 78, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro13 okt
39.70Jiannis Smalios 87, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro9 sep
37.79Torbjörn Sörman 86, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro13 okt
36.94Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroVääksy, FIN5 aug
33.94Jari Kuusisto 63, Hällefors LKVSMKil4 aug
33.50Jonathan Waern 86, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro30 sep
32.55Theodor Thor 93, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro9 sep
32.13Pontus Waern 88, Stocksäters IFCastoramaÖrebro5 okt
30.30Hampus Bergman 87, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro8 sep

MÄN SLÄGGA 7.26
55.97Torbjörn Sörman 86, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås4 aug
45.28Linus Bernhult 75, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro17 okt
43.54Anders Holmström 78, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro13 okt
39.50Theodor Thor 93, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro16 sep
35.86Jiannis Smalios 87, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro9 sep
29.49Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro20 sep

MÄN SPJUT 800
78.85Jiannis Smalios 87, KFUM ÖrebroÖresundsspelenHelsingborg30 jun
66.07Theodor Thor 93, KFUM ÖrebroBottnarydskastetBottnaryd17 jun
57.68Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroSM tiokampHuddinge16 sep
49.48Vesa Rontti 72, Stocksäters IFVSMKil5 aug
47.87Anders Holmström 78, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro13 okt
42.78Hampus Bergman 87, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro8 sep
42.55Linus Bernhult 75, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro17 okt
42.54Adam Ståhlberg 91, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro30 sep
42.28Torbjörn Sörman 86, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro13 okt
42.15Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro5 okt

MÄN TIOKAMP
7018Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroSM tiokampHuddinge16 sep

P19 100 M
11.43Jacob Rhan 94, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj
12.21Phanomsak Lansa 94, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg3 jun

P19 200 M
23.21Jacob Rhan 94, Glanshammars IFJSMSollentuna10 aug

P19 HALVMARATHON
1:17:45Oskar Andrén 94, Östansjö SKSemesterhalvmaranTorp30 jun

P19 HÖJD
1.87Edvin Heggemann 94, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj
1.55Phanomsak Lansa 94, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg3 jun

P19 LÄNGD
5.21Phanomsak Lansa 94, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg3 jun

P19 SPJUT 800
66.07Theodor Thor 93, KFUM ÖrebroBottnarydskastetBottnaryd17 jun

P17 100 M
12.05Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
12.15Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg3 jun
13.00Samuel Spjut 95, Frövi IKBoregalanTorsby2 jun

P17 200 M
24.57Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul

P17 300 M
39.26Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroSM tiokampHuddinge15 sep

P17 800 M
2:19.60Oscar Östebo 96, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg9 jul

P17 3000 M
9:23.82Fredrik Regborn 95, Glanshammars IFJSMSollentuna10 aug
9:45.59Carl Valjus 96, Glanshammars IFUSMUppl: Väsby10 aug

P17 5000 M
16:42.19Abshir Aweys 95, KFUM ÖrebroDMGlanshammar22 sep
17:10.07Carl Valjus 96, Glanshammars IFDMGlanshammar22 sep

P17 10000 M
34:32.81Fredrik Regborn 95, Glanshammars IFDMHallsberg20 jun

P17 HALVMARATHON
1:16:20Fredrik Regborn 95, Glanshammars IFGöteborgsvarvetGöteborg12 maj

P17 110 M HÄCK 91.4
19.55Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroSM tiokampHuddinge15 sep

P17 HÖJD
1.55Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroSM tiokampHuddinge16 sep

P17 STAV
3.63Jens Roslund 96, Stocksäters IFDN Galan YouthStockholm18 aug
3.22Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroSM tiokampHuddinge15 sep

P17 LÄNGD
6.13Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFNobelspelenKarlskoga26 aug
5.78Anton Östebo 96, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg9 jul
5.72Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroSkol-SMVäxjö23 sep
5.14Samuel Spjut 95, Frövi IKBoregalanTorsby2 jun

P17 LÄNGD mv
6.16Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFGurkspelenVästerås5 aug
5.98Anton Östebo 96, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg9 jul

P17 TRESTEG
12.82Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFSkol-SMVäxjö22 sep

P17 TRESTEG mv
13.05Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFGurkspelenVästerås4 aug

P17 KULA 5.0
13.72Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroSkol-SMVäxjö23 sep
13.00Albin Lager 96, KFUM ÖrebroSkol-SMVäxjö23 sep

P17 DISKUS 1.5
49.52Albin Lager 96, KFUM ÖrebroUSMUppl: Väsby11 aug
36.01Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroSM tiokampHuddinge15 sep

P17 SPJUT 700
47.73Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg9 jul

P15 100 M
12.98Andreas Führ 98, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun8 sep
13.28Erik Andersson 97, Wedevågs IFBoregalanTorsby2 jun
13.29Pontus Jansson 98, Wedevågs IFBoregalanTorsby2 jun
13.60Pelle Mälman 98, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj
13.79David Svensson 97, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg3 jun

P15 200 M
28.45Pelle Mälman 98, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj

P15 800 M
2:38.03Simon Persson 98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul

P15 2000 M
7:26.48Simon Persson 98, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun9 sep

P15 5000 M
19:11.67Oriku Randongkir 98, Hällefors LKDMGlanshammar22 sep

P15 HÖJD
1.60Mikael Jansson 98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul

P15 LÄNGD
5.04Andreas Führ 98, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun8 sep
4.66Mikael Jansson 98, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
4.16David Svensson 97, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg3 jun

P15 KULA 4.0
10.70Pelle Mälman 98, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg3 jun
9.86Linus Lindkvist 97, Wedevågs IFGIF-spelenGlanshammar17 maj
8.99Daniel Karlsson 98, Åsbro GoIFSvealandsmäst:Falun8 sep

P15 DISKUS 1.0
21.96Daniel Karlsson 98, Åsbro GoIFSvealandsmäst:Falun8 sep

P15 SLÄGGA 4.0
33.23Pontus Jansson 98, Wedevågs IFBoregalanTorsby2 jun
32.50Erik Andersson 97, Wedevågs IFBoregalanTorsby2 jun
27.65Pelle Mälman 98, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun9 sep

P15 SPJUT 600
27.41Pelle Mälman 98, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun9 sep
21.37Simon Persson 98, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg3 jun

P13 80 M
11.22Tobias Tranderyd 99, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
11.22Jonathan Granath 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
11.27Gustav Karlsson 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
11.51Gustav Zetterlund 00, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara25 aug
12.00Rickard Bergenarp 00, Glanshammars IFÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
12.09Vilson Lleshi 99, IFK NoraSvealandsmäst:Falun8 sep
12.18Olle Tyrsmo 00, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj

P13 200 M
27.77Gustav Zetterlund 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul
28.16Tobias Tranderyd 99, KFUM ÖrebroUppsalaspelenUppsala1 jul
28.33Gustav Karlsson 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul
28.94Philip Sjöberg 99, Wedevågs IFGIF-spelenGlanshammar17 maj
31.88Felix Bergström 00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
32.12Olle Tyrsmo 00, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj

P13 600 M
1:37.37Tobias Tranderyd 99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg9 jul
1:38.84Gustav Zetterlund 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg9 jul
1:51.26Patrik Lindskog 99, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun8 sep
1:53.80Philip Sjöberg 99, Wedevågs IFGIF-spelenGlanshammar17 maj
2:01.97Aron Karlsson 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg9 jul

P13 800 M
2:26.87Gustav Zetterlund 00, KFUM ÖrebroBjörknässpelenNacka9 sep

P13 1500 M
4:48.13Tobias Tranderyd 99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul

P13 2000 M
6:53.82Tobias Tranderyd 99, KFUM ÖrebroHuddingespelenHuddinge17 jun

P13 60 M HÄCK 76.2
11.39Tom Johansson 99, KFUM ÖrebroMälardalsspelenKöping10 jun

P13 200 M HÄCK 76.2
31.57Tobias Tranderyd 99, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun8 sep

P13 HÖJD
1.54Robin Edqvist 99, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
1.53Tom Johansson 99, KFUM ÖrebroMälardalsspelenKöping10 jun
1.35Aron Karlsson 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
1.29Jack Tranderyd 00, KFUM ÖrebroUppsalaspelenUppsala30 jun

P13 STAV
2.11Tom Johansson 99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
2.00Aron Karlsson 00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj

P13 LÄNGD ZON
5.29Jonathan Granath 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul
5.16Gustav Karlsson 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul
4.26Vilson Lleshi 99, IFK NoraSvealandsmäst:Falun8 sep
4.23Aron Karlsson 00, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
4.11Tom Johansson 99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul
4.04Olle Tyrsmo 00, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj

P13 KULA 3.0
9.92Robin Edqvist 99, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg3 jun
9.73Vilson Lleshi 99, IFK NoraSvealandsmäst:Falun9 sep
9.72Sebastian Erlandh 00, KFUM ÖrebroGötas Ungd:spelKarlstad4 aug
7.70Isak Johansson 00, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg3 jun
7.33Jonas Berg 00, Kvismaredalens IFStocksätersspelenHallsberg3 jun

P13 DISKUS 0.6
21.41Sebastian Erlandh 00, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna9 jun

P13 SPJUT 400
34.92Sebastian Erlandh 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
31.49Robin Edqvist 99, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg3 jun
30.49Vilson Lleshi 99, IFK NoraSvealandsmäst:Falun8 sep
23.75Aron Karlsson 00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj

P11 60 M
9.16Amir Musa 01, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
9.30Daniel Malmgren 01, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg3 jun
9.36Linus Strand 01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg3 jun
9.38Jonathan Johnsson 02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
9.42Rasmus Hugosson 01, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
9.53Philip Wilhelmsson 01, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
9.55Oscar Persson 01, Frövi IKGurkspelenVästerås4 aug
9.58Gustaf Otterhed 01, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun

P11 400 M
1:18.11Ruben Sandén Alin 01, Stocksäters IFGötas Ungd:spelKarlstad4 aug

P11 600 M
1:58.89Melker Forsberg 01, Glanshammars IFÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
2:04.69Noha Ohlsson 02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
2:04.95Gustaf Otterhed 01, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
2:05.16Linus Strand 01, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
2:05.17Jonathan Johnsson 02, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
2:05.37Philip Wilhelmsson 01, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
2:05.61Ruben Sandén Alin 01, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg3 jun
2:11.76Ludvig Ljunggren 02, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj

P11 HÖJD
1.36Daniel Malmgren 01, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg3 jun
1.25Marcus Führ 01, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
1.15Rasmus Hugosson 01, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
1.11Staffan Norlander 02, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj

P11 LÄNGD ZON
4.12Daniel Malmgren 01, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg3 jun
4.05Amir Musa 01, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
4.01Melker Forsberg 01, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj
3.95André Särnholm 02, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
3.92Linus Strand 01, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
3.91Rasmus Hugosson 01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg3 jun
3.89Philip Wilhelmsson 01, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
3.85Jonathan Johnsson 02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj

P11 KULA 2.0
8.80Daniel Malmgren 01, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg3 jun
8.31Amir Musa 01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg3 jun
8.29Benjamin Kadic 01, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
7.62Melker Forsberg 01, Glanshammars IFKalmar SommarspelKalmar11 jul
7.51Oscar Hultman 01, Frövi IKBoregalanTorsby2 jun
7.30Oscar Persson 01, Frövi IKGurkspelenVästerås4 aug

P11 SPJUT 400
20.75Melker Forsberg 01, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg3 jun

KVINNOR 100 M
11.63Julia Skugge 88, Glanshammars IFSSG Wind SprintSundsvall17 jun
11.92Elin Östlund 91, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad14 jul
12.34Hanna Wiss 91, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
12.88Fanny Ernestam 98, KFUM ÖrebroNobelspelenKarlskoga26 aug
12.89Anna Westher 97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
12.92Caroline Ståhl 93, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad14 jul
12.93Ellen Hjort 93, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad14 jul
13.11Maria Ollinen 92, Glanshammars IFBilmetrospelenFalun28 jul
13.43Clara Josefsson 97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
13.48Johanna Elfving 96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul

KVINNOR 100 M mv
12.31Malin Eriksson 91, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj
12.90Malin Lignell 92, Stocksäters IFGurkspelenVästerås5 aug

KVINNOR 200 M
24.53Elin Östlund 91, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul
26.53Malin Lignell 92, Stocksäters IFVU-spelenGöteborg8 jul
26.57Caroline Ståhl 93, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul
26.63Sara Jernfält 93, KFUM ÖrebroJSMSollentuna10 aug
26.90Fanny Runheim 99, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun9 sep
26.92Moa Seger 99, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun9 sep
27.02Anna Westher 97, KFUM ÖrebroSommarspelenStockholm26 jun
27.34Sara Angelmyr 94, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul
27.93Sofia Sandgren 94, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul
27.94Hanna Karlsson 97, IFK NoraStocksätersspelenHallsberg3 jun

KVINNOR 200 M mv
24.32Elin Östlund 91, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad15 jul
26.34Sara Jernfält 93, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm18 aug

KVINNOR 400 M
59.87Sara Jernfält 93, KFUM ÖrebroSMStockholm24 aug
60.95Malin Lignell 92, Stocksäters IFVU-spelenGöteborg7 jul
61.68Lisa Bergdahl 95, Glanshammars IFGurkspelenVästerås5 aug

KVINNOR 800 M
2:20.13Lisa Bergdahl 95, Glanshammars IFJSMSollentuna11 aug
2:21.64Erika Bergentz 73, KFUM ÖrebroVSMKil3 aug
2:21.73Sabina Forsberg 98, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun8 sep
2:32.67Louise Sundström 94, KFUM ÖrebroSkararacetSkara6 jun

KVINNOR 1500 M
4:54.68Lisa Bergdahl 95, Glanshammars IFValbo GamesGävle22 jul
4:55.41Lotta Lennartsson 69, KFUM ÖrebroVSMKil4 aug
4:58.89Erika Bergentz 73, KFUM ÖrebroVSMKil4 aug
5:15.85Helena Karlsson 92, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj
5:19.88Anna Hallmén 99, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun9 sep

KVINNOR 3000 M
10:52.67Isabelle Carlsson-Pallin 94, Mosjö FKSAYOSollentuna8 jun
11:28.64Antje Torstensson 75, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj

KVINNOR 5000 M
17:44.94Karin Forsberg 80, KFUM ÖrebroDMGlanshammar22 sep
17:57.66Lotta Lennartsson 69, KFUM ÖrebroDMGlanshammar22 sep
18:14.62Erica Lech 77 , Örebro AIKDMGlanshammar22 sep
18:42.77Mikaela Kemppi 73, Örebro AIKDMGlanshammar22 sep
19:26.76Antje Torstensson 75, KFUM ÖrebroDMGlanshammar22 sep
19:35.04Gabriella Eliason 75, IF StartDMGlanshammar22 sep
20:46.22Annika Lindblom 60, Glanshammars IFDMGlanshammar22 sep
21:56.82Anna Pettersson 70, IF StartDMGlanshammar22 sep
22:47.58Tina Forsberg 66, Storådalens SKDMGlanshammar22 sep

KVINNOR 10000 M
37:36.10Josefin Gerdevåg 81, KFUM ÖrebroDMHallsberg20 jun
38:40.60Erica Lech 77, Örebro AIKDMHallsberg20 jun
39:52.52Mikaela Kemppi 73, Örebro AIKDMHallsberg20 jun
40:42.84Gabriella Eliason 75, IF StartDMHallsberg20 jun
42:19.31Antje Torstensson 75, KFUM ÖrebroVSMKil5 aug
42:52.41Annika Larsson 84, Örebro AIKDMHallsberg20 jun
43:10.43Rose-Marie Enmalm 54, IF StartDMHallsberg20 jun
43:29.10Marie Dasler 68, IF StartDMHallsberg20 jun
47:48.4mTina Forsberg 66, Storådalens SKDMHallsberg20 jun

KVINNOR HALVMARATHON
1:19:00Josefin Gerdevåg 81, KFUM ÖrebroGöteborgsvarvetGöteborg12 maj
1:23:02Lotta Lennartsson 69, KFUM ÖrebroNorasjön RuntNora8 sep
1:23:49Erica Lech 77 , Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1:26:10Mikaela Kemppi 73, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1:27:11Antje Torstensson 75, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1:28:57Elin-Marie Lönnström 81, Kopparbergs IFNorasjön RuntNora8 sep
1:29:01Erika Bergentz 73, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1:30:36Anette Carlsson 78, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1:31:51Rose-Marie Enmalm 54, IF StartKungsholmen runtStockholm5 maj
1:33:29Lotta Karlsson 87, (Örebro)Norasjön RuntNora8 sep
1:33:46Helene Nilsson 66, IF StartÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1:34:01Annika Larsson 84, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1:34:06Sara Richert 73, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1:34:11Helena von Elern 72, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1:35:20Edita Martuceviciute 85, IF StartÅ-stadsloppetÖrebro13 okt
1:35:34Annsofie Erlingmark 72, (Örebro)GöteborgsvarvetGöteborg12 maj
1:35:41Ia Sandberg 69, (Örebro)Å-stadsloppetÖrebro13 okt
1:37:01Anna Kero 70, IF StartÖAIK HalvmaraÖrebro25 apr
1:37:29Linda Ljungstedt 77, (Örebro)Å-stadsloppetÖrebro13 okt
1:37:47Annika Lindblom 60, Glanshammars IFÅ-stadsloppetÖrebro13 okt

KVINNOR MARATHON
2:52:38Josefin Gerdevåg 81, KFUM ÖrebroBerlin MarathonBerlin, GER30 sep
3:09:09Antje Torstensson 75, KFUM ÖrebroSthlm MarathonStockholm2 jun
3:20:18Josefin Nilsson 75, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm2 jun
3:21:40Elin-Marie Lönnström 81, Kopparbergs IFSthlm MarathonStockholm2 jun
3:26:09Helena von Elern 72, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm2 jun
3:38:05Camilla Oldenstierna 72, (Örebro)Sthlm MarathonStockholm2 jun
3:41:36Rose-Marie Enmalm 54, IF StartSthlm MarathonStockholm2 jun
3:41:48Elin Hardell 84, IF StartSthlm MarathonStockholm2 jun
3:46:09Iren Gottmarsson 52, Hällefors LKSthlm MarathonStockholm2 jun
3:48:06Marie Dasler 68, IF StartSthlm MarathonStockholm2 jun

KVINNOR 100 M HÄCK 83.8
14.02Malin Eriksson 91, KFUM ÖrebroJSMSollentuna10 aug

KVINNOR 300 M HÄCK 76.2
50.57Malin Lignell 92, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg3 jun

KVINNOR 400 M HÄCK 76.2
72.35Ellen Hjort 93, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj

KVINNOR HÖJD
1.52Sabina Forsberg 98, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg8 jul
1.47Petra Levtshuk 94, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj
1.46Ebba Blomstrand 00, Åsbro GoIFGurkspelenVästerås5 aug
1.42Ingrid Holmquist 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
1.41Eunice Nilsson 98, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun8 sep
1.40Alva Lindsmyr 98, Åsbro GoIFSommarlunkBorensberg20 jun

KVINNOR STAV
2.87Malin Gillman 94, Stocksäters IFJSMSollentuna9 aug
2.83Elin Domberg 98, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun9 sep
2.80Emma Bengtsson 94, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj
2.80Ebba Blomstrand 00, Åsbro GoIFGurkspelenVästerås4 aug

KVINNOR LÄNGD
5.84Hanna Wiss 91, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
5.83Malin Eriksson 91, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
5.47Fanny Ernestam 98, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm18 aug
5.41Sandra Sääw 87, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
5.15Johanna Pettersson 94, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
5.08Julia Gustafsson 94, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
4.98Lovisa Frykholm 95, Glanshammars IFGurkspelenVästerås5 aug
4.78Sabina Forsberg 98, Glanshammars IFKalmar SommarspelKalmar11 jul
4.59Josefine Larsson 98, Glanshammars IFÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
4.59Sara Angelmyr 94, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul

KVINNOR LÄNGD mv
4.72Diana Andreasson 96, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg9 jul
4.60Alva Lindsmyr 98, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg9 jul

KVINNOR TRESTEG
11.67Fanny Ernestam 98, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun8 sep
10.93Johanna Pettersson 94, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul
9.53Josefine Larsson 98, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun8 sep

KVINNOR TRESTEG mv
11.08Johanna Pettersson 94, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj

KVINNOR KULA 4.0
11.74Anna Pihlgren 82, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro20 sep
10.36Malin Eriksson 91, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro23 sep
9.73Olivia Didriksson 91, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro16 sep
9.42Åsa Lundgren 82, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro5 okt
8.81Julia Gustafsson 94, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj
8.33Alexandra Johansson 94, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro8 sep

KVINNOR DISKUS 1.0
31.91Anna Pihlgren 82, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj
25.88Alexandra Johansson 94, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro8 sep
25.40Olivia Didriksson 91, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro16 sep
22.76Åsa Lundgren 82, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro5 okt

KVINNOR SLÄGGA 4.0
23.40Alexandra Johansson 94, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro8 sep
23.20Anna Pihlgren 82, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro20 sep
20.96Olivia Didriksson 91, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro16 sep

KVINNOR SPJUT 600
42.91Anna Pihlgren 82, KFUM ÖrebroStjärnspelenArvika29 jul
41.37Alexandra Johansson 94, KFUM ÖrebroBottnarydskastetBottnaryd17 jun
34.73Olivia Didriksson 91, KFUM ÖrebroTjalvespelenNorrköping2 jun
32.07Åsa Lundgren 82, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro5 okt
23.15Malin Eriksson 91, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro23 sep

F19 100 M
12.92Caroline Ståhl 93, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad14 jul
12.93Ellen Hjort 93, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad14 jul
13.50Sofia Sandgren 94, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
13.57Sara Jernfält 93, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad14 jul
13.66Sara Angelmyr 94, KFUM ÖrebroMälardalsspelenKöping9 jun

F19 100 M mv
13.93Josefine Andreen 94, IFK NoraSkol-SMVäxjö21 sep

F19 200 M
26.57Caroline Ståhl 93, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul
26.63Sara Jernfält 93, KFUM ÖrebroJSMSollentuna10 aug
27.34Sara Angelmyr 94, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul
27.93Sofia Sandgren 94, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul
29.43Angelica Öhrn 94, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
29.78Josefine Andreen 94, IFK NoraStocksätersspelenHallsberg3 jun

F19 200 M mv
26.34Sara Jernfält 93, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm18 aug
28.17Josefine Andreen 94, IFK NoraGurkspelenVästerås4 aug

F19 400 M
59.87Sara Jernfält 93, KFUM ÖrebroSMStockholm24 aug
69.57Josefine Andreen 94, IFK NoraSkol-SMVäxjö23 sep

F19 800 M
2:32.67Louise Sundström 94, KFUM ÖrebroSkararacetSkara6 jun

F19 3000 M
10:52.67Isabelle Carlsson-Pallin 94, Mosjö FKSAYOSollentuna8 jun

F19 1500 M HINDER 76.2
6:20.03Julia Gustafsson 94, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj

F19 300 M HÄCK 76.2
53.63Angelica Öhrn 94, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg9 jul

F19 HÖJD
1.47Petra Levtshuk 94, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj

F19 STAV
2.87Malin Gillman 94, Stocksäters IFJSMSollentuna9 aug
2.80Emma Bengtsson 94, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj

F19 LÄNGD
5.15Johanna Pettersson 94, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
5.08Julia Gustafsson 94, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
4.59Sara Angelmyr 94, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul

F19 TRESTEG
10.93Johanna Pettersson 94, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul

F19 TRESTEG mv
11.08Johanna Pettersson 94, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj

F19 KULA 4.0
8.81Julia Gustafsson 94, KFUM ÖrebroLag-SM kvalEnskede20 maj
8.33Alexandra Johansson 94, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro8 sep

F19 DISKUS 1.0
25.88Alexandra Johansson 94, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro8 sep

F19 SLÄGGA 4.0
23.40Alexandra Johansson 94, KFUM ÖrebroCastoramaÖrebro8 sep

F19 SPJUT 600
41.37Alexandra Johansson 94, KFUM ÖrebroBottnarydskastetBottnaryd17 jun

F17 100 M
13.48Johanna Elfving 96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
13.70Diana Andreasson 96, Åsbro GoIFSurbullespelenNorrköping25 aug

F17 200 M
28.01Johanna Elfving 96, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm18 aug
28.20Diana Andreasson 96, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg8 jul

F17 400 M
61.68Lisa Bergdahl 95, Glanshammars IFGurkspelenVästerås5 aug

F17 800 M
2:20.13Lisa Bergdahl 95, Glanshammars IFJSMSollentuna11 aug

F17 1500 M
4:54.68Lisa Bergdahl 95, Glanshammars IFValbo GamesGävle22 jul

F17 LÄNGD
4.98Lovisa Frykholm 95, Glanshammars IFGurkspelenVästerås5 aug
4.49Diana Andreasson 96, Åsbro GoIFSurbullespelenNorrköping25 aug
4.06Sanna Jansson 95, Wedevågs IFBoregalanTorsby2 jun

F17 LÄNGD mv
4.72Diana Andreasson 96, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg9 jul

F17 KULA 3.0
7.23Diana Andreasson 96, Åsbro GoIFAskersund11 sep
7.10Sanna Jansson 95, Wedevågs IFBoregalanTorsby2 jun

F15 100 M
12.88Fanny Ernestam 98, KFUM ÖrebroNobelspelenKarlskoga26 aug
12.89Anna Westher 97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
13.43Clara Josefsson 97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
13.51Linnea Andersson 97, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj
13.62Alva Lindsmyr 98, Åsbro GoIFGIF-spelenGlanshammar17 maj
13.75Märta Englund 98, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
13.82Sabina Forsberg 98, Glanshammars IFKalmar SommarspelKalmar11 jul
14.31Eunice Nilsson 98, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg3 jun
14.35Sanna Lindström 97, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj
14.39Josefine Larsson 98, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj

F15 200 M
27.02Anna Westher 97, KFUM ÖrebroSommarspelenStockholm26 jun
27.94Hanna Karlsson 97, IFK NoraStocksätersspelenHallsberg3 jun
28.09Alva Lindsmyr 98, Åsbro GoIFSurbullespelenNorrköping26 aug
28.88Linnea Andersson 97, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj
29.30Sanna Lindström 97, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj
29.78Sabina Forsberg 98, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg3 jun

F15 300 M
41.94Anna Westher 97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul
43.03Fanny Ernestam 98, KFUM ÖrebroNobelspelenKarlskoga26 aug
44.99Hanna Karlsson 97, IFK NoraNobelspelenKarlskoga26 aug
48.78Elin Palmér 98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul
49.47Eunice Nilsson 98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul

F15 800 M
2:21.73Sabina Forsberg 98, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun8 sep

F15 2000 M
7:01.07Sabina Forsberg 98, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun9 sep
7:54.98Saga Sander 98, IFK NoraSvealandsmäst:Falun9 sep

F15 1500 M HINDER 76.2
6:42.23Saga Sander 98, IFK NoraSvealandsmäst:Falun8 sep

F15 80 M HÄCK 76.2
13.94Eunice Nilsson 98, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun9 sep
13.97Sabina Forsberg 98, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun9 sep

F15 HÖJD
1.52Sabina Forsberg 98, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg8 jul
1.41Eunice Nilsson 98, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun8 sep
1.40Alva Lindsmyr 98, Åsbro GoIFSommarlunkBorensberg20 jun
1.38Elin Domberg 98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul

F15 STAV
2.83Elin Domberg 98, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun9 sep

F15 LÄNGD
5.47Fanny Ernestam 98, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm18 aug
4.78Sabina Forsberg 98, Glanshammars IFKalmar SommarspelKalmar11 jul
4.59Josefine Larsson 98, Glanshammars IFÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
4.58Alva Lindsmyr 98, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg9 jul
4.53Eunice Nilsson 98, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun9 sep
4.35Wilma Toivola 98, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun9 sep
4.30Märta Englund 98, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
4.29Klara Flygare 98, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun9 sep
4.28Elin Domberg 98, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
4.16Elin Palmér 98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg9 jul

F15 LÄNGD mv
4.60Alva Lindsmyr 98, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg9 jul
4.24Elin Palmér 98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg9 jul

F15 TRESTEG
11.67Fanny Ernestam 98, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun8 sep
9.53Josefine Larsson 98, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun8 sep

F15 KULA 3.0
10.06Sabina Forsberg 98, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg8 jul
7.66Wilma Toivola 98, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun8 sep
7.11Alva Lindsmyr 98, Åsbro GoIFAskersund11 sep
7.05Klara Flygare 98, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun8 sep

F15 DISKUS 600
23.54Mikaela Westling 98, Åsbro GoIFAskersund11 sep
18.74Matilda Wedén 98, Åsbro GoIFAskersund11 sep
15.94Alva Lindsmyr 98, Åsbro GoIFAskersund11 sep

F15 SLÄGGA 3.0
29.43Josefine Larsson 98, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun9 sep
22.65Sabina Forsberg 98, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun9 sep
19.17Alva Lindsmyr 98, Åsbro GoIFAskersund11 sep
15.98Matilda Wedén 98, Åsbro GoIFAskersund11 sep

F15 SPJUT 400
27.73Klara Flygare 98, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun9 sep
26.08Wilma Toivola 98, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj
22.51Sabina Forsberg 98, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj
14.21Mikaela Westling 98, Åsbro GoIFAskersund18 sep

F13 80 M
10.69Moa Seger 99, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun8 sep
10.80Fanny Runheim 99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
10.83Hanna Wahlström 99, Åsbro GoIFSvealandsmäst:Falun8 sep
11.28Linnea Nordlund 99, IFK NoraSvealandsmäst:Falun8 sep
11.44Ebba Blomstrand 00, Åsbro GoIFLilla VänerspelenLidköping16 jun
11.48Isabella Bornälv 00, Frövi IKBoregalanTorsby2 jun
12.05Therese Knutsson 00, Glanshammars IFÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
12.06Ella Hedborg 99, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg3 jun
12.14Lisa Klasenius 00, KFUM ÖrebroSurbullespelenNorrköping25 aug
12.16Hanna Otterhed 99, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun

F13 80 M mv
10.63Moa Seger 99, Glanshammars IFGurkspelenVästerås4 aug
11.22Linnea Nordlund 99, IFK NoraGurkspelenVästerås4 aug
11.95Esther Sandén Alin 00, Stocksäters IFGötas Ungd:spelKarlstad4 aug

F13 80 M man
11.3mEbba Blomstrand 00, Åsbro GoIFSommarlunkBorensberg20 jun

F13 200 M
26.90Fanny Runheim 99, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun9 sep
26.92Moa Seger 99, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun9 sep
28.42Linnea Nordlund 99, IFK NoraMälardalsspelenKöping9 jun
28.86Amanda Mattsson 99, Stocksäters IFVU-spelenGöteborg8 jul
31.09Hanna Säfström 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg8 jul
31.29Hanna Otterhed 99, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
31.85Elin Nyqvist 99, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
31.96Ingrid Holmquist 00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
32.32Jessica Persson 00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
32.33Lisa Brorson 99, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj

F13 200 M mv
31.82Ingrid Holmquist 00, KFUM ÖrebroSurbullespelenNorrköping26 aug

F13 600 M
1:48.43Anna Hallmén 99, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
1:55.75Esther Sandén Alin 00, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg3 jun
1:57.39Jessica Persson 00, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
1:59.15Lisa Brorson 99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg9 jul
2:03.59Hanna Säfström 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg9 jul
2:14.08Elsa Karlsson 00, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm18 aug

F13 800 M
2:49.1mLisa Brorson 99, KFUM ÖrebroSunnespelenSunne22 jul

F13 1500 M
5:19.88Anna Hallmén 99, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun9 sep
6:15.11Lisa Brorson 99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul

F13 60 M HÄCK 76.2
10.21Linnea Nordlund 99, IFK NoraSvealandsmäst:Falun9 sep
10.98Ebba Blomstrand 00, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg9 jul
11.87Ingrid Holmquist 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg9 jul
12.22Hanna Strandahl 00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
13.89Ebba Löfholm 00, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg3 jun
14.31Alice Nilsson 00, KFUM ÖrebroGrosvadskampenFinspång26 maj

F13 60 M HÄCK 76.2 mv
11.73Ingrid Holmquist 00, KFUM ÖrebroSurbullespelenNorrköping26 aug

F13 60 M HÄCK 76.2 man
10.7mEbba Blomstrand 00, Åsbro GoIFUppsalaspelenUppsala30 jun

F13 200 M HÄCK 76.2
30.14Fanny Runheim 99, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun8 sep
32.69Linnea Nordlund 99, IFK NoraSvealandsmäst:Falun8 sep

F13 HÖJD
1.46Ebba Blomstrand 00, Åsbro GoIFGurkspelenVästerås5 aug
1.42Ingrid Holmquist 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
1.36Linnéa Bodin 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
1.30Jessica Persson 00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
1.27Ebba Löfholm 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
1.23Hanna Strandahl 00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj

F13 STAV
2.80Ebba Blomstrand 00, Åsbro GoIFGurkspelenVästerås4 aug
1.90Linnéa Bodin 00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
1.70Ingrid Holmquist 00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj

F13 LÄNGD ZON
5.28Fanny Runheim 99, KFUM ÖrebroSvealandsmäst:Falun9 sep
4.87Moa Seger 99, Glanshammars IFSvealandsmäst:Falun9 sep
4.74Linnea Nordlund 99, IFK NoraGIF-spelenGlanshammar17 maj
4.54Amanda Mattsson 99, Stocksäters IFVU-spelenGöteborg8 jul
4.47Ebba Blomstrand 00, Åsbro GoIFDN Galan YouthStockholm18 aug
4.44Hanna Wahlström 99, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg8 jul
4.22Lisa Klasenius 00, KFUM ÖrebroSurbullespelenNorrköping25 aug
4.17Elin Nyqvist 99, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
4.15Therese Knutsson 00, Glanshammars IFÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
4.10Isabella Bornälv 00, Frövi IKBoregalanTorsby2 jun

F13 LÄNGD ZON mv
4.50Hanna Wahlström 99, Åsbro GoIFGurkspelenVästerås4 aug
4.34Esther Sandén Alin 00, Stocksäters IFGötas Ungd:spelKarlstad4 aug

F13 TRESTEG ZON
9.65Fanny Runheim 99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul

F13 KULA 2.0
11.51Hanna Wahlström 99, Åsbro GoIFSurbullespelenNorrköping26 aug
9.25Frida Grandelius 00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
8.53Alice Nilsson 00, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm19 aug
8.49Linnéa Bodin 00, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
8.46Lisa Klasenius 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg9 jul
7.86Amanda Bollmann 00, KFUM ÖrebroMidgårdskastetMärsta22 sep
7.34Elsa Karlsson 00, KFUM ÖrebroMidgårdskastetMärsta22 sep

F13 DISKUS 600
33.29Hanna Wahlström 99, Åsbro GoIFAskersund11 sep
19.06Alice Nilsson 00, KFUM ÖrebroMidgårdskastetMärsta22 sep
18.16Amanda Bollmann 00, KFUM ÖrebroSurbullespelenNorrköping26 aug
16.10Linnéa Bodin 00, KFUM ÖrebroMidgårdskastetMärsta22 sep

F13 SLÄGGA 2.0
28.88Hanna Wahlström 99, Åsbro GoIFAskersund11 sep
21.70Alice Nilsson 00, KFUM ÖrebroMidgårdskastetMärsta22 sep
18.82Amanda Bollmann 00, KFUM ÖrebroMidgårdskastetMärsta22 sep
18.08Elsa Karlsson 00, KFUM ÖrebroMidgårdskastetMärsta22 sep
16.08Linnéa Bodin 00, KFUM ÖrebroMidgårdskastetMärsta22 sep

F13 SPJUT 400
34.51Hanna Wahlström 99, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg9 jul
22.60Frida Grandelius 00, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg3 jun
21.00Fanny Runheim 99, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg3 jun
20.96Elsa Karlsson 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg7 jul
19.14Linnéa Bodin 00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
17.86Alice Nilsson 00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
17.69Ebba Blomstrand 00, Åsbro GoIFAskersund18 sep
14.34Ella Hedborg 99, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg3 jun

F11 60 M
8.91Emily Capobianco 01, KFUM ÖrebroGrosvadskampenFinspång26 maj
9.25Klara Frih 02, Åsbro GoIFSurbullespelenNorrköping25 aug
9.50Ida Pettersson 02, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
9.53Minna Seger 01, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg3 jun
9.56Julia Sjömark 02, Glanshammars IFÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
9.66Zandra Lindén 02, IFK NoraStocksätersspelenHallsberg3 jun
9.71Clara Bernhult 02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
9.82Sofie Franzén 02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj

F11 60 M mv
9.78Sanna Pernedal 03, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås4 aug
9.80Tindra Frykholm 03, Glanshammars IFGurkspelenVästerås4 aug

F11 60 M man
9.1mKlara Frih 02, Åsbro GoIFSommarlunkBorensberg20 jun

F11 80 M
11.86Emily Capobianco 01, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun

F11 200 M
30.90Klara Frih 02, Åsbro GoIFSurbullespelenNorrköping26 aug
32.76Jennifer Persson 01, Fellingsbro AIKArbogaserienKöping5 sep

F11 400 M
1:12.12Emily Capobianco 01, KFUM ÖrebroGrosvadskampenFinspång26 maj
1:20.15Klara Frykholm 03, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg3 jun

F11 600 M
1:57.97Klara Frih 02, Åsbro GoIFSurbullespelenNorrköping25 aug
2:01.35Minna Seger 01, Glanshammars IFGurkspelenVästerås4 aug
2:02.7mLisa Hallmén 01, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
2:05.9mSofie Franzén 02, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
2:07.3mMaja Hammarland 01, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
2:11.6mJennifer Persson 01, Fellingsbro AIKArbogaserienFellingsbro21 maj
2:12.2mElvira Forsberg 02, Glanshammars IFÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
2:13.24Cornelia Fernsten 02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj

F11 HÖJD
1.31Emily Capobianco 01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg3 jun
1.22Klara Frih 02, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg3 jun
1.20Ida Pettersson 02, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
1.20Alwa Mossberg 01, Fellingsbro AIKArbogaserienArboga23 aug
1.18Elvira Forsberg 02, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg3 jun
1.10Johanna Sedström 02, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg3 jun
1.08Klara Stenman 02, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun

F11 LÄNGD ZON
4.55Emily Capobianco 01, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
3.94Klara Frykholm 03, Glanshammars IFÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
3.87Alwa Mossberg 01, Fellingsbro AIKArbogaserienArboga23 aug
3.86Klara Frih 02, Åsbro GoIFSurbullespelenNorrköping26 aug
3.79Ida Pettersson 02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
3.67Johanna Sedström 02, Åsbro GoIFSurbullespelenNorrköping26 aug
3.62Maja Hammarland 01, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
3.60Julia Sjömark 02, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj

F11 KULA 2.0
6.83Elsa Berglund 01, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
6.50Elvira Forsberg 02, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar17 maj
6.43Moa Jansson 01, KFUM ÖrebroÖrebro Ungd:galaÖrebro16 jun
6.40Jennifer Persson 01, Fellingsbro AIKArbogaserienGötlunda18 jun
6.36Emily Capobianco 01, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj
5.94Sanna Pernedal 03, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås4 aug
5.93Johanna Sedström 02, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg3 jun
5.92Maja Nilsson 02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar17 maj

F11 SPJUT 400
13.42Alwa Mossberg 01, Fellingsbro AIKArbogaserienFellingsbro21 maj