Närkesstatistik utomhus 2014

MÄN 60 M
7,16Andreas Otterling -86, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun
7,36Daniel Andersson -91, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun

MÄN 80 M
9,40Braulio Ribeiro -92, IFK NoraLöparkväll på GIHÖrebro29 jul

MÄN 100 M
11,00Andreas Otterling -86, KFUM ÖrebroGefle GamesGävle18 jul
11,11Braulio Ribeiro -92, IFK NoraUppsalaspelenUppsala5 jul
11,16Rasmus Carlsson -88, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg17 maj
11,32Daniel Andersson -91, KFUM ÖrebroStjärnspelenArvika26 jul
11,63Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg17 maj
11,81Andreas Führ -98, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
11,90Jesper Frykholm -96, Glanshammars IFMälardalsspelenKöping7 jun
12,17Kolë Lleshi -68, IFK NoraVSMHuddinge25 jul
12,23Anton Östebo -96, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
12,30Gustav Karlsson -00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun

MÄN 200 M
22,62Andreas Otterling -86, KFUM ÖrebroGefle GamesGävle18 jul
22,75Braulio Ribeiro -92, IFK NoraGIF-spelenGlanshammar24 maj
22,96Daniel Andersson -91, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj
23,25Jesper Frykholm -96, Glanshammars IFGoliatspelenKil3 aug
23,26Emanuel Lindberg -93, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
24,87Anton Östebo -96, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg29 jun
25,11Kolë Lleshi -68, IFK NoraVSMHuddinge26 jul
25,36Gustav Zetterlund -00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj
25,36David Svensson -97, Stocksäters IFGIF-spelenGlanshammar24 maj

MÄN 200 M mv
22,34Braulio Ribeiro -92, IFK NoraSurbullespelenNorrköping17 aug
22,78Daniel Andersson -91, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara23 aug

MÄN 300 M
37,05Daniel Andersson -91, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun
38,36Oscar Östebo -96, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro19 jun
39,95Gustav Zetterlund -00, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna8 jun

MÄN 400 M
51,18Emanuel Lindberg -93, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
53,86Oscar Östebo -96, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro29 jul
55,33Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg17 maj
56,42Gustav Zetterlund -00, KFUM ÖrebroCopenhagen OpenHvidovre, DEN15 jun

MÄN 600 M
1.27,05Abdiqani Khadar -97, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj
1.32,64Tobias Tranderyd -99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj
1.32,66Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

MÄN 800 M
1.53,35Tim Sundström -89, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna6 jun
1.54,44Abshir Aweys -95, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
1.57,62Abdiqani Khadar -97, KFUM ÖrebroJSMGävle10 aug
2.02,38William Fransson -96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
2.03,23Oscar Östebo -96, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg29 jun
2.04,41Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug
2.10,67Tobias Tranderyd -99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
2.11,60Simon Persson -98, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug

MÄN 1500 M
3.50,71Tim Sundström -89, KFUM ÖrebroTrafford GPStretford, GBR12 jul
4.12,01Abshir Aweys -95, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun
4.14,48William Fransson -96, KFUM ÖrebroJSMGävle9 aug
4.16,99Abdiqani Khadar -97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
4.31,32Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun
4.34,72Simon Persson -98, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm24 aug

MÄN 2000 M
6.08,48Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna8 jun

MÄN 3000 M
9.19,97Linus Rosdal -92, KFUM ÖrebroJSMGävle8 aug

MÄN 5000 M
15.36,58Linus Rosdal -92, KFUM ÖrebroJSMGävle8 aug
15.40,52Martin Regborn -92, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj
16.15,08Mattias Nätterlund -86, Örebro AIKDMHallsberg18 jun
16.25,47Peter Wiker -72, Hällefors LKDMHallsberg18 jun
16.35,25Jakob Nilsson -84, Örebro AIKDMHallsberg18 jun
16.44,07Patrik Johansson -65, Östansjö SKDMHallsberg18 jun
16.46,76Linus Ryefalk -80, Örebro AIKDMHallsberg18 jun
17.28,47Johan Ingjald -87, IF StartDMHallsberg18 jun
17.36,33Dan Bäck -75, Kumla SFDMHallsberg18 jun

MÄN 10000 M
32.49,27Per Sjögren -79, KFUM ÖrebroDMGlanshammar16 aug
33.54,58Peter Wiker -72, Hällefors LKDMGlanshammar16 aug
34.25,96Jakob Nilsson -84, Örebro AIKDMGlanshammar16 aug
34.52,71Haben Kidane -98, Hällefors LKDMGlanshammar16 aug
35.08,94Mokhtar Bennis -67, Örebro AIKDMGlanshammar16 aug
35.45,60Henrik Eknor -83, Örebro AIKDMGlanshammar16 aug
36.14,44Dan Bäck -75, Kumla SFDMGlanshammar16 aug
36.29,19Pär Englund -77, Örebro AIKDMGlanshammar16 aug
36.30,16Villem Raudsepp -80, Örebro AIKDMGlanshammar16 aug
36.39,05Johan Ingjald -87, IF StartDMGlanshammar16 aug

MÄN 10 KM VÄG
32.21Linus Rosdal -92, KFUM ÖrebroStartmilenÖrebro5 apr
32.35Erik Anfält -76, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro21 aug
32.40Tim Sundström -89, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
33.38Patrik Karlsson -87, Karlslunds IFBlodomloppetÖrebro21 aug
34.10Mattias Nätterlund -86, Örebro AIKStartmilenÖrebro5 apr
34.10Jakob Nilsson -84, Örebro AIKWedevågloppetVedevåg3 maj
34.18Mathias Lidson -78, Kumla SFKumla StadsloppKumla26 apr
34.18Peter Wiker -72, Hällefors LKWedevågloppetVedevåg3 maj
34.43Ulf Hallmén -68, Hagaby GoIFStartmilenÖrebro5 apr
34.55Andreas Ingberg -82, Örebro AIKStartmilenÖrebro5 apr
35.00Jonas Rosengren -72, KFUM ÖrebroWedevågloppetVedevåg3 maj
35.01Johan Stunz -76, KFUM ÖrebroBlodomloppetÖrebro21 aug
35.07Fredrik Johnsson -75, Örebro AIKStartmilenÖrebro5 apr
35.16Lukas Melander -90, KFUM ÖrebroStartmilenÖrebro5 apr
35.18Gustav Grek -82, Örebro AIKStartmilenÖrebro5 apr

MÄN HALVMARATHON
1.09.57Linus Rosdal -92, KFUM ÖrebroSémi-Marathon de ParisParis, FRA1 mar
1.10.58Erik Anfält -76, Örebro AIKSemesterhalvmaranTorp28 jun
1.13.34Per Sjögren -79, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1.14.40Mattias Nätterlund -86, Örebro AIKÖAIK HalvmaratonÖrebro16 apr
1.14.42Mathias Lidson -78, Kumla SFÖAIK HalvmaratonÖrebro16 apr
1.16.39Dan Bäck -75, Kumla SFÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1.16.47Andreas Ingberg -82, Örebro AIKÖAIK HalvmaratonÖrebro16 apr
1.16.53Fredrik Rådström -83, Hällefors LKÖAIK HalvmaratonÖrebro16 apr
1.17.26Jakob Nilsson -84, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1.17.28Fredrik Johnsson -75, Örebro AIKÖAIK HalvmaratonÖrebro16 apr
1.17.30Peter Wiker -72, Hällefors LKNorasjön runtNora13 sep
1.17.38Ulf Hallmén -68, Hagaby GoIFNorasjön runtNora13 sep
1.18.15Nicklas Andersson -87, Wedevågs IFSthlm halvmarathonStockholm13 sep
1.18.17Johan Stunz -76, KFUM ÖrebroSemesterhalvmaranTorp28 jun
1.18.35Mokhtar Bennis -67, Örebro AIKGöteborgsvarvetGöteborg17 maj
1.19.06Fredrik Eliason -74, IF StartÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1.19.07Henrik Eknor -83, Örebro AIKNorasjön runtNora13 sep
1.19.15Ludvig Börjesson -77, Karlslunds IFNorasjön runtNora13 sep
1.19.16Jonas Rosengren -72, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1.19.31Tommy Sundberg -74, Hällefors LKÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1.19.53Ronny Collin -69, Örebro AIKKungsholmen runtStockholm10 maj

MÄN MARATHON
2.28.19Erik Anfält -76, Örebro AIKKiel MarathonKiel, GER22 feb
2.37.54Johan Eriksson -68, Kopparbergs IFSthlm MarathonStockholm31 maj
2.41.29Jonas Rosengren -72, KFUM ÖrebroBerlin MarathonBerlin, GER28 sep
2.44.29Nicklas Andersson -87, Wedevågs IFBerlin MarathonBerlin, GER28 sep
2.45.13Jakob Nilsson -84, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
2.46.35Sören Forsberg -63, IF StartFrankfurt MarathonFrankfurt, GER26 okt
2.51.19Mathias Lidson -78, Kumla SFSthlm MarathonStockholm31 maj
2.51.25Tomas Bjurström -87, KFUM ÖrebroAntwerp MarathonAntwerpen, BEL27 apr
2.54.41Mathias Lindmark -81, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
2.55.17Fredrik Johnsson -75, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
2.56.16Anders Larsson -69, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
2.56.20Gustav Grek -82, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
2.56.49Jonas Olofsson -86, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
2.57.55Tomas Fridh -73, Stocksäters IFMariestad MarathonMariestad23 aug
2.58.04Peter Svensson -75, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
2.58.05Jesper Damström -70, Örebro AIKNYC MarathonNew York, NY2 nov
2.58.37Thomas Lindahl -69, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
2.59.36Magnus Allansson -73, Fellingsbro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj

MÄN 100 KM
7.24.53Johan Eriksson -68, Kopparbergs IFSthlm UltraStockholm9 aug

MÄN 3000 M HINDER 0.91
9.42,07Albin Olausson -92, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj

MÄN 110 M HÄCK 1.06
15,92Rasmus Carlsson -88, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg18 maj
19,72Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj

MÄN 400 M HÄCK 0.91
61,61Jonathan Waern -86, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj

MÄN HÖJD
1,98Edvin Heggemann -94, KFUM ÖrebroSunnespelenSunne5 jul
1,91Rasmus Carlsson -88, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg17 maj
1,85Mikael Jansson -98, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås3 aug
1,82Daniel Malmgren -01, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug
1,79Robin Edqvist -99, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
1,79Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
1,70Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg17 maj
1,60Anton Östebo -96, Glanshammars IFSkol-SMHuddinge19 sep

MÄN STAV
5,03Dennis Fransson-Bergetoft -92, KFUM ÖrebroJSMGävle10 aug
5,00Rasmus Carlsson -88, KFUM ÖrebroSMUmeå2 aug
4,82Per Drageryd -91, KFUM ÖrebroSMUmeå2 aug
3,75Jens Roslund -96, KFUM ÖrebroSPVCÖrebro1 jun
3,53Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroUSMSöderhamn8 aug
3,40Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg18 maj
3,27Tomas Johansson -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

MÄN LÄNGD
7,76Andreas Otterling -86, KFUM ÖrebroFinnkampenHelsinki, FIN31 aug
6,89Jesper Frykholm -96, Glanshammars IFGefle GamesGävle19 jul
6,14Gustav Karlsson -00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
6,06Anton Östebo -96, Glanshammars IFSAYOSollentuna7 jun
6,03Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
5,97Rasmus Carlsson -88, KFUM ÖrebroFIN-SWE-ESTTampere, FIN14 jun

MÄN LÄNGD mv
6,41Rasmus Carlsson -88, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj
6,16Erik Henrysson -79, IFK NoraVSM femkampHallsberg7 sep
6,14Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
6,08Anton Östebo -96, Glanshammars IFSAYOSollentuna7 jun

MÄN TRESTEG
13,21Jesper Frykholm -96, Glanshammars IFJSMGävle10 aug
12,03Gustav Karlsson -00, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj

MÄN TRESTEG mv
13,30Jesper Frykholm -96, Glanshammars IFJSMGävle10 aug

MÄN KULA 7,26
13,85Rasmus Carlsson -88, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg17 maj

MÄN DISKUS 2,0
45,84Albin Lager -96, KFUM ÖrebroKarlstad19 jul

MÄN SLÄGGA 7,26
31,98Theodor Thor -93, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj

MÄN SPJUT 800
75,80Jiannis Smalios -87, KFUM ÖrebroFolksam GPKarlstad16 jul
62,43Theodor Thor -93, KFUM ÖrebroPlatenspelenMotala18 maj
46,98Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj
41,28Erik Henrysson -79, IFK NoraVSM femkampHallsberg7 sep

P19 100 M
11,63Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg17 maj
11,90Jesper Frykholm -96, Glanshammars IFMälardalsspelenKöping7 jun
12,23Anton Östebo -96, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj

P19 200 M
23,25Jesper Frykholm -96, Glanshammars IFGoliatspelenKil3 aug
24,87Anton Östebo -96, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg29 jun

P19 300 M
38,36Oscar Östebo -96, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro19 jun

P19 400 M
53,86Oscar Östebo -96, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro29 jul
55,33Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg17 maj

P19 800 M
1.54,44Abshir Aweys -95, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
2.02,38William Fransson -96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
2.03,23Oscar Östebo -96, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg29 jun

P19 1500 M
4.12,01Abshir Aweys -95, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun
4.14,48William Fransson -96, KFUM ÖrebroJSMGävle9 aug

P19 HALVMARATHON
1.21.28William Fransson -96, KFUM ÖrebroNorasjön runtNora13 sep

P19 110 M HÄCK 1.00
17,98Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg18 maj

P19 HÖJD
1,70Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg17 maj
1,60Anton Östebo -96, Glanshammars IFSkol-SMHuddinge19 sep

P19 STAV
3,75Jens Roslund -96, KFUM ÖrebroSPVCÖrebro1 jun
3,40Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg18 maj

P19 LÄNGD
6,89Jesper Frykholm -96, Glanshammars IFGefle GamesGävle19 jul
6,06Anton Östebo -96, Glanshammars IFSAYOSollentuna7 jun
6,03Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun

P19 LÄNGD mv
6,14Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
6,08Anton Östebo -96, Glanshammars IFSAYOSollentuna7 jun

P19 TRESTEG
13,21Jesper Frykholm -96, Glanshammars IFJSMGävle10 aug

P19 TRESTEG mv
13,30Jesper Frykholm -96, Glanshammars IFJSMGävle10 aug

P19 KULA 6,0
13,96Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun

P19 DISKUS 1,75
52,92Albin Lager -96, KFUM ÖrebroNordiska U20Kristiansand, NOR17 aug
38,09Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg18 maj

P19 SPJUT 800
46,98Anton Johansson -96, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj

P17 80 M
10,51Gilite Rugerero -98 , IFK NoraLöparkväll på GIHÖrebro29 jul

P17 100 M
11,81Andreas Führ -98, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
12,55David Svensson -97, Stocksäters IFPlatenspelenMotala18 maj
13,21Gilite Rugerero -98 , IFK NoraLöparkväll på GIHÖrebro29 jul

P17 100 M mv
12,34David Svensson -97, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
12,78Gilite Rugerero -98 , IFK NoraStocksätersspelenHallsberg29 maj

P17 200 M
25,36David Svensson -97, Stocksäters IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
27,07Gilite Rugerero -98 , IFK NoraStocksätersspelenHallsberg29 maj

P17 600 M
1.27,05Abdiqani Khadar -97, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj
1.33,16Simon Persson -98, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

P17 800 M
1.57,62Abdiqani Khadar -97, KFUM ÖrebroJSMGävle10 aug
2.11,60Simon Persson -98, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug

P17 1500 M
4.16,99Abdiqani Khadar -97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
4.34,72Simon Persson -98, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm24 aug

P17 10000 M
34.52,71Haben Kidane -98, Hällefors LKDMGlanshammar16 aug

P17 HÖJD
1,85Mikael Jansson -98, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås3 aug

P17 LÄNGD
5,42David Svensson -97, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
5,42Mikael Jansson -98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun

P17 LÄNGD mv
5,48David Svensson -97, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj

P17 KULA 5,0
9,12Erik Nyman -98, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj

P15 60 M
8,32Rikard Bergenarp -00, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro20 aug

P15 80 M
10,13Gustav Karlsson -00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
10,40Gustav Zetterlund -00, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug
10,66Rikard Bergenarp -00, Glanshammars IFDN Galan YouthStockholm23 aug
10,96Olle Tyrsmo -00, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
11,68Daniel Zubicky -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
11,81Simon Lövgren -00, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
11,89Viktor Karlsson -00, Wedevågs IFÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug

P15 80 M mv
11,16Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

P15 100 M
12,30Gustav Karlsson -00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun

P15 200 M
25,36Gustav Zetterlund -00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj
27,60Jonathan Granath -00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

P15 300 M
39,95Gustav Zetterlund -00, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna8 jun
41,99Olle Tyrsmo -00, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

P15 400 M
56,42Gustav Zetterlund -00, KFUM ÖrebroCopenhagen OpenHvidovre, DEN15 jun

P15 600 M
1.32,64Tobias Tranderyd -99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj
1.32,66Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj
1.40,18Alexander Larsson -00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

P15 800 M
2.04,41Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug
2.10,67Tobias Tranderyd -99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
2.13,58Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
2.15,55Josef Wennblom -00, Hagaby GoIFSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
2.17,35Alexander Larsson -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
2.19,10Olle Tyrsmo -00, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
2.28,74Jack Tranderyd -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
2.34,32Tomas Johansson -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
2.36,76Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug

P15 1500 M
4.31,32Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun

P15 2000 M
6.08,48Jack Karlsson -99, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna8 jun
6.20,15Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroUSMSöderhamn10 aug
6.34,65Alexander Larsson -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
7.16,23Jack Tranderyd -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

P15 1500 M HINDER 0.76
5.04,51Josef Wennblom -00, Hagaby GoIFSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
5.34,58Jack Tranderyd -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

P15 80 M HÄCK 0.84
11,51Gustav Karlsson -00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
13,00Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
13,18Jonathan Granath -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
13,49Tomas Johansson -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
13,81Jack Tranderyd -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug

P15 300 M HÄCK 0.76
43,56Gustav Karlsson -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

P15 HÖJD
1,79Robin Edqvist -99, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
1,79Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
1,51Jack Tranderyd -00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
1,51Tomas Johansson -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
1,36William Rågstad -00, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj

P15 STAV
3,53Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroUSMSöderhamn8 aug
3,27Tomas Johansson -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
2,47Jack Tranderyd -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

P15 LÄNGD
6,14Gustav Karlsson -00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
5,38Tomas Johansson -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
5,35Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
4,79Sebastian Erlandh -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
4,65Jonathan Granath -00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj

P15 LÄNGD mv
5,44Tomas Johansson -00, KFUM ÖrebroSparbanksspelenLeksand27 jul

P15 TRESTEG
12,03Gustav Karlsson -00, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj
10,54Tomas Johansson -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

P15 TRESTEG mv
10,66Tomas Johansson -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

P15 KULA 4,0
11,47Sebastian Erlandh -00, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
10,95Robin Edqvist -99, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
9,27Tomas Johansson -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
8,22Jonatan Gustafsson -99, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun

P15 DISKUS 1,0
38,19Vilson Lleshi -99, IFK NoraSurbullespelenNorrköping17 aug
34,73Sebastian Erlandh -00, KFUM ÖrebroBoregalanTorsby17 maj
25,40Viktor Karlsson -00, Wedevågs IFÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
25,04Tomas Johansson -00, KFUM ÖrebroÖrebro4 okt

P15 SLÄGGA 4,0
39,40Sebastian Erlandh -00, KFUM ÖrebroÖrebro4 okt
35,83Tomas Johansson -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

P15 SPJUT 600
45,35Sebastian Erlandh -00, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
41,96Robin Edqvist -99, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
37,40Tom Johansson -99, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
32,22Oskar Arensmeier -00, Frövi IKBoregalanTorsby17 maj
31,01Tomas Johansson -00, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
25,87Tobias Tranderyd -99, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun

P13 60 M
8,02Daniel Malmgren -01, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
8,42Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
8,48Kalle Hellgren -01, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
8,76Karl-William Einarsson -02, Wedevågs IFSparbanksspelenLeksand26 jul
8,78Jonathan Johnsson -02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
8,90Wilhelm Bergentz -02, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
8,94André Särnholm -02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
8,96Linus Strand -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
8,96Elias Gustafsson -02, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug

P13 60 M mv
8,34Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj

P13 80 M
11,27Kalle Hellgren -01, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro29 jul
12,29Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro29 jul

P13 80 M mv
11,05Kalle Hellgren -01, IF SpartacusLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

P13 200 M
27,82Kalle Hellgren -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
29,39Karl-William Einarsson -02, Wedevågs IFVU-spelenGöteborg29 jun
29,54Jonathan Johnsson -02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
30,05Gustaf Otterhed -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
30,28Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
31,01Linus Strand -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

P13 200 M mv
27,23Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
28,76Linus Strand -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
29,28Amir Musa -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun

P13 600 M
1.44,78Melker Forsberg -01, Glanshammars IFÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
1.45,03Wilhelm Bergentz -02, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
1.49,35Gustaf Otterhed -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
1.52,58Karl-William Einarsson -02, Wedevågs IFSparbanksspelenLeksand26 jul
1.53,24Noha Olsson -02, KFUM ÖrebroFortumspelenBollnäs5 jul
1.56,12Valter Pettersson -02, OK TisarenStocksätersspelenHallsberg29 maj
1.58,92Ulf Thuresson -01, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
2.04,95Viktor Enbom -01, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul

P13 1500 M
5.22,05Melker Forsberg -01, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro19 jun

P13 60 M HÄCK 0.76
11,21Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroMälardalsspelenKöping8 jun
11,63Jonathan Johnsson -02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
12,14Noha Olsson -02, KFUM ÖrebroFortumspelenBollnäs5 jul
12,21Karl-William Einarsson -02, Wedevågs IFVU-spelenGöteborg27 jun
12,53Linus Strand -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

P13 60 M HÄCK 0.76 mv
12,00Noha Olsson -02, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj

P13 HÖJD
1,82Daniel Malmgren -01, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug
1,41Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroMälardalsspelenKöping8 jun
1,36Linus Strand -01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
1,25Karl-William Einarsson -02, Wedevågs IFSparbanksspelenLeksand26 jul

P13 STAV
2,17Erik Hanell -01, Stocksäters IFHallsberg30 sep
1,92Karl Johansson -01, Stocksäters IFHallsberg30 sep

P13 LÄNGD ZON
5,13Daniel Malmgren -01, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
4,97Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
4,67Karl-William Einarsson -02, Wedevågs IFÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
4,50Jonathan Johnsson -02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
4,42Amir Musa -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
4,42Elias Gustafsson -02, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
4,39Gustaf Otterhed -01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
4,35André Särnholm -02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
4,27Linus Strand -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
4,25Oscar Persson -01, Frövi IKÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug

P13 TRESTEG ZON
11,36Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
9,25Amir Musa -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
8,58Oscar Persson -01, Frövi IKSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
8,52Philip Wilhelmsson -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun

P13 KULA 4,0
8,26Daniel Malmgren -01, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun

P13 KULA 3,0
10,11Rasmus Hugosson -01, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
9,85Benjamin Kadic -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
8,26Daniel Malmgren -01, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
7,72Karl Johansson -01, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul
7,67Erik Hanell -01, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
7,43Amir Musa -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

P13 DISKUS 0,6
23,46Erik Lindkvist -02, Wedevågs IFÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
22,52Karl-William Einarsson -02, Wedevågs IFBoregalanTorsby17 maj
19,77Oscar Persson -01, Frövi IKÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug

P13 SLÄGGA 3,0
26,93Benjamin Kadic -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
20,12Melker Forsberg -01, Glanshammars IFMälarspelenEskilstuna14 jun
19,74Karl-William Einarsson -02, Wedevågs IFBoregalanTorsby17 maj

P13 SPJUT 400
29,99Amir Musa -01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
28,38Melker Forsberg -01, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
24,09Karl Johansson -01, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul
23,34Benjamin Kadic -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
22,77Albin Hjelte -02, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul

P11 60 M
9,19William Nilsson -03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9,45Gustav Carlring -03, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
9,52Tobias Erlandh -03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9,54Lukas Bjuremar -03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9,54Oliver Lundström -03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9,57Felix Wilhelmsson -05, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9,59Henrik Franzén -03, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug

P11 60 M mv
9,03William Nilsson -03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9,34Philip Zetterman -03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
9,39Henrik Franzén -03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
9,39Tobias Erlandh -03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9,51Ludvig Molinder -03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj

P11 60 M man.mv
9,1mTobias Erlandh -03, KFUM ÖrebroBoregalanTorsby17 maj

P11 200 M
33,94Erik Zetterlund -04, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

P11 400 M
1.16,52Erik Zetterlund -04, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro29 jul
1.18,04Max Titus -05, Frövi IKStocksätersspelenHallsberg29 maj

P11 600 M
1.49,72Henrik Franzén -03, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
1.56,1mLudvig Molinder -03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
2.06,18Erik Zetterlund -04, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
2.08,45Emil Larsson -04, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
2.18,05Oskar Svensson -04, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
2.21,87Markus Karlsson -04, Wedevågs IFÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug

P11 HÖJD
1,25Gustav Carlring -03, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
1,21Alexander Boström -04, Frövi IKBoregalanTorsby17 maj
1,21Anton Englund -03, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
1,20Lukas Bjuremar -03, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
1,14Tobias Erlandh -03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
1,14William Kindvall -03, Fjugesta IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
1,11Ludvig Höök -04, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj

P11 LÄNGD ZON
3,94Ludvig Molinder -03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
3,88Henrik Franzén -03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
3,87Lukas Bjuremar -03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
3,85Tobias Erlandh -03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
3,84Philip Zetterman -03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
3,74Alexander Boström -04, Frövi IKGIF-spelenGlanshammar24 maj
3,74William Nilsson -03, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
3,73Ludvig Höök -04, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj

P11 KULA 2,0
9,29Lukas Bjuremar -03, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
8,79Victor Welander -04, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
7,93Alexander Boström -04, Frövi IKBoregalanTorsby17 maj
7,93William Nilsson -03, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
7,59Tobias Erlandh -03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
7,43Ryan Malmgren -03, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug

P11 SPJUT 400
21,47Lukas Bjuremar -03, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
14,39Viktor Sjökvist -03, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul

KVINNOR 60 M
7,88Julia Skugge -88, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro20 aug

KVINNOR 100 M
12,21Fanny Runheim -99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun
12,21Julia Skugge -88, Glanshammars IFGefle GamesGävle18 jul
12,27Elin Östlund -91, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
12,49Fanny Ernestam -98, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad12 jul
12,66Moa Seger -99, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
12,79Clara Josefsson -97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
12,83Malin Eriksson -91, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad12 jul
12,91Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro29 jul
13,14Ebba Blomstrand -00, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
13,24Anna Westher -97, KFUM ÖrebroNobelspelenKarlskoga17 aug
13,26Johanna Elfving -96, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
13,37Therese Knutsson -00, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro29 jul
13,48Sabina Forsberg -98, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj

KVINNOR 100 M mv
12,37Fanny Ernestam -98, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad12 jul

KVINNOR 200 M
25,88Clara Josefsson -97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
26,19Fanny Ernestam -98, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj
26,40Moa Seger -99, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro20 aug
27,27Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroTrekungamötetKungälv22 jun
27,52Anna Westher -97, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 aug
27,56Hanna Karlsson -97, IFK NoraGIF-spelenGlanshammar24 maj
27,69Hanna Säfström -00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 aug
27,72Therese Knutsson -00, Glanshammars IFÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
27,73Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroSävedalsspelenGöteborg1 jun
27,84Johanna Elfving -96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
27,93Sara Jernfält -93, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
28,14Malin Lignell -92, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul

KVINNOR 300 M
41,25Moa Seger -99, Glanshammars IFUppsalaspelenUppsala5 jul
43,73Hanna Säfström -00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
43,84Sara Jernfält -93, KFUM ÖrebroJaguar OpenerMobile, AL7 mar
44,16Therese Knutsson -00, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro19 jun

KVINNOR 400 M
61,26Sara Jernfält -93, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
61,48Alice Ljungblad -97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
62,07Lisa Bergdahl -95, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro29 jul
64,06Hanna Karlsson -97, IFK NoraVU-spelenGöteborg28 jun

KVINNOR 600 M
1.44,23Anna Hallmén -99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj
1.45,87Klara Frih -02, Åsbro GoIFVänerspelenLidköping31 aug
1.47,23Minna Seger -01, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

KVINNOR 800 M
2.17,35Lisa Bergdahl -95, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg29 jun
2.20,20Esther Sandén Alin -00, Stocksäters IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
2.27,94Anna Hallmén -99, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
2.28,72Louise Sundström -94, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj
2.36,89Hanna Säfström -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
2.38,27Lisa Brorson -99, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
2.39,39Jessica Persson -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug

KVINNOR 1500 M
4.47,85Lisa Bergdahl -95, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg28 jun
5.03,47Louise Sundström -94, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
5.04,17Esther Sandén Alin -00, Stocksäters IFGurkspelenVästerås3 aug
5.04,72Erika Bergentz -73, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj
5.15,14Minna Seger -01, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
5.27,53Lisa Hallmén -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
5.44,11Lisa Brorson -99, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug

KVINNOR 2000 M
6.52,64Esther Sandén Alin -00, Stocksäters IFVU-spelenGöteborg29 jun
7.33,12Anna Bergdahl -88, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro29 jul

KVINNOR 3000 M
10.57,80Josefin Gerdevåg -81, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj
11.24,53Elina Andersson -97, Frövi IKBoregalanTorsby17 maj
11.51,84Maria Eriksson -76, IF StartLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

KVINNOR 5000 M
17.38,57Mikaela Kemppi -73, Örebro AIKDMHallsberg18 jun
18.36,01Edita Martuseviciute -85, IF StartDMHallsberg18 jun
18.42,22Gabriella Eliason -75, IF StartDMHallsberg18 jun
18.48,43Antje Torstensson -75, KFUM ÖrebroDMHallsberg18 jun
20.01,15Maria Eriksson -76, IF StartDMHallsberg18 jun
20.15,50Marie Dasler -68, IF StartDMHallsberg18 jun
20.36,67Charlotte Nilsson -66, IF StartDMHallsberg18 jun
21.37,82Rose-Marie Enmalm -54, IF StartDMHallsberg18 jun
21.42,14Anna Pettersson -70, IF StartDMHallsberg18 jun
21.43,35Anette Blückert -72, Östansjö SKDMHallsberg18 jun

KVINNOR 10000 M
36.31,92Mikaela Kemppi -73, Örebro AIKDMGlanshammar16 aug
39.06,34Edita Martuseviciute -85, IF StartDMGlanshammar16 aug
39.21,22Gabriella Eliason -75, IF StartDMGlanshammar16 aug
42.38,92Ia Sandberg -69, Örebro AIKDMGlanshammar16 aug
43.02,31Maria Eriksson -76, IF StartDMGlanshammar16 aug
43.26,64Annika Lindblom -60, Glanshammars IFDMGlanshammar16 aug
43.38,01Charlotte Nilsson -66, IF StartDMGlanshammar16 aug
44.12,83Rose-Marie Enmalm -54, IF StartDMGlanshammar16 aug
44.22,53Ingrid Ziegler -76, Örebro AIKDMGlanshammar16 aug
45.20,96Anna Pettersson -70, IF StartDMGlanshammar16 aug

KVINNOR 10 KM VÄG
37.03Mikaela Kemppi -73, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro21 aug
38.00Josefin Gerdevåg -81, KFUM ÖrebroBlodomloppetÖrebro21 aug
38.40Erika Lech -77, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro21 aug
38.42Gabriella Eliason -75, IF StartÖAIK 10 kmÖrebro16 apr
38.44Åsa Höög -71, Kumla SFBlodomloppetÖrebro21 aug
38.56Edita Martuseviciute -85, IF StartStartmilenÖrebro5 apr
39.32Antje Torstensson -75, KFUM ÖrebroBlodomloppetÖrebro21 aug
39.46Elin-Marie Lönnström -81, Kopparbergs IFWedevågloppetVedevåg3 maj
41.24Kajsa Rosdal -89, IF StartÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
41.35Ia Sandberg -69, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro21 aug
42.18Rebecka Nylin -89, OK TisarenBlodomloppetÖrebro21 aug
42.18Katarina Leskinen -79, (Lindesberg)Å-stadsloppetÖrebro11 okt
42.53Maria Eriksson -76, IF StartStartmilenÖrebro5 apr
42.58Ingrid Ziegler -76, Örebro AIKStartmilenÖrebro5 apr
43.31Charlotte Nilsson -66, IF StartWedevågloppetVedevåg3 maj

KVINNOR HALVMARATHON
1.19.31Mikaela Kemppi -73, Örebro AIKSthlm HalvmarathonStockholm13 sep
1.20.33Josefin Gerdevåg -81, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1.20.57Karin Forsberg -80, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1.25.04Erika Bergentz -73, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1.25.33Åsa Höög -71, Kumla SFÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1.25.42Gabriella Eliason -75, IF StartÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1.26.23Edita Martuseviciute -85, IF StartÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1.29.14Antje Torstensson -75, KFUM ÖrebroWomen's Health halvmaraStockholm26 apr
1.29.26Erica Lech -77, Örebro AIKSthlm HalvmarathonStockholm13 sep
1.30.05Ia Sandberg -69, Örebro AIKKungsholmen runtStockholm10 maj
1.30.23Elin-Marie Lönnström -81, Kopparbergs IFÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1.32.29Anette Carlsson -78, KFUM ÖrebroÖAIK HalvmaratonÖrebro16 apr
1.32.56Annika Larsson -84, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1.33.02Tiina Hänninen -87, IF StartSemesterhalvmaranTorp28 jun
1.33.11Maria Eriksson -76, IF StartSemesterhalvmaranTorp28 jun
1.34.15Ingrid Ziegler -76, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1.34.28Anne Marie Eldholm -70, (Örebro)Sthlm HalvmarathonStockholm13 sep
1.35.07Charlotte Nilsson -66, IF StartÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1.36.24Katarina Leskinen -79, (Lindesberg)Norasjön runtNora13 sep
1.37.08Marie Dasler -68, IF StartSemesterhalvmaranTorp28 jun

KVINNOR MARATHON
2.45.57Mikaela Kemppi -73, Örebro AIKFrankfurt MarathonFrankfurt, GER26 okt
2.46.03Josefin Gerdevåg -81, KFUM ÖrebroFrankfurt MarathonFrankfurt, GER26 okt
3.05.35Erica Lech -77, Örebro AIKFrankfurt MarathonFrankfurt, GER26 okt
3.06.42Antje Torstensson -75, KFUM ÖrebroSthlm MarathonStockholm31 maj
3.10.24Erika Bergentz -73, KFUM ÖrebroSthlm MarathonStockholm31 maj
3.21.21Ingrid Ziegler -76, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
3.21.36Elin-Marie Lönnström -81, Kopparbergs IFSthlm MarathonStockholm31 maj
3.24.17Josefin Nilsson -75, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
3.24.24Marie Dasler -68, IF StartSthlm MarathonStockholm31 maj
3.27.06Ia Sandberg -69, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
3.28.44Annki Lindahl -69, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
3.29.00Anette Carlsson -78, KFUM ÖrebroSthlm MarathonStockholm31 maj
3.32.00Federica Fant -72, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
3.34.06Tiina Hänninen -87, IF StartSthlm MarathonStockholm31 maj
3.36.28Camilla Oldstierna -72, (Örebro)Sthlm MarathonStockholm31 maj
3.37.52Maria Eriksson -76, IF StartViby MarathonÖstansjö5 jul

KVINNOR 1500 M HINDER 0.76
5.28,39Anna Hallmén -99, KFUM ÖrebroUSMSöderhamn8 aug

KVINNOR 100 M HÄCK 0.84
13,99Malin Eriksson -91, KFUM ÖrebroDN GalanStockholm21 aug

KVINNOR 400 M HÄCK 0.76
66,33Julia Gustafsson -94, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj

KVINNOR HÖJD
1,55Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad12 jul
1,52Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
1,51Eunice Nilsson -98, KFUM ÖrebroUSM mångkampUppl. Väsby6 sep
1,50Ebba Löfholm -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
1,49Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
1,41Elvira Forsberg -02, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj

KVINNOR STAV
3,27Elin Domberg -98, KFUM ÖrebroUSMSöderhamn10 aug
3,23Ebba Blomstrand -00, Åsbro GoIFSurbullespelenNorrköping16 aug
3,21Fanny Bergetoft -96, KFUM ÖrebroSPVCÖrebro1 jun
2,35Amanda Bollmann -00, KFUM ÖrebroSPVCÖrebro1 jun
2,23Ella Raud -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

KVINNOR LÄNGD
6,27Hanna Wiss -91, KFUM ÖrebroTäby OpenTäby6 sep
5,84Fanny Runheim -99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
5,80Malin Eriksson -91, KFUM ÖrebroSommarsmajletLidingö17 aug
5,72Fanny Ernestam -98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
5,07Therese Knutsson -00, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
5,02Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
4,96Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
4,96Eunice Nilsson -98, KFUM ÖrebroStjärnspelenArvika26 jul
4,80Wilma Toivola -98, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
4,76Malin Lignell -92, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul
4,68Elin Domberg -98, KFUM ÖrebroSkol-SMHuddinge21 sep
4,62Linnea Nordlund -99, IFK NoraFIF-spelenGarphyttan23 aug

KVINNOR LÄNGD mv
4,98Sabina Forsberg -98, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj

KVINNOR TRESTEG
12,43Fanny Ernestam -98, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad12 jul
10,11Therese Knutsson -00, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

KVINNOR KULA 4,0
11,53Malin Eriksson -91, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj
8,28Elin Sundlöf -89, Svillinge IFCastoramaGlanshammar5 okt
8,24Julia Skugge -88, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar5 okt

KVINNOR DISKUS 1,0
29,61Elin Sundlöf -89, Svillinge IFCastoramaGlanshammar5 okt
27,80Malin Lignell -92, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul
27,01Julia Gustafsson -94, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj
24,31Julia Skugge -88, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar5 okt
18,60Anna Stackling -74, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul

KVINNOR SLÄGGA 4,0
32,86Elin Sundlöf -89, Svillinge IFCastoramaGlanshammar5 okt
25,42Alice Nilsson -00, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj
23,36Julia Skugge -88, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar5 okt
20,70Madelene Andersson -77, Svillinge IFCastoramaGlanshammar5 okt

KVINNOR SPJUT 600
23,69Elin Sundlöf -89, Svillinge IFCastoramaGlanshammar5 okt
23,12Eunice Nilsson -98, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj
20,82Lisa Bergdahl -95, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar5 okt
20,02Klara Flygare -98, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar5 okt

F19 100 M
13,26Johanna Elfving -96, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj

F19 200 M
27,84Johanna Elfving -96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun

F19 400 M
62,07Lisa Bergdahl -95, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro29 jul

F19 800 M
2.17,35Lisa Bergdahl -95, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg29 jun

F19 1500 M
4.47,85Lisa Bergdahl -95, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg28 jun

F19 STAV
3,21Fanny Bergetoft -96, KFUM ÖrebroSPVCÖrebro1 jun

F19 SPJUT 600
20,82Lisa Bergdahl -95, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar5 okt

F17 100 M
12,49Fanny Ernestam -98, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad12 jul
12,79Clara Josefsson -97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
13,24Anna Westher -97, KFUM ÖrebroNobelspelenKarlskoga17 aug
13,48Sabina Forsberg -98, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
13,65Hanna Karlsson -97, IFK NoraGIF-spelenGlanshammar24 maj
14,22Eunice Nilsson -98, KFUM ÖrebroStjärnspelenArvika26 jul

F17 100 M mv
12,37Fanny Ernestam -98, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad12 jul

F17 200 M
25,88Clara Josefsson -97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
26,19Fanny Ernestam -98, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj
27,52Anna Westher -97, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 aug
27,56Hanna Karlsson -97, IFK NoraGIF-spelenGlanshammar24 maj

F17 200 M mv
29,38Eunice Nilsson -98, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara23 aug

F17 400 M
61,48Alice Ljungblad -97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
64,06Hanna Karlsson -97, IFK NoraVU-spelenGöteborg28 jun

F17 3000 M
11.24,53Elina Andersson -97, Frövi IKBoregalanTorsby17 maj

F17 100 M HÄCK 0.76
17,42Eunice Nilsson -98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun

F17 HÖJD
1,51Eunice Nilsson -98, KFUM ÖrebroUSM mångkampUppl. Väsby6 sep

F17 STAV
3,27Elin Domberg -98, KFUM ÖrebroUSMSöderhamn10 aug

F17 LÄNGD
5,72Fanny Ernestam -98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
4,96Eunice Nilsson -98, KFUM ÖrebroStjärnspelenArvika26 jul
4,80Wilma Toivola -98, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
4,68Elin Domberg -98, KFUM ÖrebroSkol-SMHuddinge21 sep
4,51Josefine Larsson -98, Glanshammars IFSkol-SMHuddinge21 sep

F17 LÄNGD mv
4,98Sabina Forsberg -98, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj

F17 TRESTEG
12,43Fanny Ernestam -98, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad12 jul

F17 KULA 3,0
11,58Sabina Forsberg -98, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
10,27Eunice Nilsson -98, KFUM ÖrebroSkol-SMHuddinge19 sep

F17 DISKUS 1,0
19,08Josefine Larsson -98, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar5 okt

F17 SLÄGGA 3,0
41,86Josefine Larsson -98, Glanshammars IFSkol-SMHuddinge20 sep

F17 SPJUT 500
31,19Eunice Nilsson -98, KFUM ÖrebroStjärnspelenArvika27 jul
25,23Wilma Toivola -98, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
20,02Klara Flygare -98, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar5 okt

F17 SJUKAMP
3314,00Eunice Nilsson -98, KFUM ÖrebroUSM mångkampUppl. Väsby7 sep

F15 60 M
8,28Moa Seger -99, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro20 aug
8,62Therese Knutsson -00, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro20 aug

F15 80 M
10,08Fanny Runheim -99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
10,42Moa Seger -99, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg28 jun
10,84Ebba Blomstrand -00, Åsbro GoIFSurbullespelenNorrköping16 aug
10,86Therese Knutsson -00, Glanshammars IFÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
10,97Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroPlatenspelenMotala18 maj
11,00Hanna Säfström -00, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
11,21Isabella Bornälv -00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
11,26Esther Sandén Alin -00, Stocksäters IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
11,27Linnea Nordlund -99, IFK NoraLöparkväll på GIHÖrebro29 jul
11,50Linnea Johansson -00, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
11,52Ebba Löfholm -00, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
11,75Jessica Persson -00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
11,76Hanna Strandahl -00, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug

F15 80 M mv
10,04Fanny Runheim -99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj
10,85Therese Knutsson -00, Glanshammars IFDN Galan YouthStockholm24 aug
11,20Isabella Bornälv -00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

F15 100 M
12,21Fanny Runheim -99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun
12,66Moa Seger -99, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
13,14Ebba Blomstrand -00, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
13,37Therese Knutsson -00, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro29 jul

F15 200 M
26,40Moa Seger -99, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro20 aug
27,69Hanna Säfström -00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 aug
27,72Therese Knutsson -00, Glanshammars IFÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
28,35Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroPlatenspelenMotala18 maj
28,56Esther Sandén Alin -00, Stocksäters IFÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
29,63Jessica Persson -00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 aug
29,92Lisa Brorson -99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 aug

F15 200 M mv
29,39Ebba Löfholm -00, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug

F15 300 M
41,25Moa Seger -99, Glanshammars IFUppsalaspelenUppsala5 jul
43,73Hanna Säfström -00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
44,16Therese Knutsson -00, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro19 jun
45,67Esther Sandén Alin -00, Stocksäters IFGurkspelenVästerås3 aug
46,47Jessica Persson -00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun

F15 400 M
69,06Jessica Persson -00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro29 jul

F15 600 M
1.44,23Anna Hallmén -99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

F15 800 M
2.20,20Esther Sandén Alin -00, Stocksäters IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
2.27,94Anna Hallmén -99, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
2.36,89Hanna Säfström -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
2.38,27Lisa Brorson -99, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
2.39,39Jessica Persson -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
2.49,09Elsa Karlsson -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun

F15 1500 M
5.04,17Esther Sandén Alin -00, Stocksäters IFGurkspelenVästerås3 aug
5.44,11Lisa Brorson -99, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug

F15 2000 M
6.52,64Esther Sandén Alin -00, Stocksäters IFVU-spelenGöteborg29 jun
7.41,41Lisa Brorson -99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun

F15 1500 M HINDER 0.76
5.28,39Anna Hallmén -99, KFUM ÖrebroUSMSöderhamn8 aug
7.13,22Linnea Johansson -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

F15 80 M HÄCK 0.76
12,74Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
14,05Ebba Löfholm -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
14,15Hanna Säfström -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
15,25Hanna Strandahl -00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
15,64Linnea Johansson -00, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug

F15 300 M HÄCK 0.76
49,75Linnea Nordlund -99, IFK NoraSkol-SMHuddinge21 sep
53,79Ebba Blomstrand -00, Åsbro GoIFSAYOSollentuna7 jun
56,23Ebba Löfholm -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

F15 HÖJD
1,55Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad12 jul
1,52Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
1,50Ebba Löfholm -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
1,38Hanna Säfström -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun

F15 STAV
3,23Ebba Blomstrand -00, Åsbro GoIFSurbullespelenNorrköping16 aug
2,35Amanda Bollmann -00, KFUM ÖrebroSPVCÖrebro1 jun
1,72Filippa Jansson O'Leary -00, Stocksäters IFHallsberg30 sep

F15 LÄNGD
5,84Fanny Runheim -99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
5,07Therese Knutsson -00, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
4,96Ingrid Holmquist -00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
4,62Linnea Nordlund -99, IFK NoraFIF-spelenGarphyttan23 aug
4,57Isabella Bornälv -00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
4,57Hanna Strandahl -00, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
4,55Hanna Säfström -00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
4,39Esther Sandén Alin -00, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul
4,30Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
4,29Linnea Johansson -00, KFUM ÖrebroSparbanksspelenLeksand27 jul

F15 LÄNGD mv
4,47Linnea Johansson -00, KFUM ÖrebroSparbanksspelenLeksand27 jul

F15 TRESTEG
10,11Therese Knutsson -00, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
8,90Linnea Johansson -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

F15 KULA 3,0
11,35Hanna Wahlström -99, Åsbro GoIFFIF-spelenGarphyttan23 aug
10,35Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
9,71Alice Nilsson -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
8,68Elsa Karlsson -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
8,65Amanda Bollmann -00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
7,65Linnea Johansson -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug

F15 DISKUS 0,75
29,09Alice Nilsson -00, KFUM ÖrebroÖrebro4 okt
20,76Elsa Karlsson -00, KFUM ÖrebroPlatenspelenMotala18 maj
19,82Amanda Bollmann -00, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
17,81Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroÖrebro4 okt

F15 SLÄGGA 3,0
38,09Alice Nilsson -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
32,58Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
30,41Elsa Karlsson -00, KFUM ÖrebroÖrebro4 okt
29,16Amanda Bollmann -00, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug

F15 SPJUT 500
34,86Hanna Wahlström -99, Åsbro GoIFFIF-spelenGarphyttan23 aug
29,34Elsa Karlsson -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
27,04Alice Nilsson -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
25,57Linnéa Bodin -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
21,60Jessica Persson -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
20,05Linnea Johansson -00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun

F13 60 M
8,15Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm24 aug
8,24Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
8,58Sara Bergenbrant -01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
8,66Klara Frih -02, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala18 maj
8,76Minna Seger -01, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
8,89Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
8,89Sofie Franzén -02, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
9,08Zandra Lindén -02, IFK NoraStocksätersspelenHallsberg29 maj
9,09Ella Raud -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

F13 60 M mv
8,71Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9,05Zandra Lindén -02, IFK NoraStocksätersspelenHallsberg29 maj

F13 80 M
10,65Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
12,16Zandra Lindén -02, IFK NoraLöparkväll på GIHÖrebro29 jul

F13 80 M mv
11,61Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

F13 100 M
12,91Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro29 jul
14,13Minna Seger -01, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro19 jun

F13 200 M
27,27Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroTrekungamötetKungälv22 jun
27,73Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroSävedalsspelenGöteborg1 jun
28,57Klara Frih -02, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg29 jun
28,93Sara Bergenbrant -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
29,31Minna Seger -01, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro20 aug
29,63Clara Bernhult -02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
30,30Cornelia Fernsten -02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
30,42Sofie Franzén -02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj

F13 600 M
1.45,87Klara Frih -02, Åsbro GoIFVänerspelenLidköping31 aug
1.47,23Minna Seger -01, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
1.50,40Sofie Franzén -02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
1.54,51Cornelia Fernsten -02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
1.58,36Lisa Hallmén -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
2.02,27Elvira Forsberg -02, Glanshammars IFDN Galan YouthStockholm23 aug
2.02,94Emelie Lindgren -02, Glanshammars IFÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
2.08,97Vendela Högkvist -02, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg27 jun

F13 1500 M
5.15,14Minna Seger -01, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
5.27,53Lisa Hallmén -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

F13 60 M HÄCK 0.68
9,49Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
10,05Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
11,27Clara Bernhult -02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
12,13Ida Boström -02, Frövi IKGIF-spelenGlanshammar24 maj
12,55Vendela Högkvist -02, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
12,56Elvira Forsberg -02, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj

F13 80 M HÄCK 0.76
12,61Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug

F13 200 M HÄCK 0.68
29,19Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
31,89Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

F13 HÖJD
1,49Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
1,41Elvira Forsberg -02, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
1,37Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
1,33Helena Kuksa -02, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
1,33Johanna Sedström -02, Åsbro GoIFAskersund16 sep
1,26Ella Raud -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
1,24Vendela Högkvist -02, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
1,24Tilda Sondér -01, Åsbro GoIFAskersund16 sep

F13 STAV
2,23Ella Raud -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
2,12Emma Johansson -02, Stocksäters IFHallsberg30 sep
1,83Tova Stiberg -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
1,80Elvira Forsberg -02, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj

F13 LÄNGD ZON
5,29Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm24 aug
4,65Klara Frih -02, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg29 jun
4,52Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug
4,49Johanna Sedström -02, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala18 maj
4,43Sara Bergenbrant -01, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
4,39Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
4,22Clara Bernhult -02, KFUM ÖrebroHuddingespelenHuddinge14 jun
4,13Tova Stiberg -01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
4,03Elvira Forsberg -02, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj

F13 LÄNGD ZON mv
4,60Moa Eklundh -01, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug
4,36Clara Bernhult -02, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
4,35Ella Raud -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

F13 TRESTEG ZON
10,66Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
8,28Klara Frih -02, Åsbro GoIFAskersund9 sep
7,85Vendela Högkvist -02, Åsbro GoIFAskersund9 sep

F13 KULA 2,0
9,00Moa Jansson -01, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
8,97Johanna Sedström -02, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
8,86Elvira Forsberg -02, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
8,25Sara Bergenbrant -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
7,88Emelie Lindgren -02, Glanshammars IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
7,85Linnea Holm -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
7,81Emily Capobianco -01, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
7,64Ida Pettersson -02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
7,37Ida Boström -02, Frövi IKBoregalanTorsby17 maj

F13 DISKUS 0,6
23,53Moa Jansson -01, KFUM ÖrebroÖrebro4 okt
22,50Linnea Holm -01, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
20,10Johanna Sedström -02, Åsbro GoIFAskersund11 sep
16,14Vendela Högkvist -02, Åsbro GoIFAskersund11 sep
14,40Klara Frih -02, Åsbro GoIFAskersund11 sep

F13 SLÄGGA 2,0
34,14Moa Jansson -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
24,65Linnea Holm -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
18,22Maja Nilsson -02, KFUM ÖrebroÖrebro4 okt

F13 SPJUT 400
25,14Emma Johansson -02, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul
21,55Vendela Högkvist -02, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
20,73Moa Jansson -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
20,22Johanna Sedström -02, Åsbro GoIFFIF-spelenGarphyttan23 aug
19,57Clara Bernhult -02, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
16,95Maja Nilsson -02, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
16,56Elvira Forsberg -02, Glanshammars IFMälarspelenEskilstuna14 jun
16,01Klara Frih -02, Åsbro GoIFAskersund11 sep
15,92Linnea Holm -01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

F11 60 M
8,79Sanna Pernerdal -03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
8,99Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
9,00Elin Wallin -03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
9,04Klara Frykholm -03, Glanshammars IFMälardalsspelenKöping7 jun
9,04Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
9,28Alice Widegren -03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
9,38Tyra Nordlander -03, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
9,46Meja Törnqvist -05, Åsbro GoIFÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug

F11 60 M mv
8,93Elin Wallin -03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
8,95Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
9,03Klara Frykholm -03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
9,07Alice Widegren -03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9,20Tyra Nordlander -03, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
9,26Selma Holtbäck -03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9,39Meja Törnqvist -05, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj

F11 100 M
14,55Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro19 jun

F11 100 M mv
14,77Sanna Pernerdal -03, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

F11 150 M
22,92Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFGefle GamesGävle20 jul

F11 200 M
31,11Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFGoliatspelenKil3 aug
32,04Klara Frykholm -03, Glanshammars IFGoliatspelenKil3 aug

F11 400 M
1.17,56Meja Törnqvist -05, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
1.19,14Sara Persson -05, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj

F11 600 M
1.59,90Klara Frykholm -03, Glanshammars IFÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
2.04,41Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
2.04,84Tuva Tranderyd -03, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
2.05,7mElin Wallin -03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
2.10,01Gabriella Andersson -03, Fjugesta IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
2.10,25Jenna Mogren -04, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
2.11,38Tuva Alton -03, Fjugesta IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
2.18,30Nanna Frih -04, Åsbro GoIFVänerspelenLidköping31 aug

F11 HÖJD
1,40Klara Frykholm -03, Glanshammars IFGefle GamesGävle19 jul
1,36Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFGefle GamesGävle19 jul
1,28Irma Kroon -04, Åsbro GoIFAskersund16 sep
1,24Myra Eriksson -03, Stocksäters IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
1,18Elin Wallin -03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
1,18Maja Johansson -03, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
1,18Selma Holtbäck -03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
1,15Nanna Frih -04, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala18 maj

F11 LÄNGD ZON
4,53Klara Frykholm -03, Glanshammars IFUppsalaspelenUppsala5 jul
4,38Sanna Pernerdal -03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
4,27Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFMälardalsspelenKöping7 jun
4,19Tindra Frykholm -03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
4,09Elin Wallin -03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
3,94Meja Törnqvist -05, Åsbro GoIFÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
3,75Tilda Bernhult -04, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
3,64Hedda Juneholm -03, Wedevågs IFFIF-spelenGarphyttan23 aug

F11 KULA 2,0
9,86Sanna Pernerdal -03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
7,49Wilma Gäverth -04, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
7,42Alva Nilsson -04, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
7,07Hedda Juneholm -03, Wedevågs IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
7,03Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
6,99Julia Runesson -03, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
6,78Tilda Bernhult -04, KFUM ÖrebroÖrebro ungd.galaÖrebro16 aug
6,69Elin Wallin -03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj

F11 DISKUS 0,6
15,12Alva Nilsson -04, KFUM ÖrebroÖrebro4 okt

F11 SLÄGGA 2,0
17,00Alva Nilsson -04, KFUM ÖrebroÖrebro4 okt

F11 SPJUT 400
20,60Sanna Pernerdal -03, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
16,61Jennifer Axelsson -03, Wedevågs IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
14,94Tamina Lindgren -03, Glanshammars IFFIF-spelenGarphyttan23 aug