Närkesbästa utomhus 2014

MÄN 60 M
7.16Andreas Otterling 86, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun
7.36Daniel Andersson 91, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun

MÄN 80 M
9.40Braulio Ribeiro 92, IFK NoraLöparkväll på GIHÖrebro29 jul

MÄN 100 M
11.00Andreas Otterling 86, KFUM ÖrebroGefle GamesGävle18 jul
11.11Braulio Ribeiro 92, IFK NoraUppsalaspelenUppsala5 jul
11.16Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg17 maj
11.32Daniel Andersson 91, KFUM ÖrebroStjärnspelenArvika26 jul
11.63Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg17 maj
11.81Andreas Führ 98, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
11.90Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFMälardalsspelenKöping7 jun
12.17Kolë Lleshi 68, IFK NoraVSMHuddinge25 jul
12.23Anton Östebo 96, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
12.30Gustav Karlsson 00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun

MÄN 200 M
22.62Andreas Otterling 86, KFUM ÖrebroGefle GamesGävle18 jul
22.75Braulio Ribeiro 92, IFK NoraGIF-spelenGlanshammar24 maj
22.96Daniel Andersson 91, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj
23.25Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFGoliatspelenKil3 aug
23.26Emanuel Lindberg 93, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
24.87Anton Östebo 96, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg29 jun
25.11Kolë Lleshi 68, IFK NoraVSMHuddinge26 jul
25.36Gustav Zetterlund 00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj
25.36David Svensson 97, Stocksäters IFGIF-spelenGlanshammar24 maj

MÄN 200 M mv
22.34Braulio Ribeiro 92, IFK NoraSurbullespelenNorrköping17 aug
22.78Daniel Andersson 91, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara23 aug

MÄN 300 M
37.05Daniel Andersson 91, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun
38.36Oscar Östebo 96, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro19 jun
39.95Gustav Zetterlund 00, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna8 jun

MÄN 400 M
51.18Emanuel Lindberg 93, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
53.86Oscar Östebo 96, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro29 jul
55.33Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg17 maj
56.42Gustav Zetterlund 00, KFUM ÖrebroCopenhagen OpenHvidovre, DEN15 jun

MÄN 600 M
1:27.05Abdiqani Khadar 97, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj
1:32.64Tobias Tranderyd 99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj
1:32.66Jonatan Gustafsson 99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

MÄN 800 M
1:53.35Tim Sundström 89, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna6 jun
1:54.44Abshir Aweys 95, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
1:57.62Abdiqani Khadar 97, KFUM ÖrebroJSMGävle10 aug
2:02.38William Fransson 96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
2:03.23Oscar Östebo 96, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg29 jun
2:04.41Jonatan Gustafsson 99, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug
2:10.67Tobias Tranderyd 99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
2:11.60Simon Persson 98, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug

MÄN 1500 M
3:50.71Tim Sundström 89, KFUM ÖrebroTrafford GPStretford, GBR12 jul
4:12.01Abshir Aweys 95, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun
4:14.48William Fransson 96, KFUM ÖrebroJSMGävle9 aug
4:16.99Abdiqani Khadar 97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
4:31.32Jack Karlsson 99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun
4:34.72Simon Persson 98, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm24 aug

MÄN 2000 M
6:08.48Jack Karlsson 99, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna8 jun

MÄN 3000 M
9:19.97Linus Rosdal 92, KFUM ÖrebroJSMGävle8 aug

MÄN 5000 M
15:36.58Linus Rosdal 92, KFUM ÖrebroJSMGävle8 aug
15:40.52Martin Regborn 92, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj
16:15.08Mattias Nätterlund 86, Örebro AIKDMHallsberg18 jun
16:25.47Peter Wiker 72, Hällefors LKDMHallsberg18 jun
16:35.25Jakob Nilsson 84, Örebro AIKDMHallsberg18 jun
16:44.07Patrik Johansson 65, Östansjö SKDMHallsberg18 jun
16:46.76Linus Ryefalk 80, Örebro AIKDMHallsberg18 jun
17:28.47Johan Ingjald 87, IF StartDMHallsberg18 jun
17:36.33Dan Bäck 75, Kumla SFDMHallsberg18 jun

MÄN 10000 M
32:49.27Per Sjögren 79, KFUM ÖrebroDMGlanshammar16 aug
33:54.58Peter Wiker 72, Hällefors LKDMGlanshammar16 aug
34:25.96Jakob Nilsson 84, Örebro AIKDMGlanshammar16 aug
34:52.71Haben Kidane 98, Hällefors LKDMGlanshammar16 aug
35:08.94Mokhtar Bennis 67, Örebro AIKDMGlanshammar16 aug
35:45.60Henrik Eknor 83, Örebro AIKDMGlanshammar16 aug
36:14.44Dan Bäck 75, Kumla SFDMGlanshammar16 aug
36:29.19Pär Englund 77, Örebro AIKDMGlanshammar16 aug
36:30.16Villem Raudsepp 80, Örebro AIKDMGlanshammar16 aug
36:39.05Johan Ingjald 87, IF StartDMGlanshammar16 aug

MÄN 10 KM VÄG
32:21Linus Rosdal 92, KFUM ÖrebroStartmilenÖrebro5 apr
32:35Erik Anfält 76, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro21 aug
32:40Tim Sundström 89, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
33:38Patrik Karlsson 87, Karlslunds IFBlodomloppetÖrebro21 aug
34:10Mattias Nätterlund 86, Örebro AIKStartmilenÖrebro5 apr
34:10Jakob Nilsson 84, Örebro AIKWedevågloppetVedevåg3 maj
34:18Mathias Lidson 78, Kumla SFKumla StadsloppKumla26 apr
34:18Peter Wiker 72, Hällefors LKWedevågloppetVedevåg3 maj
34:43Ulf Hallmén 68, Hagaby GoIFStartmilenÖrebro5 apr
34:55Andreas Ingberg 82, Örebro AIKStartmilenÖrebro5 apr
35:00Jonas Rosengren 72, KFUM ÖrebroWedevågloppetVedevåg3 maj
35:01Johan Stunz 76, KFUM ÖrebroBlodomloppetÖrebro21 aug
35:07Fredrik Johnsson 75, Örebro AIKStartmilenÖrebro5 apr
35:16Lukas Melander 90, KFUM ÖrebroStartmilenÖrebro5 apr
35:18Gustav Grek 82, Örebro AIKStartmilenÖrebro5 apr

MÄN HALVMARATHON
1:09:57Linus Rosdal 92, KFUM ÖrebroSémi-Marathon de ParisParis, FRA1 mar
1:10:58Erik Anfält 76, Örebro AIKSemesterhalvmaranTorp28 jun
1:13:34Per Sjögren 79, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1:14:40Mattias Nätterlund 86, Örebro AIKÖAIK HalvmaratonÖrebro16 apr
1:14:42Mathias Lidson 78, Kumla SFÖAIK HalvmaratonÖrebro16 apr
1:16:39Dan Bäck 75, Kumla SFÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1:16:47Andreas Ingberg 82, Örebro AIKÖAIK HalvmaratonÖrebro16 apr
1:16:53Fredrik Rådström 83, Hällefors LKÖAIK HalvmaratonÖrebro16 apr
1:17:26Jakob Nilsson 84, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1:17:28Fredrik Johnsson 75, Örebro AIKÖAIK HalvmaratonÖrebro16 apr
1:17:30Peter Wiker 72, Hällefors LKNorasjön runtNora13 sep
1:17:38Ulf Hallmén 68, Hagaby GoIFNorasjön runtNora13 sep
1:18:15Nicklas Andersson 87, Wedevågs IFSthlm halvmarathonStockholm13 sep
1:18:17Johan Stunz 76, KFUM ÖrebroSemesterhalvmaranTorp28 jun
1:18:35Mokhtar Bennis 67, Örebro AIKGöteborgsvarvetGöteborg17 maj
1:19:06Fredrik Eliason 74, IF StartÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1:19:07Henrik Eknor 83, Örebro AIKNorasjön runtNora13 sep
1:19:15Ludvig Börjesson 77, Karlslunds IFNorasjön runtNora13 sep
1:19:16Jonas Rosengren 72, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1:19:31Tommy Sundberg 74, Hällefors LKÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1:19:53Ronny Collin 69, Örebro AIKKungsholmen runtStockholm10 maj

MÄN MARATHON
2:28:19Erik Anfält 76, Örebro AIKKiel MarathonKiel, GER22 feb
2:37:54Johan Eriksson 68, Kopparbergs IFSthlm MarathonStockholm31 maj
2:41:29Jonas Rosengren 72, KFUM ÖrebroBerlin MarathonBerlin, GER28 sep
2:44:29Nicklas Andersson 87, Wedevågs IFBerlin MarathonBerlin, GER28 sep
2:45:13Jakob Nilsson 84, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
2:46:35Sören Forsberg 63, IF StartFrankfurt MarathonFrankfurt, GER26 okt
2:51:19Mathias Lidson 78, Kumla SFSthlm MarathonStockholm31 maj
2:51:25Tomas Bjurström 87, KFUM ÖrebroAntwerp MarathonAntwerpen, BEL27 apr
2:54:41Mathias Lindmark 81, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
2:55:17Fredrik Johnsson 75, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
2:56:16Anders Larsson 69, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
2:56:20Gustav Grek 82, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
2:56:49Jonas Olofsson 86, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
2:57:55Tomas Fridh 73, Stocksäters IFMariestad MarathonMariestad23 aug
2:58:04Peter Svensson 75, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
2:58:05Jesper Damström 70, Örebro AIKNYC MarathonNew York, NY2 nov
2:58:37Thomas Lindahl 69, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
2:59:36Magnus Allansson 73, Fellingsbro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj

MÄN 100 KM
7:24:53Johan Eriksson 68, Kopparbergs IFSthlm UltraStockholm9 aug

MÄN 3000 M HINDER 91.4
9:42.07Albin Olausson 92, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj

MÄN 110 M HÄCK 106.7
15.92Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg18 maj
19.72Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj

MÄN 400 M HÄCK 91.4
61.61Jonathan Waern 86, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj

MÄN HÖJD
1.98Edvin Heggemann 94, KFUM ÖrebroSunnespelenSunne5 jul
1.91Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg17 maj
1.85Mikael Jansson 98, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås3 aug
1.82Daniel Malmgren 01, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug
1.79Robin Edqvist 99, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
1.79Tom Johansson 99, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
1.70Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg17 maj
1.60Anton Östebo 96, Glanshammars IFSkol-SMHuddinge19 sep

MÄN STAV
5.03Dennis Fransson-Bergetoft 92, KFUM ÖrebroJSMGävle10 aug
5.00Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroSMUmeå2 aug
4.82Per Drageryd 91, KFUM ÖrebroSMUmeå2 aug
3.75Jens Roslund 96, KFUM ÖrebroSPVCÖrebro1 jun
3.53Tom Johansson 99, KFUM ÖrebroUSMSöderhamn8 aug
3.40Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg18 maj
3.27Tomas Johansson 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

MÄN LÄNGD
7.76Andreas Otterling 86, KFUM ÖrebroFinnkampenHelsinki, FIN31 aug
6.89Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFGefle GamesGävle19 jul
6.14Gustav Karlsson 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
6.06Anton Östebo 96, Glanshammars IFSAYOSollentuna7 jun
6.03Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
5.97Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroFIN-SWE-ESTTampere, FIN14 jun

MÄN LÄNGD mv
6.41Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj
6.16Erik Henrysson 79, IFK NoraVSM femkampHallsberg7 sep
6.14Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
6.08Anton Östebo 96, Glanshammars IFSAYOSollentuna7 jun

MÄN TRESTEG
13.21Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFJSMGävle10 aug
12.03Gustav Karlsson 00, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj

MÄN TRESTEG mv
13.30Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFJSMGävle10 aug

MÄN KULA 7.26
13.85Rasmus Carlsson 88, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg17 maj

MÄN DISKUS 2.0
45.84Albin Lager 96, KFUM ÖrebroKarlstad19 jul

MÄN SLÄGGA 7.26
31.98Theodor Thor 93, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj

MÄN SPJUT 800
75.80Jiannis Smalios 87, KFUM ÖrebroFolksam GPKarlstad16 jul
62.43Theodor Thor 93, KFUM ÖrebroPlatenspelenMotala18 maj
46.98Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj
41.28Erik Henrysson 79, IFK NoraVSM femkampHallsberg7 sep

P19 100 M
11.63Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg17 maj
11.90Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFMälardalsspelenKöping7 jun
12.23Anton Östebo 96, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj

P19 200 M
23.25Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFGoliatspelenKil3 aug
24.87Anton Östebo 96, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg29 jun

P19 300 M
38.36Oscar Östebo 96, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro19 jun

P19 400 M
53.86Oscar Östebo 96, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro29 jul
55.33Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg17 maj

P19 800 M
1:54.44Abshir Aweys 95, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
2:02.38William Fransson 96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
2:03.23Oscar Östebo 96, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg29 jun

P19 1500 M
4:12.01Abshir Aweys 95, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun
4:14.48William Fransson 96, KFUM ÖrebroJSMGävle9 aug

P19 HALVMARATHON
1:21:28William Fransson 96, KFUM ÖrebroNorasjön runtNora13 sep

P19 110 M HÄCK 99.1
17.98Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg18 maj

P19 HÖJD
1.70Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg17 maj
1.60Anton Östebo 96, Glanshammars IFSkol-SMHuddinge19 sep

P19 STAV
3.75Jens Roslund 96, KFUM ÖrebroSPVCÖrebro1 jun
3.40Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg18 maj

P19 LÄNGD
6.89Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFGefle GamesGävle19 jul
6.06Anton Östebo 96, Glanshammars IFSAYOSollentuna7 jun
6.03Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun

P19 LÄNGD mv
6.14Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
6.08Anton Östebo 96, Glanshammars IFSAYOSollentuna7 jun

P19 TRESTEG
13.21Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFJSMGävle10 aug

P19 TRESTEG mv
13.30Jesper Frykholm 96, Glanshammars IFJSMGävle10 aug

P19 KULA 6.0
13.96Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun

P19 DISKUS 1.75
52.92Albin Lager 96, KFUM ÖrebroNordiska U20Kristiansand, NOR17 aug
38.09Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroVarbergskampenVarberg18 maj

P19 SPJUT 800
46.98Anton Johansson 96, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj

P17 80 M
10.51Gilite Rugerero 98 , IFK NoraLöparkväll på GIHÖrebro29 jul

P17 100 M
11.81Andreas Führ 98, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
12.55David Svensson 97, Stocksäters IFPlatenspelenMotala18 maj
13.21Gilite Rugerero 98 , IFK NoraLöparkväll på GIHÖrebro29 jul

P17 100 M mv
12.34David Svensson 97, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
12.78Gilite Rugerero 98 , IFK NoraStocksätersspelenHallsberg29 maj

P17 200 M
25.36David Svensson 97, Stocksäters IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
27.07Gilite Rugerero 98 , IFK NoraStocksätersspelenHallsberg29 maj

P17 600 M
1:27.05Abdiqani Khadar 97, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj
1:33.16Simon Persson 98, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

P17 800 M
1:57.62Abdiqani Khadar 97, KFUM ÖrebroJSMGävle10 aug
2:11.60Simon Persson 98, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug

P17 1500 M
4:16.99Abdiqani Khadar 97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
4:34.72Simon Persson 98, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm24 aug

P17 10000 M
34:52.71Haben Kidane 98, Hällefors LKDMGlanshammar16 aug

P17 HÖJD
1.85Mikael Jansson 98, KFUM ÖrebroGurkspelenVästerås3 aug

P17 LÄNGD
5.42David Svensson 97, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
5.42Mikael Jansson 98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun

P17 LÄNGD mv
5.48David Svensson 97, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj

P17 KULA 5.0
9.12Erik Nyman 98, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj

P15 60 M
8.32Rikard Bergenarp 00, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro20 aug

P15 80 M
10.13Gustav Karlsson 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
10.40Gustav Zetterlund 00, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug
10.66Rikard Bergenarp 00, Glanshammars IFDN Galan YouthStockholm23 aug
10.96Olle Tyrsmo 00, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
11.68Daniel Zubicky 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
11.81Simon Lövgren 00, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
11.89Viktor Karlsson 00, Wedevågs IFÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug

P15 80 M mv
11.16Tom Johansson 99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

P15 100 M
12.30Gustav Karlsson 00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun

P15 200 M
25.36Gustav Zetterlund 00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj
27.60Jonathan Granath 00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

P15 300 M
39.95Gustav Zetterlund 00, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna8 jun
41.99Olle Tyrsmo 00, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

P15 400 M
56.42Gustav Zetterlund 00, KFUM ÖrebroCopenhagen OpenHvidovre, DEN15 jun

P15 600 M
1:32.64Tobias Tranderyd 99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj
1:32.66Jonatan Gustafsson 99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj
1:40.18Alexander Larsson 00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

P15 800 M
2:04.41Jonatan Gustafsson 99, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug
2:10.67Tobias Tranderyd 99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
2:13.58Jack Karlsson 99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
2:15.55Josef Wennblom 00, Hagaby GoIFSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
2:17.35Alexander Larsson 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
2:19.10Olle Tyrsmo 00, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
2:28.74Jack Tranderyd 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
2:34.32Tomas Johansson 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
2:36.76Tom Johansson 99, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug

P15 1500 M
4:31.32Jack Karlsson 99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun

P15 2000 M
6:08.48Jack Karlsson 99, KFUM ÖrebroSAYOSollentuna8 jun
6:20.15Jonatan Gustafsson 99, KFUM ÖrebroUSMSöderhamn10 aug
6:34.65Alexander Larsson 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
7:16.23Jack Tranderyd 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

P15 1500 M HINDER 76.2
5:04.51Josef Wennblom 00, Hagaby GoIFSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
5:34.58Jack Tranderyd 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

P15 80 M HÄCK 83.8
11.51Gustav Karlsson 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
13.00Tom Johansson 99, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
13.18Jonathan Granath 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
13.49Tomas Johansson 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
13.81Jack Tranderyd 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug

P15 300 M HÄCK 76.2
43.56Gustav Karlsson 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

P15 HÖJD
1.79Robin Edqvist 99, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
1.79Tom Johansson 99, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
1.51Jack Tranderyd 00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
1.51Tomas Johansson 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
1.36William Rågstad 00, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj

P15 STAV
3.53Tom Johansson 99, KFUM ÖrebroUSMSöderhamn8 aug
3.27Tomas Johansson 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
2.47Jack Tranderyd 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

P15 LÄNGD
6.14Gustav Karlsson 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
5.38Tomas Johansson 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
5.35Tom Johansson 99, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
4.79Sebastian Erlandh 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
4.65Jonathan Granath 00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj

P15 LÄNGD mv
5.44Tomas Johansson 00, KFUM ÖrebroSparbanksspelenLeksand27 jul

P15 TRESTEG
12.03Gustav Karlsson 00, KFUM ÖrebroLag-SM kvalVästerås29 maj
10.54Tomas Johansson 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

P15 TRESTEG mv
10.66Tomas Johansson 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

P15 KULA 4.0
11.47Sebastian Erlandh 00, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
10.95Robin Edqvist 99, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
9.27Tomas Johansson 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
8.22Jonatan Gustafsson 99, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun

P15 DISKUS 1.0
38.19Vilson Lleshi 99, IFK NoraSurbullespelenNorrköping17 aug
34.73Sebastian Erlandh 00, KFUM ÖrebroBoregalanTorsby17 maj
25.40Viktor Karlsson 00, Wedevågs IFÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
25.04Tomas Johansson 00, KFUM ÖrebroÖrebro4 okt

P15 SLÄGGA 4.0
39.40Sebastian Erlandh 00, KFUM ÖrebroÖrebro4 okt
35.83Tomas Johansson 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

P15 SPJUT 600
45.35Sebastian Erlandh 00, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
41.96Robin Edqvist 99, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
37.40Tom Johansson 99, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
32.22Oskar Arensmeier 00, Frövi IKBoregalanTorsby17 maj
31.01Tomas Johansson 00, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
25.87Tobias Tranderyd 99, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun

P13 60 M
8.02Daniel Malmgren 01, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
8.42Rasmus Hugosson 01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
8.48Kalle Hellgren 01, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
8.76Karl-William Einarsson 02, Wedevågs IFSparbanksspelenLeksand26 jul
8.78Jonathan Johnsson 02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
8.90Wilhelm Bergentz 02, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
8.94André Särnholm 02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
8.96Linus Strand 01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
8.96Elias Gustafsson 02, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug

P13 60 M mv
8.34Rasmus Hugosson 01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj

P13 80 M
11.27Kalle Hellgren 01, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro29 jul
12.29Philip Wilhelmsson 01, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro29 jul

P13 80 M mv
11.05Kalle Hellgren 01, IF SpartacusLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

P13 200 M
27.82Kalle Hellgren 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
29.39Karl-William Einarsson 02, Wedevågs IFVU-spelenGöteborg29 jun
29.54Jonathan Johnsson 02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
30.05Gustaf Otterhed 01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
30.28Philip Wilhelmsson 01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
31.01Linus Strand 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

P13 200 M mv
27.23Rasmus Hugosson 01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
28.76Linus Strand 01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
29.28Amir Musa 01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun

P13 600 M
1:44.78Melker Forsberg 01, Glanshammars IFÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
1:45.03Wilhelm Bergentz 02, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
1:49.35Gustaf Otterhed 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
1:52.58Karl-William Einarsson 02, Wedevågs IFSparbanksspelenLeksand26 jul
1:53.24Noha Olsson 02, KFUM ÖrebroFortumspelenBollnäs5 jul
1:56.12Valter Pettersson 02, OK TisarenStocksätersspelenHallsberg29 maj
1:58.92Ulf Thuresson 01, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
2:04.95Viktor Enbom 01, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul

P13 1500 M
5:22.05Melker Forsberg 01, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro19 jun

P13 60 M HÄCK 76.2
11.21Rasmus Hugosson 01, KFUM ÖrebroMälardalsspelenKöping8 jun
11.63Jonathan Johnsson 02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
12.14Noha Olsson 02, KFUM ÖrebroFortumspelenBollnäs5 jul
12.21Karl-William Einarsson 02, Wedevågs IFVU-spelenGöteborg27 jun
12.53Linus Strand 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

P13 60 M HÄCK 76.2 mv
12.00Noha Olsson 02, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj

P13 HÖJD
1.82Daniel Malmgren 01, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug
1.41Rasmus Hugosson 01, KFUM ÖrebroMälardalsspelenKöping8 jun
1.36Linus Strand 01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
1.25Karl-William Einarsson 02, Wedevågs IFSparbanksspelenLeksand26 jul

P13 STAV
2.17Erik Hanell 01, Stocksäters IFHallsberg30 sep
1.92Karl Johansson 01, Stocksäters IFHallsberg30 sep

P13 LÄNGD ZON
5.13Daniel Malmgren 01, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
4.97Rasmus Hugosson 01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
4.67Karl-William Einarsson 02, Wedevågs IFÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
4.50Jonathan Johnsson 02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
4.42Amir Musa 01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
4.42Elias Gustafsson 02, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
4.39Gustaf Otterhed 01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
4.35André Särnholm 02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
4.27Linus Strand 01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
4.25Oscar Persson 01, Frövi IKÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug

P13 TRESTEG ZON
11.36Rasmus Hugosson 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
9.25Amir Musa 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
8.58Oscar Persson 01, Frövi IKSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
8.52Philip Wilhelmsson 01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun

P13 KULA 4.0
8.26Daniel Malmgren 01, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun

P13 KULA 3.0
10.11Rasmus Hugosson 01, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
9.85Benjamin Kadic 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
8.26Daniel Malmgren 01, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
7.72Karl Johansson 01, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul
7.67Erik Hanell 01, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
7.43Amir Musa 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

P13 DISKUS 0.6
23.46Erik Lindkvist 02, Wedevågs IFÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
22.52Karl-William Einarsson 02, Wedevågs IFBoregalanTorsby17 maj
19.77Oscar Persson 01, Frövi IKÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug

P13 SLÄGGA 3.0
26.93Benjamin Kadic 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
20.12Melker Forsberg 01, Glanshammars IFMälarspelenEskilstuna14 jun
19.74Karl-William Einarsson 02, Wedevågs IFBoregalanTorsby17 maj

P13 SPJUT 400
29.99Amir Musa 01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
28.38Melker Forsberg 01, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
24.09Karl Johansson 01, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul
23.34Benjamin Kadic 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
22.77Albin Hjelte 02, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul

P11 60 M
9.19William Nilsson 03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9.45Gustav Carlring 03, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
9.52Tobias Erlandh 03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9.54Lukas Bjuremar 03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9.54Oliver Lundström 03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9.57Felix Wilhelmsson 05, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9.59Henrik Franzén 03, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug

P11 60 M mv
9.03William Nilsson 03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9.34Philip Zetterman 03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
9.39Henrik Franzén 03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
9.39Tobias Erlandh 03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9.51Ludvig Molinder 03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj

P11 60 M man:mv
9.1mTobias Erlandh 03, KFUM ÖrebroBoregalanTorsby17 maj

P11 200 M
33.94Erik Zetterlund 04, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

P11 400 M
1:16.52Erik Zetterlund 04, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro29 jul
1:18.04Max Titus 05, Frövi IKStocksätersspelenHallsberg29 maj

P11 600 M
1:49.72Henrik Franzén 03, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
1:56.1mLudvig Molinder 03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
2:06.18Erik Zetterlund 04, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
2:08.45Emil Larsson 04, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
2:18.05Oskar Svensson 04, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
2:21.87Markus Karlsson 04, Wedevågs IFÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug

P11 HÖJD
1.25Gustav Carlring 03, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
1.21Alexander Boström 04, Frövi IKBoregalanTorsby17 maj
1.21Anton Englund 03, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
1.20Lukas Bjuremar 03, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
1.14Tobias Erlandh 03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
1.14William Kindvall 03, Fjugesta IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
1.11Ludvig Höök 04, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj

P11 LÄNGD ZON
3.94Ludvig Molinder 03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
3.88Henrik Franzén 03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
3.87Lukas Bjuremar 03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
3.85Tobias Erlandh 03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
3.84Philip Zetterman 03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
3.74Alexander Boström 04, Frövi IKGIF-spelenGlanshammar24 maj
3.74William Nilsson 03, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
3.73Ludvig Höök 04, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj

P11 KULA 2.0
9.29Lukas Bjuremar 03, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
8.79Victor Welander 04, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
7.93Alexander Boström 04, Frövi IKBoregalanTorsby17 maj
7.93William Nilsson 03, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
7.59Tobias Erlandh 03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
7.43Ryan Malmgren 03, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug

P11 SPJUT 400
21.47Lukas Bjuremar 03, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
14.39Viktor Sjökvist 03, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul

KVINNOR 60 M
7.88Julia Skugge 88, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro20 aug

KVINNOR 100 M
12.21Fanny Runheim 99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun
12.21Julia Skugge 88, Glanshammars IFGefle GamesGävle18 jul
12.27Elin Östlund 91, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
12.49Fanny Ernestam 98, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad12 jul
12.66Moa Seger 99, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
12.79Clara Josefsson 97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
12.83Malin Eriksson 91, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad12 jul
12.91Moa Eklundh 01, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro29 jul
13.14Ebba Blomstrand 00, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
13.24Anna Westher 97, KFUM ÖrebroNobelspelenKarlskoga17 aug
13.26Johanna Elfving 96, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
13.37Therese Knutsson 00, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro29 jul
13.48Sabina Forsberg 98, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj

KVINNOR 100 M mv
12.37Fanny Ernestam 98, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad12 jul

KVINNOR 200 M
25.88Clara Josefsson 97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
26.19Fanny Ernestam 98, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj
26.40Moa Seger 99, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro20 aug
27.27Moa Eklundh 01, KFUM ÖrebroTrekungamötetKungälv22 jun
27.52Anna Westher 97, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 aug
27.56Hanna Karlsson 97, IFK NoraGIF-spelenGlanshammar24 maj
27.69Hanna Säfström 00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 aug
27.72Therese Knutsson 00, Glanshammars IFÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
27.73Emily Capobianco 01, KFUM ÖrebroSävedalsspelenGöteborg1 jun
27.84Johanna Elfving 96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
27.93Sara Jernfält 93, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
28.14Malin Lignell 92, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul

KVINNOR 300 M
41.25Moa Seger 99, Glanshammars IFUppsalaspelenUppsala5 jul
43.73Hanna Säfström 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
43.84Sara Jernfält 93, KFUM ÖrebroJaguar OpenerMobile, AL7 mar
44.16Therese Knutsson 00, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro19 jun

KVINNOR 400 M
61.26Sara Jernfält 93, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
61.48Alice Ljungblad 97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
62.07Lisa Bergdahl 95, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro29 jul
64.06Hanna Karlsson 97, IFK NoraVU-spelenGöteborg28 jun

KVINNOR 600 M
1:44.23Anna Hallmén 99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj
1:45.87Klara Frih 02, Åsbro GoIFVänerspelenLidköping31 aug
1:47.23Minna Seger 01, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

KVINNOR 800 M
2:17.35Lisa Bergdahl 95, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg29 jun
2:20.20Esther Sandén Alin 00, Stocksäters IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
2:27.94Anna Hallmén 99, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
2:28.72Louise Sundström 94, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj
2:36.89Hanna Säfström 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
2:38.27Lisa Brorson 99, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
2:39.39Jessica Persson 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug

KVINNOR 1500 M
4:47.85Lisa Bergdahl 95, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg28 jun
5:03.47Louise Sundström 94, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
5:04.17Esther Sandén Alin 00, Stocksäters IFGurkspelenVästerås3 aug
5:04.72Erika Bergentz 73, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj
5:15.14Minna Seger 01, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
5:27.53Lisa Hallmén 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
5:44.11Lisa Brorson 99, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug

KVINNOR 2000 M
6:52.64Esther Sandén Alin 00, Stocksäters IFVU-spelenGöteborg29 jun
7:33.12Anna Bergdahl 88, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro29 jul

KVINNOR 3000 M
10:57.80Josefin Gerdevåg 81, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj
11:24.53Elina Andersson 97, Frövi IKBoregalanTorsby17 maj
11:51.84Maria Eriksson 76, IF StartLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

KVINNOR 5000 M
17:38.57Mikaela Kemppi 73, Örebro AIKDMHallsberg18 jun
18:36.01Edita Martuseviciute 85, IF StartDMHallsberg18 jun
18:42.22Gabriella Eliason 75, IF StartDMHallsberg18 jun
18:48.43Antje Torstensson 75, KFUM ÖrebroDMHallsberg18 jun
20:01.15Maria Eriksson 76, IF StartDMHallsberg18 jun
20:15.50Marie Dasler 68, IF StartDMHallsberg18 jun
20:36.67Charlotte Nilsson 66, IF StartDMHallsberg18 jun
21:37.82Rose-Marie Enmalm 54, IF StartDMHallsberg18 jun
21:42.14Anna Pettersson 70, IF StartDMHallsberg18 jun
21:43.35Anette Blückert 72, Östansjö SKDMHallsberg18 jun

KVINNOR 10000 M
36:31.92Mikaela Kemppi 73, Örebro AIKDMGlanshammar16 aug
39:06.34Edita Martuseviciute 85, IF StartDMGlanshammar16 aug
39:21.22Gabriella Eliason 75, IF StartDMGlanshammar16 aug
42:38.92Ia Sandberg 69, Örebro AIKDMGlanshammar16 aug
43:02.31Maria Eriksson 76, IF StartDMGlanshammar16 aug
43:26.64Annika Lindblom 60, Glanshammars IFDMGlanshammar16 aug
43:38.01Charlotte Nilsson 66, IF StartDMGlanshammar16 aug
44:12.83Rose-Marie Enmalm 54, IF StartDMGlanshammar16 aug
44:22.53Ingrid Ziegler 76, Örebro AIKDMGlanshammar16 aug
45:20.96Anna Pettersson 70, IF StartDMGlanshammar16 aug

KVINNOR 10 KM VÄG
37:03Mikaela Kemppi 73, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro21 aug
38:00Josefin Gerdevåg 81, KFUM ÖrebroBlodomloppetÖrebro21 aug
38:40Erika Lech 77, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro21 aug
38:42Gabriella Eliason 75, IF StartÖAIK 10 kmÖrebro16 apr
38:44Åsa Höög 71, Kumla SFBlodomloppetÖrebro21 aug
38:56Edita Martuseviciute 85, IF StartStartmilenÖrebro5 apr
39:32Antje Torstensson 75, KFUM ÖrebroBlodomloppetÖrebro21 aug
39:46Elin-Marie Lönnström 81, Kopparbergs IFWedevågloppetVedevåg3 maj
41:24Kajsa Rosdal 89, IF StartÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
41:35Ia Sandberg 69, Örebro AIKBlodomloppetÖrebro21 aug
42:18Rebecka Nylin 89, OK TisarenBlodomloppetÖrebro21 aug
42:18Katarina Leskinen 79, (Lindesberg)Å-stadsloppetÖrebro11 okt
42:53Maria Eriksson 76, IF StartStartmilenÖrebro5 apr
42:58Ingrid Ziegler 76, Örebro AIKStartmilenÖrebro5 apr
43:31Charlotte Nilsson 66, IF StartWedevågloppetVedevåg3 maj

KVINNOR HALVMARATHON
1:19:31Mikaela Kemppi 73, Örebro AIKSthlm HalvmarathonStockholm13 sep
1:20:33Josefin Gerdevåg 81, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1:20:57Karin Forsberg 80, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1:25:04Erika Bergentz 73, KFUM ÖrebroÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1:25:33Åsa Höög 71, Kumla SFÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1:25:42Gabriella Eliason 75, IF StartÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1:26:23Edita Martuseviciute 85, IF StartÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1:29:14Antje Torstensson 75, KFUM ÖrebroWomen's Health halvmaraStockholm26 apr
1:29:26Erica Lech 77, Örebro AIKSthlm HalvmarathonStockholm13 sep
1:30:05Ia Sandberg 69, Örebro AIKKungsholmen runtStockholm10 maj
1:30:23Elin-Marie Lönnström 81, Kopparbergs IFÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1:32:29Anette Carlsson 78, KFUM ÖrebroÖAIK HalvmaratonÖrebro16 apr
1:32:56Annika Larsson 84, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1:33:02Tiina Hänninen 87, IF StartSemesterhalvmaranTorp28 jun
1:33:11Maria Eriksson 76, IF StartSemesterhalvmaranTorp28 jun
1:34:15Ingrid Ziegler 76, Örebro AIKÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1:34:28Anne Marie Eldholm 70, (Örebro)Sthlm HalvmarathonStockholm13 sep
1:35:07Charlotte Nilsson 66, IF StartÅ-stadsloppetÖrebro11 okt
1:36:24Katarina Leskinen 79, (Lindesberg)Norasjön runtNora13 sep
1:37:08Marie Dasler 68, IF StartSemesterhalvmaranTorp28 jun

KVINNOR MARATHON
2:45:57Mikaela Kemppi 73, Örebro AIKFrankfurt MarathonFrankfurt, GER26 okt
2:46:03Josefin Gerdevåg 81, KFUM ÖrebroFrankfurt MarathonFrankfurt, GER26 okt
3:05:35Erica Lech 77, Örebro AIKFrankfurt MarathonFrankfurt, GER26 okt
3:06:42Antje Torstensson 75, KFUM ÖrebroSthlm MarathonStockholm31 maj
3:10:24Erika Bergentz 73, KFUM ÖrebroSthlm MarathonStockholm31 maj
3:21:21Ingrid Ziegler 76, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
3:21:36Elin-Marie Lönnström 81, Kopparbergs IFSthlm MarathonStockholm31 maj
3:24:17Josefin Nilsson 75, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
3:24:24Marie Dasler 68, IF StartSthlm MarathonStockholm31 maj
3:27:06Ia Sandberg 69, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
3:28:44Annki Lindahl 69, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
3:29:00Anette Carlsson 78, KFUM ÖrebroSthlm MarathonStockholm31 maj
3:32:00Federica Fant 72, Örebro AIKSthlm MarathonStockholm31 maj
3:34:06Tiina Hänninen 87, IF StartSthlm MarathonStockholm31 maj
3:36:28Camilla Oldstierna 72, (Örebro)Sthlm MarathonStockholm31 maj
3:37:52Maria Eriksson 76, IF StartViby MarathonÖstansjö5 jul

KVINNOR 1500 M HINDER 76.2
5:28.39Anna Hallmén 99, KFUM ÖrebroUSMSöderhamn8 aug

KVINNOR 100 M HÄCK 83.8
13.99Malin Eriksson 91, KFUM ÖrebroDN GalanStockholm21 aug

KVINNOR 400 M HÄCK 76.2
66.33Julia Gustafsson 94, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj

KVINNOR HÖJD
1.55Linnéa Bodin 00, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad12 jul
1.52Ingrid Holmquist 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
1.51Eunice Nilsson 98, KFUM ÖrebroUSM mångkampUppl: Väsby6 sep
1.50Ebba Löfholm 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
1.49Emily Capobianco 01, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
1.41Elvira Forsberg 02, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj

KVINNOR STAV
3.27Elin Domberg 98, KFUM ÖrebroUSMSöderhamn10 aug
3.23Ebba Blomstrand 00, Åsbro GoIFSurbullespelenNorrköping16 aug
3.21Fanny Bergetoft 96, KFUM ÖrebroSPVCÖrebro1 jun
2.35Amanda Bollmann 00, KFUM ÖrebroSPVCÖrebro1 jun
2.23Ella Raud 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

KVINNOR LÄNGD
6.27Hanna Wiss 91, KFUM ÖrebroTäby OpenTäby6 sep
5.84Fanny Runheim 99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
5.80Malin Eriksson 91, KFUM ÖrebroSommarsmajletLidingö17 aug
5.72Fanny Ernestam 98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
5.07Therese Knutsson 00, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
5.02Emily Capobianco 01, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
4.96Ingrid Holmquist 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
4.96Eunice Nilsson 98, KFUM ÖrebroStjärnspelenArvika26 jul
4.80Wilma Toivola 98, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
4.76Malin Lignell 92, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul
4.68Elin Domberg 98, KFUM ÖrebroSkol-SMHuddinge21 sep
4.62Linnea Nordlund 99, IFK NoraFIF-spelenGarphyttan23 aug

KVINNOR LÄNGD mv
4.98Sabina Forsberg 98, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj

KVINNOR TRESTEG
12.43Fanny Ernestam 98, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad12 jul
10.11Therese Knutsson 00, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

KVINNOR KULA 4.0
11.53Malin Eriksson 91, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj
8.28Elin Sundlöf 89, Svillinge IFCastoramaGlanshammar5 okt
8.24Julia Skugge 88, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar5 okt

KVINNOR DISKUS 1.0
29.61Elin Sundlöf 89, Svillinge IFCastoramaGlanshammar5 okt
27.80Malin Lignell 92, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul
27.01Julia Gustafsson 94, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj
24.31Julia Skugge 88, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar5 okt
18.60Anna Stackling 74, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul

KVINNOR SLÄGGA 4.0
32.86Elin Sundlöf 89, Svillinge IFCastoramaGlanshammar5 okt
25.42Alice Nilsson 00, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj
23.36Julia Skugge 88, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar5 okt
20.70Madelene Andersson 77, Svillinge IFCastoramaGlanshammar5 okt

KVINNOR SPJUT 600
23.69Elin Sundlöf 89, Svillinge IFCastoramaGlanshammar5 okt
23.12Eunice Nilsson 98, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj
20.82Lisa Bergdahl 95, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar5 okt
20.02Klara Flygare 98, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar5 okt

F19 100 M
13.26Johanna Elfving 96, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj

F19 200 M
27.84Johanna Elfving 96, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun

F19 400 M
62.07Lisa Bergdahl 95, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro29 jul

F19 800 M
2:17.35Lisa Bergdahl 95, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg29 jun

F19 1500 M
4:47.85Lisa Bergdahl 95, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg28 jun

F19 STAV
3.21Fanny Bergetoft 96, KFUM ÖrebroSPVCÖrebro1 jun

F19 SPJUT 600
20.82Lisa Bergdahl 95, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar5 okt

F17 100 M
12.49Fanny Ernestam 98, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad12 jul
12.79Clara Josefsson 97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
13.24Anna Westher 97, KFUM ÖrebroNobelspelenKarlskoga17 aug
13.48Sabina Forsberg 98, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
13.65Hanna Karlsson 97, IFK NoraGIF-spelenGlanshammar24 maj
14.22Eunice Nilsson 98, KFUM ÖrebroStjärnspelenArvika26 jul

F17 100 M mv
12.37Fanny Ernestam 98, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad12 jul

F17 200 M
25.88Clara Josefsson 97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
26.19Fanny Ernestam 98, KFUM ÖrebroSvealandscupenUppsala29 maj
27.52Anna Westher 97, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 aug
27.56Hanna Karlsson 97, IFK NoraGIF-spelenGlanshammar24 maj

F17 200 M mv
29.38Eunice Nilsson 98, KFUM ÖrebroSkarakampenSkara23 aug

F17 400 M
61.48Alice Ljungblad 97, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
64.06Hanna Karlsson 97, IFK NoraVU-spelenGöteborg28 jun

F17 3000 M
11:24.53Elina Andersson 97, Frövi IKBoregalanTorsby17 maj

F17 100 M HÄCK 76.2
17.42Eunice Nilsson 98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun

F17 HÖJD
1.51Eunice Nilsson 98, KFUM ÖrebroUSM mångkampUppl: Väsby6 sep

F17 STAV
3.27Elin Domberg 98, KFUM ÖrebroUSMSöderhamn10 aug

F17 LÄNGD
5.72Fanny Ernestam 98, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
4.96Eunice Nilsson 98, KFUM ÖrebroStjärnspelenArvika26 jul
4.80Wilma Toivola 98, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
4.68Elin Domberg 98, KFUM ÖrebroSkol-SMHuddinge21 sep
4.51Josefine Larsson 98, Glanshammars IFSkol-SMHuddinge21 sep

F17 LÄNGD mv
4.98Sabina Forsberg 98, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj

F17 TRESTEG
12.43Fanny Ernestam 98, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad12 jul

F17 KULA 3.0
11.58Sabina Forsberg 98, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
10.27Eunice Nilsson 98, KFUM ÖrebroSkol-SMHuddinge19 sep

F17 DISKUS 1.0
19.08Josefine Larsson 98, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar5 okt

F17 SLÄGGA 3.0
41.86Josefine Larsson 98, Glanshammars IFSkol-SMHuddinge20 sep

F17 SPJUT 500
31.19Eunice Nilsson 98, KFUM ÖrebroStjärnspelenArvika27 jul
25.23Wilma Toivola 98, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
20.02Klara Flygare 98, Glanshammars IFCastoramaGlanshammar5 okt

F17 SJUKAMP
3314.00Eunice Nilsson 98, KFUM ÖrebroUSM mångkampUppl: Väsby7 sep

F15 60 M
8.28Moa Seger 99, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro20 aug
8.62Therese Knutsson 00, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro20 aug

F15 80 M
10.08Fanny Runheim 99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
10.42Moa Seger 99, Glanshammars IFVU-spelenGöteborg28 jun
10.84Ebba Blomstrand 00, Åsbro GoIFSurbullespelenNorrköping16 aug
10.86Therese Knutsson 00, Glanshammars IFÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
10.97Ingrid Holmquist 00, KFUM ÖrebroPlatenspelenMotala18 maj
11.00Hanna Säfström 00, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
11.21Isabella Bornälv 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
11.26Esther Sandén Alin 00, Stocksäters IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
11.27Linnea Nordlund 99, IFK NoraLöparkväll på GIHÖrebro29 jul
11.50Linnea Johansson 00, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
11.52Ebba Löfholm 00, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
11.75Jessica Persson 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg28 jun
11.76Hanna Strandahl 00, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug

F15 80 M mv
10.04Fanny Runheim 99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj
10.85Therese Knutsson 00, Glanshammars IFDN Galan YouthStockholm24 aug
11.20Isabella Bornälv 00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

F15 100 M
12.21Fanny Runheim 99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro19 jun
12.66Moa Seger 99, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
13.14Ebba Blomstrand 00, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
13.37Therese Knutsson 00, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro29 jul

F15 200 M
26.40Moa Seger 99, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro20 aug
27.69Hanna Säfström 00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 aug
27.72Therese Knutsson 00, Glanshammars IFÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
28.35Ingrid Holmquist 00, KFUM ÖrebroPlatenspelenMotala18 maj
28.56Esther Sandén Alin 00, Stocksäters IFÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
29.63Jessica Persson 00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 aug
29.92Lisa Brorson 99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 aug

F15 200 M mv
29.39Ebba Löfholm 00, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug

F15 300 M
41.25Moa Seger 99, Glanshammars IFUppsalaspelenUppsala5 jul
43.73Hanna Säfström 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
44.16Therese Knutsson 00, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro19 jun
45.67Esther Sandén Alin 00, Stocksäters IFGurkspelenVästerås3 aug
46.47Jessica Persson 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun

F15 400 M
69.06Jessica Persson 00, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro29 jul

F15 600 M
1:44.23Anna Hallmén 99, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

F15 800 M
2:20.20Esther Sandén Alin 00, Stocksäters IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
2:27.94Anna Hallmén 99, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
2:36.89Hanna Säfström 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
2:38.27Lisa Brorson 99, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
2:39.39Jessica Persson 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
2:49.09Elsa Karlsson 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun

F15 1500 M
5:04.17Esther Sandén Alin 00, Stocksäters IFGurkspelenVästerås3 aug
5:44.11Lisa Brorson 99, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug

F15 2000 M
6:52.64Esther Sandén Alin 00, Stocksäters IFVU-spelenGöteborg29 jun
7:41.41Lisa Brorson 99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun

F15 1500 M HINDER 76.2
5:28.39Anna Hallmén 99, KFUM ÖrebroUSMSöderhamn8 aug
7:13.22Linnea Johansson 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

F15 80 M HÄCK 76.2
12.74Ingrid Holmquist 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
14.05Ebba Löfholm 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
14.15Hanna Säfström 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
15.25Hanna Strandahl 00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
15.64Linnea Johansson 00, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug

F15 300 M HÄCK 76.2
49.75Linnea Nordlund 99, IFK NoraSkol-SMHuddinge21 sep
53.79Ebba Blomstrand 00, Åsbro GoIFSAYOSollentuna7 jun
56.23Ebba Löfholm 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

F15 HÖJD
1.55Linnéa Bodin 00, KFUM ÖrebroLaxaspelenHalmstad12 jul
1.52Ingrid Holmquist 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
1.50Ebba Löfholm 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
1.38Hanna Säfström 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun

F15 STAV
3.23Ebba Blomstrand 00, Åsbro GoIFSurbullespelenNorrköping16 aug
2.35Amanda Bollmann 00, KFUM ÖrebroSPVCÖrebro1 jun
1.72Filippa Jansson O'Leary 00, Stocksäters IFHallsberg30 sep

F15 LÄNGD
5.84Fanny Runheim 99, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
5.07Therese Knutsson 00, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
4.96Ingrid Holmquist 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
4.62Linnea Nordlund 99, IFK NoraFIF-spelenGarphyttan23 aug
4.57Isabella Bornälv 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
4.57Hanna Strandahl 00, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
4.55Hanna Säfström 00, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
4.39Esther Sandén Alin 00, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul
4.30Linnéa Bodin 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
4.29Linnea Johansson 00, KFUM ÖrebroSparbanksspelenLeksand27 jul

F15 LÄNGD mv
4.47Linnea Johansson 00, KFUM ÖrebroSparbanksspelenLeksand27 jul

F15 TRESTEG
10.11Therese Knutsson 00, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
8.90Linnea Johansson 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

F15 KULA 3.0
11.35Hanna Wahlström 99, Åsbro GoIFFIF-spelenGarphyttan23 aug
10.35Linnéa Bodin 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
9.71Alice Nilsson 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
8.68Elsa Karlsson 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
8.65Amanda Bollmann 00, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
7.65Linnea Johansson 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug

F15 DISKUS 0.75
29.09Alice Nilsson 00, KFUM ÖrebroÖrebro4 okt
20.76Elsa Karlsson 00, KFUM ÖrebroPlatenspelenMotala18 maj
19.82Amanda Bollmann 00, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
17.81Linnéa Bodin 00, KFUM ÖrebroÖrebro4 okt

F15 SLÄGGA 3.0
38.09Alice Nilsson 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
32.58Linnéa Bodin 00, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
30.41Elsa Karlsson 00, KFUM ÖrebroÖrebro4 okt
29.16Amanda Bollmann 00, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug

F15 SPJUT 500
34.86Hanna Wahlström 99, Åsbro GoIFFIF-spelenGarphyttan23 aug
29.34Elsa Karlsson 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun
27.04Alice Nilsson 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
25.57Linnéa Bodin 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
21.60Jessica Persson 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping31 aug
20.05Linnea Johansson 00, KFUM ÖrebroKraftmätningenFalköping7 jun

F13 60 M
8.15Moa Eklundh 01, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm24 aug
8.24Emily Capobianco 01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
8.58Sara Bergenbrant 01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
8.66Klara Frih 02, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala18 maj
8.76Minna Seger 01, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
8.89Ida Pettersson 02, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
8.89Sofie Franzén 02, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
9.08Zandra Lindén 02, IFK NoraStocksätersspelenHallsberg29 maj
9.09Ella Raud 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

F13 60 M mv
8.71Ida Pettersson 02, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9.05Zandra Lindén 02, IFK NoraStocksätersspelenHallsberg29 maj

F13 80 M
10.65Moa Eklundh 01, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
12.16Zandra Lindén 02, IFK NoraLöparkväll på GIHÖrebro29 jul

F13 80 M mv
11.61Ida Pettersson 02, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

F13 100 M
12.91Moa Eklundh 01, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro29 jul
14.13Minna Seger 01, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro19 jun

F13 200 M
27.27Moa Eklundh 01, KFUM ÖrebroTrekungamötetKungälv22 jun
27.73Emily Capobianco 01, KFUM ÖrebroSävedalsspelenGöteborg1 jun
28.57Klara Frih 02, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg29 jun
28.93Sara Bergenbrant 01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
29.31Minna Seger 01, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro20 aug
29.63Clara Bernhult 02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
30.30Cornelia Fernsten 02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
30.42Sofie Franzén 02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj

F13 600 M
1:45.87Klara Frih 02, Åsbro GoIFVänerspelenLidköping31 aug
1:47.23Minna Seger 01, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
1:50.40Sofie Franzén 02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
1:54.51Cornelia Fernsten 02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
1:58.36Lisa Hallmén 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
2:02.27Elvira Forsberg 02, Glanshammars IFDN Galan YouthStockholm23 aug
2:02.94Emelie Lindgren 02, Glanshammars IFÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
2:08.97Vendela Högkvist 02, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg27 jun

F13 1500 M
5:15.14Minna Seger 01, Glanshammars IFSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
5:27.53Lisa Hallmén 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

F13 60 M HÄCK 68.6
9.49Emily Capobianco 01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
10.05Moa Eklundh 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
11.27Clara Bernhult 02, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg27 jun
12.13Ida Boström 02, Frövi IKGIF-spelenGlanshammar24 maj
12.55Vendela Högkvist 02, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
12.56Elvira Forsberg 02, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj

F13 80 M HÄCK 76.2
12.61Emily Capobianco 01, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug

F13 200 M HÄCK 68.6
29.19Emily Capobianco 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
31.89Moa Eklundh 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

F13 HÖJD
1.49Emily Capobianco 01, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
1.41Elvira Forsberg 02, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
1.37Ida Pettersson 02, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
1.33Helena Kuksa 02, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
1.33Johanna Sedström 02, Åsbro GoIFAskersund16 sep
1.26Ella Raud 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
1.24Vendela Högkvist 02, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
1.24Tilda Sondér 01, Åsbro GoIFAskersund16 sep

F13 STAV
2.23Ella Raud 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
2.12Emma Johansson 02, Stocksäters IFHallsberg30 sep
1.83Tova Stiberg 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
1.80Elvira Forsberg 02, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj

F13 LÄNGD ZON
5.29Emily Capobianco 01, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm24 aug
4.65Klara Frih 02, Åsbro GoIFVU-spelenGöteborg29 jun
4.52Moa Eklundh 01, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug
4.49Johanna Sedström 02, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala18 maj
4.43Sara Bergenbrant 01, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
4.39Ida Pettersson 02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
4.22Clara Bernhult 02, KFUM ÖrebroHuddingespelenHuddinge14 jun
4.13Tova Stiberg 01, KFUM ÖrebroVU-spelenGöteborg29 jun
4.03Elvira Forsberg 02, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj

F13 LÄNGD ZON mv
4.60Moa Eklundh 01, KFUM ÖrebroDN Galan YouthStockholm23 aug
4.36Clara Bernhult 02, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
4.35Ella Raud 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep

F13 TRESTEG ZON
10.66Emily Capobianco 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
8.28Klara Frih 02, Åsbro GoIFAskersund9 sep
7.85Vendela Högkvist 02, Åsbro GoIFAskersund9 sep

F13 KULA 2.0
9.00Moa Jansson 01, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
8.97Johanna Sedström 02, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
8.86Elvira Forsberg 02, Glanshammars IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
8.25Sara Bergenbrant 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
7.88Emelie Lindgren 02, Glanshammars IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
7.85Linnea Holm 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
7.81Emily Capobianco 01, KFUM ÖrebroKraftmätningenLinköping30 aug
7.64Ida Pettersson 02, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
7.37Ida Boström 02, Frövi IKBoregalanTorsby17 maj

F13 DISKUS 0.6
23.53Moa Jansson 01, KFUM ÖrebroÖrebro4 okt
22.50Linnea Holm 01, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
20.10Johanna Sedström 02, Åsbro GoIFAskersund11 sep
16.14Vendela Högkvist 02, Åsbro GoIFAskersund11 sep
14.40Klara Frih 02, Åsbro GoIFAskersund11 sep

F13 SLÄGGA 2.0
34.14Moa Jansson 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
24.65Linnea Holm 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna14 sep
18.22Maja Nilsson 02, KFUM ÖrebroÖrebro4 okt

F13 SPJUT 400
25.14Emma Johansson 02, Stocksäters IFÖlandsspelenHögby12 jul
21.55Vendela Högkvist 02, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
20.73Moa Jansson 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep
20.22Johanna Sedström 02, Åsbro GoIFFIF-spelenGarphyttan23 aug
19.57Clara Bernhult 02, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
16.95Maja Nilsson 02, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
16.56Elvira Forsberg 02, Glanshammars IFMälarspelenEskilstuna14 jun
16.01Klara Frih 02, Åsbro GoIFAskersund11 sep
15.92Linnea Holm 01, KFUM ÖrebroSvealands 13-14 årEskilstuna13 sep

F11 60 M
8.79Sanna Pernerdal 03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
8.99Jennifer Axelsson 03, Wedevågs IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
9.00Elin Wallin 03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
9.04Klara Frykholm 03, Glanshammars IFMälardalsspelenKöping7 jun
9.04Tindra Frykholm 03, Glanshammars IFÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
9.28Alice Widegren 03, KFUM ÖrebroGIF-spelenGlanshammar24 maj
9.38Tyra Nordlander 03, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
9.46Meja Törnqvist 05, Åsbro GoIFÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug

F11 60 M mv
8.93Elin Wallin 03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
8.95Jennifer Axelsson 03, Wedevågs IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
9.03Klara Frykholm 03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
9.07Alice Widegren 03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9.20Tyra Nordlander 03, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
9.26Selma Holtbäck 03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
9.39Meja Törnqvist 05, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj

F11 100 M
14.55Tindra Frykholm 03, Glanshammars IFLöparkväll på GIHÖrebro19 jun

F11 100 M mv
14.77Sanna Pernerdal 03, KFUM ÖrebroLöparkväll på GIHÖrebro20 maj

F11 150 M
22.92Tindra Frykholm 03, Glanshammars IFGefle GamesGävle20 jul

F11 200 M
31.11Tindra Frykholm 03, Glanshammars IFGoliatspelenKil3 aug
32.04Klara Frykholm 03, Glanshammars IFGoliatspelenKil3 aug

F11 400 M
1:17.56Meja Törnqvist 05, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
1:19.14Sara Persson 05, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj

F11 600 M
1:59.90Klara Frykholm 03, Glanshammars IFÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
2:04.41Tindra Frykholm 03, Glanshammars IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
2:04.84Tuva Tranderyd 03, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
2:05.7mElin Wallin 03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
2:10.01Gabriella Andersson 03, Fjugesta IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
2:10.25Jenna Mogren 04, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
2:11.38Tuva Alton 03, Fjugesta IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
2:18.30Nanna Frih 04, Åsbro GoIFVänerspelenLidköping31 aug

F11 HÖJD
1.40Klara Frykholm 03, Glanshammars IFGefle GamesGävle19 jul
1.36Tindra Frykholm 03, Glanshammars IFGefle GamesGävle19 jul
1.28Irma Kroon 04, Åsbro GoIFAskersund16 sep
1.24Myra Eriksson 03, Stocksäters IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
1.18Elin Wallin 03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
1.18Maja Johansson 03, Stocksäters IFStocksätersspelenHallsberg29 maj
1.18Selma Holtbäck 03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
1.15Nanna Frih 04, Åsbro GoIFPlatenspelenMotala18 maj

F11 LÄNGD ZON
4.53Klara Frykholm 03, Glanshammars IFUppsalaspelenUppsala5 jul
4.38Sanna Pernerdal 03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
4.27Jennifer Axelsson 03, Wedevågs IFMälardalsspelenKöping7 jun
4.19Tindra Frykholm 03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
4.09Elin Wallin 03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj
3.94Meja Törnqvist 05, Åsbro GoIFÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
3.75Tilda Bernhult 04, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
3.64Hedda Juneholm 03, Wedevågs IFFIF-spelenGarphyttan23 aug

F11 KULA 2.0
9.86Sanna Pernerdal 03, KFUM ÖrebroStocksätersspelenHallsberg29 maj
7.49Wilma Gäverth 04, Åsbro GoIFStocksätersspelenHallsberg29 maj
7.42Alva Nilsson 04, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
7.07Hedda Juneholm 03, Wedevågs IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
7.03Jennifer Axelsson 03, Wedevågs IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
6.99Julia Runesson 03, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
6.78Tilda Bernhult 04, KFUM ÖrebroÖrebro ungd:galaÖrebro16 aug
6.69Elin Wallin 03, Glanshammars IFGIF-spelenGlanshammar24 maj

F11 DISKUS 0.6
15.12Alva Nilsson 04, KFUM ÖrebroÖrebro4 okt

F11 SLÄGGA 2.0
17.00Alva Nilsson 04, KFUM ÖrebroÖrebro4 okt

F11 SPJUT 400
20.60Sanna Pernerdal 03, KFUM ÖrebroFIF-spelenGarphyttan23 aug
16.61Jennifer Axelsson 03, Wedevågs IFFIF-spelenGarphyttan23 aug
14.94Tamina Lindgren 03, Glanshammars IFFIF-spelenGarphyttan23 aug