Resultat Värmlandsmästerskapen 21 nov 2015

   Värmlands FIF arrangerade i Våxnäshallen, Karlstad
 
    MÄN 60 M      
1Tobias Johansson -97IK Viking7,49
2Kristoffer Nåhem -76IF Göta Karlstad8,01

    MÄN 200 M      
1Kristoffer Nåhem -76IF Göta Karlstad25,55

    MÄN HÖJD      
1Mattias Green -98Säffle FIK1,95
2Tobias Johansson -97IK Viking1,85


Tobias Johansson
Mattias Green
175 180 185 190 195 200
o   o   o   xxx
o   xxo o   o   o   xxx
    MÄN LÄNGD      
1Tobias Johansson -97IK Viking6,14

Tobias Johansson
 594   600   614   609
    P16 200 M      
1Oskar Palmén -00Karlskoga FIF26,34

    P16 LÄNGD      
1Oskar Palmén -00Karlskoga FIF5,31

Oskar Palmén
 531   517   511   515
    P15 60 M      
1Gabriel Gunnarsson -01IF Göta Karlstad7,75
2Albin Enbacker -01IF Göta Karlstad8,68

    P15 200 M      
1Albin Enbacker -01IF Göta Karlstad29,79

    P15 1000 M      
1Albin Enbacker -01IF Göta Karlstad3.38,57

    P15 60 M HÄCK      
1Gabriel Gunnarsson -01IF Göta Karlstad10,00
2Leo Johansson -01IFK Kristinehamn10,56

    P15 LÄNGD      
1Gabriel Gunnarsson -01IF Göta Karlstad5,01
2Albin Enbacker -01IF Göta Karlstad4,17

Albin Enbacker
Gabriel Gunnarsson
 386   403   414   417
 501   483   487   491
    P14 60 M      
1Viktor Palmén -02Karlskoga FIF8,16
2Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF8,87

    P14 200 M      
1Viktor Palmén -02Karlskoga FIF26,72

    P14 HÖJD      
1Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF1,35


Andreas Karlsson
115 120 125 130 135 140
o   o   o   o   xo  xxx
    P14 LÄNGD      
1Alfred Aakre -02IF Göta Karlstad4,85
2Viktor Palmén -02Karlskoga FIF4,81
3Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF4,09

Andreas Karlsson
Viktor Palmén
Alfred Aakre
 379   408   409   384
 453   481     x     x
   x     x   452   485
    P14 KULA 4,0      
1Andreas Karlsson -02Karlskoga FIF7,03

Andreas Karlsson
 640   703   666   602
    P13 60 M      
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad8,39
2Theo Lindqvist -03IF Göta Karlstad8,85
3Rikard Throgen-Hedin -03SK Bore9,20
4Frits Moström -03IF Göta Karlstad9,28

    P13 200 M      
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad28,63
2Theo Lindqvist -03IF Göta Karlstad30,47
3Frits Moström -03IF Göta Karlstad30,89

    P13 800 M      
1Theo Lindqvist -03IF Göta Karlstad2.50,06

    P13 HÖJD      
1Rikard Throgen-Hedin -03SK Bore1,47
2Jakob Friberg -03IF Göta Karlstad1,35
3Frits Moström -03IF Göta Karlstad1,30


Jakob Friberg
Rikard Throgen-Hedin
Frits Moström
115 120 125 130 135 140 145 147 150
o   o   xo  xo  o   xxx
-   o   o   o   xo  o   o   o   xxx
o   o   o   xo  xxx
    P13 STAV      
1Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad1,90

    P13 LÄNGD ZON      
1Theo Lindqvist -03IF Göta Karlstad4,75
2Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad4,57
3Rikard Throgen-Hedin -03SK Bore4,07
4Frits Moström -03IF Göta Karlstad3,63

Oliver Ellström
Rikard Throgen-Hedin
Frits Moström
Theo Lindqvist
 457   457   445   457
 407   377   374   386
   x   352   363   334
 465   470   449   475
    P13 KULA 3,0      
1Rikard Throgen-Hedin -03SK Bore8,28
2Oliver Ellström -03IF Göta Karlstad7,38
3Theo Lindqvist -03IF Göta Karlstad6,86

Theo Lindqvist
Rikard Throgen-Hedin
Oliver Ellström
 605   660   686   674
 818   822   828   768
 736   738   707     x
    P12 60 M      
1Love Lindström -04IF Göta Karlstad8,83
2Adam Larsson -04IFK Sunne8,90
3Kasper Walan -04Kils AIK9,33
4Carl-Johan Wikström -04IF Göta Karlstad9,42

    P12 200 M      
1Love Lindström -04IF Göta Karlstad30,84
2Kasper Walan -04Kils AIK32,27
3Carl-Johan Wikström -04IF Göta Karlstad32,49

    P12 800 M      
1Kasper Walan -04Kils AIK2.54,69
2Carl-Johan Wikström -04IF Göta Karlstad2.56,18

    P12 HÖJD      
1Kasper Walan -04Kils AIK1,28


Kasper Walan
105 110 115 120 125 127 128 130
o   o   o   o   xo  xo  xo  xxx
    P12 STAV      
1Kasper Walan -04Kils AIK1,30

    P12 LÄNGD ZON      
1Love Lindström -04IF Göta Karlstad4,33
2Adam Larsson -04IFK Sunne4,15
3Kasper Walan -04Kils AIK4,00
4Carl-Johan Wikström -04IF Göta Karlstad3,43

Love Lindström
Kasper Walan
Carl-Johan Wikström
Adam Larsson
 432   421   433   430
 400   383   362   370
 343   339   340   327
 401   405   393   415
    P12 KULA 3,0      
1Kasper Walan -04Kils AIK7,47

Kasper Walan
 740   704   740   747
    P11 60 M  HEAT 1    
1Albin Alfredsson -05KFUM Arvika9,50Final
2Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika10,03Final
3Nii Adjetey Mensah -05IF Göta Karlstad10,03Final
4Hugo Olsson -05IK Viking10,84

    P11 60 M  HEAT 2    
1Edvin Eriksson -05Karlskoga FIF9,68Final
2Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF9.91Final
3Arvid Johansson -05Karlskoga FIF10,08

    P11 60 M  FINAL     
1Albin Alfredsson -05KFUM Arvika9,39
2Edvin Eriksson -05Karlskoga FIF9,47
3Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika9,76
4Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF9,87
5Nii Adjetey Mensah -05IF Göta Karlstad10,04

    P11 200 M  HEAT 1    
1Nii Adjetey Mensah -05IF Göta Karlstad34,21
2Albin Lindqvist -05IF Göta Karlstad34,36
3Hugo Olsson -05IK Viking39,28

    P11 200 M  HEAT 2    
1Edvin Eriksson -05Karlskoga FIF35,71
2Albin Alfredsson -05KFUM Arvika35,72
3Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF36,70

    P11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Nii Adjetey Mensah -05IF Göta Karlstad34,21
2Albin Lindqvist -05IF Göta Karlstad34,36
3Edvin Eriksson -05Karlskoga FIF35,71
4Albin Alfredsson -05KFUM Arvika35,72
5Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF36,70
6Hugo Olsson -05IK Viking39,28

    P11 800 M      
1Nii Adjetey Mensah -05IF Göta Karlstad2.55,64
2Arvid Johansson -05Karlskoga FIF2.57,35

    P11 HÖJD      
1Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF1,20
2Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika1,20
3Nii Adjetey Mensah -05IF Göta Karlstad1,15
4Arvid Johansson -05Karlskoga FIF1,15
5Hugo Olsson -05IK Viking1,10


Hugo Olsson
Jonathan Aspetorp
Arvid Johansson
Tim Dahlgren Wigh
Nii Adjetey Mensah
75  80  85  90  95  100 105 110 115 120 125
o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xxx
    P11 LÄNGD ZON      
1Jonathan Aspetorp -05KFUM Arvika3,75
2Edvin Eriksson -05Karlskoga FIF3,66
3Albin Alfredsson -05KFUM Arvika3,62
4Tim Dahlgren Wigh -05Filipstads IF3,52
5Albin Lindqvist -05IF Göta Karlstad3,41
6Nii Adjetey Mensah -05IF Göta Karlstad3,38
7Hugo Olsson -05IK Viking3,13

Albin Alfredsson
Albin Lindqvist
Nii Adjetey Mensah
Hugo Olsson
Jonathan Aspetorp
Tim Dahlgren Wigh
Edvin Eriksson
 362   323   349   360
 341   314   328   323
 320   327   338   330
 302   313   310     -
 345   375   375   342
 352   341   307   320
 360   343   354   366
    P11 KULA 2,0      
1Albin Alfredsson -05KFUM Arvika7,07
2Hugo Olsson -05IK Viking6,78
3Arvid Johansson -05Karlskoga FIF6,33
4Albin Lindqvist -05IF Göta Karlstad6,07

Arvid Johansson
Hugo Olsson
Albin Alfredsson
Albin Lindqvist
 612   633   629     -
 581   539   678   566
 640   659   707   677
 564   607   593   585
    KVINNOR 60 M      
1Zandra Karlsson -83Kils AIK9,22

    KVINNOR 200 M      
1Zandra Karlsson -83Kils AIK31,33

    KVINNOR 1500 M      
1Olivia Weslien -97IF Göta Karlstad5.03,46

    KVINNOR HÖJD      
1Hanna Olsson -99Säffle FIK1,53
2Zandra Karlsson -83Kils AIK1,25


Hanna Olsson
Zandra Karlsson
110 115 120 125 130 140 145 150 153 155
-   -   -   -   o   o   o   xxo xo  xxx
o   o   xo  xxo xxx
    KVINNOR STAV      
1Sandra Vesterling -99IF Göta Karlstad2,40
2Ida Holmberg -99IF Göta Karlstad2,20

    KVINNOR KULA      
1Ida Stenbäck -99SK Bore10,43

Ida Stenbäck
   x  1024  1043  1028
    F15 60 M      
1Fanny Jansson -01IFK Sunne7,93
2Olivia Österling -01IF Göta Karlstad8,45
3Kira Rotevatn -01IF Göta Karlstad9,09
4Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad9,31

    F15 200 M      
1Fanny Jansson -01IFK Sunne26,25
2Olivia Österling -01IF Göta Karlstad27,18

    F15 60 M HÄCK      
1Emilia Breitling -01IF Göta Karlstad11,79
2Kira Rotevatn -01IF Göta Karlstad11,94

    F15 HÖJD      
1Elin Nermark -01IFK Sunne1,50


Elin Nermark
135 140 145 150
o   o   xo  xxo
    F15 LÄNGD      
1Fanny Jansson -01IFK Sunne5,35
2Elin Nermark -01IFK Sunne4,35
3Maja Karlsson -01IF Göta Karlstad3,94

Fanny Jansson
Maja Karlsson
Elin Nermark
 360     x   513   535
 394   394   383   390
 363     x     x   435
    F15 KULA 3,0      
1Moa Laurila -01KFUM Arvika9,53
2Maja Persson -01SK Bore8,18

Maja Persson
Moa Laurila
 795   818   767   796
 897   953   902   864
    F14 60 M  HEAT 1    
1Minna Qvarnström -02Kils AIK8,50Final
2Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn9,20Final
3Mathilda Kyrk -02Säffle FIK10,29

    F14 60 M  HEAT 2    
1Emmy Lindström -02Kils AIK8,35Final
2Petra Bäckström -02Säffle FIK8,65Final
3Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn8,66Final

    F14 60 M  FINAL     
1Emmy Lindström -02Kils AIK8,38
2Minna Qvarnström -02Kils AIK8,62
3Petra Bäckström -02Säffle FIK8,69
4Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn8,78
5Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn9,18

    F14 200 M      
1Emmy Lindström -02Kils AIK28,02
2Minna Qvarnström -02Kils AIK28,47

    F14 60 M HÄCK      
1Tilde Inelind -02Kils AIK9,68
2Matilda Strand -02Filipstads IF10,63
-Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad12,54ut.tävl.

    F14 HÖJD      
1Tilda Bergström -02IFK Sunne1,50
2Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn1,45
3Matilda Strand -02Filipstads IF1,40
4Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn1,40


Filippa Dedorsson
Tilda Bergström
Agnes Brunnsgård
Matilda Strand
125 130 135 140 145 150 152
-   o   o   xo  xxx
-   o   o   o   xxo xo  xxx
o   o   o   o   xo  xxx
o   o   o   o   xxx
    F14 STAV      
1Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn1,90

    F14 LÄNGD      
1Tilde Inelind -02Kils AIK4,77
2Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn4,71
3Matilda Strand -02Filipstads IF4,70
4Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn4,30
5Emmy Kyrk -02IFK Sunne4,15
6Petra Bäckström -02Säffle FIK3,90
7Mathilda Kyrk -02Säffle FIK2,79

Filippa Dedorsson
Petra Bäckström
Agnes Brunnsgård
Tilde Inelind
Matilda Strand
Mathilda Kyrk
Emmy Kyrk
 448   449   471   462
 390   375   334     x
 415   430   419   417
 468   455   477   468
 449   457   470   440
 261   279   278   279
 403   410   415   393
    F14 KULA 3,0      
1Filippa Dedorsson -02IFK Kristinehamn9,09
2Petra Bäckström -02Säffle FIK9,00
3Agnes Brunnsgård -02IFK Kristinehamn6,70
4Mathilda Kyrk -02Säffle FIK6,39

Petra Bäckström
Filippa Dedorsson
Agnes Brunnsgård
Mathilda Kyrk
 852   834   818   900
 886   812   806   909
 629   670   542   550
 639   636   592   596
    F13 60 M  HEAT 1    
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,48Final
2Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad8,78Final
3Emma Lantz -03Kils AIK9,03Final
4Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad9,29

    F13 60 M  HEAT 2    
1Andrea Larsson -03IFK Sunne8,68Final
2Linn Oskarsson -03IFK Sunne9,33
3Elin Petersen -03IF Göta Karlstad9,46
4Smilla Höök -03IF Göta Karlstad9,53
5Ella Andersson-Jäger -03IK Viking10,00

    F13 60 M  HEAT 3    
1Elina Andersson -03IF Göta Karlstad9,02Final
2Naa Adjeley Mensah -03IF Göta Karlstad9,40
3Cornelia Kennerstad -03Kils AIK9,55
4Gabriella Tarstedt -03IF Göta Karlstad9,72

    F13 60 M  FINAL     
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,35
2Andrea Larsson -03IFK Sunne8,68
3Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad8,76
4Elina Andersson -03IF Göta Karlstad9,06
5Emma Lantz -03Kils AIK9,16

    F13 200 M  HEAT 1    
1Gabriella Tarstedt -03IF Göta Karlstad33,80
2Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad37,71

    F13 200 M  HEAT 2    
1Elin Petersen -03IF Göta Karlstad31,29
2Naa Adjeley Mensah -03IF Göta Karlstad31,92
3Smilla Höök -03IF Göta Karlstad34,55

    F13 200 M  HEAT 3    
1Klara Mårtensson -03Kils AIK29,61
2Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad30,01
3Emma Lantz -03Kils AIK30,09

    F13 200 M  SAMLAD LISTA    
1Klara Mårtensson -03Kils AIK29,61
2Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad30,01
3Emma Lantz -03Kils AIK30,09
4Elin Petersen -03IF Göta Karlstad31,29
5Naa Adjeley Mensah -03IF Göta Karlstad31,92
6Gabriella Tarstedt -03IF Göta Karlstad33,80
7Smilla Höök -03IF Göta Karlstad34,55
8Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad37,71

    F13 800 M      
1Amanda Olsson -03Säffle FIK2.46,69
2Wilma Karlsson -03Säffle FIK2.47,91
3Naa Adjeley Mensah -03IF Göta Karlstad2.48,76
4Gabriella Tarstedt -03IF Göta Karlstad2.50,52

    F13 HÖJD      
1Ebba Wulcan -03Säffle FIK1,35
1Wilma Karlsson -03Säffle FIK1,35
3Klara Mårtensson -03Kils AIK1,35
4Elina Andersson -03IF Göta Karlstad1,35
5Amanda Olsson -03Säffle FIK1,35
6Elin Petersen -03IF Göta Karlstad1,25
7Smilla Höök -03IF Göta Karlstad1,20
8Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad1,05


Klara Mårtensson
Ebba Wulcan
Elina Andersson
Amanda Olsson
Elin Petersen
Smilla Höök
Wilma Karlsson
Anna-Clara Bengtsson
100 105 110 115 120 125 130 135 140
-   -   -   -   o   o   xxo o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   o   o   o   xxo xxx
o   o   o   o   o   o   xo  xxo xxx
-   -   o   o   o   o   xxx
o   o   xo  xo  o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   o   xxx
o   o   xxx
    F13 STAV      
1Elin Petersen -03IF Göta Karlstad1,90
2Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad1,70
-Sandra Larsson -03Kils AIK0,00

    F13 LÄNGD ZON      
1Klara Mårtensson -03Kils AIK4,56
2Andrea Larsson -03IFK Sunne4,40
3Ebba Wulcan -03Säffle FIK4,39
4Hanna Karlsson -03IF Göta Karlstad4,25
5Elin Petersen -03IF Göta Karlstad4,23
6Cornelia Kennerstad -03Kils AIK4,21
7Elina Andersson -03IF Göta Karlstad4,14
8Linn Oskarsson -03IFK Sunne3,94
9Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad3,81
10Anna-Clara Bengtsson -03IF Göta Karlstad3,39
11Ella Andersson-Jäger -03IK Viking3,27
12Sandra Larsson -03Kils AIK2,73

Maria Grenegård
Hanna Karlsson
Linn Oskarsson
Klara Mårtensson
Elin Petersen
Sandra Larsson
Anna-Clara Bengtsson
Ebba Wulcan
Andrea Larsson
Elina Andersson
Ella Andersson-Jäger
Cornelia Kennerstad
 381   374   364   359
 393   406   415   425
 394   380   375   388
 456   444   446   442
 423   407   398     x
 273   268   242   220
 335   334   331   339
 439   424   411   432
 440   418   399   417
 414   406   398   411
 327   324   268   325
 421   415   407   415
    F13 KULA 2,0      
1Klara Mårtensson -03Kils AIK10,26
2Ebba Wulcan -03Säffle FIK8,62
3Amanda Olsson -03Säffle FIK8,30
4Andrea Larsson -03IFK Sunne8,22
5Maria Grenegård -03IF Göta Karlstad8,16
6Emma Lantz -03Kils AIK6,97
7Cornelia Kennerstad -03Kils AIK6,77
8Sandra Larsson -03Kils AIK6,64

Sandra Larsson
Amanda Olsson
Cornelia Kennerstad
Andrea Larsson
Maria Grenegård
Ebba Wulcan
Klara Mårtensson
Emma Lantz
 601   664   581   604
 830   829   790   829
 649   657   628   677
 822   803   757   807
 816   806   810   810
 862   854   840   805
1026   999   985   994
 622   682   659   697
    F12 60 M  HEAT 1    
1Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK9,60Final
2Emma Stålhandske -04IK Viking9,61
3Lovisa Ehne -04IK Viking10,17
4Nelly Komada -04IFK Kristinehamn10,86

    F12 60 M  HEAT 2    
1Linnea Nermark -04IFK Sunne8,96Final
2Filippa Melén -04IK Viking9,54Final
3Lovisa Rundqvist -04IFK Sunne9,72
4Freja Brobäck -04IK Viking10,06

    F12 60 M  HEAT 3    
1Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad9,19Final
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK9,21Final
3Emma Wall -04Säffle FIK10,73

    F12 60 M  FINAL     
1Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad8,97
2Linnea Nermark -04IFK Sunne9,19
3Linnéa Carlsson -04Kils AIK9,33
4Filippa Melén -04IK Viking9,57
5Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK9,67

    F12 200 M  HEAT 1    
1Ida Strömberg -04IF Göta Karlstad34,08
2Freja Brobäck -04IK Viking35,21
3Nelly Komada -04IFK Kristinehamn39,00

    F12 200 M  HEAT 2    
1Emma Stålhandske -04IK Viking33,73
2Filippa Melén -04IK Viking34,15
3Emilia Hollman -04IF Göta Karlstad34,83

    F12 200 M  HEAT 3    
1Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad31,72
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK33,30
3Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK33,71

    F12 200 M  SAMLAD LISTA    
1Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad31,72
2Linnéa Carlsson -04Kils AIK33,30
3Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK33,71
4Emma Stålhandske -04IK Viking33,73
5Ida Strömberg -04IF Göta Karlstad34,08
6Filippa Melén -04IK Viking34,15
7Emilia Hollman -04IF Göta Karlstad34,83
8Freja Brobäck -04IK Viking35,21
9Nelly Komada -04IFK Kristinehamn39,00

    F12 800 M      
1Ida Strömberg -04IF Göta Karlstad3.03,33
2Emilia Hollman -04IF Göta Karlstad3.06,28
3Linnéa Carlsson -04Kils AIK3.12,04
4Filippa Melén -04IK Viking3.17,47
5Emma Stålhandske -04IK Viking3.19,29
6Freja Brobäck -04IK Viking3.19,92

    F12 HÖJD      
1Sophie Säwe -04Kils AIK1,33
2Linnea Nermark -04IFK Sunne1,25
3Lovisa Ehne -04IK Viking1,20
4Linnéa Carlsson -04Kils AIK1,15
5Freja Brobäck -04IK Viking1,15
6Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK1,15
7Emma Stålhandske -04IK Viking1,15


Linnéa Carlsson
Freja Brobäck
Linnea Nermark
Emma Stålhandske
Sophie Säwe
Lovisa Ehne
Alexandra Norberg-E
100 105 110 115 120 125 130 133 137
-   o   o   o   xxx
-   o   xo  o   xxx
-   -   o   o   o   xo  xxx
-   o   o   xxo xxx
-   -   -   o   o   o   o   xxo xxx
-   o   o   xo  xxo xxx
o   o   o   xo  xxx
    F12 STAV      
1Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK1,40
-Linnéa Carlsson -04Kils AIK0,00

    F12 LÄNGD ZON      
1Linnea Nermark -04IFK Sunne4,25
2Alexandra Norberg-Eriksson -04Kils AIK3,97
3Linnéa Carlsson -04Kils AIK3,90
4Klara Lindholm -04IF Göta Karlstad3,66
5Lovisa Rundqvist -04IFK Sunne3,63
6Sophie Säwe -04Kils AIK3,63
7Lovisa Ehne -04IK Viking3,54
8Nelly Komada -04IFK Kristinehamn2,83

Alexandra Norberg-Eriksson
Sophie Säwe
Lovisa Rundqvist
Linnea Nermark
Klara Lindholm
Lovisa Ehne
Nelly Komada
Linnéa Carlsson
 393   397   395   391
 338   351   363   355
 361   359   362   363
 413   415   425   421
 366   352   346   366
 325   348   338   354
 248   269   263   283
 344   366   382   390
    F12 KULA 2,0      
1Emma Wall -04Säffle FIK7,47
2Sophie Säwe -04Kils AIK7,33
3Filippa Melén -04IK Viking6,49
4Lovisa Ehne -04IK Viking6,04
5Nelly Komada -04IFK Kristinehamn5,57

Lovisa Ehne
Nelly Komada
Emma Wall
Filippa Melén
Sophie Säwe
 593   570   549   604
 557     x   530   547
 717   683   747   649
 617   619   649   635
 733   721   714   702
    F11 60 M  HEAT 1    
1Saga Hasselroth-Mallwitz -05IK Viking9,47Final
2Fanny Bergqvist -06SK Bore9,89
3Celina Kuljunlahti -05IFK Kristinehamn11,00
4Malin Johansson -05IFK Kristinehamn11,28
5Edit Laurila -05KFUM Arvika12,15

    F11 60 M  HEAT 2    
1Edvina Norberg -05Ransäters AIS9,54Final
2Tindra Skoglund -05IFK Kristinehamn9,56Final
3Irma Andersson-Jäger -05IK Viking9,76Final
4Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn10,10
5Emma Larsson -05Kils AIK10,26

    F11 60 M  HEAT 3    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad9,74Final
2Ida Mattsson -05Karlskoga FIF9,98
3Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn9,99
4Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF10,03
5Emmie Almstedt -05IFK Kristinehamn11,51

    F11 60 M  FINAL     
1Saga Hasselroth-Mallwitz -05IK Viking9,45
2Tindra Skoglund -05IFK Kristinehamn9,49
3Edvina Norberg -05Ransäters AIS9,53
4Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad9,65
5Irma Andersson-Jäger -05IK Viking9,69

    F11 200 M  HEAT 1    
1Emmie Almstedt -05IFK Kristinehamn40,42
2Maja Kyrk -05Säffle FIK42,30

    F11 200 M  HEAT 2    
1Emma Larsson -05Kils AIK39,13
2Celina Kuljunlahti -05IFK Kristinehamn41,49
3Malin Johansson -05IFK Kristinehamn42,51

    F11 200 M  HEAT 3    
1Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF35,40
2Ida Mattsson -05Karlskoga FIF35,93
3Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn36,78

    F11 200 M  HEAT 4    
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad33,94
2Irma Andersson-Jäger -05IK Viking34,93
3Fanny Bergqvist -06SK Bore36,17

    F11 200 M  HEAT 5    
1Saga Hasselroth-Mallwitz -05IK Viking32,97
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS32,98
3Tindra Skoglund -05IFK Kristinehamn34,00

    F11 200 M  SAMLAD LISTA    
1Saga Hasselroth-Mallwitz -05IK Viking32,97
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS32,98
3Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad33,94
4Tindra Skoglund -05IFK Kristinehamn34,00
5Irma Andersson-Jäger -05IK Viking34,93
6Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF35,40
7Ida Mattsson -05Karlskoga FIF35,93
8Fanny Bergqvist -06SK Bore36,17
9Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn36,78
10Emma Larsson -05Kils AIK39,13
11Emmie Almstedt -05IFK Kristinehamn40,42
12Celina Kuljunlahti -05IFK Kristinehamn41,49
13Maja Kyrk -05Säffle FIK42,30
14Malin Johansson -05IFK Kristinehamn42,51

    F11 800 M      
1Emelie Olsson -05Säffle FIK3.04,14
2Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF3.09,36
3Irma Andersson-Jäger -05IK Viking3.12,18

    F11 HÖJD      
1Lova Wilde -05IF Göta Karlstad1,30
2Saga Hasselroth-Mallwitz -05IK Viking1,25
3Sara Larsson -05Kils AIK1,20
4Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn1,10
4Fanny Bergqvist -06SK Bore1,10
6Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF1,10
7Tindra Skoglund -05IFK Kristinehamn1,05
8Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn1,05
8Celina Kuljunlahti -05IFK Kristinehamn1,05
10Edit Laurila -05KFUM Arvika0,85


Tindra Skoglund
Gabriella Pranjic
Saga Hasselroth-Mallwitz
Lova Wilde
Amelia Lundgren
Josefine Sjöholm
Sara Larsson
Celina Kuljunlahti
Fanny Bergqvist
Edit Laurila
70  75  80  85  90  95  100 105 110 115 120 125 130 133
-   -   -   -   o   o   xo  o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   o   o   o   xxo o   xxx
o   o   o   o   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   -   -   -   o   o   o   xxx
-   -   -   -   o   o   o   xo  xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   xxx
-   -   o   o   xxx
    F11 LÄNGD ZON      
1Lathifa Afrah -05IF Göta Karlstad3,61
2Ida Mattsson -05Karlskoga FIF3,57
3Agnes Friberg -05IF Göta Karlstad3,56
4Lova Wilde -05IF Göta Karlstad3,56
5Saga Hasselroth-Mallwitz -05IK Viking3,52
6Edvina Norberg -05Ransäters AIS3,52
7Fanny Bergqvist -06SK Bore3,51
8Emelie Olsson -05Säffle FIK3,51
9Tindra Skoglund -05IFK Kristinehamn3,50
10Sara Larsson -05Kils AIK3,46
11Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn3,30
12Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF3,28
13Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn3,27
14Irma Andersson-Jäger -05IK Viking3,13
15Felicia Thorell -05Säffle FIK3,08
16Malin Johansson -05IFK Kristinehamn2,92
17Emmie Almstedt -05IFK Kristinehamn2,73
18Edit Laurila -05KFUM Arvika2,49
19Celina Kuljunlahti -05IFK Kristinehamn2,49

Lathifa Afrah
Ida Mattsson
Edvina Norberg
Fanny Bergqvist
Emelie Olsson
Tindra Skoglund
Josefine Sjöholm
Saga Hasselroth-Mallwitz
Celina Kuljunlahti
Sara Larsson
Amelia Lundgren
Edit Laurila
Irma Andersson-Jäger
Malin Johansson
Agnes Friberg
Gabriella Pranjic
Emmie Almstedt
Lova Wilde
Felicia Thorell
 361   327   313   333
 351   329   328   357
 286   255   277   352
 346   351   345   349
 339   328   349   351
 350   331   322   348
 313   324   324   328
 352   352   328   341
 249   206   225     x
 338   330   346   327
 312   319   322   330
 240   240   234   249
 313   293     -     -
 267   252   275   292
 347     x   353   356
 305   306   305   327
 233   242   254   273
 340   356   337   336
 303   294   308   306
    F11 KULA 2,0      
1Emma Larsson -05Kils AIK7,90
2Edvina Norberg -05Ransäters AIS7,77
3Agnes Friberg -05IF Göta Karlstad6,50
4Malin Johansson -05IFK Kristinehamn6,42
5Amelia Lundgren -05IFK Kristinehamn6,15
6Emelie Olsson -05Säffle FIK6,08
7Fanny Bergqvist -06SK Bore5,63
8Josefine Sjöholm -05Karlskoga FIF5,63
9Gabriella Pranjic -05IFK Kristinehamn5,59
10Emmie Almstedt -05IFK Kristinehamn5,42
11Edit Laurila -05KFUM Arvika5,27
12Maja Kyrk -05Säffle FIK4,86

Emelie Olsson
Emmie Almstedt
Malin Johansson
Maja Kyrk
Agnes Friberg
Gabriella Pranjic
Edvina Norberg
Emma Larsson
Fanny Bergqvist
Edit Laurila
Josefine Sjöholm
Amelia Lundgren
 575   515   561   608
 542   523   431     x
 578   589   628   642
 480   472   426   486
 636   595   598   650
 559   522   498   513
 733   716   777   757
 750   720   790   650
 525   538   557   563
 486   525   527   497
 490   563   556   533
 565   615   581   558

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram