Resultat Tybblelundsspelen 21/2 2015

   KFUM Örebro Friidrott arrangerade i Tybblelundshallen
 
    P17 60 M      
1Daniel Persson -98Bromma IF7,31
-Leif Johansson -50 ut.tävl.Kils AIK9,42

    P17 1500 M      
1Gustaf Norlander -99Ärla IF4.30,75
2Dominic Lightowler -99Upsala IF4.40,83

    P17 HÖJD      
1Mikael Jansson -98KFUM Örebro1,79
2Philip Andersson -95 ut.tävl.SOK Träff1,79
3Nils Havsmon -99SOK Träff1,67


Philip Andersson
Nils Havsmon
Mikael Jansson
144 148 152 156 160 164 167 170 173 176 179 182 185 188 191
-   -   -   -   -   -   -   o   o   -   xxo -   -   -   xxx
-   o   o   o   o   o   xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   xxo -   o   xxx
    P17 STAV      
1Tom Johansson -99KFUM Örebro3,84
2Albin Rohde -99Hammarby IF3,34


Tom Johansson
Albin Rohde
304 324 334 344 364 384 394
-   -   -   -   o   o   xxx
o   xxo o   xxx
    P17 KULA 5,0      
1Victor Wiberg -99IK Stål12,09

Victor Wiberg
1209  1127  1165     x     x  1174
    P17 VIKT 11,34      
1Edvin Larsson -98Eskilstuna FI19,86

Edvin Larsson
1882  1937     x  1936  1986  1941
    P15 60 M  HEAT 1    
1Calle Haag -00IFK Märsta7,59Final
2Adriano Grueso Córdoba -00Västerås FK7,86Final
3Rasmus Tidestad -00IF Göta Karlstad7,89Final
4Kalle Hällgren -01KFUM Örebro8,35
5Marcus Hagerud -01Mälarhöjdens IK8,37
6Simon Jonsson -00Lidköpings IS 8,44
7Fredrik Nilsson -01IF Göta Karlstad8,62
8Viktor Karlsson -00Wedevågs IF9,19

    P15 60 M  HEAT 2    
1Felix Prins -00Hammarby IF7,69Final
2Paul Förnestig -01Hammarby IF7,86Final
3Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF8,11Final
4Tomas Johansson -00KFUM Örebro8,21Final
5Edvard Appelberg -01Lidköpings IS 8,25Final
6Gabriel Gunnarsson -01IF Göta Karlstad8,42
7Simon Lövgren -00KFUM Örebro8,71
8Oscar Persson -01Frövi IK9,29

    P15 60 M  FINAL    
1Calle Haag -00IFK Märsta7,56
2Felix Prins -00Hammarby IF7,67
3Paul Förnestig -01Hammarby IF7,76
4Adriano Grueso Córdoba -00Västerås FK7,77
5Rasmus Tidestad -00IF Göta Karlstad7,90
6Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF8,13
7Edvard Appelberg -01Lidköpings IS 8,14
-Tomas Johansson -00KFUM Örebroej start

    P15 200 M  HEAT 1    
1Linus Strand -01KFUM Örebro29,77
2Oscar Persson -01Frövi IK30,99
3Leif Johansson -50 ut.tävl.Kils AIK31,85

    P15 200 M  HEAT 2    
1Melker Forsberg -01Glanshammars IF27,82
2Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro29,32
-Marcus Hagerud -01Mälarhöjdens IKej start

    P15 200 M  HEAT 3    
1Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF26,18
2Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF26,45
3Edvard Appelberg -01Lidköpings IS 27,71
-Rasmus Tidestad -00IF Göta Karlstadej start

    P15 200 M  HEAT 4    
1Paul Förnestig -01Hammarby IF24,27
2Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro24,51
3Felix Prins -00Hammarby IF24,61
4Adriano Grueso Córdoba -00Västerås FK25,51

    P15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Paul Förnestig -01Hammarby IF24,27
2Gustav Zetterlund -00KFUM Örebro24,51
3Felix Prins -00Hammarby IF24,61
4Adriano Grueso Córdoba -00Västerås FK25,51
5Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF26,18
6Rickard Bergenarp -00Glanshammars IF26,45
7Edvard Appelberg -01Lidköpings IS 27,71
8Melker Forsberg -01Glanshammars IF27,82
9Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro29,32
10Linus Strand -01KFUM Örebro29,77
11Oscar Persson -01Frövi IK30,99
12Leif Johansson -50 ut.tävl.Kils AIK31,85

    P15 1000 M      
1Olle Tyrsmo -00Glanshammars IF2.59,47
2Melker Forsberg -01Glanshammars IF3.10,49
3Linus Nilssen -00IF Hagen3.15,93
4Gustaf Otterhed -01KFUM Örebro3.20,88

    P15 HÖJD      
1Simon Thor -00IFK Märsta1,87
2Rasmus Tidestad -00IF Göta Karlstad1,59
3Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro1,59
4Simon Jonsson -00Lidköpings IS 1,50
5Jack Tranderyd -00KFUM Örebro1,50
6Adam Rosenberg -00KFUM Örebro1,46
7Nils Eriksson -00KFUM Örebro1,30


Simon Thor
Rasmus Hugosson
Simon Jonsson
Adam Rosenberg
Nils Eriksson
Jack Tranderyd
Rasmus Tidestad
130 134 138 142 146 150 153 156 159 162 165 168 173 178 183 187 193
-   -   -   -   -   -   -   -   -    -  -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   xo  o   xo  xxx
-   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
o   xxx
-   -   -   -   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   -   o   xo  xxx
    P15 STAV      
1Simon Thor -00IFK Märsta4,20
2Tomas Johansson -00KFUM Örebro3,44
3Felix Prins -00Hammarby IF2,84
4Erik Hanell -01Stocksäters IF2,84
5Jack Tranderyd -00KFUM Örebro2,74
-Nils Eriksson -00KFUM Örebro0,00


Erik Hanell
Jack Tranderyd
Nils Eriksson
Felix Prins
Simon Thor
Tomas Johansson
204 234 244 254 264 274 284 294 334 344 354 364 374 384 394 410 420 430
-   o   xo  o   o   o   xxo xxx
-   -   -   o   o   o   xxx
xxx
-   o   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -   o   xo  o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   -   xxx
    P15 TRESTEG      
1Simon Thor -00IFK Märsta12,35
2Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro12,12
3Simon Jonängen -01KFUM Arvika11,65
4Tomas Johansson -00KFUM Örebro11,03
5Simon Jonsson -00Lidköpings IS 10,53
6Edvard Appelberg -01Lidköpings IS 9,90
7Philip Robertsson -01Lidköpings IS 9,68
8Melker Drackner -01Lidköpings IS 9,31
9Philip Wilhelmsson -01KFUM Örebro9,11
10Oscar Persson -01Frövi IK8,50
11Viktor Karlsson -00Wedevågs IF8,12

Rasmus Hugosson
Philip Wilhelmsson
Simon Jonängen
Melker Drackner
Simon Thor
Viktor Karlsson
Philip Robertsson
Edvard Appelberg
Tomas Johansson
Oscar Persson
Simon Jonsson
   x   1126   1149   1147   1212   1203
 911    890    894
1149   1101      x   1129   1165   1111
   x      x    931    922      x      x
   x      x   1157   1169   1209   1235
 811    812    800
   x    914    944    968    962      x
 940    990    945      x      x      x
   x   1096   1047   1089   1103   1073
 848    846    850
 901      x   1005   1053   1034    906
    P15 KULA 4,0      
1Ragnar Carlsson -00Falu IK15,97
2Simon Thor -00IFK Märsta14,56
3Felix Prins -00Hammarby IF9,36
4Rasmus Hugosson -01KFUM Örebro9,19
5Philip Robertsson -01Lidköpings IS 9,17
6Benjamin Kadic -01KFUM Örebro8,97
7Viktor Karlsson -00Wedevågs IF7,02
8Oscar Persson -01Frövi IK6,24

Felix Prins
Rasmus Hugosson
Oscar Persson
Benjamin Kadic
Viktor Karlsson
Simon Thor
Philip Robertsson
Ragnar Carlsson
   x     x   875   936   935   924
 910   919   880     -     -   770
 619   599   601     x     x   624
 809   820   897   809   837   839
 702   570   661   531   698   672
1381  1341  1400  1456  1440  1441
 891   892   847   827   917   876
1527  1597  1560     x     x     x
    P15 VIKT 9,08      
1Ragnar Carlsson -00Falu IK20,68
2Carl Widenholm -00Hellas FK11,56

Carl Widenholm
Ragnar Carlsson
   x  1142  1156  1126  1148     x
   x     x  1974  2018  1964  2068
    P13 60 M  HEAT 1    
1André Särnholm -02KFUM Örebro8,79Final
2Joel Jonsson -03Hofors AIF9,26Final
3Alfons Haals -02Västerås FK9,40
4Casper Elliot -03Huddinge AIS9,53
5Benjamin Berge -03Motala AIF9,87
6Evald Håkansson -02Karlskoga FIF10,05

    P13 60 M  HEAT 2    
1Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF8,92Final
2Ludvig Molinder -03KFUM Örebro9,18Final
3Anton Flis -03Motala AIF11,45
4Rasmus Andersen -03Eskilstuna FI12,77
-Lukas Bjuremar -03KFUM Örebroej start

    P13 60 M  HEAT 3    
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,72Final
2Bamse Fredriksson -02Säffle FIK8,80Final
3Oliver Unosson -02Fjugesta IF9,06Final
4Veljko Paripovic -03KFUM Örebro9,08Final
5Jesper Rygh -03IFK Nora9,32
6Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF9,68

    P13 60 M  FINAL    
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö8,56
2André Särnholm -02KFUM Örebro8,74
3Bamse Fredriksson -02Säffle FIK8,78
4Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF8,99
5Oliver Unosson -02Fjugesta IF9,02
6Veljko Paripovic -03KFUM Örebro9,10
7Ludvig Molinder -03KFUM Örebro9,30
8Joel Jonsson -03Hofors AIF9,34

    P13 800 M      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö2.36,10
2Noha Olsson -02KFUM Örebro2.40,24
3Ludvig Molinder -03KFUM Örebro2.43,24
4Joel Jonsson -03Hofors AIF2.44,20
5Noah Kihlberg -03KFUM Örebro2.58,56
6Benjamin Berge -03Motala AIF2.59,26
7Anton Flis -03Motala AIF3.08,02

    P13 HÖJD      
1Evald Håkansson -02Karlskoga FIF1,33
2Oliver Unosson -02Fjugesta IF1,30
3Robin Isaksson -02IFK Lidingö1,30
4Noah Kihlberg -03KFUM Örebro1,22
5Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro1,22
5Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF1,22
7Casper Elliot -03Huddinge AIS1,14
8Erik Lindkvist -02Wedevågs IF1,14


Oliver Unosson
Lukas Bjuremar
Erik Lindkvist
Karl-William Einarsson
Casper Elliot
Noah Kihlberg
Robin Isaksson
Evald Håkansson
106 110 114 118 122 126 130 133 136
o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   xxo o   xxo xxx
o   xo  xo  xxx
o   o   o   xxo xxo xxx
o   o   o   xxx
o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   o   o   xo  xo  xo  xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   xx-
    P13 STAV      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö2,00


Robin Isaksson
186 200 216
o   xxo xxx
    P13 TRESTEG ZON      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö10,04
2Ludvig Molinder -03KFUM Örebro9,97
3André Särnholm -02KFUM Örebro9,84
4Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF9,68
5Noha Olsson -02KFUM Örebro9,22
6Pelle Karlsson -03Götlunda IF8,70
7Erik Lindkvist -02Wedevågs IF8,43
8Benjamin Berge -03Motala AIF7,69
-Rasmus Andersen -03Eskilstuna FI0,00

Rasmus Andersen
Noha Olsson
André Särnholm
Benjamin Berge
Karl-William Einarsson
Ludvig Molinder
Robin Isaksson
Pelle Karlsson
Erik Lindkvist
   x      x      x
 886    857    842    873    877    922
 950    945    952    899    957    984
 736    758    766    741    736    769
 883    909    923      x    926    968
 883    917    917    922    951    997
 990    979   1004   1004    988      x
 859    870    854    863    867      x
 789    777    741    791    779    843
    P13 KULA 3,0      
1Robin Isaksson -02IFK Lidingö10,22
2Alfons Haals -02Västerås FK9,66
3Evald Håkansson -02Karlskoga FIF9,57
4Bamse Fredriksson -02Säffle FIK8,25
5Lukas Bjuremar -03KFUM Örebro7,54
6Casper Elliot -03Huddinge AIS7,24
7Viktor Sjökvist -03Stocksäters IF6,72
8Karl-William Einarsson -02Wedevågs IF6,44
9Erik Lindkvist -02Wedevågs IF6,35
10Pelle Karlsson -03Götlunda IF6,34
11Jörgen Gullstrand -02SOK Träff6,23
12Joel Jonsson -03Hofors AIF6,19
13Rasmus Andersen -03Eskilstuna FI5,51
-Anton Flis -03Motala AIF0,00

Jörgen Gullstrand
Rasmus Andersen
Anton Flis
Lukas Bjuremar
Alfons Haals
Erik Lindkvist
Bamse Fredriksson
Casper Elliot
Joel Jonsson
Viktor Sjökvist
Pelle Karlsson
Karl-William Einarsson
Evald Håkansson
Robin Isaksson
 600   623     x
 493   551   524
   x     x     x
 754   754   725   728   735   744
 927     x   966   941   927     x
 623   635   634
 728   812   825   801   757   665
 659   668   710   666   724   714
 619   616     x
 560   620   657   637   601   672
   x   607   634
 622   644   638   614   549   568
 879   849   952   927   935   957
 842   934   918   956   942  1022
    P13 VIKT 7,26      
1Alfons Haals -02Västerås FK11,25

Alfons Haals
1114   984  1104  1125     x     x
    P11 60 M      
1Alvin Reinebo -04KFUM Örebro9,49
2Viktor Stenberg-Lilja -04KFUM Örebro9,74
3Albin Klingsmo -04IK Stål9,84
4Emil Fredensborg -04KFUM Örebro9,86
5Markus Karlsson -04Wedevågs IF10,21
6Martin Lövgren -04KFUM Örebro10,54

    P11 400 M      
1Anton Södergren -04Västerås FK1.10,41
2Alvin Reinebo -04KFUM Örebro1.13,76
3Albin Klingsmo -04IK Stål1.14,86
4Erik Zetterlund -04KFUM Örebro1.15,05
5Arvid Johansson -04KFUM Örebro1.24,76

    P11 HÖJD      
1Albin Klingsmo -04IK Stål1,29
2Axel Stackling -04Stocksäters IF1,04
3Markus Karlsson -04Wedevågs IF1,04


Markus Karlsson
Albin Klingsmo
Axel Stackling
96  100 104 108 113 116 120 124 128 129 131
o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   xxx
    P11 LÄNGD ZON      
1Albin Klingsmo -04IK Stål3,74
2Victor Welander -04KFUM Örebro3,70
3Anton Södergren -04Västerås FK3,58
4Emil Fredensborg -04KFUM Örebro3,52
5Viktor Stenberg-Lilja -04KFUM Örebro3,35
6Noah Tranderyd -04KFUM Örebro3,23
7Markus Karlsson -04Wedevågs IF3,20
8Arvid Johansson -04KFUM Örebro3,14

Anton Södergren
Victor Welander
Markus Karlsson
Emil Fredensborg
Viktor Stenberg-Lilja
Arvid Johansson
Albin Klingsmo
Noah Tranderyd
 354   342   358   335
 361   370   354   345
 305   297   298   320
 352   351     x   349
 327   335   326   321
 314   309   303   300
 368   373   374   373
 307   323   299   263
    P11 KULA 2,0      
1Victor Welander -04KFUM Örebro8,55
2Emil Fredensborg -04KFUM Örebro7,89
3Alvin Reinebo -04KFUM Örebro7,39
4Arvid Johansson -04KFUM Örebro6,59
5Marvin Lindqvist -04KFUM Örebro6,14
6Martin Lövgren -04KFUM Örebro5,91

Arvid Johansson
Victor Welander
Emil Fredensborg
Alvin Reinebo
Marvin Lindqvist
Martin Lövgren
 604   640     x   659
 855   853   847   803
 688   731   666   789
 739   671   689   738
 550   556   614   580
 591   533   508   525
    P10 60 M  HEAT 1    
1Maximilian Holm -05Ärla IF9,78Final
2Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro9,99Final
3Anton Eklind -05KFUM Örebro10,16Final
4Mio Sörling -05KFUM Örebro10,53
5Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro11,09
6Felix Elliot -05Huddinge AIS11,45

    P10 60 M  HEAT 2    
1Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro9,58Final
2Filip Larsson -05Lidköpings IS 9,71Final
3Axel Starsmark -05KFUM Örebro10,29
4Noah Simonsson -05KFUM Örebro10,42
5Johan Runesson -05Fjugesta IF10,74
6Robin Ringström -05KFUM Örebro10,94

    P10 60 M  HEAT 3    
1Max Titus -05Frövi IK9,61Final
2Theo Samuelsson -05Västerås FK10,09Final
3Isac Bäckman -05Motala AIF10,21Final
4Lucas Luthman -05KFUM Örebro10,33
5Martin Wrobel -05Fjugesta IF10,82
6Daniel Kindvall -05Fjugesta IF11,18

    P10 60 M  FINAL    
1Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro9,40
2Max Titus -05Frövi IK9,47
3Maximilian Holm -05Ärla IF9,60
4Filip Larsson -05Lidköpings IS 9,73
5Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro9,78
6Theo Samuelsson -05Västerås FK10,04
7Isac Bäckman -05Motala AIF10,18
8Anton Eklind -05KFUM Örebro10,21

    P10 400 M      
1Max Titus -05Frövi IK1.18,17
2Mio Sörling -05KFUM Örebro1.20,60
3Alfons Elmgren Hallinger -05KFUM Örebro1.22,61
4Noah Simonsson -05KFUM Örebro1.23,76
5Isac Bäckman -05Motala AIF1.26,20
6Elis Wiklund -05Västerås FK1.30,52
7Axel Starsmark -05KFUM Örebro1.39,78
-Leon Hultman -05KFUM Örebrobröt

    P10 HÖJD      
1Maximilian Holm -05Ärla IF1,17
2Elis Wiklund -05Västerås FK1,09
3Daniel Kindvall -05Fjugesta IF1,06
4Dennis Larsson -05Fjugesta IF1,03
5Isac Bäckman -05Motala AIF1,00
6Felix Elliot -05Huddinge AIS0,96
Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro0,00


Isac Bäckman
Maximilian Holm
Felix Elliot
Albin Gyhlenius
Daniel Kindvall
Elis Wiklund
Dennis Larsson
80  84  88  92  96  100 103 106 109 112 115 117 119
-   o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
o   xo  xo  o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   xxx
o   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xxo xo  o   xxx
o   o   o   o   o   xo  o   xxx
    P10 LÄNGD ZON      
1Max Titus -05Frövi IK3,91
2Edward Anshelm -05KFUM Örebro3,68
3Maximilian Holm -05Ärla IF3,67
4Filip Larsson -05Lidköpings IS 3,55
5Isac Bäckman -05Motala AIF3,51
6Dennis Larsson -05Fjugesta IF3,49
7Theo Samuelsson -05Västerås FK3,45
8Felix Wilhelmsson -05KFUM Örebro3,41
9Anton Eklind -05KFUM Örebro3,36
10Robin Ringström -05KFUM Örebro3,30
11Albin Gyhlenius -05KFUM Örebro3,27
12Mio Sörling -05KFUM Örebro3,15
13Daniel Kindvall -05Fjugesta IF3,12
14Hugo Wirén -05Glanshammars IF3,05
15Johan Runesson -05Fjugesta IF3,04
16Felix Elliot -05Huddinge AIS2,97
17Martin Wrobel -05Fjugesta IF2,95
18Teodor Wallén -05Götlunda IF2,39
19Johan Rygh -05IFK Nora1,96

Albin Gyhlenius
Johan Runesson
Hugo Wirén
Anton Eklind
Robin Ringström
Felix Wilhelmsson
Isac Bäckman
Martin Wrobel
Max Titus
Dennis Larsson
Teodor Wallén
Daniel Kindvall
Felix Elliot
Theo Samuelsson
Edward Anshelm
Maximilian Holm
Mio Sörling
Johan Rygh
Filip Larsson
 265   256   273   327
 292   302   304   255
 305   297     -     -
 336     x     x   330
 330   307   297     x
 332   303   325   341
 334   325   343   351
 295   286   276   274
 391   372   283   350
 349   337   345   335
 239     x   221   182
   x   291   312   310
 289   269   288   297
 345   332   276     x
 368   368   340   331
 353   367   356     x
 298   297   315   307
   x     x     x   196
 355   340   240     x
    P10 KULA 2,0      
1Gustav Jansson -05IK Westmannia7,51
2Teodor Wallén -05Götlunda IF7,36
3Filip Larsson -05Lidköpings IS 7,20
4Robin Ringström -05KFUM Örebro7,01
5Johan Runesson -05Fjugesta IF6,61
6Isac Bäckman -05Motala AIF6,36
7Elis Wiklund -05Västerås FK6,04
8Johan Rygh -05IFK Nora5,99
9Anton Eklind -05KFUM Örebro5,98
10Max Titus -05Frövi IK5,76
11Sebastian Gillström -05Fjugesta IF5,36
12Leon Hultman -05KFUM Örebro5,34

Isac Bäckman
Anton Eklind
Sebastian Gillström
Filip Larsson
Johan Rygh
Leon Hultman
Teodor Wallén
Robin Ringström
Elis Wiklund
Max Titus
Johan Runesson
Gustav Jansson
 632   604   581   636
 559   558   598     x
 518   536   518   529
 609   639   720   648
 574   577   599     x
 500   534   471   508
 674   695   736   678
 656     x   627   701
   x   541   576   604
 535   571   576   553
 617     x   619   661
 728   718   747   751
    P9 60 M  HEAT 1    
1Ville Schöllin -06IK Norrköping FI10,25Final
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,33Final
3Viggo Olsson -06KFUM Örebro10,84Final
4Victor Andersson -06KFUM Örebro11,47
5Lucas Asplund -06KFUM Örebro11,89
6Jesper Lundgren -06Stocksäters IF12,02

    P9 60 M  HEAT 2    
1Oliver Hegbart -06IFK Lidingö10,14Final
2Liam Haili -06Wedevågs IF10,69Final
3Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro10,99Final
4Oscar Gard -06Glanshammars IF11,07Final
5Olle Persson -06Stocksäters IF11,37Final

    P9 60 M  FINAL    
1Oliver Hegbart -06IFK Lidingö10,11
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF10,28
3Ville Schöllin -06IK Norrköping FI10,36
4Liam Haili -06Wedevågs IF10,75
5Viggo Olsson -06KFUM Örebro10,95
6Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro11,08
7Oscar Gard -06Glanshammars IF11,35
8Olle Persson -06Stocksäters IF11,44

    P9 400 M      
1Oliver Hegbart -06IFK Lidingö1.14,79
2Buster Runheim -06KFUM Örebro1.25,20
3Johan Lindkvist -06Wedevågs IF1.25,71
4Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF1.26,54
5Hugo Fransson -06KFUM Örebro1.34,22
6Lucas Asplund -06KFUM Örebro1.36,72
7Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro1.39,28
8Jesper Lundgren -06Stocksäters IF1.41,08
9Olle Persson -06Stocksäters IF1.44,30
10Liam Haili -06Wedevågs IF1.47,57

    P9 HÖJD      
1Hugo Carlring -06KFUM Örebro1,13
2Johan Lindkvist -06Wedevågs IF1,07
3Sigge Zetterdahl -06KFUM Örebro1,04
4Oliver Hegbart -06IFK Lidingö1,04
5Ville Bjuremar -06KFUM Örebro0,94


Hugo Carlring
Johan Lindkvist
Oliver Hegbart
Ville Bjuremar
Sigge Zetterdahl
74  78  82  86  90  94  98  101 104 107 110 113
o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   o   o
-   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xo  o   xxo xxx
-   -   o   o   xxo o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xo  xo  xxx
    P9 LÄNGD ZON      
1Ville Schöllin -06IK Norrköping FI3,66
2Oliver Hegbart -06IFK Lidingö3,36
3Hugo Carlring -06KFUM Örebro3,29
4Hampus Hillding -06KFUM Örebro3,28
5Buster Runheim -06KFUM Örebro3,11
6Johan Lindkvist -06Wedevågs IF3,07
7Viggo Olsson -06KFUM Örebro3,04
8Liam Haili -06Wedevågs IF2,88
9Ville Bjuremar -06KFUM Örebro2,85
10Hugo Fransson -06KFUM Örebro2,64
11Oscar Gard -06Glanshammars IF2,59
12Olle Persson -06Stocksäters IF2,48
13Jesper Lundgren -06Stocksäters IF2,25

Ville Schöllin
Olle Persson
Liam Haili
Hampus Hillding
Oscar Gard
Oliver Hegbart
Jesper Lundgren
Hugo Fransson
Johan Lindkvist
Viggo Olsson
Ville Bjuremar
Buster Runheim
Hugo Carlring
 366   299   336   320
 246   248   227   234
   x   183   288   218
 315   321   316   328
 251     x     x   259
   x   328   321   336
 225   220   219   219
   x   259   255   264
 307     x   286   305
 276   303   304   287
 266   277   280   285
 306   310   307   311
 299     x   329   329
    P9 KULA 2,0      
1Wille Gäverth -06Åsbro GoIF7,02
2Liam Haili -06Wedevågs IF6,29
3Hugo Carlring -06KFUM Örebro5,83
4Johan Lindkvist -06Wedevågs IF5,72
5Oliver Hegbart -06IFK Lidingö5,64
6Ville Bjuremar -06KFUM Örebro5,42
7Victor Andersson -06KFUM Örebro4,64
8Lucas Asplund -06KFUM Örebro3,33

    P8 60 M  HEAT 1    
1Olle Leonardsson -07KFUM Örebro11,20
2Theodor Bjälkefors -07KFUM Örebro11,32
3Bruno Leander -07KFUM Örebro11,34
4Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF11,44
5Bastian Widlund -07KFUM Örebro11,73
6Axel Larsson -07KFUM Örebro11,82
7William Runnquist -07KFUM Örebro11,87
8Jackson Hägerås -07KFUM Örebro12,47

    P8 60 M  HEAT 2    
1Isak Aren -07Eskilstuna FI10,38
2Hugo Klingsmo -07IK Stål10,64
3Svante Widlund -07KFUM Örebro10,72
4Melwin Edvardsson -07Götlunda IF11,61
5Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro11,68
6Hannes Kindvall -07Fjugesta IF11,69
7Ted Sörling -07KFUM Örebro12,00
8Alfred Frank -07KFUM Örebro12,03

    P8 60 M  SAMLAD LISTA    
1Isak Aren -07Eskilstuna FI10,38
2Hugo Klingsmo -07IK Stål10,64
3Svante Widlund -07KFUM Örebro10,72
4Olle Leonardsson -07KFUM Örebro11,20
5Theodor Bjälkefors -07KFUM Örebro11,32
6Bruno Leander -07KFUM Örebro11,34
7Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF11,44
8Melwin Edvardsson -07Götlunda IF11,61
9Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro11,68
10Hannes Kindvall -07Fjugesta IF11,69
11Bastian Widlund -07KFUM Örebro11,73
12Axel Larsson -07KFUM Örebro11,82
13William Runnquist -07KFUM Örebro11,87
14Ted Sörling -07KFUM Örebro12,00
15Alfred Frank -07KFUM Örebro12,03
16Jackson Hägerås -07KFUM Örebro12,47

    P8 200 M  HEAT 1    
1Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF40,26
2Hannes Kindvall -07Fjugesta IF42,54
3Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro43,65

    P8 200 M  HEAT 2    
1Isak Aren -07Eskilstuna FI35,32
2Svante Widlund -07KFUM Örebro36,76
3Hugo Klingsmo -07IK Stål38,45
4Olle Leonardsson -07KFUM Örebro41,28

    P8 200 M  SAMLAD LISTA    
1Isak Aren -07Eskilstuna FI35,32
2Svante Widlund -07KFUM Örebro36,76
3Hugo Klingsmo -07IK Stål38,45
4Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF40,26
5Olle Leonardsson -07KFUM Örebro41,28
6Hannes Kindvall -07Fjugesta IF42,54
7Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro43,65

    P8 LÄNGD ZON      
1Isak Aren -07Eskilstuna FI3,07
2Svante Widlund -07KFUM Örebro3,06
3Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF2,84
4Melwin Edvardsson -07Götlunda IF2,72
5Bruno Leander -07KFUM Örebro2,67
6Axel Larsson -07KFUM Örebro2,61
7William Runnquist -07KFUM Örebro2,50
8Jackson Hägerås -07KFUM Örebro2,48
9Ted Sörling -07KFUM Örebro2,48
10Theodor Bjälkefors -07KFUM Örebro2,45
11Max Lann -07KFUM Örebro2,39
12Oskar Gyhlenius -07KFUM Örebro2,36
13Bastian Widlund -07KFUM Örebro2,32

Jackson Hägerås
Svante Widlund
Theodor Bjälkefors
Axel Larsson
William Runnquist
Isak Aren
Bruno Leander
Sigvard Einarsson
Bastian Widlund
Melwin Edvardsson
Ted Sörling
Max Lann
Oskar Gyhlenius
 245   248   224   234
 306   306   294   296
 219   231   226   245
 261   229   248   246
 250     x   246     x
 307   296   303   302
 267   213   266   223
 277   277   279   284
 232   219   209   220
 272   263   258   249
 248   239   215   228
 197   228   237   239
 236   222   229   232
    P8 KULA 2,0      
1Hannes Kindvall -07Fjugesta IF4,86
2Melwin Edvardsson -07Götlunda IF4,45
3Sigvard Einarsson -07Wedevågs IF4,35
4Isak Aren -07Eskilstuna FI4,23
5Axel Larsson -07KFUM Örebro4,13
6Ted Sörling -07KFUM Örebro3,30

Melwin Edvardsson
Ted Sörling
Sigvard Einarsson
Isak Aren
Hannes Kindvall
Axel Larsson
 423   445   394   424
 241   261   281   330
 376   413   435   405
 423   415   403     x
 460   461   463   486
   x   413   377   413
    P7 60 M  HEAT 1    
1Olle Elofsson -08Fjugesta IF11,31
2Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro11,63
3Simon Wikström -08KFUM Örebro11,91
4Ludwig Gustafsson -08KFUM Örebro11,94
5Lukas Sörling -08KFUM Örebro12,21
6John Carlson -08KFUM Örebro13,30

    P7 60 M  HEAT 2    
1Alexander Görtz -08KFUM Örebro11,53
2David Elander -08KFUM Örebro11,73
3Herman Fransson -08KFUM Örebro11,84
4Elliot Runestav -08KFUM Örebro12,79
5Hampus Östring -08KFUM Örebro13,51
6Alve Filmberg -08KFUM Örebro13,90
7Johannes Widén -08KFUM Örebro13,90

    P7 60 M  SAMLAD LISTA    
1Olle Elofsson -08Fjugesta IF11,31
2Alexander Görtz -08KFUM Örebro11,53
3Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro11,63
4David Elander -08KFUM Örebro11,73
5Herman Fransson -08KFUM Örebro11,84
6Simon Wikström -08KFUM Örebro11,91
7Ludwig Gustafsson -08KFUM Örebro11,94
8Lukas Sörling -08KFUM Örebro12,21
9Elliot Runestav -08KFUM Örebro12,79
10John Carlson -08KFUM Örebro13,30
11Hampus Östring -08KFUM Örebro13,51
12Alve Filmberg -08KFUM Örebro13,90
13Johannes Widén -08KFUM Örebro13,90

    P7 200 M  HEAT 1    
1Ludwig Gustafsson -08KFUM Örebro44,49
2Svante Gustafsson -08KFUM Örebro46,20
3Elliot Runestav -08KFUM Örebro46,74
4Alve Filmberg -08KFUM Örebro49,95

    P7 200 M  HEAT 2    
1Alexander Görtz -08KFUM Örebro42,06
2Herman Fransson -08KFUM Örebro42,07
3David Elander -08KFUM Örebro42,84
4Lukas Sörling -08KFUM Örebro48,40
5John Carlson -08KFUM Örebro49,61

    P7 200 M  SAMLAD LISTA    
1Alexander Görtz -08KFUM Örebro42,06
2Herman Fransson -08KFUM Örebro42,07
3David Elander -08KFUM Örebro42,84
4Ludwig Gustafsson -08KFUM Örebro44,49
5Svante Gustafsson -08KFUM Örebro46,20
6Elliot Runestav -08KFUM Örebro46,74
7Lukas Sörling -08KFUM Örebro48,40
8John Carlson -08KFUM Örebro49,61
9Alve Filmberg -08KFUM Örebro49,95

    P7 LÄNGD ZON      
1Herman Fransson -08KFUM Örebro2,58
2David Elander -08KFUM Örebro2,48
3Svante Gustafsson -08KFUM Örebro2,35
4Olle Elofsson -08Fjugesta IF2,29
5John Carlson -08KFUM Örebro2,29
6Ludwig Gustafsson -08KFUM Örebro2,27
7Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro2,21
8Alvin Fohlen Gladh -08Trollhättans FIK1,81
9Johannes Widén -08KFUM Örebro1,46

Olle Elofsson
John Carlson
Ludwig Gustafsson
Noah Karlsson Hjortborg
Johannes Widén
Svante Gustafsson
David Elander
Alvin Fohlen Gladh
Herman Fransson
 226   229   201   227
 229   199   212   223
   x   183   227   170
 217   221   198   191
 146   136     x   128
 235   226   227   233
 248   243   236   227
 174   181     x     x
 258   250   241   241
    P7 KULA 2,0      
1Noah Karlsson Hjortborg -08KFUM Örebro3,94
2Alexander Eriksson -08KFUM Örebro3,38
3Simon Wikström -08KFUM Örebro3,36
4Ludwig Gustafsson -08KFUM Örebro2,79
5Alvin Fohlen Gladh -08Trollhättans FIK2,74
6Hampus Östring -08KFUM Örebro2,35
7Johannes Widén -08KFUM Örebro2,14

Hampus Östring
Alexander Eriksson
Simon Wikström
Johannes Widén
Noah Karlsson Hjortborg
Alvin Fohlen Gladh
Ludwig Gustafsson
   x   235   197   203
 338   272   254   312
 314   258   336   307
 190   145   214   177
 294   311   313   394
 214   245   254   274
 259   279     x   256
    F17 60 M  HEAT 1    
1Ida Thunberg -99IK Stål7,86Final
2Linn Bäcklin -99IF Göta Karlstad8,06Final
3Julia Frisk -99IFK Växjö8,26Final
4Johanna Furhoff -99IF Hagen8,31Final
5Maja Hård -98Karlskoga FIF8,37Final
-Johanna Elfving -96KFUM Örebro8,25utom tävl.

    F17 60 M  HEAT 2    
1Carolina Söderbom -99Ärla IF7,87Final
2Victoria Almerén Hansson -99Råby-Rekarne FIF7,89Final
3Sabina Forsberg -98Glanshammars IF8,32Final
4Eunice Nilsson -98KFUM Örebro8,40
5Anna Lennman -98Katrineholms SK8,51
6Maria Husby -99KFUM Örebro9,03

    F17 60 M  FINAL    
1Carolina Söderbom -99Ärla IF7,81
2Victoria Almerén Hansson -99Råby-Rekarne FIF7,84
3Ida Thunberg -99IK Stål7,86
4Linn Bäcklin -99IF Göta Karlstad8,07
5Johanna Furhoff -99IF Hagen8,28
6Sabina Forsberg -98Glanshammars IF8,30
7Julia Frisk -99IFK Växjö8,32
8Maja Hård -98Karlskoga FIF8,38

    F17 400 M  HEAT 1    
1Clara Josefsson -97 ut.tävl.KFUM Örebro61,48
2Alice Ljungblad -97 ut.tävl.KFUM Örebro61,56
3Jenni Ehn Gårdhage -78 ut.tävl.Västerås FK64,72

    F17 400 M  HEAT 2    
1Ester Björck -99Motala AIF63,37
2Jessica Persson -00KFUM Örebro66,06
3Jennie Eriksson -99IF Hagen66,87

    F17 400 M  HEAT 3    
1Carolina Söderbom -99Ärla IF59,05
2Sabina Forsberg -98Glanshammars IF59,54
3Julia Frisk -99IFK Växjö60,17
4Ida Fritzdorf Kåberg -98Hammarby IF61,49

    F17 400 M  SAMLAD LISTA    
1Carolina Söderbom -99Ärla IF59,05
2Sabina Forsberg -98Glanshammars IF59,54
3Julia Frisk -99IFK Växjö60,17
4Ida Fritzdorf Kåberg -98Hammarby IF61,49
5Ester Björck -99Motala AIF63,37
6Jessica Persson -00KFUM Örebro66,06
7Jennie Eriksson -99IF Hagen66,87
-Clara Josefsson -97 ut.tävl.KFUM Örebro61,48
-Alice Ljungblad -97 ut.tävl.KFUM Örebro61,56
-Jenni Ehn Gårdhage -78 ut.tävl.Västerås FK64,72

    F17 1500 M      
1Hanna Westhoff -99IFK Växjö5.02,33
2Emma Jansson -98IK Westmannia5.38,59
3Agnes Jansson -98IK Westmannia5.46,84

    F17 HÖJD      
1Maja Nilsson -99Motala AIF1,75
2Linn Östling -99SOK Träff1,53


Linn Östling
Maja Nilsson
141 144 147 150 153 156 160 165 169 172 175 178
o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
    F17 STAV      
1Frida Bergvall -99IFK Växjö3,44
2Elin Domberg -98KFUM Örebro3,34
3Matilda Blomstrand -98Wärnamo SK3,04
4Mea Natvig -99IFK Växjö3,04


Matilda Blomstrand
Mea Natvig
Frida Bergvall
Elin Domberg
274 284 294 304 314 324 334 344 354
o   o   o   o   xxx
o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   xxx
    F17 KULA 3,0      
1Frida Bergvall -99IFK Växjö12,57
2Sandra Vestlund -99Kils AIK12,47
3Ida Olsson -99IF Hagen12,10
4Julia Axtelius -00Enköpings AI11,57
5Maja Gustavsson -98Västerås FK11,26
6Eunice Nilsson -98KFUM Örebro10,62
7Rebecca Edberg -98IK Westmannia10,11

Maja Gustavsson
Eunice Nilsson
Sandra Vestlund
Frida Bergvall
Ida Olsson
Rebecca Edberg
Julia Axtelius
1041  1020  1126  1070     x  1011
1062     x   955     x  1014  1024
1206  1247  1223  1242  1217  1235
1231  1242  1165  1230  1257  1236
1111     x  1181     x  1128  1210
   x   992     x   962  1003  1011
1134  1135  1157     x     x     x
    F17 VIKT 7,26      
1Ida Olsson -99IF Hagen13,46
2Josefine Larsson -98Glanshammars IF10,92

Josefine Larsson
Ida Olsson
1012  1070     x  1053  1058  1092
1230     x  1284  1286     x  1346
    F15 60 M  HEAT 1    
1Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,09Final
2Malin Eirefors -00Västerås FK8,28Final
3Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad8,52
4Nina Mattsson -00GoIF Tjalve8,74
5Linnea Johansson -00KFUM Örebro9,00
6Amira Musa -01KFUM Örebro9,47

    F15 60 M  HEAT 2    
1Stina Gustavsson -01Hammarby IF7,93Final
2Elin Antonsson -01Västerås FK8,44Final
3Isabella Bornälv -00KFUM Örebro8,47Final
4Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF8,77
5Ebba Löfholm -00KFUM Örebro8,82

    F15 60 M  HEAT 3    
1Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad8,11Final
2Hedvig Pettersson -00Kils AIK8,16Final
3Alva Wolwan -01Upsala IF8,50Final
4Ella Raud -01Hammarby IF8,57
5Tova Stiberg -01KFUM Örebro9,06
6Amanda Löfdahl -00KFUM Örebro9,39

    F15 60 M  FINAL    
1Stina Gustavsson -01Hammarby IF7,90
2Moa Eklundh -01KFUM Örebro8,01
3Hedvig Pettersson -00Kils AIK8,12
4Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad8,22
5Malin Eirefors -00Västerås FK8,28
6Elin Antonsson -01Västerås FK8,45
7Alva Wolwan -01Upsala IF8,50
8Isabella Bornälv -00KFUM Örebro8,51

    F15 200 M  HEAT 1    
1Vilma Hultström -00Hammarby IF28,29
2Nina Mattsson -00GoIF Tjalve29,73
3Karolina Göthberg -01KFUM Örebro31,83

    F15 200 M  HEAT 2    
1Stina Gustavsson -01Hammarby IF26,71
2Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad27,02
3Elin Antonsson -01Västerås FK27,24
4Moa Eklundh -01KFUM Örebro27,53

    F15 200 M  SAMLAD LISTA    
1Stina Gustavsson -01Hammarby IF26,71
2Ebba Gustavsson -00IF Göta Karlstad27,02
3Elin Antonsson -01Västerås FK27,24
4Moa Eklundh -01KFUM Örebro27,53
5Vilma Hultström -00Hammarby IF28,29
6Nina Mattsson -00GoIF Tjalve29,73
7Karolina Göthberg -01KFUM Örebro31,83

    F15 1000 M      
1Klara Magnusson -00IF Hagen3.04,23
2Esther Sandén Alin -00Stocksäters IF3.10,10
3Cornelia Alm -00Täby IS3.10,92
4Vilma Hultström -00Hammarby IF3.13,19
5Emily Fielder -00Motala AIF3.16,26
6Emilia Engström -00Avesta OK3.24,51
-Karolina Göthberg -01KFUM Örebrobröt

    F15 HÖJD      
1Olivia Österling Strömstedt -01IF Göta Karlstad1,47
2Maja Jernetz -00SOK Träff1,44
3Ebba Löfholm -00KFUM Örebro1,41


Olivia Österling Strömstedt
Maja Jernetz
Ebba Löfholm
137 141 144 147 150
o   o   o   o   xxx
o   xo  o   xxx
o   o   xxx
    F15 STAV      
1Ebba Blomstrand -00KFUM Örebro3,44
2Ella Raud -01Hammarby IF2,64
3Amanda Bollmann -00KFUM Örebro2,24
4Tova Stiberg -01KFUM Örebro2,14


Ebba Blomstrand
Amanda Bollmann
Tova Stiberg
Ella Raud
204 214 224 234 244 254 264 274 304 314 324 334 344 354
-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   xxx
o   o   xxx
-   -   -   -   xo  o   xo  xxx
    F15 TRESTEG      
1Stina Gustavsson -01Hammarby IF11,26
2Hedvig Pettersson -00Kils AIK10,33
3Alva Wolwan -01Upsala IF9,78
4Linnea Johansson -00KFUM Örebro9,60
5Kajsa Jansson -00IK Westmannia9,16
6Tova Holmberg -01Lidköpings IS 8,52
-Emma Bengtsson -94KFUM Örebro10,04ut.tävl

Hedvig Pettersson
Linnea Johansson
Stina Gustavsson
Kajsa Jansson
Emma Bengtsson
Alva Wolwan
Tova Holmberg
1033  1020  1016  1005     x   972
 912   940   915   915   913   960
1126  1059  1076  1053     -     -
 905   894   893   875   911   916
   x   992   996   999     x  1004
 978   937   941   930   934     x
   x   852   836     x   846     x
    F15 KULA 3,0      
1Julia Axtelius -00Enköpings AIF11,92
2Hedvig Pettersson -00Kils AIK10,64
3Kajsa Jansson -00IK Westmannia10,57
4Alice Nilsson -00KFUM Örebro10,05
5Anna Götberg -01Västerås FK9,84
6Linnea Wiklund -00Västerås FK9,55
7Elin Blomkvist -00IF Göta8,85
8Moa Jansson -01KFUM Örebro8,00
9Amanda Bollmann -00KFUM Örebro7,54
10Tova Holmberg -01Lidköpings IS 6,97

Hedvig Pettersson
Tova Holmberg
Linnea Wiklund
Alice Nilsson
Julia Axtelius
Elin Blomkvist
Moa Jansson
Anna Götberg
Amanda Bollmann
Kajsa Jansson
1064   994   999   960   990   963
 676   665   697
 907   932   949   919   917   955
   x   980   931     x  1005   990
1128     x     -  1181  1178  1192
 761   832   837   846   799   885
 706   653   800     x   713   734
 853   907   958   939   984   943
 754   735   734
 978     x   983  1057     x     x
    F15 VIKT 7,26      
1Alice Nilsson -00KFUM Örebro13,69
2Anna Götberg -01Västerås FK12,98
3Julia Axtelius -00Enköpings AIF12,76
4Linnea Wiklund -00Västerås FK11,63
5Moa Jansson -01KFUM Örebro9,28

Julia Axtelius
Linnea Wiklund
Moa Jansson
Alice Nilsson
Anna Götberg
1276  1243     x  1227  1182  1214
   x     x     x     x     x  1163
   x   893   927   843   855   928
   x  1259     x  1271  1369     x
   x  1298     x  1136     x     x
    F13 60 M  HEAT 1    
1Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,89Final
2Ebba Lindblom -02Alunda SK9,00Final
3Filippa Bergenheim -02IF Göta Karlstad9,14Final
4Matilda Eklind -02KFUM Örebro9,22
5Emma Thunberg -03KFUM Örebro9,29
6Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad9,62

    F13 60 M  HEAT 2    
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,48Final
2Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro8,61Final
3Ebba Melin -02Katrineholms SK9,17
4Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro9,68
5Myra Eriksson -03Stocksäters IF9,85
6Nora Eriksson -03Motala AIF10,09
7Maja Sandberg -03KFUM Örebro11,25

    F13 60 M  HEAT 3    
1Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,69Final
2Maja Larsson -02Kvarnsvedens GoIF8,96Final
3Jenny Jonsson -02Lidköpings IS 9,05Final
4Julia Wirén -02Glanshammars IF9,15
5Maja Persson -02Stocksäters IF9,50
6Maja Bjurman -02KFUM Örebro10,27

    F13 60 M  FINAL    
1Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro8,52
2Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro8,66
3Ida Pettersson -02KFUM Örebro8,67
4Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF8,98
5Jenny Jonsson -02Lidköpings IS 9,04
6Ebba Lindblom -02Alunda SK9,04
7Maja Larsson -02Kvarnsvedens GoIF9,07
8Filippa Bergenheim -02IF Göta Karlstad9,10

    F13 800 M      
1Cornelia Fernsten -02KFUM Örebro2.45,31
2Izabella Lukic -03Västerås FK2.53,37
3Tuva Tranderyd -03KFUM Örebro2.54,77
4Maja Larsson -02Kvarnsvedens GoIF3.05,87

    F13 HÖJD      
1Ebba Lindblom -02Alunda SK1,48
2Elvira Forsberg -02Glanshammars IF1,45
3Jenny Jonsson -02Lidköpings IS 1,45
4Tilda Bergström -02IFK Sunne1,42
5Tindra Frykholm -03Glanshammars IF1,42
6Ida Pettersson -02KFUM Örebro1,39
7Ebba Melin -02Katrineholms SK1,36
8Myra Eriksson -03Stocksäters IF1,24
9Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad1,17
10Nora Eriksson -03Motala AIF1,13


Elvira Forsberg
Tilda Bergström
Ebba Lindblom
Amanda Fridberg
Jenny Jonsson
Myra Eriksson
Tindra Frykholm
Ida Pettersson
Nora Eriksson
Ebba Melin
101 105 109 113 117 121 124 127 130 133 136 139 142 145 148 151
-   -   -   -   -   xo  o   o   o   o   o   xo  xxo o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  xo  o   xxo o   xxx
-   -   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   -   o   o   o   xo  x
-   -   o   o   o   o   o   x
-   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
-   -   -   -   -   o   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
    F13 STAV      
1Maja Nilsson -02KFUM Örebro1,76
2Alva Nilsson -04KFUM Örebro1,76


Alva Nilsson
Maja Nilsson
146 156 166 176 186
xo  xo  xo  xo  xxx
o   o   xo  xo  xxx
    F13 TRESTEG ZON      
1Lisa Holmberg -02Lidköpings IS 10,04
2Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF9,35
3Klara Frykholm -03Glanshammars IF9,23
4Jenny Jonsson -02Lidköpings IS 9,17
5Elvira Forsberg -02Glanshammars IF8,99
6Tindra Frykholm -03Glanshammars IF8,88
7Julia Wirén -02Glanshammars IF8,76
8Ebba Melin -02Katrineholms SK8,12
9Ebba Lindblom -02Alunda SK8,10
10Elin Planman -03Lidköpings IS 7,89
11Nora Eriksson -03Motala AIF7,81

Jenny Jonsson
Jennifer Axelsson
Tindra Frykholm
Lisa Holmberg
Klara Frykholm
Elin Planman
Julia Wirén
Ebba Lindblom
Ebba Melin
Elvira Forsberg
Nora Eriksson
 877   887   917     -     -     -
   x   902     x   915   935     x
 838   828   852   864   833   888
   x   955   984   959  1004   971
 923   895   916   877   891   921
   x     x   789
   x   861   869   865   863   876
 800   810     x
 812   807   804   773   780   766
 891     x   891   899   879   878
 775   771   781
    F13 KULA 2,0      
1Amanda Fridberg -02IF Göta Karlstad12,31
2Jenny Jonsson -02Lidköpings IS 10,99
3Sanna Pernerdal -03KFUM Örebro9,41
4Elvira Forsberg -02Glanshammars IF9,28
5Emelie Lindgren -02Glanshammars IF8,30
6Matilda Eklind -02KFUM Örebro8,10
7Johanna Eirefors -03Västerås FK7,74
8Ebba Melin -02Katrineholms SK7,60
9Maja Nilsson -02KFUM Örebro7,33
10Jennifer Axelsson -03Wedevågs IF7,25
11Ebba Lindblom -02Alunda SK7,04
12Nora Eriksson -03Motala AIF7,04
13Alva Edvardsson -03Götlunda IF5,82
14Elin Planman -03Lidköpings IS 5,67
15Amanda Oikarinen -02IK Westmannia5,39

Ebba Lindblom
Jenny Jonsson
Elvira Forsberg
Alva Edvardsson
Maja Nilsson
Amanda Fridberg
Ebba Melin
Emelie Lindgren
Elin Planman
Johanna Eirefors
Sanna Pernerdal
Nora Eriksson
Amanda Oikarinen
Jennifer Axelsson
Matilda Eklind
 704   587   655
1047  1018  1014  1099  1035  1059
   -   928   901   870   921   861
 539   568   582
 721   733   704
1068  1150  1154  1120  1057  1231
   -   760   752   743   751   699
 815   756   794   754   824   830
 530   441   567
 721   575   774   734   755   706
 931   940   855   941   861   849
 704   592   566
 526   534   539
   -     x   725
 693   808   810   746   684   687
    F11 60 M  HEAT 1    
1Maja Matsson -04Västerås FK9,27Final
2Vilma Hjertberg -04Gefle IF9,56
3Klara Johnsson -04KFUM Örebro9,60
4Meja Kjellberg-Larsson -04Lidköpings IS 9,69
5Alva Lindblom -04Alunda SK9,84
6Amanda Sjödin -04Stocksäters IF9,85
7Ebba Ström -04KFUM Örebro10,86
8Mimmi Holmgren -04IK Westmannia11,19

    F11 60 M  HEAT 2    
1Ebba Asp -04KFUM Örebro9,26Final
2Tilde Söderlund -04Alunda SK9,39Final
3Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF9,46Final
4Matilda Eriksson -04Västerås FK9,46
5Isabell Lundholm -04KFUM Örebro9,47
6Alma Mikaelsson -04Götlunda IF10,38
7Aurora Zune -04Motala AIF10,49
8Ulrika Olsson -04IK Westmannia11,08

    F11 60 M  HEAT 3    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,09Final
2Ida Backlund -04Gefle IF9,22Final
3Alva Olsson -04IK Westmannia9,40Final
4Nova Fogelqvist -04Motala AIF9,45Final
5Nora Jolbäck -04Lidköpings IS 9,57
6Nicolina Wiberg -04IK Stål9,59
7Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF9,69
8Alva Hertin -04KFUM Örebro10,39

    F11 60 M  FINAL    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö9,03
2Maja Matsson -04Västerås FK9,19
3Ida Backlund -04Gefle IF9,23
4Ebba Asp -04KFUM Örebro9,24
5Nova Fogelqvist -04Motala AIF9,28
6Tilde Söderlund -04Alunda SK9,44
7Alva Olsson -04IK Westmannia9,53
8Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF9,54

    F11 400 M  HEAT 1    
1Meja Kjellberg-Larsson -04Lidköpings IS 1.17,29
2Jenna Mogren -04Åsbro GoIF1.17,37
3Vilma Hjertberg -04Gefle IF1.20,18
4Nora Jolbäck -04Lidköpings IS 1.24,44
5Aurora Zune -04Motala AIF1.25,53
6Alde Johansson -04IK Stål1.30,63

    F11 400 M  HEAT 2    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö1.11,62
2Ida Backlund -04Gefle IF1.12,86
3Nicolina Wiberg -04IK Stål1.14,94
4Stina Larsson -04IK Wilske1.17,64
5Isabell Lundholm -04KFUM Örebro1.23,53
6Elin Olsson -04Lidköpings IS 1.37,84

    F11 400 M  SAMLAD LISTA    
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö1.11,62
2Ida Backlund -04Gefle IF1.12,86
3Nicolina Wiberg -04IK Stål1.14,94
4Meja Kjellberg-Larsson -04Lidköpings IS 1.17,29
5Jenna Mogren -04Åsbro GoIF1.17,37
6Stina Larsson -04IK Wilske1.17,64
7Vilma Hjertberg -04Gefle IF1.20,18
8Isabell Lundholm -04KFUM Örebro1.23,53
9Nora Jolbäck -04Lidköpings IS 1.24,44
10Aurora Zune -04Motala AIF1.25,53
11Alde Johansson -04IK Stål1.30,63
12Elin Olsson -04Lidköpings IS 1.37,84

    F11 HÖJD      
1Alma Mikaelsson -04Götlunda IF1,32
2Stina Larsson -04IK Wilske1,27
3Elsa Karlsson -04IK Stål1,27
4Jenna Mogren -04Åsbro GoIF1,21
5Amanda Sjödin -04Stocksäters IF1,21
6Tilde Söderlund -04Alunda SK1,18
7Ida Backlund -04Gefle IF1,18
8Isabell Lundholm -04KFUM Örebro1,18
9Alva Lindblom -04Alunda SK1,18
10Nike Isaksson -04IFK Lidingö1,15
11Alde Johansson -04IK Stål1,12
11Nora Jolbäck -04Lidköpings IS 1,12
11Matilda Eriksson -04Västerås FK1,12
14Galadriel Andersson -04SOK Träff1,12
15Isabelle Lindeborg -04Fjugesta IF1,00
Nova Fogelqvist -04Motala AIF0,00


Alde Johansson
Isabell Lundholm
Tilde Söderlund
Nike Isaksson
Galadriel Andersson
Nora Jolbäck
Alva Lindblom
Isabelle Lindeborg
Amanda Sjödin
Matilda Eriksson
Alma Mikaelsson
Nova Fogelqvist
Ida Backlund
Jenna Mogren
Stina Larsson
Elsa Karlsson
92  96  100 104 108 112 115 118 121 124 127 130 132 135
o   o   o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xo  xo  o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   -   xxx
-   -   -   xo  o   o   o   xxx
o   o   xo  xo  o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   xo  xxx
o   xo  o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   o   o   xxx
o   -   o   -   xo  o   o   o   o   xxo o   xo  o   xxx
xxx
xo  o   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xo  o   xxo o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   xo  xo  xo  xo  xxx
    F11 LÄNGD ZON      
1Nike Isaksson -04IFK Lidingö4,33
2Tilde Söderlund -04Alunda SK4,00
3Maja Matsson -04Västerås FK3,98
4Ida Backlund -04Gefle IF3,95
5Matilda Eriksson -04Västerås FK3,92
6Nora Jolbäck -04Lidköpings IS 3,84
7Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF3,82
8Nicolina Wiberg -04IK Stål3,77
9Vilma Hjertberg -04Gefle IF3,76
10Moa Törnqvist -04Åsbro GoIF3,74
11Alma Mikaelsson -04Götlunda IF3,65
12Klara Johnsson -04KFUM Örebro3,58
13Elsa Karlsson -04IK Stål3,55
14Amanda Sjödin -04Stocksäters IF3,50
15Vilma Stolpe -04Götlunda IF3,30
16Alva Nilsson -04KFUM Örebro3,24
17Ebba Ström -04KFUM Örebro3,19
18Mimmi Holmgren -04IK Westmannia3,14
19Alva Lindblom -04Alunda SK3,10
20Alma Klinton -04KFUM Örebro3,08
21Elin Olsson -04Lidköpings IS 3,08
22Julia Åsbom -04KFUM Örebro2,90
23Julia Backlund -04Gefle IF2,82
24Matilda Oikarinen -04IK Westmannia2,70
25Emma Johansson -04Åsbro GoIF2,36
26Isabelle Lindeborg -04Fjugesta IF2,35

Alma Klinton
Vilma Stolpe
Maja Matsson
Julia Backlund
Elin Olsson
Matilda Eriksson
Matilda Oikarinen
Nicolina Wiberg
Mimmi Holmgren
Isabelle Lindeborg
Ida Backlund
Vilma Hjertberg
Alma Mikaelsson
Julia Åsbom
Alva Lindblom
Emma Johansson
Amanda Sjödin
Nora Jolbäck
Klara Johnsson
Tilde Söderlund
Ebba Ström
Alva Nilsson
Nike Isaksson
Moa Törnqvist
Elsa Karlsson
Wilma Gäverth
 308   299   295     x
 330   306     x   312
 397   397   385   398
 282   279   278   281
 308   290   296   293
 368   374   392   377
 248   250   256   270
 347   365   352   377
 279   291   284   314
 225     x   235   220
 382   385   395   393
 362   371   376   371
 360   363   365   362
 289   290   287   288
 309   279   310   308
 227   227   236   235
 350   338   345   348
 370   365   373   384
 349   353   345   358
 400     x   399     x
 319   309   268   308
 324   316   309   324
 410   433   420   423
 339   372   374   370
 340   348   355     x
 382   357   375   381
    F11 KULA 2,0      
1Wilma Gäverth -04Åsbro GoIF7,92
2Alva Nilsson -04KFUM Örebro7,27
3Ida Backlund -04Gefle IF7,22
4Nike Isaksson -04IFK Lidingö7,03
5Elsa Karlsson -04IK Stål6,81
6Tilde Söderlund -04Alunda SK6,49
7Nova Fogelqvist -04Motala AIF6,20
8Galadriel Andersson -04SOK Träff6,07
9Matilda Eriksson -04Västerås FK6,00
10Julia Backlund -04Gefle IF5,99
11Aurora Zune -04Motala AIF5,97
12Maja Matsson -04Västerås FK5,71
13Alva Hertin -04KFUM Örebro5,55
14Alva Lindblom -04Alunda SK5,36
15Vilma Hjertberg -04Gefle IF5,25
16Alde Johansson -04IK Stål5,19
17Meja Kjellberg-Larsson -04Lidköpings IS 5,01
18Emma Johansson -04Åsbro GoIF4,76
19Alma Klinton -04KFUM Örebro4,32
20Matilda Oikarinen -04IK Westmannia3,89

Ida Backlund
Alva Lindblom
Nova Fogelqvist
Elsa Karlsson
Maja Matsson
Matilda Oikarinen
Meja Kjellberg-Larsson
Emma Johansson
Julia Backlund
Alva Nilsson
Nike Isaksson
Galadriel Andersson
Aurora Zune
Vilma Hjertberg
Alva Hertin
Wilma Gäverth
Alde Johansson
Tilde Söderlund
Alma Klinton
Matilda Eriksson
 669   666   722   708
 536   507   506   530
 579     x   620   477
 675   673   681   676
 560   487   571     -
 359   360   389   384
 477   374   489   501
 476   457   418   402
 578   574   599   550
 727   528     x   670
 642   703   681   695
 568   607   584   584
 560   597   553   568
 429   509   525   488
 477   420   555     x
 777   792   723   736
 503   443   519     x
 628   649   623   596
 375   403   393   432
 513   600   559   541
    F10 60 M  HEAT 1    
1Lina Ånstad -05Linköpings GIF9,54Final
2Elsa Johansson -05KFUM Örebro9,93Final
3Lea Näsling -05Västerås FK10,14
4Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF10,87
5Molly Eriksson -05KFUM Örebro10,89
6Sofia Nordengren -05KFUM Örebro11,22
7Emilia Öster -05KFUM Örebro11,54
8Stina Westerlund -05KFUM Örebro11,60

    F10 60 M  HEAT 2    
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF9,39Final
2Norah Lind -05Hammarby IF9,81Final
3Ida Kindbom -05Skeninge IK10,00Final
4Hanna Andersson -05IK Stål10,13
5Tilde Adolfsson -05Motala AIF10,29
6Emma Rosmark -05KFUM Örebro10,70
7Alva Hultgren -05KFUM Örebro10,92
8Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro11,09

    F10 60 M  HEAT 3    
1Livia Tibbling -05GoIF Tjalve9,39Final
2Sara Persson -05KFUM Örebro9,56Final
3Svea Eklundh -05Motala AIF10,28
4Agnes Lindby -05Fjugesta IF10,32
5Ebba Elfström -05Lidköpings IS 10,33
6Jonna Gadd -05KFUM Örebro11,00
7Runa Eriksson -05Stocksäters IF11,01
8Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro11,01

    F10 60 M  HEAT 4    
1Meja Wolwan -05Upsala IF9,02Final
2Astrid Nyquist -05Västerås FK10,03
3Alvah Lind -05Hammarby IF10,05
4Astrid Svensson -05Motala AIF10,85
5Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro11,10
6Indra Palm -05KFUM Örebro11,12
7Maja Sörling -05KFUM Örebro12,40

    F10 60 M  FINAL    
1Meja Wolwan -05Upsala IF9,03
2Livia Tibbling -05GoIF Tjalve9,30
3Lina Ånstad -05Linköpings GIF9,37
4Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF9,44
5Sara Persson -05KFUM Örebro9,63
6Norah Lind -05Hammarby IF9,91
7Elsa Johansson -05KFUM Örebro10,05
8Ida Kindbom -05Skeninge IK10,18

    F10 400 M  HEAT 1    
1Hanna Trygg -05KFUM Örebro1.24,05
2Emilia Öster -05KFUM Örebro1.28,79
3Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro1.29,87
4Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro1.34,48

    F10 400 M  HEAT 2    
1Tilde Adolfsson -05Motala AIF1.18,88
2Angelina Mogren -05Åsbro GoIF1.24,97
3Klara Pettersson -05KFUM Örebro1.29,03

    F10 400 M  HEAT 3    
1Meja Wolwan -05Upsala IF1.13,48
2Astrid Nyquist -05Västerås FK1.15,32
3Svea Eklundh -05Motala AIF1.19,49
4Lina Ånstad -05Linköpings GIF1.21,08
5Livia Tibbling -05GoIF Tjalve1.22,63

    F10 400 M  SAMLAD LISTA    
1Meja Wolwan -05Upsala IF1.13,48
2Astrid Nyquist -05Västerås FK1.15,32
3Tilde Adolfsson -05Motala AIF1.18,88
4Svea Eklundh -05Motala AIF1.19,49
5Lina Ånstad -05Linköpings GIF1.21,08
6Livia Tibbling -05GoIF Tjalve1.22,63
7Hanna Trygg -05KFUM Örebro1.24,05
8Angelina Mogren -05Åsbro GoIF1.24,97
9Emilia Öster -05KFUM Örebro1.28,79
10Klara Pettersson -05KFUM Örebro1.29,03
11Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro1.29,87
12Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro1.34,48

    F10 HÖJD      
1Norah Lind -05Hammarby IF1,27
2Alvah Lind -05Hammarby IF1,24
3Meja Wolwan -05Upsala IF1,21
4Hanna Andersson -05IK Stål1,21
5Sara Persson -05KFUM Örebro1,18
6Ida Kindbom -05Skeninge IK1,15
7Astrid Nyquist -05Västerås FK1,09
8Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF1,09
9Ebba Elfström -05Lidköpings IS 1,06
10Svea Eklundh -05Motala AIF1,03
10Tilde Adolfsson -05Motala AIF1,03
12Lina Ånstad -05Linköpings GIF1,00
13Noomi Kihlberg -05KFUM Örebro1,00
14Lea Näsling -05Västerås FK1,00
15Astrid Svensson -05Motala AIF0,96
16Tuwa Karlsson -05KFUM Örebro0,96
17Sofia Nordengren -05KFUM Örebro0,88


Noomi Kihlberg
Hanna Andersson
Ida Kindbom
Tuwa Karlsson
Svea Eklundh
Norah Lind
Astrid Nyquist
Meja Wolwan
Tilde Adolfsson
Alvah Lind
Astrid Svensson
Sofia Nordengren
Lea Näsling
Lina Ånstad
Ebba Elfström
Sara Persson
Meja Törnqvist
80  84  88  92  96  100 103 106 109 112 115 118 121 124 127
o   o   o   o   o   xo  -   -   -   xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xxo o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   xo  o   o   o   xxx
o   xo  xo  xo  xxo xxx
o   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   o   xo  o
-   -   -   o   o   o   o   o   o   -   xxx
o   -   -   -   -   -   -   o   -   -   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xo  o   xo  xxx
o   xo  o   xo  xo  xxx
o   o   xxo xxx
-   -   -   o   o   xxo xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   xxo o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   xo  o   o   xxx
-   -   -   o   o   o   o   o   xo  xxx
    F10 LÄNGD ZON      
1Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF3,95
2Meja Wolwan -05Upsala IF3,84
3Elsa Johansson -05KFUM Örebro3,77
4Hanna Andersson -05IK Stål3,70
5Alvah Lind -05Hammarby IF3,68
6Lina Ånstad -05Linköpings GIF3,65
7Cajsa Hermansson -05KFUM Örebro3,62
8Livia Tibbling -05GoIF Tjalve3,51
9Astrid Nyquist -05Västerås FK3,45
10Lea Näsling -05Västerås FK3,39
11Klara Pettersson -05KFUM Örebro3,37
12Ida Kindbom -05Skeninge IK3,29
13Svea Eklundh -05Motala AIF3,28
14Tilde Adolfsson -05Motala AIF3,18
15Astrid Svensson -05Motala AIF3,12
16Molly Eriksson -05KFUM Örebro3,08
17Ebba Elfström -05Lidköpings IS 3,06
18Amilia Eriksson -05KFUM Örebro3,02
19Emma Rosmark -05KFUM Örebro3,02
20Hanna Sjökvist -05Stocksäters IF2,98
21Alva Hultgren -05KFUM Örebro2,91
22Emilia Öster -05KFUM Örebro2,80
23Sofia Nordengren -05KFUM Örebro2,79
24Agnes Lindby -05Fjugesta IF2,75
25Stina Westerlund -05KFUM Örebro2,68
26Maja Sörling -05KFUM Örebro2,32
27Indra Palm -05KFUM Örebro2,28

Lina Ånstad
Hanna Andersson
Alvah Lind
Astrid Nyquist
Lea Näsling
Meja Wolwan
Elsa Johansson
Tilde Adolfsson
Emma Rosmark
Klara Pettersson
Ebba Elfström
Hanna Sjökvist
Alva Hultgren
Cajsa Hermansson
Maja Sörling
Emilia Öster
Molly Eriksson
Svea Eklundh
Meja Törnqvist
Livia Tibbling
Astrid Svensson
Ida Kindbom
Sofia Nordengren
Agnes Lindby
Amilia Eriksson
Indra Palm
Stina Westerlund
 365   346   357   362
 339   319   327   370
 337   328   347   368
 333   345   340   339
 300   339   329   338
 384   378   372   374
 345   345   373   377
 298   304   318   312
 302   283     x   271
 316   327   326   337
   x   255   271   306
 280   290   290   298
 291   283   271     x
 362   299   320   305
 232   223   232   217
 280   275   275   274
 292   304   308   299
 305   306   305   328
 302   360   365   395
   x   351   268   275
 312   310   310   306
 329   326   321   319
 279   264   269   261
 275   260   246   265
 302   294     x   294
 215   207   201   228
 265   243   232   268
    F10 KULA 2,0      
1Norah Lind -05Hammarby IF7,75
2Hanna Andersson -05IK Stål7,74
3Astrid Nyquist -05Västerås FK6,40
4Alvah Lind -05Hammarby IF6,13
5Meja Törnqvist -05Åsbro GoIF6,06
6Ida Kindbom -05Skeninge IK6,01
7Meja Wolwan -05Upsala IF5,57
8Svea Eklundh -05Motala AIF4,83
9Klara Pettersson -05KFUM Örebro4,77
10Astrid Svensson -05Motala AIF4,76
11Runa Eriksson -05Stocksäters IF4,72
12Tilde Adolfsson -05Motala AIF4,31
13Maja Sörling -05KFUM Örebro4,01

Tilde Adolfsson
Runa Eriksson
Norah Lind
Klara Pettersson
Meja Wolwan
Alvah Lind
Astrid Nyquist
Ida Kindbom
Svea Eklundh
Hanna Andersson
Meja Törnqvist
Maja Sörling
Astrid Svensson
 402   431   403   412
 446   436   472   438
 761   775   721   724
 477   454   390   435
 537   552   557   523
 542     x   613   564
 573   640   527   569
 566   601   586   556
 459   425   483   461
 710   739   774   725
 568   540   582   606
 360   401   389   393
 476     x   425   467
    F9 60 M  HEAT 1    
1Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro10,27Final
2Tilde Löwdin -06IK Stål10,28Final
3Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn10,45Final
4Tilda Eriksson -06Filipstads IF10,57
5Filippa Nilsson -06Götlunda IF10,81
6Ida Larsson -06KFUM Örebro10,95
7Emilia Heldemar -06IK Stål10,99

    F9 60 M  HEAT 2    
1Joline Jonsson -06Hofors AIF10,11Final
2Tilde Lager -06KFUM Örebro10,24Final
3Maja Söderquist -06Fjugesta IF10,55
4Ida Björnberg -06KFUM Örebro10,62
5Elsa Kling -06KFUM Örebro11,02
6Elsa Wiik -06Motala AIF11,71
-Filippa Börjeskog -06KFUM Örebroej start

    F9 60 M  HEAT 3    
1Klara Eriksson -06IK Westmannia10,21Final
2Thea Aversjö -06KFUM Örebro10,22Final
3Alma Nyberg -06Götlunda IF10,28Final
4Elise Emmoth -06Fjugesta IF10,56
5Emelie Andersson -06Motala AIF10,75
6Fanny Eriksson -06KFUM Örebro11,31
7Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn11,34
8Ella Söderek -06KFUM Örebro11,44

    F9 60 M  FINAL    
1Joline Jonsson -06Hofors AIF10,10
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn10,11
3Tilde Lager -06KFUM Örebro10,17
4Alma Nyberg -06Götlunda IF10,18
5Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro10,22
6Klara Eriksson -06IK Westmannia10,24
7Tilde Löwdin -06IK Stål10,28
8Thea Aversjö -06KFUM Örebro10,37

    F9 400 M  HEAT 1    
1Ida Björnberg -06KFUM Örebro1.29,35
2Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn1.32,48
3Elsa Wiik -06Motala AIF1.33,50
4Elsa Kling -06KFUM Örebro1.34,94
5Stella Jansson -06KFUM Örebro1.34,94
6Emelie Andersson -06Motala AIF1.36,28
7Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro1.37,50
8Stella Holmquist -06KFUM Örebro1.49,67

    F9 400 M  HEAT 2    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK1.22,55
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn1.24,85
3Tilde Löwdin -06IK Stål1.25,41
4Agnes Amneteg -06Säffle FIK1.27,28
5Emilia Heldemar -06IK Stål1.27,37
6Joline Jonsson -06Hofors AIF1.28,03
7Filippa Nilsson -06Götlunda IF1.31,21
8Tilda Eriksson -06Filipstads IF1.31,85

    F9 400 M  SAMLAD LISTA    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK1.22,55
2Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn1.24,85
3Tilde Löwdin -06IK Stål1.25,41
4Agnes Amneteg -06Säffle FIK1.27,28
5Emilia Heldemar -06IK Stål1.27,37
6Joline Jonsson -06Hofors AIF1.28,03
7Ida Björnberg -06KFUM Örebro1.29,35
8Filippa Nilsson -06Götlunda IF1.31,21
9Tilda Eriksson -06Filipstads IF1.31,85
10Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn1.32,48
11Elsa Wiik -06Motala AIF1.33,50
12Elsa Kling -06KFUM Örebro1.34,94
13Stella Jansson -06KFUM Örebro1.34,94
14Emelie Andersson -06Motala AIF1.36,28
15Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro1.37,50
16Stella Holmquist -06KFUM Örebro1.49,67

    F9 HÖJD      
1Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn1,10
2=Agnes Amneteg -06Säffle FIK1,07
2=Linnea Fohlen Gladh -06Trollhättans FIK1,07
4Elsa Wiik -06Motala AIF1,04
5Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn1,04
6Joline Jonsson -06Hofors AIF1,01
7=Tilda Eriksson -06Filipstads IF0,94
7=Moa Kindbom -07Skeninge IK0,94
9Emilia Heldemar -06IK Stål0,90
10Stella Holmquist -06KFUM Örebro0,86


Agnes Amneteg
Joline Jonsson
Linnea Fohlen Gladh
Tilda Eriksson
Stella Holmquist
Iselin Karlsson
Tilde Andersson
Elsa Wiik
Moa Kindbom
Emilia Heldemar
74  78  82  86  90  94  98  101 104 107 110 113
-   -   o   xo  o   o   o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   o   xo  xo  xo  xo  xxx
-   -   o   o   o   o   xo  o   xo  xxo xxx
o   xxo o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   o   o   o   xo  xo  xo  o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   xo  o   xxx
-   -   o   o   xxo o   xxx
o   o   o   o   o   xxx
    F9 LÄNGD ZON      
1Agnes Amneteg -06Säffle FIK3,36
2Elise Emmoth -06Fjugesta IF3,31
3Tilde Löwdin -06IK Stål3,23
4Jennifer Eldholm -06KFUM Örebro3,22
5Alma Nyberg -06Götlunda IF3,12
6Klara Eriksson -06IK Westmannia3,10
7Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro3,10
8Tilda Eriksson -06Filipstads IF3,03
9Filippa Nilsson -06Götlunda IF3,03
10Saga Åkerling -06KFUM Örebro3,01
11Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn3,00
12Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn2,93
13Thea Aversjö -06KFUM Örebro2,89
14Emilia Heldemar -06IK Stål2,89
15Ella Söderek -06KFUM Örebro2,82
16Emelie Andersson -06Motala AIF2,82
17Ida Björnberg -06KFUM Örebro2,76
18Elsa Wiik -06Motala AIF2,71
19Linnea Fohlen Gladh -06Trollhättans FIK2,71
20Maja Söderquist -06Fjugesta IF2,69
21Alice Larsson -06KFUM Örebro2,64
22Fanny Eriksson -06KFUM Örebro2,53
23Linn Engström -06KFUM Örebro2,26
24Josefine Nordmark -06KFUM Örebro2,23

Saga Åkerling
Tilda Eriksson
Emilia Heldemar
Linn Engström
Iselin Karlsson
Emelie Andersson
Elise Emmoth
Josefine Nordmark
Alma Nyberg
Tilde Andersson
Maja Söderquist
Fanny Eriksson
Tilde Löwdin
Ella Söderek
Ida Björnberg
Jennifer Eldholm
Linnea Fohlen Gladh
Elsa Wiik
Agnes Amneteg
Filippa Börjeskog
Thea Aversjö
Filippa Nilsson
Klara Eriksson
Alice Larsson
 285   297   294   301
 298   301   288   303
 274   268     x   289
 226   207   202   187
 293   273   279   293
 261   282   259     x
 326   316   331   329
 223   216   203   218
 296   295   265   312
 298   300   295   295
 255   269   260   266
 246   249   253   232
 312   318   313   323
 282   278   261   280
 260   276     x   274
 300   322   307   319
 271     -     -     -
 245   233   249   271
 336   336   323   313
 297   279   299   310
 289   267   272   282
 301   294   291   303
 292   303   310   299
   x   234   264   263
    F9 KULA 2,0      
1Filippa Börjeskog -06KFUM Örebro5,27
2Agnes Amneteg -06Säffle FIK4,60
3Ella Söderek -06KFUM Örebro4,54
4Linnea Fohlen Gladh -06Trollhättans FIK4,41
5Tilda Eriksson -06Filipstads IF4,33
6Saga Åkerling -06KFUM Örebro4,23
7Tilde Andersson -06IFK Kristinehamn4,08
8Klara Eriksson -06IK Westmannia3,90
9Tilde Löwdin -06IK Stål3,85
10Iselin Karlsson -06IFK Kristinehamn3,74
11Klara Dacke -06KFUM Örebro3,69
12Thea Aversjö -06KFUM Örebro3,68
13Stella Jansson -06KFUM Örebro3,65
14Elsa Wiik -06Motala AIF3,60
15Filippa Nilsson -06Götlunda IF3,57
16Ida Larsson -06KFUM Örebro3,55
17Emilia Heldemar -06IK Stål3,52
18Stella Holmquist -06KFUM Örebro3,46

Filippa Börjeskog
Tilda Eriksson
Stella Holmquist
Tilde Andersson
Filippa Nilsson
Emilia Heldemar
Elsa Wiik
Iselin Karlsson
Ella Söderek
Thea Aversjö
Tilde Löwdin
Agnes Amneteg
Klara Dacke
Ida Larsson
Stella Jansson
Linnea Fohlen Gladh
Saga Åkerling
Klara Eriksson
 432   520   527   512
 421   433     x   427
 329   346   303   306
 390   408   379   399
 357   347   181   243
 339   322   341   352
 340   360   348   352
 353   357   371   374
 439   430   431   454
 354   313   368     -
 347     x   385   342
 448     x   460     x
 369   360   357   351
 287   331   341   355
 351   344     x   365
 441   402   386   381
 407   398     x   423
 321   374     x   390
    F8 60 M  HEAT 1    
1Olivia Okara -07KFUM Örebro11,08
2Lisa Graff -07KFUM Örebro11,72
3Lova Rodesten -07KFUM Örebro11,89
4Sofia Berndt -07KFUM Örebro12,43
5Saga Rotebrink -07KFUM Örebro12,71
6Lovisa Berg -07KFUM Örebro12,87
7Maja Koss -07KFUM Örebro12,91
8Thea Bäckman -07Motala AIF13,78

    F8 60 M  HEAT 2    
1Malva Thyni -07Motala AIF11,34
2Ella Olsson -07KFUM Örebro11,35
3Jonna Häggström -07KFUM Örebro11,54
4Ella Lindgren -07KFUM Örebro11,61
5Hedda Reinebo -07KFUM Örebro11,93
6Elsa Rosmark -07KFUM Örebro12,35
7Daga Eriksson -07Stocksäters IF12,42
8Ewelina Ask -07KFUM Örebro13,86

    F8 60 M  HEAT 3    
1Nora Johansson -07IK Stål10,46
2Molly Fredriksson -07Säffle FIK10,55
3Nova Andersson -07IF Hagen10,68
4Moa Kindbom -07Skeninge IK10,89
5Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF11,08
6Julia Karlsson -07Fjugesta IF11,26
7Isa Zune -07Motala AIF11,74
8Maja Sjödin -07Stocksäters IF11,86

    F8 60 M  SAMLAD LISTA    
1Nora Johansson -07IK Stål10,46
2Molly Fredriksson -07Säffle FIK10,55
3Nova Andersson -07IF Hagen10,68
4Moa Kindbom -07Skeninge IK10,89
5Olivia Okara -07KFUM Örebro11,08
6Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF11,08
7Julia Karlsson -07Fjugesta IF11,26
8Malva Thyni -07Motala AIF11,34
9Ella Olsson -07KFUM Örebro11,35
10Jonna Häggström -07KFUM Örebro11,54
11Ella Lindgren -07KFUM Örebro11,61
12Lisa Graff -07KFUM Örebro11,72
13Isa Zune -07Motala AIF11,74
14Maja Sjödin -07Stocksäters IF11,86
15Lova Rodesten -07KFUM Örebro11,89
16Hedda Reinebo -07KFUM Örebro11,93
17Elsa Rosmark -07KFUM Örebro12,35
18Daga Eriksson -07Stocksäters IF12,42
19Sofia Berndt -07KFUM Örebro12,43
20Saga Rotebrink -07KFUM Örebro12,71
21Lovisa Berg -07KFUM Örebro12,87
22Maja Koss -07KFUM Örebro12,91
23Thea Bäckman -07Motala AIF13,78
24Ewelina Ask -07KFUM Örebro13,86

    F8 200 M  HEAT 1    
1Nora Johansson -07IK Stål38,78
2Malva Thyni -07Motala AIF41,17
3Ella Lindgren -07KFUM Örebro43,85
4Saga Rotebrink -07KFUM Örebro50,26

    F8 200 M  HEAT 2    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK37,05
2Nova Andersson -07IF Hagen37,95
3Julia Karlsson -07Fjugesta IF41,01
4Isa Zune -07Motala AIF41,21

    F8 200 M  SAMLAD LISTA    
1Moa Kindbom -07Skeninge IK37,05
2Nova Andersson -07IF Hagen37,95
3Nora Johansson -07IK Stål38,78
4Julia Karlsson -07Fjugesta IF41,01
5Malva Thyni -07Motala AIF41,17
6Isa Zune -07Motala AIF41,21
7Ella Lindgren -07KFUM Örebro43,85
8Saga Rotebrink -07KFUM Örebro50,26

    F8 LÄNGD ZON      
1Moa Kindbom -07Skeninge IK3,07
2Olivia Okara -07KFUM Örebro2,87
3Ella Olsson -07KFUM Örebro2,82
4Jonna Häggström -07KFUM Örebro2,79
5Nora Johansson -07IK Stål2,76
6Nova Andersson -07IF Hagen2,74
7Molly Fredriksson -07Säffle FIK2,50
8Elsa Rosmark -07KFUM Örebro2,39
9Maja Koss -07KFUM Örebro2,39
10Lova Rodesten -07KFUM Örebro2,37
11Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF2,36
12Hedda Reinebo -07KFUM Örebro2,36
13Ida Hedman -07Fjugesta IF2,35
14Maja Sjödin -07Stocksäters IF2,33
15Sofia Vigren -07KFUM Örebro2,28
16Sofia Berndt -07KFUM Örebro2,25
17Thea Bäckman -07Motala AIF2,16
18Malva Thyni -07Motala AIF2,15
19Elvira Hellsten -07Fjugesta IF2,14
20Daga Eriksson -07Stocksäters IF2,10
21Isa Zune -07Motala AIF1,98
22Ewelina Ask -07KFUM Örebro1,97
23Saga Rotebrink -07KFUM Örebro1,68
24Kirah Sundström -07KFUM Örebro1,58

Moa Kindbom
Elvira Hellsten
Ewelina Ask
Lova Rodesten
Isa Zune
Maja Sjödin
Sofia Vigren
Malva Thyni
Nova Andersson
Ella Olsson
Sofia Berndt
Jonna Häggström
Ida Hedman
Elsa Rosmark
Daga Eriksson
Saga Rotebrink
Nora Johansson
Hedda Reinebo
Molly Fredriksson
Olivia Okara
Maja Koss
Thea Bäckman
Amanda Sjöberg
Kirah Sundström
 293   293   307   295
 214   199   210   203
 155     x   197   165
 237   193   221   236
 198   185   142   187
 226   211   192   233
 223   228   220   227
 211   211   206   215
 274   261   266   262
 273   272   272   282
 188   198   225   224
 265   266   279   254
 205   209   206   235
 237   237   239   229
 210   197   189   204
   x     x   118   168
 271   276   274   274
 236   216   207   218
 250   239   223   220
 272   283   272   287
 239   230   219   175
 208     x   216   194
 236   228   223   216
   x   149   153   158
    F8 KULA 2,0      
1Malva Thyni -07Motala AIF4,17
2Molly Fredriksson -07Säffle FIK3,68
3Moa Kindbom -07Skeninge IK3,62
4Isa Zune -07Motala AIF3,43
5Ida Hedman -07Fjugesta IF3,19
6Sofia Vigren -07KFUM Örebro3,04
7Elvira Hellsten -07Fjugesta IF2,89
8Thea Bäckman -07Motala AIF2,83
9Daga Eriksson -07Stocksäters IF2,77
10Kirah Sundström -07KFUM Örebro2,62

Moa Kindbom
Elvira Hellsten
Molly Fredriksson
Isa Zune
Sofia Vigren
Ida Hedman
Thea Bäckman
Kirah Sundström
Daga Eriksson
Malva Thyni
 362   302   335     -
 289   257   240   256
 368   335   337   340
 281   251   343   317
 274   281   304   281
 294   319   300   313
 224   283   189   257
 262   262   229     x
 258   263   238   277
 405   417   403     x
    F7 60 M  HEAT 1    
1Wilma Tagesson -08KFUM Örebro12,34
2Tuvali Hjalmarsson -08KFUM Örebro12,79
3Signe Östlund -08KFUM Örebro13,32
4Elisabet Gullstrand -08SOK Träff16,97

    F7 60 M  HEAT 2    
1Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro12,21
2Tyra Jernetz -08SOK Träff12,44
3Svea Widner -08KFUM Örebro12,60
4Molly Mikaelsson -08Götlunda IF12,66
5Linnea Ekström -08Wedevågs IF12,85

    F7 60 M  HEAT 3    
1Midea Allard -08Eskilstuna FI11,70
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF12,06
3Timea Löwdin -08IK Stål12,30
4Esther Elliot -09Huddinge AIS12,37
5Stella Hansson -08KFUM Örebro12,43
6Amelie Widegren -08KFUM Örebro12,66
7Evelina Wallén -08Götlunda IF12,97
8Nora Ingberg -08KFUM Örebro17,17

    F7 60 M  SAMLAD LISTA    
1Midea Allard -08Eskilstuna FI11,70
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF12,06
3Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro12,21
4Timea Löwdin -08IK Stål12,30
5Wilma Tagesson -08KFUM Örebro12,34
6Esther Elliot -09Huddinge AIS12,37
7Stella Hansson -08KFUM Örebro12,43
8Tyra Jernetz -08SOK Träff12,44
9Svea Widner -08KFUM Örebro12,60
10Molly Mikaelsson -08Götlunda IF12,66
11Amelie Widegren -08KFUM Örebro12,66
12Tuvali Hjalmarsson -08KFUM Örebro12,79
13Linnea Ekström -08Wedevågs IF12,85
14Evelina Wallén -08Götlunda IF12,97
15Signe Östlund -08KFUM Örebro13,32
16Elisabet Gullstrand -08SOK Träff16,97
17Nora Ingberg -08KFUM Örebro17,17

    F7 200 M  HEAT 1    
1Tuvali Hjalmarsson -08KFUM Örebro46,15
2Linnea Ekström -08Wedevågs IF47,60
3Molly Mikaelsson -08Götlunda IF48,12
4Amelie Widegren -08KFUM Örebro48,22
5Evelina Wallén -08Götlunda IF52,35

    F7 200 M  HEAT 2    
1Midea Allard -08Eskilstuna FI41,51
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF42,85
3Wilma Tagesson -08KFUM Örebro44,49
4Timea Löwdin -08IK Stål45,73
5Stella Hansson -08KFUM Örebro45,92
6Esther Elliot -09Huddinge AIS46,77

    F7 200 M  SAMLAD LISTA    
1Midea Allard -08Eskilstuna FI41,51
2Frida Arenvang -08Wedevågs IF42,85
3Wilma Tagesson -08KFUM Örebro44,49
4Timea Löwdin -08IK Stål45,73
5Stella Hansson -08KFUM Örebro45,92
6Tuvali Hjalmarsson -08KFUM Örebro46,15
7Esther Elliot -09Huddinge AIS46,77
8Linnea Ekström -08Wedevågs IF47,60
9Molly Mikaelsson -08Götlunda IF48,12
10Amelie Widegren -08KFUM Örebro48,22
11Evelina Wallén -08Götlunda IF52,35

    F7 LÄNGD ZON      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI2,77
2Timea Löwdin -08IK Stål2,39
3Edith Evertson Thuvander -08KFUM Örebro2,37
4Amelie Widegren -08KFUM Örebro2,34
5Wilma Tagesson -08KFUM Örebro2,27
6Svea Widner -08KFUM Örebro2,26
7Esther Elliot -09Huddinge AIS2,21
8Tyra Jernetz -08SOK Träff2,17
9Signe Östlund -08KFUM Örebro2,16
10Linnea Ekström -08Wedevågs IF2,14
11Stella Hansson -08KFUM Örebro2,05
12Evelina Wallén -08Götlunda IF2,04
13Tuvali Hjalmarsson -08KFUM Örebro1,96
14Nora Ingberg -08KFUM Örebro1,96
15Molly Mikaelsson -08Götlunda IF1,87

Amelie Widegren
Stella Hansson
Nora Ingberg
Tyra Jernetz
Edith Evertson Thuvander
Molly Mikaelsson
Midea Allard
Svea Widner
Wilma Tagesson
Signe Östlund
Evelina Wallén
Esther Elliot
Timea Löwdin
Tuvali Hjalmarsson
Linnea Ekström
 218   213   224   234
 202   205   199   184
 196   168   158   152
 202   195   207   217
 237     x   213   222
 172   187   169   180
 254   277   266   259
 226   224   212     x
 227   204   209   219
 195   190   216   204
 204   189   194   188
 184   191   217   221
   x   230   239   237
   x   173   188   196
 203   214   207   209
    F7 KULA 2,0      
1Midea Allard -08Eskilstuna FI4,64
2Svea Nevelius -08KFUM Örebro2,07

Svea Nevelius
Midea Allard
 166   207   147   200
 404   464   416   425

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram